Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jó hogy mindenki jól van.

Lola, lehet hogy hülyeséget fogok kérdezni, de te különben könyvelő vagy? Vagyis én keresek egy könyvelőt, és azt szeretném megtudni, hogy te vállalsz e ilyeneket?

Nagyon berátgam a mostani könyvelőmre. Azt beszéltük meg, hogy most nem tudjuk kifizetni az áfát, úgyhogy kérünk fizetési halasztást. Errem ma kapom a levelet hogy inkasszó van a számlánkon. Természetesen nem küldte el a levelet. Nekem azt mondja, hogy csak nem fogadták el, de akkor meg kellett volna levelet kapnom, hogy bocsi. Szóval ezt most elintézi, és utánna elhozom a cuccot. Segítsetek, ha tudtok jó könyvelőt lécccci. Nekem ötletem nincs merre induljak Kép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Csilla profiljában nagyon aranyosak a gyerkőcök!!!

Hát majd megpróbálom, hogy másszon be az ülésbe Roli, hátha... Römeg King ülésünk van.

Kipróbáltuk, most jövünk a garázsból, ha mindkét kezét megfogom fellép az autóba, onnan az ülésre és onnan be a saját ülésébe. Sajnos meglátszik az ülésen ahogy belép, ez akkor gáz ha tök sáros és úgy jövünk haza.

Majd meglátom mi lesz. Nem akarom hogy már most utálja és féltékeny legyen a tesójára, mert miatta egy csomó dolgot most nem úgy szabad neki, mint eddig.

Na, megyünk aludni, megint esik a hó és megint rámtört az álomkór...

Cirmike
ma 11 hetes

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Helló!

Spectro, megnéztem a profilodban, nagyon édesek a gyerkőceid, pici fiad még nemigen értékeli a kamerát! Kép
Örülök, hogy megoldódott a bevallásod! Utálom az olyan cégeket, akik nem tudnak normális igazolást kiadni, meg felvilágosítani a dolgozóikat.
Mennyi a korkülönbség köztük?
Gyere nyugodtan, ha ritkán hát ritkán is szívesen látunk!Ahogy engedik a lurkók, gondolom nem semmi mostanában neked!

Hajni, igen én könyvelő vagyok. Néhány ismerősnek, rokonnak vállaltam csak a könyvelését! Sz.tem leírom majd priviben, hogy miért! Az Apeh-hal elég nehéz dülőre jutni. Az áfabevallással sem késhetsz, mert megbüntetnek, de ha már beadtad, ketyeg az óra az áfára, késedelmi kamatra.

Cirmike, sebaj mingyá' jön a jobbidő és nem lesz sáros a kiscipő, bár a mai időjárás nem ezt mutatja. Kép Minek esik már ez az izé!???? Próbálj odatenni, valami papírtörlőfélét, vagy v.mi rossz rongyot, hátha... Addig meg max. koszos lesz. Ha jó idő lesz (mikor?) majd kimosod és a napocska megszárítja. Inkább legyen sáros addig!

lola77
 
 

 
 

Lola, várom a leveled. A címet gondolom megtaláltad a profilomban.

Cirmike, próbáld vele úgy felfogatni a dolgokat, hogy ő már milyen ügyi, meg milyen nagy, hogy ilyeneket egyedül is meg tud csinálni. Szerintem ha ezt így vezeted elő, nem lesz féltékeny a tesóra.

Bocsi, már megint én adok tanácsokat, mikor nekem még nincs babám, de ilyenkor visszagondolok a gyerekkoromra, és próbálok gyerek fejjel gondolkodni. Tényleg bocsi, ha úgy gondoljátok, nyugodtan szóljatok, befogom a szám KépKépKép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Helló-belló!

Nem sokat írtatok csajok a 7végén. Persze én sem! Kép
Az én felmentésem: férjem egész hétvégén lázas, beteg, nyűgös (mint egy férfi, amikor beteg-ismerős?), halálán van. Ráadásul tegnap berakták az öccsével a nagyszobaajtót, tokot bontottak, küszöböt...
Erről jut eszembe, Hajni sokszor eszembe jutottál! Ez csak 1 ajtócsere volt, de mi munka egy ház felépítése!!!!!!!!!!!! Minden elismerésem a tiétek.
Küldöm a mélt, remélem megérkezik.
Látom Szilvi, most sem tudott írni, Cirmike biztos pihen.
Nálunk más újság nincs, én még nem kaptam el a Zuramtól!
Sziasztok!

lola77
 
 


Sziasztok,
Én is csak most jövök. Jó volt a hétvége.
Pénteken Roli a Dédinél aludt, voltunk András cégének vacsoráján, de csak tízig dumálgattunk, aztán hazajöttünk. Sajnos szombaton nem ment tovább az alvás a szokottnál, pedig úgy terveztem. Voltunk bevásárolni, sétáltunk a sétálóban is egyet, megnéztünk egy cs.kályhás munkát, aztán mentünk Roliért és egész délután vele voltunk.
Ma vasárnap András sajnos elutazott Szegedre egy tájékoztatót tartani új régióbeli kollégák felkutatására, (holnap este jön csak brü-hü-hü), de szerencsére jöttek anyuék délelőtt és jött a Dédi is, elmentünk nőnapi ebédre Tatára, majd itthon voltunk és még anyu unokatesójáék is átjöttek, szóval nem értem rá szomorkodni, de nagyon hiányzott a társaságból Apa.

Éva, próbáld meg nem elkapni a kórt, nem dölhetsz Te is ki!!! Kép
Szilvi, hiányolunk, mikor lesz otthon is net?
Hajni mész holnaptól dolgozni?

Lassan megyek az ágyikóba én is...

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Hello!

Időnként én is benézek ide Kép.

Cirmike, még nem tudom megyek e dolgozni, 1 óra körül szoktak felhívni, hogy nem kell menni. De szerintem ma már biztosan. Majd kiderül.

Lola, írtam neked vissza. Azt elfelejtettem, hogy szerintem jövőre EVÁ-sak szeretnénk lenni.
Remélem a párocskád javul, tudom milyen ha egy hapsi beteg KépKép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Jajjj, Lola, örülni fogsz nekem, visszaküldtem azt is amit te küldtél, pedig ki akartam törölni KépKép. Bocsi, asszem ma egy picit szétszort vagyok KépKép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Már kitöröltem, és elküldtem még egyszer. Úgy küldtem, hogy válaszol, úgyhogy valószínű jó címre ment Kép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Hajni, nem kaptam meg a leveled, írtam újra.

Cirmike, Ti tényleg jól jártok a dédivel, biztos sok energiája lehet, ha mindig elvállalja a Rolit.
Elég szar lehet most "facéran", de még szerencse, hogy ilyenkor is tudsz mozgósítani rokonságot, hogy meglegyen a program. Én is így szoktam: unokatesók, nagynénik, régi ismerősök. Ezekkel úgysem tud az ember minden hónapban talizni...

Ja, Hajni neked jutott eszembe! A cégünk szervezi áprilisban az Élettér kiállítást, a Sportcsarnokban lesz. Ha gondolod, jegyet is tudok majd szerezni. Szerintem mindenképpen nézzetek el majd, mert még gondolom sok mindent kell vennetek a házhoz-, házba. Ott sokszor van akció, kedvezmény ha akkor megrendeled!(nyílászárók, gipszkarton, tapéta, festék...ilyesmi) Asszem 15-16-17, péntektől vasárnapig lesz! Nézzetek el!

Most ennyi! Puszika

lola77
 
 


El is felejtettem, hogy van ilyen kiállítás is. Mennyibe kerülnek a jegyek? Vagy a szerezni az szerezni KépKépKép. Ha nem túl drága, mindenképpen kinézünk. Csak el ne felejtsem Kép

Én csak két levelet kaptam tőled, és kettőt küldtem. Mármint ugyan azt kétszer Kép. Remélem azért egyszer csak megkapod.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Helló csajok!

Csak beugrottam gyorsan mindegyikünknek BOLDOG NŐNAPOT kívánni. (Ha már kispapák nem járnak közénk... Kép)

Ma elég húzós napunk volt. Soma elég későn kelt fel du-i alvásából, 3-kor, utána mentünk OBI-ba kilincset+ajtókeret takarólécet venni, onnan anyóshoz, férjem vitt bonbont anyukájának, onnan anyuhoz, neki is bonbon. Gyorsan haza este, hogy hazaérjünk mire bátyám jött hozzám nőnapra. Ja és még délben köszöntöttem férjemet (Zoltán) és ők engem Somával nőnapra (szupi könyvet kaptam)!

Elég sok minden belefért 1 napba, dehát ez van.

Még melóba is kaptunk konyakos meggyet+ cserepes virágot. Ja és a nagypapim is küldött nekem egy saját maga ültette nárciszt!
Aktív nőnapom volt!

Jó éjt!

Hajni, megkaptam a leveledet mostmár, majd válaszolok ám...!

lola77
 
 


Nekem végül csak kedd este jött meg András, de nőnapoztunk egyet! Volt virág, pezsgő és apósom is átjött este, tök szép cserepesvirágot hozott, de Rolika már letépkedte a virágokat róla...

Mától fáj sajnos a mandulám és kezdem szarul érezni magam, nem tudom mi lesz.
Biztos hétfőn kaptam el a rendelőben mikor EKG-n voltam, hiába hívtak előre azért levegőt vettem a váróban.

Tegnap voltam a nődokimnál, rendben minden. Ma voltam vérvételen is, küldött a háziorvosom is teljes vérkép miatt (délelőtti rosszulléteim) és a 12 hetesre is most kellett menni így egy kalap alatt elintéztem ezeket.
Holnap lesz eredmény azzal visszamegyek a háziorvoshoz és legalább megnézi a manduláimat is.
Remélem Roli nem kapta el!

Aztán szombat reggel elutazunk síelni Ausztriába, majd csak jövő hét szerdán jövünk meg. Roli most anyóséknál lesz.

Éva, mi évekig kiállítottunk az élettéren. Cserépkályhás, kandallós dolgokat. Szalontay Réka intézte eddig nekünk és az Expo-t is ő szokta, oda megyünk az idén is szerintem.

Elköszönök mert nem hagy a fiam írni.

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Lola, tényleg izgalmasan telt a nőnap Kép. Gondolom mindenki elfáradt estére Kép

Cirmike, remélem nem lesz komolyabb ebből a mandulafájásból. Pihizz sokat, és egyél citromot. Sokat segít Kép.

Rólam: mi ma csináljuk a telken a villanyt, apu meg öcsi huzogatja be a vezetéket a csőbe, mi a párommal meg a lépcsőt hegesztgetjük Kép. Én most hazaugrottam ebédet csinálni nekik. Paprikás krumpli lesz.

Megyek is megnézni, mert lassan kész Kép. Tegnap szilvásgombócot csináltam.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Befutok néha én is csajok!
Mai napunk is "sokfelé menős" volt. Amióta itthon van a férjem (2. hete) sokkal kevesebb időm van itthon mindenre, viszont sok járkálós dolgot el tudunk intézni, meg ahova gyerek nélkül célszerűbb menni, azokat is felváltva!

Szóval tegnap én is paprikás krumplit csináltam, ma maradék volt.

Cirmike, sok mézet is nyeljél, ha lehet no antibiotikum! És még örüljél, ha csak a mandulád fáj, ebben az influenzás időszakban. Állítólag mi vagyunk a legveszélyeztetettebb korosztály, a fiatal felnőttek, nem is a gyerekek+öregek!!!!!!!

Szilvi, megint rég járt erre! SEbaj, majd olvassuk a kisregényét! (Szívesen teszem)

Hajni, az tök jó, ha a villanyt csináljátok, akkor már nemsokára olyan "igazi" hangulatos lesz (legalábbis kívülről), ha estefele felkapcsoljátok!
Kép azon nevetek, hogy tök bírom, mikor csak a sima vezetéken lóg a villanykörte!

Soma ma reggel sírt a bölcsibe és 2. napja nemigen ebédel! Kép Nem szokott ilyesmi lenni, remélem csak átmeneti állapot!

lola77
 
 


Ja, igen Cirmike, a Réka a kolléganőm, jóban vagyunk! Idén is ő fogja akkor biztos intézni!

Hajni, asszem amúgy 200 Ft a jegy, de mondom: SZEEEEEEEEEEERZEK NEKTEK! Kép Csak majd v.hogy el kell juttatnom a kezedbe!

A profilomban tettem be egy "jólbeöltözött" képet!

Helló

lola77
 
 


helyesebben: profilomba!

lola77
 
 


Lola, jó a kép. Úgy néztek ki mint az eszkimók KépKép

Szólj ha kell a kezem, megint talizunk a Centrumnál KépKépKép. Jó ez csak vicc volt. Valahogy megoldjuk, ha már ilyen édes vagy Kép. Ilyen helyekre sokkal több szokott lenni a belépő nem?
Még mindig nem kaptam tőled levelet Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Csak jövök elköszönök egy időre, majd jövő hét csütörtöktől leszek itthon újra.
Alábbhagyott a mandulafájásom.
Meglett a vérkép eredmény, visszamentem vele a háziorvoshoz, nagyon vashiányos vagyok, most szedek vasat és egyek sok májat! Szerinte ez lehetett a rosszullétek oka.

Gondolok majd rátok, remélem már a tavasz érkezik!

Lola, tök aranyos a kép. Rolinak pont uilyen sapija van.

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok csajok!

Bocsi, hogy nem írtam eddig, de volt és van is egy kis gond családi ügyben. Nem férjemmel, hanem szüleimnél és nem is volt nagyon net meg én sem nagyon jöttem (majd valamikor leírom, hogy mi). Egész héten nem voltunk böliben, mert Emese eléggé köhögött meg orra dugult és nem akartam a többieket fertőzni. Biztos nehéz lesz a visszaállás szerdán. Így is mondja mindennap Emese, hogy legyünk öregek, ő meg én és akkor nem kell menni dolgozni. Jó fej, nem?

Most nálunk van a Dávid tegnap óta, otthon gépeznek, mi meg eljöttünk anyuékhoz. Lehet, hogy lesz nemsokára otthon net, ha lesz munkahelyem. Voltam egy jó munkahelyen állásinterjún. Egy közjegyző irodába keresnek aszisztenst. Van neki négy, de egy elmegy, annak a helyére. Nagyon tetszik a munka, jövő hét péntekig adnak választ. Munkaidő: nyolctól négyig. Próbagépelést kellett csinálni. Ment.

Anyu barátnőjénél lenne április, május körül, az munkaidőben lenne jó, meg azért, mert jól ismerem őt, de viszont pénzről még nem beszéltünk és a munka sem olyan izgalmas szerintem. Majd meglátjuk.

Megkaptam a végkielégítésemet, vettünk egy futkosos autót, Lada Samara 15 éves, 200 ezerért. Arra jó lesz, hogy gyerekekkel ki tudjunk mozdulni. Majd egy-két év múlva újat szeretnénk úgy is.

Még ablakot is szeretnénk csináltatni. Tudtok jó helyet olcsón?

Puszi nektek, most mennem kell, mert a fiúk otthon már éhesek.

Kedden jövünk ide ebédre, majd akkor írok nektek.

Egyébként szedem az adimetet, amit a csajok ajánlottak itt pco-ra és már volt egy peteérésem, most várom, hogy megjöjjön a ciklusom. Igen, várom.... most szeretném, ha fél évig rendeződne a dolog, aztán ráállunk baba témára.

Na sziasztok, utólag boldog nőnapot, Zotyónak boldog névnapot, legyetek jók!!!


Szilvia

emeseanyu
 
 


Sziasztok!

Cirmike, jó síelést. A vashiányt tényleg pótold és szedd a vastablettákat még szülés után is, mert tudod, a baba még utána is "belőled" él. Remélem, hogy ezzel megoldódnak tényleg a rosszulléteid is.

Szilvi, köszi a jókívánságokat!
Kívánom, hogy jöjjön be valamelyik meló!
Ja, megkérdeztem neked, ha munkanélkülin vagy idén, akkor sajna, ha jövőre szülnél, nem lennél gyedre jogosult, csak gyesre, rögtön az elejétől! Kép
Ablak ügyben neked is ajánlom az Élettér kiállítást, ott jópár ilyen cég szokott lenni, fejből nem tudok cégneveket. Meg a Szuperinfóban szoktak hírdetni, de ott csak az ablak árát írják, a nagy része: a munkadíj, külső+belső párkány... stb. az még rájön.

Ma du. itt voltak a szüleim, tesómék Zoltán-napot köszönteni. Csináltam: töltött kiflit, melegszenyót, francia salátát és túró tortát.

Hajni, ha minden igaz jön a tavasz, beindulhattok a házzal!!!!!! Éjjel-nappal dolgozhattok! Nem mintha eddig nem lettetek volna ott eleget, mi?!

Csáó

lola77
 
 


Sziasztok csajok!

Mi ez a lazaság? Alíg írtok!

Nálunk semmi újdonság. Tegnap voltunk a hugomékkal a turulnál szalonnát sütni. Igaz, hogy minden hó volt fent, de tök jól éreztünk magunkat.

Most jöttünk anyuékhoz ebédre, délután meg valószínű kinézünk a búcsúba a Kék rókához. Kicsit hagy hintázzon a kiscsaj.

Holnap már böli. Nagyon félek tőle, mert két hete nem volt és nagyon nem akaródzik mennie. Komolyan mondom, magát stresszeli már vele.

Péntekig kiderül, hogy összejött e a közjegyző meló. Azért tartok tőle. Városszerte hallom ennek a közjegyzőnek a "jóhírét", hogy milyen kemény. Hát...

Na puszi csajok, ÍRJATOK!

Szilvia

emeseanyu
 
 


Szia!

Mi meg most jöttünk haza nemrég a Turultól! Rengeten voltak fennt. Sok kis totyogó gyerek, meg nagyobbacskák, még babakocsisok is! Beszéltük is, hogy miért nem lehet ott is kialakítani legalább egy játszóteret! Mint a mi gyerekkorunkban. Volna rá igény nagyon! Ez az első tavaszias hétvége és már rengeten kiszabadulnak a városból.

Most alszanak a fiúk, én meg most sütöm a rántott csirkecombit (krumplipüré már kész), ha felkelnek eszünk.

Lesz Bánhidán búcsú? Lehet, hogy mi is kinézünk, bár Soma nemszeret hintázni!

Szurkolok a közjegyzői melóhoz? Pénz elfogadható? Nincs túl messze, városközpontban van?

lola77
 
 


Amúgy nálunk gyorsan eltelt a 4 nap. Vasárnap anyósomék jöttek fel Zotyót köszönteni. Tegnap a Krisztiánék (megint sütöttem, kaját csináltam), a gyerekek tök jól elvoltak!

Nálatok a családi gondok megoldódnak, vagy elcsitulnak azért? Remélem nem nagy?

Ja, hallottam az Ági nénitől, hogy mostmár jövő héttől kimennek délelőttönként az udvarra a bölcsiben, úgyhogy biztos gyorsabban eltelik azért nekik! Ne izgulj, biztos visszarázódik. A hosszabb hiányzásnak ez az átka!

lola77
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy egész hétvégén nem jöttem, de vendégek voltak, meg kint voltunk a telken. A vendégek ittalvósak szombat-vasárnap. Nem nagyon hiányoztak Kép.
A telken csináljuk a belső vakolást, a nappali meg a háló le van csiszolva, és a háló majdnem be is vakolva. Szóval nem túl gyorsan de biztosan haladunk Kép.
Annyira örültem ennek a jó időnek Kép, tegnap már levettem a kabátot is dél körül. Iszonyat boldog vagyok már 3 napja KépKép.

Szilvi, az ablak árakról később tudok nyilatkozni, még nem találtuk meg a legolcsóbbat Kép. Sajnálom a családi balhét remélem rendeződött már. Kíváncsian várom Emesének hogy sikerül az első nap Kép.
Az autóról meg csak annyit, hogy nekünk egy 86-os Kadettünk van, és nekem ez a szerelmem. Tuti megsiratom. Az a lényeg bennük hogy guruljanak, mármint nekünk még az is hogy ne sajnáljuk, ha összekarcolódik, vagy belül koszos lesz KépKép.

Lola, jól kihasználtátok ezt a hétvégét is Kép. Nem semmi mennyit jöttök mentek Kép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Jajj, el is felejtettem, a péntek nagy vízválasztó ezek szerint, mert mi akkor megyünk aláírni a hiteles szerződéseket Kép. Úgyhogy egy-két héten belül megkapjuk a SZOCPOL-t Kép. Szóval mostmár tényleg beindul a dolog Kép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Szia Hajni!

(Úgyis csak Te járhatsz errefele, ha jól emlékszem...)

De jó hallani a házatokról ilyen jó híreket! Tök jó, hogy már vakoltok, az már olyan közel van a "végéhez", vagyis a beköltözhetőséghez.
Azt a csiszolást mivel kell csinálni, kézzel, vagy géppel? Sokan csináltátok? És Te miben segédkeztél?
A vakolás után már jön a tapéta, vagy festés? Tényleg fehérek lesznek a falak, vagy színesek?

Örülök, hogy boldog vagy, biztos a napocskától! Kép
Amúgy én is tök örülök a jó időnek! Ma már átcsoportosítottam a ruháimat: vastag pulcsik helyett előtérbe helyeztem a szekrényben a vékonyabbakat, vettem elő vékonyabb kabátot!

Ja, én eléggé szeretek "menni", programot szervezek mindig, főleg mióta megvan a gyerkőc! Vele muszáj! Főleg ilyen hosszú tél után!

Azt mondták a kollégáim, hogy holnap +20 fok körül lesz az idő! Azér ezt ne! Akkor jön a fejfájásom!!!! Kép

Ja, lehet,hogy Te is dolgozol, most jut eszembe!

lola77
 
 


Szia!

Nem dolgozom, csak kint voltunk a telken Kép.

Jó sok kérdést tettél fel Kép.
Szóval én csiszolom a falat, egy ősrégi ezer kilós rezgőcsiszolóval Kép. Tehát az izomláz adott Kép. Ketten csináljuk a párommal azért megy ilyen lassan, de a hálószoba már teljesen kész, már csak a nappali egy fala van a hátsó helyiségből. Aztán jöhet konyha, étkező, közlekedő, fürdő, WC. Szóval van még egy hasonló méretű terület. Én a csiszolást csinálom, meg ugrálok a páromnak, mikor épp mi kell neki. Keverem az anyagot időnként, locsolom a falat, meg ilyenek.
A festésig azért még van meló. Vakolás után jön egy réteg glett, aztán a fűtés, aljzatbeton, járólap, csempe, aztán még egy glett, majd festés. Szóval sajna még nem közeledünk a végéhez Kép. Elég színes lesz a ház, én még a WC-t sem akarom fehérre. A háló halványlila lesz, a konyha meg sárga. De igazából csak a háló a biztos, a többi inkább a járólaptól meg a csempétől függ. Nálunk különben is akkor lehet csak biztosat mondani, ha kész KépKépKép.
Remélem minden kérdésedre válaszoltam. Kérdezz nyugodtan mindent, úgy imádok a házikóról beszélni KépKépKép.

Most megnéztem neked az OMSZ honlapját, és csak 18 fokot mond csütörtök, péntek. Aztán szombaton 10, vasárnap olyan 7. Szóval 20 fok azért nem lesz KépKép.
Ja meg néztem valamelyik tudományoson, hogy akinek sokszor fáj a feje egy gyümölcskúrát kell csinálni. Abból áll, hogy 10 napig reggeli előtt meg kell enni egy banánt, inni rá egy pohár vizet, aztán 10 napig kell reggeli előtt inni egy pohár vizzel összetrumixolt héjas paradicsomot. Azt mondta a hapsikám, ha ezt a 20 napos kúrát végigcsinálja valaki akkor elkerüli a fejfájás.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Azt elfelejtettem írni, hogy ma mustáros csirkecombot főztem a tegnapi 24 Órából. Szerintem egész jó lesz, bár még csak nyalakodtam belőle Kép. A rizs kicsit odaégett, de annyi baj legyen Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok Csaljok,
Szerencsésen megjöttem. Sokmindent csináltam amit talán nem kellett volna (forraltbor, szauna, száguldás a pályán, este disco) de jól vagyunk, ezeket csináltam Rolival is. Gyönyörű idő volt, több mint 3 m hó.

Most futottam össze Szilvivel a Centrumnál. Mindketten tavaszi gyereksapikat kerestünk, de nem jártunk sikerrel. Előhívattam a képeket is (de sajna nem digitálisak így nem tudok feltenni).

András ma hajnalban már ment dolgozi és csak péntek este jön meg. Előadásokat elemeznek ma Nyíregyházán holnap pedig Szentesen. Így ma este megint tudok jönni netezni... Kép

Olyan jó hogy itt a tavasz!
Hajni sikeres háztovábbépítést nektek!
Remélem nekünk is indul majd a tereprendezés.

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Hú, Hajni köszi a válaszokat!
Majd még biztos kérdezek! Engem tök érdekel, meg jó olvasni, hogy hogy haladtok!
Egye-fene, azt a 2 fokot elhiszem neked. Mindenestre ma hazafele már levettem a sapit a Soma fejéről, hagy süsse a nap!

Cirmike, pont én is tegnap gondoltam rá, hogy kéne tavaszi gyereksapi, de akkor arra nem indulok! Kép
Örülök, hogy jó volt a síelés: a bor meg még lehet hogy jót is tesz a vérképednek! Kép

Én most ettem lebbencsleves-félét+grízes tésztát!

Ha eszembe jut valami, jövök!

lola77
 
 


Ha találtál sapit, légyszi írd meg hol!
Nekünk van egy ami már egy éve is jó volt rá, bár anyu másfél éve vette Rolinak és akkor is ráadtuk már (azért akkor picit nagy volt). Szerintem tök jól áll neki, nem olyan túl babás, de elkellene még egy.

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Szeretném megkérdezni Tőletek, hogy volt-e valaki közületek a tatabányai kórház 4D-s ultrahangján. Úgy hallottam, hogy sokkal olcsóbb, mint Pesten. Ha valaki járt már ott, nagyon örülnék, ha leirná, hogy meg volt-e elégedve a felvételekkel, mennyibe került, és hogy hol lehet bejelentkezni.
Köszi!
remka
 
 


Szia Remka!

A sógornőm most terhes, mondta hogy hogy működik, de már nem emlékszem. Majd megkérdezem tőle, ha nem túl sűrgős.
Annyit tudok, hogy ingyenes, ha rendes vizsgálatra mész, de állítólag nem is mindegyik doki nézi 4 D-sen, hanem csak simán!!! KÉrhetsz videókazit, cd-t és asszem dvd-t is, talán 6 ezerért? Ez nem biztos!
Ja, lehet, hogy Cirmike is tudja, hisz ő volt nemrég ott!

Cirmike! Szólok, de annyira én sem vagyok rajta az ügyön, mert nekünk is van kettő (egy tavalyról, ami nekünk is jó volt akkor is és most is, egyet pedig örököltünk.) De mindkettő sötétkék, azért akartam mégegyet.
Aztán lehet, hogy mire találnék, addira már 30 fok lesz, vagy újra hideg? Kép

lola77
 
 


Ja még azt akartam írni a Hajninak+ Szilvinek, hogy ezeket a nyílászárós cégeket találtam:

Europlast nyílászáró-Dózsa Gy. u. 56. 330-032, 70/505-6499

Nyílászáró centrum-Mártírok u. 45. (Hermann suli mellett): 318-039, 20/997-5477

Turul Thermo- Alsógall, Táncsics M. u.: 305-444

Nekünk is aktuális lesz hamarosan, úgyhogy mi is nézegetjük. Úgy döntöttünk, hogy mivel idén lejár egyik lakáshitelünk, a másikat kiváltjuk egy kedvezőbbel, de többet veszünk fel és azt felújításra fordítjuk. Ráadásul így a hitel mellé még kapunk a Suzukitól is 300 000 Ft vissza nem térítendő pénzt is! Kép

Cirmike! Még sapka ügyben: nézted a Móciban? Meg a kórház mellett a Gézengúzba járok néha+ sétálóban is van kettő gyerek-bébiruhás!
Hirtelen ez jutott eszembe, hogy ezeket nézem meg.
Én szoktam kínaiban is vásárolni, de csak bizonyos dolgokat, sapkát például nemigen találtam még ott normálisat!
Ja tőled azt akartam kérdezni, hogy az mit jelent a férjed munkájában, hogy "előadásokat elemezni"?

lola77
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, ma aláírtuk a szerződést, nemsokára sok-sok pénzünk lesz, amit a gyerekeinknek köszönhetünk KépKép. Jó annyira nem sok-sok, de a mostanihoz képest Kép.

Meg voltam szemüveget is csináltatni. Szerintem nagyon édes, csak én ugye egy szemüvegben sem tetszem magamnak. 17.200 Ft volt, vékonyított lencsével együtt. Megkérdeztem, hogy mennyire vastag a nem vékonyított, megmutatta a csaj. Hát iszonyat vastag. Úgy elkeseredtem Kép. Így lencsénél az ember nem is gondolja, hogy mennyire rossz a szeme Kép.

Lola, elfelejtettem hogy mikor lesz az a bigyó kiállítás, vagy minek hívják. Vagy már volt. Iszonyat tyúkagyú vagyok.

Na, megyünk a bankba biztosítást kötni a házikóra. Este még leszek egy kicsit, és akkor mesélek a házikóról Kép

Puszi mindenkinek

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Pont most akartam jönni, kérdezni, hogy megvolt-e a szerződés-aláírás!
De jó, gratula! Most a pénzhez, később a gyerekekhez! Kép

Rövidlátó vagy távollátó vagy? Hányas?
Én -2,5 az egyik, a másik -2! Az milyen a vékonyított lencse? Hol csináltattad, jó drága volt! (Én jó 1 éve 3500-ös keretbe tettem a nem a legszuperebb lencsét, így volt 7500 körül!)

Most jut eszembe, mikor taliztunk, akkor nem is voltál szemüveges!?

A kiállítás még nem volt, majd lesz, szólok, ha kapok jegyet, ne izgulj!

Szilvi, neked meg ma dőlt el a meló! Siess és számolj be nekünk, hogy mizujs?

lola77
 
 


Lola77,

Köszönöm szépen! Annyira nem sűrgős, de azért ha tudod, légyszi kérdezd majd meg a sógornődet.
Április 7-re már bejelentkeztem a Megatoys 4D-s rendelésére, de ott 12000 Ft. Igaz valamennyit visszafizet belőle a nyugdijpénztár.
Most hallottam csak arról, hogy Tatabányán milyen olcsó, de ha nem olyan a minőség, akkor inkább Pestre megyek, mert ott már voltam az első terhességem alatt, és nagyon meg voltam elégedve a felvételekkel. Csak hát ugye az ára...
remka
 
 


Remka!
Jó, megkérdezem sz.tem a hétvégén sikerül is!
A profilodban a zöldszínű gyönyörűség az első babád, mennyi idős a képen és most?
Mikorra várod a másodikat?
Jól felment az ára, én is a Megatoysban voltam 2002-ben, akkor 8 ezer volt videókazival. És mennyit ad vissza az állam?

Hajni, ma már nem is jössz erre?
Írtam ma neked levelet!

lola77
 
 


Szia Lola,
Igen, ő a kisfiam a profilomban. Fél éves volt, amikor a kép készült, most már elmúlt egy éves.
A másodikat szeptemberre várom, addigra 1,5 éves lesz a "nagy".
A Te fiad is nagyon helyes, gyönyörű fekete szemei vannak. Ő mennyi idős? Biztos emlitetted már korábban, de nagyon hosszú a topic, nincs időm végigolvasni.
Sajnos nem tudom, hogy mennyit ad vissza az állam, és nem is az összes nyugdijpénztár ad vissza, csak amelyikkel szerződést kötött a rendelő (már elköltöztek a Megatoysból). De ha érdekel, majd megirom ápr. 7 után.
Persze ha nem megyek el mégis inkább Tatabányára.
remka
 
 


Sziasztok csajok!

Remka:
Először is uh: múltkor voltam bent más ügyben és akkor láttam kiírva. A 4d-s vizsgálat szigorúan ingyenes, még maszek rendelésen is. A dvd, cd, fotó viszont tényleg hatezer forint. Időpontot kell kérni, az biztos. Szerintem nyugodtan bízhatsz a tbányai orvosokban is, legalábbis uh ügyben, de kereshetsz olyanokat, akik sokat vannak lent az uh-ban (pl: Ferencz doktor, Varga doktor, Pazár doktor). Ők sokat voltak lent a régin is.
Nagyon szép a kisfiad és nagyon gratula a másodikhoz. Cirmike is szeptemberre várja a másodikat, bár neki a nagyobb májusban lesz két éves.

Lola: a közjegyzői dolog még mindig nem dőlt el. Pénteken voltam kilencre. Bementem a ficekhez, le kellett ülnöm a géphez és diktálásra kellett gépelni meg magamról mesélni. Mondta, hogy 75(!) jelentkező lett a végére és 15-t hív be belőle. Sokat jelent, akinek államigazg. területen van gyakorlata, viszont azt mondta, hogy én meg jól gépelek. Kérdezte a pénzt. Én azt mondtam, hogy próbaidőre bruttó 150, utána meg megegyezünk. Bár utólag gondoltam, hogy talán keveset mondtam, mert pont ott volt egy család hagyatéki ügyben, és 93 ezret számlázott ki neki a közjegyző munkadíjat. Hétfő-kedd fele dől el. Akarom is, meg nem is a melót. Elég kemény, bár a kihívásokat nagyon szeretem. A Gálon az új lakóparkban van egy lakásban kialakított irodában. Tényleg nagyon jól néz ki.
De ma beadtam egy könyvelőirodába is, ami hírdetett. Majd meglátjuk....

Emese sokkal jobban viselte a dolgokat. Reggel nehezen akar menni, sír sokat otthon, de ott el van. 8-tól 1/2 3-ig van már ott. Most a héten mindennap az apjával mentünk érte a bölibe, mert
ha úgy alakul, akkor ő fog érte menni mindig.

Örülök, hogy kimennek, tettem is be neki játszós kabátot és cipőt, de izgulok miatta. Ez is egy új helyzet Emesének és nem tudom, hogy reagál rá.
Szerdán mikor négy nap után először mentetek, hallottam reggel, hogy hogy sírt szegény Soma. "Anya, Anya". Mondták a gondozónénik? Vagy ilyeneket elhallgatnak direkt? Biztos, hogy ő volt, mert mondta az Ági néni neki, hogy nincs probléma Soma, ne sírj.

Köszi az ablakos címeket. Mi is körbejártuk, végülis a táncsics úti bizonyult a legolcsóbbnak. Meg is rendeltünk. Három hét múlva lesz meg. Megvettük a diegoban a két szobára a parkettát, 45 volt. Szerintem elég baráti. Majd ablak után parkettázunk és kifestünk. Aztán ősszel én az előszobát és a konyhát akarom csinálni, utána valamikor a fürdőt, wc-t.

Sapkát vettem (visszamentem) a centrum alatti bababoltba, 1500 volt. Tök ari benne. Meg vettem neki cipőt a siesta boltban (6000). Meg egy tavaszi dzsekit a tescoban (3000), úgyhogy most bőven elég. De örülök, hogy le van a gond a tavaszról. A dózsakerti gézengúzban sok sapi volt, de nekem olyan drágának tűnt, 2000-nél kezdődnek.

Hajni: jól körbejártátok a szocpol témát? Mert én úgy tudom, hogy most nagyon sok dolgot megváltoztattak benne. Én kb. két hete voltam az otp-ben voltam érdeklődni, igaz, használt lakásra, de mondták, hogy bevállalni már nem lehet gyereket, hanem csakis meglévő gyerekre lehet felvenni. Azért nézz utána, nehogy ott legyen gond.
Dolgozol még? A mustáros csirke jó lett? Jól hangzik.

Cirmike: remélem már jobban vagy. Tényleg mozgalmas volt a síelés. Bátor vagy ám te csaj!

Na puszi nektek, holnap is jövök!

Szilvia

emeseanyu
 
 


Halihó!

Remka: 2 éves volt a fiam decemberben.
Gratula neked is a bátorságodhoz, hogy ilyen kis korkülönbséggel bevállaltad a gyerkőcöket!

Szia Szilvi!
Soma sírása: igen, szerdán reggel nem akart menni bölcsibe, sőt utána egész héten! És sírt, mikor otthagytam! Kép Bár azthittem hamarabb abbahagyja majd, de ezek szerint még 8 fele is sírt! (Én 7-kor teszem le.) Délben nem volt ott a Mariann, így nem tudtam megkérdezni a Marikát, hogy meddig sírt, mert ő ugye később jött...
Nem tudom, mi lehet az oka, remélem csak a 4 napos ünnep. De azt mondta az Áginéni, hogy ahogy okosodnak, változik az "agymunka", úgy fogják fel, hogy mégiscsak jobb otthon! Kép Úgyhogy lehet, hogy kezdődik egy ilyen sírós időszak most újra!
Nem tudom, hogy végül is voltak-e már kinnt de.? Annyiból jobb, hogy levegőn is vannak, de például tavaly a Soma, mikor nyár végén szoktattam be, egy idő után unatkozott kinnt. Ui. 8.30-11.15-ig kinnt voltak. Ez elég sok idő ahhoz képest, hogy nem sok minden van az udvaron... Aztán most még gondolom csak rövidebb időre mennek ki, nyárra meg már nagyobb lesz, talán jobban feltalálja magát!

A cipőt elég normális áron megúsztátok! A Gézengúzba akkor nemis megyek sapit nézni, több mint 2000-et azért nem adok, csak ha nincs más és hosszú lesz a tavasz!(Bár az még ősszel is jó lenne...)

Őszínte részvétem a lakásfelújításhoz! Mi is belevágunk idén: mi is parkettázás, ablakcsere+redőny, gardrób kialakítás, kisebb dolgok a fürdőben, WC-ben. Hál isten festeni nem kell, tavaly csináltuk.
Nyáron lesz 5 éve, hogy itt lakunk, akkor felújítottunk elég sok mindent, de amire akkor nem futotta, most szántuk rá a pénzt (hitelt)! 5 évig még úgyis itt lakunk, akkor lesz csak tehermentes, utána még mindig fiatalok leszünk (én 32), majd akkkor tervezzük a másik otthont!
Mennyi volt az ablakotok, kértek előleget? Nyíló-búkó, vagy milyen típusú?

Hajni, a Fészekrakó programnak is nézz utána (vagy már késő?), a Magyarország.hu-n!

Írjatok!

lola77
 
 


Sziasztok csajok!

Lola: nem, még nem voltak kint múlt héten, mert akkor még elég havas és sáros volt minden.
Biztos igaz ez az agymunka dolog, mert két éves korától Emese néhányszor ott aludt anyuéknál és anyóséknál is, most viszont az istenért sem hajlandó menni, pedig beszélem rá, sőt ilyen sem volt még sose, itt vagyunk anyuéknál és elhívták anyuék, hogy kocsival elmennek kicsit csavarogni, meg cukizni, és elkezdett sírni, hogy anyu nélkül nem megy és hogy csúnya a mama. Pedig tök oda van anyuért.

Nálunk is nehéz ez, mert a rokonok szeretnének többet vele lenni, de nem szívesen megy nélkülem, főleg, mióta fél háromig ott van naponta a böliben.

Az ablak 210 lesz, kétszárnyú nyíló-bukó, az erkélyajtó csak nyíló. Azt túl veszélyesnek találtam volna bukóra is Emese mellett. Hivatalosan 240 lett volna, de ez a cégvezető apu ismerőse és így harminccal olcsóbb lett.

Elvitték anyósodék nektek a Somi szemüvegét? Mert pont mikor mentem Emeséért, ott mesélte anyósod a kislánynak, hogy itt maradt a szemüveg és elviszik nektek.

Na puszi nektek, vigyázzatok magatokra! Nem tudom, hogy mikor írok legközelebb, mert jövő héten anyu délelőttös és mióta Emese egész délelőtt ott van, nem szoktam egyedül feljönni. Majd meglátjuk!

Puszi nektek:

Szilvia

emeseanyu
 
 


Hellóka!

Remka! Sikerült megkérdeznem a 4 D-s uh-t. A kötelező uh-k ingyenesek igen, azon kívüliek 4500.- Most azt nem tudta pontosan, hogy cd,dvd és videókazi is jár-e, vagy azokkal 6000! De nincs aláfestő zene! (Talán ez nem létszükséglet!)
Időpontot kell kérni. A közvetlen számot nem tudom, de 34/515-488 a kórház központi száma, onnan kapcsolják.
LEhet, hogy esetleg Cirmike tudná a számot....
És az uh-s orvosok közül én a Pazárral és a Vargával tényleg nagyon elégedett voltam anno. Ők tényleg évek óta napi jónéhányat csinálnak, tök alaposak!
Szóval van különbség árban, ez nem mindegy!

Hajni! Biztos annyira elfáradsz a telken a nagy munkában, hogy már nem is bírsz gépelni, vagy miért nem jössz?

lola77
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem jöttem. Eléggé elfáradtam a telken. De már kész a háló, a nappali, a fürdő meg a WC vakolása, meg már meg tud rázni az áram, ha felkapcsoljuk Kép

A szemem mind a kettő -5-ös, és kontaktlencsém van. Valószínüleg ezért nem néztem ki szemüvegesnek Kép.

A SZOCPOL-t elég jól körbejártuk. Úgy emlékszem használtra eddig sem lehetett aláírni, bár igazából ezt nem tudom. A Fészekrakóshoz, meg olyan magas jövedelem kell, hogy valószínüleg mi az életben nem fogunk annyit keresni. Szóval ez marad. Különben is késő lenne már váltani. Nemsokára kapjuk a gyerekek után a pénzt, vagyis a gyerekek előtt Kép

Na, én kidicsekedtem magam, de már elfelejtettem mit akartam írni nektek Kép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Emeseanyu, Lola!

Köszönöm szépen az infókat!
Igazából nem az orvosokban nem bizok, hanem a gépek nem mindig csinálnak ugyanolyan jó minőségű felvételeket.
Azt hiszem felhivom a Megatoyst, hogy mennyit ad vissza a nyugdipénztár, aztán eldöntöm, hogy hova menjek.
remka
 
 


Szia Remka!

Azért a tb-i kórházat is hívdd fel előtte, nehogy pórulj járj, mert fals infókat adtunk.

Helló!

lola77
 
 


Sziasztok,
Hétvégén nem jöttem, de most vagyok már.

Remka, én nemrég voltam uh-n. 12 hetesen, de csak úgy beugrottam a síelés előtt az ott lévő ügyeleteshez, hogy minden ok -e, merjek e síelni. Az én orvosom holnaputánra (23-a) adott időpontot, aznap ő lesz lent a gépnél.
Szóval a vizsgálat tényleg ingyenes. A 4D-s (vadiúj gép) géppel nézte a Ferencz doki, de nem kapcsolta át 4D-re a gépet, csak simán nézte. Ez ingyenes és úgy tudom az is ha átkapcsol 4D-re. Viszont ha nincs gond előre be kell jelentkezni telefonon, előre befizetni a kórház pénztárába a 6.000 Ft-ot, és majd vinni a bizonylatot az uh-ra. Vinni kell videót, arra felveszik, írják a képeket cd-re (nem tudom ezt is vinni kell-e), és még fekete-fehér képet adnak. Hogy mennyi ideig tart nem tudom. Majd a 18 heteset fogom ilyenre kérni.

Én is szeptemberben fogok szülni. (valsz.végén)
Hova jársz most terhesgondozásra? Van fogadott orvosod? Szülni Esztergomban fogsz? (persze csak ha mindez nem túl indiszkrét neked)
Kisfiam május végén lesz 2 éves. Próbálom kevesebbet cipelni mostanában, nehogy gond legyen és mindig lepihenek amikor ő alszik.

Szilvi, Lola,
Vettünk sapkát a piacon szombaton (1.500). Világoskék,de van benne ezüstszál. Anyu szerint lányos, majd ő vesz neki rendeset, hát vegyen...
Már láttam miket vett neki húsvétra (2 nadrág, 4 póló, szandi, sportcipő, legó, mesekönyvek)
Déditől kap egy nagy gurulós ládát, mi pedig teszünk bele egy macska alakú párnát. A többi helyről szerintem normális húsvéti csomagot fog kapni. Nem is kell más szerintem!

Hajni,
Gratula a pénzhez!

Én már a kerítésépítőket várom nagyon. (még meg se rendeltük) Párom tök sokat melózik, így nem ő fogja építeni és a lábazat is másra marad szerintem. Sokat látogatja a vidéki ügynököket (kb 30 van) az országban. Direktmarketinggel értékesítenek gyapjúgarnitúrákat. Megnézi azoknak az előadásait, felveszi néha videóra majd visszanézik együtt, kielemzik, segítséget nyújt nekik, leleltározza őket. Néha ha a sofőrrel gond van ki is szállít árut. Néha új ügynököket felvételiztetnek. A varrónőket felügyeli (10 van), akik a garnitúrákat varrják és 2 srác még szab. Szóval tök összetett a munkaköre, de látom nagyon élvezi. Kapott kocsit, munkaruhát (öltönyös).
Ma meg holnap cserépkályhát épít. Szóval a régi melót, szakmát sem adta fel.
Néha nagyon kimerült, itthon a háztartás, vásárlás, gyerek teljesen rám marad.

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Cirmike,
Köszönöm szépen Neked is az infókat, nagyon aranyosak vagytok, hogy segítetek.
Egyáltalán nem indiszkrét, amiket kérdeztél. Kép
Én szeptember elejére vagyok kiírva, Esztergomban fogok szülni. Gondolkodtam rajta, hogy esetleg Pestre kéne menni, de nem merném megkockáztatni, mert az elsőt is 2,5 óra alatt szültem, lehet, hogy fel sem érnénk Pestre. Kép
Igen, van fogadott orvosom. Sajnos nem mondhatom, hogy 100%-ig megbízom benne, de nem lenne értelme orvost váltani sem.
A cipelés miatt én is aggódom, mivel a negyediken lakunk, és elkerülhetetlen a cipekedés. A férjem is csak este 8-ra ér haza, mert Pesten dolgozik, ezért szinte minden rám marad. Ti azért kicsit jobb helyzetben vagytok, mert a Te fiád már elég nagy lesz ahhoz, hogy melletted sétáljon, ha a pici megszületik.
Nekem csak 1,5 éves lesz addigra, és nem hiszem, hogy nagy sétákat tehetünk majd együtt. Testvérbabakocsit nem szeretnék venni, mert sima babakocsival is elég nehézkes a közlekedés.
Fogalmam sincs, hogy fogok majd két picivel lemenni a lépcsőkön, mert addigra még a nagy sem fog tudni lépcsőzni. De majdcsak megoldjuk valahogy.
Még Te sem tudod, hogy kisfiú vagy kislány lesz-e, ugye? Én már nagyon várom a 4D-s uh-t, hogy kiderüljön.
remka
 
 


Helló!

Remika, nekem egyik ismerősöm április végére van kiírva, és volt 4D UH-n, de még mindig nem tudják a baba nemét. Ezzel nem elkeseríteni akarlak. Ő azt mondta hogy itt Tatabányán elég "bénák" az UH-s orvosok.

Rólam. Nekem tegnap meglett a szemüvegem. Elég nehéz visszaszokni, mindig birizgálom Kép.
A párom beteg, úgyhogy most ágynyugalmat rendeltem el neki, kíváncsi vagyok mennyire tartja be Kép.

Ja, meg kaptam tegnap tőle futó rózsát. El is ültettük egy béléstestbe a teraszon Kép. Remélem megmarad Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: