Új privát üzeneted érkezett!

jevi26!
Köszi :D

loaktinia!
Nagyon sajnálom Gergőt.Remélem hamar rendbe jön.
A játszóházzal kapcsolatban:nem tudod mennyibe kerül?

Kép
Kép
//www.noivonal.hu/vonalzok
viri25
 
 


Jevi!
Köszönjük! Ti már jól vagytok?

Viri!
A játszóház nem tudom mennyibe kerül, de gondolom nem lehet több párszáz forintnál egy óra. Legalább is remélem!

Kép


Kép
loaktinia
 
 


Sziasztok!

Netty, remélem rendeződsz? Mi van veled?
Tencsi, gratulálok a nagyfiúhoz, ügyes gyors szülésed volt és nem semmi alig több, mint 2,5 év alatt 3 gyerek!

Igen, nálunk is érkezik az újabb kisfiú egyelőre kicsit aggodalmakkal teli a terhességem, de reméljük a végén minden rendben lesz.
A megyeiben indultam, de átmentem a klinikára Dr. Várnagy Ákoshoz. Még szülésznőt kell kerítenem, úgy tudom ügyelet után nem hívják be a dokit és szeretnék ismét gátvédelemmel szülni, remélem összejön.

Sok dolog megváltozott az elmúlt években és szeretnék magam mellé egy biztos pontot, ha nem az orvost, akkor szülésznőt. Eddig elég keserű a tapasztalatom az átlagember ellátásával kapcsolatban. A megyei katasztrófa lett, mert a dokim már nem aktivizálta magát semmiben, így átlagbetegként láttak el, szinte szégyelnem kellett magam, hogy zavarni merem őket ilyen olyan papírral és beutalóval. Mindenhol csak lehordtak, nem engedtek az asszisztensnők orvossal beszélni, elküldtek a magas AFP-mel, hogy 1 hét múlva menjek stb...

A klinika talán szakmailag jobb, de az Uh-on ott sem ugranak az ember nyakába, a genetika pedig egy külön műsorszám. Az is csak a felelősség áthárításáról szól nem pedig a korrekt felvilágosításról.

Jobbuást a betegeskedőknek, én is 2 hétig köhögtem... Éééés iskolás lesz a nagyfiam! Szinte hihetetlen, hogy már itt tartunk.

Üdv mindenkinek!

Éva

KépKépKép
agmano
 
 

 
 

Sziasztok!

Sajnálom, hogy nem jött össze a találkozó, na de nem fogtok ki rajtam, már keresem a következő szabad hétvégénket! :lol:

Tencsi!

Gratulálok! Sok tejcit kívánok!

Éva!

Köszi rendeződök talán, bár még mindig úgy néz ki az arcom, mint egy tinié, vagy inkább még rosszabb... Diétázom, és úgy tűnik ma megtörtént a csoda és menstruálok, így elkezdhetem szedni a hormontablettámat, ami talán értelmes fejszerkezetet varázsol majd. Elkezdtem tornázni járni, ez sokat segít levezetni a feszültséget, ami napközben összegyűlik bennem a munkahelyen.

Az új dokidról sok jót hallottam, egyik ismerősöm szült nála, a terhesgondozásnál is nagyon normális volt. Biztos minden rendben lesz és remélem találsz megbízható szülésznőt is.

Mi történt a Megyei Kórházzal? Nem is értem, amikor én szültem minden nagyon jó volt.

A betegnek jobbulást kívánok!

Üdv Mindenkinek!

Netty

Kép
netty11
 
 


Köszi lányok aranyosak vagytok!

Jevi, bizony nagyon bejön az Anna, Peti és Gergő. Már be is szereztünk további három kötetet, most 40%-al olcsóbban lehetett megvenni az Alexandra internetes oldalán.

Agmano, sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalatod lett a Megyeivel én most is maximálisan meg voltam elégedve velük. Különösen a dokimmal na és a szülésznővel is, aki nem választottam volt, hanem az éppen ügyeletes! Rettentően hálás vagyok nekik. Ki volt a Megyeiben az orvosod? Varga doki hipp-hopp beért éjszaka amikor hívták, bármilyen kérdésem volt bármikor megkereshettem és mindig korrekt választ kaptam. Biztos, hogy orvosa is válogatja, de remélem a Klinikán megtalálod a számításodat!!!!

Loaktinia, remélem már jobban vagytok!!!!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Sziasztok!

Tencsi!
Nálunk is nagy kedvenc, az összes rész megvan! :oops:

Netty!
Előre is köszönjük, remélem már nem betegeskedünk többet!

Éva!
Én tudok egy nagyon jó szülésznőt a Klinikán, bátran merem ajánlani, Soósné Greksa Erika a neve, egy tünemény, mind emberileg mind szakmailag! :wink:

Loaktinia!
Szerencsére meggyógyultunk már!

Most mennem kell, ezer dolgom van, üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Soósnét ajánlották már mások is, azt hiszem a kérdés lassan eldől...

Mi történt a megyeivel?
1. Oda került Siklós, Komló és talán még Mohács kistérsége is. Zömmel kisebbségekkel.
2. Bédihez jártam, aki nyugdíjba készül, heti 2 napot jár be, tehát a szülésre sem volt biztos, hogy bejött volna - mindezt utólag tudtam meg, ami nem volt túl korrek. Ő már nem hívhatott be uh-ra és minden hivatalos beutalóért külön be kellett mennem. Tehát 1 uh-hoz kellett egy telefonos időpontkérés, 1 személyes beutalókérés (sorszámmal várakozás), és maga az uh, ahol az időpont ellenére mindig várni kellett, aztán félvállról elintéztek 30 mp alatt. Mindezt munkaidőben.
Akinek továbbra is aktív az orvosa, az valószínű nem tapasztal különbséget, de így elég gáz volt. Mikor volt 1 megbeszélt időpontom a dokinővel, elfelejtett bejönni..... Szerintem ő belefáradt az egészbe, csak én szívtam meg.

Anna, Peti és Bartos Erika könyvei nálunk is nagyon mennek, még 6 évesen is.

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


agmano!
Én is a Megyeiben szültem és abszolút meg voltam elégedve.Nekem Borsay Péter volt a fogadott orvosom és csak jót tudok mondani.A szülésznő az épp ügyeletes volt,de ő is nagyon aranyos volt és sokat segített.Ahogy írtad akkor tulajdon képen nem is a kórházzal van gond,hanem az orvosoddal.Ha jó értelmeztem.Lehet,hogy elég lenne ha csak dokit váltanál.

Lányok világosítsatok fel erről a mesekönyvről,mert én még nem hallottam róla és már Lilit is kezdik érdekelni a könyvek.

Kép
Kép
//www.noivonal.hu/vonalzok
viri25
 
 


Sziasztok!

Rólunk egy gyors helyzetjelentés, mert soha, semmire nincs időm mostanában :( :?

Megvagyunk, bár Petivel tegnap megint ügyeleten voltunk este, mert belázasodott! :(
Eszti nagyon gyorsan mászik, bárhol feláll, fal, ablak, szekrény, szinte akárhol, de el még nem indult. Tud oldalazva közlekedni az ágy mellett, a járókában, olyan helyeken, ahol van mibe kapaszkodnia, de vezetni még nem lehet, és nem is akarom erőltetni, majd elindul, ha akar :wink: Fogakból 8-nál tartunk, lent is, fent is 4-4 van már. És nagyon szeret fogat mosni. :) Szinte mindent eszik már, eddig csak a sütőtök a mumus, azt nem eszi meg, de ennél nagyobb bajom ne legyen. Beszélőkéje viszont szupi a kiscsajnak, már megy : anya, apa, kaka, szia, pá-pá, km-km (=kérem) mam-mam (=kaja) néha már megy a pe-pe (Peti) is. :D
Peti pedig 1 hete nem sír az oviban
:D erre most megint beteg lett :?

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Kép Kép

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Helloka!

Megígérem, hogy fogok jönni, de most Nettynek csak gyorsan dobok egy linket:

www.pcos-szindroma.hu

Kérlek, olvass utána ennek a betegségnek! Hormonkezelés nélkül is van esély a rendeződésre!!! Ezzel a betegséggel a legtöbb nőgyogyó baromira nincs tisztában!
Furamokas, Rambóka és én is PCOSok vagyunk. Nekem ez miatt kellett várnom Ákosra elég sokat, de sikerült kiírtani és nem hormonnal!

Szép estét!
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Viki jobbulást Nektek!!! Ma az ikrek is itthon maradtak, mert tiszta takonykór mindkettő és köhögnek is. Ez lesz az első hét, hogy totál egyedül vagyok 3 gyerkőccel...... :wink:
Eszti tüneményes kiscsaj, egyáltalán nem kell eröltetni semmit sem, ha úgy gondolja egyszer csak úgy beindul, hogy na.
Ügyes Peti is, hogy már nem sír. Viki, nálatok hogy ment Peti szobatisztasága? Nálunk Vikinél már csak éjszaka kell, Domi viszont a kakit csak és kizárólag pelusba hajlandó elvégezni. Ha kell neki, kéri a pelust és oda végzi a dolgát. Nem tudom, hogy lehetne rábírni a wc-re vagy a bilire.... Vkinek ötlete?

Viri, nézd meg az írónő honlapjait: www.bartoserika.hu, www.annapetiesgergo.hu
Szerintem a te kislányod is imádni fogja ezeket a könyveket!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Sziasztok,
a segítségeteket szeretném kérni. Két hete költöztem Pécsre a családommal, mert a férjemnek itt lett munkája. Van egy kisfiam, Zétény, aki májusban lesz három éves. Szeretnénk kistesót a közeljövőben, ezért szülész-nőgyógyász információkat gyűjtök. Kaptam már pár nevet a megyei kórházból, de itt sokan eléggé negatívan nyilatkoztok róla, a védőnőnk pedig azt mondta, hogy valószínű bezárják, így maradna a klinika. A megyeiből a nevek: Varga Tamás, Labossa Gusztáv, Domány Balázs, Bédi Beatrix. A Varga Tamás túlteltítettségéről ti is írtatok, valamint a Bédi Beatrix nyugdíjba vonulásáról is, így maradna a másik kettő. Tudtok róluk valamit? A Klinikán pedig a védőnő a következő neveket mondta: Vízer Miklós, Koppán Miklós, Várnagy Ákos, Panka Tibor. Teljesen ismeretlen vagyok orvos ügyben (is!) a városban, ezért nagyon örülök bármilyen információnak.
És mivel tényleg nagyon ismeretlen itt minden óvodaügyben is kérnék tanácsot. A Hársfa utca belvároshoz közeli részén vettünk lakást, két óvoda van a közelben: a Bártfa utcai és a Dugonics utcai (német nemzetiségű) óvoda. Tudtok róluk valamit? Az az igazság, hogy nem vinném el a város másik végébe Zétényt, ha nem muszáj.
És még egy kérdés: a neten találtam egy nőgyógyászt, Dr. Ruzicska Zsolt a neve. Hozzánk közel van a magánrendelője, és szeretnék egy alapos vizsgálatot a teherbeesés előtt, esetleg valami infó róla?
Bocsi, a sok kérdésért.
Nagyon szépek a babák, gratula mindenkinek.
És mégegyszer köszi, ha tudtok írni pár sort.

Kata
aproka1976
 
 


Sziasztok!

Tencsi!

Szobatisztaság ügyben annyit tudok neked mondani, hogy Peti tavaly június 9-én szólt, hogy vegyük le a pelust, és 11-én már éjjel sem tettük fel, és azóta nincs vele gond! Én előtte nyáron küzdöttem vele, de ősszel visszaesett teljesen, majd a megoldás az lett, hogy ő megérett rá! :wink: szóval nyugi, menni fog ha eljön az ideje!
Kitartás a 3 gyerkőchöz, nekem sokszor már a 2 is sok
:oops:

Kata!

Egy szavazat dr. Panka Tiborra :wink: :lol: én mindkettőt nála szültem.

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Gergő már jobban van, legalább is 3 napja nem lázas, és az orrát is max. 3-4-szer kell porszívózni :) Viszont most meg elkezdett öhögni :( Nem tudtam elképzelni, hogy miért nem eszik rendesen, de már tudom!!! Jön az első rágófoga! :) :D :P

Tőlem is megkérdezte anyóspajtás, hogy Gergő miért nemszobatiszta még?! Azt mondta, hogy ő Cifruskát (a párom) már 1 évesen fél óránként ráültette a bilire, és volt, hogy sikerült!!! :? Gergő meg már lassan másfél éves és még meg sem próbáltam. Ejnye-ejnye, hát milyen anya vagyok én :?:

Üdv. Apróka!

Mintha magamat hallanám (olvasnám)! :) Mi is nemrég költöztünk Pécsre Siófokról, mert az én párom is itt kapott munkát :) Sőt! Mi is a második babán dolgozunk, és én sem ismerek még itt senkit és semmit :( (legalábbis személyesen). Nemrég én is hasonló kérdésekkel jöttem ide a fórumba. Nehéz egy idegen városban dokit és kórházat találni, mert mindenki mást mond, mindenkinek más a tapasztalata :( Azt hiszem, én a Panka dokit választom, mert róla máshol is írnak jókat!

Kép


Kép
loaktinia
 
 


Kedves Viki és Loaktinia,
köszönöm válaszotokat. A férjem kolléganője is a Panka doktort ajánlotta, ő is nála szülte a gyerekeket, így azt hiszem megnézem magamnak őt. Megkaptam a magánrendelése telefonszámát még a héten keresni fogom.

Hát igen, nehéz új városba költözni. Mi Zalaegerszegről jöttünk, de én amúgy győri vagyok. Hát most jó messzire kerültem. Idegen a város, kisfiam nagyon nehezen viseli az új helyzetet. Eddig vagány, örökmozgó gyerkőc volt, imádott játszóterezni, ma meg elsírta magát, amikor be akartam vinni egyre. Nekem is nehéz volt, főleg az első másfél hét, mert ahogy leköltöztünk már beteg is lett Zétény, minden dobozokban, gyerekorvosunk még nem volt, húúú.. Már hála istennek jól van, az étvágya viszont nem a régi. (bár soha nem volt nagy étvágyú...) Éjszaka is többször felkel, de remélem hamarosan visszatérünk a régi kerékvágásba..
Szobatisztaság: Zétény májusban három éves lesz, és még mindig nem szól. De én nem erőltetem, pedig én is kapom a jobbnál jobb tanácsokat, az én anyósom is állandóan azt mondja, hogy amikor már ülni tudott a férjem, akkor ráültette. Én semmit nem erőltetek, mindennek eljön majd az ideje. Zétény nagyon mozgékony gyerek, így mi a beszéddel is egy kicsit levagyunk maradva, de nagyon találékony,mindent megért, érdeklődő gyerek, így még nem aggódom.
Na, most megyek, míg alszik próbálok valamit pakolászni...
Sziasztok

Kata
aproka1976
 
 


Kedves Loaktinia,
ha gondolod összefuthatnánk valamikor,valahol... Jó lenne sorstárssal találkozni. Gondolom te is egész nap a gyerkőccel vagy...

Kata
aproka1976
 
 


Szia Apróka!

Egy találkába én is szívesen benne lennék! :) :D :P Talán pár nap múlva jobb idő lesz, addigra Gergő is biztosan meggyógyul és akkor megbeszélünk valamit. Igen, én is egész nap Gergővel vagyok, és szeretnék is ameddig csak lehet. Nem szeretném bölcsibe iratni,(félnék, hogy lemaradok valamiről) de szeretném, ha sokat lenne gyerekek között, mert imádja őket. Így hát maradt a játszótér meg a játszóház. Bár sajna normális játszóteret eddig egyet láttam a környéken, de ott is állandóan tizenéves suhancok bandáznak, a homokozóban meg többször láttam kutyát, mint gyereket! Ez eléggé elszomorít :( Úgyhogy, azon túl, hogy nekem is jól esne néha egy felnőtt társasága, Gergő is biztosan jól ellenne Zéténnyel :)
Hát, a beszéd a másik téma, amit anyóspajtás szeret finoman firtatni, hogy ugye, -miért nem mondassz már nekem valamit?
Gergő meg persze minek fitogtassa nehezen megszerzett tudását egy nagymamának, akit alig párszor látott életében?
Mondjuk beszélni még mi sem beszélünk, legalábbis érthetően nem, de a halandzsa az megy egész nap! :) Mond pár szót,pl: tányér, kanál, víz, cica..., de ezeket is ritkán használja. Viszont ő is mindent megért és megértet amit szeretne, és minden érdekli. Majd beszélnek, ha eljön az ideje, erőltetni nem szabad, addig elég, ha anya érti, mit akarnak mondani :D

Kép


Kép
loaktinia
 
 


Sziasztok!

Aproka üdv városunkban is és itt a topikon is!

Doki ügyben: Én ugye most szültem a Varga Tamásnál és csakis magasztalni tudom orvosilag is és emberileg is. Szerintem egy próbát megér őt is megkeresni. Ja és ő az a fajta, aki nem a magánrendelésére hívott, hanem mindig a kórházban voltam nála terhesgondozáson...... ez sem mindegy.
Klinikáról két nevet ismerek személyesen is. Koppán Miklósnál szültem lassan három éve az ikreket, akkor ő még a Megyeiben volt. Róla is csak jókat tudok mondani. Fiatal, kedves és rugalmas doki, de a kettő közül a Vargát választanám.
A Panka volt az első nőgyógyászom, mindig kedves volt, de ugye ez más mint egy terhesgondozás és szülés.
A megyeiben az nst-s nőci mondta nekem, hogy a Bódis prof nagyon össze akarja vonni a Klinikát és a megyeit de ez még csak az ő fejében született még meg, egyelőre senki nem tud semmi konkrétumot.
Mikor van májusban Zétény szülinapja? Mi május 30-án ünnepeljük a 3. szülinapot!!!

Loaktinia jobbulást Gergőnek és gratula az első rágófoghoz!! Az ikrek is itthon vannak a héten, mert tiszta takony mindkettő és köhögnek is rendesen! Azért elég érdekes így három gyerkőccel. Főleg, hogy tutira akkor jut eszükbe mindenféle, amikor szopizik a Dávid. Hol inni kérnek, hol enni, hol pisilni kell, hol kakilni hol iszonyúan elkezdenek verekedni stb...... No de azért a szép pillanatok többségben vannak ám, de ki lehet bukni az tuti. Anyóssal nem foglalkozni, ti tudjátok mi a jó a manócskáknak!!!

Remélem jövő héten már szép idő lesz, mert már nagyon vágyódom kifelé.

Köszönöm a szobatisztaságos hozzászólásokat. Asszem, Domcsi is még érőben van. Így is azt mondta a védőnőm, hogy a Vekerdy szerint már ő is szobatiszta, mert kéri a pelust, ha kakilni kell. Szóval majd eljön az ideje. Szerintem sem vagyok elkésve, de a Vikica mellett furcsa és érdekes, hogy tényleg mennyivel lustibb egy fiú.

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


sziasztok,
lokatinia,
jobbulást Gergőnek. Melyik játszóházba jártok? Mert most a játszótér nem igen aktuális, borzalmas ez az idő.
Apropó, játszótér... hát, igen, kicsit elkeserítő ebben a városban a játszótérek minősége. Mi Zalaegerszegen nagyon el voltunk ezek szerint kényeztetve, a közelünkben három új játszótér is volt, szépen bekerítve, biztonságos játékokkal. Itt én is csak kamaszok birodalmának hívom őket. :-(

Szia Tencsi,
először is gratulálok a pici fiúhoz. :-) Három gyerkőc? Le a kalappal!VArga Tamást nekem is ajánlotta a volt szomszédunk, aki sokáig itt dolgozott a megyeiben, de ő azt mondta nekem, hogy nem igen vállal új anyukákat. Mennyire igaz ez?
Zétény május 11-én lesz hároméves. A nagyok bölcsibe járnak? Mi is el akartuk kezdeni a bölcsit még Zegen, fel is vették Zétényt, mert lett volna egy munkám, de mikor kiderült, hogy költöznünk kell, akkor stornó. Nem láttam értelmét, hogy három-négy hónapig járjon... Pedig nagyon jó lett volna... Az az igazság, hogy nagyon sokat van csak velem, és most főleg a költözés miatt még ragaszkodóbb... Ami nem baj, csak azt vettem észre, hogy itt Pécsen nem érdeklik a gyerekek, mintha félne. De lehet én reagálom túl a dolgot. Ma elmegyünk a Plázás játszóházba, kiváncsi vagyok hogy fog rá reagálni. Amúgy tudsz valamit erről a játszóházról?

Na most megyek, nagyon sok a dolgom. :-( Írjatok!

Kata
aproka1976
 
 


Szép napot Lányok ill. szebbet, ez az eső már kicsit uncsi....

Kata, köszi a gratulációt. Bizony 3 gyerkőc, mi sem gondoltuk volna, hogy ilyen hamar 5-en leszünk, ráadásul úgy, hogy az ikrek lombik progi keretében sikeredtek és Dávid manó pedig abszolút spontán. Csodálatos és ugyanakkor igen fárasztó "feladat", de majd összecsiszolódunk.
Én úgy tudom, hogy a Varga most új kismamákat nem vállal, ha elkezdesz hozzá járni és bebabásodsz, tutira elvállal. Simán bemész a kórházba vagy felhívod őket és kérsz hozzá időpontot. Keddenként van neki a rendelése a kórházban. Én április 14-én megyek hozzá.
Bizony ebben a városban sajnos nemcsak a játszóterek kapcsán vannak gondok.... De ez aztán végképp elszomorító. Szerencsére itt nálunk Újhegyen van egy vadiúj játszótér, kis pici, de nagyon helyes. A Plazás játszóházat nem ismerem, de már többször kigondoltam, hogy elmegyünk egyszer. Mi egy másik játszóházba jártunk, de az sajnos bezárt januárban. Dáviddal majd kell keresni egy újat. Majd mesélj a tapasztalataidról.
Igen, az ikrek bölcsisek. Szeptemberben kezdték és nagyon szeretik. Egyébként a Domcsinak nehezebben ment, Viki pikk-pakk feltaláta magát, de most már mindketten szeretik. Rengeteget játszanak, sokat foglalkoznak velük.

Jevi és mindenki akit érdekel!!! Szombaton a Szivárvány GYermekházba jön a BArtos Erika. Lesz játszóház és vetítés+mesélés. 11kor kezdődik. Mi megyünk!!

Na, felébredt a kis királyom! Szép napot!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Szia Tencsi,
látom Te is nagy Bartos Erika rajongó vagy. Én is nagyon szeretem. Most a Zsákbamacskát olvassuk Zéténnyel,a Kukásautó és a Forgalom a kedvence, nagyon sokszor el kell neki mesélni, pl. ha átmegyünk az alagúton v. a felüljárón stb... :-)
Mi is elmegyünk szombaton,mert már nagyon szeretném, ha Zétény végre gyerekek között lehetne. A Plázás játszóház nem jött be neki, be sem mentünk, nem akart... Ma óvodaügyben a belvárosban voltunk, és találtunk egy játszóházat a Szent Mór utcában, Tesz-vesz kuckó a neve. Be is mentünk, de már nem tudott játszani, mert ez egy családi napközi és már készültek az ebédhez. Fél 12-ig működik nyitott játszóházként. Pech. Holnap lehet visszamegyünk.
Óvoda kérdés: hova fognak majd járni a nagyok, ha vége a bölcsinek? Itt a közelünkben van a Bártfa utcai óvoda és a Dugonics utcai. A Bártfa utcai kívülről nagyon szimpatikus, jó helyen van, de már hallottam róla pozitív és negatív véleményt is. A héten oda is elmegyünk. A Dugonics utcai óvodába pedig túljelentkezés van... Ma a Majorossy útiba akartunk bemenni, de mikor megláttam kivülről, hát... az életkedvem ment el, így nem mentünk be. Ha a Bártfa utcai sem fog tetszeni, akkor még találtam egy szimpatikusat Uránvárosban, Radnóti úti, valamint egy másikat Rácvárosban, hagyományörző óvodaként emlegetik. Esetleg tudsz-e valamit ezekről az óvodákról?

Loaktinia,
meggyógyult Gergő?

Kata
aproka1976
 
 


Szia Kata!

Bizony, nagyon szeretjük mi is Bartos Erikát, mi egyelőre csak az Anna, Peti és Gergő sorozatot olvassuk. Viki már alig várja, hogy megkapja az Annakönyvet. Persze Domcsinak is beszereztük már a Petikönyvet. Akkor szombaton összefuthatnánk!!! Elküldöm priviben a telszámomat!
Nagyon sajnálom, hogy nem jött be a Plazás játszóház. Nehéz lehet most mindannyiotoknak, de Zéténynek különösen, de amilyen ügyesek, erősek a gyerekek biztosan hamar feloldódik ő is. Zalaegerszegen voltak kis pajtásai?
Oviválasztás, hát ez sem egy könnyű dolog. Amíg nem kerestünk mi is anno bölcsit, el sem tudtam képzelni, hogy ez ennyire kemény menet lesz. Nem tudom, hogy jól emlékszem-e de mintha Agmano fiai jártak vagy járnak vagy a Bártfa utcai vagy a Dugonics utcai oviba. Enyém gyerkőcök most a Vargha Damján utcai bölcsibe járnak és ott működik ovi is, így ők oda fognak járni. Az épület itt is ezer éves kívűl és belül egyaránt, de a bölcsivel maximálisan meg vagyok elégedve, nagyon szuper gondozónénik foglalkoznak velük. Sokat mondókáznak, rajzolnak, festenek, ragasztanak. Az oviról is jókat hallottam, aztán majd kiderül. Azokat az ovikat nem ismerem sajnos amiket írtál.
A márciusi Zsebibabafüzetben pont a Rácvárosi oviról írnak. Olvasd el: http://kanga.internode.hu/zsebi Ja és itt egy csomó progit is találhatsz magatoknak és egy csomó játszóház címe is benne van.

Többiek merre vagytok?

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Sziasztok Csajok!

Itt vagyok, vagyis nem vagyok, mert egy picit eljöttünk Siófokra nagyizni :) Azt hiszem, a héten maradunk. Jó újra itthon lenni :D Gergő a nehezén túl van, de az orra még mindíg folyik. Nem tudom meddig tart még, orrcseppet már nem merek adni neki, csak a tengervizes orrsprét használjuk, de már nagyon utálja szegénykém :( Meg kellene már kapnia a második kullancsos oltását, de nem akarom vinni, amíg "cicakakás" a nózija.
Még nem voltunk játszóházban, mert amikor láttam a Plázában akkor már indultunk haza, mert álmos volt, aztán meg jött ez a fránya betegség. Nemrég láttam egyet a belvárosban a Perczel utcában is. Arról tud valaki valamit?
Most, hogy itthon vagyunk eljárunk a parkba játszótérre. Ott legalább mehet amerre lát, nem kell félni az autóktól és a játszó is szuper, ráadásul kettő is van bébihintával, tiszta homokozóval, bekerítve, maga a menyország :D Szerintem hétfőn megyünk haza, mert apa azért hiányzik. Sajna a Bartos Erikáról mi lemaradunk, pedig szívesen elmentünk volna mi is :(

Kép


Kép
loaktinia
 
 


Sziasztok,

jó régen jártam már erre, de azért néhány szót írok:

Plaza játszóház: szerintem jó, kb. 2,5 - 3 éves kortól, viszont drága. s a padló hideg. A csajok, akik gyerekfelülgyeletet is vállalnak szerintem nem profik, nem igazán figyelnek a gyerekre, tehát egyedül semmi pénzért nem hagynám ott a gyereket. Nincs wc szűkítő sem bili, így a kis- és nagydolgok megoldása olykor problámás lehet. Az ugráló vár jó, a kisebbek is fel tudnak mászni, sok kiegészítő játék van. A társaság néha kritikán aluli, bár beszélgetni amúgy sem muszáj más anyukákkal :) :) A Perczel utcai régebben jártunk, az is drága volt akkor, és főleg a nagyobbak érezték jól ott magukat. Az ugráló várra csak a nagyobbak tudtak felmászni, a wc ott is idióta módon volt megoldva, könnyen leeshettek a lépcsőre a gyerekek. Oda inkáb 6 évesek jártak akkoriban kb. egy másfél éve amikor voltunk többször.

Szobatisztaság: a kaki nálunk is pelusba ment sokáig, aztán egyszer azt mondtuk neki, hogy a bátor oroszlánok is wcbe kakilnak, azót ő is. Mindig oroszlánordítást produkál, ha sikerül. :) :)

Most a Máté is beteg volt, nagyon ronda hörghurutot kapott. Még most sem egészséges teljesen, talán kedden már mehet bölcsibe. Más nem nagyon történt velünk, csak a szürke hétköznapok. Munka és rohanás.

Bölcsinek ajánlom a Hajnóczy utcai gyerekotthont, ahol van rendes bölcsis csoport, kívülről ez sem nagy durranás, viszont nagyon jók a gondozók, sok a készségfejlesztés. Most egyébként a 10 fős csoportból 9-es ballagnak el, így most lesz üres hely. Nem tudom hányan vannak várólistán, de talán egy próbát megér.

Dokiban nem tudok állást foglalni, inkább csak annyit írnék, hogy Domány Andrásról sok jót nem hallottam, de gondolom ezt is embere válogatja. Nálam az uh-on nagyon b...kó volt, amúgy szakmailag is sokszor hibázik az ismerősök elmondása szerint. Most én is dokit keresek, mert valahogy a mostaniban mégsem bízom annyira, csak nem tudom, hogy a PCOval végülis kihez menjek.

Monee, ha esetleg olvasod: Neked a diéta kb. mennyi idő után mutatott javulást? Az normális, hogy továbbra is hízom és ez remélhetőleg csak egy ideig tart még? Lehet,hogy valamit nem jól csinálok. Tornázni elég ritkán jutok el, de hátha majd az aviva torna segít. Valaki volt már aviva tornán?

üdv Mindenkinek!

Netty

Kép
netty11
 
 


aproka1976 írta:Sziasztok,
a segítségeteket szeretném kérni. Két hete költöztem Pécsre a családommal, mert a férjemnek itt lett munkája. Van egy kisfiam, Zétény, aki májusban lesz három éves. Szeretnénk kistesót a közeljövőben, ezért szülész-nőgyógyász információkat gyűjtök. Kaptam már pár nevet a megyei kórházból, de itt sokan eléggé negatívan nyilatkoztok róla, a védőnőnk pedig azt mondta, hogy valószínű bezárják, így maradna a klinika. A megyeiből a nevek: Varga Tamás, Labossa Gusztáv, Domány Balázs, Bédi Beatrix. A Varga Tamás túlteltítettségéről ti is írtatok, valamint a Bédi Beatrix nyugdíjba vonulásáról is, így maradna a másik kettő. Tudtok róluk valamit? A Klinikán pedig a védőnő a következő neveket mondta: Vízer Miklós, Koppán Miklós, Várnagy Ákos, Panka Tibor. Teljesen ismeretlen vagyok orvos ügyben (is!) a városban, ezért nagyon örülök bármilyen információnak.

És mivel tényleg nagyon ismeretlen itt minden óvodaügyben is kérnék tanácsot. A Hársfa utca belvároshoz közeli részén vettünk lakást, két óvoda van a közelben: a Bártfa utcai és a Dugonics utcai (német nemzetiségű) óvoda. Tudtok róluk valamit? Az az igazság, hogy nem vinném el a város másik végébe Zétényt, ha nem muszáj.
És még egy kérdés: a neten találtam egy nőgyógyászt, Dr. Ruzicska Zsolt a neve. Hozzánk közel van a magánrendelője, és szeretnék egy alapos vizsgálatot a teherbeesés előtt, esetleg valami infó róla?
Bocsi, a sok kérdésért.
Nagyon szépek a babák, gratula mindenkinek.
És mégegyszer köszi, ha tudtok írni pár sort.


Kedves Kata!

Én nagy-nagy szeretettel tudom neked ajánlani Dr. Ruzicska Zsoltot ő ugyan a Szigetvári korházban dolgozik mint főorvos de, Pécsett is rendel hetente . Én nagyon meg vagyok vele elégedve, kedves, emberséges orvos .Mindíg szán rád időt és a kérdéseidre is maximálisan válaszol. Ha, kell a száma meg tudom neked adni csak hívj fel és elküldöm a számom 30/318-5089 vagy irhatsz emailt az andrea.baris@gmail.com címre. Az ovi, bölcsi kérdés nagyon nehéz mert túl jelentkezés van. De, nyáron ha minden igaz megnyit a Családi napközink ami ugyan az mint a bölcsi és az ovi csak családiasabb környezetben foglalkoznak a gyermekekkel. A férőhely itt is korlátozott ugyhogy ha érdekel irj és küldök infót neked. Illetve ha,bármiben tudok neked segíteni péccsel kapcsolatban csak keress bátran.

Üdv: Andrea
manócska ház
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, de Vince is beteg volt megint! Még most se százas, valami hörghurut szerűséget kapott el ő is!

Bartos Erikán mi is voltunk, Violkának nagyon tetszett!

Apróka!
Üdv itt, Viola a Radnóti útiba jár, én meg vagyok elégedve vele! :wink:

Viki, Netty!
Sajnálom, hogy betegek voltak a gyerkőcök!

Monee!
Nagyon eltűntél, mizujs veletek?

Mennem kell, sírás van

Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket, és sok sok locsolót kívánunk!

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Kedves Andrea,
köszönöm a kedves szavakat, és az infókat a Ruzicska doktorról. :-)
A városi óvodákat egyenlőre hanyagolni fogjuk, mert az egyik közeli oviban nagyon nem volt szimpatikus a vezóvónő, beszólt, hogy ez nem normális, hogy Zétény mégcsak ennyire beszél... Szóval egy kicsit elment a kedvem... Így elkezdtem a beszoktatást a Ladybird-be, pont ma voltunk először. :-) nagyon jó, családias, Zéténynek is tetszik, bár a kötelező feladatoknál elfogyott a türelem. De nem is tudom mit vártam az első naptól? Majd belejövünk. :-) Amúgy hol lesz a családi napközitek?

Kedves Jevi26,
köszi :-) A Radnótit különben a férjem kolléganője is ajánlotta. De most egyelőre maradnánk a Ladybird-ben. Azt hiszem Zéténynek pontosan egy ilyen családias környezetre van a leginkább szüksége, mert a költözés előtti félévben jóformán csak velem volt. Meg hát előtte is, szóval kis lépésekben próbálunk meg haladni. Amúgy nincs kizárva, hogy az egyik szimpatikus óvodába (Sport v. Radnóti) beiratom, és majd meglátjuk, hogy szeptemberig hogy alakula szobatisztaságunk. De ha bejön a Ladybird, akkor nem fogok átvinni sehova.

Tencsi,
hogy telt a húsvét? Kipróbáltátok a bicajokat? Tetszett a gyerekeknek? Zéténynek még egy kicsit nagy a bringa, így egész húsvétkor a motorját hajtotta. Olyan jó volt otthon, családi ház, egész nap kint voltunk. Voltunk a régi játszóterünkön, imádtuk. Találkoztunk ismerősökkel. Szóval, jó volt. Furcsa volt visszajönni.
De péntek meg irány Győr, az igazi otthon. :-)

Loaktinia,
értem hogy mit éreztél siófokon, a játszóteres problémát a legjobban.

netty, köszi az infókat a plázós játszóházról és a szobatisztaságról.
Most mennem kell, felébredt Zizu
Voltunk a ré

Kata
aproka1976
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk Siófokról. Az egy hétre tervezett nagyizásból végül is több mint kettő lett :)

Apróka!
Érezzétek jól magatokat OTTHON!

Vasárnap bababörze lesz! Jön valaki??

Kép


Kép
loaktinia
 
 


:) :) :) :D :D :D :lol: :lol: :lol: :P :P :P

Kép


Kép
loaktinia
 
 


Loaktinia!

Hatalmas gratula!!!!!!! :)

Hétfőn teszteltél? Találtál végül dokit?

Vince megint náthás, ezt leszámítva jól vagyunk.

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Köszönjük a gratulát! :D Igen, hétfőn teszteltem, doki még nem látott, nem tudom, hogy kihez menjek :( Olyan nehéz dönteni :( Azt hiszem, hogy a Panka lesz a befutó, de szimpi még a Varga Tamás is, csak azt írta valaki, hogy már nem fogad új beteget.
Azt sem tudom, hogy álljak neki az egésznek, hova menjek, kit hívjak, melyik buszra szálljak,...stb. Utálom, hogy ilyen nagy ez a város! Azt sem tudom, hogy Gergővel mit csináljak addig! Cipeljem magammal nődokihoz, uh-ra, védőnőhöz, vérvételre...stb. Szóval nagy az öröm, végtelen a boldogság, csak minél előbb el kéne mennem dokihoz. Hát ez a helyzet!
Vince babának jobbulást!!

Kép


Kép
loaktinia
 
 


Csajok!

El tudja nekem küldeni valaki Panka doki elérhetőségét? Nagyon megköszönném!

Kép


Kép
loaktinia
 
 


Az igaz, hogy Panka doki nagyon sokat kér a szülésért?

Kép


Kép
loaktinia
 
 


Sziasztok Lányok!

Tudnátok segíteni nekem? Varga Tamás doktor úr magánrendelőjének elérhetőségeit keresem... Ma vagyok öthetes (juhéjj :)), és nagyon szeretném időben kideríteni, hogy van-e esély arra, hogy a doktor úr elvállalja a terhesgondozást és a szülést... Előre is nagyon szépen köszönöm a választ! Csacsimami
csacsimami
 
 


Helló mindenki!

Sziasztok újak, jó hogy jöttetek! :wink:

Netty!

Vizer Miklós a Klinikán profi PCOS-ben. De ha írsz privit Rambókának, ő biztosan tud segíteni, napra kész PCOS ügyekben.

A dokiválasztásban nem akarok állástfoglalni, csak annyit le szeretnék írni, hogy mostanság a nagyobb baráti körünkben sok baba született. Állítólag a Klinikán csúcsszuper lett a szülészet, viszont a gyermekágyas ellátás kritikán aluli. Ha véletlenül valamilyen fertőzéssel születik a baba (vagy ott kapja el) akkor meg pláne.
Én ilyen szempontból a Megyei kórházzal maximálisan meg voltam elégedve, annak ellenére, hogy elég kemény elvárásaim voltak. Érdeklődők voltak a csecsemős nővérek, figyelték hogy fejlődik a baba, de nem szóltak bele semmibe, nem paráztattak, teáztattak, tápszereztek feleslegesen. Naponta kb. 20 percre kellett beadni a gyereket, amég az orvos megvizsgálta és kb. ennyi. Ha kérdeztem, válaszoltak, ha akartam volna bevihettem volna a babát éjjelre, szóval jó volt! A szülészet is egyébként ugyanígy, én speckó baromira félnék a Klinikán szülni, úgyhogy remélem nem vonják őket össze!

Jah és Hartmann Tamáshoz jártam terhesgondozásra a megyeis rendelésére és nagyon rendes volt! Pénzről egyetlen szó sem esett. Végülis úgy alakult, hogy nem nála szültem, de ebben is nagyon rendes volt, átadott teljes mértékben Labossa Gusztávnak a szülés idejére. Ákos nem várta meg, hogy Hartmann doki visszajöjjön a szabadságáról, de nem is bánom, Labossa is szuper orvos!

Rólunk:
Mint látható a vonalzómon, Ákos immár 8 hónapos.
Naaagy baba. :) 9050 gramm és 74 centi volt a 8 hós mázsáláson. :D Feláll egyedül kapaszkodva, mászik mint a bajnok és van egy foga alul. Valószínű most jön a második, mert nagyon kis nyügike. 7 hónapos kora óta nem cicizik, pedig előtte nagy cici fan volt, egyszerűen annyi dolga van, hogy nem ér rá. Már nem tépelődök ezen, szép nagy egészséges gyerek, egyen, ha az jobban bejön mint a cickózás. :) Tejcsin elég jól megnőtt, most jöhetnek a gyümölcsök, zöldségek. :D
Kistesó projectbe egyenlőre nem kezdünk bele, mindenképpen visszamegyek előbb dolgozni. Amikor szültem bármennyi gyereket el tudtam volna képzelni magamnak, de most olyannyira szerelmetes vagyok Ákosba, hogy kistesóról szó sincs. Majd egyszer azért szeretnék egy Mírát. :D

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Végül a Hartmann dokinál kötöttem ki, tényleg nagyon szimpi :)
Ma reggel voltam nála uh-n. 10,5mm a picikém (a petezsák), és 6 hetes. Egy kis Maszat :D

Sajnálom, hogy haldoklik a topik :( :cry: :cry:
Hol vagytok lányok?? :?:

Kép


Kép
loaktinia
 
 


Csacsimami!
Gyere a Ciklus.hu oldalra, a TERHES VAGYOK!!!-2010-ben szülünk topikba. Ott vagyunk egy páran szintén 5-6. hétben és szinte majdnem mindenki Pécsi :P Ott talán tudnak neked segíteni . Sajna ide ritkán néznek be a lányok mostanában :( :cry:

Kép


Kép
loaktinia
 
 


Sziasztok!

Gratula az újabb pocaklakókhoz! Jó egészséget és panaszmentes várandósságot kívánok a kismamáinknak!

Mi vagyogatunk, időm az semész nap mire nincs, mint az látszik a részvételemből is.... Peti megint beteg volt, ma meg Eszti lett lázas, de remélem ő meg a 15 hós oltástól csak, és nem valami más vacakot nyalt be megint.

Eszterem egyébként múlt kedden 9200 g, és 79 cm volt, még mindig csak kapaszkodva hajlandó menni, ezért egész nap "sétáltat".

most megint ordítás van.....

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Gratulálok a kismamiknak! Loaktinia, nekem is szimpi volt Hartmann, jó választás!
Monee, nekem a megyeiben úgy betápszerezték éjjel Martint, mint annak a rendje, a cickóim meg szétdurrantak. Nem szóltak a barmok! Utána már nem adtam ki a kezemből gyereket.

T is hallottatok valamit a 2 szülészet tényleges összevonásáról? A folyosón fognak szülni a nők, mert egyik sem elég nagy. Remélem ez csak valami pletyka, el nem tudom képzelni, hogy kivitelezhető lenne.

Kata, most olvastam vissza március óta, egy környéken lakunk! Majd összefuthatunk valamikor, egyelőre tele vagyok munkával, nem is tudom végzek-e szülésig, de szívesen megismernélek.

Mi a Dugonicsba járunk oviba, és lassan csak a Bártfa marad a környéken ovi, ami elég jó, viszont azért ott akad 1-2 ápolatlan gyerek....
A Dugonics is jövőre már vegyes csoportos lesz, amit nagyon sajnálok, bekerüléshez most már kisebb csoda szükséges, vagy a jó kapcsolatok. Erről priviben bővebbet.

Eszti nagyon ügyes és milyen szép a kis szoknyácskában!

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok Csajok!

Köszönjük a gratulákat és a jókivánságokat! :D
Remélem ez a kórházösszevonás csak vaklárma, vagy legalább megvárják, amíg megszülök :( :evil: Bár az utánnam szülőknek sem kívánnék ilyet, és én is szeretnék még legalább egy babókát.
Holnap jönnek anyósomék és el kellene mondani nekik a nagy hírt, de félek végighallgatni, hogy micsoda felelőtlenség ebbe a világba még egy gyereket szülni és külömben is fel is kell őket nevelni (tényleg, ezt nem tudtam!), ...bla-bla-bla :evil: Szóval semmi kedvem hozzá, de túl akarok esni rajta.

Kép


Kép
loaktinia
 
 


Sziasztok4

Én is paráztam, hogy mit fognak szólni a harmadikhoz, mert még a szülők, barátok sem tudták mire készülünk.

Ne izgulj Loaktinia! Mindenki nagyon pozitívan fogad egy ilyen örömhírt. Max megkérdezik, hogy véletlen volt-e és fogod-e bírni. De más is végigcsinálta már, miért ne sikerülne.

A gazdasági válság nálunk is igencsak beleszól. Ha 2 héttel előbb szülnék, megkapnánk az 1,4 millió szocpolt a harmadikra, amit ugye előre nem lehetett igényelni és még így sem, hogy a pocakomban van.... Szerencsére nem ez befolyásolt, de azért jól jött volna, kinek nem?

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Hali!Én pécsi vagyok az édesanyák utján szültemés ismerkednék kertvárosi anyukákkal,akik szivesen sétálnának eggyütt egy 8 hos kisfiuval és az anyukájával!
baba81
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy csak úgy ismeretlenül jöttem hozzátok. Nagyon szépek a gyermekeitek!
A segítségetekre lenne szükségem! Valaki szült mostanában a Vizer Miklósnál? Pár hetem van vissza a szülésig, és a párommal nem tudjuk, mennyi "ajándékot" kellene adni a doktorúrnak?! Van ötletetek??
Köszi szépen!
Jó babavárást és nevelgetést!

Kép
szilvia80
 
 


Szia Szilvi!

Szerintem 30000-50000 között adnak a legtöbben. Ez függ az anyagi helyzetedtől, és attól is, hogy mennyire vagy "hálás" a dokinak. Ha a dokid esetleg osztályvezető főorvos, netán Prof., akkor ennél egy picivel többet szoktak. A párom azt mondta mikor született a kisfiam (2007), hogy írjunk egy cetlit "NEM NYERT" felirattal, és azt tegyem a borítékba amit a dokinak adok :lol: :lol: Ez a legolcsóbb!! :twisted:

Kép


Kép
loaktinia
 
 


Sziasztok!

Van egy ovis anyuka, szintén Vízerhez jár az egész családja, megkérdezem tőle, ha összefutunk a napokban, de régebben azt mondták, hogy amennyi 1 alkalom terhesgondozás, annak a 10-szerese a hálapénz. Mi egyszer sem adtunk ennyit és most sem szándékozunk, csak az orvos jelenlététől és aktivitásától függően 30-40 között.
A szülésznőre is készülj, rajta is sok múlik egy sima szülésnél esetleg gátvédelemnél. Ha nem is fogadsz, legalább egy jobb desszertet vagy egy kisebb összegű borítékot biztosan elfogad.

Loaktinia, mit szólt a kedves mama?

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, sokat segítettetek. Sajnos a tízszeresét nem tudjuk adni (100.000 lenne), olyan 70-re gondoltam. Hát igen, a szülésznőre is kell számolni. Neki 25-öt szántunk. Így is már közel száz lesz. Pont a szülés ilyen drága, mikor a babába "invesztálás" is sokból jön ki.
Na mindegy, csak rendben legyen minden.
Loaktinia, jó az ötlet ("Nem nyert")!! :lol: És gratula a második csemetéhez!!

Kép
szilvia80
 
 


Sziasztok,

na Szilvi, az ovis anyuka 50-et ad Vízernek, mondván már így is a végéig egy 100-ast kipenget a terhesgondozásra, így elég az 50.
Szülésznő 10-30 között az aktivitás függvényében.

De én is elgondolkoztam, hogy valszeg 50-et illik adnunk a dokinak, ha minden oké, elvégre eltelt pár év az előző szülésekhez képest.

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!

Én itt még új vagyok, viszont szülész- nőgyógyászt keresek. Akiről szívesen hallanék infót: dr. Arany, Wilhelm, Bédy Beatrix, Varga Tamás. De ha tudtok ajánlani vkit, minden info érdekel.
Olyan orvost szeretnék Pécsett, aki végigköveti a terhességet, úgy , hogy nem csak megkérdezi a magánrendelőben hogy vagyok, utána meg egy másik napon menjek az épp UH-on rendelő teljesen más orvoshoz, hogy nézzen meg.
Tehát aki UH-ra is magához hív. Nem gond ha nincs neki a magánrendelőben, csak legalább a kórházban is ő nézzen meg.
Remélem tudtok segíteni.
Köszi előre is mindenkinek!
bambika31
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: