Új privát üzeneted érkezett!

Lola, kellemesek ezek a vírusok, nálunk is van időnként. Az a legjobb bennük, hogy hiába frissíted naponta, akkor is egy lépéssel a vírus után araszol KépKép.
Örülök, hogy jól vagytok, és nem unatkoztok Kép

Na, a meló egész jó, a csipogós részen vagyok. Itt a vonalkódokat olvassuk be, amit meg nem vesz be, azt kézzel csináljuk. Egész jó a társaság, fiatalok vagyunk. Hatan vagyunk egy csoportban, abból kettő srác. Szóval nem olyan rossz mint számítottam. A párom sem hiányzik annyira. Mondjuk ez lehet hogy azért van, mert abból a környezetből nem hiányzik. Ha itthon lennék, és nem látnám egész nap biztos rosszabb lenne. Szóval értitek Kép.

Ma túrógombócot főztem a családnak. Nem ez lett életem fő műve. Nem volt elég ideje a tésztának úgyhogy majdnem szétfőtt, meg a prézlibe egy picit sok olajat tettem, de ehető Kép.

Na puszi mindenkinek, szerintem már csak holnap írok.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Megörülök a vírusoktól, ma de. is tudtam volna netezni, de szarakodott a gép. Most csináltam vele v.mit (nem tudom mit), most jó.

Én ma nokedlit főztem csak ki a csirkepörkölthöz. Holnap makaróni lesz.
Ja, Cirmike, köszi a sütési tippet, majd legközelebb megpróbálom én is csak 1 percig sütni, én tovább szoktam lehet, hogy ez a baj.

Hajni, örülök, hogy jó a társaság. Végül akkor a meló se olyan megeröltető, ha csak leolvastatnotok kell. Így azért gyorsabban eltelik a nap, nem? Hisz csak de. vagy otthon. De látom azért a főzés így is rád maradt. Kép

Megpróbálok holnap de. is jönni. Bár most hogy itthon vagyunk, intézem az ügyes-bajos dolgokat (óráshoz megyünk órát javíttatni, Pannon-ba telefont, OTP-be, stb...)

Szerintem du. meg megyünk szánkózunk egyet megint, ha már megint esett ez a nyavajás.

Szióka mindenkinek!

lola77
 
 


Hellóka!

Hajni, még tegnap is jó volt a meló? Kép

Mi túl vagyunk a reggelin, pakoláson. Nemsokára elindulunk a Tescoba. Du. meg megyek kozmetikushoz.
Holnap megyünk vissza doktornénihez, remélem jövő héten már nem kell sokáig itthon lennünk, márhogy mehetünk gyerekek közé is.

Cirmike, álomkórod még mindig nem múlik?

Szilvi, mikor lesz a laparoszkópiád, írdd ám meg, hogy szoríthassunk 1000-el!

lola77
 
 

 
 

Helló!

Egész jó volt, bár a tegnapot már nehezebben bírta a derekam.

Nem nagyon tudok ám mit írni.

Ma krumplifőzelék lesz az ebéd.

Én még csak most keltem fel. Éjjel nem tudok elaludni, mert még fel vagyok pörögve mikor hazaérünk, aztán reggel meg nem tudok felkelni KépKép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Akkor most teljesen felborult az időbeosztásod...

Megjöttünk a Tescoból, sz.tem Tb-án nem lehet normális áron tölthető elemet (akkut) kapni. Már néztem Photo Hall, Interspar, Tesco. Még talán az Ofotértbe kéne... vagy Tatán.
Ilyenkor tök dühös tudok lenni, hogy milyen szar ez a város. Ilyen kis dologért vagy 2-3 ezerrel többet kiadsz itthon, vagy Budaörsre mész, de akkor meg ugyanott vagy. Kép
Hát megint kidühöngtem magam.

Hajni, a krumplifőzi hamar megvan, jól teszed, hogy ilyen gyors kaját választassz!!!

lola77
 
 


Igen elég gyorsan végeztem, csak halomban állt a mosogatnivaló Kép. Már kezdem unni. Nálunk papírtányér lesz Kép.

Egyetértek veled a dühöngés tárgyában. Én is ki tudok akadni ilyeneken. Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Na sziasztok csajok!

Úgy döntöttem, hosszú-hosszú vívódás után, hogy egyenlőre hanyagolom a lapar. műtét tervét. Ha már a doki is azt mondta, hogy kockázatos, a védőnőm szerint is, a barátnőm, akinek szintén epekővét így vették ki, ő is azt mondja. Mikor neki csinálták, akkor halt meg egy nő a műtétet követő embóliában.
És én is így érzem. Mármint rohadtul rossz érzés volt csak rágondolni is, napokig rémálmaim voltak. Úgyhogy úgy érzem, hogy annyit nem ér az egész, hogy ott haljak meg. Mert bármi lehet. És akkor ki neveli fel a kislányomat? Nem, jobb ez így. Én ezenkívűl mindent megteszek a másik babáért, de ha nem jön össze, nem fogok most már össze törni, mert van nekem Emese. És neki is szeretnék mindent megadni.

Ma voltam a munkaügyiben, érdeklődni. Azok, akik alkalmazásban állnak, azok is regisztráltathatják magukat. Tök rendik voltak. Leülhettem a gép elé, internetezhettem (munka ügyben), meg az ő rendszerüket is megnézhettem. Találtam is benne egy azaz egy darab idordai melót, pénzügyi ügyintézőt, fel is hívtam (onnan, azt is szabad, ingyen), és holnap 10-re megyek Dózsakertbe megbeszélésre.
Remélem lassan beindulnak a dolgok...

Most a munkára, lakásfelújításra fogok koncentrálni, nyáron megpróbálunk üdülni menni, aztán utána újra babaügy. Addig is tényleg fogyni kéne, de nagyon. Most fogom megkeresni a dietetikust. Ő mondta nekem régebben, hogy sokaknak a hozzávaló járás utána jött össze a baba.

Nálunk ma rakott káposzta volt az ebéd. Meg holnap is. Szombatra krumplis tésztát csinálok.

Éva: remélem jobban van már Soma. Képzeld, a csoportotokban kb. 5-en vannak, a többi bárányhimlős, de nálunk se sokkal többen vannak, kb.8-9-en, és nálunk is van himlős. Emese persze most sem kapta el, legalábbis eddig nem jött ki rajta. Anett volt himlős? Nehogy elkapja akkor most, bár már mindegy. Mert ha kijött már nem fertőz úgy tudom, hanem előtte fertőz.

Hajni: ügyi vagy, dolgozz csak! Kell a változatosság és a társaság. Meg a pénz, nem????

Cirmike: hogy vagy? Olyan keveset írsz. Már nincs hányásos dolog?

Most hallottam, hogy egy ált. iskolás évf. társam most halt meg agydaganatban. Mikor Pesten dolgoztam, egy utcában dolgoztunk, egy nagyon kedves, tiszta lány volt és sokat dumáltunk. És annyi terve volt még... úgy megdöbbentett a halála. Egyszer megműtötték, aztán megint kiújult neki, szedett is valami amerikai "csoda"gyógyszert, de sajnos nem segített. Ilyenkor olyan igazságtalannak tartom a világot.... 29 éves volt...
Kép Kép Kép


Úgyhogy most ilyen hangulatban vagyok....


Puszi csajok

Szilvia

emeseanyu
 
 


Sziasztok,
Jövök azért néha...
Jól vagyok. Voltam tegnap uh-n. 13 mm-es volt a babó és a szívhangja is ok.
Ma voltam az itteni védőnéninél is, kellemeset csalódtam benne, tök kedves volt, pedig olyan mufurc a külseje. Megkaptam a kiskönyvem. Kép

Megyek az ágyikóba olvasgatni. Jó éjt nektek is!
Szilvi, örülök hogy nem törsz le!! Tényleg nagyon jó hogy nekünk már van egy olyan gyerekünk aki mindenhez erőt ad!

Hajni, bírod még a melót?

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Helló!

Bírom még, de egyre nehezebb. Már meglátom a páromat és bőgök. Úgykülönben élvezem, csak hiányzik nagyon az én egyetlenem. Ja, és tegnap megkérdezték, hogy ki tud jönni szombaton. Természetesen első kérdés az volt, hogy mennyi plusz pénzért. Erre meglepődve közölték, hogy erre nem jár több. Hát akkor én nem. Ennyit nem ér.
Tényleg nem jártas valaki munkaügyben? Én úgy tudom, hogy két szabadnapot kell adniuk. Annyria nem érdekes, csak egy kicsit meglepődtem. Azt is mondták, ha nem haladunk eléggé akkor szakba fogunk járni. Szerintem természetesen szakpótlék nélkül Kép. Pedig ugye az is járna. Szóval jó kis hely ez Kép.

Na jó, nem dühöngök.

Cirmike, nagyon gratula. Úgy örülök, hogy hozod a jó híreket Kép.

Emeseanyu, ilyen kockázatokról soha nem hallottam, nem csodálom,hogy nem vállalod. Örülök,hogy így megváltozott a felfogásod. Remélem belül is, nem csak kifelé. Azért nem semmi erőd van, bár van honnan merítened szerencsére Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Hajni, kitartás, néhány nap és elmúlik szerintem ez, hogy nagyon hiányzik a párod. Azért is van, mert elszoktál ettől, hogy egész nap nem látod.

Amúgy 1 héten 48 óránál többet nem dolgozhatsz. A szombat nálunk pl. dupla pénz, vagy helyette 1 pihenőnap (a pénz jobban megéri, mert dupla). Dehát pont az APEH-nél nem fog a kutya sem vizsgálódni, hogy mi a törvénytelen, ugye?! Kép Kép

Cirmike olyan furcsa, hogy még csak most kapsz kiskönyvet? Vagy inkább jó hamar tudtuk, hogy babó lesz... Most hányadik hetes vagy? Néha írd le, mert az én lyukas agyam...

Szilvi, én már eleve meglepődtem, hogy miért kell feltétlen laparoszkópiát csinálni. Nem hiszem el, hogy nincs gyógyszer erre, hogy felszívódjanak? Még ha több hónapig is tart, de utána lenne rendes pé-d! A Lollok nem tud gyógyszert adni, és utána megint UH-t nézni? Tudom, hogy már nagyon sok pénzetek, meg energiátok benne van. De azért majd próbáld meg (még ha nyár után is) esetleg más dokival is megnézetni, és v.mi gyógyszert kiharcolni. Bocs, nem akarok belepofázni, de hátha...

lola77
 
 


Érdekesen mennek itt a dolgok. A szerződést hétfőtöl-péntekig írják csak, úgyhogy még beléjük sem lehet kötni Kép. Szóval ki van ez találva, mint mindenhol Kép.

Bocsi,hogy beleszólok, de a multokor beszurtam a Szilvinek egy részletet. A többiben olvastam, hogy gyógyszerrel nem lehet eltüntetni a cisztákat, csak három lehetőség van. Vagy úgy mintha punkciót csinálnának, kiszurkodják őket, vagy laparral, vagy nyitott hasi műtéttel. Ja van még egy negyedik, várnak, hátha magától felszívódik. Azért ha ő másképp tudja, annak csak örülünk. Ezzel nem ijesztgetni akarlak, lényegében van esély hogy magától megoldódik a dolog. A "ma megint megjött-hasznos linkekben" (asszem ez a pontos neve) találtam ezt az oldalt. Majd ha lesz időm megkeresem és akkor ti is el tudjátok olvasni.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Hajni, persze, hogy nem baj. Szilvi most úgysincs itt, hogy elmondja.
Azért ez tök furi, hogy nincs gyógyszeres kezelés, de akkor biztos így van. Kép Pedig biztos elég sokaknak lehet ilyesfajta problémája...

Hajni, akkor szombaton már nem is dolgozol náluk? :o
Rájuk küldjük a Munkaügyi Felügyelőséget? Kép

lola77
 
 


Én benne vagyok Kép. Azért jó, hogy minden hétfőn találok munkahelyet Kép.

Azért remélem félretájékoztattalak benneteket és van rá gyógyszer Kép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Szia lányok!

Ma de. egyedül vagyok, apukám elvitte a Somit hozzájuk. Kicsit főztem, kicsit takarítottam, vasaltam, teregettem. Sőt lementem és megleptem magam 1 fekete fehérneművel (meg majd este a férjemet... Kép). Kicsit nyugodtabban tudok így tevékenykedni, olyan jó.
Természetesen a férjem ma is dolgozik, este fél7-kor jön haza. Kép Mondtam neki, hogy már elegem van, hogy ennyit dolgozik. Jövő héten megint du-os, úgyhogy naponta 1 órát találkozunk. Eléggé kivagyok mostanában emiatt. Mondtam is neki, hogy alig van a családjával. Persze, nem ő tehet róla. Ráadásul szabit sem kapnak, mert főnök...

Úgyhogy holnap elmegyünk Visegrádra kirándulni, bobozni, szánkózni... Kicsit kikapcsolódni. Remélem nem fog éjszaka szakadni a hó! Szorítsatok!

Ma megyek anyumékhoz én is ebédelni (kacsamáj, lilakáposzta, krumplipüré...) páromnak kolbit sütök esétére!

Jó hétvégét mindenkinek!

lola77
 
 


Sziasztok csajok!

Most csak gyorsat, mert holnap úgyis jövünk anyuékhoz ebédre. Most csak feldobtam a gyerkőcöt, mert ma voltam a lány temetésén. Nagyon borzasztó volt.... három éve alakult ki először az agydaganat, akkor meg tudták műteni, összeházasodott a párjával, aztán egy éve megint kiújult, de a műtétet nem vállalta (pedig lehet, hogy az segített volna szerintem, mert nagyon pici volt még akkor az új daganat). Az utolsó hónapokban már lebénult, megvakult szegény.... ha ismertétek volna... ő iszonyú kedves volt, tiszta, szelíd... szinte alíg élt, elvégezte a gimit, utána fősuli, utána még egyetem, munka.... 28 éves volt... idén szerettek volna babát.
Annyian voltak, és mindenki olyan szomorú volt... a huga meg iszonyatosan ki volt...

Na, majd holnap bővebben.

Igen, elég durva, hogy nincs erre gyógyszer. Mármint a pco-ra. Ez van sajnos.... de nem adom fel. Annyira nem lehet durva, mert már összejött egy leányzó.

Voltam a munkamegbeszélésen, Dózsakertben az új házas környéken, tök szép iroda... ott vártam a hidegben egy órát, és nem jött senki. Tök ki voltam... bementem a mellette levő üzletbe, mondták, hogy tök megbízhatatlan egy cég és elég furák is (egyébként egy hitel iroda volt).
Bunkóság, hogy fel sem hívtak utána.... hát ez van.
Hétfőn egy ismerős megkérdezi, hogy be tudok e kerülni a férjem munkahelyére, iroda részre.

Na puszi, holnap írok...

Szilvia

emeseanyu
 
 


Sziasztok,
Egyre jobb a helyzet nálunk. Kép
Férjem figyel rám, bár ő is nagyon sokat dolgozik. Tegnap apósoméknál voltunk Zsuzsa napozni (ebéd és vacsi is ott volt). A gyerkőc nem akart hazajönni, ott akart aludni, ezért gyorsan hazaugrottunk az ágyáért, pizsiért, plussz pelusért. Mesélték, hogy hajnal 4-kor átkéreckedett a nagy ágyba a papáékhoz. Mi itthon szaunáztunk egy jót.
Ma reggel gyorsan takarítottam egy kicsit, csináltam rakottkelt, aztán mentem érte. Most alszik a Manó. Párom öreg fiúl foci tornán van.
1 órája jutott eszembe, hogy apuéknak megígértem már egy hete, hogy ma náluk ebédelünk. Szóval ha felébred megyünk oda, este meg anyósékhoz, otthagyjuk Rolit, mert már két hónapja megvettük a színházjegyet ma estére Pestre a Vígszínházba.

Szóval nagyon jó dolgom van mostanában... Kép

Szilvi, nagyon szörnyű amit írtál, sajnos András egyik barátját is nemrég temettük el, leukémia, pont esküvője lett volna, az öltöny amit arra varrattak, az lett a gyászruha.
Szorítok hogy vmi jó munka összejöjjön hamarosan, most jó hogy ezzel foglalkozol, aztán a tesó pedig majd úgy jöjjön mint annó Emese is, váratlanul.

Lola, most vagyok 9 hetes, azért kellett várni a kiskönyvre, mert a dokim meg akarta vele várni amíg halljuk a szívhangot. Rolival is 8 hetesen kaptam meg a könyvet.
Soma rendbe jött már?
Sikere volt a "fekete-neműnek"?

Hajni, azt tudtuk, hogy az APEH egy szemét intézmény, de hogy munka ügyben is ennyire az legyen. Még jó hogy csak pár hónapig akarsz itt dolgozni.

Puszó nektek,
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Na sziasztok csajok!

Hát igen, elég durva ez a "fiatalon meghalni" dolog. Én is annyira félek minden ilyesmitől, mióta Emese megvan. Nekem is többször fáj a fejem, úgyhogy lehet, hogy megnézetem magam. Jobb a biztonság. András barátja sem lehetett semmi...

Örülök Szandra, hogy jól vagytok, hogy többet tudsz azért pihenni is. Vigyázz magatokra ám!!! Akkor már nem is olyan sok van hátra Kép.Csupán 31 hét... az játszva elröpül majd...

Sárberekben találkoztam egy ismerőssel, véletlenül derült ki, hogy mindkét gyereke lombik (egy 9 év körüli lány és egy fél éves fiú). Úgyhogy nem adom fel... Most munkára, fogyókúrára koncentrálok, meg lakásfelújításra, aztán ősszel megint neki állunk a dolgoknak. Nyáron remélem nyaralni is tudunk picikét.

Tényleg Éva, Somi meggyógyult? Jöttök hétfőn már bölibe? Hétfőn kezdjük az ottalvás szoktatást. Most nem annyira tiltakozik, mondtam, hogy én is ott aludtam annak idején. Hétfőn még csak leteszik és meglátjuk, hogy hogyan reagál rá. Kint kell addig várnom. Kíváncsi vagyok nagyon.... Az lenne szuper, ha 6-14-ig tudnék dolgozni. Leadnánk a bölibe, aztán kettő után menni érte. Akkor szinte az egész délután szabad lenne és együtt tölthetnénk.

Tegnap még délután levittem Emesét a jóidőbe, hintáztunk kicsit meg futkosott, akkorrákat nevettünk, nagyon jó volt.

Ma elég korán kelt, 7 fele (hétköznap akkor szokott kelni, de emellé 9-kor fekszik), de tegnap végignézte a megasztárt (nagy családi kedvenc), aztán így tök fáradt. Itt vagyunk anyuéknál, ma hugom főz, de Emese elég kókadt már. Lehet, hogy nem bírja ebédig és alszik egyet.

Szoktátok nézni a megasztárt? Mi az első részt is végignéztük. Ebben nagyon tetszik nekem a Bartók Eszti (tegnap kifejezetten nőcis, sexi volt), Caramel, Tóth Gabi, kinézetre még a Torres Dani, Bálint Ádám. Viszont a tegnap kiesett Orsi nem volt szimpi, meg az a Boogie sem (szakmailag viszont jó), az a széparcú Kovács Timi meg NULLA. Ha nem lenne csinos, ott sem lenne.

Hát ennyi. Később még írok, addig is jó étvágyat, aki még nem evett. (mi még nem, pusztulok éhen!!!).

Puszi

Szilvia

emeseanyu
 
 


Sziasztok!

Na megjöttünk, nagyon jó volt a kirándulás Visegrádon. 10 után mentünk, nemrég jöttünk haza. Boboztunk jópárat, Somának nagyon tetszett, sikított, mert hallotta a többi bobozótól... Kép Képet sajnos nem tudok betenni, mert a gépből a kártya itthon maradt. Kép Úgyhogy mindenképpen el kell mennünk még hamarosan! O)
A bobpálya mellett meg egy nagyon klassz szánkózódomb is volt. Jó hosszú, jól be lehet gyorsulni, ezt is nagyon élvezte + apa is! Nem volt tömegnyomor, úgyhogy jó volt! Sok kis aprótalpút láttunk. Olyan jó volt a levegő.
Utána megebédeltünk, olyan kilátás volt a dunakanyarra az étteremből!!!! Soma itt megismerkedett néhány korabeli kisgyerekkel, játszottak, nézte a zenekart. Olyan jól viselkedett! Büszke voltam rá!

Cirmike, örülök, hogy mostanában ilyen jó dolgod van. Szerintem a terhesség alatt amúgy is kivirulnak a nők! Jól is teszed! Én is így voltam! És mit néztek meg a színházban.
Mi az Operettszínházba akartunk menni a Rómeó és Júliára, de májusig minden jegy elkelt.
Jó estét nektek!

Szilvi, megyünk holnap bölcsibe, szerintem már nagyon várja a Soma. Szurkolok az ottalvásotok miatt. Majd számolj be, kíváncsi vagyok, ősztől ránk is ez vár!
Ha 6-tól dolgoznál viszont, nagyon korán kéne beadni reggel az Emesét, nem? Kép

Hajni, mizújs veled, iparkodtok a házzal?

lola77
 
 


Sziasztok!

Nemrég jöttünk meg. Most a lukakat tömküdjük. Kicsit elfáradtam, de olyan jó volt, a párom mondta, hogy milyen sokat haladunk ha ketten csináljuk Kép. Annyira jó érzés Kép.

Ja, Cirmike nem is mondtam, hogy a párom megforgatta a kéményt, úgyhogy most minden ok, remélem Kép. Már csak be kell fejezni, meg egy kéménybélelő aláírás kell és jöhet is a lakhatási KépKép.
Úgy örülök, hogy jól vagytok. Sokat gondolok ám rátok, rég írtál Kép.

Lola, jó lehetett a kirándulás. Meg sem tudom mondani mikor voltam utoljára. Majd ha lesz gyerek biztos mi is többet megyünk a szabadba, csak szórakozni és nem építkezni KépKép

Majdnem kihagytam. Tegnap egy csomót dumiztunk a párommal, hogy hogy fogjuk nevelni a gyerekeinket Kép. Olyan jó volt, mert eddig nem igen lehetett vele ilyenekről beszélni. Mindig azt mondta, hogy ráérünk még ezt megdumizni. Ki is derült, hogy nem értünk mindenben igazán egyett Kép. Valahogy csak közös nevezőre jutunk Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Helló!

Én ma chilis babot főztem, porból Kép.

Mit szóltok ehhez a nagy hóhoz már megint? Nekem már a kukim tele van vele Kép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Hajniiiiii!!!!!!! Neked az is van? Kép
Hát jöhetne már tényleg a tavasz. Pont nemrég gondoltam bele, hogy téli cucc sokkal több kell a gyereknek (is), mert már 4. hónapja van tél, vagy inkább hideg, igazán nyár pedig csak 1-1,5! Hülye az időjárás.
Viszont reggel már olya jó hamar világos van. Már mi se sötétben megyünk a bölcsibe, az olyan jó volt!

Hajni, nekünk se egyezett a véleményünk a gyereknevelésről anno. Ő már akkor megmondta, hogy el fogja kényeztetni. El is... néha szidom is! Aztán meg ha bekeményít, én szólok rá! Kép Nehéz dolog!

Most nem taliztunk Szilvivel a bölcsiben, későbbre hívták, mikor már alszanak a gyerekek. Sírást nem hallottam, bár még nem mind voltak ágyban.Majd kiderül mit szólt Emese az ottalváshoz.

Hajni, most akkor van új szerződésed, mész dolgozni?

lola77
 
 


Igen, van nekem olyan, csak nem én hordom Kép

Akkor csak zöldágra vergődünk mi is a gyereknevelés kérdésben Kép.

Van új szerződésem, február 28-ig Kép. Most kitaláltak egy olyat, hogy megszűnik a délutános műszak, van aki átkerül a délelőttösbe, van aki nem. Szóval jól kiszurtak a diákokkal, mert ugye úgy hirdették meg az állást, hogy diákok jelentkezzenek. Meg nem 2 hét munkáról volt szó, de mindegy. Nem értem én ezeket. Múlthéten még az volt, hogy menjünk szombaton is mert le vagyunk maradva, aztán tegnap már azt mondták hogy túl sokan vagyunk Kép. Meghülyülök az ilyenektől Kép.

Tényleg jó, hogy már korán világosodik. Könnyebb felkelni is reggel Kép. Már lassan tényleg itt a tavasz. Már két hete időnként fáj a jobb csuklóm, ami meleget jelez. Sajna azt nem mondja mikor, de már a kutyusok is vetkőznek, ők meg azért csak tudják Kép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Én is nagyon várom már a tavaszodást. Míg síelni sincs kedvem menni, pedig hívtak, elegem van a hidegből és az átfagyásból.
Azért megyünk még március közepén Ausztriába síelni, de az olyan napozós szokott lenni, azt imádom. Utána pedig legyen teljes erőből tavasz!!!

Nagyon szar volt sajnos a színház, Vörös Postakocsi, Krúdy mű, de a rendezés az ami érthetetlenné tette. Vettünk jegyet megint márc. végére, remélem az jobb lesz. Shakespeare mű: Tévedések vígjátéka.

Néztétek már milyen hamar lesz a húsvét? Márc.27-28 !!! 5 évvel ezelőtt húsvétkor megfürödtem a Balatonban annyira meleg volt! Most biztos nem lesz annyira.

Kíváncsi vagyok Emesére, hogy viseli az ottalvást.
Somáról leszáradtak a pöttyök, van ami meglátszik?

Hajni akkor most mikor jársz dolgozni? Mégiscsak du. vagy éjszak?
Nemigen lehet követni őket.

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


14-22-ig járok dolgozni.
Nemsokára megyek, úgyhogy tűnök is öltözködni Kép.
Puszi mindenkinek aki még ma erre jár Kép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Igen nagyjából leszáradtak, 1-2 picurka van még, ami sz.tem meg fog maradni: a fenekén 1-et nagyon elvakart, még körülötte is olyan narancsbőr-szerű lett!
A dr. azt mondta, na nem baj, azt úgyse látja majd akárki... Kép

Hajni, biztos jól belehúztatok, aztán túl gyorsan haladtatok, azért változott meg az álláspont! Tessék lassítani! Kép

Iszonyú ez a locs-pocs az utakon. Megint jön a belvíz-árvíz. Kép

Szomorú is voltam, mikor láttam, hogy ilyen hamar lesz húsvét. Így nem tudom, majd csak a szép kis öltönyében küldeni a Somit locsolni apával, hanem lehet, hogy nagykabát is kell még! Kép

Cirmike, Rolival mizújs? Még mindig koránkelő? Hogy áll a beszéddel, múltkor mondtad, hogy hirtelen sokat kezdett beszélni. Ilyenkor olyan aranyosak!

lola77
 
 


Ja, Szilvi, ha erre jársz még Tőled akartam kérdezni: mit csinálsz, amíg Emese alszik a böliben? Munkát keresel 1000-el? Bekukkanthatnál ide is!

lola77
 
 


Kép vagyok, hogy nem járt erre mostanában senki. Vagy csak Ti se tudtatok írni?

Mit mondjak így?

Tegnap borsólevest+tejfölös csirketokányt tésztával ettünk a menzáról. Ma meg karfiol levest és a hét eleji maradékot.
Holnap csak melegszenyót kell csinálnom, mert a férjem már tud főtt kaját enni a melójában.

Várom, hogy írjatok!

lola77
 
 


Kedves fórumozók!

Nagy segítség lenne számomra, ha kitöltenétek az alábbi oldalon található kérdőívet:
www.sammm.fw.hu
Családon belüli megszólításokról készítek felmérést, magyar és norvég viszonylatban.
Segítségeteket előre is köszönöm!

- Adrien
ui: Remélem, senki nem veszi zokon, hogy beírtam ide, de az aktív témáknál nagyobb eséllyel találok válaszadókat.
sadrien
 
 


Csajok, nagyon gyér lett a látogatottság...
Jól vagyunk, bár nekem délelőttönként nagyon-nagyon alacsony a vérnyomásom (100/65 vagy 96/60) viszont a pulzusom nagyon magas (85) biztos ettől vagyok olyan rosszul. Hamarosan megyek EKG-ra. Aztán majd fogdokihoz is.

Most anyuéknál vagyunk Móváron, már tegnap eljöttünk délelőtt. Hoztuk a dédit is ma este megyünk haza. Apa megint sokat dolgozik, de legalább ezzel tök jól keres és a cserépkályhás dolgok is nagyon beindultak, vettek fel most egy segédmunkást, mivel ő nemigen tud most menni apósommal.

Szombat estére elhívtak egy csajos szülinapi buliba. Nem tudom elmegyek-e mert alig ismerem a társaságot, de legalább itt az alkalom rá...

Ja, Roli továbbra is sokat locsog, még mindig csak a szavak elejét mondja ki, de már néha összeköti őket.

Majd azért néha jelentkezem!
Jók legyetek!
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Lola, én olvaslak benneteket, de nem tudtam írni Kép.

Cirmike, mindenképpen tájékoztass minket, hogy mi a helyzet veled. Úgy izgulok érted, nem túl jó ez az alacsony vérnyomás Kép.

Ma a 30. napon vagyok a 28 napos ciklusomból, de sajna nincs semmi remény, mert ma már iszonyatosan görcsöl a hasim. Nem tudom mi lesz így velem melóba, vagy a gyógyszerektől leszek kába, vagy a görcsöktől. A megfázásom is iszonyatos, folyik az orrom, fáj a torkom, meg olyan mintha buborékban lennék. Szóval meg vagyok most áldva. Na mindegy egy hét múlva már nem lesz semmi bajom Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Hellóka mindenkinek!

Cirmike, nem akarlak vígasztalni, de nekem is végig ilyen alacsony volt a vérnyomásom(60-70/90-100). Egyszer (13. hetesen) reggel a buszon még lejjebb eshetett és rosszul lettem. Sz.tem a babó elszívja ilyenkor az energiát meg nemtudom még mit. Ha rosszul vagy, tényleg vizsgáltasd ki, de lehet, hogy később már nem lesz vészes. Utána nekem se volt gondom, de ilyen alacsony maradt!

Hajni, sajnálom, hogy megint érzed, hogy meg fog jönni, múltkor is így volt! Kép De legalább most két egymásutáni hónapban hasonló volt a ciklusod, nem?

Szilvi, szomorúan veszem tudomásul, hogy még mindig nem tudtál netközelbe kerülni. Lehet, hogy már dolgozol?

Du. megyünk bevásárolni (sz.tem CBA, Penny). Holnap végre nem dolgozik a férjem, lehet, hogy estére kiötlünk v.mi programot kettesben. Még nem tudom.

lola77
 
 


Helló. Ma már a 2. napon vagyok, és haldoklom. Az istenért nem tudok belázasodni, és akkor hamarabb túl lennék rajta. Mármint a megfázáson. Nekem csak belső lázam szokott lenni, amivel 3-4 napig szenvedek.

Nekem is elég alacsony a vérnyomásom. Ha ebből még a baba elszív, akkor már minuszban lesz Kép. Na mindegy, majdcsak megoljuk valahogy. Lehet hogy az én babám szeretni fogja a kávét Kép.

Azért jó lesz hogy nem dolgozik a párod. Írd majd meg merre mentek! Mi valószínűleg a telekre megyünk dálután. Már megint lehet takarítani Kép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok csajok!

Bocs, hogy nem írtam eddig, de tényleg nem voltam net közelben. Anyu délelőttös volt, és hát egész héten nem jöttünk délelőtt (Emese böliben volt) és én egyedül nem jöttem, délutánonként meg inkább otthon voltunk. A héten most vagyok itt először.

Egyébként semmi újság. Egész héten, nagyon fájt a fejem és kicsit taknyos vagyok. De a fejfájás akasztott ki teljesen. Napi 3-4 algopiryn legalább... Kedden nem voltunk böliben, mert elvittem Emesét a köldöksérv kontrollra (évente kell menni), és korábban mondták, ha nem múlik el 4 éves koráig, meg kell műteni. Hát... az én kicsi lányom olyan ügyes volt, hogy "visszahúzzasztotta" magának, jelentem, nincs már köldöksérv! KIRÁLY!!! Utána meg elmentünk a közműházba a Hamupipőke mesés előadásra. Tök jó volt... tele volt ovisokkal, szinte egy szabad hely sem volt. Hát én jót akartam neki, és az első sorba ültünk, de ahogy megjelent a gonosz mostoha és üvöltött, Emese nagyon félni kezdett tőle, remegett, sírt, így az előadás kellős közepén az utolsó sor, legutolsó lépcsőjére kellett mennünk. Onnan már élvezte....

A többi napon voltunk böliben. Szerdán is letették, de nem aludt, (fél egyre kellett mennem, kb. fél órát feküdt). Csütörtökön viszont azzal fogadtak, hogy aludt (!) és már fel is kelt. Háromnegyed órát aludt. Pénteken viszont megint nem, csak feküdt. De már az is jó, hogy sírás nélkül lefeküdt és csöndben volt, viszont Ági néni mondta, hogy egész héten nagyon szorongott és félt, hogy nem megyek érte stb. Nagyon sajnáltam őt, de hát ez van sajnos...

Munka ügyben még sajnos semmi. Beadtam kb. 5-6 könyvelő irodába, a szüvbe, férjem helyére, de még semmi. Jövő héten bemegyek a tescoba is.

Kifizettük a maradék lakáskasszás lakáskölcsönünket (240 ezer), most már NULLÁN van a lakásunk!!! JUHÉÉÉÉÉÉÉÉ!!! Van egy saját lakásunk, tartozás nélkül!

Pénteken én meg Emese mentünk a Dávidért, utána együtt elmentünk a mekibe, aztán haza. Tegnap meg mivel férjem dolgozott, elvittem a gyerekeket Malvin napra a közműbe. Ez egy ingyenes rendezvény gyerkőcöknek, főleg festés, agyagozás, de volt zene és ingyen fánk is. Tök jó volt. Befestetették az arcukat: Emese cica volt, Dávid kutyus. Öt fele mentünk haza. Ma meg anyóséknál ebédeltünk, nemrég jöttünk el és most anyuékhoz.

Úgyhogy ennyi....

A baba dologra most nem koncentrálunk, ahogy megjön (ha végre megjön) elkezdem megint a diane-t szedni, úgy tervezem, hogy fél évig, addig realizálódik a munka is (remélem!).

Ha tudtok valamit, szóljatok....

Igen, elég korán lenne, ha hatra vinném bölibe, de akkor még úgyis tök álmos, lepihenhet, ha lenne kocsi, elég lenne 5.40 fele felkelteni, úgyis ott reggelizik. Többen is viszik olyan korán. És akkor legalább szinte az egész délután szabad lenne.

Ja, a héten majdnem mindennap egyre kellett menni a gyerekért, addig vagy még abszólut nem aludt, vagy már fel is kelt (egyszer), úgyhogy nem kellett ott még várnom is. De ha aludt volna, szívesen várok természetesen.

Jó lenne, ha már megoldódna, mert mióta alvás is van, megint nehezebben akar bölibe menni. Sírás stb.

És ti hogy vagytok? Tényleg elég gyér a forgalom itt mostanában. Szóljatok ismerősöknek, hogy írjanak ide nyugodtan!!


Éva: a barátnőm, aki néha szokott ide írni (Csilla) kérdezi, hogy segítenél e neki az adóbevallásban, mert a tavalyi éve elég zűrös volt (gyed, gyes, tgyás más helyekről). Ha igen, légyszíves küld el a számomra a számodat, amin fel tud hívni, és megbeszélitek a részleteket. Nagyon kedves, ari lány. Számom: 30/3482-990. Köszike.

Na puszi csajok, vagyok még egy fél órát! Írjatok!

Szilvia

emeseanyu
 
 


Szia!

Sz.tem már nem vagy itt! Majd küldöm a számomat sms-ben...

Akkor jól hallottam, hogy nem volt sírás dél körül, nem is sírt Emese. Nagyon ügyi! És este nem fáradt hamarabb. Sz.tem 2-3 hét alatt ezt is megszokja, és talán egyre többet fog aludni. Érthető, hogy fél, hogy nem mérsz érte. Eddig akkor mentél, és megszokta. Náluk nagyon számít a megszokás!

Term. szólok, ha valami munkát tudok. És szorítok,hogy v.mi jót találj.

De jó, hogy van egy tartozás nélküli lakásotok. Nekünk idén lejár egy hitel (havi 15.000 törlesztőrészlet), de a nagyobb része még 5 év múlva. Mi nemigen hiszem, hogy ki tudjuk fizetni előbb, hacsak nem költözünk és veszünk fel újabb hitelt! Azért ennek a -15000/hónak is tök örülök!

Nem mentünk tegnap moziba, mert találtunk jó beltéri ajtókat az OBI-ban és inkább megvettük azt, a mozit majd remélem bepótoljuk! Ez van!

Jók legyetek!

lola77
 
 


Szia!

Még vagyok egy picit. Köszi a számot...

Hát, mikor egy órát aludt, akkor nem volt fáradt, a többi napon meg otthon lefektettem, mert akkor nem aludt semmit a böliben.

Igen, remélem megszokja. Lehet, hogy könnyebb lett volna, ha rögtön kezdjük az alvásszoktatást is, de nem akartam rögtön sokkot okozni neki.

A másik csoportban ki az unokatesótok? Melyik gyerkőc? Ő a Krisztiánéké?

Puszi

Szilvia

emeseanyu
 
 


Na, akkor a számom: 20/523-56-69. De a barátnőd, ahol dec. 31-én volt foglalkoztatva, annak kell megcsinálnia az adóbevallását. Vagy ő akart önadózó lenni?

Nem a Krisziánéké az unokatesó! (Nekik még csak 16 hónapos és Bajon laknak, Tatára fog bölcsibe menni szept-ben.) A Zotyó húgának a 2. gyereke, Edina 3 éves múlt okt-ben, anyósom neveli...

lola77
 
 


Ja, már értem.

Valamiért önadózó, de nem értettem miért.... Majd felhív és megbeszélitek. Köszi a számot.

Puszi, további jó hétvégét!

Szilvia

emeseanyu
 
 


Hellóka!

Ja, még tök szerencsések vagytok, hogy nem kaptátok el a bárányhimlőt. A csop.társatok, az Álmos sem, mert kérdeztem a mamájától...

A Hanna elkapta a Somitól, a hét elején már pöttyös volt, úgyhogy még a mi lappangási időnkben fertőzödött meg.

Szia, jó álláskeresést jövő hétre és sok sikert! Mehetsz munkaközvetítőbe is. Szent Borbálán van egy. Bár nemtudom mennyit kell fizetni.

lola77
 
 


Sziasztok!

Látom már mindenki lelépett.

Szilvia, örülök,hogy Emese egyre ügyibb az oviban. Nagyon jó hír az is, hogy nem lesz műtét. Ma szinte csak pozitívumokat írtál. Ez tetszik Kép

Én még mindig szenvedek a megfázással, de a menzit hamar letudtam. Már szinte semmi sincs pedig a 3. napon vagyok. Nem semmit szórakozik velem most. Egy napot késik és 3-4 nappal rövidebb. Na nem baj, majd lesz jobb is. Késhetne egy hangyakukinyit többet is KépKépKép.

Szerintem én már soha nem gyógyulok meg, pedig a párom hozta nekem a cukrot, meg a citromot az ágyikóba, hogy nyalogassam, meg volt forró tea, meg vajas mézes kenyér. De ez szerintem egyre rosszabb lesz. Pedig úgy gondoltam hogy hétfőre kutya bajom Kép. Tudom rosszabb vagyok mint egy három éves gyerek.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Ja a kölcsönről csak annyit, hogy nekem még csak most fog kezdődni és 20 évig tart. Szerintem én meg sem érem a védét KépKépKép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Hajni, jobbulást a bacikhoz, kitartást a munkához. Bírtad azért?

Férjem ma kissé betegen jött haza melóból (mondta már múlt héten, hogy sokan influenzásan dolgoznak), így sz.tem megint tőle kapjuk el sorban. Ma gyorsan ettem 4 kivit, 1 almát, hátha segít...

Csajok, nem idevaló kérdés, de hátha valamelyikőtők tud nekem segíteni!
Soma még nincs megkeresztelve. Már tavaly óta akarjuk, a barátnőm lenne a keresztanyja. Ő Bécsben férjnél van, most válik. Szóval csak keresztanyja lenne, és mivel ő református, ezért református keresztelő jöhetne szóba. Mi sem én sem a férjem nem vagyunk megkeresztelve!
Tudom, hogy van egy ref. templom Bánhidán. Szerintetek hogy induljak neki, hívjam fel, beszéljek a tiszteletessel, vagy lelkésszel...
És lehet úgy, hogy keresztapa nincs?
Vagy van mostanában még olyan önkormányzat által szervezett? (Régen névadónak hívták)
Ha tudtok v.mi infót, köszi!

lola77
 
 


Írtam ma ebédidőben, de most nem látom az írásomat, pedig ott volt akkor még...

Lola, nálunk volt keresztelő még 3 hóanposan, férjem katolikus én nem vagyok megkeresztelve, a keresztszülők (sógornőmék) reformátusok. Mi a Május 1. parkba mentünk. Kb.2 vagy 3 éve van ott új fiatal lelkész a családjával. Összesen egyszer voltunk nála a keresztelő előtt beszélgetni mindannyian. Telefonon hívtuk fel őt először és egyszer pedig beugrottunk hozzá mikor arra jártunk, hogy akkor mikor lehet a nagy nap. A vasárnapi istentisztelet (aug.20-a utáni volt éppen) előtt volt és arra kérte a családot, hogy maradjunk végig (persze a gyerekkel kijöhettem). Nagyon aranyosak volt a hívők kb. 20-an voltak össz-vissz.
Ajánlom, hogy őt hívd fel.
Van névadó a házasságkötőben, Emesének is ott volt megtartva, erről Szilvi majd írhat bővebben.

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Szerintem a kérdésed pedig pont idevaló volt...

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Lola, szerintem a névadó meg a keresztelő nem ugyanaz. Nekem volt mind a kettő asszem.
Úgy tudom, hogy elég egy keresztszülő, de nem vagyok benne biztos. Szerintem úgy menjetek az első megbeszélésre, hogy mise után érjetek oda, mert ha előtte, akkor tuti ott kell maradnatok rajta.
Itt a kistemplomban elvileg normális pap van, az egyik barátnőméket is összeadta, pedig csak a férje volt megkeresztelve, neki meg nagy pocija volt. Szóval nem lehet annyira maradi. Mindenesetre a Laci bácsihoz ne menjetek.

Cirmike, magadról nem is írtál. Hogy vagytok?

Ja, a melót még bírom, bár a hétfő mindig iszonyat, gondolom nektek is Kép. Olyan nagyon lassan megy az idő. De jó a társaság, úgyhogy a munka is elviselhető Kép A megfázásom már enyhül, már tényleg csak az orromat kell állandóan fújni, meg köhögök, mint egy tüdőbeteg, de javul az a lényeg Kép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Jaj, nagyon köszi az infókat lányok!

Igen, Hajni azt tudom, hogy nem ugyanaz. Csak ha a keresztelő nem menne, akkor gondoltam másik eshetőségre a névadót. Mert a mi korunkban volt, nekem is és a bátyámnak is.
A Laci bácsihoz semmiképpen nem mennénk, az tuti.
Köszi, Cirmike, az nem is jutott eszembe, a Május 1. parkos templom! És miket kérdezett tőletek, amikor ott voltatok? A keresztszülőkkel akkor nem is beszélt előtte?
Megpróbálom felhívni mindenképp!

Szilvi, majd ha erre jársz, azért Te is írd le légyszi, hogy volt a névadó. Mennyivel előtte kell időpont, milyen napokon lehet, mennyi pénz... stb! Köszi!

Örülök Hajni, hogy javulsz, bár biztos nem az adóbevallások segítenek! Kép

Cirmike vigyázz nagyon magatokra. Ma kaptam a hírt, hogy a 22 hetes terhes sógornőm (21 hónapos kislánya van) méhszája megrövidült, úgyhogy most szigorú fekvés, vagy kórház+panangin+no szex! Nehogy így járj, óvatosan emelgesd a Rolit, ha muszáj. Azért a 2. terhesség nem piskóta ilyen lurkók mellett! Álomkórod megvan még?

lola77
 
 


Ja, Cirmike! Még azt szeretném megkérdezni, hogy mennyi pénzt adtatok neki (lelkésznek) akkor? Ha nem akarsz, ne válaszolj, nem baj!

lola77
 
 


Hajni, szerintem a bacikat egymásnak adogatjátok a munkahelyeden. Remélem mielőbb rendbejössz és kösz, hogy aggódsz értem, tök jólesik.

Éva, semmit nem kérdezett a lelkész, csak elbeszélgettünk. A sógornőmék mindhárom gyereke ott volt megkeresztelve, csak akkor még egy idős lelkész volt ott, felőle kérdeztünk, a templom állapotáról dumálgattunk, mekkora hőség van ott augusztusban, stb...
Felvette az adatokat, és igen akkor amikor egyetlenegyszer mentünk ott voltak a sogornőmék is, a keresztszülők.
Elmondta hogyan zajlik a ceremónia, először a hívek énekelnek egyet aztán keresztelés, a baba a keresztanyu karjában, majd átadja nekem és az áldást majd úgy mondja el (ekkor Roli rázendített), majd a hagyományos hétvégi istentisztelet volt. Annak a végén van az adakozás, akkor adtunk pénzt mi is (5.000 Ft) anyuék és apósék is adtak pénzt.

Sajnálom a sógornődet Kép
Valószínű, hogy 3 hetente vagy max. 4 hetente fogok a dokihoz járni és rögtön kiderül ha vmi gond van, akkor anyu majd jön segíteni. Még járok tornázni is, igaz csak a lightos tornára, ma is voltam. Fitt-ball óra, olyan óriási nagy labdán ülünk és rugózunk egyfolytában, közben csinálunk különfélét a lábunkkal, kezünkkel. Tök jó, nem annyira fáraszt, van hogy meg se izzadok igazán és mégis mozgok.
Rolit kevesebbet emelgetem, tök aranyos, fogja a kezem ha sétálunk vagy ha vhol lépcsőznünk kell. Sajnos a legnehezebb az autósülésbe beemelnem őt, azt hiszem megszakadok, úgyhogy nagyon óvatosan csinálom, de szinte minden nap megyünk vhova, ami min. 4 emelést jelent.

Ja és minden nap alszom a Rolival egyidőben, szerencsém van mostanában 1,5 vagy 2 órát is alszik.

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok csajok!

Először is mindenkinek jobbulást, aki beteg!!!

Éva: látod, látod. Én mondtam Anettnek, hogy kevesebbet cigőlje a gyereket, meg szerintem elég lazán öltözik mindig, de azt mondta, ha jól megtapadt a gyerek, azzal nem lesz gond. Pedig igen is, a második gyereknél sokkal másabb minden. És 22 hetesen megrövidülve, az nagyon durva ám! Ne csavarogjon és feküdjön, ha nem akar koraszülött babát. A barátnőmnek is nagyon sok gondja volt a második terhességgel, mert mellette ott volt a két éves másik is. Én 28 hetesen nyíltam ki, de csak kinyílt két ujjnyira a méhszáj, megrövidülve nem volt és én már akkor be voltam szarva. Utána alig mertem valamit csinálni a 37. hétig. Utána viszont mindent! Még ablakot is pucoltam.

Névadó: a puskinnál lévő anyakönyvvi hivatalba kellett menni jelentkezni, nekünk 3 hónaposan volt, előtte pár héttel mentünk be és választhatsz, hogy mit kérsz az ünnepségre. Nekünk volt zene, tök szép versek, virág nekem és keresztanyunak (aki a hugom), kb. húsz perces volt. De szerintem nagyon szép volt. Mi kiültünk a főszékre Emesével az ölemben, a végén kaptunk egy oklevelet, meg alá kellett írni az anyakönyvvet. Nekünk van keresztapu is (hugom barátja, akivel 11 éve van együtt), de szerintem lehet simán keresztapu nélkül is. Mi sem vagyunk megkeresztelve, meg nem is igazán foglalkoztat ez engem, valahogy úgy érzem, ha abszólut nem vagyok vallásos, nem hiszek Istenben, akkor kicsit álszentség lenne templomban tartani a nekem fontos eseményeket. Ezért nem volt templomi esküvőnk sem. Nekem a névadó is nagyon tetszett, hivatalosan van keresztanyja, keresztapja, ez a lényeg. De ez persze szemlélet kérdése. (ja, gyerek zenék voltak, Micimackó stb. és ez élőzene volt).

Amúgy nincs semmi. Hétfőn másfél órát aludt Emese a böliben, kedden nem vittem, mert köhécselt eléggé, de más nem volt. Szerdán megint vittem, igaz, hogy nem akart, de egyszerűen nem tudtam eldönteni, tényleg beteg e, vagy csak hülyére akar venni az én három éves gyerkőcöm. Tegnap fél kettő fele aludt el a böliben, addig csöndben feküldt, elaluldt, ekkor megérkeztem én, úgyhogy a széken ülve figyeltem, hogy alszik. Ari volt nagyon... háromnegyed órát aludt, aztán eljöttünk. De elég levert volt és ma is. A köhécsen, taknyon kívűl nincs semmi, de akkor is látom, hogy nem az igazi. Fáradt, nyűgi, pedig rendesen alszik. Úgyhogy nem vittem ma bölibe, betelefonáltam.

Azt mondta Andi néni, hogy azért nem kapta el val. színű a b. himlőt, pedig mellette tök sokan kidőltek, mert eddig velem volt otthon és nagyon erős az immunrendszere. Gyereke válogatja.

Munka keresés ügyben még semmi. Volt olyan hely, ahol túlképzettnek tituláltak, volt olyan, ahol azt mondták, ha nem lenne kisgyerekem, akkor minden izé nélkül mehetnék. Jó, mondtam, elcserélem egy tengerimalacra. Láttátok volna, hogy nézett a nő. Kapja be!!! Nem azért szültem, hogy utána állandóan lepasszoljam valakire. Apósomra meg inkább nem bíznám mindennap. Elég szabadszájú!!

Elkezdtem az adimet nevű gyógyszert szedni. Ezt a pődőr is ajánlotta (régi dokim) és a másik topikban is. Állítólag be tudja állítani ez is a mensit (mégsem fog. gátló) és a rendszeres mensitől felszívódnak a kis tűszök is. Remélhetőleg. Most napi egyet szedek, fokozatosan kell emelni az adagját, de írja is az émelygést, hát elég szar, tényleg hányingerem van. Amúgy most mást nem teszek babaügybe. Dietetikushoz megyek még, de időopontot kell kérnem.

Annyit csinálhatsz Szandra, hogy a másik oldalról szállítod be a kocsiba a Rolit, és nem te emeled fel, hanem megtanítod, hogy hogyan tud a legkönnyebben beszállni. Lehet, hogy több ideig tart, de legalább nem emelgetsz annyit. A Márti tegnap jött haza Londonból. Tök ari shrek-kes dolgokat hozott Emesének.

Éva: nyugodtan kérdezz minden ilyesmit, hisz itt bármiről beszélhetünk, nem? Barátnőmnek, Csillának közben megoldódott a dolga, de azért köszi.

Puszi csajok, legyetek jók, szerintem már csak vasárnap jövök.

Szilvia

Hajni: KITARTÁS!!!

emeseanyu
 
 


Sziasztok!

Cirmike, én is ezt akartam tanácsolni, hogy tanítsd meg beszállni az autósülésbe. Nem tudom, hogy milyen ülésetek van, nekünk olyan 9-18 kg-ig. És ha odaáll mellé, sz.tem belemászna, esetleg a kis fenekét kéne megnyomni egy kicsit. Soma néha így szokott, azért gondolom.

Szilvi, a sógornőmnek nem nyílt ki a méhszáj, a belső teljesen zárt, a külső van csak megrövidülve. Én úgy gondolom, hogy az a rosszabb, ha ki is nyílik, nem az ha megrövidül. Reméljük nem lesz semmi gond. Tényleg elég lazán öltözködik, mondjuk is neki, de ő sosem fázik-mondja ő. Most fekszik szinte egész nap, nem rakja bele a kiscsajt az etetőszékbe, nem a pelenkázón pelenkáz, meg ilyenek... hogy minél kevesebbet kelljen magasra emelni.

Nagyon köszi a névadós dolgot. Erre voltam kíváncsi.
Amúgy én hiszek Istenben, férjem is, de egyikőnk sincs megkeresztelve és a vallásról+ Bibliáról csak a főbb dolgokat tudjuk. Nekünk sem volt egyházi esküvőnk (jegyesoktatás,plusz pénz miatt), de a keresztelő szóba jött már Soma születése óta. Csak egy darabig nem tudtuk eldönteni a keresztszülő személyét, azóta meg nem tudtam elindulni semmilyen szálon, illetve azon aggódtam, hogy mit kérdeznek majd a templomban... Kép

Hajni, mizújs veled, ennyire betemetkezel a melóba? Ma mit főzöl? Mi van a szomszédotok kutyájával, amit említettél anno, hogy eltűnt? Mizújs a hiteletekkel, kaptatok már lét?

lola77
 
 


Sziasztok!

Nagyon ritkán járok erre, ritkán engednek a gyerkőcök. Ma is délután 1-től fél 7-ig egyfolytában ébren volt a kisfiam és csak kézben volt neki jó. Csak azért egy kicsit nehéz, mert 7 kg (2,5 hónapos).

Lola!
Szeretném megköszönni, hogy elküldted a számodat a Szilvinek, de közben megoldódott a probléma. Ugyanis amikor mondtam a férjemnek, hogy fel akarlak hívni, akkor kérdezte meg, hogy nem lenne egyszerűbb ha az ő munkahelyén megcsinálnák? Hát dehogynem, csak ezt néhány nappal korábban - amikor kicsit kiborultam az adópapírjaim kuszaságainak láttán - is közölhette volna.
Egyébként azért kellett önadózónak lennem, mert megszűnt a munkahelyem itt Tb-n, átkerültem jogilag Veszprémbe, ők pedig nem foglalkoznak vele.
A kuszaság pedig azért volt, mert tavaly volt gyedem, gyesem, tgyásom és 13. havim is. Ráadásul a gyedem a munkahelyi igazoláson volt, a gyes és a tgyás pedig külön, de ezt csak most sikerült kibogarásznunk. A kedvezményeket pedig sehol nem vették figyelembe, én pedig nem tudtam, hogy nekem milyen kedvezmény jár.
Kicsit hosszú lett a beszámoló, de lényeg, hogy már kész van a bevallás.
Köszi még egyszer.

Keresztelő ügyben nem nagyon tudok segíteni, mi római katolikusok vagyunk. Nekünk volt egyházi esküvőnk és Dóri is meg lett keresztelve. Csak keresztapja van, legalábbis egyenlőre. Kép Most áprilisra tervezzük a Peti keresztelőjét is.

Csilla
spectro
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: