Új privát üzeneted érkezett!

Bambika,
sajna úgy tudom, se Bédy, se Varga nem vállal már új kismamát (szülést). Legalábbis négy éve ez volt a helyzet. Varga egyébként nagyon jó fej, én nála szültem mind a kettőt. Viszont UH-ra nem magához hívott, mentem, akihez kerültem.
kriszi
 
 


Bambika 31-nek:
Én a Wilhelmnél szültem és végig hozzá jártam. Velem kedves volt. A magánrendelésén megbeszéltük, hogy mikor hová kell mennem és mindig Ő vizsgált meg.
Ha esetleg lenne kérdézed kérdezz nyugodtan.
leutsch
 
 


Sziasztok!
Tapasztalatokat szeretnék kérni dr. Vízer Miklósról. (Szül. Klinika)
Már kettőt szültem a Klinikán ugyanannál a dokinál, de most váltani szeretnék a harmadiknál....
Dr. Vízerről sok jót hallottam, légyszi írjátok meg, hogy Ti mit hallottatok, tapasztaltatok! A magánrendelőjében van ultrahang? A honlapján olvasottak alapján kérdezem!
Köszönöm
mandarin7
 
 

 
 

Leutsch!
Most olvasom, hogy a Wilhelmnél szültél. Vele én is találkoztam, többször ultrahangozott, nagyon szimpatikus volt.
Hogy értetted, hogy a magánrendelésen kívül vizsgált még? Ultrahangra gondoltál?
Írnál nekem Róla pár szót? Akár priviben is, ha ide nem szeretnél.
A dokimmal másodszor nagyon nem voltam megelégedve, és most jön a harmadik baba. Nagy dilemmában vagyok, mert a klinikán szeretnék szülni, csak nem tudom, hogy kinél....
Nagyon köszönöm.
mandarin7
 
 


Szia mandarin.
A magánrendelésén megvizsgált és UH-ra kellett mennem a szülészetre. Én teljes mértékben meg voltam vele elégedve, igaz nekem csak az első babám született nála. A másodikat is nála tervezem. Minden vizsgálatot megcsináltat, elmondja, hogyha valami baj van. egyszóval én teljesen meg vagyok elégedve vele.
Ha esetleg szeretnél még megtudni valamit akkor írj nyugodtan. Üdv.
leutsch
 
 


SZIASZTOK. MIÉRT KELL ILYEN SOKAT ADNI A DOKINAK?
EGYÉBKÉNT VAN FIZETÉSE! NEM?70-100 EZER? NAGYON SOK.MÁR NEM A FIZETÉSE,HANEM A "HÁLA" PÉNZ. :?: :?: :?:
domi2000
 
 


Sziasztok! Most vagyok itt először.
Tudja valaki, hogy a klinikán mennyire foglalkoznak az emberrel szülésnél, ha nincs fogadott orvosom? Az első szülésemnél még ott dolgozott az orvosom-Dr. Tóth Tamás-, de sajna azóta elment Kaposvárra és csak a magánrendelése van itt. Így persze nem teheti be a lábát a szülőszobárea. Ha valaki tud segíteni,írjon! előre is köszi. Eni
tabieni
 
 


Sziasztok!



Segítségeteket szeretném kérni. Nemrég költöztünk Pécsre, és szeretnék egy jó nőgyógyászt találni. Mivel a közeljövőben tervezünk babát olyan kellene, aki szülést is vállal. És az lenne a legjobb, ha ultrahangot is csinálna. Az előző terhességemnél szerencsére nagyon jó orvosom volt, a 9 hónap alatt más orvos nem is látott, Ő csinálta az UH-t is, meg minden szükséges vizsgálatot, de sajna a távolság miatt nem tudok hozzá járni. Úgyhogy jó lenne egy hasonlóan kedves dokit találni itt is, aki mindent megcsinál egy terhesség alatt (kicsit szégyenlős vagyok, nem akarok minden vizsgálat/UH alkalmával máshoz menni). Előre is köszönöm a segítséget!!

U.I.: Bózsa Szabolcsról mit tudtok?
tork1
 
 


Szia Tork!
Én ugyan ebben a cipőben jártam :( Mi decemberben költöztünk Pécsre, és én is bejban voltam doki ügyben. Közben nekünk sikerült a második baba, már a 14. hétben járok :D Az a baj, hogy akiket sokan ajánlanak, azoknak a dokiknak Te lennél az 500. kismamájuk. Én végül elmentem a megyeibe Dr. Hartmann Tamáshoz, de mikor harmadszor is megkérdezte, hogy ki vagyok és mit akarok, és harmadszor is elmondtam neki, hogy nála akarok szülni, akkor éreztem,hogy nagyon a sokadik vagyok :evil: Ráadásul utoljára mikorra visszarendelt, nem is ő volt az UH-on!
Arról nem is beszélek, hogy se rákszűrés, se citológia, se 12 hetes vérvétel, semmi!!!! :evil: Megnézett UH-al,aztán ennyi!! Nem kérdezte, hogy az első terhességem, szülésem hogyan zajlott. Annyit kérdezett, hogy mi a tervem a terhességgel, MEGTARTOM, VAGY ELVETETEM????????
Sajna én nem találtam jobb megoldást, mint felhívtam a régi dokimat, és elmondtam neki, hogy mi a helyzet. Azt mondta, hogy mindent megoldunk, úgyhogy én most Siófokra járok újra hozzá, ami macerás egy kicsit, de legalább törődnek velem és a babámmal! Két hete hazamentem,és megcsinált minden szükséges vizsgálatot (rákszűrés, citológia, Uh,Down-kór szűrés, voltam 12 hetes vérvételen is). Legközelebb 16 hetesen megyek. Hát sajna én ennyit tudtam "segíteni",remélem Te több szerencsével jársz!!!
Honnan költöztetek ide? Merre laktok?

Kép


Kép
loaktinia
 
 


Sziasztok!

Lányok!

Azért a Klinikán is lehet ám normális dokit találni! Most lett a Klinika is bababarát kórház, egyágyas szülőszobák vannak, stb... szóval szerintem már lehet jobb a helyzet ott, mint a megyeiben.

Egy ismerősöm szült májusban dr. Kovács Kálmánnál, a klinikán, és nagyon meg volt elégedve vele, állítólag kedves, és odafigyel a dolgokra.
Én nem ismerem, de barátnőm mondta, hogy a Kerecsényi Péter is rendes doki, anno az egyik szobatársam orvosa volt a Várnagy Ákos, róla is jókat mondtak, szóval lehet találni szerintem.

Én dokim már ajánlottam, de úgy veszem észre, itt nagyon klinika ellenesek vagytok többségében, és nem értem miért? A fent említettek is a Klinikán dolgoznak. a megyeiben nem ismerek senkit.

Loaktinia!

Sajnálom, hogy így jártál, és nem semmi, hogy innen Pécsről Siófokra jársz dokihoz! :shock: szülni is ott fogsz majd? Amúgy hogy érzed magad?

Többiek merre vagytok? Bár asszem én is jól eltűntem egy ideje
:oops: :oops: :oops: :oops:
Jevi? Erzsó? Monee?....

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Szia Viki!
Köszi, jól vagyok amúgy, szépen gömböjödik a pocim :D
Siófokon fogok szülni is, legalább is úgy tervezem, hogy előtte kb. 2 héttel már odacuccolunk anyához. Bár a karácsonyt itt terveztük nálunk, mint tavaly, de mivel jan. 2-re vagyok kiírva, így bármi megtörténhet :P Siófok is most lett bababarát kórház :P
Tényleg jól eltűnt mindenki :cry: Ti jól vagytok?

Kép


Kép
loaktinia
 
 


Loaktinia!

Köszönjük, mi jól vagyunk. Amióta nincsen ovi, sokkal nyugisabb az élete Petinek, és jobban el is lehet vele lenni egész nap. Eszti már tök jól megérteti magát, sok szót tud, és nagyon huncut kiscsaj. Csak nem akar járni egyedül! Már alig kell fogni a kezét, de nem hajlandó elengedni, de sebaj, majd előbb-utóbb ez is meglesz.
A szüléshez meg megy a drukk, hogy helyben legyél már. Bár Esztim a 37.-héten született, drukk, hogy a Te manód legalább a 38-at megvárja :wink:

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Beugrottam hozzátok, még mindig szülés előtt vagyok, pedig eddig egyiket sem hordtam túl és igencsak készülődik Tomi babánk már hetek óta. Na mindegy, max 20-án megindítják.

Torknak és Loaktiniának üzenem, hogy a Megyeiben én is csalódtam és a klinikán Várnagy Ákoshoz mentem (félidősen problémásan elvállalt), aki Uh-os, lelkiismeretes, mégsem csinál nagy ügyet egy terhességből + ott van helyben a koraszülött intenzív is, ami korábban még sajnos szóba került esetünkben. Az ő váltótársa Kovács Kálmán, szinén 30-as éveiben járó fiatal tehetséges doki.
A nagy öregek engem is elküldtek, csak régieket vállalnak szüléshez, de igazából nem is bánom egyik-másik elég mogorva (és jó drágák is) és egy személyes találkozó kell, mielőtt az ember valakit felkér szülésznek.

Szóval érdeklődj még ki kit ajánl és kezd el felhívogatni őket telefonon, hogy egyáltalán ki az aki elvállal.
Várnagy Ákossal én eddig meg vagyok elégedve, nekem nem kell mindneféle beutalókat és laborpairokat kajtatni, mindnen UH-ra magához hív be, korrekt.

Legközelebb már remélem babahírekkel jövök.

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!

Agmano!

Drukk, hogy mostmár magától kibújjon a kicsi fiatok! Na ne már, hogy a 3.-at kelljen indítani :roll: Várjuk jelentkezésed a babás hírrel :wink: mielőbb :wink: :)


Ezt a meleget elég nehezen bírjuk , de most annak örülnék ha ilyen maradna az idő, mivel vasárnap megyünk a Balatonra. Ott már jobban viselném :lol:

Mielőtt elmegyünk, ma voltunk anyuéknál, és dobok pár képet, ha nem baj:
Peti dinnyét eszik :D :
Kép
Eszti végre belemosolyog a kamerába :) : Kép
a nagy pecás (a kissé kesze kusza bottal) : Kép
Eszti a kavicsok közt:
Kép
Reggeli a garázs előtt:
Kép
Peti új módszere a kocsimosásra ;) :
Kép
Peti fagyit eszik: (szegény Eszti azért van babakocsiban, mert itthonhagytuk az etetőszékét) :
Kép
Fűben nyuszi:
Kép

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem én is...

Semmire nincs időm, de nem panaszkodom! Vince igen sokat fejlődött mióta nem voltam, egyedül jár, és ő is nagy huncut! :) Viszont ő meg értelmes szavakat nem mond még, kivéve: "anya"-ezt nagyon szépen mondja! :)

Viki!
Én speciel nagyon örültem a képeknek, régen hallottam felőletek, mi is most megyünk a Balcsira szombaton, mi Máriára, esetleg, ha ti is arrafelé, találkozhatnánk ott is, Pécs helyett?! :P :P :P

Éva!
Ez már olyan izgi! Problémamenres, gyors szülést kívánok!

Loaktinia!
Én is csodálkozom, mert azért Pécsen is nagyon jó orvosok vannak, komoly szakmai háttérrel, de gondolom, a szíved is visszahúz! :wink:

Egyetértek Vikivel Klinika kontra Megyei téren, szerintem itt is ott is lehet nagyon pozitív most már a szülés minden tekintetben!

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet nevében szeretettel várunk Titeket a 2009. július 25-i Találkozón, a Millenáris parkban.

Kérdésekkel bombázzatok nyugodtan, kajaügyileg is egyezkedhetünk ebben a topikban.

Gyertek, gyertek!

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Megint van egy kis élet :wink: :) :D :P
Biztos vagyok benne, hogy sok jó orvos van itt Pécsen, de akit sokan dicsérnek, annál max. az 500. lehetek :cry: Én pedig ezt nem szeretem, mert ha egy dokinak sok a kismamija nem tud egyre annyi figyelmet fordítani, mint azt én szeretném (megszoktam). Ha pedig senki nem ajánlja, és nem járnak hozzá sokan...... Szóval a lényeg, hogy azon kívül, hogy a szívem valóban visszahúz, Siófok kis város, sok jó nődokival :P Az egy dokira jutó kismamik arány kedvezőbb :P

Kép


Kép
loaktinia
 
 


Viki!
Tetszenek a képek! :P Esztike igazi nagylány már :P

Éva!
Megy a drukk!!!! Bárcsak én is itt tarthatnék már!

Kép


Kép
loaktinia
 
 


Sziasztok,

tud valaki vmit a Bódis prof-ról,milyen a kismamákkal,és mennyire lehet rá számítani? :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Újdonsült kismamaként szeretnék tanácsot kérni. Olvastam, hogy viki és agmano is említette Kovács Kálmánt a Klinikáról. Nem tudjátok véletlenül, hogy mikor rendel, illetve ha a Klinikára megyek és nem a magánrendelésére, akkor is előre be kell jelentkezni hozzá?

Előre is köszönöm a segítséget!
picisziv
picisziv
 
 


:shock: ?? úgy látszik senki sem ismeri a BÓDIS Prof.ot?!
Vendég
 


:roll: Nahát sehol senki???
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Bódis Prof-ot szeméklyesen nem ismerem, sokan dícsérik.
Kovács Kálmánhoz is be kell jelentkezni telefonon, az új épületnél ki van írva a rendelés idő és a telefonszám is a tűzlépcsős bajáratnál. Megismertem őt is, szimpatikus, de én maradok Várnagy Ákosnál, nagyon meg voltam vele elégedve a szülésnél.

És most rólunk! 17-én megszületett Tomi baba 3170 g-mal és 49 cm-vel. A szülés könnyű volt, észre sem vettem, hogy beindult, reggel posé és Uh alapján nem volt gond, a doki megvizsgált, hogy megbeszéljük a hétfői szülésindítást (41. hét), de a méhszájam már bő 2 ujjnyira nyitva volt. Aznap éjjel is sokat jósoltam és még a vizsgálatokor is. Mint kiderült, irány a szülőszoba, ilyen méhszájjal és korábbi gyors szülések után, szülünk. Spontán is jól haladtunk, de burkot repesztett és 2 óra múlva mindössze egy fél órás fájdalmas rész után világrajött a 3. számú trónörökös. A méhlepény megszülése után kicsit nehezen maradt abba a vérzés, de megúsztam műtét és vérpótlás nélkül.

Szóval egészségesen, mindketten jól vagyunk, 2 nap múlva ki is raktak minket a kórházból. A tesók jól fogadták, a kisebb kicsit féltékeny, de azért jól elvagyunk.

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Agmano!

Gratulálok a legkisebb trónörököshöz! És gratula a gyors szüléshez is! Jó egésszéget és sok tejcsit nektek! :)

Bódis profot én sem ismerem személyesen, persze láttam már a klinikán, de nem tudok róla véleményt írni.

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok? A régiek talán emlékeznek rám, Holdviola néven itt voltam sokáig. Most várom a 2. babámat, ha minden jól megy, jövő márciusban fog születni.

Viki!
Húú, de megnőttek a gyerkőceid, csak ámulok-bámulok! :D

Kryss!
Bódis proffal én párszor beszéltem, emberként nagyon korrektnek tűnik, orvosként sajna nem tudok róla nyilatkozni, hogy milyen.

Üdv: Ildikó

Kép

Kép
neftis
 
 


Sziasztok!

Szia Holdviola!

Gratulálok a Pocaktesóhoz! :D Hogy vagytok? Márk jár már oviba, hogy bírja? Mikor mondjátok el neki a tesót? Hova jársz dokihoz? Bocs, hogy ennyit kérdezek, de annyira régen jártál már itt :wink: :lol:

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Szia Viki!

Köszi a gratulációt! :) Mi jól vagyunk, bár a hányinger, émelygés sokszor rám tör. A Márknál nem volt, most kicsit furcsa, hogy ilyen is lehet a terhesség. :? A klinikára járok dokihoz, a Bay Csabához, mert ugye az én dokim (Tóth Tamás) elment Kaposvárra. De a Csabával is maximálisan meg vagyok elégedve, bár még csak 2x voltam nála.
Márk bölcsis volt, szeptemberben kezdjük az ovit, már nagyon várja! Szerencsére a bölcsis csoportjából 3an mennek ugyanabba az ovis csoportba, úgyhogy lesz ismerős :D . A Kistesót már említettük Neki, de még nem igazán érti, miről is beszélünk. Csak annyit kötött ki, hogy neki kislány kistesó kell, akinek Jázmin legyen a neve. Kisfiúról hallani se akar... :lol:

Ti hogy vagytok? Peti hogy bírja az ovit? Eszti nagyon tündéri kiscsaj!! Beszél már kicsit??

Ildikó

Kép

Kép
neftis
 
 


Szia Holdviola!
kösszi az infot,és gratula a pocaklakóhoz,sajnos az én dokim is Kaposvárra ment a Klinikáról ezért érdeklődöm,mivel jövőre tervezzük a tesót és az elsőt is a Klinikán szültem,így a másodikat is ott szeretném.
Nekem bevállt jobb mint a környéken bhol máshol,és a legaranyosabb szülésznőt is megtaláltam a Soósné Erát aki egy tünemény csak legekbe tudok róla beszélni az életem lejobb húzása az volt mikor őt megfogadtam!
A körülméyek is folyamatosan javulnak a Klinikán sztem teljesen ok.
most egy becsületes dokit keresek aki nem flegma,nem nyúl hozzás durván( mert hát az ügyeletesek közül van egy néhány aki úgy bánik veled mint egy darab sz..al)és emberként ,NŐKÉNT kezel.
Azt hiszem ez nem túl sok kérés hamár megfizetem azt a pár röpke percet amit velem foglalkozik,én a pénzemért egy jó szolgáltatást várok el,mivel én sem lopom a rávalót.Úgy gondolom ez így korrekt.
Felháborodni meg nincs min,ugyanis évtizedek óta ez márcsak így működik az eü-ben amiről a mindenkori kormányzás tehet.
Viszonyítási alapnak röpke körkép: Tolna m ben a szülésért 100 -150 et szokás adni a szülésznők 30-50 között mozognak,és a nővérkék min.10 körüli csomagocskát szeretnek a kezükbe tartogatni,no lányok ehhez képest Baranya m el van maradva nemde?
Persze aki nem adakozik,az azt kapja amit a kedves Minisztérium fizet: ez sok esetben azonosul a nincs kötszer,nincs gyógyszer, nincs ez nincs az szindrómával,persze ezt is be lehet vállalni csak ne legyen komplikáció vagy maradandó egyéb bajság!
De senki kedvét nem akarom elvenni,csupán reális adatokat közölni.
Ha vki infot tud továbbra is Bódis Prof-al kapcsolatba azt megköszönném,még az Arany prof. on is gondolkozom,de még van időm eldönteni.
Jó kellemes napot nektek,mindenkinek jó csobbanást ebben a hőségben!!!!!!!!!:)
Kryss
Kép vonalka
Vendég
 


Hali!

Én is új vagyok, első gyermekesként meg még tapasztalatlan. jelenleg a 15. héten járok. Igaz én most még Komlón lakom, ott is járok gondozásra. Kifogtam egy tündéri védőnőt, aki azt javasolta, hogy ha Komlóra járok, mindent elrendez (ami úgy is van) és egyébként se vagyok valami orvosrajongó. Azt nem tom, hogy a komlói kismamáknál ki vezeti le a szülést. Meg ezzel a fogadott orvos témával se vagyok tisztában.

Én is gondolkodtam, hogy melyik lenne a legjobb: nemsokára Kaposvárra költözöm, tehát Kaposvár (ami a jelenlegi őssejt botrány miatt eléggé kétséges nálam, lehet, hogy szülés közben akaratom ellenére mégiscsak leveszik az őssejtet valami gazdag fószer gyógyítására? még ezt is el tudom képzelni, ismerve milyen anyagi helyzetben van a kórház) vagy Klinika (hát erről csak rosszat hallottam, hogy nagy a fertőzés aránya) és a Megyei (amiről nem sokat).

De tényleg, a szülésnél nem a szülésznő a fontosabb részvevő a doki ellenében?

zarja
 
 


Sziasztok!!

Hát ezer meg egy éve nem írtam, talán már nem is emlékeztek rám!!
Már több mint egy éve dolgozom, azóta gyakorlatilag meghalni sincs időm, a rendőrség sem egy 8-4ig munkahely.
A fiaim hatalmasak már, két kiskamasz, hát nem könnyű velük és egy édes kis akarnok, örökmozgó, dumagép 3 éves, aki hamarosan kezdi az ovit. Nem unatkozom!

Hatalmasat nőttek a gyerekek mindenkié!! Hihetetlenül rohan az idő!!

Olvasgatni azért olvasgattalak Benneteket, remélem azért néha tudok írni is!

Szép estét mindenkinek!

Évi

Évi
Kép
Kép
Kép
mamavica
 
 


Sziasztok!

Zarja!
Gratula a Pocaklakóhoz!!! :D
Meglep, hogy ennyire negatívan állsz a klinikához... :( Én az elsőt ott szültem, a csecsemős nővéreket leszámítva mindennel nagyon meg voltam elégedve! Az orvosokkal, a szülésznőkkel, a nővérekkel, mindennel!

Kryss!
Arany prof is rendes, és szakmailag is nagyon profi!

Ildikó

Kép

Kép
neftis
 
 


Szaisztok!
Én most vagyok itt először. Nem rég derült ki, hogy PCO-m van. Van köztetek esetleg, aki szintén ebben szenved?

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Nem jár erre mostanában senki??? :(

Kép

Kép
neftis
 
 


Sziasztok!

én néha benézek, de mivel nincs forgalom, nemigen lehet mit írni :roll: :(

ha már itt vagyok, egy kis Balaton:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Csajok, tessék írni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Erzsó, Jevi, Monee?????

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok Lányok!

1000+1 éve nem írtam már. Ha van időm beszoktam nézni de mostanában tényleg nincs nagy forgalom.
Üdv az új kismamiknak!
Röviden rólunk:
Melózok ezerrel, semmire nincs időm. November óta itt vagyok Komlón, Szilvásba. Tök jó a társaság. Adél nagycsoportot kezdi, Alíz pedig még egy évet mamázni fog. Sajna még mindig nem beszél. Totál megért mindent és saját magát is megérteti, de az össz. szókincsünk anya, baba, mama, nem, hinta. Viszont ez a 3.hét hogy szobatiszta nappalra :D !

Viki!
Utólag boldog szülinapot!
Eszti igazi kis nőci a fürdőruciban :D !

Szép estét mindenkinek!
Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok,
már jó régen nem jelentkeztem. :-( Egy darabig nézegettem a topicot, de amikor láttam, hogy nem ír senki, abbahagytam. Most újból erre jártam, és látom azért történt változás. :-)

agmano,
bocsánat, hogy csak most reagálok az üzenetedre, de csak most olvastam. Először is gratulálok a harmadik gyerkőchöz. :-) Másodszor, tényleg jó lenne találkozni, ha már ilyen közel lakunk egymáshoz. Sajnos, nekem még mindig nehéz itt Pécsen, főleg a társaság hiánya miatt. Én is Várnagy dokihoz járok, mert mi
is dolgozunk a kistesó projekten. Örülök, hogy neked is szimpatikus és hogy rendes volt a szülésnél. Nekem is nagyon szimpatikus, és ha telefonon beszélünk, tudja ki vagyok. :-) Priviben elküldöm a számom, ha van egy kis időd csörgess meg,és megbeszélünk valamit.

loaktinia,
gratula a kistesóhoz. Elhiszem, hogy visszahúz a szíved. Az enyém is. Nekem sem nőtt még a szívemhez Pécs, talán nem is fog. :-(
Bár a Várnagy dokit tényleg tudnám javasolni neked, ha esetleg meggondolnád magad, nagyon rendes.
A klinikáról én eddig csak jókat hallottam.

A többieknek is üdv, sokan lehet nem is tudjátok ki vagyok.
Márciusban költöztünk Pécsre a férjem munkája miatt. Van egy hároméves kisfiam,Zétény, aki április óta óvodába jár, a Ladybird-be. Nagyon szereti, a beszoktatásunk teljesen zökkenőmentes volt, két hete már ott is alszik, és ezzel sem volt semmi baj. Egyedül az evés problémás, nem akarja megenni az ebédet az óvodában. :-(

Erzsó,
a beszéddel nekünk is problámánk volt az óvoda előtt alig pár szót mondott Zétény, de a közösség nagyon jó hatással volt rá, most már szépen beszél, verseket mond. Az óvodában külön foglalkozik vele egy gyógypedagógus, ő is sokat segítet, valamint járunk a Gekkóba is, ami szintén nagyon pozitív hatással volt, van Zétire. Viszont még mindig nem szobatiszta, ezért is jár magánóvodába, mert a városi óvodákba nem vették volna fel. De ennek a rendszernek vége: hoztak egy rendeletet, miszerint jövőre kötelesek lesznek bevenni a nem szobatiszta gyerekeket is az óvodák, mert egyre több gyereknél probléma, hogy három évesen még nem szobatiszta. Túl jók ezek a pelusok!

Kata
aproka1976
 
 


Tencsi,
merre jársz? Ezer éve nem beszéltünk! :-(
A napokban felhívlak telefonon!
Puszi: Kata

Kata
aproka1976
 
 


És még: Holdviola, Zarja gratula a pocaklakókhoz. :-)

Kata
aproka1976
 
 


Sziasztok!

Van ám pörgés! Visszaolvasni most mincs időm, szeptembertől csend lesz itthon, majd akkor.
Kata, megkaptam a privit, Zétény végülis melyik oviba megy?
Jelentkezem, amint tudok!
Mellékelek egy fotót a fiúkról. Nagyon szeretik a picit.
Kép

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!

Kata!
Én is abban bízom, hogy hamarosan elkezd beszélni, habár néha úgy érzem soha nem jön el az az idő.
Gekkóról még nem hallottam. az valami játszóház lehet?
Beszéltünk már a védőnővel is meg a doktornővel is, de azt mondták hogy 3 éves koráig nem csinálnak vele semmit. Ha 3 évesen sem beszél akkor elküldenek majd bennünket koraifejlesztőbe, de addig semmi.

Agmano!
Látom Martin fején is ott a jel! Adélom is elesett a nyáron a játszótéren és egy gyökér átszúrta az arcát. Össze kellett neki varrni!
Kép nagyon szuper!

Ma beszéltem a fönőkömmel, lehet hogy szeptemberben el kell kezdenem egy tanfolyamot. Nagyon félek, mert pénteken 4-től 8-ig, szombaton meg 9-14-ig lenne.
Kicsit tartok tőle.......

Szülészettel kapcsolatosan meg csak annyit szeretnék mondani, hogy én a nagyobbik lánykámat a klinikán szültem a kisebbiket a megyeiben (így van hasonlítási alapom), de nekem sokkal jobb volt a megyei. Tényleg azt éreztem, hogy az a fontos nekik, hogy mia jó a babának. Pl. nem adtak neki teát, én fürdethettem, ha aludt nem vitték el vizsgálatokra, megvárták amíg felébred, stb. A klinikán egyfolytában teáztatták a babákat. Nem tudom most mi a helyzet, állítólag sokat fejlődtek ott is. Sőt akik ott szültek az utóbbi időben csak jókat mondtak róla...........

Sziasztok!
Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok,

Éva, gyönyörűek a gyermekeid. :-) A nagyok mennyi idősek?
Várom a jelentkezésedet!
Zétény már április óta jár óvodába, a Ladybird-be. Ez egy magánóvoda az Ungvár utcában. Mivel még nem szobatiszta, így nem tudtam városi óvodába beiratni. A beszéd miatt meg már mindenképpen kellett neki a társaság! Különben nagyon jó óvoda, nagyon szeretjük.


Erzsó,
ne aggódj, elindul majd a beszéd, a közösség sokat segít. Jártok valahová játszóházba? A Gekkó egy képességfejlesztő játszóház az Árkád mellett, a Bajcsy-Zs. úton. Zétény nagyon szereti ezt is, akár mindennap is menne. Először egyedül volt, kb. egy hónapig, de már három hónapja egy vele egyidős kisfiúval van egy csoportban úgymond, 45 percig tart egy óra, és ezalatt nagyon hasznos dolgokat tanulnak játék közben, mindig csinálnak valami kézműves dolgot is, festenek, ragasztanak, színeznek. Mindig nagyon büszkén hozza az alkotását. Nekem ez azért is fontos, mert itthon nem nagyon lehet leültetni festegetni, de az oviban és a Gekkóban igen, tele van már a szobája a műveivel. :-))

Kérdeznék valamit:
szerintetek hogyan lehet rábírni Zétit, hogy egyen ebédet az óvodában. Itthon is az ebéd a legproblémásabb étkezésünk, de itthon általában neki külön megcsinálom, amit szeret. De tudom, hogy ez így nem jó. EGyszerűen ne főzzek, süssek neki azt, amit megeszik, és aztán egyszer csak megeszi azt is, amit mi eszünk? Teljesen tanácstalan vagyok! Ráadásul, mivel mindig is nagyon rossz evő volt, elkövettem az a hibát, hogy én adtam a szájába a falatokat, így most már teljesen el is várja. Bár azért már pár dolgot egyedül is megeszik. Képes arra, hogy ha éhes,akkor sem kap be egy falatot sem, de amikor én adom neki, akkor persze bekapja. :roll:

Kata
aproka1976
 
 


Ha azt akarod, hogy Zéti ne haljon éhen, akkor azt főzöl neki, amit szeret, az ovi után pedig tartalmas vacsit kapjon, néha lehet újdonsággal próbálkozni, de semmiképpen sem tukmálni.
Martinnal küzdünk már 6 éve... finnyás a drágám. Majd még adok tippeket, a kiéheztetés nem segít, képes volt 15 hónaposan egész nap koplalni, mert nem ette meg, amit főztem. Akkor este adtam neki kenyeret.

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!

Végre egy kis élet a topikban! :D:D:D

Neftis!

Peti nehezen viselte az ovis első évet, ezért most nagyon félek ettől a másodiktól is! Szinte be sem szokott az első évben, sokat voltak betegek együtt az Eszterrel, így alig jártunk 1-2 hetet, majd otthon voltunk 2-3-at. :( Mindegy, most újult erővel nekifutunk a következő évnek, és reméljük, hogy ez jobban fog menni :wink:
Eszti, hogy beszél-e, hát nagydumás a csaj, szinte be sem áll a szája, már több, mint 30 szót tud, és helyesen használja őket,már van, hogy 2 -3 szót egymás mellé tesz(cici ide, apa arra, csík, ott, pipi kunka arra...stb..) A kunka az neki a séta, és semmi pénzért nem mondaná, hogy séta, ezt úgy kitalálta magának és kész :lol: ) Viszont még nem jár biztosan :( augusztus 9-én indult el egyedül, de csak a lakásban megy egyedül, szabadban még mindig csak kézenfogva. (Erzsó! Mindenkinek van valami, nyugi :wink: )

Agmano!

Gyönyörűek a fiaid! :D

Erzsó!

Remélem megoldódik Alíz beszédkérdése! Peti csportjába is jár egykisfiú, aki alig pár szót mondott múlt szeptemberben 3 évesen és a közösségben belejött! :wink: Látod enyim lány meg nem akar járni....és sikítófrászt kap a bili láttán! :wink: Gratula a szobatisztasághoz, ügyesek vagytok! :)

MOst megyek,mert sok lesz belőlem.... :oops:

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!
Még a végén lesz itt valami élet! :) :P :P
Apróka!
Örülök, hogy hallok rólatok is! Hát igen, nekem sem egyszerű megszokni Pécset, pedig már 9 hónapja itt lakunk :cry: Azért van egy csajszi akivel megismerkedtem és elég gyakran eljárunk eggyütt, úgyhogy így azért sokkal jobb :P Neki is van egy 3 éves kisfia és ő is most várja a második babáját, így elég sok a közös téma. Rettentő hálás vagyok neki, hogy egy kicsit "pátyolgat"
Gergő sem egy nagy étkű gyerek, főleg ebben a kánikulában nem evett egy kis gyümölcsön kívül szinte semmit. Most 1-2 napja javul a helyzet, hogy nincs olyan nagy meleg. Őszintén szólva én sem ettem valami sokat mostanában, mert hát kinek esik az jól, főleg a meleg kaja. Én nem izgatom magam rajta, ennyi idős koromban nekem is étvágygerjesztőt írt fel a doki. Ilyet ma már hál isten nem csinálnak. Viszont arra mindíg figyeltem, hogy csak nagyon minimális nasit kapjon (keksz, ropi, édes italok stb.), hogy ne az vegye el az étvágyát. Szerintem Zétény is tudja, mennyire van szüksége, semmiképpen ne erőltesd az evést.

Kép


Kép
loaktinia
 
 


Kép Ime a Pocaklakó:-)

Kép


Kép
loaktinia
 
 


Sziasztok!

Nézzétek mit tudunk :D

már futhatok utána :D

Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok lányok,vki megerősítené az infomat,most a hétvégén (13.)lesz bababörze vagy a köv héten vasárnap,előre is kösz pusz mindnekinek:)
:roll: Kép
Vendég
 


nyári montage Peti babáról:)

Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Kryss!
Most vasárnap, 13-án lesz a börze bent a vásárcsarnokban.
Szupi kis képek! :)

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Köszi Viki az infót:),kellemes napot nektek:)!
1252415807.3295.doc
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: