Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Sorsi!

A tobbiektol elore is elnezest hogy csak Orsinak valaszolok....a kicsi laba miatt van.

Nekunk 3 orvos 3 felet mondott, mikor megkerdeztuk mit tegyunk teljes volt ellentmondas koztuk....
Hogy nalatok mi valna be, nem tudom.
A maszirozast nem ugy ertem, hogy jol megnyomkodod, az tenyleg fajna neki.En nagyon gyengeden masziroztam, vegig figyelve a reakcioit, hogy nem-e kellemetlen, a legjobb szo ra, hogy simitottam...Nekunk ezt a kammillas, maszirozos terapiat es a Phenyilbutazon-os(az nagyon jo) kenegetest egy orthoped orvos ajanlotta Budapesten, a homeos kremmel mi egeszitettuk ki.Lehet hogy nektek egyszerubben is elmulik, lehet hogy magatol...Sok-sok sikert!Majd irjal rola hogyan alakult!
Jo hetveget,Ildi
Vendég
 


Lányok,
raktam fel új képeket az albumunkba ha érdekel benneteket.
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Hali,
Sasiorsi azért iszok ennyit, hogy ne egyek!!!! Meg kell a folyadék a tej utántermelődéshez is. Tea, gyümilé, víz. Ezeket gyűröm!
Erről jut eszembe, bár a terhesség előtti súlyom már rendben van, de ebből is kellene még lefaragni ami nem nagyon akar sikerülni. Várjak türelemmel amíg Virág beindul akkor úgyis mehetek utána, de ha van vkinek vmi jó, szoptatást nem zavaró fogyi receptje vevő lennék rá!
Lányok,
raktam fel új képeket az albumunkba ha érdekel benneteket.
Maris

Maris
feketemaris
 
 

 
 

Sziasztok!

Ez a mai nap nekem elég katasztrófa volt.
Kezdve azzal, hogy nagyon kevés a tejem, fogalmam sincs mitől. Éjszaka Jázi már mind a kettőből szopizott, és így is egy óra múlva már újra ébredt. Tehát biztos nem volt elég neki.
Kép
Pár napja már érzem, hogy kevesebb, de hogy ennyire!
Fogalmam sincs mitől lehet, pont nekem, akinek ennyi tejem volt! Most iszom a teát, elkezdem a homeos bogyót, hátha segít!
Ja! És az a vicc az egészben, hogy az egyik mellem megint kezd begyulladni, pedig tejem alig van! Most sem sikerült kifejnem, úgyhogy még holnap is kínlódhatok vele.
Ilyen ember sincs még egy rajtam kívül, akinek kevés a teje, ennek ellenére kínlódik vele.
Jázinak este próbáltam cumisüvegből pótlást adni, de nem kellett neki. Remélem azért mert most elég volt neki.
Egyszer már volt ilyen, de akkor legalább tudtam, hogy a láztól van, most fogalmam sincs mitől. De nagyon rossz érzés, egész nap ezen idegeskedtem.

A dogával sehogy sem állok, bár ma is írtam du. egy fél órát, míg aludt Jázi, de ahogy magamat ismerem, 30-án kell leadni, úgyhogy biztos 29-én éjjel fogom befejezni. Mindig az utolsó pillanatra halogatom. Akkor meg gyorsan összecsapom.
Kép
Kata!
Én is nagyon sok boldog névnapot kívánok!Kép
És kitartást! Lesz ez még így se! Kép
De legalább ma este kikapcsolsz egy kicsit, hacsak Beni nem riadóztat, ahogy én jártam tegnap. Remélem ő megértőbb gyerek.
Jó hétvégét mindenkinek!
ZitaKép\
anzizi
 
 


Maris!
Virág nagyon cuki a képeken, az a legaranyosabb, amikor apával eldőltek, egyikőkük erre, a másik arra!
Zita
anzizi
 
 


Halihó!

Judit, tegnap feladtam a cd-ket, utólagos engedelmeddel mindent kiirtam ami nekem volt, aztán majd lehet köztük mazsolázni, hogy mi tetszik és mi nem. Persze a legjobb a Halász Judit, én legalábbis azt szeretem.

Hát nem tudom milyen lesz a reakciója Virágnak ha meglátja a télapót, eddig ha tv-ben vagy könyvben látta, nem ijedt meg tőle, persze élőben sokkal másabb. De majd meglátjuk.Kép A legjobbakat remélem, hiszen ennek nem a sirásról kéne szólnia.
Gondoltunk rá, hogy valaki a családból öltözzön be, de először az volt a terv, hogy több kisbabát és anyukáját beszervezzük , és a télapót már előre lefoglaltuk. Végül nem jött össze a buli, úgyhogy maradtunk mi és a szomszédom, de a télapót már nem akartuk visszamondani.

Zita, ne idegeskedj, az nem tesz jót a tej gyarapodásnak, tudom könnyű mondani...

Sasiorsi!
Én is bepanthen-nel kenem Virág popsiját, és sosem piros, amikor egyszer kihagytam, mondván hogy úgyis szép a popsija, rögtön kipirosodott, ezért utána már állandóan azt használtam, és azóta sincs semmi pirosság.

Maris!
Boldog névnapot kivánok a kislányodnak, csakúgy, mint a sajátomnak!Kép

Kép

Jó hétvégét mindenkinek!
Viki
biti
 
 


Ja, még azt szeretném kérdezni, hogy ti milyen programmal méretezitek át a képeket, hogy a minősége ne romoljon, de kis mérete legyen?

Köszi: Viki
biti
 
 


Sziasztok!

Zita, semmi aggodalom. Nem kell keresni az okokat, hiszen tudjuk, hogy a szoptatás mindig tartogat meglepetéseket... Kép Biztos vagyok benne, hogy semmi gond, és átmeneti a probléma. Most pár napig kevesebb a tej, esetleg Jázi is többet akar, és ez a kettő okozza a problémát. Sokat mellre tenni, ha óránként kér, akkor óránként. Pár napig fárasztó, de utána visszaáll. Akinek ennyi teje volt mindig, annak nem kell félnie.
Egy barátnőm, akinek 3 hónapos múlt a kislánya, ugyanígy volt a napokban. Hétvége volt, érezte, hogy ennyi volt a tej, a gyerek éhes... Elküldte az anyukáját az ügyeletre tápszert iratni, az ügyeletes orvos kint volt... Kicsit később felhívta, visszajött-e már, mert mennének a receptért. Erre a doktornő mondta neki, hogy felesleges bemennie, mert nem ír tápszert. Biztos benne látatlanban is, hogy átmeneti tejzavarról van szó, és nem szabad tápszert adnia. Szoptasson, ha éhes a gyerek, igyon sok folyadékot, ne idegeskedjen, és minden rendben lesz. 2 napig tartott a zavar, most már rendesen eszik a kislánya, és 3 óra minimum eltelik a kaják közt újra. Szóval semmi pánik! Mostanában többet idegeskedtél, oltás, dolgozat... természetes, ha észreveszed a tejtermelésen is. De ettől még nem apad el a tej, biztos vagyok benne, hogy minden rendben lesz, vagy már talán van is. (Az ember, tudom, könnyen ad tanácsot, bocsi az okoskodásért... )Majd okvetlenül írj, hogy álltok!
Honnan vannak ezek a cuki figurák? Árulja el nekem valaki, honnan és hogyan tölti ide!!!

Viki, angyal vagy, hogy küldted a cd-t! És hogy mindent kiírtál! Köszönöm szépen a többiek nevében is! Akinek kell valami, az szóljon, és kiírom, ok? Viki, majd nézd meg a többiek kínálatát, ha szeretnél valamit, akkor kiírjuk, és elküldöm.

Maris, nagyon jók a képek, édes családod van! Én is tettem fel újakat a napokban.

Mikulás. Az Obiban 1500 forint a Mikulás jelmez, ha valakit érdekel. Még a jövő hét elejéig tart talán az akció. Kisgyerekeknél apa beöltözik, és mehet a műsor. Kép Ha másért nem, azért megéri, mert le lehet apát fényképezni,milyen remekül fest 60-as pocakosként! Kép

Kata, utólag is Isten éltessen nagyon sokáig! Kitartás! Remélem, javul a helyzet! Beni meddig bírja kaja nélkül? 2 óra továbbra is? Milyen volt a vacsi? Azt mondják, jó az az étterem, csak az árak húzósak. Szalók gyönyörű lesz, ha egyszer készen lesz a strandon az az óriási beruházás.

Orsi, a Bepanten biztosan használt, ugye? Botondnak is volt már egyszer, és egy bekenés után jobb lett. Persze nagyon időben elkaptuk szerintem. A kipirosodás bármitől lehet, nem feltétlen kaja. Ha egy kicsit erősebben megy a hasa, vagy tovább marad rajta a pelus... Nem lehet kiszámítani, na meg magunkat sem hibáztatni. Mert én rögtön azt tettem... Kép Hülyeség pedig, tudom. Azóta is használom a Bepantent, de csak éjszakára, nappal a gyógyszertári tökéletes nekünk.
A kávé nem zavarja meg Botit, persze ez a jeges kávé nem is túl koffeines. Van, hogy iszok egy rendes kávét is, de tényleg csak egyet egy nap, de ez sem zavarja. Úgy gondolom, ebből a mennyiségből még nem jut annyi a tejbe, hogy befolyásolná.

Ildi, hogy megy az átállás? Mi a módszer? Remélem, a jövő héten lesz közös séta, és akkor viszek Avon katalógust.

Timi, remélem, jól telik a hétvége a szülőknél. Én is nagyon szeretek hazajárni, az egyetlen hátránya az, hogy akkor egyfolytában megyünk, mert mindenkit meg akarunk látogatni, aki fontos... Ma délután is megyünk, most csak rövid hétvége, mert ma Pistinek be kellett menni dolgozni... Kép Megyek is, mert össze kell még pakolnom.

További szép hétvégét mindenkinek!

Puszi, Judit
Vendég
 


Lányok!

Köszi a tanácsokat az oltással és a piros popsival kapcsolatban!
Ildi,
Az oltás helye ugyanolyan, pedig kenem és borogatom szorgalmasan....azért még reménykedem.Kép

A pirosság ma reggelre visszahúzódott, mentünk is úszni! Kép

Zita,
én azt hallottam, és egy barátnőm is így járt most, hogy a 4. hónap környékén az anya hormonális változásai miatt lehet tejzavar, azaz kevesebb tej. A lényeg, hogy ne add fel, szoptass gyakrabban, akár óránként és visszaáll a rend.

Na tessék, alvás-sztrájkol Ádi...mennem kell.

Csók: Sasiorsi
sasiorsi
 
 


Viki!
Tényleg nagyon rendi.bendi vgay, hogy már küldted is a cd-ket Juditnak!

Viki és Maris!
Ezt a virágot a kislányaitoknak küldöm, nagyon sok szeretettel névnapjukra!Kép

Kata!
Jól sikerült a vacsi? Mi ott ünnepeletük az 5. házassági évfordulónkat, Bulcsúval együtt.

Judit!
Az előző Avonból is tudsz még rendelni ugye?
Majd megdumáljuk.

Zita!
Nyugi a tej miatt! Akinek ilyen sok volt, nem apadhat el egyik napról a másikra, biztos tényleg csak átmeneti.Szorítok Nektek.
Szeritnem együtt jársz a tesómmal suliba, neki is 30-án kell leadni a dolgozatot.

P.S.:Tök jók a gifek!

Maris jól sikerült a muffin?


Betti
Kép

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!

Nálunk szopi terén még mindig nem valami rózsás a helyzet, bár mintha egy fokkal jobb lenne, mint tegnap. Éjszaka 4-szer! keltünk, sosem lakott jól, biztos kevés volt a tejcsi.
De szerencsére a csomót eltüntette, olyan kis mohón próbálta magának azt a keveset megkaparintani.
Ma már mintha több lett volna, de délután meg Jázi sztrájkolt, nem akart szopizni. Épp a legjobbkor ugye, amikor minél gyakrabban kellene!
Hát így alakulnak a dolgaink. De köszi mindenkinek a biztatást, tényleg kicsit megnyugodtam, amikor elolvastam, hogy mit írtatok.

Én is minden kis Virágnak nagyon sok boldog névnapot kívánok!
Kép
Maris!
Kár, hogy muffint még nem tudsz küldeni e-mailben! Kép
Kép

Judit! Boti nagyon aranyos a képeken, tényleg, hogy kikerekedett! Csak most vettem észre, hogy nincs rajta 3 réteg vastag ruha, takaró és egy babakocsi! A figyus kép nagyon jó!
A gifekről: Én beírtam a keresőbe, hogy gif, és kiadott legalább 10 oldalt ami ezekkel van tele. Biztos te is megtalálod.
Az Avont én is szívesen megnézném, úgyhogy jövő héten tényleg össze kell jönni egy séta erejéig. Remélem addigra Ildiéknél is helyreáll a rend és tudnak jönni. Hogy vannak a fiúk? Meggyógyult Levedi?

Betti! Hogy hívják a tesódat? Mert a Neptunon megnéztem a névsorunkat, de Szele névvel nem találtam senkit.

Viki! Megnéztem az albumotokat! Igazi huncut kiscsaj ez a Virág! Nagyon aranyos!

Sziasztok!
Zita
anzizi
 
 


Ildi!
Menj bele a babanet fotóalbumába, a T betűnél megtalálod az albumotokat, és felette van egy üzenet neked: Tar Levedi anyukájának szeretnék üzenni! címmel.
Most vettem észre, ahogy megnéztem a képeiteket!
Puszi: Zita
anzizi
 
 


Kedves Lanyok!
Zita sokat gondolok ratok!Tenyleg jol irja Sorsi, fugghet a tejtermelodes a hormonoktol is, akar a ciklusodtol is!Drukkolok, minden rendben lesz!Nem huncotkodik ez a kicsi is?...este sok szopi, napkozben semmmi?Nem lehet hogy este nagyon jol lakott megis?Nem mered le mennyit szopizik este?En is ellenzem a merlegelest, de ilyen esetben segithet....ami este termelodik tejcsi, nagyon zsirdus!Minden rendben lesz!!!!!!

Sorsi!1 honapig borogattuk Levedi labat, mas a korhazban voltam, Lehel szuletett, mikor anyu telefonalt, hogy teljesen felszivodott a csomo.

Csak ennyit akartam irni, mar eleg keso van!

Judit!Nagyon edes a kisfiatok, a kis szemei a tied!!
Vendég
 


Judit!Meg valami, nagyon jol nez ki a kicsi, tiszta hurka.Annak kulon orultem hogy olyan nyugodtan irtal a szoptatasrol, ezek szerint mar nem aggodsz a tejcsi miatt,ez nagyon jo, de az is termeszetes volt hidd el!!
Vendég
 


Hali,
vége a névnapi köszöntéseknek. Virág nagyon élvezte, főleg ugye a lufik és a mindenféle zúgó, mozgó ajándékok kötötték le a figyelmét. A muffin nagyon fincsi lett, sütöttem egy adag édeset és egy másik adag sajtosat is.
Zita, kitartás a szopival, nálunk is volt ilyen, akkor adtam neki a lefagyasztotból, hála égnek Virág azt elfogadta, de pár napon belül helyre áll a rend. De ezt átélni és megélni nagyon megterhelő tudom.
Lányok, minek is csináltam én táblázatokat, nem is jönnek bele infók. Kitöröljem őket?
Maris

Maris
feketemaris
 
 


A lények lemarad!
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNJÜK A NÉVNAPI ÜDVÖZLETEKET!

Maris

Maris
feketemaris
 
 


Zsanya, Timi, Borsolyka, nektek nincsenek képek felrakva a nagy érdeklődőknek?
Vagy csak a topikba nem írtátok be az elérhetőséget!
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok!

Csak egy pár sor, mert Boti még nem alszik. Maris, nehogy kitöröld a táblát! Igazad van, nem küldtem én sem, csak kitöltöttem. De most már elment végre a címedre. Lányok, küldje el mindenki a kitöltött táblázatot Marisnak, hogy aztán szétküldhesse az infókat! Van még olyan, aki nem kapott? Az a címét küldje!

Jó éjt, puszi mindenkinek!
Vendég
 


Helló LÁnyok!

CSak egy nagyon gyorsat, mert rengeteg dolgom van.

HÉtvége jó volt! Tegnap költöztettük barátnőméket, az nagyon fárasztó volt, pedig a pasik cipekedtek. ÉN beteg vagyok nemgyengén. Kép

Maris!

Album még nincs, majd csinálok! Kép

Mindenkinek Puszi, Rohanok!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Halihó!

Judit , remélem ma megkapod a cd-ket épségben.

Ja, sikerült feltennem pár képet, és most már át is tudom őket méretezni, igy sokkal gyorsabb a feltöltés.

A kislányom nevében köszönöm a köszöntéseket!

Viki
biti
 
 


Viki,

nagyon aranyosak vagytok a kislányoddal!

Utólag boldog névnapot a Virágoknak!!!


Kata
Vendég
 


Kedves Somodi Virág!

Köszönöm a szép képeslapot, anyukám segitségével megnéztem, és nagyon tetszett!

Puszi: Bánkuti Virág Kép
biti
 
 


Helló!
Régen jöttem, bepótolom! Párom nagyszüleit temettük ...

Egyik nap gyors nethez jutottam, és futólag belenéztem az albumjaitokba! Milyen izgi volt, annyira másmilynnek képzeltem el a fizimiskátokat! Na így már tudom kötni arcokhoz a sorokat, kafa! Gyönyörűek vagytok! Én majd talán dec 2. felében csinálok albumot, talán a profilba nyomatok egyetKép most.
Tartozom a táblázattal, küldöm hamar Marisnak!

Sorsi,
Ádi HATALMAS! tök jó!
míg Egriek voltunk, mi is abba a bioboltba jártunk, amit Judit ír, az eladónéni rendkívül tájékozott, és segítőkész, jó volt odajárni!

A hozzátáplálás attól is függ, hogy mennyi a tejed. Ha van elég, a baba gyarapszik és elégedett, és te se unod, akkor elég fél évesen. A fiam már egy ideje kinézte a kezemből a gyümölcsöt, aztán így 5.5 hótól kezdtük barackkal, almával, dinnyével,paradicsommal. de lehet, hogy a te babád pl. nem szereti eleinte a savanykás ízt, akkor tényleg tök jó neki a krumpli, répa... minden könyvben vannak jó kis listák, (de én azt nem veszem figyelembe, h a bébiételeket milyen kortól ajánlja a gyártó, csak azt, h mi van benne.) ha valami miatt korábban, mondjuk 4-5 hónaposan adod a hzzátápot, akkor biztos szívesebben fogadja anyatejjel keverve, (vagy ha sok van lefagyasztva) de később már lehet,hogy nem muszáj, mert kíváncsi az új ízekre úgyis...egyszóval nincs recept, érdemes a babára hallgatni, ő tudja, mi jó neki...általában. A Sinlac-pép is nagyon jó, vki azzal kezdte,az tuti nem allergizál, mert szentjánoskenyérmag és rizs van benne... nagy az intervallum, ami normális lehet. egyik barátnőm gyereke 1 éves koráig nem akart mást, csak anyatejet, és szépen nőtt,de pl itt a faluban meg egy anya már a négy hónaposnak nyomatta a joghurtot, jégkrémet (!), csokit, tojfehérjés babapiskót, és kutya baja nem lett a picinek,sőt.
(Sőt, hallottam, hogy vki egy újszülöttel Budapest ostromakor beszorult a Svábhegyi szőlőjébe, és elapadt a teje. A kicsi 2 hétig egy öreg doki tanácsára ezt kapta, és életben maradt: víz 5%borral és kis cukorral felforralva! hihetetlen, mi?
Nekem 1 könyvem van: Devics Józsefné: Csecsemők szakácskönyve. Elég jó, magyar viszonyokhoz írta.

Mézeskaláccsal bizniszelek is általában, de idén örülök, ha a saját fánkat feldíszítem, olyan durva lesz a dec. De ha jövőre még érdekel, és élek még Kép akkor nagyon szívesen!!! Ajeszba is!

Viki, csak egy kis Miku-sztori: Egyszer gyerekkoromban a szomszéd bácsi öltözött be, és jött árt hozzánk. Szuper volt a jelmez, csak arra nem számítottak, hogy a gyereknek más magasságban van a szeme. Én súgtam anyunak: Nahát, ennak a mikulásnak pont olyan a cipője, mint a Józsibácsié!!

Isten éltessen minden kicsi Virágot!

Egyesek szerint hiedelem, hogy az üres poci az oka az éjszakai ébredésnek, inkább az éretlen alvás, de ki tudja?

Maris, nekem a szoptatás a fogyireceptem, meg az a rendszerint éjjelente 8 felkelés...így adtam le azt a 23kilót. Pedig csokit zabálok egész nap, nagyon hízós létemre.
Az ivás, hogy ne egyek...ez jóóó! kipróbáljuk!
Te Maris, nincs kedved idebiggyeszteni a sajtos muffin receptjét? Naggyon jól hangzik!

Kata, neked is Boldog Névnapot, így utólag!
Nagyon kedves tőletek a gyors cdírás, előre is köszönöm!!!
Jaj én is olyan sokszor csak bőgnék...remélem a romantikus vacsora jót tett, szuper lehet ez egy megfáradt Anyucunak...na meg Apucinak is!
Mi tegnap egy bótba mentünk be, csak 10 percre, gyerek kocsiban Anyóssal...de az is miccsoda extázis! Úgy ugrottunk egymás karjaiba, a parkolóban, szabadon, mint már nagyon rég, pocak előtt!

Timi, remélem jobban vagy már!
Amit írsz a kiszáradásról... az én fiam sokat szopik, bár ki tudja, nem mérem, viszont alig iszik egyebet! és mostanában olyan sokat alszik, ami nem szokása...lehet h kiszáradás?

Zita, részvétem, de téllleg no para, az idegesség a legjobb tejapasztó! Tudom, sakk-matt az ilyesmi... Jobbulást Neked!

Orsi, hová lettél, mizujs a gyerkőcökkel?
Na megyek dógomra, pussz mindenkinek!
Zsuzsi
zsanya
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Nehéz hétvégétek lehetett. Nálunk sajnos már csak 1 dédi van, nagyszülő is csak 3, és sajnos az én édesanyám nincs köztük.


Képzeljétek, nem akarom elszólni magam, de úgy tűnik, hogy a védőnéni tanácsa ezegyszer beválik, ugyanis Bálint 3 napja átalussza az éjszakákat, szombaton pl. este fél 9-től reggel 1/8-ig horpasztott, pedig ugyanannyit evett aznap is, mint máskor. Ma is este 9-től reggel 5-ig. Szuper! És már fel sem kel nyöszörögni, megtanulta, hogy éjszaka alvás van. Remélem így is marad, és mindekinek hasonló jókat kívánok éjszakára.

Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Zsuzsinak gyorsat, aztán este jövök hosszabbra! Kép

Ha szopik rendesen a manó, akkor nem kell a kiszáradástól tartani. Viszont figyelgesd, ha sokkal többet alszik a megszokottnál, akkor nézze meg doki. De lehet, hogy azért alszik többet, mert hülye idő van.

Futok tovább!

Pussz

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok!
Nálunk úgy tűnik lassan rendeződnek a dolgok. Úgy érzem már több a tejcsi, tegnapelőtt Jázi már újra csak kétszer kelt éjszaka. A tejesembertől ma fájdalmas búcsút vettem, többet nem adok le. 3 nap alig alig 3 dl-t fejtem le, pedig szinte minden szopi után megpróbáltam még fejni, hogy még jobban beinduljon a tejtermelés. De nem igazás sikerült. Úgy látszik most jutottunk el odáig, hogy annyi termelődik, amennyi Jázinak kell. Remélem legalábbis, hogy annyi mindig lesz. Azért az mindig megnyugtatott, hogy ilyen sok tejem volt, és most még olyan furcsa, hogy szopizik és utána nincs több tejem.
Betti!
Ezt hogy csináltátok, hogy Bálint átalussza az éjszakát?
Mi visszafele fejlődünk, ma éjszaka is 4-szer keltünk, pedig most szerintem nem azért mert kevés volt a tejem. Jázi nagyon nyugtalanul aludt, pedig eddig éjszaka nagyon jó alvó volt. Nem tudom mi lehet az oka, remélem nem marad így.
Sasiorsi!
Hogy alakul Ádi oltása?
Orsi tényleg eltűnt! A bárányok hallgatnak... Kép
Üdv:
Zita
Kép
anzizi
 
 


Sziasztok!

Utólag is sok boldogságot kívánok a névnapos babáknak!

Timi,én is rongyul érzem maga, torokfájás, fejfájás, gatya hangulat....remélem csak megfázás és nem influ. Neked mi fáj? Abban is csak reménykedem, hogy bubukám nem kapja el.Kép

Pusza mindenkinek:Sorsi
sasiorsi
 
 


Szia Zita!

Egyszerre voltunk fenn!
Örülök, hogy azért jól alakul a tej-kérdés!!
Ne aggódj mi is visszafelé fejlődünk az éjszakai alvást tekintve. Meg a szopi tekintetében is, mert ismét gyakrabban eszik. Nem tom mér, vagy mert kevesebb a tej, vagy ismét jobban gyarapodik, vagy csak azért mert soxor elhülyüli a szopit. Rendetlenkedik közben, kiköpdösi, nézeget, vigyorog, húzogatja.....én meg ilyenkor elveszem tőle!

Kérdésedre válaszolva: az oltás ugyanolyan sajnos, semmi változás! Most ki fogom próbálni Orsi receptjén a homeo-s készítménnyel!
Mennem kell, mert jönnek hozzánk.

Csoki: Sorsi
sasiorsi
 
 


Sziasztok Lányok,
Zita, nem lehet, hogy a foga kínozza már szegény babát? Mert ugye ez, mármint, hogy mikor lesz foga minden babánál változó. Virág már lassan 8 hónapos és még mindig nincs egy sem. Az egyik kisfiú akivel úszni járunk szintén 8 hónapos és képzeljétek már 8 db foga van!!!!!
Receptek:
Még az almás Sasiorsinak, mert eddig nem volt időm beírni:
50 dkg liszt, 20 dkg zsír vagy vaj, 20 dkg porcukor, 1 kk szódabikarbóna, 2 tojás sárgája, tej amennyit felvesz
Ezeket összegyújni és kétfelé venni.
A tepsit megkenni vajjal/olajjal és zsemlemorzsát is szórok rá, majd az egyik rész tésztát belenyomkodni, hogy mindenhová jusson
rákenni a tölteléket
Töltelék: vagy
Túrós:1/2 kg túró, fahéj, 10 dkg porcukor, mazsola, vaníliás cukor, citrom héja és a tojás fehéjék felvert habja
Almás: 1/2 kg alma, cukorral, fahéjjal megdínsztelve
a másik darab tésztát a töltelék tetejére simítani(ez kicsit nehéz, mert a töltelék mindig ki akar mászni alóla, de kitartás)
és sütés. Én a gáztepsibe csináltam, mert ha kisebb tepsibe teszed akkor nagyon vastag lesz a tészta.

Diós narancsos muffin:
15 dkg liszt
fél cs. sütőpor
15 dkg darált dió
bár szódabikarbónát nem ír, én azt is tettem bele fél kávéskanállal, mert olyan jó kis könnyű lesz tőle a tészta.
1 db citrom, 1 db narancs reszelt héja
1/4 kávéskanál őrölt koriander
1 késhegynyi őrölt szegfűbors
Na, én csak egy pici szerecsendiót tettem bele, de ez se rontotta el! Sőt szórtam bele mézeskalács fűszerkeveréket!
15 dkg margarin v. vaj
15 dkg cukor
1 cs. vaniliás cukor
3 tojás
1 csipet só

Liszt+sütőpor+szódabikarbóna+ dió+ gyümölcshéjak+fűszerek összekeverni.
Majd a "nedves" hozzávalókat is: tojás, cukor, vaj, végül a kettőt együtt elkeverni. 200 fokon, kb. 20 percig sütni. Tűpróba!

Itt meg a sajtos muffin:
5 dkg vaj, 17 dkg liszt, 1/2 cs. sütőpor, 3 dkg cukor, csipet só, 1 kk paprika, 2 tojás, 220 ml tej 1 kk kakukkfű, 6 dkg sajt kis kockákra vágva.
Megolvasztjuk a vajat és félre tesszük.
Egy tálba beleszitáljuk a lisztet, sütőport, cukrot, sót, paprikát. Egy másikba a tojást, tejet, vajat, kakukkfüvet kerverem össze. Hozzáöntjük a liszkeverékhez és az egészet összekutyuljuk. A formákba egy-egy kanálnyit teszünk, majd a sajtdarab és újatt kanál massza.
kb 25 percig sütjük! A fomát ki kell olajjal kenni és belisztezni.
Jó étvágyat mindenkinek!
A mostani metro katalógusban van, a muffin forma 12 db-os 750-ért!
puszi
Maris

Maris
feketemaris
 
 


sziasztok!
Egy katasztrofalis nap utan irok nektek par sort!Ugy olvasom,sehol sem akarjak a babak ataludni az ajszakat....en is orulnek, ha legalabb csak egyszer-ketszer szopiznank ejszaka, de sajnos meg mindig ejszakara tevodik a szopik nagy resze.Az atallas nem sikerult, bar abban a formaban, amit ajanlottak, meg nem volt szivem kiprobalni.....sirni hagyas.Attol felek hogy arra Levedi is felebredne.Ma egyedul fektettem le a kicsiket aludni, mar reggel ota izgultam rajta, hogyan fog sikerulni, de sose sikerul jol...

Bettieknek gratulalok a nyugodt ejszakakhoz!!!!!!!Szuper!

Zsanya!Ma feladtam a csomagot, azaz Mozartot, este voltunk a postan, 2-3 nap biztos mire odaer!

Timi, te jelezted meg, hogy szukseged lenne Mozartra es Oreg nene ozikejere, hogyan juttasam el hozzad?

Zita!Ez is egy csoda hogy ilyen sokaig ennyi tejcsivel segitettel mas babaknak erre legy nagyon buszke!

Viki!Nagyon kis kedves albumot allitottal ossze, megneztem delutan.

Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok, van kép a profilomban!
Ildi, nagyon köszönöm!!!! Óriási!!!
Én mit tehetek Érted cserébe?
Maris, köszi a recepteket, kipróbálom!
Zsuzsa
zsanya
 
 


Sziasztok!

Bedöglött ez a masinéria, de már jól van.

Olyan sokat írtatok, hogy már a javára nem is emlékszem Kép!

Gyorsan magunkról; Csenge nagyinál van (valaki kérdezte, Pécs mellett egy kis faluban), bár továbbra is fájdogál a hasa, visszatarthatatlan volt. Be vagyok tojva, remélem, hogy elmúlik ez a ronda hasfájás b.himlővel együtt, mert, ha nem megyünk vérvételre, amitől rettegek!

Hozzátáplálás;
Igen, a csipketeát nem szabad leforrázni, csak a szokásos szófordulat miatt írtam (ti.:"főztem teát"), a fene a mindentészrevevő szemekbeKép!
Uzsira; aki eszik tejterméket, annak lehet nat.joghurtba áztatott zabpehely, ha egy kis mézzel v. finom lekvárral megbolondítod, még a finnyások sem állnak ellen Kép!
Most lehet kompótot főzni, szintén az 1 év felettieknek. A kicsiknek meg sztemis amit a többiek írtak ződség és gyümőcs főleg, túró, sajt. Csináltam olyan papit, hogy halfilé+kolompér+paradicsomszósz, megfőz, turmix oszt be az arcba, mindkettő imádta!

Oltás-duzzanat;
Mi Árnika krémmel kentük (van bogyó isKép!), a dokinénink ajánlotta és nekünk nagyon bevált. Egyébként érdemes beszerezni, mert minden véraláfutásra és ütődésre javallott, nálunk pedig az van bőséggel (no, nem mindíg jó kedvvel) Kép!

Azért nincs albumom, mert kb. 3 hétig tart míg analóg felrakok egy képet Kép! De, Maris! Neked volt szerencséd személyesen is megcsodálni szerénységemKép!

Jaj, én rengeteget iszom és mégis akkora a seggem, hogy csak na...Kép.

Éjszakák;
Nálam az vált be, hogy magamban stratégiát váltottam. Úgy döntöttem, hogy valahogy kibírom ezt a pár évet Kép, és megszünt a görcsösségem, így a gyerekek is megnyugodtak. Persze, azért előfordul a "namostaztánelégvoltmarsazágyba" szófordulat manapság mifelénk Kép.

Zsuzsa!
Hát, én meg téged nagyon hosszú egyenes barnahajúnak képzeltelek!Kép


A FINNEKET (IS) IMÁDOM, KEBLEMRE MINDET!Kép

Kata!
Mikor éltél ott és mi jót csináltál ottan (mármint finnországban)? Tombolnak a hormonjaid, vagy egyéb okból vagy kiütve?

Sorsi!
Amit leírtál a férjecskédről , szinte megijesztett, meg is néztem az albumod, nem ugyanaz-e a férjünk Kép!

Most eldugítom magam, dug...

Tsók Orsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Sziasztok!

Vasárnap délután kaptam fél órát a fiúktól, és profilokat, albumokat nézegettem, remek időtöltés volt, nagyon édesek a babák,viszont mostmár mégjobban keverem a szezont és a fazont, pocsék az arcmemóriám.

Ildi!
Köszi, az érdem Bálinté, tényleg nagyon ügyes, ma pl. este 9-reggel 8-ig aludt.
Nagyon brutális a sírni hyagyás, nekünk is mindenki ezt tanácsolta, szerencsére csak 1 éjszaka volt 30 perc, az igaz. Aztán, hogy tényleg tudatosult benne (6 hónaposan..?) hogy nem megyünk, vagy csak kibújtak a fogacskák, ezt sosem tudjuk meg.
A sírni hagyásban engem az is nyugtalanít, hogy Bálintnak én jelentem a biztonságot, nem szeretném, hogy féljen bármitől.... Mi 3 és fél hónapig 3-szor is szopiztunk éccaka. Meglátod majd kialakul nálatok is, szurkolok hogy minél hamarabb így legyen!

Orsi!
Én kérdeztem.Kép

Zita!
Bálintnál is kb ebben a korban, mint most Jázi kezdődtek az éjszakai problémák, és tutti, hogy a foga volt az első ok, mert ugye most már 4 foga van.

Maris!
Bulcsúnak 9 és fél hónaposan jött az első foga. Bálintnak meg ugye 5. Tényleg nagy különbségek vannak. Jókat harap a cicimbe, én kicsit feljajdulok akaratlanul is, aztán ő pedig hangosan kacag. Nagyon cukipofa.

Próbálok pár képet tenni az albumba, de engem is mindig elutasít.

Kép
Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok Drágákok!
Egy gyors bejelentkezés!
Képzeljétek-képzeljétek!
Van egy Pocaklakó Mancink! :9
7 hetes!

Nagyon happy mindenki!
Pusza!
k

Netem még nincs így most nem tudok gyakran írni!
kriszta13
 
 


Hali,
Zsanya, szuper jók a képek!!!! Totál másmilyennek képzeltelek, de az nem tesz semmit!

Borsolyka, örülök, hogy éltek, a bárányhimlők meg csak elmúlnak 1x. Pécsen lakik egy nagyvilági barátném, mármint még az akkori időkből együtt koptattuk évekig München utcáit, nagyon szép város mindkettő.

Idi, kitartás az alváspróbákhoz. Nálunk Virág hála égnek nem nyekergett sokat. De már írtam talán. De csak akkor szabad próbálkozni, ha semmi baja, minden ok, mint minden este. Ne add fel, a legnehezebb a szülői kitartás!!!!! Ez tényleg igaz, ki bírja 1 percnél tovább hallgatni a nyekergést...

Betti, rólad nincs is kép a profilodban, vagyis csak az az 1 vizes. Én ha vki ír és már gőzöm sincs, hogy ki is az, mindig belekattintok a profilokba és azonosítom az illetőt!
Kriszta13, Te is írogatsz ide, mert a miskolciban szoktalak olvasni?

Orsik, akkor minden faszi egyforma.....ez rémálom, vagy mi vagyunk totál hibbantak, hogy hagyjuk ezt!

Virág már megint nem hízott semmit! 8,07kg ugye semmi lappangó rettenetes betegsége nincs!!! Totál meghibbannék! De ilyen jelek nem mutatkoznak, mármint a betegség, a meghibbanásra annál inkább, de az nálam. Szóval egész nap nevetgél, énekel, sikongat, dumál, táncolunk stb. Nagy vidámságban telnek napjaink. Az egyik barátném kislánya 5 nappal öregebb Virágnál és most indult el mászkálni. Mi ugyan mikor fogunk? De csak kitartás Maris, majd beindul! Az lesz a jó fogyókúra....
puszi
Maris

Maris
feketemaris
 
 


A táblázatba,
Betécske, Biti, Feketemaris, Juca28,Zsanya adatait sikerült rögzítenem, a többiek szabotálják a táblázatot!
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is, nem tűntem el, csak kicsit kivagyok. Kb. egy hete minden nap fáj a fejem a nap 24 órájában. Ha bogyót beveszek, akkor meg a gyomrom kezd el fájni. Szóval elég rosszak az utóbbi napok. Ingerült vagyok szegény manómmal. Pedig ő egy tündér. Na, jó, tenap nem volt tündér, inkább három kisördögnek felelt meg. Egész nap visított valamiért, földhöz vagdosta magát. De még akkor is, ha azt kérdeztem, hogy kér e enni. Fogta magát, és visítva földhöz verte magát. Pedig ez nem jellemző rá, régen csinálta, de akkor letört a foga, és felrepedt a szája három helyen, azóta hanyagolja ezt. Biztos vmi front lehetett, mert ma már újra tündér. Kép
Napról napra okosodik, egyre több szót mond, vagy próbál mondani. Este csináltam neki a tejet, úgy szoktam, hogy este tejcsi, reggel kakaó. Ott volt az ölemben, és közölte, hogy "kakaó". Úgyhogy kénytelen voltam neki este is kakaót csinálni. Kép

Nem igazán tudom, hogy ki, mit írt, pedig olvastam. Asszem Ildi kérdezte a cd-t!

Ildi!

Én kértem Mozartot és Öreg nénét! Hol lax? Merre? Megbeszélhetnénk egy talit. Kép

Megnéztem az albumokat, és én keverek mindnkit mindenkivel. Nem tudom kinek hány gyereke van, fiúk e vagy lányok, vagy vegyesen... szóval agyam szanaszét! Kép

Maris!

Én nem szabotálok semmit, ígérem utánajárok a táblázatnak. csak egy kis időt kérek. Kép

Szombaton zh-t írok, meg le kell adnom egy beadandót, szóval tanulnom kellene, de szétrobbanó fejjel nem tudom, hogy hogy lehet. Kép

Fogakról : Enyémlánynak attól függetlenül, hogy koraszülött volt, a csondozata nagyon erős. Hét hónaposan jött ki az első foga, és 16 hónaposan már 16 foga volt. Szerencsére őt nem kínozta meg annyira. Remélem, hogy a maradék négy foga csak két éves kora körül jelentkezik, addig jó lenne egy kis nyugi.

Most megyek, ígéretem magamnak egy kv-t. Kép Aztán meg munkára fel. Kitaláltam, hogy elkezdek karácsonyi díszétéseket csinálni a lakásban, hátha attól jobb kedvem elsz ebben a takony időben. Persze nem tudom, hogy mire haladok majd vele, egyelőre ott tartok, hogy szalad a fürdő, mosnom kéne, de nincs helyem teregetni, mert az előző adagok még nem száradtak meg. Mostanában úgy érzem, hogy szomszéd is idehozza a mosnivalóját! Kép

Tényleg megyek kávézni!

Legyetek jók!

Pussz, mindenkinek!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


http://www.babanet.hu/album/main.php?album=7810&page=1

Elkezdtem albumot csinálni. Lillcsi első három hónapjáról már készen van, ha valakit érdekel!

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziaszok!
Orulok hogy vegre Zsanyat is lathattuk kepeken, en sem ilyennek kepzeltelek!!
Nekem eleg jo az arcmemoriam, akar dolgozatot is irathatnatok velem, hogy ki kicsoda, hany gyereke van.......Kép
Mindjart megnezem Timi albumat is, remelem van rolad is kep, mert egyedul meg a te arcodat nem lattam.

Betti, Maris!
Koszonom az alvashoz a biztatast.Meg rosszabbul allunk mint elotte, de most mar nem ragodom rajta annyit.Ha almos lesz ugyis alszik....egyszer.Most epp bundazsakban szunyokol a haloszobaban, nyitott ablaknal...igy is lehet.

Betti!Toled kerdeznek, mert neked fiaid vannak.A fiuk az oviban mennyit verekednek?Te hogyan eled ezt meg?Levedit tegnapelott teljesen varatlanul tiszta gazbol ellokte egy kisfiu a Dobo-teren, nem utotte meg magat, de nagyon sirt....en majdnem elsirtam magam, engem jobban megviselt az egesz.Apa azt mondta, meg annyi ilyen lesz....en elore felek.

Judit!Hogy van Boti?Elkezdett mar mosolyogni?
Zita!Es ti hogy vagytok?Rendben van a tejcsi?Jazmin baba ejszakai?

Tegnap tenyleg valami eros front lehetett, nalunk is csak sirtak-sirtak, nagy volt a nyugtalansag!

Maris, ne aggodja Virag sulya miatt, ha jokedvu!Hetente vagy havonta mered?

Mindenkinek szep napot!Sziasztok!
Vendég
 


Hali,
Timi, szuper jók a képek! Hú, nagyon vékonykán született a babóca, mennyire jött korán, vagy talán már írtad? De azóta behozta a lemaradást, tündérke.
Ildi,
mivel Virág nem hízik hetente viszem mérni. De ez nem segít. Na mindegy, pedig elég jól eszik.

Ti voltatok már úgy kozmetikusnál, hogy be van festve a szemöldököm, a szempillám, a gyerek meg ugrál a hasamon és csakis a kozmetikus retkes kulcscsomójával hajlandó játszani. Szóval nekünk ez így megy, de jól bírjuk. Ja és a gyantába is bele kell ám nyúlnia. De ugye nem lehet elég korán kezdeni....
Ma megyünk úszni, remélem jó lesz a csaj!
Elküldöm a táblázatokat azoknak akiknek van címe!
Lássátok a változást!
puszi
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Jóreggelt!

Fel vagyok dobva! Rájöttem egy hete tartó kínzó fejfájásom eredetére! Kép Egy gyógyszertől fáj, úgyhogy ma reggel rohanok dokimhoz reklamálni. Kép

Maris!

Cseppecske volt a lelkem, de most már annál huncutabb és nagyobb. Most egy hónapja 11 kg és 85 cm volt. Kép Mondjuk hosszú volt születésekor is. EGy 1,65 kg-s baba átlag hossza 40 cm. Lillcsi 46 cm-rel született. 32 hétre jött a drágám. Kép

Nekem kicsit cikibb sztorim van a rajtam ugráló gyerekkel. Kép Én nőgyógyásznál voltam úgy, hogy Lilla annyira üvöltött, hogy mondta a doki, hogy nyugodtan hozzam be, majd mellém felkszik. Kép Miközben a doki vizsgált, az aszisztensnő gugolt mellettem, és tartotta a gyereket, a gyerek meg feküdt rajtam. Kép

Albumomat megpróbálom ma folytatni. Most megyek, tejcsit kell forralni a kisasszonynak, hogy ha felébred éhen ne haljon! Kép

Sziasztok!

Még benézek!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Hali,
Timi, ilyen nőgyógyászos nekem is volt, amikor Virág 6. hónapos lett. Addig nem volt gond, amíg látott, vagyis amíg csak beszélgettünk a dokival, de amikor azt mondta, hogy menjek be a függöny mögé és vetkőzzek le akkor elkezdett ordítani, mert eltűntem egy pillanatra. Utána végig ordított, amíg a doki vizsgált, igaz én nem vettem fel. Szóval ügyesek ezek a gyerekek!

Maris

Maris
feketemaris
 
 


Ildi!
Azért az ovi az nem a gettó!- bíztatott engem a párom, mikor hasonló félelmeimmel előhozakodtam.Én főleg a nagyobbaktól féltettem Bulcsút. Szóval persze előfordul, hogy verekszenek, de nem vészes. Pedig Bulcsú is az a fajta kisfiú, akit inkább uszítani kell, hogy ha bántanak, akkor védd meg magad vagy add vissza! A kezdeményezés rá nem jellemző, visszahúzódó tipus, de azért mindenben benne van ő is. Még soha nem panaszkodott, hogy bántják, csak ha sajnáltatni akarja magát akkor mondja, de az ovónőkkel megbeszéltem, és mondták, hogy nincs verekedés.
Levedi korában Bulcsú is hasonlóan viselkedett, ha ellökték. Õ meg mindig olyan kis figyelmes a társaival. Biztos Levedi is Bulcsúhoz hasonló "aranygyerek".

Timi, !
Örülök, hogy jobban vagy!
:

Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!

Örülök mindig, hogy mennyi olvasnivaló van!

Timi, tök jó, hogy már te is gyakran jössz! Lilla nagyon édes, szépen fejlődött, mostanra pedig behozta a lemaradást! Sok erőre volt biztosan szükségetek, nehéz lehetett az a pár hét. Lehet tudni, mi lehetett az oka a koraszülésnek? Egy kalappal a vizsgára!

Maris, nekem nics gyerekzeném (de sok jó zeném van a 80-as évekből Kép ), ezért nem írtam... Kép Írtam már erről, hogy én önző módon csak kapni szeretnék Botond nagyobb napjaira. Kép
Köszi a táblázatot! Reméljük, hamarosan mindenki kitölti! Lányok, hajrá! Van, aki még az email-címét sem adta meg. Sasiorsi, Ildikó?
Maris, Virág kezd már gyarapodni? A hetente mérés lehet, hogy csak idegesít, nem?

Most elég szép idő van, szervezni kellett volna egy sétát. De a múltkor sem jött senki... Kép Jaj, mi hétfőn megyünk oltásra, már nagyon félek tőle, bár a 2 hónaposon állítólag nem szokott gond lenni. Tettem új képeket az albumba, most már olyan kifejező tud lenni Boti, legszívesebben minden nap fényképeznék! KépMár nagyon sokat mosolyog, délelőtt szinte mindig, ha felvan. Kép

Ildi, hogy megy az alvás mostanság? Nehéz volt az a nap egyedül? Mióta problémásak az éjszakák? Kitartás, remek anya vagy, úgyhogy minden rendeződik majd!

Kriszta, nagy-nagy gratula! Írj majd mindenképpen, mi újság!

Viki, képzeld, nem jött meg a cd! Talán holnap. Remélem, nem keveredett el. Magyar Posta...

Kata, merre vagy? Reméelm, nyugisodnak a napjaitok, és lassan abbamarad a hormontombolás! Kép

Zita, hgy alakulnak az éjszakák? Remélem, jobban! Ne aggódj, hogy nem adsz le tejet, azt olvastam, hogy a gyerek 4 hónapos kora körül általában így van, mert beáll a szervezet a gyereknek elegendő tejtermelésre. Tuti, egy éves koráig szopizik majd Jázi! A tej nem kezd csak úgy el apadni... Szerintem azóta már meg is oldódtak a dolgok! Majd írj egy rövidet, mi újság!

Sasiorsi, oltás helye? Hogy megy az úszás?

Na megyek, mert tisztába kell tenni a kis Mazsolát. Ma már harmadszor kakilt be, kész anyagi csőd, nyitunk egy pelusgyárat! Kép

Legyetek jók!

Puszi, Judit
Vendég
 


Sziasztok!
Ez még mindig nem a mi hetünk.
A tejcsi szerencsére visszajött, annak rendje és módja szerint a mellem begyulladt. 2 nap alatt ez is lezajlott, ma meg Jázi egyszerűen nem akar enni. Reggel óta szinte semmit nem evett.
Volt már olyan, hogy fél napig nem evett, eleinte nem aggódtam, de most délután már kétségbeestem. Eszembe jutott az is amit Timi írt, hogy kiszáradt Lilla, Mennyire kell vigyázni ezzel.
Most délután már csináltam neki egy kis paradicsomlevet, mert azt nagyon szereti, valamenyit evett, de elég keveset. Fejtem le neki tejet, próbáltam cumisüvegből,kiskanállal, 10g-ot tudtam nagy nehezen adni neki.
Nem tudom mi lehet vele. Remélem nem lesz beteg. Ha reggelig nem változik, megyünk az orvoshoz.
Most megyek, főzök neki kamillateát, azt is szereti, hátha azt legalább megissza!
Sziasztok: Zita
anzizi
 
 


Halihó!

Judit, remélem hogy azért valamikor megérkezik a cd, már bánom hogy nem ajánlva adtam fel, dehát ki gondolta... Általában 2 nap alatt odaér Mo.n belül mindenhova. Na reménykedjünk, hátha!

Képzeljétek én meg a bölcsesség fogammal szenvedek már 2 napja, be van gyulladva az inyem, irt rá a doki antibiotikumot, remélem javul valamit, mert nagyon szenvedek.
Virágnak meg folyik az orra egy kicsit, de semmi több, remélem nem is lesz folytatás.
Szóval zajlik az élet.

Megyek, mert kezdődik a Barátok közt! Kép

Sziasztok!

Viki
biti
 
 


Sziasztok!

Zita!

Én nem akartam senkit megijeszteni! Viszont én megkérdeztem a dokit, hogy egy ilyen korú gyereknek, mint az enyém, mennyit kell innia egy nap. Azt mondta, hogy kb. 1 litert, ha pedig lázas, akkor 20%-kal többet. De természetesen ebbe beletartozik mindenféle folyadék. Nagyobbaknál a főzelék leve is pl. Ha dokinál jártok, akkor kérdezd meg, akkor nem fogsz aggódni, nyomon tudod követni, hogy hol tart. Persze nem kell decire pontosan számolni, mert abba beleőrül az ember. Csak úgy nagyjából. Pl. ma Lilla meitta a reggeli kakaót kb. 3dl, ivott kb. 1 dl teát, evett kb. 1,5 dl főzit, 2 dl joghurtot és este 2 dl tejet. Ez kb. 9-10 dl. Plusz, mínusz egy-két deci! Szóval azért ne számold, hogy pontosan mennyit eszik, iszik, csak ha már feltűnően kevés, így meg tudod nyugtatni magadat! Kép

Judit!

Örülök, hogy örülsz! Jól esik! Kép
Nem tudni, hogy miért jött korábban sajna. Pedig jobban szeretném, ha pl. egy fertőzés miatt indult volna meg a szülés, mert akkor tudnám, hogy a másodiknál nem kell törvényszerűen így történnie. Kérdeztem a dokit, hogy mi lesz a kistesóval, és "megnyugtatott", hogy azt már sikerként könyveljük el, ha 35. hétig kihúzom. Kép De azért én még reménykedem, hogy nem lesz semmi baj, ez csak így alakult. Sok helyen olvastam, hogy egy ilyen "megmagyárható ok nélküli" koraszülés után is lehet időre szülni. A remény hal meg utoljára! Kép Egyébként én magam sem értem, hogy honnan volt erőnk. Akkor vidám voltam, boldog voltam, persze sírtam is sokat, de éreztem, hogy minden rendben. Viszont volt már olyan nem régen, hogy mentem el itt a kórház előtt, és láttam a Peter Cerny mentőt, jött valakiért, én meg majdnem elkezdtem sírni, és elkezdtem keresni Lillát. Szegénykém meg ott ült a babakocsiban. Kép Kép
No, de minden jó, ha a vége jó! Kép
Akkora veszett gyerek most már, hogy néha nem is tudom, hogy hová kellene tenni az energiájából. Szalad egész nap, és este mikor fáradt, akkor kétszer olyan gyorsan szalad, hogy nagyobb legyen az esélye az esésre. Kép

VErekedés Kép :
Nekem Lillcsi egyik kis barátnője mindent elvesz LIllától. Akkor is, ha ő neki nem kell, csak azért, hogy Lillánál se legyen. Egy idő után eljutottunk odáig, hogy ha ilyen okból csap oda Lilla, akkor nem szólunk rájuk, mintha nem látnánk. (a kislány anyukájával együtt természetesen, őt is zavarja ez) Persze, ha ok nélkül verik egymást, akkor mondjuk, hogy nem szabad, akkor adnak egymásnak egy puszit, és mennek tovább. De ennek elég hosszú folyamata volt, mert Lilla nagyon félénk. Eleinte mikor meglátta ezt a kislányt, már sírt. De most már rájött, hogy hogy védheti meg magát, és a kislány is rájött, hogy mihez tartsa magát. Szerintem sokszor szükség van az ilyenekre, nem lehet mindig valaki csak nyertes, valaki meg csak vesztes. Én örülök, hogy Lilla feltalálta magát (bár ez nem túl szép formája a feltalálásnak), és nem hagyja, hogy kibabráljanak vele. Én azt szeretném, ha az életben mindenhol megállná a helyét, akár így, akár úgy. Én sajnos jóhiszívű vagyok, nem tudok nemet mondani semmire, és ezt nagyon sokan ki is használják...

Na, most megyek, megnézem az "Anyátok közt" második felét, aztán eldöntöm mit kezdek magammal az éjszaka. Kép

Sziasztok!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Lányok,
ki írta, hogy megvan neki az öregnéne őrzikéje cd-n? Én szeretnék belőle kapni,légyszi jelezzen aki magára ismer.
Elveszettek, ritkán jelentkezők, mi van veletek?
puszi
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok!
Eléggé kétségbe vagyok már esve. Jázi délután szopizott valamennyit, sokadik próbálkozásra, de este már megint nem. Elaludt, akkor félálomban elfogadta a cumisüveget, úgy tömtem belé 80-at.
Ma szinte semmit nem evett. Így a tejem megint nagyon kevés, pedig fejtem, de hát az nem ugyanaz, mintha ő szopizna.
Holnap megyünk az orvoshoz, ha nem változik reggelig a helyzet. Van egy olyan rossz érzésem, hogy beteg lesz. A kedve szerencsére jó volt egész nap, de valami még sincs rendben. Nagyon aggódom érte, nem bánnám, ha már holnap lenne és kiderülne mi az oka.
Nincs is kedvem semmihez, pedig egy újabb dolgozat vár rám. De most annyira nem érdekel.
Timi!
Te mit tanulsz? Miért képzeltelek én rövid, barna hajúnak? Nem egy ilyen kép volt régebben a profilodban?
Jó éjt mindenkinek!
Zita
anzizi
 
 


Sziasztok!
De jo hogy ilyen sokat irtatok, mindenkinek orulok!Koszonom a verekedos hozzaszolasokat is!Olyan sok gondolat van a fejemben...bele is kezdek!

Maris!Tenyleg kell azt a lanyt hetente merni?Mi Levedit pelaul fel eves kora utan egyeves koraban mertuk meg eloszor a kotelezo 1 eves vizsgalaton.Azt mondod, jo etvagya van, jokedvu es beleneztem az albumotokba, nagyon jol nez ki, szerintem nyugodj meg!!!!Vagy jarj utana hogy megnyugodj!Mit mond erre a geyerekorvos?

Timi!
Nagyon meghato az albumotok, Lilla meg olyan kicsinek is igazan formas kislany volt.
Amikor megszuletett az oromotok volt nagyobb vagy az aggodalmatok?Hol lattak el titeket, Egerben vagy Budapesten?A 31.heten nekem is megindult a szules, de szerencsere le tudtak allitani.Utana fekudnom kellett.Eleg nehez idoszakot eltunk at, en egy stresszhelyzetet okolok...de sose tudom meg!Azert fantasztikusak vagytok hogy megtanultatok szopizni!!!!!!!!

Judit!Regen irtal, mar nagyon vartam, hogy mi van veletek.Nagyon tunemenyes idoszak kezdodik most nalatok is, mosolygas, gagyaraszas.Mielott pelenkagyarat nyitnatok, a figyelmetekbe ajanlanek valamit.......
En mosom a pelenkakat.Havi 15ezer marad igy a csaladi kasszaban es ez a szupermodern tepozaras pamutpelus olyan mint a Pampers vagy Libero, csak a mosogepbe kell tenni...kornyezetbarat.Nagyon jo a kicsik borenek.
Nem akarom senkire tukmalni, de akit erdekel, annak nagyon szivesen irok meg rola!!!Egyebkent ezeket terjesztem es babahordozokendoket is!
Judit,ha befejeztem az irast, megnezem az uj kepeket!
En nem is hallottam hogy volt seta szervezve, szivesen mentunk volna!

Nalam van Oreg nene es Mozart is, cimem pildik@freemail.hu, irjon akinek kell!!!Timi, e-mailben irnam meg en is a cimem!

Mindenkinek jo ejszakat!!!
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: