Új privát üzeneted érkezett!

Már megint elveszett a manóról a kép amit múltkor feltettem, most itt egy másik.Kép
Már magától feláll és nagyon élvezi Kép

Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


AndiKép

köszi a drukkot, sikerült nekiKép
Gergő csak nov-től fog járni, mert október végén tölti be a 3-at. Az I. ker-be fog járni, az ovi a várnál van.
Gratula az ácsorgáshozKép sokat nőtt a leányzó, mióta nem láttamKép

A montessori módszerről ezt találtam itt a babaneten, szerintem jól hangzik, Gergőre rá is fér:

Montessori irányzat:

A Montessori-módszer Maria Montessori nevéhez fűződik, aki 90 évvel ezelőtt nyitotta meg első intézményét Casa dei Bambini néven Rómában. Pár év múlva a módszer már elterjedt Nyugat-Európában és Amerikában is, majd nemsokára ismertté vált minden kontinensen. Rövid visszaeső szakasz után a 80-as évek óta újra reneszánszát éli szerte a világon. Ez azzal is magyarázható, hogy a mai világban a tudományok gyors fejlődése miatt nem a tudás mennyiségére, hanem a személyiség formálására, a képességek fejlesztésére kell törekedni. Maria Montessori pedagógiájának legjellemzőbb mondata: "Segíts nekem, hogy magam csinálhassam!"


A Montessori pedagógia célja az, hogy nyugodt, békés légkörben egymással toleráns, segítőkész, tevékeny gyermekeket neveljenek. A gyermekek saját tapasztalatok alapján tesznek szert az alapvető ismeretekre, problémamegoldó gondolkodásra. Cél az is, hogy leljék örömüket az ismeretszerzésben, a kreativitásban, önmaguk fejlesztésében. Ismerjék, szeressék és védjék a környezetet. Vegyék észre mindenütt a szépet, tudjanak gyönyörködni a művészeti alkotásokban.

A kölcsönös megértés és szeretet, az interakciók, önmaguk és egymás megismerésének közös élményeknek eredményeképpen alakítsanak ki harmonikus gyermekközösséget. Boldog gyerekek legyenek. Elsődleges feladatok közé tartozik az önállóság fejlesztése. A gyermekek saját tevékenységük által tanulnak, többnyire önállóan javítják ki hibáikat. Alapszabály, hogy egymást nem szabad zavarni, bántani, rombolni. A gyermekek megtanulják kivárni egymást, és tisztelni a másik foglalatossághát. Megtanulnak örülni a másik eredményeinek, segíteni egymáson. Itt a cél az összetartozás, az egymásra figyelés, az önfegyelem és a felelősségtudat kifejlesztése.

A Montessori óvodákban nagy súlyt fektetnek az anyanyelvi nevelésre, az egészséges életmódra, a játékra. A gyerekeket megismertetik a világgal, részesülnek művészeti nevelésben, mozgásfejlesztésben is és segítik a matematikai gondolkodás alakulását. Nevelési elveik közül a legfontosabbak a gyermekbe vetett bizalom, a szépség és szeretet az óvodai életben, a csend ismerete és átélése.


pusz
J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok!
Mi is megjöttünk,de persze most aztán lehet takarítani az 1 hetes portKép
A képek mindenkiről szupikKép Vissza olvasni nem tudtam,de a képeket megnéztem. Nekünk is jól sikerült a nyaralás,leszámítva azt hogy még indulás előtt Dominik belázasodott,és hányt(torok gyull.) de mire indultunk már tök jól volt,a bika adag antibiotikumtól. Na meg őt is betalállta egy kullancs,úgy hogy Judy eszembe is jutottálKép

Jövő héttől nekünk is 1 hó bölcsiszünetKép Már előreKépKépKép Jöhetnek a talik! Van kedvetek néha du.ánonként átmenni strandolni Battára? Vagy ha van valakinek jó kis ötlete valamilyen kimozdulós helyre menni? Én szeretek Judyékhoz menni,de szegény inkább te is kimozdulnál otthonról, én szívesen látlak titeket,csak kínzás a lakótelep,ezért inkább menjünk valamerre,ha van kedvetek! De jó hogy Gergőt is felvettékKép Mennyivel könyebb lesz! Végül is hová vették fel? Géza munkah. felé?
Szóljatok ha taliztok! Dominik nem akar lemenni a játszóra,nem tudom miért de nem találja fel magát,igaz nincs is nagyon játékKép
Puszi
Noémi

Noémi
citrom
 
 

 
 

Hali,

Mindenféle kimozdulós ötlet támogatva Kép Szörnyű szauna van itthon délutánonként. Egyébként lassan már én sem szeretek lejárni a játszóra mert teljesen kirekesztetnek érzem magam. Senki nem beszélget velem és nem nagyon értem h miért. Még jó h legalább ti befogadtatok Kép Mi akár már holnap is kimozdulnánk, csatlakozik valaki?
Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Hali

Noémi
Üdv újra a fedélzetenKép KullancsKép Hogy vettétek észre? és hogy szedted ki? Én még mindig figyelem Gergőnek a helyét. meg persze minden este vizsgálom őket, hogy nincs-e.

Andi
Mikor lezs a szülinap? Gratula előre isKép Torta lesz?Persze hogy befogadunk, sőt örülünk,ha ír valaki. Játszótéri sztori elég gáz.

Tali: hát most nincs kocsim, mert apa az enyémmel jár, mivel az ővé szervízben van, valami hülye szőke nő meghúztaKépKépKép
strand: hát, nem tudom be merném-e vállalni kettővel, elég gáz a helyzet, mióta Kisgé is helyet változtat, ma állandóan a vasalózsínórt/számítógép zsinórt rángatta, lépcsőről szedtem öszze és sorolhatnám. pedig úúúúúgy mennénk. na nem mintha a bájaimat akarnám mutogatniKépKép
szóval továbbra is fenntartom, hogy nálunk talizhatunk, iletve ha lezs autóm, akkor szívesen megyek kimozdulni. Mi sokszor szoktunk menni Martonvásárba is a parkba, bár játékok ott nincsenek csak nagy tér meg jó levegő.

na megyek eldőlök mint a rohadt nádKép
J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Hali,

Juti,
Mi szívesen mennénk akkor bepótolva a múltkorit.
Kisgé is nagyon sokat nőtt és nagyon édesek a strandos képen. A szülinap jövö csütörtökön lesz, ha ráértek szívesen látunk titeket is. Két baba-mama jön hozzánk, Róziék és a másik Judit, velük már találkoztál a baba mama klubban.
Üdv
Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Sziasztok!
Marton nem rosz ötlet,eszembe sem jutott eddígKép
Szóljatok mi megyünk,feltéve,ha nem jön hozzánk senki. Most,hogy tudják az 1 hós bölcsi szünetet jönnek látogatóink. Barátnőim ,és régi vendégeim(munka) jönnének "gyerekezni". De ettől függetlenül szívesen megyünkKép
Andi!
Boldog szülinapot előre is Veronikának,és jó bababulitKép
Játszó: Igen ezt a helyzetet ismeremKép Nekem az volt a szerencsém,hogy ismertem egy jó pár kismamát,még régről. Sokan elkölltöztek. Aki "idegen" szóra sem méltatják. Én mindíg oda hívtam az újakat,mert tudom milyen szar mikor senkit sem ismersz,és még "úgy" is néznek rád. Engem sem szerettek sokan. Nem is ismertek,de elítéltek,mert szőke vagyok,nem tréningbe mentem le a játszóra,és mert nem híztam elKép Ezt is csak onnan tudtam meg,hogy az egyik kismama mondta aki jóba volt azzal a 3-om személyel akik vágták a pofákat mikor lementünk a játszóra. Mert hogy mikor lementünk én látszódtam az egész játszótéren. Aztán megismertek,és más lett a helyzet.Ne érezd magad kirekesztettnek! Nézz át azokon akik ilyenek,ne is törődj velük. Azért vannak aranyos anyukák is. Bár tény,hogy mindenki ritkán jár le közüllük,mert közben bölcsisek,ovisok lettek a gyerkőcök. Tavaly előtt volt a legjobb csapat. Látod mi sem járunk le. Dominik egyszerűen nem akar. Ha le is megyünk 10 perc,és megúnja,mert túl sok játszani való nincs. Nagyon leamortizálták ezt a játszóteretKép

Judy!
Pont kipucoltam a fülét,még semmi. Aztán hátra mentek az apjával focizni,és mikor visszajött,láttuk hogy van valami a füle mögött. Le akartam szedni,mert azt hittem fa ág,vagy levél,és nem jött,akkor néztem meg közelről,és láttam,hogy lábai vannak,és a feje már bent volt. Be a kocsiba,és addíg mentünk míg egy gyermekorvosi rendelőt nem találtunk. Bementünk,és egy csipesszel kiszedte. Mondta hogy figyeljük 4-5 napig,ha pirosodik mennyünk vissza. De hál isten semmi. A mellettünk nyaralók mesélték,hogy az ő fiuknak is rögtön kiszedték,de ettől függetlenűl (nem tudom így kell e írni) Lájm kóros lett a gyerek. Körkörösen piros lett. Maréknyi gyógyszer sokáig,de hál isten semmi baja. Tehát most már ezt is tudom,hogy hiába veszed rögtön észre,ha már befúrta magát,már a veszély fennáll. De gyógyíthatóKép
Ezek az állandó fránya kilókKép Nem csak rajtad van,nálam a ruha ápol és eltakar,de rajtam is van jócskán. Na meg te ráadásul 2-őt is szültél,semmi okod a szégyenkezésre!
Néha irigylem hogy már ekkora kisgé is,néha viszont kétségbe esem,hogy én hogy fogom bírni,néha viszont úgy érzem,hogy menni fog,mint a karikacsapás. De már arra is rájöttem,hogy túl sokat gondolkodomKépKép
Csajok hétfőtől vége az "arany" életnek egy hónapraKépKépKép
Puszi
Noémi

Noémi
citrom
 
 


Hali,

Noémi,
Köszönöm a bíztató szavakat, amikor Robinak panaszkodtam h senki sem beszélget velem akkor kiröhögött. Persze neki ez nem akkora probléma hiszen egész nap emberek között van, ő nem tudja megérteni h nekem mennyire hiányzik h valakivel beszélgetni lehesen. Néha én is gondolkodom azon h milyen lesz ha lesz még egy gyerekünk. Most el sem tudom képzelni h lehet még egy babát ennyire szeretni. Aztán amikor visszanézem a pár hetes fényképeket már most elkap a nosztalgia h milyen kis pici volt! Valamelyik nap volt a játszón egy 8 hetes baba, őt látva annyira hihetetlen h manó már egy éves, hiszen nem régen volt csak akkora. Szóval ne gondolkodj ezen előre, az "élet" majd úgyis hozza a megoldásokat. A bölcsiben milyen napirend van? Pl mikor rakják le őket aludni? Mi van olyankor ha valamelyik gyerek nem akar aludni? Azért érdeklődöm mert nálunk még mindig ez a sarkalatos pont.
Na és akkor mikor szálljuk meg a Juditot?
Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Sziasztok!
Bocs most csak egy kérdés,mert megyek dolgozi.
Van még babaklubb a műv. házba? Vagy szünet van ott is. Ha van mikor,mert gondoltam most hogy Dominik itthon van mennénk mi is.
Andi!
Napirendet nem nagyon tudom,mert Dominik csak de. van. Ebéd után elhozom,és ő már itthon alszik.
Puszi
Noémi

Noémi
citrom
 
 


Szia,

sajnos nincs klub, szünet van. Majd szeptemberben lesz legközelebb. Egyébként kéthetente hétfőn volt 10-től délig.

Xsara,
Te tudod h mikor teszik le aludni a csemetéket a bölcsiben?

Üdv
Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Sziasztok

Tegnap írtam egyet, de úgy látom elszálltKép

AndiKép
Köszi a meghívástKép Szívesen elmegyünk, de ha nem gond még nem ígérem biztosra.

NoémiKép
Biztos bírni fogodKép Lassan eljön a kitűzött időpontKépKépJövő év vége ugye?

Vettem kenyérsütőgépet, most készül az első alkotás.
Ma elmentünk a mammutba, apa Madagaszkárt nézte Nagygével, én meg vásárolgattam KisgévelKép
Képzeljétek tegnap éjjel olyan kóma voltam, hogy magam mellé vettem Gellértet és simogattam, hogy nincs semmi baj Gergő, nem kell sírni. aztan lassan ráébredtem, hogy nem Nagygé, hanem Kisgé az és hiába simogatom a fejét, mert szopizni akarKépKép asszem ez már súlyos. Csak hogy biztassalak NoémiKépKépKép

na megyek pihizni, holnap vendégek jönnek
J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Hali,

Juti,
Látom rád fér egy kis pihenés KépSemmi baj, konkrét időpontja sincs a bababulinak csak az h délután mert mind a három babának más a napirendje. Juditék 2 körül jönnek, Róziék meg amikor felkelt a Máté. Nálam is van kenyérsütő gép, néha nem úgy sikerül ahogy én elterveztem, de általában jók a kenyerek. Szoktam sütni rozsosat v tönkönybúzásat vagy magosat. Milyen típusút vettél?

Noémi,
Szóval jövö év végére szeretnétek a másik babát? Nagyon izgi!

Üdv
Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


SziasztokKép

Andi
Sikerült a két kenyér, az első rozsos-diós lett, a másik fehérkenyér. A gép, egykaros, fekvő kenyeret süt. szerntem olyan mint a többi, 12 program, lekvár, pizza, kalács...időzíthető. A neve AFK, 14 e pénz volt, ez középkategória. A legolcsóbb 7 a legdrágább 21 e volt, de sztem nagy különbségek nem voltak, bár a drágábbak kétlapátosak. A tönkölybúzás, és a magos hogy készül?
Hát, még mindig nem tudok írni a csüt-ről. Holnap nődokihoz megyek, valami nem okés úgy érzem. Kocsim pedig még apánál.

Fáradtság: hát igen. Jönnek a fogacskák. Ma is volt egy óra nyüglődés éjszaka, szopizott, gondoltam adok neki dentinoxot, de hiába...Aztán megint szopival aludt be. ilyenkor csak az jó. pedig nappal simán elalszik cumival is...

Ja, Kisgé megint nem hízott, csak 6 dekát 2 hét alatt. Előtte hónapban semmit. Most 8,3 kiló, 9 hónapos lesz. Mit adjak neki? kétszer eszik gyümit és kétszer főzit husival, meg szopi sokszor.

puszi
J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok!
2.gyerek:
Eltolva jövő májusig. Végig gondoltam,és nem akarom,hogy szept. vagy a környéki gyerek legyen,mert Dominik akkor kezdi az ovit. Nem akarok hirtelen ennyi válltozást neki. Viszont téli kellene hogy legyen,mert a kisruháink téliek,de karácsonyi gyerkőcöt sem akarok,mert megint csak Dominik karácsonyát nem akarom elrontani. Már megint ez a túl sok gondolkodásKép

Judy!
Nem okés? 3. zebra csíkocska?Kép
Megnéztem,és Dominik 9 hónaposan 8800 gr volt. Az előző hónaphoz képest 70 dkg-ot hízott. Sőt utána 2 hónap alatt hízott alig 1 kg-ot. Szerintem kisg teljesen norm. súlyban van. Vagy valaki mást mondott,hogy aggódsz? Amit írtál tök jó kaja mennyiség,és még válltozatos is.
Fog,fáradtság:Kép,de legalább jönnekKép

Andi!
Na jellemző,egyszer mennénk babaklubba,akkor is szünet vanKép
Bölcsi napirend:
Annyit én is tudok,hogy reggel negyed 9 felé reggeli,aztán játék,10 körül tízórai,majd játék. Fél 12 felé ebéd,és dél körül (ebéd után) alvás,ami kb 2 óra,de ha több nem kelltik fel őket. Atöbbit nem tudom.

Régen szerdánként a Sárkányvárban voltak foglalkozások kicsiknek. Felakartam hívni őket,de nem veszik fel. Ne hogy úgy járjak,mint a klubbal,hogy elmegyünk,aztán kiderl,hogy szünet van. Na mindegy ha még működik,akkor szerda de. ként átmegyünk Domival,esetleg ha van kedvetek csatlakozzatok! Meg gondoltam beiktathatnánk heti 1 játszó házat is a Pán Péterbe. Vélemény?

Jjj,már annyiszor akartam mondani,a Bp. tv-n. minden du.án 4 körül jópofa zenés gyerek műsorok szoktak menni. Dominik aki nem nézi a tv,legalább is a mesét,ezt imádja,leül,és csak bambul,amíg tart,kb. 20 perc. Nézzétek meg,mert tényleg jópofa. A leg jobb amikor a Bóbita együttes szórakoztatja a gyerekeket.
Puszi
Noémi

Noémi
citrom
 
 


Hali

Noémi
Nem zebraKépKép Még meg se jött a szopi miatt. Nem is hiányzik. Csak valami fájdalom, meg folyogatás, már bocsánatKépKép Persze lehet, hogy már nem is lesz a régi ez az alkatrészem semKépKép
Ma hirdette az érdi lap a Sárkányvárat, hogy nyári ovi, játéknapközi. 424-3140 a szám, esetleg próbáld megKép
Játszóházba mi is szívesen csatlakozunk, ha meg lesz a kocsim.

mind2 kölök órák óta ájultan alszik. ilyen sem volt mégKépKép

J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Ja a hízás miatt a védőnő paráztat. Én nem aggódnék, bár, tény hogy másfél hónap alatt kb 15 dekát hízott. Szóval mondta hogy tömjem gesztenyés bébiétellel, meg biscotti babapiskótával, adott tápszermintát is.

J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok,

Juti,
Megnéztem én is Veronika súlyát, 9 hónaposan volt 8250 gr és nem mondták rá h vékony lenne. Lehet h most a foga miatt a szervezete nem a hízásra koncentrál és ráadásul a kép alapján sem hiszem h aggódnod kéne. Tönkölybúzás kenyérnél 1/3 rész teljes kiőrlésű tönkölybúzalisztet és 2/3 rész sima lisztet adok hozzá, magosnál pedig az első sípoláskor kell beletenni az én receptem szerint 1 evőkanál vmilyen magot (napraforgó, szezám) Nálunk is hasonló a menü, reggel felkelés után szopi, aztán egy kis szendvics paprikával, ez az egyetlen zöldség amit hajlandó nyersen megenni, aztán tízóraira gyümi, ebédre főzelék husival v ha olyat főzök amit ehet akkor abból, uzsira v gyümölcs v lekváros kenyér, vacsira megint főzelék csak hús nélkül. Mi jövő héten megyünk tanácsadásra, kíváncsi vagyok mennyi a súlya. Mikor lesz kész a kocsid? Nekem is aránylag későn ( manó 9 hónapos volt) jött meg a szülés után először de tényleg nem hiányzott. Remélem nincs semmi gáz.

Noémi,
Köszi az infót, ez hasonló a mostani napirendünkhöz bár manó most még kétszer alszik. Pont ezért délelőtt mi nem nagyunk tudunk elmenni mert először általában 10 -fél 11 körül alszik. Vagy esetleg dél és 3 között ha ott megoldható az etetés. Délután pedig 3-fél 4 felé. Szóval inkább fél 5 után tudnánk menni a játszóházba. Az jó nektek? Milyen foglalkozások voltak? Lassan mennünk kéne nekünk is valamerre mert már unatkozik és egyre akaratossabb amitől égnek áll a hajam néha. Ja még azt akartam megkérdezni hogy mindkét bölcsiben júliusban van szünet?

Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Képzeljétek ma van a szülinapom! Kép Már nagyon öregszem és egyre ráncosabb vagyok mert manó eltörte a szemránckrémemet!

Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Andi
Boldog szülinapotKépKép

J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Hali,

Köszönöm szépen! Nem volt valami nagy felhajtás, Robi is este fél 10-kor jött haza. Majd hétvégén megünnepeljük a manóéval együtt.

Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Sziasztok!

Andi!
Boldog szülinapot anyának,és lányának isKép
Mikor akarod bölcsibe vinni?
Nekünk is a du. áni kiruccanás a jobb.

Judy!
Azért írd meg,hogy mit mondott a nőgyogyi,mert jó tudni,ha valami másként működik,működhet a gyerek szülés után. Biztos semmi gáz nincs.
Akkor tömjed kisg-t. Bár nem hiszem,hogy baj lenne a súlyával.

Sárkányvár:
Köszi az infót Judy,de már közben felhívtam őket. Hát kimondott foglalkozás nincsen,mert itt itt is nyári szünet vanKép A napközi meg, gyermek megörzőként funkcionál inkább. Szóval semmiKép De mit szólnátok,egy jövő hét szerda du. fél 5 körüli indulással Pán Péter játszóhoz?

Puszi
Noémi

Noémi
citrom
 
 


Hali,

Nekünk jó. Bölcsi: arra gondoltam h ha júliusban van szünet akkor utána kezdenénk a beszoktatást.Mármint jövő augusztusban. Főleg az elején nem szeretném ha nem uagyanaz a gondozónéni lenne vele. Bár múltkor egy másik topicban olvastam az egyik anyuka beszámolóját és mit ne mondjak eléggé elbizonytalanított. Nem tudom h hogyan fogom tudni elviselni h sír. Nektek hogy ment?

Judy,
Mi volt a nőgyógyásznál?

Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Hali

Andi
Ne haragudj, de inkább lemondom a mai napotKép Ma lesz kész apa kocsija, addig még kell neki az enyémKép Jó bulit NektekKép

Nőgyógy: minden okés, kaptam azért kúpot.

Jövő hét szerintem nekünk is jóKép

puszi
J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok!
Akkor a jövőhetet megbeszéltükKép

Andi!
Beszoktatás,csak szeptembertől indul,mert szeptemberben mennek el az ovisok. De pl olyan is volt aki aztán év közben kezdte a beszoktatást. Nekem szerencsém volt mert mire Dominik másodjára elkezdte a beszoktatást,addígra már olyan nagy fiú lett,hogy semmi gond nem volt. Megbeszéltem otthon vele,hogy anya nem marad ott. Tündéri volt,mert 1 hét után ottmaradt egyedül. Picit sírdogált kb 3 napig,de azt is úgy,hogy nyújtotta a kezét a gondozó néninek,sírdogállt,de mondta,hogy szia anya, integetett,és hogy menjek érte ebéd után. A köv. héttől kezdve már semmi nem volt. Szépen bement. A sírás,hát igen attól függetlenül nekem az is fájt,hogy más gyerekét láttam,halottam sírni. De nagy kamu gépek ezek a gyerekekKép amíg a szüleit látta levágta a hattyú halálát,ahogy a szülő kitette a lábát vigyorgott,és ment játszani,mintha elvágták volna. Csak jelenetet rendezett a szüleinek. Dominik beszoktatásakor nem az eredeti gondozó néni volt vele,mert az lebetegedett. Aztán mikor visza jött simán elfogadta. Miért bizonytalanodtál el?

Judy!
Nőgyogyi:Kép
Puszi
Noémi

Noémi
citrom
 
 


Hali,

Noémi,
Hogy miért? Hát talán már nem is vágyom annyira vissza dolgozni főleg ha ilyen nagy sírás az ára. Jó tudom h ne kalkuláljak előre, úgysem az történik amit én elgondolok. Ha csak szeptembertől indul akkor esetleg Dominik helyét átadhatnátok nekünk Kép
A Pán Péter játszóház a vadabb? Azért manó is tud majd valamivel játszani, ugye?

Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Hali

Andi
Hogy sikerült a szülinap? Remélem nem haragszol, hogy nem tudtunk elmenniKép És még mindig nincs kész apa kocsija, talán ma. Jó lenne, mert azzal akarunk hazautazni a hétvégére.

Noémi
Kamugép DominikKépKép Hattyú halálaKépKép

Én is biznytalan vagyok az ovivalKépKép Úúúúúgy fog hiányozni Nagygé, nekem is, de főleg GellértkénekKép Dehát ez az élet rendje.
Írtam már, hogy én is elkezdek egy sulit szeptembertől? Kíváncsi leszek. Már tavaly is volt egy fellángolásKép

Jó hétvégét. Jövő héten talizunk. Apropó,a meghívás is áll ám még!

na pá
J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok,

Judit,
persze hogy nem haragszom. A party jól sikerült, manó majdnem belenyújt a gyertyába persze amit arra az egy percre gyújtottam meg h le tudjam fényképezni. Mire elmentek a csajok én nagyon elfáradtam. Igaz előtte este még fél 11-kor csináltam a sütit. Végülis nem tortát sütöttem hanem ilyen túrós, barackos babapiskótásat. Most már jobban el vannak egymással a csemeték, csak nehéz összeegyeztetni az időpontot mert mindhármójúknak más a napirendje. Holnap mi is megyünk anyuékhoz ünnepelni, ma este még csinálhatok egy adag tiramisut. Aztán meg majd nem győzöm a tornát. Hétfőn végre eljutottam a konditerembe. Jó mésfél órát izzadtam a futógépen, a biciklin és a taposón. Milyen sulit akarsz elkezdeni?

Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Sziasztok

Judy!
A kis oksKép Tényleg milyen suli?

Andi!
Igen a Pán Péter a vadabbKép Annyira nem gáz, Dominik 8 hós volt mikor először mentünk,ő feltalálta magát,de hát fiú. A lánykák mások,úgy hogy passz. De szerintem el lesz. Van konyha,"gumi szoba" szerű,egyszer ki kell próbálni,aztán majd kiderül.

ovi,bölcsi:
Teljesen megértem az aggodalmatokat. Mikor először maradt ott,tök üresnek éreztem mindent,bele értve magamat is. Nem találltam a helyem hirtelen nem tudtam mit kezdeni az időmmel,és az ürrel bennem. Gondolkoztam is rajta,hogy inkább nem viszem. Aztán elmeséltem a bölcsibe a gondozónéniknek,akik szerint nekem fájdalmasabb az elszakadás,mint Dominiknak.Amennyire vártam,hogy el kezdjük a bölcsit,annyira vissza fordítottam volna az egészet az elején. És,akkor fájt,most már hál isten,de tényleg,mert Domi nagyon jól érezi magát. Õ könnyebben "le mondott" rólam,mint én róla. Jött a védőnéni,és neki is mondtam,hogy nehezen viselem,és nem is értem,hogy miért mondják az anyukák,hogy olyan jó kicsit nélküle lenni,nyugiba főzni,takarítani,dolgozni,kikapcsolódni. A védő néni is azt mondta,hogy higgyem el,ez kell Dominak. Õ jól érzi magát,és ez a lényeg. Tudnillik, Dominik azért kezdte el a bölcsit,mert nem találta fel magát otthon. Unatkozott,velem sem volt el. Akkor tanácsolták a bölcsit,mert társaság ígényes a gyermek. Hát jó egy próbát megér,hátha tényleg beválik(gondoltam) és tényleg. Mint mondtam semmi gond nem volt a beszoktatássalKép Sőt,itthon is jobban feltalálta magát du.nonként. Most,hogy itthon van,egy kis angyalKép rá sem ismerek,olyan mintha itthon sem lenne. Nem tart fel,sőt segít,vagy játszik,de már nem nyúzKépKép

Hát igen de ott vannak azok a gyerekek akik nehezen szoknak be. Na azoknak nem erőltetném,ha csak nem lenne fontos,mert pl az anyának dolgoznia kell. Láttam ilyet is,de aztán pár hónap és megszokta. Mondjuk az is igaz,hogy egyszer el kell szakadniuk,el kell engedni őket(jó persze,ezt nem ideje koránt értem) ha nem a bölcsibe,akkor az oviba,és azt mondták,hogy sírás szempontjából ez mindegy. Meg kor szempontjából is. Mert amelyik a bölcsiben nehezen szokja meg az az oviban is nehezen fogja,és akkor csinálja vele végig ezt a tortúrát.
Érdekes dolog,hogy soha nem gondoltam arra,hogy bölcsibe adjam. Sem szülés előtt,sem utána,ezt tényleg a sors hozta így.
Jó hétvégét
Sziasztok
Noémi

Noémi
citrom
 
 


hali,

Képzeljétek nagyon jó napunk volt ma. Lementünk anyuékhoz, jöttek a testvéreim és az unokatestvéreim is. Manó nagyon élvezte h mindenki vele foglalkozik, játszott az új játékaival és produkálta magát h figyeljenek rá. Már elvan akkor is ha én kimegyek a szobából úgyhogy egy kicsit tudtam pihenni. Szerencsére az alvással sem volt gond, kicsit hosszabb ideig tartott mint itthon de nem is sírt.
További jó hétvégét!
Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Sziasztok!
Akkor szerdán játszó házas tali?
Puszi
Noémi

Noémi
citrom
 
 


Hali

Mi is hazaugrottunk a hétvégére. Géza kiment a Volt fesztiválra a tankcsapdára nyakig érő sárban, én inkább kihagytamKépKép

Andi
Akkor jól sikerült a hétvégeKép Hány tesód van? Ügyyi vagy a tornávalKép Hol voltál kondizni? nekem van itthon ellipszis trénerem, de csak a szoba látványát rontjaKépKép kéne hajtani nekem is.

Noémi
Játszó házas talo okésKép Bár apa elutazik, úgyhogy mind2 kölköt vinnem kell. Remélem majd besegítetekKépKép

J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Hali,

Oké a tali, de remélem Juti hogy hozod kisGét mert ha manó nem találja fel magát legalább lesz kivel játszania. Két tesóm van, egy öcsém és egy húgom. Kondiba átmegyek Budaörsre mert ott heti 1 alkalommal céges lehetőségem van. Ezt az ellipszis trénert én nem szeretem mert képtelen vagyok egyszerre helyesen használni a lábamat és a kezemet. Nem írtál a suliról! Hol fogunk találkozni? Jó lenne még itt mert nem tudom h a Camponának melyik részén van a játszóház.
Üdv
Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Andi
Nekem meg egy bátyám és egy nővérem vanKép
Suli: Jogi szakokleveles közgazdász képzés az eltén.
Hát, én meg azért nem használom a gépet, mert félek, hogy csak vastagabb lesz a combom/karom, stb-m.
Szerda: viszem Kisgét. A játszóházak tök egyszerű, ahogy feljössz a parkolóból a mozgójárdán jobbra a földszinten vannak, a tropicárium irányába.

J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Hali,

Mit kell vinni a játszóházba?

Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Andi
Semmi extrát. A cipőt le kell venni majd a gyerekeknek és a felnőtteknek is. Sok cuccot ne hozzál, bár van szekrény. Van pelenkázóhelyiség is. Ja és pénztKépKép

Képzeljétek, ma felállt KisgéKépKép egyre fárasztóbbakKépKép persze nagyon örülökKép
Jövő héten Nagygé anyuméknál nyaral. Egész furcsa lesz egygyerekesnek lenniKép
J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Juti,

Felállás Kép Már akartam kérdezni hogy ennek a nagyon vigyori fejnek mi a kódja? Mi ma kora du voltunk bennt a munkahelyemen, mindenki el volt ájulva h már milyen nagy és milyen szépKépKicsit tovább maradtunk a kelleténél úgyhogy jól behergelte magát mire hazaértünk. Most még alszik. Holnap időben lerakom és akkor tudunk menni. Szóval akkor ott találkozunk? Ja és mennyi pénz 1 óra?
Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Sziasztok!
Akkor holnap,4.45-5 körül tali ott.

Judy!
Majd csak megbírkozunk a gyerkőcökkelKépKép
kisgnek,nagy gratulaKép

Andi!
Pontosan nem tudom az árat de ezer fölött van egy óra,ja és most jut eszembe,hogy 1 év alatt tavaly előtt még ingyenes volt. Szerintem mond nyugodtan,hogy Veronika még nincs 1 éves. De ha fizetsz is csak egy főt kell,mert a hozzátartozóé ingyenes.

Puszi
Noémi

Noémi
citrom
 
 


Noémi,

Köszi a tippet, majd megpróbálom hátha nem kell fizetni. Akkor ott találkozunk.

Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Hali,

Bocsi h tegnap nem tudtunk menni de manó nem akart elaludni délután. Nem tudom h miért, leraktam 3-kor ahogy szoktam aztán 4-ig üvöltött az ágyában. Akkor feladtam és kivettem. De elég nyűgös volt így nem mertem elmenni vele. Aztán este is elég nehezen sikerült elaltatnom. Csak bosszantott a dolog mert nagyon menni akartam. Ma reggel voltunk tanácsadáson. Hát ő sem sokat hízott az elmúlt 2 hónapban, összesen 30 dkg-t. Most 9,05 gr. Megkapta az agyhártyagyulladás elleni oltást is, nagyon sírt szegénykém. Remélem h nem lesz semmi gikszer ma. Na és milyen volt a játszóházban?

Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Andi
Kár hogy nem jöttetek. Ilyenkor az autóban nem szokott aludni egy kicsit? Jó volt amúgy Kisgé is feltalálta magátKép Pedig ő sem aludt délután, de mivel Nagygének beigértem a játszót, muszáj volt menni.

J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Hali,

Ha hosszabb útra megyünk akkor a kocsiban mindig elalszik de szerintem a Camponáig nem aludt volna el. Na mindegy. Mivel játszott Kisgé? Meddig voltatok?

Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Hali

Andi
Fél hét után jöttünk el. Kisgé az elkerített babás részen hömbölgött, a labdákkal meg a kockákkal játszott.

Noémi
remélem jól éreztétek magatokatKép

Kedvenc fotóm tegnapról:

Kép

Jó hétvégét
Judy

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Juti,

Nagyon jó ez a képKép Na meg a traktor is. Manó is kapott egy dömpert, mindig ütögeti a szélét h rakjam bele. Nagyon nagyok már a fiúk. Kisgé már milyen szépen ül, amikor én láttam utoljára akkor még nem ült.
Na jó éjt!
Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Halihó

Na egygyerkőcös lettem, tegnap elvitték a nagyot anyuék. ÚÚÚÚÚgy hiányzik. A vonatozást példásan viselte, pedig 2,5 óra. Igaz előtte az állomáson picit meggondolta magát. Otthonról meg telefonált, hogy hurrá, megérkeztünkKép
Tök fura, csönd van, időm mint a tengerKép

Noémi
Igen eltűntél a PP óta, minden oké?

Andi
Hogy telt a hétvége?

na pusz
J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Hali,

Szombaton voltunk a kamaraerdei sportpályán céges rendezvényen, nagyon nagyon jó volt Kép Volt kaja, pia, cigányzene . Manó is pancsolt a medencében, csúzdázott meg haverkodott egy csomó gyerekkel. Volt egy sátor tele játékokkal, ott is elvolt mint a befőtt úgyhogy szerintem már feltalálná magát a játszóházban, tényleg. Viszont a ma hajnalunk az rémes volt, kijött a 8. foga és 2 órát üvöltött. Úgyhogy most hulla vagyok. Megyek és lefekszem. Van kedvetek a héten találkozni? Most már 1000 % h nem jön semmi közbe. Mondjuk holnap v szerdán?

Noémi,
Mizújs?

Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Andi
Jól hangzik a hétvégédKép a fogügy kevésbé. Mi szombaton Velencén strandoltunk, tegnap meg az anyuék voltak itt.
Tali: nekünk jó. Holnap 5-ig érünk rá, szerdán egész nap.

J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok!
Judy!
Nem tüntem el,de szerdán taliztunk,aztán nekem utána,hétfőig kilőve a netezés,mert itthon sem vagyunk. Mi is jól éreztük magunkat,Domi sokáig telefonállt nagygnek,és emlegette kisgt,mint babát,és jújj,és simi,és puszi,stb..
Fura a csend,és nyugalom egy gyerekkel,mi? És még ahogy telnek a napok mlyen fura leszKépKép
A kép szupi,Dominak is van hasonló trakija,de az elektromos.

Andi!
Fog: gratula,de a szenvedés miattKépKép
Hétvégi kaja -pija,ümmKép

A tali nekünk nem jó,mert ma reggelre torokfájással,és takony korral ébredtemKép Pont azon gondolkoztam múltkor,hogy hogyan lehet nyáron megfázni. Hát hideg vízzel jelentemKép Szarul vagyok,szedem a gyogyit,meg kamilla teát kortyolgatok,aztán remélem hoolnapra kifekszem a naggyát.

Puszi
Noémi
Nektek jó talizást,majd legközelebb csatlakozunk.

Noémi
citrom
 
 


Judit,

Legyen a szerda mert inkább a délutáni alvás után mennénk ami ugye kiszámíthatatlan. Neked kisgé hogy alszik? Velencére mi is szeretnénk menni talán most hétvégén lejutunk, na meg a Balcsira is szeretnék.

Noémi,
Jobbulást Kép Máskor ne igyál ilyen hideg vízet Kép

Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 


Hahó

Noémi
Remélem már jobban vagyKép Hát igen, nagyon érdeklődött Domi Kisgé irántKép

Andi
Oké akkor legyen holnap. Kisgé is kiszámíthatatlanul alszik, mostanában reggel ráhúz kb 9-ig (nem veri fel GergőKép) és utána csak egyet alszik kb 12-3 között. De lehet, hogy korábban ébred és akkor délelőtt, délután is alszik másfél órát kb.

Gergő állítólag még mindig jól érzi magát. Pénteken megyünk érte.

na pá
J

Judy

Kép
Kép
Kép
juti
 
 


Sziasztok,

Juti,
Azért milyen ügyes a Gergő hogy egyedül elment a nagyiékhoz. Na meg te is hogy elengedted. Nélkületek volt már ott a nagyiéknál? Akkor holnap mennénk olyan fél 5- 5 körül. Remélem h nem fog esni az eső.

Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: