Új privát üzeneted érkezett!

Mon,
Fiad beszolasaKépKépKép
VirusKép

Mi az a csokiszalami?

Angi
angela2
 
 


Angi,

a csokiszalami ugy nez ki, hogy valamilyen csokis masszaba bele van keverve aprora vagott dio es haztartasi keksz, rud alakura van formazva, lehutve, es ugy szeletelve ugy nez ki mint egy szalami, de edesseg. Most csinaltam is egyet, de ehhez 20 percig goz folott kellett kevergetni a masszat, es ez nem a kedvenc tevekenysegem Kép De azert finom lett.
mon
 
 


Kedveskek!

Szoval a nagy alkotasokbol tobb van,ezt eddig nem tudtam,pedig megertem mar egy-ket tavaszt es tul vagyok mar nehany ijedtsegen....:-))

Angi:a ferjem veseelettannal foglalkozik.

A csokiszalami egy finom dolog,ha akarjatok megkerdezem az anyukamat,o tud olyan receptet,amikor nem kell 20 percig goz folott...

van egy olyan recept is,amikor normal otker csokipudingot megfoz az ember es haztartasi kekszet osszeragaszgat vele.Kap az ember egy hosszu rudat.Aztan ferden kell szeletelni.Nagyon fincsi.

a masik,hogy ilyen betegseges idoszakban mi fulgyertyazunk.Eleg jo vedelmet nyujt a takonykoros ugyek ellen es arcureg es kozepfulgyulladassal szemben,preventive is hasznalhato,meg akkor is,ha mar megvan a baj.Sajnos eddig meg nem hallottam,hogy itt kaphato lenne,mindig anyukam kuldi,szerencsere nagyon konnyu,igy nem nagy a koltsege.Otthon minden gyogyszertarban es gyogynovenyboltban kaphato.
fuvallat
 
 

 
 

Sziasztok!
Lassan és is elo"kerülök, boldog új évet nektek.
Üdv Tiszakavics, jó hogy ránk találtál Kép

Mi kihasználtunk egy hatalmas leheto"séget, ami valószínüleg nem nagyon
lesz több, meghívtak bennünket Rómába... és ezt nem lehet ugye kihagyni,
fo"leg, ha legalább a szállásért nem kell fizetni.
Mondjátok miért kell visszajönni egy olyan országból, ahol még
szilveszterkor is érett citromok és narancsok mosolyognak az emberre a
fákról?
Csodaszép volt, ki járt már Rómában? Nem is tudom mit lehetne mesélni
róla. Még a tizedét sem láttuk annak amit lehetne,igaz amit egy
gyerekkel a hátunkon meg lehetett nézni egy hét alatt az talán
azért láttuk. Jártunk a Colosseumnál, megnéztük a Forum Romanumot, egy napot sétáltunk az Appia Antica utjain, látunk csodaszép tereket, kutakat(mint a Trevi),villákat, templomokat, diadalíveket, obeliszkeket,kápolnákat ,kapukat, hídakat és palotákat, parkokat narancsfákkal és olasz piacokat mindenféle friss fu"szerrel, gyümölccsel és olyan zöldségekkel amit eddig nem is láttam még és sétáltunk mindenfelé. És ettünk és ettünk, ráadásul indulás előtt lefagyasztottam a karácsonyi sütiket és nem ártott meg nekik(nem is tudom, hogy sajnáljam-e a dolgot) azaz azóta is csak eszünk és eszünk, és lufisodunk.....

Lányok, beismerem jó pár műalkotásból van másolat, vagy olyan amit a festő készített és csak kicsi az eltérés, de a Mona Lisából biztos, hogy csak egy van, mármint eredeti.... Kép

Angi, a kép nagyon aranyos Kép , hát nálatok se lehet valami narancsos 17 fok.

Remélem Laum ránk talál, halihó merre vagy? Végre nem egyedül képviselném a német hideget.

Mandarin, látod, mire el tudnám küldeni a mozgásfejlesztő gyakorlatokat, addigra már szaladni kell a legény után Kép

Mon, jó lufisodást, neked is, ezt a receptet keresed?
Csokiszalámi 1.

20 dkg margarin
20 dkg porcukor
5 dkg kakaó
5 dkg mazsola
1 dl tej
30 dkg háztartási keksz
rumaroma
4-5 szem apróra tört dió

Egy lábosba beletesszük a cukrot, a kakaót, a tejet és a margarint, majd
addig melegítjük, míg a margarin elolvad.
Levesszük a tűzről, hozzáadjuk a mazsolát, a diót, és a rumaromát, majd
belekeverjük az apró darabokra tört kekszet is. 30 percig állni hagyjuk,
közben többször átkeverjük.
őzgerincformát folpackkal kibélelünk, és a masszát jól belenyomkodjuk.


Puszi mindenkinek!
tengerecki
 
 


Sziasztok!

Tengerecki, koszi ez a recept jol hangzik, egy melegitest meg elviselek Kép) De lehet hogy varok vele valami alkalomra, ugy nem lesz akkora lelkiismeretfurdalasom ha megeszem Kép

Mi jartunk a parommal Romaban, meg egyetem alatt, hatizsakkal, asszem 5 napra. Nagyon szep varos, visszamennek meg oda szivesen, alaposabban szemugyre venni Kép Mi nyaron voltunk, iszonyu melegunk volt, de igy is tetszett nagyon.

a Rodin Gondolkodojat mintha a philadelphiai Rodin muzeumban is lattam volna.. Erdekes Kép

Fuvallat, a fulgyertyazasnak mi a hatasmechanizmusa? Valami speci gyertya kell hozza? Es sima nathara is jo? En gyogyfuvezek es vitaminozok ezerrel, az is eleg jol leroviditi a betegseget. Bar az lenne a legjobb ha el se kapnank, mar szettuszkoltem a fejemet Kép

Pa
Mon
mon
 
 


Szia Mon!Kép
Hát igen Rodin Gondolkodója,én egyszer azt szeretném összeszámolni, hány szent szög létezik, egyszer le kéne ülni és átszámolni, biztos többet találnánk mint 3.
A Gondolkodó, hát van a sírjánál is Meudon-ban,de az első 4 formából 21 készült, de az igazi, a nagy az 5 formából készült, a Grand Penseur a Rodin múzeum kertjében van Párizsban, igaz ennek is van 25 másolata össza-vissza a világban
tengerecki
 
 


Sziasztok,
Tengerecki, hogy te milyen tajekozott vagy! En meg ugy latszik nem...de elhiszem am hogy M. Lisabol csak egy lenne,akkor a tobbi az masolat lehet, vagy A hires kep a masolat, es az eredeti valahol egy eldugott muzeumban porosodik? KépKépKép

Mi keszulodunk a nagy napra, vagyis az elso szulinapra, en asszem csokitortat fogok sutni. Nem tudom lehet hogy bennem van a hiba de en nem vagyok annyira szigoru azzal kapcs. hogy mit ehet, pl ma mexikot evett ebedre (persze nem csiposet azert) este meg belapatolt egy fel szelet cheesecake-t. Na persze pl mogyoros-dios dolgokat nem adok, meg tejet se meg, tojast sem. (Vagy megis szigoru vagyok?) Nem tudom elkepzelni hogy egy kis csokitortatol valami baja lenne.
Ez a csokiszalami is eleg jol hangzik, de mi van a MAKOS GUBAMMAL??? Habar mar nem is kivanom, koszonom hogy megszabaditottatok par dekatol!!!

Most muszaj eltakaritanom a romokat lent, de nincs kedvem hozza.

Ildi
mandarin
 
 


Szia "egeres" Fuvallat! Kép

Nahat, ilyen kicsi a vilag, hogy Te ismerted ezt a gyerekorvosnot! Most nem jut eszembe a keresztneve, csak a nickje. En csak a neten talalkoztam vele, de sokat chateltunk. Nagyon szimpatikus volt.De MIERT mentek vissza??? En azt hittem huzamosabb ideig itt maradnak. Es hova mentek: Budapestre vagy Szlovakiaba? Irjal kerlek par sort roluk!

Mandarin, makos guba ugyben azt tudom tanacsolni (en nem csinaltam, de olvastam valakitol, aki itt el), hogy a hosszu baguett-bol olyan, mintha kiflibol csinalnad.
Egyebkent megcsinaltam az almas pitet, nagyon finom lett. Kicsit mas az allaga, mint a rendesnek, ugyanis en probalok gluten mentesen sutni,fozni (egyik csaladtagunk ilyen dietan van), es ezert nem ugy nez ki, es kicsit mas az ize is.
Kozben kivancsisagbol megneztem egy amerikai szakacskonyvben (szakacskonyv manias- es gyujto vagyok!), hogy mit ir a recept a pie-rol.Majdnem ugyanez. De mindenhol szerepel a hozzavalok kozott a SHORTENING. Ti tudjatok mi az? Es mi celt szolgal? En megkerdeztem a ferjem, azt mondja, olyasmi mint a vaj, vagy margarin, vagy zsir. De ha ki akarom probalni es akarok venni, akkor ne a margarinoknal keressem, hanem az olajaknal(zsiroknal). Hm, erdekes, eddig nem is hallottam rola.

Na, ha mar sutunk-fozunk! Kép Van valami otletetek arra, ha a magyar recept azt irja, hogy legjobb sertes tarjabol csinalni X etelt, az minek felel meg itt, angolul? Ugy ranezesre talan megismerem, de nem tudom, hogy van-e valami konkret neve? Egyszer lattam pork steak feliratot, talan az lehet.

Betegeknek jobbulast, hideg allamokban eloknek egy kis napsutest es szep idot kivanok!

Jo ejszakat!
saguaro
 
 


Sziasztok!

Saguaro, szerintem a shortening az a margarin, de nyugodtan hasznalj helyette vajat, vagy keress olyat amiben nincs trans fat, nalunk a boltok 'natural' reszlegeben lehet kapni. en vajjal szoktam csinalni a pie-crust-ot, semmi bajom vele Kép
A sertes tarja az a csontosabb-zsirosabb resze a sertesnek, az itteni elnevezesekkel nem vagyok tisztaban, de keress olyat amiben van csont, vagy legalabbis nem a legsovanyabb fajta husi.

Mandarin, a dios-mogyoros dolgokkal mi a baj? Szerintem daralva lehet adni Kép Tojasnak is a sargajat. Floranak gyumolcstortaja volt az elso szulinapjan, szep szines gyumikkel, az osszes gyumolcsot leette a tetejerol Kép
mon
 
 


Mon, nagyon szepen koszonom a valaszokat!

A shorteninggel kapcsolatban: azert nem ertem a dolgot, mert a receptben azt irja, hogy 1/3 cup butter es 1/3 cup shortening! Miert nem azt irja, hogy "asszonyom, rakjon bele vajat es margarint fele-fele aranyban!" Kép

A boltok natural reszlegeit gyakran latogatom, es nagyon-nagyon szeretem azokat a speci boltokat is, ahol a gyumolcs, zoldseg, hus, tojas , meg gyarkorlatilag minden organic.
Ott meg a grillcsirkenek is egesz mas (jobb) az ize! Ilyen helyeken szoktam venni pld. kefirt, ami sajnos nincs a "rendes" elelmiszer boltokban.Kép
saguaro
 
 


Sziasztok!
Mon,
En ugy tudom a diofelek nagyon allergizalhatnak, nem ajanljak asszem 2 eves kor elott. En is olvastam mar remtortenetet, pl kislany megevett egy sutit ami egy zacskoban volt egy szezammagos bagel-lel es par perc utan nem kapott levegot. Na ez gondolom azokkal tortenik meg akik hyper allergiasak, de en azert meg varok vele.
Saguaro,
Igen ez a shortening egy miszterium nekem is, szerintem helyettesitsd margarinnal es kesz. Nem hiszem hogy valami varazsereje lenne ennek a "rovidites"-nek. Kép Tarjaval kapcs. nem tudok semmit, en husokbol eleg tanulatlan vagyok meg magyarul is. En mindig azt veszem ami tetszik eppen es megkerdezem a ferjem hogy "te ebbol mit csinalnal?". Koszi a gubas tanacsot.

Fuvallat,
Mi van a lakotarssal? Talan feladta? A ferjemnek mondtam a sztoridat es igen o is ugy tudja hogy a regi varosokban az eger-es mas egyeb ragcsalo helyzet eleg sulyos tud lenni. Ti meddig maradtok itt?

En mar izzitok a Magyarorszagi utra, habar mar megint tolodott juniusra.

Judit,
Hol vagy?

Sziasztok!
Ildi
mandarin
 
 


Sziasztok,

Mandarin: koszi az erdeklodest. Megvagyunk, csak annyi minden osszejott az elmult par heten. Voltunk VA-ban az aposomnal. Kepzeljetek, most a heten megyek eloszor vissza 'igazabol' dolgozni - mert a sajat cegem otthonrol intezem. Egyszer egy heten fogok egy 4 credit-es orat tartani az egyik helyi egyetemen (Human Growth and Development). Mivel esti ora, remelem a ferjem tudja majd Jordan-t figyelni es nem kell babysitter.

A masik jo hir, hogy marciusban megyunk Magyarorszagra (kb. ket es fel het) kettesben Jordan-nel. A jegynel tenyleg kb. 90%-ot fizettem a gyerekjegyert - koszonom a hozzaszolasaitokat. Eloszor probaltam az interneten jegyet venni, mint sokszor az elmult evekben. Ugy latszik iden sok minden valtozik, ugyanis tobb oldalon nem 'engedtek', hogy a gyereknek kulon szamoltassam a jegyet (nincs kulonbseg felnott es gyerekjegy kozott); a route kivalasztasanal rendszeresen elakadt a program, igy be kellett telefonalnom a tarsasagnak - ok persze ot dollart felszamolnak a 'szemelyes' asszisztalasert. Amugy ha keszultok Magyarorszagra nyaron, erdemes most jegyet venni - mar tele vannak a gepek! Tavaly nyaron kb. 400 dollarral tobbet fizettem a jegyert, csak azert mert mar az olcsobbak arra a jaratra elfogytak.

Organic: Saguaro egyetertek veled, mindennek sokkal igazibb ize van. Amikor Jordan meg pici volt en keszitettem a bebikajait (nagy adagokban, majd lefagyasztottam) es csak organic gyumiket, zoldsegeket hasznaltam. Mostanaban a muzlijet, tojast is ott veszem.

Mon: a diot es mogyorot (foleg utobbit) azert nem ajanljak ket eves kor alatt mert tenyleg nagyon allergiara hajlamosito. Ez azt jelenti, hogy elso, masodik, vagy akar otodik alkalommal sincs semmi baja a babanak, de mondjuk a hatodik vagy hetedik kostolasnal igen - ugyanis akkor eri el (illetve tullovi) a szervezeteben a tolerancia szintet. Ket eves kor alatt a gyerekek erzekenyebbek, ezert javasoljak kesobb adni ezeket. Az eper is egy eves kor elott ezert nem javasolt.

Tengerecki: nagyon jo lehetett a romai utatok, hogy birta a kisfiatok?

Judit
rfjudit
 
 


Kedveskek1
Nem birtam bejonni erre az oldalra napokon keresztul,hogy aszongya a szamitogep hibas,meg virusos az oldal,o bizony ki nem nyitja....Mar egeszen ketsegbeestem,hogy mi lesz.....

Saguaro!Eniko.Detti a kislanyuk es Zsolt a ferje.Visszamentek,mert honvagya volt Eninek,meg nem tudott dolgozni es szeretett volna.de ha gondolod megirom az emilcimuket es irhatsz nekik.Komarnoban laknak,Zsolt Pesten dolgozik,Eni a helyi korhazban dolgozik es nagyon boldog,hogy otthon lehet a szulei es tesoi kozeleben.De szerintem o beszamol Neked mindenrol.

Az egerunk megvan,sajnos.Mar kevesbe ovatos,mostanaban egyszer talalkoztunk,ahogy jott elo a mosogato alol.Ugy megijedt,hogy elbotlott a nagy igyekezetben,ahogy visszarohant.EKKOR a ferjem kitalalta,hogy befalazzuk.Keritett is egy jo vastag lecet es felszogeltuk a mosogato aljara,mert aztmondta a ferjem,hogy az ugy egy zart doboz lesz,mert amikor falazta a mosogato meg a tuzhely mogott a falat,azt o latta,hogy az egy zart doboz.Mondta,hogy ne ijedjek meg,mert napokon belul itten halaltusa lesz,de majd o eltakaritja a hullat.....epp pezsgot nem bontottunk.
Egy szo mint szaz,az eger termeszetesen nem pusztult el,sot ugyanugy jon megy,hagyja magautan a kis szivarkakat.........lassan megtebolyodunk.De mostmar teljes offenzivat hirdettem,keritek valahonnan suruszovesu acelhalot,es az osszes rest bezarjuk.Meglatjuk mi lesz.
Igazabol jo lenne kolcsonkerni egy macskat,csak a macskak idegen helyen megbolondulnak,ugytudom.Merhogy helyhez kotodnek,nem emberhez.Egyebkent is az osszes macska,akit ismerek meg fara maszni se tud,nemhogy egereszni.a nagyi macskaja kene ide,az tudna,hogy mit kezdjen egy egerrel.Az itteni cicak olyan koverek,meg almosak,ha veletlenul kinn setaltatjak oket,az egyik szomszed macskajanak meg csongo is van a nyakaban.....

A mogyoro rendkivul allergizal.A nagylanyomnak semmit nem adtam ido elott,sem bocitejet,sem tojast semmit,mindig bio ugyeket evett ja es ket es fel eves koraig szopott,megis,amikor abbahagyta a szopast ekcemas lett a bore.A virslitol jon ki leginkabb,meg a tejtol.Az organic-cucctol is.A joghurttol mar nem es a sajttol sem.De mondta az allergologus,hogy az organic dolgokban is van olyan tartositoszer,amit a gyerek nem toleral,ugylatszik.

mennem kell,mert ebredes van.Szoktatok honfoglalozni?www.honfoglalo.hu
igen jo.
a fulgyertyarol is akartam irni,de azt maskor
fuvallat
 
 


Sziasztok!

Igaz en is hallottam hogy a diofelek is allergizalnak, de lassan mar alig marad valami amit 2 eves kor elott lehet adni...
En is imadom a 'natural' boltokat, sajnos mifelenk most nem nagyon van, ami van az isoznyu draga, csak a gyerekeknek veszek ott neha organikus dolgokat. Pennsylvaniaban jobban el voltunk latva ilyen boltokkal es olcsobbak is voltak, koltozes elott gondolkoztam is hogy a teherauto utan kotom a boltot Kép
Saguaro, a kefirt en is szeretem, csak tul nagy kiszerelesben aruljak. De igeretet kaptam a gyarto cegtol hogy lesz majd kisebb is, mert mar sokan jeleztek hogy jo lenne Kép

Na megyek, nyomom a kolkokbe a gyogyteat mert mind egy szalig beteg lett Kép Asszem az orvost sem usszuk meg most...
mon
 
 


Szoval fulgyertya.
Mindenfele felsoleguti dologra jo.Olyan ,mint egy osszesodort papitolcser.Textilbol van es at van itatva viasszal.Kb egy arasz hosszu,az alja kb fel cm atmeroju,a teteje szelesebb,ugy masfel cm.A lenyeg,hogy ureges.Ha meggyujtjuk az ugynevezett kemeny hatas miatt a meleg valahogy "kiszivja" a betegseget.Azon belul mindenfelet,fulzsirt,elmeszesedett ezt-azt,beszaradt szappant.....Nagyon tanulsagos,amikor leeg egy gyertya,marad belole ugy egy harom-negy centis darab es ha szetcsavarja az ember ott van benne egy csomo trutyi....nem tul gusztusos valoban,de ha arra gondolok,hogy az addig mind benn volt,nem csodalkozom a betegsegen sem.....
Kitisztitja vagy tisztan tartja az uregeket es az egymast osszekoto kis jaratokat.Amiota hasznaljuk,nem beteg a gyerek,azelott minden heten beteg volt.
egy gyerya kb 15 percig eg.Ha meg tudja az ember magyarazni a manoknak,hogy maradjanak nyugton,meghogy ez kiuzi a bacilusokat....szoval egy meset kell hozza gyartani---meg elvezik is.A lanyom tukorbol szokta nezni mi tortenik.Semmi fajdalommal nem jar,termeszetesen,enyhen meleg.Magyarorszagon minden gyogyszertarban kaphato,de rendelni szoktak,mert nem tartanak.Herbariakban viszont van,az olcsobb is,az a neve,hogy Tade fulgyertya.En nagyon ajanlom,mert nekunk bevalt.A picurinak is,amikor kozepfulgyulladasa volt megcsinaltuk,bar ilyen kisbabanak nem ajaljak,de mar kinunkba nem tudtunk mit kitalalni,mert a gyerek orditott,az orvos meg mondta,hogy raer reggelig....szoval kigyertyaztuk a fulet,ugy tartotta,hogy csak na es el is aludt vegre,mert megszunt a fajdalom.Nem is kapott antibiotikumot.Nezte is masnap ugye az orvos,hogy ugyan ez gyulladt,de nem annyira veszes.Mondtam neki,hogy gyertyaztuk,hallott rola,mondta,hogy az indianok hasznaltak ezt,o Mexikoban latott is ilyet,de nem tud rola hogy az USA-ban lehetne kapni.......
fuvallat
 
 


Fuvallat,
ez erdekesnek tunik Kép Milyen gyakran hasznaljatok? Ki fogom egyszer probalni. Koszi az infot Kép
mon
 
 


Sziasztok,

En is nemsoka anyuka leszek. Laurelben, MD lakom es szeretnek megismerkedni a kornyeken lako anyukakkal.
katesz1
 
 


Szia Katesz,

mikorra varjatok a babat?
mon
 
 


MON,
Hogy vagytok, meggyogyultatok?

Katesz1,
UDV!
Mi is MD, Rockville.
Elso babo?

Fuvallat,
En is csak hallottam rola, de meg nem probaltam, igen jonak hangzik.

Matyi megint betegKép, kezdem unni ezt a telet. Mar penteken mondta, hogy sokan kohognek-hanynak az oviban. Mara elojott nala isKép

Angi
angela2
 
 


Mon,

Remelem a gyerkocok mar jobban vannak.

Angi,

Akkor ma Matyi otthon maradt?

Fuvallat,

Meg sosem hallottam errol a gyertyas megoldasrol. Erdekesnek hangzik.

Katesz1,

Udv itt.


Judit
rfjudit
 
 


Judit,
Ja en mindig otthon tartom, ha beteg, sajna ez mas szulokrol nem mondhato el. De ugye nekunk ott a babysitter aki tud ket gyerekre is vigyazni.
Csak mivel sokan betegen is viszik oviba a gyerkocot, igy ott allandoan kohog valakiKép

Angi
angela2
 
 


Sziasztok!
Remélem a betegek jobban vannak már, gyógyultok ugye? Kép
Fuvallat Kép, nagyon köszönöm a fülgyertyás tanácsokat, mit nem adtam volna a hét elején ha van itthon, most kivételesen én lettem beteg nem a pöttöm, de megelőzésnek jó lesz, biztos veszek egy tucattal ha otthon leszek ismét
tengerecki
 
 


Sziasztok,

Mi is megvagyunk, csak nagyon el vagyunk havazva. En tanitok ket helyen is, habar itthon akartam maradni babazni, de el kellett vallalni. Ugyhogy alig latok estere, es akkor meg takaritas, pakolas, mosogatas, mert mindenki tudja hogy nez ki a haz egy egy eves gyerkoccel. Mindenhol etelmaradvanyok, ragad minden...Na mindegy.
24-en volt egy eves, kapott finom tortat, meg ajandekokat, bar nem sokat, mert a jatekaival nem nagyon jatszik, max. egy percig, aztan megy a dolgara. Szoval szep volt a szulinap, en nagyon meghatodtam, es egesz nap nosztalgiaztam, mi minden tortent percrol percre. Pl ma egy eve jottunk ki a korhazbol, es masnap mar mentunk is vissza mert meg mindig magas volt a bilirubinja.
Asszem en beteg leszek, tusszogok es faj a fejem. Na most megyek is aludni, muszaj mar, ki vagyok purcanva. Megprobalok gyakrabban jonni.

Ildi
mandarin
 
 


Sziasztok!

Jelentem meggyogyultunk Kép Egyelore...a tel meg sokaig tart.
Angi, valtjak egymast a gyerekeink a betegsegben? Jobbulast nektek!
Mandarin, neked is!
Nalunk szombat ota egesz jo ido van, ami azt jelenti hogy 0 fok kozeleben van a homerseklet. Az elet apro oromei Kép
mon
 
 


Mon,
Ugy latszikKép Nalunk a kicsi beteg eppenKép

Ma sikerult felhuznom magam az oviban. Ugye a tobbseg lazasan-betegen is viszi a gyereket az oviba. En mindig itthon tartom, viszont van egy olyan szabaly, ha 3 napot hianyzik a kolyok orvosi igazolas kell, hogy ujra menjen. Ma mikor mentunk kertek, mondtam, hogy az ugyeleten nem adtak amikor voltunk, de mondtak, hogy ha nincs laza mehet oviba, mert csak megfazas. Erre kozoltek, hogy akkor menjunk haza, vigyem el a dokihoz es holnap vihetem. Hat nem voltam eppen udvarias, minden esetre maradhatottKép

Mandarin,
Jobbulast!
Ki vigyaz a kicsire mig dolgozol?

Angi
angela2
 
 


Igen, ez tipikus amerikai dolog: gyerek lazas, csillog a szeme, fuldoklik a kohogestol, mindene egybefolyik, de a szulo csak behozza ovodaba, iskolaba. 'Oh, csak egy kis megfazas.' Amig dolgoztam, ez engem is rettenetesen idegesitett. Eloszor is a tobbi gyerek miatt, masreszrol pedig azert mert nem vettek figyelembe, hogy en is rendszeresen elkaptam a gyerekektol a nyavalyakat ami persze azt eredmenyezte, hogy nem volt konduktora az egesz csoportnak! Urgh..

Nalunk is hideg van, bar nem panaszkodhatok, mert az utakon alig van ho.

Angi vagy Mon,
Valamelyikotok emlitette korabban, hogy par napra elutazott CA-ba gyerekek nelkul. Hogyan lehet felkesziteni egy ket es fel evest egy harom napos (harom ejszakas) anya tavolletre? Alabamaba kell leutazzak es nem igazan szeretnem illetve tudnam Jordan-t magammal vinni (business meetings). Jordan egy ejszakat toltott eddig nelkulem ( a nyaron Magyarorszagon anyuekkal - ket-harom orat sirt keservesen esti lefekvesnel). Most, hogy egyszer egy heten este van oram, igy is tobbnyire megvar, illetve sokszor sir. Kerlek adjatok otletet.

Judit
rfjudit
 
 


Judit,
En mar ketszer ateltem. Matyi irto anyas volt, senki, de senki nem fektethette le csak en. Pont 2 es fel eves volt, mikor 6 ejszakara el kellett mennem. Hat ferjem es aposom (fel evet volt kint velunk) irtora feltek. Semmi, de semmi problema nem volt. En mar kb. ket hettel elotte mondogattam a fiamnak, hogy anya elutazik repulovel, de visszajon, hoz majd ajandekot.......
Ferjemek persze keszultek egy-ket extra jatekkal, alhatott pl. apaval/nagyapaval ejszaka, szoval "kicsit" kenyeztettekKép
Par honapja mikor ujra mentem, a Jucus meg csak masfel eves volt. O konnyebb termeszet, konnyebben is vette.
Viszont ne tunj csak ugy el! En mind a ketszer megmondtam egy-ket hettel elotte. Eloszor csak megemlitettem, akkor ulepedett egy napot, ujra megemlitettem, es aztan mar ok mondtak. Ha kerdeztek valaszoltam, hogy miert megyek, sot most meg terkepen is megneztuk.
Arra keszulj, ha visszajosz lesz egy kemeny heted, engem akkor rendszeresen ellenoriztek a gyerekek(komolyan meg pisilni is veluk jartam), hogy megvagyok-e, nem utaztam-e el ujraKép

Angi
angela2
 
 


Sziasztok,

Judit,
Talan ha otthon hagynal neki valamit a holmiaidbol amivel alhat, pl egy sal, vagy polo, csinalhatsz neki egy kis mininaptart, harom naposat, valami olyasmi mint az adventi, mindegyik napra jar valami meglepetes, es azon lathatja hogy hany nap van vissza mig visszajossz, vagy felvehetnel neki magnora egy dalt vagy egy verset amit szeret, hogy hallja a hangod, na most hirtelen ezek jutottak eszembe. En ha tavol vagyok es felhivom telefonon mindig enekelek neki es megismeri a dalunkat es mindjart jo kedve lesz.

Ez a nathas gyerek oviban-dolog tenyleg nagyon lezser amerikai stilus. A jatszoternek ahova mi jarunk van egy fedett resze, az nemcsak nagyon koszos de tele van logo orru kohogo gyerekekkel. Szerencsere meg semmit nem kaptunk el, de nem tudom meddig. Amugy en megsem lettem beteg, egy jo kis kinai gyogynoveny-tablettanak koszonhetoen. Kutya bajom.

Angi,
A Jimmykere a ferjem vigyaz, szerencsere delelottonkent otthon tud lenni, de nemsokara be kell szereznunk egy sittert.

En megint kivagyok, mennem kell aludni.

Ildi
mandarin
 
 


Sziasztok,
nekem egy 15 honapos fiam van, el barki New York kornyeken?Senkit nem ismerek itt kicsi gyerekkel, jo lenne vegre talalni valakit, aki beszel magyarul is...
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!

Katesz,
udv. itt.

Mandarin,
Utolag Boldog Szuletesnapot Kivanok a picidnek!

Enikonyc,
udv. itt.

Mi egy kicsit lemaradtunk Kép Itt voltak anyosomek 6 hetig. Amit nagyon elveztunk, de sajna mar hazamentek. Kép Madit ket napig nagyon megviselte, de szerencsere mar tul van rajta. Majd osszejott egy csomo dolog es persze vissza kellett allni a regi rendbe. Ugy nez ki, mostanra sikerult Kép Igy mostantol surubben tudok jonni.

Andi
andysj
 
 


Sziasztok,

Angi, Mandarin:
Koszonom az otleteket. Tegnap este erkeztem haza Alabamabol, Jordan es en tuleltuk a harom ejszakat. Elso reggel es este sirt es sokat keresett, de utana mar semmi gond nem volt. Ugy csinaltuk ahogy Angi javasolta, elore, idonkent megjegyeztem, hogy hova megyek, meg mi lesz vele, utana mar tenyleg o mondta. Bruce nagyon jol el volt vele -- nem volt semmi gond. Megegyszer koszi a tanacsokat.

Enikonyc:
Udv itt. New York melyik reszen laktok?

Andysj:
Jo, hogy voltak nalatok a nagyszulok. Milyen surun latjak oket a gyerekek? Hogy ment a magyar?

Jordan es en Marciusban megyunk ket es fel hetre Magyarorszagra. Nagyon jol jon ki, ugyanis a ferjem elfogadott egy minimum harom honapos projectet Washington D.C.-ben. Egy het mulva indul, rengeteg dolgot kell kitalaljak, hogy hogyan fogok mukodni: ket munka + gyerek velem mindig. Erdekes lesz.

Udv,

Judit
rfjudit
 
 


Judit,
De jo, hogy minden rendben volt. Emlekszem elso alkalomkor azt hittem nem fogjuk tulelni, na utana rajottem azert anya is potolhato nehaKépKépKép
Esetleg nem tudsz erre az idore babysittert fogadni, igy te is konnyebben tudnal dolgozni, meg Jordan is maradhatna a megszokott kornyezeteben.

Esetleg kesobb ide is koltoztok, vagy ez csak atmenetei munka?

Andysj,
Nagyszulok, hat igen azert van ami potolhatatlan a gyerekeknekKép

Enikonyc,
Udv itt!

Kepzeljetek ma Jucus kimaszott a racsos agyabol, hat kicsit sem lettem ideges. Szoval nagyagyba koltozott surgosenKép

Angi
angela2
 
 


Sziasztok,
Bronxban vagyunk egeszen az eszaki szelen, sajnos minden ismerosom Queensben van, Ti hol vagytok? Megneztem a profilokat, de nem mindenhol latom.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok,

Csak egy gyors uzenet: ma delutan elvittuk Jordan-t - eleteben eloszor - moziba. A Pooh's Heffalump Movie-t neztuk meg, nagyon tetszett neki. Az egesz 1 ora 8 perc. Minden kisgyerekesnek ajanlom!

Jo ejt,

Judit
rfjudit
 
 


Sziasztok!
Én nem külföldön élek, viszont spanyolo-ban vagy spanyol nyelvterületen élő anyukákat keresek, hogy segítsenek nekem spanyol mondókákat verseket tanulni!
Segítsetek
Réka
rekah
 
 


Sziasztok!
Eltuntem,mert valamiert mar megint nem engedett be az oldal....
Most meg igen,pedig semmit nem csinaltam maskent.Misztikus.

Angi,egyszer nem "futhatnank ossze"?En nagyon szeretnem!Eljohetnetek Ti is,ha uri kedvetek maskent nem diktalja,de mi is mobilizalhatoak vagyunk.....
Ha a gyerekek nem betegek.

Az ovodaban en is a kulonc europai anyukat jatszom,mert mindet maskent csinalunk,ugytunik,pl megkerdeztem,hogy ugyan miert nem veszik le a gyerekem bakancsat alvashoz....meert egyedul nem tudja,vagy nem akarja.Sajnos fuzos......Ketszer kellett szolnom,mire vegre leveszik a bakancsot.Masodszor megkerdeztem,hogy ugyan az ovineni saros cipoben alszik-e?

Az a furcsa,hogy barki amerikai anyukanak folvetettem a problemamat,mondtak,hogy o,ez meg belefer.......higgyem el,hogy ebben az oviban meg mindig jobban odafigyelnek a gyerekekre,mint mashol.....nakosziszepen.
Janka egyebkent mostmar nagyon szereti az ovit,varja,hogy mehessen.Vegulis mindig mosolyogva jon ki onnan,ugyhogy ez a lenyeg.

Ezek a tippek elutazas esetere nagyon jok,hasznositani fogom.

Katesz,mi is MD-ben lakunk,Baltimore kies varosaban

Puszi nektek!
fuvallat
 
 


Fuvallat,
Kulonc europai anyukaKépKépKép
Ismeros erzes, nekem peldaul meg mindig nem fer a fejembe miert nincs benti es kinti cipojuk a gyerekeknek. Szegeny fiam az egyetlen aki mindig cserelgeti.

Talalka okes reszunkrol, barmikor ha kijutunk ebbol az allando betegsegbol.

Matyi eppen kozepful-arcureg gyuszival kuzd, lanykam kotohartya gyulladassal, bar a fule neki is kezdett gyanus lenni ma.

Ja ma a doki kiakasztott, sajna ma a mienk nem volt delutan mikor idopontott kertem a lanyomnak. Az ott levo kozolte amig nem total piros a gyerek egesz szeme addig ne menjek, mondott egycseppet amit adjak. Ja csak en mar 3 napja ezzel kezelem es semmi javulas, na estere lazas is lett szegenykem, a szemen meg ki sem latottKép

Angi,
angela2
 
 


Sziasztok,

Angi,
Szegenyek, hogy Ti mindig osszeszedtek valamit... Jobbulast!

Fuvallat,
Nekem is tetszett a 'kulonc europai anyuka'. Ez az ovoneni-alvas-saros cipo emlekeztetett arra amikor a prud amerikaiak mondtak, hogy inkabb vigyem a 'bathroom'-ba a gyereket szoptatni. Na ekkor en is visszakerdeztem, hogy o milyen surun fogyasztja a vacsorajat a mellekhelyisegben.

Most mar biztos, hogy a ferjem megy D.C.-be - megvan a jegye. Tacoma Park-ban fog lakni es majd onnan jar be a Metro area-ba. Heti 60-70 orat varnak el Toluk, igy valoszinuleg inkabb mi fogjuk latogatni. A project egyenlore harom honapos (de mar dolgozott ugy 4-6 hetes projecten, hogy 15 honap lett belole). Ha hosszutavu lesz a dolog, lehet, hogy koltozunk - amugy a rokonok tobbsege D.C., MD, es Virginia allamokban vannak.

Ma kiprobaltunk egy uj babysittert, meg jon megegyszer a heten, es akkor jovoheten elesben indulunk szerdankent amikor tanitok. Jordan-nek tetszett...

Rekah,
Udv itt. Sajnos a spanyol nem megy.

Judit
rfjudit
 
 


Sziasztok! Kép

Lanyok, en nagyon meglepodtem, hogy ilyen rossz velemennyel vagytok az itteni ovikrol.
Nekem teljesen masok a tapasztalataim.
Mondjuk a delutani (bakancsban?) alvashoz nem tudok erdemben hozzaszolni, mert mi csak delelottonkent jartunk, de minden annyira, de annyira szimpatikus volt. A fantasztikusan felszerelt jatszoterek, a nagy kertek, sportnapok, tunderi, turelmes, ovonenik, jo, izgalmas es sokoldalu foglalkozasok...nekunk nagyon szep emlekek maradtak.
Nathas-taknyos gyereket ralan azert nem lattam, mert nalunk olyan az eghajlat (meleg,szaraz) hogy nem igazan jellemzo.
Mi jartunk Magyarorszagon is ovodaba, es arra emlekszem, hogy ott az volt a "modi", hogy ha reggel mondjuk lazas volt a gyerek, akkor anyuka gyorsan adott neki egy kupot, es ugy vitte el az oviba, mintha semmi baj nem lenne, es persze egy arva szot sem szolt ovoneniknek, hogy mi a helyzet. Csak miutan mar nem hatott a lazcsillapito, akkor telefonaltak ketsegbeesetten anyuka munkahelyre, hogy Pistike/Julcsika "hirtelen" beteg lett, jojjon erte, vigye el orvoshoz! Kép

A szoptatassal kapcsolatban meg annyit, hogy erdekelne Judit,hogy hol szoptattal, mert itt MINDENHOL (mall, etterem, templom,muzeum,stb) van szoptato helyseg, vagy "csaladi szoba" ahova ki lehet menni. En meg olyannal nem talalkoztam, hogy parkban, jatszoteren, toparton vagy hasonlo helyen barki is szolt volna szoptato nonek, hogy ejnye-ejnye.
Viszont a budapesti Pizza Hutban ORIASI BOTRANY volt abbol, hogy egy anya teljesen diszkreten, felrehuzodva probalta megszoptatani a babajat, es ugy kivagtak az etterembol, mint macskat sz..ni, a ferjevel es a masik ket gyerekevel egyutt. KépTermeszetesen szoptato helyseg nem volt a Pizza Hutban.:-(

Szia Rekah! En ugy emlekszem, nincs spanyolos lany kozottunk. De korabban volt valaki Spanyolorszagbol (masik topicon) nem tudom jar-e meg?

Fuvallat, eger ugyben mi a jelenlegi helyzet? Kép Remelem nem szaporodtak!!! Kép
saguaro
 
 


Saguaro,
Az ovi nekem tetszik, foleg a programokat tartom jonak, csak sajna itt is az a modi legtobbszor, hogy a gyerek taknya-nyala (bocsi) osszefolyik es ott van az oviban, volt mar tobbszor, hogy siman latni lehetett a gyerek szemen reggel, hogy lazas, de ugye a lazcsillapito meg hatott. Sot a doki siman irt multkor egy papirt, hogy mehet a gyerek oviba, ha a laza 38 fok alatt van, pedig en nem is kertem tole, de szerinte itt ez a szokas. Mellesleg most mikor telcsiztem az oviba mi van Matyival, szoltak, hogy az egyik gyereknek ugyan ilyen tunete volt par nappal elotte, anyuka elvitte dokihoz kapott antibiotikumot-lazcsillapitot es siman jart tovabb oviba, na azota lett meg egy par beteg gyerek, anyuka most szolt csak rola mikor mar okes lett a gyerekKép
Illetve ami nekem nem valt be az az ebed, sajna a fiam irto rossz evo, szoval neki tenyleg jo lenne a meleg ebed ami nehezen oldhato meg.
Matyi egyebkent imadja es nagyon szeret jarni, tehat tenyleg jol csinaljak, az ovonenik is szuperek es bizti, hogy jo elmenykent marad meg neki.

Judit,
A Tacoma Parkban szultemKép 60-70 ora huzos lesz.
Sajna tenyleg osszejott most a gyerekeknek, de mar hozza a barinom az immunerositot neki, szoval remelem ez az utolso betegseg a telen.

Angi
angela2
 
 


Sziasztok,

Judit,
Orulok, hogy jol sikerult a harom nap Jordannak nelkuled. Angi tenyleg nagyon jo otletet adott.

A gyerekek sajna nem latjak surun a nagyszuloket Kép Igaz mostanaban sikerult. Hisz voltunk otthon tavaly nyaron, majd decemberben es ok utanunk jottek. De sajna most jo darabig nem fogjak latni oket Kép
A magyar nagyon jol ment. Foleg Madi tanult belole nagyon sokat. Mostmar nem keveri annyira a ket nyelvet.

Elore is jo utat majd Magyarorszagra.
Arra a harom honapra drukkok mennek.

Mi 12.-en szombaton neztuk meg kettesben Madivel a Heffalump Movie-t. Kép Madi azota is allandoan vissza akar menni a moziba. Kép Megigerem neki, hogy ha kijon honapok mulva DVD-n, akkor megveszem neki.

Uj babysitter. Kép

Fuvallat,
Ezen a cipo nem levetelen nagyon meglepodtem Kép Nagyon erdekesek ezek az ovik.

Angi,
Jobbulast a gyerekeknek! Gyogyuljanak meg mielobb!
Orvos Kép

Rekah,
sajna spanyol meg nem megy.

Saguaro,
Itt sincs semmi gond a szoptatassal. Mindenki mindenhol szoptathat nyugodtan, senki nem szol ra.
Budapest-i Pizza Hut-on sajna nem lepodtem meg, elegge rossz ilyen szempontbol otthon a helyzet. KépKépKép

Mi atestunk egy kisebb nathan, de szerencsere mar tul vagyunk rajta.

Most megyek le kell fektetni Madit.

Andi
andysj
 
 


Sziasztok!
Ausztriában élek. Június elejére várom az első babámat.
Ha kiváncsiak vagytok, kérdezztek nyugodtan!
Vendég
 


Sziasztok,

Saguaro,
Jordan tobb mint ket evig szopizott igy volt lehetosegem letesztelni kulonbozo helyeket. Igazad van - a mall-ban van szoptatashoz szoba. Ugyanakkor en meg egyetlen etteremben sem voltam ahol az lett volna. Sot a templomban is egy tantermet nyitottak ki nekem... Repuloteren, korhazi varokban sehol nincs. Engem szemely szerint ez nem zavar -- sohasem voltam zavarban.

Hany evesek a gyerekeid? Es miota eltek kulfoldon? Nem emlekszem, hogy meselted volna.

Andi,
Ti nem szoktatok a magyar klubba jarni? A multkor mondtam a baratnomnek, hogy figyeljen a nevekre hatha osszetalalkoztok. Te tanitod a nagyobbik lanyod magyarul irni es olvasni? Gondoltal arra, hogy a magyar tantervet is kovetni es otthon is vizsgaztatni?

Angi,
Milyen hely az a Tacoma Park? Biztos, hogy mi is lemegyunk nehanyszor tavasszal par napra. Bruce nem akarja vinni az autojat. Mindenki lebeszelte azzal, hogy erdemesebb a metrot hasznalni. Ha ejjel vegez akkor meg a ceg kifizeti neki a taxit.

Betsy,
Udv. Ausztria melyik reszen laksz? Magyar a parod?

Judit
rfjudit
 
 


Judit,
En foleg a korhaz kornyeket ismerem, nekunk innen kicsit messze esett az a korhaz, de a dokim azt preferalta, en meg otKép Bar ha DC akkor tenyleg gyorsabb minden metroval. Meg utana erdeklodom hatha valaki jobban is ismeri azt a reszt.
Jo utat Magyarorszagra.

Andi,
Magyar nem keveresKép Megertelek, Matyi szinte csak magyart hall az ovin kivul, de az utobbi par honapban sokat romlott a magyarja. Valahogy mintha eddig magyarul gondolkodott volna es csak masodik nyelvkent beszelte volna az angolt. Most meg megfordult volna a dolog.

Nagyik hat igen, ismeros, bar mi veglegesen dontottunk, szoval az ev vegen koltozunk haza. Gondolom, illetve bele se merek gondolni mi lesz a pakolasanal..... Viszont a gyerekeknek bizti klassz lesz a nagy csaladKép Erdekes modon Matyi mikor elmondtuk alig birt magaval annyira orult, azota is allando kerdes mikor kell mar pakolni a jatekaitKép

Angi
angela2
 
 


Sziasztok!
Judit
Mondsee-ben lakunk, Salzburgba járunk dolgozni. Apa osztrák, miatta jöttem ki 94-ben. Azóta élunk együtt, most várjuk az első babánkat (két sikertelen terhességem volt).
Betsy
Vendég
 


Sziasztok!

Az ovodahoz csak annyit, hogy amikor kijottunk, en is nagyon meglepodtem a cipos dolgon, de tultettem magam rajta, vegulis baja nem lett a gyereknek belole Kép Flora meg csak delelott jar, de neha amikor hamarabb kezdik oket lefektetni, o is ker egy agyat es leveteti a cipojet. Es leveszik neki Kép Szoval itt most szerintem szerencsesen jo ovoneniket fogtunk ki.

Voltunk farsangon a magyar iskolaban, tok jol megcsinaltak, minden gyerek nyert valamilyen kategoriaban Kép

En mar nagyon varom a tavaszt, ti hogy vagytok vele? Jo tudom az enyhe klimajuaknak most is jo ido van Kép

Betsy, udv itt is Kép

Regi kerdes ujra: Nem tud valaki $930-nal olcsobb jegyet Magyarorszagra, juliusra?? Expedia, Tavelocity, Orbitz, mindenhol kb ennyi a legolcsobb...4 emberre mar eleg huzos.

Moni
mon
 
 


Sziasztok!

Mon,
repjeggyel kapcsolatban meg egyet tudok ajanlani. A www.priceline.com -ot. Igaz mi meg sosem vettunk ott jegyet, de ismeroseink csinaltak mar. Mi csak egyszer-ketszer probaltuk ki, akkor is csak szallodat vagy autot bereltunk igy. Az buktato csak az, ha van, hogy nem kapsz azon az aron ami neked tetszik. A masik meg az, hogy nem valaszthatod ki, hogy melyik legitarsasaggal utazol, de az atszallasok szamat megvalaszthatod. A masik, hogy meg kell adnod a bankkartyad szamat es ha valamelyik legitarsasag elfogadta az arat akkor azonnal raterhelik a kartyadra es valtoztatni nem lehet rajta. Az arat erdemes alacsonyrol kezdeni. Ha nem fogadja el akkor varnod kell 24 orat a kovetkezo ajanlatt tetellel vagy valtoztatni a helyszinen. Remelem nem sikerult tul zagyvara. Erdemes elolvasni az oldalukat azzal nem veszthettek. Szalloda es auto berles kapcsan nekunk eddig jo tapasztalatunk volt, repjegyet meg nem vettem onnan.

Farsang Kép Jol hangzik.

Tavaszt en is nagyon varom mar!!!!!!!! Igaz itt nincs hideg, de mostanaban ez az allando eso kikeszit. Kép Nehez, foleg Madivel, aki hozzaszokott, hogy sokat vagyunk kint a friss levegon es jatszhat is.

Betsy udv. itt es gratula az elso babahoz.

Angi,
hazakoltozeshez majd drukkok mennek. Szerintem nagyon jo lesz a gyerekeknek. Bar a koltozes biztos nem lesz egyszeru. Ismeroseink mult szerdan koltoztek haza 6 ev utan. Mi jovo nyaron koltozunk vagy haza vagy valahova Europaba. Ez meg nincs eldontve, csak az, hogy valahova az oreg kontinensre. Kép A nagyszulok varjak nagyon, hisz igy sokkal surubben latjak oket es persze mi is varjuk nagyon.

Judit,
Melyik klubbrol beszelsz?
Ugyanis van itt par Kép
Fatust magyarul tobbnyire en tanitom, s probalunk haladni a magyar tanterv szerint, be is szereztem az elso 8 ev tankonyveit. Tehat van mi szerint menni. Ahhoz, hogy vizsgait figyelembe vegyek, minden nyaron megadott idoben haza kellett volna menni. Azaz nem is nyaron, hanem meg a tanev vegen. Az meg itt lett volna gond. Ha nem megy neki annyia a magyar mikor jovore koltozunk vissza, akkor az utolso ket evet az altanos sulibol a nemzetkozi suliban fogja jarni es mellette intenziven fogja tanulni maganorakon a magyar nyelvet.

Lassan most megyek,
Andi
andysj
 
 


Sziasztok!
Nekünk is rossz tapasztalataink vannak az ovival kapcsolatban, azaz semmilyen tapasztalatunk nincs, egyszerüen nem sikerül olyan helyet találnunk, ahol vállalnának 3 évesnél kisebbeket, akár csak néhány délelöttre hetene, a játszótereken meg sehol gyerek már körbejártam az egész várost, pedig ugye eu szabvány meg minden...fajátékok..jó lenne egy kis gyerektársaság.

Angi,
mikor költöztök, örületesen nagy vállalkozás, hogyan fogjátok megoldani a kötözést?

Nálunk lassan kezd beindulni a beszéd, az elsö két szótagokat már mondogatja a fiam, furi nagyon. Van, amit csak franciául hajlandó mondani, van, amit csak magyarul, bár mindent megért, de én semmi logikát nem látok benne, hogy mikor melyiket használja.
Lányok, van valami ötletetek, nemevös babát, hogyan lehet rávenni az evésre és mit kezdjek a 'tartsukvisszaakakitameddigcsaklehet', fiam, most épp ezt gyakorolja rajtam, komolyan fáradt vagyok már ettöl...

Jobbulást a betegeskedöknek: Móni
tengerecki
 
 


Móni,
Ev vegen kb. novemberben, de nyaron megy kovetsegi kontener, szoval azzal visznek dolgokat, amiket tudunk nelkulozni. Aztan oktober kornyeken 3 csalad is megy haza most szoval egyutt oldjuk meg.
Rossz evo gyerekhez, csak kitartast tudok kivanni. Fiam altal vagyok erintve, gyermekemet mar a nagyszulok is kibiratatlannak minositettek evesileg, eddig meg mindenkit kiakasztott, legutobb a babysitter fogadott sirva, hogy nem eszik a gyerek.
Otlet, hat nalunk eddig semmi, de semmi nem valt be, bar azt mondjak ehen meg gyerek nem halt a maga akaratabol, azert ezt sokszor mondogatom magamnak is. Ja egy azert, en most a Beres gyerek vitamint hozatom ki, az eleg jo etvagyat csinal, de nekem nincs mas valasztasom, mert most a betegseg miatt Matyi rengeteget fogyott es az amugy tok nyugis dokink is huzta a szajat, szoval gyogyit akart adni, megbeszeltem vele, hogy ezt probaljuk meg meg elotte.

Andi,
Szoval ti is koltoztokKép Te hany eve vagy kint? Mi elso korben hazamegyunk, megprobaljuk otthon, illetve en szeretnem befejezni a szakvizsgamat. Aztan valoszinuleg megcsinalom az europai szakvizsgat is, onnantol kezdve azert mar barmi lehet.

Mon,
Repjegy sajna nincs otletem.

Angi
angela2
 
 


Sziasztok.Szomoruan olvasom, hogy ausztrlaliabol nincs senkiKép.En csak egy evet eltem Amerikaban, akkor is New-Hampshireben, de az ovik ott nagyon tetszettek.Most ferjem miatt ausztraliaba koltoztem, es itt is varjuk elso babankat aprilis 21-e korul.Jo lett volna ha a terhessegem elejen is megtalaltam volna ezt az oldalt.Kép Jo olvasni a tapasztalataitokrol,es arrol, hogy ti hogyan boldogultok Magyarorszagtol tavol.Sziasztok
Gabi
gabii
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: