Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Gabi!
A szülés tény, hogy fáj. Ezt én is tudtam, de akkor még csak elméletben. :wink:
Én úgy gondolom, hogy sem Beni, sem az én szervezetem nem volt még kész a születésre. Ekkor jártam a 37 hétben. Szerintem nem véletlenül 40 hét a terhesség. Az a pár hét is számít mind a babának, mind az anyának. Dávidot túlhordtam 5 nappal (legalábbis a doki számítása szerint) és ő pikk-pakk megszületett.

Krisztike hogy van? Éjszakák, hogy telnek?

Nálunk apa nincs itthon. :cry: Olyan rossz, semmi szombat-hangulatom nincs. Nem szokott dolgozni a hétvégén, de most határidős munka van és össze kell magukat kapni, ha beakarják fejezni. :roll:
Még bárhol dolgozott, mindig kikötötte, hogy a hétvégét a családjával fogja tölteni. Ez olyan jó nekem, bár ugye anyagilag jobban megérné, ha hétvégenként is dolgozna.
Szó volt itt nem olyan rég a hétvégékről. Én alig várom mindig, hogy szombat-vasárnap legyen. Sokáig vagyunk ágyba, a fiúk odabújnak, beszélgetünk. Van, hogy nézünk mesét, közben az ágyban reggelizünk. Teljesen más, ha apa itthon van.

Megyek házimunkázok egy kicsit.... Van mit csinálni nekem is mindig. :roll:


Írjatok, majd benézek néha.

Sziasztok!

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Timi
A hétvégék nálunk is ilyen lustizósak :lol: Ma is 10 körül kezdtünk el reggelizni, az ebédhez még hozzá sem kezdtem, de mire megéhezünk kész lesz :wink: Tegnap ágyat huztam, kitakaritottam szóval mára csak a konyhában kell tevékenykednem :wink:
Látom a zselé neked is olyan hatással volt mint nekem, szünet nélküli fájások... :? De legalább segitett!! Mikor Lilikét szültem egy másik csajt is igy inditottak, kb. 2-3 órával kezdték később mint nekem. Másnap du. éppen anyáék voltak nálam mikor egy nő el kezd panaszkodni nekem, h a lánya még mindig vajudik, nem tudja mi lesz és h mennyire irigykedett mikor előző nap látta Lilikét ahogy átvitték az osztályra. Hát kiderült, h Annak a csajnak az anyukája volt. Szegény még másnap du. is kinlódott és a dokija azt mondta, h este 1/2 6-ig mindenképp vár és csak utána császározza meg! Igy is lett.... Szóval mi tényleg szerencsések voltunk, h már az első adag meginditotta a szülést! :wink:

Most megyek mert igy nem lesz ebédünk :lol:
Szép mapot!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Timi
szerencsére már jobban van Krisztike :wink: visszatért a rosszcsontsága is :D és úgy ahogy az étvágya is :wink:
Éjszaka, ma végre az egészet az ágyában töltötte :D
Ettől függetlenül én virrasztottam 3 órán keresztül :cry: :cry:
Most meg megint olyan vagyok mint a mosott rongy, keltünk időben, mert a Pennybe le akartunk menni nyitásra, paplant venni Krisztikének :wink: Még a babapaplannal takarózott, az meg nemsokára kell Esztikének :wink:

Hát én nem nagyon bízom abban, hogy előbb születik a kicsi, a tesók sem siették el a dologot :wink:
Mindegy ha előbb, ha később a gyerekeim szülinapját szeretném itthon tölteni :shock: az mindegy, hogy egyben vagy külön :wink:

Tegnap elkezdtem a raffiaszoknyát csinálni, nem is olyan haladós, most már jó nagy dereka van Adrikának, és kell rávaló bőven :shock:

Én sem szeretem ha hétvégén dolgozik a párom. tegnap is hívták, de nem ment be, délutános után reggel kellett volna kezdenie.
Most meg, hogy közeledek a terhesség végéhez olyan jó ha itthon van :D Szerencsére helyben dolgozik, és nincs is messze tőlünk. Autóval 5 perc alatt itthon van :wink:

Na további szép hétvégét mindenkinek:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 

 
 

Sziasztok! Kérdeznék valamit, hátha tudtok segíteni. :lol: 15hónapos a fiam, ma megrántotta a lábát. Doki azt mondta, kíméljem. :o Tudtok valami tanácsot adni, hogy lehet a legjobban vigyázni, ne törje össze magát? :roll: Ha nem gond, csatlakoznák hozzátok, a salgótarjáni topik kiürült, csak Mókuska (nem tudom a remdes nevét) :cry: nézett oda néha. Legyetek jók. :)
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Csak beköszönni jöttem, dögrováson vagyok :cry:
Tegnap estére ledöntött a láz,a mandulám annyira be van dagadva, h alig tudok nyelni. Egész nap feküdtem mert semmi erőm, most is a gyerekek miatt keltem fel kicsit. Szegény Dani nem érti, h miért fekszem egész nap, érzi, h vmi nem ok... :cry:

Horvathne.d.m.
Bocsi, a keresztneved még nem tudom :lol: Először is légy üdvözölve a topikban :wink: A kisfiaddal kapcsolatban semmi hasznos tanácsot nem tudok adni, nehéz dolog egy örökmozgóval...

Puszi mindenkinek, vigyázzatok magatokra!!!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Ja, én Ildi vagyok :wink:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Horváthné
üdv. közöttünk :wink: :wink:
Kisfiaddal kapcsolatban. Sógornőmék fiának 2 évesen tört el a lába, nagyon ügyesen érzik ők, hogy mennyit mehetnek, akár gipsszel is :shock: :shock: :shock:
Még ebben a korban teljesen lekötni a figyelmét elég nehéz, hátha a többieknek lesz valami jó tippük :D

Ildi
gyÓgyulj meg minnél előbb :!: :!: :!:
Én sem vagyok toppon. Engem is kerülget már napok óta valami nyavaja :cry: :cry: Egyenlőre nem tud kitörni, fene tudja most mi lenne jó.
Én az orromat érzem, hogy az olyan mintha teljesen tele lenne :shock: :shock:
Ráadásul ugye a suliban is pénteken lesz a farsang, délután tanítás után. Elvileg ugye az kötelező, még az sincs, hogy nem viszem Adrit. Hát remélem ott nem szednek össze semmit. Most itt mint már írtam a bárányhimlő van, attól főleg félek, Krisztike meg ugye még nem volt :cry: :cry:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Ildi.
Váltóműszakban vagyunk. Én ki a betegségből, te beleesel. Hasonló tüneteim voltak.
Tudom, milyen érzés két gyerek mellett ágynak dőlni. Nekem nem is sikerült....
Hát, mielőbbi jobbulást kívánok neked!

Gabi!
Örülök, hogy jobban van Krisztike. A gyerekek gyorsabban túlesnek a betegségeken, mint mi.
Nekem most Dávid elkezdett egy kicsit asztmásodni . Sajnos nem sikerül felszakítani a váladékot és neki van ilyen hajlama, hogy beszűkülnek a hörgői. :roll: Ebben az a poén, hogy holnap viszem 4X a gyerekdokihoz és mégis. Na, mindegy....
Most kértem meg a férjem, hogy írasson neki az ügyeleten Ventolint (inhalációs gyógyszer fulladásra), mert kifogyóban és előttünk az éjszaka. Remélem felírják.

Horváthné!
Egy keresztnevet kérünk majd. :D
Én is szeretettel üdvözöllek köztünk. Mesélj, ha lesz rá időd.
A kisfiaddal kapcsolatban: hát hallottam már olyat, hogy meg kell tanítani esni a gyerekeket. :wink: Egyébként meg biztos megtanulja előbb-utóbb, hogy vigyázni kell.


További szép vasárnapot kívánok!

Timi
thimó
 
 


Gabi!

Na, ne....! Micsoda feladványt kaptak Adrikáék. Én sem tudtam a megfejtést.
Ildi, te aztán tudsz. :lol: Ha nem írod oda a magyarázatot, még arra sem jöttem volna rá, hogy lett ÓÓÓR-ből RIGÓ. :oops:


Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Kösz a köszöntőt, és a tanácsokat.

A keresztnevem Móni.

A fiam elég ügyesen esik seggre, ha odafigyel, hogy hová lép. Lehet, hogy nem mindíg figyel :wink: , ugyanis néha bohóc, és akkor az neki a lényeg hogy vigye a lába. :lol:

Magamról: 22év szécsény- 2,5év salgótarján- azóta szalmatercsen élek. Oda mentem férjhez még szülés előtt, és ott is maradtam. :) Sajna a gép nem enged képeket feltölteni, :cry: pedig jó lett volna.
A fiam mostanság nyügice, jön a szemfogunk(2hete).
Nem tudom mi az ami érdekel titeket,mikről szoktatok beszélgetni.

Na legyetek jók, hétfőn visszanézek,hogy mi újság veletek.
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Móni!
A fiadnak van valami gipsz-kötés a lábán? Fáj neki?

Miről szoktunk beszélgetni? Én úgy gondolom, hogy itt mindenki lazán, kötöttségek nélkül, akkor amikor ráér és arról amit meg akar osztani -vitatni, beszélgethet. Általában naponta szoktunk jelentkezni, de minden előfordulhat.... Azért jó tudni, hogy kivel mi van. :roll:

Most a fő téma sajnos a betegségek, ill. megelőzésük voltak. Na meg, ami sokkal vidámabb és érdekesebb, hogy van egy kismamánk, aki nemsokára szül. :lol: Szüléstörténetek is futnak.


Holnap jövök....

Timi
thimó
 
 


Jó reggelt!

Már megint nem tudok aludni :evil: :evil: :evil:
Húúúú de vissza fogom sírni nemsokára ezeket a napokat :oops:

Timi
hát a feladvány rajtunk is kifogott. Én nem tudom milyen értelmi szintű 8-9 éves gyerekeknek gondolták feladni ezeket :shock: :shock:
Pedig Adri okos kislány, de annyira nehezen tudtuk a többire is rávezetni :(

Dávid, hogy van? Milyen éjszakátok volt?
Nekem most már alszik, de úgy horkol :shock: :lol: :lol: :lol:
Már én is úgy látom a sok orvoshozjárás sem jó :roll: :roll: Itt is hiába megyek üres váróra már telefonon napokkal előre bejelentkeznek egy csomóan, úgyhogy ha azok beesnek, persze, hogy őket hívják :? :?

Úgy döntöttem ha meg tudom oldani nem viszem Krisztiánt a farsangra :shock: semmi szükségünk újabb betegségre, főleg a bárányhimlőtől félek :shock: :shock: Majd Tibi időben hazajön :wink: :wink: Max. akkor megy ha esetleg addig a tesója kibújik :D :D

Móni
ahogy Timi is írta bármiről beszélgetünk :wink: :wink:
Korban a kisfiadhoz Ildié van legközelebb :D :D

Képek: ide lekicsinyítve tudsz csak feltenni :?
Én a Nero 7-tel, vagy a Hp. fotószerkesztőivel kicsinyítek, de Ildi tud valami egyszerűbbet is :wink: :wink: Nekem azzal nem sikerült :oops:

Na majd még később benézek, addig is mindenkinek szép napot!!!
Itt köd van és esett az eső :roll: :roll: :roll: Ma se sűrűn sétálunk :evil: :evil:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Az éjszakánk viszonylag jól telt. Dávid velem aludt. :roll: Amikor betegesek nem merem őket magukra hagyni éjszaka.(főleg ilyen fulladásos esetekben)
Szerencsére tegnap az ügyeleten felírták a Ventolint, most kapja 6 óránként +köptető + spiropent. A sok sziruptól már hasmenése lesz...

Pedig biztos élvezte volna Krisztike a farsangot........, de jobb lesz így, mert nem kell paráznod a barihimlő miatt.
Adrika már túl van rajta? mármint a himlőn?

Nálunk az oviban ma van a farsangi. Én azt hittem a múlt héten volt :oops: , de találkoztam a gyógyszertárban egy anyukával és ő mondta, hogy 12.-én.
Egyébként szerintem olyan idétlen módon rendezik: 1/4 9-kor gyülekező, kaja, majd a szülőknek - vendégeknek távozniuk kell és utána kezdődik a felvonulás. Érdekes ... Pedig az én eredeti terveimben az is szerepelt, hogy Dávid is beöltözik, de ezek szerint nem sok értelme lett volna, mert úgysem maradhattunk volna ott.
Így egyik gyerekem sem megy a farsangra. Az ovit valszeg szerdán kezdjük.

Majd a nap folyamán mesélek az Adsl-szolgáltatómról. Elöljáróban annyit, hogy Fogyasztóvédelemhez fordulok. :twisted:

Ildi!
Mi újság? Jobban vagy már egy kicsit?

Zita!
Hogy telt a hétvége?

Móni!
Gyere Te is! Várunk!

Szép napot!
:lol: :lol: :lol:

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Már jobban vagyok egy kicsit, este sikerült leszoritani a lázamat. Viszont a mandulám még mindig nagyon duzzadt és csunya, gyenge vagyok és kába. Ma is pihenek amennyit tudok, apósom reggel elvitte Danit.

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Timi
kíváncsian várom mi a helyzet az Adsl-lel :wink: :wink: :wink:
Ezek mind csak akkor pontosak amikor nekik kell valami, de egyébként.
Nálunk is gyorsították a csomagokat, az alap jön olyan gyorsan mint a mi duplán fizettett csomagunk. Viszont amikor mi köttettük, nem állították úgy be, hogy át tudjunk állni. De mivel mi ezért nem fizetünk, nem sietik el az átállítást, mert mindenkihez nekik kell menni :evil: :evil: :evil:
Tibi már sík ideg :roll: :roll: ráadásul aki csinálja(ná) az itt lakik majdnem velünk szemben :evil: :evil: Szóval nagyon sokáig tartana.

Adrika már túl van a bárányhimlőn, pont így 3 évesen farsangin szedtük össze :shock: :shock: Szóval most ha lehet, és elkerülhető Krisztiánt nem viszem sehová. Levegőzünk, sétálunk inkább :shock: :shock: :shock:
Majd most is megyünk a párom elé, úgysem fog aludni a fiatalúr, ugyanis 10 órakor kelt fel :lol: :lol:

Na a farsangot ne is említsd!!! Fizetünk 700ft osztálypénzt, de a gyerekeknek mindenki vigyen süteményt, vagy üdítőt ki mit vállal :evil: :evil: Ahelyett, hoyg megvennék osztálypénzből, max. utólag befizetnénk. majd felhalmozódik a sok édesség :shock: :shock:
Mondjuk én megmondtam, hogy nem sütök, henem veszek valami dobozosat, amit a köv. héten is meg tudnak enni :wink: :wink:

Dávidnak továbbra is jobbulást :wink: :wink: :wink:

Ildi
remélem most már kifelé mégy a betegségből :wink: :wink:
használd ki az egyedüllétet, és pihizz!!!!

Nekem Krisztián nem hajlandó bevenni a gyógyszert :shock: :shock: azt mondja majd az apjával :roll:

na további szép napot!!!

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!
ILdi, kérek segítséget a képekhez. Még nem bírom feltenni, azért próbálkozom.

A fiam( Levente László) lábán nincs gipsz :) , röntgenre sem küldte az orvos, annyit mondott, a fogától is lehet, izület is lehet, vagy " találjam ki". :( Ma reggel már elég jól mászkált, nem is nyavajgott, eddig tartott volna a fájdalom? :o Ki tudja.
Nátha: mi még nem mentünk bele, bár párszor megközelítettük. Levivel 1hónapja voltunk dokinál, ( Juhász Zsuzsához járunk, Márkus nőgyógyos feleségéhez), de csak fölöslegesen. Két napig lázas volt, jött két foga, harmadnap elmúlt. Pár nap múlva bepöttyösödött Levi, de semmilyen himlője nem volt, köv nap megint elmúlt.
Szülés történetet én is tudok, kicsit fura volt, de a fiam életét megköszönhetem Szásznénak. :D Elsorvadt a köldökzsinór ami a táplálékot biztosította, ennyit tudok.
Császározás előtti nap (csütörtök)mentem UH-ra: hogy hol tart a nagyfiú súlya(35hetesen 1800g). :( Szászné leb...ott, miért nem mentem előbb, már nem mehetek haza csak a fiammal. Szabó Gábor doki megérkezett dél felé, megvizsgált, irány az első zselézés. Fájás csak 1-2volt, éjszaka szintén :( .Pénteken még egy zselé reggelről, semmi hatás, 12-kor megbeszéltük, picur jól van, de inkább bújjon ki, jobban fejlődik. :D 13:02 Levi célirányban a koraosztály felé. :D Család az ajtó előtt sík ideg, :? még egy óra és engem is vittek a szobába,de össze is kellett varrni. Szerettem volna rendesen szülni, de pocaklakó megilyesztette a dokikat, és a családot. Mostmár semmi gond, 15 hónap elmegy nemdokára.
Legyetek jók, mentünk aludni, elszunnyadt a karomon a nagyfiú. Majd este visszakuk.
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Egész nap feküdtem... A közérzetem jobb, bár a fejem még kicsit kába, a torkom nem akar javulni, nagyon csunya. Remélem azért holnapra már jobb lesz. Ha minden igaz holnap is egyedül leszek igy remélem teljesen sikerül kifeküdnöm.

Móni
Huhh, még jó, h időben észrevették! A lényeg, h semmi baj nem lett! Képet le kell kicsinyiteni min. 600*450 pixelre, ugy tudod csak ide feltölteni. A képet megnyitod sima képnézegető programban. A menüből kiválasztod az Image-t, ezen belül a resize menüt. Ekkor megjelenik egy táblázat, ott az units feliratnál a cm-t át kell állitani pixelre, utána már csak a szélességet-magasságot 600*450-re. Ezután ok, file menüből save as, kiválasztod hová mentse és kész. Remélem sikerülni fog :wink:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!
Ildi, sajna sehogy nem megy a kép kicsinyítése, ez van. :(
A picúrnak nagyon örültem,hogy megoldódott, Hajós doki volt, aki ügyeleben felvett, ő magyarázta el hogy mi a legnagyobb probléma a babával. :) Túl vagyunk rajta, meghíztunk, ma már elég jól szaladgáltunk, most már alszik. :) Itt volt apám, délelőtt velem fáradt ki a fiam, du meg apámmal fogócskázott. Csak megijesztette a családot. :lol: Legyetek jók, kidölt a család, és én is.
horvathne.d.m.
 
 


Móni
Ha gondolod küldjél át nekem mailben és én felteszem neked!
rudibigus@citromail.hu

Egy kicsit megint jobban vagyok, ahogy hazajöttek a gyerekek onnantól felvagyok, jövök-megyek... Mostmár csak a torkomnak kéne helyrejönni meg az étvágyamnak. Éppen most erőltettem magamba egy kis szelet kenyeret mert egész nap alig ettem...

Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Móni!
Izgalmas lehetett (vagy félelmetes), az amin te és a picurod végig mentetek. Lényeg, hogy jól végződött. :D Biztos nem lehetett könnyű...
Van egy ismerős család, ott a 3 baba született koraszülöttként. Nem tudom pontosan, hogy hány hétre született, de a súlya alig volt több, mint 1 kb. Az apukája azt mondja, hogy akkora volt, mint egy zacskós tej. :wink: Most két éves már, olyan kis drága. Kicsit el van ugyan maradva a fejlődésben, de azt mondják a dokik nekik, hogy nem károsodott az agyacskája. :)

Ja, a Hajósi dr. innen Gyarmatról ment át botrányos körülmények között Tarjánba. Szakmailag egyébként azt mondják, hogy jó doki, de el volt már szállva hálapénzileg.

Ildi!
Szuper, hogy jobban vagy... Étvágyam nekem sem volt, már szédelegtem, de nem bírtam enni. A férjem veszekedett velem, hogy lehetek ilyen zizi, hogy nem eszek....Egyedül mekis hambi esett volna jól, de az meg nem volt..
Dokinál voltál egyébként? A gyerekek nem lettek betegek? Nem rémisztgetni akarlak, de nálunk végig ment a családon. Bár a férjem annyira pörög, hogy nem ér rá beteg lenni. :roll:

Gabi!
Tegnap már nem írtam. Soduku-val bíbelődtem. Nem hagyott nyugton, amíg meg nem csináltam.
Az Invitel-t kétszer felhívtam már azóta. És mit mondjak, mossák kezüket, mert a T-com eszközhiányt jelzett nekik. Voltam olyan bátor, hogy felhívtam a ügyintéző-hölgy figyelmét, hogy 30 nap van a szerződésben, de szinte kinevetett, hogy ez csak adott technikai feltételek mellett érvényes. De ugye, ő nekem azt mond amit akar, mert leellenőrizni nem tudom. :twisted: Lényeg, hogy október óta várok arra a szar szélessávúra és már febr. közepe és még mindig semmi. Ha én nem telefonálok, akkor ők arra sem méltatnak, hogy tájékoztassanak. (bezzeg amikor rá kellett beszélni, hogy Invitel-lel kössek szerződést, akkor még a mobilomon is hívtak) Egyszerűen nevetséges. Nem is az, hogy ennyit kell várni, hanem, hogy hülyének néznek. Ja, a t-com-ot is felhívtam, ők nem tudtak felvilágosítást adni, hogy hol akadt el a dolog. Most itt állok. A szerződés az Invitelhez köt, ezért más szolgáltatóhoz nem mehetek. Egyébként azért választottuk őket mert február végéig féláron lehetett (volna) internetezni náluk. Na, erről már szépen lecsúsztam.
Most azon vagyok, hogy felbontsam a szerződést velük, de nem tudom sikerül-e. Jó lenne.

Zita!
Remélem, hogy nem lett nálatok senki beteg...


Nálunk ismét esik. Még jó, hogy a postára kellene mennem..., de lehet, hogy elhalasztom holnapra. Dávidot is vissza kellene vinnem a dokinénihez.

Dávidnak elkezdett felszakadozni a váladék. Hát én még köhögésnek így nem örültem, mint most. :wink:

Sziasztok!

Timi
thimó
 
 


Ismeri valaki a Soduku-t? Olyan jó szerintem, de nehéz abbahagyni... A férjem kérdezte este: Mi van asszony, unatkozol? :lol: :lol: :lol:

Vár a házimunka....

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Látom bővült a csapat, szia Móni! :D

Ildi!
Gyógyulj meg mihamarabb!!!
Többieknek is további jobbulást!!!

Adsl ügyek: :( Felháborító mik vannak! Fogyasztóvédelem: :shock:, meséld el Timi, kíváncsi vagyok! Nálunk csak nagy ritkán voltak apró gondok, és általában elég gyorsan rendeződtek is.

Farsang: pénteken volt a fiaméknál, az oviban szerencsére elhalasztották a sok kis beteg miatt.

Az ovis nálunk is úgy szokott lenni, hogy délelőtt és szülők nélkül. Sajna muszáj a helyhiány miatt. Viszont a gyerekek jobban élvezik így, és utólag mi is megnézhetjük a róluk készült dokumentációkat. :D Én általában bemegyek, felöltöztetem a lurkót, csinálok képeket, aztán lelépek.(Mondjuk azért van pár szülő így is aki nem veszi a lapot és ottfelejti magát az egész rendezvényre. :? ) Kaját nálunk is csopipénzből veszik, ez túlnyomórészt gyümi és innivaló, ez fogy ilyenkor a legjobban,némi rágcsa. Süti nem igazán, mert a konyhán ilyenkor farsangi fánk szokott lenni, az bőven elég nekik.

Az isis farsangtól féltem, azt hittem, együtt lesz a felsősökkel, de teljesen külön tartotta az osztály. Bemehettek a szülők is, bár nagyon kevesen voltak. Péntek délután volt, 3 órás mulatság, bőven kitombolták magukat. :D A hamit úgy oldották meg, hogy a cukrászdából hoztak a tanító nénik mindenkinek egy pogit és egy ischlert (így írják?),ez osztálypénzből volt, és volt innivaló még a szülinapi köszöntésekre behozottakból. Ezt a tánc előtt elfogyasztották, aki éhes volt még, az megehette az uzsiját. Egy anyuka hozott még egy tálca sütit csak úgy. :D Így minden elfogyott és a lurkók sem kaptak édességmérgezést. Nekem nagyon tetszett a megoldás. A díszítés is otthonról hozottakból került ki.

Maga a buli is jól sikerült, a gyerekek nagyon élvezték, bevallom én is, bár a fiam nem sokat bagózott rám. :D Ő kalóznak öltözött . Előző este találta ki. Abszolút nem jellemző rá, meg is lepődtünk rendesen. Az igazság, hogy eredetileg királynak készült (most épp totál bele van merülve az Árpád-házi királyok történeteibe, innen az ihlet), de nem készült el a jelmeze. Így az egyetlen jelmezes könyvből, ami otthon volt, épp a kalóz tetszett meg neki, és szerencsére a hozzávalók is megvoltak, alig kellett valamit varrni.
Rajzoltam neki borostát az arcára, meg tetkót, forradást a karjaira, és annyira megtetszett a többieknek, hogy sorra jöttek nekem, hogy rajzoljak rájuk is valamit. :lol: A rögtönzött tetkóstúdiónak óriási sikere volt, pedig nem vagyok egy művész . :lol: Aztán felvonultak a gyerekek, mindenki bemutatkozott, hogy minek öltözött, és persze átjöttek a szomszéd osztályok is (nem volt mindenhol buli, csak két elsős osztályban), volt tánc (inkább ugrálás) is.

Gabi! Nálatok az a 700.-, havi osztálypénz??????

Jaj, nyüszög a pici, megyek hozzá. Még próbálok ma jönni! Z.
zichy
 
 


Helló Zita!

Nem mondod, hogy megint egyszerre írtunk? :lol:
thimó
 
 


Sziasztok!

Timi
hát így tényleg nem semmi a net. Nálunk tegnap gyorsítottak :D :D pont apa töltött valamit le a netről, és közben leállt minden, áááá nem volt ideges :twisted: :twisted: :twisted:
Este szóltunk, hogy állítani kéne a gépet, mert semmi nincs, na én reggel megcsináltam :wink: :wink: :wink: nehogy már ne tudjak nézelődni :lol: :lol: :lol: nem mintha nem lenne egyéb dolgom :wink:

Sodoku-t én is nagyon szeretem, meg a grafilogikát, na apa azért szokott ideges lenni, mert én reggeli közben szórakoztatom magamat, v. vacsi közben :wink: :wink: de minden logikai játék jöhet, most a neten is kerestem magamnak játékot :lol: :lol:

ma vittem vissza Krisztiánt a dr. nőhöz. szépen javul, már csak mára van gyógyszer, nem is kell több :D :D
a nyirokcsomóknak meg több idő kell, hogy visszahúzódjanak, de ezt tudtam Adrikáról. :wink:
Viszont rákérdeztem a bari-himlőre :twisted: :twisted: Hát mondja a dr. nő volt már aki itt szedte össze, de hát ha én már voltam akkor a kicis védve van, max. szülés előtt 5 nappal veszélyes, ha a kismamán akkor jön ki.
erre én persze, hogy kontráztam :twisted: :twisted: , hogy nem is magam miatt, hanem Krisztián miatt és a pici miatt izgulok. Mondtam, hogy a múltkor is a váróban együtt voltunk a himlősökkel, hát azokat tényleg kölön kéne "zárni" majd kinyitják már a fertőző várót :evil:
Ja, azt láttam, hogy nagyon nem tetszett neki, hogy mertem szólni.Mi volt a végszava? Hát várjak keveset a váróban...na de, hogy 8-tól van rendelés, az asszisztens nem írt fel minket, holott mára voltunk visszarendelve, 8-kor 18.-nak íratkoztunk fel....

Zita
igen 700ft/hó az osztálypénz. Tavaly 500 ft. volt, és azt mondták kevés.
Mondanom sem kell bárhová mennek, színház, mozi, pizzéria,, mindíg külön kell beadni pénzt.
Ami a csoportp-ből megy az a mikuláscsomag, farsangra torta, v. süti, nem tudom mi lesz, na meg végül a szenvicset kikönyörögte a tanítónéni.
Mint írtam is üdítő, édesség mindenki visz, ja 28-an vagyunk...tiszta hízlalda lesz :roll:
Anyáknapjára is pl. a nagymamák virágját már ugye külön kellett fizetnem. Szóval a tavalyi pénz is szinte teljesen az osztálykirándulásra ment, mert ugye 7 éves gyerekeket Pestre kell vinni cirkuszba és állatkertbe :roll:
ahelyett, hogy először a megyénket ismertetnék meg velük... Nem értem én ezt a rendszert, de mindegy....

Jó lehetett a farsangi buli. :D :D Kép lesz? :wink:

Móni
tényleg az a lényeg, hoyg minden rendben a picivel. Viszont ott legalább rendesen megnéztek titeket az uh.-on, nem úgy mint a múltkor engem :oops: :roll:

Jól eláztunk mire hazaértünk, itt is pocsék idő van :evil: Ráadásul a fiam a kapucnit sem vette fel, így ugye egy esernyő alatt bandukoltunk, hát jó vizes lettem.
Na meg a fiatalúr egyszer-kétszer bekisérletezett a pocsolyába lépéssel is :roll: :roll:

Szép napot mindenkinek:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Megint egyedül...Bár már tegnap nagyon rossz volt a gyerekek nélkül ma még elvitettem Danit. Mondjuk tegnap volt egy kis "haszna" is, ugy lefáradt, h reggel 1/2 7-ig aludt a saját ágyában :lol: -mert ugye hónapok óta nálunk köt ki minden éjszaka :roll:

Timi
Nem voltam dokinál, pedig a mandulám miatt lehet, h kellett volna. Viszont mivel még szopik Dani nem szedhetek bármit és őszintén bevallom ha nagyon nem muszáj inkább kihagyom... Van itthon Bioparox spray, azzal fujkálom meg van torokfertőtlenitő is.
Soduku - az a játék mikor párban kell leszedni az egyforma elemeket? (én Kiodaj néven ismerem, de lehet, h nem ugyanaz :lol: )

Nálunk jövő pénteken lesz a farsang. Együtt lesz az egész ovinak, sütiket-innivalót (aki tud és akar) vinni kell, ezeket majd pénzért lehet megvenni. Én muffint fogok sütni, meg lehet, h veszek vmi italt is. A tombolához is vinni kell be vmit, majd veszek szinesceruzát, kis füzetet... Jövőre már nem igy lesz, nem bánom -a szülőin is mindenki azt mondta, h a régebbi farsangok jobbak voltak mert minden csoport külön megtartotta magának.

Na megyek hasznossá teszem magam, meg van a látszata a két napos pihenésemnem :oops:
Este jövök :wink:

Szép napot!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Még valami elfelejtettem :oops:

Ildi
közben kiokosodtam bari-himlő ügyben. kaptam róla gyönyörű füzetecskét is :twisted:
Szóval az utolsó pörk leválásáig fertőz :evil: :evil: bár azokban már nincs kórokozó.
Itt úgy írja, hogy 14-21 nap a lappangási idő.
Szóval nem kizárt, hogy túl fogtok esni rajta :roll:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Ja, a sodoku az egyszemélyes-játék, amikor 1-9-ig kell a számokat beírkálni egy olyan mezőben, ahol vizszintesen, függőlegesen, és a kockákon belül is be kell írni a számokat, de mindenhol 1 szám csak egyszer fordulhat elő :wink: :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi!

Már a múltkor is akartam írni neked, csak elfelejtettem, hogy én Dáviddal március 5.-re voltam kiírva és 10.-én született.
Te ha jól emlékszem 4-re vagy kiírva (lehet, hogy nem jól emlékszem, bocsi :oops: ), így még akár egy napon is lehet a szülinapjuk.(tudom, hogy nem sok esély van rá, de hátha...)

A soduku engem rabul ejtett. A netről is töltöttem le vagy 30 feladványt, de még nem volt időm nekiülni. Ellen kell állnom, mert akkor gáz lesz a háztartásban. (így is mindig időzavarban vagyok)

Megyek is....

Zita!
Tetkóstúdió: :lol: :lol: :lol: :lol: (ne szerénykedj, az emlékeim szerint Te egész ügyesen rajzolsz :) :) )

Timi
thimó
 
 


Timi
doki szerint márc. 4 igen, viszont én napra pontosan tudom mikor fogant, aszerint kiszámoltam márc. 6 :D :D
Van már nekem annyi időpontom, majd kijön ha ő úgy gondolja :wink: :wink: elvileg most már lehet, súllyal sem és az idővel sincs gond.

Neked milyen súllyal születtek a fiúk?

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi!

Beni: 3225 g, Dávid: 3995gr. :wink:

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Timi, ha jól tudom, te Őrhalmi vagy. :) "Szerencsére csak" a köldökzsinórral volt gond.OKtóberban is voltam pocaklakó korban 10napot kórházban, :( utánna nekikezdett hízni, majd megint visszafelé az egész. Controllra mentem volna Szabóhoz, amikor kiderült mi a gond, hogy mégsem úgy hízunk ahogy kéne. :( Sem testi ssem lelki gond nincs, megusztuk. :D :D :D

Gabi! Ha te bent úgy érzed, hogy nincs gond a babával, ne aggódj. :) Jól érzi magát, ficánkol, majd tudja mikor van ideje a kibújásnak. :) Ha nem marasztal Szászné az UH-os, nem éli túl a kisfiam.Sajna ez a helyzet. :evil:

Ildi! Küldök majd át képeket,ha nem probléma.
Ha köhögéskor nem szakad fel semmi, próbáld ki a régi módszert, zsír a mellkasra, arra pedig valami zsebkendőféle egy darabig, amíg valami hatása nincs.Csinálhatod, hogy egész éjszaka otthagyod, kis idő és felszakadozik a váladék,sőt a szopizástól sem kell félteni.

Picúroknak gyógyszerbevétel: csempészd bele olyan italba, amit szívesen fogyaszt.Nekem bevált. :)

Zita! Veled még nem találkoztam, neked is szia.
Megint elaludt Levi a karomon, mentünk szundizni.
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Timi, ha jól tudom, te Őrhalmi vagy. :) "Szerencsére csak" a köldökzsinórral volt gond.OKtóberban is voltam pocaklakó korban 10napot kórházban, :( utánna nekikezdett hízni, majd megint visszafelé az egész. Controllra mentem volna Szabóhoz, amikor kiderült mi a gond, hogy mégsem úgy hízunk ahogy kéne. :( Sem testi ssem lelki gond nincs, megusztuk. :D :D :D

Gabi! Ha te bent úgy érzed, hogy nincs gond a babával, ne aggódj. :) Jól érzi magát, ficánkol, majd tudja mikor van ideje a kibújásnak. :) Ha nem marasztal Szászné az UH-os, nem éli túl a kisfiam.Sajna ez a helyzet. :evil:

Ildi! Küldök majd át képeket,ha nem probléma.
Ha köhögéskor nem szakad fel semmi, próbáld ki a régi módszert, zsír a mellkasra, arra pedig valami zsebkendőféle egy darabig, amíg valami hatása nincs.Csinálhatod, hogy egész éjszaka otthagyod, kis idő és felszakadozik a váladék,sőt a szopizástól sem kell félteni.

Picúroknak gyógyszerbevétel: csempészd bele olyan italba, amit szívesen fogyaszt.Nekem bevált. :)

Zita! Veled még nem találkoztam, neked is szia.
Megint elaludt Levi a karomon, mentünk szundizni.
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Móni, nem én vagyok az őrhalmi. :wink: Érsekvadkerten élünk.


Megérkezett a szélessávú.... Ideje volt.
:D
Timi
thimó
 
 


Timi, bocsi, elgondoltam magam máshová. Ismered Jakupcsek Veronikát? Osztálytársak voltunk keriben, tudsz róla valamit? Rég hallottam róla és ő is é.vadkerti. Pá
horvathne.d.m.
 
 


Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Móni
Nyugodtan küldheted a képet :lol: Köszi a tanácsot! Ha aktuális lesz lehet, h kipróbálom. Most náthás se vagyok és köhögni sem köhögök. Csak a torkom fáj... :?

Timi
Tiszta zizi vagyok :oops: Gabi felvilágositott, h mi az a soduku és persze, h tudom mert én is szoktam csinálni :oops: Csak este nem kapcsoltam :lol: Hurrá szélessávu internet :lol:

Most csak ilyen rövid időre tudtam jönni, Lili még nem alszik és rajtam a sor, apa már durmol. Szegény lehet, h elkapta tőlem a virust, mikor hazaértek már fájtak a lábai és hőemelkedése is volt. Ráadásul holnap már 4 körül megy el itthonról és messzire mennek dolgozni, nem tudom hogy fogja birni ha rosszabbul lesz :roll:

Sziasztok

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Olyan szép idő van! Tiszta tavasz! :lol: :lol:


Én sem tudok képet felrakni. Mondjuk annyira nem is akarok, mert már ugyis láttátok a fiamimat, de azért bosszant, hogy nem megy.Amikor tettem fel képeket a Corel-probaverziót használtam. Most meg letöltöttem már két képszerkesztő-progit is és mégsem tudom. :oops: Egyébként nekünk Kodak Easy- valami a képnézegetőnk alapjáraton, ezt adták a fényképezőgéphez. Ezzel is tudok mindent csinálni, de kicsinyíteni azt nem. :twisted: Persze, gondolom, én vagyok a béna.
Én rajongok az érdekes felvételekért, ha van nektek küldjetek légyszi. Van Mo-on egy fiatal fotós(nem tudom a nevét), neki olyan szuper képei vannak, főleg állatokat, természetet fotóz.


Legszívesebben kirándulni mennék...

Írjatok!

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Itt is szuper idő van, jól esett sétálni, de most valahogy nagyon elfáradtam :oops:
Most fújtatok, és pihenek, a takarítás úgyis megvár :D :D

Timi
olyan jó ez a kép amit feltettél :wink: :wink: Milyen pici ez a baba, és mekkora a haja :shock:

A fiúk szép súllyal születtek :wink: :wink:

Na, gratula a nethez :wink: :wink:
nekünk viszont nem lett gyorsabb :twisted: :twisted: Visszaállították, és most alapon jön, dupla annyiért, ugyanis mi nem azt fizetjük :twisted: persze telefonon nem elérhetőek :evil:

Képkicsinyítés, na ezzel én is jó pár órát elszórakoztam mire megtanultam. Mire sikerült a Nero-t levette Tibi :?
Aztán átbóklásztam a Hp programjait, és azzal megy, az meg mindíg a gépen van :wink: :wink:

Móni
szerencsére pocaklakó elég aktív, sokat mocorog :wink: :wink:
Azért filózok rajta, hogy holnap nst után bemegyek a dokimhoz, mert engem idegesít, hogy volt amit meg sem néztek, pl. méhlepényt, és köldökáramlást :? Itt kötelező uh már ilyenkor nincs.

Na mi a gyógyszerrel már mindent próbáltunk :x :x Most simán fecskendőből vette be, de csak ha kólát kapott mellé :idea: és csak az apjának. De hát ennyi megengedett, lényeg, hogy meggyógyult :wink: :wink: Szurira nagyon nem lett volna jó hordani :shock: :shock:

Ildi
Tibi, hogy van? Rajta is kijött az influenza??
Talán engem már nem kerülget kop-kop-kop

Na most ennyi voltam, majd még később benézek :wink: :wink: ki kéne agyalni mit főzzek :?

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Nálunk is gyönyörű idő van! :D Ennek örömére megyek is teregetni, mindjárt kész az első adag... :wink:

Tegnap jöttem, írtam, aztán bosszankodtam, mert megint eltűnt. :x

Mindegy, pótolom, csak rövidebben.


Képek: kicsinyíteni én úgy szoktam leggyakrabban, hogy jobb egérrel rákattintok a képre :arrow: szerkesztés :arrow: , majd mikor a nagy kép megjelenik ctrl+w billentyű egyszerre :arrow: a megjelent ablakban kisebb % -ot állítok :arrow: majd fájl :arrow: mentés másként és kész is van. Végül a kicsi képet betallózom ide. :wink:

Kép Nyírjes
zichy
 
 


Timi!
Nem semmi súllyal születtek a fiúk! :shock: Ez igen! :D

Gabi!
Még szép, hogy elfáradtál, itt a finisben! :wink:

Én az utolsó napokban már csak vonszoltam magam, két lépés után is fújtattam, én úgy utáltam ezt az állapotot :oops: . Akkor fogadtam meg, hogy ha újra poci nélkül leszek valaha, biztos, hogy csinálok egy csomó extrém dolgot, pl hasizomgyakorlat, vagy futás. Mindig is lusta voltam, de a harmadik szülésem óta nagyon tudom értékelni a mozgást és mikor csak egy kis időm is akad, élek a lehetőséggel. Igaz, amit múltkor írt ezzel kapcsolatban Ildi! :wink:

Móni!
Tényleg nem semmi a történetetek! Eltűnt levelemben én is azt kérdeztem, amire válaszoltál. Örülök, hogy minden rendben van Mátéval! :D

Szélessávú: Hurrá Timi! :D Gabi: :(

Ildi!
Manduládra a lámpázást próbáltad? Én kismamaként kúráltam így magam és jobb volt, mint a gyógyszer anno. :D Reméljük, a férjed nem kapja el!

Na, most járt le a mosógép, szaladok is gyorsan! Z.
zichy
 
 


Kép

Ezt biztos láttátok már, ez is kedvencem.
A sztori: a képen látható babán az anyukája méhében életmentő műtétet hajtottak végre. ( a baba korát nem tudom pontosan)Talán nyitott volt a gerince, de ez sem biztos. Műtét közben kinyúlt a fészkéből és megfogta az őt operáló orvos ujját.
Ennek már több éve. Ez a kép bejárta a világot, mint bizonyíték arra, hogy igenis aki a pociban van teljes értékű ember. :D :D
thimó
 
 


Zita!

Én úgy szoktam kicselezni a rendszert, hogy nem közvetlenül ide írom a hsz-t, hanem Word-be, aztán kijelölöm :arrow: jobb oldali egérgomb:másolás :arrow: ide szintén jobb oldali egérgombbal beillesztés. Így, ha nem is jelenik meg elsőre, a szövegem megmarad. :wink:
Mindig ezt alkalmazom, ha hosszabb mondanivalóm van.

Teregetés: ilyen szép időben még az is jobban esik az embernek. :wink:

Köszi a képkicsinyítős tippet, majd próbálkozom. :wink:

Megyünk a dokinénihez Dáviddal.. Remélem nem szedünk össze semmit.

Timi
thimó
 
 


Timi!

Na ez az! Én mindig csak 2-3 mondatot akarok írni, ezért aztán frissiben írom is a bnetre. Atzán megered a kezem, meg közben mást is intézek, az idő megy…végülis nem csodálkozom, hogy szárnyra kelnek az irományaim. De ezentúl csak így - tovább. :wink:



Főzés: nálunk is gyakori dilemma a napi menü. Ötleteket szívesen fogadok. :wink:

Ildi: irtad farsangra a muffint; ha van tuti bevált recepted, vevő vagyok rá! :D

Múltkor szerettem volna kérdezni, süt valamelyikőtök otthon kenyeret???

Mi teregetés után kint is maradtunk. Elaludt a leányzó, nekifogtam udvart söpörni meg babás tapasztalatokat cserélni a szomszéd anyukával. :oops: :D És megtudtam, hogy a kutyánk (már megint) bepasizott. :evil: Állítólag a kenelbe ment be hozzá a lovag, de hogy hol és hogyan??? :evil: :evil: Nem akarok (megint) kiskutyákat!!!!
:(
zichy
 
 


Hahó!
Újra itt :wink: :wink: :wink: :wink:

Ildiékről, bár biztos majd bejelentkezik ő is, Lilike bárány-himlős lett :? :? Szóval ő mire jobban van, újra van kit ápolni.

Zita
a főzés megy az agyamra :oops: ráadásul így terhesen ha valami húst főzök mire kész elmegy tőle az étvágyam, mert nem bírom a hús szagát :oops:
Jövő héttől 2 hétig itthon lesz anyósom, szülési-szabin :roll: legalább nekem nem kell főznöm :D :D
Zavarna szülni :twisted: ha már itthon lesz, én mennék is, de csak szülni :wink: egyébként nem ohajtok befeküdni.

Kiskutya :? nekünk kan kutyánk van, ónémetjuhász. a múltkor nagyon megharagudtam rá, bár nem csak ő volt a hibás :? a mama hátrazárta a kertbe, ő azt úgy letaposta, hogy rossz ránézni, ráadásul a drága rózsámat kitörte :evil: :evil: :evil:
Legalább jó szapora kutyusotok van? Jó sok kiskutyát fial?
Amúgy a kutyák nagyon öteltesek ám :twisted: nincs szükségük nyugodt fészekre :twisted:

Ja, Ildi szokott kenyeret sütni :wink: :wink:

Timi
ezt a képet én is imádom. :wink: :wink:
Remélem Dávid is jól van most már.
Nekem tegnap azt javasolta a dr. nő, hogy ne várakozzunk sokat a váróban. Persze én várjak mindenórás kismamaként a meggyógyult gyerekkel az esőn, ahelyett, hogy a fertőző várót befűtenék, és oda mennének a fertőző betegek :evil: :evil:
Ja, azt is közölte, hogy ő bizony terhesen is végig dolgozott beteg gyerekek között, ja maszkban......nyitott ablaknál általában.

Főzési ötleteket egy másik fórumról szoktam kiírni. Babafalva, :arrow: Mit főzzünk???? tök jó recepteket írnak, és jó ötleteket :wink: :wink: :wink:
A héten készülök kipróbálni a Holland rakott halat :wink: :wink: azt is onnan szedtem, jónak igérkezik. :D
Ráadásul az én családom eléggé válogatós, azonkívül, hogy hús-hússal kéne nekik, még abból sem akármilyen felel meg :evil:
Egyedül anyósom nem válogat, neki jó főzni :wink: na meg alapjáratban én is megeszek mindent :D

"Kedvet kaptam" én is a mosáshoz. Most kabátokat mosok, utána mennek az ágytakarók. Remélem meg is szárad majd minden :roll:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Zita
Ha lesz egy kis nyugim irok muffin recepteket! :wink: Ugyanis: Lili reggelre bárányhimlős lett. Szóval egy ideig két gyerekes vagyok és már kora reggel alakitottak, mindent szétdobáltak és persze pakolni egyik sem akar :roll:
Én szoktam kenyeret sütni! Gépben és normál sütőben is! Igaz mostanában hanyagoltam a dolgot :oops: , de ha nekiállok akkor hetekig nem is veszünk kenyeret.
Ez a látvány a házatokból van???

Apa reggelre jobban lett, lehet, h ennyivel meguszta... Miközben irok Dani folyamatosan bosszant :? Egyre elevenebb és hajmeresztő dolgokat müvel :shock: Most ugye 2 napot apósommal volt és folyamatosan azt hallom milyen jó kisfiu. Ja persze itthon is az, ha leülök vele játszani és csakis VELE foglalkozom. Viszont a házimunkát senki nem csinálja meg helyettem :? Mondjuk azt apósom is elismeri, h nem nagyon lehet mellette semmit csinálni, még egy ujságcikket sem tudott elolvasni mig le nem fektette :lol:

Timi
Akartam irni, h jó nagy sulykülönbséggel születtek a fiuk!
Ilyen extrém képeim nincsenek, de ha találok majd teszek fel :wink: A pici babás aranyos, csak nekem is furcsa volt, h ekkora a haja a babának!

Na megyek mert a tegnapi porszivózásomnak már semmi látszata :evil: Ismételnem kell :roll: Még jó, h tegnap ugy főztem, h mára is maradjon :lol:

Szép napot!

Ja, nekem már minden bajom van idebent a 7. emeleten :roll: Szombat óta nem voltam kint és ugye a barihimlő miatt további szobafogságra leszünk itélve :(

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!


Hazajöttünk a dr nénitől. Senki nem volt, meg is lepődtem :shock: , így nem kellett várakoznunk. :lol: Dávidnak teljesen tiszta a tüdeje, nincs hörghurutja, de azért köptetőt még adjam. :shock:

Főzés : emlékszem, amikor még nem voltam férjnél, mindig csodálkoztam a nő munkatársaimon, hogy mindig a főzőcske volt a fő témájuk. :lol: Most meg én is ott tartok: mit is kellene főzni?
Egyébként én nem vagyok kreatív főzési szempontból. Olyan dolgokat szeretek főzni, ami gyorsan megy, megeszi mindenki és bevált.
Főként hagyományos ételek ezek, semmi extra. Nálunk is szeretik a husit. Viszont én nem is tudok nagyon hús nélkül megfelelő tápértékű kaját alkotni. :oops:
Nekem, mivel a bolt elég messze van az vált be, ha úgy nagyjából 1 hétre tudom, hogy mit adok kaját. Ja, és a reggelit és vacsit is szeretem megtervezni. Ez Dédike miatt kell.
Kenyeret még nem sütöttem. Szívesen kipróbálnám, de olyan gagyi a sütőm, hogy alul megégne, de belül nyers maradna. :twisted:
Még a sütiknél is vigyáznom kell, pedig hát az sokkal gyorsabban átsül, mint egy kenyér.

Volt szerencsém látni itt a Bnet-en Ildi kenyerét. Nagyon gusztán nézett ki, biztos fini is volt. :D

Kutya: szerencsére nekünk fiú az ebadta. Szabadon van és amikor eljön a párzásidő akkor uzsgyi... Általábam akkor lóg meg amikor a férjem áll be az autóval. :wink: Utána meg valaki mindig vissza engedi az udvarba. :roll: Pajkosnak hívják, de olyan is. :wink:

Ildi!
Sok türelmet és kitartást a gyerkőcökhöz. A férjed megint több napra ment dolgozni?

Timi
thimó
 
 


Megint én...

Képzeljétek megkaptam az első számlát az Invitel-től. :x
Hát ez nem semmi.... Tegnap óta használom az Adsl-t, de a számla már itt van. Ráadásul január 15-től számlázva, pedig hol volt akkor még nekem Adsl. Februárra meg az egész hónapot kiszámlázták.
Komolyan mondom, ezt már direkt csinálják velem. Megint hívhatom őket fel, mert az bizti, hogy nem fizetek olyanért, amit nem is használtam.

Timi
thimó
 
 


Timi
Szerencsére nem több napra ment dolgozni apa :lol: Talán normális időben haza is fog érni :roll:
Sütéskor nem próbáltál még a tepsi alá alufóliát tenni? Akkor tutira nem ég le! Sőt az is jó, ha egy edénykében vizet teszel a sütő aljába, akkor a pára szintén megakadályozza a leégést, a kelt tésztáknak meg jót is tesz mert könnyebb lesz tőle.

Na megyek mert Lili mesét szeretne nézni, Dani már alszik :wink: Én meg rendbe szedem egy kicsit magam, a nagy pihenés következtében szörnyen néz ki a fejem :o

Kép
Kép
mókuska
 
 


Timi
Hát ez már tényleg a pofátlanság csucsa!!!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok! Talán sikerült egy képet feltennem, hurrá. :) Ő Levi, aki pici súlyú volt, most a képen 13hónapos. Az első igazi karácsonyunk. :D :D :D
Kajaügy: majd én is kérek tanácsot, mi az ami megfelelő menü, ha minden igaz, a napokban megérkezik a tűzhelyem, eddig anyósom főzött. :? Itt az ideje hogy én is a kezembe vegyem a fakanalat gyakrabban, mint eddig. :D
Kérdésem a köv.: émász számlákkal hogy álltok? Nálunk az a helyzet, nem tudjuk tavasz óta, mennyi van befizetve. :cry: Éves elszámolót fizettük részletekbe+a havi díjat. Az émász úgy összekeverte a számlákat, azóta sem tudja hol tart. Januárban elfelejtettek számlát küldeni, előtte decemberben meg éjszakait számoltak, ami feleannyi havi díjú, mint a rendes számla. Telefonon reklamáltunk, azt mondták, majd küldik az elszámolásokat. Azóta se ért hozzánk egy számla sem. Szuper ugye? :evil:

Kép Karácsonyfa ami közösen lett feldíszítve.később felteszem, ha sikerül a születése utánni képet is. Majd jövök.
horvathne.d.m.
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: