Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Anettke!
Esetleg nem a fogzás miatt ébred fel Olivér?
Bár nekünk egyelőre hasonló gondunk szerencsére nincsen, de Emma még csak 4,5 hós, nála fogzás még várat magára szerintem.

Járt ma itt a védőnőnk, megbeszéltünk mindent, kaja, gyógyitorna, doktortéma, stb. Õ is azt mondta, hogy kicsi a bajság nálunk, szerinte előbb-utóbb mindent csinálna az Emma, de természetesen a torna mindenkinek csak a javára válik. A dr. témában teljesen egyetértünk, ez egy szolgáltatás, és amennyiben nem azt kapja az ember amit elvár, akkor lép másfele.

Ma van a párom születésnapja, úgyhogy ha Emma megebédelt, akkor irány a város, elképzelésem már van, hogy mit veszünk neki, remélem lesz is. Majd holnap élménybeszámolok! Az tuti, hogy a vacsi krumplistészta lesz, nála ez az első számú kedvenc, csípős almapaprikával.

Holnap kipróbálunk egy új kaját Emmának, még nem is hallottam, hogy ilyet is szoktak: salátafőzelék! Persze krumplival, a védőnő szerint a picurok szeretik, hát kíváncsi leszek.

Este jövök!
Sziasztok!
Angi
cipó
 
 


Szia Anett! Lehet, hogy Olinak a foga jön és viszket az ínye. A csajok a korábbi oldalakon írtak egy homeopátiás szerről, ami állítólag jó: chamomilla vulgaris 15CH-s homeopátiás szer, recept nélkül a patikában. Ha a cici megnyugtatja add oda neki, valószínűleg leszokik majd és neked is jobb, ha megnyugszik. A lánykám szépen fokozatosan leszokott róla, ahogy nagyobb lett, kevesebb ideig szopiztattam éjjel. Amióta pedig víz van az itatópoharában nem kell fel éjjel, valószínűleg nagyon tetszett neki a tea. Kitartás!!!Szerintem egyébként ha eddig nem volt hasfájós, most se azzal lehet a baj. Mi jól vagyunk, a mínuszokban is beöltözünk, aztán irány a levegő. Tegnap volt Csajszi keresztelője. Jó túl lenni rajta. Remélem senki nem beteg, ha igen gyógyuljatok hamar.
borkaborka
 
 


Sziasztok!
Fő a változatosság:a Maja meggyógyult most a Szonja beteg.De ahogy látom nem vagyunk egyedül,tele volt az orvosi rendelő.
A Majának én is adtam chamomillát kb három napig tovább nem volt hajladó enni+vettem neki viburcol kúpot (szintén homeopátiás)direkt fogzásra való megkérdeztem a dokinénit,hogy mi a véleménye róla de nem ismeri mert nem foglalkozik homeos dolgokkal.Mondta,hogy attol még jó lehet csak ő nem ismeri.Azt mondta,hogy nyugodtan adhatom a Majának a nurofen szirupot is ha úgy látom,hogy fáj a foga.
Cipó:Boldog szülinapot a férjednek!
Ha bevált ird le a salátafözelék receptjét had próbáljuk ki mi is.
A fürdetésről:Az én csajaimnak nagyon érzékeny a bőrük ezért csak fürdetőkrémmel lehet őket fürdetni,de az olajozást én is csak rövid ideig csináltam kb 2 hét.

Amin berágtam és amiért nem akartam ide írni többet az az volt,hogy egy ismerősünk (aki a korházban dolgozik)megmutatta bennt a képeket a csajokról, amire a válasz az volt,hogy nem vagyok normális,hogy babykomp-ba rakom a gyerekemet mert,hogy ez árt neki.Erről megvan a saját véleményem én se szólok bele,hogy ki hogy neveli a gyerekét,ők se tegyék.
Már túl vagyok rajta nem foglalkozom vele többet.
Írjatok
Sziasztok
szivi76
 
 

 
 

Csak a fürdetéshez annyit, hogy Csajszinak is száraz bőre van, neki a fürdetőkrém se nagyon használt. A patikában lehet recept nélkül kapni olajos tusfürdőket: Beba, Eucerin. Kicsit drágák, de jók.Babykompra annyit tudok reagálni, hogy az utóbbi időben én csak rosszat hallok róla. Még olyat is mondott állítólag valaki, hogy a diszlexiához is hozzájárulhat. Szerintem ez az egész egy baromság. Igazad van Szivi, nekem is volt kompom és normális vagyok.
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Én komp ügyben nem tudok hozzászólni, Virágnak nem volt és Ákosnak sem lesz, mert a lakás viszonyai nem teszik lehetővé. Nincs olyan tágas, síma hely a házban, ahol biztonságosan tudna vele közlekedni. Attól meg nagyon félek, hogy megakad a szőnyeg szélén és kiborul. Egyébként azt a gyereket javasolják beletenni, aki már ül magától is.
Borka: milyen volt a keresztelő? Melyik templomban volt? Nálunk egyik gyerek sincs megkeresztelve, nem esküdtünk templomban (férjem nem akarta). Ha szeretném a gyerekeket megkeresztelni, akkor akadály ez, nem tudjátok? Vagy össze kell házasodnunk templomban? Ha esetleg tudtok a témáról valamit, írjatok!
Anett: nekem Ákos éjjel alszik, bár mostanában többször fölsír, de alszik tovább. Nem tudom nálatok mi lehet a gond, te szopiztatsz még? Esetleg a vacsora kevés? Mit adsz neki este és mennyit? Virág akkor sírt fel éjjel 5-6-szor, mikor jött alul a foga. Kemény időszak volt, minden éjjel 5-6x felkeltem, bekentem az ínyét Dentinox-szal, aztán visszafeküdtem. Az első 3-4 fog volt ilyen kínzós, a többi már nem. Én Ákosnál most használom a Chamomilla-t és a kúpot is (igaz még nem látom hogy jönne a foga, de nagyon nyűgös), mondjuk nem sok változást vettem észre, de lehet, hogy nektek beválik. Az én doktornénim homeos, ő mondta, hogy nyugodtan lehet használni, bár ő a kúpot jobban ajánlotta. Próbáld meg, este lefekvés előtt egy kúp (Viburcol). Hátha segít... Az meg, hogy Olivér ilyen korán kapaszkodva áll, szerintem attól függ, hogy ő áll-e fel egyedül, vagy te felállítod. Ha ő egyedül feláll, akkor elég erős, és nem lesz később gond. De ha (szerintem) te állítod fel, akkor még hagyd a dolgot, mert még nem elég erős és a csontjai és hajlékonyak még, lehet hogy nem tesz jót. Szóval azt szokták javasolni, hogy mindent akkor lehet csinálni, amikor a gyerek már magától csinálja. Pl: ültetni is akkor ültessük, ha már magától felül, állni és akkor álljon ha magától áll fel, stb. Én így tudom.
Angi: mit vettél szülinapra párodnak? Meglepi volt vagy tudott róla? Te minden nap főzöl otthon?
Csajok! Nem tudjátok, lesz még mozi Baján? Most hirdetik, hogy lesz febr. 2-től a mozikban a Bambi2. Virág imádja. Szeretnék is vele moziba menni, de már egy ideje nincs előadás. Tudom, megvárhatjuk míg megjelenik kazettán, de hát a mozi hangulata, a közös időtöltés tök jó. Akinek van nagyobb gyereke, tudja. Tudtok valami infot?
Most megyek szopiztatni, aztán séta, örülök hogy végre nem mínuszokban beszélünk!
Sziasztok!
Évianyu
 
 


Sziasztok!
Azért gondolom, hogy nem a foga, mert azon már túl vagyunk és hiába kenem az ínyét.Olivér még szopizik, jó sokat, lefekvés előtt is.Lehet, hogy ezért fáj a pocija.Mindig tekereg, meg erőlködik éjjel, de nem lehet tőle megvonni az esti tejcit és nem is akarom.
Olivér teljesen egyedül áll fel, csak furcsa, hogy már ilyen korán.Állandóan pakol, de legalább már nem esik akkorákat, mint eleinte.
A komphoz csak annyit mondanék (mint tánctanár), hogy a statisztikai adatok szerint a komppal közlekedők később tanulnak meg járni, bár ez lehet véletlen is.Én a nagyobb problémát a gerinc helytelen terhelésében látom, a kompot használóknál nagyon magas (közel 90%-os) arányban alakul ki gerincferdülés. Ez persze nem szent írás.Mellette szól viszont, hogy a gyerek nagyobb biztonságban van, mintha állandóan esik-kel.
mi fürdető krémet használunk, bár oli9vér bőre nem érzékeny, viszont a lábán nagyon ki volt száradva, és a Vass ezt javasolta.Azóta valóban helyrejött.Részemről nagyon szerettem a Johnson' fürdetőket, mert ó habosak és kellemes az illatuk is.Mi is voltunk sétálni a nagy hidegben.Olivérnek semmi baja, viszont az én torkom begyulladt, de ez nálam rendszeres.
A beteg piciknek jobbulást, a többieknek pedig nagy sétákat kívánok, amíg nincsenek újra mínuszok!
anettke
 
 


Tettem a profilomba képet, de nagyon elnyújtotta a program széltében.Azért tűrhető...
anettke
 
 


Évi! A keresztelő a Belvárosi Plébánián volt, lakóhely szerint odatartozunk. Nekünk sem volt egyházi esküvőnk, szóval ez nem probléma. Még az sem, hogy én csak keresztelve vagyok, nem voltam se elsőáldozó, se bérmálkozó. Van olyan ismerősöm, ahol apuka még keresztelve sincs, de a gyereket természetesen megkeresztelték. Igazság szerint egyébként nagyon sok függ a paptól is. Sajnos lánykám keresztpapája Kecskeméten dolgozik, de az itteni lakóhely szerinti plébánián kért az édesanyja igazolást arról, hogy lehet keresztapa. A plébános 23000 ft. egyházi adót fizettetett ki az anyjával és aztán nem adott igazolást. Végül Kecskeméten lett meg a papír minden gond nélkül. Ezek után pedig kiderült, hogy az egyházközségek a hívőktől csak 5 évre visszamenőleg kérhetik az egyházi adót, ami évi 1800ft.-tal ugyebár 9000 ft. Na, szóval ezért mondom, hogy sajnos a papok között is óriási különbségek vannak. És persze az egészről mindenkinek megvan a maga véleménye, de ezt inkább nem írom le. Vallással és vallás nélkül is embernek lehet nevelni egy gyereket. a házassággal kapcsolatban egyébként lehet, hogy megkérdezik, milyen akadálya volt az egyházi esküvőnek. Nálunk férjemnek volt korábban egyházi esküvője, ez ugyebár kizárta, hogy nekünk legyen. Ennyit tudok csak mondani.
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Jó hogy szóba jött ez a keresztelő téma, engem is érdekel. Szeretném megkereszteltetni Olivért, csakhát nálunk még bonyolultabbak a dolgok. Én egyáltalán nem vagyok megkeresztelve, és nemhogy templomi esküvőnk nem volt, de megházasodva sem vagyunk Kép Kép Érdeklődtem már nálunk otthon, ott azt mondta a pap, hogy ez nem akadály, csak el kell járni oktatásra mindkettőnknek. Mivel ez vasárnap lenne, nálunk gyakorlatilag megoldhatatlan Apa munkája miatt. Azt hiszem a vége az lesz, hogy keresünk egy olyan templomot, ahol nem veszik olyan komolyan a dolgokat. Tamás keresztlányát is megkeresztelték enélkül.

Tegnap nálunk is járt a védőnőnk. Rákérdeztem a fordulásra. Megint csak azt mondta, hogy nem gond, nem vagyunk elkésve. Valami oknál fogva nem nyugtatott meg ezzel...

Évi! Szerda délután eljöttök?

Kép
vrucsincá
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy bepofátlankodok, csak még nem találkoztam sose olyannal, akit ugyanúgy hívnak, mint engem!!! Kép Kép Kép Ez Vrucsincának szól! Nézd meg a profilomat!!

Ildikó
Vendég
 


Sziasztok!
Na átestünk a tűzkeresztségen, ami a gyógyitornát illeti. Azt nem mondom, hogy lelkes volt az Emma, de annyira nem volt vészes. Kb. 40 percet tornáztatta, háromszor vettem fel eközben, mert kicsit már dühös lett, hogy nem az van, amit ő szeretne. Összességében a Vanda meg volt elégedve a teljesítménnyel, én meg a Vandával. Nekem nagyon szimpi és jól ért a babák nyelvén úgy veszem észre.
Délután mi is sétizünk egy nagyot a városban, bár elég szürke az idő, de biztos jól fog esni a kikapcs.
Tegnap fél öttől fél hétig szülőin csücsültünk, a párom a Borinál, én meg a Bodónál. Természetesen, ahog y szokott lenni, sok újat nem mondtak, szerintem, ha a szülő figyelemmel kíséri folyamatosan a gyereke iskolai életét, az napra kész. Mi ilyenek vagyunk!
A legnagyobb kérdés jelenleg a gyerekeink körében, hogy mi legyen farsangon? Már kezdek idegbajt kapni. Amit mi mondunk az természetesen nem jó, amiket ők kitalálnak a béna anyjuk nem tudja megvalósítani.(varrás terén teljes analfabéta vagyok).
Nálunk kora ősszel lesz a keresztelő, ugyanis nekem márciusban kezdődnek a vizsgáim, apának is hátra van még a vizsgaidőszak, az építkezéssel is elleszünk egész nyáron, úgyhogy majd ősszel, ha már egy kis nyugi lesz. A legkisebb keresztfiam is már majdnem két éves volt a keresztelőjén, de ez semmi gondot nem okozott.
Megyek felébredt Emma!
Este bekukkantok!
Szasztok!
cipó
 
 


Sziasztok.
Ismét sikerült egy kis időre a géphez ülnöm. Vallásos témáról annyit, hogy a gyerekek jogai közt szerepel az is, hogy joga van a saját vallását megválasztania. Én a Mátét nem kereszteltettem meg, majd eldönti maga mit akar. Jelenleg magától elkezdett hittanra járni, de még csak ismerkedik vallás történettel.
Mozgás fejlődésről: A megfordulást 5 hónapos korára kell tudnia. 4 hónaposan hason fekve alkarra támaszkodni, mellkast emelni, oldalra fordulnia kell. 6 hónaposan forogni, egyik tárgyat a másikba venni,szájba venni.hason fekve egykézen támaszkodva játék után nyúlni. Leeső tárgy után néz, esetleg rövid ideig megül. gafyog, élvezi a hangadást, hozzátatozóhoz kötődik.
Az egész család beteg. Influenza és hányás-hasmenéses vírus van a környéken. vigyázzatok a kicsikre. Ez a rota vírus elég masszív, sok pici kerül kiszáradással a kórházba. Sok gyümölcs-zöldség és folyadék.
puszi mindenkinek.
sipihajni
 
 


Ja!
Én farsangra Mátét tengernek öltöztetem be, amihez elég egy kékszínű függöny vagy anyag, s rá varrok halacskákat. Volt már Pán Péter ( zöld tépett ruha, csákó, vállára pedig egy vékonybaba ült /csingiling/, Robin Hood is, zöld ruha, hajlított ágból íj, csákó a fejére.Saláta vagy káposzta levelet vartam ruhára és kész volt a salátaember.
Írjatok ötleteket! Vaskúton díjjazzák is, amitől egy kicsit félek, mert a jelmezkölcsönzősökkel nem hiszem, hogy versenyzni tudok.
sipihajni
 
 


Sziasztok!

Nem jutottam eddig ide a géphez, mert Tibinek határidős munkája volt, és most lett vele kész.

Nálunk nagy baj van. Megint (vagy még mindig) mellgyulladásom van. Nagy a valószínűsége, hogy be kell fejeznem a szoptatást, mert ez így nem mehet tovább. 6 hónap alatt ez a 6. antibiotikum kúrám. Holnap megyek nőgyógyászhoz, megbeszéljük a továbbiakat. Annyira sajnálom, úgy szerettem szopiztatni, és Ákos is imád szopizni. Hát majd csak megleszünk tápszerrel, csak az elalvásokkal lesz gond, mert eddig mindig cicin aludt el.
Ildi! Megkérdeztem a védőnénim - név nélkül - hogy mi a véleménye, azt mondta, szerinte már meg kellene fordulni egy 5,5 hós babának. Azt javasolta, hogy menj el háziorvoshoz, ha ő is úgy látja, ad beutalót fejlődés neurológiára. A holnapi nap sajna nem jó, mert bejön anyu, itt lesz egész nap. De a csütörtök és a péntek kora délután jó nekem, ha neked is.
Most nem tudok többet írni, elég vacakul vagyok, majd este még visszanézek!
sziasztok
Évianyu
 
 


A gyerekek jogairól csak annyit, hogy sajnos sok olyan benne van, aminek nem lenne szabad. A mai gyerekek érdekes mennyire tisztában vannak a jogaikkal, de a kötelességeikkel semennyire. Bocsásson meg a világ, de szüleink, sőt én se hallottam annak idején, hogy nekem jogaim vannak. Most pedig meg lehet nézni a mai gyerekeket és a társadalmunkat. Természetesen tisztelet a kivételnek, de tanárember vagyok és időnként a falra tudok mászni a gyerekek jogaitól. Ott ahol a szülő, szívvel-lélekkel neveli a gyerekét, ott a gyereknek nincs szüksége jogokra. Valahogy túlzottnak és elnagyoltnak érzem a dolgot, amit a gyerekek és szüleik egyre inkább a maguk oldalára fordítanak és kötelességekről megfeledkeznek. Elnézést kérek előre is, ha valakit megbántottam, nem állt szándékomban, csak úgy érzem le kellett írnom a véleményem erről. Évi gyógyulj!
borkaborka
 
 


Csajok!

SÜRGÕS!!!
Aki tápszert ad: ha kibontom a zacskót, meg van határozva, hogy mennyi idő alatt kell felhasználni (mint a tejpépnél 3-4 hét), vagy korlátlan felbontva is? Van egy felbontottam, amit Ákos 3 hetes korában bontottam, mert azt hittem szükség lesz rá, de nem kellett. Felhasználnhatom? A dobozra nincs írva semmi!
Évianyu
 
 


Sziasztok!
Évi!
Mi a milumil ha-t esszük, azon rajta van a dobozán, hogy ha felbontod a zacsit, akkor három héten belül lehet felhasználni!
Úgyhogy szerintem azt hajítsd ki!
cipó
 
 


Sziasztok!

Most van egy kis időm, Tibi elment itthonról, Virág oviban, Ákos alszik, várom anyut.
Köszi Angi, én nem vettem észre a dobozon a feliratot és Tibi sem, két vakegér, köszi!
Szóval ma megyek dokihoz, amíg nem beszéltem vele még szopiztatok. Ákosom most reggel cumival aludt vissza! Ez nagy szó nála, próbálgatom szoktatni, mert ha nem lesz cici, valahogy meg kell oldani az elalvás dolgot. 9 kg-os gyereket nem kezdek most el ringatni, rázogatni. Virágnál is cumi volt meg gyongyó, Ákosom is így fog járni Kép
Borka: teljesen egyetértek veled. Nekünk anno arra volt jogunk, hogy befogjuk a szánkat. És ha az iskolában valami nem stimmelt, úgy szégyelltem magam, hogy lesült a bőr a képemről, nemhogy apám bement volna a tanárral hőbölögni. És volt olyan tanárnőnk, aki kiosztotta a fülest, és jól tette. Engem nem vertek otthon, de pár atyai füles jókor, jól jött, kellett. Komolyan, sokszor én is elgondolkodom ezen, hogy milyenek a mai gyerekek, de én akkor is úgy nevelem a gyerekeimet, ahogy engem annak idején a szüleim. Tisztességesnek, becsületesnek. Még ha ez már nem is divat. Litániákat tudnék erről a témáról írni, de szerintem mi, akik ideírunk, egyformán gondolkodunk ezekről a dolgokról.
Más. Jelmezbál. Tavaly Virágom tigris volt, vettem anyagot, anyu megvarrta (varrónő), kezeslábast, kesztyűt és gumira füleket, kifestettük az arcát és kész. Idén Pán Péter szeretne lenni, ez az egyik kedvenc rajzfilme (nem egy barbis fajta a lelkem, remélem nem lesz nagykorában MÁS Kép), ezt a jelmezt is nyilván anyu fogja megvarrni, mert nem egy nagy durranás, egy póló és nadrág, meg sapka. Virág nem is nagyon szokott babázni, inkább állatozik, dinók, vadállatok, playmobil, lego, nagyon sokat rajzol, színez, szereti az Én kicsi pónimat. Rajzfilmekből azokat szereti, amelyikben nincs csúnya, mostanában a Madagaszkárt nyúzza. Meg a tv-ben a Minimaxot, a többi rajzcsatornát nem engedem neki nézi, mert tiszta idétlen és durva rajzfilmek mennek.
Angi: mit vettél férjednek? Örült?
Ma szerettem volna elkezdeni a konditermet, mivel hogy itt lesz anyu, de úgy látszik ez nem jön össze. Na nem baj, majd ha már nem szabad szopiztatni Kép akkor minden visszatérhet a régi kerékvágásba. Virágom jár hetente 1x úszni, akkor én is fogok. Régen, Ákos előtt is úgy csináltam, hogy bementem vele együtt a medencébe, én úsztam ő a dolgát végezte a tanítónénivel, és negyed órával hamarabb kijöttem, elkészültem, és mire ő végzett, teljesen tudtam vele foglalkozni. Így összekötöm a kellemest a hasznossal. Mert egyébként mit csinálnék? Vagy hazajönnék és újra visszamennék érte, vagy végigülném a várórészen újságot olvasva az egy órát. Így meg hát...szuper!
Na, nem untatlak tovább benneteket, ha van időtök, írjatok!
Évi
Kép
Évianyu
 
 


Hali!
Néha ki kell kapcsolnom a gépet, mert különben egész nap itt szórakoznék előtte. Most írok, aztán legközelebb este jövök, mert így tényleg nem haladok.
Főznöm kellene, de kifogytam az ötletekből. Tegnap rizottó volt és meggyleves. Leves még van, lehet, hogy főzök ki szilvásgombócot, aztán passz. Este úgyis a konyhában sertepertélek, mert holnap van a Bodó névnapja, és hát vinni kell valami sütikét. Ha már sütnöm kell, akkor meg is főzök holnapra, így megint lesz egy szabad délelőttünk.
Míg el nem felejtem, a turi ami hétfőn nyílt a régi szakmunkás helyén (Csermák téri autóbuszá.) jónak ígérkezik. Sok időm nem volt, de azért így is találtam pár jó holmit. Többek közt egy tavaszi nacit (mintha rám öntötték volna, ezért szeretem az amcsi számozást, az nekem nagyon bejött), és egy bikinit, az is pont jó, már csak formálódni kellene! Na de ami késik, nem múlik.

A gyerek jogairól a véleményem dettó, szerintem azért tart itt az ifjúság, mert naggyon ki vannak művelve, hogy nekik mit lehet. Sajnos sokszor a szülő a ludas, mert direkt adja a gyereke alá a lovat, illetve olyan nyomdafestéket nem tűrő hangon beszél a pedagógussal, hogy én semmi pénzért nem választanám ezt a pályát, mert valószínű, hogy előbb-utóbb behúznék egyet a jól informált szülőnek. Persze az nem érdekes, hogy mercivel jár a gyerek suliba, anyukának meg jár a kiegészítő csp.(na jó most már nem),vagy a rendszeres gy.védelmi "támogatás"!!

Na jó ne bosszankodjunk.
Évi!
Nagyon jóképű a fiad! Szép nagy,erős fiatalember lesz belőle. Drukkolunk, hogy sikerüljön az átállás a cumira. Kíváncsi vagyok mit mond majd az orvosod, referálj, persze csak ha publikus.
Nálunk is egyébként cumi van, és "ciha". Ez annyit jelent, hogy az egyik kezében mindig kell lenni vagy egy pelusnak, vagy egy pici puha anyagnak, amivel simizi a pofiját, olyan édes. Volt, hogy a polár satyiját adtam a kezébe, azzal is elaludt.

Most elköszönök, kikapcs!
Angi
cipó
 
 


Bírom ezeket az alvásos eszközöket! Annának Hápesz Doloresze van. Egy négyszögletű, puha sárga anyag, végein csomókkal, egyik végén narancssárga csőrű, borzas kacsafejjel. Ezt markolássza, miközben a fejére húzza. Már gondolkodtamazon, mi lesz, ha a nászágyba is vinni fogja.
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Holdvilág/Ildikó! Nekem van azonos nevű ismerősöm Kép De azért nagyon furi más neveként látni a sajátunkét Kép Hogy találtad meg a nevemet, azaz a nevedet itt? Kép

Évi! Megkaptam a telcsiszámot, köszi szépen!
Volt itt a gyerekorvos, Õ azt mondta, hogy nincs gond. A fejét szépen tartja, amikor felhúzzuk emeli, oldalra fordul stb. Azt mondta ha gond lenne, akkor ezeket sem csinálná. Megbeszéltük Apával a dolgokat, majd elmondom mire jutottunk.
Jól vagy? Dokinál mi volt, mit mondott?


Angi! Szilvásgombóc... hmmmmm a kedvencem, a gondolatától is csöpög a nyálam Kép
Én is voltam ma abban a turiban. Vettem magamnak két nyári felsőt, meg Olinak egy farost.



Ildi

Kép
vrucsincá
 
 


Sziasztok!

Voltam dokinál, abba kell hagynom a szopiztatást. Még egy utolsó mentőöv, próbáljam meg bimbóvédővel a szopit, mert akkor nem sebesedik ki, és akkor nem is gyullad be. Ma délután voltam a városban és vettem bimbóvédőt, legközelebbi szopinál kipróbálom. Volt már vele valakinek tapasztalata?
Ha nem válik be, akkor bizony vége a szopinak Kép Egyik napról a másikra abba kell hagynom, nem szabad adnom cicit egyáltalán, fejni kell, így szépen fokozatosan elapad, keveset kell inni, meg mell fölött el lehet szorítani valami pánttal. Gyógyszert nem adott, azt mondta nagy a szövődmény esélye. Hát szóval így állunk. Megint sírtam, annyira elszomorít, mert nagyon szeretek szopiztatni és Ákos is imád szopizni. Hát ez van. Majd még beszámolok. Egyébként már szoktatom a cumihoz és a gyongyóhoz, most is azzal aludt el szopi után (csak még ma meg holnap szopiztatok, utána tényleg vége).
Ildi: nekem az a véleményem, hogy addig járj a dolog után, míg te meg nem nyugszol. Amíg piszkál a dolog és nem vagy nyugodt, mutasd meg több embernek, és ha mindenki azt mondja, hogy rendben, akkor nyugodj meg. Végülis minden gyerek más. Holnap kora délután elmennénk akkor Ákossal, jó nektek? Voltak ma a csajok?
Meséltem Virágnak, hogy voltam doktorbácsinál és abba kell hagynom a szopiztatást. Erre Virág: juhé, akkor jössz velem úszni? Kép
De jó nektek, hogy tudtok magatoknak vásárolni cuccokat! Én most nem akarok pénzt kiadni ilyen brutál nagy dolgokra, mert úgyis lefogyok Kép és akkor meg minek. Tényleg, mostanában nem is mértem magam, majd hétfőn reggel mázsálok egyet.
Irjatok: Évi
Évianyu
 
 


Sziasztok!
Évianyu: nagyon sajnálom, hogy abba kell hagynod a szopiztatást, remélem a picinek gyorsan fog menni az átállás és nem lesz vele sok baj.
Alvás: Olivér ott alszik, ahol elálmosodik, különösebben nincs szükség rongyocskára, csak néha-néha a cumikára.gond inkább a felébredésekkor van.
Hajni: Örülök, hogy itt látlak.Nem tudsz képet felrakni a mátéról?Nagyon rég láttam utoljára.
Ma fényképezkedni voltunk, és nagyon husik lettek a képek.Szép nagy portrék lesznek majd belőlük.
na megyek, mert apa gofrit kíván enni.
sziasztok
anettke
 
 


Évi! Ma egész du. itthon vagyunk, úh várunk benneteket! Most nincs időm többet írni, mert a gyerkőc már mozgolódik a kiságyban.
Ildi

Kép
vrucsincá
 
 


Hali!
A francba, ma már írtam egyszer, de az úgy látom eltűnt.
Hát akkor újra!
Évi!
Most ugyanott tartunk, ahol ti, Emma átfordul, már szinte minden erőlködés nélkül, úgyhogy másból sem áll a nap, mint hogy fordítom vissza, már amikor türelmét veszti, és húzom ki a kezét, mert néha nem tudja maga erejéből.
Volt ma is Vanda, nagyon örült neki a jó hírnek. Azt mondta, hogy igen ilyenkor azt szokták mondani, hogy már amúgy is megérett az átfordulásra. De én hiszem, hogy ez a tornától van, azóta Emma láthatólag fürgébb, mozgékonyabb.
Hogy álltok a szopival?

Ildi!
Vanda azt mondja, hogy az nem nagy baj, ha még nem lendül át, de oldalra "kell" fordulnia egy ekkora babának. Én ezért hívtam Vandát, mert Emma oldalra sem fordult egyáltalán. De most már szépen haladunk!

Kata!
Miért nem írsz mostanában, ugye nem vagytok betegek?

Csajok, jöttök hétfőn az ifjúsági házba a baba-mama klubba? Jó lenne már személyesen is összefutni!
Angi
cipó
 
 


Sziasztok új vagyok.Most próbálom

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


És sikerült

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!

Angi! Én úgy tervezem, hogy megyünk hétfőn a baba-mama klubba. Ti voltatok már?

Borkaborka! Jót nevettem azon, hogy talán a nászágyban is ott lesz a Hápesz Doloresz Kép


Évi! Örülök, hogy eljöttetek és végre megismerkedtünk személyesen is. Kár, hogy ilyen kevés időtök volt, Tamás sietett haza, hogy még itt érjen benneteket, és teljesen le volt lombozva, hogy már elmentetek. Remélem nem bánod, ha felteszem ide a két jobban sikerült fotót a fiúkról Kép

Kép

Kép

Kép
vrucsincá
 
 


Sziasztok!

Most sajna el vagyok csúszva az idővel, még fürödnöm kell meg fejni, meg hát aludni is kellene, úgyhogy holnap jövök és részletesen beszámolok mindenről és válaszolok is.
Szeszike! Üdv köreinkben! Örülök, hogy jöttél! Írj magadról (magatokról), amit tudni lehet.
Évi
Évianyu
 
 


Nekem egy kisfiam van,akit Dávidnak hívnak,és pont ma lett 5 hónapos.Még szopik.Pont most jöttünk meg babamasszázsról,úgyhogy gyors megszoptatom.Majd még írok.

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


A Baba-mama klub hol van,az Ifjúsági házban?És mikor kezdődik?Már gondoltam,hogy elmegyünk.Volt már valaki?Mi szokott ott lenni?

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Már egy ismerőst kiszúrtam magamnak.Szia Szivi76.Anita vagyok a babamasszázsról.

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Üdv!

1000 meg 1000 éve nem jártam erre. Dögrováson vagyok kedd óta, úgy megfáztam, hoccsakna...
De érdekes, hogy még igazi hőemelkedésem sincs, csak köhögök, fújom az orrom és a hangom vetekszik Törőcsik Mariéval...szóval tápos vagyok.

Évianyu? Mi újság Veletek szopizás terén? Olvastam, hogy megint baj volt/van.

Angi! Emma nagyon ügyes lányka, látod, egy kis noszogatás és már megy is minden...

Borkaborka! Ma láttam az osztályotok honlapját, néztem a képeket, nagyon szépséges menyasszony voltál!

Na pussz, megyek házi tündérkedni, hogy ne szaladjon a lakás!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.05.28 22:35-kor.
Vendég
 


Cipó:Emma mennyi idős?Mert az én fiam 5 hónapos,és még ő sem forgolódik.Még oldalra se nagyon.Igaz,hogy elég jó súlyba van,lehet,hogy azért.7,7kg.

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!
Csak egy rövid bejelentkezés, nagyon elfáradtam. Voltam suliban, szellemileg rongy lettem.
Már nincs egy hónap sem a vizsgáig, jujj-jujj!!

Szeszike!
Üdv köreinkben. Remélem hamarosan képet is láthatunk rólatok!
Hogy találtál rá az oldalra?
Emma 4,5 hónapos, a héten kezdtük a tornát. Emma egyáltalán nem fordult oldalra, nem nyúlt játékért oldalra, csak ha odatartottam elé, vagy fölé.
Na aztán a torna hatására jól megváltozott, nagyon mozgékony és átfordul jobbra, balra is. A kezét ugyan még nem mindig sikerül kihúznia, de próbálkozik.
Természetesen a mi esetünk nem azt jelenti, hogy nektek is aggódni kellene. Emma nem dundi, négy hónapostan 6,5 kg és 65 cm. Nekünk ő a harmadik gyermekünk, tehát nekem furi volt, hogy ő még nem olyan aktív(ill. csak volt a torna előtt), mint a tesók voltak. Persze sokan mondták, hogy én vagyok türelmetlen, de az én lelkiismeretem így nyugodt és a torna csak használ!

Aagassi!
Én is göthös vagyok, most már a fülem is fáj. Először én is a házi gyógymódokat részesítem előnyben, csak végszükség esetén megyek dokihoz gyógyszerért.
A hideg nagyon megviseli a lábaimat is(visszerek), hiába harminc fölött minden év ajándék!

Megyek KépEmma fürdik,aztán etetés, ma már nem jövök!
Pussz, mindenkinek jó hétvégét kívánok!
AngiKép

Évi!
Írd le a baba-mama klubról a véleményedet, meg hogy jöttök-e hétfőn!
cipó
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem, szerencsés vagyok. Ákos megitta a tápszert cumisüvegből. Még belegondolni is rossz, mi lett volna, ha nem issza meg. Akkor mit csinálok? De hát szerencsére megitta. Tegnap is adtam neki meg ma is. Az az igazság, hogy a szopit nem hagytam még abba, csak csökkentettem. Arra gondoltam, hogy ha ritkábban szopiztatom, akkor talán nem sebesedik ki a mellem és nem lesz baj. Hát majd meglátom. Most úgy néz ki egy nap, hogy reggel szopiztatok, délelőtt és délután tápszer, délben kanalas, este anyatej cumisból amit egész nap fejtem + ha kér, szopi. Ma elaludt a cumisüvegen, úgyhogy ma csak reggel szopiztattam. Az az igazság, hogy a két hét betegség miatt úgy lecsökkent a tejmennyiségem, hogy kb 50 ml-t fejek le egyszerre egy ciciből. Hát ez egy szopinak nagyon kevés lenne. Ma Ákos kakilt egy tápszerest, nagyon büdi volt Kép
Egyébként sokkal kényelmesebb nekem így, nem kell izgulnom azon, hogy van-e elég tejem, kisebesedik-e stb. Így tudom, hogy mennyit eszik, hogy jóllakik, nekem sem fáj, és nem is annyira nyűgös mint régen. És kezd rászokni arra, hogy cumival és gyongyóval aludjon el. Szóval majd még úgyis beszámolok, de egyelőre bíztatóak az eredmények Kép
Ildi: én is örülök, hogy találkoztunk, remélem nem csalódtál bennem Kép El tudnád küldeni a képeket az evatoth@index.hu-ra? Eltenném a képeink közé emléknek. Egyébként ha te is szeretnéd, találkozhatunk máskor is, sűrűbben is.
Andi: engem is foglalkoztat az ingyenes tanulás lehetősége gyes alatt. Tudnál nekem olyanban segíteni, hogy indul-e olyan szak a fősulin, amire nem kell felvételizni? Ugyanis én már szinte semmire nem emlékszem, ahhoz azért nem lenne kedvem, hogy mindent újra kezdjek tanulni. Szóval ha lenne valami olyan, amihez nem kell felvételi, az tök jó lenne. Esetleg érettségi pontok, csak azt meg nem tudom, hogy hogyan kell számolni és melyik tantárgyakat, szóval semmit sem tudok erről a pontrendszerről.
Angi: na ugye milyen jó a hasrafordulásKép? Amikor már nagyon unom, be szoktam rakni Ákit a babahordóba, abban nem tud hasrafordulni! Babahordostól teszem a bébitornája elé, így félig ülve az öléhez érnek a játékok, és azokat piszkálgatja. Érted hogy gondolom? Ma volt nálunk Vanda, jövő héttől már csak hetente 1x jön párszor, utána csak havonta megnézi Ákost. Mondtam neki, hogy masszírozza vissza a hasrafordulást Kép
Én tervezem hétfőn a babaklubbos menést, 10-12-ig van, de lehet, hogy 11 felé érek oda, attól függ, Áki hogy alszik.
Szóval szerintem jó ez a klub, de ne gondoljatok semmi extrára. Én már voltam 3-4x, egy nagy teremben összegyűlnek az anyukák ölükben a gyerekeikkel (a nagyobbak szaladgálnak, másznak), van lerakva szőnyeg, hoznak az anyukák játékokat, igazából beszélgetni, eszmét cserélni lehet, meg ismerkedni. Általában a védőnők szerveznek valamit, volt már Nestlé kóstoló, ruhavásár, gyerekpszichológus. Most ha minden igaz bőrgyógyászt hívnak, ha eljön. Szerintem egy programnak jó. Gyertek el, akik tudtok, majd meglátjátok. Nekem már vannak ismerőseim, beszélgetünk, megtárgyaljuk a gyerekeket, ki mit hogy csinál stb. Szóval a szokásos.
Ja, és most hogy nem kell a tejmennyiségre figyelnem, elkezdhetem a tornát, úszást. Szurkoljatok, hogy ez a sok háj lemenjen! És legyen erőm a csoki csábításának ellenállni Kép
Jó éjt mindenkinek!
Évi
Kép
Évianyu
 
 


Évi! Itt nézd meg, elég jól le van írva minden feltétel, csak az a bibi, hogy febr. 15-én lejár a határidő. Szóval nem lesz sok időd gondolkodni.

http://www.ejf.hu/pf/tarolo/kepzesek/20006_felsofoku_szakkepzesek.doc

Örülök, hogy Ákosmákos ilyen jól vette az akadályokat! És remélem, Te is jobban leszel mindenféle értelemben!

Angi! Jobbulást! Már én is baromira unom ezt a kehességet meg a vacak időt. Tavaszt akarok!!!

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.05.28 22:36-kor.
Vendég
 


Andi: ez nagyon korrektül le van írva, majd ha lesz időm, átolvasom, és szerintem szinte biztos, hogy lesz kérdésem. Köszi előre is! Évi
Évianyu
 
 


Sziasztok!

Máááár megint hétvége van, ezt nem hiszem el... Annyira rohannak a hetek, hogy mindig csak ilyenkor eszmélek fel, hogy megint eltelt egy hét. Amíg gyerekek voltunk, valahogy lassabban teltek a hetek, hónapok.

Andi! Gyógyulj meg!

Angi! Én azzal nem vagyok kibékülve, hogy ha hasra teszem Olit, akkor nem emeli a fejét, leteszi és kész. Max akkor emeli fel, ha meg akarja fordítani, de akkor is csak éppen annyira, hogy át tudja a buksit fordítani.

Évi! Miért csalódtam volna benned??? Tök ugyanúgy gondolkozunk dolgokról, emberekről, gyereknevelésről. Remélem, hogy gyakran fogunk ezután találkozni. Én örülök, ha jön valaki hozzánk, vagy ha kiszabadulunk egy kicsit a négy fal közül Olivérrel.
Képeket megkaptad?

Egyébiránt, most verem a falba a fejem... Addig gondolkoztam, ezen a tanulás témán, hogy kicsúsztam a határidőből. A keresztféléves képzésekre január tizenvalahanyadika volt a határidő Kép Kép
Bár lehet hogy nem is baj az, ha egy kicsit nagyobbacska lesz már Oli, mikor elkezdem, mert akkor már tutira nem fog szopizni, jobban itt lehet majd hagyni stb.

Ildi

Kép
vrucsincá
 
 


Csajok,hogy kell fényképet felrakni?

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Szeszike!
Áttöltöd a gépre, lekicsinyíted, és mellékletként feltöltöd. Én a kicsinyítéshez Adobe Photoshop-ot használok, de Ildi valamelyik másik progit, azt én nem ismerem
Ügyes legyél!
Angi
cipó
 
 


Sziasztok!

Megvolt az ebéd. Rántott csirkemellet készítettem burgonyapürével és vegyes zöldségkörettel (ezt ettem én). Virág lassan már többet eszik, mint én. Mondjuk meg is látszik rajta. Úgy vettem észre, hogy kicsit kisebbek lettek a cicijeim. Végre! Nekem az a gondom, hogy túl nagyok, alapállapotban is, nemhogy még szopi alatt! (Reggel megint szopiztattam, de 11-kor tápszert kapott Ákosmákos. Olyan büdit kakil tőle Kép)
Ildi: azt hiszem szokott lenni valami póthatáridő is, de ezt Andi biztos jobban tudja, csak mintha nekem rémlene valami pótjelentkezés is. Képeket megkaptam, köszi. Virág is megnézte őket. Mondom neki, hogy ez a kisfiú Oli, erre belevág: túúúdom, az unokatesóm! Hát arra nem lehet panaszom, hogy nem figyel arra, amit mi Tibivel beszélgetünk. Még a szobájából is szokott kagylózni, amikor a konyhában dumcsizunk, egyszer csak kijön és rákérdez, hogy kicsoda? mit mondott? stb. Legutóbb már ott tartottunk, hogy ha valami titkosat akartunk beszélgetni, akkor azt angolul tettük (én csak makogom, de Tibi ált megérti mire gondolok).
Szeszike: én úgy szoktam képet feltenni, hogy kiválasztom a képet, megnyitom, az egér jobb gombjával rákattintok, szerkesztés, bejön a paint, és ott van egy olyan hogy kép/nyújtás-döntés/vízszintes-függőleges: itt 50-50%-ot szoktam beállítani. Ekkor lekicsinyíti a képet, azt elmentem egy más néven, és amikor megírtad a leveled a melléklet feltöltésére kattints, ott tallózás, megkeresed a kicsi képet és feltöltés. Próbálgasd! Ha nem sikerül, írd meg hogy hol akadsz el, segítünk.

Este még jövök, Tibinek megint határidős munkája van (hétfőre kell kész lennie), úgyhogy egész nap itt kotlik a gépen. De este megy sörözni, akkor lesz egy kis lehetőségem.
Sziasztok!
Évianyu
 
 


Andi: elolvastam amit küldtél, lenne pár kérdésem, de tőled inkább olyanban szeretnék segítséget kérni, hogy az ezekkel a képzésekkel kapcsolatos kérdéseimre ki tud választ adni, és melyik telefonszámon hívhatom fel? Köszi előre is!
Évianyu
 
 


Sziasztok!

Szeszike! Én InfranView képszerkesztő programmal kicsinyítem a képeket. Internetről ingyenesen letölthető. De nyilván egyszerűbb megoldás, amit Évi írt.

Évi! A keresztféléves képzésnél februárban kezdődik az oktatás úgyhogy erről már biztosan lecsúsztam. Mindenesetre felhívom a fősulit hétfőn és megérdeklődöm. Legalább már jövőre tudni fogom, amit kell. Tamás rá akart beszélni, hogy válasszak az itteni főiskolán valamilyen szakot. De engem egyáltalán nem érdekeltek a humán dolgok (pedagógia stb.) inkább reálbeállítottságú vagyok és a pénzügy, közgazdaságtan stb. felé érdeklődöm.
Jót vigyorogtam azon, hogy a titkos dolgokat angolul kell megtárgyalnotok. A gyerekek csudapofák tudnak lenni Kép

Ildi

Kép
vrucsincá
 
 


Évi!

Az 524-624-et hívd és ott kérd a Hódos Klárát (Pedagógiai és Pszichológiai Tanszék titkárnője)! Õ általában mindent nagyon jól tud, de ha mégse, kapcsolja az illetékest, vagy legalábbis megmondja, ki az. Sok sikert!
Vendég
 


Küldök egy képet a Miniről.
Évianyu:A Keszeg üdvözli a Tibit,és jó sörözést kíván neki.Kép

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Hello Csajok!

Nagy hírem van! Lustakutyaoli ma végre átfordult hasáról a hátára Kép Éppen kéznél volt a kamera, úgyhogy az első atrakcióját videóra vettem, majd az ismétlést lefotóztam Kép

Kép

Kép

Szeszike! Nagyon aranyos a kisfiad Kép

Évi! Mennyire szokott az ifjúsági házban meleg lenni? Azért kérdezem, hogy tudjam mennyire öltöztessem majd be Olit. Szerintem mi is csak olyan 11 felé tudunk odaérni, mivel úgy jön ki a szopi és az alvás.

Kép
vrucsincá
 
 


Szia Vrucsincá!Nagyon ügyes az Oli!A Dávid is ezt kétszer megcsinálta,de azóta se.Mennyi idős a fiad?

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!

Andi: köszi, hétfőn telefonozok, már tényleg nincs túl sok időm gondolkodni, de a család egy gyors közvélemény-kutatás alapján támogat (gyerekvigyázás ügyben). Bár Tibi megjegyezte, hogy legközelebb olyan nőt vesz feleségül, akinek már van diplomája Kép Kép Vicces hapsi!
Ildi: gratula! Ebből is látszik, hogy nincs nagy gond Olinál, de azért a szakorvos majd megmondja a teendőket. Tibi megnézte a képeket, azt mondta, Oli tiszta Tamás, és hogy Ákos úgy néz ki mellette, mint fehérlófia. Az ifjúsági házban nincs túl meleg, de hideg sincs, szóval közepes. Én úgy szoktam vinni Ákost, hogy hosszúujjas body, vékony hosszúujjas, pulcsi. Szóval rétegesen, hogy le tudjam vetkőztetni, de fel is tudjam öltöztetni ha kell.
Anita: te vagy a Keszeg párja? Újfennt meg kell állapítanom, hogy milyen kicsi ez a város! Ha tudsz, gyere el hétfőn, személyesen megismerkedünk, kép alapján már megismersz. Egyébként Dávid szerintem nagyon hasonlít az apukájára, bár téged nem ismerlek. De arra emlékszem, hogy Keszeg milyen boldogságos volt, hogy fia lesz! Milyen baba Dávid?
Képzeljétek, ma Ákos 3x kakilt! Egyébként 1x szokott, de most bezzeg 3x amikor ilyen büdi Kép
Tibinek elmaradt ma a sörözés, most jött haza, hozott dvd-t (Mr és Mrs Schmit) és fagyit Carte D'or madártejet, meg Pillanatok pálcikákat (nagyon fini), úgyhogy megvan az esti program, de így mi lesz a fogyókúrámmal? Majd hétfőtől Kép Kép
Most megyek, megnézem Brad-et, jó éjszakát mindenkinek!
Évi
Évianyu
 
 


Dávid manó az asztalnál,mint a nagyok.Kép

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?