Új privát üzeneted érkezett!

Szia Anikó!

Igen, császár lesz! Ahogy közeleg az idő, egyszerre vagyok izgatott és besz-va a műtéttől! Aggódom a fiam miatt is, aki itthon marad, főleg, hogy a párommal nem igazán értünk egyet gyermeknevelés terén. Reménykedhetem csak abban, hogy lelkileg nem viseli meg a fiamat a távollétem. Azért gondolok rátok, és amint tudok jelentkezem!

Üdv: Zsuzsa
kormosmzs
 
 


Kép
Kép
Íme a fiamról két kép! Martin, pénteken lesz másfél éves.
kormosmzs
 
 


Szia Zsuzsi!

Nagyon édi a kisfiad, szép kék szeme van.

Miért lesz császárod? Amúgy nagyon együtt érzek. Az elsőnél nem féltem mert spontán volt de a másodiknál már nagyon paráztam de én csak aznap reggel. Mikor dől el, hogy melyik nap lesz a nagy nap? És mi az ami befolyásolja?

Martin biztos jól meglesz az apukájával. Bizos nehéz lesz eleinte de majd megszokja hamar.

puszika!
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Nemrég még én reklamáltam, hogy nem ir senki, erre most meg nekem nincs túl sok időm. Bocsi.

Aranyosak nagyon a babucik!!!

Nálunk ma kezdődött a suli, hétfőtől a fiamat is viszem oviba, remélem akkor már több időm lesz (bár akkor meg a babacuccokat kéne rendeznem, meg pakolgatni, de biztos nem fog menni egész nap. Eddig kb.9 kg-t hiztam, de valahogy olyan fáradékony lettem, sokszor kell szüneteket tartanom bármit csinálok. Na, hátha lesz jobb is.

Puszi mindenkinek.
Judit
judy68
 
 


Sziasztok!

Én is arra számítok most, hogy Reni elment suliba nekem is több időm lesz majd délelött. Igaz délután az edzések miatt kevesebb lesz az időm. Ezt pont a sétákból kell majd ellopni. Sebaj úgy is jön a tél.

Judit! Írjál csak annyit amennyit tudsz. Megpróbálok én is sokat jönni. Remélem azért jól vagy. A gyerekek nagyon várják már a kistesót?

Puszika
Vendég
 


Sziasztok!
Mindenkinek szép napot!

Ma végre a kisfiam is ment oviba. Egy könnycsepp nem jött ki a szemén - persze ahogy bementünk, kitárt karokkal jött az ovónéni, Martin is futott oda hozzá az elköszönő puszi után. Remélem, egész nap nem volt gond vele.
Most végre lazithattam egy kicsit - rám is fért, mert rettenetesen be van dagadva a lábam, és amig itthon voltak a gyerekek, egyszerűen megoldhatatlan volt hogy felpakolt lábbal pihenjek egy kicsit. Ugyhogy ma megtettem - majd holnap bepótolom a mai elmaradt dolgokat.

A fiam már nagyon várja a tesót, főleg, mert Õ is fiú lesz, a lányom is várja, de nem annyira látványosan. Én szeretném, ha nem jönne előbb mint a kiirt időpont, mert még nagyon sok tennivalóm van és sajnos már sűrűbben le kell ülnöm pihengetni - nagy a pocakom és iddőnként a derekam is rendesen tud fájni. Dupla-tripla annyi idő kell mindenhez, mint rendesen.

Remélem mindenki jól van, amúgy én is, csak kicsit szenvedek az allergiától (pár napja rendesen előjött és állitólag még fokozódni fog)

Judit
judy68
 
 


Sziasztok!

Mi ez a pangás? Mindenki jól van? Élvezzétek az utólsó napsütéseket? Bár én remélem még sokáig fog taratani ha már nem volt igazi nyár.
Vendég
 


Sziasztok!
Tényleg pangás van, akkor irok én.
Nem sokáig tartott az ovi! A fiamat csütörtök hajnalban ügyeletre kellett vinni, köhögött vagy 1/2 óráig. Kapott hörgőtágitó sprayt, majd du. a dokinéninktől antibiotikumot is. Most itt boldogit engem, válogatja a babaruhákat, ami tök jó, csak igy kb. dupla ideig eltart. Ezzel a hörghuruttal biztos itthon lesz velem jövöő hét közepéig legalább. Pénteken reggel meg CTG-re kell mennem a kh-ba, addigra jó lenne ha be tudnám vinni az oviba, legalább ebédig, vagy amig a kh-ban leszek.

Megyek most segiteni neki a babaruhák válogatásában, mert már számon kért.
Puszi
Judit
judy68
 
 


Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
tavasz
 
 


Sziasztok!

Úgy látom Tavasz írománya mindenkit elijjesztett. KépKépKép Gyertek vissza légyszíves.
Vendég
 


Sziasztok!
Én még új vagyok errefelé.
Nálunk úgy néz ki beköszöntött a gólyaszezon, és persze felmerült, hogy orvost is kéne találni.
Az itteni orvosokat sajna nem ismerem, mert én a 6. ker.-be jártam eddig, csak a doki nyugdíjba ment.
Itt az sztk-ban vannak jó orvosok?
Azt hallottam, hogy a csepeli kórházban megszűnt a szülészet. Ez tényleg igaz?
Előre is köszi segítségeteket.
Szamika
szamika
 
 


Szia Anita!

Köszöntelek a csapatban. Mikorra várod a babát? Merre laktok? Most költöztetek ide?
Én Majori vagyok, van két lányom. Az itteni dokikat nem ismerem, tehát nem tudok segíteni. Én a Jánosba szültem és maszekba jártam a II.ker-be. A Csepeli szülészet tényleg megszünt, legközelebb a délpesti kórház van.
Vendég
 


Szia Anikó!
Még csak a harmadik hétnél vagyunk, még az uh-n sem látszik semmi. De a teszt tuti pozitív, és jönnek a tünetek is. Sajnos a maszek dokik nekem túl drágák, legalábbis amit eddig megérdeklődtem. Én a lányomat a Schöpf-Méreiben szültem. Ott rendesek voltak a dokik.De ez 8 évvel ezelőtt volt. Most nem tudom, kihez kéne mennem. Voltam dokinál, de az nem volt túl szimpi (rövidlátó, és sz.tem kicsit szadista is :o( ). Ezért érdekelne, hogy itt csepelen milyen jó dokikat tudnátok nekem ajánlani.
szamika
 
 


KépKép

Sziasztok!

2005.09.05-én 11:24-kor 3150g és 53cm megszületett a kisfiam, Kovács Albert Nándor.

Látom nagy a pangás, de azért remélem mindenki jól van!

Üdv. Zsuzsa
kormosmzs
 
 


Sziasztok!
Hát elég nagy pangás volt itt, örülök, hogy irtatok néhányan.

Zsuzsa!
Gratulálok a gyönyörű kisfiadhoz!!!!!!!!!!!!Kép
Majd irj születéstörténetet, ha lesz egy kis időd!

Szamika!
Üdv itt nálunk!
Sajnos én innen Csepelről nem tudok orvost ajánlani, én is a neten kerestem a Dél-pestiből, mert az SZTK-ból senki nem volt szimpi. Az én mostani orvosom nagyon jó, de mint a legtöbb, sajnos Õ is maszekban rendel. Nem akartam fizetni a vizsgálatokért, de aztán 1x voltam az SZTK-ban és úgy döntöttem, inkább fizetek, de érezzem azt, hogy megbizhatom az orvosomban és törődik velem stb... Eddig nem bántam meg.

Anikó!
Nem is tudtam, hogy a Majorban laksz (vagy csak elkerülte a figyelmemet), én meg a Damjanichon, a 48-as vá.-hoz közel, de a Majorba hordom suliba és oviba a gyerkőcöket...még egy darabig (még kb 3 hét van a szülésig, de minimum 2-őt szeretnék még kibirni, aztán jöhet)

Remélem, kicsit fellendül ismét ez a topic.

Puszi mindenkinek!!!
Judit
judy68
 
 


Sziasztok!
Megint vagyok, mostmár kicsit nyugisabbak a körülmények.
Csanikó Kép A Tavasz nem risztott el, ha nem esett volna az eső és Liza nem lett volna taknyos, mentünk volna, nap mint nap rendbehozza a vérnyomásomat a tömegközlekedés. Az aluljárók, az emberek, a babakocsival használhatatlan új villamosok. Áááááá!!!!
Zsuzsa Kép Nagy-nagy gratula, irigy vagyok ám!!!
Szamika Kép
Csatlakozom a ˝renitensekhez˝, én az I. klinikán szültem, itt csak a kötelező pofaviziten voltam. (Meg akart vizsgálni, de megköszönve a lelkesedédét megkértem, hogy ne...)
kyrandia
 
 


Sziasztok!

Újra élet.Kép

Zsuzsi! Gratulálok. Nagyon szép kis fiúcska.
Kép

Judit! Valószínü csak elkerülte a figyelemed vagy korábban írtam mint te bekapcsolodtál. At én lányom a Katonába jár suliba.

Kyra! Én is gondolkoztam rajta, hogy elemgyek de tapasztalatból tudom ezek a tüntetések nem érnek semmit. Nagy fejesek ülnek a babérjaikon és tömik a zsebüket. Közben meg kötelességük lenne elvégezni az akadálymentesítést. Pontosan a közlekedés miatt nem hagyom el Csepelt csak kocsival és viszem magammal a babakocsit a csomagtaróba. Azért így is akad néhány lépcső ami megizzaszt.
Vendég
 


Csanikó Kép
Engem azért nem riaszt el, 3 hetes kora óta tömegközlekedünk. Amikor ínhüvelygyulladás miatt nem tudtam emelgetni, akkor rezzenéstelen arccal leszólítottam pasikat, hogy segítsenek. (Kétségtelen, hogy éjszaka érdemes lenne a nőknek babakocsival sétálni, nincs az a pasi, aki megközelítené őket. A leghatékonyabb önvédelmi fegyver...Kép)
kyrandia
 
 


Sziasztok!
Hát köszi mindenkinek a tanácsokat, ahogy elnézem, kénytelen leszek akkor keresni egy maszek orvost. A dél-pestiben jó a szülészet? Én annó a Scöpf-méreiben szültem, akkor rendesek voltak ott a dokik, de hát ez már 8 éve volt. Sokan a Szabolcs u-i dokikat ajánlották, de az kissé kiesik nekünk :o((.
Nem tudnátok 1-2 orvost mondani, aki tényleg törődik is a "betegeivel"? Azt sem tudom, most hova menjek, ahol jó kezekben lennénk. Az sztk-s dokik nekem sem jöttek be túlzottan, de reméltem, hogy tud valaki egy normálisat közületek. A maszek dokik most mennyit kérnek kb. a vizsgálatokért? Annyit hallottam, hogy a szülésért 60-80ezer körül kérnek, de ez nem túlzás kicsit?
A legnagyobb baj, hogy ezzel kapcsolatban a sötétben tapogatózunk csak. Semmi konkrét kiindulópontunk nincs, hogy hova lehetne menni ezzel kapcsolatban.
szamika
 
 


Sziasztok!

Előszőr is köszike mindenkinek a gratulációkat! Nem sok időm van, úgyhogy megpróbálom megírni az élményeimet, mielőtt szólít a kötelesség!

Kyrandia!

Én is a I. sz női klinikán szültem, most szeptemberben. Ki volt az orvosod? Én nagyon meg voltam elégedve mindennel és mindenkivel.

Szamika!

Én tudnék neked orvost ajánlani, méghozzá azért mert nagyon frissek az élményeim. 26 hetes terhesen mentem át a klinikára, Dr Joó József Gáborhoz, akit szívből tudnék neked ajánlani, mert 1000 %-ban teljesített és nem kért egy fillért sem tőlem! Ha gondolod bővebb infót adok emailben! címem: kormos.mzs@freemail.hu , ha gondolod írj, és megírom milyen a doki!

Az élményeim, nos! Előszőr is nagyon féltem, mert idegen volt minden, semmit és senkit sem ismertem az orvosomon kívűl! Ami nagyon nyugtatólag hatott rám, hogy senki sem vágott rám pofákat, sőt megpróbáltak megnyugtatni engem. Mindenki mosolygott vagy tett hozzám egy két jó szót. A császár után hamar helyre jöttem, már aznap este egészen jól tudtam járni, szinte alig éreztem a hasamat. Biztosan hozzájárúlt ehhez a sok infúzió is, amit kaptam, de örültem, hogy nincsenek olyan nagy fájdalmaim, mint az első szülésem után voltak. Lent két ágyas szobába kerültem, mert szóltam a dokimnak, hogy ha lehetőség van rá,akkor oda rakjanak, és szerencsém is volt. Ja és nem kellett érte külön fizetnem. A klinika ad hálóinget is, úgyhogy én azt használtam, mert kényelmesebb volt a sajátoménál és annyiszor cserélhettem le, ahányszor csak akartam. Első éjszaka még beadhattam Albertet a csecsemősökhöz, de utána már én is ott akartam tudni magam mellett. Sűrűn rámnéztek, még a csecsemősök is, pedig engem most nem is nagyon viselt meg a dolog, csak az, hogy a másik fiam nem maradhatott velem. 4 nap után hazajöhettem, csak varratszedésre kellett visszamennem. Még a dokim is csodálkozott mennyire gyorsan gyógyulok!

most mennem kell,de kérdezzetek bátran, szívesen válaszolok!

Zsuzsa
kormosmzs
 
 


Sziasztok!

Rég írtam, közben megszületett szept. 13-án a 2. lányom is, Kincső Emese 3740g és 55 cm, hatalmas fekete hajjal. Jól vagyunk,hál istennek szopik.
Nagyon gyors, könnyű szülés volt, 1 óra alatt megszületett. A Schöfiben jött a világra és nagyon jók a tapasztalatok az ottani dolgokkal kapcsolatban.

Kriszta KépKépKép

Kriszta és Kincső
bkrisztina
 
 


Kriszta Kép
Neked is nagy-nagy gratula és sok boldogságot!!!
Azért az az 1 óra fájt...(Nekem 15)
Nem semmi a hajkorona!

ZsuzsaKép
Én Dr. Murber Ákosnál szültem, Rózsa volt a fogadott szülésznő és nagyon hálás vagyok mindkettőjüknek a mai napig. Megszenvedtek velem,
de ha nagyon akarom, a rosszra már nem is emlékszem.
A csecsemősökről inkább nem beszélek, de engem nem is izgatott, akkora ügyet nem tudok csinálni belőle, mint amekkora a I.Sote topicon van néha.
kyrandia
 
 


Sziasztok csajok!

Nagy nagy gratula a babákhoz!!
Kívánok nektek nagyon sok boldogságot.

Nálunk eütött a világvége.
Apa lelépett, így most egyedül vagyok az én kis törpillámmal, ezért nem írtam és olvastam benneteket, nem volt hozzá cérnám.
Mostmár kezdem látni a jövőt, és éleve maradtam, szóval nem úsztok meg itt vagyok.

Közben elkezdtük a fogd a kezem és menjünk című korszakot, vasárnap kezdett 1kezezni ma már szinte csak az egyik kezét kell fognom, szóval közeleg az önállóan megyek korszak is.
Fog még mindig csak a július végén kibújt 2db van. Már önálló gondolatai vannak, amiket elmagyaráz nekem pl mit emeljek fel hová szeretne menni...
Szépen egyenletesen fejlődik.

Puszi mindenkinek
Márti
márti05
 
 


Márti Kép
Ezt most nem nagyon értem, miről maradtam le???
Ugye nem gond, hogy kérdezek?
Liza is befejezte 2 fognál, nem egy kapkodós fajta. Nagyon jó lehet, hogy így kommunikál,
picilány bízik a gondolatolvasásomban Kép
kyrandia
 
 


Sziasztok!!

Az én pici lánykám ma megtette az első önálló lépéseit, persze azért még nem kezdett el teljesen önállóan menni, de rohamosan haladunk felé.

Kyra
nem tudom konkrétan mire is gondolsz,ha picit jobban megfogalmaznád a kérdésedet.

Márti
márti05
 
 


Sziasztok!

Szeretném figyelmetekbe ajánlani Kispesten nyílt családias hangulatú játszóházunkat,ahová fél éves kortól 3éves korig várjuk a kicsiket, szülővel együtt.
Szakképzett óvónők tartanak készség- és kézügyesség fejlesztő foglalkozásokat minden nap.Ezen kívül minden szerdán délelőtt zenebölcsit (hangszeres,zenés,énekes foglalkozás),csütörtökönként pedíg játékos angol foglalkozást tartunk.

Nyitva: kedd-szerda-csütörtök de.9-13óráig,du. 15-19óráig.

Cím:1194 Endresz György u.28. Érdeklődni a 06 20 9 476 243-as számon tudtok.
aja
 
 


Márti Kép
˝Apa lelépett, így most egyedül vagyok az én kis törpillámmal, ezért nem írtam és olvastam benneteket, nem volt hozzá cérnám.
Mostmár kezdem látni a jövőt, és éleve maradtam˝

Hát, az elejét úgy értettem, hogy apa nincs otthon és a gyerkőctől nem tudtál írni, a második feléből viszont úgy, hogy elköltözött.
Nnna, csak kinyögtem.

Liza tegnap elkezdett lépkedni, de csak akkor megy a project, ha mindkét kezében van valami.Kép
kyrandia
 
 


Sziasztok!

Gratulálok a kis jövevényhez Kriszti. Igazán nagyon szép baba. Egy óra az nem semmi.

Gratulálok az önnálóan lépdelő babáknak.

Az én kicsim szépen áldogál és lépked a bútorok mentén. Naphosszat ácsorog és folyamatosan fel-le gugol. Alig várom már, hogy lépdeljen mert a babakocsit már nem nagyon szereti. Elég aktív kislányka igaz most éppen lekapta a lábáról a vírus. De remélem nem tart soká.
Vendég
 


Sziasztok

Kyra
Nagyon ügyes Liza, hogy már önállóan lépked, ő mikor is született?
A második felét jól értelmezted, elköltözött, elhagyott bennünket Gigi apukája.


Anikó
nálunk ismét egész jól bejön a babakocsi mióta megállunk közben járkálni, egy ideig elvan benne utána jön a séta majd ismét jól esik neki a pihenés. Szóval remélem majd nálatok is így alakul a dolog.

Márti
márti05
 
 


Márti Kép
Ez megdöbbentő! Kép Nem tudom elképzelni, hogy minek kell ahhz történni, hogy valaki ilyet tegyen. Bár úgy vélem, a gyereket nem lehet házasság-megmentőnek használni, de asszem fordított helyzetben nem tudnám megtenni. Nem akkor, amikor már ekkora a gyerkőc.
(Ha szeretnél róla írni, rám számíthatsz.)
kyrandia
 
 


Sziasztok!

Márti!
Az első szavaidból hirtelen én is erre következtettem de aztán megmagyaráztam magamnak, hogy biztos csak elutazott. Most pedig teljesen ledöbbentem.

Ha van kedved írj róla?

Mióta ismerted? Eddig milyen volt a kapcsolata veled és a gyerekkel? Vajon miért tette?

Abszolút mértékben megértelek milyen érzés lehet most. Hidd el elmúlik és menni fog egyedűl is. Később pedig talán még hálás is leszel, hogy így történt. Tapasztalat.

Azért szurkolunk, hogy jól menjenek a dolgok.

Biusnak mára már le is ment a láza. Reméle csak ennyi volt az egész. Ma már sokkal élénkebbnek látszik.
Vendég
 


Sziasztok

Anikó, Kyra

17 éve ismertem, 13 éve éltünk együtt.
Azt hiszem a gond az volt, hogy két évvel ezelőtt belekerült egy új társaságba, azóta teljesen megváltozott, más ember lett, és megtalálta az új önmagához illő társat.
Sajnálom mert aki régen volt az egy nagyon jó ember volt, de aki most van azt megvetem, talán így lesz a jobb nekünk is külön. Sajnos én ezzel az új életszemlélettel nem tudok azonosulni, számomra a család nagyon fontos dolog az életben.
Õ viszont a haverokat és a szórakozást választotta a család helyett.
Hát tömören ennyi.
Azt hiszem már a legrosszabb részén túl vagyok, viszont most jönnek sorban az ünnepek, Gigi név és születésnapja a karácsony, azért ezek tuti nagyon durvák lesznek apa nélkül.

Biusnak gyors gyógyulást

Puzsi nektek
Márti
márti05
 
 


Márti Kép
Az ünnepek...azt elhiszem. De azért ugye lesz, akikkel együtt lehettek? Gondolj arra, hogy Gigi mindenért kárpótol. Én mindíg úgy álltam a gyerekvállaláshoz, hogy magamnak akarom. Ha van egy megbízható társ, az az ideális, de biztosra nem lehet menni. Nekem erre mindíg azt mondták, hogy micsoda hülyeség ez, tizen éve együtt vagytok. Hát, szomorú, de a te történeted engem igazol. Bárki megőrülhet. Kép
Gigivel milyen a viszonya?
kyrandia
 
 


Szia Kyra

Hát igen én is így gondolkodom, hogy egy nő mindig magának szüli a gyereket.
Ezért is szültem ilyen későn mert nem éreztem biztosra, hogy ha úgy alakul egyedül is boldogulni fogok egy gyermekkel. Mostanában sokszor eszembe jutott ez a dolog és akármennyire is így gondoltam megélni sokkal másabb és nehezebb, nem lehet rá felkészülni.
Szerencsére a családom és apa családja is mellettünk áll és mindenben segítenek plussz a barátok is kivéve apa új társasága. Vagyis én nem igazán voltam velük sokat így nem is ismernek, köszönünk egymásnak ha találkozunk váltunk 2 mondatot és ennyi. A régi barátaink viszont vannak és segítenek nekünk.
Igen a másik sajnos én is láttam már nem egy megőrült férfit, tudtam, hogy ilyenek, de az ember azért bízik benne, hogy talán őt el fogja ez kerülni.
Apa és Gigi már nincsennek olyan jó viszonyban mint eddig voltak, hetek óta én vagyok a minden a pici szemében, tudja csak rám számíthat, nagyon nagyon anyás lett, sokszor ül vagy feszik az ölemben és fogja a kezem azt el nem engedné, nagyon kellemes, hogy ennyire szeret, de sajnos ez nem túl jó, nem egészséges dolog.
Már azért is átjönnek hozzám, hogy menjek el egy kicist és legyen mással is mert látják, hogy túlzottan kötődik hozzám. Persze apával sem különb a helyzet, nem marad már el vele ha engem lát, mindig csak hozzám akar jönni.
Ha azt mondom napokig meg sem kérdezi egyáltalán mi van a lányával, akkor nem is csodálkozol rajta gondolom, pedig ingyen beszélünk telefonon egymással, volt, hogy felhívott valami hivatalos dolog miatt, előző nap nem is beszéltünk és meg sem kérdezte mi van Gigivel.
Időnként úgy érzem féltékeny ránk. Nem tudom, ki tudja.
Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam.

Puszi
Márti
márti05
 
 


Márti Kép
Csak semmi bocsi! Azért kérdeztem, mert érdekel, mi van veletek! Az nagyon jó, hogy a család így veletek van. (Az én apám akkor látja a gyereket, ha elviszem hozzá, kíváncsi vagyok, a szülinapjára felköszönti-e, még soha semmit nem kapott tőle. Se a születésére, se karácsony, húsvét, névnap...)
A férjed viselkedésében az a legnagyobb hiba, hogy nem érti, a gyerekek sokkal érzékenyebbek, azt hiszik, nem tudják, mi zajlik körülöttük. Azért irigyellek, hogy Gigi ennyire kötődik hozzád, persze nem ilyen áron, de néha el szoktam keserdeni. Féltékeny rátok??? A megoldás az ő kezében volt, így döntött, ne is várjon mást a picitől. Érdekes és becsülendő szerintem, hogy apa családja is mellettetek van, ő mit szól ehhez? Ha ez csak egy baráti kör (vagyis nem vallás, nem valami hasonló, életszemléletet átformáló társaság), egyébként nem is értem, hogy változhat meg ennyire. Hát, mindent én sem érthetek... Kép
Ha vágysz egy kis dumcsira, csak szólj! Nem sajnálatból, segítségből. (Én pl. ˝idegennek˝ jobban ki tudom beszélni magam, mert nem kell azzal foglalkoznom, hogy bárkihez visszajut, amit mondtam.)
Szép napot nektek!
kyrandia
 
 


Zsuzsa Kép, Kriszta Kép
Hogy vagytok? Meséljetek, ha már csak irigykedhetem rátok a babázás miatt, legalább olvassak róla, olyan régnek tűnik, amikor Liza kis semmiség volt!!!
kyrandia
 
 


Sziasztok!

Még nem jártam közetetek, de csak most találtam rá erre a csepeli topikra. Én is csepeli vagyok, sportpálya környékén, de már családi házban, és most várom a 2. gyermekemet.

A Zsuzsa és a Kriszta picijei nagyon édesek. Igazán szép babák!

Szamikának! Szerintem ha a Schöpf-Méreibe jártál eddig, akkor most ez az egyik legközelebbi kórház. Én is ide járok, igaz magánrendelésre, de szülni is itt fogok. Nekem eddig itt minden rendben volt, nem volt okom panaszra.

Sziasztok,

Paga 17+5

Gabi
paga
 
 


Márti!

Tudom, hogy nem egyszerű a helyzeted, velem több, mint 10 éve történt meg, hogy szétmentünk az 1. férjemmel, akkor volt Ivi 1,5 éves.
Nehéz időszak volt, de sikerült átvészelni és nem bántam meg, hogy kikerült az életemből.
Nagyon sok erőt és kitartást kívánok neked.

Anikó, örülök, hogy Bius átvészelte a betegséget.

Hihatetlen, de holnap már 3 hetes lesz Kincső. Ma mértem és 60 dkg-t hízott 2 hét alatt. Kezd kis hörihez hasonlítani a pofija. Szopiok hál istennek, remélem jó sokáig így marad. Ivi is 10,5 hós koráig szopott.

Örülök, mert tudom mellette a céget is csinálni, igaz ma egy kicsit nyügi volt, de bevarázsoltam a babakocsiba és az jót tett.

Kyrandia, mikor látunk Lizáról képet?

Paga, milyen kicsi a világ!KépKép

Kriszta és Kincső
bkrisztina
 
 


Kriszti! Igen. Tényleg kicsi a világ! Bár először nem tudtam, hogy mire érted ezt, de rájöttem. Szőke nő effektus, barna hajjal.A mailt megkaptam, köszönöm szépen. Ha a dokimnak is jó, akkor keresem őt. Hogy te milyen vékony vagy szülés után. Ez igen! És milyen fiatal vagy, jól olvasom hogy már 12 éves a lányod? És Kincső nagyon szép baba! Nem úgy néz ki, mint aki még csak 3 hetes.

Márti! Tényleg az az igazság, hogy ha menni akar a férjed, akkor menjen. Szerintem, ha túl leszel rajta, te is azt fogod mondani, hogy jobb így. És az a mondás is igaz, hogy isten nem ver bottal. Meg fog még bűnhödni azért, amit veletek tett. Mondom ezt én, aki 14 éve él boldog házasságban. De az ismerőseimnél mindenhol, ahol a pasi lelépett, nem sok boldogsága lett utána, a csajok meg mind rendbejöttek magánéletileg. De ez az időszak biztosan nagyon nehéz neked!

Sziasztok,

Paga 17+6

Gabi
paga
 
 


Kriszta Kép
Már el is felejtettem, hogy volt idő, amikor egész nap aludt, jó, hogy megmutattad Kép
Nem túl frissek, csütörtökön lesz a szülinapja, majd utána teszek fel újat.
Kép

Kép

Paga Kép
Üdv közözzünk! Ha napokig nincs mozgás, ne ess kétségbe, mi ilyenek vagyunk... Kép
Hogy telnek a napjaid, mit szoktatok csinálni?
kyrandia
 
 


Kyrandia! Köszi az üdvözlést közöttetek! Nagyon helyes a kicsi lányod, és most egy hülye kérdésem lesz, de a picid 1, vagy 2 éves lesz. Kicsit nagynak tűnik 1 évesnek, de az én fiam már olyan régen volt ekkora, hogy nem tudtam megállapítani.
Igen egyébként amikor írtam, s utána vagy egy napig nem volt mozgás, egy kicsit megijedtem, de reméltem, hogy nem miattam van. Aztán kellemes meglepetésre jött Kriszti, akivel már beszélgettem a Schöpf-Méreis topikban. És jobb kedvem lett.

Amúgy nekem 10 éves múlt a fiam, és most március 7-re várjuk a kistesót. Még dolgozom. Terveim szerint december végéig. Január, február lesz a lakásfelújításé, a mindenfélék beszerzéséé, és a babára hangolásé, akkor mivel otthon leszek több időm lesz a nagy fiamra is, mert azért azt tudni kell, hogy még én is elámulok rajta amit néha produkál. Pl. adjam rá a zoknit, mert a kisbabára én fogom, stb., mindezt 10 évesen, ja és egyébként teljesen nagyfiúnak tartja magát.
A munka egyébként kezd nyűgös lenni, de ha egészségileg bírom akkor csinálom, mert kell a pénz, nem vagyok teljes pénzzel bejelentve, meg igazából nem is tudom mit kezdenék magammal otthon egész nap. Csak a 10 óra munka, meg az óbudai munkahelyre utazás kicsit sok.

Hát kb. ennyit magamról!

Paga 17+6

Gabi
paga
 
 


Paga!

A szőke csajszi a nagylányom, Ivett. Éppen most akadt ki, hogy neki nem tetszik ez a kép, amit feltettem.
Fiatal annyira nem vagyok, mert a 36. taposom, de nem érzem.
Azért rólam is lement sok már, rámjön már 4 nadrág a terhesség előtti cuccokból, de lesz ez még jobb. Amint lehet elkezdek újra tornázni, az majd még jobban helyreráz.Régen én is óbudán dolgoztam a Szentendrei-Bogdáni út sarkon, több, mint 6 évig. Ma is sokszor megfordulok, mert üzleti kapcsolatban állok a volt cégemmel.
Melyik suliba jár a fiad?
Kytrandia nagyon bájos Liza, látom már most elbűvöli a számítógép. Én is mondom, hogy majd veszélyben lesznek a gépek itthon.

Kriszta

Kriszta és Kincső
bkrisztina
 
 


Kriszta!

Bocsi-bocsi. Nagyon hülye vagyok, erre nem is gondoltam, hogy a képen nem te, hanem a lányod van.Kész felnőtt már!
A fiam a Kolozsvári utcába jár suliba, most negyedikes. Amúgy én is 36 éves vagyok, vagyis múltam a nyáron. Óbudán az Árpád fejedelem útjára járok dolgozni, a Tímár utcában szállok le a HÉV-ről, a volt Goldberger gyár helyén most épülő társasház építkezésen dolgozom.

Paga 18+0

Gabi
paga
 
 


Sziasztok!

Hirtelen milyen nagy lett a pörgés.

Paga!
Üdv a csapatban. A fiadon ne lepődj meg szerintem teljesen természetes. Nagyon nagy dolog ez számukra, hogy tíz évig csak ők voltak és most jön az a másik, akiről azt sem tudja vajon milyen lesz és, hogy fogja őt most szeretni. Na meg nem tudja elképzelni azt sem, hogy te ezek után miért szeretnéd őt továbbra is ha jön az a másik. Tapasztalat. A lányom dettó ugyan ez volt. Cumi és bébipapi, meg pempősítet gyümi, egy kis gőgicsélés stb... Legyél vele megértő és tedd azt amit igényel és hamar elmúlik. Kinevetni nem szabad vele kell játszani a játékot. Legalábbis szerintem. Nekem ez bevált.

Márti!
Csatlakozom az előttem szólókhoz. nehéz lesz de hamar talpra állsz majd. Légy nyitott a külvilágra, a gyerek mindenért kárpótol. Ez is tapasztalat. Én a férjemet akkor hagytam ott amikor Reni 1,5éves volt. És találtam magamnak hat éve egy olyan férfit aki elfogadott mind a kettőnket. Az, hogy a volt férjekkel meg mi a bánat van azzal nem kell törődni. Tuti, hogy nem lesz boldogabb mint veletek volt. Jó, hogy a család mellettetek áll. Nyugodtan használd ki a segítségüket kell neked is és Ginek is egy kis változatosság.

Kyra!
Liza gyönyörű kislány. Olyan szép nagy haja van. Mit kap szüli napjára? A te apukád vajon miért viselkedik így Lizával? Bocsi ha nem emlékeznék rá a szüleid elváltak vagy miért külön csak apukádról beszélsz? Anyukáddal mi a helyzet?

Kriszta!
Jó, hogy újra itt vagy te is. Szerintem szép a lányod. Mármint a nagy, ja meg a kicsi is. Szóval a nagylányod méretileg is elég nagynak látszik ahhoz képest, hogy az enyém mekkora és csak egy év van közöttük. Ivi, hogy viszonyul a kicsihez? Féltékenységi rohamok stb... Sokat segít neked? Reni eleinte nem nagyon volt oda mert nem tudta mit lehet kezdeni egy kis csecsemővel de mostanában már jól elvan vele. Az a helyzet ha belép a szobába ahol a kicsi van máris felderül az arca a babának. Még csak meg sem kell szólalnia ő már teli torokból kacag. Nagyon imádja a nővérét. Nagyon jókat tudnak játszani, csak úgy zeng tőlük a lakás.

No! Hirtelen ennyi.

U.i.: Én tősgyökeres harmadik kerületi vagyok. Csepelen hat éve lakom. Nem mondom nagyon nehéz volt megszokni itt. Szerintem a legjobb helyen
dolgoztatok bár innen kicsit messze van.
Vendég
 


Paga Kép
1 éves lesz, ezek szerint a kép csal: 67 cm és 8,3 kg. Még korához képest sem óriás... Kép
Nem semmi, hogy ilyen mesze melózol! Én mondjuk a legvégéig (+6nap) róttam a várost, de minden nap egy helyen lenni...Na, azt nem szerettem volna. Gondolom neked sem szeretet kérdése.

Anikó Kép
Egy nagy gumicsacsit kap tőlünk, amin lehet csacsigolni. Amikor vettem, azt reméltem le fog már érni a lába, de elég neccesnek tűnik. Kép
Apu miért ilyen? Világ életében ilyen volt. Anyu idén halt meg, egyébként elváltak és az elmúlt 5 évben nem is beszéltünk. Sajnos az én vonalamon nem túl szociális a család, a rokonok is lesz*ják egymást. Kép

Drukkoljatok, ma jön egy elvileg komoly vevő a lakást megnézni, szorít minket az idő, olyan jó lenne, ha megvennék!!!
kyrandia
 
 


Kyrandia! Valóban nem szeretet kérdése a munka nálam, bár nem is csak pénz kérdés (de elsősorban az). Jó lenne kicsit light-osabb munka, közelebb, de otthon egész nap nem tudnék egy idő után mit kezdeni magammal. Mindenesetre most még nem vészes, birom.

És holnap lesz a szülinapi buli? Biztosan örülni fog a csacsinak! Imádok fotókat nézni gyerekekről. Süt róluk, belőlük az ártatlanság, ha tudsz rakj fel majd képeket. Hogy hívják a lányodat?

Honnan, és hová szeretnétek költözni?

Paga 18+1

Gabi
paga
 
 


Sziasztok!!

Kyra
remélem sikerül eladni a lakást, ugye ez a mamádé jól emlékszem.
Liza olyan gyönyörű azokkal a hatalmas kék szemekkel.

Paga
üdv közöttünk, örülök, hogy te is ránk találtál.
Kényelmes terhességet kívánok neked.

Csajok
köszönöm a kedves szavakat, teljesen igazatok van.
Már most sokkal jobban érzem magam, őszintén már nem is hiányzik. Hazudnék ha azt mondanám, hogy nem vagyok csalódott, de a teljes kilábalás azért idő kérdése lesz az tuti.
Már egy jó ideje minden rám hárult, most kicsit jobb a helyzet mert kevesebbet kell pakolnom, mosnom, nem kell állandóan a rötyit sikálni...
Viszont nem vagyok magányos van akit szerethetek aki engem is szeret, szóval szerencsére nincsen bennem üresség, a gyermek tényleg a legjobb terápia, és ugye az ember nem hagyhatja el magát miatta.
Az viszont megdöbbent, hogy mennyire nem érdekli a saját lánya, pénteken összefutottunk vele, ma szerda és azóta még meg sem kérdezte mi van vele, egyáltalán hogy van.
Ti akik már keresztül mentetek ezen, szerintetek mitől alakul ez ki, féltékenyek és nem találják a helyüket a családban, vagy csak túl jó a dolguk? És nálatok hogyan állnak az édesapák a gyerekükhüz?

Márti
márti05
 
 


Paga Kép
Liza Hanna a neve, de többnyire Pöttyöcske vagy Manci. Kép
A buli vasárap lesz, párom szülei akkor tudnak jönni. Holnap apa szabin lesz, megyünk az Állatkertbe és a játszóházba.
Kossuth L. utcában lakunk és Erzsébetre fogunk jövőre a Sissy lakóparkba. Addig albérlet, remélem Csepelen.

Márti Kép
Nem, a miénk. Csak szeretnénk továbblépni.
Szépek a kék szemei? Azt szoktam mondani, hogy barna szemű fiút szerettem volna, de azért szeretem... Kép
Jól van, na, most már nekem is tetszik.

Hogy áll a férjem Lizához? Azon kívül, hogy amíg nagyon pici volt, jól esett volna, hogy néha-néha leviszi sétálni, hogy kicsit gyerek nélküli legyek, nem lehet egy rossz szavam sem. Persze ez nem azt jelenti, hogy nálunk fenékig tejfel az élet, de az tény, hogy gyerek miatt vita nincs.

Zsuzsa Kép
Hogy vagytok? Csak azt ne mondd, hogy nem érsz rá babanetezni! Kép

Lányok, a ˝nagy˝ gyerekekről is szeretnék már képeket látni!!! Kép
kyrandia
 
 


Sziasztok! Nem vagyok valami jó passzban, és új vagyok köztetek de azért leírom, mi történt velem. Igazából még nem is fogtam fel a történteket. Másfél hete a dokim telefonon közölte, hogy teljesen jó az AFP leletem. Mára kaptam időpontot ultrahangra. Az ultrahangon a hölgy megkérdezte, hogy megbeszéltük e a továbbiakat a dokimmal a rossz AFP értékek miatt?? Majd leesett az állam. SZóhoz is alig jutottam. Nagy nehezen kinyögtem, hogy a dokim azt mondta, hogy minden rendben van. Nagyon elcsodálkozott!! Mindegy az ultrahangon mindent megnézett, és teljesen rendben talált. De azt mondta hogy még ma menjek a a genetikai tanácsadóba, ahol 12-től van rendelés. Ott aztán kiszámították, hogy a koromnál fogva 1:308-hoz az esélye a beteg babának, míg az én eredményeimmel ez az érték 1:68-hoz. Az egész napot végigsírtam, látta ezt rajtam a tanácsadóban is a hölgy, ezért már holnapra adott időpontot a CVS-re, úgyhogy lassan készülödöm, mert ma este be kell feküdnöm. A fogadott dokimat felhívtam és mindezt elmondtam neki, hát szerinte csak határérték volt az AFP-m, és holnap, amikor kiengednek a kórházból akkor hívjam, és ellát tanácsokkal. Most már azért kételyeim vannak vele kapcsolatban, hogy milyen körültekintéssel, odafigyeléssel végzi a munkáját. Pedig 10 éve hozzá járok. Valahogy megrendült a bizalmam.
Megyek még tanulunk a fiammal, aztán készülödök, mert 6-1/27 körül indulunk a kórházba. Állítólag 2 héten belül telefonálnak, ha valami nincs rendben, egyébként meg holnap fogják megmondani, hogy mikor lehet menni a leletért.

Pusz mindenkinek! Nektek azért szebb napokat kívánok! Én az elkövetkező 2 hétben biztosan lerágom idegességemben mind a 10 körmömet.

Paga 18+2

Gabi
paga
 
 


Paga!
Ne izgulj előre, tudom, mondani könnyű.
Az én tapasztalataim szerint az AFP eredmény kiértékelésével sokszor van zűr. Nem egy ismerősömnek keserítették meg a terhességét és végül teljesen egészséges babájuk lett. Elég egy rosszul kiszámolt időpont és téves a lelet. Persze komolyan kell venni, de jobb elmenni más szakemberhez is, főleg ha megrendült a bizalmad a dokid iránt.
Jelentkezz!!!!
kyrandia
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: