Új privát üzeneted érkezett!

/clipart{biggrin}

csak azert is berakom
mon
 
 


Kép

Na mar a copypaste-ben sem bizhat az ember...
mon
 
 


Mandarin nagyon kedves vagy, hogy leirtad az almaspite receptet. Koszonom szepen, hamarosan kiprobalom (bar savanyu zoldalmat eddig nem igen vettem). Megmondom oszinten hirtelen nem tudtam eldonteni, hogy ez vajon a magyar vagy az amerikai almaspite recept lehet! Kép
Inkabb a magyarra tippelek.

A saguaro jelentese stimmel! Kép
saguaro
 
 

 
 

Nalunk eddig meg nem volt Telapozas se iskolaban sem masutt, ugyhogy nagyon sikeres volt a magyar "korai" Mikulas. Ma kertem fenyoagakat az egyik fenyofaarustol es csinaltam egy koszorut. Nagyon jo az illata, ettol megjon a karacsonyi hangulatom is.

Tiszakavics
tiszakavics
 
 


Saguaro,
Szivesen!

Ma reggel 7 ora 12 perckor Jimmyke FELALLT!!! Kisagyban, racsba kapaszkodva. Ma egesz nap allni akart. Ez most a legnagyobb boldogsagunk, es meg az hogy holnap van az utolso tanitasi nap!!!!

Boldog karacsonyi keszulodest mindenkinek,

Ildi
mandarin
 
 


sziasztok!

Mandarin, gratulalok Kép Nemsoka kergethetitek Kép
mon
 
 


Sziasztok,

Mandarin: Gratulalok a kisfiadnak! Mon-nak igaza van - sot nemsokara nosztalgiazva gondolsz vissza arra az idore amikor ott talaltad ahol hagytad. Kép Az almaspite recepted jol hangzik.

Tiszakavics: sikerult felvenned a kapcsolatot Vancouver-i magyarokkal?

Mon: megprobalod ujratelepiteni a kepet?

Mi is voltunk Mikulas unnepsegen, Jordan meg is rangatta a Mikulas bacsi alszakallat. Nalunk tegnap kezdodott a Chanukkah. Fat mi nem szoktunk allitani, de azert Jordan-nek megmutatjuk, elmagyarazzuk, hogy masok hogyan unnepelnek.

Sajnos engem elkapott valami nyavalya - napok ota nathas, tusszogos, nyugos allapotban szenvedek. A gyogyszer nem igazan hat. Probalta mar valamelyotok a Zicam nevezetu szert? A nagynenem eskuszik ra, de en alapjaban gyogyszerellenes vagyok, szoval nem veszem meg azert, hogy a lejarta utan kidobjam. Szerencsere a fiuk nem kaptak el tolem (pedig fiam sokszor atjon az ejszaka kozepen velem aludni).

Udv,

Judit
rfjudit
 
 


Mon,
Koszi a receptet.

Mandarin,
Jol hangzik ez a recept is.
Gratula az acsorgashozKép

Tiszakavisz,
Mi hetvegen gyujtottunk fenyoagakat a gyerekekkel es csinaltunk koszorut itthon, oriasi sikere lettKép

Judit,
Hu de bator Jordan!, lanyom nemes egyszeruseggel uvoltott a Mikulas lattanKép Azert az ajandekot elfogadta, addig csak huppogottKép
Bezzeg utanna oriasi volt a szaja es napokig csak a Telapot emlegette.
Jobbulast neked!

Angi
angela2
 
 


Sziasztok,

Koszonjuk a gratulaciokat!! Azota persze a matracat lejjebb kellett tenni es ugy latom kicsit elbatortalandott, ugyanis igy mar nem tudja a fejet kidugni a racs mogul.

Ma lecsereltuk az autonkat, es nem csak hogy jo arat kaptunk hanem meg egy ketszemelyes siudules is jott a "csomagban", Tahoe-n. (Ezen a szon mindig rohognom kell.) Meg eletemben nem sieltem es ugy nez ki hogy nem pont most fogom elkezdeni de azert elmegyunk harmasban, majd legfeljebb szankozunk meg hogolyozunk. Hurra!!!

Judit,
En nem ismerem azt a gyogyszert, de en is rettenetesen gyogyszer ellenes vagyok, foleg azok utan hogy minden masodik reklammal gyogyszert akarnak az emberre tukmalni. Engem az duhit fel a legjobban hogy eleven gyerekeket titulalnak hiperaktivnak meg kezelhetetlennek es szegeny szuloket csabitjak ezekkel a nyugtatogyogyszerekkel. (Lehet hogy a sok szemet helyett amit a tarsadalom rajuk zudit-zene, sok hulye mese, videojatekok- talan vissza kene menni az Ablak zsiraf meg a Peter es a Farkas koraba...) Amugy ilyen gyogyszerorulet van Magyarorszagon is, vagy csak itt?
Judit, sok viz, forro tea es jo kis toltott kaposzta-biztos siker Kép Jobbulast!

Jo ejszakat,
Ildi
mandarin
 
 


Sziasztok!

Judit, csak azt a vigyort nem sikerult elsore, sot masodikra sem eltalalnom, annyi volt Kép
A Zicam az nem valami allergiara valo ize?
En Oscillococcinumot szoktam zabalni ha kerulget a nyavaja, valamit hasznalhat, mert regebben ha megfaztam, akkor min. 6 hetig beteg voltam, az Oscillo-val padig alt. 1 het alatt meggyogyulok.
Ezen kivul bekapok napi 1 g C-vitamint, es valami multivitamint amiben tisztes adag A vitamin es Zinc van, plusz echineacea cseppeket 3 napig. Gyogyszert en is csak akkor eszek ha mar nagyon nem javulok. Ja es gyogytea literszamra, vagy barmilyen lightos itoka ami jolesik, pl. mostanaban a csipkebigyo-bodzabigyo tea nagyon izlik.
De nem vetnem meg a toltott kaposztat sem, foleg ha savanyukaposztabol lenne Kép Jobbulast!

Mandarin, nekem is hasonlo erzeseim vannak a Tahoe-val kapcsolatban KépKép
mon
 
 


Haho, mar mindenki karacsonyi hangulatban van hogy ilyen nagy a csend? Kép
Tegnap megsutottem az elso adag mezeskalacsot, folyt.kov. jovo heten, ennek tul gyorsan laba kelt...
mon
 
 


Sziasztok,
En itt vagyok, nemreg jottunk haza Modestobol, jo volt kicsit nagymamazni. Jo hideg volt. Teljesen veletlenul keveredtunk arra a kornyekre ahol a S. Peterson lakott, ugy jottunk ra hogy egy csomo tv-s auto allt ott, meg riporterek a haz elott, kozben meg a radiot hallgattuk, es pont mikor kanyarodtunk ki az utcabol, akkor kapcsoltak a birosagot ahol felolvastak az iteletet. Iszonyu volt, borsozott a hatam. Nem gondoltam hogy halalra itelik.



Ma veszunk karacsonyfat, kivancsi vagyok az urasag mit fog hozza szolni. Jo lenne valahol szaloncukrot is talalni, akkor anyukamnak nem kene kuldenie. Iszonyu draga a postakoltseg otthonrol.

Hat en nem tudom hogy lesz idom mezeskalacsot sutni. Mon, milyen fuszerkevereket hasznalsz hozza? Vagy ha egyenkent teszed bele a fuszereket, akkor milyeneket? Itt meg nem talaltam mezeskalacs kevereket.

Most megyek, ebedet kell keszitenem...
mandarin
 
 


Sziasztok! Kép

Már visszajöttünk egy ideje Németországba, de eddig csak olvasgatni volt erőm benneteket, micsoda élet volt itt míg nem voltunk....
Mi, túlestünk a nagy kalandon, azaz:
Lübeck-London- La Rochelle, itt kis szünet és házasság majd Párizs-Budapest 1 hónapos rohangálás otthon, ügyintézés és barátlátogatás majd vissza. Pöttöm egész jól bírta és már hamarabb feladtam mint ő.Nem kis munka volt újra összeszoktatni a két férfit, jó pár napig mindketten igényelték, hogy legyek a közelükben villámhárítónak...
Nem tudom már kinek, de rákérdeztem a mozgásfejlesztős gyakorlatokra is, tényleg kinek kellett???? Valamikor január végén megkapom postán a gyakorlatokat, akinek kell az jelentkezzen...

Most pár napig ismét csak ketten vagyunk és én naív azt hittem ha egy férfival kevesebb lesz itthon, majd jobban fogok haladni. . . . . hát nem. A "vegye ki az szénné égett plüsmacit a süto"bo"l" a legjobb szó talán a mai napra. Lepcsánkát akartam csinálni gombapörkölttel, de délután 3-kor még mindig
csak ott jártam, hogy a gyerek már reggelizett, tízóraizott és ebédelt, de nekem még csak a gombapörkölt volt kész. Itt már éreztem, hogy
lepcsánkáról csak álmodhatok ma, ezért a fasírt mellett döntöttem és megettem ebédre amit, a fiam meghagyott:spenótos tejszínes répa
csirkével. . . . nem rossz, de nem lepcsánka. Ezután jött a séta, fiatalúr elaludt, örömömben hazatoltam, hogy majd most lesz ido"m de mikor hazaértünk feébredt, na akkor uzsonna, meseolvasás és odaraktam
neki a paradicsomlevest estére, ledaráltam a gombát és kikevertem a fasírtot, egyet kisütöttem, akkor megjelent a bilivel, akkor fasírtot ki
az olajból, szerencsére az az egy kisült, olajat le a gázról, bili. . .
és ez így folytatódott az esti fürdésig a harmadik fasírtnál feladtam a harcot.......
Na kicsinkét félresikerült a napunk de legalább már írni is tudtam nektek. Kép
M.
tengerecki
 
 


Sziasztok!

Tengerecki, jol hangzik a mai napod!! Igen, ez nalunk is igy megy, a fozes (es meg sokminden mas) szinte lehetetlen. Multkor tokfozeleket kezdtem el ebedre es delutan negyre lett csak kesz, kb hat reszletben sikerult...
Jol ertem hogy nemreg volt az eskuvod? Akkor gratulalok!!!! Es szulinapod alkalmabol is, bar kicsit megkesve...De boldog 18-at!!! Kép

Amugy asszem en voltam a mozgasfejlesztos. Judit igerte hogy kuld gyakorlatokat de gondolom sok a dolga, itt sem latom mostanaban, szoval ha megkapod oket elkuldened nekem? Koszi.
Megneztem a profilod, Lukacs nagyon edes!! Van egy olyan erzesem hogy az en kisfiamnak is hasonlo stilusu rozseje lesz nemsokara. Es mit tanitasz?

Jo ejt,
Ildi
mandarin
 
 


Sziasztok!

Tengerecki, mozgalmas napjaid vannak Kép
Mandarin, a mezeskalacshoz fahej, gyomber es szegfuszeg kevereket hasznalok, 60 dkg liszthez 1-2 kiskanallal, ki mennyire fuszeresen szereti Kép
mon
 
 


Mandarin, szerintem szaloncukrot nem kell Magyarorszagrol kuldetni (tenyleg nagyon draga mulatsag), hiszen itt is lehet kapni (majdnem) minden europai deli boltban.
A nemetben,oroszban,lengyelben,magyarban (magyar hentesnel),stb. Ha nincs a kozeledben, vagy nem talalsz akkor rendelhetsz az Otto-nal vagy van egy masik (meg kellene keresnem a cimet).Nekem a rumos-dios a legfinomabb! Kép

Mi is nemreg vettunk uj kocsit nekem, es itt egy szuper, digitalis camerat adtak hozza ajendeknak, ugy latszik mindenhol vannak ilyen kis csabito trukkjeik!

Gyogyszerekrol annyit, hogy en nagyon meglepodtem es ugyanakkor orulok neki, hogy mi 6 ev (!!!!) alatt egyszer sem kaptunk itt antibiotikumot a gyerekeknek!!! Biztos szerencsesek is vagyunk, hogy elkerult olyan sulyos betegseg, ahol muszaj lett volna,de ez nagyon szimpatikus.
Elkepedve olvasom sokszor, hogy a magyar gyerekorvosok milyen gyakran es feleslegesen irnak fel antibiotikumot a gyerekeknek. Egy anyuka azt irta valahol, hogy a nem szuno kohogesre a gyereke mar a negyedik Kép fajta antibiotikumot kapja....es megsem hasznalt egyik sem.Borzaszto!!!!

Tengerecki, nagyon aranyos volt a lepcsanka sztorid! Kép
saguaro
 
 


Mandarin,
Tenyleg probalj meg felfedezni europai boltot, mert irto fini magyar szaloncukrokat lehet kapni.
Mellesleg tavaly mi karacsony utan 2 hettel kaptuk meg a csomagot otthonrol, felbontvaKép
Hazafele sincs szerencsenk a postaval, mar a masodik levelunk tunik el szoren-szalanKép

Tengerecki,
StoryKép

Mon,
De jo neked, en meg sehol nem allok a sutikkel.

Saguaro,
Antibiotikum menteseg, tenyleg szerencsesek vagytok. Azert hozzateszem, mikor lanyomnak kozepful gyulladasa volt, az ugyeleten neztek ram, hogy mi az hogy a gyerek meg nem kapott antibiotikumot es nem tudom, hogy allergias-e vagy sem. Szoval szerintem jo a dokitok.

Vasarnap megyunk a kovetsegi kari bulira, remelem jo leszKép

Angi
angela2
 
 


Sziasztok,

Igazatok van, a posta eleg draga, meg mar keso is. Ismerem itt az osszes europai boltot, eddig egyikben sem lattam (harom hete neztem utoljara, lehet hogy koran volt), meg egy nemet van a tarsolyomban, azt holnap megnezem.

Nem tudom ti hogy vagytok vele de szerintem a leggyorsabbnak tuno ket het a karacsony elotti. Ilyenkor kapom magam rajta hogy meg sehol semmi, es mar csak egy het van vissza. Viszont kidiszitettem tegnap este a hazat, Jimbike reggel tatott szajjal nezte, es rogton rombolo uzemmodba kapcsolt... Errol jut eszembe hogy sajnos en eleg hulye vagyok a szamitogephez, es fogalmam sincs hogy kell kepet kicsinyiteni, ezert nem tudok rola kepet feltenni.

Ma volt az utolos vizsgam, kitort a szunet!!!!!!!

Ildi
mandarin
 
 


Sziasztok,

Mar megint eltuntem, de el voltunk havazva...

A sz.gepunk igen beteges, nagyon ugy nez ki, hogy vennunk kell egy ujat. Van valakinek otlete, hogy mit erdemes venni (ez Gateway)? Vannak valami jo deal-ek karacsony elott, vagy varjuk meg a januar vegi nagy kiarusitast?

Ildi, ne haragudj, hogy meg nem irtam neked. Ha elkuldod szamod, nagyon szivesen felhivlak - ugy talan konnyebb is megbeszelni, hogy miket gyakorolhatnal a fiatalurral. Azota is ugyesen felall es alldogal?

Angi, elvezzetek a bulit!

Tengerecki, aranyos volt a sztorid. (Es ismeros...)

Ok, ennyire futotta ejjel 1:22-kor.

Judit
rfjudit
 
 


Mandrin,
Van valamilyen programod a kicsinyiteshez a gepen?
Sehol nem allok erzes....igen csak ismeros es en meg jovo heten is vegig dolgozokKép

Judit,
Mi a jo, azert ez fugg attol is mire akarod hasznalni a gepet. Mi kb. 4 honapja vettunk egyet, ez HP, nem a legszuperebb, de nekunk tokeletes (ara is jo volt), raadasul ugye Matyinak tanulo gep isKép
Ha jol emlekszem karacsony utan is szoktak akciok lenni?

Matyival ma befejeztuk a kari ajandekok elkesziteset. Keszitett a huganak egy taskat, Apanak haziko alaku fenykeptarto lett, babysitternek pedig fenykepes karikartyat gyartottunkKép

Angi
angela2
 
 


Sziasztok,

Na vegre mi is hazaertunk es mar jetleg-esek sem vagyunk. Kép

Mandarin,
szaloncukrot Californiaban ket helyen is tudsz venni:
- Hayward-ban a Crossroad-ban
- Palo Alto-ban a 720 San Antonio Rd.alatt.
400 g 4.99 USD es 8-9 fajta van.
Mindkettoben van mar szombat ota Kép

Tengerecki,
Mozgalmasak a napjaid Kép

Judit,
a Dell-nek is jo akcioji vannak, nekunk mar volt olyan. Igaz az uj ami van az a ferjem altal osszeepitett Kép

Jobbulast neked.

Angi,
Matyi nagyon ugyes es biztos mindenki orulni fog az ajandeknak.

Most sajna csak az utolso hozzaszolasokat tudtam elolvasni, annyi minden osszejott most igy karacsony elott, hogy kesz rohanas az eletunk es ugye kozben megerkeztek anyosomek is. Kép

Ma most is rohannom kell,
Andi
andysj
 
 


Lanyok,
Olyan jo kedvem van, egyik ismerosom elvallalta Jucust marciustol, amikortol a babysitter hazamegy. Ami ugye onmagaban nem nagy szam, de ez azt jelenti, hogy igy csak 4-ben fogunk elni, ez miota dolgozom(3es1/2 eve) nem fordult elo, mindig lakott velunk valaki.

Andi,
RohangalasKépvagyKép

Kovetsegi buli jo volt, marmint gyerekek jol ereztek magukat. Mi alig ismertunk valakit, valahogy most kicserelodtek az emberek, sok uj csalad volt. Sajna Jucus beteg lett, vagy ott szedett ossze valamit, vagy tolem kapta el(csalad jol szorakozik rajtam 3 napja egy deka hangom sincs).

Angi
angela2
 
 


Sziasztok,
Reggel mar elkezdtem irni egy hsz-t, de mennem kellett. Akkor most kezdem elolrol.

Angi,
Matyid nagyon ugyi! En neha olvasgatom a szalvetas topicot mert nagyon erdekesnek talalom ezt a technikat de aztan rajovok hogy erre vegkepp nem lenne idom. En odaig jutottam el kezugyessegben hogy gyerekkoromban a babaimnak salat kotottem, kesobb meg szerettem festeni. Ugyik vagytok!!

Andi,
Koszi az infot, Hayward meg belathato tavolsagban van, megprobaljuk. Annak ellenere hogy milyen internacionalis egy varos San Francisco, magyar dolgok nincsenek!! Az osszes magyar etterem ami letezett befuccsolt, bezart, az europai boltokban is neha elvetve lehet valami magyart kapni.

Judit,
Ugyan nincs semmi baj, biztos te is rohansz egesz nap. Jimmyke azota is szeret alldogalni, azota mar kuszasbol a terdeire is szeret allni, szoval azert ha lassan is de haladunk.

Tengerecki,
Koszi a mailt, megkaptam,nagyon koszi a felajanlast. De: megint olvastam itt a babaneten is es mashol is, hogy valaki pedofil oldalakra rakosgat kepeket babakrol (magyar), es mar eddig is voltak aggalyaim babakepek kozszemlere tetelevel kapcs., de most aztan tenyleg nem mernek kepeket feltenni. Meg ruhasakat sem.

Mi mar haladunk az elokeszuletekkel. Egy magyar receptmagazinbol kineztem egy jonak hangzo sutit, meg is csinaltam, csakhogy pont olyan lett mint a "brownie", amit ki nem allhatok. Pedig a leirasbol egesz masnak tunt. Raadasul a ferjem valahonnet hazahozott egy talca hasonlo sutit, ugyhogy most csokis masszaban uszunk, de asszem nemsokara a szemetesben landolnak. Azt hiszem visszaterek a jo oreg turoslepenyhez.

Jo ejt,
Ildi
mandarin
 
 


Mandarin,
Az en kezugyessegem is hagy kivanni valot, de jo par helyet tudok, ahol klassz otleteket es a megvalositasahoz valo dolgokat is be lehet szerezniKép

SutiKép, nekem a bejgli nem igazan lett a legjobb idenKép

Lanyok, nem hiszem hogy karacsonyig mar tudok jonni, szoval:

Mindenkinek Kellemes Karacsonyi Unnepet kivanok!

Angi
angela2
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kivánok!
Sikerült találkoznom Danimamával, irásban is és személyesen is. Egy hetet töltöttünk Vancouverben és egy sielőhelyen és nagyon jól éreztük magunkat mi szegény kiszáradt dél-kaliforniaiak!
Van egy jó diós beigli receptem amerikaiul, kell valakinek?

Tiszakavics
tiszakavics
 
 


Sziasztok!

Nagyjabol kesz vagyunk a sutogetessel, es a keszulodessel, a bolet is beultettem a hutobe Kép
Boldog Karacsonyt mindenkinek! Kép Ne dolgozzatok sokat Kép
mon
 
 


Sziasztok lányok!
Csak egy pillanatra kukkantottam be, nálunk még van lemaradás a sütés-főzés terén...hm, majd behozom valahogy még holnap, gyertyagyújtásig csak készen lesz minden, ha nem, lehet kenyeret pirítani, az lesz kéznél..... Kép
Mindenkinek Boldog Karácsonyt! Pihenjetek is ám!
Móni
tengerecki
 
 


Sziasztok!

Szep karacsonyt kivanunk mindenkinek!
Ildi es James
mandarin
 
 


Kellemes Unnepeket Mindannyiotoknak.

Judit
rfjudit
 
 


Sziasztok!

Boldog Karácsonyt! További jó ünneplést kívánok Nektek.
Nálunk már kétszer is járt a Jézuska Kép Tegnap este, és ma reggel angolosan.

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Boldog Karacsonyt kivanunk mindenkinek!

Andi
andysj
 
 


Sziasztok!

Andysj, most olvasom hogy nalatok meg megjelent Bin Laden, es az autopalya mellett puskaval a kezeben ugrandozott? Kép Darwin dijra jelolnem az ilyen okosokat azonnal Kép
mon
 
 


Vissza az egesz, ez a Costa Rica-i San Jose-ban bolt Kép
mon
 
 


Sziasztok!

Mon,
Kép

Andi
andysj
 
 


Sziasztok,

Latom mindenki jol elfoglalt igy az unnepek soran.

En is csak parszora tudok most "beugrani".

Eredmenyekben Gazdag Boldog Uj Evet Kivanunk Mindenkinek!

Andi
andysj
 
 


Kedves Babanetesek!
Most talaltam ezt az oldalt......nagyon orulok,mert elegge honvagyam lett igy Unnepek korul.
Van itt valaki Baltimore (MD) kornyekerol?

De eleg nekem igazabol az irott magyar szo is,minek telhetetlenkedek itt,nemigaz?

Orulok,hogy Ratok leltem!Minden jot az uj esztendore!
fuvallat
 
 


Szia Fuvallat1

Udvozollek itt elsokent.
Igaz en a nyugati parton lakom.

Andi
andysj
 
 


Boldog Uj Evet mindenkinek!

Fuvallat,
Mi egesz kozel elunk, Rockville, MD. Miota elsz kint, irhatnal kicsit tobbet magadrol/tokrol.

Mi megvagyunk, sikeresen vegig soport rajtunk egy megfazasi hullam. Szerencsere en huztam a legrovidebbet(arcureg-fulgyulladas), de a gyerkocok legalabb konnyebben megusztak.

Kaptok egy kepet is:
Kép

Angi
angela2
 
 


Szia Fuvallat, udv a Babaneten Kép
Mi New Hampshire-ben elunk.

Angi, jo a kep, csinos kis fa van a hatterben Kép
mon
 
 


Nagyon kedvesek vagytok!

Magunkrol:
A ferjem kutato,orvos,en egyenlore HTB,ket gyermekunk van,egy nagykislany 3 eves,Janka es egy 7 honapos fiatalember,David.

Janka szeptemberben kezdte az ovit.Eleinte nagyon szerette,6 het elteltevel elkezdett potyogni angolul es egeszen jol haladt,de aztan rengeteget voltunk betegek meg ugye a szunet miatt most nem kommunikal az oviban.Gondolom majd kialakul ujra,de rossz latnom a kicsi lanyomat,hogy szenved.Nem nagyon,de azert......meg is fogalmazza,hogy nem tud eleg jol beszelni es nem jatszanak ezert vele a gyerekek.Miss Sally azt mondta,hogy inkabb Janka huzodik el,mert nem akar beszelni.Alapvetoen nagyon cserfes kis Szelbori pedig

A kicsi fiunk itt szuletett,mar tobb,mint egy eve eljottunk Magyarorszagrol.....Egyebkent ket eve vagyunk itt. A szules klassz volt,bar nagyon feltem tole,oszinten mondom tokeletesen meg voltam elegedve az orvosokkal is,az ellatassal is.Szerencsere az egyetem jo biztositast fizet:-)))
Csaszar volt es harom nap utan kihajintottak ugyan a korhazbol,de rendbe is raktak.Otthon meg tiz nap utan is csak vancorogtam.....(az elso is csaszar volt)Igaz,hogy otthon atvagtak az egesz hasizmomat itt meg csak a folso reszt vagtak,azt is valami olyan szikevel,ami egetett is,igy nem is verzett,aztan meg az izomkotegek kozt kiszuszkoltak a gyereket.Az aneszteziologusrol kiderult kozben,hogy magyar baratnoje van.....jokat humorizaltunk,meg meghato is volt az egesz,persze a ferjem is ott volt,nemi kis furdetes utan a kezebe is nyomtak a fiat.....

Egy apartmant berlunk,eleg jo helyen,mert Baltimore egyebkent nem a szepsegerol es a kozbiztonsagarol hiresult el.....Volt par gond,pl az egerek......De mostmar csak egy egerre vadaszunk,mert a ferjem az osszes egerlyukat befalazta,(egyebkent akkora lyukak voltak,hogy egyeb allatok is nyugodtan besetalhattak volna)de egy egerke bennragadt a lakasban.Mar szinte csaladtag....szerintem a hasat fogja a rohogestol,amikor meglatja,hogy minden este kitartoan kirakjuk a csapdakat....(a cloroxot hekto szamra fogyasztom,eltartom vele a Sam´s clubbot......)mi figyeljuk ot,o figyel minket.A konyhaszekreny egy zugaban el,rendkivul ovatos,mar megprobaltuk befalazni oda,de remenytelen.Az osszes baratunktol ismerosunktol egercsapdat kapunk....:-))Az az erdekes,hogy ezen az egerprobleman senki nem csodalkozik.En teljesen ketsegbe estem es szaladoztam ossze-vissza,hogy most mi legyen.Mindenki azt mondja,hogy tartsunk macskat.Emlekszem nagyanyamnal volt ot evben egyszer eger.....

Hat igy.
Mar kezd mulni a honvagyam.
Koszi a valaszokat!
minden jot nektek!
Rockville tenyleg nincs messze.A kovettsegen csak azert nem talalkozhattunk,mert epp valami aktualis virus ellen kuzdottunk.
fuvallat
 
 


Sziasztok,

BUEK Mindenkinek.

Fuvallat: en is udvozollek. Mi MI-ben lakunk. Baltimore-ban nemreg jartunk; a ferjem batyjanak ott volt az eskuvoje. Eddig meg csak haromszor voltam ott, de nekem a belvaros tetszik. Legutobb voltunk az akvariumban, ami nem volt olyan jo mint mashol (Monterey,CA -mindenkinek ajanlom), de a fiam maig is emlegeti a delfin bemutatot. Sikeres egervadaszatot kivanok.

El sem hiszem, hogy Jordan mar ket es fel eves. Olyan gyorsan no. Mindent mond (sajna angolul), mindent o akar csinalni (gallonos tejet onteni, olloval vagdosni, kessel vagni, stb.). Parszor mar elofordult, hogy nem akarta, hogy megpusziljam - olyan rosszul esett. Akkor jutott eszembe, hogy 15 ev es college-ba megy!

Lanyok, vannak kulonbsegek legitarsasagoknal, hogy mennyit kell fizetni egy ket es fel evesnek tengerentuli utra? Mi legtobbszor Northwest-KLM csatlakozassal megyunk, de ha valami olcsobb lenne, megneznem.

Judit
rfjudit
 
 


Sziasztok!

BUEK tolem is mindenkinek. Ki hogy bulizott? En kisfiammal kettesben, orulet volt! Kirugtunk a hambol. Ferjem dolgozott nyolcig, 10-kor mar durmoltunk. Hu de jol esett aludni!!! Elmentunk volna bulizni de senkit nem talaltunk aki vigyazta volna Jimmyke almat.

Amugy, mindenkinek jelentem aki "aggodott" mozgasfejlodesunk miatt, hogy szerintem minden oke, barhol felall es megy egy-ket lepest kapaszkodva. Viszont meg csak kuszik, nem maszik!! Anyosom azt mondja hogy okos, mert terden csuszni egesz nap eleg fajdalmas. Hat ez mar csak egy nagymama teoriaja.


Judit, valahol itt a neten olvastam egy anyukatol hogy az nem normalis ha a baba nagyon sokaig csak kuszik. Igaz ez? Na nem mintha aggodnek, csak erdekel hogy mit gondolsz errol. Ja, es mar csak kb huszegynehany ev es Jordan megnosul!!! Kép

Angi,
Nagyon szep csaladod van!! A keprol ugy tunik hogy nem volt melegetek karacsonykor. Amugy, itt nalunk gyonyoru ido volt, emlekszem 24-en elmentunk setalni egy szal pulcsiban, volt olyan baba az utcan akin zokni sem volt. Ez azert tulzas de sokszor latok ilyet.

Fuvallat,
Szia!
Annyira tetszett hogy Angi kerte hogy irjal tobbet magatokrol, es rogton azt is megtudtuk hany egerlyukatok van! Nagyon tetszett a tortenet. Egyebkent miert van arrafele olyan sok eger? Idojaras, vagy mi? Nem probaltatok a cserepes megoldast? Tudod amikor egy darab sajttal kitamasztod...Vagy ez tul amator megoldas egy ilyen tapasztalt egernek?
Janka tuti hogy hamar belejon, olyanok a gyerekek mint a szivacs, es hamarosan mar nem is fog emlekezni arra az idore mikor nem beszelt angolul. Az egyik ismerosom is ovis koraban jott ki es o egyaltalan nem emlekszik hogy ne beszelte volna a nyelvet. Gyere gyakran!!

Jo ejt,
Ildi
mandarin
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek bekes, boldog ujevet kivanok en is!

Fuvallat WELCOME, innen is (south-west, indian orszag). En ismertem egy anyukat MD-bol, o szlovakiai magyar volt, es gyerekorvos. Esetleg Te vagy o? Kép

Angela, koszonjuk a karacsonyi kepet! Nekem is elso gondolatom az, volt, hogy "bbbrrrr, de hideg lehet ott Nalatok: sapka, sal, kesztyu, nagykabat!" Nalunk is hasonlo az ido, mint CA-ban: eleg a pulcsi, hosszunadrag.

Mandarin, mozgasfejlodesrol en annyit tudok, hogy a kritikus az, ha a maszas marad ki a babanal! De Judit biztos tobbet tud errol mondani.

Tiszakavics, engem erdekelne a dios bejgli recepted!!! Egyaltalan nem jellemzo ram a nagy hagyomanytisztelet, vagyis, hogy bejglit kizarolag Karacsonykor lehet sutni,ugyhogy barmikor kiprobalnam. De mit ertesz az alatt, hogy amerikaiul???Kép

Judit, en azt hiszem, minden legitarsasagnal egyforman "merik" a gyerekjegyet. Hogy is van? 2 eves korig nem kell jegy (de nem is kap sajat ulest), es utana bizonyos %-a a teljes jegynek?
saguaro
 
 


Sziasztok!

Fuvallat, milyen csalival probalkoztok? Mi kiraktunk csapdakat, felebe sajtot, masik felebe peanut butter-t, es a peanut butter nyert, az elkapta az egeret Kép

Mandarin, Saugaro, jellemzo Kép) Nekem fel sem tunt hogy Angiek hogy fel vannak oltozve a kepen, teljesen normalis karacsony-kornyeki oltozek az Kép
Nalunk esik a ho, es az onos eso...Meg jo hogy ma sehova sem kellett mennunk, legalabbis eddig.

Judit, ha jol emlekszem, 2 eves kor utan a teljes jegy 75%-t kell fizetni a gyerekek jegyere, eddig minden tarsasagnal ennyi volt. De ha talalsz valami jobbat, nekem is szolj Kép
mon
 
 


Sziasztok!!!!!!
Olyan kedvesek vagytok mindnyajan!

eger:meg mindig megvan,koszoni.Mindenfele csalival probalkoztunk,a feltve orzott gyulai kolbasztol kezdve a mogyorovajig.....egyszeruen TUDJA mi a csapda.Pedig mar anyukam Mo-rol kuldott egy jopofa csapdat,ami itt szerintem ismeretlen,egy fem kalitka,folul van a bejarat,de a fem szalak osszefonodnak es kijarat nincs.Nem megy bele....Szerintem ezzel a komaval fogjuk leadni a kerot,ami remelem nem lesz soka.
En nem tudom miert van itt ennyi eger,de olyan hely is van,ahol a mosomedvek koltoztek be a falakba.Azok mondjuk nem fernek be a lyukakon a lakasba,de ott hanciznak ejjel.Ez a konnyu szerkezetes hazak kovetkezmenye,meg tenyleg szinte egyutt welunk a termeszettel,mert itt ugral a nyuszi meg a mokus az ablak alatt.Nyilvan ez egy regi haz(40 eves)...De epp itt szinte a szomszedban epitkeznek....hat figyelgetem es el vagyok kepedve,milyen anyagokat hasznalnak....Szerintem eletveszelyes egy zongorat felvinni az emeletre....

A kislanyom angolja miatt mar nem aggodom.Tegnap ramkiabalt,hogy "stop that!",mert valamit nem ugy csinaltam,mint ugye azt kellett volna.....abba is hagytam ugy meglepodtem.
Az oviba menvest is kellemes meglepetes volt,hogy harom kis csoporttarsanak az anyukaja mondta,hogy egesz szunetben Jankarol beszeltek otthon a gyerekek es hogy talalkozzunk tobbszor ovin kivul is.Szelbori,szuletett Jankalanyom nagy orommel ment egyebkent oviba annak ellenere,hogy itt volt mar kora reggeltol egy kis baratja,mert azokat meg fakepnel hagyta a bebisinterjuk es nem volt ki vigyazzon a gyerekre.Azt hittem,hogy hisztizni fog a lanyom,hogy nem megy,de nagy buszken mutogatta a sulit,meg a gyerekeket,hogy itt van Jack,o is a baratom,meg Phoebe,o is a baratom.
Orultem.

Azt a bizonyos komarnoi gyerekorvost en is ismertem,sajnos visszakoltoztek mar,nagyon joban voltunk,kulonosen a ferjem es az o ferje.Amikor kijottunk ok voltak az egyetlenek,akiket ismertunk es rengeteget segitettek,szoban es tettben egyarant.

Mennem kell,mert nyugosseg van a fedelzeten bizonyos fogacskak kovetkezteben.....

Minden jot Nektek!

A gyerekjegyrol Mon az informacioid pontosak!
fuvallat
 
 


Ja,Baltimore belvarosa tenyleg nem csunya,de azert ket oriasi arena van a kozepen.Ez eleg sokat mond.Nekem rogton az jutott eszembe,hogy ilyen lehetett a romai birodalom pusztulasa elott.Egyebkent is sokkolt Amerika eleinte.

Nagyon klasszak a muzeumok is,Washingtonban is.De pl tudtatok hogy Rodin Gondolkodo c alkotasa itt van Baltimoreban a Szepmuveszeti Muzeumban?Mert mi nem tudtuk es csak neztunk,mint Jenci a moziban.Lehet,hogy csak idoszakos kiallitas.

Na pa!
fuvallat
 
 


Fuvallat!

Én azt hittem Rodin szobra Pasadenaban, Kaliforniában van a Norton Simon muzeumban! Jobban mondva előtte. Láttam is. Lehet, hogy több szobor van?

Tiszakavics
tiszakavics
 
 


Sziasztok!

Miert van ennyi kulfoldon elok topicja? Szerintem elegendo lenne egy, olyan kevesen vagyunk, nem? Eleg megteveszto, szerintem.

Mi jol vagyunk, kepzeljetek tegnapelott a Jimmy megkaparintotta a hajzselet es meg is kostolta, teljesen magam alatt voltam de nem tortent baja azonkivul hogy illatosat kakilt. Felhivtam a poison control-t de szerencsere kiderult hogy majdnem minden eheto volt benne. Igy kezdo anyukakent egy jarni tanulo emberkevel radobbenek hogy baromira kell figyelni, minden nap egyre jobban. Na de ezt mindenki tudja...

Fuvallat,
Ezekbol a hires alkotasokbol tobb van, pl Mona Lisa-bol sem egy van ha jol tudom.
Akkor ti egerszakertok vagytok, szegenyek. Es lakbert fizet?
Latod Janka milyen ugyes?

Mon,Nalunk is esik am az eso!!!! Azert ez eszak-california, Saguaro jobban el van kenyeztetve idojarasilag. Habar en a forrosagot nem birom.

Es egy kerdes: makos gubat kivantam meg igy karacsony utan, itt mibol keszititek? Mert ugye kiflibol finom de az itt nincs.

ILdi
mandarin
 
 


Sziasztok,
Bocsika egy kicsit eltuntem, de sikerult 3-ra is benyalnom egy utalatos virust es hat ez mar tenyleg kiutottKép

Fuvallat,
EgerKépvagyKép
Nekem nagyobbik 4 es fel, kisebbik masfel eves. Matyi is vissahuzodo az oviba, de o karakterileg is ilyen, angol meg tenyleg gyorsan megy nekik.
Ferjed milyen teruleten kutat? Mi mindketten kutatokent dolgozunk idekintKép

Mandarin, Saugaro,
Karacsonykor irto hideg volt, mult heten meg poloba voltunk, hat idetlen egy tel.

Judit,
Nem akar puszit adni, ismeros erzes, nekem a fiam multkor a kezem nem fogta meg, mert az ovisok latjakKép

Mon,
75%-t, en ugy tudtam tengeren tulra 2 eves kor utan 90%- kell fizetni a felnott jegynek.

Megyek aludni,mert leesek a szekrolKép

Angi
angela2
 
 


Sziasztok!

Fuvallat, kitartas az egerekhez Kép A mosomacikrol is hallottam, szerencsere hozzank nem jonnek be, nincs kandallonk. Hacsak ort nem allnak az ajtonal hogy mikor nyitjuk ki, remelem nem talalkozom veluk. Multkor borz jarhatott a kozelunkben, reggel ektelenul budos volt a kertben, a kutya ki se akart menni pisilni Kép
Szoval allatokbol nincs hiany....
Allitolag a mokusnak finom a husa, a texasiak vadasszak oket, haaat KépKép

Makus guba, en bevallom meg sosem ettem olyat, de hallottam rola Kép En most csokiszalami receptre vadaszom, amit nem kell fozni, es kekszdarabkak vannak benne. Ja persze kozben fogyozom....

Na megyek vitaminozni, most nekem is berepult egy virus. A fiam meg is rott, hogy biztos nem mostam eleg gyakran kezet, es ezentul jobban vigyazzak Kép

Mon
mon
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: