Új privát üzeneted érkezett!

MOnee!

Gratula itt is! :wink: :D Jó egészséget, sok sok tejcsit Nektek!

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Móni férje vagyok, íme két kép Ákos babáról:
Kép
Kép

Jevi26 hozzászólásában pontosan jelentek meg a baba adatai, Móni majd leírja a részleteket.
Elfáradtunk, főleg ő, de most már jól van, a baba alszik, mint egy kis angyal :) Aztán majd éjszaka kiderül, hogy mégiscsak ördög-e.... ;)
Ha minden jól megy, hétvégén már itthon lesznek.

Norbi
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Csak 40 g-mal volt kevesebb, de pont ilyen alkat volt Martinom, és nyugis is. Gratulálok a friss szülőknek!
Szép baba!

Éva

KépKépKép
agmano
 
 

 
 

Monee!

Isten éltesse Ákos babát! Nagyon szép neve van :) Nyugodt éjjeleket, és sok tejcsit kívánok!
Vendég
 


Gíra, ha jól látom a vonalzót, neked is gratulálhatunk!
Jó egészséget kicsiknek és nagyoknak!

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!

Monee!
Nagyon gyönyörű a kicsi fiad! Nem hiába kellett rá sokat várnotok :wink: !

Kanga!
Kösz a lányok dícséretét :D
Ivett is csodaszép és milyen kis husimusi!

Péntek délután megjártam Alízzal a sebészeti sürgősségit.
Elesett és úgy beütötte a fejét egy építőkockába hogy szétnyílt neki a szemöldöke
:cry: :cry: :cry: !
Apa dolgzott, Adél jobban üvöltött mint Alíz, szóval nem volt egyszerű.
Taxiba vágtam magam és irány a kórház. Összeragasztották neki, holnap kell vinnem a háziorvoshoz és ott fogják eldönteni hogy kell e neki tetanusz vagy sem. Hát nagyon remélem hogy nem!
Hááát röviden ennnyi!

Szép vasárnapot mindenkinek!
Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok!

Gira!

Én is gratulálok az újabb bébihez! :)

Monee!

Gyönyörű Ákos baba! Remélem már otthon vagytok és minden rendben van!

Erzsó!

Szépek a lányok, mint eddig is! :) Sajnálom Adélt, remélem nem kell majd a tetanusz! :(

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Bocsika, szóval sajnálom Alízkát :oops: ezzel a jobban üvöltött dologgal megkeveredtem egy kicsit :oops: :oops: :oops:

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Monee!
Nagyon gyönyörű Ákos baba :)

Erzsó!
Én is sajnálom Alízt :( Sajnos mi is voltunk már egy párszor, szerencsére tetanuszt még nem kapott egyik sem.

Ma a Dávid már az oviba is sírt :( 4-en vígasztaltuk, azaz próbáltuk, amikor már az egyik lábát betette a terembe én gyors megfordultam és kijöttem. :oops: Egy percet sem bírtam volna tovább, a sírás folytogatta a torkom.
A Domcsinak nagyon tetszik még mindig a suli, vasárnap leállt velem vitatkozni, hogy neki menni kell és ha nem viszem ő azt megmondja a tanító néninek, hogy én nem akartam vinni :)
Ma lesz az első nap, hogy a keresztapjukra hagyjuk őket amíg elmegyünk szülőire...kíváncsi leszek mi lesz.

Kép
Kép
Kép
marcsy
 
 


Sziasztok!


Voltunk tanácsadáson:Eszti 68 cm, és 7340 g, Peti meg 99 cm, és 17 kiló
Peti megkapta az oltását, egy hang nélkül viselte, szépen leült, felhúzta a póló ujját, és nem is sírt, és nem is cirkuszolt :D nagyon örülök, hogy ilyen simán ment minden!

Kisbabás anyukák (Jevi, Erzsó, Kanga mama, Monee) :nagyon úgy néz ki, hogy most már nem álltatnak tovább, és október 1-től tényleg ingyenes lesz a Prevenar a 2 év alatti gyerkőcöknek!

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!
Viki, mi is ma voltunk tanácsadáson. Ivett 9050 gramm és 69 centi hosszú. Most egy kicsit visszavett az evéssel. Az egyik kedves barátnőm, örökbefogadó társam szerint is, most jön majd az, hogy leáll a kisasszony és bevárja a kortársait.
Na, én is érdeklődtem a Prevenar után a doktornéninél. Ő még nem tud semmit. Én viszont már hallottam, hogy kötelező lesz, ja és persze ingyenes!!!! Kérdeztem a kullancs csípés okozta fertőzések ellenit is, ugyanis az erdőaljban lakunk, füves a terület és hát bizony sajnos van kullancs is, bármennyire igyekszünk nyírni a füvet. Ivett pont a tavasszal kezd majd el kúszni-mászni, illetve totyogni és hát igen csak jó lenne, ha megkapná. Azt mondta a dokinéni, hogy 1 éves kor alatt semmiképpen sem szabad, viszont februárban lesz 1 éves. Ezzel még várnunk kell.
Nem tudom, hogy említettem-e, de betegek vagyunk mind a 3-an. Na, persze Ivett a lényeg... lassan alakul. Nagyon sokat kell szívnom az orrát és kapja a Neomicint (hogy kell írni???). Most már nem vízszerű a váladék, hanem elég sűrű, viszont még mindig áttetsző és állítólag ez jó és persze az is jó, hogy nem lázas. Édes kis pofa, amikor apa vagy én köhécselünk, utánoz minket. Ha nevetünk rajta, annál jobban csinálja. Lányok, nem tudok betelni vele, annyira, de annyira szeretem. :lol: :lol: :lol:

Viki, Eszti baba is szép súllyal rendelkezik. No és PETI??? Hát képzeld el, hogy a kis kericsajom is 2 éves és 11 hónapos és csak 10 kiló. Nem és nem és nem eszik. Gondolj csak bele, alig 1 kilóval több, mint a 6 és fél hónapos lányom. Kész vagyok tőle. És semmi kórosat nem találnak nála. :roll:
kanga_mama
 
 


Ó majd elfeldtem! Erzsó, remélem Alízka már jobban van. Kicsi angyalom. Biztosan azért ő is megijedt, csak Adélka talán jobban fél, ha balesetet lát. 8)
kanga_mama
 
 


Sziasztok!

Viki, Kanga!
Úristen, szép kis súllyal rendelkeznek a csajocák. Alíz 14 hónaposan volt 8170g!!!!!!! :shock: :shock: :shock: És 72 cm! No de mi átlagon alulinak számítunk! :lol:

Szerencsére jól vagyunk. Nem kellett neki tetanuszt adni. Holnap megyünk vissza a sebészetre, szerintem már leveszik neki a kötést.
Az oltást én is kérem neki mindenképpen!

Képzeljétek meghívtak bennünket az Anyatejes rendezvényre. Olyan anyukákat és babáikat hívtak meg akik 6 hónapnál tovább szopiztatták a babáikat. Nagyon kíváncsi vagyok! Majd jövök és beszámolok milyen volt.
Na megyek elteszem magam tentibe, ez a hetünk elég sűrűre sikeredett!

Szép estét mindenkinek!
Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok!

Monee!
Ákos baba gyönyörűséges, milyen szép rózsaszínű a bőre, Vincéé több hétig még lila volt! :oops:

Gira!
Gratulálok Neked is, kár hogy ide már csak ritkán jársz, majd megleslek a Szegedieknél! :D

Erzsó!
És be kellett jönnötök Pécsre, vagy elláták Komlón is? Sajnálom, már biztosan jobban van! :(
Hol lesz az anyatejes rendezvény? Mert én is szoktam menni minden évben, de úgy hallottam, h. idén nem lesz! Aug.-ban szokott lenni! Vagy ez Komlón lesz?

Hú, tényleg szép súlyban van itt mindenki, mi sem panaszkodhatunk, bár Viola most fogyott, ő mindössze 14 kg, viszont Vince már elhagyta a 7 kilót, majd egy hét múlva megyünk méreckedni, meg oltás is lesz! :?

Ovi kop-kop alakulgat, ma már nagyon kis ügyes volt Viola, remélem beszokik most már ő is!

Viki!
Igen, most már én is úgy tudom, h. megkapjuk ezt az oltást, csak úgy tudom nekünk pl. 3 oltás kell, mert 1 éves kor alatt ennyi kell, 2 éves kor fölött van csak 1 oltás. Akkor most mind a 3-at finanszírozzák? Nekem még ez nem teljesen tiszta... :shock:

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Egy tegnapi fotó Vincéről:
Kép

Monee!
Mizujs veletek?

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Köszi :)

Jevi!

A szegediekhez se járok mostanság sűrűbben... el vagyok havazva :lol: Elég melós ez a 3 gyerekes lét, főleg, hogy Réka meg most kezdte az ovit... A túlélésért küzdök :) Neked is kitartást a beszoktatáshoz!
Vendég
 


Sziasztok!

Jevi!

0-6 hós korig kell 3 oltás, + egy ismétlő majd 2 évesen, 7-11 között kell 2 oltás, meg egy ismétlő majd 2 évesen, 12-23 hó közt kell asszem szintén kettő, de ez nem biztos (ebbe nem esett bele egyik kölköcöm sem :oops: ) és 2 éves kor fölött csak 1 db oltás kell.

Vince baba tündéri! :) Eszti 7340 g :wink:

én is teszek fel pár Eszti fotót:(Petit nem igazán lehet mostanság fotózni, folyton elszalad, meg szól, hogy neeeeeeeee :oops: )

Kép Kép Kép Kép így tudok tapsolni :lol:

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Éééééééédes kismanók, egyik szebb, mint a másik... tündériek.

Szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy cikket, tudom, hogy titeket nem érint, de azért mégis... hátha valakit, akit ismertek és esetleg szüksége lenne rá: http://nol.hu/cikk/506979/

Viki, épp akartam tőletek kérdezni az oltások rendjét... :lol: :lol:

Hoztam én is pár képet:

Kép
Pszt! Apának egy szót se... elcsóróm a gatyóját.

Kép
Pártában... szüreti bál volt szombaton

Kép
Most miért hallgassak?

Kép
Jaj, ne parázz már anya! Nem fogok leesni...
kanga_mama
 
 


Kanga mama!

Ivett szenzációs! :) Az utsó kép a legcukibb! (szerintem :oops: )

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Viki, köszi. Ez a kép úgy készült, hogy forgott az ágyon, és csak szóltam neki, hogy: Ivett, leesel... és így nézett vissza rám, közben meg hümmögött. :lol: :lol: Egyébként nekem is ez tetszik a legjobban, jelenleg ez a kedvenc.

A ti képeitek közül nekem is az "utsó" tetszik nagyon, édes ahogy tapsikol. :lol:

Ivett most váltott, nem hajlandó tapsikolni... emlékszel írtam, hogy nem teljesen nyitott tenyérrel csinálja, hát most így sem, viszont helyette a jobb kezével megfogja a balt maga előtt, amikor énekelem neki a "süti-süti pogácsát" és kinyújtott karral lengeti. Anyósom amikor látta tegnap majd meghalt a nevetéstől. Ja, és az új tudománya, hogy egyre hosszabb ideig képes megülni, aztán egyszer csak eldől mint a zsák és közben mosolyog. :lol: :lol:
Ma egyébként extra hisztis volt, egész nap csak a hiszti ment, nem sírás, hiszti... aztán 1 órakor ebéd után elaludt és 4-ig aludt... mosolyogva ébredt, egész délután eljátszott egyedül és természetesen be nem állt a szája... aztán 1/4 7-kor meg kellett fürdessem, mert már nem bírta tovább és megevett 230 ml tápit és 3/4 7-kor már aludt... azóta is alszik, már előre sejtem, hogy ennek mi lesz az ára, tuti hajnali 1/2 6-kor kelni fog. :o

Na, megyek is aludni... Jó éjszakát!
kanga_mama
 
 


Kanga mama!

Légy erős, Peti (szinte) minden reggel 6-kor azzal kelt, hogy beugrik az ágyba a fejemre :? Meg persze Esztiére, aki a hajnali szopi után már mellettem marad! :oops: Hoppá, Te most azt írtad, hogy Ivett 3/4 7-től reggel fél 6-ig alszik :shock: :shock: :shock: :shock: és nem kel éjjel? enni inni, stb.... esküszöm kipróbálnám már így 3 év után, hogy milyen is egy éjszakát átaludni :wink: lehet már nem is menne :lol: :lol: :lol:
Eszti ma reggel 6-kor kelt a fent említett okokból, és 11.15-ig nem aludt! :? 9-kor bekábult cicizés közben, de az csak 10 perc volt. Most meg kb 20 perce alszik.

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Igen, Viki, Ivett mikor betöltötte a 3 hónapot egyszer csak nem kelt fel éjjel és azóta átalussza az éjszakát, addig én is etettem éjszaka. Még vizet sem iszik éjjel... kis ügyes.
Peti a kis huncut... egyem a szívét! Egyébként a hajnali etetés után Ivett is mellettem marad és vagy visszaalszik vagy nem! Ez változó, ha nem, akkor 1/2 8 felé felkelünk és én is reggelizek, aztán kicsit elpakolok, már ha hagyja... ez nem mindig jön össze és utána már lassan 10 órai. Na, ha hajnalban nem alszik vissza, akkor viszont 10 órai után kakukk úgy 1-1/2 1 óra hosszat. Ha hajnalban visszaalszik, akkor már 10 órai után nem alszik. Aztán 1/2 1-kor ebéd ... na ezután már az alvás nagyon változó. Van, hogy 3 órát is alszik, de van, hogy 10 percet, 1/2 órát... és ilyenkor jön a nyügi. Aztán délután vagy séta, vagy játék... uzsi... ilyenkor már nem alszik, ha csak az ebéd utáni alvás ki nem marad, mert azért ilyenkor elájul. És innentől kezdve már jön az este, fürdés és cumisüveg... aztán alvás! Szóval változó. De hát a mi napjaink sem egyformák. Ami fix, hogy éjjel tuti alszik, méghozzá a kiságyában, este mellettem alszik el, aztán átrakom az ágyába. Majd hajnalban jöhet vissza mellém. Ezt így szoktuk meg és egyenlőre úgy tűnik marad is. A napközben alvások viszont kizárólag anya ágyában, vagy a babakocsiban megy séta közben (nyáron, jó időben a teraszon az utazóágyban is aludt). Arra rájöttem, hogy igazán akkor alszik nagyon jót, ha kinyitom az ablakot, vagy kint vagyunk a friss levegőn. Hiába no, anyja lánya!!! :lol: :lol: :lol:

Na, most már tényleg megyek szunyálni, mert mindjárt reggel van.
kanga_mama
 
 


PETIKÉNEK NAGYON BOLDOG 3. SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!!!!!!!!


Kanga!
Éjszakai alvás :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Ha 2×-3× kelünk éjjel akkor azt mondhatom hogy jó éjszakánk volt!
Nálunk Adél apával alszik a hitvesi ágyban, én meg Alízzal a "nagylányos kanapén" a gyerekszobában.

Tegnap leszedték a ragasztást Alíz homlokáról, ma meg kapja a 15 hós oltást. Szegénynek elég rosszul kezdődik a hét.

Monee!
Ha van időd gyere mesélj!!!!!!

Egy csomó mindent akartam írni de Alíz mellett ez lehetetlenség, úgyhogy már itt sem vagyok!

Puszi mindenkinek!
Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok Lányok!

Jó régen jártam már erre sajnos!

Legelőször is Szívből gratulálok Monee-éknak Ákos baba érkezéséhez és nagyon sok boldogságot kívánok nekik! Nagyon várom én is a jelentkezését!!!

Peti legényke, nagyon boldog születésnapot kívánok Neked! Volt ünneplés vagy a hétvégén tartjátok?


Beszoktunk a bölcsibe, de nekem a szívem szakad meg reggelente. Gyerekek nagyon ügyesek, Viki simán veszi az akadályokat, bár ma reggel neki is legörbült a szája. Domcsi az akit sírva adunk be, de pár perc alatt megnyugszik. Viki rengeteget segít neki, vígasztalja, simogatja.
Szépen esznek, alszanak, úgyhogy nagyon büszke vagyok rájuk!!!!

Mától teljes munkaidőben vagyok addig amíg bírom! Jó lenne az évet kihúzni, de ha nem baj, az sem gond.

Hihetetlen, hogy mekkorát nőttek a gyerkőceitek. Mindenki gyönyörű és eszméletlen dolgokat tudnak művelni.

Igyekszem most majd már sűrűbben jönni!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan jövök, mert el vagyok havazva, Vince náthás, szinte állandóan porszívózom az orrát, éjjel alig alszunk... :?

Petikének mi is nagyon boldog 3. szülinapot kívánunk!

Majd igyekszem még jönni, de nem ígérek semmit... :(

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Köszönjük a köszöntést!

Tencsi!

Nagyon ügyesek a gyerkőcök, hogy beszoktak a bölcsibe! Remélem minden rendben lesz Veletek, és minden úgy alakul, ahogy Te szeretnéd! Hűűűűűűűűűűűűű, már 15 hetes vagy, hogy megy az idő :shock: Hogy érzed magad? Vannak még rosszullétek? Mikorra is vagy kiírva pontosan?
Ünneplés szombaton lesz majd, mert férjem most hétvégén ügyeletes volt, és nem mertük megkockáztatni, nehogy pont el kelljen mennie, amire jön a torta, szóval majd 20-án! :)

Erzsó!

Petit kiraktuk apa mellől :oops: :lol: Pár hete megkapta a szülinapi ajándék ágyát, és azóta azon alszik :D igaz, hajnalba költözik apa mellé, de már legalább nem egész éjjel van ott. Napközben meg simán alszik a saját ágyikóban. Viszont félek Esztit megint "elrontom" Olyan dög vagyok mostanság, hogy ott felejtem magam mellett éjszaka :roll: :? :( nem szeretném, hogy ő se a helyén aludjon, ez így nem kényelmes senkinek sem, de mit tegyek? Nincs erőm "felébredni", csak úgy félkómában kiveszem, leteszem, odaadom a cicit, és elalszunk mind a ketten :oops: :lol: Szegény kicsi Alíz, rájár a rúd mostanság! Remélem legalább az oltástól nem jön ki neki semmi reakció.

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Jevi!

Köszi!
Jobbulást Vince babának! Esztivel is voltam így, hogy reggel 9-re már kb 5x szívtam a nózit :( Sterimar és kitartás, és megy a drukk, hogy ne legyen belőle komolyabb! +++++++++++++++++++++++++++

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Petikének mi is nagyon boldog szülinapot kívánunk!

Éjszakai alvás :( Krisztike amióta beteg, kb egy hete, felsír éjjel és egészen addig sír amíg át nem hozom közénk, aztán reggelre azt vesszük észre, hogy őkelme keresztbe fekszik az ágyon, teljesen ki vagyunk túrva.
Úgy néz ki a héten kapnak egy kiscicát, nagy lesz majd az öröm.
Domcsika nagyon szépen megszokta az iskolát, mindenben részt vesz, mindent tudni akar.

Most megyek, beteg a fél család, csak a Domcsi meg a férjem van talpon még.
További szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
marcsy
 
 


Sziasztok!

Petikét Isten éltesse sokáig! Nőjj nagyra kislegény!

Nos, megjártuk ma az ortopédiát. Minden rendben, teljesen negatív a picurkám csípője. Majd csak akkor kell visszavinni, amikor már stabilan jár.
Nem csípőficam gyanús Ivett, csak a 2 hós vizsgálatkor megállapítottak egy kis fejlődési lemaradást, amit a terpeszbetétnek és ő magának köszönhetően kinőtt. Tornáztatnom kellett sokat, élvezte, élvezi a mai napig. Akkorákat rötyög, amikor a kis husikás combikáit tekergetem, hogy csak úgy harsog a ház. Ezen is túl vagyunk, ugyanúgy ahogy a 2 sérven is, volt egy köldök és egy hasi sérve, amit szintén kinőtt, vagyis a hasfala annyira erős már, hogy nem tapintható sérv és sebészeti kontrollt sem igényel. Úgyhogy bátran kijelenthetem, hogy MAKK EGÉSZSÉGES a kislányom.

Hú, ma mit művelt a dokinál... ugyanúgy harsogott a rendelő a nevetésétől, mint itthon, amikor tornázunk. A doki azt mondta, hogy ő ezt már nem bírja tovább (annyira nevetett), és most ki kell mennie... hehe. :-)))
kanga_mama
 
 


Jut eszembe Marcsy! Ivett is beteg volt egy kicsit, de szerencsére elég volt a Sterimar és a porszívózás.
kanga_mama
 
 


Sziasztok!

Szerencsére Vince már jobban van, még kicsit náthás, de már nem vészes! :)
Ma voltunk méreckedni és az oltást is megkapta! 7320 g és 64 cm. Hát, nem éhezik, az biztos! :) Mostanában megint gyakrabban eszik, gondolom most ez a 3 hós ugrás nála! Viola 7 hónaposan volt ennyi kiló! :oops:

Tencsi!
Vigyázz magadra, örülök, hogy jól alakul a bölcsi! :wink:

Viki!
1x már kérdeztem, bocsi, ha válaszoltál, már nem emlékszem, mikor kezdi Peti az ovit?

Kanga mama!
Ügyesek vagytok a tornával! :) Elolvastam a cikket, amit küldtél, érdekes, hogy én még csak nem is hallottam erről a lehetőségről, bár nincs időm újságot olvasni, tévézni meg pláne! Vagy annyira nem hirdetik magukat a médiában? Nagyon okos gondolatnak tartom ezt a lehetőséget!

Monee!
Biztos nagyon el vagy havazva, legalább egy életjelt adj magatokról! :)

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Jevi!

Bocsi, tényleg nem válaszoltam Neked! :oops: Szóval hétfőn (22-én) fogunk kezdeni, ami egy hét beszoktatást jelent, és igazából 29-én marad ott először ebédelni. Ebéd után meg hazahozom majd. Meglátjuk, hogy fog menni, én már most tiszta para vagyok emiatt :( :roll:

Kanga Mama!

Hurrá, hogy Ivett teljesen egészséges! :D :D :D

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Jevi, az hogy nem hallottál a Gólyahírről nem is tudom, hogy minek köszönhető. Talán annak, hogy hála istennek nem volt rá szükséged sem neked, sem a környezetednek. Pedig volt már párszor az RTL Klub-on is Gabika, a Csak csajokba jó párszor már visszahívták és a telefonokra is válaszolt. Mi öf.-ók is igyekszünk hirdetni. Volt különböző rádiókban. Ma Mo.-on 4 civil szervezet közvetíthet nyílt öf.-ást. A TEGYESZ-ek is közvetíthetnek idén január 1-től, de ez ritka, ők inkább a titkos öf.-ással foglalkoznak. Egyre jobban előtérbe kerül az öf. és talán egyszer megérjük, hogy nem lesz többet újszülött gyilkosság. Hiszen van segítség. Nem csak az öf. közvetítése a feladatuk, hanem a krízis terhesek segítése, ha esetleg meggondolja magát és mégis csak hazaviszi a babót, még kelengyét is kap, sőt a terhességét ha titkolja segítik megőrizni a titkukat azzal, hogy a saját kismama szállójukon elhelyezik őket. Szóval sokrétű a feladatuk és sikeresen működnek.

Viki, köszi, hogy velünk örülsz.

Lányok, valamit nem értek Ivettnél mostanában egyszerűen nappal nem hajlandó aludni, vagyis össze-vissza alszik. Hol 10 perceket, hol félórákat, hol egy órát, de van hogy 3 órát is képes aludni. Az éjszaka az viszonylag stabil. Este 7-8 között elalszik (ma pl. már 1/2 7 óta alszik) és reggel 6 és 7 között ébred. Na, de a nappal. Kéne, hogy aludjon rendszeresen, próbálkozom is rendszeresen altatni, de nem mindig sikerül. Ilyenkor behisztizik, néha annyira, hogy a hányásig elmegy a dolog. Szóval ha volna valami használható ötletetek megköszönném.
kanga_mama
 
 


Na, jó ez a fáradtság jele. A múltkor egy képet kétszer raktam fel, most meg ugyanazzal a témával zaklatlak titeket (alvás). Bocsika! :oops: :oops:

Kárpótlásul:
Kép
kanga_mama
 
 


Na még egyet-kettőt:
Kép
Kép
Kép
Kép Kép
kanga_mama
 
 


Sziasztok!

Kanga Mama!

Gratula a hófordulóhoz a kisasszonynak! :D Tutik a képek!

Alvás: hát, őőőőő, izé........... ez nagyon nem az én asztalom :roll: Itt vagyok két rosszul alvó gyerkőccel, így sajna én tanácsot adni nem tudok :( Peti is kel még mindig éjjel, vagyis már megint, mert volt kb. 3 hónap, amíg nem kelt.... Eszti meg aztán kész, napközben alszik vagy 1,5 órát összesen, 3-4 részletben.... és ehhez még éjszaka is kel 2-3-4x, attól függően, hogy jön ki az aktuális napja. Szóval én emiatt nem aggódom, mert Peti is "rossz alvó" és én is az voltam, anyuék szerint, szóval nálunk ez van....

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Kanga Mama!

Nektek nem kell menni hallásvizsgálatra???? Kontrollra? Mi megyünk okt.8-án!

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Viki, köszönjük. :lol:

Hallásvizsgálat? Nem, vagyis nem mondta senki, hogy mennünk kellene. Még a kórházban csináltak egyet Ivettnek. Ezt kontrollálni kell??? :oops: :roll:
kanga_mama
 
 


Kanga mama!

Nem, nem kell, ha nem kellett külön mennetek, akkor nem kell! Nem akartalak megijeszteni :oops: Nekünk a kórházi eredmény rossz lett, elküldtek újra és ott kértek kontrollt. Szóval ne izgulj, ha nem kellett mennetek eddig, most sem kell. Csak valahogy azt hittem, hogy Ti voltatok, de akkor mégsem, bocsi... :oops:

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Kanga mama!
Sajnos én sem tudok tanácsot adni. Nálam is mind a 3 rosszul alvó volt, a nagyok már "kinőtték".
Krisztike is azt csinálja mostanában amit Ivett. A hányásig üvölt, de akkor sem alszik. Sőt valamilyen úton módon kiszedték a kiságy rácsát, ott közlekedett. Leraktam aludni, mire átértem a másik szobába már ott volt mögöttem. Mostanában megint kel éjjel is, de most nem eszik, csak sír, áthozom, közénk rakom és durmol tovább.

Sikerült egy cicát hozni a házhoz, nagy most az öröm. Krisztike először veszekedett velem, hogy a cicának is kell pelus. De teljesen szobatiszta cica, most már mondja, hogy a cica elmegy pisilni. Talán így sikerül is leszoktatni a pelusról, mindig mondjuk neki, hogy a cica sokkal kisebb mint te és nem kell neki már pelus.
Tegnap elkezdte levenni magáról a pelust, hogy ő most kakil...persze nem volt semmi. Ma megyünk először a korai fejlesztőbe, kíváncsi leszek mi lesz.
Annyi mindent hallani róluk, rosszat is, jót is. Ma próbálok neki ott időpontot kérni a neurológushoz is, nehogymár megint a klinikára kelljen mennem vele :?
Dávidka továbbra is sír az oviba, sőt újabban elbújik itthon, hogy ne találjam meg és ne is vigyem oda. Végre sikerült neki kiharcolni a logopédust is, tavaly a Domcsi fordított az ovónőknek, de ő ugye most már nincs ott és nem értik amit a Dávid mond. Most hirtelen ők is úgy látják, hogy nem kéne várni 6 éves koráig.
Na ennyi szerintem elég is mára belőlem, rohanok is tovább.

További szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
marcsy
 
 


Viki, semmi gond, csak meglepődtem, hogy a dokinénink talán elfelejtette?

Marcsy, jaj, akkor téged sem irigyellek. Megy az a szobatisztaság majd... csak kicsit várni kell.
Keresztlányom, egyik napról a másikra lett szobatiszta. Szó szerint tegnap még bement minden a bugyiba, ma meg már, mint a nagyok önállóan megy a WC-re és 5-én lesz 3 éves.

Ivett alvása: most úgy tűnik, hogy azért volt a paláver, mert áttértünk a napi egyszeri alvásra, talán végre lesz valami rendszer az életünkben. Nos, úgy néz ki, hogy este 7-től reggel 7-ig alszik (12 óra!!!), felébred, peluscsere, kajcsi... aztán dorbézolás a nagy ágyban 10-ig. 10 órai és játék tovább úgy kb. 11-ig. Itt alvás. 14-kor kel, peluscsere kajcsi és utána már nincs alvás csak este 7-kor. Ja, és közben 17-kor uzsi. Hát így állunk most. Tuti még változni fog. Ja, és a másik ok amiért nagy volt a cirkusz, újra beindult a fogzás, de még mindig semmi, csak nagyon kemény, fehér fogíny, nyálcsorgás, és turkálás a szájban ezerrel. A Dentinox csepp!!! enyhíti neki. :lol:
kanga_mama
 
 


Sziasztok!

Esztinek kijött az első foga! A jobb alsó teljes egészében áttört, szóval jól meg tudja rágicsálni vele az ujjamat! :D Ez a jó hír, a rossz meg az, hogy a bal alsó is igyekszik, és rohadtul fájhat neki, mert hajnali fél 1-től szinte alig aludtunk :? :( a dentinoxot meg akár a hajamra is kenhetném :( Holnap veszek Chamomillat, hátha segít. És szegény kis csaj még tiszta taknyos is lett, már porszívóztunk is ma vagy 3x :(

Ovi-Peti: Megint 9-re mentünk, bent voltam vele 9.50-ig, akkor mentek ki az udvarra, még segítettem neki felöltözni, és elköszüntünk, eljöttem haza, és 11.10-re mentem érte. Nem volt sírás, egy pici sem. Peti is és óvónéni is ezt mondta! :D Nem bízom el magam, asszem lesz ennek még böjtje, nem mehet ez ilyen simán :roll: Most megbeszéltem Petivel, hogy holnap anya már a csoportban sem marad végig, és egyedül fog öltözni, mert anyának több dolga van, be kell fizetni az ebédet, meg haza kell jönni megetetni Esztit, és még meglepit is kell vegyek holnap. Szóval egyelőre benne van, hogy elenged holnap is! Hát, remélem menni fog holnap is.

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Viki!
Gratula a fogacskához :) !
Peti ügyesen veszi az ovit, szerintem nem lesz gondotok!

Kanga!
Alvás terén én sem tudok tanácsot adni, nálunk is mindkét lányzó rossz alvó. Illetve Adél már alszik éjjel, de egészen addig kelt amíg cicizett éjszaka is.
A mostani napirendetek jól hangzik. Alíznak még mindig kell a napi 2 alvás. Egyszer alszik délelőtt 10 körül , aztán délután 3 körül.

Marcsy!
Mit mondtak a korai fejlesztőben?
Sajnálom szegény Dávidot, nem lehet neki könnyű az ovi így egyedül.
Úgyebár eddig ott volt a nagytesó, még is volt vele egy közeli ismerős.

Múlt hét kedden voltunk tanácsadáson, meg kaptuk a 15 hós oltást. 8490g és 77 cm.
Mind a 2 gyerek tiszta nátha. Még mindig nincs fűtés!!!!!!
Tegnapra végre összejött a 24!!!!!! aláírás, így állítólag tegnap este már fűtöttek. Mondanom sem kell hogy nálunk jéghidegek a radiátorok :evil: :evil: :evil: . Most várom az erőműveseket.

Lányok! Iszonyatosan nagy változás állt be az életünkbe egyik napról a másikra.
Okt. 1-től dolgozó nőci leszek.
Múlt héten szerdán szóltak hogy lenne egy kedvező állás, csütörtökön voltam meghallgatáson, tegnap pedig beadtam a felmondásomat a régi helyemen.
Nyáron így is úgy is vissza kellett volna mennem, így hát előbb visszatérek!
A szívem szakad meg ha Alízkámra gondolok, de félek hogy ha ezt most kihagyom akkor még egy ilyen lehetőségem nem lesz.

Bocsi kicsit hosszúra sikeredtem!
Szép napot mindenkinek!

Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok!

Erzsó!
Tulajdonképp semmit, bekerültünk egy csoportba, ahol jóval kisebb gyerekek vannak mint a Kriszti, mert így talán jobban elfogadja a gyógytornászt, aki nekem nagyon szimpatikus kis fiatal nő.
Hát nemtudom, az első alkalom után azt mondom nem volt jó ötltet.
Van egy olyan 1 éves körüli kisfiú, próbált barátkozni a lányommal, a lányom meg megütötte!!!!!!!! Eddig soha soha nem csinált ilyet.
Egész végig ült az ölembe, néha feküdt is, hogy ő most alszik és ha valaki hozzá mert szólni nekiáll üvölteni vele. Nagyon nagyon szégyeltem magam. Hétfőn délután is kell vinnem, akkor viszem a "kedvenc játékát" a Domcsit is. Novemberben az ottani neurológus megnézi, így legalább nem kell megint a klinikára vinnem.
Mindenki azt mondja, hogy értelmes, okos kislány, nincs lemaradva semmivel, ez a viselkedés majd változik...
Nem tudom, de ma már majdnem sírtam, a többi kisgyerek annyira felszabadult, annyira jó kedvel csinálták a "tornát", az én lányom meg...
Na, rohanok gyorsan megfőzöm a kései ebédet!

Kép
Kép
Kép
marcsy
 
 


Viki!
Irigykedve olvasom, hogy van már 1 foga Esztinek. Mi is nagyon szenvedünk, nekünk a Dentinox használ. Legalább is eddig. A jobb oldalon alul (nem tudom a fogak hogy vannak sorrendben), de tuti, hogy rágófog, mert úgy a fogínye közepe tájékán van, karcol, gondolom nem drótszál áll ki a gyerek fogínyéből.

Erzsó!
Ivett visszatért a napi 2 alvásra, ugyanúgy alszik, mint Alízkátok. Vicces mi?

Hát lányok, nem tudom mi lesz! Ivett is beteg, folyik az orra és köhécsel és amikor köhécsel, ezt bizony egy hatalmas bukás követi.
Mielőtt beteg lett elkezdte azt, hogy a friss gyümölcsöt, akár rizzsel, akár túróban elkeverve, vagy kekszet belereszelve adtam neki, kihányta. Úgy látszik a savas dolgok még sok neki. Most diéta van... csak tápit kap. Aztán majd a jövő héten újra kezdjük a hozzátápit. Talán nem vagyunk elkésve még. Megijedtem, mert úgy hányt a gyerek, hogy az orrán jött ki a cucc. Félelmetes volt. Kapásból beképzeltem, hogy refluxos. Remélem, hogy nem! Bár azt mondják, hogy akkor doszta minden kijönne és nem csak időnként fordulna elő. Anyósom szerint a gyomorsava sok. Én is gyomorsavas vagyok sajnos, és bizony marhára tud marni, amikor felböffen. Bocsi, de ezt nem tudom másként leírni. Ivettnek a hányás után semmi baja, mosolyog és játszik tovább. Szóval... fogalmam sincs. Még egy próba és ha gond lesz, akkor azonnal viszem hasi ultrahangra. Nektek mi erről a véleményetek?
kanga_mama
 
 


Sziasztok!

Ovi: ma reggel már be sem mentem Petivel, 3/4 9-kor értünk oda, és 11.15-re mentem érte! Simán elengedett egy puszival, még az ablakból integetett is nekem. :) Amikor érte mentem bőszen motoroztt az udvaron, előtte leselkedtem kicsit a bokorból :oops: akkor meg a homokot söpörte, szóval jól volt, és vidám volt. Mitöbb, nem akart velem hazajönni, kérdeztem miért ne akar: "mert itt jó kedvem van" azt hittem lehidalok, de nagyon megnyugtatott, hogy ő jól érzi ott magát. Az óvónénik nagyon kedvesek, mindketten anyu korabeliek. Gizi néni azt mondta, hogy miután elmentem, kb fél óra múlva volt srás, hogy mikor jön anya, de ez addig tartott, amíg ki nem értek az udvarra, ott már minden rendben volt. Holnap már reggelire is beviszem, és fél 12-re megyek érte, remélem minden oké lesz megint! Holnap reggel viszem Esztit is magunkkal! Tudjátok, meg kell mutatni a hugit is :oops: :wink: :lol:


és egy-két kép:

ilyen volt a szülinapi torta:

Kép

és a többi pedig mai:

Kép Kép Kép Kép

Erzsó!

Gratula a melóhoz! :D Alízka hol lesz, amíg dolgozol, bölcsibe megy?

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Hú, de jó, hogy visszajöttem! Viki! Isteniek a képek, na persze két ilyen gyönyörűséges alannyal könnyű!

Erzsó! Én is gratulálok a melódhoz!

Azt akartam még gyorsan hamar leírni, hogy képzeljétek az előbb letettem Ivettet a kiságyába, mert az én ágyamban aludt el, és felsírt, vissza kellett hoznom, mert annyira sírt. Ja, azt nem mondtam, hogy a kiságya kikerült a szobájába, vagyis már nem velünk alszik egy szobában. Nem tudom mire vélni ezt a sírást. Most bezzeg durmol az én ágyamban.

Na, megyek megpróbálom újra letenni.

Addig töltök egy képet:
Kép
Masszírozom az ínyemet
kanga_mama
 
 


Na, talán sikerült. Legalább is szuszogást hallok a bébiőrből. :lol:
kanga_mama
 
 


Még egy mondat és megyek Fábryt nézni. Nagyon ügyes Peti! Gratula hozzá, Viki! :lol:
kanga_mama
 
 


Sziasztok!

Kanga!
Megint van egy hányós nyavalya. Lehet hogy azt nyalta be Ivett.

Viki!
Az utolsó kép haláli!!!! Milyen arcot vág Eszti :D ! Mintha azt mondaná :- Na már megint agyon puszilnak!!!! :D :D :D :D ÉDES!
A borostyán patikába megyek. Ott van az Aradi vértanúk és a Klimó Gy. sarkán.

Alíznak jönnek a hátsó rágófogai. Hát szenvedünk tőle rendesen
:evil: ! Éjjel 5×-6× kelünk. Olyan vagyok mint egy mosogatórongy, nem tudom hogy fogom ezt bírni ha elkezdek melózni.
A másik, hogy több mint 1 hete hasmenése van. Védőnő szerint a fogai miatt. Szerintetek ez normális, hogy ilyen sokáig tart?

Megyek elteszem magam holnapra!
Szép estét mindenkinek!

Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: