Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
csak röviden, mert ez a rémálom megint nem akar aludni.
Miért nem látszik a profilomban az emilke címem? Én kitöltöttem? Van ötletetek? SOS!
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Valszeg be van pipálva, hogy ne látszódjon. Menj be a profilszerkesztésbe, és az első 10 sor között valahol ott lesz, hogy legyen e publikus vagy sem...

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Tévedtem! Kép

A "preferences"-ben van, hogy " a valódi emilcímem ne jelenjen meg a profilomban". Ha ezelőtt pipa van, akkor vedd ki. Kép

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 

 
 

Timi!
Tetszett a " felébresztős" sztorid. Az elején még én is ébresztettem Bálintot, mostmár örülök, ha alszik!!!!

Zsu!
A boltok még hagyján... De anyósom már hétvégén adott Bulcsúnak egy csoki mikutKép De Bulcsú okos, és közölte vele, hogy nem kéri, mert nem akar úgy járni, mint apa, hogy kihúzzák a fogát!!!!!
Körkérdésedre válaszolva:
a.) Bulcsúkám szinte kivétel nélkül szopizás alatt bealudt és betettem a helyére. 14 hónapig volt ez így, aztán mikor már este tápszert kapott, nem aludt el rajta. Két kör ölben a szobájában, majd leraktam, és ő szépen elaludt. Ekkor már járóképes volt, és estére jól kifáradt. Én el nem tudtam képzelni, hogy valaha szopizás nélkül elalszik az én Csemetém, de aztán kialakult magától.

b) Bálint már más tészta! Õ sokáig ölben sétáltatva aludt el, mert különben ordított - persze nem az első hetekben, hanem már később egy kicsit. Nagyon oda kell figyelnem a délutáni alvására, mert ha túlalussza magát, akkor nekünk este lőtte. Mostanra úgy alakítom, 6 hnapos korában, hogy ált. délután 5-től semmiképp ne aludjon, így este 8-9 között szopizás után és két kör séta után elalszik.

Ildi!
Szerintem a többieknek se nagyon tetszett a táncosfiú, de én csak a nővéremmel szörnyűködtem!Cukik lehetnek a srácok. Hogy jönnek ki egymással? Nálunk Bulcsú imádja Bá
lintot, de azért egyre többször észrevettem az utóbbi napokban, hogy a kicsi játékai érdeklik, el is veszi Bálinttól. Ölelgeti, simogatja, odabújik hozzá. Bálint is mindig mosolyog Bulcsúra, mikor hazaérkezik az oviból. Viszont ha kicsit erősebben megszeretgeti, akkor kurjongat Rá, olyan vicces, sokat nevetünk rajtuk.

Viki!
Te írtad a H.J. mp3-at?
Engem érdeklene.
Lehet butaságot kérdezeK: mp3-at nem lehet csatolt fájlként emilen küldeni?

Judit! Nekem a csüt. talán jó, ha nem lesz túl bagy hó. Valószínűleg a városban csatlakozom Hozzátok!
Ez a gif még Bulcsú oltásos időszakából származik.

Azóta Zitáék is túl vannak.

Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Halihó!

Betti, a freemailen max. 5 Mb-t lehet csatolni, a Halász Judit ennél lényegesen több, de szivesen átmásolom, ha irtok posta cimet, vagy inkább egy valakinek aki egri, annak elküldöm és ti majd egymás között tovább adjátok, ha találkoztok.
Oké?

Zsu! Az altatással kapcsolatban nem tudok tanácsot adni, mivel az én ügyes kislányom már 1 hónapos korától átaludta az éjszakákat, és mivel mi együtt alszunk, elég ha mellé fekszek, majd ha elaludt, kimegyek a másik szobába tévézni. Amig szopizott ő is a cicin aludt el, aztán letettem és szunya reggelig. Mondjuk mi a hasfájást is csak hirből ismertük, szinte sose sirt, csak ha nem kapott időben kaját. Szóval egy áldott jó gyerek! Most sincs vele sok baj, csak foglalkozni kell vele, azt nagyon igényli. Nem csoda hisz társas lény!

Na most ennyi, majd még máskor jövök.
Viki
biti
 
 


Hali,
gagyi vagyok én tiltottam le az emilke címed, de megoldottam közben köszike.
Viki, hogyan alszik végig egy gyerek 1 hónapos korától egy éjszakát. Az enyém már lassan 8 hónapos lesz és még mindig szopizik 1x. Képzeljétek, most meg 3-kor aludt el és még mindig alszik, lassan fel is ébresztem mert akkor nem lesz alvás este, mint Orsiéknál.
Tényleg Orsi, hogy vannak a bárányhimlők és a vasalós tenyerek?
MP3-at lehet csatoltan küldeni, akinek a gépkapacitása engedi, vagyis az emilszolgáltatótól függ, ahogy Viki is írta.
Lányok,
elküldöm a táblázatokat mindenkinek emilben, remélem mindenkinek van emilcíme. Majd küldjétek nekem vissza és ha kész lesz mindkettő, akkor újra körbe küldöm.

Jut eszembe van egy jó könyv az altatásról, hogyan kell megtanulni aludni, de a pontos címe nem jut eszembe és bent van Virágnál, úgyhogy nem zavarnám még. Én azt olvastam el és igyekeztem úgy csinálni. A lényeg, hogy éberen tegyük be az ágyába és azonosuljon a tudattal, hogy most itt az alvás ideje. Nekünk 2 este volt némi nyekergés utána elaludt szépen. Ez ment úgy kb. 2 hónappal ezelőttig, akkor vmi gáz volt, már nem emlékszem, de azóta sajna ölben alszik el, vagyis este a cicin, délben pedig altatom. Most akarok visszaszokni a letevésre és aludjon el magától, mert úgy soha nem áll vissza a rend. Ha nagyobb lesz, már tartani se fogom bírni sokáig, úgyhogy minél hamarabb rá kell szánni magam. Azt írja a könyv, hogy nagy kitartás kell a szülő részéről és ha egyszer rászánod magad akkor semmi ingadozás, úgy kell csinálni és kész. Csak javasolni tudom mindenkinek.
De mikortól alszik végig egy éjszakát?
Zita, mi volt az oltáson?
Judit, beteg még Boti?

Maris

Maris
feketemaris
 
 


Hello!

Gondoltam, hogy itt is sokkolni fog mindenkit a hir, a lányom alvási szokásairól, de én már mástól is hallottam hogy az ő gyereke is átalussza az éjszakát pár hónapos korától kezdve.
Egyébként még sok más dologban is bontjuk a papirformát (lásd fentebb: hasfájós se volt).
Szerintem nagyban befojásolta az is, hogy csupán 3 hónapig szoptattam, mert eddig minden ismerősöm, akinek még szopizik a gyereke, még mindig nem alussza át az éjszakát. Ezzel nem akarok senkit elkeseriteni...
Valamint volt kitől örökölnie, mivel az apukája szintén nagy alvó.Kép
Hát, igazán szerencsés anyuka vagyok, kivánom mindenkinek hogy hasonló jó gyereke legyen.
Üdv: Viki
biti
 
 


Hali!

Én is azt olvastam, mint Maris, hogy alva betenni az ágyikóba...de nekünk ez sosem sikerült, mert midnig elaludt.Kép De szerencsénk volt nekünk is, hogy így beállította magát.
De ahogy Vikiéknél, nálunk is kb. 1 hónaposnak megfelelő korában aludta át az éjszakát. Pedig akkor már szopott. (Nálunk nem még szopott, hanem már. 2 hónaposan tanult meg szopizni, addig fejtem minden etetés előtt, és azt kapta cumisüvegből. Kép )

Nagyon gyerekfüggő szerintem ez. Ismerek olyan anyukát, akinek alig alszik a gyereke éjszaka, szopizna állandóan. És nem az anyuka rossz, csak a gyerek nagyon anyás, vagy éppen rosszul alakultak ki a dolgok.
Azért én mindenkinek kívánom, hogy hamar legyen pihentető éjszakája. Kép

Egyszer majd jól megleslek Titeket tali közben. Kép Hátha felismerek valakit! Kép

Megyek, iszok, már két napja nem ittam, most jöttem rá, hogy mindjárt szomjanhalok. :D

Sziasztok!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok!
Túléltük a mai napot. Sajnos az oltás most is nagyon megviselte Jázit, bár mégsem volt olyan szörnyű, mint a múltkor.
Délután jó kedve volt, megint 6 után kezdett el nyűgösködni. Szerencsére aludt egy picit, de amikor felébredt megint rákezdett arra a szörnyű sikítós-szívszagasttós sírásra. Fürdés alatt is ez ment, csak a szopi nyugtatta meg valamennyire. Az újabb lázkúp aztán megint elnyomta, már alszik. Remélem ennyivel megúsztuk és holnap nem lesz folytatás.
Nekem szerencsére az altatással nincs gondom. Jázi sosem aludt el szopi közben, őt mindig éberen teszem le. Szopi közben, után minden este énekelek, mesélek neki, utána berakom a kiságyba és szépen elalszik. Ez az első napoktól így van, semmi különöset nem tettem érte, így alakult.
Napközben már nem ilyen egyszerű a helyzet, akkor szinte csak babakocsiban, séta közben akar aludni. Itthon csak ha már nagyon ki van dőlve. Akkor melléfekszem, simogatom, úgy alszik el. De ez leírva szebb, élőben nem mindig eredményes.
Timi!
Kicsi a világ! Rolinak még nevet sem tudtam mondani, hogy kit kellene ismernie, mert nem tudtam a férjed nevét, de ahogy Lilláról meséltem neki, rátok ismert.
Judit!
Lemaradtam valamiről? Mi van Botival?
Betti, Orsi!
Áruljátok már el, hogy beilleszteni a gifeket az üzenetetekbe? Mert én akárhogy próbálom nem sikerül.
Jóéjt minden babának + mamának!
Zita
anzizi
 
 


Maris!
Én megint bénázok, mert a táblázatban nem találom azt a fülecskét amivel át tudok váltani a másik oldalra!
Zita
anzizi
 
 


Sziasztok!

Az alagút végén fény csillan fel!!!!!!!!
Kop-kop-kop.(ez a lekopogás) Talán mostmár a hasáfjás nem olyan brutálmetál. Ma volt egy kis vendégsereg (remélik, hogy visznek b.himlőt, de valszeg már kicsi az esélyük) és ez elterelte a leányom figyelmét és délelőtt, megszegve minden szabályt sétáltunk a hóban, amit nagyon élveztek és jól el is fáradtak.
Íme, családunk legpöttyösebb tagja;
Kép
Ambrusak keze, pedig nagyon rosszul indult, már megijedtünk, hogy mégis orvoshoz kellett volna vinni, de kaptam egy "csodaszert" valami aloe first és tényleg klasszisokkal jobban néz ki.

Zita!
És mindenki aki oltás előtt (bár lehet, hogy lekéstem)áll! Oltás előtti 3 napban Silicea 15CH (napi 1x5 golyócska),hogy a szervezet felkészüljön a vírus fogadására. Majd oltás után két héttel Thuja occidentalis 15CH az utóreakciók elkerülésére (1 nap 1x5 golyócska).

Csinálom a házipatika listát!!

Én, sajnos nem tudok elmenni egy ilyen babatologatós talira, mert egy 20 hónapos óriást nem tud lekötni ez a program Kép.
Zsuzsa!
Mézeskalácssütögetős talit is szervezhetnénk, mert én évek óta küzdök vele, de nem indulhatnának a mézeskalácsszépségversenyen Kép.Lécci!LÉCCI! Te, asszony, úgy kőtőztél falura, hogy még (lovas)kocsit sem tudsz vezetni?Kép Mindeképpen úgy szervezzük, hogy el tudjon MINDENKI jönni!
Majd kifigyelem a sétaszervezőtől Kép, hogy kell csinálni!

Alvás;
Nálunk mindkét gyermeknél másképp alakult. Csenge (indián nevén;"Éber Nyúl")a világ minden kincséért sem akarta alvással elvesztegetni a drága idejét. Sok mindenen túl vagyunk...Többek közt a "Tanitsuk meg aludni a babát" c. könyvön, ami sztem is jó. Aztán amikor elmaradt az esti szopizás valóban be is tudtuk tartani, miszerint; ébren tettük le és minden nap 1 perccel tovább hagytuk magára. Kivéve persze, amikor egyéb más nyűgje volt. Ambrus pedig (indián nevén;"Pecós Bölény") valahogy 2 hónap után megtanulta, hogy ezek sötétben csönde' vannak és most is kiválóan elsuttogja, hogy mi baja van.
Néhány év múlva pedig már nem minket ébresztgetnek vagy nem hagynak aludni iccaka Kép!

A zeneőrületbe én is bekapcsoldódom, de még mindíg szívesebben személyesen...

Szasztok!
Orsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Orsi!
Gyomrom összerezzent Csenge láttán, persze nem azért, mert annyira szörnyű, tudod mi nyáron csináltuk végig Bulcsúval. Hogy viseli Csenge?
Nekem Bulcsú első két éjszaka állandóan nyöszörgött, de szerintem rá is játszott,hajlamos elhagyni magát...

Zsuzsa!
Évek óta szeretnék mézeskalácsot sütni, de nincs receptem. Szivesen elolvasnám a Tiédet, ha nem titkos!

Zita!
Örülök, hogy Jázminnal túl vagytok a nehezén. Kitartás.

Judit?
Mikor írtad, hogy beteg Boti? Még hétfőn nem is említetted?! Persze nem számonkérés, csak én is medöbbentem Maris kérdésén.

Maris!
Bocs, ha elrondítottam a táblát!
Múltkor elfelejtettem írni, hogy egy kislány hozzám bármikor jöhet!!!Vagy nem Te akartad Virágot lepasszolni?Kép
Annak a könyvnek utánajárok, nekem mindenre szükségem van ezzel kapcsolatban.

Szerintetek az miért van, hogy egy baba 3 hónapig végigalussza az éjszakát, és utána soha többé??? Mert Bálint ilyen fajta.

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!

Nem győzök olvasni! :D

Akkor sorban, ill. ahogy eszembe jut. Kép

Zita!
Örülök, hogy átvészeltétek a napot, biztosan rendben lesz minden holnap is. Csütörtökön amikor sétálunk, már addigra el is felejtitek. Kép Nem maradtál le semmiről, Maris valamit félreértett szerintem. Nem volt beteg Botond. Szerencsére. (lekopogom...)

Maris, csúcs, amit a táblázatokkal teszel, ari vagy! Zita valamit nem tud megnyitni, ez azt jelenti, hogy neki már ment tálázat? Én még nem kaptam az email-címemre. Lehet, hogy nincs is megadva? Nézem... Megvan a profilomban. Majd küldöd?
A könyv címe, amiről beszéltél, szerintem az Aludj jól, gyermekem. Sokan dicsérték már nekem, és sokan szidták. Ez utóbbit a legújabb gyermeknevelési technikákat (tulajdonképpen ezek a legősibb technikák)javasló szakértők tették. Nem minden gyereknél válik ugyanis be, hogy sírni hagyják, és megtanul így aludni. Egy pszichológus véleményét olvastam erről, aki azt mondta, hogy ezzel azt kódoljuk a gyerekbe, hoyg hiába sír, nem kap segítséget, és elveszíti a bizalmát a felnőttekkel szemben akkor, amikor még ki sem alakult... Szóval megoszlanak a vélemények. Olyan gyerek is van, aki órákon át képes így sírni, és nem lesz jobb, ahogy telnek a napok... Én 5 percig sem bírom Boti sírását...

Nálunk egyelőre minden rendben az alvással. Az első 4-5 hétben cicin aludt el Botond, aztán utána, amikor már felébredt büfi közben, meg kellett szoknia, hogy egyedül kell aludni. Szerencsére szereti a cumit, úgyhogy miután letettük a kiságyba, azzal szépen elalszik, igaz, párszor kiesik, mire felébred, vissza kell tenni...De magától alszik el, max. a homlokát simogatjuk, akkor automatikusan csukódik a szeme... Persze ő még nincs két hónapos, szóval nem biztos, hogy ez mindig ilyen simán fog menni, majd meglátjuk. Abban minden esetre lehet igazság, hogy olyan körülmények között kell elaludnia a babának, ami akkor is áll, ha felébred. A cicin elalvó babák pl. azért esznek sokáig éjszaka is, mert felébrednek, és csak úgy tudnak visszaaludni, ha ugyanolyan feltételeket teremtenek nekik. Persze ez sem igaz minden gyerekre, de elgondolkodtató.

Az igény szerinti szoptatás is elgondolkodtató néhány ponton. Félre nem értsetek, én is támogatom, és ezt is csináltam. (Bár Boti szerencsére remekül beállt arra, hogy nappal min. 3 óránként, éjjel 4-5 óránként akar enni. Persze talán ha mellre tenném, enne gyakrabban is, de ha nyafi van, akkor beszéddel, nevetgéléssel, sétával nyugtatjuk, és ilyenkor a cumi is előkerül. Soha nincs sokáig problémája szerencsére. Persze tudom, van gyerek, aki csak akkor nyugszik meg, ha szopizik kicsit. Nehogy azt gondoljátok, hogy gonosz anya vagyok, és szigorúan fogom a gyerekemet. Egyszerűen olyan megoldást keresek, ami mindkettőnknek jó hosszú távon is. Arra képtelen lennék, hogy az éhes gyereknek ne adjak rögtön,mert még nem telt el 2,5 óra. De szerencsére Boti hamarabb nem éhezik meg. Ismertem olyan anyát, aki hagyta sírni a gyereket, amikor enni akart, mondván, hogy eddig mindig kibírta a 3 órát... Brrr...
De van egy barátnőm, aki a másik véglet. Nagyon gyakran szopizott a kisfia születésétől kezdve. Mindig úgy nyugtatta, akkor is, ha 10-20 perce evett. A kisfiú 14 hónapos, még mindig 4-5-ször kel egy éjjel, az anyja a fodrászhoz nem tud elmenni, mert mindenkivel üvölt a gyerek, bárkire bízná Nem tudja babakocsiban vagy autóban vinni, mert menni csak az anyja ölében szeret... Persze ehhez egy ilyen típusú gyerek is kell, de ezzel azt akartam mondani, hogy ezt is túlzásba lehet vinni. Szóval arany középút, amit szerintem képtelenség megtalálni! Kép
Minden gyerek más, és meg kell próbálni az ő igényeinek megfelelő módszert megtalálni a sok kínálkozó tanács közül... Persze pontosan erre (is) jó a babanet, én legalábbis olyan nyugodt vagyok, amikor választ kapok a kérdéseimre, és olyan tanácsokat hallok, ami másoknak bevált.

Te jó ég, csak dől belőlem a mondanivaló... Kép

Orsi, Csenge nagyon szép! (Egyébként komolyan mondtam,még így pöttyökkel is.Kép ) A homeos házi patika - lista szuper ötlet, engem is nagyon érdekel. Az oltásra jó, hogy elmondtad a csodaszereket, én még minden oltás előtt állok... Kép

Viki, gratula a lányodhoz! Mindenkinek ilyen gyereket! Kép
Timi, ne less meg minket, hanem csatlakozz!!! Várunk! Csütörtök?

Betti, a H.J.mp3-at, hanekem elküldi Viki, akkor én írom neked, ami kell! Erről írtam az előző levelemben. Felesleges lenne mindenkinek elküldenie, én szívesen másolok mindenkinek, akinek kell. Viki, az emailedre elküldöm a címemet, ok? Nagyon köszönjük előre is!

Ildi, hogy van Levedi? Remélem, javul! Olyan szupi, hogy anyatejet kap, nagyon tetszett amikor írtad. Kép Megy a kis pohárkájával?

Na mentem, mert későre jár, ráadásul a kedvesem még jönni akar a géphez.
Legyetek jó, remélem, csütörtökön sokan talizunk! Holnap még írok, na meg olvasok, mert mindig van mit! Kép Jó éjt!

Puszi a kicsiknek is, Judit
Vendég
 


Sziasztok!

Zita! Kép

Örülök, hogy ránkismert a férjed! Kép
Oltás miatt nagyon sajnálom szegény manót! Kép Szerencsére enyémlány eddig minden oltást jól viselt. De akkor is utálom vinni, de muszáj. Egyik barátnőm Amerikában lakik, most vitte a kisfiát 15 hós oltásra, és 5 azaz öt darabot kapott egyszerre. Még ahogy olvastam is, azt hittem megszakad a szívem. Kép

Orsi! Kép

Nagylányod nemgyengén pöttyös. Kép Még a képen is vakarásra állnak a kezecskéi. Kép

Betti! Kép

Ilyen is van sajna. Azt nemtom miért csinálják ezt a manók. Lehet, hogy talál valami érdekeset éjszaka?! Kitudja, néha jó lenne a fejükbe látni, hogy mit is gondolnak!

Judit! Kép

Szopi és alvás!
Az igény szerinti szopiról én is így gondolkodom. Nekem szükségem volt rendszerre, és szerintem a manónak is. Ez nem azt jelenti, hogy hagytam sírni, és nem adtam neki enni. Enyémlány eleinte napközben kétóránként, éjszaka óránként evett. Ezt mondhatjuk igény szerintinek, viszont - ahogy Te is írtad- ha nem éhes, akkor inkább játszottam vele, beszéltem neki. És mikor már eljutott odáig, hogy bírt egyszerre annyit enni, hogy tovább kibírja, akkor átállt magától.
Sírni én csak párszor hagytam, akkor is napközben. Éjszaka nem mertem sírni hagyni, nehogy az alakuljon ki a babában, hogy "rossz neki a kiságyában, és ha sír, akkor úgysem foglalkoznak vele". Viszont volt pár hét napközben, mikor nem akart aludni semmi pénzzért. Akkor betettem, és kintről figyeltem. Van kétféle sírása, az egyik kétségbeesett. Ha így sírt, akkor máris mentem be, nem volt kötelező az alvás. A másik pedig nyafis, akaratos. Ebben az esetben kb. két perc után el is aludt. Kép
Sajna nekem sem igazán jók már ezek a séták, mert Lilla sem ül már meg séta céljából a babakocsiban. Csak ha konkrétan megyünk valahová. Ellenkező esetben visít. Kép Meg a 11 óra nekünk már a hazajövetel időpontja. Akkor kezdek főzni neki ebédet, és dél-egyóra között teszem le aludni.

Na, be kell fejeznem, mert az ember nyaggat, nem találja a nadrágját! Kép

Sziasztok!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Hali!

Judit!
Szerintem azért nem kaptad meg a levelet, mert Maris a juca@freemail.hu-ra küldte. Mivel én is megkaptam már, ott látni hogy kiknek küldte még el, és ha jól tudom, neked juca25@freemail.hu a cimed. Na várj, majd mindjárt elküldöm neked én.

És várom a posta cimedet, hogy elküldjem a cd-t.

Sziasztok.

Viki
biti
 
 


Viki!

Ne haragudj, de béna voltam, és kitöröltem a leveledet. Megtennéd, hogy újra elküldöd?
Köszönöm szépen! ja, elküóldtem a címemet!
Lányok, ha megjön a Halász Judit - mp3, másolok, akinek kell!

Maris!

A juca@freemailre ne küldj, mert az is egy létező postafiók, de nem az enyém! Kép

Timi, azért jó lenne talizni valamikor!

Puszi, Judit
Vendég
 


Orsi,Csengéd übereli túrórudit!
ja, nincs jogsim, az vigasztal, hogy úgyis Ember viszi dolgozni kocsit... igazség szerint félek a vezetéstől.
Mézeskalácsozásban benne vagyok...azaz volnék... most 2 hét dobozolás, aztán költözés, aztán berendezkedés, jó ha kész lesz Karácsonyra... de jó lenne! Bár esélyesebb részünkről egy januári tali...de az már mézesszezon után van.
Úgyhogy leírom ide most a receptet, biztos ami biztos, hátha hasznát veszi valaki! Bocs a zuntatásér, attól akit nem érdekel Kép

Kép Piparkakku Kép
(ne röhögjetek, ez egy finn mézeskalács recept, még 8.os koromban volt finn hét a suliban, ezt sütni kaptuk feladatnak, azóta sütöm minden évben)

30 dkg margarin
2 kávéskanál ő. gyömbér
2 ká.k. ő. szegfűszeg
2 ká.k. ő. narancshéj
2 ká.k. ő. fahéj

Ezeket összefőzzük, és kevergetjük, míg langyos lesz.

3 egész tojás
30 dkg PORcukor (!!!)

Ezeket felverjük.

1 kg liszt
3 ká.k. szódabikarbóna

A liszt egy részét összekeverjük a szódabikarbónával, majd a mézzel. aztán jön bele a tojás, és végül a többi liszt.
Összegyúrjuk, folpackba csomagoljuk, és állni hagyjuk a hűtőben egész éjjel.
Másnap kinyújtjuk, (ez lehet fél cm vastag is, ha inkább enn i akarjuk, mert nagyon finom, de lehet 2 mm-esre is nyújtani, hogy sok k.fadísz jöjjön ki belőle!)Kiszaggatjuk, tojássárgájábal megkenjük és OLAJJAL vagy margarinnal kikent (NEM LISZTEZETT!!) tepsiben kisütjük.
Ha nem csesztük el, mint én sokszor, és tényleg porcukrot tettünk bele, szép simák lesznek, és jól lehet díszíteni!
a díszítés: 15-20 dkg átszitált porcukrot alaposan, vagy negyed órán át fölverünk egy tojásfehérjével. vékony uzsizacsiba tesszük, az egyik csücskébe pár evőkanálnyit, csomót kötünk a kenyőcs fölött, aztán kisollóval picike lukat vágunk a csücsökre. ezzel lehet írókázni. fontos, hogy nem úgy működik, mint a cerka, ne érjen a zacsi a kalácshoz, hanem mint a fogrém, fölötte tartva nyomni, és "ráfektetni" a kis hab-hurkát, és így nem lesz remegős a vonal. (Nekem minden évben egy kicsit jobban megy, gyakorlat teszi a mestert. Szoktam gyerekeknek tanítani, is, az 5 évesek is ügyesen csinálják.)
A tésztát jól lehet fagyasztani is!
Lehet bele magokat nyomkodni is, meg gyerekekkel figurákat gyurmázni is...
Ja és a mézeskalácsházhoz vagy Betlehemhez langyosodó karamell a ragasztó!
Ha enni akarjátok, levegön 1 nap alatt visszapuhul, ha dísznek, légmentesen kell csomagolni ha kihült, és akkor kemény marad... de ezt biztos tudjátok.

Betek gyerkőcöknek jobbulást, mamáiknak kitartást!

Köszi mindenkinek az altatós módszereket, majd később erről is... de most leövöm magam, puff!

Zs.
zsanya
 
 


Halihó!

Judit!
Megint elküldtem a levelet.

Viki
biti
 
 


Maris, ezközöltem egy E címet a profilomba Kép
zsanya
 
 


Zsanya!
Köszi a receptet, remélem lesz alkalmam kipróbálni!

Judit!
Írsz nekem egy H.jét ha meglesz? Köszike! Ha talizunk viszek Neked cd-t.

Zita!
Hogy vagytok így az oltás után?

Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Kedves Lanyok!
Betti!Koszonom kerdesed, a fiuk jol elvannak egymassal.Mindent megteszunk hogy Levedi ne legyen feltekeny, de nalunk ez a direkt odafigyeles nem valt be.Spontanul ahogy jon, eljuk a hetkoznapokat, mivel ugyanugy szeretem mindket gyermekem, Levedire sem forditok most mar nagyobb figyelmet, hiszen ez kesobb sem lesz igy.Ha megpuszilgatom Lehelt es ez neki nem tetszik akkor is megpuszilgatom, hiszen Levedit is megpuszilgattam mikor kicsi volt es nap mint nap megpuszilgatom ma is.Nagyon szereti a kicsit es beszel hozza, puszilgatja, ahogy mi es ,gyakran befekszik a kisagyba melle, jatszani, vagy csak aludni, nagyon figyelnem kell ilyenkor, mert meg nem tud kello ovatossaggal kozeliteni a kicsihez.Neha Lehel kap egy-ket fulest Leveditol, de ez inkabb eleinte fordult elo, most mar ritka.
Nalatok hogy volt eleinte?Irtad hogy most erdekesebbek a kicsi jatekai....Mit tettetek vagy nem tettetek a feltekenyseg ellen?
Borsi?Nalatok volt feltekenyseg?

Kedves Zita!Jobbulast Jazinak, remelem ma mar jobb kedve van.Ma Lehelt is beoltottak,most alszik!Egyebkent hajnalban annyit evett, most del van, es azota semmi...akar Jazmin!

Judit!Fantasztikus az alvasotok, Boti tenyleg nagyon jo gyerek.Azert biztos az anyukaja nyugalma is hat ra....csak igy tovabb!

Kata!Lattam a kepeket a kicsi Benedekrol, igazi kisfiu, nagyon szep, tenyleg!Milyen baba o?Milyen etvagya van es hogy megy az alvas?Hogy van az anyukaja?Faradt vagy?

Borsi!Csuda pottyos a lanyod!Nem viszket szegenynek?En gyerekkoromban ugy kivakartam nehanyat, meg most is megvan a nyoma!

Nem tudom milyen angyalkorszakrol beszeltem, itt nincs semmilyen angyalkorszak nalunk.....Levedi nem veszi be a gyogyszereket, Lehel pedig sose alszik, fel orat altatom es elalszik 20 percre..kis tunderek.

Anyaknak, babaknak, kicsiknek, nagyoknak szep napot!
Ildi
Vendég
 


Sziasztok!

Most csak röviden, és minimális reagálással, ugyanis ficánka ma a 3 óra helyett, 45 percet aludt.

Judit!

Összehozunk vmikor egy talit. Kép

Nekem emilke címem: timikukacagriacomputerponthu

Megyek, ficánka hammog, megtalálta a cumisüvegét. Igaz, abból csak reggel és este kap, el kell dugni előle. Kép

Sziasztok!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok,
Ti hogy vagytok vele, már megint ki tudja hányadszorra megírtam egy szupi levelet és amikor el akartam küldeni lelassult, szarakodott és persze elveszett az egész. Most írhatom újra, pedig még Virág is itt ült az ölemben. Pedig a rendszergazda tudhatná, hogy az anyukáknak nincs ám olyan sok idejük, na mindegy!
Judit, nem akartam betegséget beszélni a gyerkőcbe, biztos félre olvastam vmit a rohanós olvasások közepette. Az emilcímed javítani fogom, de az volt a profilodban nem. Vagy más hülyülök, azt hittem pedig, hogy nem lehet jobban.
Borsolyka, javulást a báránykáknak, még himlősen is aranyos nagyon a lányod!
Timinek, Zsanyának és Juditnak elküldöm a táblákat, a többieknek még nem tudok emilcímet.
Nekem is kellenek majd zene cd-k de először begyűjtöm az infókat, hogy kinek mi van. Sőt ha gondoljátok majd a táblázatba beíhatjuk a címünket és a tel. számunkat is.
puszi
komolyabb eszmefuttatást majd este, mert már készülünk usziba és Virág megint nem vitte túlzásba az alvást, úgyhogy ki tudja mi lesz az usziból is.
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok,
úgy látom du. mindeni el volt foglalva, sőt Sasiorsi el is van veszve. Remélem minden ok, náluk. Eddig Betécske és Biti adatait rögzítettem, a többiekét is várom nagyon. Főleg az emilke címeket aki még nem adta meg! Akinek volt címe, annak már elküldtem!
A címek:Anzizi,Biti,Macskavati,Borsolyka,Betécske, Timi,Judit,Zsanya
Ha itt nem találja vki magát akkor nincs címem tőle!
Szóval az altatás: mivel ugye én, vagyis mi anyukák vagyunk a nap 24 órájából legalább 48-at a gyerkőccel, szerintem senki nem tudja hosszan hallgatni a sírásukat. Ezzel én is így vagyok, de az altatós könyv is azt írja, hogy sokáig nem szabad hagyni, mert akkor a bizalmukat veszítjük el, és a gyerek sem fogja magát biztonságban érezni. Vagyis én letettem, először nyekergett, de nem sokat így felvettem és 2 nap után elmaradt a nyekergés és némi játék a sötében után elaludt. Ma bevittem, nyekergett, felvettem, de alig fogtam, máris elaludt, így gyorsan letettem és alszik. De most fáradt is volt az uszi miatt. Szóval újra gyakoroljuk az alvást, de a délutáni altatással hogy vagytok Ti? Mert akkor aztán hiába teszem le, pedig tök sötét van akkor is a szobájában, akkor végképp nem akar elaludni, csak ha altatom.
Szóval minden gyereknél másként van.
Az én kérdésem a kajálás. Képzeljétek, már 1 hónapja nem hízott Virág egy dekát sem. Vagyis 8 kg és kész. Kezd aggasztani, de kutya baja Hála égnek!!!! Egész nap nevetgél, játszik, sikoltozik, dumál. Szóval semmi betegség, ja és a lábai meg nem állnap egy pillanatra sem. A lábfejét mindig tekergeti, akármit csinálunk. De ezt tőleg leste el, én is azt csinálom soha nem vagyok nyugodtan egy pillanatra sem. Mégis dagadok!!!!! Szóval a kérdésem, akinek van ekkora, vagy nagyobb babócája: miket adhatok már neki enni? Begyűr mindenféle bébiételt, italt, eszik vajas kenyeret, virslit, leveseket turmixolva, husit csipegetve, túrót (akár túró rudi formában is) tojás sárgáját. Van még vmi ötletetek?
Szombaton lesz az első névnapja!!!
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok!
Rövid leszek, mert jövő hétre le kell adnom egy dolgozatot és még hozzá sem kezdtem. Muszáj magam rászánni és nekikezdeni, bár semmi kedvem. Pár napra feladom a nyugodt, pihizős, babanetezős estéimet.
Jázival ma már szerencsére minden rendben volt, visszatért a mosolygós huncutka.
A holnapi sétát én most kihagyom, anyukámnak megígértem, hogy elmegyek vele vásárolni. Jázit elvállalta Roli, nekem is jó lesz egy pár óra kikapcsolódás, csavargás.
De tényleg megyek is!
Puszi:
Zita
anzizi
 
 


Sziasztok Mindenki!

Itt vagyok ragyogok! Egyre jobban alakul a leányzó, remélem ez már csak jobb lesz. Holnap elutazik a nagyijához, mert nem lehetett róla lebeszéli.
És igen nagyon vakaródzik, sajnos van az arcán is, szoktam Neki mondogatni, hogy vigyázzon, de falrahányt borsó minden egyes szavam!

Judit!
Köszönöm a dícséretet Csenge nevében is. Ha, meglátod élőben meg fogsz döbbeni, ugyanis nagyon rosszul tudom fotózni, élőben sokkal szebb. Minden elfogultság nélkül a falu legszebb lyánya Kép! Na, és Ambrus a legszebb fia!

Az alvással kapcsolatban általában hasonló a véleményünk, úgyhogy egyikőtöket sem nyomlak fel a gyerekjóléti szolgálatnál Kép!

A kajálás és hízás. Én úgy tapasztaltam, hogy nem egyenletes a gyerekek hízása.
Az ennivalót érdemes nagyon megválogatni, szerintem. Én másfél, két éves kor alatt nem adtam semmilyen felvágottat, mert ezek a gyorsérlelésű vacakok nem ilyen "szűz" bendőkbe valók (NEMGYÕZÖM HANGSÚLYOZNI, HOGY EZ CSAK AZ ÉN, SAJÁT VÉLEMÉNYEM ÉS SENIt NEM AKAROK MEGBÁNTANI, VAGY ILYESMI!!!!!!!!!!!).Tehát sztem; főleg főtt ill. nyers zöldség,a mely nem puffaszt (spenót, kolompér, répa, felezett borsó, aki használja spárga, cékla főzve,stb.), azonkívül vitaminkoban gazdag gyümölcsök (ha nem komálja, lehet csipketeát adni, tele van C vitaminnal).Főtt fehérhúsok főleg pipi és hal.(A nyershússal nagyon kell vigyázni, képzeljétek a barátnők kisfia 2x(!) is kapott olyan fertőzést amelyet nyershústól lehet kapni, tán az anyósa kezéről vagy mifene, de nagyon durva sztori.)
Édesség, cukor 1 éves korig nem,ajánlott , mert a fogak ugyebár, már akinekvan Kép! Én, amúgy fogparás vagyok, úgyhogy mindkét csemete kap zymafluort is 2-3 naponta.

Hallottam egy jó ötletet; a gyerekek után maradó lehámozott almahéjat, ha kiszárítod nagyon jó gyümitea kiegészítőnek lehet használni!

Zsuzsa!
Ha még egyszer valaki azt mondja, hogy a finn a testvényelvünkKép!
Köszi a receptet, nagyon macerás? Ilyesztő volt olvasni. Hova költöztök honnan? Lemaradtam valamiről?

Na, megyek mert a Zuram a hátamba áll és sorakozik a masinára Kép!

PÁPÁ Orsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Kedves Lanyok!
Maris!Hogy alltok az alvas tanulassal?Ez a sok alvassal kapcsolatos hozzaszolas erot adott nekem is hogy rendezzem az alvasugyeinket, vegulis teljesen hasonlo a helyzet mint nalatok.A gond talan ott kezdodott, hogy Lehel minden alkalommal mikor a kisagyba kerult, keservesen sirt es en kikaptam, pedig egy perc utan ezt a sirast az alombanyuszorges koveti, es tenyleg csak nyoszorges.A delutani alvasokkal kapcsolatban pedig mehetne minden ugyanugy mint este, nem?

Borsi!
Egyetertek a taplalkozasi cikkeddel.Ez lenne a legjobb, ahogy irtad, de nekunk anyaknak a legnehezebb, mindig frisset, valtozatosat az asztalra tenni,hiszen a boltok tele vannak tapertek nelkuli vackokkal, nehez meglelni az igazan jot.
Irnal par otletet, tizoraival es uzsival kapcsolatban?Nekem ezeket a legnehezebb kitalalnom.A nyers gyumolccsel mar nem aratok sikert!Ambrusnak mik a kedvencei?Tenyleg, o most hany kg?3 honappal fiatalabb Levedinel, de lefogadom hogy most is egy orias!

Kedves Zita!
Jazmin meg mindig nem eszik delelott?Aluszekony az oltas ota?
Lehel szerencsere eszre se vette pedig izgultam mi lesz.Az egyetlen amin aggodom, hajnalban szopi tobbszor is, es van hogy csak du.1 fele ehezik meg ujra.Lehet hogy hajnalban annyira sokat enne?
Van valakinek valami otlete?

Kedves Tobbiek!Atszoktetek netan egy masik topikba?Remelem mindenki jol van es hamarossan hallunk rolatok!

Bucsuzom, szep napot!Ildi
Vendég
 


Orsi,
azér nem finnül írtam... vagy de? Akár mongolkalács is lehetne Kép tülem Bocs, nem akartalak elrettenteni, baromi egyszerű és gyors ám!
Rózsaszentmártonból Gyöngyöstarjánba.
Mi az a zymafluor? Hány hónapos kortól?
A csipketeában nem csak akkor van Cvitamin, ha nem főzzük, hanem egy éjjel áztatjuk? Én nem tom.
Orsi, csak most jutott eszembe sajnos,te nem ecseteled a pöttyöket olyan mentolos vakarásgátlóval?

Maris,
sztem se aggódj, főleg ha eleven...
nekünk is volt olyan hónap, amikor szinte semmi hízás, aztán meg hopp fél kiló.
A túrón kívül más tejterméket, joghurtot, sajtot nem adsz? Kajaügyben én kicsit aggájosabb vagyok (a kelleténél) mert van a családban allergia, igaz csak atkára...de rettegek a coelikáliától, mert akkor az nagy macera egy életen át. Úgyhogy mi 10,5 hónaposan még nem eszünk se tejterméket, savanyút se,se tojfehérjét, se lisztet, se szóját, se csokit, cukrot,mézet,meg aprómagvas gyümölcsöket se.
Bár kenyérhéjat néha rágcsálhat már... Marad a zöldség, bármelyik, olyan sokféle van, rizs, kukorica... hús, bármilyen... csak próbálom izgalmassá tenni zöldfűszerekkel,hagymákkal...gyümölcsöket, néha kukoricapelyhellyel,ha híg, meg sütőtököt, uzsira.
Még nem jelezte, hogy unja a menüt Kép de tudom hogy én túlóvatoskodom a dolgot...
Ja és most vezettük be a reggelit, nem volt ötletem,hogy mit is adjak, de aztán Sinlac-pépet irattunk fel, majd ezt váltja fel 1-2 hónap mulva a gabonapép, a kenyér meg a tejtermék...hát mi így.

csoki,Zsuzsa
zsanya
 
 


Kedves Zsanya!
Szerintem nem ovatoskodod tula dolgot, legalabbis hozzam kepest nem.Levedi egy eves koraig szinten nem evett ilyesmiket, volt egy szupi tablazatom, az egyik Kismamaban volt, az is ezt ajanlotta...En peldaul biomegszallott voltam, tobb mint egy eves koraig kizarolag bio termekeket adtam neki...(nem Hipp konzervet)hat nem tudom Lehelnel hogy lesz, lesz-e erre idom, vagy van-e egyaltalan ertelme!csak enyit akartam irni.Mi is allergiasok vagyunk, en peldaul nem gyengen: tojas, citrusfelek, mogyoro, poratka...es meg sorohatnam!
Vendég
 


Hahó!

Nektek is olyan sokáig tart mig egy képet feltölt az albumba a szerver? Vagy csak az én gépem lassú?
Igy ezer évig is eltart mire egy pár képet felteszek, pedig van bőven.
És szinte minden második képnél azt irja hogy hiba történt a másolás közben.
Na mindegy, majd lesz valahogy.

Más!
Azt szeretném kérdezni, hogy amelyikőtöknél már járt a télapó, a gyerkőc hogy fogadta. Mert mi most "rendeltünk" egy télapót, és remélem hogy Virág nem fog megijedni tőle.

Üdv: Viki
biti
 
 


Hali lányok!

Nem vesztem el, csak esemény van itt mindig!
Jelentem Ádi 8250g (28-án lesz 4 hónapos)! Nagyon durva, én nem tudom hova nő ez a gyerek!

Zita,
fúúú de örülök, hogy Jázi ilyen jól átvészelte az oltást!
Ádi 3. hónapos oltás helye még mindig megvan és egy göb érezhető ott. A védőnéni azt mondta, ha ez nem múlik el, akkor addig nem adják be neki a 4. hónaposat. Ismét borogatnom kell (de mivel tegyem? én eddig kamillás vagy sima langyos vizes vattapamacsot csomagoltam a pelusába)és kenegetnem Phenylbutazon-nal. Ez jó rá? MIT TANÁCSOLTOK?
Orsi, én lehet, hogy most kipróbálom a homeos bogyókat!

Hol szereztek be bio zöldségeket és gyümölcsöt?

Most beszéltük a párommal, hogy fogalmunk sincs, hogy az ételekkel milyen anyagokat eszünk meg! Képzeljétek, hogy vettünk Sasinak Mate teát, amire azt mondták, hogy nagyon jó serkentő (mint a fekete tea)iszonyúan lehet tőle koncentrálni (főiskolások imádják) de vigyázni kell vele, mert tudatmódosító is, anno a sámánok is ilyet ittak, hogy látomásuk legyen. 2x ivott már belőle, aznap iszonyat tempóban és jól tudott dolgozni, de éjszaka szörnyű rémálmok gyötörték. Szóval brutális anyag! És ez a tea teljesen legális! Ki tudja mi lehet mondjuk a spenótban, vagy a sárgaborsóban???!!!! Vigyázzatok gyerekek, ne egyetek össze mindenfélet, veszélyes lehet! Kép

Nagyobbacska gyerekek anyukái!
Mikor érdemes elkezdeni a hozzátáplálást? Mivel kezdjem? Aztán mivel folytassam? ( mi nem vagyunk allergiásak. ja, de! Apuci parlagfűre!) Hogyan kell elkészíten az ételeket? (pl. az alma héját nem eheti meg, ha azt is összeturmixolom?, ilyesmi) Hol lehet ilyen infokat beszerezni?

Maris,
küldtem emilest Neked a zenékről, megkaptad?

Mikor lesz sétu ilyen ítéletidőben ismét?Kép

Csocsi: Sorsi

PS: Úúúú mennyit kérdeztem! Csak győzzétek megválaszolni! Kép
sasiorsi
 
 


Szia Viki!


Túl nagyok a képeid kbyte-ban! Vedd le a méretét, úgy menni fog.

Van télapó szolgálat Egerben?


csá: Sorsi
sasiorsi
 
 


Sziasztok!

Hát ez a mai séta nem jött össze... Gondolom, a rossz idő miatt. Na majd máskor. Lassan tényleg van, aki szánkóval jöhet. Kép

Ildi, olyan jó, hogy te is gyakran írsz! Gondolom, meggyógyult Levedi, mert írtad volna, ha gond van. Az albumod címét úgy tudod betenni a profilodba, hogy megnyitod az albumot, fent a címet kijelölöd, jobb egérgombbal másolás, és beilleszted a profilba, szintén jobb egérgomb, beillesztés. Bocs, ha tudod, csak még a rossz cím van a profilodban, azért írtam le...

Viki, a képfeltöltés lehet lassú, bár nekem azért nem volt nehéz kivárni, annyira nem ... Attól is függ, milyen neted van, nekünk szélessávú, nyilván akkor gyorsabban megy. Az, hogy hibát ír ki, általános probléma, a babanet szervere vacakol, nem a te géped hibája. Próbáld többször. Elég unalmas és idegtépő, de mi nagyon várjuk a képeket! A Mikulás fogadtatását szerintem nem lehet kiszámolni a kicsiknél. Nagyobbaknál persze könnyebb már, mert az ember előre beszélhet róla, képeket mutathat a gyereknek. Max hamar lelép az öreg, ha gáz van. Kép

Zsu, köszi a receptet, megírjuk, hogy sikerült! A kajával szerintem nem lehet túlaggódni a dolgot. Jobb az óvatosság, az biztos. Azt hiszem most, hogy én több véleményt összevetve azt és akkor adok majd Botondnak, amit a legtöbben javasolnak. Arra gondolok pl., hogy a legtöbb könyv az apró magvas gyümölcsöket 1 éves kor után javasolja. De a napokban olvastam egy olyat, hogy ezek két éves korig nem ajánlottak. Addig biztosan nem fogok várni. Bár emlékszem, nyáron a szomszédunk 10 hónapos kisfia hogy ette a dinnyét! Az volt a kedvence.

Zita, remélem, jó volt a vásárlás, és haladsz a dolgozatoddal! Ez milyen doga pontosan?
Ha nem kávézol, igyál jeges kávét, istenire feldob, és nagyon fincsi! Segít az esti dolgozatírásnál. A legfinibb egy kékzacsis nómárkás, csak annyi van rajta, hogy iced coffee. Tejjel össze, egy kis vanília jégkrém bele, tetejére tejszínhab... Nyamm... Kalóriabomba, de nekem ez a délelőttjeim fénypontja. Kép

Maris, ne aggódj a súly miatt, amíg elégedett a gyerek. Elég nagy már ahhoz, hogy legyen tartaléka, és ne keljen minden héten híznia. Más lenne a helyzet, ha mondjuk Boti nem hízna... (Amúgy ő minden héten min. 20 dekát, már 4750 gramm!) Boldog névnapot Viráganak előre is! (Orsi, mit szólnál egy virágos gifhez? Kép ) A leveled elszállásán úgy tudsz segíteni, hogy rendszeresen kijelölöd másolásra a szöveget, így ha elszáll, csak be kell illeszteni a jobb egérgombbal.

Betti, persze hogy írok neked cd-t. Majd ha Viki elküldte, megnézzük, melyiket akarod. Vagy odaadom mp3-ban az egészet. Cd nem kell, ajándék. Majd írsz helyette valamikor nekem valamit. Így megy a cserebere. Kép A babazene cd most hol tart? Orsi, majd elhozod nekem? Tényleg eltűntetek!
Olyan jól összeszokott csapat lettünk, hogy tisztára hiányzik, ha valaki nem jön. Persze annyit írunk, hogy egy nap is eltűnésnek tűnik... Kép

Na megyek, kibontom az avon csomagot, mert megérkezett. Kit érdekel? Barátoknak kedvezménnyel adom! Amúgy sem a haszon miatt csinálom, hanem mert én is szeretem a termékeiket, na meg szeretem csinálni. Sétára majd viszek katalógust, de az avon.hu-n meg lehet nézni. Sok jó ajándékötlet van benne karácsonyra, addig még adok fel megrendelést.

Puszi mindenkinek, Judit
Vendég
 


Szia Orsi!

Örülök, hogy minden ok! Most láttam, hogy írtál, egyszerre voltunk fent. Kép Örülj, hogy növekszik a fiad!
A Dobó teret és a sétálót összekötő valamelyik utcában, talán az Érsekben, (mindig keverem ezeket) van egy biobolt, ha jól emlékszem.
Puszi!
Vendég
 


Sziasztok!

Nálunk is tetőfokán a hangulat: Bulcsú összeszedett egy vírust az oviban, este hányt, így mától itthon van. Ma mindent félredobtam, ás csak az én Drágáimé voltam. Kicsit féltem, hogy milyen lesz az összhang, de olyan jó volt ez a nap, szerencsére ma már Bulcsú is rendben volt, jókat játszottunk, meséltünk, stb...

Sorsi!
Mit mondtak, miért marad meg ilyen sokáig az oltás helye?
Mindkét fiam első étele az anyatejes krumpli volt! Micsoda változás lehetett ez nekik! Kép
Szerintem mindenki maga dönti el, hogy mikor kezdi a hozzátápit.

Maris!
Tegnap elvittem Bálintot a tanácsadóba, megmértük, és kevesebb a súlya mint a 4 hónapos Ádié, mert csak 8150 gramm, így most egy hónap alatt csak 10 dkg gyarapodott. Van eki az első hónapőokban gyarapodik gyorsabban, és aztán lelassul. Ez természetes. Az elején kb. havi 1 kg. Gondold el, ha 1 éves koráig így hízna, milyen lenne? Meg már most többet mozognak, több kalóriát éget el.

Étkezés:
Bulcsúnak 2 éves koráig nem adtam tehéntejet, hanem tápszert kapott. Nem allergiás, de nagyon érzékenybőrű.Joghurtot, sajtot is csak 1 éves kora után.
Új kaja bevezetése után vártam pár napot, ha nem jelentkezett semmi allergiára utaló jel, akkor lehet adtam máskor is.Új ételeket lassan vezettem be, mondjuk hetente-kéthetente 1-et.
Aprómagvasakat, pl eper, málna, kivi szintén 1 éves kora után.
Sóska, spenót, brokkoli 7-8 hónapos korban került sorra nálunk.
Bio ételeket, hozzávalókat soha nem vettem. Van egy kis konyhakertünk a garázs mögött, nekem az tuttira bio, mi termeljük a legszükségesebbeket.
Félre ne értsetek, nem osztani akarom az igét, csak leírtam, valahogy így történt nálunk Bulcsúval.

A babazenés cd-n kívül szívesen adok kölcsön másolásra is Tápainé-féle Kismamatorna, Szülés utáni torna, Baba-mama torna VHS, ill. Rubint Réka : Baba-mama torna DVD-t. Sajnos én nem tudok másolni, nincsenek meg a technikai feltételek...

Judit!
Nagyon szépen fejlődik Boti! Olvasta a szakirodalmat? Bálint is átvehetné az alvás című fejezetetKép
Rám számíthatsz Avon ügyben!

Zita!
De jó lehet kicsit gyerkőc nélkül mászkálni..?!

Felkelt Bálint, mennem kell!
Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Viki!
Nálunk még nem járt mikulás "élőben"
Szerintem Bulcsú betojna ha itt megjelenne, de egyszer szeretném én is kipróbálni.

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!

Minden baba megbetegszik mostanában? Óóóóó! Kép Betti, remélem Bulcsú jobban van!!

Még nálam dekkol a babazene cd. Ígérem, amint jobbra fordul az idő és lesz séta, viszem, amint ígértem!

A babák étkezésével kapcsolatban azt vettem észre, hogy mindenki nagyon tart attól, hogy allergiás a gyermeke. Miért van ez? Sok ételallergiás baba van? Az apa pollenallergiája is befolyásoló tényező? Mire számítsak?

Tudtok nekem ajánlani szakirodalmat az étkezéssel kapcsolatban? Addig is lejegyzetelem a ti módszereiteket és tapasztalataitokat!

Zita,
mit tanulsz?

Judit,
a kávé nincs hatással Boti alvási szokásaira? Én csak koffein mentes kávét merek inni és fekete valamint zölt teát egyáltalán nem.

Betti,
Nem Ádi súlya az etalon! Kép De azért hál'Istennek az ő gyarapodása is lassul, az első két hónapban havi 2 kg-ot hízott, most már szerintem max. fél kg lesz a gyarapodás.
Maris, látod semmi nem jó, ha nem gyarapszik az sem, ha pedig túl sokat az sem! Szerintem sem gond, hogy Virág most egy kicsit lazít, ne aggódj. A babák növekedése már a pocakunkban is hullámzó volt!

Ildi,
azt hogy csinálod, hogy Te olyan szép kreolos bőrű barna szemű és hajú vagy a babuciaid pedig pont az ellentéted?!

Orsi,
Pöttyös Panka hogy van? Ma arra jártam felétek, de sajnos nem ismertem fel a házatok, így fogalmam sincs hol laktok. Múltkor bizti azért volt áramkimaradás mert a villanyszerelőnk próbálkozott feltenni a villanyórát.....2 hete nem sikerül neki! Nézz légyszi a körmére, köszi!

Zsanya,
adsz is el ilyen klassz mézeskalácsot? A karifán jól mutatna egy pár.Én képtelen vagyok ilyen nagy munkába belefogni, marad a fél órás joghurt torta karira is. Tényleg hová költözöl?
Altatáshoz még annyit, hogy nappal úgy szeret Ádi elaludni, hogy a fejére húzom a takarót, imádja!

Oké, oké megyek már!
Pusszantás: Sorsi
sasiorsi
 
 


Sziasztok!
De jó, hogy ilyen sokat írtatok, alig győzöm olvasni. Sokkal szórakoztatóbb, mint dogát írni.
Ma délelőtt csavarogtunk egyet anyával. 10-kor elmentem, Jázi előtte evett. 12-kor hívott Roli, hogy már nem bír vele, sír és csak akkor nyugszik meg, ha ölbe veszi és sétál vele. Biztos éhes, fáradt nem lehet, mert most ébredt,a 20 perces délelőtti alvókáját letudva ezzel.
Rohantam haza, mint egy hülye, persze Jázika addigra újra édesdeden aludt. Úgyhogy valószínű mégiscsak álmos volt, mert még 1 órát lehúzott.
Ennyit a kikapcsolódásról. De azért ez is jó volt. 2 óra szabadság!
Ildi!
Jázi azóta nem csinálta azt, hogy nem eszik egy fél napot, de időnként hetente, kéthetente el szokta játszani. De már nem ijedek meg, szerencsére szépen hízik, most 6560g. A múlt héten 4 nap alatt hízott 20 dekát.
Sasiorsi!
Szegény Ádit biztos azért viselte meg az oltás annyira, mert akkor nem igazán jól sikerült beadni, ha még most is ott van neki a helye. Hogy fájhatott az neki!
A borogatással kapcsolatban nem tudok tanácsot adni, nekünk szerencsére szépen múlik a helye.
Jázi már 3 hónapos kora óta kap gyümölcsöt, minden délután valamit, utána még szopizik is. Nekünk muszáj volt ezt bevezetni, mert amúgy egy hétig sem kakilt. Most ezzel úgy néz ki kezd beállni, 4 naponta kúp nélkül sikerül a dolog.
Inkább a gyümölcs mint a kúp és a cukros tea.
De nagyon szeret mindent amit eddig kipróbáltunk.
Persze ezt a védő néni és az orvos előtt nem reklámoztam.
Judit! Annyit nevettem a leveleden! Majd hamar lelép az öreg, ha gáz van! Szegény gyerekek, ha tudnák!
Viki!
Az oviban sok szülőtől hallottam, hogy családon belül oldják meg ezt a Mikulásos dolgot, valamelyik családtag öltözik be. Főleg a kicsiknél még ez is mindig beválik. És így könnyebb közelíteni a gyerekhez, ha ismerik.
Nektek ez nem jutott eszetekbe? Már ruhát is lehet olcsón kapni.
Kolléganőm kislányának még 4 évesen sem tűnt fel, hogy apa eltűnt, a Mikulás megjelent Kép
Betti!
Hallottam erről a vírusról, Papp Nóri anyukája hívott ma,(nem tudom ismered-e, Bulcsú csoporttársa) mert 2 hónapja készülnek hozzánk babalátogatóba, de a 3 gyerek közül mindig beteg valamelyik. Most Nórika is összeszedte ezt az oviban.
Most már leállítom magam, mert sok lesz.
Szép estét mindenkinek!
Zita
anzizi
 
 


Sasiorsi!
Most látom csak, hogy egyszerre voltunk fent.
Most itt a fősulin csinálom meg a pedagógus szakvizsgát, fejlesztő pedagógia szakon.
Szerencsére ezt a félévet megúszom két dolgozattal, mert a többi tantárgyból megkaptam a felmentést, beszámították a másoddiplomámat.
Így nem vészes, de látod, hogy haladok a dogával! KépMár megint egész este a babanet előtt ültem!
Jó éjt! Zita
anzizi
 
 


Sziasztok,
ezek a faszik rettenetesek!!!! Õ füdik utoljára, de a füdőszoba rémálom utána!!!!!!!!!!!!! Totál kiakasztott. Egy másfél l-es ásványvizes üvegbe töltögetem magamnak mindig a vizet. Vagy ásványzív, vagy 2x felforralt víz, vagy csak sima csapvíz és mérem, hogy naponta legalább 3 l-t de néha 4,5-es is megigyak. Erre állandóan fellöki. Bár ha nekem is 45-ös lábam lenne, biztos én is neki mennék, de akkor sem ennyiszer. Szóval most plafonon vagyok.

Judit, tudom, hogyan kell elmenteni a megírt levelet stb. csak amikor rohanok, mert Virág már itt nyekereg az ölemben akkor nem figyelek erre és persze mindig olyankor kakil be a rendszer. De azért köszi. Még egyik táblázat sem ért körbe, még mindig hiányoznak emilkecímek.

Sasiorsi, hová hízik az a gyerek, lassan fel se bírod emelni, de csak válljon egészségére, majd idővel biztos ő is leáll és nem hízik ilyen rohamosan. Hozzátáplálás: először a főtt krumplit és az almát reszelve, meg a levét kiskanállal javasolják. Én is így tettem, de én először 4,5-5 hónapos korában adtam neki, nyári idénygyümiket, mert nekünk úgy jött ki a lépés. A tejem mennyisége még nem idokolta volna, az még most is rengeteg van, de úgy gondoltam, hogy ami gyümi a kertben megtermett azt kipróbáljuk az aprómagvasakat kivéve. Én adtam neki egyből a kecskeméti 4 hónapos kortól adható bébiételeket is. Mindig délben, hogy ha vmire allergiás lenne az még estére kijönnön és lehessen tenni vmit. Eddig még nem volt ilyenünk szerencsére. Én nem vártam 3 napot egy kajával, mindig másfajtát kapott és minden tetszett neki. Meg azt is olvastam, hogy ugye először csak 3-4 kanállal adjunk és így növeljük fokozatosan a mennyiséget. Én mindig először szopiztattam, utána az új kaja, de Virág egyből bevágott 1/2 üvegnyiket. Ha meg akartam állni 3 kanálnál, csak rámnézett és azt mondta a szemével, hogy ennyivel akarod kiszúrni a szemem? Nekünk ez bevállt, most is így csinálom.
Zsanya a pépet már nekünk is felírták, de még nem bontottam fel, mert reggelre és estére még szopizás van. De már gondoltam rá, hogy este adok neki, hátha attól jobban telítődne a pocija és nem kelne fel éjjel.

Ildi, az alvással még gyakorlatozunk, de haladás mutatkozik. Ma beraktam az ágyába, tök sötétet csináltam, kicsit simogattam, majd amikor úgy gondoltam nyugszik a légzése kijöttem, de nyitva hagytam az ajtót. Ezzel beszűrődött némi fény és lőttek az alvásnak. Nyekergés, nyekergés, nyekergés. Bementem, simi, simi,nyekergés simi.Majd leültem a heverőre amin régebben aludtam, nyekergés, szóval megnyugtattam és elaludt szépen. Magára boringatta a babáit amik ott vannak a fejénél két oldalt, mert amikor felébred éjszaka megnézi, hogy ott van e Panni és Julcsi és belekapaszkodik a lábukba és alszik tovább. Holnap majd próbáljuk újra, de délben ma megint nem akart aludni, aztán berohantunk Egerbe és útközben aludt, de csak azt a fél órát. De a lényeg, képzeljétek reggel 3/4 8-ig aludt!!!! Pedig este 8-kor már eldőlt. Biztos az uszi fárasztotta le. De mindegy, remélem ma is így alkul.
Nem dumálok többet, kezdek megnyugodni
jóccakát mindenkinek
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok!

A súlygyarapodásról még annyit, hogy itt minden baba anyatejes, és még a csapból is az folyik, hogy Õk az igényüknek megfelelő mennyiséget szopiznak, és valószínűleg soha nem lesznek túlsúlyosak, illetve kisebb eéllyel, mint a tápszeres társaik. Ez valszeg fordítva is igaz, úgyhogy nyugi mindenkinek!

Orsi!
Köszi, lekopogom, már jobban van Bulcsú.

Zita!
Jázi története az apukájával papírforma szerinti!Kép Azért az a 2 óra is 2 óra!

Maris!
a simizés nálunk sajnos csak 1 hétig jött be. Mostmár ha ott vagyunk Bálint mellett, akkor csinálja a fesztivált. Kénytelenek vagyunk kipróbálni a védőnő és dokinő tanácsát: sírni hagyni. Tegnap 20 percig nyomta, éjszaka 1-től, ma viszont már 10 perc után feladta, és 5 és fél órát aludt egyhuzamban, ilyen már rég volt. Amikor elringattuk, mindig felkelt 2 óra múlva. A szivem szakad meg, de ha a javuló tendencia megmarad, akkor tartjuk ehhez magunkat.

Kata merre vagy?

Orsi!
Bárányok bégetnek még? Ambrus keze hogy alakul? A first-öt én egyszer napégésre használtam.
Hol lakik a Nagyi?

Puszi: Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Kata,
nagyon boldog NÉVNAPOT kíván az egész babacsapat!!!!!:-)

Képzeljétek Virág ma 4.50-kor kelt fel először és utána még vissza aludt és 1/2 8-kor kelt fel.
Remélem ez így marad!
Szép napot mindenkinek az ablakon ne nézzetek ki!
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok

itt vagyok, csak kissé élettel összeegyeztethetelen hangulatom volt napokig...Vannak irtó nehéz időszakok, Beni sírós, Liza meg hisztis. Én meg szintén sírok...

Maris,

köszi a köszöntést, aranyos vagy!
A táblázatot én megkaptam, de csak a zenei oldalt voltam képes megnyitni, a másik nem sikerült. Tudom, hogy kissé retard vagyok 2 gyerek után.
Ja, és lányok, az előJézuska meghozta a Ghymes legújabb gyerek CD-jét, én vagyok a legnagyobb rajongó, nagggggyon jó zene!!

Zsuzsa,

hétvégén másol maszat-Apa (vagy kicsi-Apa), úgyhogy jövő héten számíthatsz a CD-kre.

De sok a beteg gyerek, mindenki gyógyuljon iszonyú sebességgel! Nálunk maszat-Apa beteg, de szerintem az is felér egy gyerek-betegséggel...Kép

Sorsi,
most pontosan megnéztem, Liza 1 évesen volt 8750 gr. Jó sokat paráztam, hogy miért nem hízik, de ő ilyen kis karcsú típus. Most 10,5 kg,és mindjárt 16 hónapos. Eddig evett rendesen, most kezdi a műsorszórást ebédkor. A saját fincsi főzelékeit nem kéri, az én felnőtt ebédemből kunyizik, de nem minden adhatok neki belőle, ilyenkor balhézik.

Én még most semadok neki tehéntejet (Apa pollen-algériás, Anya pedig elpusztul a diótól), halat, aprómagvast. Most evett először mandarint, imádja. Amúgy is a gyümölcsök és a sajtok függője. De még kap tápszert is esténként.

Benikém meg továbbra is kisvércse, bár úgy néz ki, hogy talán kezd később ébredni éjjel szopizni. ISZONYÚ ragyás az arca, úgy sajnálom, de biztos elmúlik magától ez a tejkiütés.

Zita,
megértem ezt a vekengést dolgozat-ügyben, nekem itt a vizsgaidőszak, de fogalmam sincs, hogy fogok teljesíteni. Ebben a félévben egy büdös hangot sem tanultam, de még a jegyzetek sincsenek meg.

Én már alig várom a HAVAT, mi is veszünk szánkót hétvégén, és minden uzsi után vki vinné Lizát szánkózni, mert eset 5-7ig kezelhetetlen kezd lenni. A hó nagyon tetszett neki, mondta: e há (esik a hó), bámulni kellett az ablakon egész nap. Én már kezdem a lakást karácsonyilag díszíteni, Liza tátott szájjal segít, mindent megfogdos, nagyon édes.

A finn sütike biztos fincsi, vannak még illúzióim, hogy kipróbálom.
Ja, és ha vki szidni meri a finn "karattyolást", azt megharapom Kép, hisz nekem meg a szívem csücske, éltem kint.

MA ESTE MEGYÜNK KETTESBEN VACSIZNI A SHIRAZBA EGERSZALÓKRA!!!HURRÁ!!!ÉS VÉGRE!!!

Kata
Vendég
 


Sorsi,

van az a könyv,a Csemetéink csemegéi. Nem érdemes megvenni, mert irreális receptek vannak benne. Én pl. a legritkább esetben készítek a gyerekemnek gorgonzola-szószos avokádót sprárgás rukkolával töltve...Kép
DE: van a végén egy táblázat, hoyg mikor mit érdrmrs adni a babának, mikor lehet bevezetni az ételeket. Szívesen kölcsönadom!

Kata
Vendég
 


Kedves Lanyok!
Mindjart felebrednek a kicsik, ezert csak villamgyorsan irok!
Minden kicsinek jobbulast kivanok, az anyukaknak pedig kitartast...borzaszto hogy ilyen idoben ki se lehet mozdulni!

Kedves Kata!Boldog nevnapot es sok erot a nehezebb napokhoz is!Hasonloan alakulnak neha nalunk is a dolgok!

Mar fel is ebredtek!

Sorsi!
A kamilla nagyon jo borogatni, homeos krem Traumhell napi3-szor!Ez a csomo nem vicc, Levedinek masfel evesen volt, 1 honapig nem tudott menni(bar az ove eleg nagy volt).A szivunk majd meg szakadt, mi lesz vele!Ne ijedj meg, felszivodik!Mi ketorankent borogattuk fel orara, masziroztuk.....kivanom hogy felszivodjion!

Tenyleg mennem kell!Mindenkit udvozlok!
Ildi
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap elkezdtem írni, de sajna nem voltam a topon, így inkább hagytam. Kicsit készvoltam, hánytam, remegtem. Nemtom mi baj volt. Kép

Enyémlány szerencsére jól van ,most tettem le aludni negyed órája.

Mi már elég korán elkezdtük a hozzátápit, mert négy hónapig volt elég tejem. Aztán négy hónpos korában adtam neki gyümiket pluszba. Ezzel kiváltottam egy-egy étkezést. Én is úgy csináltam, hogy nem két-három kanállal, hanem egyből amennyit kért. Tudtam, hogy nem lenne szabad, de nem lett belőle gond sosem. Szereti nagyon gyümiket. Egyedül a reszeltalmát nem ette meg. Csak úgy volt hajlandó almát enni, hogy ha ő haraphatta. VAgy pedig a reszelt almát kézzel adtam neki. Kép Most már imádja az almát, mert már megfoja a kezecskéibe, és eszi. Rengeteget meg bír belőle enni.
Aztán hét hónapos korában úgy döntött, hogy elég a szopiból. Úgyhogy áttértünk a tápszerre. Először HA tápszereket evett, aztán mikor már elérte az egy évet, akkor áttértünk a babatejre. Hiába fél évig minimum tápszeres baba volt, nem látszott meg rajta. Nem hízott el, csoda csini formája van. Kép Most már tejet vagy kakaót eszik reggel és este. Ezt is imádja, és szerencsére nem jött ki rajta.
Érdekes, hogy LIlla rengeteget eszik, és nem látszik rajta. Anyatejes barátnője, aki pedig kb. 10 hónapig csak szopizott, aztán most is a kaja nagy része a szopi, nagoyn nehezen állt át a rendes kajákra, kis puffancs. Kép Most már nem is annyira, most szinte semmit nem hízik. Ahány gyerek, annyiféle hízás! Bár olyat is ismerek, akinek a gyereke legalább fél éve nem hízott semmit, és nem foglalkozik vele. Ez a másik véglet!

Havat mi is várjuk, vettem Lillcsinek a csizmát. Most már mehet taposni a havat. Kép Már csak egy overált kell találni, de még nem találtam meg azt, ami az álmaimban szerepel, és nem 20e-be kerül.

Kata!

Boldog névnapot kívánunk!

Lilla a nyáron kapott el egy vírust, úgy, hogy észre sem vettük. Hányással, hasmenéssel, magas lázzal kellett volna, hogy járjon, a gyerekek ezzel heteket töltenek kórházban. Lillának semmi tünete nem volt, csak annyi, hogy nem evett. Akkor jött a foga is, nem igazán törődtem vele. Csak az volt a baj, hogy nagyon keveset iszik egyébként is, és majdnem kiszáradt anélkül, hogy tudtunk volna róla. Egy hétfő reggel nem bírtam felébreszteni. Bármit csináltam vele, nem kelt fel. VAgyis próbálkozott néha, de nem bírt. A dokinéni kijött, beutalta a kórházba, ahol megállapították, hogy kiszáradt és vírusfertőzése van. Benttartották a kórházban (szerencsére én is maradhattam vele). Infúziót kellett volna, hogy kapjon, de mondta a doki, hogy ha megissza szájon át, akkor nem szúrják meg. És az én drágám megitta szerencsére. Már másnap bejárta az egész kórházat, visítozott, nem tudott magával mit kezdeni. Ezért szerdán "feltételesen szabadlábra" helyeztek minket. Annyit jelentett, hogy papíron még kórházban voltunk, csak eltávot kaptunk. (volt róla hivatalos nyomtatványunk Kép ) Aztán pénteken vissza kellett menni a zárójelentésért, és ennyi. Viszont az evésén utána is meglátszott. Kellett kb. egy hónap, míg visszaállt a normális rend.

Assszem most futok, takarítok. Este utazunk anyukámékhoz egy kicsit pihenni. Ilyenkor a nagymami meg nagypapi unokázik, mi meg Ricsivel pihizünk, megyünk vásárolni, vagy csak nézelődni. Szóval nagoyn jó! Kép

Puszi Mindenkinek!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok!
Hamarabb visszaertem irni mint gondoltam!

Judit!
Koszonom a tanacsot az albumcimmel kapcsolatban,nem tudtam hogyan kell, jo hogy irtad.Az Avonra en is kivancsi lennek, igy karacsony elott foleg, utoljara gimis koromban lattam katalogust, 4 eve!

Timi!
Ijeszto es nagyon tanulsagos is a virusos tortenetetek!Hogy oda kell figyelni ezekre a kicsikre, minden jel nelkul kiszaradnak...ez alkat kerdese is nem?Meg lehettel ilyedve nagyon...

Sulygyarapodasrol.....
Olvastam par hete egy nagyon jo kis hasonlatot, az indiai nepi felfogasban vannak parductestu, illetve mackotestu gyerekek, egy parduc sohasem lesz macko es a macko se parduc...Nekem ez nagyon tetszett.....igy lehet hogy Timi Lillajan sem latszik a jo etvagya.
De ,Saorsieknak gratulalok, ez a hizas paratlan, fantasztikus!Biztos o is le fog allni egyszer, de ilyet meg tenyleg nem hallottam.

Adi sokat eszik vagy rengeteget eszik vagy csak ugy eszik?

Kedves Zita!Tul vagy mar a dolgozat megirasan?Jovo heten ha joido lesz, mehetnenk setalni, de ezt a tobbieknek is irom!
Jo volt 2 orara is kimozdulni nem?Mi is rengetegszer jartunk igy, hogy rohantam haza....

Ma mar fel kellett hogy hivjam a vedonenink es lelkiztunk is egy sort, komolyan egy angyal, mindenkinek ilyet kivannek!Lehelke vegkepp osszekeveri a nappalt az ejszakaval eves teren.Nappal semmi eves, 6-7 orankent, ejjel pedig 2-3 orankent, ez igy megy egy masfel hete!
!!!!Ma kezdjuk az atallast, 5-6 nap lesz azt mondtak, drukkoljatok majd.Ha ennek vege lesz, esti 4-5 szopi elmarad, lehet hogy kipihenem magam?

Viki!En nagyon feltem a Mikulastol kiskoromban,Levedi szinten ra se mer nezni, az utcan is kerulgetjuk ezeket a zenelo babokat....De lehet hogy nalatok be fog valni, meg eleg kicsi a lanyod, inkabb mosolyogni fog az egeszen, talan meg nekik nicsenek konkret felelmeik.

Midenkinek jo hetveget....es jojjon mar az a ho, nagyon varjuk!Ildi
Vendég
 


Hali,
Kata, a Ghymes legújabb gyerek CD-je érdekelne, légyszi nekem is lemásolni. A táblázatnál csak a bal alsó sarokban kell ráklikkelni a fülre és átmegy az első oldalra. A zene előtt van a nevek és arra!
Sorsi, én is masszíroztam Virág popóját göbök ellen és bár kitartóan kell csinálni, de beválik. Próbáld ki, a kamillatea is segít borogatásként.
Holnap lesz Virág 1. névnapja, muffint fogok sütni, már nagyon ráizgultam. Remélem sikerül.
Jó hétvégét mindenkinek!
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Szasztok skacok!

Kata, én is boldog névnapot kívánok, bár lehet, hogy ezt a mai napon már nem olvasod! Kitartás anyatárs, a rossz napok után mindig jó napok jönnek! Kép Én is bőgtem már együtt Ádival.
Egyszer annyira ordított és nem tudtam sehogy megvígasztalni. A kezemben tartottam néztem őt és váratlanul én is rázendítettem ugyanolyan hangosan mint ő! Na azt a meglepetést, ami az arcára volt írva! Kép..... Aztán együtt toltuk így még egy pár percig, majd egymás vállára borulva megnyugodtunk. Kép
Köszi a könyvajánlatod, szívesen kimásolnám azt a táblázatot belőle.

Ildi,
köszi a tippet az oltás helyére! A masszírozás nem fájdalmas nekik? Én nem nagyon merem nyomkodni, ezek szerint lehet?

Ma kíváncsiságból megkóstoltattam Ádival az alma levét (1,5 kiskanállal). Ízlett neki! Kép Először furcsán nézett, mit tömködök a szájába, de aztán boldogan cuppogott. Kép Ja, múltkor pedig megnyalattam vele a citromot! Kép Kinézte a kezemből, azért tettem ezt vele....és semmi reakció, nem fanyalgott Kép

Én jobban örülnék, ha a gyermekem inkább párduc lenne, ui. a 3.emeleten lakunk (egyelőre)! Kép
Nem tudom sajnos, hogy egy kajálásra mennyit eszik, már régen nem mérem. Napi 5-6-szor szopizik, biztos nagyon tápláló a tejem. Kép

Zita,
ezek szerint már kész a dolgozatod, miről írtál? Jázi ügyes baba, vigyáz a vonalaira a fél napig nemevéssel.

Maris,
miért iszol olyan sokat? A pasik mindenhol egyformák, az enyém a tükör alatti pipere polcra nyirja a szakállát állandóan, tudod mit jelent ez....hogy állandóan takarítanom kell a kis mütyűr kence-ficéimet. Na és még azt is elárulom, hogy a nappaliban lévő hintaszéket nézi gardrobnak! Kizárólag oda hajlandó lerakni a ruháit, ám ha én nem pakolom el onnan - kipróbáltam mi történik, ha így teszek- akkor egy hét után eltűnik a hintaszék és egy nagy ruhahegyet varázsol a nappali közepére. Gyönyörű látvány! Kép Na, de nem is mondor róla több rosszaságot, mert egyébként egy angyal ez az én férjuram!

Ma először kipirosodott Dádi popsija. Fogalmam sincs mitől! Elég csúnya, kamilláztam, szellőztettem, majd Bepanthennel kentem be úgy bugyoláltam be éjszakára. Jól tettem? Mitől lehet ez? semmi változás nem történt a popsiápolás körül. (az almalé is csak később jött)
sasiorsi
 
 


...ja! Bocs, elfelejtettem:

Sziasztok, jóccakát: Sasiorsi
sasiorsi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: