Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Nah, hat nekem se adott ki minden hozzaszolast, igy pl. Kataet se lattam, csak most..

Kata,
Orulok, hogy bejelentkeztelKép Mar kerestelek volna telefonon, de szerintem igy is foglak, hogy megnyugtassalak, nehogy en legyen a tejci-csokkentoKép Lehet, hogy at is ugrom hozzad 5 percre, hogy megnyugodj, de ne zavarjalakKép

Betti,
Ilyenkor mar hozzaedzodsz a hisztikhez, igazan fel se veszi az emberKép Pedig nem vagyok egy boci-turelmuKép
Majd meglatom, hogy 2 mellett hogy birom a strapatKép
A karacsony nalunk is ilyen, foleg a gyerekek most a lenyegek, mert ad1, nincs idom mindenkinek mindent beszerezgetni, ad2, penzem sincsKép Ezt most az egesz csalad megertette, es igy keszul mindenkiKép Az en legnagyobb ajandekom ugyis itt van velem, lehet, hogy akkor mar jobban kezzel-foghato leszKép

Nah, piheno vege, mert meg dolog van, es lassan menni kell oviba Gyuszkoert, es utana ove a gep, mert meset nezKép

Pussz,
Mica
mica
 
 


Mica!

Ne is említsd a strapabírást kettő mellett..Kép. Ez a mai nap.. hát nem életem legszebb napja az tuti! Mindkettő egyszerre ordított, mint akit nyúznak. Kb. tíz perce kidőlt mindkettő, persze nem csodálom, hisz reggel óta nem aludt egyik se.. huhh, már csak az éltet, hogy három hét, és utána Ati itthon lesz egy hétig!
Viszonyítgatáshoz visszatérve, megnéztem Mendiről készült videót, és ő ilyen idősen ügyesebb volt már. MEg talán érettebb is. Ilyenkor ő már tudatosan mozgatta a lábával a macikat a játszószőnyegen, KEvin csak véletlen..
Na persze ez nem baj, csupán alátámasztja ama elgondolásomat, hogy a lányok ügyesebbek. Na és persze ahogy nézegettem a videót, az jutott eszembe, hogy Mendi sokkal kezelhetőbb gyerek volt. Sose gondoltam hogy létezik nála problémásabb gyerek, egész mostanáigKép.
Egyébként azért muszáj néznem ezeket, mert Mendi enyhén egocentrikus, és kiköveteli magának. Ő is szokott mesét nézni, de most erre kattantunk rá nagyonKép.
Mi rákötöttük a TV-t a gépre, így amikor ő mesézik, én tudok netezniKép. Meg a TV-nk 100Hz-s, így nem bántja annyira a szemét mint ez a szutyok crt monitor.
Megyek pihizek egy kicsit én is..


Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Csak egy gyors bekoszones, mert melo is van, meg parom is itthon van szabin, es igy haladunk is valamire, pl. a kisagyat vegre osszeraktukKép Hurra, pakolhatok vegreKép
Jol vagyunk, kemenyedes van, de meg nem veszesKép Lassan kevesebbet alszom, mint gimis koromban, lehet, hogy keszulok az ejszakazasokra?Kép

Betti,
A lanyok tenyleg ugyesebbek es jobban fejlodnek, ahogy tapasztalom, de a fiuknal viszont valahogy melyebb a gondolkodasmod. Gyuszkois olyan kovetkezteteseket tud levonni dolgokbol, hogy csak allok es nezek...Kép
Jajj, imadjak magukat nezni, fiam fenykepen, es nagyon szereti, ha meselk rola, hogy milyen volt kicsikorabanKép Tegnap kozolte velem, hogy segit majd a babat etetniKép Mondtam neki, hogy en abban bizom, hogy pont ez az egy lesz az, amiben nem szorulok mas segitsegere, tobb egyeb dologban inkabbKép Felajanlottam neki a pelusozasnal valo asszisztalastKép

Nah, rohanok, szalad a nap, es meg a vasalasbol is maradt...Kép


Puszi,
Mica
mica
 
 

 
 

Mica!

Kevés alvásban meg tudlak érteniKép. Remélem Zoli nem lesz éjjeli bagolyKép!
Lehet hogy én örökre lánypárti maradok? Imádom a fiamat is, de akkor is azt gondolom a lányok sokkal kezelhetőbbek. Nem akartam azt sugallni ezzel hogy a fiúk "bénák". Csak én vagyok ilyen bolond, hogy ezzel foglalkozomKép.
Hidd el , tud majd segíteni az etetéskor! Igaz, nem a babának, hanem neked. Mendi pl. már profi, ha szoptatok, ő hoz nekem inni, vagy pelust a büfiztetéshez, vagy ha akkor csörög a telefonom, már mondani sem kell neki, hozza a kezembe.. Ha mondom neki,hogy tisztába tesszük a babát, már rohan a pelusért, mondja hogy vegyem le a törlőkendőt, meg a "kémet" -krém- Kép.
ÉS amit imád: fürdetni a babát -persze ő csak segít locsolni-. Ja, ma reggel mire bementem a gyerekszobába, levette KEvinről a hálózsákot, és készült már bepelusozni. Aztán adott neki jó pár labdát, hogy játsszon vele..
Néha viszont pont ez a baj, hogy segít.. tegnap kekszet rakott a kezébe, de volt hogy baracklével akarta megitatni, sőt egyszer a csörgőt tömte a szájába.. ILyenkor nehéz, mert nem szidhatom le, mert ő jó szándékkal csinálja, nem hiszem hogy értené miért nem ehet kekszet a kicsi. Igaz, utána mondja hogy :kicsi még..
Olyan édi, tegnap azt kérte rakjuk a hasára Kevint, átölelte, Kevin meg nézelődött körbe, erre Mendi: "mit keresel? Apát keresi.. most anyát keresi"
Néhány napja, ahogy az apja fürdette Kevint, Mendi odament hozzá: "hát mi van te kis kukis? Fürdessz?"
Na, elkalandoztam.. a lényeg, hogy az nagyon jó jel, ha Gyuszkó ilyen segítőkész már most, biztos jó testvér lesz! Várja már a tesót nagyon?

Vasalás miatt részvétemKép.
Azért pihizz is!!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Követlelk ám benneteket, csak nem mindig marad annyi időm, hogy válaszoljak is Kép

Betti,
A FIÚK NEM BÉNÁK Kép Igenis tök aranyosok, persze a lányok is Kép Én imádom a fiaimat is. Nálunk is próbál Orsi segíteni, de néha olyan is értetlenke tud lenni, és néha persze direkt nem azt csinálja, amire kérem. Mongyuk nekem apájuk ilyenkor mindig a segítségemre siet Kép Ja, és jut eszembe, nálunk a fiúk is dudusak lettek (értsd: cumiznak). Eleinte nagyon ellene voltam, de mivel ők egyszerre szopiznak, evésenként legalább 30-40 percet vannak cicin, és ezen túlmenően még napi kb 25-26 órát ciciznének, kénytelen voltam bevetni a dudókat. Szerencsére apájuk már előre megvette, így csak ki kellett főzni Kép Délutánonként van éberebb időszakuk, olyankor a szopipárnán kint vannak a nappaliban velünk, egyébként elalváshoz kapják meg. Eddig úgy tűnik minden okés, a szopit sem zavarta be (legalábbis eddigi tapasztalataim szerint), ugyanis most is kábé 3 óránként kérnek enni.

Orsi viszont anyásabb lett. Esténként nekem kell etetni, hozzámbújva mesét kell mondanom, csak úgy nyugszik le annyira, hogy el is aludjon. Ilyenkor mindig imádkozom közben, hogy a fiúk nehogy felsírjanak, nehogy a mozgás is kiverje Orsiból az álmot. Aztán ha már elaludt, akár ágyút is sütögethetnénk Kép Egyedül én ébredek fel a fiúk sírására, ilyenkor áttrappolok, cici, és vissza szunyálni.

Mica,
Én is pont ma rendszabályoztam meg a srácok ruhatárát: méret szerinti szétválogatás, nagyobbak eltéve a felső polcra, 56-osok mosva-vasalva a szekrényekben, átláthatóság kipipálva. Pedig már majdnem 4 hetesek, de még csak most jutottam idáig Kép Persze Orsi is segített, így pont háromszor annyi időbe tellett, mint segítség nélkül Kép

Kérdés: ti honnan tudjátok, hogy eleget szopiznak-e a gyerkőcök. Én nem akarom őket minden szopinál mérni, mert beleőrülnék a számokba Kép Jól is alszanak, egy héten kéccer mérjük őket, eddig még mindig gyarapodást tapasztaltunk. De honnan tudom, ha már pl nem elég a tejem, és tejserkentő praktikákat kell bevetnem?

nyafi van, mennem kell

heppi

u.i.: majd teszek fel friss képeket is legkésőbb hétvégéig

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Szia Heppi!

Persze,nem bénák a fiúk sem, csak tényleg én vagyok hülye!Kép
A fiúk nem ejtik ki a szájukból a cumit?
Mikor este szopiznak a fiúk, visszaalszanak egyből? Valami tuti taktikát mondjál nekem KépKép
Orsi szerintem előbb-utóbb kinövi az ennyire anyásságot, nála is talán így jön ki a féltékenység. Szoktál menni vele valahová? Úgy értem hogy csak ketten?
Tényleg ti tudtok járni sétálni? Ezt még nem is kérdeztemKép.
Tyú, rendesen nőnek a srácok, lassan beérik Kevint! Mekkorák már?

Szopi: Ne is mérd, tök felesleges, én is totál bekattantam tőle. Viszont engem az is idegesített, hogy nem tom mennyit eszik. Azért a tápi ennyiben nyugtatóbb, mert ott látszik mennyit fogyaszt a gyerek. Itt meg ugye nem egyforma.. este pl már nincs annyi tejem mint reggel, de ilyenkor zsírosabb,laktatóbb, tehát elég belőle annyi amennyi van.
Én akkor ijedtem meg, mikor már feleannyira sem voltak kemények a melleim a három óra elteltével, mint eleinte. Akkor elkezdtem fejni mint az őrült, hogy legyen, de Kevin sosem evett többet, hiába lett volna még. Így abbahagytam, és rábíztam magam. Ha kevesebb a tej ő többször akar cicin lenni, és egy-két nap alatt lesz neki annyi amennyi kell. De ezekről a növekedési ugrásokról -asszem 6hetes, 12hetes, 4hónapos, 5hónapos korban- én azt olvastam hogy nem úgy kell őket elképzelni, hogy reggel 9-kor elég volt 120gramm, este meg már 150 kell! Hanem fokozatosan alakul, hogy a természetes folyamat az anyukánál is hasson. Nyilván -gondolom- ilyenkor maguktól esznek sűrűbben a gyerekek, vagy ha nem sűrűbben, hát hosszabb ideig. Szerintem cumi ide vagy oda, úgyis jelzik a fiúk ha több kell nekik! Próbálj nem aggódni emiatt!
http://www.noklapja.hu/index.php?id=192&szakerto_id=326621&func=blog&orderby=0&p age=10#992

Én akkor nyugodtam meg, mikor a kéthónapos mérésen 6620gramm volt, tehát 2440grammot hízott két hónap alatt. Hát ha kevés lenne neki, biztos nem hízna. Csak hát a szomszéd gyerek 270-eket eszik.. az én gyerekem 120grammtól is jobban hízik.
Remélem meg tudtalak nyugtatni ezzel az összevisszakuszasággalKép.

Ja, még annyit, hogy szerintem biztos nincs gáz, ha már kinőttek egy ruhaméretet!!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Kicsit behavazva, de meg megvagyokKép Es egyenlore meg egyben, bar lassan 1.5 napja hurcolom magam 10 perces joslokkal, de nem akar atalakulniKép Nem baj, ha segiti a tagulast, en meg biromKép Foleg ugy, hogy ejszaka hagyott aludni, csak hajnalban ebresztett fel 2x..
Kataval is beszeltem telefonon, jol vannakKép Patrik nappal szinte orankent eszik, ejszaka 4 orankent igenyli a szopit. Raul nagyon jol fogadta a kistestvert.Kép

Most gyorsan ennyit, vegre tudok dolgozni is, ki is hasznalomKép Ki tudja, hogy mit hoz a holnapKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Sziasztok,

Betti,
Köszi a gyors választ, meg a cikket külön is. Meg is nyugodtam, mert tényleg kevesebb ideig szopiztak éjjel meg estefelé. Éjjel pl büfivel együtt is belefértek a fél órába Kép

De azért várom a többiek véleményét is. Ki honnan tudta, mikor kevés a tej???

Még mindig Betti,
A srácok soxor kiejtik a cumit. Viktor "bénább" Kép de ő egyébként is a nappaliban nézelődve tölti a délutánt, néha pár percre beájul, Gábor meg nagyokat szunyál egyedül a szobában Kép Éjjeli szopival nincs gond, mivel szinte az első nyikkra mozdulok, szopi, abba hamar belealszanak (tisztába tevés, fölös mozgatás nincs - ágyból ki, cicire, rövid büfi, ágyba be) Estére Viktor kicsit lassabban szakad el tőlem. Ő szopi után még úgy fél órát a hasamon sziesztázik CSÖNDBEN, melybe végül elfárad és elalszik Kép
Igen Orsival szoktam kettesben sétálni. Persze nem sokat. Kocsival akkor, ha vmi elintéznivalóm van a városban, akkor az úgy egy órácska szabadság, gyalogosan a környéken szoktunk járni egy félórácskát. Van úgy, hogy naponta kéccer is megyünk (pl elmegyünk az állomásra fornettiért, a boltba kenyérért stb) Ilyenkor kicsit én is feltöltődöm a friss levegőn Kép
Ma ünnepeltük apósom névnapját (Ferenc), és először most mozdultunk ki a srácokkal együtt. Még így ötünknek is elég macerás volt, szal inkább nyitott ablaknál levegőztetem majd őket, és hétvégén babakocsizunk Kép
Megjegyzem, ha nagyon szeretnél minket látni, szívesen látunk benneteket pár percre egy séta keretében, akár Mendivel is Kép Persze nem erőltetem, nem KELL jönni!!!
Srácok ma reggel lettek mérve (4hét+1nap):
Viktor 3420g, Gábor 3550g, tehát pár gramm hijján egy kilót híztak mióta itthon vagyunk (8 napra engedtek minket haza)
Ja, és nektek mennyi időre küldték Kevin TB kártyáját? Vagy kérni kell? Vmit félre értettem volna? Mert a fiúknak még nincs, és a gyerekdoki nem tud addig további K-vitamint felírni, amíg nincs TAJ számuk...

Mica,
Azért ha vmi van, ugye küldesz sms-t, vagy írsz, vagy füstjeleket eregecc, vagy útközben becsöngecc hozzánk, esetleg Bettiékhez??? Kép Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi,

Szopis temaban sajnos nem vagyok igazi segitotars, mert nekem a nagyfiammal 4 hetig birtuk, aztan azt mondta a vedono, hogy kesz, en mindent megtettem, hogy szoptassak, de a lurko (lusta, de eroszakos..) darabokra szedte a maradek mellbimbomat is, es mar a vedono se tudott fejni se belole... Igy tapszeres lett.

A fiuknak gratula, ne aggodj, aki igy no, annak nincs szopi gondjaKép Tejed tuti, hogy van eleg, ha nyugodt babak es plane, hogy van, ha ekkorat nottekKépKép
Ha van vmi velem, megy az sms neked Kép, pls. Bettinek kuld tovabb, neki nem tudom a szamat. Lehet, hogy nekem nem csokimikulast hoz az igazi Mikulas?Kép En nem bannamKép Most delutan volt egy fel-haromnegyed ora, amikor azt hittem, hogy indulni kell, mert hosszan es surun volt fajas, plusz meg rosszul is voltam, de aztan elmult, es maradt a szokasos 10 percenkenti.. Lurko viszont ha mocorog, mar az is faj, szerintem mar erzekeny a mehem erre is...

Mica
mica
 
 


Sziasztok!

NEm tudom megállni, hogy ne egy juhééé kiáltással kezdjemKép. Végrevégrevégre betöltöttük a három hónapotKép. Igaz, azt hittem ez majd megoldja a gondokat, és mégsem így van, de akkor is jó hogy már végre elértük ezt az időt. huhh Egyre jobban érik bennem a gondolat, hogy most csinálom ezt utoljára, mármint a babázást, szóval egyre inkább kezdek lemondani a tesók vállalásáról. Bár a gyerekruhákról még nem tudok .
Na , de inkább ne magamról írjak már megint..

Mica,
Te nő, ha így haladsz, akkor tényleg lehet hogy a leggyönyörűbb mikulásajándékod neked leszKép.
Katával ha beszélsz, mondd meg neki, hogy kitartást kívánok neki, és puszilom őket!
Én már kezdek belenyugodni ebbe a szopiőrületbeKép.
Elküldöm neked mailban a számom, jó?


Heppi,
Igazán nincs mit, bármikor!!Kép Örülök hogy meg tudtalak nyugtatni!
Még annyi jutott eszembe a mérésekről, hogy valahol olvastam egyszer -asszem a babaszoba szopis körlevelében- hogy a méricskélés igazából nem sokat jelent, mert mivel az anyatej összetétele teljesen változó, nem sokat árul el a az, hogy hány grammot eszik a baba.
No, nem okoskodok továbbKépKép.
Még mindig irigy vagyok a jólnevelt fiaidra! De örülök hogy ilyen jól viselkednek, és nem nehezítik meg teljesen a napjaitokatKép.
Kevin is béna cumiügyileg. Sőt! Most azt vettem észre hogy őt megzavarja a cumi. NEm technikailag, hanem "lelkileg". Olyankor nyugtalanabb, és kevesebbet eszik. Azt olvastam azon az oldalon amit neked küldtem, hogy ha zöldesebb a széklete, az azt jelenti hogy kevesebbet eszik a kelleténél, és neki az szokott lenni, ha cumizik. Igazából ő csak akkor kap, ha én besokallok, és az apjára bízom, ő egyből betömi a szájába ha sír. Na meg Mendi is pakolja neki rendületlenülKép.
Azért is irigy vok, hogy éjjel visszaalszanak egyből. Kevin este is csak cicin hajlandó elaludni, szerintem éjjel is hasonló a dolog. Bár abba én is belealszomKép. Tényleg ti hogy alszotok? MIndenki külön szobában, vagy a gyerekek egyben?
Séta valóban macerás lehet, nekem kettővel se nagyon megy.. bár pénteken bátor voltam és elindultam velükKép. egész jól sikerült, igaz, nem mentünk messzire.
Az meghívást köszönjük, élni fogunk vele! Lehet hogy nem mostanában, majd ha Ati itthon lesz, átugrok néhány percre egyedül, de addig még majd egyeztetünk mikor jó.

TBkártya: már nem emlékszem, de pont időben, nem volt egy hónap. Ha oda tudsz telefonálni a Teleki utcai eüpénztárba, ott meg tudják mondani neked a tb számukat , mert az már egy héten belül megvan, csak a kártyán ülnek egy darabig..
Ha kell, én szivesesn íratok Kevin nevére,és elviszem nektek, vagy elküldöd a párod érte. Szerdán megyünk oltásra, ha kell tényleg szivesen íratok nektek.


Megyek, mert kezd összefolyni a képernyő ...

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Betti,
Hat a Mikulas meg varat magara, bar meg elottem az egesz napKép Mondjuk en mar megszoktam, hogy igy megy, nappal fajasok, ejszaka semmi.. Majd ugy 9 korul lehet, hogy ujra beindul a dolog, most csend van, parom is nyugodtabban indult dolgozni.
Emailcim: mica at iszt.hu, kerem a szamotKép
Kataval szerintem beszelek ma, megnyugtatom, mert mondta, hogy ragja a kormeit miattamKép

Nah, megyek ebreszteni lurkot, mert igy nem jut el az oviba az iden semKép Na igen, aki este 10ig szorakozott, az reggel durmolnaKépKép

Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Csak nagyjából tudtam visszaolvasni,jó sokat írtatok Kép,én pedig úgy látszik béna vagyok,de úgy érzem alig van időm.

Heppi!
A fiúk nagyon szépen gyarapodnak,gratulálok!Kép
A recepteket a gyerekorvos az én TAJ számomra írja fel addig,míg Patriknak nincs,csak elé kell írni egy 8-ast.

Mica!
Nem hívtál,gondolom még egyben.Kép
Nem lehet semmi ilyen jóslókkal létezni!

Örülök,hogy írtatok a szopis-dolgokról,azt hittem csak én vagyok bizonytalan,de megnyugodtam,mert látom,hogy ugyanazok a dolgok foglalkoztatnak engem is.Kép
Cumit adok Patriknak,mert egyébként a cicimre kötözhetném.
Ő is,mint Raul anno,a bal mellemen csak "nyammog"újabban,ezért abban kevesebb lett a tej.
Mindig arra teszem először,gondolván,ha éhes azt is kiszívja,de ez nem válik be.
Fejni egyszerűen nincs időm.
Eddig nem volt gond,most viszont érzem,hogy a mellbimbóm is fáj,valószínűleg nem jól veszi a szájába.
Ha ez a kezdetektől lenne így,nem is csodálkoznék.
Van valami ötletetek?

Betti!
Gratula a 3. hónaphoz!Kép
Irigy-irigy!Kép

Sajnos mindannyian náthásak vagyunk.Kép
D-vitamint sikerült beszereznetek valamilyen formában?
Állítólag mindenhol hiánycikk.
A k-vitamin borzasztó ízű,sajnálom szegény babót,amikor be kell adnom.

Na,mennem kell.

Puszi mindenkinek!
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

jelentkezem, jelentem meg mindig egyben, es ugy nez ki, hogy nem fog valtozni a helyzet, mert a delelotti 2-3 kemenyebb joslon kivul ma nem volt mas, csak nehany fajdalommentes kemenyedes. Ugyhogy meg varhatokKép
Parom is nyugisabb, mertugye most epp meloban, nem tudna rohanni velemKép
Holnap viszont itthon leszKépKép Bar igy se irigyeltem, a hetvegen mindig engem lesett, meg az oratKép Viszont ami meghatott, hogy tegnap estefele volt nehany kemenyebb joslo, amikor nem allt mellettem, csak a fajas utan nezett ram, es mondta, hogy szerinte az elozo kemeny volt, mert latszik a szememen..Kép Este meg mondta, hogy ne gondoljam, hogy o ezt felvallrol veszi, vagy nem erdekli, csak tudja, hogy ebben nem tud segiteni, idegesiteni meg nem akar a folyamatos kerdezoskodesevelKép Olyan aranyos volt, mert en tudtam, hogy hiaba csinalt kozben mast, azert igenis figyelt ramKép

Kata,
Bar ki tudja, hogy mikor olvasod megint, de igen, szolok, ha van vmi, ne aggodjKép Ha meg elobujik a baba, mostmar mindeninek tudok dobni sms-t, koszi a szamot BettiKép
A D-vitaminra sokan panaszkodtak, hogy nem lehet kapni..

Most el, bevasarlas es lurko gyujtes, mehet tombolni a baratnomhoz, oda is jon/jott a MikulasKép

Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Most csak egy gyors, mert hamarosan titkos küldetésem leszKép.

Mica!
Kitartás!
Nem semmi, az én lányom hiába fexik éjfélkor -előbb nem alszik el- reggel üdén pattan ki az ágyból fél nyolckor.. Hát nekem ilyen kölkeim vannakKép.

Kata!
NE érezz lelkifurdalást azért hogy nem tudsz jönni a netre. Cicifüggő gyerek mellett.. tudod, én is majd három hónapig levegőhöz sem jutottam mellette. Elmúlik hidd el. Addig meg kitartás!!!
A 8-as tajszámot csak a babák egyhetes koráig használhatják, szerintem Heppi ezért szeretné megkapni a fiúkétKép.
Cicigonddal kapcsolatban: nemsoká küldök smst egy szopitanácsadó számával, nagyon rendes, én őt szoktam hívni. Azért ajánlom, mert ő mégiscsak szakember, de azért én is leírom a véleményem, ami csak tapasztalat.
Szerintem ha nagyon éhes, ne azzal a ciciddel kezd a szopit, inkább akkor add neki, mikor kicsit jobb passzban van, vagy félálomban.
Azt gondolom lehet hogy a cumi is megzavarja a technikában, mert ha már egyszer jól szopizta, akkor azóta történhetett valami. Az lll honlapján részletezik mire kell ügyelni mellretételkor. - http://www.lll.hu -
Szerintem érdemes lenne kipróbálni hogy legalább pár napig ne adj neki cumit. Én anno úgy voltam vele, hogy négy hetes koráig nem akarom odaadni, mert azt olvastam azután már valamivel kevesebb esélye van annak hogy megzavarja a szopitechnikát.
No de nem írok többet, inkább hívd fel a szopitanácsadót, mert ő valószínűleg jobban megnyugtat, és ahogy mondtam, nekem ez csak a véleményem, tapasztalat. Ő meg szakemberKép.

Küldöm a számot mindjárt.

Lépek, mert dolog vanKép. Majd még jövök ha végeztem!
pusszancs,
Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Hahóóóó!!

Fejlődök:ma már másodszor vagyok itt!KépKépKép

Mica!
Férjed Kép
Hogy sikerült a Mikulásozás?

Betti!
Köszi a TAJ-infót!Kép
És nagyon-nagyon köszi a szopiról írottakat!!!Kép
Várom a tanácsadó számát,biztosan tud ő is pár jó ötletet mondani.
A cumi csak illúzió nekem,mert ha sír nem nyugtatja meg,egyébként pedig hamar kiköpi,úgyhogy megpróbáljuk nélküle.
Kevin mindkét ciciből szopizik egy alkalommal?
Képzeld,egyik ciciből szoptatok,a másikból közben kifolyik kb.50 gr tej,amit tejgyűjtő kagylóval fogok fogok fel.A fagyasztó egyik fiókja már tele van,sajnálom kiönteni.Kép

Rohanok.

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

Meg mindig ittKép Ha igy haladok, siman kihuzom az idomet, bar nem kivanom senkinek az ilyen napokatKép

Ma voltam PP-s vercukron es UH+flowmetrian. Vercukor eredmeny delutan, UH-n BPD: 96mm, flow meg oke dokibacsi szerint. Ha jo a cukoreredmeny, akkor talalkozunk 1 het mulva ujabb vizsgalatra, ha nem jo a cukor, akkor mehetek be holnap...

Majd jovok megKép

Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem volt netem, ezért nem tudtam jönni , pedig akartam írni még egy két dolgot múltkor.

Kata,
Azt felejtettem el megkérdezni hogy a szoptatás alatt fáj a mellbimbód? Vagy utána is?
Nekem sebesedés ellen bevált az hogy sosem "teszem el" a cicim addig amíg meg nem száradt. Már ugye, mikor Kevin elengedi tejes meg nyálas, én meg hagyom megszáradni a levegőn. Kicsit idétlenül nézek ki félig lógó cicivel, de nem lát senki -legalábbis remélemKép-
Ja és még azt is akartam kérdezni hogy hogy adod be Patriknak a K-vitamint? Anyatejben igaz? Én úgy szoktam hogy egy kiskanálba csak a felét öntöm bele, és a másik felét még egy kanálka anyatejbe, így nem veszi át annyira az ízét a tejcsi.
Én a D-vitaminnal vagyok bajban, mert amilyen hülye vagyok, elég sokszor elfelejtem beadni neki, van hogy hetente csak kétszer-háromszor kap.. Kell valami ébresztőóra, vagy emlékeztető, hogy ne felejtsem el állandóanKép.
Köszi a gratulát az érett korhozKép. Nem mondom hogy hamar eltelik nektek is, mert nekem is borzasztó nehezen telt. De eltelik lassacskánKép.
Megkaptad az sms-emet? Mert rögtön elküldtem ahogy befejeztem a hozzászólást! Ha nem akkor értesíts lécci, és elküldöm megint!
-De az lll honlapján aminek a linkén az előző hsz.omban küldtem a bal oldali menü alja felé van olyan hogy telefonos tanácsadás, ott van egy pár telefonszám amit felhívhatsz.

Kevin egy ciciből kap egy alkalommal. Eleinte kínáltam a másikat is de nem kéri sosem, jóllakik egyből is. Nekem is folyt sokáig így a tej a másikból, de én sajna nem fogattam fel kagylóval, csak melltartóbetéttel. De most kb. két hete már nem folyik a másikból szopi közben.
Eleinte fejtem én is sokáig, hogy legyen a fagyasztóban plusz ha kell, aztán rájöttem, hogy minek? Az én fiam nem úgy néz ki mint aki le fog szokni a ciciről egy darabig, akkor meg nem sok értelme. Persze ha el akarok szabadulni kicsit akkor jól jöhetne.. ha tudna cumisüvegből enni, és el is fogadná mástól is..

Na ezt most félbehagyom mert ordít a szentem, de még jövök!

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


No, itt vok megintKép
De csak gyorsan, mert Kevin iszonyú nyűgös..

Mica!
Remélem rendben lesz a cukrod!
Atyavilág! 96-os Bpd?? Te jóóó ééég! Nem semmi ez a legényke! Jól megszenvedsz érte! Biztos nagyon jó fiú lesz, hogy jóvá tegye majdKép.
Sajna okosat nem tudok mondani, csak azt hogy kitartást, és hogy szurkolok neked!

Még annyit akartam írni, hogy ma voltunk oltáson -ezért ilyen nyűgi a fiam.. de már totál kiakadtam.. öt percre nem lehet lerakni..-
Akkor nem sírt egy kicsit sem, nekem ez fura, mert Mendi is mindig üvöltött, és a két hónapos oltáson ő is. De nem baj, nem estem kétségbe hogy nem sírtKép. Most viszont bepótoljaKép.SzegénykémKépKép.
No, és a paraméterei: 7520gramm és 65 centiKép.
Mendi meg 88centi és 11.39kiló.
Na most megyek és .. szétrobbanok.. de jól esne most egy cigi.... hüpphüpphüpp..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Mica!
Akkor várom a beszámolót,este remélem még be tudok nézni!Kép

Betti!
Igen,nagyon köszi,tegnap megkaptam az sms-t.Azért csak akkor,mert nem vettem észre,hogy már nem tud több sms-t fogadni a telcsim.Kép
Szóval köszi!!!Kép
A mellbimbik csak az elején voltak érzékenyek.Én is szoktam hagyni őket száradni,ekkor valószínűleg éppen olyan jól mutatok,mint Te.Kép
A bal mellemben viszont kevesebb a tejcsi,minden erőfeszítés ellenére -ez Raulnál is így volt.Így,ha azzal a mellel kezdjük a szopit,akkor áltaéában még a másikból is kér.Csak akkor veszem le a balról,mikor egy ideje hiába szívja,nem nyel és csak rángatja.
K-vitaminos tippet köszi!Kép
D-vitamint milyen formában kapja Kevin?Még mindig nem kezdtük el adni,mert egyszerűen lehetetlen beszerezni és a gyerekorvos még nem találta ki,hogy mit adjunk helyette.
Nem semmik a gyerkőcök méretei!!!KépKépKép
Várom is,meg nem is,hogy Patrik nagyobb legyen,általában nagyon élvezem,hogy ilyen kis védtelenke,mert hamarosan úgy fog nyúzni,mint Raul most ...Kép
Háááát,egy cigi sokszor nekem is jól esne.
Remélem hamar átvonul felettetek a nyűg-felhő.De ne erre küld tovább légyszi!!!Kép

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

Na gyorsan, mert a fiaimnak lassan hamizni kéne Kép

Anyatej: háromféle létezik
1.) Előtej: szüléstől számítva néhány napig termelődik. Kevés mennyiség, annál több ellenanyag.
2.) Átmeneti tej: nagyjából a 10. naptól már bizti ez van. Sok cukor, nagyon édes, ezért a babák hamar megtanulnak szopizni. Sűrű sárgás színéről (gennyhez hasonló) könnyen felismerhető.
3.) Érett tej: általában a 3. héttől (legkésőbb a 8. héttől) termelődik. Zsírosabb, táplálóbb mint az átmeneti tej, színe vizes kékes.
Tehát az átmeneti tejből lefagyasztani hosszabb távra nem nagyon érdemes, hiszen néhány hónapos babánk már egészen más ízhez van szokva, tehát nem valószínű, hogy később elfogadja. Érett tejből viszont nyugodtan tároljatok, ha el kell mennetek, mástól is el fogja fogadni, ha éhes. Legjobb megpróbálni úgy, hogy anya elmegy otthonról (mobillal) és más adja oda (apa, nagyi stb). Ha végképp nem megy (vagy már végzett is) a mobillal értesítenek, hogy hazamehecc. Így könnyen meggyőződhettek, hogy lehet-e priviprogit csinálni Kép Sok baba már akkor sem fogadja el mástól a lefejt tejet, ha érzi az anyja illatát, ezért érdemesebb elmenni arra a néhány percre Kép

Cigi néha nekem is jóljönne Kép

muszáj mennem

heppi

Kép

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok,

Nos, a cukor eredmenyem, mint varhato volt, eleg rossz lett, igy holnap ismet korhaz-vizit..
Az eredmeny 7.89. Holnap lesz egy ehgyomri vercukor vizsgalat (kelhetek koran, mert fel8 elott ott kell lennem..), aztan dokibacsi megvizsgalja, hogy van-e vmi kezzel erezheto eredmenye a napok ota tarto joslozasnak, aztan meg randizok egy dietasnoverrel. Lassan megbeszeltem Zolissal, hogy ne kinozza mar anyat ilyen noverkekkel, hanem tessek szepen kijonni, es akkor mindenkinek jo lenneKép Ot se szoritana a helyKépKép

Nah, holnap majd ujabb beszamoloKép

Heppi,
Tunderiek a lurkokKép Sugj nekem, hogy melyik lurko melyikKép

Betti,
en meg kitartok, bar most ugy vagyok, hogy ezerszer a joslok, mint a dietasnoverKép Remelem, hogy holnap azert mondanak vmi jot isKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Mica!

Ez nem túl jó hír!Kép
Holnap gondolok Rád,légyszi írj,amint tudsz!
Szóval mindenképpen jelentkezz holnap valamilyen formában!

Heppi!
A képet nézve eszembe jutott,hogy mégis jó lenne,ha Patriknak,vagy Raulnak lenne ikertesója!
Nagyon aranyosak!
Orsi pedig igazi nagylány már.Kép
Köszi a tej-infót,bár azért mégis sajnálnám a tejet a csapba önteni.Kép

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Kata!
Nincs valaki ott a közelben akinek jól jönne az a pár deci plusz tejcsi?
Kevin a D-vitamint Vigantol olaj formában kapja. Bocsi, nagyon hülye vagyok, én azt hittem csak így lehet.. van más lehetőség is?
Megkérdezzem hogy itt Cegléden lehet e kapni? Igaz, csak postán tudnám elküldeni neked, de ha akarod szivesen megteszem!
Nem tom, én még mindig úgy vagyok, hogy azt élvezem rettentően, hogy Kevin már elkezdett fogni -mármint játékokat- meg "visszabeszél" imádom látni hogy napról napra ügyesebbKép. Már várom hogy nyúzzon, na meg hogy egymást nyúzzák MEndivelKép.
MA csak ketten leszünk a fiammal. Anyukám elvitte Mendit, mert Ati ma nem jön hazaKép. Nagyon rossz így egyedül..

Heppi!
Zabálni valók a fiúk! Orsi meg egy tünemény még mindig! Minden alkalommal mikor látom ,felvidít azzal a sugárzó boldogsággal amit áraszt magából!
Az én fiam akkor sem fogad el mástól kaját, ha nem vagyok ott.. legalábbis mikor kontrollra mentem , nem volt hajlandó cumisüvegből inni.

Mica!
Kép
Várjuk a beszámolót!
Szorítottam neked!
Remélem hogy lesz "kézzel fogható" eredménye a sok szenvedésnek!Kép

NO, felébredt a fiam.. szegény , fáj a lábikója, még álmában is sírKépKép
Reggel úgy összekakálta magát, hogy még a nyaka is olyan volt! Az ágyról, meg a ruháiról nem szólva..
Hiányzik a lányom, ahogy azt mondja: "Zsír, csúúcs, ezt mondta a teknősbéka"Kép Ugyanis állandóan a Némó nyomában megy, ez a kedvence..KépKép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Mica???!!!

Betti!
Egyenlőre még tartogatom kicsit a tejcsit,mert Raulnál ott kezdődtek a gondok a szopival,mikor 2 hónapos lett és visszatért a menstruációm...Kép
Szóval,lehet,hogy felhasználom majd.De remélem,hogy nem!Kép
Jajj,Raul 3 napot volt nyáron Anyuéknál,bevallom,volt,hogy pityeregtem,nagyon-nagyon hiányzott!
Sokat vagy egyedül,minden elismerésem a Tiéd,én egy csomót nyafognék szerintem a helyedben.Kép
Vigantol olaj hiánycikk,még nem tudom meddig,mert a gyártó visszatarja.Tudod,az áremelés után majd jobban megéri eladni...Kép
Már Pesetn is kérdeztük és Cegléden is,de sehol nincs.
Így nem kap Patrik egyenlőre.
Azért köszi!Kép

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata!

Raul hányszor szopizott egy nap? Már csak hogy ilyen korán megjött a mensid?
NEkem is két és fél hónapos volt MEndi mikor megjött, de ő nem szopizott egyeltalán, és akkor már egy hónapja nem volt tejem se.
Már hozzászoktam az egyedülléthez. Eleinte lázongtam érte, de Ati se tud mit tenni, dolgozni muszájKép Majd ha ma megynyeri az 50millát, akkor kivesz szabitKép
Egyébként mindig irigykedem mikor a játszótéren ülve másnak már fél négykor hazaér a férje, az enyém meg fél hétkor ér oda a homokozóhoz.. hát ez van. De így télen a legrosszabb, mikor már rég sötét van mire ideér. Már ha hazajön. Van hogy késik a vonat, mert tél van -jó oka sosincsKép- meg ő 5-ig dolgozik, a vonat meg 5:05-kor indul, és ha nem jön egyből a villamos ami kiviszi a Nyugatiig, akkor csak egy órával később ér haza..
Na, de mindegy.. én már tényleg megszoktam, de az tuti, hogy egy időre elég a magánybólKép. Tavasszal már jó lesz, mert legalább lejutok majd a gyerekekkel a játszóra, és tudok dumálni a szomszédasszonyékkal.
Megnézem, hátha van két üveg itthon. Asszem Mendi hagyott D-vitaminból néhaány cseppnyit, az talán elég lenne nektek amíg nem lehet kapni.
Mindegyik gyógyszertárban kerestétek Cegléden?
No, megnézem!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

bocsi a kesesert, de behavaztam magam mindennel, igy csak most jutottam gephez, bar mintha del korul irtam volna, de nem jelent meg..

Szoval:
- belso vizsgalat szerint az en belso mehszajam kitartobb, mint barmiKép total zart, tehat a 4 napos joslozasrol ennyitKép
- cukrom magas, igy dieta.. ez megy mostantol, jovoheten szerdan reggel be kell vonulnom a korhazba egy egesz napos bulira, csak csutortokon johetek haza (ha minden oke) Legalabb aznap letudok mindent, ctg, uh, flowKép
- az ehgyomri vercukrot ma levettek, holnap erdeklodhetek

jelenleg ugy nez ki, hogy baboca priman erzi magat odabent, kemenyedes, joslo van most is, bar nem olyan szabalyosan, mint eddig..

Hirek offKép

Futok furdetni lurkotKép Reggel majd irokKép

Mica
mica
 
 


szia Mica!

Jajjjajj, azt hittem jobb hírekkel jössz majdKép.
Hányadik héten jársz már? Igaz, kiszámolhatnámKép..
CSak hogy rábeszélhetem é már Zoli babát telepatikus úton a megszületésre?
Megintcsak azt tudom írni hogy kitartást!!

A fiam kikelt magából! Már három óra óta alszik, igaz közben evett is, de akkor is félig aludt..
eeste meg majd sakkozunkKépKép

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


BettiKép

A jo hirek nem erre jarnakKép
Meg 3.5 hetem van hatra a hivatalos idopontig.. ugyhogy meg tornaztathat baboca..Kép
Most epp megint szorakoztat, eddig csak fajdalommentes kemenyedes volt ma, most ejszakara belehuzott...
A telepatikus rabeszelest kerjuk, a vasarnapi szules is megfelel, utana mar nem erdekel, hogy mikor jonKép A vasarnap is csak a datum miatt van, 12.12Kép jol mutatna az en 11.11. es Gyuszko 06.06. szuletesi datumhozKép
A kitartas megy, parom neha nezi is, hogy mikent birom en ezt meg pozitiv hozzaallassalKép

KevinKép Emlekszem, hogy enis neztem, amikor anno Gyuszko hosszabbat aludt, azt hittem, hogy vmi baja vanKép O ritka rossz alvo volt..Kép

Mica
mica
 
 


Mica!

Hát az én gyerekeim se valami jó alvók.. de asszem ezt már írtam néhányszorKép
Jó, akkor megkezdem a rábeszéléstKép. Vasárnap jó időpont, nekem bevált, mind a kettőt vasárnap szültemKép.
Tényleg jó kis dátumok.
Mikor Kata küldte az sms-t akkor is egyből láttam, hogy 11.21 este 11:21.
Lehet hogy most indul meg a szülésKép, vagy csak sokat szaladgáltál ma. Ez a srác.. nem könnyíti meg a dolgodatKép.

Kata!
Neked találtam vmit:
"D-vitamin-készítmények A.T. oldat, Tachystin olajos oldat, Alpha D3 0,25 µg, 1µg kapszula, Calcijex 1µg/ml, 2µg/ml injekció, Rocaltrol 0,25 µg, 0,5µg kapszula, Laevovit D3 cseppek, Vigantol 50000 NE injekció, olaj, Vitamin D3 tabletta, Vitamin D3 3000 NE Bioextra kapszula (1NE D-vitamin = 0,025 mg kolekalciferol) 13 E-vitamin (tokoferol) Az E-vitamin hatása nyolcféle tokoferol-izomérnek tulajdonítható, a leghatásosabb az a-tokoferol, a többi ennek csak bizonyos százalékát teszi. Egyike a legerélyesebb zsíroldékony antioxidánsnak, védelmet biztosít az oxigén szabadgyök formáinak agresszív hatásávál szemben a lipidekből álló sejthártyában. Fokozza az A-vitamin hatását, továbbá fontos az értágító és alvadásgátló hatása. Legfőbb természetes forrásai a búzacsíra, szójabab, növényi olajok, teljes gabonamagvak, tojás."
A Vigantolt amit ígértem még nem találtam megKép.

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Hali

Kata,
Én is kutakodtam, és megtaláltam Orsi Vigantolját. Jó háromnegyed üvegnyi, lejárat 2007.10.31.
Ha küldesz postacimet, egyből feladom.
(nem fog hiányozni, mert a fiúknak van "friss")

Az én gyermekeim alvásáról inkább nem írok semmit. Ugyanis eddig ahányszor dicsekedtem, mindig egy katasztrofális éjszaka következett, amikor az egyik mellettem a másik rajtam aludt, közben igyekeztünk meggyőzni Orsit, hogy ő már nem fér oda, és aludjon inkább apájával Kép Egy szó mint száz, nektek többet nem mondok semmit Kép

A fiúk felismerését könnyítendő Kép
Viktor általában zöldben, míg Gábor általában kékben van Kép

muszáj ebédelnem Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok,

Nah, Kataek Vigantol problemajat megoldottam, az irsai patikatol sikerult szereznem, halistennek joszivuek, eleg lesz bevinni jovoheten a receptetKép
Ugyhogy voltam Kataeknal is, sooot, foghattam a szuszogo, edes kis csomagotKépKépKép Koszi KataKép
Bar a "kis" jelzo lassan nem illik raKépKép

Betti,
Ha a szaladgalason mulna, mar reg itt lenne a lurko, mindenki azt lesi, hogy en nem egy "normalis" kismama vagyok, ugy maszaklok, intezkedekKépKép Nem is tudnek nyugton maradni...Kép
Zoltannal meg megbeszeltem, hogy ha maradni akar, maradjon, de akkor legyen szives a szulesnel jol viselkedni es segiteniKépKép

Heppi,
JoetvagyatKép Koszi a ruhainfotKép Gondolom neked mar profin megy a felismeres a pucer sracoknal isKép Orsit nem "zavarja", hogy ketten vannak es egyformak? Kép

Mica
mica
 
 


Mica,
Orsit nem zavarja a két gyerek. Neki eccerűen ez a normális. Ő nem is tudja, milyen az, ha csak egy tesója van vkinek Kép És NEM egyformák. Már első perctől kezdve meg tudta őket különbözteteni, igaz, csak a héten "tanulta meg" kimondani a Viktort, eddig mind a kettők "Gábo"-nak hívta. De ha megkérdeztük, hol van Viktor, tévedés nélkül megmutatta, hiába nem látta, hogy melyikre mit adok. Kép

mennem kell

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasuztok!

Mica!
Mégegyszer nagyon-nagyon köszi!!!Te egy igazi varázsló vagy!KépKépKép
Ja, és jó volt dumcsizni is!
Nem tudom,ha Zolis megszületik,akkor is lesz-e időnk talizni?

Betti,Heppi!
Köszönöm,hogy próbáltatok segíteni Vigantol-ügyben!!!Kép
Nálatok tud aludni a baba(babák Kép )a nagyobb csemetétől?
Képzeljétek,tegnapi mérés szerint Patrik 4550 gr.3960-nal jöttünk haza 25.-én.Kép

Betti!
Raul is sokat szopizott,ezért lepődtem meg,hogy olyan hamar visszatért a dolog.Kép
Félek,hogy ez most is így lesz és bezavar majd.
Én is nagyon várom már a jó időt,kezdek bezavarodni a bezártságtól.Patrikkal ma másodszor voltunk a teraszon,szóval a nagy séták még váratnak magukra.Kép
Tegnap ő is meglepően sokat aludt,éjjel pedig cici két óránként...

Heppi!
Nem semmi,hogy Orsi így meg tudja különböztetni a fiúkat!Kép
Remélem jó éjszakátok lesz!

Patrik náthás,szívom az orrát+csepegtetek bele,van valami ötlet,hogy mivel segíthetnék még neki?

Puszi

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

Heppi,
Persze, hogy nem egyformak, mindketto kulon egyenisegKép Viszont az tenyleg nem semmi, hogy Orsi is igy tudja, hogy melyik fiu melyikKép Mondjuk nekem nem sok tapasztalatom van ikrekkel, ismeroseim koreben se volt..

Kata,
Valahogy majd megoldjuk, hogy talakozzunk, akkora ti mar nagyobbak lesztek, en meg amugy se vagyok egy otthonulos tipusKép Meg kozel is vagyunk azert egymashoz, ugyhogy szerintem nem lesz akadalya a talalkozoknakKép Fo az optimista hozzaallasKépKép
A varazslo nem en vagyok, hanem az irsai patika, meg a jo hozzaallasukKép

A nathas orron az is segit (bar a falak viszont nem szeretik..), ha a levego paratartalma nagyobb egy kicsit. Gyuszkonal mindig bevalt.

Puszi,
Mica
mica
 
 


Kata,
Mosott ruhát a szobában szárítsd (főleg éjszaka), akkor nehezebben tapad le a váladék és valszeg be sem szárad. Ezen kívül én még Cebion cseppekkel szoktam traktálni a lányomat, ha folyik az orra. Ez a patikában kapható C-vitamin készítmény. Olyan mint a citromlé, de 10 csepp nem a világ, Orsi szereti Kép Ja, és persze sok gyümölcs, még banán is, mert az nagyon jó a vízháztartásra (ezért hasmenéses-hányós és/vagy lázas időszakban is előnyös).

Nálunk a fiúk délutánonként direkt kikövetelik a nappaliban való alvás Kép amikor is Orsi ott sikongat meg ordítozik, szól a CD és megy a TV. Szóval őket aztán tök nem zavarja a nagyobb.

mennem kell

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

A végkimerültség határán vagyok éppen,tegnap a fiaim eldöntötték,hogy kicsinálnak...Kép
Köszi,párologtatás megy,remélem ez a nyamvadt nátha elmúlik hamar,mert így a szoptatás sem az igazi.

Na,puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

Heppi,
Most olyan irigykedik allapotban vagyokKép A fiuk szepen szopiznak, nagyteso nem zavarja oket, es meg sorolhatnam, hogy mennyi jot irtal rolukKép Bennem meg erosen el Gyuszko kiskora, igy nem is tudom, hogy mikent voltam olyan bator, hogy most szulni keszulokKép Najo, annyira nem volt veszes, foleg igy tavolbol..Kép Es elegge pozitiv a hozzaallasom, bizom a pocaklakombanKép

Kata,
JajjKép Ez nem jo hir.. Mit muvelnek a gezenguzok? Patrikot meg talan sejtem is, de Raul?
A natha sajnos ismeros, ma reggelre rajtam is kijott a torokfajas, mostmar elegge kellemetlen, de foleg a kohoges a rossz, plane epp kemenyedes-fajas kozepen...
Az ejszakam se volt egy leanyalom, minden fordulaskor huzos kemenyedes es nyilallas.. hat anno ilyenek nem voltak, igy kicsit mar kikeszulok ebbe.. Delutan ismet bealltam a tizpercesekre. Remelem, hogy mostmar eredemenye is lesz azert.

Puszi,
Mica
mica
 
 


Sziasztok,

Már többször akartam írni az alábbiakról...

Betti,
Én a zöld kakiról éppen fordítva tudom. Ha az anyatejes baba széklete zöld, akkor az éppen azt jelenti, hogy szépen és sokat eszik. Azért zöld a kaki (tudomásom szerint), mert a rengeteg élelmet az emésztőrendszer nem képes feldolgozni, így egy kevés epe is ürül, ettől zöld. Ugyanez történik, amikor új ételt vezecc be, megjelenik a zöld kaki, mivel az új dolgot még nem tudja emészteni, ezért vmennyi epe is távozik Kép

Mica,
Érzékeny mellbimbóra az AVENT bimbóvédő krémjét ajánlom. Egy vagyon, viszont tényleg jó. Tudod, nekem eccerre két mellemet rángatják Kép A legjobb, hogy nem kell lemosni és az adagolás is nagyon könnyű. Az alábbi linken olvashacc róla:
http://www.pro-mama.hu/fomenu_elemei/bimbokrem.htm
Rendelést a rendeles@pro-mama.hu cimen leadhatod. Itt a 2455 Ft-os bruttó ár mellett még postai szállítás esetén postaköltséget számolnak fel, ami függ a rendelés súlyától és értékétől. Az aktuális postai díjszabást megtalálod a www.posta.hu-n.

Hé, és MINDENKINEK tilos minket dícsérgetni, mert a végén még elrontjátok őket Kép Szal nem irigykedni, hanem lazán venni a dolgokat. Azt azért hozzá kell tennem, hogy nálunk a fiúk nincsenek kímélve. Amikor kint vannak a nappaliban, soha nem szólunk Orsira, hogy csendesebben - ha már kint akarnak lenni a srácok, bírniuk kell a megrázkódtatásokat Kép Mi sem beszélünk halkabban, még akkor sem, ha alszanak, és bemegyünk a szobájukba. Erre akkor szoktunk rá, amikor Orsi bekiabált, hogy:
"Hát sziasztok, mi újság?" és láttuk, hogy meg sem rezdülnek. Egy szó mint száz, elég mozgalmas családban kell pihenniük Kép

na, készüljek, megyünk anyósékhoz ebédelni, csak még előtte megszoptatom a srácokat

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Mica!
Látom nagyon nyügi vagy most már.Kép
Küldök Neked egy nagy puszit,remélem segít egy picit.Már nem maradt sok idő,hamarosan a karodban tarthatod a Te Kis Szuszogódat!Kép
Meglátod,hogy a másodiknál valahogy minden kicsit olajozottabban működik,persze azért könnyebb nem lesz,csak olyan más...

Heppi!
Egyszer légyszi küldj egy képet arról.hogyan szopiznak egyszerre a fiaid.
Nem tudom elképzelni a kivitelezést.Kép
Patrik lehet,hogy nappal nem alszik túl mélyen,mert hangosabb zajokra összerezdül,van,hogy fel is ébred.
Milyen volt az Anyós-ebéd?Kép

Betti!
Mi a helyzet a fronton Nálatok?
Én is osztom Heppi véleményét a zöld-kakiról.

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Ruszlána,

Így Kép

Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Aaaaaaaaaaaaaaaa....Ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaa.
Köszike!Kép
Nem vagyok túl vizuális tipus.Most már ezt is tudom.Nem semmike.

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Gyors helyzetjelentés:
a fiam olyan nyűgös, mint még soha, már négy napja nem aludutam egy óránál többet egyhuzamban.Fogalmam sincs mi baja lehet, még a cici sem vígasztalja meg általában.. kifogytam az ötletekből az energiából és a türelmemből is eléggé.. Valami túlélőtippet adjatok, vagy valami, mert megőrülök mostmár tényleg!!
Heppi! Elcseréled az egyik fiad az enyémre? Később visszaadom , ígéremKép.
no, jó, most megyek, mert a fiam üvölt mint a sakál.. nem bírom sokáig...

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


jaaa, és azt el is felejtettem hogy kár volt a falra festenem az ördögöt, mert annak ellenére hogy a fiam napi 12-14alkalommal szopizik - az utóbbi négy napban félóránként- nekem is megjött tegnap..
tottál kész vok..de ezt már írtam Kép

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,
Azt hittem, csak a sok dícsérettől romlottak el az enyémek, de két napja csak velem, csak a kezemben, csak rajtam stb vannak el vmennyire. A cicim úgy fáj, majd meg pistulok. Szerintem vmi front van - remélem, mert egyébként megzakkanok záros határidőn belül.

az enyémek is üvöltenek, én sem bírom hallgatni Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok,

Kata,
Koszi, mar jobban vagyokKép Tegnap bejartam a fel vilagot, hatha megszulokKép De nemKép Estere kicsit kidoltem, hat igen, nem vagyok mar olyan fitt, mint regenKép
Receptet irattal mar? Csakhogy ne logjak a patikanakKép

Betti, Heppi,
Kitartast, remeljuk, hogy tenyleg csak front, ha mar igy egyutt nyugos minden lurko. A fiam is ordog volt, lehet, hogy tenyleg vmi hatott rajuk..
Vagy csak a Luca-napKép

Most melohegy, este meg benezekKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Na,megnyugodtam:nem csak Patrik döntött úgy,hogy teljesen kicsinálja a családot.Kép
Kitartás,magamnak is ezt mondogatom.Biztos jön a hó,vagy valami.

Betti!
Neked külön részvétem a "piros betűs ünnep"miatt.

Mica!
Receptet tegnap Rusz leadta.Naná,hogy először nem abban a gyógyszertárban próbálkozott...Kép
Vigyázz magatokra.
Szerdára felkészültél már? Azért remélem csütörtökön hazajössz!

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

Kata,
Felkeszultem, mar amennyire fel lehet az ilyenre..Kép A csutortokben enis bizom, mondtam paromnak, hogy csak akkor vagyok hajlando maradni, ha szulesem leszKép
A kendot kerdeztem, sajnos meg soha nem talalkozott vele bizibe, igy nem nagy a valoszinusege, hogy lesz neki.
RuszKép Legalabb ra neztek erdekesen, nem rankKépKép

Ha hazajottem, majd jelentkezem, vagy ha lesz vmi olyan infomKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Na, most belefogok, aztán lesz ami lesz.. Kép

Mica!
Izgulok érted! Azt álmodtam hogy 26-án fogsz szülniKép
Torokfájás elmúlt már?

Kata!
Látom Patrik is szépen fejlődik. Kevin is minden hónapban felszed egy kilótKép
Nálunk a Menditől nem alvás addig tartott, amíg Mendi meg nem tanulta hogy ha Kevin alszik,akkor nem szaladgálunk be hozzá a szobába, és nem ordítozunk. Ez kb.3-4hét volt. Én is abban a hitben voltam, hogy kénytelen lesz megszokni azt hogy MEndi mellett aludjon, de ez nagyon nem vált be nálunk. Kevinnek szüksége van nyugira ahhoz hogy hajlandó legyen elaludni. Sajna nekem ilyen pocsék alvó gyerekeim vannak.. Ati mindig azt mondja, hogy mit aggódok, két évesen már Mendi is jól alszik, addig meg már alig kell kibírniKép. Hát ja, végülis már csak 1,75év van addig.. azt meg féllábon is kibíromKép
Szóval nálunk szükség volt arra hogy Mendit rászoktassuk arra hogy ha a baba alszik akkor ne ordibáljon mellette.
Mensi: csak másfél nap volt, és abszolút nem fájt semmim. Akkor ez most az, vagy nem? Ha nem akkor mi? Mendivel az első mensi alatt kettesével szedtem a no-spát, pedig nem vagyok egy gyógyszermániás ember..

Heppi,
Köszi a "kakis"infótKép. Megnyugodtam.

Hát lányok nem örülök hogy nálatok is nyűgi vanKép
Én nem tudom milyen front lehet de már lassan egy hete? Már tényleg nincs ötletem mit csináljak, hogy éljem túl . Éjszaka rettegek lefeküdni, mert tudom mi vár rám. A védőnőm szerint hasfájós Kevin, mondta hogy adjak neki Espumilsan cseppet. Tegnap kipróbáltam délután, akkor egyből el is aludt Kevin, majdnem öt órát. De este megint ugyanaz volt a műsor, fél éjfél volt mire sikerült elaludnia, aztán fél3, fél4, fél6, és 7óra kelés..
Mivel mi együtt alszunk, ő mindig félig oldalfekvésben alszik éjjel, ahogy a szopit befejezte, és mikor felébred, vagy inkább félálomban elkezd sírni, begörnyed, fúrja be a buksiját az ágyba, mintha meg akarna fordulni hasra, vagy keresné a cicit. Szerintetek mi van??
A védőnőm azt mondta hogy ha összegörnyed akkor tuti a hasa fáj. de akkor mért nem hat este a csepp? És miért három és fél hónaposan lesz hasfájós egy gyerek?
Azt is hallottam hogy fájhat neki az ha nő.. de ez is csak most?
Mondjatok nekem valami okosat, mert teljesen tanácstalan vagyok!
Most úgy érzem megint, hogy alig várom hogy fél éves legyen, és elkezdhessem szép lassan elválasztani,mert kikészít hogy egy-másfél óránként eszik. Vagyis enne, mert most már nem vagyok hajlandó ennyit szoptatni, kapja a cumit szépen és kész.
Már azon is gondolkodtam, hogy kérek egy beutalót UH-ra, hogy megnézzék minden OK e..

Betti

Ui.egyre jobban kéne az a cigi...

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Eltűntem, mert már jó ideje a béka sejhaját is csak távcsővel látja a kedvem...no meg elfoglal a 3 különbőző korosztály is rendesen.
Hogy mi a hézag??? A telet, hideget és napsütés hiányát nem szeretem, de azért leginkább a macák készítenek ki. A két nagyobb még a szokásosnál is rosszabbul eszik, értsd semmitKép Persze, Mikulás óta a csoki, cukor, nyalóka és rokonai jöhetnek, de bekeményítettem és még ami volt, azt is eldugtam. Ráadásul benyaltunk egy hányós-hasmenős vírust, ami dokinéni szerint még többször is visszakapható a gyógyulás után. Zsebi állandóan kakás, Timi pár nappal ezelőtt 4x hányt le egy nap alatt, Mesi meg nemes egyszerűséggel nem evett 2 napigKép Mondjuk megértem, mert én is leginkább egész napos émelygéssel küszködtem pár napig, és a hasam is folyamatosan morgott már a kaja látványától is...no persze, fogyni nem sikerült Kép
Két nagyobb csemetém után azt hittem, meglepetés már nem érhet evés terén...hát frenetikusat tévedtemKép Mesi 3 hete teljesen leállt a hízással, mondjuk napjában max 5x hajlandó enni, tömni nem lehet. A betegsége alatt még fogyott is, így most majd 3 hónaposan alig nyom 5100 grammot, totál le vagyok törveKépKépKép Nem akarok én kövér angyalkát hízlalni belőle, de ennél még Timi is többet nyomott ennyi idősen, pedig 3 kiló alatt jöttünk vele haza a kórházbólKép
Na kesergésből ennyi...

Mica,
én nagyon szurkoltam a vasárnapi dátumhoz, látom, nem volt hatékony. Mit szólnál a 01.01-hez?Kép Igaz, még messzebb van, de így két legyet egy csapásra, hisz a dátumigényed, no meg a jövő év a jobb Gyed miatt című rész is teljesülKép
Igazán disznóság a sorstól, hogy most a végén kell esetleg diétáznod, főleg így kari idejénKép
Én szívesen átvenném tőled a terhet, mert engem más nem tarthat vissza a nassolástól, sajnaKép

Betti,
nálunk sem műxik a nomád körülmény elv, mert se Zsebi se Mesi nem bírt a nagyobb(ak) zajához hozzáedződniKép Inkább holtfáradtan üvöltöttek órák hosszat, amitől aztán egyre nehezebb lett elaltatni őket. Szóval nálunk bizony idomítani kell a hangerőt az alvóhoz, bár ilyen tekintetben Zsebi még mindíg a legkényesebb. Éjjel újabban amúgy is fesztiválozni kezd minden neszreKép
Nem tudom, mi lehet a nyűgje Kevinnek, így ötletem sincs igazánKép Nem lehet, hogy már a foga kezdi kínozni? Eddig nem volt érzékeny a pocija semmilyen általad fogyasztott kajára? Mert nekem szinte alig maradt valami az étlapon Mesivel, különben megnézhetem magam éjjelKép
Kár, hogy sosem cigiztem, mert most nekem is nagyon elkellene egy szálKépKépKép

Kata,
mi újság a bal melleddel? Mert már rég írni akartam, nekem ugyanez az ábra a jobbal, már a két nagyobb csaj is kiszúrta, hogy kevésbé dől belőle a tejcsi, ezért 4-5 hónapos koruktól alig voltak hajlandók belőle inniKép Persze, gyorsan el is apadt. Most annyival gázabb, hogy Mesi már reklamál, így fejnem kell, ha nem akarok röhejesen mutatni egy tejeléstől földig lógó bal cicivelKép És az a bosszantó, hogy nem a jobb mellem nem átlagos, hanem a bal, amiből gyakorlatilag spriccel a tej és minden szopi előtt fejnem kell abból is, hogy meg ne fulladjon a csajszi Kép
Na már megint csak panaszkodom itten...bocsikaKép
Patrik aztán jól nekifutott a gyarapodásnakKép

Heppi,
még mindíg irígy vagyok a csemetéidért, hiába is próbálsz rontani az összképenKép Nekem elég andersenesen hangzik a visítozás és tévé, rádió mellett mélyen hortyogó gyerek esete, mert ilyet csak nálatok láthatnék közelrőlKép
Szopi nem semmiKép Nekem is kettőt kellett volna egyszerre szülni, akkor nem lenne választási lehetőség, használniuk kéne a jobb cicimet is...vagy a balt tekerhetném a bokám köré háromszorKépKépKép
Az eleget szopik-e a gyerek kérdésedre szerintem a kakis, de főleg a pisis pelusok száma a válasz: ha ez utóbbi min. 5-6, akkor semmi gond. A kakilás ugye már kicsit nehezebb ügy, mert a csak anyatejes babáknál pl. az is normális, ha csak 7-10 naponta rakják tele a gatyót (mint Mesi is). A gyarapodás meg azért nem igazán jó támpont, mert a gyerekek alkati adottságaitól is függ, nem csak a lenyelt tejcsimennyiségtől. Szerintem ennyiKép

Megyek, mert dógom van.

Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Most beszéltem Micával,egész nap szúrkálják szegényt,még reggel is lesz vérvétel.Aztán kiderül,hogy hazamehet-e.
Zolis az UH szerint hatalmas baba.Kép
A ctg-n is minden ok.Kép

Betti!
Húúú,én meg azt gondoltam,hogy majd ha Patrik már három hónapos lesz...ezek szerint kár annyira várnom.
Szívesen mondanék okosat,de nem hiszem,hogy tudok.Nekem is hasfájósságnak tűnik.Raul is többször csinált ilyet,nem csak pár hetesen,hanem nagyobb korában is.
De ha Téged megnyugtat,azért menjetek el UH-ra.
Ja,és már értem miért mondta egy asszonyka,aki az 5.gyereket várta: nagyon reméli,hogy lány lesz...
Más topikokat olvasgatva azt látom,hogy tényleg már egy hete tart máshol is a front.
Én nem is adok semmilyen cseppet,se teát,már nem hiszem,hogy hat.Kép
Az első mensi úgy emlékszem nekem is ilyesmi volt.
Küldenék energiát,ha lenne nekem tartalékba.Kép
Remélem Nálatok is hamar elmúlik a nyűg!!!KépKépKép

Momo,Marika,Szilvi?!

Puszi.
kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: