Új privát üzeneted érkezett!

ma megint volt nst, és magzatvíz vizsgálat, de semmi :( Úgyhogy holnap be kell feküdnöm :( De kedden már Dorka is velem lesz ha minden igaz... :D
A babbörzéről én sem tudok pontosabbat, csak azt, hogy áprilisban lesz, és már én is megyek :D

Kép
roberta80
 
 


Nahát Roberta! Nem gondoltam volna, hogy eddig kihúzod! Minden nap Kíváncsian ültem a gép elé, és hát ugye rád/rátok voltam a legkíváncsibb! De most aztán már nem lesz menekvés :twisted: ! Gongolom, már egyáltalán nem bánod! Szorítok, hogy gyorsan és könnyen megszülessen Dorka!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Roberta!
Már csak 2 nap és veled lesz Dorka! De jó! :D
Én annyira kíváncsi vagyok, kinek hogy telnek / fognak telni az első babás napjai!
Bernin kívül, majd lányok ti is jelentkezzetek, ha tudtok!
Tercsi: haza értetek? De mért is vágyódtál haza? :shock:
Berni: én a habtapit a Sparban vettem. Mi újság veletek?
Babás lányok!
2-3 napja azt vettem észre, hogy Ádi nem eszik akkora slungal, mint eddig. Sztem nem éhes 3 óránként. Ha viszont 4 óránként adok neki, akkor egy nap csak 4x fog enni, ebből 3x tápi, azaz 600ml csak. Nálatok milyen időközönként és mennyit esznek a gyerekek?
És nem gáz így, hogy "csak" ennyit enne?
A gépészben a bababörze engem is érdekelne. ha vki megtud róla vmit legyen szíves írja meg!

Kép
Kép
gabcii
 
 

 
 

Gabi!
Lehet, hogy ez a hülye idő befolyásolja Ádám étvágyát, de ha úgy látod, hogy nem éhes ... :?
Próbáld ki nyugodtan, lehet, hogy most egy ilyen időszaka jön. Bár nem emlékszem pontosan, hogy a Máté fél évesen pontosan hogyan evett.
Az én kis Tóbikám már nagyon-nagyon régóta 4-szer eszik egy nap. Már a tápos időszakunkban is így volt. Sőt! Most reggel szopizik (sőt van, amikor nem is óhajt mást. Akkor viszont jön de. még egyszer szopizni (de hát ki tudja így 20 hónaposan mennyit tud még :oops: ), aztán délben ebéd, du. uzsonna (gyümi vagy tejtermék), este vacsi. És bizony sokszor délben és este is jól lakik a levessel (igaz, azt jó sűrűn és husival eszi). Hát ez van :wink: !
Na persze még hozzáadhatom a táplálékadagjához az éjszakai 2-3-4 szopizást is (bár az nem az igazi), meg a napközbeni "szopizok egy kicsit" is.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Köszi....

Majd mlg én is érdeklődöm, mert szeretnék szétnézni a börzén, mert szeptemberre várjuk a mi kis első Manónkat....

:lol:
timcse
 
 


Jajj, na, én megyek aludni, holnap meg bevonulok :D Remélem minden jó lesz, jövő vasárnap, remélem már én is tudok képekkel szolgálni.Sziasztok!!!!!

Kép
roberta80
 
 


Sziasztok!
A gépészes bababörze időpontja engem is érdekelne,főleg hogy hol lehet asztalt foglalni.Egy másik rendezvényről tudok.Március 9.-én lesz a Babaexpo ahol lesz bababörze is,de új holmik is lesznek+állítólag céges standok mint libero,hipp stb.Ha jól tudom a sportcsarnokban lesz.
Jó babázást!

bognartundi0727
 
 


Tudna v.ki segíteni....

A Seffer klinika 4d időpontkérési tel.száma érdekelne....illetve a Kanizsai is érdekelne ha tudja v.ki?

:wink:
timcse
 
 


Timcse!
A Kanizsait tudom,bár én 2006-ban voltam,de a számuk talán maradt :? 93/502028

bognartundi0727
 
 


Seffer Tel.: +36 82 414-444 Ez a központi szám
Hát, remélem a tegnapi volt a legrosszabb éjszakánk :oops: aludtam vagy 2 órát. Édesem nagyon rossz passzban volt. Alig tudtam letenni, máris kelt, cicizett, vagy az se kellett. Sétáltatta apukája, mama, rengeteget sirt. Meg ma is ez volt a program, délután fél4kor aludt el, most is húzza, nem csodálom ugy kifáradhatott. Holnap jön a védőnő, meg a dokihoz is megyünk, kifaggatok mindenkit, mit tehetnénk még. Pedig tegnap egész nap jól volt, reménykedtem elmúlott. Tényleg minden nap más...
Hú, Roberta ma vagy holnap megszül, izgi. Driennke meg eltűnt? Lehet tényleg összefutnak odabent :)

Kép
bernini
 
 


SZiasztok. Hazaértünk épségben, ami nem volt egyszerű onnan fentről a Mátrából. Állítom a Mecsek rally pályája nem olyan kanyargós és hosszú...Jól elfáradtam, 450 km-t vezettem tegnap. Már be sem jelentkeztem, csak mentem lefeküdni. Mára feléledtem, de mosni még nem volt időm, csak egy jó babgulyást gyártottam :) Nagyon vágytam egy jó kis házi csipetkés levesre, ami ott a nagy luxusban nem volt elérhető. Azért is vágytam haza, mert csak voltunk ott a szobában, egy nap kirándultunk, és hiába volt élményfürdő, nem mehettem :( Pedig úúúúúgy mentem volna. Hirtelen ennyi. Roberta holnap már Dorkás lesz :D Irigylem érte, nekem még nagyon messze van ez. Ma voltam terhesgondozáson, illetve csak lettem volna. Megálltam autóval, kifizettem a parkolást, és amikor bementem nem volt senki. Örültem nagyon, de hiába mert azt mondták, hogy az én védőnőm szerdán lesz, és menjek vissza akkor. Nem gondoltam, hogy így járok, most mehetek újra... Jó éjt minden babának és mamának!

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Sziasztok!

Timcse

Bocsi,hogy bepofátlankodok,de mi múlt héten voltunk Kanizsán 4d-n.Tündér volt a doktornő.8000ft,20 perc a dvd és ad képeket.A Seffernél állítólag nincs kép,csak lemez.

A kanizsai telefonszám:Dr Nagy Éva 30/5265944
Kedden rendel délután fél 4-től

Sok sikert!
Vendég
 


Szia mindenki!

Azta, ha minden igaz, Roberta ma lebabázik... szuper!!!

Berni!
Biztosan megnyugtatott már a védőnő és a doki is, hogy bizony előfordul a piciknél, hogy kihat az időjárás a hangulatukra. Főleg a kisfiúkéra... Sajna kevés kivételtől eltekintve nagyon megérzik... ilyenkor nyügösebbek, nehezebb őket megnyugtatni. Idő kell, hogy megszokja, hogy nem a kényelmes, meleg, puha burokban vészeli át a hirtelen változásokat. Türelem és kitartás hozzá! Megy a drukk.

Gabi!
Nálunk is volt kb 5-6 hó körül egy jó 2 hét, amikor aggódtam, hogy Lola eleget eszik-e, mert önmagához képest bizony volt, hogy csak a felét termelte... de neked is nyugi, ez teljesen normális. Lehet, hogy most áll be a rendszeressé váló igénye. Mi kb azóta tértünk át a napi 4x-i étkezésre.
És azt se felejtsük el, hogy nálunk, felnőtteknél is előfordul, hogy néha többet, néha kevesebbet eszünk. Ez náluk, piciknél is kijöhet. Nekem mindig azt mondták, addig nincs gond, amig a kedve töretlen, és a súlya, ha kevesebbet is, de gyarapszik. Aggodalomra az adhatnaa okot, ha fogyna... de ahhoz meg azért sokat kéne koplalniuk.. :)

Habtapi ügyben...
Én a teszveszen vettem, újan, origi csomagolásban. Igy egy 10 db-os csomag 900.-ba került. A sparosat nézte párom is, kb 2x ennyi az ára, és vékonyabb kicsit... :(
Ha valakit érdekel, akkor "bocsbobe" nick alatt árulja egy csaj.

Ha esetleg innen érdekelne valakit valami, szóljatok. Én árulom, de börzére nem fogok kimenni... tolongás, stb. Nem birom... :(

http://www.vatera.hu/listings/index.php ... llarovicsl

Puszka:Yvette

Kép
Kép
lolababa
 
 


Sziasztok!
Barnabás szépen növöget, 3320gnak mérte doki bácsi, 2990-nel jöttünk haza, most a tejcsi mennyisége és evés miatt megnyugodtam kicsit :D Ez a fránya hasfájás, büfizési nehézség ne lenne. Kaptunk valami görcsoldót, estére lesz kész. Az infacol nemigen hat... A tegnap éjszaka viszont jó volt, aludt mint a tej, nem sirt.
A babaxpo engem is érdekel. Voltunk a pestin ősszel. A bababörzére tuti nem megyek, nekem elég volt az őszi, túl nagy a tömeg.
Holnap megyünk hármasban sétálni, ha ilyen jó idő lesz :P

Kép
bernini
 
 


Na de hova tűnt Driennke? Roberta valószínű már Dorkás lett. De jó neki!!! :wink:

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Köszi mindenkinek a számot.... :lol:

Élni fogunk a lehetőséggel.....mindenki inkább a kanizsait ajánlja és nem a Seffert....szerintem mi is oda fogunk menni majd, ha eljön az idő!

Mennnyivel kell előbb bejelentkezni?
timcse
 
 


Timcse

Mi másfél hetet vártunk,mert én kértem,hogy minél előbb mehessünk,mert ikrek és később már takarják egymást.Előbb viszont nem mertem menni,mert féltem,hogy még olyan kis ufósak lesznek.
Próbálok képet tenni róluk.
Vendég
 


Kép [/img]
Vendég
 


Kép
Vendég
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1203443800.3007.jpg[/img]

Bocs,de csak külön-külön sikerült feltenni őket.[/img]
Vendég
 


De édes babák! A mienken az arca nem látszott egyáltalán, úgy volt fordulva... :) A Seffernél voltunk, és valóban nem ad képet és 15000, majdnem duplája a kanizsainak

Kép
bernini
 
 


Szia Banika!!!

Nagyon édesek....szép babaák...gratulálok!!!! :lol:

Mi a 10. hétben vagyunk,csak gondoltam jobb előre érdeklődni, mert azt is hallottam már innen-onnan, hogy akár 1-2 hónapot is kell várni a kanizsaira.

Melyik héten érdemes menni? Mikor/tól érdemes menni? Hányadik héttől?
timcse
 
 


Banika!
Nagyon édesek a törpék! És tényleg milyen jól látszódik a pofijuk.

Mi annó Veszprémben voltunk 4d-s uh-on. 10 ezret fizettünk, kaptunk videót, és 1 egész órán keresztül "szórakoztatott" minket a doki, ill. nézte, hogy minden rendben van-e. A Mátéról szembe, vagy ahol jól látszik az arca olyan kép sajnos nem készült, mert a Tóbi vagy befele fordult, vagy takarta az arcát a kezével 8) . Ennek ellenére hatalmas élmény volt. Mi egyébként 24 hetes koromban voltunk.

Berni!
Az elején a Máténak sem nagyon ment a büfizés, de majd beletanul Barnabás is. Egyébként nem becézitek? Mindig Barnit szeretnék írni :wink: , de ha ti nem hívjátok így, akkor én sem akarom.
Máté amikor pici volt, sokat aludt a mellkasomra feküdve (napközben, de volt amikor egész éjjel úgy aludt -egyszerűen nem tudtam letenni, hogy fel ne ébredjen.). Ha nagyon nyügös a kisfiad esetleg kipróbálhatnád, lehet, hogy az anya-közelség, szívdobogás megnyugtatja.

Kíváncsian várom Roberta és Driennke élményeit! Gondolom ti is ..

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


sziasztok.
most már úgyahogy rendbejöttem, jó kupot írt fel a Szemerei, és kenöcsöt is mellé. Szerintem rendesdoki. Hétfőn voltam az endokrinológián és megint emelni kellett a gyógyszer adagomat most már 100mg -ot szedek. A baba rendszeresem rugdos mozog kalimpál a pocakban, jól elvan. Sajnos nagylányom vasárnapra bárányhimlős lett, de csak enyébbf ormában, mert ö kapott oltást ellene már régebben. Nem lázas sem, egy kis hőemelkedése volt csak, bár étvágya most neki sincs nagyon, és nagyon anyás és a pocakomat még mindig sokat simizi. Imádja a kistesóját.
Ma voltunk laborba is, és fogászaton is, eljöttvelem,mert nincs kire hagynom. Nagyon jól viselkedett. Nagyon sajnálta, hogy a doktorbácsi kihuzta a fogamat, és hogy még sokat sajnos ki kell huzzni. Tönkre mentek, a második babát már nem birják ki, pedig kalciumot és tejet satot is fogyasztok.
TErcsimama neked akkor nagyon jó volt, tesom is nyaralt ott 2-3 hétig még 84-85 körül. Sajnos én csak képen láttam, de tényleg gyönyörű hej.

Vigyázatokmagatokra. Most sajnos nem igen tudok majd gép elé jönni mert a lányomra kell vigyázni.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Sziasztok!!!

zslebi, Te is a Szemereihez jársz? Én is hozzá....szerintem is nagyon rendes orvos és nem utolsó sorban figyelmes.
Mindig elfelejtek rákérdezni....de van neki mobilja? Te tudod a számát, ha van?

köszi, üdv: Timi
timcse
 
 


timcse . igen ö az orvosom. és van mobil száma. multkor megadta.
te mennyi idős kismama vagy? én szombaton töltöm majd a 22 hetet be. 06-30-937-59-64 a száma

a Seffer mobil száma is meg van ha valakit érdekel.

Kép
Kép
zslebi
 
 


zslebi....szia

Köszi a számot....
Mi holnap töltjük be a 10. hetet. Még az elején járunk, de majd csak haladunk szépen lassan.

Sefferről mit tudsz? Érdemes hozzá menni? Mikortól érdemes menni 4d-re?

Tudod már, hogy most ki érkezik hozzátok? :lol:
timcse
 
 


Hogy itt mekkora nyugi van ... :roll:

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


És még mindig sehol senki ... :( :( :(

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Én vagyok :)
Móni, ez a hasamon fektetés érdekelne, még nem próbáltam ki. A baba hason van vagy háton? Nem kényelmetlen neki, hogy olyan egyenetlen a terep :lol: ?
Azóta is változó a hangulat, hol angyalka, hol úgy ordit mint egy :evil:
Tegnap megmértem egy kajálását, 70-et szopizott, és 15 perc alatt végzett, ami nálunk jónak számit. Biztos nagyon éhes volt
Driennke is már biztos megszült, mert ő még régebben jelentkezett mint Roberta, nem? Ők is holnap jönnek haza ha minden igaz... ÉS akkor a szemükben én is tapasztalt anyuka leszek, nem a legfrissebb 8)

Kép
bernini
 
 


Én is itt!

Berni: Barnabás a pocakjára papaverines szirupot kap? Van vmi homeopátiás bogyó is hasfájásra. Már nem emlékszem a nevére, de annak idején adtam Ádinak, meg a papaverinest is. Ő is hasfájós volt, de a bűvös 3 hónap csodát tett :wink:
Várjuk Robertát az élmény beszámolóval!
Drennkét is Nikistől!

Kép
Kép
gabcii
 
 


Berni!
Hát igen, a 70 az elég szép mennyiség (Máté nagyon keveseket szopizott - a 40-nek már nagyon örültem). És a 15 perc! Mi szinte órákig szopiztunk, mert a babó állandóan belealudt. de olyan mélyen, hogy hiába maceráltam, nem ébredt fel.
A mellkason alvás nálunk az ölben alvással kezdődött, de ugye úgy én nem tudtam aludni. Íme erről kép:

Kép Kép Kép

Aztán módosítani kellett a pozíciót, mert volt, hogy egész éjjel rajtam feküdt. Én félig felüdtem, mögöttem párnákkal, a Máté meg rajtam. Ő hason aludt, de megpróbálhatodúgy is, hogy háton fekszik. Biztosan nem volt neki kényelmetlen, hisz úgyis megtalálja a neki legjobb pozíciót :wink: .
Nem a legtisztább ez a kép, de ezen látszik legjobban, hogy mi hogy csináltuk.

Kép

Aztán teljesen elhagyta, nem kell attól tartani, hogy máshogy nem fog aludni később.
A becézésről nem írtál semmit ... biztos elkerülte a figyelmed.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Igen, a papaverint esszük meg az infacolt felváltva. Csak ő már mindig úgy ébred, hogy azonnal enni kér, és mire kivárjuk a 10 percet a csepp után, mérges lesz :D
Jaj, ez a 3 hónap még nagyon távoli...

Kép
bernini
 
 


Ja, igen. Mi nem becézzük, mert nekünk igy tetszik, eleinte én is azt gondoltam h Barnizni fogom, de nem. De te nyugodtan, nem tudjuk kivédeni, ha a nagyszülők pl Barnusozzák.
Kipróbálom az alváspoziciót! Ha elaludna... már fél 11 óta fent van, eszik vagy nézeget. A 15 perc nálunk sem általános ám, mert inkább a 30-45 perc a jellemző. ő is alvós-evős baba. :P

Kép
bernini
 
 


Berni: egyébként, te kipihent vagy? Mennyire visel meg az új helyzet?
Emlékszem Ádi 2 hetes volt, mikor először sétálni mentünk vele.
Szerencse, hogy ott volt Apa is, mert rendesen kóvályogtam...
Babás csajok!
Be szeretném vezetni a húsos kajákat. Azt is úgy kezdjem, hogy első nap 2-3 kanállal és fokozatosan emeljem az adagot?

Kép
Kép
gabcii
 
 


Gabi!
Hát igen, fő a fokozatosság, de szerintem akkor sem lesz semmi baj, ha Ádámnak nagyon ízlik :wink: és egy kicsivel többet eszik. Egyébként én az elején fél üveg babakaját adtam neki, aztán a másik felét másnap. Aztán persze megértük az "egész üveget meg bírom enni" kort is.
A húsosból nekünk a gesztenye-pulykamellel (?) volt a kedvencünk, de szinte mindegyiket megette. Szerette még a kelbimbót bárányhússal, de azt hiszem, az 8 hós kortól ajánlott. Az anyának ezek már nem ízlettek (mert ugye a gyümölcsös maradékot még csak-csak megeszi az ember ... :wink: )

Berni!
Máté sem volt az az eszem-alszom-eszem-alszom baba. Csodálkoztam is, hisz az én agyamban a kicsi babák (ide sorolhatók az 1-2 hósak is), nem csinálnak mást, csak esznek és alszanak. Hát bizony a Máté is szeretett fent lenni. És ahogy látom, Barnabás is!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


De jó nektek, hogy már ezek a témáitok! Úgy várom már, hogy láthassam én is a Kicsit, de annyira távol van még...Még a 12 hetes ultrahang is, amin apa is ott lesz, mert ő még nem látta a babáját! Kérdés: ti is szoktatok görcsölgetni az első időkben? Nekem sokszor van, lehet, hogy a kaja nem megfelelő és nem tudom mikor eszem jót, de minden nap van egy-két olyan amikor görcsölök. AZtán elmúlik. Varga doki szerint nyugodtan vegyek be Nospát, az nem okozhat gondot, de inkább szenvedek vele, mert félek a gyógyszerektől. :?

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Tercsimama!
Amikor én 12 hetes voltam, akkor mint derült égből a villámcsapás , úgy kezdtem el vérezni. De nagyon :( . Előtte semmi gondom nem volt. Bementünk a kórházba, de mire elindultunk, már nem véreztem. De bent kellett maradnom fenyegető vetélés miatt. Aztán utána még többször volt enyhe barnás váladékozásom, de nem lett semmi baj. Nekem is nospát javasolt a dokim, de én semmi érezhető hatását nem vettem észre.Igaz, nekem a menzesznél sem használt semmit, pedig akkor is szoktam görcsölni rendesen. Úgyhogy én sem szedtem, mert feleslegesnek tartottam. De nem lett semmi baj. Szerencsére!
Vigyázz nagyon magadra, ne erőltesd túl magad, és vigyázz a hajladozással, nehogy baj legyen! Kímáld magad amennyire csak tudod, ha görcseid vannak. És ne aggódj miatta! (persze ezek csak segítő szándékú tanácsok, he vedd tolakodásnak :wink: )

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok!

Ma 9-ig aludhattam :D Apa etette és rakta rendbe Ádit. A ruházata némi korrekcióra szorul, de nagyon rendes volt tőle! :D
Tercsi: az elején nekem is volt menzesz szerű görcsöm. Semmit nem vettem be rá. Késöb teljesen elmúlt, csak a harmincadik hét körül jött elő megint. Akkor már nyomattam a no-spa, magne b6, spiropent kombinációt.
Sztem ez így az elején nem baj. Alakul a méhed. Nem tudom miért, de nálunk a No-spát ajánlgatják folyton. Máshol a magne b6 a nyerő. Én inkább az utóbbit pártolom.
Ha továbbra is fennálnak a görcsök beszélj a dokiddal és ha megjavasolja vmelyiket, nyugodtan szedd be!

Kép
Kép
gabcii
 
 


Sziasztok csajok!
Most néztem a Somogyiban, hogy milyen babák születtek a héten. Dorka baba (biztosan Robertáé), kedden született 4000 g-mal és 57 cm-rel. Driennke babája vagy kedden, vagy szerdán született, mert 2 Nikolett született, nem tudom melyik Driennkéé.
Még az is lehet, hogy együtt voltak a szülőszobán ... :wink: !
Talán ma már haza is mehettek. Várjuk a beszámolókat!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Aztaaaa :shock: 4000g az nem semmi. Dorka jól kinőtte magát odabent túlórában :) Remélem azért jól viselte Roberta a szülést. És Driennke is akkor biztos az egyik Nikolettes anyuka. De jó. Végül tényleg sikerült valakiknek együtt bent lennie.
Mi is 2 hetesen kezdtünk sétálni, azóta megyünk, jó idők vannak. Viszonylag jól birom a gyűrődést, de ma éjjel megint nem sokat aludtunk, pedig nekem már az 5 óra is elég lenne. :? Barnabásnál már 100-at is mértünk hogy evett, erre tegnap éjjel bepánikoltam, hogy nincs elég tej, mert szivta szivta, de mérges volt, és azt hittem nincs még új készlet, mivel nagyon rövid időn belül akart enni. Oda akartam neki adni a lefejtből pohárból, de nem kérte. Aztán végül csak elaludt.

Kép
bernini
 
 


Szia Tercsimama.....

Barnás pecsételő vérzésem nekem is volt több hétig is, de görcsölni nem görcsöltem. Azért velem is szedettek no-spát 3x1et, meg Duphastont szedek (sárgatest-hormon pótló) mert a pecsételő vérzések ennek a hiányát jelzik.

Most járunk 10 hét 3 napnál és lekopogom, hogy mióta a Duphastont szedem nincs probléma.

A 12 hetes uh után, ha minden rendben lesz vissza is mehetek dolgozni május végéig....

Ne hagyd annyiban, mert nem biztos, hogy jót jelent a görcs....azzal szigorúan feküdni kell....!!!!!

Üdv: Timi :wink:
timcse
 
 


Berni!
Furcsa szerzetek ezek a törpék. Én most jártam úgy, hogy a pohárba fejt tejből ivott ugyan a Máté egy kortyot, de azzal a lendülettel köpte is ki :( . Hát úgy látszik, mégsem ízlett neki. A ciciből máshogy esik. Egyébként már régóta nem fejek, de a múlt héten megint begyulladt a mellem, szopizni többször nem akart (mint szokott), de nagyon fájt, így fejtem. Kívánom, hogy ti soha ne tudjátok meg, milyen az, ha begyullad az ember melle, és abból is ki kell, hogy szívja a tejet, mindet, ami pang. Szörnyen fáj. De már sikerült a szopizási akciónk, úgyhogy teljesen elmúlt ... :D

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok, megérkeztünk :D Hát nem volt kellemes a 4 kg-os Dorkát a világra segíteni, de megérte. Driennkével egymás mellett szültünk, aztán egymás melletti szobába kerültünk. Mi tegnap jöttünk haza, de nekik sajnos még maradniuk kellett, mert elkapott egy fertőzést a babu, talán csütörtökön mehetnek haza. Hétfőn be kellett feküdnöm, este 7-kor megkaptam a prepidolt, vagy mit, az a zselé, amitől állítólag kitágul a méhszáj. Azt mondta az ügyeletes doki, hoyg lehet, hajnalra már el is indul a szülés. Se enni, se inni utána már nem lehetett, ez volt a legborzalmasabb, mert amúgy is olyan vagyok, mint egy kacsa. Persze nem történt egész éjjel semmi. Aludni nem tudtam, ideges voltam, mint az állat, vártam a görcsöket, de nem jöttek :( Reggel hatkor jött értem a szülésznő, borotválás, beöntés, stb. 7-kor burkot repesztett a doki, fél 8-kor kaptam az első adag oxitocint. Aztán hirtelen jöttek is a fájások, 11:12-kor pedig előbújt Dorka baba 4000 g-mal és 57 cm-rel. Eltört közben a kulcscsontja (amit csak tegnap mondott a gyerekorvos, mert aki a szülés után vizsgálta Dorkát, nem vette észre), meg kicsit csúcsos volt a feje, de olyan szép volt :D Be is sárgultunk, necces volt a hazajövetel, de jobbak lettek az eredmányei tegnap, mint csütörtökön, úgyhogy jöhettünk.
Adriék babája 12:25-kor született, hétfő este írt sms-t, hogy elfolyt a magzatvize, szegény jó sokáig húzta, mert nem akart tágulni.
Berni! A Bárdos és kis csapata nagyon profi volt, mondta is az elején, hogy délre meglesz a babu, elő is bújt. A varrás nekem nagyon nagyon fájt, repedtem is, mert jó nagy a baba. Utána meg háromszor jól lehánytam a Tamást (férjem), mert megittam hirtelen 3 pohár vizet.

Kép
roberta80
 
 


Kép

Kép

Kép

Pár kép, már itthon, olyan jó végre, hogy velünk van... :D

Kép
roberta80
 
 


Szia Roberta!
Nagyon szorítottunk nektek, és a tegnapi újságban én már lecsekkoltam, hogy mikor és mennyivel született Dorka (Driennkéét nem tudtam pontosan, mert kedden és szerdán is született egy Nikolett). Tiszta szívből gratulálok :lol: :lol: :lol: !
Hát jól megszenvedtél. Ekkora nagy babát simán megszülni!!! Nem semmi! Nagyon szép baba Dorka!És tényleg jó nagy, így képről is! (bár neked nem biztos)
És a kulcscsontjával mit tudtak kezdeni, vagy ilyenkor nagyon hamar összeforr? Szegényke, biztos nehéz volt neki is átpréselődnie a szülőcsatornán! De ugye, minden pénzt megérnek :wink: :wink: :wink: !
Pihenj minél többet, és neked most a baba az első és hogy megszokjátok egymást!
ha van lehetőséged, fogadj el minden ajánlkozó segítséget, hogy te csak a babóra koncentrálhass! (csak jószándékból írom, ne vedd tolakodásnak)

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Szia Roberta!!!

Gratulálni szeretnék én is a kislányodhoz, aki nem is olyan kicsi. Minden elismerésem....gondolom nem volt 1szerű menet!

Sok boldogságot a kis családodnak!

Üdv: Timi :lol:
timcse
 
 


Éljen éljen, mi is gratulálunk!!! :D Legyen nagyon sok örömötök egymásban, nagyon cuki baba. És sok kitartást kivánok a nehézségekhez. én most kicsit fel vagyok dobva, mert nagyon jó éjszakák volt, kétszer kért enni, viszonylag hamar végzett is az evéssel.
Bárdos tényleg jó, gondolom neked is sokat segitett a kijövetelnél, nálam bent volt könyékig férjem szerint, hogy könnyebb legyen a kiut, meg nyomta is a hasam felülről... :?

Kép
bernini
 
 


Roberta!

Mi is gratulálunk Dorkához! De jó, hogy végre veletek van!
Nagyon kis szép a képeken és szép nagy baba!
Hát igen. A szülés nem sétagalopp, de megéri! Friss élménnyel a hátam mögött még azt mondtam, hogy az életben többet soha. Mostmár másképp gondolom és szívesen emlékszem rá! :D
Berni: sztem mindegyik nőgyógyász könyököl. Baromi kellemetlen, hogy az ember levegőt sem kap, de nyomnia kell. Viszont ez a baba mielöbbi kijutását szolgálja.
A varrás meg... sztem felér a vajúdás összes órájával annyira rossz. Hát ez van, ki kell bírni, hogy a csöppök velünk lehessenek!
Driennkének is gratulálunk Nikihez!
Megy a drukk, hogy hamar hazakerüljenek!!!
Ja és Berni! Ha Barnabás éhes lenne, nem aludna el, hanem keservesen sírna! Próbálj meg nem rágörcsölni a tejci kérdésre. Ha 100ml-t tudott szopizni, van ott tej! És ha ezután nem sokkal kérte a cicit ( akkor sem baj, ha nincs benne annyi), sztem komfort szopizni akart csak.

Mi tegnap anyóséknál voltunk. Ádikám nagyon jól bírta. Mindenkit elbűvölt. Csak akkor törött el a mécses, mikor több ( természetesen idősebb ) csajszi udvarotl neki. Úgy látszik nagy falat neki még a csajozás, pláne nem bír el 3-al. :D
Móni: meddig akarsz szoptatni? Ja és sajna ismerem a mellgyulladást.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Gabi!
Nagyon jó kérdés, hogy meddig akarok szoptatni. Szerintem igazából magam sem tudom :oops: . Próbálok minél több infót gyűjteni ebben a kérdésben, de nem egyformák a válaszok.
A szomszéd kismama szerint 1- másfél évig bőven elég, mert nem tesz jót a mellnek ... valahol ezt olvasta.
A védőnő szeint szoptassak minél tovább, ameddig csak van tejci és igényli a Máté.
A szülésznő, akinél a Máté született, azt mondja, hogy most már próbáljam elhagyni, mert az egyik ismerősének nagyon begyulladt a melle a baba fogai közti bacik miatt.
Egy szoptatási tanácsadó szintén a minél tovább szoptatást javasolja, igény szerint. És a WHO szerint is 2 évig vagy még tovább jó, ha szoptat egy anyuka (persze ha tud és van rá igény).
De pl. a Máté keresztanyja 11 hós koráig szoptatta a Zsombit, mert a kisfiú egyik napról a másikra saját maga mondott le a szopiról.
Úgyhogy most azon vagyok, hogy ameddig igényli (de max. 2,5-3 éves koráig - és akkor is már csak este, reggel).
De majd remélem, hogy kialakul, mert ősszel egy fél évre visszamegyek dolgozni. Aztán tervbe van a tesó, és igazából akkor már nem nagyon szeretném, ha szopizna. Majd meglátjuk.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: