Új privát üzeneted érkezett!

Köszi Juli!

Kép
Kép
giga1
 
 



ennn írta:www.kolyokkeszi.fw.hu :wink:

Tök jó, hogy van ez, mert már el kéne mennem dolgozni, csak az a szomorú, hogy ilyen ár mellett is csak minuszba jönnénk ki a végén. :? ... és még várólistás is

Juli

Kép
b.j.
 
 

 
 

b.j. írta:
ennn írta:www.kolyokkeszi.fw.hu :wink:

Tök jó, hogy van ez, mert már el kéne mennem dolgozni, csak az a szomorú, hogy ilyen ár mellett is csak minuszba jönnénk ki a végén. :? ... és még várólistás is


Biztos hülye kérdés, bocsi, de hány bölcsi van egyáltalán Dunakeszin? És a várólistás mit jelent, kb mikorra kerülhet be?
Vendég
 


Panndi!

Bölcsődék

1.számú Bölcsőde
Dunakeszi, Fóti út 2.
(27) 341-687

2.számú Bölcsőde
Dunakeszi, Garas utca 28.
(27) 341-485

Azt nem tudom, hogy itt mennyi lehet a várólista, de van olyan hely ahol akár 1-2 év is... :shock: :?
Lehet, hogy már most kéne jelentkezni az ovikba is... :shock: :?

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!
Kicsit rég voltam, de visszaolvastam. :wink: :wink:

Giga,
Gratula a fütyishez! Jó is egy kis fütyis! :) :)

Panndi,
Drukkdrukk!

Ez a fizetős ovi/bölcsi nagyon húzós! Ki tudja ezt megfizetni? Vagyis megtudják, mert már oda is alig van hely, egy barátnőm is utánanézett a bölcsikérdésnek és ide is eljutott.

Dani ősszel kezdi az ovit, úgy néz ki, hogy ugyanoda fog járni Káposztásmegyerre, ahova a bátyja jár 4. éve. Az óvónénik is maradnak! :) Ez még nem 100%, a környéken még nem néztem körül, de nagy előny, hogy azt már igen-igen jól ismerjük.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Sziasztok!
Köszi a kórháztippet, Giga, de sajnos tömegközlekedéssel, egy kétévest cipelve igenis messze van Kistarcsa. Vagy te hogyan mész vizsgálatra? Nekünk nem tud apa elvinni, muszáj dolgoznia.
Találtam egy hirdetést, ahol egy Szt. Istvánban dolgozó orvos tart D.keszin magánrendelést, de semmilyen infót nem találtam róla a neten, ugyhogy egyenlőre még nem döntöttem.
egyébként én is gratulálok!

Pénteken hátha nekünk is kiderül valami, már az egész család kiváncsi. Én ugyanúgy örülnék még egy lánynak, mint a fiúnak, de minden oldalról nagy a nyomás, hogy fiú legyen. Mintha nem dőlt volna már el... :)

adaka
 
 


Ovikérdés:
Benianyu! azért fog odajárni a kicsi, mert már ismernek titeket? De mi a helyzet azzal, aki ismeretlenül megy oda, egy másik körzetből? Csak akkor kötelesek felvenni, ha van elég hely, mert a saját körzetükben levőket kötelesek előnyben részesiteni.

Egyébként tudja valaki, hogy mikor vannak nyilt napok, mikor lehet érdeklődni az ovikban, mert áprilisban ugye már beiratás. Nem tudom, egyáltalán megpróbáljam-e, szerintem meglátnak nagy pocakkal, és simán elküldenek, mert ugyis otthon leszek.

adaka
 
 


Adaka!
Hát igen, sajna kocsi nélkül nehéz eljutni Kistarcsára. Bocsi, erre nem is gondoltam. Pedig nekem sincs kocsim, de szerencsére a férjemnek olyan a munkahelye, hogy ha kell el tud vinni, plusz anyósomat is meg tudom kérni bármikor egy-egy fuvarra.
Ez így elég nehéz kérdés számodra... a váciba is nehéz eljutni tömegközlededve? Fogalmam sincs milyenek itt a lehetőségek!!! :oops:
Mennyi idős terhes vagy egyébként? Nem akarsz vonalzót a pocaklakóról? :wink:

Kép
Kép
giga1
 
 


Adaka,
"Minden oldalról nagy a nyomás, hogy fiú legyen" :wink: :wink: :wink: . Tényleg már rég eldőlt. Ha kislány, akkor kérdezgetni fognak, hogy nem baj, hogy megint lány? Engem is kérdezgettek, de én nagyon örültem, hogy a második is fiú. Ráadásul ruha téren óriási előny! Így szinte alig kell ruhát venni Daninak, csak valami szépet, hogy neki is legyen egy-két új, de más minden megvan.
Ovitéma: örülök, ha felvesznek, mert nem vagyunk Káp-ra bejelentkezve, de az ismeretség miatt van rá esélyünk. Különben nem lenne. Itt Dunakeszin nem is tudom, hogy hol van ovi, melyik a körzetes, talán a védőnő tudna segíteni.
A helyedben mindenképp keresnék ovit Eszternek, legalább fél napra vegyék fel. Nem korrekt dolog, hogy azért ne járjon egy hároméves oviba, mert most neki kistestvére született.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Sziasztok!

Benianyu, engem is érdekelne, Káposztáson több hely van az ovikban?
Mert itt nekünk is esélytelen.Én arra gondoltam, megnézem még Fóton is, hozzánk nincs messze az sem.
Nem szeretném, ha csak 5 évesen menne, már most hiányzik neki a társaság. :(

Bölcsi: van egy a Munkácsi utcában is, Baby Bocsok a neve, hát ez is elég drága, 58 ezer egy hónap, ittlakóknak lehet igényelni támogatást, 10-30 ezer között, de még úgy is húzós a vége. :shock: S természetesen várólistás. :?

Adaka, ki rendel itt az Istvánosok közül? Én ott szültem Benit, hát... nem egy nagy durranás az a kórház. Alig vártam, hogy hazajöhessek. (Igaz a Nyírő sem volt jobb)


Mi lányt vártunk másodiknak is, kellett egy kis idő, mire megemésztettem, hogy fiú lesz. Most már el nem cserélném semmiért, örülök, hogy fiú.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Nekünk a védőnő azt modnta, DUnakeszi esélytelenek vagyunk az ovira, mert itthon vagyok a kicsivel.
Viszont BEnit meg majd bölcsibe nem tudom adni, mert ahhoz munkáltatói igazolás kell, nekem meg megszűnt az állásom gyed alatt, s csak úgy tudnék állást találni, ha a gyereket beadnám bölcsibe, ahova addig nem veszik fel, míg nics munkahelyem... :shock:

De szerintem az tényleg durva, hogy 5 éves koráig ne járjon közösségbe. Ha itt 4 évesen sem veszik fel, mi visszavisszük a 13. kerületbe, ott van egy ovi, ahová felvennék.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


egy-két napig nem nézek be,és rengeteget irtatok...
Hát, voltunk UH-n és kiderült,hogy ezúttal kisfiunk lesz! Újra megállapitottam, hogy nem igazán szimpi nekem a váci hozzáállás. Kb öt perc alatt letudták a genetikai ultrahangot. Összhasonlitva az előző terhességemmel, ez nevetséges, ott mindent milliméterrről milliméterre megnéztek, és megmutogattak, itt meg még csak rá se tudtam nézni a monitorra . Mindegy, jövő héten a dokim is megnézi, remélem ő normálisabb lesz.

Uxi! A Szent Istvános dokit Sziklai Péternek hivják. Semmilyen infót nem találtam róla. Szóval nem volt olyan jó a Szent István? Pedig mindenhol annyira dicsérik...

adaka
 
 


Azon már mi is gondolkodtunk, hogy visszahordjuk Pestre, csak kicsit nehéz lenne bejárogatni mindennap. A gyerek érdeke meg az lenne, hogy minél közelebb legyen az ovi a lakóhelyéhez. Egy felnőttnek is nagyon fárasztó bejárni, hát még egy 3-6 éves gyereknek. Persze, ha nem hajlandóak felvenni... Szerintem sem korrekt hogy azért ne járjon oviba,mert tesója van, pont az lenne jó neki, ha egy kicsit gyerektársaságban lenne.

Giga! A Vácra való átjárásban a legnehezebb az itteni vasútállomásig eljutni, és vissza. A múltkor is inkább taxiztunk, mert egy órát kellett volna várni, mig jött volna egy busz...Csak igy egy kicsit drága.
Sikerült vonalzót szerkesztenem, de ez a 20 hét csak körülbelül igaz.

adaka
 
 


Uxi!
A bölcsivel nekünk is plussz gond az álláshelyzet. Nincs hova visszamennem. Én csak azt látom megoldásnak, hogy addig a férjem jön el gyedre, míg állást keresek. :?
Aztán talán egyszer egy szép nap találunk olyan munkahelyet, ahol van céges ovi, bölcsi, mert végtére ha mindketten dolgozunk akkor valamelyik munkahelyhez közel kéne lennie a gyereknek.

Juli

Kép
b.j.
 
 


Sziasztok,
mi minden nap hordjuk őket a hatodik kerületbe, azon belül is két helyre (bölcsi, ovi). Ha mindkettőt nem veszik fel helyben, akkor marad jövőre is az ingázás, csak akkor már egy helyre. Utána már gázosabb, mert akkor a lány már iskolás lesz és nagyon jó lenne, ha felvennék Andrist is itt helyben.

Kérdés! Néztem a Buy Way busz menetrendjét, de úgy tűnik, mintha nem jönne el idáig. Hol lehet rá felszállni? Valahogy ki kellene jutnom holnap az Auchanba autó nélkül, és nem kizárt, hogy egy köhögős gyerekkel.
köszi előre is a válaszokat.
mano20
Dunakeszi
 
 


Mano! a rehabilitációs intézetnél kell felszállni, ott van buszmegálló. A BW-től 13 perc a menetideje, de nem feltétlen szokott pontos lenni.

Úgy láttam, itt a Repülőtéri úton is épülnek a buszmegállók! :D :D :D

Juli

Kép
b.j.
 
 


B.J. Nálunk férj nem jöhet gyedre, mert felkopna az állunk...
Meg 2 éves kor után amúgy sem jár gyed, csak gyes. Beni 2 éves koráig mindenképp itthon maradok, anyagilag mindegy, dolgozom-e, mert a gyed kb annyi, mint a fizum volt. Picit kevesebb, de nem sokkal. De a gyest már megéreznénk.:?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Úgy értettem, hogy ő lenne gyeden, de én dolgoznék..

Juli

Kép
b.j.
 
 


Értettem, mire gondolsz. Csak az a baj , nekem csak ilyen gyed körüli összegű fizura van esélyem, s ha a férjem meg gyeden lenne, abból nem jönnénk ki. :cry:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


De álláskeresés idejére lehet nem rossz megoldás. Mihelyst megvan a munkáltatói, férj húzhatna vissza dolgozni ,a gyerekek meg mehetnének oviba-bölcsibe.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


ti mikor és merre szoktatok sétálni???? eszembe jutott, h séta közben sok másik anyukával összefut az ember és lehet, h épp ti vagytok azok.
Minden esetre az én ismertető jelem :lol: kék fekvős babakocsi nagy felfújós kerekekkel. :wink: nyugodtan szólítsatok le, ha vki látna. Én vak vagyok az utcán egyébként is. :roll:

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!
Ma utaztunk a Buy Way busszal, és azt mondták, hogy 24-tól meg fog szűnni :(

Séta: a mi ismertetőjelünk nyafogó zöld overallos kiscsaj aki haza akar menni... Esetleg beülni a kocsiba. Hihetetlen, mennyire lusta...
Hogy vagytok Enn? Javul már a helyzet? három hónapos kortól ált. kevesebbet sirnak a babák.

adaka
 
 


Szilvi! Remélem, ez a BW busz megszűnést még nem biztos. Nagyon kár lenne! :cry:

A mi babakocsink is kék, piros kabátos anyukával.

Juli

Kép
b.j.
 
 


Enn!
Pont ezen gondolkodtam én is. Már jó párszor voltunk kint úgy, hogy lépésenként "belebotlottunk" gyerekes anyukákba és azon járt a fejem, hogy vajon kicsoda lehet az illető és egyáltalán itt van e a fórumon. Azt már kitotoztam a korábbiakból, hogy Ti kb. hol lakhattok :) Napi szinten jövünk arra szerintem, bár legtöbbször egyedül.

Szilvi!
Az én fiam ugyanez, csak ha minden igaz egy hónappal fiatalabb. De neki is zöld az overállja, és állandóan másik irányba akar menni, vagy megállni, vagy kavicsot macerálni, de semmiképpen sem haladni. Ha elindulunk haza akkor nyafog, hogy séta, ha sétálni indulunk, nyafog, hogy haza. Szerencsére mi a babakocsit már letettük úgy két-három hónapja, bár néha hiányzik, mert a derekam leszakad, ha cipelni kell.
mano20
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!
Nekünk is zöld a szerkónk. :D És kék P.C. a babakocsink. És egy hordó tolja a kocsit. Ááá nem, egyébként nincs nagy hasam (sokak szerint), de azért látszik. Szóval ha ilyen figurákat láttok, támadjatok le nyugodtan.

Kép
Kép
giga1
 
 


Ja, és a kabátom amolyan rozsdás narancs színű 8) És minden nap megyünk szinte a gyógyszertárba meg a cseribe. Csillesz????? Rég nem voltál, gondolok rád mindig, ha ott ácsorgunk a bolt előtt.
Tudtátok h a gyógyszertárban az egyik nőci erőemelő volt???? :lol:

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

Mi kevesebbet sétálunk itt, bár szoktunk, de az ovi miatt majdnem minden nap Káposztáson vagyunk és akkor már ott játszózunk, jó időben, mert ott legalább van játszó és játszóház. :oops: :wink:
De én is szoktam agyalni, ha látom a sétáló anyukákat, hogy nem ismerem-e a babanetről. :wink: :wink:
Mi kék dzsekis + vajszínű sapkás kisfiú és fekete kabátos anyuka pár vagyunk, babakocsit már nagyon rég likvidáltuk. Dani is néha egyet előre, kettőt hátra ütemben megy, kavicsokat dobál, de nem nagyon kell cipelni. :wink:

Ez a busz ügy engem is érdekelne. Bár van két autónk, de vészhelyzet esetére, ha az egyik elromlik, vagy simán bkv-zni, mert az nagyon szeretik a gyerekek. Az Auchan, Buy-Way jó célállomás is. :) Régen Káposztásról is mindig buszoztunk az Auchanba.

Uxi,
Káposztáson sincs hely az ovikban. Danit is - ha - azért fogják felvenni, mert Beni 4 éve oda jár és állítólag van 1-2%, akiknek nem kötelező körzetes lakosnak lenni.
Szerintem is a legjobb megoldás, ha a gyerek a legközelebbi óvodába jár, kérdés, hogy felveszik-e. Még talán 4 éves korig nem gáz otthon, ha van kistesó, de utána már nagyon fontos az ovi, a gyerektársaság, a pedagógus általi életkornak megfelelő fejlesztés.
És már GYES-t kapok. Megérezzük rendesen. Eddig max GYED-et kaptam. Na, mindegy, a lényeg, hogy itthon tudok maradni Danival. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Benianyu, nekem is az a bajom, hogy attól, hogy itthon vagyok a kistesóval, még ugyanúgy szüksége lenne társaságra, meg korának megfelelő foglalkozásra. Én ezeket nem tudom neki megadni.

Giga1 boldog szülinapot Lilinek!

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


BOLDOG SZÜLINAPOT LILI!!![/img]

Kép
Kép
mese80
 
 


Mi is kívánunk boldog első születésnapot Lilinek!

Juli

Kép
b.j.
 
 


b.j. írta:Mi is kívánunk boldog első születésnapot Lilinek!


És mi is :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Nagyon szépen köszönjük a köszöntéseket!!! :lol:
Majd jövőhéten teszek fel képeket, ha kértek... :wink:

Kép
Kép
giga1
 
 


giga1 írta:Sziasztok!
Nagyon szépen köszönjük a köszöntéseket!!! :lol:
Majd jövőhéten teszek fel képeket, ha kértek... :wink:

Kérünk :)
Vendég
 


Kép Mindőtöknek Boldog Karácsonyt, Kellemes Ünnepeket kívánunk! Juli

Juli

Kép
b.j.
 
 


Bejgli-hal-töltött káposzta-evős, fenyőfa-felgyújtós, elérzékenyülős, nagyitól kötött sapkájának örülös, forralt borból sokat megivós (attól berugós:-))

Kellemes Karácsonyt kívánunk!!!!



Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

Nagyon boldog, békés karácsonyt!!!

Kép
Kép
mese80
 
 


Mi is boldog születésnapot kívánunk Lilinek! :) (kicsit megkésve) :oops:

és

BOLDOG KARÁCSONYT MINDENT TOPIKTAGNAK ÉS CSALÁDJÁNAK!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Lilinek és Hannának is boldog szülinapot!

Mindenkinek Nagyon boldog ünnepeket kivánunk!

adaka
 
 


Sziasztok!
Látom mindenki karácsonyozott, és senki nem volt a neten. :wink:

Képzeljétek!
Diétáznom kell. 175 grammos diétára vagyok fogva. Igazából nem értem, hogy miért. Ma voltam a kórházba vérvételen. Az éhgyomri vércukrom volt 4,3. Utána kellett a zsömlét megennem és másfél óra múlva újabb vérvétel. Az lett 4,8. Elvileg ezek normál értékek, nem?
A 175 gramm szénhidrát meg annyira molyfing nekem, hogy csak na. Ma egész nap éhezem. Nem tudom, hogy hogyan fogom kibírni ezt így szülésig. És miből lesz energiám magához a szüléshez... :( :?:
Természetesen nem kockáztatnám Bulcsú egészségét, ezért ha kell akkor tényleg éhezem februárig, de így meg le fogok fogyni. Ennyivel én nem lakom jól. Vagy ha nem is fogok fogyni, hízni már tutira nem fogok semmit... Ha azt vesszük eddig 6kilót szedtem fel. Az semmi. Ez szinte csak a gyerek, a magzatvíz, a lepény meg az apróságok...

Teszek fel néhány képet a csaj szülinapjáról, meg a karácsonyunkról.

Ez volt a szülinapi tortája. Életem első tortája is egyben. Nagyon finom lett. Vakondtúrás a neve. :-)
Kép

Ez már kevésbé lett jó, de a lány imádta szétmarcangolni. Kép

És a karácsonyi képek: Kép

Kép

Kép

Emese!
Mi a helyzet a 12 hetes uh-gal? Sikerült elintézni?

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok :)
giga: nagyon csinos kismami vagy ám :)
A doki mondta, hogy diétáznod kell? Én terhesség alatt 9 kilót híztam, de ebből három az utolsó hónapban jött fel (túlhordtam Zsófit, a végén minden nap Nutellát ettem már, hogy hátha ma szülök, és kell az energia :lol: )
A kiscsaj meg tündéri, nagyon szép, és nagyon jók a képk! :)
Vendég
 


Szia Ági!

Igen sikerűlt elintézni, már írni is akartam. Köszönöm szépen a segítséget!!! Igaz az aszisztens csajszi majnem hazaküldött, jöjek vissza ha van időpont, de a dokki nagyon kedves volt. Nagyon sokat humorozott. Dr. Szabó László azt hiszem.Minden rendben volt, CRL 52 mm, NT 1,7 mm.
Nagyon aranyos a Lili a fotókon, majd én is rakok fel Hannusról.

Kép
Kép
mese80
 
 


Emese!
Nagyon örülök, hogy segíthettem!
Szabónál szültem én is Lilit, ő a fogadott orvosom volt.
Bár most nem szeretnék senkit fogadni, inkább csak szülésznőt, de nem mertem megmondani neki... Béna rudi vagyok ám az ilyenekben... :oops: :?
Örülök, hogy minden rendben van! Gondoltam is, hogy ha csütörtökön mész, akkor biztosan ő fog megvizsgálni, mert ő rendel olyankor. :wink:

Kép
Kép
giga1
 
 


Panndi!
Köszönjük a dícséreteket a lány nevében is! :wink: :lol:

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga! Én 18 kg-t szedtem fel Botival, és az utolsó 2 hónapban már sómentes diétára fogtak, annyira vizesedtem (nalam azzal volt gond, nem a cukorral), vagy 3 hétig tartottam is, de nem volt semmi változás, így aztán ugyanúgy ettem, mint előtte, aztan 25-öt leadtam. Bar nem vagyok orvos, azt tudom, hogy sok doki azonos véreredményekről más véleményen van, szval szerintem se koplalj!

Nem bírtam megállni, én is teszek fel 2 képet:
Kép Kép

Juli

Kép
b.j.
 
 


Mindenkinek Sikeres Új esztendőt!!!! :)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!
Kívánunk mindenkinek boldog új esztendőt!


Giga, ezt a diétát én sem értem. A cukrod normális, alig híztál. Hú, én le sem merem írni, mennyit híztam, főleg Benivel.:oops:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 



Sziasztok!

Nagyon boldog új évet kívánunk!!
Gyönyörű volt a tüzijáték körülöttünk...kár, hogy másnap a romok még mindig a helyszínen hevertek...nagyon rondította a képet.

Akartam már írni, hogy karácsony előtt amikor megpróbáltunk kisétálni a temetőig a gyerekekkel, összefutottunk három szülővel... Az érdekesség ebben csak az, hogy a három szülőből kettő (egyik szülőpár volt, másik csak apuka) is ikerpárral volt. Na erre mennyi volt az esély? :) Lehet, hogy valaki közületek volt az egyik... :) De olyan hülyén nézne ki, ha minden anyukától megkérdezném, hogy fórumozik e....

Remélem a ti gyerekeitek élvezik a havat....Enyém még annyira sem hajlandó közlekedni, mint eddig. Hirtelen rátör minden fájdalom, de ha felveszem, már sehol nem fáj... :)
mano20
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!
BUÉK Mindenkinek!
Remélem nem viselte meg a gyerkőcöket az éjféli csinadratta. :wink:
Lili vígan átaludta szerencsére. Mondjuk felénk nem volt nagy durrogtatás...

A diétát egész jól bírom, már kiokosodtam valamelyest. Így már nem éhezem. És inkább betartom, minthogy miattam legyen valami baja Bulcsúnak. 7-én úgyis megyek majd a kh-ba, és akkor majd megkérdezem, hogy miért is kell nekem ilyen szigorúan venni ezt az egészet... :?

Kép
Kép
giga1
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: