Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

Manó hétvégén ki hancúrozta magát anyuék. Körbe járta az egész házat a kompjával, még a virágok alul is kivette a földet. CSupa fekete a körmei Kép
Anita!
sok vizsgáid vannak még? Minden meg van már a kicsinek?

Rita!
de jó neked, hogy ilyen könnyen magy az angol.Nekem is kellene már v.m ny.vizsga. A fősulin anno nem kellett még.
Akkor Dodi most meguszta az ovit. Szegényke.Azért egyszer csak megszereti.



később még vissza nézzek.

Sziasztok

Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Jolka, még 6 vizsgám van!Kép Eddig csak 1 ment le, de így is szerencsém van, hogy ennyi elővizsga lehetőség van! Ha minden jól alakul, max.jan. közepére végzek velük, és akkor már csak a bébire koncentrálok 1000%-banKép (Nem mintha most nem ezt tenném!) A kicsinek már vásárolgattunk attól függetlenül,hogy mindenki a babonával akart rémisztgetni minket! Muszáj is szépen lassan haladni a dolgokkal, mivel mostanság elég elfoglalat leszek, és azért jan. végére szeretném,ha mindennel rendben lennénk, hogy utána már csak Picurink érkezését várjuk! (Az egyetem mellett végzek még egy tanfolyamot is, és most csináltam a felsőfokú nyelvvizsgámat...) Már így is előre lelkiismeret-furdalásom van a hátralévő 2 félév miatt,hogy akkor nem lehetek eleget a kicivelKép De 1 éves korára minden sulival végzek...
Péntek délután megérkezett a bababútorok egy része (azért féltem tőle, nem-e korán), és apa már össze is rakta pici fia pelenkázóját! (Ez különösen nagy öröm, mert nem egy ezermester a drága, dehát nem is ezzel keresi a pénztKép) A többit is csinálgatjuk szépen sorban! Úgyhogy most tiszta lázban, izgalomban éldegélünk, és ez így is lesz már valószínűleg a baba megszületéséig. A babakocsit is megrendeltük, de majd csak jan. közepe körül fogjuk elhozni! Haladgatunk a beszerzésekkel, de azért még van híjja bőven!

Picurkátok akkor nem egy visszahúzódó gyerkőc, jó kis virgonc lehetKép Az a jóKépKépKép Akkor most nagy fürcsit rendeztek,hogy visszanyerje a manó "eredeti formáját"Kép

További kellemes estét, szerintem én majd csak holnap jövök már!

Anita

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Szia Petra!

Keresztlányom Szófia Gréta néven lett anyakönyvezve, már két hetesKép Sokat nyűglődik hasfájással, tudtok rá valami gyógymódot?
Tudod Petra, én inkább aggódtam a vajúdás és a szülés alatt, de azért bizonyára jó volt a tesómnak, hogy bent voltam. Igaz, először a barátnője volt ott, mindaddig, míg meg nem kapta az epidurálist. Egyébként törvény írja elő, hogy egy ember bent lehet szülésnél.
A császározás alatt meg senki, sajnosKép Pedig szegénykém ott volt "kiterülve", remegett, mint a kocsonya, úgy fázott, de nem igazán azzal foglalkoztak.
Te mit tudsz Pély-Tóthról, ami miatt nem pozitív a véleményed?
Zsuzsimanó szia!
Asszem, te írtad, "ciki"-e nem a magánrendelőbe járni?
Én úgy terveztem, hogy csak oda fogok, ha állapotos leszek (ami sajnos április óta sem jön össze), mert akkor sokkal személyesebb kapcsolatot tudok kialakítani a dokival. Ugyanakkor láttam, hogy hányszor kell(ene) menni vizsgálatra, erre-arra, amiért azért felesleges és durva is 6 000 forintot kifizetni. A másik viszont az, hogy bent, a kórházban, szakerendelésen hiába van kiírva a doki, ha épp két hétig be sem jutsz hozzá, mert épp máshol van dolga. A nővérem is 3 hét után unta meg, és végül elment a magánrendelőbe.
Dora mikorra volt kiírva szülni? Mert úgy vettem ki a bejelentkezéseiből, hogy igencsak túl van (volt) az időponton. Tudja esetleg valaki fejből?Kép
Ha sikerül teherbe esnem, számítok majd a tanácsaitokraKép
Sziasztok!
meska
 
 

 
 

Sziasztok!

Hát újra túl egy kipurcanós hétvégén. Tök jól sikerült a fellépés, igazán remek volt a rakamazi társaság. Ma is lesz egy, de most kismanókhoz megyünk(már sokadjára) , olyan édesek.

Rita!
Mit csináltatok Nagy-Britanniában?
23 éves vagy, ezt írtad, még szerintem is ráérsz a babával, főleg, ha a párod is ilyen fiatal. Mondjuk nagyon rég óta együtt vagytok már, gondolom, ez jelentené a kapcsolatotok csúcspontját. Együtt laktok? Tiszavasváriban?
Gyógyul Dominik? Mit szól a kistesóhoz?

Meska!
Ne aggódj, hogy még nem estél teherbe! Tudod, 1 évig nem kell problémára gondolni, ahogyan az orvosok mondják.
Hasfájásra nekünk az Infacol csepp jött be, szinte az első pillanattól kezdve.

Jolka
Közel lakunk egymáshoz, mert mi meg a Víztorony mögött.
A klub kedden 16-18 és szerdán 10-12 van. A délelőtt jobb szokott lenni, mert többen vagyunk. Jó a társaság, aranyosak az anyukák, túlnyomórészt mindenki az első babával van otthon. Még nem ismerjük túlságosan egymást, úgyhogy abszolut csak babás kérdésekről dumálunk, de ami késik, nem múlik. Eljöttök szerdán délelőtt?

Zsuzsi!
Ez komoly, ez a májgyulladás? Gyógyulj meg!
Ja, és akkor most ki lesz a dokid, ha se nem Kriszta, se nem Péli-Tóth?

Kép
nycsilla
 
 


Meska!
Köszi a választ!
Csilla!
Kornafeld Jánost javasolta Krisztina, de nem tudom, hogy hol és mikor rendel. Szerintem először Sztk alapon elmegyek hozzá,megnézem, hogy hogy viszonyul hozzám. Péli Tóth doktornőnek van sztk-s rendelése?Mit tudtok róla?
Sajna a májgyulladás az valódi, tavaly ilyenkor kezdődött, akkor kaptam két kezelést, és azt mondta a doki, hogy szerinte egyszeri alkalom volt,ne jöjjek félévente kontrollra, elég panasz esetén jönni. Júniusban még minden véreredményem rendben volt, most is csak a kistesó project miatt mentem vérvételre. A héten kell mennem az infektológiára, ott kiderül majd, hogy kell- e antibiotikum, vagy diéta, vagy hogy milyen hatással lehet ez a következő terhességre.... úgyhogy most várakozó álláspont...
Bocs, most ennyi, a suliból írok Kép De gondoltam ám rátok, hogy ti most a babócáitokkal foglalkoztok... De nemsokára megyek haza, 3-tól Kristóféknál a bölcsiben Mikulás buli, fotózunk, és mutizok új képeket rólunk Kép
Szép napot mindenkinek!
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Hoppá a 4. helyre estünk.

Sziasztok!

Anita!
Mi is az utolsó hónapban vásároltunk. Sok mindent Zolko akkor vett meg mikor mi még a korházba volt. Sok mindent nem is érdemes előre megvenni, mert nem lehet tudni , szükség lesz-e rá. Szerintem mellszívó, orszívó, cumisüveg... fellesleges.
Nálunk is Zolko (együtt pocakosan) rakta össze a gyerekágyat. Kerek 4 nap alatt, minden nap 1 órát foglalkoztunk vele. Kép

Meska!
Mi szerencsére nem voltunk hasfájósak, de netalán még is fájt neki egyszer-kétszer, akkor a pelekánzóra tettem, a kis lábait feltoltam a hasáig (oda döltem egy kicsit) és énekeltem neki. Ettől mindig megnyugodott. Na és ha jött a puki, az volt a megváltás.
Utáltam azokat a látogatókat, akiknek az volt az első kérdése, "na és hasfájós a kicsi". Mért mindig a legrosszabbra számítanak?
Első hónapokban nagyon oda figyeltem mit eszek, még a gyümit és a leveket is kilőttem. K betűs kajákat is mértékkel eszem most is.
Infacolt mi is beszereztük, de nem használtuk. Szerencsére.

Csilla!
Lehet, hogy elnézzünk szerdán a klubba, majd Manó eldönti. Kép

legyetek jók Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Kép

Mindenkinek sok-sok ajándékot kívánok Mikulás alkalmából!

Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Hú, csak kapkodom a fejem olyan forgalom van ittKép

Hírek: Kornélra visszakerült a légzéssegítő, de nincs inkubátorban, még mindig nem tudjuk, hogy mikor jönnek haza.
Dodi kezd jobban lenni......és a Mikulás is jön hozzá ma esteKép (remélem mindenkihez megy)Kép
Nycsilla!
Én nem lakom Tiszavasváriban, csak hétvégente vagyok ott, amúgy a szüleimnél vagyok Hajdúnánáson, de Angliában 1 évig éltünk együtt a barátommal. Igen 23 vagyok, Tamás, a párom 25, de ha találkoznál velünk rájönnél, hogy sokkal idősebbek vagyunk belülről....sokkal, de sokkal.
Nagy B.-ban au pairek voltunk, én gyerekekre vigyáztam, (4 - re), ha azt mondom, hogy nehéz volt, az nem kifejezés......Tamás pedig egy öregbácsira vigyázott, mert beteg volt.
Jolka!
Neked fiad van vagy lányod??? Mert mindig csak Manónak hívod, mióta én is látogatom a topikot....Kép

Jaj, nagyon fáradt vagyok egész nap Debrecenben voltam karácsonyi bevásárlás volt....

Tényleg, lenne egy kérdésem! Szeretnék venni lázmérőt, de nem tudom, hogy melyiket vegyem meg, Anitának szeretnék egy csomagot készíteni, ha hazajönnek és abba kellene. Szerintetek jó az amelyiket csak a fülhöz kell tenni vagy vegyem a "hagyományos" digitálisat??????

Boldog Mikulást!!!!!
rita82
 
 


Sziasztok!

Annyit írtatok, alig győzöm visszaolvasni. Nagyon ráértek!!!
Köszönöm mindenkinek a Bencére vonatkozó dícséreteket, egyre többet vigyorog, képes hajnal háromkor is teli szájjal mosolyogni, nagyon drága. Holnap megyünk oltásra, egy kicsit félek.
Minden babának sok mikulás ajcsit kívánok, és Nektek is, Ti még kaptok Anyukátoktól? Én kaptam!

Rita! Üdvözöllek én is, biztos hamarosan Te is pocakos leszel, még nem vagy elkésve. A párod miért nem akar még babát? Köszi a tudósítást Anitáról, nagyon jó, hogy tudunk róla. Nem semmi 4 gyerekre vigyázni, meg sem fogod érezni, ha lesz egy sajátod!

Jolka! Én sem szívesen adok gyógyszert, főleg, hogy annyira keserű a k vitamin, meg is fogom kérdezni holnap a doktornőtől, hogy meddig adjam.
Bence is szeret kocsikázni, vagyis rögtön elalszik. Az unokatesóm tényleg így altatta a gyerkőcöket, éjszaka képes volt velük kocsikázni, azért ez túlzás szerintem (csak nehogy én is így járjak).

Csilla! Nincs más természetes dolog, amit használok, de ha saját háztartásom lesz, valószínűleg én sem fogok túl sok vegyszert használni. És Te? Az E-missziónál lehet venni amúgy ilyesmiket, persze jó drágák. Nagyon jó érzés, mikor vigyorog Bence, annyira drága.

Tünde! Nem hiszem, hogy visszafejlődés lenne, hogy Zalán felkelt éjszaka. Bence továbbra is 2-3 alkalommal felkel éjszaka enni, de ma nem tudom mi van vele, egész nap evett és aludt, ilyen még nem volt. Mi rossz időben is megyünk sétálni, bár nagy eső még nem volt, azt nem szeretném.

Melinda! Én is boldog névnapot kívánok!! A hasfájásra nem tudok gyógymódot, Bence úgy szeret lenni, hogy a vállamra fekszik, úgy, hogy a hasa van a vállamon, vagy mikor hogy. Gyógyszert mi nem használunk, én iszom Mecsek Baby teát, azt mondják, az anyatejen keresztül átjut a babába is.
Pély-Tóthban azért csalódtam, mert egy barátnőmnek hiába hívták, nem ment be a szülésre, mikor én szültem, szabin volt. Egy az egyben a nőkben csalódtam, jól mondta anyukám, hogy a nőknek mindig nyűgjük van. Pedig én aztán nem bírtam elképzelni, hogy férfihoz járjak, végül mégis váltottam.

Zsuzsi! Én is jobbulást kívánok neked!! Sztk rendelése is van Pély-Tóthnak, én ott voltam nála egyszer, miután lepasszolt Krisztina. Nekem is azt mondta Krisztina, hogy Pély-Tóthnak és Kornafeldnek adja át a betegeit, de utóbbit nem ismerem.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok,

Nálunk járt a Mikulás :-))). Még jó hogy Zalus 17-es cipőcskéjét is kitettem .... ha bele nem is sok ajándék fért mellé legalább le tudta tenni, amit neki szánt.

Petra, amit a női nőgyógyászokról írtál tök igaz, én mindig meglepődök, azon aki nőt választ, nekem eleve, mint orvoshoz menni is furcsa lenne, akkor már inkább pasi 'turkáljon' bennem, de ahogy egy ismerősöm mondta egy családanya sose lesz annyira mobilis, mint egy férfi. Képzeld Zalán a hétvégére is tartogatott nekünk v.mi újdonságot, elkezdte nézegetni a kezét, fogalma sem lehet mi az, ami ugye néha még kikerül a látószögéből, de aztán vissza és így tovább. Szóval vannak apró örömök. Kaptunk egy új játszószőnyeget, fő a változatosság, mindkét szobában van már mit nézni. Na azért az igazsághoz hozzátartozik, h. a tapéta,a karnis ... még mindg érdekesebb, képes 10-15 percig nézni. Táblicskuval hogy álunk? Én totál elfelejtettem elküldeni az adataimat, de most átküldöm.

Rita, üdv köztünk. Nagyon jó, h. hozod a friss híreket Anitáékról. Anita gondolom már tök jól van. Végülis rooming-in-be ment? Dodi nyafizik sokat utána? Hát az óvodai élet egyelőre elég rövidra sikerült.

Jolka, teljesen egyet értek veled, mert én is vettem néhány felesleges dolgot, amire nem lett szüség, v. akkor még nem tudtam mi a jó és vettem meg tudatlanul. Épp most gondoltam amugy arra, h. bár még nem volt rá szükség és ne is legyen, de venni kellene egy porszívós orrszívót, de szerinted most még hagyjam azt is.A védőnő már első alkalommal, amikor nálunk járt mondta, h. a kórháznál vrgyük az orrszívót, mert sokkal olcsóbb, csak 8 ezer/!/, én meg néztem, h. az meg minek pláne ilyen drága, de azóta tudom a porszívós az olcsó és minden ismerős kismama azt ajánlja.

Meska, mi ugyan nem voltunk hasfájósak, de megvettem én az Infacolt, de szerintem csak a gyerekemmel toltam ki 1-2-szer,amikor beadtam, mert attól már majdnem lett baja, a sok kis pukiból nagyot csinált, amit neki nehezebb volt kinyomni.

Csilla, egyelőre nincs még feltéve fotó sem a gyerekről, sem rólunk, pedig tervezem a kep.tar-ba az albumot, remélem hamarosan összejön és megírom az elérhetőségét.

Ugy látom még nem esik azt hiszem most délelőtt bepróbálkozunk egy sétával, pedig délután szoktunk, de ahogy néztem a net-en az egész országban esik.

Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Szia Tünde!

De jó lehet, ahogy nézegeti Zalán a kezét! Bence még nem csinálja. Ma megkapta a 2 hónapos oltást, szegénykém be is ájult. Mielőtt indultunk evett jó sokat, gondoltam kimegyek vele sétálni és majd alszik. Aztán annyira sírt, hogy csak behoztam és egy perc alatt elaludt a cicin. Amúgy nem is sírt, mikor az oltást kapta, de egy biztos megviselte azért.
Bence is szívesebben nézegeti a szobában lévő tárgyakat, mint a játszószőnyeget, de szerintem még kicsik hozzá. Bencének még csak kötött cipőcskéi vannak, de azért járt nála is a Mikulás.

Táblázat:
Nekem még mindig csak Zsuzsi küldte el az adatait, de én még mindig nem látom az Ági e-mail címét, úgyhogy szerintem küldjétek nekem: pinterpe@freestart.hu
Zsuzsi ezeket az adatokat küldte át: felhasználónév, teljes név, gyerkőc név és születési idő, e-mail cím. Szerintem ez elég is, de ha valamit még fontosnak tartotok, jelezzétek.

Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Mostanában nagyon kevés időm van gép elé ülni.
A csajok nagyon jól veszik az ovit, minden nap úgy búcsúznak el, hogy holnap is jövünk. Eddig még nem volt sírás, vagy olyan, hogy nem akarunk menni. Olyan jó, hogy ilyen könnyen megy, én is jobban érzem magam egész nap, hogy tudom, hogy jól érzik magukat. Most már kezdek megnyugodni.
Örülök, hogy Anitáék jól vannak, Karácsonyra már egütt ünnepelhetnek.
Szia Rita!
Örülök, hogy regisztráltattad magad.
Meska!
Ne aggódj te is leszel pocakos nemsokára, szorítok nektek.
MI is voltunk Mikulásnál anya mhelyén, a lányok nagyon élvezték, még a végén beszélgetni is hajlandóak voltak vele. Bár a kicsi az elején sírt, de mikos a tesói közelebb merészkedtek, akkor ő is megbarátkozott.
Még nem küldtem képet, de ígérem fogok, csak sajnos nincs időm.
Köszönöm a jókívánságokat is.
Az altatáshoz csak annnyit, hogy nekem azt mondták mindegy, hogy hogyan altatom el a gyereket, de csak olyat csináljak, amit hosszú távon is vállalni tudok, mert a gyerek 2 év múlva is csak úgy fog tudni elaludni. Én ezt megfogadtam, és azóta is mind a 3 egyedül alszik el, mint mindig.
Lassan megyek, majd még jelentkezem
Sziasztok Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Sziasztok!!!


Meg nincs is itt a karácsony, de már most belefáradtam. Állandóan agyalni, kinek mit vegyünk ajándékba.
Nálunk is volt már a Mikulás, mi csak apróságot vettünk a kicsinek.
Ellentétben anyósomék, jó ki tettek magukért. Még karácsonzra is túlzásnak tartanám. Megvették a Fisher Price-os tologatós játékot, amita tv is reklámoz, szerintem olyan kislányos.

Lelőték az egy éves ajándékomat is. Egy hintaló lett volna, de azt anyósom barátnője vett meg. Most teljesen el vagyok keseredve.
más szerint gondolhatnék a jó oldalára is, nem nekem kerül pénzbe.
Okés , de akkor mit vesznek 1 éves korára, helikoptert leszállópálíával. Medig lehet fokozni az ajándékokat?
Én a gyereket arra szeretném nevelni, hogy ne pénz miatt szerese az embert.

Képzeljétek kb 2 hónapja Manó utálja az erős hangokat. PL. Nem lehet előtte porszívozni, állandóan űvölt. REmélem egyszer csak kinövi. Első hónapokba míg aludt, még mellette is lehetet...

Rita!
Hogy vannak Anitáék. TEjcsi van, tudja szoptatni a kicsit, vagy még nem lehet. Mikor jönnek végül haza?
Dodi?
Nekem egyébként 7 és fél hónapos fiam van. Márknak hívják.

Most megyek, sír

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Újra itt, végre elaludt.
Most olvastam vissza az előzőtt, bocsi, elég kapkodva írtam. (nálam mindig lehet, helyesírási hibákra számítani, csak számtech tanár vagyok.) Kép

Rita!
Lázmérőből nekünk midegyikből van, de még nem kellett használni, szerencsére. Hogy melyik jobb, szerintem a hagyományos. Ugyan most nem tudnám a manó fenekébe dugni, de ha muszály lenne...
Nálunk a digitális mindig mást mutat. Apa egy kicsit HIPO. Kép majdnem minden nap méri a lázát.

Tünde!
Rég jártál mi felénk. Már azt hittem valami baj van.
Én tartok a porszívós orszívótól, félek ,hogy leszívom Manó agyát. Kép
Jó csak vicceltem.
Eddig zsepivel oldottam meg a cicikakit. De majd ha szörcsög, akkor is csak elemessel megyek neki. Különben is most haragban van a porszívóval.

Az egyik ismerősöm naponta szívja a gyerek órát (ok nélkül), azzal az indokkal, hogy benne gyúladjon a füle, azért ez egy kicsit túlzás.

Petra!
Örülök, hogy túl vagytok az első szúrin. Gondoltam rátok. Ügyes kisrác.

Alvás!
Sajnos nálunk még nem megy cici nélkül. Ha eszik ő utána(közben) alszik. Ha már nem szopik akkor majd ráérek rászokatni, hogy magától aludjon el. VAgy nem?
Éjszaka magától alszik vissza. Kép
Melinda te, hogy csináltad?

Zsuzsi!
Hogy sikerült az Bölcsibe a Mikulás ünnepség?
Na és a suliba volt? Kaptak valamit a gyerekek?
A dekoráció milyen lett? Mi az idei sláger? Otthon lesz díszítés?

Most már megyek, vár egy kis házimunka és annál több vasalni való. Lassan pénzt lehetne vele keresni, annyit vasalok. Kép

Sziasztok!
Még egyszer mindenkinek kellemes Mikulást!
Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Jolka!
Köszi, hogy gondoltál ránk, nem is volt olyan rossz, mint amire számítottam. Vasalnivaló nekem is van, bár csak a pelenkát szoktam vasalni. Van egy sorozat, amit anyukámmal együtt szoktunk nézni, újabban közben kivasalja a pelusokat úgyhogy jó világom van.
Mi sem porszívózzuk Bence orrát, én fültisztítóval szoktam kitörölni, ha szükséges.

Alvás:
Na ezzel én is gondban vagyok. Éjszaka szopi után büfizik Bence, aztán visszateszem és alszik is magától. Nappal viszont csak cicivel alszik el, és ha felveszem büfizni, felkel és kezdhetem előről. Jolka, Te is valami hasonlót írtál, ha jól értem.
Mások hogy csinálják?
Ugyan ebből adódik a másik problémám. Oldalra fektetve szopik Bence, és vagy már szopi közben, vagy ha napközben bealszik és hagyom úgy aludni, mindig kifolyik a pisi. Ma már hanyatt fekve is kifolyt másfél óra alvás alatt, pedig most nem olcsó pelenkát használunk (Pampers) és 4-9 kg-ig, tehát kicsi sem lehet. És ilyenkor persze Bence felkel, hogy pisis a ruhája, pedig már olyan jól aludna.
Tudtok valami jó tippet erre?

Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Petra!
Szerintem sz a legegyszerűbb ha pelust cseréltek.
Mi is pampers-el kezdtünk, nekünk a kaki folyt ki. Állítólag az anyatejeseknél ez előfordul.
Ugyan én odáig vagyok a pampersért, főleg a levélmintája miatt. De mostanában huggiest használunk. Liberónak utálom az anyagát, olyan mintha fóliából lenne.
Sok pelust is kapunk, most éppen pampers fogyasztunk.

Alvás!

Szerencsére ha Manó beájul napközbe a cicin, akkor betudom csepészni az ágyba, anno nekem sem mentolyan könnyen )most sem. Van amikor a nagyágyon hagyom, de éjszaka szó sem lehet róla. Elég lenne akkor visszaszokatni a saját helyére.

Ma az ölembe aludt, jön a foga és ma nagyon szenvedett miatta szegénykém.

3 napja belecsúszott a kádba (már a nagy kádban fürdünk), pedig ott voltam mellette, csak egy pil, engedtem el. Ez volta baj, pedig már olyan szépen ül. Azóta űvölt a vízbe, pedig annyira szeret fürödni. Tegnap is alig várta, hogy a vízb tegyem, még öltözködni is segített. De amint a vízbe tettem megint sírt, aztán játszott egy kicsit., utána eszébe jutott a "baleset" és sírt tovább.

Most megyünk fürödni, remélem, már nem emlékszik és minden olyanlesz mint párnapja.

Hát ennyi rólunk.

Veletek történt már ilyen, mit csináltattk?

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Szia Jolka!

Huggies-t is használtunk, nekem abból is kifolyt oldalt a pisi, nem értem, miért. Tényleg nagyon szépek ezek a pelenkák, a Huggies is a Micimackó figurákkal, de én azt mondom, inkább lenne olcsóbb, mint ilyen csicsa, legalábbis Bencét még egyáltalán nem érdekli.
Ha ölben szopizik Bence, akkor én is be tudom csempészni, de úgy már nagyon fárasztó tartani.

Hogy ment a fürdés? Szegényke, reméljük, hamar elfelejti ezt a rossz élményt. Bence fürdetődézsában fürdik és ő is imádja a fürdést.


Többiek, alusztok?
Eddig a Zsuzsi és a Jolka adatait kaptam meg, várom a többiekét is és készítem a táblázatot!
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok Mindenki!

Teherbe(nem)esésemmel kapcsolatban: tudom, hogy 7-8 hónap még nem nagy idő, de azért - bevallom - már kezdek elkeseredni. Már csak azért is, mert 14 évig szedtem fogamzásgátlót, 32 éves vagyok, ilyesmi
Csilla, Petra, Tuzal, többiek
Köszi az Infacol infót, bár nagyon gyanús, hogy a drága keresztlányom pusztán csak hisztiből sír! De azt állandóan!
Zsuzsimanó!
Pély-Toóth (elvileg!!!) szerdánként rendel a kórházban, de mindig az előző héten kell bejelentkezni, azon a héten már nem tudsz. Mint írtam, van olyan, hogy hetekig nem kapod el bent, hiába ott lenne a helye.
Kérdés: csecsemőmérleget hol lehet beszerezni, kölcsönözni? Ugye, a szoptatás ideje alatt mindenképp fontos, hogy legyen, hiszen úgy lehet lemérni, mennyit evett a gyerek.
Szerintetek az normális, hogy óránként szopik, de csak öt-tíz percig? A babaágyban nem marad, csak Anya, Apa hasán alszik el, mert három óra múlva már nem bírják hallgatni, hogy kisírja a lelkét.
Mellesleg: valóban nagyon sajnálom én is, ugyanakkor lehet, hogy határozottabbnak és kitartóbbnak kellene lenni a szülőknek? Ti hogy voltatok ezzel?
Köszönöm






Üzenet ellenőrzése
Küldés: Sziasztok Mindenki!

Teherbe(nem)esésemmel kapcsolatban: tudom, hogy 7-8 hónap még nem nagy idő, de azért - bevallom - már kezdek elkeseredni. Már csak azért is, mert 14 évig szedtem fogamzásgátlót, 32 éves vagyok, ilyesmiKép
Csilla, Petra, Tuzal, többiekKép
Köszi az Infacol infót, bár nagyon gyanús, hogy a drága keresztlányom pusztán csak hisztiből sír! De azt állandóan!
Zsuzsimanó!
Pély-Toóth (elvileg!!!) szerdánként rendel a kórházban, de mindig az előző héten kell bejelentkezni, azon a héten már nem tudsz. Mint írtam, van olyan, hogy hetekig nem kapod el bent, hiába ott lenne a helye.
Kérdés: csecsemőmérleget hol lehet beszerezni, kölcsönözni? Ugye, a szoptatás ideje alatt mindenképp fontos, hogy legyen, hiszen úgy lehet lemérni, mennyit evett a gyerek?
Szerintetek az normális, hogy óránként szopik, de csak öt-tíz percig? A babaágyban nem marad, csak Anya, Apa hasán alszik el, mert három óra múlva már nem bírják hallgatni, hogy kisírja a lelkét.
Mellesleg: valóban nagyon sajnálom én is, ugyanakkor lehet, hogy határozottabbnak és kitartóbbnak kellene lenni a szülőknek? Ti hogy voltatok ezzel?
KöszönömKép
meska
 
 


Sziasztok,

Petra, örülök, h. ti is túlestetek az első oltáson. Én erősen gondolkodom, h. az újat fogjuk kérni, csak ugye az sok lóvé, mert nem okt. 31. után született Zalán, de nekem nagyon tetszik benne,h. az oltás után a lázasodás, ezzel együtt a nyügi is kizárt (állitólag), na meg 4-gyel kevebb oltás. A két hós még u.az, ezért kell a köv-nél már jelezni, ha azt kérjük, mert utána késő. A pelenkázásnál,lehet ugyanazt a banális hibát követed el te is, mint én, vagyis vettem, vettem a megszokott pelust, a megszokott méretből (Huggies), húztam-vontam a gyereken, már alig tudtam normálisan bezárni, amikor bevillant az isteni szikra ... de hisz ő ezt a méretet rég kinőtte, ha a micimackós huggiest használsz, akkor az még a kettes méret, szerintem már Bencének is nyugodtan jó lesz a hármas, az 5-9 kg. Én ma vettem először Babylove-ot ebből a méretből, de sokkal rosszabb mindőségnek látom, mint a kicsi Babylove volt, viszont kicsinek utáltam a Liberot, erre amikro akciós volt a nagy csomag a DM-ben, meg a bababónusz is megjött és abban van két 500 ft-os kupon gondoltam megveszem és ez a midi már nagyon jó, eddig ebből az extra adag kakik sem jöttek ki, nekünk pisi nagyon rég jött ki. Amikor pelenkázol te a fodrokat jól kihúzogatod? Amióta én ezt megteszem, néha még 3-szor is megigazítom a tépőzárat, mire jó, azóta nincs pisis balesetünk.

Jolka, nekünk ugy tűnik lassan befut a 3. játszószőnyeg is. No comment. Épp most mondtam a férjemnek, h. vegyünk nagyobb lakást, h. tudjam hova tenni a gyerek ajéndékait, meg ruháit. Amugy az a vicc, h. ezek a pici gyerekek ugy rá bírnak érezni és még véletlenül sem az általáunk gondolt, általában jó drága ajándékok kötik le őket leginkább. Baráti körből tudom, h. egy üres műanyag flakon, egy csokipapír hihetelen örömet tud nekik okozni, mi meg erőlködünk (anyagi értelemben is). A cicinalvás első hetekben volt nálunk, de akkor még állandóan aludt Zalán, de most már nem merném, mert félnék, h. rászokik és akkor nélküle, mondjuk, amikor az apja vigyáz rá min aludna el? Vagy a cici alvást azért ne ugy értsük, h. mindig, anélkül is megy?

Melinda, nagyon jó, h. ilyen könnyen szoknak a lányok, ugye ebben az is benne van, h. a tesók legalább látják egymást napközben az oviban és igy mégsem akkora a törés?

Meska, nyugi össze fog jönni a bébi, a kis bébi szülei nem félnek, h. ez igy marad és akkor hárman kell aludni, rövid ideig nálunk ez is ment, mert olyan jó érzés volt nekünk, de rájöttem magunkkal tolunk ki és számomra is érthetetlen, h. szinte hang nélkül maradt meg Zalán az ágyában és ugye az nagyon fontos, h. még ébren betegyük (Suttogó titkai tanácsa), de ő addig dumál, amig el nem alszik. Szóval most kell még kialakitani a hosszutávú dolgokat, épp ma irta v.ki, h. amit később is meg tudsz tenni, csak olyan dolgokat kell a gyerekkel megszokatni.

Jó éjt.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!

Nagyon féltem a tegnapi fürdéstől. rosszabb volt mint az első, az egész gyomrom görcsben volt.
Hú, de minden rendben volt, már majdnem olyan volt mint régen. Szépen játszott, kuszott a kádban. Remélem ma még jobb lesz.

Meska!
2 hetesen nem lehet még a baba hisztis. Nálunk mindenki azt mondta, hogy el van kapatva. Haragudtam is miatta, még jó, hogy velem érzi jó magat és nem az "indegenek" karjába vágyik.

Szopizás!
NÁlunk igény szerint volt, minden nyöszire tettem rá. Márk nagyon kiegyensúlyozott, nyugott baba. Sírni nagyon ritkán(szinte sose), indokolt esetben szokott.
Nekünk is azt mondta a doki, hogy 10 perc bőven elég. HA ennyi idő alatt nem lakik jól, akkor magára vessen. NA persze, Manó a lassú evők közé esik. Kép
Mindig megvárom míg ő hadja abba.

Mérleg!
Teljesen felesleges, ugy is lehet látni, hogy elget evett.
-szépen fejlődik.
-van elég kakis és pisis pelus
- nem bömböl állandóan,
- van elég tejcsi (Ugyan én csak 1x 2x fejtem ,akkor is mert már nagyon feszített. Még most is szabályosan ömlik a tej. Manót állandóan összespricolom. Kép )

Tanácsadáson is jó hallani mennyit nőt, nem pedig boszakodni, hogy otthon nem annyit mértem.

Tünde!

én is mindig mondom, hogy lassan Manó kitúr benünket a lakásból, annyi mindene van.
A fodrokat én is kiigazítom (már csak a kényelem miatt is), de nekünk is kifolyt hajnalban. Kép
Mi már 7-18-ig használjuk a méretet.
Majd még kisérletezünk.

Sziasztok. Szép napot mindenkinek!

Szilvesztere , szerinitettek elmerjünkmenni. Apa nagyon szeretne, csak akkor én mikor pihenek?

Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Jó reggelt!

Mérleg
Szerintem is felesleges, de nekünk előre ki lett kölcsönözve, úgyhogy maradt is pár hónapid. Viszont csak az elején méregettem, akkor is csak azért, mert a védőnő számonkérte rajtam (fel kellett írni egy füzetkébe!).

Pelus
Az elején, sokáig Pampers hazsnáltunk, nekem az ált be igazán. Néha tényleg kifolyt a pisi vagy a kaka, de ritkán. Ha már mást is fognak enni a bébik , akkor nem lesz ilyen jellegű probléma, mert nem szilárdabb lesz a kaki. Később (11-12 hónaposan) áttértünk a Babalove-ra és én azzal is elégedett vagyok. A Libero-t utáltam.

Szopi
Nem hiszem, hogy eleget eszik a tesód babája, Mesi, ha minden órában felébred. Én is így jártam, mire rájöttem, hogy azért bömbizik folyton, mert még éhes. És tényleg, ahogy gyakrabban evett, egyre jobban aludt és végül arra is megedződött, hogy ne 5-10 perceket szopjon gyakran, hanem 3-3,5 óránként 20-25 percet. De ezt nem erőltettem, hanem így alakult. Amúgy addig én cicire raktam mindig, ha kérte vagy ha sírt.

Jolka!
Én tavaly még nem voltam szilveszterezni csak este 19-ig úgy, hogy bébi is volt velünk. Aztán én itthon aludtam vele, apa meg bulizott.
Az idén viszont tutira elmegyek, mert átalussza az éjszakát, kevés kivételtől eltekintve. Anya fog rá vigyázni, de hát nincs is dolga, csak oihizni Angyalkával.
Ha Márk alszik éjjel ügyesen és elfogadja nagyit, akkor szerintem elmehetsz, úgyis hamar haza lehet érni bárhonnan Nyh-ról, ha gáz lenne.
Ja, és egy darabig nekünk is sírt fürdéskor, mert nekünk is belecsúszott nem is rég. De hamar elfelejtik. Mikortól fürdetitek nagykádban? (Mi onnnantól, hogy leesett a köldökcsonk, mert utána hamar vittük úszni és azóta is.)

Képzeljétek!
Tegnap először tudatosan megsimogatta az arcom és azóta (nagyon tetszik neki és nekem is) mindenhol simogat. Olyan édes, én meg csak pityergek.

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Hármas méretet 5-9 kg-ig használok Huggies-ből, ez is Micimackós, és kihúzogatom a fodrokat első perctől, de napi 1-2-3 alkalommal kifolyik így is a pisi. Hogy van ez az oltás dolog? Nem is hallottam róla, hogy választani is lehet.

Mérleg:
Szerintem is felesleges a mérleg, de annyiból örülök neki, hogy hetente kétszer megmérjük és tudom, hogy szépen gyarapszik Bence, nem mintha nem látszana. Amúgy az Arany János utca 4/B címen lehet kölcsönözni, nálunk még itt van, azon néztem meg a címet, de csak tizenharmadikáig, akkor jár le a két hónap. Két hónapra 5000 forint.

Szopi:
Bence is mindig kap, ha kér, és Õ is sokáig szopizik. Ma éjszaka viszont olyan kis fáradt volt, lehet, hogy az oltás miatt, hogy nagyon nehezen evett, mindig beájult, úgy keltegettem, hogy még egy picit egyen.
Csilla!
Nagyon jó érzés lehet, hogy Flóra simogat, én is úgy szeretem, amikor Bence szopi közben a hasamat simizi, persze ez még nem tudatos. Én meg a homlokát és a fejét szoktam simogatni, és úgy vigyorog.

Táblázat:
Lassan gyűlnek az adatok, Csilla elküldte is azt a címet, ahol lehet fényképeket nézni Flóráról. Ez szerintem is jó ötlet, küldjétek ezt is, ha van.

Petra

Kép
ppetra
 
 


+ az e-mail címet!

Kép
ppetra
 
 


Ja és Jolka megadta a saját születési idejét is, ez sem árthat, de ki hogy gondolja.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Csilla!

Szilveszterezni mi is Manóval gondoltuk. Zolko Wellnes-s helyre gondolt, ahol lehetne fürödni is. Vinnék haverokat is. Aminek megint az lesz a vége, hogy én süttök, főzök, kiszolgálok mindenkit. Persze, mondták, hogy nem így lesz, hiszem ha láttom. Különben úgy sem tudok egy helyben megmaradni. Akkoris én most itthon akkarok maradni.

Nagy kádban még csak 2-3 hete vagyunk. Képzeld nekünk csak 4 hét múlva száradt le a csonkunk, pedig naponta többször kezeltem.

Úszni én is vittem volna Márkot, de Mivel nem vezetek (pedig már lassan 10 éve van jogsim) így nehézkes lenne, apa nem mindig ér rá. Hétvégén pedig állandóan úton vagyunk.

Biztos nagyon aranyos a kislány, amikor megsimogatja az arcod. Engem mostanában Csipked, de nem fájdalmat akar okozni, csak vizsgálgatja a bőröm. Morzsolja a két ujja között.
Ja és állandóan a számba kotorászik, egyenként megvizsgálja a fogaim, Most már tuti fogorvos lesz. Kép

Melyik Gimiben tanítottál?

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok Lányok!!!
Tudósítás következik

Anita nagyon jól érzi magát (bár honvágya van), sok tejcsi van és Kornél is felerősödött annyira, hogy tud szopizni)
Nem tudják, hogy mikor jönnek haza, egy nővér azt mondta, hogy karira otthon lesznek, amit gondoltunk, hisz minden olyan jól halad
Dodinak ma van az utolsó szuris napja, reméljük meg is gyógyul, mert 13-án kellene megkapnia az oltást. Amúgy nem hiányzik neki Anita, meg is vagyunk rajta lepődve, egyszer sem hiányolta, talán mert nagy a család és soha nincs "egyedül".Talán az első nap kérdezte meg, hogy hol van Anita, de miután elmondtuk neki, nem fírtatta tovább. Az ovi hanyagolva van a héten, de ha kérdezzük tőle, hogy milyen az ovi, rögtön lekókad a szája.

Csilla!

Nekem egyszer Dodi a fülemmögé tette a hajam, kb egy éves lehetett mikor ez történt, de majd el olvadtam tőle, könny a szememben, pír az arcomom és még sorolhatnám)) Gondolom, hogy te mit éreztél

Petra!

Tamás bevallotta, hogy azért nem szeretne babát, mert úgy érzi, hogy féltékeny lenne rá, ami szerintem nem igaz, hisz ő is ugyanúgy részt venne mindenben és nem hiszem, hogy hanyagolnám őt annyira, hogy féltékeny lehessen a saját gyerekére.....na de majd megbékül a gondolattal, mire kell. Én tényleg "döglődöm" már egy gyerekért, de próbálom visszafogni ezt az érzést. Bár marha nehéz, hisz itt van Anita meg minden, de majd babázok Kornéllal, ha Ancsa nem lesz olyan, mint egy anyatigris))) Reménykedek, hogy nem lesz olyan)
Dodival is sokat vagyunk együtt, imádni való kis gézengúz!!!!

Jó babázást Mindenkinek!!!!

Ui.: Dodi utálta a Mikulást.........
rita82
 
 


Sziasztok!

Alig tudok viszaolvasni, olyan sokat írtok.
A pelenkáról annyit, hogy én végig egy francia pelust használtam, használok. Debrecenből hozom, 4000 Ft 120 db Maxi nekem bevált, csak éjszakára használok Pamperst, mert ha nagyon sok pisi van benne, akkor átázik, de ez napközben sosem fordul elő. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány olyan baleset volt, amikor kicsorgott a pisi. Nekem nagyon sokba került volna a drága pelus, főleg, mikor 3 gyerek volt pelenkás.

Alvás. Soha nem hagytam cicin elaludni egyiket sem, mindig felkeltek büfizni, és aztán irány a kiságy. Hagytam nekik egy kicsi fényt a szobában, a mai napig is van, az elején főleg azért, hogy tudjam, hogy melyik sír, aztán megszokták. Most már nem tudnak sötétben aludni. Rögtön az első napoktól kezdve így altattam mind a 3-at, és nagyon szépen megszokták. Viszont a kiságyba sosem tettem be őket napközben, csak aludni. Sőt az ikrek csak éjszakára aludtak a kiságyban, napközben mindig ott, ahol elaludtak. Így tudják, hogy az ágy alvásra való. A másik amiből nem engedtem, hogy az esti szertartás mindig ugyanakkor kezdődött. Fürdetés, vacsi, alvás. Szerintem ez is naagyon fontos. Így most nincsen gondom. Szépen elmennek aludni kilenckor, és általában féltízkor már mindhárman alszanak.

Most megyek kiszedem őket a vízből, lehet este még írok egy kicsit
Sziasztok
Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Sziasztok!
Melinda!
Szerintem én vagyok az utolsó ember aki ebben az évben boldog névnapot kíván, sajnálom, hogy ilyen bamba vagyok. Boldog névnapot!!!!!!
Három gyerek!? Nem semmi! Gratula érte!
Üdv Mindenkinek!!!
Rita
rita82
 
 


Szisaztok!

Most próbálom altatni Manót.
Mutinak elmondtam, mit írt Melinde, teljesen egyetért vele. Jó, én is tudtam, hogy így kellene, de vagy elaludt a cicin,v. pedig addig üvöltött míg oda nem mentem.
Most jól lakott, 2 ciciből is kapott (eddig elég volt 1 is), tiszta a pelus, van játék is. Tehát várom, hogy aludjon.
Az ajtó nyitva, hallok mindent. Már hívott ,de nem mentem, most nagyon mozgolódik. Remélem elalszik. Kép

Melinda!
Honnan veszed a pelusokat?
Lehet, hogy kipróbálnám.

Na megint hisztizik...

Ajaj nekem a legrosszabb.

Tegnap is minden rendben volt a fürdéssel, csak még kicsit óvatos.

Csend, sírás, csend, sírás.

Remélem kibírom, hogy oda nem menjek,

Na megyek én is ebédelni. Legyetek jók.

Szisztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Végre alszik, sajnos a régi módszerrel.

Nem bírtam sokáig. Kép

Lehet, hogy még éhes volt...
Most ezzel nyugtattom magam.

Cumit ti adtok a gyerkőcöknek?
Nekem nem fogadja el, "szerencsére".

Dálelőtt beszéltem egy anyukával, náluk képes játék közben bealudni . Mivel ő már nem szoptat, tea közben ájul be a baba.
Amúgy 1 nap van a köztük.

Melinda, CSilla!
Ti adtok, adtattok vitamint a lányoknak?
Nekem most írt fel a doki. Azzal az indokkal, hogy tél van, tehát nyugodjak meg nincs semmi baj.
Maltofer cseppeket (vas) és Vitacolant(multivitamin).

Rita!
Oltással kapcsoltaban.
Én meg kérdeztem a védőnőt, ő azt mondta, hogy biztosabb a régi bevált módszer, az újnak még nem ismerik a mellékhatását.
Most nem arról ,írok hogy egyszerre többet kapnak, hanem más készítméynről. Ezt meglehet venni a gyógyszertárba, csak kb 4-5 eft kerül alkalmankénk. Tehát ezeknek nem ismerik a mellékhatását. Állítólag az unióba már ezt használják, de tudjuk, hogy ott mindig van valami gond, ami utólag derül ki.
Csak ennyit akartam, mi maradtunk a hagyományosnál. Már túl is vagyunk rajta.

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Jolka!
Nálunk az alvás, a napközbeni egy gyenge pont, bár már alakul, de az esti az szuperül működik. Korábban nekem is cicin aludt el, de csak esténként, mert napközben sosem.
Nappal: Én úgy próbáltam szokatni, hogy ha sír, akkor bemegyek megsimogatom, elmondom neki, hogy fáradt, picit pihennie kell, de itt vagyok a másik szobában és vigyázok rá. Ha kell 2-3x is bemegyek és általában megnyugszik és elalszik. Kivenni és altatni én nem bírom, már nagyon nehéz és jelenleg én sem vagyok több 50 kilónál.Úgy tűnik, hogy egyre okosabb vagy már megszokta amódszert, mert elég gyakran előfordul mostanában, hogy abszolut egyedül, sírás nélkül, beszélgetve alszik el.
Este: Megszokott szertartás és már elalszik a pelenkázón vagy ha nem, akkor rögtön, ha bekerül a kiságyba.
Nem cumizik, sosem fogadta el.

Jaj, éppen most ébredt, majd este megpróbálok még írni a vitamin dologról.

Kép
nycsilla
 
 


Szép Jó Napot!

Valószínű, hogy Anitáékat holnap engedik haza, de még változhat a program. Már úgy várom, hogy otthon legyenek. Biztos megmancikálom Kornélt!!!!Kép
Üdv.: Rita
rita82
 
 


Sziasztok!

Jolka ha kipróbálnád a pelust szívesen adok belőle 10-20 db-ot,mert egyszerre 120-at meg kell venni. Szerintem már ti is maxit használtok.
A vitaminról csak annyit, hogy én nem adtam nekik sose vitamint, még a Vigantolt is csak ímmel-ámmal, mert azt mindig elfelejtettem. Csak fluort adok nekik, de azt is gyakran elfelejtem.

Várom Anita híreit, remélem sok jó tapasztalattal tér haza.

Az oltásról csak annyit, hogy mindegyiknek van mellékhatása, az biztos, legfeljebb ritkább. Nekem csak az szimpi az új rendszerben, hogy kevesebbszer oltanak. Egyébként nálunk nem volt gond az oltásokkal, csak egyszer a 3 hónaposnál szegény Tami meg sem tudta mozdítani a lábát, még éjszaka is felsírt pedig kapott kúpot. Egyébként én nem vagyok híve annak sem, hogy kúpot adjak előre, oltás után. Eddig egyik után sem voltak lázasak, pedig nem kaptak kúpot, akkkor meg minek gyógyszert adni.

Most megek ébredés van.
Sziasztok
Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Sziasztok!

Rita!
Örülök, hogy jól vannak Anitáék, pusziljuk Õket! Reméljük, tényleg hamarosan otthon lesznek.
Valamennyire jól érzi Tamás, hogy kevesebbet tudnál vele foglalkozni a baba mellett, ez egyértelmű. Én is azt javasoltam a barátnőmnek, aki most ment férjhez, hogy várjanak egy kicsit, élvezzék ki a kettesben-létet. De Ti már elég régen együtt vagytok, reméljük, hamarosan Õ is vágyni fog egy babára.
Tudom, mit érzel, én is évek óta szerettem volna már gyereket, csak most alakultak ki a dolgok körülöttünk.
Miért utálta Dodi a Mikulást?

Melinda!
Nagyon megéri ez a francia pelus, főleg ha jó is. Kár, hogy csak Debrecenben van. A vigantolt én is mindig elfelejtem, a fluort mire adod?

Jolka!
Kitartás, majdcsak sikerül az altatás! Mi nem adtunk cumit Bencének, de amit a kórházban adtak megtartottuk arra az esetre, ha megyünk valahova és nem lehet cicit dugni a szájába. Õ viszont nem tudja használni, tartani kell a szájában, de lehet, hogy nem akarja, mert tudja, hogy átverés. Én is örülök, hogy nem szereti, és cumisüvege sem lesz, bár már kapott nem fogja használni.

Már készen van a táblázat, csak még várok, hogy a többiek is elküldjék az adatokat. Tünde javasolta még a foglalkozás beírását, ami szerintem is jó, mert így tudjuk, hogy Tünde pl. könyvtár témában tud segíteni.

Szerintetek fájhat a Bence pocija pisztáciától? Ma egész nap fájt a hasa, és mást nem ettem ami újdonság.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Petra!
Mindjárt átküldöm akkor a hiányzó adatokat még e-mail-ben.
Szerintem okozhat gondot a pisztácia, de lassan úgyis hozzá kell, hogy szokjon Bence mindenféle ízesítésű tejcsihez, úgyhogy azért ne vond meg magadtól. Kép Mikor nekem Flóra 6 hetes lett, én már ettem babot, káposztát meg eféléket is.

Jolka! Melinda! Petra!
Én 1 évesen adtam neki először önszántamból vitamint, tehát nem olyat,amit doki írt fel. Én rengeteg Ökonet-es dolgot használok és borzasztóan elégedett vagyok velük, így hát az egész család kap belőlük mindig. Most pl. folyik az orra, és kap néhány csepp grapefruit-olajat a vízébe. Ja, hát meg rengeteg gyümölcsöt eszik. Van olyan nap, hogy más nem is kell neki. Állítólag most K vitamin hiánya van, mert a k-s kajákat alig kéri (én is utálom őket, kivéve káposzta), és koszmósodik. Azért majd rákérdezek a doktornőnél. Ezt vajon lehet más módon pótolni?
Melinda! Tényleg mire adod a flourt?

Rita!
Hazaérkeztek Anitáék? Gondolom, nem lesz ereje egy darabig írni, úgyhogy tudósíts!

Képzeljétek!
Flóra egyre szebben szól apának, hol úgy, hogy apa, hol csak úgy, hogy pa, mikor hogy sikerül. Ha kérjük, hogy mondja újra, akkor szégyenlősen mosolyog. Imádjuk, az apja meg elájult tőle.
Ja, és keddtől lesz zenebölcsi a babaklubban, már alig várom, remélem, mindketten élvezni fogjuk.

Mi lehet Dóriékkal és Ágiékkal?!

Zsuzsi!
Te meggyógyultál?

Ma már nem jövök (szalagavató+este fellépés), de ti írjatok szorgalmasan! Kép

Kép
nycsilla
 
 


Csilla!

K vitaminról ezt találtam:
"Legjobb K-vitamin forrásaink a zöld leveles zöldség- és főzelékfélék, a káposzta, a brokkoli, a paraj, a tej- és tejtermékek, valamint a máj."
A teljes leírást itt találod:
http://www.hazipatika.com/topics/vitaminabc/vitamin?vid=4;HPID=46A17A18-D83F9E03-978CAD61-D17273BB

Csak a pisztácia lehet a bűnös, de mostmár késő bánat. Szerencsére az éjszaka egész nyugis volt és most is alszik Bence.
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Cumi: nekem Tami cumizik. Adtam nekik cumit, mert amíg az egyik evett a másik gyakran sírt, és ezt nem szerettem, pedig én utálom, ha egy gyerek a cumitól nem tud beszélni. Szerencsére nálunk csak alváshoz van cumi. A többieknek nincs, nem fogadták el, nem is nagyon erőltettem.

Fluor: fogorvos javasolta, hogy nyíregyen alacsony a víz fluor tartalma, ezért adjam nekik, jobbak lesznek a fogaik.

Pelenka: ha ki akarjátok próbálni szívesen adok belőle, és később hozok nektek is, szinte minden héten megyek át más miatt, és útba esik. Most is hozom egy ismerősnek a midit, szerintem abból is tudok adni, ha valakinek ki szeretné próbálni.

NyCsilla!
Szerintem nagyon jó lesz a zenebölcsi, mi is jártunk egy ideig, és ott nem, de itthon minden dalt tudtak énekelni.

Most mennem kell sziasztok

Remélem Anitáék hazamehetnek ma.
Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Melinda!

Mi Pampers-ből Midit használunk (5-9 kg-ig, akkor a francia pelenkából is jó a Midi gondolom. Én szívesen átvennék vagy 20 db-ot kipróbálásra, ha megoldható és tényleg jó a méret nekünk.
Nekünk nem is mondta a gyerekorvos, hogy fluort kellene szedni, vagy ezt csak a fogorvos tudja? Milyen formában adod nekik (csepp, gyógyszer)?
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!
Anitáékat hazaengedik ma, majd tudósítok tovább ha kell, de szerintem lesz ideje írni.

Dominik azért utálta a Mikulást, mert mostanában kapta a szurikat és sajnos nagyon ijedős lett. Csak sírt és nem is akarta látni a "Sanyi" Mikulást Kép Tényleg meg van szeppenve ha nyílik az ajtó, az arca komolyodik és vége a jókedvnek, pedig ő olyan jókedélyű gyerek volt.....
Na megyek a dolgomra...
Jó hétvégét Mindenkinek!
Rita
rita82
 
 


Sziaszotk!

Rita!
Szegény Dodi, nagyon sajnálom a kissrácot. Biztos nagyon hiányzik neki az anyukája. Lehet, hogy most anyucis lesz, csak ott a kis tesó is.
Szerintem, most nagyon oda kell rá figyelni, ovi, betegség, minden összejött most neki. De az anyukája mostmár otthon lesz, és vigyázz rá.

Melinda!

Én is szívesen kipróbálnám a pelusokat. Amugy, honnan veszed Debibe, vagy titkos? Kép

CSilla!
Tehát ezért vagytok ti ilyen csinosak? Kép
Gyümölcs és zöldség. plusz sok mozgás. Igaz? Sajnos sosem juttok oda. Pedig Manó előtt jógáztam, itthon. Nekem nagyon bevált.
Minden délben a club-on.
Én meg csak hízok szülés óta. Hát igen, állandóan csokit eszek. Semmi kitartás.

Miótta újra van kürtöskalács a sétálón, majd nem minden nap eszek. Kép

Pedig annyit mászkálok manó után, fel-le a harmadikra, radásul gyerek ,plusz a cuccok. Igazán lemehetne. azt hittem szopptatással lemegy, de ugy látszik hamar pótlom a hiányt. Kép

Ja mgekérdesztem a Mutimat, mi annak idején
Dentocalt(v. dentokal)adtunk at öcsémnek. Egyszerűen csodálatosak a fogai. Nem tudom most használják-e még. Akoriban még csak "kisérleti" volt. Nem mindenki adta a gyerekeinek. NÁlunk nagyo nis bevált. BÁrcsak én is kaptam volna belőle.
Tényleg nem tudtok Nyíregyen egy jó , viszonylag olcsó, kedves, gyors fogorvos bácsit(nénik nem jönnek be)?

Petra!
Mi rengeteg cumit vettünk, de egyik sem kellett neki. Mi is csak akkor akartuk használni, ha mentünk volna v.hova. Én cumis voltam, nagyon szerettem, csak hát a fogak. (fogszábolyózó kellett a végén, de akkor is jó).
Pedig lehet, hogy könnyebben elaludna, cumi plusz bizsi.
Fogalmam sincs, hogy fog ciciről simma alvásra váltani. Lhet, hogy addigra megérti amit mondunk neki. Ahogy Csilla írta.

HÁt mára ennyi.
Jó hétvégét mindenkinek. Lehet, hogy csak vasárnap leszek, megyünk anyósomékhoz és nics kedvem "engedélyt " kérni az internet használathoz. Kép

Anitáéknak üdv idekint. Jó egészséget mindenkinek!

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!
Itthon vannak AnitáékKép
A baba gyönyörű és Dodinak is jobb így, majd Anita leírja az első pillanatokat mikor Dodi meglátta otthon a picit!Kép
Üdv.
Rita
rita82
 
 


Sziasztok!
Csilla!
Köszi jól vagyok, a doki azt mondta, hogy a májammal minden rendben, nem kell diétázni sem, csak ne igyak és ne drogozzak Kép mondtam, ezt még ki- kibírom Kép
Viszont ma kellett visszamennem a vizelet kontrollvizsgálatra, hétfőn lesz eredmény, ha akkor sem jó, akkor vesemedence gyulladásom van.... remélem minden ok...
Ma beszaladtam a nőgyógyászatra, kiderült, hogy Kornafeld dokinak csak magánrendelése van Kép most hezitálok megint...

Jolka!
Nálunk Kristóf cumizott, vagyis még cumizik. Állandóan a cicimen cumizott, így hát kénytelenek voltunk bevezetni a cumit...

Képzeljétek, csütörtökön voltunk urológusnál!! Nem kellett Kristófot vágni, megmutatta a soki, hogy mit kell vele csinálni, igaz, hogy szűk a bőr a kukiján, de elég két hónap múlva visszamenni, hogy megnézze, tágult -e már.. Úgy megkönnyebbültünkKép viszont a vizsgálat közben egy picit meghúzódhatott neki, mert sírt pisilés közben...

Jóccakát mindenkinek Kép
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok Lányok!

Hazaértük!

Minden rendben van! Megpróbálok holnap jönni a részletekkel!
Addig is puszi mindenkinek!
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Két fotó Kornél bébiről. Még a kórházban.

Ez a születése napján délután készült. Elég elrettentő volt!
Kép

Ez már 4.-én készült.
Kép

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Még több fotó Kornél bébiről:
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=14712

Majd jövök a részletekkel is, csak annak több idő kell megírni.

Üdv, Anita

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Anita!
Gratulálunk a pici Kornélhoz, nagyon édes baba, örülünk, hogy már haza is kerültetek Kép
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Szia Anita!

Gratulálok Kornélhoz, tényleg nagyon édes!! Várom a beszámolódat, ha lesz egy kis időd!
Minden jót, sok boldogságot és sok sok tejcsit kívánok nektek!!

Jolka!!
Irigyellek a kürtőskalács miatt, én is imádom, csak épp mostanában nem járok arra! Még a karácsonyi vásárt sem láttam. És én is állandóan csokit eszek, nem bírom megállni. Én mondjuk szedek króm tablettát, ami segíti a szénhidrát anyagcserét, szerintem ennek köszönhetem, hogy nem gurulok még.
Ha nagyobb lesz Márk, biztos fog tudni cici nélkül aludni, kitartás!
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Anita!
Tök jó, hogy itthon vagytok! Gratulálok Flórával együtt, legyen Korniban nagyon sok örömötök! És persze jó egészséget mindkettőtöknek!
Ha lesz egy kicsi időd, akkor írj egy pár sort a szülésről és a benntlétről.

Jolka!
Ami a mozgást illeti, úgy van, hogy mindig nehéz rászánni magát az embernek, de ha beindul, akkor meg nem lehet abbahagyni. Én legalábbis így vagyok ezzel, a tánccal is és a tornával is.
A szoptatás alatt én is rengeteg csokit ettem, meg úgy általában mindig, ha depis kezdek lenni. Holott nem vagyok édesszájú. Aztán, ahogy elmúlt a szopis időszak és kezdek jobb kedvre derülni, elmúlik a csokievési vágy is.
Mindenkit arra biztatok, hogy ha van segítsége, akkor mielőbb belekezdeni vmi mozgásos szabadidős tevékenységbe, mert teljesen feldobja az embert 1 óra is akár és utána teljesen frissnek érzi magát+nem eszik csokit, mert nem kívánja.

Petra!
Mikor költöztök? Közel lesznek anyukádék vagy anyósodék, hogy segítsenek majd?

Képzeljétek!
Tegnap suliban voltam és tegnap volt először, hogy Flóra kibírta nélkülem sírás nélkül. Nem is keresett Kép . Hát igen, anyukám aranyat ér .
Ja, egyre többet próbál egyszerű szavakat mondogatni, de legtöbbször csak suttog, biztosan mert még bizonytalan, olyan édes. Főleg, ahogy apának szól. Meg lehet enni. Majd meglátjátok!!

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Mi ez a pangás? Mindenki kihasználta ezt a gyönyörű időt és kirándult? Mi is jó sokat sétáltunk ma, nagyon jó volt ez a napsütés.

Csilla!
Tavaszra tervezzük a költözést. Anyukámék és anyósomék is kb. 10 percre lesznek tőlünk autóval, bár anyukámék nem tudom, hol fognak lakni, mert ezt a házat eladják, mivel hárman maradnak az öcsémmel. Anyósomra nem igazán számítok, nem igazán mutat érdeklődést az unokája iránt. Volt, hogy egy hónapig nem látta Bencét, pedig még csak négy napja múlt két hónapos. Ez azért elég durva, nem? Ma is kérdeztem a férjemet, hogy anyukádék nem jönnek ma, mert akkor beágyazok, de nem.
Anyukámék meg amint hazajönnek rohannak fel hozzánk, ma Bence nyügös volt (később rájöttem, hogy álmos), előbb feljött anyukám, aztán az öcsém, aztán apukám, mindenki rázta egy kicsit, igaz nem nyugodott meg, csak amikor kimentünk sétálni, de nem ez a lényeg.
Teszek is fel egy képet, ahol apukámmal alszik, tegnap készült.

Többiek, hogy vagytok?
Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!!!

Végre itthon vagyunk.
Nagyon fárasztó volt a hétvége, Állandóan fel kellett kelni Manóhoz. Lehet azért mert nem voltunk itthon (pedig már többször voltunk oda).
Tiszta kóma voltam szombaton.

Csilla!

Szívesen mozognék többet, már el is kezdtem, de ha lehajlok mindig elindul a tejcsi. Alapálapotban is sok megy feleslegbe. Hát igen túl termelési válság van. Kép Fejni meg lusta vagyok.
Tényleg, hogy sikerólt a szalagavató? Tanítványaidank volt, felkérte a végén táncolni?

Petra!
Kösi a biztatást. Hétvégén éjszakáként az volt az érzésem, hogy állandóan szopizik. Biztos anyu hiánya volt. Napközben egy kicsit meg volt gincsolva.
Nem is tudom, 1 hónap kihagyás, nem is bánám. Kép

Anita!
Nagyon szép Kornél Bébi. Óriási, ahoz képest, hogy 1 hóval hamarabb született. Nem számolta el a doki? Mekkora lett volna 1 hó után?
Nagyon sok boldogságot kívánok nektek a kici babához és a nagy fiuhoz.

Zsuzsi!
Remélem januára minden okés lesz. Most jön a szünet lehet egy kicsit pihizni.
Tényleg nem kell a suliba pár bébis üveg?

Majd később még jüvük.

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: