Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Kép Nem elég,hogy beteg vagyok (bár hál isten ma már jobban vagyok) begyull. az ujjaim. Elmentem a bőrgyogyihoz,és kiderült,hogy valszeg a nyaralás alatt elkaptam a vízbe,valami gombás,vagy bakteriális nyavaját. Kaptam egy rakás gyógyszert,amitől hányingerem van,rossz a szám íze,stb.. Kész vagyok.Kép
De Domi legalább jól van. Jajj képzeljétek ma kikérte magának,hogy Domi,ő Dominik. Majd be pisiltem a nevetéstől,tündéri voltKép

Andi!
Igenis anyuciKép

Judy!
Remélem a saját tesója is így fogja érdekelni,na és persze jó iránybaKép
Na, és milyen nagyG nélkül? Az agyad felfogja,és talán jó is egy kicsit a nyugalom,de a szíved érzi,hogy hiány van? A nyugalomban,nincs nyugtalan érzésed,hogy hiányzik valami megszokott,még akkor is,ha az néha az agyadra megy? Fura dolog ez az anyaság. Vagy most hogy kisg van,így nem annyira csendes a ház,mintha Gergő egyke lenne? Vagy a "valami fura" érzés ugyan az? Beszél veletek telefonon,vagy nincs kedve? A barátőmék elválltak,és most a kisfia az apjánál van. Ahányszor felhívja a barátnőm sosem hajlandó beszélni vele. Nekem biztos rosz lenne,a b.nőmet nemérdekli. Anyudék hogy bírnak vele?

Noémi

Noémi
citrom
 
 


Hali

Andi
Oké akkor holnapKép

Noémi
Ez az a gyulladás, amit a múltkor mutattál? Hogy a domestostól van? Nekem sem múlt még el a kezemről az ekcémaszerűség, hiába kenem.
Gergő állítólag nagyon jól viselkedik, eddig semmi hiszti. NÉha emlegeti anyát, de jól elvan, szépen eszik, alszik. A telefonba mindig beszél velünk, tegnap is elmondta, hogy pancsolt kint, kakilt a fűbeKépKép, fagyizott, biciklizett és éppen nézi a babart. Szóval nem gáz.
Nekem fura, hogy nem kell állandóan kapkodni, reggel nem ver ki senki az ágyból, tudok kávézgatni, netezni, nyugisan ebédelni, vasalni. ma még tornáztam is, és megyek fodrászhozKépKép
persze alig várom, hogy megölelgessem, puszilgassam. egyébként ő már volt így távol, csak az más volt mert akkor szültem.
Mondjuk így se unatkozom, azért egy gyerekkel is van teendő. de ezt úgyis tudjátokKépKép

na pá
Judy

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Judit,

Téged hallgatva én valamit nagyon rosszul csinálok!Kép Én manó mellett is néha azt érzem h megőrülök, h folyton rohanok és kapkodok és mérlegelek h most takarítsak vagy vele játszak. Képzeljétek jön a következő foga! Na ettől van csak álmatlan éjszakáink, szenved vele rendesen!Holnap megyünk

Noémi,
Tök jól írtad le amit én is éreztem múltkor, végre elszabadultam fodrászhoz, anyu vigyázott a manóra akivel most már nagyon jól elvan. Gondoltam h na most majd egy kicsit kikapcsolom az agyamat, erre egész végig azon agyaltam hogy mit csinálnak, sikerült-e elaltatnia stb. Pedig néha úúúgy szeretnék csak 10 perc nyugit, erre tessék amikor nincs ott úúúúúúúúúúgy hiányzik Kép Nekem baromira rosszul esne ha nem akarna velem beszélni, biztos lelki beteg lennék utána. Gyógyulást a kezednek!
Jó éjt
Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 

 
 

Noémi,

Judittal beszéltük h jó lenne menni a Sárkányvárba, pl jövö héten ráértek valamikor? Kedd kivételével bármelyik nap jó nekünk.

Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Sziasztok!

Sárkányvár:
Jelentem mi ma megyünk,de ha Dominak bejön akkor jöv.h. is megyünk. Majd leírom milyen volt.

Kezem:
Nem,ez nem a Domestoszos stori,az már rendbe jöttKép Ez másik fene,begyulladtak szép sorban az ujjaim,és fájtak mint a nyüvek. Így lett bőrgyogyi a vége. Ja és képzeljétek megnézte az allergiámat is,és kérdezte hogy halottam e már elfolytott lelki problémákról,és az allerg. össze függéséről. (hát már halottam) Azt tanácsollta hogy egy próbát megér,menjek el egy pszichológushoz. Meggondolandó.

Dominik:
Tündér bogár,nem győzöm dícsérni,az itthon léte mennyit válltozottKép
Sajnos elszóltam magam,és hőemelkedése lett. Dr.,piros torok,gyógyszer,de hál isten semmi látszat,és semmi lázKép

Gyerekek:
Hát igen,akinek 2 gyereke van,annak 1 gyerek színte semmi. Bár azt olvastam,meg halottam,hogy kettővel néha könnyebb,mint eggyel(az ikreket kivéve) . Judy cáfolj rá,ha gondolodKépKép itt te vagy a tapasztallt.
Nekem is rosszúl esne,persze így is alkot. Ha megyek érte a mamához munka után,előadja a hattyú halálát,most nem tudom,hogy sztájkol amiért otthagytam(mondjuk tök jól érezi magát) csak balhézik nekem. Vagy pedíg tényleg nem akarja még hogy menjek érte. Na mindegy.
Andi,csak kis bíztatás: A 2,2és fél év már nagyon jó korszak. Hidd el,én aztán átélltem a magunk kis polátKépKép

Milyen volt a tali? Amolyan nyugis,babák talija? Mert kisg,meg Veronika is kis nyugisakKép
Puszi
Jó hétvégét!
Noémi

Noémi
citrom
 
 


Majdnem elfelejtettem! Csak halkan megjegyzem,holnap lesz a szülinapom,kemény 27Kép

Noémi
citrom
 
 


Halihó

Holnap utazunk Nagygéért, már alig váromKép Anyu szerint nagyon jól viselkedik és nagyon fegyelmezett, de azért már volt egy anyáhozakarokmenni és egy apátakaromfelhívniazonnal hisztiKép Kicsit én is félek attól, amit Noémi is írt, hogy most hogy fog viselkedni velem.

NoémiKép Hűha, de fiatal vagyKép Boldog szülinapot előre isKép
Tali: szerintem jó volt, voltunk kicsit bent is, kint is, kisgé örült a társaságnak, meg én isKépIgen, ez még a nyugodtabb változatú tali a nagyfiam nélkülKépKép
Allergia. Érdekes amit írsz. Remélem nem komoly a lelki eredetű nyavalyaKépKép pszichomókus helyett itt is kesereghetsz nekünkKépKép
Két gyerekkel: hát bizonyos szempontból igazad van, hogy könnyebb, mert Kisgé elnézegeti a nagyot. Most hogy nincs itthon, sokkal többet nyafog ő isKépKép De a nagynak még nem társaság, láttad, hogy nem nagyon veszi még emberszámba, no meg állandóan résen kell lenni, hogy hogy ér hozzáKép de már látszik, hogy jól el fognak játszani együtt. Hát, meló meg van a kettővel azért. Egész nap vagy etetek, vagy pelenkázok, vagy altatok, pisiltetek, fürdetek....közbe lopva főzés, házimunka. Sokszor lelkifurdancsom van, hogy nem foglalkozom velük eleget. De azért takinénit nem szeretnék. talán nem esz meg minket a kosz, bár az igényeim már igen alacsonyan vannakKépKép

na eldugulok.
mikor mentek a sárkányvárba? lehet, hogy mi is arra járunk ma.

J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Hali,

Judit, köszi h ilyen udvarias vagy , méghogy nyugodt tali?! Na jó attól az egy hisztitől eltekintve tényleg elvolt. Tényleg szerinted hogyan tudom elkerülni az ilyen helyzeteket? Amúgy jól éreztük magunkat, manó jól elfáradt már a kocsiban visszafelé ásítozott és már 1/4 9-kor aludt. Legnagyobb mákomra reggel fél 7-ig úgyhogy egy kicsit kipihentebb vagyok ma. miért nem szeretnél takarítónőt? Én el bírnám viselni! Jönne hetente egyszer, megcsinálná a nemszeretem dolgokat pl wc takarítás stb.

Noémi,
Neked elmesélem h az én kis nyugodt gyerkőcöm akkora hisztit levágott amiért elvettem előle a nápolyit h öröm volt nézni. Egy pillanat alatt behergelte magát de úgy h dobált mindent maga körül. Engem azért jól felzaklatott. Én csak irigykedtem ott kisgére aki tök jól elnézegetett mindent. BOLDOG SZÜLINAPOT kívánok én is! KépEgyébként nekem is a 27. volt pár hete.
Na üdv
Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Andi
Ugyan, az nem volt nagy hisztiKép Elkerülni? hát szerintem nem nagyon lehet, gondolj arra, hogy a hiszti a normális személyiségfejlődés része és az a gond, ha hincsenKépKép csak persze kötélidegek kellenek hozzá.
Mint mondtam nálunk ilyenkor csak a türelem segít Gergőnél, próbálom gyorsan elterelni a figyelmét. Ha érzi rajtam a feszültséget az csak olaj a tűzre. Mondjuk olyan klasszikus toporzékolós földön fetrengős hisztink nem nagyon volt ami a kétéves dackorszakkal jár.
Van aki vizet locsol a gyerekre, vagy beküldi a szobájába és addig nem engedi ki a míg le nem nyugszikKépKép
Amúgyállítólag 3 és 6 éve között már kezesbárányokKépKép

jó hétvégét
Judy

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Hali,

Noémi,
Hogy tellt a szülinapod? Voltatok a Sárkányvárban? Hogy tetszett Dominiknak?

Juti,
Hogy viselkedett Gergő amikor meglátott? Köszi a tanácsot, megpróbálom betartani. Csak nekem néha nagyon nincs türelmem. Azért a vízes dolgot túlzásnak tartom, a szobába beküldést olvastam valahol h hatásos de mondjuk 5 percre. Azért ahhoz még kicsi.

Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Sziasztok!
Hiszti:
Volt ez is az is. A locsolás Dominiknál nem vállt be. A szobába külldés részben,de most a gyere beszéljük meg a leg tutibbKép
Kompromisszumot kötünk,és ha ne fogára való,akkor van a bemész a szobádba,és az,azt akarod,hogy anya veszekedjen veled? HatásosKéppersze van kivétel,mégis csak gyerek.

Sárkányvár:
Eleinte,színte csak csúzdázott,aztán nagy unszolásra felfedezte a játékokat,és gyönyörűen,mindent megnézett,és játszott vele. Van egy szupi kiskonyha,na ott fél órát játszott,meg bábozott,ügyességi játékozott stb..
Szerintem nagyon jó kis hely,rengeteg játék ötletet merítettemKép
Esetleg tali ott fél5 körül csütörtökön? Mert mi megyünk,de csak a csüt. jó.

Judy!
Hiányoztatok közösen egymásnak nagygvel? Volt egymásba borulás? És hogy vetted észre,esetleg már kisg is hiányzott neki?
Szerintem a sárkányvba is jöhetsz 2 gyerekkel,mert kisgnek is találunk ott már játékot.
Allerg: Nincs min keseregni hál isten,szerintem ez gyerekkori trauma,aminek az okát is tudom.
Aztán lehet hogy mégsem?Kép

Takarítónő: Hát néha nekem is jó volna,csak az a baj,hogy még anyukámat sem viselem el,mert nem úgy csinállja ahogy én. Attól még jól is csinálja,csak én ilyen h. vagyok.

Andi!
Anyukám csinállt tortát,volt pezsgőzés,szombaton Dominik anyuéknál aludt,mi meg elmentünk csavizniKép

Akkor csüt tali?

Noémi

Noémi
citrom
 
 


Sziasztok!

Noémi!
Boldog SZÜLINAPOT! KépKépKép

Mi is megvagyunk, csak ritkán jutok gépközelbe.
Most hogy nincs bölcsi a Dani a mamával, papával van egész nap.. hát +is látszik rajta, alig akar szót fogadni.

Csütörtök nekünk is jó lenne, csak dobjatok egy sms-t, hogy tutira mentek e.
Szerdán voltunk a Pán Péterbe, alig akart hazajönni. Kép

Mennem kell, pusszancs

Xsara és az Õ Ördöge!

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


Noémi,

Csütörtök elég bizonytalan mert egy körül megyünk névnapot köszönteni de onnan 3 körül jövünk haza. Remélem akkor elalszik és utána akkor lehet h megyünk. Nem ígérem biztosra. Viszont küld el nekem a mobilszámodat a kostyika@freemail.hu ra és előtte küldök smst. Merre csavarogtatok? Nálunk most nyugi van, manó alszik és anyukámék mindjárt jönnek unokázni. Csináltam muffint, kíváncsi vagyok h milyen lesz mert most csináltam először.
További szép napot!
Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Halihó

Sajna nem nagyon van időm írni, hát igen, megint a rohanós hétköznapokKép
Gergő nagyon örült nekünk, először meglepődött és megilletődött, aztán meg el sem akart engedniKép És a kicsit is agyon puszilgattaKép Szóval minden okés voltKép

Noémi
csavargásért irigyKép csüti egyelőre jó nekünk is, szóval mi is csatlakoznánkKép
Takinéni: na én is ezért nem szeretnék, mert idegesítene, hogy itt matatKép bár most elkelne, mert a kábeltévések után nyalhatom ki a lakástKép

Xsara
remélem ti is jöttökKép

Andi
Milyen muffint sütöttél? mi is szeretjük, a csokis-meggyes a favorit a fiúknál. nyamiKép

puszi
dobok egy képet, kiszórtak tegnap egy zacskó pombermacitKépKép

Kép

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok!

Sárkányvárba mindenképpen megyünk,úgy hogy ez a részünkről biztos,ha van kedvetek,akkor 5 körül tali ott.

Xsara!
De jó,hogy újra it vagy,voltál,és gyere kicsit sűrűbben! Szülinap kösziKép Sárkányvár tuti!

Judy!
Akkor visszaállt a rend,mint az láthatóKép de azért kisg szépen falatozik onnan is,legalább nem kell takarítaniKép Nagyg elkanászodott egy kicsit,vagy hál isten nem hagyták anyudék? Tényleg Géza szüleihez is megy nyaralni?

Andi!
Csavi: Hú minden felé. Kezdtük a Westendbe,aztán Szavolya,Campona,ott kaja,aztán miután nem játszottak semmi fogunkra valót a moziba,így otthon videóztunk. Még jó hogy előre látó voltam,és kivettem a tk-ból egy filmet. A férjemtől kaptam egy dögös,csini rucitKép Megyünk szeptemberbe esküvőre,és kinéztem egy ruhát,és mellékesen megjegyeztem,hogy de szép,milyen jó lenne az esküvőre. És lám megvetteKép Sőt még a méretet is eltalállta,de szerencsére az eladó olyan rendes volt(na jó meg ismerte is a férjem)hogy nem szedte le az árcéulát,és mondta ha nem tetszik még sem,akkor vigyük vissza,addíg ki sem kellett fizetni. De szuper lett,így a rucik(mert mást is vett) maradtakKép
A muffint mi is szeretjükKép Egyébként,én Judinál kaptam rá az ízére,azután kezdtem el sütögetni,és azóta már jó párat kipróbálltam. Nálunk a joghurtos még mindíg a menő. Valahol leírtam a receptet. Talán karácsony körül.
tel: 06-30-9-865-976
Puszi
Noémi

Noémi
citrom
 
 


Sziasztok,

Én most almás-fahéjas muffint sütöttem és nagyon fincsi lett!

Judit,
Csokis meggyes receptet kérek!

Noémi,
Jól hangzott a csavi! Ilyenkor nagyon sajnálom h egyik nagyi sem lakik itt. Néha olyan szívesen elmennék csak egy-két órára manó nélkül. Hetente egyszer elmegyek tornázni akkor Robi vigyáz rá de az nem ugyanaz mintha ketten mennénk.

Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Andi

Sajna nincs meg a recept, leírom emlékezetből:

Száraz hozzávalók:
20 dkg liszt
6 dkg cukor
4 dkg kókuszreszelék
csipet só
2 tk sütőpor
1/2 tk szódabikarbóna
1 bögre meggy (én kimagozott, lecsepegtetett befőttet szoktam)
1/2 bögre csoki (főzőcsoki aprítva)

folyékonyak:
1 tojás
1,5 deci tej
olvasztott ráma (én mikróban szoktam felolvasztani, nem sokat, kb 3-4 dekát)

külön összekeverem két tálban a szárazakat és a nedveseket, majd a kettőt összekeverem és hagyam állni kb 15 percet. Muffinformát kivajazni, vagy papirkapszliba belekanalazni a masszát és előmelegített sütőben 220 fokon kb 10-15 perc.
ez 12 darab

Jó étvágyat.

J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Hali

Lehet, hogy mi ma nem tudunk menni. Gergőnek nagyon be van dagadva a szeme és a homloka, már ez a 2. nap, eddig azt hittem a szúnyogcsípésektől és elmúlik, de nem javult, ma megyünk dokihoz, meglátjuk mit mond. Pedig már beígértem csórikámnak a sárkányváratKép

puszi
J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Hali,

Juti,
Köszi a receptet,hamarosan ki fogom próbálni de most sütés nélkül is szauna van a lakásban. Gergőnek jobbulást!

Noémi,
Biztos h mi sem megyünk mert a nagy meleg miatt délután megyünk névnapozni. Jövö hét? Vagy már kezdődik a bölcsi?

Xsara,
Üdv, rég hallottam rólad. Sajna most sem fogunk találkozni, de azért gyere gyakrabban.

Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Sziasztok!
Sajnálom,hogy nem jöttökKép
Mi megyünk,bár nem tudom mikor érünk oda,mert megyünk kocsi nézőbe. Ugyanis,nem akarom elszólni magam,de úgy néz ki lecseréljük a kocsimat hamarosan. (ha isten is úgy akarja)
Időben elindulunk,és 5 körül megpróbálunk odaérni.
De ez Dominiktól is függ,mert tegnap du. is 3 órát aludt,elnyomta a meleg.

Akkor Gergőnek jobbulást,és mindenkinek jó hétvégét.
Puszi
Noémi

Noémi
citrom
 
 


NoémiKép
Sajnálom, hogy nem tudtunk menni. Dokinéni is csak a szúnyogcsípést mondta és fenistil, calcimusc. Talán egy picit javult.
Új autó? milyen lesz? Milyen volt a sárkányvár?

mi ezt csináltuk tegnap és ma, lehet csatlakozniKép

Kép

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Hali,

Juti,
Mikor lehet csatlakozni? Látom Gergő élvezte nagyon Kép

Noémi,
Sárkányvár?

Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Hahó,

Sehol senki?

Noémi,
Elkezdődött már a bölcsi?

Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Hali

Én itt vagyok, csak nem történt semmi különös velünkKép
Hétvégén csak itthon hűsöltünk a kismedencében, meg fagyizni és játszóterezni mozdultunk ki.
Ja, voltunk a Sárkányvárban is, mivel már be volt ígérve GergőnekKép

pusz
J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok!

Na megkezdődött a bölcsiKépKép Egyik szemem sír,másik nevet,olyan jól megvoltunk itthon.

Szunyogcs.: Na szombot reggelre Dominik is tele lett,és nem is akár milyenekkel,gondolom nagygn is ilyenek lehettek,kb mint az ökle,akkora gumókKép Érdekes amit a Fenistil gélről írtál. Én is rögtön azzal kentem be,aztán nagy büszkén ezt elő is adtam,a gyógyszertárba. Bár ne tettem volna,lefagyott az arcomról a mosoly,mikor közölte velem a gyógyszerész,hogy az gyereknek tilos. Hát.... gondoltam magamban tavaly is azzal kentük,de mindegy,szóval adott rázókeveréket,és másnapra elmúltak. Ne tudjátok meg,úgy néztünk ki mint akik meszeltekKép Én kentem Domit,és képzelhetitek,ő meg engemKép
Azt mondták aller. a szúnyogcs.re,attól dagadt be. De hál isten már eltűntek,és a rázókeverék,mellesleg tényleg hűsít,kipróbálltamKépKép

Pancsi nálunk is volt a hétvégén,a szüleimnek van medencéjük,és most feltölltötték. Ritka a hülye idő miatt,tavaly pl tele sem engedték,mert szar idők voltak. Dominik is legalább így élvezte,mint Gergő. Bár azt nem mondanám,hogy ki sem lehetett rángatni,mokr eszébe jutott,akkor mentünk. Sajnos mély,úgy hogy fogni kell őt,vagy ráültettük ülőkére,és azzal tologattuk. Én is élveztemKép

Sárkányvár:
Annyira égő voltKép képzeljétek a Campónába Dominik előre szaladt,és megnyomta a mozgólépcső stop gombját. Elindító gomb persze sehol,így nagyon gyorsal elsunnyogtunk onnan(szánom,bánom,de nem tudtam mit csinálni)
Persze a mozg.l. tele,és mindenki minket nézett,biztos mondták "na szőke nő gyerekkel". Leizzeadtam ,pedíg még be sem mentünk a játszóba.
Domit a konyha nyűgözte le leginkább. Gondolkodom is rajta,hogy megvegyük-e neki,végül is szertnénk még egy gyereket. De az ára miatt még gondolkodom. Tényleg csajok felfedeztem egy tuti játékboltot. Igaz a belváros másik felén van
de szupi kis játékok vannak,és ami nekem nagyon tetszett,hogy fából. Itt van a már említett Sárkányváras konyha is. Csütörtökön lesz Dominik névnapja,úgy hogy rendesen be is vásároltam neki.
Sajnos közelebb nincs boltjuk,és ráadásul nagyon sok egyedi játékaik is vannak. Ha érdekel titeket,akkor nézzétek meg a honlapjukat: www. katica.hu

Kocsi:
Milyet szeretnék? Az sajnos csak 1 dolog,mert az nagyon drágaKép Úgy hogy úgy néz ki,hogy az új smart forfur marad. De ez még kicsit hosszú,mert a férjem is elkezdte árulni a kocsiját,meg az apu is,és most körforgás megy. Az egyémet is feltették a netre,ha igaz,még meg sem néztem.

Na jó megyek,miért én írok csak ilyen sokat? Rajta lányok!
Puszi

Noémi
citrom
 
 


Hali

Noémi
Nem tettél semmi rosszat a fenistil géllel, mert csak 2 éves kor alatt nem szabad a tájékoztató szerintKépGergőnek se lett tőle semmi baja, sőt, szépen rendbejött.
Úgy látszik ezek ilyen mutáns szúnyogokKép
Mozgójárdás sztori nem semmi lehetettKépKép asszem én is angolosan távoztam volnaKép
Domi hogy fogadta a bölcsit?
Tegnap mi is a szomzséd nagy medencéjében hűsöltünk, élvezték a G-k.

Jövő héten mégis megyünk még picit nyaralni SiófokraKép
A héten lesz tali?

na megyek takarítaniKép
J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok,

Tényleg rengeteg szúnyog van de szerencsére csak engem csípkednek, manót nem szeretik. De én is fenistillel kenném be, eszembe sem jutott h gyereknek nem szabad. Én pénteken ráérek, ha az nektek is jó. Végülis mi is megyünk nyaralni Balatonföldvárra aug 22-től de az még messze van.
Noémi, nem semmi a fiad! Hát én is zavarban lettem volna és gyorsan eltüntem volna onnan.
Üdv
Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Sziasztok!

Bölcs: FuránKép Pár nappal előtte már mondogattam neki,akkor nem nagyon örült,mondta is hogy kicsit sírtam,de simán bement a csoportba. Tegnap már semmi nem volt reggel,sőt napközben már ott is akart aludni,úgy hogy ma ki is próbáljuk. Kiváncsi leszek. De ez csak egyszeri,mert aztán nem fog ott aludni. Heti tali nekünk nem jó. Ma sütit sütünk du. holnapi névnapra visszük a bölcsibe,holnap pestre megyünk,pénteken meg már dolgozok.
Judy! Jó pihenést! Mennyi időre mentek?
Puszi

Noémi
citrom
 
 


Hali

Noémi
Akkor előre is boldog névnapot kívánunk DonyinyisznakKép
Keddtől vasárnapig megyünk és anyuék is lejönnek pár napra.
Milyen sütit sütsz?
Hogy ment az ott alvás?

Gellike kezd rém fárasztó lenni. Már felmászik a lépcsőkön isKépKép Az a baj, hogy csak fent van biztonsági rács. most a babakocsit toltam a lépcső elé itt lent. De attól is parázok, hogy Gergő nyitva felejti a bejárati ajtót és kimegy a kinti lépcsőhöz a kicsi.

na mikor jön már az enyhülés? remélem nem jövő héten lesz sz@r idő.

na pá
most meg vasalnom kéne, fúj
J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Hali,

Noémi,
Boldog névnapot Dominiknak! Szóval a bölcsiben ez a szokás h megünneplik a névnapokat? Eddig Domi csak délelőtt volt ott és nem aludt ott? Bocs egyébként elfelejtettem h te pénteken dolgozol de tegnap mi is Pesten voltunk, ma mindjárt megyek anyuékhoz, csak megvárom míg kinyit a cipőbolt mert manó kinőtte a szandiját és kell vennem egy újat. Nagyon jókat találtam itt a lakőtelepi kis boltban 4000 ft-ért.

Juti,
Kisgé lépcső Kép Én is utálok vasalni!

Üdv
Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Sziasztok!

Névnapi kívánságokat köszöni szépen DonyinyiszKép

Na milyen sütit sütnék? MuffintKép Mindannyiunk kedvencét.
Az ottalvással semmi gond nem volt. Megebédelt,aztán már ment is az ágyikójába,és el is aludt. Aztán 1 óra múlva felébresztette egy csintalankodó gyerkőc,na akkor (Dominikot idézvén) "kicsit sírtam" de aztán rögtön meg is nyugodott,és mentem érte. Szemlátomást nem zakkantotta meg a dolog,sőt ma reggel is kérdezte,hogy ott alszik e? De nem,nem csinálunk belőle rendszert. Bár a gondozónénik,meg a férjem is győzködött,hogy ha ilyen jól elvan akkor altassam ott. De nem szeretném,mert itthon vagyok,akkor miért legyen bölcsibe du. án is. Ez csak próba volt,mert ő szerette volna.

Reggel büszkén vitte a sütiket amiket sütöttKép
Most meg sütöm a husit,este névnapozunk,jönnek a szüleim is,sőt itt is alszanak. Hétvégén meg a másik mamáékkal ünneplünk. Alyándékok halmaza,úgy hogy előre szelektálltam a meglévőket.

Judy!
Mikor Dominik kezdett így önálosodni,kifejezetten örültem ,hogy nincs lépcső,mert mindíg attól rettegtem volna,hogy leesik. Gergő is ilyen ügyi? Már egyedül ki lehet engedni a kertbe? Vagy ez hülye kérdés volt? Már elég nagy fiúk ,csak miután nincs kertünk így nem látom át?

Jó hétvégét mindenkinek előre is,Judy,ha nem taliznánk,akkor szép időt nektekKép
Noémi

Noémi
citrom
 
 


Hali

Noémi
Hát, igazság szerint nem szokott kint lenni egyedül Gergő, a kutya miatt nem nagyon szeretném. Bár mindig zárjuk a kertkaput. De most már a bejárati ajtót is zárom fenti okok miatt. Ja, a babakocsi csak egy napig volt akadály KisgénekKép lehet, kéne lentre is biztonsági rács.
Muffin: ma nálunk is az volt az ebéd, sajtos-sonkás.

na felébredt a kicsi, jó hétvégét Nektek isKép

J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Judy!
Ha van időd,meg kedved írd már le légyszi a sajtos-sonkás receptet,mert sósat még nem csinálltam
Köszike
Noémi

Noémi
citrom
 
 


Hali,

Számomra elég furcsa a sós muffin! Biztos finom lehet de én maradok csak az édeseknél KépHogy viselitek ezt a hirtelen időváltozást? Nekem szétmegy a fejem és manó is sokkal nyűgösebb. Képzeljétek kezd apás lenni! Az egyik szeme Kép a másik meg Kép Sír mert már nem én vagyok a "legfontosabb" az életében, a másik nevet mert olyan aranyos pl amikor reggel Robi megy el, kiül az ajtóba, integett neki ezerrel és mondja h apa apa apa Kép

Noémi,
Milyen volt a bölcsis névnap?

Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Sonkás, sajtos muffin:

1/3 csésze tej
1/4 csésze tejföl
2 ek olaj
1 tojás
1 csésze liszt
2 tk snidling
1 tk sütőpor
1 tk fokhagyma
1/2 csésze reszelt sajt
1/4 csésze sonka

Kikeverjük a tejet a tejföllel, olajjal, tojással. Hozzáadjuk a lisztet, amit előzőleg összekevertünk a sütőporral, snidlinggel, fokhagymával. Vágül bele a sajt, sonka, 200 fokon 17-20 perc.

Hawaii muffin
25 dkg liszt
1 1/2 tk sütőpor
10 dkg főtt, apróra vágott sonka, v gépsonka
1/2 tk só, bors
15 dkg ananász (konzerv)
0,6 dl olaj
2,5 dl kefír tetejére reszelt sajt
Sütőt előmelegítjük 200 C-ra, muffinformát kiolajozzuk.
Egy nagy tálban elkeverjük a lisztet, a sütőport, a sonkát, a borsot, sót és az ananászt. Egy másik tálban simára keverjük az olajat a kefírrel és a tojással, majd kis adagokban hozzáadjuk a lisztes keveréket. A tésztát a formákba kanalazzuk kb 3/4-ig, megszórjuk sajttal, 20-25 percig sütjök. sütőből kivéve hagyjuk a formákban kihúlni.

Én se sűrűn sütök sósat, de tegnap ebédre jó volt a parileves mellé. Aztán Géza felfalta a maradékot esteKépKép

Andi
Az almás receptje érdekelne, azt egyszer sütüttem, de nem lett valami jó. szerintem elírtam valamit, mert csak egy alma kellett bele.

na pá
J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Hali,

Juti,

Almás-fahéjas muffin

10 dkg finomliszt
12 dkg teljes kiőrlésű liszt
1 és fél kávéskanál sütőpor
1 kávéskanál szódabikarbóna
1 kávéskanál őrölt fahéj
1 citrom
8 dkb barna cukor
1 tojás
15 dkg joghurt
1/2 deci olaj
15 dkg alma
2 evőkanál méz
5 dkg mazsola
Bemelegítem a sütőt 200 fokra (gázsütőnél 6-os fokozat) és a muffintepsi horpadásait kibélelem 2-2 papírkapszlival. Azért a duplázás mert ha a mézes-mazsolás töltelék miatt a süti esetleg galádul bele kívánna ragadni a tepsibe, a kettős védelem gondosan megakadályozza ezt. Ezután előveszek két nagy tálat és két kisebbet. Az egyik nagy tálba a kétféle lisztet, a sütőport, a szódabikarbónát meg az őrölt fahéjat teszem és belereszelem a megmosott, szárazra törölt citrom héját. A másik nagy tálba a barna cukrot szórom, ráütöm a tojást, belekanalazom a joghurtot, rálocsolom az olajat és kézi habverővel mindezt jól összedolgozom. Jöhetnek a kisebb tálak. Az egyikbe belereszelem a megmosott almát héjastúl, majd megcsöpögtetem kevés citromlével. A másik kis tálban pedig összekeverem a mézet és a mazsolát. A joghurtos keveréket átöntöm a lisztes tálba, hozzáadom a reszelt almát, fakanállal az egészet egybeforgatom. Ez a tészta. Evőkanállal félig megtöltöm a muffintepsi horpadásait és a tésztakupacokon arányosan szétosztom a mézes mazsolát. A töltelékre rákanalazom a maradék tésztát és íme megszülettek a töltött muffinok. Beteszem a sütőbe és kb 20 perc alatt megsül. 12 muffin lesz belőle.

Ez a recept a Stahl Judit Büntetlen örömök könyvéből való és nagyon finom!

Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Sziasztok!

Noémi!

Ezer bocs a Sárkányvár miatt, de elusztunk, szó szoros értelembe. Dani bement a medencébe és ki se akart jönni. Kép

Mi is elkezdtük a bölcsit igaz csak egy kicsikét,
semmi gond nem volt nálunk.Szeret járni a drágám!
Szeptemberbe váltás, jön az ovoda...

A váltásról, munkahelyet váltok, most töltöm a felmondási időmet, még 1 hét és vége a Postai időszakomnak. Hál istennek Kép !
Egy Törökbálinti cégnél leszek adminisztrátor.
Remélem jobb lesz mint a posta, nagy csalódás volt! Kép

Remélem még a nyár vége elött talizunk legalább egyszer. Jöhetnétek hozzánk is, akkor biztos ott leszünk mi is. Kép

Mennem kell , mert a Dani éhes..

puszika

Xsara és az Õ éhenhaló kisördöge!

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


Hali,

Xsara,
Melyik céghez mész? Mi szívesen elmegyünk hozzátok, mondj egy időpontot és egyeztetünk.

Üdv
Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Hali

AndiKép
Köszi a receptetKépjól hangzik, ki is fogom próbálni. Papírkapszlit szoktál használni?

Másik Andi
Mi is szívesen talizunkKép csak most elutazunk a héten a Balcsira. Haha, fakutyázunk egyetKép

Noémi
Hogy sikerült a névnap?

J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Hali,

Juti,
Nincs mit. Igen a sütővel együtt vettem egy 100 darabos csomagot. Miért te kivajazod, lisztezed?
Jó nyaralást, állítólag szerdától már jobb idő lesz.

Képzeljétek manó olyan aranyos volt tegnap. Bementünk Pestre, körbenéztünk a Lánchídon és amikor elkezdtek zenélni nekiállt táncikálni a babakocsiban. Aztán este meg vádli erősítő gyakorlatokat végzett, állandóan lábujjhegyre állt és vissza.

Üdv
Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Sziasztok!

Ajánlom figyelmetekbe az egyik új lap.hu oldalt. Címe: www.gyonged-szuletes.lap.hu

Sok hasznos infó, rengeteg olvasnivaló!!
edesanya1
 
 


Sziasztok!

Xsara!
Tali nekünk is jó,de akkor írd meg te,hogy nektek mikor jó. Ez aranyos volt,akkor legalább ti is ott lesztekKépKépKép Dani várja az ovit?

Andi!
Névnap jól sikerült,leszámítva hogy az én édes DOminikom idő előtt észre vett,és a saját névnapi köszöntőjét meg sem várta,mert kironcsoltKép
De a gond.nénik szerint fincsi volt süti,és a gyerekek befallták mindKép
Kapott egy kutyás ujj bábot a bölcsibe. A gond.n. össze vissza puszillták,mert DOminik olyan édes volt,hogy egyfolytába köszöngette külön mindenkinek az ő alyándékát,és tiszta boldog volt,hogy ő kapott valamit a bölcsibeKép

Judy!
Most külldöm a meleget nektekKép FakutyaKépKép

Puszi
Noémi

Noémi
citrom
 
 


Hali,

tali mikor?
muffin KépKép A csoporttól kapta a bábot Dominik?
Manókép
Kép

Kicsit homályos mert elfelejtettem behúzni a függönyt
Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Andi!
Tali: várjuk XsarátKép
A gondozónéniktőlKép Õk csinállták neki.
Nagyon édes Veronika,mekkorát nőtt mióta nem láttamKép De jó pofa a hinta széketek! Ikeás? Azt hiszem ott nézegettem én is. Tetszik Veronikának? Vagy ti hintázgattok benne?
Puszi
Noémi

Noémi
citrom
 
 


Noémi,

Mint már mondtam tegnap, ikeás, szoktunk benne mi is hintázni de inkább manó nyüstöli. Most végre elaludt én meg megyek pakolni mert holnap elutazunk weekendre a barátnőmhöz Pápára. Vasárnap jövünk vissza, kíváncsi leszek hogy ott hogy fog aludni.

Üdv
Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


No sziasztok!

Tali nekem/nekünk hétfőtől szerdáig bármelyik délután jó , mert nem dolgozom, csak csütörtökön kezdek.
Mível már vasárnap van célozzuk meg a keddet abból még szerda is lehet Kép !

Dani emlegeti sokat az ovodát, pláne ha elmegyünk elötte.
Képzeljétek ma meséltem neki elöször igazi mesét,Kép eddig nem kötötte le a figyelmét. Most se könyvből, azt csak nézegetni szereti.
Piroska és a farkas volt a szerencsés.. tetszett neki, azt mondta, hogy majd engem (anyát) is meg fog menteni a vadász, ha bánt a farkas. KépKépKép
Megyek lassan, írjatok minnél elöbb.
Puszika XsaraKép

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


Hali,

Voltunk hétvégén a barátnőméknél Pápán. Manó egész jól viselte, pénteken elindultam délelőtt alvásidőben de meg kellett állnom Tb-án, ott persze felébredt és onnan azért le kellett foglalnom. Aztán a barátnőm belopta magát a szívébe azzal hogy megmutatta a halait neki. Onnantól kezdve egész hétvégén mindig nyújtogatta a karját h vegye fel. Legalább tudtam egy kicsit pihenni. Napjában többször menni kellett megnézni a kutyát, a macskákat és a pipiket. Kb úgy aludt mint itthon.
Xsara,
Sajnos nekünk a kedd biztos nem jó, mert megyünk le Tatabányára anyuékhoz, szerda meg csak délután.
Jó ez a kép Kép Pán Péterben készült?

Noémi,
Képzeld múlt héten elmentünk a Sárkányvárba, hát kicsit csalódtam. Manót nem nagyon kötötte le egyik játék sem, inkább a többi gyereket nézte hogy mit csinálnak.

Üdv
Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Sziasztok!

Xsara!
A kedd nekünk sem jó,mert a barátnőm jelentkezett be látogatóba. Sőt azt hiszem hogy amíg nem lesz kocsi cserém nem is tudok időpontot egyeztetni,vagy du. vagy a férjem viszi el a kocsit,vagy mi járjuk az autó szalonokatKép kicsit már unom,mert megálapodhatnánk már.
Nekem is a Pán P. jutott eszembe a csúzdáról,ott készült? Mikor kezditek az oviba szoktatást? Ja és tényleg melyikbe is megy? Mese: A hosszabbakat Dominik sem mindíg bírja,de ha olyan kedve van,akkor 5-6 könyvet is elővesz,és a rövidebb történeteket olvastatja,sőt vannak kedvenc részei,azokat aztán többször is ismételni kell. pl,mikor egy kislány sír,mert elvesztette a ruháit.

Andi!
Kettesben volt a kiruccanás? Apának szabad hétvégéje volt? PihiKép A b.nődnek van gyereke? Vagy most legalább kibabázhatta magát?
Sárk.v: Majd belejönKép Dominiknak a foglalkozások tetszettek nagyon,de nyáron nincs.

Puszi
Noémi

Noémi
citrom
 
 


Halihó

Megjöttünk a Balcsiról, nagy mákunk volt az idővel, ahogy elnézem. Jól éreztük magunkat, a hét első felében a férjem húga is lent volt a két gyerekével és a férjével, utána őket váltották az én szüleim. A szálloda elég lepukkant volt és zajos hála a német vendégeknek, de ez nem zavarta a gyerekeket. Strandoltunk, meg játszótereztünk, voltunk bent párszor Siófokon. Kár hogy végeKép

Andi
ManóképKép Muffinügy, én vajazni szoktam a formát, de veszek papirt, mert utálom kimosni.

Xsara
Gergő szereti a meséket, Piroska nálunk is favorit. Még el is kellett neki báboznom.
nekünk jó a kedd és a szerda is.

Noémi
hajrá kocsivásárlásKép

pusz
J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Lányok!

Akkor legyen szerda du. mondjuk 3 után ahogy ide értek. Bor u. 57. sárga új ház.Az Ürmös utcával párhuzamos a Bor, Tárnoki útról nyíllik.

Remélem az idő is jobb lesz.

A kép a Pán Péterben készült legutobb mikor ott voltunk.Kép
Dani a Tárnoki uti Napsugár Oviba fog járni.
Még nem tudom mikor kezdi pontosan, de nem én, hanem apa fogja beszoktatni. Az új munkahelyemen biztos nem örülnének, ha 2 hét után szabit kérnék.

Mennem kell puszika
Xsara

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: