Új privát üzeneted érkezett!

Irom.
Noli39 hétre született minden rendben volt.14nap etetés után É
BREN Ő úgy gondolta nemvesz levegőt.Anyu hll Istennek itt volt.
Nyitva volt a szeme ,elkékült a szájánál de se kép se hang.Elkeztük rázzogatni semmi,fejel lefelé semmi.Elmentem telefonálni de közben kivitte a fürdőbe Anya és vizet engedet rá és maszirozta kezét lábát.ingert adott neki.Ez segített.Én a gyerekre rá sem tudtam nézni mert kiborultam.Na a mentők kiérkeztek és gépre tették megállapitották,hogy légzéleállása volt.Nem kimaradás állás!!!Mentővel be korház 4napi ottlét alatt Én kb.30 babával taliztam aki ilyen vagy hasonló próblémája volt.
2hósan mentünk kontrolra 3nap kórház 20-30baba volt bennt hasonlóval.
Nállunk a légzésfigyelő alap.Igaz mondták,hogy kétszer nem fog előfordulni de a kisördög nem alszik.fiúknál gyakoribb.1éves korig fentállhat a babóknál.a kórházban vannak újjáélesztési órák én ezek útán elvégeztm mert ha egyedül lettem volna.....
A legszörnyűbb az volt,hogy etetés után volt és a gyerek a kezembe volt.

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Megfürödtem,nagyon jól esett :P
Úristen :!: :!: :!: Ez nagggggggggggggyon szörnyű :!: Nagyon sajnálom a történteket,de az a legfontosabb,hogy nem történt tragédia.Én nem is tudom,hogy mit tettem volna ilyen esetben :!:
Mi is használtuk a légzésfigyelőt 1 éves korig,de szerencsére nem volt semmi gond :!:
El tudom képzelni,mekkorra megrázkódtatás lehetett ez számotokra,s nagyon helyesen tetted,hogy elvégezted a tanfolyamot.Most már minden rendben van a kicsivel? Még kell járnotok kontrollvizsgálatra?

KépKép
anita.kalota
 
 


Tudod mi jutott az eszembe?Annyi mindenről beszéltünk már,s még meg sem kérdeztem,hogy milyen emlékeket őrzöl a szülésről :D Könnyű volt,vagy sokat kellett vajúdnod?Hol szültél? Ki volt az orvosod?
Bocsi a kíváncsiskodásért :oops:

KépKép
anita.kalota
 
 

 
 

Minden rendben van.egyszer se jelzet be a készülék meg semmmi nem volt,nagyon megviselt,szerintem csak ezért volt 2,5hóig
tejcsim.Stresszeltem magam.ha nincs bibi nemkell visszamennünk.
kiborit amikor azt hallom,hogy fölösleges a gép,régen se volt mégis felnöttek a gyerekek stb.Nállatók minden okés volt.irtad,hogy Fanni hamarabb jött.Hány hóra :?: tudtad szópiztatni?

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


A kis tündérem nagyon korán világra jött :( A 30.hétre született,1440g volt a súlya.Olyan picike volt :!: Képzeld a kis feje akkorra volt,hogy elfért a tenyeremben/pedig pici kezem van/
Engem is elég sok stressz ért,úgyhogy csak 3 hónapos koráig tudtam szoptatni :(

KépKép
anita.kalota
 
 


Magzathíz ment el itthon fájásom nem volt.Hajnali2kor.reggel 10kor született meg.Szerencsém volt nagyon kitágultam.10újnyira!!!!!!!Nem repedtem nem vágtak.A vajúdás borzalmas volt,mert nem volt víz ami csillapította volna a fájdalmat de a kitolás 3 nyomás volt és már kinnt is volt.Apás szülés volt.Apa vágta el a köldökzsinórt.Trhességről ultrahangos videó minden hónapról,szülésről fényképek+amikor elöször rámtették fényképezős videó. :P Neked milyen volt ?Emlékek?
Istvánban szültem.Mészáros volt a dokim.Te hol szültél?

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Jaj nagyon sajnálom!
Minden rendben van most vele?

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Meddig voltatok kórházba?
Veszélyeztetett terhes voltál?

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Anita ne haragudj mennem kell,etetem Nolit.Holnap beszélünk? :P
Jó lenne ha egyszer személyesen is tudnánk tracsizni.
Jó éjszakát :!:

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Fanni is gyorsan megszületett.2 kitolás és már kint is volt :lol: A vajúdás nem volt túl kellemes,de nekem a gátvarrás okozta a legnagyobb fájdalmat.Komolyan mondom,jobban fájt,mint az előtte lezajló események :( A szülés szép emlék számomra,de sajnos az előzmények nem kellemesek :( Nálunk is apás szülés volt :P
Én is az Istvánban szültem volna,de ott nincs koraszülött intenzív,így végül a SOTE II-n született Fanni.Szerencsére :!: :!: :!: A rossz emlékeim az István kórházhoz fűződnek :( :( :(
Hála Istennek,minden rendben van a kislányommal,csak még van egy kis lemaradása,de már lassan behozza :lol:

KépKép
anita.kalota
 
 


2 hónapig "laktunk"a kórházban,s nem voltam veszélyeztetett terhes.A szülés előtti egy hétig minden rendben volt,de mint később kiderült ezt csak a doktornőm gondolta így :( Na mindegy ez egy hosszú és szomorú történet :(
Nem haragszom,a pici az első :P Nekem már jó dolgom van,mert Fancsi már nem eszik éjjel :!: /bár sajnos nappal sem mindig/
Holnap beszélünk,s a személyes dumcsizásban is benne vagyok :D

Jó éjt!

KépKép
anita.kalota
 
 


:P Szia Anita!
Az a 2 hónap nem lehetett könnyű.Sajnálom...
Nő nőgyógyászod volt?
Tiszta nyügi ma Noli megint.Szerintem időjárás válltozás lesz,vagy nem tudom.Igaz kicsit szipog de nem vészes.Milyen napotok volt?

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Szia!

Hát tényleg nem volt könnyű az a két hónap,de már túl vagyunk rajta,Ez a fontos :P
Nő nőgyógyászom volt,de a második babánál már nem Ő lesz :!: Ez tuti :!: :!: :!:
Nekünk ma szörnyű napunk volt :( Fannika is nyűgös volt,s egész nap nem aludt :( Szerencsére már alszik :lol: Ma főzöl?

KépKép
anita.kalota
 
 


Sziasztok!

Márc.8-án 11órakor Misi bohóc érkezik a MAMAVÁR-ba!30-40 perces mókára számíthattok,lufihajtogatással.Játszószoba aznap ingyenes!
Jelentkezni a 260 85 90 vagy a 06 20 9 604 214 telszámon kell.

Keddenként 11 órától szerveződött egy csapatnyi tornázó anyuka (gyerekmegörzés+torna 1.300,-) Titeket is várunk!

www.mamavar.hu
aja
 
 


Halihó Csilla!Merre vagy?

KépKép
anita.kalota
 
 


:P Itt vagyok!Noli fel-felsir néha.

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


:( Nem sikerül a vonalzó.
Oda kell beirnt abba a kis téglalapba azt a sok szöveget?Hétfön lesz a Frej érdekes lesz..Szoktad nézni?Mesélj mi volt ma.Fanni baba? :P

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Lesz márciusban bababörze.Ki szoktatok menni?

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Az előbb válaszoltam Neked.Olvastad?Azon gondolkodom,hogy mit főzzek holnap :roll: Nincs valami jó ötleted?
Úgy látom,ez a topic meghalna nélkülünk :!: Olyan jó,hogy megtaláltad ezt a fórumot :P
Nolinak elkezdett már kibújni valamelyik foga :?:
A férjem azt mondta,hogy "babanet függő vagyok" :D :D :D Azt gondolta,hogy valami irtó vicceset mondott :P

KépKép
anita.kalota
 
 


Ma lemértem Nolit 72cm.Unokatesója74 és Ő 57cm született:Noli meg 50cm volt.Szörnyű mintha huznák.Ja és az uncsitesó 2hóval idősebb nálla.Minnél hamarabb vennem kell autósülést ha ez igy halad..

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Igen a kis téglalapba kell,de ne írdd,hanem másold be!A legjobb,ha a lilypie.com oldalról illeszted be a BBCode szövegét!Ne kérdd,hogy küldjenek e-mailt :!: Igen,ha van időm mindig nézem.Mi lesz a téma?Ezen a héten még nem is néztem Tv-t :!: A férjem tuti nem jönne ki a bababörzére,egyedül meg nincs kedvem menni.Eléggé megoszlanak a vélemények a börzével kapcsolatban.Van aki szerint érdemes kimenni,de a többség azt mondja,hogy nincs értelme.Neked van valamilyen információd róla?Voltál már kint?

KépKép
anita.kalota
 
 


:P jó.hogy szóltál most néztem meg az első üzidet.Ma nem főztem semmit.Azt mondta Apa,hogy Ő föz......elémtette a Nemes vendéglő étlapját és megrendelte a neten.Húsosak vagy zöldségesek vagytok?Levesek vagy egytálételek?

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Tényleg venned kell autósülést minél előbb.Fanni 76cm és már nem fér el a hordozóban :!: Tudod már,hogy milyet fogsz venni?

KépKép
anita.kalota
 
 


Én mindig kimegyek.Ruhákat szoktam venni meg ilyeneket.Múltkor féláron vettem popsitörlöt.Nem mindig egyforma volt már,hogy csalódtam benne.

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


A leveseket nem igazán szeretjük.A férjem a húsokat,én a zöldségeket részesítem előnyben.A Nemes vendéglőben jól főznek?Mit választottál az étlapról?

KépKép
anita.kalota
 
 


Nem tudom még.A lényeg,hogy menetközben is lehessen dönteni.Néztem már Römert,Concordot,Brevit de még fogalmam sincs.Nektek milyen van :?:

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Nekünk Römer Duo plus van,s nagyon meg vagyok vele elégedve!Szerintem szuper :P

KépKép
anita.kalota
 
 


Gábor :arrow: harcsapaprikást túroscsuszával.
Én :arrow: baconos mozerellás szűzt.Ja Apa a Gábor.Mi vagyis én nagyon húsos vagyok Apa inkább zöldséges és főzelékes.Finom kaják vannak a Nemesbe.Ha neten rendeled meg 10% kedvezmény jár.
Nincs még fogacskánk de már jó lenne ha lenne.

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Mennyiért vetétek?Apa nem morog egyébként,hogy a gép előtt vagy esténként :?:

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Nyam,nyam................ :P Jól hangzik :!: Most sajnos el kell búcsúznom,mert a férjecském szeretne egy kicsit dolgozni!A neten szokott vételek után kutatni.Ilyenkor sajnálom,hogy nincs két gépünk :( ,de hát eddig én voltam itt,mostmár át kell adnom a helyet :(
Bocsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :!: Holnap mikor leszel?A választ még megvárom ám :D :D :D

Szép estét és jó éjszakát kívánok Nektek!

KépKép
anita.kalota
 
 


Pontosan 90500Ft volt az ülés,s nem szokott morogni apa!

KépKép
anita.kalota
 
 


Tejfölös kajcsikat szeretitek?Van egy nagyon jó tokányos recim,itthon most ez a sláger.

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Este bizti de délelött is benézek,hogy nem e vagy.Etetem én is a banditát.
Jó éjt kivánok Nektek!

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Igen,sőt imádjuk!Le tudod írni a receptet?Szívesen kipróbálnám!
Most már tényleg nincs több időm!Az előbb írtam,hogy miért.Ja a választ azért megvárom!

Szióka!

KépKép
anita.kalota
 
 


:P Szia!
Most kapcsoltam be a gépet.Esta hamarabb kikapcsoltam.Bocsika.Persze,hogy leirom.Szia a következőbe irom is..

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Paprikás-tejfölös sertéstokány
Hozzávalók:60-70dkgsertéscomb
15dkghúsos füstölt szalonna
1fej vöröshagyma
2gerezd fokhagyma
1sárga húsú paprika
1 zöd húsú paprika
1 piros húsú paprika
1 csokor snidling(metélőhagyma) Én száritott metélőhagymát szoktam
1 csokor petrezselyem (Ha nincs friss akkor szárítottat teszek bele)
2dl tejföl
1kanál liszt,örölt bors,só
A húsit felvágjuk ujjnyi vastag csikokra a szalonnát kis kockákra.A hagymát,fokhagymát apróra.A fokhagymát lehet reszelni is.A paprikákat kis kockára.
Egy lábasba egy kanál olajon vagy zsiron ropogosra kisűtöd a szalonnát és bele teszed a hagymát.Kicsit fonnyasztod ez után a fokhagymát.Utána jön a húsi.Egy leveskockát felengedsz kis meleg vízzel.Ráöntöd a húsira,hogy éppen ellepje.Sózzód,borsozod.Én szoktam egy kis delikátot is bele rakni.Fedővel letakarod és majdnem készre párolod.Utána beleteszed snidlinget,petruskát,paprikákat,fedő nélkül pár percig párolod puhára.Sűríted tejfölös lisztes habarással.
Köretnek tésztát szoktam kifőzni hozzá.
Nagyon finom Mi nagyon szeretjük.Ha valamit nem eggyértelműen irtam szólj.
Ha majd megcsinálod szólj,hogy milyen lett.
Jó étvágyat hozzá :!:

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Szia!

Köszönöm szépen,hogy leírtad :D Feltétlenül kipróbálom,s majd beszámolok róla,hogy hogyan fogadta a kis családom :D Olyan szép idő van :!: :!: :!: Nagyon örülök neki!
Most csak egy percre ugrottam be,mert Fanni nem akar aludni :( Este jövök,persze,ha nem jön semmi közbe :!:

További szép napot!

KépKép
anita.kalota
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy csak ilyen ritkán tudok jönni, de a srácok lefoglalnak, meg pakolni is kéne :lol:

Anita: köszi a kérdét, jól vagyunk! Szerdán voltam uh-on, minden rendben babócával, sokat mocorgot :P A nemét sajnos nem sikerült megtudni, így még egy picit reménykedhetek :lol:

Ez a bezártság és, hogy hiába takrítok semmi látszatja nálam is fennál! Néha jobban viselem, néha nehezebben. A takarításon már nem görcsölök annyira. A lényeg, hoigy kosz ne legyen, ne szaladgáljanak a porcicák. A szanaszétjátékok már nem zavarnak annyira. Úgyis hiába pakolom össze 2-3perc és minden megint szanaszét van. Ez gyerekkel együttjár :lol:
A bezártság az már rosszabb :cry: Egyedül szinte sehova nem tudok menni, főleg most, hogy már a poci is zavar. Mire felöltöztetem őket egyedül meg elindulnánk már mindenem fáj, leizzadok, semmi kedvem az egészhez :oops: :roll: Inkább el sem oindulunk. Férjem nekem is sokat dolgozik, éjszakázik, nappal meg alszik. Még jó, hogy jó az alvókája nem zavarják a srácok!
:lol:
Remélem, ha végre elköltözünk jobb lesz. Legalább ot lesz az a pici kert, kimegyünk, és a srácok ott elbóklásznak meg levegőn lesznek. Itt a 8. emeleten az is a bajom, hogy mivel ritkán jutunk ki, szinte semmit nincsenek levegőn. Főleg mostanában :cry: Ez is bánt, de nem tudok mit csinálni, egyedül nem bírom :oops:
Na most jól rátok zúdítottam a bajaimat, bocsi :oops:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Sziasztok :P

Brigi!
Örülök,hogy minden rendben van Veled és a picivel is :P Úgy szeretném,ha teljesülne az álmod,s egy pici lány érkezne a 3 fiú mellé :D Szurkolok Neked :!:
Egyáltalán nem kell bocsánatot kérned,nyugodtan meséld el Nekünk a problémáidat :!: :!: :!: Sajnos megoldani nem tudjuk,de talán könnyebb túltenni magad rajta,ha valakinek elmondhatod.Mi itt vagyunk és segítünk amiben tudunk.Én azon csodálkozom,hogy még tudsz takarítani a 3 bocsi most már 4 gyerkőc mellett.Nekem néha 1 gyerek mellett is nehezen megy.Nincs senki,aki tudna segíteni?Hidd el itt biztosan jobb lesz,ha lesz kertetek!Addig is kitartás és semmi idegesség :!: :!: :!: Gondolj a pocaklakóra!

Csilla!
Mi újság Nálatok?Hogy telt a mai nap?

KépKép
anita.kalota
 
 


Sziasztok!

Már csak hogy ne felejtsetek el minket...
Sajnos még a jövő hét kényszerkirándulásokkal teli, de apa jól halad, és MÁRC.3-án megnyit A CUKORFALAT KÁVÉHÁZ Szigetszentmiklóson! Én már be vagyok zsongva, kreáltam szlogent is, állítólag az megy a szórólapokra.
A receptre elcsöppent a nyálam, hát ajánlok én is egyet!

1 kg gomba
10 dkg juhtúró
20 dkg sima túró
1 pohár tejföl / natúr joghurt
póréhagyma
bacon
fokhagyma
fűszerek ízlés szerint

A juhtúrót a sima túróval és a tejföllel elegyítjük, krém állagúra. Belenyomjuk a fokhagymát (3-5 gerezd), borssal, zöldfűszerrel ízesítjük, összekeverjük. A megtisztított gombafejekbe töltjük, vékony pórészeletet teszünk rá, majd beborítjuk a baconnal.
Vékonyan vajazott tepsibe rakjuk, közepes lángon addig sütjük, amíg a bacon ropogós lesz. (30-45 perc) Ínyencek vékony paradicsomszeletekkel bolondíthatják.
A recept még fejlesztés alatt, de az illata csábító!
JÓ ÉTVÁGYAT! Gyerekeknek a gomba helyett paradicsomba, paprikába tölhető, Zita nagyon falta!

Majd jelentekezem!

csoni
hellani
 
 


:P Szia Anita!
Volt valami a géppel.Este leszel?Irj.8 körül benézek. :P

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Szia Csilla!

Rendben,este megpróbálok jönni :P Lehet,hogy 8 körül még nem leszek,de majd igyekszem :!:
Már hiányoltalak ám :D

Szia!

KépKép
anita.kalota
 
 


Szióka!

Sikerült leraknom a picit,úgyhogy most ráérek :D Remélem,nem ébred fel :!: Milyen volt a hétvégétek?
Noel,hogy van?

KépKép
anita.kalota
 
 


Szia!
A hétvégénk jól telt.Ma Noli délután egybe aludt 2.5órát.Ti hogy vagytok :?:

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Nem tudtam jönni a napokba mert a nappalit kipakoltuk pénteken és valószínű,hogy a gépen valami hátul elmozdult és nem müködött a net.Padlószönyeget kellet venni,mert parketta van letéve azon volt egy szőnyeg de Noelnak nem volt elég és a parkettán mászott.Féltem,hogy felfázik.ezért úgy öltöztettem fel,hogy bady,harisnya+nadrág.Ennek a következményére szerintem ezért a popsija kipirosodott gondolom be izzadt.Eddig győnyőrű szép volt neki gondolom csak ezért lehet neki piros ott ahol összeér neki a két partjánál.Te hogy öltözteted Fannit?
Akartam már kérdezni napközbe hányszor és mennyit alszik a lánykád?

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Köszi a kérdést,mi jól vagyunk :P A múltkor az autósüléssel kapcsolatban még szerettem volna mondani valamit.Nekünk azt tanácsolták,hogy ha veszünk ülést,mindig próbáljuk bele az autóba,s a picit is ültessük bele :!: Gondoltam,jó tanácsként leírom Neked :P Még nem próbáltam ki a receptet,mert a férjecském megrendelte a menüt hétvégére,s azt kellett készítenem :P Nálatok mi volt az ebéd?

KépKép
anita.kalota
 
 


:P Ma saslikot csináltam,ezt nagyon szeretem elkészíteni mert nincs sok munka vele.Eddig Nolin csak bady és harisnya volt gondolom ez lehetett a bibi.Ja ma nagyon rosszul evet nem tudom miért 200gramm helyet 100grammot és ezt eljátszotta 11-kor és15-kor.

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Nálunk jó meleg van,így általában egy body,kisnadrág+zokni az öltözék.Szerencsére a padlón sem fázik fel,mert az egész lakásban padlófűtés van.Ez az előnye az efféle fűtésnek,viszont nagy hátránya,hogy alig lehet szabályozni :(
Nem semmi munkába fogtatok,de így legalább nem kell félned,hogy megfázik a pici :D
Normál esetben kétszer alszik Fanni.Délelőtt és délután 1-1.5 órát.Nálatok,mennyit szokott aludni Noel?

KépKép
anita.kalota
 
 


Ne aggódj,majd a következő napokban jobban eszik :P Lehet,hogy tele volt a kis pocija,s nem csúszott le neki több.Mi sem eszünk egyformán minden nap :P Amúgy jóevő a kisfiad :?:

KépKép
anita.kalota
 
 


:P azt nem irtam,hogy ubisalit készítettem hozzá.Mit főztél?
Szeretsz süteményt sütni?Édes szájúak Vagytok?Nállunk Apa igen.1 tábla csoki naponta minimum ,sütit bármikor megenné.Megkérdezhetem,hogy móta vagy férjnél?

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: