Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nos, próbálkoztam a kicsinyítéssel.

Ildi által leírt verzió: a pixelt ugyan levittem a megfelelő méretre, de a KB nem ment le 250-re.

Zitáét is megpróbáltam: nekem a ctrl+W táblázatban a nyújtás-döntés szerepel. Igaz ugyan, hogy tényleg %-ban.

SOS!!!!

Timi
thimó
 
 


Móni!

Aranyos a kisfiad! :lol:

Lányok, az mit jelent, hogy a fájl típusa nem megfelelő?

Nekem ez nem megy.... :oops:

Timi
thimó
 
 


Timi, ha hp-d van, az image zone-ban tudod kicsinyíteni. Kiválasztod a képet :arrow: megkresed a méretezést :arrow: egyéni méretre teszed, amekkorára akarod. Több órás küszködés után sikerült. :D
Kép Hazaértünk 3hetesen és bekerültünk a faalá.Édi?
Timi! A fajl típusát akkor írja ki(nekem is megtette), ha nem ugyanaz a kép minősége, mint az eddigi.
Mentünk aludni, megint a karomon aludt el. Holnap csak délután jövök(?), intézzük a dolgainkat. Jó éjt mindenkinek.
Ildi! Lábalj ki a bacikból és egyél mézet. Az jó a torokra.
horvathne.d.m.
 
 

 
 

Sziasztok!

Móni
Nagyon aranyos kisfiad van :lol: Gondolom ez volt a legszebb karácsonyotok!!!
Mikor ilyen pici babák születnek mindig előveszem az UH-os papirjaimat, h az én óriásbébikéim mennyi idősen voltak ekkorák :lol:
Mézet mi is alkalmazzuk gyógyitó teába. Mindenkinél -kivéve engem :oops: Nem szeretem :oops: Szerencsére én már sokkal-sokkal jobban vagyok, a torkom is éppenhogy fáj egy kicsit :wink:

Most csak ennyi voltam, fáradt vagyok.

Szép álmokat!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Jó reggelt!

Móni
nagyon aranyos a kisfiad :wink: Nem is látszik rajta már 3 hetetsen sem, hogy olyan kis súllyal született :D
Most meg már igazi nagyfiú.
Jó intézkedést nektek a mai napra!!!

Timi
bóklászd azt a képszerkesztő programot :wink: én bevallom lépésről. :arrow: lépésre leírták nekem is a Neró-st is és Ildi is, de úgy nem ment. Addig szórakáztam amíg magamtól végül rájöttem. :D :D
Azóta szerkesztek, kivágok kicsinyítek kép minőséget javítok :lol: :lol:
Na nem semmi az internetszolgáltatótok :evil: kissé pofátlanok.
Tibi tegnap szólt a hétre igértek változtatást, majd kíváncsi leszek :lol:

Viszont ma jön a gázszerelő :? a cirkóba cserélni kell valamit, kíváncsi vagyok mennyi lesz. Tavaly 20000 ft lett volna, de akkor nem ért ide :? most így szülés előtt nem hiányzik, de muszály a picire megcsináltatni.
a hónapban még autót is műszakiztat a párom :shock: :shock:

Zita
én is akartam a képről kérdezni amit feltettél, hogy ez valahol a lakóhelyed környékén van? Nagyon szép :D

Mi is mindíg elhatározzuk,ill. nyáron volt tervben, hogy a sok felújjítás miatt és a terhességgel nem megyünk most nyaralni, majd bejárjuk Nógrád megyét.
Na ebből semmi nem lett :cry:
10 éve lakok itt, de nagyon a környéket még nem ismerem, pedig én imádok új helyekre menni. Anyuékkal rengeteget mentünk :wink: most már a párom is jobban hajlik a dologra, ők nem voltak egy utazgatós család :shock: :D

Tegnap a párom ahogy fizette a sulit ott is érdeklődött a tankönyv-támogatás iránt. Azt mondták mihelyt meglesz a pici anyakönyvi-kivonata vigye be, előkeresik az igénylést, és meg fogják kérni a támogatást :D :D akár most akár ősszel, de inkább előbb mint később.....

Este befejeztem a raffiaszoknyát :lol: :lol: :lol: hát jó nagy méret kellett. ma esti programom is megvan, be kell fonni apró tincsekbe Adrika haját, meg gyöngyöt kéne beletenni, na azt még meglátjuk, mert azzal nem tudom tudna e normálisan aludni :shock:

Na majd még jövök :wink: :wink: :wink:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Jó reggelt!

Úgy döntöttem, hogy egyenlőre feladom a kép-dolgot. :wink: Az az igazság, hogy sikerült lekicsinyíteni, de annak nem volt jó a fájl-tipusa. Hagyom, mindegy....

Gabi!
Igen, az invitel tényleg pofátlan. Természetesen felhívtam őket, hogy mégis mit gondolnak, hogy ennyit fogok nekik fizetni? Erre azt válaszolták, írjak egy panaszlevelet a központba és majd ott elbírálják a dolgot. Hiába erősködtem, sőt az ügyintéző-csajszival is megnézettem, hogy febr. 13-án lett aktiválva, megint nekem kell intézkedni. Pedig simán sztornózhatták volna a számlát és küldhetek volna egy másikat, amin február közepétől van számlázva. :twisted: Ma faxolom a levelet(nem lehet akár hogy, csak faxon) és 30 nap alatt intézik el. Addig tőlem pénzt nem látnak. :x

Nektek is úgy van, hogy t-com telefonvonalon jön az Adsl? Mert most a T-com emelte a sebességet és ingyen.

Kiadások: :roll: :shock: Én a legjobban a hirtelen jött kiadásokat csípem. Az autó nekünk is sokba van, de hát szükség van rá.
Én csak pénznyelőnek hívom. Eszméletlen az a pénz, amit beletankol a férjem. Cirka 40 e. hetente, mert ezzel járnak fel dolgozni Pestre. Persze, ez a pénz visszajön (jó esetben :P ), de addig is meg kell finanszírozni.... :roll:

Ügyes vagy, kész is a jelmez? Festék, garbó?

Móni!
Azért 3 hetesen már gömbölyű volt az arcocskája.
Émász-hoz nem tudok mit tanácsolni. Nyakukra kell járni, ez a megoldás. Egyszer (vagy 3 éve) 100 e. ft-os számlát küldtek. Bementünk, egyből lement 40 re.
Kép-felrakást szüneteltetem, de azért köszi.

Ildi!
Igen, elég nagy volt a születési súlykülönbség a skacok között. Az volt a legérdekesebb, hogy Beni (kisebb súly) dundi volt, arcra is, Dávid pedig (70 dkg több) szikár, csontos és semmi hájacska. Dávidnak még az arca is vékony volt, a bőre pedig lötyögött rajta. A védőnénink azt mondta, hogy 1 számmal nagyobb a bőre... :roll:
Valószínűleg ez a túlhordás miatt lehetett.

Nem szereted a mézet? Nahát... Szerencsés vagy, hogy ennyiből megúsztad a betegséget.
Lilike hogy van?

Zita!
Én tudom, hogy hol van ez a hely, amit fényképeztél. :wink: Viszont arra nem tudok rájönni, hogy honnan fényképezted.

Ma már nincs olyan napos idő, mint tegnap.

Legyen szép a napotok! :D

Ja, mit főztök?

Timi
thimó
 
 


Tök jó megúsztam a reggeli sétát :oops: :lol:
Krisztiánt mindíg úgy kell kivonszolni az ágyból, most meg ráadfásnak nem is akart menni :roll: aztán ahogy elindultunk jött az utca végén lakó, majdnem szomszéd :wink: és levitte Adrikát :D :D :D
Így most +1-szer hallgathatom a kis vakondot :roll: :? :twisted:

Hú most nem jut eszembe milyen netünk van :oops: esztergomi központú volt, aztán valaki átvette :shock:
nem kábeles, az tuti :wink: :wink:

Émász-ra elfelejtettem az előbb reagálni. Nálunk is volt már mindenféle. Sőt minden méricskélés is, mert sokaltuk az áramot ami fogyott. Ami nagyobb energiafogyasztó volt, lecseréltük, hűtő, hűtőláda, szinte minden elektromos gép 5 évnél fiatalabb és mégis. Na kicseréltettük saját költségre az órát. Mint kiderült jól is tettük, ugyanis rájöttünk hol "ment" ez az áram :? az óránk volt olyan jó, és +1000kw-ot ugrott átforduláskor :evil: :evil: :evil:
Közben a vezetékeket is áthúzogattuk (volt ami muszályból) kigyulladt a fejem felett a vezeték, na alig ijedtem meg, de még jó, hogy otthon voltam :roll:
Egyébként foglalkoztak is vele, hogy nógrád megyében nagyon el lettek cseszve az émász-os számlák. Nekünk is van egy lemaradás amit nem küldtek, és itt most lesz az éves elszámolás is :shock: szóval így rá kell mindenképp fizetni :evil:

jelmez: végül is garbót olyan szürkés-barnás színűt sikerült vennem, amire ráadásul Adri mindíg húzza az orrát :twisted: Azt hitte a bálon kell az felvennie, na és az az ötlet nem tetszett neki, hiába lassan nagylány lesz jön ez a válogatós korszak :shock:
Miután megbeszéltük, hogy csak a jelmezhez kiegyeztünk, de kb. Krisztiánnak eltehetem utána.
Festék 2 napja mondom Adrinak kérdezzen rá sikerült e intézniük. Ha nem akkor még délután keresnem kell valahol olyan festéket. Többszínű volt a Plusban a múltkor, de így nem vettem :shock:
Majd az apja remélem nem hagyja itthon a fényképezőt és fényképezni fog :roll: :roll: Sajna a digin nincs városi tv. így sehol nem láthatom őket, hacsak át nem megyek a szomszédba :shock: :D

Na kipihentem magamat, megyek folytatom :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Ja, nekem ma nem kell főznöm :wink:
Tegnap gulyáslevest csináltam és hozzá gombás tejfölös husit, tésztával.
Van maradék bőven.
Viszont ilyenkor szoktam valamit megkívánni, amit persze meg kell csinálnom :lol: :lol:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Még valamit akarok kérdezni: van valamelyikőtöknek villanybojler?
Nekünk az van, éjszakai (távvezérelt ) áramra kötve és alig-alig kapcsolják be. 5-en vagyunk és estére általában nincs melegvíz.

Timi
thimó
 
 


Én ma borsólevest és bolognait csinálok. Ez gyorsan megy, így tudok takarítani is. :roll:

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Húú, olyan jó sokat írtatok, hogy alig győztem olvasni! :shock: :D

Próbálok reagálni…


Örülök, hogy jobban vannak a(z ex)betegek!!! :D

Barihimlő: :( ez nem jó hír. Ildi,nem tudom, nálatok a doki mit javasolt. Mi anno, mikor a nagyok elkapták, két doki is látta őket és mondták, hogy ha kijött az összes pötty, akkor nyugodtan mehetnek levegőzni, csak addig nem, de persze a közösséget kerülni kell. Mi ki is mentünk udvarra, kirándulni, emlékszem, apa még soron kívül a játéküzletbe is elszaladt egy kis meglepiért, hogy megkönnyítsük a napjaikat. A lánykánk akkor még csak másfél éves volt és száznál is több pötty jött ki rajta, úgy sajnáltuk. Mikor az udvaron játszottak, messziről nézték a szomszéd kislányt, tudták, hogy nem mehetnek hozzá. Az anyukája meg szólt, hogy inkább menjenek, hagy esnének ők is túl rajta, de nem kapta el. :shock: Jobbulást nektek!

Kép: Timi, igen az elhúzás %-ban, az, amit állítani kell! Én ált 30 %-ra szoktam mindkettőt, így befér, és még látható is, de van, mikor kisebbre kell. Próbáld még egyszer léccccciiii! :D Vagy ha szeretnéd, átküldheted és megpróbálom….

Móni, nagyon helyes a kisfiad és tényleg nem látszik rajta, hogy hamarabb érkezett! :D

A kilátás sajna nem a lakóhelyünkön van. Ez Gy. mellett egy kirándulóhely, üdülőövezet, Nyírjes, tavakkal, erdőkkel stb, szeretünk kimenni ha már nagyon rándulhatnékunk van, de az időnk kevés. Azért az itthoni körülmények sem rosszak, a konyhából-udvarról a kerteken túl a Szlovák dombokat látom, vöröses naplementével vagy tejszínes bárányfelhőkkel órákig bírnék gyönyörködni benne. Az utca felől pedig egy szép házat és sok fenyőt látok. Ha gondoljátok, kereshetek képet, bár annyira nem adja vissza a fotó a hatalmas teret és tájat. :roll:

Mi nagyon szeretünk kirándulni. Sajna tavaly alig voltunk valahol közösen, nem bírtam az utazást meg nem is vágytam rá. De idén szeretnénk több helyre is eljutni, és persze meghívásaink is vannak már,csak az időnk nagyon kevés, mert rengeteg meló van még a házon. A megyében tényleg sok szép hely van, oviban, isiben most Kétbodony a sláger. Nekünk két éve Szlovákia tájai okoztak kellemes meglepit, és az is közel van. Én abszolút nem vágyom külföldre, mármint távoli országokba. Ha időnk engedi sokkal inkább az itthoni nevezetességeket szeretnénk megismerni.

Kutya: mi anno kaptuk őt, és adott volt, hogy lány. Elég szabadszellemű, mikor hónapokig üresen állt a ház, jött-ment kedvére és nehezen tudott alkalmazkodni a korlátainkhoz. Férjem csinált neki jó nagy kenelt, semmiképp sem akartuk megkötni, és mikor tudunk rá figyelni, mindig kiengedjük.Úgy figyeltünk rá. Annyira rossz, hogy egy idegen vakarcs így kijátszott minket! :x Szinte minden évben vemhes volt, hiába injekciózzák, és általában 7-11 kölyköt hozott világra… :oops: :( És innentől kezdve mindig rémálom volt az életünk, nem is részletezem. :(

Internetszámla: ez felháborító!!! :evil: Igazad van Timi, ne hagyd magad!

Émász és társaik: lehet vmi ebben a nógrádos dologban, nálunk is rendszeresen elszámláztak. Persze mindig többet, mostmár folyamatosan ellenőrzünk mindent. Nekünk a Tigázzal is voltak problémáink, csak a legkacifántosabb: lezártuk a házat, lejelentettük, hogy nincs fogyasztás, majd a következő hónapoktól tizenezrek tűntek el a számlánkról. A kedves gázóraolvasó írt be exhas fogyasztást (olyanokat, amit sosem fogyasztottunk még ottlétünkről sem) és küldte számlázásra, és ugye inkább levették az összeget, hiába volt módosított szerződés, és csak további két(!) személyes egyeztetés után fizették vissza a pénzt és álltak le az összeg leemelésétől….

Villanybojler: hasonló a problémánk, Timi... :(

Főzés: Timihez hasonlóan én is csak lestem mit csinálnak olyan nagy ügyet a főzésből a háziasszonyok. Most meg még sorbanállás közben is nyitom füleimet, hátha valami ötletet hallok. :D
Hús: mi annyira nem rajongunk érte. Mindent megeszünk, persze mindenkinek van kedvence, amit szívesebben fogyaszt és hát idényfüggő is a dolog. Zöldség, gyümi rengeteg fogy. Mi szeretjük az újításokat, változatosságot, de ha valami nagy sikert arat, képes vagyok sokáig akár hetente készíteni belőle. :oops:

Nálunk még nem tudom mi lesz ma… Tegnap bontottam egy lecsót és tojást sütöttem rá. Gyors volt, így egész nap takaríthattam, moshattam, vasalhattam. Ma is ilyesmi kellene, még rengeteg a szennyes, és a jó időnek hála a kertbe is ki tudnék menni. Talán szétnézek a fagyasztóban.

Borsóleves, bolognai: nagggyon szeretem!!! :D

Sütő: nekem sem a leghiperebb, de inkább az a baj, hogy a gáz fűtőértéke kiszámíthatatlan és ezért nagyon kell figyelnem a sütőt mindig. Én is az alufóliás verziót alkalmaztam eddig, de a párásítást is kifogom próbálni, tök jónak találom.
:wink: Új sütő: de jó! Mindent bele Móni! Amúgy szeretsz főzni?

Kenyér, muffin: köszi Ildi, várom!

Raffiaszoknya: ügyes vagy Gabi! A hajfonás is jó móka lesz! :D
Nálunk is holnap lesz az ovis, remélem, jól sikerül!!! (Majd én is beszaladok fotózni.)

Ruhaválogatás: nálunk mindkét nagy totyogó korától nagyon ad magára.Szeretnek öltözködni, és persze a mamijuk egyéni igényeikhez igazodva készít nekik sok szép holmit. Néha úgy izgulok,ha nélkülök veszünk nekik ruhákat.Komolyan mondom, sokszor tanulok tőlük. Mondják is, hogy jó hatással vannak rám a lányaim. :oops:

Mennem kell, mert sosem végzek. Szép napot mindenkinek! Z.
zichy
 
 


Juj, ez rengeteg lett, bocsi!!!! :oops: :oops: :oops:
zichy
 
 


Sziasztok!

A lakás már megint egy nagy.....nem is tudom mihez hasonlitsam! Elég óvatosan kell lépkedni ha nem akarok bajt :roll: Nagy élmény lesz ha minden nap ezt csinálják :shock: A bajom az, h a felével sem játszanak összepakolni meg egyik sem akar :roll:

Timi
Villanybojler anyáéknál is ugyanez van amikor lent vagyunk. Előfordul, h napközben is bekapcsol egyszer, de csak rövid időre, szinte semmit nem ér...
Ez a -melyik a kövérebb gyerek eset- nálunk is ugyanigy volt. Lili 4100g-al, Dani 4300 g-al született és utána is ált. fél kg-al több volt mint Lili ugyanannyi idősen, mégis Lili látszott dundibbnak :lol:

A legutóbbi villanyszámla elszámolás eléggé sziven ütött mert az aktuális számlával együtt 21e ft-ot kellett fizetnünk. :twisted: (5500 körül fizettünk havonta) Sajnos nem szoktam ellenőrizni, de én is sokalltam, hiszen elég sokszor lemegyünk anyáékhoz (havonta 1 hétvége+én egy évben 1-2-3-szor 1 hetet folyamatosan) és ilyenkor ugye szinte nulla a fogyasztás, csak a hütő megy. Fölöslegesen nem égetünk villanyt, szóval nem tudom...

Zita
Ha Dani alszik jövök és beirok egy pár muffin receptet és a (szerintem) legszuperebb kenyér receptet :wink:

Még én sem tudom mit főzzek ma :roll: Tegnapelőttről van turoscsusza (máskor simán elfogy 1-2 nap alatt ekkora adag), de nem igazán kivánom :roll: Lehet, h sütök palacsintát, de ahhoz jó lenne egy kis leves is. Azt hiszem követem Timi példáját és főzök egy kis borsólevest :wink: :lol:

Kirándulni, utazgatni mi is nagyon szeretünk. Apa odavan a rally versenyekért, annak idején kettesben még 2 napra is elmentünk (kocsiban aludtunk), de Lilivel is voltunk már a parádi hegyi felfutón :lol: Ja meg Máriapócson is... Véletlenül meghallottam ahogy egy nő odasugja a másiknak, h marhára élvezheti a gyerek :twisted: Hát jobban élvezte mint ők (másfél éves volt), sikongatott az autóknak és mindig a futamokat várta, a két nő meg unottan bámult egész nap :twisted: Ősszel kimentünk a salgói várhoz, na az kicsit huzós volt mert Danit az ut nagy részén ölben kellett vinni, h haladjunk is vmennyire. Másnapra jól bedurrantak a kezeim :lol: Amugy még mi sem voltunk külföldön -vagyis távolabb, a nyári nyaralás alkalmával 1-1 napokat átmentünk Ausztriába, meg ugye Szlovákiába is rendszeresen átjárunk. Nem mondom, h legalább egyszer nem kivánkoznék a tengerpartra, de ott sem az állandó fürdőzés vonzana hanem a kirándulás :lol:

Na megyek mert ugy látom szaporodnak a játékok a földön :roll:
Ja, amugy Lili jól van, bár éjszaka egy kiütést elvakart a vállán :roll: igy reggel gyorsan kapott Fenistil cseppet, remélem tényleg olyan jó mint ahogy mondják :wink: Végülis nekünk nem mondot a dokinő semmit a levegőzéssel kapcsolatban... Ha kertes házban laknánk lehet, h egy kicsit kimennénk az udvarra, de igy nem hiszem. Egy séta kész tortura, legalább 1 óra a készülődés aztán megint 1 hazaérkezés után mert vissza kell venni az itthoni ruhát, elpakolni....

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Megint vagyok egy kicsit. Lekapcsoltam a gépet, ne legyen kísértés, de a fiam visszakapcsolta :lol: :lol:

Villanybojlerrel nálunk csak vasárnap van gond. Viszont akkor jönnek sógornőmék, és anyósom naponta legalább 5-ször mosogat. Estére nem szokott rendes melegvíz lenni, de egyébként nincs gond :wink: :wink:

Ildi
palacsintát postázz Krisztiánnak. A múlt héten sütöttem neki, hétfőn szintén kellett, de már második napja palacsintát sütetne, na nem sok kedvem hozzá :oops: Két naponta nem vagyok hajlandó sütni :evil:

Mi is jó helyen lakunk ám :D zsákutcában, és az utca végén van egy patak ami a gyerekeim kedvenc helye, rakok róla pár képet :wink:
Kép
Kép
Kép
Kép

Ezek mind a pataknál készültek. Jó mert kb. 5 percre van tőlünk egy szabad sportpálya, aminek az egyik oldalán a patak van a másikon egy domb és ott már erdős rész van. Imádunk oda menni, nagyon jó friss a levegő :D :D Adri kedvenc ibolyázó helye :wink:

Nem akar haladni a gázszerelő, pedig jöhetne. Ha elalszik a kicsi vasalnom kéne :roll: ha meg itt lesz pont akkor nem hagyhatom magára :evil:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok! Megérkeztem, végeztem amivel tudtam, fiam hazafelé elaludt, bennmaradt a babakocsiba.

Gabi! Szépen megnőttek a gyerekek, jók a képek is. Picúrom miatt nem aggódok, mostmár semmi gond nincs a súlyával. Apropó: émász. Megküldték 2v.3hét telefonálgatás után a normális számlát. 4hó elmaradást találtak, úgy összekutyulták.
Villanybojler: nekünk az van, de nem volt még gondunk vele.

Csajok húzzatok bele, keveset írtatok még.

Este visszanézek.
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Móni!
Hé, ez így nem ér.... :lol: Jössz, írsz pár sort, majd közlöd, hogy húzzunk bele, mert keveset írtunk. :lol: :lol: Szerintem mindenki hozta a napi adagját már. És te? :lol: :lol: :lol:

Dobj fel valami témát, ha gondolod. :wink

A villanybojler: nekünk sem a bojlerrel van gond, hanem azzal, hogy napközben nem kapcsolják be elégszer, így estére, pont mikor ugye nagyon kellene, alig van meleg víz(inkább csak langyos)
Ez nagyon kellemetlen. Fazékban melegítem a vizet a XXI sz-ban. Csupán egy kérdés marad bennem: a havi majd 9000 villanyszámlába miért nem fér bele a forró víz? :shock: :twisted:

Zita!
Szapora kutyusotok van. :o Rettenetes lehet, amikor el kell pusztítani a kölyköket, de gondolom mást nem tehettek....
Én, lehet, hogy emberséges módon, de megszabadulnék az anyakutyustól. :oops: (állatorvos elaltatja)
Nálunk a cicák szaporodtak el egy időben, de nem adtunk nekik enni, ezért odébb álltak.. :cry: Sajnáltuk, de nem volt aki elpusztítsa őket (még időben) és azért 6 macska mégsem kell....

Gabi!
Ez a patak mennyire mély? Nekem úgy tűnik, az alsó képről, hogy eléggé mély. Vagy nem?

"kikapcsoltam a gépet, ne legyen kisértés"- ez nagyon jó.


Láttátok a Hálózat fogságában c. (Sandra Bullock) filmet- én néha így érzem magam. :lol: :lol:

Ildi!
Ezek az én szavaim: A lakás megint egy nagy disznóól! :lol: Én ilyen szempontból szigorú vagyok velük: szorulnak, ha nem pakolnak el. Általában letiltom őket a Minimaxról, vagy a szám.gépről.
Neked Dani még kicsi, ezért ne is idegeskedj rajta. Csak pakolj és pakolj .... :lol:
Hú, 7 emeleten laktok? Gondolom, milyen öröm lehet a gyerekeknek, ha anyukádéknál vagytok.
Egy időben mi is gondolkoztunk panelon, de nem jött össze. A panel-árak nincsenek összefüggésben az értékükkel. Legalábbis szerintem. Mondjuk, úgyis csak átmeneti megoldásként jött volna szóba. :wink:

Hatalmas súllyal születtek a gyerekeid. :)

Muszáj befejeznem az írogatást, mert sok lesz belőlem...

Timi
thimó
 
 


Hogyan tartsunk rendet a lakásban?

Íme a megoldás: Kép
thimó
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Bocsánat a sok képért, de nem tudtam választani. Ő az a ifjú természetfotós akit emlegettem. Nézzétek meg a honlapját! Olyan szuper!
:lol: :lol:
Timi
thimó
 
 


Sziasztok! Visszatértem egy kicsit, kevés volt az olvasnivaló, meg kellett isméteni.
Zita! Szeretek főzőcskézni, csak az a gond, picúr óta nem jutottam le az alsó szinti konyhába. :( Most megpróbálok kialakítani fent egy kis konyhát, :) kell még hozzá egypár dolog. Nemsokára kialakul. :P
Timi! "Így tartasz te is rendet a lakásban?" :) Amúgy ne idegeskedj, :lol: , van még hely aa topikban, belehúzhatsz.

Csajok! Új téma: Valentin nap :D

Ki mivel és kit mivel leptek meg?
Valaki tartja közületek?
Nálam sajna nem volt meglepi, :cry: mert mire kinéztem volna páromnak valamit, megjelent mögöttem, így lemondtam róla. Nem akart elmenni onnan. :x :x Én viszont a kocsiból kinéztem, hogy besurran a virágoshoz. Lesett egy nagyon az emberem, hogy bennt ülök a kocsiba. Így az se lett meglepi. +Ma eljutottam fodrászhoz is :lol: :lol: :lol: (10hónapja volt vágva a hajam). Erről ennyit.

Visszavonulok, a fiam megint a kezemben aludt el, :) most ez a sláger.

Jó éjt. [img]Íme a nagy utazó.
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 680.77.jpg[/img]
horvathne.d.m.
 
 


Jó reggelt!

Móni!

Ezt a módszert még nem alkalmaztam a rend fenntartására, de lehet, hogy kipróbálom.....
:wink:

Egyébként nem idegeskedek és remélem nem értettél félre. :roll: :lol:

Valentin-nap: én ezt egy újkeletű találmánynak tartom, minőségi tartalom nélkül. Szerintem, főleg egy házasságban, a mindennapi kedvességek, szavak, tettek jól kifejezik azt, amit az ember érez a társa iránt.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Na túl vagyunk a gázszerelőn is :wink: nem tudom én többre emlékeztem, hogy többe fog majd kerülni :lol:
Viszont nagyon rendes volt, mert a szivattyú is tönkrement benne :evil: :evil: :evil: amit 3 éve cseréltettünk, ezt pontosan tudtam, mert akkor voltam ugyanígy utolsó idős kismama :wink: viszont köv. télen alig használtuk a cirkót, tavaly is csak akkor mikor a lakónk volt.. :cry: (patkány)
Viszont febr. 10-én járt le a 3 éves garancia :evil: de mondta, hogy eleve ha kijön nov.-ban amikor hívjuk bőven belefér az időbe, a másik meg, hogy negyedévente egyeztet ezzel a céggel garancia ügyben, így jan valamennyire írta a cserét :wink:

Timi
két éve lett szabályozva a patak :wink: :wink: amikor volt a mkeresztesi árvíz utána csinálták meg. Teljesen kitakarították a medert, a falrész az meg megvolt. Maga a patak nem valami mély, kivéve ha a hasznosi víztárazóból leengedik a vizet.
Viszont mikor az is 2 éve volt Pásztón is volt a nagy víz, akkor majdnem a perem felső részénél volt a színt :roll: :roll: rendesen dübörgött az egész, akkora hangja volt :shock:

Nyáron van, hogy olyan büdös szaga van, mert szinte egy helyben áll a víz :? na meg tiszta békanyál. Na akkor nem szoktam "bele"engedni a gyerekeket.

Móni
mi sem tartjuk a Valentin-napot. Nálunk ez sem másabb nap mint az év többi napja :wink: :wink: ugyanúgy szeretjük egymást :wink: Ugye 3-szor megvolt az esély arra, hogy ezen a napon szülök, akkor persze fontos nap lett volna :lol: :lol: de hát egyik gyeremekem sem volt ennyire romantikus :wink:

Krisztián nekem is sokszor ölben aludt el :wink: :wink: Mióta tönkrement a fotel, általában gép előtti széken altattam :wink: :wink: innen a tv-t is látja :wink: viszont most már a pocimtól nem tudom, ill. ha elalszik annyira elzsibbadok, hogy nem tudok felkelni vele. Most a mi ágyunkon alszik el tv. nézés közben általában :lol: vagy épp mellette, pl. így
Kép
Vagy az apján :wink:
Kép

Tegnap voltam nst-n meg a dokinál. Hát rengetegen voltak. Ráadásul az nst után olyan rosszul lettem, nem bírok most hanyadt feküdni :? , hogy haza kellett menni. Másfél óra múlva mentünk vissza, de még mindíg rengetegen voltak. Több mint 2 órát kellett várni, hogy sorra kerüljek :?
Pont jött le a szülésznő, megkértem mutassa meg a dokinak a papírt, akkor nem is megyek be, erre, hát ő nem őrá is ugyanúgy néznének mint a véres rongyra. Na ő bármikor bemehet ugye, és fél pillanat.. :evil: Pont ő az a szülésznő akinél nem szeretnék szülni, de amilyen szerencsém van, tuti őt fogom ki :evil: :evil:

Na a lényeg, ugye megnézettem a dologkat uh.-on, mert a múltkor egy csomó minden lemaradt.
Nézi a doki, hát kicsi feje van, mondom nem baj (nekem pici fejük volt) utána nézi, hát nem lesz nagy baba, mondtam az sem baj, majd kinnt megnől :lol: :lol: :lol:
nem lesz nagy ez azért relatív. Az én számításom szerint márc. 6-ig van majdnem 3 hét az alatt ha sablonnövést nézünk nőlhet 700-750g-ot. Akkor is megvan a 3500 g, annál meg nem is bánom ha nem lesz nagyobb :shock: :shock:
Egyébként 2800g. Minden jó a köldökáramlás is, magzatvíz is átlagos, a lepényem pedig másod fokban érett.

Rákérdeztem a bari-himlőre azt mondta nincs gond, mégha Krisztiánon ki is jönne, a pici az anyatejjel ilyenkor teljesen védve van, mert ugye mást eleve először nem kap. Volt bővem tejcsim a másik kettővel, remélem most is lesz, szóval így azért már nyugodtabb vagyok :wink:

Este negyed 9 után értünk haza utána kezdtem el csinálni Adri haját :shock: Ilyen lett :wink:
Kép
Kép

Végül nem lesznek barnák, mert azt mondta a kozmetikus az arcfesték sok allergén anyagot tartalmaz :evil: :evil: szóval fehér bennszülöttek lesznek :shock: :shock: :shock:

MIndenkinek szép napot:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Tök jók ezek az alvós képek! :D
Dávid azt mondja Krisztiánra, hogy őt ismerem. :wink:

A kakaós-módszer sem jó?
Nagyon menő lett Adrika haja. Aludni tudott a gyöngyöktől?
Volt, hogy én hajcsavarókban aludtam... :wink:

Rendes gázszerelő: :D :D

Mit főztök? én még vacilálok rajta.

Timi
thimó
 
 


Timi
aludni Adri simán :lol: :lol: :lol:
Ő általában hanyadt fekve alszik, néha zeng tőle a ház úgy horkol :lol: :lol:
Szóval a gyöngyök nem bántották a fejét :wink: :wink: :wink:
Én a páromat már nem is idegesítem ilyen kakaós módszerrel, így sincs kedve menni :? :?
azt hittem minta barnító krémem van itthon nagy büszkén előkerestem, és nézem, hogy az valami hajkondicionáló a barna szín kiemelésére :oops: :oops: erről ennyit :wink:
Azt azért nem kenetem rá :shock:

Főzni levesileg még van gulyás valamennyi, amellé max. valami tasakos, hogy elég legyen :wink:
Krumplis tésztát gondoltam, de azt csak anyósommal ketten esszük, a többieknek még nem tudom. Krisztián megint palacsintát akar enni :evil: :evil: :evil:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Timi
jól látom, hogy itt vagy???? :shock:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi, remélem itt vagy még..

Palacsintát ne is mondd, tegnap este 6-kor kellett nekifognom, mert a fiúk azt kérték.

Timi
thimó
 
 


Egyszerre írtunk: :lol: :lol:
thimó
 
 


Én lebbencslevesre gondoltam, de még kellene valami hozzá
thimó
 
 


Itt vagy még? :shock:
thimó
 
 


Sziasztok!
Végre ideértem. Sikerült megvennem a tűzhelyet, este hozzák ki és holnap jön is a szerelő hogy beüzemelje. :lol: :lol:

Timi! nem értetem félre,és én is csak poénkodni akartam. :? Bocsi

Gabi! Jó lett a lányod haja, ha lesz lányom, következőnek, akkor tudom kitől kérjek tanácsot frizura ügyben. Megtehetem? :)
A baba szuper hogy jól van. Ha 3300g-mal is lesz meg, az sem kicsi.
Szépen tud aludni a hapsiosztag a családodból.
A pocilakó milyen lesz, nőuralom, vagy férfiuralom lesz?

Ildi elvesztél? :) Rég láttalak a topikban.

Csajok kár pedig a valentin napért, ilyenkor lehet kicsikarni a férjekből pár szál rózsát.Én máskor pl nem kapok.

Ja. Előzőekben feltettem egy képet a kocsiban alvó fiamról. Megpróbálom mégegyszer pótolni, hátha... [img]

Este visszatérek, hátha hamar megérkezik a tűzhelyem.
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Móni!
Új tűzhely: :lol: :lol: :lol: Gáz vagy villany?

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Nem vesztem el, csak a péntek takaritós nap nálunk +ugye nehezitett pályán mozgok :lol:

Na, ugy látom ennyi voltam, leánykám meséért könyörög. Persze már 3-t megnézett a gépen mig takaritottam igy most inkább az olvasásra beszéltem rá :wink:

Este jövök

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Timi, nekem csak a gáz jó palackozva ráadást. :cry: A vezetékes majd most jön felénk, lusták a gázosok. Kimaradtunk a szórásból. :?

Én most az után kajtatok, hogy a fölös dolgok mennek a padlásra és legalág forogni való helyem legyen egyenlőre.A többi még ráér.
A spajz, ahol az ideiglenes konyha lesz, 2m*3m, itt alkotok most. A fiam élvezi legjobban a kupit, tud rajta nagyobbat alkotni.

Ildi bocsi :) ,de nem ismerem senki rendszerét. Nálam most csak zajlik az élet, nincs konkrétum. Nagyon várom a tűzhelyt, utánna tudok meglepit is csinálni az embernek. :D

Megyünk szerelvényé, gajra ment a vizes dolgunk és a család nekiállt megcsinálni.Valahol folyik a vizünk, kiürült a kút. :(

Legyetek jók,visszanézek.

Ja, a képet megint nem bírtam feltenni. :cry: :cry:
horvathne.d.m.
 
 


Elfelejettem!
Ildi! Láttam egy starjáni topikban a lányodról egyképet. Az évnyitós volt vagy valami hasonló. Nagyon ari volt, tapsoltak valamit.
Kép
Az apjával vezet, így nyugton van ha várni kell.

Este jövök ha megérkezett a ........helyem.
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Csak most jutottam ide... Hát nehéz napok következnek, el kezdtek viszketni a kiütések :twisted: Vagyis napközben nincs gond, de szegény Lili este már csak dobálta magát az ágyban mert mindenhol viszketett.

Zita, Timi
Nektek voltak már bárányhimlősök a gyerekek? Kentétek vmivel?

Nekünk a dokinő felirta a cinkrázósat, de több helyről is azt olvastam-hallottam, h már nem szivesen alkalmazzák, nagyobb a bőr gyulladásának veszélye. Igy nem is váltottam ki, hanem irattam Fenistil cseppeket, azt adom neki. Viszont ugy döntöttem, h holnap mégis kiváltom a fehér lötyit és legalább éjszakára bekenem vele. Inkább, minthogy szétvakarja magát -nem virraszthatok mellette egész éjszaka :roll:

Móni
Dani is imád autót vezetni :lol: A nehezitett pálya azt jelenti, h itthon van Lili is és ugye beteg is ráadásnak...szóval kevesebb az időm mint általában :wink: Gyerekekről van "pár" kép fent, az általad emlitett anyák napján készült :lol:

Elküldöm mert engem hiv a lány! Ugy látom kemény éjszakánk lesz :shock:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Csak gyors jelentkezés, mert rengeteg vasalnivalóm összegyűlt :evil: tegnap vasalás helyett lementünk a farsangira, de kár volt. Két nőt jól kiosztottam, utána visszamentem az osztályba, így semmit nem láttunk a gyerekekből :evil: :evil:

Ildi
a cinkrázót ott ahol nincs elkaparva nyugodtan használhatod!!!!
Ott nem ajánlják ahol már "meg van nyílva" a pötty, ott beleaszárad, és ténylegesen elfertőződhet. A bari-himlős könyvbe amit kaptam ott mentolos hintőpor van írva viszketés ellen.

Na megyek, ha tudok délután jelentkezem!!!

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek, mert most értünk haza a bevásárlásból és még nincs ebéd sem. :roll: Mondjuk a panírozott halat és a hasábkrumplit nem nagy dolog kisütni. :lol:

Ildi!
Hogy van a kis pöttyös?
Szegény Lilike, nem lehet neki kellemes a viszketés. Én személy szerint nem tudok neked segíteni bari-himlős ügyben, mert nekem (még ) nem voltak himlősek a srácok. Én úgy emlékszem Zitának már voltak a gyerekek. Na és Gabi is naprakész himlő ügyben.
Milyen könnyű dolgom lesz, ha az én fiaim is beleesnek, ennyi tapasztalt anyuka...
És akkor most várható, hogy Dani is himlős lesz? Esetleg őt még mindig védi az anyatej?

Gabi!
Mi történt, hogy ilyen rosszul sült el számodra a farsang? Akkor fénykép sincs? :cry: :cry:
Jó vasalást... Nekem is kellene... Mosni is... :roll:

Móni!
Tűzhely üzemel? Egyébként az én fiaim is szeretnek "vezetni". :D Nekik már apa azt is megengedi, hogy az ölében üljenek, amikor áll be az udvarba. Nagyon szeretik tekerni a kormányt :roll:

Zita!
Milyen volt a nagylányodnak a farsang? Képeket láthatunk esetleg? Persze, csak akkor, ha publikus. Nem mindenki szereti, akarja felrakni a személyes képeit a netre. (kicsit én is így vagyok)
Ha jól tudom a fotóalbumból ki lehet szedni, de ez nem biztos. Tudtok erről valamit. :?: :!: Nekem megnyugtató lenne, ha amit felrakok, azt vissza is vehetem.

Éhesek a fiaim, már alig várják a sült krumplit -katchupot. Apa focizik ismét, ő nem eszik.

Lángost szoktatok sütni? Egy jól bevált recept kéne nekem, mert amit a múltkor sütöttem, nem volt az igazi. Igaz, azért elfogyott. Mégsem volt olyan, mint amit a lángososnál lehet venni.
Nem sürgős ám, csak ha esetleg valaki ráér bepötyögni valamikor :oops:

Tényleg megyek, valahogy leállítom az ujjaimat. :P

Szép napot! :lol: :lol: Mit szóltok, hogy próbálkozik a tavasz?


Timi
thimó
 
 


Sziasztok!
Most érek csak ide. Tegnap 19h után ért haza a tűzhely, a család már elfáradt addigra. :cry:
Reggel 8h-kor elmentem apámért, ő vízvezeték szerlő, ki kellett cserélni egy pár csövet, de meg is kellett venni a hozzávalót.
10h-ra végzett, jött a gázos, megcsinálta a tűzhelyet, ki is próbáltuk. Utána hazavittem apámat, bevásároltam az ebédhez. Felébredt a fiam, mire megfőtt a kaja. Gyors kaja: sajtos, tejfölös tészta. Szeretitek? A boltba ez jutott eszembe, ami nem tart sokáig.Most ebédelünk.Majd kérek jó recepteket én is. :D :D

Timi! Majd kikeresem anyám lángosos receptjét és bepötyögöm ha lesz időm. Finom szokott neki lenni, bár nem tudom sósabbat vagy édesebb ízű tésztát szeretsz? :)
A fiam még nem tekeri a kormányt, csak fogja, ennyivel beéri, még!

Ildi! Lilinek gyógyulást, mi még nem voltunk semmilyen himlőben, de beleeshetünk bármikor. :)

Amúgy tényleg jó idő van, ilyenor kellene egy jót levegőzni.

A kismama hogy van? Magadat azért nem vasaltad ki ugye? :D :D :D (bocsi!)

Nekem is kellene mosni, de hétfőre marad, akkor lesz normális vizünk. Saras vízbe nem szeretnék mosni. :?

Legyetek jók, majd visszakuk este.

Móni
horvathne.d.m.
 
 


Kép Benus 15 hósan Kép Dávid 18 hósan [img]
Kép Kép [img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1171722427.79.jpg[/img] Beni 3 évesen Kép Dávid 3 évesen
thimó
 
 


Kép Együtt..
thimó
 
 


Na, most aztán sokat gyakoroltam, de sikerült végre!

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Ildi: a sértetlen pötyikre kenheted a rázósat, mi is éjszaka használtuk. Nappal pedig 2-3-szor is tusoltattam őket langyos vízzel és utána hintőporoztunk + a Fenistil cseppek, nekünk bevált. Ha nagyon panaszkodtak, inkább volt újabb zuhany és hintőpor, tényleg sokat használt! Meg laza pamut öltözet.

Képek nagyon jók!!!!! :D :D :D

Mennem kell,picurt megetettem. Hétvége, rohanás, most épp kinti munka + mosás van, este köszöntés és még sok egyéb….. További kellemes hétvégét mindenkinek! :D Z.
zichy
 
 


Sziasztok!

Timi, aranyosak a fiúk, alig várom,hogy az enyém is ilyen nagy legyen. :P

Zita, neked mennyi idős a picúr? Rólad még amúgy sem hallottam sokat, mesélj egy kicsit.Nagytakarításnak vége van, vagy holnap folytatod?

Bennti dolgokba nekem is bele kell kezdeni, jobban mondva tovább is kéne folytatni. :cry: Amúgy ugyan úgy vagyok most, mint ti a konyhával. Nekem a volt kollégák mindíg a házi munkáról beszéltek, :) néha én sem tudom, hol kezdjek bele. :oops:

Húsvéttal hogy álltok? Tartja valaki? Ha igen, kérek tanácsot,hogy lehet gyorsan és finoman főzni. :D
horvathne.d.m.
 
 


Lemaradt a kép: keresztapjánál voltunk és elkunyerálta az üres hordót.
[img]

Mostmár jó éjt mindenkinek.
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Köszi a bárányhimlős tanácsokat :wink: Eddig nálunk is csak a Fenistil cseppek voltak+zuhany, de ma este bekentem és eddig jobb mint tegnap volt (kop-kop-kop)

Timi
Nagyon aranyosak a fiuk! :lol: Hasonlitanak, de mégis mások...v csak én látom igy :lol: Lángos receptet nem tudok irni Neked, mert ugyan én szoktam sütni, de recept nélkül, magamtól érzésre. A tésztába én mindig főzök egy szem krumplit, h lágyabb legyen :wink:

Móni
Sajtos-tejfölös tészta nálunk is bejön, gyors és finom :lol:

Nálunk az utóbbi időben a gyorsleves a menő ABC tésztával (Lilinek ez a mániája) Egy-két szál zöldség-répa nokedli szaggatón lereszelve, pici olajon hirtelen megpárolni, felönteni 1 l vizzel, bele két leveskocka majd egy kis tészta. :wink:
Szó volt fenntebb a tüzhelyekről, nekem villany van és imádom! Nagyon jól süt a sütője, egyenletesen és gyorsan...nagyon elégedett vagyok vele.

Na és a végére egy pár beigért recept :wink:

almás-diós muffin (nekem ez a kedvencem :wink: )
1 1/3 bögre liszt
3/4 teáskanál (tk) szódabikarbóna
1/4 tk só
1/4 tk ő fahéj (én többet szoktam mert imádom)
3/4 bögre cukor
2 lágyan felvert tojás
1/2 bögre olaj
1 tk vaniliás cukor
1/2 bögre dió
1 1/2 bögre reszelt alma.
Lisztet keverjük a szódabikarbónával, sóval, fahéjjal majd a cukorral. Tojást felverjük, bele a vanilia, olaj majd ezt a lisztes keverékhez, végül az alma és a dió. 190 fokon 15-20 p

csokoládés muffin
25 dkg liszt
1 sütőpor
2 ek kakaópor
12 dkg tejcsoki
12 dkg fehér csoki (én csak egyfajta csokiból csináltam ->maradék mikulás, csokinyul :wink: )
10 dkg kristálycukor
2 dl tej
1 dl tejföl
10 dkg vaj
1 tojás
Lisztet keverjük a kakaóval, cukorral, sütőporral. Tojást felverjük, vajat megolvasztjuk és a tejjel, tejföllel kikeverjük, összekeverjük a liszttel majd bele a csokidarabok. 180 fokon 15-20 p

csokis muffin
15 dkg liszt
2 tojás
15 dkg vaj
15 dkg cukor
3 ek baracklekvár
fél cs. sütőpor
5 dkg kakaópor
5 dkg csoki
Lisztet sütőporral, kakaóval keverjük. Tojást felverjük, vajat olvasztjuk majd összekeverjük, bele a cukor, lekvár, liszthez keverjük majd a végén a csokit. 170 fokon 15-20p


Kenyér alaprecept
375 ml viz
1 ek só
1 ek cukor
1 ek ecet
1 ek olaj
30 dkg finomliszt
30 dkg rozsliszt
2,5 g friss élesztő v. 1 csomag száritott élesztő
Gépben NORMAL program.

Ez egy alaprecept. A liszt fajtája ill. a fajták mennyiségi aránya tetszés szerint variálható. Pl. készülhet az egész csak finomlisztből v. csak Graham lisztből. Ha teljes kiőrlésü lisztet használtok akkor maradjon ez az arány v. 20 dkg teljes kiőrlésü 40 dkg finomliszt arányt javaslom. Ha tul sok a teljes kiőrlésü akkor egy elég intenziv izü, sürü kenyeret kapunk. Lehet bele krumplit is főzni, akkor a krumpli sulyát a liszt sulyába bele kell számolni. Tehetünk bele magokat is izlés szerint. Természetesen nem csak kenyérsütő gépben készithető -mint ahogy egy képpel már igazoltam :wink: -, olyankor jó alapos kidolgozás után 1-1,5 órán át kelesztjük, kivánt formára alakitjuk majd letakarva még fél órán keresztül pihentetjük. Előmelegitett sütőben kb. 1 óra alatt megsül. Akkor jó, ha már kong :wink:

Ha van kérdés csak tessék, szivesen válaszolok :wink: :lol:

Jó éjszakát mindenkinek

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Igen, igen, igen! Az én vágyam is egy villanytűzhely. Az anyósomé az volt és olyan, de olyan szépen sült benne minden. Úgy szerettem nála sütni. :lol: A villanytűzhelynél van felül is fűtőszál, így nagyon szépen, egyenletesen süt. Bezzeg az enyém: alul láng, felül semmi. Pedig van benne egy alufóliával betekert cserép, hogy ne égessen olyan nagyon, de mégis.... :cry: A kenyér alja nekem pár perc múlva már kongana. Lehet, hogy kipróbálom azért, mert nagyon finom lehet a frissen sült kenyér. És az illat... Hmmm... :lol:

Mennyi idő ez a bari-himlő? Túl van már a nehezén v. még mindig jönnek ki a pötyik?

Lángos: én is találomra csináltam, tejföllel. Hallottam róla, hogy tesznek bele krumplit, hogy puhább legyen. Ki fogom próbálni, de nem most, mert ma Sajtos pogi lesz. :wink:

Ilyen levest én is szoktam, csak a zöldséget-répát karikára vágom és úgy párolom meg. A többi ugyanaz...

Móni!
Sajtos-tejfölös tészta tényleg fini, szeretjük ....
Házimunka: én úgy vagyok vele, úgyis meg kell csinálni, akkor már inkább megpróbálom benne örömömet lelni és jókedvvel csinálni. Jó időbeosztás és a tervezés a titka szerintem. Arra is rájöttem, hogy némi lazaság is kell, mert 1-2-3 gyerek mellett úgysem lehet tökéletes háztartást vezetni. :oops: Az, hogy legyen kaja, mindig tisztaság és rend legyen, ne legyen tele a szennyestartó, ne álljon vasalnivaló a kosárban,az udvar-kert is rendben legyen, a gyerekek és a férj se legyen elhanyagolva, stb.. stb, mindenki boldog és elégedett legyen, ez így együtt nekem nem megy. :oops:

Gabi?

Zita!
Holnap már tudsz jönni, ugye?

Szép vasárnapot!

Timi
thimó
 
 


Jó reggelt mindenkinek! :) :)

Timi! Lángos receptet találsz a fakanál.hu-n, de ha elaludt Levi, bepötyögöm anyámét is.

Megint pakolhatok arrébb, képzeljétek, kukázik a fiam. :cry: Bevonultattam a kukát a spajzba, kezdi a kipakolást belőle Levi. :?

Ildi! A fiad csinált már ilyet?
Sajnos a villanyos tűzhely nekem nem jó, nehéz átvezetni a konektort, :( ugyanis a kiskonyhába csak lámpa van, konektor nincs. :cry: Amúgy ha végre bekötik felénk a gázt, rá lesz téve a tűzhely is. :) :)

Sziasztok.
horvathne.d.m.
 
 


Timi!
Lángos recept:
40dkg liszt
3dkg élesztő
2főtt burgonya
1e kanál olaj
pici só
langyos tej
csipet cukor

Az élesztőt 1dl langyos tejben,csipet cukorral felfuttatod.
A liszt közepébe mélyedést nyomunk beleöntjük a megkelt kovászt, hozzáadjuk az áttört főtt burgonyát, az olajat, és egy lágyabb kelt tésztát dagasztunk.
Belisztezzük a tészta tetejét és jól megkelesztjük.
Méretre szaggatjuk és kisütjük.
Jó étvágyat mindenkinek hozzá.
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok ám, és még egyben :wink: :wink: Pedig este azt mondta a fiam éjszaka kibújik Esztike, na de, hogy melyik éjszaka? :wink: :wink:
Reggel voltak jó kis keményedések, de elmúltak :cry:

Timi
a házimunkával én is így vagyok. Most meg főleg :oops: Nincs annyi energiám, de majd lesz :wink: :wink: :wink:
Már a tavaszt várom, hogy lehessen kertészkedni. Már vettem egy csomó virágmagot :wink: :wink: :wink:

Én egy nagyon guszta sakk-szelet receptet írtam le, majd a héten azt szeretném megcsinálni :wink: :wink:

A fiaid nagyon szépek :wink: :wink:

Farsang: nagyon korán nem akartam beülni, na meg Adrit kellett öltöztetni, ugyanis anyósom keresztbe szervezett Tibinek, de ez hosszú :? :? Mire készen lett visszaért Tibi, kimentünk, hogy bemegyünk a tornat.-be. na az ajtónál álltak a 8. oszt.-ok nyitótáncra készülve, na ott álltunk többen, hogy majd ha ők bemennek mi is bemegyünk. Na jött egy idősebb nő, lökdös, hogy neki ülő jegye van, na persze...elzavartam :oops: :lol:
Utána jön egy másik, na azt a nőt amúgy sem bírom, mert a lánya állandóan csúfolta Adrit amitől Adri teljesen ki volt idegileg. Na ő is lökdösődött, na akkorra már elég volt, megkérdeztem mit gondol mégis 9 hónapos terhesen én miért állok itt, ha nem azért, hogy be akarok menni, Mellettem egy kb. 11 hónapos babával vártak szintén. Na ő is eloldalgott :twisted: :twisted:
Utána visszamentünk az osztályba. Majd a szomszédasszonytól elékérem ő kamerázott.

Fénykép egész testes így nem lett :cry: :cry: :cry: Pedig olyan aranyos volt Adrika. Ja, neki volt egyedül kisfonatos haja :shock: még jó, hogy azt kértek. Jó "szórakozás" volt, na meg kibontani is :evil: :evil: de megdicsért az egyik anyuka, hogy türelmem az van :D :D

na megyek, majd holnap jövök, addig is legyen szép napotok :wink:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Amit még akartam :wink: a buli az viszont tetszett a gyerekeknek. Bár Krisztián bátorkodott, de táncolni nem mert, viszont ott állt és nézte a gyerekeket, olyan ari volt :D :D

Azért a nap zárásaként majdnem sikerült hasra esnem a lábtörlőben :oops: :oops: annyira kerülgettem a szaladgáló gyerekeket.

Na, most már tényleg megyek, Adrinak írni kell feladatokat :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Jóslófájások: :lol: :lol:

Sakk-szelet : nem ismerem. Közkincsé tennéd, ha megkérlek?

Hű, olyan vagy, mint egy anyaoroszlán :D . Ilyen helyeken, mindig ez szokott lenni, mint akiknek az életük múlik azon, hogy minnél hamarabb bejussanak.

Gondoltam, hogy tetszeni fog Krisztikének a sok gyerkőc. Dávid az oviban is elbűvölten nézi a gyerekeket, hát még egy rendezvényen.

Kisfonatos hajat kértek és egyedül te csináltál? Ez igen. :D

Képzeljétek, próbáltam chatelni. Érdekes volt, akik ott voltak is kedvesen fogadtak, csak az volt a gond, hogy nem tudtam miről csevegnek, így nem tudtam bekapcsolódni.

Mit szólnátok ahhoz, ha valamikor megbeszélnénk egy időpontot és ott taliznánk a chaten? Csak egy ötlet.. Kipróbálhatnánk, ha gondoljátok.

Ja, Gabi már akartam neked máskor is szólni, hogy akivel a pásztói topikon szoktál beszélgetni nem akar csatlakozni ide hozzánk? Szerintem mindenki szívesen látná itt.. Megkérdezed őt?

Ma mégis a gulyásleveshez lángost sütöttem. Fini lett. Tettem bele krumplit, így puhább.

Timi
thimó
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: