Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nem sok időm van mostanában, és ahogy látom, mindenki más is eléggé elfoglalt belátogatni ide..... Szombaton a Népházban családi nap, de. és du-i programokkal!
És +1 jótanács: Nyírfa közelébe ne építs utat, kocsibeállót és házat!
+1 kérés: légyszi írjon már valaki valahol valamiről (azaz haladjon a topic)!
oerika
 
 


Sziasztok!
Bocsi,hogy így eltűntem,de építkeztünk,és még most is azt tesszük,bár már a vége felé járunk.
Sajnos volt egy-két rossz tapasztalatunk a házzal és egyebekkel kapcsolatban,de ez hosszú és valószínű mégegyszer nem fog előfordulni...remélhetőleg.

Nem is tudtam,hogy ennyi program van itt Tahitótfaluban.A zenebölcsi engem is érdekel.Kaphatnék róla infókat?Nem nagyon tudom hogy is működik.Kép

Próbálok majd gyakrabban jönni!
Orsi
orsi21
 
 


Szia Orsi,
Zenebölcsit minden kedden 1/2 11-kor a Sportpályánál (Tótfalu) lévő aerobicteremben (emelet) tart Forrai Judit(zenepedagógus), 10 alkalmas bérlet ára 4000 Ft, egyébként pedig alkalmanként 600 Ft. Mondókák, énekek, mozgás, ritmushangszerek, bábokkal, klassz hangulatban (ici-pici babák is nagyon élvezik) Szeretettel várunk, GYERE!
Házépítés ügye is érdekel, mi 2001-ben építkeztünk, szívesen megosztom veled a jó és rossz tapasztalataimat.
Többiek, hol vagytok?
Mikulás buli érdekelne valakit? Mert akkor s.o.s. megszervezhetnénk.... Még van pár nap. (Ez csak most jutott az eszembe, de hívjatok, vagy írjatok, ha van ötletetek : 06-70-6142359.)
Sziasztok
Erika
oerika
 
 

 
 

Sziasztok!

Jár még erre valaki? Én sem írtam ezer éve, de talán érdemes lenne kicsit felpezsdíteni a topikot.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szia Szirom!
Én is csak téblábolok itt a neten, és eszembe jutott ez a topic. Igaz, jobb lenne, ha aludnék, mert van kb 60.000 óra alváshiányom, de ez a pár perc már igazán nem számít! Kép Ki kell használnom, hogy a mániás fázisomban vagyok...hahaha!
HELLO DUNAKANYAR!!!!! Lassan már március derekán járunk, és ....hóban!
Babák, mamák, még nem hisszük el, de mindjárt itt a tavasz! Én már tervezgetem a jobbnál jobb programokat a csemetének.... Szeptembertől oviba megy (ide Tótfaluba, normál,önkorm.óvoda), és addig is ki szeretném használni a vele töltött időt. Tudtok-e a közelben jó uszodát, ahova ti is betennétek (nemcsak) a lábatokat, és az oktató is türelmes, normális? Ha már én béna vagyok, legalább a fiam ússzon jól. Apuka csak nyáron hétvégeken a Dunában vagy Bp-en hétközben ebédidőbenKépúszik.
Tényleg, még azt sem tudom, hogy a Duna-partra és a vízbe nyáron ki lehet-e menni madárinfluenza veszély esetén, vagy pancsikáljunk (40 cm-es vízben) inkább a kertben?! Ti hogyan készülnétek fel egy esetleges humán járványra?
Írjatok, ha érdekelne benneteket bármilyen babás (vagy éppenhogy baba nélküli) program nemcsak Tahitótfaluban. Ötleteim vannak, meg lehetne szervezni... MOST megyek aludni, holnap zenebölcsi-foglalkozás, gyertek!
Sziasztok!
Erika
oerika
 
 


Szia Erika!

Akkor nagyjából egyidősek a csemetéink? Enyém Miksa októberben lesz 3.

Az az igazság, hogy mi a Dunában eddig sem fürödtünk, és gyanítom, hogy idén sem vállalom be. Amíg dolgoztam, nem volt időm strandolni, terhesen azért nem, mert egyébként is nagyon könnyen összeszedek mindent, babával pedig azért, mert ha nincs ott a szemem minden pillanatban, simán meglóg, és a Duna nem veszélytelen hely. És nem is túl tiszta. A madárinfluenzán még nem gondolkodtam. De a kerti medence elég jól bevált, bár tavaly a szúnyogok megkeserítették az életünket. Nem vagyunk nyavalygósak, de ha egyszerre tízen csípnek, az már sok. A gyereknek meg főleg.
Leányfalun nem jó a strand? Nagyon régen voltam ott. Vagy valamelyik szentendrei szálloda medencéje esetleg. Mondjuk én kinéztem Horányban a Regatta apró medencéjét, de nem biztos, hogy külsősök bemehetnek, és nem csak szállóvendégeket fogadnak. Gyönyörű nagy parkos kert van, elég biztonságosnak tűnik.

Az én Miksám mindjárt 2,5 éves, és októbertől megy oviba, valószínűleg Szigetmonostorra az önkorményzati oviba. Horányban lakunk, én nem szívesen vinném ki a szigetről, és igazából jókat is hallok az oviról és az iskoláról is. Mi is járunk zenebölcsibe, és Miksa nagyon élvezi (és isKép), szerintem nagyon jót tesz neki. Emlegeti folyamatosan, és klasszul tudja a mondókákat, dalokat, néha engem is zavarba hoz. Furcsa, mert csak ősszel kezdett beszélni, most pedig már be nem áll a szája, és iszonyúan jó a memóriája. Egyszer hall valamit a zenebölcsiben, majd itthon kéri, és előfordul, hogy be kell vallanom, hogy nem tudom teljes egészébem, így várnia kell a következő keddigKép

Jó késő van, alvás jönKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok Lányok,
március 18-án, szombaton (HOLNAP) 9-13 óra között baba- és gyerekruhabörze lesz Szentendrén a könyvtárban (Pátriárka u. 7) Gyerekeknek rágcsa és játszósarok! Gyertek el!
Játék is lesz - Duplo, Lego, stb.
szbarbi
 
 


Sziasztok,
bocsanat, hogy idetolakszom, magam is kisgyermekes Anyuka vagyok es legvonalban nem is lakom messze Szentendretol csak a Duna masik partjan. Vaci es Bp. IV., keruleti atadassal vagy kiszallitassal forgalmazunk CHICCO, SMOBY, BERCHET bel- es elsosorban kulteri jatekokat, csuszdakat, maszokakat, homokozokat, medenceket, fa&muanyag jatszoter kombinaciokat, libikokakat, tricikliket, elektromos autokat, stb...stb a bolti araktol kedvezobb aron, garanciaval, kiszallitassal. Ha erdekel Benneteket valami a
http://www.primerimpex.hu
honlapon megtalaljatok a termekeket, irjatok ha kerdesetek merulne fel, szivesen valaszolunk,
sziasztok,
Mariann
Kép
k_mariann
 
 


Sziasztok!
Szirom,
Állítólag márc.15-én megnyitott a fedett uszoda Leányfalun, elképzelhető, hogy megnézzük majd. Jelenleg a tavaszi kerti munkákra kellene koncentrálni, mertha "betör" a nyár, akkor márkéső lesz...

A börze érdekelt volna, de az ország másik felén voltunk ma, tehát mindenről lemaradtam.
A kisfiam egyébként már 4 éves lesz júniusban, és két éves koráig szinte semmit sem volt hajlandó kinyögni, csak annyit, hogy kükü. Ez autót, kocsit jelent. A második szülinapja után 1 nappal elkezdett folyamatosan beszélni, és azóta nem lehet leállítani , ráadásul replay üzemmódban maximális hangerőn van... szóval, néha jól jön egy kis csönd vagy halk klasszikus zene a házban, ami balzsam a fülnek-agynak Kép
A többiekről mostanában nem hallok, hogy vagytok, anyák?
oerika
 
 


Sziasztok!
Új klub szülőknek! 0-14 éves korú gyermekekkel kapcsolatos változatos és érdekes témákat beszélünk meg (gyermekek nélkül)meghívott szakképzett előadókkal (wc-re szoktatástól a válogatós-a-gyerek-témán keresztül drogproblémákig, tanulási zavarok, tehetséges gyerekek, stb.
Időpont: minden hónap első szombatja, 16.30.
Hely: Tahitótfalu, Sportpálya öltöző-épületének emeleti aerobic terme.
Az első alkalommal (Május 6.) témája: "...Gyerünk az oviba be!", felkészülés az óvodakezdésre.
Mindenkit szeretettel várunk.
További információ:
Kerekes Noémi (70)2172861 vagy Marton Krisztina (30)2639612.
oerika
 
 


Sziasztok!

belépnék a körbe két 8 hónapos lányommal. :D Rögtön egy kérdés: nem tudjátok, hol lehet Szentendre környékén bio húshoz jutni?

Köszi, ha segítetek!

Borcsa
bszava
 
 


Sziasztok!

Gyertek el június 27-én, kedden fél 10-re Szentendrére OKOSBABA-szemináriumra! Hihetetlen agykapacitást és barázdáltságot tudunk elérni ezzel a módszerrel a kisbabáinknál, mellyel felnőttkori sikereiket is megalapozzuk!!
Info: www.okosbaba.hu

Egy lelkes anyuka!
szani
 
 


Sziasztok!

Elnézést a zavarásért, de szeretném figyelmetekbe ajánlani honlapunkat,mely reményeink szerint elnyeri tetszéseteket!
Köszönettel: H. Anikó

Dekorációs falfestés nem csak gyerekeknek!

http://www.dekofalfestes.atw.hu/

Kép
falfestolanyok
 
 


Sziasztok lányok,

újonnan csatlakoznék 4 hónapos kislányommal Tahiból. Rögtön kérdezném is, hogy van-e valamilyen ötletetek a babával kapcsolatos programokra. Jelenleg csak a szoptatós klubba járunk, de szívesen mennénk máshová is (nem túl messze). Erika, azt hiszem te írtad anno 1856-ban :) , hogy van néhány ötleted. Szívesen várom!

Írjanak azok a mamák is, akinek hasonló korú gyermekük van! HAHÓ DUNAKANYAR, ÉBREDJ!

K.
klauszka
 
 


Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy ki mit tud tapasztalt a szentendrei bölcsödei ellátással kapcsolatban? szeretnénk majd jövőre menni s jól jönne egy-két info.

Köszi előreis mindenkinek a választ :lol:

"Ember módra élsz, ha igazságosan élsz. Ha minden cselekedeted és szavad alján a szándék van: nem ártani az embereknek" /idézet:Márai Sándortól/
toltottpaprika
 
 


Sziasztok!

...hátha valaki idelátogat, mint én is :wink:

Ősszel költöztünk Szentendrére, kisfiunk születése előtt, Domonkos április 7-én lesz fél éves. :)

Szívesen ismerkednék Szentendrei és környékbeli kismamákkal, anyukákkal!
Van esetleg a környéken baba-mama klub? Tud valaki jó kis turkálókat?

Jó lenne, ha minél többen lennénk!!!!

Töltöttpaprika, sajnos neked nem tudok tanácsot adni! Te nem olyan rég jártál erre! Hol laktok? MIlyen idős gyerkőcöd van?

mindenkinek, minden jót!


Kriszti Kép Domi
krisztimama
 
 


Sziasztok!

Hatamas lett a kép! :( :( :(
Látszik, hogy új vagyok!

Bocsánat, nem akartam a fiamnak ilyen nagy reklámot!

Sziasztok!
krisztimama
 
 


Sehol senki?! :( :( :(

Azért még visszanézek! :wink:

Sziasztok!
krisztimama
 
 


Sziasztok,

Rosszul indul ebben a topikban a működésem, az előbb írt hsz-om küldés közben elszállt :evil:
Na de nem adom fel egykönnyen, szal itt van újra :wink:


Mi - ha minden összejön - a nyáron költözünk ki Szentendrére.
Kár, hogy haldoklik ez a topik, mert nem igazán ismerem a várost, biztos ezer kérdésem lesz majd :roll:

Pl. a Töltöttpaprika által felvetett kérdés engem is igencsak foglalkoztat ...

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Sziasztok :)
Vajon visszanéz még valaki?
Mi is csak kb. júliustól költözünk Szentendrére, jó lenne addig megtudni ezt-azt, babákat, mamákat megismerni...
Az én fiam, Benedek júliusban lesz 2 éves...

Enikő
benci
 
 


Nem nagyon van itt élet, de azért bepróbálkozom egy kérdéssel :roll:

Bölcsivel kapcsolatosan annyit tudtam meg, hogy csak egy bölcsi működik a városban, a Püspökmajor lakótelepen.
Ha valakinek van vele kapcsolatosan tapasztalata, légyszi írja meg!
(Mi talán a jövő héten kijutunk, és megnézzük.)

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Fantasztikus gyermek, baba és kismamaprogramok szeptembertől Pomázon: www.almafagyerekhaz.hu
hannus
 
 


Sziasztok!

Gondoltam csatlakozom, hátha valaki benéz és kialakulhat valami...
Szeptemberben költöztünk Szentendrére, Szamárhegyre, van egy 3,5 éves és egy egy éves kisfiunk.
Nagyjából senkit nem ismerek itt, jó lenne eszmét cserélni babásokkal.
Jövőre tervezem a nagynak az ovit, érdekelne vélemény, melyik jó?
Meg a gyerekprogramok, mivel jó lenne folytatni a tücsökzenét stb., de egyedül nem igazán van kedvem kimozdulni, max. posta-bank-vásárlás amire vállalkozom. Olvastam valami Cseppek Házáról Budakalászon, meg itt is van játszóház az Intersparban (Lovagvár), van esetleg valakinek tapasztalata ezekről? Mazsolajátszón egyszer voltunk a DMHban, de tömeg volt.
Kérdeztétek a bölcsit, egy magánról hallottam, még nekünk nem aktuális, ha valakinek kell, megszerzem a pontos infót.
Andi
vitpet
 
 


Szia Andi!

Újra benéztem, hátha....
Örülök, hogy Te is itt vagy. Mi is viszonylag új lakosok vagyunk Szentendrén, mint feljebb látszik a tavasszal írtam is, de nem nagyon jött senki ismerkedni.
Az én gyerkőcöm 15 hónapos, Domonkos. A pocakomban pedig a kis hugicája, aki február végén érkezik meg közénk. Izgalmas időszak előtt álok!

Merre van a Szamárhegy?
Mi a László-telepen lakunk. Itt van jó kis zenebölcsi, és a Csigabiga Vár sincs messze, ahol szintén jó kis gyerekprogramok vannak. Domival még nem igene lehetett menni, és az elkövetkezőidőszak sem a programoké lesz, de talán majd a tavasszal.

Minden jót Nektek!
Kriszti
krisztimama
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
maci1981
 
 


Sziasztok!

Én régi-új vagyok itt, Szentendrén.Ezt úgy kell érteni, hogy 22 éves koromig itt éltem, aztán beköltöztem a büdös Budapestre.Tavaly októberben visszajöttem egy férjjel és egy Manóval a hasamban :D Manó azóta megszületett (dec.24-én :) )és én repesve várom, hogy kitavaszodjon, Kristóf picit nagyobb legyen és mehessünk jobbnál-jobb gyerekprogramra.Egyelőre azonban nem sok mindenről hallottam.Légyszi, írjátok le, hová, mire érdemes járni, megnézni...Egyelőre csak Szentendrében gondolkodnék, mert nem vagyok autós :?
Előre is köszi a tippeket!
Lina

Kép

Kép
linus
 
 


sziasztok,


még nem írtam ebbe a topikba, most fedeztem fel, hogy létezik.)
Mi Szentendrén lakunk, áprilisra várjuk a kisfiunkat, nagy szeretettel és izgalommal.
Jó szívvel ajánlom mindenkinek, aki babás mamás programokat keres, Pomázon az Almafa gyerekházat.Van baba mama jóga, torna, zeneovi, bölcsi, minden.Én most kismama tornára járok oda, és nagyon szimpatikus hely!A neten megtalálhatóak, almafagyerekhaz.hu.
Akinek van már gyermeke, és esetleg szentendrei, tud nekem ajánlani jó gyerekorvost?Még nem választottunk, mert igazából senki nincs, akit meg tudnánk kérdezni.
Előre is köszönöm,

üdv,
Timi

KépKépKépKép
moti
 
 


Szia Timi!
Szentendrén mindenki Hernádi Emil gyerekorvosra esküszik.De úgy hallottam, rengetegen vannak nála.Nekünk mázlink volt, mert eleve az ő körzetébe tartozunk.(Vasvári lakótelep).Ti merre laktok?
üdv
Lina

Kép

Kép
linus
 
 


Szia Lina,

köszi az infot!Őt már ajánlotta a gyógytornászom is!
Mi Izbégen lakunk, valószínűsítem, hogy akkor ez másik körzet, de a védőnő azt mondta, azt választunk, akit akarunk.)
És hol rendel ez a doktor, akit írtál?vagy mindenki a gyerekrendelőben?vagy van magánrendelése is?

KépKépKépKép
moti
 
 


Szia Timi!
Nem tudom, hogyan vannak a körzetek (bár a Vasi Izbég kezdeténél van), tényleg lehet választani.Szerintem minél előbb beszélj vele.Ki a védőnőd?A doki ugyanott rendel, mint a többiek.Nem tudom, van-e magánrendelése.
Én meg azt kérdezném tőled: Szentendrén jársz gyógytornászhoz?Ha igen, kihez?Nekem is szükségem lenne rá.
Üdv
Lina

Kép

Kép
linus
 
 


Köszi, szerintem akkor beszélnük vele valamikor mostanában.
Igen, járok gyógytornára, már másfél éve, mert egyébként is gond volt a derekammal.Tudok egy nagyon jó gyógytornászt, itt lakik Szentendrén, Parászka Mónikának hívják.Én egyénileg jártam hozzá, kijön házhoz is.Azóta nem fáj a derekam!Ha gondolod, megadom a számát!

üdv,

Timi

KépKépKépKép
moti
 
 


Szia Timi!
Továbbra is érdekelne a gyógytornász: hol "rendel", ha nem házhoz megy ?És mennyiért?(mindkét esetben)Vicces, de nekem egyedül a várandósság alatt volt jó a derekam.Egyszersem fájt, a hátam se.Előtte (és most is) viszont nagyon.

Ki a védőnőd?

üdv

Kép

Kép
linus
 
 


Szia Linus,

a gyógytornászom tart gerinctornát Pomázon, kedden és csütörtökön du.5-től.Azt hogy pontosan hol, és mennyiért, nem tudom, de ha felhívod, biztosan tud segíteni.)Hozzám egyénileg járt, 3000ft volt az óra, ami elvileg 60 perc, de ő nem az a típus, aki az óráját nézegeti, hogy pont annyira jöjjön ki, és egy perccel se tovább, úgyhogy csomószor több ideig tartott, tök jófej.a száma:20/3989583
Ha felhívod,hívatkozz rám nyugodtan.(Jakab Tímea)
Nekem sem fáj a derekam, mióta babát várok, de előtte sem fájt már pont azóta, mióta a Móni tornáztatott.
A védőnőm Horváth CSabáné, pont ma voltam nála, sajnos mi nem a Hernádihoz tartozunk gyerekorvosügyileg, ezt ma tudtam meg.És az Ilike azt mondja, hogy nem is vállal új betegeket körzeten kívül.Meglátjuk, milyen a mienk, még nem ismerem.(Poór dr. lesz az)
Egyébként Te nem az István kórházban szültél véletlenül?

KépKépKépKép
moti
 
 


Szia Timi!
Köszi a telszámot.Amint rendeződnek itthon a dolgok (pontos napirend stb.), felhívom.
Ja de.Az Istvánban szültem Petik doktornőnél.Most kapcsolok, hogy te kerestél ott orvost, ugye?
Na, hát ha érdekel vmi a kórházról, kérdezz :)

Én is ezt hallottam a Hernádiról.Hogy telve van... :( Azért írtam neked.Majd megkérdezem anyukámat (óvónő volt, általában ismeri a gyerekorvosokat) a Poórról.

Szerinted egész évben csak mi fogunk itt levelezgetni egymással?Nincs több szentendrei netes kismama?! :shock:

Kép

Kép
linus
 
 


Sziasztok!

Én is szentendrei kismama vagyok.
Olvasgattam régebben, mikor ide költöztünk, de akkor nagyon nagy volt a pangás, most hogy jöttetek viszont nálam kicsit sűrűsödnek a programok :)
Domi kisfiam hugicája érkezik a napokban, hetekben. Elméletileg febr.22. és 28 között ingadozott a kiírás végig, így majd meglátjuk.
A 2.sz-ún fogok szülni, de sajna semmi tapasztalatom. Esetleg Nektek?

A gyerekorvosunk Poór, és igazából nem az igazi szerintem. Hiányzik a kommunikáció egy szintje, a kedvesség, a bizalom, de a dolgát rendesen ellátja. Fontos a saját tapasztalat, így inkább nem ragozom.
Nála is rengetegen vannak, de azt hallottam, mindenkinél. Szrencsére rengetek a gyerkőc Szentendrén.

Sziasztok,
Kriszti
krisztimama
 
 


sziasztok,

máris hárman vagyunk, ez szuper!mármint, akik írnak ide!.-)
Nem tudom, valahogy Szentendrén nem nagyon gyűlnek össze a kismamák, én ezt látom az itteni kismamatornán is, ami már-már kezd befuccsolni, az alacsony résztvevő szám miatt.
Az Istvánban szülésznőt kerestem, a doktornőm nagyon jó, hála Istennek.Most kaptam már pár nevet, megpróbálok valamelyikkel beszélni.Azt megkérdezhetem, Linus, hogy mekkora szobában voltál?kicsit tartok az ötágyastól......mondjuk, ha összeraknak valami kínaival, vagy ami még rosszabb, c.....al.)hááát.)
Neked egyébként pontosan mi a galiba a derekaddal?Nekem porckorongkopás, túl egyenes gerincvonal, és schcoliosis.)
Üdv Krisztimama, örülünk, hogy csatlakoztál!Gondolom, nagy az izgalom a testvérke érkezésével kapcsolatban!.-)Drukkolunk Nektek.)Az az igazság, hogy a férjem semmiképp nem akarja a Poór doktort, akihez tartozunk, mert amikor még ő gyerek volt, akkor is rossz tapasztalataik voltak vele...úgyhogy most lázasan próbálok valaki mást keríteni....A Hernádit szeretnénk igazából, illetve hallottam még egy nagyon jót , aki csobánkai, őt is megkeressük szerintem.
Ja, egy barátnőm szült a 2. sz. klinikán, semmi negatív tapasztalata nem volt, úgyhogy reméljük, Kriszti, Neked sem lesz.ráadásul ott nagyon jó az újszülöttellátás.
Játszótér van a környékünkön egyébként?A Poór dokiról gondolom, hogy Te is errefele laksz, mint mi.A kisfiad mennyi idős?

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok,

Nagyon örülök, hogy kezd összeverbuválódni a társaság, régebben én is be-benézegettem, de akkoriban semmi élet nem volt erre sajnos :( Pedig jó lett volna tapasztalatokat gyűjteni, mert mi is csak októbertől vagyunk szentendrei lakosok :)

Mi is Izbégen lakunk, de még mindig nem igazán ismerem a környéket, leginkább csak estefelé érünk haza. Én már dolgozom, a fiam iskolában, a kislányom bölcsiben van napközben. Egyelőre még Óbudára járnak - onnan költöztünk -, nem írattam át őket, nekem úgyis útba esik jövet-menet. Gondolkozunk rajta, hogy 4. osztálytól keresünk egy jó sulit Szentendrén, illetve, hogy az ovit is ott kezdjük majd.

Védőnőt honnan lehet megtudni hogy kihez tartozunk??? Tervezgetjük hármaskát, lehet, hoyg hamarosan szükség lesz rá :wink: :lol:

Kriszti: Visszaolvastam, hát nem sokat vártatok a 2 gyerkőc között. Én nyuszi vagyok, nem mernék ilyen kis korkülönbséget bevállalni :roll:
Drukkolok a hugihoz, hogy könnyen érkezzen! Ne felejts el értesíteni bennünket :wink:

Moti: Hanyadik hétben jársz?

Igyekszem gyakrabban jönni :wink:

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Ez nagyon vicces, szinte mindenki izbégi közülünk?.)
Mi a Puskin utcában lakunk egyébként, nem tudom Vanillka, hogy Ti melyik részen, de szerintem ugyanaz lenne a védőnőnk.Horváth Csabáné, Ilike, nagyon rendes néni.Ha felhívod a védőnői központi telefonszámot, ott azonnal meg tudják mondani egyébként, hogy kihez tartozol!A számuk:26/311-943
Én a 32.hét végén járok, mivel első baba, nagy az izgalom.)És úgy érzem, csak úgy röpködnek a hetek.)Dehát Ti már tudjátok, miről beszélek.)
Édesek a gyerkőcök, mindegyikőtöknél.)
Bölcsiben, oviban, iskolában még nem vagyok otthon, talán a többiek tudnak tippeket adni.)Az tuti, hogy Izbégen van ovi is, és iskola is.A férjem anni idejárt, akkor még nagyon jó volt, nem tudom, most milyen.
Én magam is csak két éve lakom itt, csak a férjem "eredeti" szentendrei.)Hamar megszoktam, hiszen gyönyörű hely, és világéletemben családi házba vágytam, részben azért, hogy lehessen kutyám.)


nos, mára jóéjt mindenkinek,

remélem, írtok majd még.)

üdv,
Timi

KépKépKépKép
moti
 
 


Moti: Ismerős érzés ... amilyen lassan döcögnek a napok az elején, olyan gyorsan telnek az utolsó hetek :) Nektek már tényleg nem sok van hátra, de azért drukk, hogy minél tovább kihúzzátok egyben :)

Köszi a telszámot, gyorsan fel is írom :)

Fogalmam sincs, hoyg melyik a Puskin utca, de mindjárt megnézem egy térképen :wink: Mi a Kisforrás utcában lakunk.

Remélem a többiek majd írnak suliról/oviról is, jó lenne időben tájékozódni. Mondjuk a szavazásra kaptunk már "idézést", és az általános iskolába kell mennünk, így azt legalább meg tudom nézni, hogy milyen kívül-belül. Persze nem ez a legfontosabb, hanem a tanári gárda.

Tegnap a szomszédunktól megtudtam, hoyg gyerekorvosilag mi is dr. Poór-hoz tartoznánk, de nincs róla semmi infóm. :roll:

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Moti: Megnéztem, ti nagyon közel vagytok hozzánk :) Ha jól néztem, akkor felétek a Szentlászlói vége felé az Y elágazásnál (ahol a telefonfülke, meg a szelktív van) balra kell tovább menni, felénk meg még egyenesen felfelé :wink:

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Vanillka,

én még amit tudok oviról/bölcsiről, hogy a belvárosban van a Szent András Katolikus ovi és általános iskola.Azt nagyon dícsérik, egy barátnőm két lánya is oda jár(t), az egyik mostmár a Ferencesbe, de ott elég jók a tanárok.Az itteniről azért hallottam olyat, hogy nem olyan már, mint régen.Mármint az izbégi.De persze jobb lenne olyantól infot gyűjteni, akinek mostani tapasztalatai vannak.Talán majd a védőnő!
Poór dokiról én annyit tudok, hogy a férjem semmiképp nem szeretné őt....és a védőnő se nagyon ajánlgatta...úgyhogy mi most próbálunk mást találni.ha ráakadunk a megfelelőre, majd szólok, ha gondolod.)
Pici lányodra ki vigyáz amíg dolgozol?A Hanna az egyik kedvenc lánynevem.)Ha lányunk lenne, lett volna rá esély, hogy így nevezzük el.)


szép napot mindenkinek,

Timi

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!
De jó, beindult a topic?! :)
Moti!
Az Istvánban (bármennyire lobbiztam a szülésznőmnél a 3ágyasért) egy ötágyasba kerültem.Hát, elég rossz volt. Én is rettegtem, hogy majd lesz a szobában roma anyuka, akihez az egész család egész nap bejár...Megúsztam, de influenzás anyuka feküdt mellettem, akinek az influenzás pasija bejárt köhögni :evil: Ilyenkor kivonultam a babócámmal a folyosóra.De 3.napon már bőgtem az idegtől.és hát én bent töltöttem az egész karácsonyt, mivel Kristóf szenteste született :D Amúgy aludni nem tudtunk, folyton sírt valakinek a babája.A 3 ágyasba állítólag a császárosokat rakják.

Vanillka!
a Szentendre és Vidéke című újságban épp olvastam egy sorozatot, amiben bizonyos kérdések alapján a szentendrei sulikat hasonlítják össze.Persze ezeket meg kell nézni szemlyesen, csak ez is elárulhat pár dolgot...

Kép

Kép
linus
 
 


Timi: Aliz bölcsiben van napközben, szerencsére nagyon szereti :D

Linus: Húúúú ez borzasztó lehetett :evil: A Margitban ilyen szempontból (is) nagyon jó volt, mert ott a rooming-os szobák mind 3 ágyasak voltak, és semmilyen hozzátartozó nem mehetett be még a folyósóra sem! Volt egy szoba, ahova be lehetett tolni a babát, a rokonok ott megnézhették :) Max. 2 család lehetett ott egy időben. Nekem nagyon tetszett ez a megoldás, igaz sokszor várni kellett, mert nem mindenki tartotta be, hoyg max (asszem) 15 percet lehetett bent lenni :?

Köszi az infót :) Ez az újság ingyenes, vagy venni kell? Hol lehet hozzájutni? Sajnos ide hozzánk semmilyen szórólap nem jut el :?

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Linus,köszi az infot, vicces, de nem is a szüléstől félek, hanem ettől az 5 ágyas szobától leginkább.....nem értem, hogy ha az ember fizetne is, miért nem alakítanak ki több 3, ill. 1 ágyas szobát......persze én is próbálkoztam már a doktornőmnél is, de ő is tehetetlen.....csak a hírességeknek tudják előre befoglalni az egyágyast...(pl:Várkonyi Andrea)Úgyhogy, vagy sztár lesz belőlem még áprilisig, vagy marad az 5 ágyas.)egyébként most komolyan, nem értem, hogy a látogatókat miért nem a folyosón fogadják?én nem szeretnék szoptatni még a tulajdon apám előtt sem, nemhogy idegenek előtt.....az influenzás dolog meg elég gáz...és hyagták volna, hogy Te is elkapd, meg a babád?????nem csodálom, hogy sírtál....
én is pont ezt az újságot akartam ajánlani, Vanillka, a hétvégén vettünk egyet mi is.a közértben is lehet kapni, a Szentlászlói úton.Szerencsés a kislányod, hogy találtatok jó bölcsit neki!.-)Kevés van belőlük, minden ismerősünk mondja....
ja, és találtam még valamit, ha esetleg Benneteket is érdekel, babaúszás:www.babalaguna.hu
nagyon vicces, mert itt van Izbégen, tőlünk pár utcányira, és ezt is egy helyi újságból tudtam meg. :D

KépKépKépKép
moti
 
 


Köszi csajok az újságos tippet :) Holnap le is zavarom apát, hoyg gyorsan szerezzen be egyet :D

Timi: Na erről a babúszásról én sem tudtam eddig, pedig tőlünk is két nagyobbacska köpésre van :oops: :o :shock: :D
Sajnos minket már nem érint, hacsak nem majd hármaskával :lol:

Még egy kérdés: Ti tudtok arról valamit, hoyg szentendrei lakosoknak lehet kérni az önkormányzattól parkolási kártyát, és akkor ingyen lehet parkolni a belvárosban??? Tegnap valami ilyesmit hallottam egy ismerősömtől, de semmi konkrétumot nem tudott mondani ezzel kapcsolatosan :?

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


A szentendrei parkolási téma az egy vicc.......
eddig úgy volt, hogy onnantól kezdve, hogy ide fizeted a súlyadót, a csekkel be kellett menni a városházára, és ott adtak egy parkoló kártyát, ami úgy nézett ki, mint az általános iskolákban az óra, aminek 2 mutatója van, és azon tanítják a gyerekeket.Kemény fél órát kaptál alkalmanként ingyen, amit úgy ellenőriztek, hogy bejelölted az óramutatóval, hogy hánykor parkoltál le...és ehhez minden fél évben ki kellett váltani az érvényesítő matricát.
Idéntől viszont behoztak valami chipes rendszert, ami úgy néz ki, mint egy bankkártya (még nem váltottam ki, mert épp el szeretném adni az autómat)), és évi 5500ft feltöltöttséget tartalmaz, amit a parkolóóráknál kiválthatsz......kemény!főleg, hogy iszonyú magas itt a súlyadó...nekem egy kis renault-om van, és amíg Budapesten voltam bejelentve, 3000ft-ot fizettem érte, itt meg 8000/fél év, és még parkolni sem lehet cserébe....enyhén szólva vicces.főleg, hogy majdnem 300ft egy óra.)Welcome Szentendrén.)

KépKépKépKép
moti
 
 


No igen, a parkolás körüli herce-hurca az egyik állandó téma az említett szentendrei újságban.Egyébként a Szentendre és Vidéke önkormányzati lap(ami mindent dícsér), az Új Szentendrei Hírlap pedig a fikázó újság.Én mindig megveszem mindkettőt és így kiderül az igazság :D Igen, hát ennyi ideje van egy kismamának :D
A mi kocsink BP-re van bejelenteve, ezért nem tudom, pontosan hogy van itt...de Timi abszolút részletességggel leírta.

Én már kértem e-mailen infót a babalagúnás csajtól, de nem válaszolt.Szívesen vinném majd Kristófot, de azt hallottam, a "hideg" víztől elapadhat a tej.Ti hallottatok erről valamit?Ez csak rémhír?

Kép

Kép
linus
 
 


Timi: Köszi a parkolásos infót. Hát ezek szerint nem túl rózsás a helyzet :(
A súlyadó üggyel meg rámhoztad a frászt! Kíváncsi vagyok, mennyit fognak nekünk megállapítani.

Ezután már szerintem mi is mind a 2 újságot begyűjtjük, hogy lássuk mi a helyzet.

Linus: A hideg víz valóban apasztja a tejet, aki már nem akar szoptatni, annak pl. hideg vizes borogatást ajánlanak.
De ... nem hiszem, hoyg a babákat olyan hideg vízben úsztatnák, ami gondot okozhat. Ha gondolod, rákérdezek a másik topikon, ott több anyuka is jár/járt babaúszásra, biztos több infójuk van a témában.

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Linus, jogos a kérdés, amit felvetettél a hideg vízzel kapcsolatban.-)Nekem ugye még nincs saját tapasztalatom, de szinte minden barátunk járt babaúszásra, és akinek volt teje, annak azután is volt, akinek meg nem, annak meg később sem lett.Szóval nem hiszem, hogy ilyen következményekkel járna az úszás.Persze orvos nem vagyok.-)Nálunk meg eleve a férjem szeretné majd úsztatni Boldizsárt.-)Érdekes, amit írtál a két újságról, majd meg is nézem őket mindjárt jobban.)Eddig csak néha néha olvastam bele.
Vanillka, a súlyadó miatt ne aggódj, mert valahogy úgy állapították meg az összegeket, hogy a kis autókra szinte majdnem annyit kell fizetni, mint a nagyokra.és egyébként csak akkortól kell fizetni, ha a tárgyi év jan.1-től már ide voltál bejelentve.De tudják ők azt maguktól, én sem jelentkeztem senkinél, mégis küldték a csekket, ahogy esedékes lett.)
Linus, megkérdezhetem, Neked ki volt a szülésznőd az Istvánban?Ismered esetleg Hajdú Barbit?


üdv,
Timi
moti
 
 


Lányok,

új info, a mai újságban olvastam, hogy mégiscsak kapunk ingyen parkolást Szentendrén.)Be kell menni a városházára, ha ide fizeted a súlyadót, a csekkel, és adnak valami kártyát, amivel parkolhatsz.A kiemelt turista övezetben (Duna part) nem, de egyébként igen.)
Szokatlan, hogy valami pozitív irányban változik!.-)



üdv,
Timi

KépKépKépKép
moti
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: