Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Az elõbb benéztem, nagy csönd, látom azért mozgolódtatok!KépKépKép

FAnita,
köszi!!!Kép Most már kicsit jobban vagyok! Cumkó is egészen megemberelte magát, csak nehogy elkiabáljam magam.

Lara,
eláruljak egy titkot? A pötidanon nem joghurt. Nézd meg az összetételét: nincs benne joghurt, van helyette túró, tejszín stb. Szóval ez nálunk is mehet, ma be is vágott egyet Gabó, de a kefír, normál joghurt, tejföl, majd csak 10 hó után.
Mi nem leszünk itthon, úgyhogy mi sajnos nem tudunk menni a talira.Kép
Dentinoxot még em próbáltuk, mivel van egy kis hõemelkedése Panadol szirupot eszik. De nagyon édi, már tátja a száját, mikor apukája nyújtja felé a kanalat.

Norcsiék sincsenek Szegeden, ha megjön keres minket megígérte.

Mityka, mi van veled?

Húúú, már ennyi az idõt?!
No, akkor mindenkinek szép álmokat,
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szija lányok!

Hát úgy tünik nem sokmindenkinek jó a keddKép
Akkor úgy kéne, hogy kitalálunk egy napot, nem muszály a jövö 7re, utána is jó!

Gabomano! Szóval akkor mostmár hivatalosan is baba leszKép Dejóóóóóó! Képzeld ma is lapozgattam a régi kismamakönyvem..
Március 10. pedig már nincs is olyan messze:-))))Na jó, csak egy picit, de már lassan ösz van, meg év vége, utána meg március 10. már csak 2 hónap, szóval pár pillanat az egész. Úgy várom már:-))))

Enikö! Akkor mégiscsak dolgoztok az ügyön? Mert a múltkor még csak gondolkodtál rajta, de akkor ezek szerint eldöntöttétek. És lesz esküvö? Mármint neked + Józsinak.

Ágci! Tényleg, igazad van, mert a pötidanon, az túró. Pedig nekem joghurtot mondogatott a doktornö, és kérdeztem hogy mind1 milyen joghurt? Erre aszonta, hogy hát pl.pötidanon, mert azt gyerekeknek készitik. De akkor az ö figyelmét is elkerülte, hogy az túró.

Már augusztus van. 1 hónap és vége a nyárnak...Végülis ez tök jó, mert én az ööszt szeretem a legjobbanKép

SZijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Most bejöttem egy internetkávézóba, így tudok írni. Azért követlek benneteket, mert nem bírom ki. Szóval nem szabadultok. Kép

Lara!
Lili ugyanezt csinálja a porszívóval. Fél tõle, de azért mindig szemmel tartja. Állandóan nézi.

Edelweiss!
Még nem is gratuláltam.
Így aztán most gratulálok a babához. Kívánok Neked problémamentes várandósságot, és egy gyönyörû babucit.

Úgy látszik nemsokára megint sok babával bõvül a csapat. Kép

Lilit is hétfõn mérték, 66 cm és 7050 gramm. Most megint nagyon keveset hízott. El kell mennünk megint vérvételre.
Orsi!
Meg tudod írni emilben a telefonszámot, ahol be lehet jelentkezni arra a kíméletes helyre?

Gabómamó!
Akkor lehet, hogy a névnapomon fogsz szülni.
Mi volt az uh-n?

Enikõ!
Te az idén hány lagziban voltál már? És hányra mész még?
Nem lehet, hogy azért fordult hasra Bogi, mert úgy kényelmesebb neki? Lili most már egész éjszaka forog.

Nekünk azt mondta a dokinéni, hogy csak 1 éves kora után adjak Lilinek tejterméket. Direkt megkérdeztem, hogy adhatok-e neki sajtot stb., de azt mondta, hogy ha már hipoallergénen tápláljuk, akkor ne adjak neki semmit. Lehet, hogy tényleg azért, mert kicsi a súlya. Gabómamó, nektek mit mondtak?

Ágci!
Jó utat és pihenést!

Ildianyu
ildianyu
 
 

 
 

Sziasztok!

Ildianyu: 2 lagziban voltunk eddig, 1-be nem tudtunk elmenni és még 2 hátravan. Holnap után Hódmezõn szeptember 14.-én meg Csantavéren (Yu). Utána meg keresztelõ! Sûrû a programKép
Nem hiszem, hogy kényelmesebb Boginak hason, mert ha én bármikor hasra teszem ordít, õ pedig még csak véletlenül fordult meg eddig magától! Egy kicsit nagyobb volt a lendület a nyújtózkodásnál vagy a pelenka rázogatásnál...stb... Kép Kép Kép
Én nem értek hozzá, de szerintem Lili nem kicsi baba! Teljesen arányos, és nem látszik betegesnek, vagy ilyesmi.Biztos,hogy kell ez a sok vérvétel, ráadásul vénából? (ugye a múltkor is onnan vették?)

Gabómamó: Képzeld úgy kb 5 napja nekem is piszkosul fáj a méhem. A Bogival is végig fájt.Szinte a terhesség elsõ napjától a szülésig. Én is végig szedtem a nyugtatókat (Pipolphen és Seduxen)hogy el ne menjen a baba. Kedden vettem tesztet,jó drágát, mert ez korai terhességet is kimutat, de azt elvileg akkor kell megcsinálni amikor meg kéne jönnie a havimnak. Na én július 18.-án abbahagytama tabit azóta volt néhány akció Kép , de vérzésem egyáltalán nem volt. Úgyhogy most gondban vagyok, hogy mikor csináljam meg. Beszereztem ma déleélõtt egy olcsóbb tesztet itt Jugóba és azt holnap reggel megnézem, mert nem bírok várni még 2-3 hétig Kép Megöl a kíváncsiság!!!! Kép És ha a holnapi negatív akkor a drággábat majd késõbb csinálom meg.Ha pozitív akkor egyrészt kiugrok a bõrömbõl örörmömben, másrészt holnap megcsinálom a másikat is. Kép Kép Kép Te abból jöttél rá, hogy megint baba van, hogy fájt a hasad, ugye? Más valami?
Lehet, hogy annyira megrögzötten szeretnék babát, hogy beképzelem magamnak a terhesség tüneteit. Azért remélem még nem õrültem meg! Kép

Szorítsatok légyszi, hogy holnap 2 csík jelenjen meg a teszten!!!!!!!!!!!Kép Kép

Ágci: Nem tudod véletlenül, hogy hányadikán utalják a gyest?

Lara: Esküvõ még egyelõre nem lesz. Józsi szeretne szeptemberben (idén vagy jövõre, de mindenféleképp szeptemberbe), de nekem most nincs hozzá kedvem. Fölösleges papírmunkaKép! A lényeg, hogy jól megvagyunk.Papírral vagy anélkül tök mindegy. És már ebbe a mai világba a papír se biztosíték!!!Sajnos!Talán jövõre, még gondolkodunk róla!!
Én is az õszt szeretem a legjobban. Akkor a legszebb a táj. És már nincs olyan bazi meleg!!
Ha Hanga fiú lett volna, mi lett volna a neve? Ez a Hanga név engem teljesen levett a lábamról!! Nagyon szupi!!!

Többiek, hol vagytok?

Puszika
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Lécci, lécci, lécci tegyük el következõ hétre Laráéknál a tali. Én is szeretnék ott lenni, jó?

Amúgy Lara, én is csak azért vagyok ilyen "okos", mert mindig megnézem, hogy mit adok a gyerkõcnek, akkor láttam, hogy "jé, hát ebben nincs is joghurt!"

Mi jól vagyunk, elég keveset alszik napközben Cumi. Bár minden viszonyítás kérdése, igaz? Délelõtt márcsak fél 11-kor dõl ki (reggel fél 7-tõl), aztán délután vagy nem vagy fél 6 körül. Bár aludt több mint egy órát, negyed 8-kor igen erélyesen a tudtunkra adta, hogy most már aztán gyorsan-gyorsan menjünk fürdeni, aztán onnan már kéretzkedett ki vacsizni, és elaludt mint a bunda. Képzeljétek majdnem 25 percig szopizott! Már el is felejtettem milyen is az ilyen hosszú szopi. Olyan furcsa volt!Kép Szerintem többet evett mint egy bölcsi csoport...Kép

Hát mindenkinek jó éjszakát,
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Enikõ!
Azt hiszem, mindig 5-e körül utalnak. Tehát 6-án v. 7-én meg is jelenik a számlán. (Mármint ha folyószámlára utaltatod.) De az indítás mindenképpen 5. körül van.

Gabómamó!
Nagyon gratulálok és irigykedem! Bár hozzáteszem, én talán félnék egy kicsit egy új babókától. Pedig nem kellene sokáig halogatni, azt hiszem, egyidõsek is vagyunk, ugyi... Én a jövõ évre gondoltam.

Ágci!
Szerinted a tejszín nem problémásabb, mint a joghurt? Egyébként nálunk is ma volt a naoja, hogy ettünk 2 db pötidanont. Kóstoltuk már hónapokkal ezelõtt, de akkor kiütései lettek Marcinak, és mint hipoallergén pépekkel jóltartott babának, nem ajánlották egyéves kor elõtt.
Marci is ugyanúgy sztrájkol napközben, mint Cumi. Néha "órák" mennek el altatással...

Lara, Ildianyu!
Kitartás! Lehet, hogy még sokáig mumus lesz a porszívó. Az én kicsi fiam, a bátrak bátra, akinek a neve harciast, bátort jelent, a mai napig visít, ha elimdítom a porszívót. Pedig a kezdetektõl nagyon ügyesesn, fokozatosan, kíméletesen próbáltam. Az eredmény: relatíve ritka porszívózás...

Hol van ez a Jázmintomimama?

Puszi!

Anita
fanita
 
 


Sziasztok lanyok,

most kaptam csak gepidot.

Kepzeljetek ma voltam uh-n, es babo bpd-je szerint 12 hetes 1 napos terhes vagyok. Ugy orultem. Kép KépMondtam is a dokinak akkor mar csak 28 het van. Erre o, latom milyen gyorsan telik az ido. Igen 2 nap alatt 1 honap. Eleg jol atveszeltem a nehezet. Ezen a heten mar eleg jol is vagyok. Azert neha erzem, hogy van mehem. Ahogy en most kiszamoltam, kb januar vege, februar eleje. Szulinapi ajandek lesz. Mindketten febr elejen szulettunk a ferjemmel. A genetikai vizsg idopontja egy kicsit eluszott, igy azt a klinikan mar nem is csinaljak meg, mert oda 3 hetre elore kell idopont. Holnap atugrok a Zold Sanyiba, allitolag jo uh-juk van. Kivancsi vagyok ok hany hetest allapitanak meg. Lehet hogy csak 8 hetes, csak orias bebi lesz.(En csak vicceltem az 5 kilos babaval !!!!)En 4400g-mal szulettem.
Ja, fotot is kaptam Gombocrol. Amikor Jazmin Bogyo volt, sosem kaptam.
Ater erdekes, hogy menstrualtam terhesseg alatt, de ugy rendesen, sot 7 napig tartoott, amugy 4-5 nap.

Ildianyu,
nem baj, hogy nem a nevnapodon szulok?
Nekunk is azt mindta dokineni, semmi tejtermek. Pedig ezt a potit ugy adnam. De most ugy vettem eszre, hogy ezt az uj tapot sem birja Jazmin. A szilard kajas kakik jok, de a taposok higabbak es tapcsomok vannak benne. Vagy ez normalis, hogy a taptol ilyen? Vegulis az anyatejes is higabb.

Lara,
latod milyen gyorsan telik az ido? 1 honappal kevesebbet kell varni.

Pont valamelyik nap mondtam a ferjemnek, hogy lyan nagy a hasam, lehet, hogy mar karacsonyra baba lesz. Majdnem eltalaltam.(szerinte csak dagadt vagyok)Jovo nyaron mar szep vekony leszek Kép Kép
Mostmar nem kell szegyellnem magam, hogy mekkora a hasam. Bar meg 12 hetesnek is nagy, de 8 heteshez kepest orias volt. Pedig haj az egesz.

Eniko,
milyen tunetek voltak? Gorcsolt a mehem, gondoltam menstrualni fogok, mivel 1x mar volt. De hat nem izgultam, mert total rendszertelen volt nekem. 25-65 napig. Egett a gyomrom, de csak 1 hetig. Ez sem volt gyanus, mert volt mar fekelyem. Sokat ettem, ez sem uj nalam. Mellfeszules semmi. Ja meg tiszta pattanas a fejem. Jazminnal detto. Persze mas megszepul a terhesseg alatt en persze megpocskultam.


Nu, jol van eldugulok, csak olyan bodog vagyok.
Ja apu a heten szabin van es eleteben eloszor volt Jazminnal egyedul setalni+ most rakta eloszor Jazmint tisztaba, meghozza kakibol, mert nekem parszor el kellett mennem. ASzt mondta ha bekakil inkabb megvar, de mire hazaertem azert tisztaba rakta. Kép Kép

Nu, csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok,

ma voltam CTG-n, utána behívott a dokim UH-ra (befordult a baba), és megnézte a méhszájat is, szerencsére zárva van (pedig azt hittem a költözés, pakolás betett egy kicsit). Szóval mehetek még uszodába!Így azért, hogy minden rendben nyugodtabban vágok neki a jövõ héten Sopronnak.

Enikõ!
Kérdezted hogy hova járok vízi kismamatornára. Szerdánként az Újklinikára (fizikoterápia) fél 6-tól. A "szárazföldi" kismamatornát is ugyanez a csaj (Edit) tartja a Védõnõképzõben (Újszegeden) keddenként fél 6-tól, és csütörtökönként 5-tõl. Egyébként ha valakit érdekel tart baba-mama tornát is (az nem tudom milyen, de a többi tornája szuper, nem olyan tingli-tangli) a vízi torna elõtt szerdánként az Újklinikán (azt hiszem 4 körül kezdõdik).

Ildianyu!
Mi úgy a 9. hónap tájékán (lehet hogy kicsit késõbb) kezdtünk el a védõnõ javaslatára Beninek a kajájához sajtot, vagy túrót adni. Persze ez eleinte nagyon minimális mennyiség volt.Szerintem a tejjel érdemes kivárni az 1 éves kort, de a sajtot, túrót már elkezdheted korábban is adni szépen óvatosan.

Lara!
A jövõ hét az nekünk abszolút nem jó a talit illetõen, de az utánna levõ héten szerintem bármikor ráérünk.

Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!

Negatív lett a teszt! Kép Kép Kép Minden bajom van. Kép Hajnal fél 6-kor csináltam, reggeli elsõ vizelettel. Olyan izgatott voltam és alig bírtam kivárni a 4 percet, de sajna nem lett 2 csík Kép, csak 1 az is félig Kép
Most azzal vigasztalom magam, hogy nem volt jó a teszt, meg, hogy még túl korai volt a tesztelés, mert max 1 hetes lehet a terhességem. Elvileg 2-3 hetet kellene várnom, ugye?
Csak azt nem értem, hogy miért nem jött meg és miért fáj a méhem? Szülés után pont 30 napra, majd azt követõen 20 napra megjött a havim. Akkor elkezdtem szedni a Continuint megszakítás nélkül, kb 2 hónapig szedtem és nem volt vérzésem. 2 hete abbahagytam és most már meg kellett volna jönnie. Nem? Csak beképzelem magamnak, hogy babát várok? Teljesen magam alatt vagyok!
A Continuin szedése alatt végig fájt a méhem.El is mentem a dokimhoz, és õ azt mondta, hogy semmi rendelleneset nem észlel, szedjem csak nyugodtan tovább! Na én abbahagytam, mert babázni szeretnénk. Amióta nem szedem megszûnt a hasfájás egészen hétfõig. Hétfõ óta megint fáj,görcsöl minden bajom van. Ezért hittem azt hogy baba van az ügyben, mert Bogival is végig fájt,görcsölt a hasam!
Minden jel arra utalt, hogy ismét anyuci leszek, de sajna nem így lett Kép Kép Kép
És a legdurvább az, hogy 3 napja azt álmodtam, hogy ikreket szülök!!! Egy kisfiú és egy kislány! Komolyan! Végigálmodtam az egész szülést. Még a nevüket is megálmodtam! Nem vicc! Csanád és Csenge! Az a baj, hogy teljesen beleéltem magam a babázásba. El tudom képzelni mit éreznek azok a házaspárok-nõk, akik éveket,évtizedeket várnak a gyermekáldásra! Én 2 hete várok rá és mégis ki vagyok, hogy nem jött elsõre össze, meg már van egy Bogi babám is. Elvileg nincs gond, csak az ember ilyenkor mindig a legrosszabbra gondol! Amilyen rémtörténeteket hallani lehet, fõleg itt Jugóba.... Kép.......
Na mindegy, bocsi, hogy a saját bajaimmal traktállak benneteket, de muszály volt kiírnom magamból, ne haragudjatok!!!! Kép
Mindenkinek puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Ágci - nem tûntem el, csak dolgozom. De azért igyekszem legalább elolvasni amit írtok! Asszem hamarosan felhívom a Sikovanyec doki rendelõjét (talán már dolgozik) és megnézem magamnak. Aztán majd meglátom. Olvastam amit Varga Tóth Andreáról írtak a többiek, hááááát, nem tudom. Tök bizonytalan vagyok.

Enikõ - fel a fejjel! Szerintem még korai volt, ha kibírod, várj még egy-két hetet (tudom, baromi nehéz lesz), és akkor próbáld meg a másik teszttel. Kérlek, ne éld bele ennyire magad, mert még tényleg korai pánikolni, hiszen csak most döntöttétek el, hogy babát akartok! Még a tested sem biztos, hogy felkészült rá.

Gabómamó - gratulálok! Érezni a "hangodon", hogy mennyire boldog vagy! Akkor mégsem együtt szülünk, én csak március elejére vagyok kiírva. Jövõ hét pénteken megyek UH-ra, akkor derül ki pontosan, mekkora is az a gyerkõc. Tegnap voltam 9. hetes, ha jól számolom.

A Hanga név tényleg gyönyörû. Lehet, hogy mégse a Csengét választom, ha lány lesz? ha fiú lesz, valszeg az apja nevét kapja, (István) vagy Marci.

Mindenkinek szép hétvégét!

Andi
mityka
 
 


Sziasztok!

Megint bepofátlankodok egy kicsit, most MITYKA kedvéért, elnézést.

MITYKA/ANDI Kép
én is a Sikóhoz járok (igy hivják a klinikán Kép), eddig kétszer voltam nála, és nagyon kedves volt, amikor telefonon hivtam, emlékezett rám. Én nagyon meg voltam elégedve eddig, igaz, csak kétszer találkoztunk, de nagyon segitõkész volt (babát szeretnénk, de eddig még nem jött össze). Fõleg az itteni helyi orvosok hozzáállását tekintve voltak nagyon kellemes benyomásaim a klinikán is, a magánrendelõjében is. A sógornõm is Szegeden szült, többek között az õ élményei hatására döntöttem én is Szeged mellett (amúgy Kiskunhalas lenne a legközelebbi kórház). Ha még nincs orvosod, szerintem érdemes õt választanod. Nekem a genetikai intézetben a Horváth Emese adjunktusnõ ajánlotta azzal, hogy jó tudású orvos, fiatal (én mindenképpen ilyet szerettem volna), és nagy rutinja van az UH-ban (õ csinálja a klinikán a 12. heti genetikai szûrést). Én (akárcsak ÁGCI) csak ajánlani tudom, tényleg nagyon figyelmes és kedves. Majd ird meg, hogyan döntöttél, kiváncsi Kép vagyok!

Üdv,

KnéRita (a "ma megint megjött" topik lakója, remélhetõleg már nem sokáig Kép)
knérita
 
 


ÁGCI Kép

Most láttam amott, hogy kerestél Kép. A Sikó júl. 31-ig volt szabin, nekem legalábbis azt mondta, mikor nála voltam, hogy egész júliusban odalesz. Szerintem már hivhatod nyugodtan. Csak nincs valami gond?

Puszi,

Rita
knérita
 
 


Sziasztok!
Rita,
gond nincs, de a gátseb miatt, ami úgy néz ki rendbe jött, mondtam a dokinak hogy nyár végén megkeresem. Meg akarok csináltatni egy vérképet és õ közelebb van, mint a háziorvos. Mert persze, hogy a város másik végében van.

majd még jövök még, de most Cumkó nyûglõdik.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

most voltam genetikai uh-n. ma mar 13 hetes vagyok. Gyorsan szalad az ido tenyleg. Minden rendben volt az uh-n.Be is jelentekeztem Incihez, hozza fogok jarni tanacsadasra. Voltam vervetelen, kiskonyvet kaptam. Ket es fel ora alatt mindent elinteztem.
Inci februar 7-re szamolta Gomboc erkezeset. Tehat valamikor jovo ev elejen szulok. Kép Kép

Eniko,

azert szerintem ne keseredj el annyira. En a helyedben en megvartam volna 1 menzeszt minimum. Sot par ciklust vartam volna a gyogyszer kiuruleseig. Persze en most konnyen beszelek.
En a tesztet mindig nagyon keson csinaltam. Jazminnal is ugy csinaltam, meg most is, hogy a nem megjott menzesz utan 2 hettel. Kb 6 hetesen.
Ne legyel elkeseredve, van mar egy babad, aki aranyos, igazan meg lehetsz elegedve. Kép

En mindig ugy voltam, legalabb 1 babam legyen, mar akkor is nagyon szerencses vagyok. Lasd azokat akiknek 1 sem lehet. Minden viszonyatas kerdese. En mar Jazmin gyarapodasaval is ugy vagyok, legalabb nem fogy.

Nu, csok
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok,

Eniko, most ujra olvastalak. A continuint nem ismerem, de mas gyogyszer abbahagyasa utan sem normalis az ember ciklusa. Nekem legalabb is igy volt, bar tenyleg regen szedtem mar. Kell egy kis ido, mire a szervezet helyreall. Ugyanis a gyogyszer szedese alatt nem igazibol menstrual az ember, csak megvonasos vezese van. Ezert is ajanljak, hogy gyogyo szedese utan legalabb 3-4 honap szunet legyen.

Legtobb teszt, csak az elmaradt menzesz idejen mutatja ki a terhesseget. A legerzekenyebb amit tudok, az a beagyazodas utan 2 nappal mutatja ki, tehat a teherbeesestol 9 napra kb.

Az fura, hogy babazni szeretnel??? Ugy beszelsz mintha Bogi mar nagylany lenne, es keszulne ferjhez menni. Azert o meg igen benne van a baba korban. Szinte o a legifjabb a babak kozott. En Jazminnal meg egy csomo evig babazni szeretnek.

Mityka,
a Csenge nev nekem is a listamon van, de 2. keresztnevkent. Meg van mar a fiu es lany nevunk is. Jazminnal 3 lanynev volt, 1 fiu. Most a maradekbol valasztunk. De mar megvan mi lesz a hugi neve, a kovetkezoe meg a maradek. A Hanga tenyleg nagyon szep nev. Hanguci elott en nem is ismertem. Azert is tetszik , mert viragnev.

Banita,

nagyon bator vagy nyaralas ugyileg! Csak a ferjem meg ne tudja. Kép Kép Szegeny. Tavaly sem mehettunk, az iden sem megyunk, de szerintem jovore sem.

Fanita,
tenyleg ne halogasd sokaig. Igy meg talan pont meglesz Gomboc a 35. szulinapom elott. Es ez pont igy jo.

Megkaptam a kiskonyvem es ma mar ki is valtottam a kismama csomagot. A vedonotol kapott ujsagom ugyanaz volt mint Jazminnal. Nem nagyon haladnak a korral. A kismama csomagban persze olyan ujsagok voltak, amik mar reg meg voltak nekem. 1 jopofa dolog volt benne, egy megerkeztunk lap, amibe kepet lehet csusztatni Liberos.

Ildianyu, Lili tapos kakijai milyenek?

Ma vettem 1 Sudocerm kremet, mert Jazmin tiszta piros potty a pelenkas reszein. Eddig Huggies-t hasznaltunk, de ahogy a Pampers-t hasznaltuk ez tortent. Regebben hasznaltuk a Pampers, semmi baj volt. Remelem a melegtol van.
A Pamperstol ma kaptam meg a furdokopenyt+a napellenzos satyit. Nagyon jok, kuldjetek be. A satyi nagyon cuki.

nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok,

Eniko, most ujra olvastalak. A continuint nem ismerem, de mas gyogyszer abbahagyasa utan sem normalis az ember ciklusa. Nekem legalabb is igy volt, bar tenyleg regen szedtem mar. Kell egy kis ido, mire a szervezet helyreall. Ugyanis a gyogyszer szedese alatt nem igazibol menstrual az ember, csak megvonasos vezese van. Ezert is ajanljak, hogy gyogyo szedese utan legalabb 3-4 honap szunet legyen.

Legtobb teszt, csak az elmaradt menzesz idejen mutatja ki a terhesseget. A legerzekenyebb amit tudok, az a beagyazodas utan 2 nappal mutatja ki, tehat a teherbeesestol 9 napra kb.

Az fura, hogy babazni szeretnel??? Ugy beszelsz mintha Bogi mar nagylany lenne, es keszulne ferjhez menni. Azert o meg igen benne van a baba korban. Szinte o a legifjabb a babak kozott. En Jazminnal meg egy csomo evig babazni szeretnek.

Mityka,
a Csenge nev nekem is a listamon van, de 2. keresztnevkent. Meg van mar a fiu es lany nevunk is. Jazminnal 3 lanynev volt, 1 fiu. Most a maradekbol valasztunk. De mar megvan mi lesz a hugi neve, a kovetkezoe meg a maradek. A Hanga tenyleg nagyon szep nev. Hanguci elott en nem is ismertem. Azert is tetszik , mert viragnev.

Banita,

nagyon bator vagy nyaralas ugyileg! Csak a ferjem meg ne tudja. Kép Kép Szegeny. Tavaly sem mehettunk, az iden sem megyunk, de szerintem jovore sem.

Fanita,
tenyleg ne halogasd sokaig. Igy meg talan pont meglesz Gomboc a 35. szulinapom elott. Es ez pont igy jo.

Megkaptam a kiskonyvem es ma mar ki is valtottam a kismama csomagot. A vedonotol kapott ujsagom ugyanaz volt mint Jazminnal. Nem nagyon haladnak a korral. A kismama csomagban persze olyan ujsagok voltak, amik mar reg meg voltak nekem. 1 jopofa dolog volt benne, egy megerkeztunk lap, amibe kepet lehet csusztatni Liberos.

Ildianyu, Lili tapos kakijai milyenek?

Ma vettem 1 Sudocerm kremet, mert Jazmin tiszta piros potty a pelenkas reszein. Eddig Huggies-t hasznaltunk, de ahogy a Pampers-t hasznaltuk ez tortent. Regebben hasznaltuk a Pampers, semmi baj volt. Remelem a melegtol van.
A Pamperstol ma kaptam meg a furdokopenyt+a napellenzos satyit. Nagyon jok, kuldjetek be. A satyi nagyon cuki.

nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 


Sziasztok!
Akkor nagyonkellemes hétvégét kívánok mindenkinek. Lenne olyan sok mesélnivalóm Cumiról, de irtó késõ van, és ki tudja milyen lesz a holnapi napunk.
Sziasztok:
ÁgciKép

Kép
Ágci
 
 


Jaj, még vmi: Gabómamó, lehet, hogy jön a foga Jázminnak, azért piros a popója. A Bepanthen nálunk hatásosabb volt, mint a Sudocrem.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Gabómamó!
Mennyi idõ múlva kaptad meg a Pampers-cuccokat? Csak mert én is kértem fürdõköpenyt, de jó két hét múlva már kellene, mert indulunk nyaralászni. (v. õszölni...)

Anita
fanita
 
 


Fanita, nemtom, kb 1 honapja kuldtem be, de a baratnom is penteken kapta meg.

Agci, nem konkretan a vegbel korul piros, hanem ahol a pelenka veget er, tehat a derekan korben es a combjain korben. Reggelre gyonyoru volt, de ma este megint pottyes volt, de mar nem annyira.
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Pénteken végre megnézhettük Pöttömkét. Eddig is tudtam,hogy ott van, de fantasztikus dolog látni és hallani hogyan ver a szivecskéje. Pénteken volt hivatalosan 7 hetes. Az az igazság, hogy ebbe a topicba eddig kabalából nem írogattam, de mostmár aktivizálom magamat. Kép

Gabomamo
Mi ez a genetikai UH? Mondták a Kaáliban, hogy meg kell majd csináltatni. Ezt csak a klinikán csinálják vagy a kórházban is?

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Sziasztok,

Edelweiss,

a genetikai uh-n nezik meg a babokanak a nuchajat (nyaki borredo).Ha ez az ertek nem jo, akkor lehet kovetkeztetni a Down-korra. Remelem nem irtam hulyeseget, jol emlekszem. Plussz itt nezik meg a fobb szerveit a babonak, sziv, stb, megvan -e a negy vegtag, a placenta hol fekszik, stb.
Szerintem ezt a Klinikan csinaljak, az orvosod odaadja tel szamot, ahol be kell ra jelentkezni v. a vedono intezi. kb. 11-13 heten csinaljak. Nekem azert csinaltak a Vasa Szt peterben, mert a mult heten derult ki, hogy nem 8, hanem 12 hetes vagyok. Genetikai szerint 13 hetes.
Nagyon sokat pihenjel, ne csinalj semmit, nem szabad emelgetni, az elso 12 hetben Remelem nem dolgozol!!!
En is csak 14 kilokat emelgettem az elso 10 hetben (Jazmin+babakocsi).
Kulonben jol erzed magad? Akkor marcius 20-ra vagy kiirva???

Csok mindenkinek,
gabomamo

Lara, ot feketepont= 1-es
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Megjöttünk. Vége a lagziknak -egyelõre-! Isteni volt. Reggel 5-ig mulattunk! Csak egy baj volt. Kb fél óránként hívtam a nõvéremet, hogy megkérdezzem minden rendben van-e Bogival. Egyszerûen nem tudtam kikapcsolódni állandóan Babekon járt az eszem!
Józsi megkérdezte a Võfélytõl, átjönne-e Jugóba a mi lagzinkra võfélynek! Kép Azt mondta, hogy igen, de ha jövõ szeptemberre tervezzük akkor legkésõbb januárba egyeztetnünk kell vele, mert jövõ nyárra már egyetlen egy szabad szombatja van!!! Nem semmi, elég keresettek a võfélyek ezek szerint! Szóval jövõ szeptemberbe szeretne esküvõt a Józsi.Én mondtam neki, hogy az késõn lesz, addig szeretnék még egy babát, de õ ragaszkodik hozzá! Hát legyen! Nem bánom!

Olyan jó volt vele. 2 napig együtt voltunk állandóan. Most nagyon rossz, hogy nincs itt,hiányzik!Ez borzasztó!

A hasam még mindig piszkosul fáj! A lakodalomba ittam egy pohár bort és nagyon rosszul lettem tõle. Hányingerem volt, úgyhogy nem is bírtam többet inni, semmit se! Még 1 hetet várok és újból csinálok egy tesztet! Gyanús ez nekem!

Szerintetek a méhen kívüli terhességet is kimutatja a teszt? Honnan lehet azt tudni, hogy méhen belüli vagy kívüli a terhesség? Aggódom, mert a dokim a Bogira is azt mondta, hogy méhen kívüli, csak késõbb derült ki, hogy belül van!

Na jó nem festem az ördögöt a falra! Megyek fõzök inkább!!
Sziasztok!
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Hello lányok!

Enikö! Mivel voltunk 3D-s UH-n, igy 100%-ra láttuk, hogy kislány lesz a baba, igy fiú néven nem is igazán gondolkodtunk. Nekem a Zsombor név teccik nagyon, de lehet, hogy a Kiss-hez nem igazán jó...nemtom.
Ne keseredj el, lehet, hogy tényleg korai volt még az a teszt. Mikor terhes lettem Hangával, az elsö teszt nekem is negativ lett, bezzeg a második! Csináld meg pár nap múlva mégeccer. Ha meg nem jött össze ebben a hónapban, akkor a következöben tuti össze fog jönni. Állitólag könnyebb szülés után nemsokkal teherbe esni, mert ilyenkor még a szervezet rá van hangolódva a dologra.

Ágci! Hogy öszinte legyek, mikor legelöször vettem Danoninót, akkor én is meglepödtem, hogy nincs is benne joghurt, hanem túró az egész. Azt gondoltam, hogy a Danoninó az nem Petit Danone, mert a doktornö a joghurt emlegetésekor pötidanont mondott. De mostmá tom, hogy a Danoninó az a pötidanon.

Gabomano! Úúúúúr isten, akkor lassan már a második harmadot kezded???????
És már BPD-röl beszélnek? Akkor már nem is olyan kicsi az a babuka, emléxem az elején mindig csak CRL-t mondtak, mert még picike volt.
Én annyira örülök, hogy Jázminnak lesz tesójaKépKép Olyan igzi:-)))))
Mostmeg már a 13.hetet is betöltötted? Csak növexik az a baba!
A neveket elárulod? Majd mi megszavazzuk mi legyen a neve!
Ti hány babucit terveztetek?
Te Gabo, én úgy irigyellek! Már kismamakönyved is van..hjaaaaaaaj, még a végén te leszel az oka, ha Hangának kistesója lesz az idénKép
Jázmin pöttyei attól is lehetnek, hogy olyat evett, vagy sokáig volt a kakiban. Pl. Hangának is két napig piros volt a popsija, mert egy éjszakát kakiban aludt.Kép
Ugye most kapok piros pontot is??

Andi! Micsoda jó izlésed vanKép Nekem a Csenge is teccik, bár abból már jó sok van, a Hangához is passzol.

Edelweiss! Jaaaaj, de jó, olyan jó lehetett látni! Én mindig hetekkel az UH-k elött izgultam, hogy végre láthatom.

Jaaaj, olyan jó olvasni a kismamás hireket! Tessék mindig részletesen leirni, hogy mija helyzet, mert jobban izgulok, mint az apukák!Kép

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok,

Lara, akkor holnap nem lesz tali? Azert , mert valakiknek nem jo a het, mar nem is lesz tali???? Ezt Ildianyu is uzeni. Kép Kép A neveket majd januar vegen elarulom. Kép Kép Most utananeztem itt a topicban, hogy jazmin mikor nem akart szopizni eloszor. Majus 20-22-e korul. Az elott par nappal lehettem terhes es ugy stimmel is a 13 het, meg a februar 7-i szules. Csak Jazmint kellett volna kerdezni. A cickeje is feher volt, mintha tejcsi lett volna benne. Biztos a hormonoktol volt.
Mi 3 babot terveztunk, de a harmadikat kesobbre. Hat majd latjuk, hogy birunk a kettovel. Jazmin meg a kishugi olyanok lesznek, mint az ikrek. Te Lara, szerintem legyen kisteso meg az iden. Tul vekony vagy, hizzal csak meg szepen Kép Kép

Eniko,
az egyik mukatarsamnak is eloszor negativ volt a teszt. Ha pedig a mehecsked faj, akkor menj el orvoshoz, de surgosen. Eddig miert nem tetted meg? Szerintem a mehen kivuli terhesseget is kimutatja a teszt.
Jozsival miert nem koltoztok ossze, hogy kiprobaljatok?

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok,

AGci,

meg toltott kaposztat nem adtam Jazminnak, de ma kapott paprikas krumplit es izlett neki, csak nem mertem sokat adni.

Irhatna meg valaki neha!!!

nu csok,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Én meg adtam halászlébõl kifõtt halat a Boginak. Nem gyõztem szálkátlanítani, úgy ette! Kép
Tudom, még korai, de ha egyszer szereti. Adtam neki reszelt almába áztatott plazma kekszet is, azt is kente ám Kép

Egyébként ma délután elrepült a házunk fölött egy gólya. Ez jelent valamit, ugye? Kép
Azt mondta, a Józsi, hogy én vagyok az a nõ, akit egész életében keresett Kép(szegény) meg, hogy Karácsonykor már együtt fogunk lakni Kép Kép Kép
Olyan édes, nem?
na mennem kell. Puszika

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Gabomamo, Lara, Ágci és Mindenki
Aranyosak vagytok, hogy így örültök nekem. Már lassan 2 hónapja táppénzen vagyok, mert a munkahelyem egy igazi bolondok háza és az orvos még a lombik elõtt közölte, hogy ha azt akarom hogy egyáltalán legyen petesejtem akkor lassítsak le egy kicsit. Hát ez meg nem ment másképp. Most sokat kell pihiznem. Voltam ma a védõnõnél, megvan a kiskönyvem is. (De régen vártam már erre, no meg elsõsorban a pcaklakóra.) Azt számolgatta, hogy március 21-re leszek kiírva. Tök jó nap. A tavasz elsõ napja. KépKép

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Sziasztok!

Olvaslak ám benneteket. Ellenõrizve vagytok!KépKépKép
Nálunk minden hepi, Gabó sokat nagyizik, így aztán kipihenthettem már magam. Ma megyek, "szíjjel vásárolom" magam, nagypapié délelõtt Cumi.
Képzeljétek, tegnap anyukáméknál voltunk kinn a kertbe, mire este jöttünk haza az összes cica nagy ívben került minket, Cumkó mindegyiket "megsimogatta". De annyira édes volt. Láttátok volna, milyen fancsali képet vágott és hogy ment a cirmi után, mikor a macskának nem tetszett, hogy megrángatta a fülét és eliszkolt. Hát meg kell zabálni!Kép

Nagyon örülök, hogy minden rendben van mindenkinél.

Edelweiss,
én is táppénzen voltam végig, szerintem nagyon jó volt. Amit tudok mondani, sok-sok programot csináljatok majd a pároddal a második harmadban, persze csak, ami jólesik, mert ez az idõszak sohasem lesz még1x. Mi is mindig mentünk vacsorázni, sétálni, moziba... Nagyon jó volt!Kép És feledtette, hogy szinte egész nap egyedül voltam otthon. És természetesen várunk a találkozóinkra is, igaz lányok?! Jövõ hét utáni héten lehet megint nálunk, jó?

Az osztálytalálkozó nagyszerû volt! Meg kellett állapítanom, hogy ahhoz képest, hogy 8 hónapos a kisfiam, nagyon jól tartom magam!Kép


Gabómamó,
elmúlt a popsi pirosság? Remélem jól viselkedik Jázmin, és várja a kistesót!Kép

Enikõ,
halat nem szabad adni a csec semõknek!

Puszi:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szija lányok!

Azért nem eröltettem a talit ezen a héten, mert Hanga az unokatesójától elkapott valamit, és azóta hány. Úgy kapta el, hogy az unokatesó megfogta Hanga cumiját és beadta Hanga szájába. Az unokatesójának meg már az egész családja hány. Voltunk dokinál, felirt kúpot meg vizben oldható port, de a port Hanga nem issza meg, mert iszonyú az ize. Most reggel kapott anyatejet, azt nem hányta ki. Próbálok a nap folyamán soxor keveset adni neki enni. Hátha benne marad. Állitólag ez a hányás pár napig tart csak. Legalábbis az unokatesós családnál igy volt.

Edelweiss! Dejó! Az tényleg nagyon szupi, hogy pont a tavasz elsö napján fog születni a baba! Addig pedig ki kell használni az utolsó hónapokat kettesben!

Ágci! Te most Dunaújvárosban vagy? Le vagyok maradva..A jövö hét utáni héten oké nálatok a tali, de akkor a jövö héten legyen má nálunk!

Jányok, akkor jövö héten melyik nap legyen a tali nálunk?

Gabomanó! Kismamaruhát hordassz már???

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok
Ágci: Az itteni gyerekorvos azt mondta, hogy nyugodtan adjak neki halat, csak hiperalaposan szálkátlanítsam. Ez megtörtént. Azt mondta, hogy rengeteg fehérje meg D vitamin van benne. Bogi sajna már csak reggel szopik!Kép Akkor is csak ha kómás KépNapközben egyáltalán nem fogadja el a cicimet. Mellémfektetem, mellre teszem és elfordítja a fejét, akkor visszafordítom, vagy én átmegyek az Õ másik oldalára. Szintén a szájába próbálom tenni a cicit, de akkor meg elkezd úgy ordítani, mint ha minimum nyúznám! Kép Ez így megy fél órát, majd nem bírom tovább hallgatni az ordítását és lemegyek a konyhába kajáért. Úgy bele lovallja magát az ordításba, hogy tiszta vörös a feje, kidüllednek a szemei és van, hogy másodpercekig nem vesz levegõt Kép
Mit csináljak vele? Eszik húslevest (répa,petrezselyemgyökér,husi,máj) krumplit, rizst, almát, barackot, banánt na meg plazma kekszet! Imádja. Ha fájna a pocakja tõle, vagy allergiás tünetei lennének, biztos nem adnék neki ilyesmit!!!
A hal a kedvence. Pedig vöröshagymás a halászlé, és megevett belõle jó sokat és az ég világon semmi baja nem volt! Kop-kop-kop

Edelweiss:
Mindig meg kell néznem a nevedet, mert még soha sem sikerült magamtól leírni Kép Még egyszer gratula picúrhoz! Én is márciusban szültem! Az az egyik legtutibb hónap. Igaz én 1 hetes túlhordással március 25.-én szültem, de pont jó volt, mert nem volt se hideg, se meleg. A klinikán fogsz Te is szülni, ugye? Ne haragudj, nem emlékszem ki is az orvosod?
Igazuk van a lányoknak. Míg bent van a pocakban (fõleg a második harmadban) használjátok ki és menjetek csavarogni. Nekem a libegõ volt a mániám. Mindig oda mentünk (Pestre) Annyira élveztük-babó is meg én is-! Még bungei-jumpingolni is el mentem volna, de lebeszéltek Kép pedig úgy éreztem meg tudnám csinálni.Kép Iszonyatos energiáim voltak! Kép

Lara:
Jobbulást Hangucinak! És a tejcsin kívül más semmi nem marad meg benn? Ez azért elég gáz! Képzeljétek, nálunk (YU) meg a dinnyékbe van valami, amitõl az emberek sorra dõlnek ki (hasmenés,hányás..stb) Állítólag szerves trágyával lettek locsolva Görögországban -gondolom azért, hogy minél nagyobbak legyenek- és ez miatt sok ember került kórházba! Kép Úgyhogy csak és kizárólak hazai dinnyét szabad vennünk és ennünk. Igaz, kissebbek, de jobbak! Kép

Gabomamó:
Hogy viselkedik babulek a pocakban? Azért ez jó, hogy már 13 hetes. Milyen gyorsan repül az idõKép!

Orsi:
Hogy vannak babócák? Minden rendben van? Olyan rég jelentkeztél! Sajna nem volt idõm megnézni megjött-e a gyes a számlámra, de mire legközelebb megyek át Szegedre, addigra már jön a kimutatás is!

Ildianyu:
Mikor lesz már újra interneted otthon? De mi volt a baj konkrétan?

Aniták,Norcsi mi van veletek, ti is el vagytok tûnve!

Én kereken 3 hét múlva kaptam meg a Pamperses beültetõs úszógumit! Nagyon szupi!

Lányok kérdeznék valamit. Nem tudja valaki, mennyibe kerül a telefonvonal igénylése? A lakást januárban vettük. Az elõzõ tulajnak volt telefonja, de magával vitte az új lakásba! Szóval ki van építve a vonal, csak egy számot kellene venni. Ki a vezetékes telefon szolgáltató Szegeden a Vivendi, vagy a Matáv, vagy valaki más? És hol lehet a számot igényelni? Nektek milyen internet hozzáférésetek van? Mobilos, vagy vezetékes, és melyik csomag a legjobb? Bocsi a rengeteg kérdésér, de én nem értek hozzá, meg Ti többet vagytok Szegeden, hátha hallottatok valami érdekeset! Kép

Köszi Puszi
Enikõ
ps.bocsi, hogy ilyen hosszú lettem

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok lanyok,

voltunk ma tanacsadason es Jazmin 6 het alatt 120 g-ot hizott. Micsoda teljesitmeny. Persze meg mindig nem uti meg a 6 kg-ot. Kaptunk beutalot gastroenterologushoz, hatha eszebe jut valami nagyon okos.

Agci, annyira nem viselkedik jol Jazmin. Nappali alvasok elott ordit pl., meg alig eszik.

Lara,
nem hordok meg kismama ruhat, hanem abban a szurke kotenyruhaban jarok, ami kezd rolam lerohadni. Remelem most ki tudom majd hasznalni a kismama nadragom meg szoknyam. Gombbal szabalyozhatosak es Jazminnal beljebb kellett varrnom a gombokat, es nem is kellett kiengedni.
Nekunk jovo heten csutortok kivetelevel jo. Akkor megyunk sziv kontrollra. De jo, hogy Hanguci megissza a tejcsit. Ilyenkor lathatjuk milyen nagy kincs. Jobbulast.

Eniko,

nem csodalom, hogy Bogi nem szopizik, amikor ennyi minden mast kap. Ezert nem ajanljak a hozzataplalast 6 honap elott.
ugy tudom az akcios teruleteken 4-5 ezer a telelfon. Szegeden sajnos Vivendi van. Most van naluk eleg jo akcio, havi 15 es 40 oras internettel. A Vorosmarty utcaban vannak.
En is ugy tom, nem lehet halat adni, esetleg babietelben, mert az daralt.
Hetfon mi is kaptunk Pampers uszogumit a hatizsakhelyett sajna. par ev mulva jo lesz majd.

Most faj a mehecskem, megyek is pihenni.

Csok mindenkinek ,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok,

Jazminnak ma olyan szekrekedese volt, hogy glicerines kuppal tudtam csak kirobbantani a kakit. Szegeny nagyon szenvedett, ugy sirt, hogy folyt a konnye es kozben azt mondta: nenenenen. Kup beadas utan kb 20 perc mulva rendbejott minden.

Nem nagyon aktivkodtok,
csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!!

Végre van telefonunk!
Viszont hulla vagyok, így csak keveset írok.

Edelweiss!
Gratulálok én is még egyszer, és nagyon jó, hogy most már Te is rendszeresen jössz.

Enikõ!
Nekünk is azt mondta a doki, hogy ne adjunk halat, mert a kultúránkban nem igazán jellemzõ, hogy csecsemõk halat egyenek. Más a helyzet mondjuk egy halászfaluban.
Az Internetünkkel nem volt baj, csak elköltöztünk, és a telefonáthelyezés tartott kicsit sokáig.
Én úgy tudom, hogy Szegeden csak Vivendi van, de nem biztos. Szerintem a vonalkiépítésnél lehetnek kedvezmények, pl. olcsóbb, ha 1 évre szerzõdést kötsz. De szerintem az Ügyfélszolgálati Irodán mindent el tudnak mondani. Van a Széchenyi téren és a Tesco-ban is.

Gabómamó!
A végén tényleg Gombóc lesz? Egyik nap írod, hogy 12 hetes, másnap meg már 13. Nem semmi méretei lesznek, ha így halad. Kép
Lili is ordít napközben elalvásoknál. De egyre jobban, pedig nagyon álmos szokott lenni. Van a házban két kislány, akik már szinte nálunk laknak, annyit vannak itt. Holnaptól lecsökkentjük a látogatási idõt, mert azt hiszem, Lilit nagyon megviseli. Úgy játszanak vele, mintha nem élõ baba lenne. Fésülgetik, puszilgatják, nem engedik mászni, állandóan felveszik. Így aztán most kicsit szüneteltetjük õket. Pedig az egyik 12, a másik 10 éves.

Lara!
Remélem, Hanga már jobban van. Szegény, most nagyon rájár a rúd. Elõször a szeme, most meg a hányás. Kép
Nekünk akármikor jó.

Na, látom, nagyon "rövid" voltam.
Most megyek aludni, mert még hányingerem is van.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Ildianyu,

mitol van az a hanyinger? Tancsak nem ?
megyek, mert Jazmin nagyon ffficankol a kezemben.
g.
gabomamo
 
 


Sziasztok,

tegnap ebedre gondoltam kiprobalom a brokkolis pulykas babietelt. Felbontottam, na gondoltam ezt biztos nem fogja enni. Teljesen felnottes ize van. legnagyobb meglepetesemre 1/2 uveggel benyomott Jazmin. Kép Delutan meg 2,5 orat aludt. Gondolom ez csak 1x-ri eset volt.
(most keltunk Jazminnal)

nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok
Hát ilyen éjjszakám már régen volt! Sikerült 1 órát aludnunk. Bogi egész éjjel ordított! Kép Teljesen meg van dagadva alul is meg fölül is a fogínye, csak akkor van csendben a lány, ha masszírozom a fogínyét!!! Kép Szegény, úgy sajnálom! Nem tudok vele mit csinálni. Adtam már neki Panadolt is meg fogzási gélt is, de mindkettõt csak napi 4 szer szabad használni, neki meg szinte állandóan fáj!Kép
Olyan rossz hallgatni, ahogy olyan kétségbeesetten sír, hogy csak na! Most is ordít! Már halláskárosodásom lesz Kép! Bár nem bánom én, csak ne fájjon neki! Reggel 4-tõl aludt 5-ig. Elõtte este 6-tól fönt volt, és reggel óta se aludt semmit. Mit csináljak vele? Már vérvörösek a szemei, teljesen fáradt és iszonyatosan kétségbe van esve -én is-! Olyan borzasztó!
Remélem ti jól vagytok!
Na puszika!
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Nézzétek meg a profilomat. Egy Isteni képet tettem fel Bogiról!
Kép Puszika
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok,

Eniko,

nincs lethutheto ragokatok? azt mondjak az jo, bar en meg nem tapasztaltam a fogzas rejtelmeit. Meg ugy minden ragoka jo lehet. Remelem tul vagytok rajta. Probaltad ejszaka szopiztatni? Biztos, hogy a foga miatt sirt? Nagyon aranyos Bogi a kepen!

nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok,

Eniko,

nincs lethutheto ragokatok? azt mondjak az jo, bar en meg nem tapasztaltam a fogzas rejtelmeit. Meg ugy minden ragoka jo lehet. Remelem tul vagytok rajta. Probaltad ejszaka szopiztatni? Biztos, hogy a foga miatt sirt? Nagyon aranyos Bogi a kepen!

nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok
Délutánra 38,7 lett Bogi láza. Kép Rohantam be az ügyeletes gyógyszertárba Panadolért, de naná, hogy nem volt. Adtak valamilyen Jugó szirupot szintén láz és fájdalom csillapítót! Ezt beadtam, meg fél kúpot és most alszik! De egész nep ordított!!! Kép Úgy sajnálom.......
Ezeket a rágókákat még nem tudja megfelelõen használni.Kezébe veszi megfogja, de csak pár pillanatog tartja a szájánál, elhajítja a nagy kapadozásba. Aztán meg sír hogy hol van Kép ????
Na megyek, ez a mai nap totál kicsinált
sziasztok
enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Eniko,

en ugy tudom, csak hoemelkedes megengedett a fogzasnal. Orvoshoz vidd el feltetlenul Bogit. Lehet, hogy valami virus van a hatterben.

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Szisztok!
Enikõ,
szerintem nem a foga, feltétlenül vidd el az orgoshoz!!!
Megyünk haza, este majd otthonról jelentkezem.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Elég régen nem jártam már erre, most megpróbálok válaszolni nektek!

Ildianyu! Ha még aktuális: a vérvétel helye MEDICENTER, telefonszám: 06 2 558-888. Remélem nem fogtok csalódni benne. Jázmin 11 hónapos koráig szopizott, ebbõl asz utolsó 3 hónapban már pocakban volt Tomi. A tej mennyisége egyáltalán nem változott (napi 5 szopi), csak az íze egy kicsit. Aztán egyik napról a másikra Jázmin abbahagyta a szopit, de utána még sokat kellett fejnem, annyi volt. Majd szép fokozatosan elfogyott és lett belõle elõtej. Csak nem a következõ bébin töröd te is a fejed Kép Kép?

Gabómamó! Még egyszer nagy gratula a kicsihez a pocakodban!!! Nem fogod elhinni, de irigyellek Kép! Azért a harmadikkal még várok egy-két évet... Kép És csak így hirtelen 13 hetes lett Kép Kép Kép? Már akartam mondani, úgy szeretem olvasni amiket írsz, sokat lehet nevetni rajta!

Enikõ! Írtam egy csomó SMS-t, de nem válaszoltál! Ejnye-bejnye! Azt nem ellenõrized, hogy fogamzóképes vagy-e már? Jobban be lehetne lõni a hancúrok idõpontját. Mikor elhatároztuk, hogy legyen egy Tomink is Kép, akkor én figyeltem a hüvelyi nyákot. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem ez Jázminnál is nagyon bevált. Ennek a segítségével fogant mind a két babám.

Tali mikor lesz? Már nagyon hiányoztok! F. Anita most már te is gyere a legközelebbire, nagyon kíváncsi vagyok rád! Ha van pontos idõpont valaki küldje le nekem SMS-ben, nehogy lemaradjak róla, amilyen gyatra netezõ vagyok!

Küldtem mindenkinek fotókat! Megkaptátok? Aki nem az reklamáljon és küldök!
Tomi hatalmasat nõtt, ki kellett cserélnem az egész ruhatárát. Már 5300 gramm. Majdnem egy egész kilót hízott a múltkori tanácsadás óta.
Most mi is fogproblémákkal küzdünk, a múlt héten egyszerre 4 bújt elõ Jázminnak, egy pedig még nem törte át az ínyét, csak nagyon megduzzadt. Úgyhogy most már 14 fogú! Szegény mindig felsír éjszaka, biztos fáj neki nagyon.

Nálunk annak idején a pötidanon nagyon nem jött be, tiszta pöttyes lett az arca tõle, pedig nem adtam korán, már 12 hónapos volt.

Nem tudjátok véletlenül mennyit fizetnek a fõállású anyaságért? És lehet mellette napi négy órában dolgozni? Egy ismerõsömnek kellene az információ. Van olyan internetes oldal, ahol ezek jól le vannak írva? Ági! Te biztos tudod! Rád ilyen kérdésekben mindig lehet számítani!

Még egy: Az azonosítómat hogyan változtathatom meg? A profilból nekem csak a jelszó-módosítás sikerül.

Sziasztok!
Orsi
jázminmama
 
 


Sziasztok!

Bogi mára egész jól lett. Az a szirup csodákat mûvelt. Végigaludta az éjszakát!!! Most is alszik. Ezentúl naponta 3x kap belõle + a fogzási gélt is használjuk, addig amíg fájdalmai vannak. Ha véletlenül, ne adj Úr Isten , rosszabbodik az állapota azonnal hívom a gyerekorvost!

Orsi: Tudom, láttam az smseket, és bocsi, hogy nem írtam vissza, de elfelejtettem feltöltõkártyát venni a telcsimbe és sajna nemtok üzenni! Emilt akartam írni, de Bogi állapota annyira megviselt (mindkettõnket), hogy csak ritkán volt idõm netezni.

A fõállású anyaságról infókat a Szociális és családügyi minisztérium honlapján találtok.
www.eum.hu
Én is itt böngésztem és gyesrõl, gyedrõl családi pótlékról minden infót megtaláltam amit kerestem, és le is töltöttem! Még írhatsz is nekik ha kérdésed van és válaszolnak. Legalább is nekem válaszoltak Kép

Írtad, hogy hõmérõzzek reggelente és abból ki tudom számolni a peteérést! Azt hogy kell? Úgy értem hüvelybe kell helyezni a hõmérõt ezt tudom,de mennyi az az érték amikor peteérés van, és mennyi amikor nincs. És egy naptárba vezessem? És fontos, hogy mondjuk minden reggel 6 órakor mérjem? Vagy lehet egyszer 6 máskot 7?
És a hüvelyi nyák az hogy mûködik? Amikor peteérés van erõsebb a váladékozás? Csak mert nekem ez eddig még nem tûnt fel Kép de lehet, hogy azért mert nem figyeltem Kép
Még mindig nem jött meg a havim, és még mindig fáj a méhem -néha-!!! Na ha most nem akkor majd késõbb összejön!! Kép

Ildianyu:
Milyen az új lakás? Azontúl, hogy rámenõsek a szomszéd lányok! Hány szobás? Déli fekvésû? Hol is van, a nagyállomás környékén? Berendezkedtetek már, vagy folyamatban van?

Ágci:
Milyen volt a szülõvárosodban? Jó volt az idõtök? Cumi, hogy viselte a nagyszülõk, szomszédok áradatát? Biztos ezer szem megcsodálta azt az örökké vigyorgó pofikáját! Olyan jól sikerült kisfiú! Kép Én is ilyen kis mosolygós, jókedélyû kisfiút szeretnék!!! Majd szólok Józsinak, hogy ilyet csináljon Kép Megadnád a receptet? Kép

Lara, Aniták, Norcsi,Mityka,Edelweiss............:
Hol vagytok eltûnve? Mi van veletek?

Na megyek sütök husit ebédre, ma én vagyok a fõnök a konyhába, mivel anyukám meg tesóm Pesten vannak, színházaznak!!!

Puszika
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Orsi
Most megnéztem a honlapot. Én még a választások elõtt böngésztem rajta, akkor találtam infókat, most úgy tünik megváltoztatták! De azért nézd meg hátha találsz érdekességeket.
Vagy nézd meg a www.politika.lap.hu címet, ahol fel vannak sorakoztatva a minisztériumok, vagy ird be a keresõ programba.....
sok sikert remélem rábukkansz a megfelelõ lapra
Puszika
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Megérkeztünk a nyaralásból. Nagyon jó volt Sopronban, gyönyörû helyeken jártunk.
Beni nagyon élvezte Sopronban a nyári bobpályát (én is kipróbáltam), természetesen még nem mehetett egyedül, csak az apukájával.
Voltunk a Fertõ tónál (nagyon tiszta a vize), Bécsben, Pozsonyban, Nagycenken, Fertõdön meg kirándultunk is a környéken a hegyekben.Még millió dolog kimaradt, amit majd legközelebb bepótolunk, de már négyesben.

Remélem még szülés elõtt el tudunk menni egy talira! Ha minden igaz 2 hét múlva szülök! Szerintem Beni is érzi hogy egyre közeledik az idõpont, mert ha lát egy "babás dolgot" mondjuk valami újságban (babaágy, babakocsi, játék), megjegyzi, hogy :ilyen lesz a kistestvérednek is (a ragozás még nem igazán megy neki ).
Egyre többször kerül szóba a baba, a kistertvér, meg a szülés.
Olyan aranyos volt mikor utaztunk, és kászálódtam be vagy ki a kocsiba/kocsiból, mindig azt mondta : gyere majd én segítek (egy igazi úriember!).

Enikõ!
Nekem is furcsa, hogy Bogi alig múlt 4 hónapos, és már ilyen dolgokat eszik! Beni ennyi idõsen még csak szopott, én még teáztatni sem nagyon akartam, de néha ha fájt a hasa kipróbáltunk ilyen-olyan gyerekteákat (de nem szívesen adtam neki). De amint látom téged nem viselt meg annyira ez a szopás-nem szopás probléma (nem úgy mint Gabómamót).

Na most már befejezem, mert a párom kitalálta, hogy menjünk el pizzázni!
Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!

Mi is megérkeztünk, jó itthon, kis Cumi is nagyon örült, ahogy meglátta a házunkat!Kép Pedig a nagyszülõkkel is nagyon jól érezte magát!

Lara,
lesz héten tali nálatok? Meggyógyult már Hanga?

Következõ héten lehet nálunk, majd megbeszéljük a legjobb idõpontot, jó?

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok:
BAnita:
Szopizni nem szopizni ez itt a kérdés? Kép Lõjem fõbe magam, mert nem tudok tovább szoptatni? Inkább elfogadom így ahogy van. Egyébként igen is megviselt a dolog. De mit csináljak? Te mit csináltál volna a helyemben? 3 hetes kora óta kell tápszer a babámnak, mert nem elég laktató a tejem. Nem elég zsíros, ahogy a köznyelvben mondják. A baba nem hízott 3 hetes korág, szabályosan átlátszóak voltak a kis ujjai. Ordított az éhségtõl. Hagyjam éhesen? Hát akkor már inkább tápszerezem, hogy jóllakjon,nem? Aki olyan szerencsés,hogy van teje, és jó minõségû a teje, az tuti biztos benne, hogy mindenki másnak is jó és sok a teje. Holott ez nem igaz! Nagyon bántó ám amit írtál! Én nem tehetek róla, hogy a szervezetem nem választja kia zsírt a tejembe. Majd reklamálok a Jó Istennél, ha legközelebb találkozok vele!
Üdv
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok,

Eniko,

Banita nem akart megbantani. Szerintem tobbszor is mondtuk neked, hogy nincs rossz tej. Boginak pont a te tejed a legoptimalisabb. Es ne felejtsd el, hogy te mondtad kb. 2 honapja , hogy mar nincs kedved szoptatni, mert unod. Jazmin is alig hizott tudod te is de en 6 honapos kora elott par nappal kezdtem el hozzataplalni. Persze azota meg annyira sem hizik. Vegulis ez a te maganugyed. Itt mindenki csak jot akart neked es Boginak azert nyosztettunk a szopi miatt, de csinald sajat belatasod szerint es ne haragudj senkire.
Nu a ragokaval kapcsolatban: amkor 4 honapos volt Jazmin akkor megduzzast az inye es a nyugosseget a fogara fogtam. Akkor lehutott ragokat adtam neki. O sem tudta meg tartani, en tartottam neki es ugy ragta. Tetszett neki.
A homerozesrol annyit, hogy en masfel evig homeroztem minden aldott nap. Es tudjatok mi lett az eredmeny? Semmi. Bar valakinel hasznal biztosan. Csak annak szerintem nem kell homerozni. En minden reggel azonos idopontban csinaltam es szajban. Mostanaban olvastam vmelyik topicban, hogy a huvelyi es a vegbeli sokkal pontosabb. Tablazatban kell vezetni mert ugy jobban latszodik. Az ovulacio elotti nap lecsokken kicsit, majd masnap ugrik kb 0,5 fokot es kb azonos szinten marad a menzesz napjaig, amikor lecsokken. Valahogy igy.

Pont tegnap irtam a baratnomnek, hogy jazmin ugy dontott nem lesz foga (sporol a fokremmel). Erre o visszairta, hogy mar nagyon jo mufogsorokat lehet kapni. Kép Kép A hazunkban van egy 8 honapos kiccsavo, akinek 8 foga van mar. Kép

Ildianyu,

a Tescoban mar megszunt a Vivendi, csak a Szechenyi teren van a Vorosmarthy u-ban.
Gomboc pedig nem olyan nagy, mert Jazminnak is pont a 13. heten volt a genetikai uh es nagyobb volt. Igaz, hogy Jazmin mereteivel eloszor nem volt baj, meg a szeptemberi uh-n is jo volt. Valoszinu utana tortenhetett valami a mehecskelepennyel.

Orsi, koszi a bokot, az eletben is ilyen suttyo vagyok am. Kép Kép

Banita,
szolj azonnal, ha megszuletik a babo.

Agci ,
vegre itthon. Remelem mostmar tobbet irsz, mert hianyoztal nagyon. Kép

Lara,
akkor mikor lesz tali? ne csutortokon, jo? Cimet is kuldj

Norcsi volt nalunk tegnap este, elszaladt az en megmaradt bogyoimert. neki bevalt. Eszti baba meg csak szopizik es Norcsi szerint kicsit leallt hizasilag, de szerinte azert , mert nagyon mozgekony. kb 6,5 kg. Szerintem tok normalis suly.

Az idojaras valtozas kicsit megviselte a mehecskemet. Penteken toltottem a 14. hetet.

Ma 1 eve, hogy elvett a ferjem! Kép

Nu ennyi jutott az eszembe (vagy a fejembe?)
csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: