Új privát üzeneted érkezett!

SZiasztok! Először is: GRATULA Robertának és a kis Dorkának is, amiért ilyen ügyesek voltak. Jó nekik, hogy már túl vannak rajta, és jön a babázós korszak. Másodszor: köszönöm a sok jó tanácsot, amit adtatok, egyenlőre maradok a Nospánál, aztán meglátjuk. MAjd 11-én megyek dokihoz, akkor beszélek vele, ha még lesznek görcseim. Tudja valaki, hogy mikor és hol lesz mostanában bababörze vagy babaexpo? Olyan jó lenne már sétálgatni és nézelődni, ha már vásárolnom nem lehet :cry: Na megyek mert sül a krumplis pogim :wink:

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Sziasztok!
Tercsimama!
Babaexpo március 9. Sportcsarnok!!
Jó egészséget az "új" babáknak! :D

bognartundi0727
 
 


Sziasztok!

Roberta!
Nagyon-nagyon gratula a hatalmas és gyönyörű kislányodhoz!!! Nem lehetett semmi, mire meglett...
Sok boldogságot és egészséget hozzá a továbbiakban! :)

Berni!
Csatlakozom ahhoz a véleményhez, hogy nyugi, ha Barnabás éhes lenne, azt jelezné hangosan... :) Amúgy meg valóban lehet, hogy csak a cumizás miatt is rákéredzkedik a cicire... kis rafináltak ám már ilyen piciben is. Tudják, mi a jó nekik... :D

Gabi!
Őszinte leszek, nálunk kajáknál bevezetés szinte nem is volt... bármit adtam Lolának, egy-két kanállal sosem volt elég... minimum fél üveggel betolt már 4-5 hósan is, később pedig az egy üvegnyi lett a "próba" is...
Amúgy mi nem voltunk egészen 5 hósak, amikor először megpróbáltuk a csirkét... bejött, és nem is lett tőle semmi baja. Én már amondó vagyok, hogy akár a vasszöget is adhatnám a lányomnak, azt is elcuppogná... kis bélpokol... :D
De általánosságban azt mondják, 5 hónapos kortól lehet kisérletezni, és valóban a javasolt bevezetés 1-2 kanál, alkalmanként az adagot emelve...

Kép
Kép
lolababa
 
 

 
 

Sziasztok!

Baba börzére én is szeretnék menni. Köszi az infót Tünci.
Megnéztem a lányok képeit. Nagyon drágák. Jól látom, hogy nem egy petéjű ikrek?
Móni: a szopi kérdésben egyedül TE döntesz. Ahogy nektek jó úgy csináld és ne érdekeljen mások esetleges negatív véleménye.
Ivett: jó étvágyú a lánykád hallod! :wink:
Köszi, hogy leírtátok a véleményeteket. Még nem kezdtem el a húsos kaját, sztem ma lesz a napja. Úgy gondoltam, kap pár kanál húsosat és háromnegyed üveg gyümölcs pürét. Aztán fokozatosan növelem a húsos adagját. Bár mostanság változó, mennyit eszik Ádi. Van, hogy csak fél üveggel, az eddigi 1 helyett.
És amit nem értek: a sütőtök pürét szereti, az alma- sütőtököt nem eszi meg! :roll:
Jók az új vonalzók.
Ivett, miből gondolod, hogy a pocibabád hugi? :D

Kép
Kép
gabcii
 
 


Jólvanna, akkor nem aggódok a tej miatt. Most délben is meg vagyok győződve róla, hogy alig evett, bealudt, erre 2.5 órája alszik. Ergo ennie kellett, különben nem aludna ilyen jót :) Ezek a kisbaba körüli dolgok mind olyan kiszámithatatlanok. Tegnap este 4.5 órát aludt a kis drágám fürdés előtt, persze aztán már nagyon éhes volt és türelmetlen, hogy kapja végre ami neki jár.
Szoptatás: sógornőm szinte napra pontosan 1.5 éves koráig szoptatta a keresztlányomat. Ő nagyon nehezen állt rá a más kajára, 8 hós korától kis gyümit meg tejpépet elfogadott, aztán később üveges kaját is, most meg megbeszélték vele, hogy a cicit elvitte a cica és azóta nem is kéri :lol: és boldogan fal mindent. Most hogy látta, hogy én szoptatom Barnabást, jókat nevetgélt rajta, hogy: Baba- cici :P

Kép
bernini
 
 


Sziasztok! A tejcsi miatt én is aggódom egy kicsit, de ma voltunk mérlegelésen,mert nincs mérlegünk, a doki 5 percre van tőlünk, bármikor átmehetünk,és hát mióta itthon vagyunk 60 g-ot híztunk, most kerek 3900 a kicsi Dorka. Eddig lekopogom nagyon jó baba, az éjszakák is jók, kétszer kelünk kb. ugyanabban az időpontban. Nappal magától kel 3 óránként, lassan órát lehetne hozzá igazítani. A hasunk néha fáj, tekereg, de szerencsére mindig jön a puki, és elmúlik. De jó lenne, ha így is maradna... :D
A babaexpo minket is érdekel, el is megyünk, ha sikerül. Nekem a gátsebem még iszonyúan fáj, alig bírok ülni, de a babu kárpótol mindenért.

Kép
roberta80
 
 


Berni!
Egyáltalán nem akarom , hogy aggódj Barnabás miatt, hisz tényleg általában nagyot alszanak, ha a pocak tele van (és ilyen pici babánál szerintem ez a tuti!)
De a Máté mostanában megtesz azt, hogy reggel szopizik (és van, hogy nem is eszik mást), délben pedig olyan fáradt, hogy ha éhes is, a fáradtsága erősebb, és nem eszik semmit. És amikor délután felkel, akkor sem mutat nagy érdeklődést a kaja iránt. Úgy látszik mostanában ilyen heppje van. Aztán este bepótolja ám az evést !

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Roberta!
Pont ma egy hetes Dorka! Gratula :lol: !
Szép lett az új vonalzó!
A tejci miatt te se aggódj, tedd minél többször mellre, aztán majd a kereslet-kínálat alapján kialakul minden. Csak nyugi és pihi :wink: !

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok!
Gabcii!Jól látod nem egy petéjüek,teljesen mások minden tekintetben!Köszi a dicséretet átadtam a bosziknak!! :D
Bernini,Roberta!Mi anno béreltünk mérleget és így azért nyugodtabb voltam,hogy eleget ettek!Jó babázást NekteK!!!

bognartundi0727
 
 


Lányok segítsetek! Volt valaki akinek volt valamilyen szintű vérzése a terhesség első harmadában? Ha igen milyen volt? Mit mondott a doki rá? Reggel úgy ébredtem, és nem tudom mi van, aggódnom kellene-e nagyon vagy elég nekem az ijedtség amit ez okozott. Kell-e dokit hívnom vagy üljek el a fenekemen és pihenjek?Segítsetek....

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Tercsimama!
Azonnal menj dokihoz!!!!!!!!!!
Lehet hogy nincs gond de szerintem minél előbb lásson orvos!!!!!!!!!!

bognartundi0727
 
 


Tercsi!

Az én véleményem is az, hogy lásson doki. Nem feltétlenül jelent bajt, de jobb kizárni az ilyet.
Nekem nem volt semmi ilyesmi.
Roberta: örülök, hogy jól vagytok és hagy pihenni Dorka. Használd ki ha ő alszik, feküdj le te is!
Berni: a pár hetes babáknak még nagy az alvásigényük. Később már többet lesznek fennt. De ha most abból áll a napjuk, hogy esznek- alszanak az az ideális.

Ádim ma reggel (is) rosszalkodott. Leamortizálta a zenélő forgót.

A csúfos véget ért körforgó esete...
Kép

Kép
Kép
gabcii
 
 


Szia Tercsi.

Szerintem is szürgősen menj dokihoz....nekem az 5. héten jelentkezett barnás pecsételő vérzés, most 10+6-nák járunk.

Igaz időközben dokit is váltottam, mert nem voltam megelégedve azzal aki volt, mert én a netről előbb rájöttem, hogy sárgatest-hormon elégtelenség okozza ezt a pecsételő vérzést, mint ő.

Így az új doki 1ből felírta a Duphaston nevű gyógyszert aminek a szedése óta elmúltak a panaszok, úgyhogy nem szabad ezt elhanyagolni, mert sokminden okozhatja és sajnos baj is lehet belőle.

Majd írj, hogy mi van veled!!!!!

Üdv: Timi
timcse
 
 


Sziasztok!!!!

Valaki hallot infókat, hogy a Gépészben megrendezésre kerülő bababörze mikor lesz????

Köszi, Timi
timcse
 
 


Megjöttem. Nem bírtam várni, felhívtam a dokit, és azt mondta azonnal menjek be, megnéz ultrahanggal. Pont ő volt ma bent, meg is nézett, és azt mondta: MINDEN RENDBEN. Jelenleg. A következő 2-3 hétben semmit sem szabad csinálnom, csak pihenni, azt mondta fenyegető vetélés miatt. Lemondtam az edzést, a fizikai dolgokat rábízom a férjemre, most tényleg a pici a legfontosabb. Még nem szabad fellélegeznem, 2/3 és 1/3 az esély hogy megmarad vagy nem, de nem szabad aggódnom, csak pihenni. KÖszi mindent csajok. Hadd büszkélkedjek a picikémmel... Kép Kicsikém ...

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Tercsi!

Örülök, hogy elmentél....de tényleg tarts be mindent....és pihenj sokat...

És mit mondott a doki mitől van???

Üdv: Timi
timcse
 
 


Tercsi, tényleg pihenj, semmi más nem számit. Én is feküdtem 6 hetet fenyegető vetélés gyanujával, mikor 30 hetesen kinyilt a méhszájam, tudom, nem egyszerű betartani, de ki lehet birni, és megéri :-).
Ádi nagyon édes, kis rosszcsont, fiúhoz méltó módon 8) Még nem tettétek lejjebb a kiságyat, Gabi?
Roberta! Kivánom, hogy maradjon ilyen jó baba Dorka! Nálunk a 3 óra néha 5, néha 2. Ja, és nem alszik ám mindig, egy ideje délelőtt pl egész végig fent van. Vagy fája a hasa, vagy csak nézelődik bájosan. Ma 110-et ebédelt :P Mi is béreltünk mérleget.
Babaexpon össze is futhatunk, ha mindenki menni akar :)

Kép
bernini
 
 


Hát a nézelődés ma ért utól minket, lehet ,hogy túl korán kiabáltam el, hogy csak eszik meg alszik. :D Ma fél 8-kor keltünk, azóta nem aludt még el, csak beszélget. Na, megyek is, mert sírdogál megint, apájának... :( egyébként, éjszaka meg 2 órán keresztül csak ettünk. 4 kakis pelus, meg egy csomó zaba...így telt el az éjszaka...(Még rímel is...jó fáradt lehetek :D )

Kép
roberta80
 
 


Tercsimama!
nagyon jól tetted, hogy elmentél a dokihoz, nem szabad az ilyenekkel játszani. Az előző oldalon már írtam neked, hogy én hogy voltam, az elején, de lehet, hogy elkerülte a figyelmedet :cry: . A lényeg, hogy pihenj minél többet! Én 12 hetesen véreztem, és utána már nem is dolgoztam (hisz a gyerekek nagyon szeleburdiak tudnak lenni, képesek nekiszaladni az embernek :cry: ). Nekem azt mondta akkor a doki, hogy elég gyakran előfordul vérzés, és legtöbbször nem lesz vetélés a vége. Nálam valószínűleg csak egy ér pattant el. Remélem, nálad sem lesz komolyabb baj! Szorítok és pihenj sokat!

Gabi!
Nagyon édes Ádám, látom ő is olyan zsivány lehet, mint a Máté.
Tegnap pl. egy hatalmas huplival lettünk gazdagabbak. Megbotlott a küszöbbe, és nekicsapódott a szekrénynek. Eredmény: Hatalmas dudor a buksin, sírás és visítás felváltva. és nagyon keservesen. Én meg bőgtem vele együtt. Szegénykémnek nem ez az első ilyen esete, és sajna mindig ugyanott üti be a kobakot. Pedig most nem is szaladt, csak úgy szimplán. Mert egyébként nagyon tud bohóckodni, pörögni, és szaladni (ezt még egy kicsit esetlenül). Remélem, hamarosan kinő ebből a korszakából :wink: )

Roberta!
Halgass a "tapasztalt" anyukákra! gabival egyetértve én is azt mondom, hogy amikor alszik Dorka, te is pihenj le. Nagy szükség van rá :wink: !

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok.
A kislányom bárányhimlős, és most azért nem igen tudtam gép elött lennimert rá kellet vigyázni. Jövő hétfőn megy oviba. Nem volt azona pár pöttyön kivül semmi bajja, elég eleven kislány.

Timcsi a Szemerei még mindig a dokid?

A Sefferről elég sokat tudok. Szerintem jó doki, az elsőt nála szültem, és ö volt régen a háziorvosom is. Nekem ö vette észre a mellembe a csomót is, és késöbb a pajzsmirigyalulmükődés gyanus jeleit is. Kamaszkoromban sokat betegeskedtem hörghurut meg hasonló de mindig meggyógyultam, és jó gyógyszereket írt fel. Nagyon sajnálom , hogy a nagyatádi korházból elment, ezért járok járok most Kaposvárra nőgyógyászhoz is.

A baba a pocakomban elég sokat mozog, és már kezd kényelmetlen lenni a fekvés is. Pihenni sajnos nemtudok, nincs rá időm. Március végén festés parkettázás, csak éljük túl.

Gratulálok a babákhoz. Szép nagy kislány.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Tercsimama pihenj sokat. Ha belegondolok ennyi idős terhesen még a raktárban melóztam, de a fönökasszonyom nagyon féltett, bár az énférjem nem a táppénz híve. Szerinte még mindig melóznom kénne, hisszen semmi bajjom (szerinte). Ja és a pasik ugyse igen értik miért isfekszel egész nap. :roll:

Kép
Kép
zslebi
 
 


Sziasztok!
Tercsimama!
Örülök hogy nincs semmi gond!Nem is lesz!!!!!!!!Nagyon helyes a picinyed!!

bognartundi0727
 
 


Köszi mindenkinek, nagyon jól esett, hogy ennyien aggódtatok. Én is ezt tettem de azért kicsit megnyugodtam. A doki szerint a természetre kell bízni, ha elmegy a baba akkor azért volt mert nem volt életképes, és jobb neki úgy. AZért remélem minden rendben lesz, mindent betartok, ígérem! A doki szerint megerőltettem magam, vagy amúgy is gond van a babával, és azért volt. Most 3 hét zuhanyzás a fürdés helyett, állandó pihenés, semmi fizikai meló, semmi stressz, és semmi szex 2-3 hétig :cry: APa is nagyon aggódik, úgyhogy nem lesz gond vele, nagyon rendes férjem van hála Istennek. KÖszi mindent. Jó éjt a babáknak és a mamáknak.

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Ma senki sem írt?
tercsimama én pl. én mindig zuhanyzok terheség alatt nem ajánlatos a fürdés. persze néha én is elcsábulok főleg mikor kint hideg van a melegvízes kádba. A zuhanyzás amugy is egészségesebb :)

Kép
Kép
zslebi
 
 


ZSlebi, én imádok fürödni, nekem rituálé, és minden nap többször is szeretnék, így nagy büntetés ez most. Apának meg a szex :wink: Ezért most mindketten szomorkodunk kicsit, de fő az egészség, nekem és a babának is, tehát nincs vita!!!

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Tercsimama!
Én is nagyon szerettem fürdeni, de terhesség alatt, és utána is egy darabig jobb a zuhany. a túl forró víz a vérbőség miatt vetélést okozhat! Úgyhogy nagyon vigyázz :wink: !
Most meg, amikor lehetne fürdeni, gyorsabban megvagyok a zuhannyal, úgyhogy most meg ezért maradt :wink: .
Az alvással is kb. így voltam. Soha nem gondoltam (hétalvó létemre), hogy valaha is nehézséget fog okozni az éjszakai vagy kora reggeli visszaalvás, de erre a szintre is eljutottam (sajnos) :cry:

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok!!!

Tercsi én is csak azt tudom mondani....hogy ne fürödj, ne emelj, ne idegeskedj és no sex :cry:

Mi is böjtöltünk 7 hétig....ki lehet bírni....hisz van értelme, hogy miért is tartóztatja meg magát az ember!

Nekem a jó forró fürdők hiányoznak nagyon, mert olyan nagy kádunk van, hogy a párommal minden este órákat képesek voltunk benne ücsörögni, beszélgetni....ennek sajna vége!!!!!

KITARTÁS!!!!!! :lol:
timcse
 
 


Én meg bicajozni imádok, néha most is fel ülök rá, nem is tekerni nehézz hanem levini meg felvinni az emeletre.
Ja a jó meleg vízet szeretem én is zuhanyzásnál is, sajnos, de nekem az esik jól. :oops:

Kép
Kép
zslebi
 
 


Sziasztok!

A terhesség alatt több mindent meg kell vonnia magától az ember lányának. Nyugodtan kövezzetek meg érte, de én már nagyon vártam, hogy ne így legyen. Az első élményem ezzel kapcsolatban, hogy hurrá, végre tudok hason aludni, aztán az első forró fürdő volt. Mónihoz hasonlóan én is inkább a gyors fürcsi híve lettem. Annyival is többet lehet aludni éjjel :wink:
Tercsi: be lehet tartani az utasításokat, mégha nehéz is. Van miért és megéri!
Én önző dög vagyok, de nyáron kibírtam, hogy a 40 fokban nem fürödtem a strandon nagyon terhesen ( állítólag lehet, de nem tartottam volna jó ötletnek).
4 hetet feküdnöm kellett nekem is és így sem maradt 40 hétig Ádi.
Utólag vissza gondolva szerencse, hogy nem ugráltam, hiszen lehet, hogy még elöbb jön.
A nagy monológ ennyi volt. Kitartsát Tercsi! Megéri hidd el!
A férjed meg szex helyett, egyen csokit! :D

Kép
Kép
gabcii
 
 


Babás lányok!

Melyik húsos ételeket szerették a gyerekeitek?
gesztenye- csirkehússal, mikortól lehet adni?
A burgonyafőzelék csirkehússal kecskemétibe, nagyon nem jött be.
Majdnem hányt tőle szegény gyerekem. :?
Driennkével mi lehet???
Roberta, Berni, hogy telnek a napjaitok és főleg az éjszakák? :D

Kép
Kép
gabcii
 
 


Tegnap beszéltem Driennkével, ha minden igaz, ma jöhetnek haza a kórházból. Nekünk a tegnapi nap nem a legjobb volt, egész álló nap csak sírtunk, úgy fájt a pocink, de estére megnyugodott Dorka, és éjfélig aludt, mint a tej. :D Úgy sajnáltam szegénykémet...

Kép
roberta80
 
 


Tercsi, tényleg nagyon vigyázz a fürdéssel...Én is kádfüggő voltam, nagyon nehéz volt megszokni a zuhanyt, de jobb most így,meg azt hiszem, még egy jó darabig. Móninak igaza van, még azt a kis időt is alvással lehet tölteni, amit a fürdésre ''pazarolnál'' :D

Kép
roberta80
 
 


Tegnap nekünk sem volt túl jó éjszakánk. az első menet még simán ment, fél9-éjfélig, de utána nem tudtam volna letenni. Szegénykém nem sirt, de annyira tekergette magát, cicin megnyugodott mindig, néha a cumi is befigyelt :? meg hasamon is feküdt, aludt.Én 3-4 órát ha aludtam. :( Aztán délelőtt jót szunyált, amit már régen nem csinált. Most is kint van a teraszon, jó levegőn, de fél óránként felsir. Mindenhol azt olvasni, hogy az anyatej a legkönnyebben emészthető, mégis minden 2. baba (sőt akit most tudok kisbabás anyukát mind azt mondja) hasfájós az elején.
Driennkét jól bentfogták akkor, szegény.
Tegnap voltunk a főutcán sétálni kicsit, és kezdjük szoktatni az autózáshoz Barnabást, mert menni akarunk márciusbqn az én szüleimhez, ami 4 óra út. Én már november óta nem voltam, mert dec. elején kiderült, hogy utaznom sem lehet hétig, aztán meg már nem mertem elindulni hosszú útra .
Képzeljétek hogy jártunk, kicsi a kád. Ha nem tetszik neki és rugkapál, nyújtva a lába, akkor a feje bubja eléri a végét. Vehetünk újat! Olyan erős bébi, simán kinyomja magát állóba, a fejét is emeli, és kis okos, követi a mozgást a szemével, és figyel a hangokra is.

Kép
bernini
 
 


Roberta! Mikor fürödtök? Nekünk még nincs fix időnk, de kb 7-8 között szoktunk lenni, igy van hogy 8kor már alszik (ez csak azért rossz, mert akkor többször kel éjszaka) Esti evést mindig mérem, és próbálom saccolni , meddig lesz el vele, de kiszámithatatlan...
A mélyhűtő kezd tejjel megtelni :lol: Medela zacsit kezdtem el használni, mert az kis helyet fog. Kb 50g van zacskónként. Egyszerre 20nál többet még nem sikerült fejnem, és az is csak akkor ha kevesebbet eszik éppen. De mostmár tudok fejni az Isissel is, sógornőm rámutatott a trükkjére :D

Kép
bernini
 
 


Mi fél 8-kor fürdünk, kb. Aztán egy óra cicin szórakozás, és kb. fél 9-től éjfélig alszik. Aztán 4-kor kelünk legközelebb. Én még csak néha fejtem, de még nem kezdtem el lefagyasztani. Amúgy hallottam egy jó praktikát, én is így fogom csinálni. A jégkockatartót teszem majd teli tejjel, és a kockákat teszem a zacsiba, így ha egymásra teszem a zacsikat kevesebb helyet foglal a tejcsi. Egyébként én egyszer tudtam 30-at fejni, a többi, 10-20 volt csak.

Kép
roberta80
 
 


Gabi!
Én is imádtam annó hason aludni, nem is tudtam máshogy elaludni, aztán a terhesség alatt minden bajom volt, hogy nem ment (persze a fáloldalas hason alvás is nagyon jólesett akkor). Aztán szülés után sokáig nem tudtam hason aludni (a megnövekedett cicik miatt ugye ... :oops: ) Most, hogy már tudnék, nagyon elfelejtettem hogy kell, mert egyszerűen nem találom a tökéletes pozíciót. Sohasem gondoltam, volna, hogy ha lehetséges, akkor nem tudok hason aludni. A jóízű alvás hiánya a másik, amiről kénytelen voltam lemondani, mert össze-vissza 1 hét volt (máté 4 hónapos korában), amikor a Törpe végigaludta az éjszakát. Azért remélem, jönnek még jobb idők ... :wink:
A burgonyás babakajára nem is emlékszem, hogy kipróbáltuk volna, de a gesztenyés nagyon bejött :lol: . de csak a kecskeméti. Vettem neki Univereset is, de abban nagyon nagy gesztenyedarabok vannak. Ízre egyébként az sem volt rossz. 5 vagy 6 hónapos kortól adható emlékeim szerint, úgyhogy már nyugodtan adhatod Ádinak. Őszibarack pulykahússal, kelbimbó bárányhússal , de több nem jut eszembe, talán a fiatalabb babák anyukáinak ... :wink: .

Berni!
Nekünk babák számára kialakított kádunk volt ( biztosan te is láttál olyat, hogy ne csússzon le a baba - nekem ez a félelmem volt az elején). Mikor nagyobb lett a Máté, úgy feküdt benne, mint valami basa. Íme a bizonyíték: (az idő ne tévesszen meg senkit, mi sem ilyen későn szoktunk fürdeni. Máté itt 5 hónapos volt)
Kép

Nagyon ügyes vagy, ha olyan sok tejet le tudtál már fagyasztani! Gondolom, azért elég sok munkád is áll benne :wink: ! Csak így tovább!

Robertának is sok sikert a fejéshez! Nekem nem nagyon volt rá energiám. Minden elismerésem a tiétek!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Ezzel a káddal az volt a félelmem, hogy mig pici, addig elveszik benne, később meg hamar kinövi, erre mi pont olyat vettünk, amit pár hét és kinő :) Egyébként mi vettünk az obiban egy vastag csempéző szivacsot 8) ami a fejénél végig tartja, igy ha nagyobb a viz is, nem fordulhat bele a buksija. A köldökünk már nagyon szép, szerintem már lassan lubickolhatunk is, de még megvárom kedden mit mond a doki, mert a héten nem kellett mennünk
Amúgy nagyon cukin ül Máté benne. De nem fázik a hasa meg felül, mivel az nem ér vizbe? Mi egy maci alakú 'fotelt" kaptunk, ami ilyen kiképzésű, de bármilyen kádba tehető. Majd később fogjuk használni.
A jégkockás jó módszer, de amig abban megfagy, nem tul higiénikus, nem? Átveszi seperc alatt az egyéb fagyasztóban levő dolgok illatát. De praktikus, csak le kell mérni, hogy egy kocka hány ml. Meg a védőnő mondta, hogy vki kávés műa.pohárban fagyaszt.

Kép
bernini
 
 


Berni!
Az igazság az, hogy a szobában, ahol fürdettünk, mindig elég meleg volt, és a Máté pockóját folyamatosan locsoltuk. A kép egy pillanatnyi állapot (ahol anya félre lett állítva :D ) Na meg akkor nem is tartott órákig a fürdetés. Soha nem reklamált, hogy fázott volna :wink: .
Amíg meg kicsi volt, akkor sem tűnt elveszett gyereknek, de igaz, hogy a két képet összehasonlítva óriási a különbség. Én is jókat mosolyogtam rajta (a kis vékonyka kontra basa képeken :lol: :lol: ) Kb. 7-8 hónapos korától meg a rendes kádban fürdik.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Berni!
Az előbb nézegettem az iwiw-en a Barnabás és a többi baba képeit is. Nagyon helyesek!
Te sem akarsz itt a babaneten fotóalbumot csinálni? Én biztosan megnézném :wink: :wink: :wink: !

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


A kecskeméti gesztenyés finom, az én lányom is szerette, érdemes kiprobálni.
Jópofa ez a kád. Nekünk elég nagy müanyag kádunk van, még a nyáron is feltöltöttem vízzel és abban lubickolt a nagylány.
A nyári strandolást sajos ki kell hagynom, mert juniusan már nem igen javasolt a fürdés ,utána meg ugye nem lehett, de talán a szeptember se lesz túl hüvös.
Hason én se tudok aludni, mert alapban nagyok a melleim, tehát így jártam.
Remélem mi hamar hazajöhetünk majd, mert nyáron nagyonmeleg szokott lenni. :)

Kép
Kép
zslebi
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors helyzetjelentés. Tegnap óta itthon vagyunk. Sajnos 10 napot bennt kellett maradni hugyúti fertőzés miatt. Visszaolvasni nem tudok, de képet gyorsan rakok fel. Hogy mikor tudok jönni, azt nem tudom, de ha tudok jövök.

Kép

Driennke

Kép
driennke
 
 


Driennke!
Nagyon helyes a kicsi lányod, nagyon lányos (bár nem tudnám megmondani, hogy miért :D )! Szívből gratulálok hozzá!
Már teljesen meggyógyultatok? Hát nem a legszerencsésebb kezdet, de talán ezentúl messzire elkerül benneteket minden nyavaja!

Berni!
Az előbb jutott eszembe, hogy milyen jól is teszed, hogy kint is altatod a törpikédet. (De a mai időben remélem nem tetted ki :wink: ). Na szóval. Amikor Máté kicsi volt (igaz, ő a meleg nyárba született), nagyon sokszor aludt kint a levegőn a babakocsijában. Nagyon nagyokat tudott kint aludni, és jóízűeket. Még a legnagyobb hidegben is aludt kint naponta legalább egyszer. Én ennek tudom be azt, hogy a friss levegő megedzette, és nem is volt még komolyabban beteg :wink: . A kint alvásnak akkor lett vége, amikor fel tudott állni a kocsiban ébredés után (már nem volt biztonságos a kis ördögfiókának :twisted: ) Úgyhogy hajrá friss levegő! (kivétel csupán a nagy szél volt nálunk).

Gabi!
Utánanéztem :wink: !
A 4 hósak között kedvelt volt a szilva :wink: , alma-banánpüré, alma-sütőtök, alma-őszibarack, őszibarack, vilmoskörte birsalmával :wink: .
5 hótól adhatók közül szinte mindent megevett, de nagyon ízlett neki: őszibarack pulykahússal, sütőtök csirkehússal, alma csirkehússal, alma sertésmájjal, csirke vegyes zöldséggel, na meg a gesztenyés :D .
A Mildis gyümölcsös kaják azonban nem ízlettek neki.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Zslebi!
Még mindig nem akarsz a pocaklakó picurkádnak vonalzót?
Persze csak érdeklődöm ...

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok!

Driennke: édes a kislányod. Sajnálom, hogy így alakult, de a lényeg, hogy már jól van és otthon lehettek. Neked is azt tudom mondani, mint a többieknek, hogy mikor a baba pihen, te is feküdj le.
Móncsi: köszi a választ.Ádinak a burgonyafőzelék csirkehússal nagyon nem jött be. Ökölődött tőle. A süttőtök csirkehússal úgy ahogy, bár ezzel is képen köpött. Az alma-sütőtök szintén nem, a finomfőzelék szintén nem. Finnyás a gyerek. A gesztenyéset ki szeretném próbálni. Van egy olyan érzésem, hogy az tetszeni fog neki. Sztem irtóra fűrészpor ízűek ezek a húsos kaják.
A kint altatás meg... fél óra toligálás után fél óra alvás és ordítás, hogy nem akar babakocsiban maradni. ha sétálunk és olyanja van, 1 óra múlva haza kell hoznom, mert elege lesz a babakocsiból.
Talán majd ha már ültetni tudom benne és mindent lát, jobban leköti.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Jav: süttőtök= sütőtök :lol:

ja és most kezdte Ádim, hogy egy szótagú szavakat ismételget.
pl tátátátá. Olyan édi! :D

Kép
Kép
gabcii
 
 


örülök Adri, hogy már otthon vagytok :D Képzeljétek, kinzílott az egyik varratom, tegnap este vettem észre, Tomi (férj) szerint nem is egy hanem kettő is. Éreztem én, mikor egyszer hirtelen felugrottam, mert sírt Dorka, de nem igazán voltam képben, hogy akkor most hol sír, ki sír, mit is csináljak?? :D Az éjszaka kellős közepén volt, én meg jó kómás voltam. Holnap mehetek vissza, nem tudom, hogy mi lesz...Nem akarok több varráááááásssst :cry:

Kép
roberta80
 
 


kinzílott az kinyílott

Kép
roberta80
 
 


Roberta!
Igazán együttérzek veled :cry: (igaz, én a lenti varrást nem ismerem, de a pocakos sem volt egy leányálom). Nem elég, hogy a vágás mellett még repedtél is, akkor most meg jön ez a fránya varratkinyílás. Szorítok, hogy ne kelljen újra varrni, de ki tudja ... :cry:

Gabi!
Hát igen. Egyik baba így, a másik úgy van a babakocsi kérdéssel. Esetleg ha egy kicsit megemelnéd Ádit, lehet, hogy jobban tudna nézelődni. Persze ezt a te dolgod eldönteni, ha esetleg úgy kényelmetlen neki ... :wink:

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Bocsi, elfelejtettem.
Úgy látszik, megtörni készül a jég mifelénk. Már ami a Máté beszédét illeti. Eddig ugyanis sokat beszélt ugyan, de mi nem értettük. Ennek ellenére halandzsázott egész nap. Pár szót már mond egy ideje (anya,apa, mama, dédi, gyere, hó, fa),aztán volt olyan is amit néha kikottyintott aztán azóta sem (ember). De most pár napja érezhetően több mindent kezdett utánozni (igaz, hogy általában még csak az első szótagokat mondja, de mégis!!!).
Tudom, hogy nem vagyunk elkésve vele (hisz van olyan baba, aki 3 évesen egyből mondatokban kezd beszélni), de mégis az emberek általában azt kérdezik, hogy beszél-e, ill. hogy miket :cry: . És egyébként is a kis kortársai már mind jobban pötyögtek, mint az én Tóbikám.
de mostantól nekilendülünk (remélem) :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Driennke, nagyon cuki Niki! ÉS hajas, mint Barnabás :) Otthon gondolom már minden jobb, nem lehetett kellemes ilyen sokáig bent, bár számomra igy utólag is úgy gondolom, nem volt olyan rémes, mindenki aranyos volt.
Roberta, vigyázz ám magadra! Nekem már szépen begyógyult, és néha nem is érzem a varratot, máskor meg úgy belenyilall. A szülésznő szerint a frontot megérzem majd még sokáig... Nekem nagyon csúnya volt, jó nagy dudor, meg lila (bár én nem láttam), itthon is öblögettem olyan tablettás vizzel 1 hétig.
A séta téma egyelőre nálunk változó, néha nagyot alszik közben, néha meg ordit, fel kell venni, és van hogy az se segit. De szerintem olyankor hasproblémák miatt kel fel. Tegnap persze nem mentünk, olyan hülye idő volt. A szomszéd homokozója megtanult repülni :lol:

Kép
bernini
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: