Új privát üzeneted érkezett!

Jaaaj, majd elfelejtettem... DÓRA!
Megírnád mélben, hogy ki vizsgált úgy,hogy kellemetlen volt? (azért mélben, hogy nehogy valami gond legyen a nevek körül...
Tud valaki valamit Kornafeld Jánosról? (esetleg Dóra ha meghallanál valamit róla, akkor írnál később nekem?) Õt javasolta a volt nőgyógyim, és mág nem hallottam a nevét... persze ez lehet hogy jó hír, hisz akkor nem csinálhatott semmi rosszat még...Kép

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Nekem a nővérem szült hétfőn (császárral, hosszas és fájdalmas vajúdás után), így van pár friss tapasztalatom. Ami hirtelen eszembe jut, és benneteket is foglalkoztat: Pély-Toóth doktornő volt a fogadott orvosa, néhányszor voltam vele a rendelőben is (és a vajúdásnál, császárnál is bent voltam), kedves doktornőnek tűnt számomra. Igaz, inkább a szülésznő volt az, aki folyton ott volt és segített. Õ nagyon kedves volt, a nővérek is. Bár volt "protekciónk", így teljesen másképp kezelték a tesómat szüléskor is, utána is. Alapítványi szobában volt, pont ezért mondta nekem ezt az oldalt, hogy írjam meg azt is, ennyi pénzért színvonalasabb is lehetne.A fotel tiszta pecsét, a tv-n alig lehetett tiszta adót fogni, a fürdőszobában a polc leszakadva.
Végigkísértem az egész 9 hónapot (azaz 9 nappal túl is hordta Szofit), ha gondoljátok, és kérdésetek van, szívesen megírom. Például sógorom nem volt papás "továbbképzésen", mégis egyágyas szülőszobát kaptak. Még annyi, bár a sógorom nem bírja az erős idegzetnek való dolgokat, egészen a császárig ott volt a nővérem mellett (ott már csak én maradtam), rengeteget segített neki, és azt mondta, azt a férfit, aki megtehetné, de mégsincs ott a párja mellett, amikor a gyermekükkel szenved, ki kellene nyúvasztani.
SziasztokKép
meska
 
 


Sziasztok!

Anita2!

Egy hét múlva csak 36 hetes leszel, húzd ki még egy kicsit!! Lehet, hogy jósló fájásod volt, bár nekem nem volt, ezért nem tudom milyen, de állítólag az hetekkel a szülés előtt is lehet. Én nem tudok nyilatkozni a mosóporokról, mert én nem használok. Nem tudom, hallottatok-e már a mosódió-héjról, én ezt használom pár hónapja. Ez az indiai szappanfa termésének a héja. A durvább foltokat nem hozza ki, azokat folyékony Flóraszeptes vízbe áztatom és utána mosom, és öblítőt sem használok, sőt, már nem is szeretem az erősen illatos ruhákat. Mert azért még vannak, mivel anyukám szokott hagyományosan mosni és néha belekerül az én ruhám is, de igyekszem elkerülni.
Várjuk a fényképet rólatok, kíváncsi vagyok, milyen nagy a pocid.
Mi is babás szobában voltunk, velünk sem igazán foglalkoztak a nővérek, de nem is hiányzott.
Még mindig így működik, csak az ajtóban mutatják meg a babát. Annyiból megértem, hogy nem lehet látogatót fogadni, hogy nálunk szinte nem volt olyan, hogy egyikünk sem szoptatott, hát ilyenkor elég zavaró a látogató. A másik, hogy mindenféle betegségek terjengenek, nem hiányzik senkinek, hogy egy látogató bevigyen valamit. Nálunk az egyik anyuka köhögött, de én úgy féltem, hogy elkapjuk. Nem tudom, mennyi a tarifa, egyszer vagy kétszer kértem, hogy hozzák ki Bencét, ezenkívül nem volt semmi nyűgünk, és nem vagyok egy dugdosós fajta, nagyon távol áll tőlem. A tápszernek meg nem örültem volna, sőt.
Ja és nálunk az egyik anyuka kért tápszert, mert első nap nem volt teje, és nem adtak neki, szóval szerintem változott kicsit a gyakorlat.

Dóra!
Kitartás, mostmár biztos nincs sok hátra. Szorítunk!! Fárasztó lehet minden nap vizsgálatra járni.

Ági!
Örülök, hogy újra itt vagy, nem felejtettünk el. Hogy van Balázs? Engem érdekelne ez a naptárszerkesztő, megadnád az oldal címét?

Zsuzsi!
Köszi az infókat, én is ráírtam a dátumot, de csak két adagot tettem el, mert utána úgy éreztem, kevés a tejem Bencének, így azóta nem mertem fejni. Ti hogy csináltátok?
Gratulálok a hímzéshez, hátha összejön egy kis plusz pénz. Jó lehet ilyen ügyesnek lenni, nekem türelmem sincs ezekhez. Nekem is Kornafeldet javasolta Krisztina, de nem hallottam róla semmit. Az én dokim is nagyon szimpi, és lelkiismeretes.
Petra

Kép
ppetra
 
 

 
 

Sziasztok!

Fogadtok új tagot?
Eddig csendes olvasója voltam az oldalnak.
Mint mindenki én is Nyíregyi vagyok.
Kisfiam április 17.-én született Kelecsényi főorvosnál.
Véletletlenül.
Tervek szerint Debrecenbe szültem volna.
A szülés napján a dokim konferencián volt, a magzatvíz elfolyása után ,már mindegy volt hol szűlök.
Végül is, jobb volt itt...

Zsu!
Még csak tegnap jöttem rá, hogy ismerjük egymást. Pedig már többször találkoztam a neveddel. Mesivel jártam a buszon.
Igazad volt, nagyon gyorsan telik az idő. Már azon jár az agyam mi lesz 1 év múlva, tesó vagy munka. Jó lenne Manó 3 éves koráig itthon lenni, de a pénz is nagyúr.
Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Megint én. Közben Márk is felkelt, most együtt netezünk.
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=6707
itt megnézhetek benünkrt, ha kivéncsi lenétek rénk.
Sziasztok.
További jó hétvégét!
Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok Lányok!

Hú de megugrott a topic. Olyan jó, hogy egyre többen vagyunk! Szívesen fogadunk bárkit! Igaz Lányok?

Na mára letudtuk a kötelező szülői látogatást. Hétvégén mindig átruccanunk anyuékhoz és a tesómékhoz. A férjem szüleivel és testvérével más a helyzet, elvégre is egy házban lakunk, bármikor találkozhatunk. Végre elmentünk a pelenkázóért is. Kép Ugyanis csak kölcsönbe lesz a kiságy és a pelenkázó is. A kiságyat már korábban elhozta az előző kölcsönző (nem a gazdájának vitte, hanem egyből ide, így nem kellett szétszedni). A pelenkázóra csak most került sor. Kép

Meska! Elhiszem, hogy alapvető volna, ha a férj a nő mellett volna, mikor vajúdik és szül, de nem lehet mindenki egyforma. Persze nekem is jól esett volna, ha a férjem mellettem van, és most is örülnék neki, de el kell fogadnom a döntését. Õ tényleg, már a kórházak liftjénél rosszul van. Tehát meg kell értenem, hogy ő ezt nem bírja. Ha a fejem tetejére állok se jön be. De megértem és elfogadtam. Nem hiányozna, hogy utána őt locsolják ott állandóan vagy esetleg megundorodjon tőlem. Mert ilyet is hallottam már. Nem hiszem hogy én leszek az egyedüli a világon, aki egyedül szül, mármint a férje nélkül.

Petra! Persze próbálom minél tovább húzni Kornéllal. Nem szeretném ha koraszülött lenne (mint én voltam...bár én 7 hónapra születtem......mégis milyen szépen kikerekedtem Kép ). Nem tudom, hogy jóslófájás akart-e lenni ez a valami, mert Dodinál sohasem volt. Most meg ugye újdonságnak számított. Lehet csak nem feküdtem jól?! Nem tudom. Bár az elmúlt 2-3 éjszakám megint nem az igazi. Most vagy 2 hétig semmi bajom nem volt a csontjaimmal, erre 2-3 napja megint fájnak éjszaka. Pontosabban ha testhelyzetet akarok váltani, mondjuk csak egyik oldalamról a másikra, majdnem egy perc kell hozzá, annyira fáj deréktól lefelé minden porcikám. Remélem ez megint csak átmeneti lesz.

Jolka! Szívesen fogadunk! /de nem mindenki nyíregyházi Kép / Köszönjük a fotókat. Mindig szívesen nézegetjük!
Na majd rakok már fel én is, csak csináljunk. Kép Dominik csütörtökön lesz 3 éves, hétvégén fogjuk majd tartani a szülinapját, utána biztos lesznek fotók, majd csinálok albumot.
Addig is a legutóbbi albumunk: http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=13933

Ági! Mesélj mi újság mostanság Veletek? Tényleg régen jártál felénk!

Puszi Mindenkinek!
Anita
Kép

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!

Anita!
Bocs, visszaolvasva láttom, hogy Tiszavasvári vagy.
Egyébként én sem született Nyíregyi vagyok. Derecskén éltem a szüleimmel, csak a fősuli után itt maradtunk.

Fábiánhoz jársz? Április óta jól felment a "tarifa" 8000Ft, akkor még csak 6500Ft beszéltek.

Én Deibe jártam, és ott nem kért semmit sem a doki (Kenézy). Azért minden alkalommal oda adtam 5 e. Ft.
Annak ellenére, hogy korházba jártam kezelésre, mindig soron kivül behívott. Az Uh is Õ csinálta, állítólag ez a szaktertülete. Csak már a szülés nem tudom milyen lehetet volna nála.

Izgulsz a szülés miatt? Testvér féltékenység?

Zsu!
Szia Tesó tervbe? Mi lesz a kis tanítványokkal? Kép))
Téli dekorációt megcsináltátok már?

Lányok!

Szerintetek a hazi készítésű, v. pedig a bébiétel jobb egy 7 hónapos picinek.
Az az igazság nem szeretek pepecselni. Még mindig a tejcsi az első, szinte az egyetlen étel nála. Teát is cak kanállal isza meg.

Sziasztok
Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Jolka szijaaaaaa!
Hát mi ismerjük egymást!!! De a tesó ügylettel el ne árulj az uncsitesómnak, mert olyan hétpecsétes titok, hogy csak itt a csajoknak pletykáltam el, a család mit sem sejt... Nem szeretném, hogy mindenki sokat sejtően nézegessen, kérdezgessen... tudsz titkot tartani?? A termet szépen dekorálom, egyébként azért is lenne jó most tesózni, mert jövő szept-ben elsősöket kéne kapnom, és az enyémeket most adom majd felső tagozatba...
Megnéztem az albumot, nagyon nagyot nőtt Márk!! Édes baba!!
Én egy darabig próbáltam Kristófnak pepecselni a kajával, de sokszor kapott bébiételt, az tűnt egyszerűbbnek...

Anita!
Nekem is voltak jósló fájásaim, még a szülés előtti hónapban, volt, hogy szabályosan ismétlődtek egy darabig, aztán meg elmúltak egyik percről a másikra. Egyébként nekem a derekam fájt sokat...

Meska!
Üdv Neked is!
Kornafeld dokiról tudsz valamit esetleg?

Dóra????

Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Szia Zsuzsi!

Persze, hogy nem mondom el Mesinek.
Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Szia Zsuzsimanó!

Kornafeld volt az, aki végül a császárt javasolta a tesómnál. Pély-Toóth nem szívesen ment bele, de Kornafeld bejött egyszer, majd megint, nézegette a szívhangos papírt, és végül is rábeszélte a doktornőt, hogy legyen császár, mert fájásokkor gyengült a szívhang. Valószínűleg útban volt a köldökzsinór. A császármetszésnél egyébként szintén a doktor asszisztált Pély-Toóth doktornőnek.

Nagy Anita szia!

Megértem, mire gondolsz, nekem is van olyan fiú ismerősöm, aki a vér látványától is elájul. Sógorom sem egy erős idegzetű e téren, de erőt vett magán. Hát igen, ki így, ki úgy. Nem is az ilyen férfiakra gondoltam igazán, hanem azokra, akik ugyan kibírnák, de úgy gondolják, szenvedni a nő dolga. Érted, ugye?KépMindenesetre, sógorom azóta isteníti a tesómat, és imádja a kislányát. Mellesleg, tegnap már haza is jöhettek, öt nappal a szülés, és pár órával a varratszedés után.
sziaszokKép
még csak annyit, egyszer a tesóm is volt egy olyan adjunktusnál(!), aki úgy vizsgálta meg magzatvízvételkor, hogy utána rájött a sírás. Még az asszisztens is azt mondta, hogy nagyon durva volt. Hát, én is ráakasztottam egy-két jelzőt dr. H.-raKép
meska
 
 


Na még visszajöttem!

Dodit megfürcsiztettem, közben én is lezuhanyoztam. Mai napig is úgy örülök, hogy így oldottuk meg a fürdőszobát, hogy van zuhany és kád is. Így míg Dodi pancsizik, én is megtisztulhatok és még szemmel is tarthatom. Nagyon szeretem a fürdőnket. Kép Bár az egész házat! Még nem teltem el vele, pedig már itt lakunk...hú, mióta is?! 7 hónapja.

Jolka!
Igen, Fábiánhoz járok. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Úgy tudom neki is szakterülete az UH. Egyszer szóba került a 4D UH is, persze csak finoman de lehurrogott, hogy az csak mozi, és sokkal fontosabbnak tartja, hogy a szerveket és egyéb részeket megnézze tüzetesebben, mint hogy mozizzunk. Mutatta is, hogy a gépe alkalmas lenne megcsinálni, csak a szoftvert nem rakatta fel hozzá. Persze végiggondolva teljesen igaza is van. Nem azt mondom, szívesen elmentem volna egy 4D UH-ra, de sajna most nem tehetjük meg, hogy 10 ezret csak erre áldozzunk. Úgyhogy marad a meglepetés arc. Kép
Szülés?! Nem igazán izgulok. Persze kíváncsi vagyok ez vajon hogy fog zajlani. Vajon könnyebb lesz? Vagy egyáltalán nem lesz a másikhoz hasonlítható? Nem tudom. Ha olyan lesz mint a Dodié, akkor kb egy jó órát max kettőt fogok szenvedni. De így visszagondolva semmi rossz élményem nincs ezzel kapcsolatban, talán ezért sem tartok tőle annyira. És nem szeretnék epidurálist sem kérni. Persze mikor Dodival feküdtem a szülőágyon már császárért kiáltottam és hasonlók, mert akkor ott nagyon fájdalmasak voltak az utolsó óra fájásai, de így utólag annyira örülök, hogy sem császár sem epidurális nem lett belőle, hogy el sem tudom mondani. Azóta úgy látom, ez a kis minimális szenvedés megéri, mert ez kell a gyereknek és az anyának. De azt hiszem ezen érzéseimről már írtam korábban. Egytől tartok, császárt nem akarok!!!!!!!! Nem a fájdalom miatt, hanem szeretnék megszenvedni, és nem csak hogy kivegyék belőlem. Persze ha gond volna és ezzel az életünket mentenék meg, akkor igen, de egyébként nem szeretném.
Emlékszem mikor már megszületett Dodi és 1-2 nap múlva reggeli vizit volt, kérdezte az egyik nőci, hogy császár? Mondom nem. Biztos hogy olyan kis duci volt, azt hitte nem természetes úton született. Gondolom én. Akkor úgy magamban büszke voltam, hogy megszültem. Kép
Testvér féltékenység? Kicsit tartok tőle, de megpróbálom majd mindenbe bevonni Dominikot is. Segíthet majd pelenkázni, fürdetni. Persze ha akar. Majd a vendégeknél kell rá figyelni, hogy ugye mindenki Kornélt fogja körülugrálni, Dodi sem maradhat háttérben.
Igaz, most keddtől kezdi az ovit. Kíváncsiságból, hogy mennyire tetszik majd neki, karácsonyig ugye 4 hetet fog járni (most hogy készülnek majd a Mikulásra és karácsonyra, talán nagyobb kedve lesz menni). De ha Kornél meglesz, és nem akar majd oviba menni, akkor nem viszem. Nem akarom, hogy úgy érezze, itt a kistesó, akkor most őt lepasszoljuk. Valamennyi féltékenység biztosan lesz benne, mert sokszor most is látom, hogy irigy, de majd megpróbálunk valami okosat.
Pl első belépője a kistesóval való kapcsolatban, hogy vettem egy játékot, amit viszek magammal a kórházba. És ha Dodi először jön látogatni Kornélt, odaadom neki a játékot, hogy ezt a kistesó hozta neki. Kép Talán jó néven veszi. Lehet hülyeség, de egy próbát mindenképpen megér. Nem?

Bébikaja? Na én nem igen pepecseltem, sohasem ette meg, csak kidobáltam. Õszintén az üvegesek közül is csak töredéke az ami ízlett neki. Dodinál is a tejcsi volt a fő-fő. Nem is emlékszem, hogy valaha megevett volna egy teljes üveg bébikaját. De tényleg. Rengeteget pazaroltunk. Biztos a bevezetéssel is voltak gondok és hogy hamar kapott édességeket is. Most tuti, hogy nem fogok ilyen hibába esni, követem az előírásokat. Mert biztosan nem hülyeség. Talán még Dodinál is meg tudom változtatni a rossz evési szokásait. Rengeteget kínlódunk és szenvedünk, rendes ételt alig akar enni. Talán majd az ovi kicsit segít. Persze a nagyszülők is nagyban rásegítettek a rossz szokásokra, mert ha megyünk, mindig elkényeztetik, elvégre is azért vannak a nagyszülők. Nekem meg járhat a szám, de minek. Ha meg nem engedek valami édességet, hogy odaadjanak, én vagyok a rossz. Magukra veszik. Na mindegy. Ez egy másik történet.

Na anyós most mondta délután (lementünk kicsit Dodival), hogy ők 1-én szeretnék Dodit köszönteni, mert ha hétvégén egyszerre kap meg minden ajándékot, nem lesz túl érdekes. Van benne igazság. Bár most van egy kis feszültség velük, pontosabban apóssal, majd kiderül addig mire alakul a dolog. Azért nem túl egyszerű így együtt lakni sem (aki nem tudná, ők laknak a földszinten, mi a tetőtérbe /rendes családi ház, két lakásos társasházzá lett nyilvánítva, szóval a tetőtér a mi nevünkön is van, a földszint meg az övékén./. De külön bejáratunk van fent, szóval ha nem vagyunk egymásra kíváncsiak, jó esetben el tudjuk egymást kerülni. Csak sokszor meg elvárnak dolgokat, mintha nem is külön laknánk. Nem tudunk 100%-ban elszakadni és önállósodni.) De sajnos ez volt az egyetlen különköltözési lehetőségünk, amit még anyagilag megoldhattunk. Így is van 2 milla építési hitel a nyakunkban. Na meg felvettük két gyerekre a szocpolt. (ezt lassan teljesítjük is. Kép )

Na jól van, nem fecsegek annyit.
Hagyok helyet Nektek is. Kép
Puszi, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Meska!
Persze ezen nem fogunk összeveszni. Kép Értem, mire gondolsz. Tényleg, nekünk is van olyan a rokonságba, akiről nem gondoltam volna, hogy bent lesz, és végül még a köldökzsinórt is ő vágta el.
Jó egészséget a Tesódéknak és sok tejcsit!

Pusz, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Ó, még valamit elmesélek. Aztán tényleg elhúzom mára a csíkot. Kép
A Pampers honlapján http://www.pampers.hu/hu_HU/index_101.php van egy olyan, hogy 'Hűha, ne mozogj!'. Ezen lehet nézegetni, hogy kb hogyan mozoghat a pici a pocakban. Na mondjuk felnőtt fejjel nem olyan érdekes, de a minap megmutattam Dodinak, hogy a kistesó is így van a pocakomba és így mozog. Klikkelgettünk sorba minden mozgásformára. Annyira élvezte, utána már csak ő akarta indítani. Én csak vezettem a nyilat, Dodi meg mindig klikkelt, mikor a baba befejezte a mozgást. Olyan édes volt! Talán így valamit érthet a dologból, bár nem tudom. És pont jött haza az apja is, nagyban szaladt elé, és húzta ide a géphez, mutogatta neki is, hogy Kornél így mozog. Olyan édi volt!
Na ezzel az édes történettel jó éjt mindenkinek!
(egyébként ha most regisztráltok, vagyis benne vagytok az első 2000-ben, küldenek egy plüss csillagot. Mondjuk én még nem kaptam meg -szóltam is már miatta-, de a rokonunk már megkapta)

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!
Még ma sem tudok esámolni semmi újról:-((
örülök h. bővül a topic, és zajlik az élet.Ma nst volt, nem igazán akart mocorogni Petike, de aztán beindult.Most viszon kb 3 órája eygfolytában fészkelődik.Remélem már keresi az utat kifelé!
Zsuzsimano! Irok neked mailt!
sziasztok, megyek aludni!

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok,

Örülök, h. ilyen szépen gyarapodik a topic. Üdv, az újaknak.
Amúgy azt hiszem azért nem vagyunk még többen, mert nem egyértelmű megtalálni a topicot a csillag miatt. Már én sem tudom hogy találtam ide ... de itt vagyok. Azt hiszem írtam már korábban, h. én amúgy nlc-s voltam a babavárás alatt.
Lányok, ha v.kinek sok "felesleges" ideje van, nem írná össze, h. kik vagyunk tagok, mennyi idös a bambinó, hogy hívják és ki hol lakik.
Mindenkinek köszönöm a bébire és a rám von. dícséreteket.
Bébikaja, ugyan mi még nem rég múltunk két hónaposak, de már engem is foglalkoztat, hogyan is lesz ez a kajálás. A barátnőm azt mondja jók-jók ezek a bébikaják, de nagyon apasztja a pénztárcát. Bár nem kedvelem a Barátokköztös csajokat (nem tudom hogy hívják őket), de épp tegnap láttam az egyiket v.melyik nyh-i Tv-ben és ahogy beszélt a könyvükről, amit ebben a témában írtak kedvet kaptam hozzá. Mit ajánlotok akik túl vagytok már a kezdeti nehézségeken, melyik könyvből kaptatok esetleg segítséget ... kérdem én a könyvtáros, de ugyebár ez nem az én szakterületem.

Anita2, én mindig örülök, ha látom, h. sokat írtál, ugyhogy csak így tovább, bár az a gyanúm, h. a két gyerek mellett már te sem tudsz ennyire "aktívkodni", de ne legyen igazam. Az új ház miatti örömödet megértem, mert mi ugyan négy éve lakunk itt és egy 3. emeleti lakásról van szó, mégis mai napig nagyon tetszik a lakásunk, nem untam meg (bár igaz tavaly szinte mindent újra festettünk), de örülök, h. egyáltalán itt lakunk. Nagyon szeretem a környéket, jók a szomszédok ... nálunk egy baj lesz hamarosan, h. mindössze két szobánk van és rendezhettük volna úgy a lakást, h. Zalánnak legyen külön szobája, de a hálónkat a kényelmes franciaággyal képtelen voltam feladni (én!), emiatt ő velünk alszik, a másik meg a nappali. Egyelőre nincs is gond, de ha nő ill. lesz kistesó mindenképp kicsi lesz a lakás. Azt nem tudom még, h. hol találunk a környéken (belváros) hasonlóan csendes helyen, de mégis közel mindenhez egy szobával nagyobb lakást, ahol ráadásul még nem bámulnak bele a szánkba sem. Nálunk még az is gond lehet, h. jó két évünk van, h. ne fussonk ki a szocpol. felvételeként megszabott 35 éves felső korhatárból. A szülők miatt tényleg nem irigyellek, de vannak, akik egész életükben egy lakásban élik le az életüket. Mondjuk minden azon múlik, h. ki mennyire toleráns, meg bele akarnak-e szólni az életetekbe. Nekünk az esküvőnkön a pap kihangsúlyozta, h. mi már innentől külön család vagyunk .... azóta is sokan felemlegetik ezt az intelmet a környezetemben, h. milyen jó lett volna, ha a szüleik ott vannak akkor a templomban és hallják ezt az mondatot. Kulcsmondat, az biztos. Bár nem tudom mi a nehézség és a közelségből adódik-e, de hosszó távon biztos, h. mindig nektek kell majd engedni, meg alkalmazkodni.

Jolka, Debibe jártál nődokihoz és miért? A Kenézybe jártál, mintha azt olvastam volna???? Ezen csak azért csodálkoznék, mert itt Nyh-án azt tapasztalom, h. a Klinikát istenitik, pedig ott sem minden tökéletes.

Ági, nekem is feltünt, h. nem voltál, de csak magamban jegyeztem meg. Igazad van máskor kereslek :-))).

Petra, ez most úgy fog tűnni, mintha illedelemből visszapasszolnám a labdát, de nem erről van szó, már a héten többször is eszembe jutott, h. megírom milyen jól néztek ki, csak mindig elmaradt,én egyébként semmi fáradtságot nem látok az arcodon, viszont nagyon boldognak tűnsz, a Picurka meg már nem is annyira pici ... sőt. Te mázsálod? Kíváncsi vagyok szerdán mennyinek mérik Zalust, mennyit hízott az elmúlt hetekben, az biztos, h. a hordozójával együtt már pláne szakad le a kezünk.
Írnál erről a mosásról bővebben? Sose hallottam róla.
Keresztelőt ti terveztek?
Nekünk karácsony másnapján lesz. Most azt nem tudom vegyek csak azért az egy óráért egy fehér budazsákot (ahol eddig jártam a legolcsóbb 6000)v. megteszi amiben sétálni járunk, az is szép, csak a szine olajzöld. Lányok, ha v.kinek télen volt keresztelője írjátok már le miben vittétek a bébit?

Egyébként a Club-on most nézem levélírás közben a Szülőszobát, mennyivel másabb így nézni, h. már a másik oldalon vagyok, 2 hete ismétlik vasárnaponként, de még nagyobb élmény, mint anno. Minden vasárnap újra meg újra átélem a saját szülésemet. Nagyon jó.
Nem emlékszem ki kérdezte, h. a kórházban melyik szobát érdemes választani, bár már többször dícsértem a rooming-in-t, de újra leírom, nekem nagyon bejött, pedig még a szülés előtt is ezen vekengtem, h. alapítványi v. ez. Biztos, h. a köv. szülés előtt ez már nem lesz kérdés, mert a szobatársakkal sokkal jobban telt az idő, segíttettük egymást és az 30 ezer is a zsebünkben maradt, ez sem egy utolsó szempont.
Anita2, nálam is volt jópár ötszázas, meg ezres a paraszolvenciára, de nem láttam arra igazán érdemesnek senkit, jobban mondva, egy esetben megpróbálkoztam, de az a csecsemős meg annyira rendes volt, h. még el sem fogadta. Ilyen is van! Azt nem értettem, h. őt miért csak egyszer láttam, de értem sokat tett ... most hosszú lenne itt leírni, de szerintem hétvégén vannak beugrók, mert ő hétvégén volt ott és mondom addig, amig mást többször is láttam, őt csak egyszer.
Na eldugultam, jó éjt mindenkinek.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!

Anita!
Nagyon jó ötlet, hogy ajándékot adsz Dodinak, mikor meglátogatnak.
Csak én biztos bőgnék mikor hazamenek. Ráadásul, ha még a gyerkőc is elkezdi...
Eddig úgy gondoltam ,hogy nem fogom beengedni a korházba, de ez még változhat.

Meska!
Terheségem elején Én sem akratam beengedni a férjem a szülésre. Féltem, ahogy írjátok, hogy megundorodik tőlem.
De jobban féltem a kiszolgáltatottságtól és az egyedűllétől, így végül bent volt a férjem is.
Nagyon szuper volt, Zolko melettem sms-et írt, telefonált én pedig szívtam a gázt. Szegénykém a homlokomat is törölgette (ahogy a filmekben látható), de egy csepet sem ízadtam meg a szülés alatt. 6 és 1/2 óra alatt végeztünk. A doki teljes anatómia órát tartot neki, mutatta és mesélt , hogy mitörténik éppen.
Csak az vizsgálat nem kellett volna a szülés előtt.

Tünde!
Debit azért választottam ,mert ott volt ismerős, meghát anyuék is közelebb lettek volna. Akkor még teljesen ismeretlen volt a Nyíregyi rendszer, nem mintha Debibe jártas lettem volna.
Csak az ismerős által mindig soronkívül bármikosr mehette, nem kellett sehol sem órákig vérni.
Vérvizsgálatra Nyíregyre jártam, itt sokkal jobb, szerintem gyorsabb, kultúráltabb.

Zsuzsi!

Voltál már Debibe a Brendonba? Egész jó, kis helyen sok minden.

Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Halihó!
Megjöttem az amnioszkópiáról.Végre jó hírek! A doktornő szerin tbeindult a dolog, csk azon csodalkozik, h. még nincs fájás. Szerinte még az éjjel visszamegyünk, ha nem akkor regel 6-ra vár és egy kis zselével segít a dolgon, mert már minden érett a szülésre.Õ is és a szülésznőm is ügyeletes lesz éjjel, azért kell 6-ra menni.A doktornő állítása szerint délre már baba lesz. Ez már bíztató nem?

Kép
dora1980
 
 


Dóra,

Ez már tényleg nagyon jó hír. Szorítok,h. minden rendben menjen és te életed legszebb néhány óráját éld át, hogy aztán legyen mire emlékezni!!!!!
Ugye v.ki megírja a "fejleményeket"?
Kívánom, h. minden úgy alakuljon, ahogy szeretnéd!

Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Szia Dóra!

Nekem is tettek fel zselét. Attól tényleg minden gyorsabb lesz.
Ügyes légy, sok boldogságot a picihez.
Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!
Hát csak most tudtam jönni egy kicsit,mert sűrűk a napjaink mióta itt lakunk.
Tünde!
Zalán gyönyörű szép!!!!Te is jól nézel ki tényleg!
Én sem nagyon szenvedtem a bébiétel gyártással,csak az elején.Sárgarépát meg krumplit főztem és összetörtem de nem ette Balu.
Aztán kb.7 hónapos korától adtam neki üveges bébiételt.Azt eléggé megszerette.Én mindíg a kismamából néztem hogy az adott korban mi adható.(a naptár hátulján lévő táblázatból).
Dóra!
Könnyű és gyors szülést kívánok neked!!!!!!Jó soká tart míg találkozol PetiddelKép
Magzatvíz mintavételen én is voltam 2-szer.A második alkalommal valamit nagyon elb..hatott a doki mert menni alig bírtam.Másnap meg is indult a szülés!!
Petra!
Ti is nagyon jól néztek ki!!Hát ez a Bence baba mekkorát nőttKépKép
Anita2!
Neked sincs már sok hátraKépLehet hogy a fa alatt már 1-el többen lesztek?!Vagy az még korai?Nem tudom már fejben tartani ki mikor,hol ,kivel?Kép
Tényleg jó ötlet ez az ajándék dolog!!!
Most már mi is szülőkkel lakunkKépAmi nem is lenne baj,csak a nővérem is....Ez más téma...
Jolka!
Üdvözöllek én is köreinkben!Neked mennyi idős a babád?
Na megyek,mert lassan kel a drágámKépHa nem vagyok ott amikor felkel,nagyon megbántódik szegénykémKép
Van egy ötletem!Küldje el nekem mindenki e-maien a nick nevét,rendes nevét(ahogy szólítják),lakhelyét,gyermeke nevét,szül.idejét,nevét és én szerkesztek egy táblázatot és elküldöm mindenkinek.Mit szóltok?Így bármikor meg lehet nézni ha nem tudunk valamit.Ez csak egy felvetés!
Tényleg mentem apa megjött.
Ági
csagi
 
 


Szia Ági!

De jó neked,hogy alszik a kicsi.
Én már dél óta próbálom altatni, de most is itt ugrál rajtam.
Egyébként 7 hónaposak vagyunk.
Mail címed meg adod?
Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Na majd írok egy hosszabb lélegzetvételűt is, most csak pár szót.

Dóra! Gyors és komplikációmantes szülést kívánunk! Remélem valaki tud majd hírt adni, hogy mi hogy volt és mikor! Annyira izgulok már miattad!!!!!!

Ági!
Mivel a mail címed nincs a profilodba, leírom ide az adatainkat, aztán majd ha kész a tábla, várjuk!

Nagy Anita (nagy_anita vagy Anita2), Tiszavasvári 1978.10.19.
Gyermek: Nagy Dominik Miklós, szül 2002.12.01.
Másik baba: várjuk január 1 Nagy Kornél Márk
e-mail: nagy_anita@citromail.hu

Úgy hirtelen ennyi.
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!! Persze, hogy fogadunk új tagot, sőt én nagyon örülök nektek!

Meska!
Gratulálok a nővéredéknek és minden jót kívánok nekik!! Mi a kislány teljes neve?
Nagy élmény lehetett a nővéreddel bent lenni, én is bemennék egy szülésre, mint megfigyelő, bár a tehetetlenséggel nem tudom, mit kezdenék. Tudtál segíteni a nővérednek?
Lehetne igényesebb is 6000 ft/éj – ért az alapítványi szoba, bár én ahogy láttam, elég otthonos, a tv meg kifejezetten nem hiányzott nekem, sőt, itthon jópár napig nagyon zavart, miután hazajöttem. Én is hallottam, hogy lehet papás szülés tanfolyam nélkül, ha meg papás akkor egyágyas szülőszoba. Pont Pély-Tóth mondta egy kollégámnak, hogy mindenkinek joga van ahhoz, hogy 1 személy vele legyen a szüléskor. Én mondjuk nem bántam a tanfolyamot, a férjemnek szerintem jót tett.
Pély-Tóth ennyire határozatlan, vagy hogyhogy más doki dönti el, mi legyen a betegével. Bocs, amúgy sem vagyok róla nagy véleménnyel.

Jolka!
Gratulálok Márkhoz, nagyon szép baba, vagy inkább már gyerkőc!! A férjem is április 17-én született.
Én a házi készítésű bébiételre szavazok, mindenből jobb a természetes. Persze kicsit babrásabb, de annyi rosszat hallani ezekről a bébiételekről és nem is derül ki minden. Én még a terhességem alatt fagyasztottam le gyümiket, azokat fogom adni Bencének ha eljön az ideje. Most még sütőtököt fogok lefagyasztani, mert ugye az sincs, csak télen.

N. Anita (nem tudom, ki az 1 és ki a 2)!
Én is hallottam, hogy egyes férjek megundorodnak a szülés után a feleségüktől, hát szerintem ezek a férjek amúgy sem normálisak. Egy normális házasságban szerintem ilyen nem fordul elő. Persze a tiétek egész más eset, mert nálatok nem erről van szó.
Lehet, hogy nem tetszett a póz Kornélnak, ahogy feküdtél. Azt mondják, bal oldalon kell feküdni, akkor jobb a keringése a babának és a mamának is, de szerintem ahogy kényelmes. Ismerős ez a hátára fektetett teknős szindróma , a vége felé én is alig tudtam helyzetet váltani. Mi is az anyagiak miatt nem mentünk 4d ultrahangra, de szerintem amit fontos, megnézik a kórházban is. Azt mondják a második szülés könnyebb. Jó ötlet az ajándék a tesótól, biztos örülni fog neki Dodi. Aranyos lehetett Dodi, a Pampers-es honlappal, én is láttam, tényleg tök jó.
Nem irigyellek az anyósék miatt, én sem szeretném, ha ilyen közel lennének, persze jobb, mint közös lakásban. Anyósomék 3 hete nem látták Bencét, így én sem őket, szóval nálunk kellemesebb a helyzet. Persze zavar, hogy nem kíváncsiak az unokájukra, de a magam szemszögéből örülök.

Dóra!
Mostmár azt hiszem, mindenki nagyon izgul értetek, kitartás és ügyes légy, ha eljön az idő!

Tünde!
Én szívesen összeírom a társaságot, küldjétek el az adatokat a címemre: pinterpe@freestart.hu, aztán a kész táblázatot elküldöm mindenkinek. Nem mintha időmilliomos lennék, de 1-2 nap alatt biztos meglesz.
Nem is emlékszem, merre laktok? Már én is alig várom, hogy költözzünk, ma is megnéztük Bencével, mire jutott apuci, egyre szebb a házunk. A nappalitok nem osztható ketté?
Köszi a bókot, én azért látok fáradtságot, de tényleg este készült a kép, a boldogság biztos szebbé tesz. Én mázsálom Bencét, mert minimum két hónapra lehetett kölcsönözni a mérleget, így még két hétig itt van. Szombaton (7 hetesen + 1 naposan) volt 5,9 kg Bence. Én sem igazán bírom cipelni Bencét, ezért ha kéznél van az apukája, le szoktam passzolni.
A mosás a mosódió-héjjal ugyanúgy zajlik, mint mosóporral, csak a ruhák közé kell egy kis vászonzsákocskában betenni. Én azért választottam ezt, mert így nem vegyszerezem Bence bőrét, és szeretem a természetes dolgokat. Amúgy múlt héten pont ezek a természetes szerek (fogkrém, mosószer stb.) volt a téma Kepes műsorában, csak engem annyira zavart ahogy beszél, hogy nem bírtam végignézni.
Keresztelőt nem tervezünk, én meg sem vagyok keresztelve így nem volt templomi esküvőnk. Úgy tudom, így nem is keresztelik meg a gyerkőcöt, de én nem is vagyok a híve. Azért szép dolognak tartom, szerintem nyugodtan vidd el az olajzöld bundazsákban, nehogy arra az egy alkalomra újat vegyél! Nem is tudtam, hogy megy a szülőszöba a Clubon, hánykor adják? Biztos más így nézni, mint amikor még nem szültünk.

Petra

Kép
ppetra
 
 


Na megint pár szót.
Dodival ma sétáltunk megint egyet a városban. Kép Mennem kellet tanácsadásra. Jaj ezt is olyan hülyeségnek és feleslegesnek tartom. Na mindegy. Megjelentem. Majd 12-én kell megint menni.
Vettünk 1-2 karácsonyi dekorációt. Pontosabban két nagy papír Mikulásos ablakdísz és zöld fenyőgirlandot szerettem volna már régen, azt vettem még. Persze túl sokat sem akartam rá áldozni, mert sehol máshol nem volt. De elég jó. Majd fotózok már a dekorációkból. Úgyis lesz majd szülinapi fotózás csütörtökön. Végül anyósék mégsem tudják Dodit felköszönteni, mert anyós délutánra megy dolgozni, délelőtt meg Dodi odalesz oviba (ezt kifelejtettük a számításból). Nagy fiú lesz, holnap kezdi az ovit!!!! Jaj de izgulok!

Keresztelő nekünk sem volt, mi sem vagyunk megkeresztelve. Csak a Polgármesteriben tartottunk névadót vagy mi a fenét. Régen így hívták, de lehet most is?! Akkor volt Dodi 7 hónapos.
Szerintem azért az egy alkalomért ne vegyél másik bundazsákot. Nagyon megfelel ami van.

Megyek picit lepihenek, mert elfáradtam a nagy sétában. Hazafelé már szúródott valahol odalt a hasam. De itthon már elmúlt.
Jövő héten én is kezdem az NST-t. Egyelőre csak heti egyszer. Nem sok kedvem van hozzá. Kedden készülök menni. És még be kellene menni a TB-hez is, elintézni a THGYS-t.
Holnap meg ha Dodit viszem az oviba, megint felcammogok a városba, valami kis tortát rendelek a szülinapjára. Akkor elsején itthon kis hármasban megtartjuk a szülinapját! Már alig várom!

Puszi Lányok
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!
Én egy 3 gyermekes anyuka vagyok. Mind a 3 lány. Most találtam rátok, és remélem befogadtok. Van valakinak ovis gyereke? Mi most kezdenénk az ovit, és lenne egy pár kérdésem ezzel kapcsolatban.
Sajnos nem sok időm van visszaolvasni, de megpróbálom. Azt is megígérem, hogy megpróbállak azonosítani benneteket, de az elején biztos nem fog tökéletesen menni. Majd igyekszem Kép
Üdv:Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Sziasztok!

Először is, Dóra!!
Sok sikert!! Már nemsokára látod Petikét!!

Melinda!
Nekem még bölcsis a gyerkőcöm, most állunk az oviválasztás előtt, de teljes tanácstalan vagyok ezzel kapcsolatban.. de ha gondolod, megbeszélhetjük aggályainkat...

Meska!
Köszi szépen, amit a dokiról írtál Kép megpróbálok elmenni hozzá egy rákszűrásre, és akkor meglátom, hogy hogy viselkedik velem kapcsolatban.
Szerintetek nagy gáz, ha valaki nem mindig magánban megy a dokijához??? Kész vagyon....

Jolka!
Elmentünk megnézni a Brendont, Csak Kristóf miatt nem igazán tudtunk alaposan körülnézni... mindenesetre ámultuk- bámultunk az árukészleten...

Tünde!
Mi kereszteltük Kristófot, két hónapos volt akkor. Volt rajta egy fehér plüssrugi kabátkával, és vettünk még egy fehér takarót, amit pólyává lehetett összehúzni. Itt egy kép róla:
http://gportal.hu/gindex.php?pg=675470&gid=73686
(remélem látszik...)

Petra!
Én is így vagyok anyósommal, hogy ő nem igazán érdeklődik felőlünk, nekem pedig épp elég ez... Kép úgyhogy meg bírlak érteni...

Asszem ennyi, ha még eszembe jut valami, akkor jelentkezem...

Dóra!
Válaszoltam a mélre és az jött vissza, hogy az e-mail címed nem létezik....
Most mit tegyek??

Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Tünde!
Sajna nem úgy adta be a linket, ahogy akartam volna...
Úgyhogy itt bal oldalt családom címszó,
utána Kristóf első éve címszó (2002. szept 26-)
itt pedig az első sor harmadik képe...
az az igazság, hogy nagy lett a kép, de sztem látható...
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Zsuzsimano!
Próbáld újra a levelet.Az első 2 betű:LD(csak kicsivel.Te lehet h. nagy I-t írtál nem?!

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok!
Zsuzsimano!
Látom a fiad kb 3 hónappal idősebb, mint a lányaim, de én nem adtam bölcsibe őket, hanem most indulnak oviba. A héten kezdjük a szoktatást. Igazából ezzel a szoktatással vannak gondjaim. Nem szeretném, ha a gyerek sírva menne az oviba, vagy sírva kellene otthagynom. Az óvónők meg azt mondják, hogy ne húzzuk el a dolgot, hanem 2-3 nap alatt szoktassam be. Neked mi erről a véleményed?
Szia Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Szia Melinda!
Kristóf már tavaly augusztustól bölcsis, visszamentem dolgozni. Az igazság az, hogy ő könnyen beszokott, mert csábította a sok gyerek, meg a játékok. Az időtől is függ, hogy hogy szoknak be, hisz ha jó idő van,akkor sokat vannak az udvaron, és az könnyít a feladaton.
Első nap, mikor vittem, beengedtük a gyerekekhez, egy darabig figyelték, hogy mit csinál, hogy reagál a dologra, aztán kiküldtek, hogy kint üljek le. (Kristóf nem sírt, de egy másik beszokatós kiscsaj akkora raplit csapott az anyja után....)egy hétig nem is próbálkoztak az ottaltatással, a következő héten mennem kellett érte délre, de nem szabad volt bemenni, hanem próbálták altatni.(kintről hallgattam, hogy ordított...)
szerintem hagyni kell a gyerekeket rendesen beszokni,nem szabad siettetni a dolgot...
Melyik oviba viszed a gyerkőcöket? Ikrek?
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Szia Zsuzsimano!
Igen ikreim vannak. A pláza melletti sárga oviba viszem őket. Csak délig fognak maradni. Szerintem Tamival nem lesz gond, ő meg fogja szokni, viszont Gerda annyira ragaszkodik hozzám, hogy sehol sem hagyhatom ott. Játszóházba is jártunk, mikor kisebb volt. Kb 1 éve, akkor még ott lehetett hagyni, de most már nem marad el ott sem. Amíg lát, addig jól elvan, amint eltűnök ordítani kezd.Hát meglátjuk.
Ti melyik bölcsibe jártok? Melyik oviba fogod beiratni a fiadat?
Szia Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Sziasztok!

Petra!
Köszi, Ti is nagyon jól néztek ki a képen. Hol lehet több képet nézni rólatok? Eddig csak a profilba láttam.
Mikor Szültél?
Nálunk sem volt keresztelő, ugyan nem is igazán akarom (én sem vagyok megkereszteve), de Zolko családja ragaszkodik hozzá, pedig nem is "gyakorolják" a vallást. Pedig a kedvéért még az egyházi esüvőt is vállaltam.

Tünde!
A picurka belefér még a pólyába? Mert egy szép fehér pléd, és a pólya is elég lenne a keresztelőre. Szerintem.

Zsuzsi!

Megnéztem az idei nyaralásotok fotóit. Tök jó nektek. Ismerős segített...?
Nekem még minddig a spáros vödörös kép a favorit.

Melinda!
3 gyerkőc egyszere az oviba? Akkor minden vasárnap lehet készíteni nekik az óvdai cuccot (ágybeli, törölköző...). Hát minden elismerésem.
Nekem egy gyerekre nagyon sokat kell vasalni.
Ha megszokták az ovit, akkor visszamész dolgozni?

Lányok!

Kell az a etetőszék vagy sem?
Nekem eddig nagyon kényelmes volt ölben etettni Manót, de tegnap Zolko összeállította. Ragaszkodik hozzá, hogy használjuk.
Ki, hogy csinálta?

Anita!
A terhesség utolsó heteiben már két paplan volt alattam és egy a térdeim között, nekem ez vált be. Tényleg igaz, hogy jobb baloldalon aludni.
Ha jobb oldalon próbáltam, Márk állandóan dobolt.

Mára ennnyi.

Jó éjt
Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Petra!
Akkor csinálod te?Nekem mindegy csak én is felajánlottam.
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!

Bocsi Ági, nem is láttam, hogy te is írtad, hogy megcsinálod, mert csak átfutottam amiket írtatok. Ha megadod a címedet, akkor elküldöm én is az adatainkat, meg Zsuzsi már elküldte nekem, akkor azt is.
Képzeljétek, tegnap éjszaka csak egyszer kelt fel Bence. Kilenckor lefektettük, és fél háromig aludt, akkor 1 órát szopizott és aludt fél hétig. Ilyen se volt még. Olyan kipihenten ébredtem. Na most viszont már ébredezik, mert délután nyügi volt, ezért már hétkor megfürdettük és csak egy picit evett, aztán beájult.

Jolka!
Október 7-én szültem. Egyelőre nem lehet máshol képet nézni rólunk, de fogok csinálni egy oldalt, az elhatározás már megvan. Én a férjem nagymamája miatt belementem az egyházi esküvőbe, de aztán nem érezte jól magát és már hónapokkal előtte tudtuk, hogy nem fog jönni ezért végül nem lett. Szegény meg is halt egy hónappal és egy nappal az esküvő után.

Na mostmár tényleg felébredt Bence,
Petra

Kép
ppetra
 
 


Szia Jolka!
Nem 3-an mennek egyszerre oviba, csak az ikrek. A kicsi másfél éves, ő itthon marad.
Szerintem kell az etetőszék, főleg ha már egyedül próbál enni, akkor nagyon nehéz lesz ölben etetni, és jobb ha most megszokja. Az enyémek nagyon szerették, és a kicsi még most is ott eszik. Imádja.
Majd még írok sziasztok
Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Na Lányok!

Itt a nagy nap! Na nem szülni megyek, csak ma viszem először Dodit az oviba.
Majd megírom valamikor délelőtt, hogy mi volt (még megyek fel a városba). Melinda! Majd akkor beszélünk az oviról. Nálunk itt azt ajánlották (Tiszavasváriban lakunk), hogy nem igazán csinálnak már beszokatást. Egyből ott kell hagyni egész napra, hogy azt szokja meg, nem pedig hogy délben eljozzuk. Dominik december 1-én lesz 3 éves. Azért akartam már mától vinni, hogy kicsit kivegye a részét a Mikulás és Karácsonyi készülődésben, talán így nagyobb kedve lesz menni. Majd elválik.
Na megyek reggelit csinálni, majd jövök.
Szorítsatok, mert nagyon izdgulok!

Hú! Dóra azóta szülőágyon. Tudjátok, azt írta, hogy megy reggel 6-ra.

Puszi Lányok
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok,

Anita2 kíváncsian várjuk az óvodai híreket. Nekem anyukám bölcsődében dolgozott 35 évet és már most elkezdtünk beszélni róla mikor lesz ideális a 'közösségi élet' kezdése. Az ő tapasztalata, h. másfél, két éves korig még könnyen megy a beszokatás, utána már nehezebb. Na emaitt biztos nem adjuk Zalánt bölcsibe. Majd elválik hogyan alakul a babaprojekt folytatása és mennyire apad le a pénztárcánk, mert én kacérkodom a gondolattal, h. Zalán másfél éves kora körül 4 v. 6 órában visszamennék dolgozni, vagyis akkor lehet ő is pár órában bölcsis lenne. Biztos sokan nem értik meg miért ilyen hamar, de én láttam a jó oldalait is anyukám révén, de ebbe most ne menjünk bele. Amugy mi épp a Tőke utcai bölcsivel szemben lakunk, állítólag elég jó a híre. Ki mit tud? Nagyon egyszerű dolgom lenne, ha ide járna Zalán, mert még egyedül is leengedhetném, csak figyelném az erkélyről,h. aztán be is menjen a szembe ajtón ..... na jó ez vicc volt, viszont ha bölcsődés lesz egyszer eléggé kézenfekvő, h. hova fog járni.

Hajme, ti aztán bátrak vagytok, az ikrek mellé még bevállaltál egy kicsit ilyen hamar. Ilyenkor mindig megijedek, h. én meg mennyit birok vekengeni egy-egy nagy 'lépésen', az esküvőnk is majd 10 évvel a megismerkedésünk után volt, a gyerekkel már csak kettőt vártunk, mert már igy is közelítettem ahhoz, h. a saját gyerekm nagyanyja legyek.

Petra, és hol kell venni ezt a mosódiót. Ugyanolyan tiszták a ruhák? És illatuk van? Nem baj, ha nincs csak kérdezem. Szerintem mi most állunk be az átalvásra (bár ezt halkan irom le, nehogy elkiabáljam). Nálunk általában este 8 v. 1/4 9 a fürdetés vége, majd vacsi és kb. 9-re bealvás, ma 5-kor kelt Zalán, kb. 10-15 perc a szopi, amin rendszerint bealszik, majd fél 9-kor kelt újra, de kb. egy hete ha felkel még széles vigyorral is fogad, ezt kizárólag még csak a felkelés utáni fél órára tartogatja, de zabálnivaló. Ugy veszem észre nálatok is kezd az éjszaka jól lakulni, egyszer írtad(ha jól emlékszem), h. Bence nem eszi tele magát kellőképp, háááát a kép alapján ő is nagyon jóevő, na meg a súlya is ezt bizonyítja. Mikor mentek a két hós oltásra? Amugy lehet írtam már korábban is, de magamml kapcs-ban a zavar, h. egyre később fekszem, ma is (mert ez már ma volt) negyed 1-kor, tiszta hülye vagyok, de kezdek visszatérni ahhoz, h. éjszaka indulok be, régen is ez ment, akkor csináltam a legszívesebben a házimunkát is, na meg éjszaka a legjobb olvasni, a tv-ről nem is beszélve mindig későn vannak a jó műsorok, a Szülőszoba még viszonylag korán van vasárnap úgy 3/4 9 körül kezdődik (azt hiszem kérdezted a múltkor).

Jolka, már a pólyába egy hónapja nem tettük, ugyhogy én is a fehér plédes variációra gondoltam.

Na remélem lassan felkel urasága, mert én már mennék sétálni.
Szép napot mindenkinek.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Zsuzsi, most néztem be hozzád, gyönyörű a kisfiatok. Nem néztem végig minden képet, ezért nem találhattam keresztelőit, de akkor te is fehér-párti voltál aznap! Na majd meglátjuk mi lesz, ha nem tél lenne érdemes lenne beinvesztálni, de a fehér bundazsákot egyre feleslegesebbnek tartom én is, mert soha többet nem használnánk.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!
Tünde ezek szerint neked 2 hó körül van a fiad, megpróbálom megjegyezni.
Az ikrek után nagyon könnyen belementünk a harmadikba (hátha fiú), mert az ikrek nagyon jó gyerekek voltak, és az első nehéz hónap után semmi gond nem volt velük. A másik pedig, hogy egyre inkább láttam, hogy mennyire jó, hogy ketten vannak, állandóan van társuk ezért a harmadikat sem halogattuk sokáig, sőt már hamarabb is jöhetett volna, mert abban a párommal már rögtön az elején tisztába voltunk, hogy nem állunk meg 2 gyereknél Kép.Ha úgy alakul az életünk, akkor még vállalunk gyereket, de nem most.
Anita2!
Kiváncsian várom a tapasztalataidat az ovival kapcsolatban. A lányaim csak délig fognak oviba járni, mert ez nekünk egyelőre így jó. Nálunk is azt mondta az óvónő, hogy 2-3 nap alatt jussunk el odáig, hogy bentmarad végig az oviban. Hát majd meglátjuk. Szeretném ha szeretne oviba járni.
sziasztok Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Először is: Dóra hajra! Remélem, már túl is vagytok rajta, és már gyönyörködsz a kisfiadban! Nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!

Kép

Pfú, csak ámulok, hogy beindult a topicKép Persze nagyon örülök neki! Üdvözlök minden új topiclakótKép

Most csak gyorsan bejelentkezem,hogy én /mi is megvagyunk, csak megkezdődött a vizsgaidőszak... (Még jó,hogy van jópár lehetőség elővizsgára, így januárra nem sok marad!)
Most teljesen esélytelen reagálgatnom a hozzászólásokra, csak szívom magamba a sok információt! Hamarosan már úgyis egymagam maradok kismama!Kép De legalább, mire megyek szülni, megosztjátok velem a tapasztalataitokat!

Ezen az alapítványi szobán teljesen elhaltam... Én valahogy kb. szálloda színvonalúnak képzeltem - naívan... Most már akkor én is gondolkodóba esem lassan,hogy jó ötlet-e, bár mi a papa miatt szeretnénk nagyon, hogy ott lehessen velünk!
Meg ezekre a vadállat dokik is érdekelnének! Remélem,az enyémmel nem lesz gond, eddig csak jót hallottam róla és én is meg vagyok elégedve vele nagyon!

Most mennem kell, majd még jövök! Addig is írjatok jó sokat, de úgy látom,ezzel nincs gondKép

Anita1

Anita(2)! Mi volt az oviban, hogy viselte Dodi?

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Itt is vagyok!

Még egy idei utolsó hajfestés, szóval most festékkel a fejemen ülök, ráérek kicsit pötyögni.

Na a reggel nehezen kezdődött. Lehet már eleve az nem tetszett Dodinak, hogy csak finoman felébresztettem. Fél óra bőgés és hiszti következett. Semmi nem volt jó, nem akart reggelizni, csak mesét nézni. De aztán majd csak rávettem a reggelire és az öltözködésre. Ja! Azt is mondta, hogy nem megy oviba. Majd később mikor már megnyugodott, reggeli közben sorolta az apjának, hogy elmegyünk az oviba megnézni a játékokat, utána meg jövünk haza. Úgyhogy utána már könnyen felöltöztünk. Anyós is feljött, mert úgy volt elkísér bennünket, mert nagy volt a pakk. Ágynemű, váltás ruha stb. útközben elsétáltunk egy ovi mellett, Dodika egyből megjegyezte, hogy 'ez nem az én ovim. Gyertek megmutatom az óvodámat.' Egyre jobban hangzott. Szóval mondta hogy merre is menjünk (jelzem, csak egyszer voltunk ott, még áprilisba, mikor beírattam). Na odaértünk, megkerestem az óvónőt. Na nem nagyon tetszett Dodinak, hogy olyan nyájasan hozzászólt. Megmutatták a szekrényét, a fürdőszobát vagy mit. Utána bementünk a szobájukba. Csak csendesen szemlélődött. Az egyik gyerek bohóckodott, azt nagyon nevette. Majd az óvónő megfogta a kezét, hogy menjenek megnézni a játékokat. Akkor elköszöntem tőle, adott puszit és mondta, hogy ha délután felkel, jövök érte. Egy szava nem volt. Én sarkon fordultam és jöttem. Persze az óvónő pont bezárta mögöttem az ajtót, és még láttam, hogy Dodi kinéz. Lehet akkor esett le neki, hogy otthagyom. Nem tudom végül, hogy akkor kezdett-e el sírni. Mert később (olyan fél 11 felé) felhívtam az ovit, kértem az óvónőt, hogy gyorsan újságolja el eddig mi a helyzet. Azt mondta kicsit sírt, de könnyen meg lehetett vigasztalni. A tízórai kenyeret nem ette meg, csak a kakaóból ivott kétszer. Meg hogy utána valami másik terembe csináltak műhót, meg jött a mikulás és a rénszarvasok (nem tudom miképpen, mert ez még nem az ünnepség...na mindegy) azt mondta Erzsike, azt nagyon nevette, nagyon tetszett neki. Aztán majd most délután kiderül, hogy miként alakult az ebéd és az alvás. Biztos nem volt problémamentes. Na majd kiderül, mit mond a gyerek, akar-e holnap menni. Hátha jó élmény is maradt benne. Még este elmesélem.

Addig is puszi, Anita2

ui: Dóráról nem tudtok semmit?

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!
Nagy hírt kell közölnömKépFÉL KETTÕKOR KAPTAM AZ SMS-T)
MEGSZÜLETETT DÓRA PETIKÉJE CSÁSZÁRRAL, 3250GR ÉS 51 CM.
Innen is gratulálunk a mamának és sok boldogságot kívánunk a picihez!!
Majd később benézek, bocs, nem volt időm visszaolvani, csak a hírt akartam a tudtotokra adniKép
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


áááááááááááááááááá, nem tudom miért ment oda az a szomorkodó jel, mikor olyan örömmel írtam....
Zs

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!
Először is gratulálok Dórinak. Vajon mikor tart élmény beszámolót?

Tegnap fürödtünk először a nagy kádban. Manó nagyon élvezte, de mi ígyis csúrom vízesek lettünk. Kép

Zsuzsi!
Ti is megkaptátok már az új azonosítókártyát? Olyan hülyeségnek tartom. Mért nem jó A ped.kártya? Ugyan azt is könyv vásárláshoz használtam.
Holnap lesz nálunk a Közalkalmazoti Tanács tag választás. Szívesen elmennék, már csak azért is, hogy Márkot bebutassam. Zolko nagyon ellenzi. Egyedül meg nem ülök be a kocsiba.
Pedig már nagyon kiváncsi vagyok a többiekre.
Mesi azért szokott mesélni.

Alvás:
Nálunk Manó 4 hónapos koráig átaludta az éjszakákat. este kb. 10-től reggel 9-ig aludt. Azótta pedig kb 3 óránként kell (néha azért tovább alszik), én a fűtésnek tudtam be. Száraz a levegő, hiába párologtatunk.

Anita1

Hova jársz suliba?
Én évet halasztottam, a tejcsi miatt nem is tudnék most ott lenni egy 3 órás írásbelin.
Na meg hát jó kifogás a tanulás ellen, hogy itt van Manó.

Anita2!
Akkor ma mozgalmas napod volt. Biztos élvezte az ovit.
Amikor én voltam kicsi, anyunak nagyon rosszul esett mikor nem akartam haza menni az oviból. Én szabályosan kihisztiztem ,hogy járhassak. Az az igazság, hogy az unokaöcsém már járt, és én nagyon féltékeny voltam miatta.
Remélem nálunk sem lesz gond oviba, vagy bölcsibe menni.

Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Megint én

Anita1!
Mi is alapítványi szobába akartunk menni, csak telt ház volt. (erre azért számítsatok).
Utólag nem bánnom, hogy a rooming-et választottam. Ugyan 3 nap elteltével jöttek, hogy felszabadult egy hely, de akkor már olyan jó banda összejött, hogy már nem akratam menni.
Na persze az sem hiányzott, hogy a család megrohamozon. Mindenki csak a gyereket akarná fogni. Elég itthon leállítani őket.
Nekem elég volt az a párperces látogatás is, fárasztó volt.
Hiányzott Zolko is, de addig, csak az én kis fiammal voltam, ismerkedtünk, nyugodtan.
Nekem így volt jó...
Szia Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


DÓRA! Szívből gratulálok a családnak! Jó egészséget, sok-sok tejcsikét kívánok Petikének!Kép


Szia Jolka!

Debrecenbe járok a közgázra, egyetemi kiegészítő képzésre! Én egyelőre nem szeretnék halasztani, bár még van 2 félévem ezen kívül, de úgyis majd a "kisfőnök" dönt!Kép
Na ez az, ami az alapítványi ellen szól, hogy ugye nemcsak a papa jöhet be, és én már is annyira féltem a babámat, nem akarom,hogy mindenki fogdossa! (Lehet nagyon önző vagyok, meg csak a terhességi hisztéria szól belőlem, de most így érzem!) Meg türelmem sem lesz szerintem a sok látogatóhoz, így meg,hogy tudják,hogy a szobába nem jöhetnek be, meg a babát is csak üvegajtón keresztül láthatják, hátha elriasztja a családtagokat a látogatástólKép
Az igaz,hogy ha az ember rooming szobában van, a csecsemősök nem igazán foglalkoznak vele,és hogy be sem adhatom pl.éjszakára (mondjuk nem is tervezem, csak érdekelne)? A szobatársaktól viszont állítólag sokat lehet tanulni! De Tibi nagyon hiányozna, és nagyon sajnálnám,hogy ő nem lehet annyit a picivel... Mindegy, időm, mint a tenger, még addig jól átgondoljuk!Kép (Meg aztán tényleg lehet,hogy nem is lesz alapítványi!)

Anita(2)! Na, milyen volt Dodinak a nap további része, hogy tetszett az ovi?

Tünde, Petra! Nem is írtam még nektek, hogy milyen jól néztek ki a képeken! Szeretnék én így kinézni ennyi idővel szülés után!Kép

Anita(1)

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Nah, végre ide is elértem....

Jolka!
Megkaptuk a ped. azonosító kártyát, jó nagy ökörség, egy számmal több, amit meg kell jegyezni... a gyerekek is kaptak, gondolom egy hét múlva csak a felének lesz már meg....
Az etetőszék nekünk is bejött, szükség volt rá, néha míg mosogattam, abban ülve játszott a gyerkőc

Anita!
Nem unatkoztatok akkor ma sem Kép Biztos nehéz lesz még egy darabig, néha Kristóf is nyavalyog reggel, de csak kelleti magátKép

Melinda!
Nekem is az volt az első gondolatom, hogy ííííha, milyen hamar bevállaltátok a következő babát!! De hát gondolom,sokat segít a férjed a kicsik ellátásában...
Az oviválasztásban teljesen bizonytalan vagyok, a Kert- közi és a Kereszt utcai is közel van, végül is a Plázánál lévő is (bár oda állítólag nehéz bekerülni)Úgy gondoltam, hogy a nyílt napokra elmennék, és az ovónéni alapján választanám ki..

Tünde!
Kristóf a Honvéd utcai bölcsibe jár, nekünk ez van a szomszédban. Hallottam róla előzőleg jót is, rosszat is, de közel volt és úgy voltam vele, hogy ha nem jön be, akkor váltunk... hát, nekünk bejött, a bölcsi snénik is, meg az egész úgy ahogy van...

Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Szia Anita1!

A rooming-es szoba nagyon jó. Szerintem van olyan mint az alapítványi, csak tv nincs (az meg nem is hiányzik). A nővérkék nem segítenek, ha nem kéred. Én egyszer kértem segítséget, mert fájt Manó hasa, azt mondták fektessem hasra, ennyi. Elégé el voltam keseredve. Másnap jött bocsánatot kérni, de az este nem ért rá, mert egy beteg babánál kellett lennie.
Amúgy segítőkészek. Ha baleset történt a rucival, mindig adtak tisztát. Volt amikor teljesen át kellett öltöztetni a gyerkőcöt. Sokszor már egymást küldtük ruháért.
Pelust is adnak, ugyan meg van a napi adag, de adnak azon kívül is. Én vittem be sajátot is.
Hálóinget minden reggel tisztát adnak. jobb is, mint a saját, kényelmesebb, könnyebb szoptatni.
Gondolom, azt már tudod, hogy a csecsemős és saját nővérek külön vannak.
Bármikor kérhetsz a sebedre egy kis jeget (de vigyázz vele, 1x elég).
Ha érdekelne még valami szívesen válaszolok.
Minden esetre én nagyon jól éreztem magam.
Ja popsitörlőt vigyél magaddal, azt nem adnak.
szia Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Én is gratulálok Dórának és nagyon sok boldogságot kívánok! Alig várom a beszámolóját!

Anita2!
Hogy sikerült az első nap az oviban, hogy bírta Dodi? Lehet, hogy jobb is így, hogy egyből egész napra maradt, akkor nem kell utána az egész naphoz is hozzászoktatni.

Tünde!
Hogyhogy ilyen hamar vissza akarsz menni dolgozni? Hiányzik a munka? Szép lenne, ha magában menne bölcsibe!!
Interneten rendeltem a mosódiót. Ugyanolyan tiszták a ruhák, de nem olyan illatosak, nekem mondjuk nem hiányzik.
Nekünk az az egy éjszaka volt ilyen nyugis, tegnap megint fent voltunk vagy négyszer, már nem is számoltam. Egész délután nyűgös volt Bence, valószínűleg a hasa fájt, ezért hétkor megfürdettük, aztán szopizott egy kicsit és beájult. Nem keltegettem, mert már nagyon fáradt volt. A mai nap sem volt sokkal jobb, nagyon nyügis volt Bence, alig aludt egész nap.
Mi fél nyolc körül szoktunk fürcsizni, aztán vacsi és fél kilenc körül alszik Bence. Tök jó, hogy Zalán már átalussza az éjszakát, bár eddig is jó alvó volt.
Bence is egyre többet vigyorog, bár nekem már a kórházban is vigyorgott, pedig azt mondják, hogy pár hétig nem mosolyog.
Jövő kedden megyünk oltásra. Zalán hogy viselte? Nem lett lázas? Sírtál? ÉN is szeretek sokáig fent lenni, de Bence nem igazán engedi meg, muszáj aludnom 10-11 körül.

Zsuzsi!
Hogy álltok a babaprojekttel?

Alapítványi szoba: mikor Bence született, akkor is teltház volt, szóval tényleg készülj fel rá Anita! Szerintem az első napokban nem volt baj, hogy a férjem sem lehetett velünk, mert amikor nem szopott Bence, akkor én csak pihenni akartam. Én is sokat tanultam a szobatársaktól. Első éjszakára be lehet adni a babákat a csecsemőosztályra. Első éjszaka mi sem voltunk együtt, mert még a szülészeten sem volt hely, és nem lett belőle semmi baj, szóval ha fáradt vagy, szerintem add be nyugodtan. Emlékszem, én olyan fáradt voltam, hogy még aludni is alig bírtam, szóval meggondolandó. Tényleg tök jó az a hálóing, kényelmes benne szoptatni.

Bence pár napja nagyon nyáladzik, valamikor habos, valamikor meg folyik a nyála. Szerintetek ez mitől lehet? Csak nem a foga jön?

Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok Lányok!

Először is Gratulálunk Dórának! Végre megszületett Petike! Jó egészséget és sok-sok tejcsit!
Kép

Na az oviról csak pár szót. Azt mondták jól bírta Dodi. Bár enni nem nagyon evett. A tízóraiból csak a kakaóból ivott, illetve az ebédnél a levesből kanalazott keveset. Ennyi volt a napi kaja. De majd megszokja. Azt mondta aludni sem akar, csak leült az ágy szélére, de mondták, hogy később ledőlt és el is aludt. Ezen nagyon meglepődtem. Na aztán fél 4-re mentem érte. Alig bírtam vele. Kijött a szobából, olyan kis szótlan volt. Tényleg rendesen lelkiismeret furdalásom van, hogy beadtam. Egész nap olyan sz@r kadvem volt, és szerintem még a napokban ilyen is leszek. Sajnálom beadni, de a közösség meg csak kell neki. Na aztán megmutatta a fürdőt, hogy hol a wc és hol van a türcsije. Utána még visszament pár pillanatra a szobába. Majd szóltam, hogy mostmár öltözhetnénk, erre elkezdett raplizni, meg hisztizni, hogy adjam rá vissza abenti cipőt. Kb 20 percembe telt, mire sikerül felöltöztetnem. Már hazafelé nem volt gond. Kiváncsi leszek holnap mi várható. Egyik percbe van kedve menni, a másikban nincs. Na de ha már elkezdtük, végig csináljuk.
De mérhetetlenül szomorú vagyok azóta is. Remélem majd idővel elmúlik. Hát kellett ez nekem?! De gondolom ez normális. Vagy nem? De tényleg, nem igazán voltunk egymástól távol 7,5 órát egyhuzamba. Legalábbis egy kezemen megszámolhatnám. Most pedig minden nap nélküle. Hiányzik!!!! Kép

Na mára ennyit lányok!
Majd benézek holnap is.

puszi, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: