Új privát üzeneted érkezett!

Boldog házassági évfordulót Gabómamó!!!! Kép Kép Kép

A szopizással még csak annyit, hogy igen piszkosul untam, de ettõl függetlenül még szoptattam. Én ilyen nagyon pörgõs vagyok, és iszonyatosan nehéz volt egy helyben feküdni naponta többször, néha 1 órán keresztül. Kép
A tejjel kapcsolatban ,meg igen is van rossz tej, az enyém pl. az. Az anyukám bennünket 6 hónapos korunkig szoptatott, neki volt teje, nem volt sok, hanem pont annyi amennyi nekünk kellett, de jó minõségû.
Én apai ágról örököltem ezt a genetikai rendellenességet, hogy a szervezetem nem választja ki a zsírt a tejembe. A nagymamám 4 gyereket szült egyiket se tudta szoptatni, mert nem volt elég zsíros a teje. Akkoriban (60-70 évvel ezelõtt) pedig nem voltak tápszerek, hanem úgynevezett rizsnyákot fõzött és azt adott a gyerekeinek. A nagynénimmel (apu nõvére) ugyanez a helyzet. Hatalmas mellei vannak, azt ember azt hinné, tejcsárda, és mégsem tudott szoptatni, szintén rizsnyákon nõttek fel az elsõ idõkben a gyerekei. (tudom a mell méretétõl nem függ a tej mennyisége) Neki is pont ez volt a gondja, mint a mamámnak meg nekem. Volt tej, de nem jó. Lefejtem a tejemet, betettem a hûtõbe és a tetején nem képzõdött zsírréteg- míg neked vagy a többieknek akár egy ujjnyi zsírréteg is képzõdik rajta. Úgy értem a hideg hatására különválik a víz a zsírtól, és mivel a zsír könnyebb fajsúlyú, mint a víz, ezért feljön a tetejére.
Ha nem hiszed el kérdezd meg anyukámat, a nõvéremet vagy a védõnõmet.Õk végigélték, hogy kiakadtam ez miatt. Csak ennek már 4 hónapja, és ennyi idõ alatt már bõven túl vagyok rajta. De ha még 20 gyerekem lenne, akkor én a 20 közül egyiket se tudnám csak szoptatni, mert a tejem ilyen lenne akkor is.
Most hozta a tejes bácsi a tejet (házitejet veszünk heti 3 alkalommal tõle) és megkérdeztem mi a véleménye van-e olyan tehén, amelyiknek zsírosabb és van-e olyan akinek kevésbé zsíros a teje. Azt mondta, hogy igen Kép Nekik 3 tehenük van, és ezért öntik össze a 3 tehén álltal adott tejet, hogy kiengyelített legyen a zsírtartalom,minõség! A tehenek is emlõsök, mint mi emberek náluk miért mûködne másképpen? Ja és még valamit mondott, hogy az unokája most 6 hóapos és a lánya tehéntejet ad a babának, mert neki nem volt egyáltalán teje!!! 2:1-hez arányba keveri a tejet a vízzel, a tej javára, és a gyereknek semmi baja! Szerintem ha túl "tiszta" bacimentes környezetben,búra alatt nö fel a gyerek, akkor kap el minden betegséget,allergiát, mert nem lesz immunrendszere. A szomszédomba van egy 11 hónapos kisfiú 14kilós! Õ is tehéntejen csperedik már 3,5 hónapos kora óta (az anyja tanár az apja mérnök) Még csak azt se lehet mondni, hogy iskolázatlanok. Különben pedig évszázadokon keresztül tehéntejen nõttek fel a gyerekek. És nem lett semmi bajuk.
Na én azért még nem fogok adni Boginak tehéntejet, de egy pár hónap múlva már igen!
Ez olyan mint, hogy mások turmixolják a kaját a babáiknak én nem, csak összetöröm, hogy szokja a darabosat. Olyan ügyesen eszik, hogy el se hinnétek, hogy csak 4,5 hónapos! Kép Semmi pépes, csak darabos. Kivétel talán az alma,mert azt az üveg almareszelõn dolgozom át, és az pépes. De minden más darabos. Tökéletes a széklete, nem darabos és nem hasfájós!
Bocs, hogy így kianalizáltam, de meg kellett védenem az igazamat. Én így csinálom így látom jónak, ti meg úgy csináljátok,ahogy ti jónak látjátok! Ilyen egyszerû Kép
Na puszi, és remélem azért nem utáltok........
sziasztok
enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szijasztok!

Túl van az egész családunk a gyilkos kóronKép
Hanga összesen 3-szor hányt, mi eccer sem, csak egy napig rosszul voltunk, férjemnek 38fokos láza is volt. Azóta mindenkinek kutya baja. Hanga is már egész adag kajákat eszik. Az unokatesója családjánál is csak ilyen rövid ideig tartott.

Mit szólnátok, ha szerdán lenne a találka???
Elküldöm a cimem e-mailben. A babakocsi tárolónkba 2 db kocsi fér el, a többit majd felhozzuk a lakásba. Hát igen, ez a "nagy"lakás hátránya..

Enikö! A telefonvonal igénylése asszem 37500Ft. Legalábbis egy éve ennyi volt még. Szegeden a Vivendi a távk.szolgáltató és az ügyfélszolgálati irodában lehet igényelni vonalat, ami a Vörösmarty uccában van az OTP helyén a Biróság mellett. A Tescoban már nincs.
Mi a nyilt internetet használjuk, vagyis nem vettünk internet csomagot. Igy nekünk olcsóbb, viszont sokat nem lehetünk fenn a neten, mert úgy meg drága.

Miért kap mindenki Pampers úszógumit? Majd mi is kapunk? Úgy küldik postán?

Orsi! A babakocsis képen olyan Tomi, minta minimum 4 hónapos lenne! Az biztos, hogy nem éhezik!Kép
Öt is hozod ugye a talira? Jázmin még mindig csudaszép kislány!

Nehéz kiigazodni ezen a tejtermelésen. Eccer 40g-ot tudok csak fejni, másnap meg 70g-ot...Ma lemértem az órán, Hanga 40mp alatt itta meg a 70g-ot. Én meg 35percig fejtem..Azért úgy illene, hogy fél óráig iszogassa, nem? Legalább rám való tekintettel, de ö inkább behörpinti.

Na akkor megyek és elküldöm a luxusvillánk cimét. Majd ne ijedjetek meg, mert a kovácsoltvas kapunk elött két ör áll és kamerák figyelik az érkezöket.

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Enikõ - teljesen igazad van, úgyis azt csinálsz, amit jónak látsz, hiszen természetesen csak jót akarsz a picinek. A többiek is csak jó tanácsokat akartak adni.

Nu, voltam 2. UH-n Varga Tóth A. doktornõnél. Nagyon, nagyon kedves volt. 3 után mentem, mivel dolgoztam, de így beszéltük meg. Egy kicsit várni kellett rá, már senki nem volt az UH folyosóján. Aztán jött, mindent elmagyarázott az UH képen, nyomtatott fényképet, megvizsgált, írt egy gomba elleni gyogyót, és rám szánta az idõt, abszolút nem igyekezett kidobni, pedig ügyelet után volt, és ásítozott is néha. Elbeszélgetett velem, mindent megkérdezhettem, tényleg nagyon rendes volt. A babával minden rendben, azt mondta nagyon szépen fejlõdik Kép Odaadta a névjegyét, ha van valami, hívjam. Kér nekem idõpontot genetikai UH-ra, kb. 2-3 hét múlva. Pénteken voltam vérvételen, kérte, hogy ha megvan az eredmény, vigyem be neki megmutatni, hogy rendben van-e a vérképem. Fizetnem most sem kellett!! Remélem, továbbra is ilyen rendes marad, és akkor maradok nála.
Összességében nagyon jó élmény volt. Most már kezdek megnyugodni. Nagyon sokat számít, hogy állnak hozzá az emberhez. Olyan szerencsém van, hogy a védõnõ és a dokinõ is nagyon kedves, így most biztonságban érzem magam.

Hétvégén itt voltak a rokonaink, anyunál ebédeltünk vasárnap. Kérdezték, hogy milyen neveket választottunk. Mondtam, még nincs eldöntve, de nekem a Csenge tetszik, mint lánynév. Hát még ilyet nem láttatok, ahogy anyám kiakadt! Kép Azt mondta, hogy ha ezt komolyan gondoltuk, akkor õ a gyereket soha nem fogja nyilvános helyen a nevén nevezni. Én csak röhögtem rajta, majd megszokja. Anyám húgának és az unokahugomnak tetszett. (Az unokahugomat Oxánának hívják. Ez a 70-es évek végén azért nagy bátorság volt... Kép ) Anyu kérdezte, mi lesz, ha fiú lesz. Brahiból benyögtem: Dagobert. Erre elsápadt, és csak annyit mondott, hogy akkor drukkol, hogy lány legyen. Nagyon jól szórakoztam rajta...

Lara, a te Hangádat is így fogadták?
mityka
 
 

 
 

Orsi:
Nekem nekem nem küldtél képet!! Kép Legalább is nem ért ide. Küldenél? Olyan kíváncsi vagyok rátok! Köszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Elküldtem a cimünket, remélem mindenki megkapta. Ha nem, akkor szóljatok! Remélem nem gépeltem el senki cimét.

Szijasztok, LAra
lara
 
 


Sziasztok!
Mi jól vagyunk, most nem írok sokat, csak a következõ "felhívást" szeretném közszemlére tenni:

Levi's 501 (eredeti amerikai) farmernadrág eladó, mérete 32 nagyság, és 30-as hossz.
1 db 12000,- 2 db 20000 Ft.
Nálam lehet érdeklõdni:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Nagyon remélem, el tudunk menni a talira, mert holnap dokinénihez megyünk, mert Lilinek már lassan egy hete hasmenése van. Nem nagyon, de minden nap folyékony a kakija. Lehet, hogy csak a költözés miatt, mert érdekes módon semmi más "tünetet" nem észleltem rajta, hogy észlelte volna a változást.

Gabómamó!
Most már tuti, hogy nem attól volt a hányinger! Kép
Nem tudom, hogy a tápos kakik milyenek, mert azért még cicizik is, meg sok gyümölcsöt, fõzeléket is eszik. (Bár ma nem nagyon akart szopizni. Kép ) De az biztos, hogy keményebb, mint az anyatejes.
8 hónaposan 8 fog? Nem semmi! Van egy barátnõm, nov. 10-én született a kisfia, neki 7 foga van, egyedül áll, ülésbõl feláll kapaszkodás nélkül, és már megy egy-két lépést. Szinte hihetetlen. Annyira különbözõek tudnak lenni a babák!

Enikõ!
Bogi hogy van?

Orsi!
Gyönyörûek a gyerekeid! És Tomi tényleg nõtt! Mikor látjuk élõben?
Köszi a számot, még aktuális. Mennyivel elõtte kell bejelentkezni?
A következõ bébin töröm én is a fejem, de lehet, hogy ez még így marad egy ideig. Kicsit fogyni kellene elõbb. De ha jön, az sem baj.
Én úgy tudom, a fõállású anya annyit kap, mint a gyes összege. De hogy lehet-e mellette dolgozni 4 órában, azt nem tudom.

Anita!
Úristen! Már csak 2 hét? Hogy repül az idõ!

Mityka!
Halálra röhögtem magam! Ez jó volt!

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Enikõ,
ne haragudj rám, nem gondoltam hogy ennyire kiborítalak. Én csak arra akartam célozni, hogy Bogi még életében ehet annyi halászlevet amennyit akar, de szopni már 10 évesen nem szophat. De én nem akartam ítélkezni feletted! Ennyi erõvel a többiekre is megharagudhatnál, mert ha visszaemlékszel õk is azt mondták, hogy minden babának a saját anyukája teje a legideálisabb, és hogy rossz tej nincs.(A Kismama augusztusi számában -10-13.oldal- is olvashatsz néhány elterjedt és káros vélekedésrõl.) Mindegy, szerintem hagyjuk ezt a témát, mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja. Én imádtam szoptatni, szerintem ezért is propagálom annyira a szoptatást. Nincs annál jobb érzés, mikor odabújik a baba, és a kis kezével simogat, vagy belekapaszkodik a cicibe. A hosszú ideig (1 óráig) tartó szopások pedig egy idõ múlva lerövidülnek, és kb. 5 perc alatt kiszopja a baba az adagját. Szerintem elhatározás kérdése, hogy valaki akar-e szoptatni. Beninek is akartak tápszert felírni (az egyik barátnõm -orvos- kislányának is), mert nem volt egy "óriásbébi" , de én változatlanul szoptattam. Egyébként én sem nevelem Benit búrában, de betartottam a védõnõ tanácsait (nem adtam neki tejet 1 éves kora elõtt stb.). Szerencsére azt mondhatom, hogy 3 év alatt (leszámítva egy tavaly nyáron a Partfürdõn összeszedett vírust), nem volt még komolyan beteg.
Na most már befejezem, és mégegyszer bocsi ha megbántottalak! Nem ez volt a célom!

Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok,

Lara, a Vivendi a sajat munkahelyed igaz, hogy a Szechenyi ter melle a Vorosmarty u-ba koltozott, de nem a regi OTP-be. A Numero Uno pizzeria mellett van. Igazan tudhatnad hol van a ceged ugyfelszolgalata. Kép Kép Kép Es en ugy tudom, hogy akciosan par ezer, bar mar lehet, hogy nincs akcio.
Kulonben a biztonsagi orok csak ugy meghivokartya nelkul beengednek???
Igen ugy kuldik postan az uszogumit, csakhogy erte Hanganak legalabb 3 nagy csomag pelust kell telekakilnia es a vonalkodjait bekuldeni. Kép Kép

Ildianyu, mar en is kinyomoztam, hogy a tapos kaki kemeny, de Jazminnak mindennap van egy higabb. Bar a mult heti dugo ota ritkabban van, ma csak 1x volt es az normal. Ezert is megyunk gasztroenterologushoz tobbek kozott. Ird meg mit mondott a doki.

Orsi, nagyon cukik a babok. Tomira ra sem lehet ismerni. Jazminnak levagattad a hajat?
Van egy kerdesem? Ha jol emlekszem egyutt alszol Jazminnal es Tomival. Nem zavarja Jazmint, ha felsir Tomi ejszaka? Gondolom azert elofordul, hogy sir+szopizik. Mar tervezem a dolgokat.
En is ugy tudom a foallasu anya ugyanannyit kap,mint a gyes.

Andi, fizetni nem kell, de ha adsz penzt akkor szerintem mindegyik racsap. Ne hagyd magad befolyasolni nev ugyileg. Az a lenyeg, hogy neked meg a ferjednek tetszen a nev, a tobbiek ugyis megszokjak. Kulonben a Csenge regi magyar nev. Semmi kivetnivalo nincs benne, lehet, hogy tobb osotoket is igy hivtak. Masodik nevkent nekem is szerepel a listamon.

Agci, de jo lenne ha jo lenne a 32-es farmer.Kép Kép Jazminra meg meg picit nagy Kép Kép

Nu csok minenkiek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Szaisztok!

A farmernadrágnál a férjekre is lehet gondolni!Kép

A Corában vmelyik nap vásároltunk és Nestlé sárgarépapüré, uez burgonyával, meg zöldéspüré sertéshusival 85,- forint volt. Nagy üveges, de aug. Végén lejár a szavatossága. Tudom már a gyerkõcök nem 4 hónapos kajákat esznek, de reszelt almához vagy más fõzött kajcsihoz keverve, dúsítani lehet.
Vmit még akartam, de sajna elfelejtettem.
No, majd holnap!KépKépKép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Eszembe jutott:
lécci, ha van valamelyikõtöknek felesleges vagy megmaradt pontos (csomós) kupkja a coca-coláról, fantáról, holnap hozza el nekem. Köszi!KépKépKép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Sajnos nem tudok holnap menni Laráékhoz Kép, mert úgy volt, hogy a férjem bevisz minket Szegedre 10-kor, de közbejött neki egy tárgyalás. A két babával, plusz cuccokkal meg képtelenség bebuszozni... Kép El vagyok keseredve, mert nagyon szerettem volna menni, már ki is készítettem a babóknak a holnapi rucit, bepakoltam a pelenkázóba. Na majd legközelebb! Egyébként mérgemben beiratkoztam egy autóvezetõi tanfolyamra Kép, mert már nem állapot, hogy mindig a férjemre vagyunk utalva, õ meg mindig morog ha vinni kell minket. A csúnya Kép Kép! Úgyhogy ha más nem pár hónap múlva én beautózok velük Kép Kép. Igaz kicsit bonyolult a dolog, mert heti két alkalommal 3 óra az oktatás (KRESZ), így most fejek ezerrel, hogy legyen tartalék tej, amit a mamák adnak oda cumisüvegbõl Tominak ha megéhezik. Én aki sose fejek...! Tegnap egész délután mindössze 100 ml-t sikerül "kifacsarnom", a szopikon túl. Na lesz ez még jobb is!
Enikõ! Megkaptam a leveled, holnap én is írok és küldöm a fotókat. Pussz!
Gabómamó! Boldog házassági évfordulót Kép Kép Kép! – így utólag is. Volt nagy buli? Én vágom ám Jázmin haját Kép!
Szia Mityka! Én vagyok az aki szintén az Andreához járt terhes-gondozásra, én is meg voltam vele elégedve, úgyhogy nála szültem 6 hete Kép.
Ildianyu! Meghatározott napokon van labor (nem emlékszem már melyeken), általában elég elõtte való nap reggel bejelentkezni, hacsak nem akar hirtelen mindenki laborvizsgálatra menni. Próbáljátok meg, nagyon kedvesek tényleg és várni sem kell. Én 21.-én viszem oda Jázmint vese UH-ra.
A szopi témához: én is nagyon szeretek szoptatni, direkt élvezem ha lefekhetek arra a fél órára (addig is pihenek Kép) és összebújhatok a bébivel. Azzal a csöpp kis szemével olyan aranyosan néz közben! Lehet simogatni a kis buksiját, cirógatni az arcát. Gyönyörû dolog! Olyan intim és olyan szép az egész! Hogy a praktikumát ne is említsem, a minap a Plaza-ban szoptattam. Hogy ezzel a zsíros, nem zsíros dologgal mi a helyzet nem tudom, az enyémen van nagy zsírcsík ha bennfelejtem a hûtõben Kép. Egy LLL tanácsadó itt a neten biztos tudna mondani róla valamit, mondjuk Iboly.
Sziasztok!
Jó mulatást holnapra (én majd itthon irigykedem)!
Orsi
jázminmama
 
 


Sziasztok!

Ildianyu: Bogi köszi jól van a körülményekhez képest. Nagyon meg van dagadva az ínye alul is meg felül is. Kép Szabályosan érzem a kis fogait az ujjammal.Fáj neki, meg nyûgös, de adom neki a szirupot minden nap 2x és így csak picike hõemelkedése van. Volt nálunk a dokinéni, azt mondta nincs más baja, a szombati is tutira a fogacskától volt! Nem tudom meddig tart még, de már 1,5 hónapja húzzuk ezt a fogacska dolgot....

Anita: Nem haragszom rád, egyáltalán. Csak bánt, hogy nem hiszel-hisztek nekem. Én tényleg megtettem mindent, egyébként a a szoptatás topicba részletesen leírtam a sztorit!Megkérdeztem a lányokat mi a vélemyényük, most várom a válaszokat! Kép Hogy van a pocaklakód? Nem jelentkezett még, hogy óhajt bújni?

Orsi: Köszi a képeket! Gyönyörûek a babák! MindegyikKép
Várom a hosszú levelet!!!! Kép A Tominak adok 1 hónapot és lazán veri súlyba-hosszba Boglárkát! Kép Mennyit eszik ez a gyerek? Látod, neked jó, elég tápláló a tejcsid Kép

Gabómamó:Ugyanolyan a terhességed, mint Jázminnal? Úgy értem rosszullétek, émelygés,hányinger,hányás,gyomorégés...ilyesmi volt Jázminnal és most van? Csak, hogy tudjam mire készüljek! Kép Kép Bár még nem aktuális Kép De remélem hamarosan az lesz! Kép Dolgozunk rajta Kép

Tényleg Orsi, Anita...duplán kismamák...Ti hogy vagytok ezzel????

Ágci:Szerinted melyik az a férfi aki belefér egy 32-es farmerbe??? Kép Kép Kép Tényleg sima egyszínû, egyszerû ,csöszáras gatyók????? Valami extra?

Lara:Küldj be 3 darab (6 ponot érõ) óriás csomagos Pampers vonalkódot, és ha még van a készletbõl, kapni fogsz egy beülõs úszógumit,fürdõköpenyt,strandhátizsákot vagy strandsatyit!!! Kép

Ágci a becsomózott kupakokat, én 1 darab vonalkódot kunyerálnék valakitõlKép Kép Kép

Na megyek, alszom egyet, rámfér!
Puszika
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Csak röviden.

Megyünk talira, mert a dokinéni szerint a fogzástól van a hasmenés. Ennek örömére ma kis is bújt a bal felsõ fogacskája. Kicsit szenvedett vele.

Kár, hogy nem tudtok jönni, Orsi! Tessék minél gyorsabban megtanulni vezetni!

Ildianyu
ildianyu
 
 


Enikõ, Ildianyu: szegény kis fogzósok! Olyan aranyosak, mikor már egy-két fogacska kint van! Nekem is van egy gyerekkori képem, ahol összesen két fogam van alul, középen, de az vadiúj, és tágra nyílt szemmel, vigyorogva mutatgatom. Óriási.

Orsi, jó ötlet a vezetés, mindenképpen rugalmasabb leszel. Nekem sincs jogsim, de egyelõre még nagyon félnék tõle, így nem is lesz egy darabig. Nem magamtól félek, hanem az összes többi állattól az utakon. Sajnos a te szüléstörténetedet nem találtam meg, hálás lennék, ha egyszer, ha idõd engedi, leírnád, nem részletesen, csak azt, hogy milyen volt a doki veled közben.

Mindenkinek jó bulizást!
mityka
 
 


Sziasztok
Milyen volt a talin? Pletykaparti Kép ????

Lányok, bocsi a kérdésért, nem tudjátok véletlenül, hogy jövõ héten,melyik nap lesznek nyitva az üzletek, orvosi rendelõk....stb...

Boginak kéne az 5 hónapos oltást felvennie és anyu szólt, hogy odaát (Magyarországon), jövõ hét elején minden zárva az ünnep miatt! Én el is felejtettem, hogy ünnep lesz!!!!Kép
Szóval az a kérdés szerintetek szerdán lesz tanácsadás, vagy csütörtökön orvosi rendelés!?!?!?
Gabómamó, te is Miniklinikes vagy, nem tudod, hogy lesz-e tanácsadás????

Köszi
Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Sajnos mi sem tudtunk menni a mai talira, majd lehet hogy a következõ összejön.Biztos jól éreztétek magatokat!
Délelõtt elvittük a Benit a 3 éves védõoltásra (olyan ügyes volt, meg se nyikkant, én meg dagadtam a büszkeségtõl, mikor mondta a doktornõ, hogy ritka az ilyen nyugodt gyerek). Aztán én elmentem fodrászhoz, mert még szülés elõtt könnyebben meg tudom oldani az eljárkálást.

Orsi,
szerintem is jól tetted, hogy beiratkoztál autósiskolába. Én ezt már akkor mondtam, mikor nálatok voltunk, de természetesen megértettem hogy miért nem akarsz vezetni. Most már nem félsz a vezetéstõl?
Hogy álltok a telekvásárlással?

Enikõ,
kérdezted, hogy milyen volt az elsõ. ill. a 2. terhesség összehasonlítva. Nekem ugyanolyan volt. Szerencsére mindkettõt könnyen viseltem, rosszulléteim nagyon minimálisak voltak (kb. 2-3 hétig). Szerencsére semmi probléma nem volt a terhességeim alatt, így tudtam mindent csinálni (biciklizni, úszni, tornázni, költözködni, Sopronban a nyári bobpályán "száguldani" stb.)

Most már befejezem, mert nagyon késõ van.
Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok kismamák! Én egy szegedi második gyermekét váró (13 hetes) anyuka vagyok és arról szeretnék érdeklõdni, hogy mennyibe kerül a vizitorna az Újklinikán? A korábbi leveleket olvasva láttam, hogy valaki jár közületek oda. Elõre is köszönöm a választ! Üdv. vevike
Névtelen
 


Sziasztok lanyok,

voltunk ma a klinikan. Jazminnak el kell kezdeni a gyogyszeres kezeleset a szive miatt. Olyan komoly szivgyogyszereket kell szednie aminel nagyon esznel kell lenni. Kozgyogyigazolvanyt meg emelt csaladi potlekot kapunk. De jo. Kép Kép Mondtam, hogy babat varok, es azt mondta a doki, hogy 20 hetes kor korul megnezne a kicsi szivet, nehogy vmi komolyabb baj legyen. Kép Kép hat most ennyi. Sirtam mar egy csomot. Nem vagyok valami vidam.

g.
gabomamo
 
 


Kedves Gabómamó!
Csak semmi elkeseredés!!! Na, neee!!!KépKépKép Igazásból semmi jó nem jut eszembe, mit is mondhatnék, csak azt hogy ezt akkor már nem lehet kinõni? Ez állandó marad? Vagy a gyógyszerek még meggyógyíthatják? Vagy csak szinten tartják, hogy ne legyen rosszabb?


Szia Vevike!
Belátogatsz ide máskor is, jó lenne?
Mekkora az elsõ gyermeked? Kislány, kisfiú?
Anita járt, biztos ír neked majd.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok lányok!
Gabómamó:
Nagyon sajnálom Kép, jobbulást kívánok Jázmin babának. Nektek picúrral meg jó egészséget!
Már kérdeztem, de nem válaszoltál.Van valami különbség a 2 terhességed között? A rosszullétek, émelygések, gyomorégés... egyéb nyavalyák tekintetében??? Azért kérdezem, hogy ha aktuális lesz mire számítsak.Nekem Bogival az összes tünet ami csak elõ szokott fordulni egy várandós nõnél, elõfordult nálam. Kép Az állandó gyomorsav-gyomorégés- volt a legszörnyûbb!! Eszméletlen kínzó tud lenni! A szomszédasszonyom szerint, akinek ég a gyomra terhesség alatt, annak, nagy hajjal fog születni a babája! Kép Bogi hajjal született, de nem lehetett "befonni", mint pl Tomi babáét Kép Kép Kép

Orsi:
Mikor kezdõdik az oktatás az autósuliban? Én is remek ötletnek tartom, hogy belevágsz, ha segítség kell, bizalommal fordulj hozzám Kép Én imádok vezetni. Kép És Te is imádni fogod, meglátod! A férjed mutogatta már kicsit, hogy kell????

Ildianyu:
Jobban van Lili? Annyit gondolok rátok. Úgy sajnálom õt is a fogacska miatt. Azért ez nagyon furcsa, hogy hasmenése van a fogzás miatt. Mit mondott as doki, mi az összefüggés közötte????

Mennem kell!
Puszi
Eniko

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szijasztok!

Gabomano! Biztos minden rendben lesz Jázminnal, fel a fejjel! A pocak-babóca megvizsgálása meg csak rutinellenörzés.

Vevike! Gyere máskor is, és irhacc nyugodtan magatokról!

Ja mig el nem felejtem. Nálunk maradt egy Norcsi-féle vakond és egy bocis csörgö. Majd jövö 7en viszem Ágciékhoz.

Mit csináltok a hosszú 7végén?

Megyek, mert kezdödik a Jerry Spriner showKép

SZijasztok, Lara
lara
 
 


Kedves Ágci!
Szinte minden nap ellátogattam erre a honlapra csak még nem írtam. Egy 17 hónapos kislányom van, a neve Lili. Ti mióta ismeritek egymást a többiekkel?

Szia!
Éva
vevike
 
 


Sziasztok,

mar nem vagyok szomoru annyira Kép

Agci,

a doki azt mondta ne is remenykedjek, mert ez muteni kell es punktum. Ne is probalkozzak termeszetgyogyotol, mert ez anatomiai elvaltozas. Nem is gondoltam, mert tolem igen tavol all a dolog. Azt mondta 2 evesen 10-12 kilosan lehet muteni. Most vagy 2 evesen, vagy 10-12 kilosan, mert az nem ugyanaz. Ha igy haladunk 4 evesen lesz annyi. A gyogyszeres kezelest mar regebben is mondta, csak most hirtelen olyan valosagos lett az egesz. A gyogyszertol lehet, hogy jobban fejlodik, mert ez az etvagytalansag lehet kisero tunet. Kulonben eleg nagy a luk, kb 1 cm.

Eva,

nekem megvan a vizitornas csajszi telefonszama, en sem ismerem, csak egy szorolaprol van meg. Szerintem hivd fel.
20/3293854
Agci osszel inditotta a topicot, en tavasszal csatlakoztam es kb azota vannak a talik. (Nem miattam Kép, vagy igen????)

Eniko,

most kesobb kezdett el fajni a mehem, mint Jazminnal. Gyomoregesem volt, Jazminnal is most is, kb 1-2 het. Nagyon rossz. Neha a fogremtol oklendezek, ez Jazminnal is volt.(amikor nem vagyok terhes, akkor is elofordul)
Verzes meg gorcsoles nem volt meg, de nem is lesz.

Szerintem szerdatol minden a regi es lesz tanacsadas. En is akarok menni.

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Gabómamó:
Van scannered? Mert készen vannak a képek a taliról, de sajna nekem nincs, a palicsi netcaféba, meg bedöglött! El szerettem volna küldeni nektek! Azért téged kérdezlek, mert te közel laksz hozzám :-))))És ha lenne és nem zavarnánk elmennénk Bogival bescannelni õket!

Holnap megyünk át.Találkozunk Józsival, már elvonási tüneteim voltak olyan rég láttuk egymást! Kép

Mindenkinek nagyon jó 7végét kívánok!
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Most nagyon rövid leszek, mert már megint nagyon késõ van, és ma megállás nélkül csak takarítottam, meg pakoltam. Ma szereltük össze Beni polcait is, szóval nem telt unalmasan a napom.

Éva!
Én jártam/járok kismamatornára az Újklinikára 500 Ft egy alkalom. De nagyon tudom ajánlani a "szárazföldi" kismamatornát is (ugyanez a csaj tartja) az Újszegedi védõnõképzõben. Keddenként fél 6-tól van, és csütörtökönként 5-tõl (ezekért nem kell fizetni).
Mikorra vagy kiírva? Hogy viseled a terhességet?

Gabómamó!
Ne legyél elkeseredve! A pocaklakó miatt pedig ne idegeskedj, minden rendben lesz vele!
És mit mondott a doki, ha megmûtik Jázmint utána teljesen rendbejöhet úgy, hogy nem kell gyógyszert sem szednie?

Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Gabómamó - nagyon szomorú amit Jázminról írtál, de remélem, hogy a mûtét után minden rendben lesz. Ez öröklött dolog, vagy "csak úgy" kialakult? A második picit rutinból ellenõrzik, biztosan nem lesz semmi baja.

A.
mityka
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tájékoztatást:-) Én február 15-re vagyok kiirva, szóval Õ lesz a Valentin-napi ajándékom az apukájának:-). Még nem tudom fiú e vagy lány, majd késõbb kiderül. A terhesség elejét nagyon rosszul viselem, míg Lilivel csak elvétve voltam rosszul. Az "okosok" szerint biztos fiú lesz. Majd meglátjuk!

Gabómamó fel a fejjel!!!!

sziasztok: Éva
vevike
 


Sziasztok!

Gabomamó
Annyira sajnálom Jázmint, de a mûtét után meglátod minden rendben lesz.

Lányok, igaz az, hogy ha valaki veszélyeztett terhes kismama tornára sem járhat? A védõnõ közölte velem, hogy szerinte a doki nem fogja engedni, mert Pöttömke Kaáli baba. De mozogni meg kellene, mert legyengülök és az izmaimnak is szüksége lenne rá. Vagy sétáljak sokat? Nem tudom... Szerintetek?

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Sziasztok!
Mityka! Ha adsz egy e-mail címet elküldöm neked a szüléstörténetet, hogy ne itt foglaljam vele a helyet. Ha van még kérdésed a doktornõrõl (honorárium Képstb.) azokra is szívesen válaszolok.
B. Anita! Hát még mindig félek nagyon a vezetéstõl, de a félelemnél erõsebb az, hogy nagyon bosszant, hogy nem tudunk sehova elindulni a férjem nélkül. Addig-addig veszekedtünk rajta, míg elszántam magam. A telekkel még sehogy sem állunk, pillanatnyilag csak az akarat van meg, a pénz sajna még nincs...
Enikõ! Jövõ hét csütörtökön lesz elõször KRESZ. Még nem mutatta a párom, de valamikor kilátogatunk a tanpályára, hogy ne legyek azért annyira béna Kép. Az én második terhességem is ugyanolyan volt mint Jázminnal, az elsõ 3 hónapon jóformán a mosdóban töltöttem, annyira rosszul voltam. Küldtem levelet!
Szia Vevike Kép Kép! Írj gyakran, aztán csatlakozz a talikhoz!
Gabómamó! Ne szomorkodj! Szorítunk nagyon hogy meggyógyuljon pici Jázmin! Az nagyon jó, hogy ellenõrzik pocaklakót, legalább kiderül, hogy kutya baja és megnyugodhatsz.
Edelweiss! Tényleg ne kockáztass, fõleg ha a doki sem javasolja a tornát. Sétáljatok nagyokat a pároddal, ez kellemes idõtöltés és nem megterhelõ. Én is ezt csináltam, szintén a veszélyeztetettség miatt (mélyen fekvõ lepény + a kettõbõl az egyik bébi sajnos elment Kép).
Mikor lesz a tali Ágiéknál? Csütörtökön? Legyen csütörtök Kép! Légyszi Kép! Légyszi Kép! Én csak akkor leszek bent Szegeden és annyira szeretek veletek találkozni! Itt Deszken nem szoktam kismamákkal összejönni, veletek meg olyan jó együtt lenni, beszélgetni kicsit.
Pussz!
Orsi
jazmin_tomi
 
 


Sziasztok!
Most nem menekültök Ágcitól!!!Kép

Azon tépelõdtem ma, hogy jövõ héten úgyis csak három nap lesz normális, mi lenne, ha csak a következõ héten lenne tali? Akkor senkinek nem kell menni orvoshoz, Lara is tudja szervezni a programot, és akkor Orsihoz igazodnánk?
Írjátok meg, jó? Meg azt is, kinek melyik nap jó!

Hát régen jöttem már részletes beszámolóval, úgyhogy akkor itt vagyok:
nagy újság és ezáltal a rejtély megoldódott, hogy miért nem alszik az én tündéri kisfiam. Képzeljétek el, kijött a bal felsõ foga + a jobb melletti. Úgyhogy még nincs vége a megpróbáltatásoknak, mert a jobb felsõ még várat magára. Szegény, nem csodállom, hogy nem tudott aludni...

Holnap nagytakarítunk, már ideje volt, február óta mióta beköltöztünk ez lesz az elsõ igazi. A párom szülei jönnek vigyázni a kicsire, mi pedig felforgatjuk a lakást. De úgy néz ki, hogy ki is pihenjük majd a fáradalmakat, mert vasárnap húúúzunk a Balcsira!Kép
Most a kedvesem itt "kínlódik", mert épített itthon hálózatot, hogy a laptopról is tudjunk gépezni, így ketten egyszerre tudunk, legalább egy szobában lehetünk addig is, mert néha csak üdvözöltük egymást szinte itthon. No, de ugye a szobában én ülök a számítógép asztalnál, õ meg leszorult a földre...Kép Szegényke!KépKépKép

Gabómamó,
ma Cumi fél 7-kor kelt fel. Már bejártuk a fél Szegedet!Kép Kicsit így el is húzódott a fürdés ideje. De most már szunyál, remélem jó sokáig. Az a kilós méterárus bolt tényleg jó!Kép Azt hiszem többször el fogok látogatni oda!
Örülök, hogy most már jobb a kedved!

Évi,
természetesen titeket is várunk a talira. Majdnem egyidõs a kislányod Orsi kislányával.

Edelweiss,
a tornát a doki tudja eldönteni minden esetben. Én mondjuk otthon voltam táppénzen, de már jól voltam (rendes volt a doki, "megfirkáltuk" a táppénzt), így mellette itthon tornáztam. Különben kell is orvosi igazolás hozzá. Ki a védõnõd?
De szerintem nem ezen a néhány hónapon fog eldõlni izmaid gyengesége!Kép Most a legfontosabb a baba, és ha nem szabad, hát nem szabad. Épp ma egy másik topicban írtam, hogy izmaim a régiek, már ha nem jobbak, kisfiam gyarapodásától. Amúgy sem voltam nudli, de hát most...Kép És valóban izom, akárhogy is nézem!Kép

Lara,
szép a lakásotok!Kép

Jut eszembe, csajszik azt hiszem, nemsokára kinõjjük a lakásokat, szerintetek mit lehetne csinálni? Keressünk vmi ovit, bérelni lehet vmit? Vagy hogy legyen? (Csoportokat szervezünk, aztán itt meg beszámolunk a csoport tevékenységrõl. Csak vicc.)

No, azt hiszem eldugulok, megyek válaszolni a leveleimre.

Mindenkinek jó hétvégét, valszeg csak kedden jövök legközelebb.
Ágci

U.i: Mentek a tûzijátékra? Nem tudom, menjünk, vagy nagyon ijesztõ lesz Cuminak?
Kép

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, Lili ma felült hasizomból. Állandóan forgolódik a pelenkázón, és mindig fel akar ülni, és ez ma sikerült is! Ja, és néhány másodpercig egyedül áll.

Lara!
Köszönjük a vendéglátást!

Anita!
Azt hittük, már megszültél! Milyen ügyes kisfiad van!

Gabómamó!

Ne szomorkodj!!! Most miért kell elkezdeni a szívgyógyszert? Eddig nem lehetett? Vagy most valami újabbat találtak?

Enikõ!
Lili már jól van. Kicsit nyûgös néha, hasmenés is van még kicsit, de egyébként semmi baj. Lehet, hogy a hasmenés mégsem attól van. Azért adok neki Smecta-t, mert azt mondta a dokinéni, azt adjak, ha a diéta ellenére még mindig hasmenés van.

Éva!
De jó! Akkor újabb kismamit köszönthetünk! Ugye milyen édesek a Lilik! Kép

Edelweiss!
Szerintem mindenképp beszélj az orvosoddal, de azért azt leírom, hogy az unokatestvérem szintén Kaális baba, és a nagynéném a szülés elõtt 1 héttel hagyta abba az úszást. Ja, és õ már 42 éves volt.

Ágci!
Cuminak hogy telnek az éjszakái? És Nektek?

Ja, lányok! Az egyik barátnõm terhes, októberben szül, és szeretne járni a Klinikára elõkészítõre, viszont nem tudja, hol kell érdeklõdni, hogy mikor van. Ha tudtok segíteni, megköszönném!

Ildianyu
ildianyu
 
 


Megint én:
mit szólnátok hozzá, ha csinálnánk egy táblázatot, ebbõl hamar mindenki látná a fontosabb információkat. Pl. ilyet:
<pre>
Anyuka Gyerkõc/ök neve Születési idõ Születési hely Egyéb
Ágci Gábor Krisztián(Cumi) 2001. 12. 04. Nõi Klinika, Szeged agi@pro.hu</pre>

Ki szeretne csatlakozni?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci!

Én!
Ildianyu, Lili, 2001. 10. 28., Nõi Klinika, Szeged, harmatcsepp@freemail.hu

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok lanyok,

mindenkinek koszi az egyutterzest, de nem azert irtam le a dolgokat, hogy sajnaljatok, csak tudatni akartam a fejlemenyeket. Higgyetek el ennel sokkal rosszabb is lehetett volna es mi nagyon szerencsesek vagyunk.

Ildianyu,

asszem azert kellett mar is elkezdeni a gyogyszerezest, hogy jobban gyarapodjon erosodjon Jazmin, mert a betegseg egyik velejaroja az etvagytalansag. A mutetig is meg kell erosodnie. Azert en nem varok csodat etvagyugyileg. Meg nem mertem elkezdeni adni a gyogyot.
Szulesre felkeszito tanf: 545-507 Noi Klinik szuloszoba, Toth Eniko v. Nagy Erzsebetet kell keresni, ok tartjak, de szerintem mas is ad infot. Ezt a szamot jo megjegyezni a jovoben szuloknek. A szulesem reggelen ezt hivtam fel erdeklodni, hogy szerintuk nekem fajasaim vannak-e? HI-hi! Kép Kép

Eva,

majdnem egyszerre szulunk en febr. 7-re vagyok kiirva.

Edelweiss,

en nem mertem jarni tornazni, az allando mehfajdalom miatt. Most is kihagyom. Pont kb 1 honapja akrtam tornazni jarni, de akkor kiderult, hogy babot varok. En a helyedben hanyagolnam, bar en tul ovatos vagyok ilyen szempontbol.

Eniko,

van szkennerunk, csak nincs beuzemelve, a meghajtokartyaja meg kolcson van adva.

Andi,

nemtom oroklott-e? A ferjem occsenek volt szivzoreje, de legtobb babanak ez elmulik idovel. Jazmin ugy volt, ha lud legyen kover. A doki azt mondta, hogy ugyanis en ikerterhesseggel kezdtem es ami miatt felszivodott a masik babo az is okozhatta ezt a problemat.

Hetvegen vasarnap megyunk szabadterire,100 tagu ciganyokra +Boban Markovic, hetfon ebedre megyunk baratnomhoz, kedden szulinapra ferjem baratjahoz + jon meg az anyosom szabadterire.

Ma felhivtam a dokit, hogy mostmar tobb mint egy hete folyamatos fajdogalok, mondtam a fajdalom nem veszes, csak erzem , hogy van mehem. Elkezdhetem a Seduxent szedni+pihenes.

Agci,

gondolog, hogy Gabo kibirja 9-1/2 10-ig ebren, hogy megnezze a tuzijatekot. Jazmin tuti beajulna. Talan majd jovore. Bar meggondolando. Na jo talan ezen a napon nem kell majd 8-kor elaludnia.
Agci en csatlakozom, adatok a profilomban

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Lehet, hogy tényleg jobb lenne, ha egy hetet csúszna a tali! Mondjuk nekem akkor is a csütörtök jó, mert már reggel bemegyünk anyukámhoz Szegedre az esti KRESZ oktatás miatt. Egyébként hozzám is lehet jönni bármikor!!! Ha meg tudjátok oldani az idejutást, akkor szóljatok elõtte egy-két nappal és én várok mindenkit!
Ági! Szerintem vidd nyugodtan babókát a tûzijátékra, Jázmin 7 hónaposan látott elõször ilyet, csak úgy tekergette a kobakját a kenguruból a színes valamik felé, aztán kb. a felénél mély álomba zuhant Kép. Én is laptopról netezem innen az ágyból Kép.
Éva! Tényleg majdnem egyidõsek a lányaink! Gyere mihamarabb a találkozókra, legalább tudnak majd együtt játszani.
A mi adataink:

Anyuka: Görög Orsolya

1. Baba neve: Jázmin
Szül. idõ: 2001.02.03.
Szül. hely: Nõi Klinika, Szeged

2. Baba neve: Tamás
Szül. idõ: 2002.06.27.
Szül. hely: Nõi Klinika, Szeged

Cím: jazminmama@freemail.hu

Sziasztok!
Orsi
jazmin_tomi
 
 


Sziasztok!

Sajna nekem ilyen adataim még nincsenek. Majd márciusban! Kép

Lányok, lenne egy kardinális kérdésem. Épp most derült ki, hogy a genetikai UH-ra nem kell majd bemennem a Klinikára, hanem megcsinálják a terhesgondozóban. A kérdésem az, hogy van nekik az UH-hoz videójuk? Mert a család már nagyon szeretné látni Pöttmkét. Annyira be vannak sózódva. Ha meg nincs, akkor hogy és hol lehet olyan UH-t csináltatni, ahol videó is készül róla.

A tehestornát mindenképp meg fogom majd beszélni a dokival. Én is olyan vagyok, hogy inkább óvatosan, minthogy baj legyen.

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Szia Edelweiss!
Itt Szegeden szerintem sehol nem fognak videofelvételt készíteni a babádról, bár készségesen megmutatják majd a képernyõn (már ahol). Én azt javaslom menjetek el a férjeddel egy 3D UH készítõ rendelõbe. Van ilyen Pesten és Kecskeméten is. Én is, de az ide író lányok közül többen is voltak már a kecskemétiben és nagyon szuper volt! Mindenképp próbáljátok ki. Hatalmas élmény! Már egész kis terhességi korban gyönyörû felvételt készítenek a babádról, amin tényleg még az ujjacskái, szeme, orra is kristálytisztán látszik. Itt készítenek egy félórás videófelvételt, valamint képeket is, ha kéred. Ha érdekel, akkor leírom az elérhetõséget.
Orsi
jazmin_tomi
 
 


Orsi
Köszi. Nagyon örülnék, ha megírnád ezeknek a rendelõknek az elérhetõségét akár magánban is. Nem szeretném kihagyni ezt a lehetõséget. Kép

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Sziasztok,

szerintem is jo, hogy nem a jovo heten lesz tali, mert a ferjem szabin, legalabb csalad egyutt. (Varjuk ki a veget, mert szerintem ugyis bemegy)Utana levo het jou.

Agci, miert nem az anyosodek talaritottak??? Kép Kép

Remelem szepen kitakaritottatok, majd mi jol felkenjuk a falra a repat, jo???

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Ágci,
én is szeretnék csatlakozni, itt vannak az adataim, amiket kb. egy hét múlva lehet kibõvíteni.
ANITA BENEDEK 1999.AUG.27. 2-ES KÓRHÁZ,SZEGED BERENDA@FREEMAIL.HU

Azt hiszem egyedül nekünk nem lesz csak jó a jövõ hét utáni tali, de ha esetleg még "egyben leszünk" akkor elmegyünk. (Lehet hogy "otthonszülés lesz Ágciéknál"?) Csak egy szülés hiányzik a kigancolt lakásba,igaz? Na jó, nem ijesztgetlek ilyenekkel!

Edelweiss!
Szerintem is konzultálj az orvosoddal (úgyis neki kell igazolást adni), de szerintem ha túlvagy a kritikus elsõ idõszakon, a baba szépen beágyazódott, és minden rendben van nyugodtan járhatsz terhestornára.

Enikõ!
Mégegyszer köszi a teákat!

Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok! Régen voltam már, de most itt vagyok. Köszönöm a meghívást a talikra, ha lehet egyszer mi is benéznénk! Itt közlöm a mi adatainkat:

Vevike Lili 2001.03.20. Nõi klinika veva@netposta.net

Én is nagyon szeretnék majd elmenni Kecskemétre a 3D UH-ra, ezért arra kérlek benneteket, hogy aki volt írja meg nekem a tel.számot, címet, rendelési idõt, várakozási idõt és a piszkos anyagiakat:-) Egyéb nem szükséges:-) Elõre is köszönöm!

Remélem mindenkinek kellemesen telik a hosszú hétvége!!!!
Üdv Éva
vevike
 


Sziasztok!
Edelweiss!
Írtam a profilodban lévõ freemail-es címre de valamiért visszadobta a levelezõ. Nincs esetleg tele a postafiókod? Esetleg már másik címen vagy elérhetõ? Mivel látom Évit is érdekli a dolog leírom inkább ide:

4D Real Time Ultrahang Diagnosztika, Kecskemét, Fráter György u. 17.
Rendelési idõ: hétfõtõl péntekig 7-tõl 22 óráig
Bejelentkezés: 06 30/ 383 2176 vagy 06 76/ 509-442 vagy 06 76 509-443

Tényleg nagyon ajánlom õket, nemcsak az élmény miatt, bár elképesztõ ilyen minõségben látni mozgásban is a pocaklakót, hanem azért is, mert a doki nagyon alapos, a feje búbjától a lábujja hegyéig végignézi a pöttömöt. A szívét, belsõ szerveket, az agyat stb. Ez nagyon megnyugtató, mert legalább megtudja az ember hogy minden oké vele. Bemutatóként nézzétek meg a profilomban lévõ képet az én kisbabámról Tomiról. A képen mindössze 12 hetes és 6 és fél centi volt. Ahhoz képest szerintem gyönyörûen látszik. Mondanom sem kell az egész család kapott a &#8222;sztárfotóból&#8221; :-))!

Szió!

Orsi
jazmin_tomi
 
 


Köszönöm a tájékoztatást Orsi! Megnéztem a képet, tényleg nagyon szuper:-) Mi még nem tudom mikor megyünk, de remélem nemsokára. Egyébként mennyibe kerül a fénykép és a videó? Sajnos most mennem kell, de majd még jelentkezem!

Sziasztok! Éva
vevike
 
 


SZija lányok!

Edelweiss! Én terhesség alatt táppénzen voltam, bár semmi bajom nem volt. Én is akartam volna menni kismamatornára. Oda úgy lehetett volna mennem, ha viszek az orvosomtól engedélyt. Amikor kértem a dokimtól ezt, ö azt mondta, hogy nem adhat ilyen papirt, bár tudja, hogy teljesen egészséges vagyok és a terhesség is az, de mivel már táppénzre vett, igy hülyén jönne ki, hogy az egyik papirral pihenésre int, a másik papirral meg elküld ugrálni.
Persze, lehet, hogy a te orvosod fog engedni. Szerintem ezt orvosa válogatja.
Mivel én is nagyon szerettem volna tornázni, igy vettem egy kismamatorna videókazit és arra tornáztam itthon.
Videó: A barátnöm szegedi dokiját tudom ajánlani, akinél 5000ft-ért kaphacc videót is az UH-ról. Neki minden UH-ja megvan vidón. Ha érdekel megkérdezem az elérhetöségét. Persze ez nem 3D-s UH, csak sima hagyományos, ja és alámondja a videón, hogy mit lácc a képernyõn.

Ágci! Nekem jó lett volna ehét is, de a jövö hét is oké. Szerintem akkor legyen csütörtök, hogy Orsi is el tudjon jönni!
Táblázatba: Lara, Hanga, 2001.10.24. Nöi Klinika, Szeged és kiss_lara@yahoo.com

Képzeljétek Hangának még azóta sem bújt ki újabb foga..pedig nézegetem felülröl lassan már minden nap, de semmi nem láccik. Lehet, hogy 2 fogú lesz?

Évi! Tényleg Lili és Jázmin majd milyen jól ellesznek!:-)))

Ildianyu! Lili szerintem pár héten belül elindul!

Banita! Nagyon szoritok nektek, nagyon várjuk már az újabb adatokat a táblázatba!Kép

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok Anyócák!

Akkor ha jó, jövõ hét csütörtökön nálunk 10 órától tali.
Évi, Edelweiss, ha tudtok jönni, elküldöm a címem e-mailben, a többiek már tudják.Kép

Lara,
elképzeltem, ahogy skubizod Hanga baba fogait.Kép Ne aggódj, szép fogsorokat tudnak már csinálni!Kép

Képzeljétek Cuminak meg 4(!) foga jött ki felül összesen. Jó, hogy nem tudott aludni! De remélem, most már visszatér a nyugodtabb alváshoz. De, ha nem, az sem baj. Végülis nem lehet tökéletes!Kép
Múlt héten megvettük az elsõ pár cipõjét. A Plázában a leértékeltekbõl, egy formás bundás cbakancsot. Nagyon édes. 21-est vettünk, a 20-as szinte teljesen jó volt a lábára, meg egy 22-es szandit tavaszra, nyárra. Hát majd meglátjuk, hogy lesz jó!
Éppen egy marionett bohócot fabrikálok neki, kíváncsi leszek, mit fog hozzá szólni.
A legújabb (meg kell zabálni!Kép ), hogy ha zenét hall és tetszik neki, táncol rá. Tündéri! Ma Mozart és Beethoven is repertoáron volt, láttátok volna!Kép
Teljesen jól feláll magától, ma pedig már próbálgatta, hogy mi történik, ha elengedi a játéktároló kosarat.

A táblicskut, amint lesz idõm bõvítem.
3D-sen mi is voltunk, ha eljöttök hozzánk és érdekel még a videóba is belekukkanthattok.Kép
Puszi:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Lili most már 4 fogú lett. De azt hiszem, még mindig nincs vége. (Még jó. Kép )

Ágci!
Azért ez nem semmi! Szegény Gabó! Most már azért jobban alszik?
És 20-as lába van? De jó nektek!

Lara!
Nem hiszem, hogy Lili egyhamar elindul. Olyan jól elvan, hogy mindent elér négykézláb. Bár ki tudja!

Gabómamó!
Mi van Veletek?

Banita!
Ti hogy vagytok?

Azt hiszem, lefekszem, mert kicsit stresszes napjaink vannak mostanában.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Edelweiss!

Én is táppénzen voltam/ vagyok akárcsak Lara (nekem sem volt semmi valódi okom), de az én dokim "engedélyezte" hogy kismamatornára járjak. Szerintem ezt nem nézik sehol sem, hogy õ ilyen igazolást adott-e ki vagy sem, ez csak a tornát tartó gyógytornásznak/ védõnõnek... érdekes. Szóval tényleg orvosa válogatja, hogy mit mond mehetsz-e tornázni vagy sem.

Ma (is) voltam CTG-n, utána szokás szerint bementem a dokimhoz uh-ra. Most megnézte a méhszájamat is hogy áll. Azt mondta elég fönnt van még (alig érte el), és hátrafele hajlik. Ez nem volt valami kellemes vizsgálat, mondta hogy ne ijedjek meg utána kicsit vérezgethetek is. (Még jó hogy szólt elõre, mert tényleg volt utána egy kis vérzésem, de így legalább nem ijedtem meg.) A lényeg a lényeg azt mondta, hogy még nem nagyon akar a baba megszületni. Ez így van jól! Végül is teljesen idõben vagyunk, 26-ára vagyok kiírva, Beninek pedig pénteken és szombaton ünnepeljük a szülinapját két részletben (így tudtuk összehozni a családot). Megbeszéltem a babóval, hogy fölköszöntjük a tesóját (igazából 27-én lesz 3 éves), utána bármikor megszülethet, de addig bírja ki! És különben is jó lenne ha "szûz" lenne, akárcsak a Beni... Bocsánatot kérek az "oroszlánoktól"!

Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Szijasztok!

Ágci! Mi megyünk a talira!
Tegnap is megnéztem Hanga fogait, ill.a fogai helyétKép és talán lesz belölük valami, de megdagadva nincs, csak két csik láccik felül a metszöök helyén.
Cuminak akkor lenn van 2 foga, fenn pedig 4? Kiváncsi vagyok nagyon rá, én el sem tudom képzelni, hogy fog kinézni Hanga foggal.
A 3D-s UH-s videódra én kiváncsi lennék. Igaz Hangának is van egy 15-20 perces 3D-s felvétele, de akkor is érdekel. Kép is van?

Ma ebéd után adtam Hangának egy egész túrórudit. Nem kellett eröltetni, hogy egye! Egy pillanat volt az egész:-)))))) Persze mert ez a fogára (ill.foghelyére) valóKép
Tegnap voltunk tanácsadáson, a doktornö szerint mostantól kaphat tojássárgáját.
Csak azt felejtettem el megkérdezni, hogy a búzatartalmú ételeket(pl.kenyér, kex) mikortól eheti hivatalosan.

Ildi! Hát az igaz, hogy mivel tudnak mászni a babák, igy mindent elérnek, nincsenek rákényszeritve a járásra. Eccer úgyis fognak tudni járniKép Mászva olyan aranyosak, én szeretném ha sokáig még mászna Hanga.

Banita! Ezek az utolsó napok a legizgalmasabbak. Kiirás elött engem is megvizsgált a doki, ugyanezt mondta. Már tiszta ideg voltam, mert abban reménykedtem, hogy mikor megvizsgál, majd azt mondja, hogy irány a szülöszoba. Hát nem ezt mondtaKép Nálam is volt vérzés a vizsgálat után, gondolom ilyenkor megpróbálja a méhszájat ujjal tágitani, nem?
Nem is mondtad, hogy mi lesz a neve az öcsinek!?
Nagyon eccerre lesz a szülinapjuk, ez tök jó, legalább nem lesz rossz, hogy mikor az egyiknek szülinapja van, a másik miért nem kap ajándékot.

Gabómanó! Volt már AFP-s vérvétel? Érzed már a hugi mocorgását?

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Ágci! Küld el légyszi a címedet, bár a jövõ hétrõl még nem tudok nyilatkozni, mert úgy néz ki nem lesz jó az idõpont, de majd akkor legközelebb:-) Viszont cserébe raktam fel egy pár képet Lilirõl a profilomba. Nézzétek meg:-)

Babómanó! Ha neked mostanában van az AFP-s vérvételed, akkor lehet hogy kb. egyidõsek vagyunk? Én most vagyok 14 hetes terhes:-)

Jár valaki a Kossuth L. utcai terhestanácsadóba?

Most mennek kell lefektetni Lilit és azt hiszem magamat is:-)))))

Legyetek jók!
vevike
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: