Új privát üzeneted érkezett!

brassói jóóóó...

Itt ma rakott krumpli készült, 3 beteg gyermek társaságában, 3 órára kész is lett az "ebéd" :D

.:Angi:.
angiszeged
 
 


sziasztok
én ma csirke mellet készítek egy érdekes panírban. Összekeverek lisztet, 2 tojást, só, tej, tömlős sajt, natúr, tejföl, reszelek bele sajtot. ebben megforgatom a husit, majd natúr gabonapehelybe és így sütöm ki. nagyon finom. próbáljátok ki
üdv

Kép
Kép
szandra29
 
 


szandra29 írta:sziasztok
én ma csirke mellet készítek egy érdekes panírban. Összekeverek lisztet, 2 tojást, só, tej, tömlős sajt, natúr, tejföl, reszelek bele sajtot. ebben megforgatom a husit, majd natúr gabonapehelybe és így sütöm ki. nagyon finom. próbáljátok ki
üdv



Húú, ez nagyon jónak tűnik, el fogom készíteni feltétlen!!!
milyen gabonapehellyel finom? Nekem most csak natúr kukoricapelyhem van, a többit már bekevertem müzlinek:(

.:Angi:.
angiszeged
 
 

 
 

Szandra!

Jól hangzik.:):)

Nálunk paradicsomos káposzta,sült csirkecomb,főtt krumpli.

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok.
Bármilyen müzli jó hozzá, a kukoricapehely is.

Mai menü. Kell hozzá muffin sütő, darált hús, vagy sonka, vagy kolbász izlés szerint, sajt, tojás, liszt tej, élesztő. tejföl.
a lisztből, tojásból, élesztőből, tejből tésztát gyúrtam. Hagytam pihenni. addig a darált húsból pörit főztem, a sonkát és a kolbászt kockára vágtam, sajtot lereszeltem.
Kelés után tészta kinyújt, kockára vág, és kibéleltem a muffinformákat. egyikbe darált húst tettem, másikba tejföl + sonka, tejföl + kolbász tetjére sajt, be a sütőbe. nagyon jó vacsi. Másnak mu nkába apának, gyereknek suliba is lehet vinni

Kép
Kép
szandra29
 
 


Szandra!

A muffin saját találmány,v. nézted vhonnan esetleg?(én inkább sütőporosat ismerek)
Biztosan finom.:)
Én pizzát szoktam sós tésztaként sütni.Azt variáljuk ki mivel szereti.
Pogácsát például még sosem csináltam.. :oops:
..majd ezután

Legutóbb kelt almás kalácsot kreáltam.Tojás és tejmenteset..
Nem gondoltam volna,de tényleg jó igy is.Ugyanebből a fajta tésztából legközelebb aranygaluskát tervezek.

Jépafőzejék lesz sült pulyka felsőcombival.Levest még nem tudom.

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


ez a muffin az én találmányom.
Ma rakott tésztát csináltam, elég jó lett.
Na sziasztok :)

Kép
Kép
szandra29
 
 


Na abban biztos vagyok!:)Mármint,hogy jó lett...
Szandra!
Te mivel csinálod a rakott tésztát?Mi kell bele?

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Rakott tészta recept: tészta, amit szerettek, darált husi, bolognai és milanoi por, hagyma, kukorica, zöldborsó, mindegy hogy konzerves vagy fagyasztott, tömlős sajt, natúr, tejföl jó sok, és reszelt sajt.
Tésztát megfőzni, kukoricát és borsót is ha fagyasztott, hagymát pirítani daraálth husival, majd rá a por.
tömlős sajtot, tejfölt összekeverni, bele só, bors.
Tepsi: 1 réteg tészta, 1 réteg húsi, 1 réteg kukorica és borsó, rá a tejfölös öntet, aztán tészta husi, zöldség öntet. összesüt, majd a végén reszelt sajt, még 5 perc sütés.
Jó étvágyat :)

Kép
Kép
szandra29
 
 


Szandra!

Köszi.:)
Mondd csak,tudnál irni vmi specialitást amit a hazádban csinálnak?
Szivesen megtanulnám!

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


szia
persz tudok, de most nem tudom leírni, hisztizik a manó. Ha elaludt írok pár nagyon jó receptet.
üdv

Kép
Kép
szandra29
 
 


most van egy kis időm
Reggelire és vacsira.
kaja neve: Szirnyiki.
hozzávalók:0,5 kg túró , kis liszt ,1 tojás, vaniliscukor, 3 ek cukor, tejföl, tej, olaj.
túrót, tojást vcukrot, cukrot 1 kis tejfölt, kis tejjel és liszttel összedolgozzuk, hogy olyan masszát kapjunk, mint amikor fasirtot sütünk. Majd kis lapos " párnákat" gyúrúnk és olajon kisütjük. Ha kész cukor és tejföl a tetejére.
Ebéd:
Leves: Borscs
hozzávalók: káposzta, bab( szemes), srépa, petrezselyem a zöldje is, karalábé, célka, krumpli, hagyma, kb 30 dkg marha vagy sertés husi, tejföl, vegeta, bors, paradicsompüré 2 konzerv( kicsi)
hagymát apróra, olajon pirít, bele kockára vágott husi, pirít, majd a bab, ezt főzni, ha már majdnem kész, bele a cékla, srépa, petrezselyem, karalábé, ha mejdnem kész :) bele a krumpli., közben ízlés szerint fűszerezni + paripüré.
ezt összefőzni. Tálalásnál tejfölt bele :)
Tészta: Pelmenyi
Tészta: 0,5 kg liszt, 3 tojás, só, tésztát gyúrni, kinyújtani kockákat vágni.
Töltelék: darált husi( bármilyen), bele hagyma apróra kockára vágva, vörös-és fokhagyma is, só+bors
derelyét csinálsz belőle, megfőzöd. A tálalás a különleges: Tányért vajjal kikened, belerakod a forró tésztát, rá citrom leve ( a gyümölcsből kipréselt :) ) és rá bors. nagyon finom.
Na röviden ennyi:)
Majd írok még recepteket.
üdv

Kép
Kép
szandra29
 
 


lányok,van valakinek jó rizskók,és palacsinta receptje???? :D
Ossza már meg velem léccci!!! :wink:

Kép
bibi226
 
 


Bibi! Receptet pontosan nem tudok írni, ezeket fejből készítem, de nem is a mértékek a lényeg, hanem az elkészítés módja.

rizskoch: Az adja meg a könnyedségét, h a kihúlt tejberizst tojáshabbal lazán összekevered.
a övetkezőképpen készítem: félig tejben-vízben főzöm meg a rizst. (Forrás után le lehet zárni, fedő alatt 10-15 perc alatt készre duzzad) Fontos, h hagyni kell kihűlni. Eközben a tojássárgákat (mondjuk 6tojásból) habosra kevered cukorral, megy bele margarin (vagy olaj/vaj- vmi zsiradék). Ezt a masszát a kihűlt rizshez kevered. Majd kemény habbá vered a fehérjét, és a rizshez kevered nagyon óvatosan, h ne törjön a hab.
Ezt sütöd ki, ennyi a lényeg:)

palacsinta: hogy szeretitek? Ha a vékony, könnyű palacsintát szeretitek, akkor abba kevés tojás és tej kell:). Ha emberes, vastagabb, nehezebb tésztát, akkor ne sajnáld a tejet (akár a tejles folyadékmennyiség lehet tej) és a tojást) Én a vékonyat kedvelem és ilyetén az egyik legolcsóbb kaja:)
Én 1 kg lisztből gyártom, mert elfogy, no meg viszünk a szomszédba is, így nem aprózzuk el.
2tojás megy a keverőtálba, némi olaj, pici só, 1-2dl tej, majd kezdem lassan hozzáadagolni a lisztet. Azután víz, majd megint liszt, amíg el nem fogy a kg liszt és annyi vizet adok hozzá, amivel palacsintatészta állagú lesz. Jobb a szóda, akkor bubis lesz a tészta, de ha nincs, kis szódabikarbónát, vagy sütőport is keverhetsz a liszthez.
2-3 sütőben sütöm egyszerre, így gyors.
Imádjuk a túróval töltött palit tejföllel megkenve, sütőben megsütve, majd vaníliasodóval leöntve:)
Meg a rakott palacsintát is, a klasszikus csúsztatott palacsintát, nyamm:)

Ám ma kelbimbó lesz párolva, a picinek meg brokkoli, ajvé:)

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi,köszi!!!! :wink:

Kép
bibi226
 
 


Sziasztok!

Ma igazi jó magyaros kaja van,bableves füstölt csülökkel .
Sütöttem hozzá olívabogyós, póréhagymás, kolbászos kenyeret.Lehet kicsit soknak tűnik de nagyon fini.
Enikő Hefe!Próbáljátok ki....(ja és tettem bele egy kicsi lenmagot)
Aki diétázik ne is nézzen ide :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Sziasztok!

Nálunk volt a hétvégén gyöngyösből mennyei husileves :) A gyerekek nagyon kenték. Meg fánk!

Akkor hétfőn-kedden kruplileves, hagymás rostélyos sültkruplival (ezt kérték)

Ma pedig farhátból leves, másodiknak pulykamell rántva, krumplipüré+spenót+palacsinta!

Bogim beteg, nem megy oviba, ezért ez a sok krumpli :lol:

Szandra klasszak ezek az "ukrán"? kaják! :wink: Bár elég macerásnak tünik az elkészítésük... vagy csak a laikusnak, aki nem ismeri ezeket az ételeket?? :roll: :D Ha csinász fotóznál is :) ?Kiváncsi vagyok hogy néznek ki készen :D

Zita: Nem diétázom :) nyálcsorgatok :lol: :lol:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Ide nem sokszor nézek be, mert mi (praktikussági okokból) rendeljük a kaját, de már ezt az egy oldalt elolvasva is annyi ötletet kaptam, hogy rendszeres látogató leszek! :lol: :lol: :lol:

Szandra: Kössz az ötleteket! :D

Na akkor leírom a tej- és tojásmentes torta receptjét! Lehet, hogy egyezni fog Szilde almás kalácsával, vagy hasonló lesz!

Szal:

Hozzávalók:
4 dl víz (lehet tej is, ha már kap tejes dolgokat, de megfelel a víz is)
70 dkg liszt
pici cukor az élesztőnek
pici só az íze miatt
1/2 élesztő
8 dkg margarin
6-7 db alma, minél több, annál finomabb
fahéj
cukor (a reszelt almához, elhagyható)

A vízből, lisztből, pici cukor, sóból a belemorzsolt élesztővel tésztát gyúrunk (kenyérsütőben is lehet gyúrás-dagasztás programon, ott apróra darabolva a tejhez/vízhez adjuk a margarint), a végén beletesszük az olvasztott margarint és összedolgozzuk. Langyos helyen pihenni hagyjuk, amíg jó nagyra megkel. Közben lereszeljük az almát, ízlés szerint a cukorral, fahéjjal összekeverjük, ha levet engedett kinyomkodjuk belőle!
Ha a tészta megkelt, összegyúrjuk és kicsit lisztes deszkán jó nagy téglalapot nyújtunk belőle, amilyen vékonyra tudjuk nyújtani! Egyenletesen eloszlatjuk rajta az almát és feltekerjük. Közben kicsit kikenjük a kör alakú csatos tortaformát és kb 1- 1 1/2 cm-es szeleteket vágunk a feltekert tésztából. Én először a szélét raktam ki, majd a közepét, ahogy a képen látjátok, de kinek hogy tetszik.

A marcipán figurákat pedig az egyik szomszédunk csinálja egy cukrászdának, abban sincs semmi káros (cukor, margarin, zselatin), csak egy lehelletnyi ételfesték, de a fehér marcipánokat adtam a lánynak majszolni! :)

Kép Torta

Amit a képen láttok, abba én csak vizet raktam!!!

Jó cukrászkodást!
eszter

KépKépKépKép
hefe
 
 


Hefe! Nagyon 5letes ez a csigatorta!! És szép is:)

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Csajok a gyerekorvos házhoz mennyiért jön ki???? (Vagy ez változó/doki?)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


hjajj nem ide akartam, hanem a másikba de itt is lehet ám válaszolni :lol:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő
Egyáltalán nem bonyolultak ezek a kaják. Könnyebb megcsinálni mint pl a töltöttkáposztát.
ha ki akarod próbálni, akkor segítek

Kép
Kép
szandra29
 
 


Sziasztok

Nálunk frankfurti leves, krumpliprósza, majorannás máj.....ezek voltak ebédre.


Nem tudom nézte -e valaki Jamie Oliver műsorát a minap.......Ő csinált egy tuti sütit. Gondoltam megosztom Veletek..

Habcsók Jamie-Zsuzsu módra:
4 tojásfehérje, 20 dkg kristálycukor (barnacukor is lehet és egyéb cukor is) , csipet só. Ezt habbá verni, amíg a cukor felolvad. Sütőpapiros tepsibe simítani. Nem kell egyenletesre, az a jó, ha "dimbes-dombos". 150 fokon megsütni.
Egy maréknyi mogyorót is betenni a habcsókkal együtt a sütőbe egy másik tepsibe.

4dl tejszín, 10dkg cukor, 1 vaníliarúd vagy kiskanálnyi vaníliaaroma. Habot verni belőle.

Valamilyen befőttet (szerintem a vegyesbefőtt az izgalmas, Jamie körtebefőttel csinálta) leszűrni. 2dl befőttléhez 20dkg étcsoki+gyömbér (Jamie befőtt gyömbért használt, de nálunk szerintem nincs olyan, így jó lehet a sima reszelt gyömbér vagy a por alakú is) , pici reszelt narancshéj. Összeolvasztani.

Ha megsült a habcsók rácsurgatni a tejszínes krém felét (nem kell egyentetesen, csak ahogy sikerül) rá a darabolt befőtt, a maradék tejszínes krém és rácsurgatni a felolvasztott csokis krémet. Rászórni a pirított mogyorót és egy kis narancshéjat ráreszelni......

Kicsit macerásnak tűnik így, de szerintem nem az és az íze......na meg a látvány..... :lol: :lol: Vagy névnapomra, vagy húsvétra megpróbálom megcsinálni és akkor mutatok képet...

elnézést azoktól, akiknek kellemetlenséget okoztam a recivel!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu!
A krumpliprósza mi fán terem,azt sem tudom. :oops: Talán vmilyen krumplislepény?
Leirnád hogy csinálod?

Jamie Olivert melyik csatornán nézed?
Én egy könyvét ismerem.Jó,csak sok különleges alapanyagot használ.
Amúgy minden főzősműsorra vevő vagyok.Kár,hogy interneten nem sokat tudok nézni...
Benke Laci bácsit igen,.(az Atv-n is lehet nézni.)

Anyósomnál meg a főzős-tvcsatorna zseniális.Mesterszakács is főz,de pl a TV paprikában hétköznapi magyaros kajákat is készitenek.Ez jó lenne itthonra is.
Szeretem.

:wink:

Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit: Hannának ma van a szülinapja??? :roll: Akkor Isten éltesse :) Vagy fáziskésésem van? :oops: Akkor viszont bocsika :oops: :D

Zsuzsu: Jamie álaltjó, én nagyon bírom, nagyon nyálcsorgatóan főz! 8) Mondjuk ilyen habcsókokat mi nem szeressük, de azért jól hangzik :D

Szandra: Köszi riadóztatlak majd :)

Mivel nálunk mindenki ki van dőlve és egyedül vagyok a 3 beteg gyerekemmel, ezért a mai ebéd sajtos tészta és tojásos leves. 10 perc alatt összedobtam és a kölkök is imádják 8) :lol: !

Pénteken-szombaton csikreaprólék leves volt és rizseshús (pulykahúsból)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő!
Jól látod,tényleg ma van a lányom szülinapja!:):)
Köszi.
Jobbulást az egész családnak!!!!!

Érdekes,hogy Hanna is szereti a tésztákat-szerencsére! :lol: :lol:
Egyszerű és nagyszerű.
Makaróni,sajtostészta,grízes tészta, és most legújabban odavan a mákostésztáért...
Mondta is:Anyu van még itthon mák?Mert ha nincs akkor venni kell!!!
:lol: :lol: :lol:

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!!

Edit!
Ezer bocsi, megpróbálom pótolni az adósságom:
Krumpliprósza: nyers, reszelt krumpli, egész tojás, liszt, só, bors. Összekeverni, serpenyőben lepényeket sütni. Magában is finom (főleg melegen), de mi tejföllel szeretjük.

Jamie-t a spektrumon nézem, ha tehetem.

Nálunk ma paprikáskrumpli lesz kolbival, azt kért Bence. Jómagam próbálom visszafogni magam evés terén.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu! Mit kukorékolsz hajnali fél 5 kor?? :)

Ma kajcsi nálunk: pulykanyakleves sok zöldséggel csigatésztával, zöldborsófőzelék, süt tarja.

Tegnap: paradicsomleves, rakott karfiol

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Melinda!

pisijárat után képtelen voltam visszaaludni.... :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu: nálunk is paprikás krumpli van ma apa kérésére :D Kóbásszal beleszaggatott galuskával. Vius is jóóó nagyot evett belőle. Magyar gyomra van a gyereknek :lol: :lol:
Tegnap s azelőtt csontleves volt és rakott krumpli.

Mivel itthon vannak a kölkök igyekszem gyorsan elkészíthető kajákat főzni, nem tudom a fél napomat a konyhában tölteni....

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Zsuzsu!
Köszi.:)

Nálunk brokkolikrémleves füstöltsajttal,rántott szelet pulykából,rizi-bizi,édeskáposzta saláta

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde! A brokkolikrémlevest hogy csinálod?

Mai extragyors kajánk: kockára vágott csirkemellet kis hagymán megfuttattam, rá mirelit mexikói zöldségköret (fűszer: pici só, delikát, fokhagyma, petrezselyem), majd tejfölös habarás. Főtt tésztával együtt az elkészítés kb fél óra. :) És fini! :)

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Melinda!

Jól hangzik,köszi az ötletet.:)

Igazából a leves is nagyon egyszerű.
Brokkoli,krumpli megfőz sós vízben,bele vegeta.Ez a diétás.
Aztán ugyanez mehet húsleveskockával.
De aki szereti és bírja a hagymás ételeket,annak:napraforgóolajban hagymát,fokhagymát üvegesre pároljuk.Brokkolit,krumplit vízben leveskockával megfőzzük,és ráöntjük a hagymás alapra.Rá öntünk tejszínt.A levest mixerrel pépesítjük.Sózzuk,borsozzuk,tetejét reszelt sajttal díszítjük.

Én vettem a Lidl-ben levesgyöngyöt.Olyan pici bogyók pirítva.Azt szórtam bele.Naggyon finom...:)

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde! Na ezt feltétlen kipróbálom. :)
A Lidlis levesgyöngyöt mi is szeressük, tojáslevesbe, zellerkrémlevesbe is isteni. :)

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Nálunk ma fasírt volt sültkrumplival, céklasalival.
Holnap is ez lesz (maradt a fasírt masszából) csak rizibizivel. Már unom a krumplit de a zuram azt kér minden napra, csak hát hna... Nem valami változatos :?

Tegnap marhaszegy és oldalasból főztem húslevest. És jól befűszerezett csirkecombot sütöttem egybe a krumplival (tepsis krumpli jellege volt) Hát 4 nagy csirkecombot sütöttem meg kb 1,5 kiló krumplival és mind elfogyott :D

Mi ez a levesgyöngy nem ismerem!? :o

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Kép
Ez egy egész friss kép Márkról Kép

Ez pedig még karácsony előtti

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


De béna vagyok, nem ide akartam!!!!! :oops:

Kép
Kép
apátiné tóth zita
 
 


Mai menü

gulyásleves és aranygaluska

Kép
Kép
zitacicu2
 
 


Nálunk ma betűtésztás leves volt (húsleves) és Dubbary csirke :) Karfiolos csőben sült csirkemell lényegében!
Mennyei lett :D
Itt a fotó:
Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő,

ez baromi jól néz ki, és finom is lehet. Manó meg én tutira bevágnánk, de apát ki lehetne vele kergetni a világból. Egyszerűen megőrül már csak a látványától is a karfiolnak, nemhogy megegye:( Ugyanez a szitu a káposztával is és csak egy fél fokkal jobb a helyzet nála kelkáposzta téren, mert rakottan azt legalább megeszi...

Mónika

vesm
 
 


...ja és a lényeg: a karfiolos husit, hogyan csinálod meg? Megfőzöd valamennyire előre a karfiolt és úgy sütöd rá a husival, vagy mindent teljesen nyersen dobsz össze és be a sütőbe?

vesm
 
 


Vesm: Előre megfőzöm a karfiolt. Felszeletelem a csirkemellet, kikloffolom befűszerezem és pici olajon hirtelen kisütöm. A husikat bele egy kivajazott tepsibe, és minden husira teszek 2 karfiol rózsát. Rzekre halmozom rá a világos rántás alapú sajtos, tejfölös "besamellt"! És még a halmok tetejére is reszelek sajtot.
Be a sütőbe ahol készre sütöm!


Mai ebéd: Gyöngyösből leves, rántott pulykamell tejgomba mártással és sült krumpli! :D

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő! Mi az a tejgomba mártás??

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Melinda: tejszines gomba mártás :D

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő! Köszi :) azt hittem egy gombafajta :lol:

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Ezt a tortát még húsvétkor sütöttem, csak most raktam fel a képet a szgépre! :)
Nagymamám féle csokitorta. Finom!!! :wink:

Kép

Kép
Kép
zituska28
 
 


Sziasztok!

Fotórestaurálás: http://www.photoretus.mlap.hu/
Nézz nálam körül! Ingyenes dolgokat is találsz!
Április végéig 50%-os kedvezmény montázskészítésre!

Kép

Kép
photoretus
 
 


Zituska!

Ez jól néz ki:) Leírod, hogy hogyan készítetted? (krémet is, meg főként a csokimázat a tetején; mázból én már annyi félét kipróbáltam, de egyik sem az igazi).

Köszi,

Mónika

vesm
 
 


Mónika :)

Síma piskótalapokat sütök - 4 db - 3 tojásból/lap.
Én azt a csokikrémet kenem rá kívülről is, amivel töltöm (isteni!), néha a tölteléket variálom, lehet bármilyen (mogyoró, gesztenye, vanília...)

Csokikrém:
2 egész tojást habosra keverünk 20 dkg porcukorral, hozzáadunk 2 ek tejet és 25 dkg étcsokit (tejcsoki is lehet vegyesen az étcsokival). Mindezt állandó keverés közben összefőzzük. Kicsit hagyjuk hűlni, még langyosan belekeverünk 28 dkg vajat és ezzel jól elkeverjük.
A vajat én kicsit felolvasztom, úgy keverem bele.

Akkor lesz igazán finom - és szép - ha rendes csokiból csinálod, nem bevonóból, mert az dermedés után megrepedezhet.
Ja, és én 2 adag csokikrémet szoktam csinálni, igaz, mindíg kimarad belőle, de így biztos elég a tölteléknek is, meg a tortát bevonni is!
a maradékot meg a Párom imádja csak magában, kiskanállal! :wink:

Kép
Kép
zituska28
 
 


Sziasztok!

Zituska!

Ez állati jól néz ki apa hozott ma 20 tojást lehet hogy nekiugrok délután..

Leírom miket csináltam a héten hátha még vasárnapi ebéd gyanánt valaki megcsinálja.

Rakott krumpli darált hússal

A krumplit karikára vágom és megsütöm.
Darált húshoz teszek fokhagymát hagymát cukkinit ,répát reszelve,gombát és kaliforniai paprikát.(só bors kakukkfű és rozmaring).Az egészet készre párolom ,majd zsírjára pirítom.
Egy jénaiba lefektetek egy sor sült krumplit,rá a darált husit és a tetejére krumpli megint.Karikára vágott parit dobok rá és az egészet leöntön két tojással összekevert tejszínnel.
Be a sütőbe és kb 30 perc alatt kész.Isteni.A mennyiséget nem írom ezt nagyjából mindenki tudja,de kb 1 kg krumpli és 0.5 kg darálthús kell hozzá.

Zöldséges tokány rizzsel.
Lapockából készítem beledobálok cukkinit parit paprikát gombát és amikor félig kész a husi akkor borsót.Az egészet készre főzöm és én tettem bele konzerv kukoricát is a végén.Rizs köretnek.

Marhapöri galuskával savanyú ubival.

Töltött paprika.

Kép
Kép
zitacicu2
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: