Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hajni!

A szentiváni tanítványomtól hallottam, hogy azon a játszótéren, ahol voltunk, a fiatalok kábítószereznek is nem csak cigarettáznak. Így viszont veszélyessé válik, mert egy fertőzött tű, amit a gyerek felszed, és máris egész életre elkapja a Hepatitist stb.
A másik játszótéren mi a helyzet nem tudod?

Évi
kreisz éva
 
 


Sziasztok!
Évi!!
Hol nem kábitószereznek??? :shock: :shock: :shock: Ennyí erővel sehova se mehetnél!Én például nap mint nap megyek Kíráért a suliba ahol ugye ott a suli elött (Vásár-tér)a tér,hát kérlekszépen Miron ott szokott szaladgálni a fűvön a bokrok között,több másik kisgyerekkel egyetembe.És elmondom neked,hogy nem egyszer ott szívtak a "fiatalok" az orrunk elött. :x :x :x A Vörösvári játszótereken se csínálnak különb dolgokat sőt...még egyebeket is! :shock: :shock: :shock: És,hogy tovább fokozzam itt a dolgokat voltunk az Illuska-forrásnál kirándulni,hát mit ne mondjak szép látvány volt! :shock: :shock: Tele fiatal támolygó motorosokkal. :cry: :cry:
Ez ellen nem tudsz semmit csínálni,sajna a mai fiataloknak nincs semmi szorakozási lehetöségük a környéken,nincs egy hely mint régen a "kuli" nekünk ahol összegyültünk.Most minden olyan helyen ahol van pad és kicsít eldugottabb (nem a főuton) helyen van,hát ők ott "rosszalkodnak" :evil: :evil: :evil:
A kábitószer meg ugye nevelés kérdése is,én ugy tervezem,hogy összegyüjtök olyan filmeket cíkkeket ami arrol szól milyen tragédiák történhetnek ha..ezt megmutatom a gyerekeimnek.Ha ezek után mégis rászokik,az ellen már nem tudok mit csínálni.Nem tarthatom őt otthon a vitrinbe,sőt a baráti társaságát se választhatom meg neki.Ami ugye nagyban befolyásolhatja őt,mármint egy rosszul választott baráti társaság.
De sajna elég sok olyan szűlö van akik ezt tabutémának veszik és nem beszélnek a gyerekkel róla,nem ilyesztenek rá,nem ismertetik az esetleges következményeket,igy persze a gyerek ha ki is probálja akkor csak az lesz benne,hogy hú tényleg milyen jól érzem magam tőle.
Tudom,hogy egy pár hónapos (éves)gyerekkel ezeket mind még nem tudod mebeszélni,arra az esetre pedig csak azt tudom tanácsolni,hogy a játszotéren is néz körbe mielött szabadjára engeded majd a gyereket de azután is legyen rajta mindig a fél szemed! :lol: :lol: :lol:
Más téma:
Hajni Aposom már köszi jobban van mármint ahoz képest ahogy volt.Ma hazajött a korházbol.Van neki egy szívizom rendelenessége,és még ráadásul a tüdején is találtak valamit! :shock: :shock: :shock: Enni alig eszik,csontsovány ami makacssággal is társul,ugyhogy sajnálom is szegény sogornőmet,mert tudod ők laknak vele.Az a baj,hogy akarni se akar,innentöl kezdve nekünk már nincs mit tennünk,eröszakkal nem lehet senkit rávenni semmire.Majd csak lesz valahogy!
Sancsí!
Én büszkélkedhetek rendes férjel!! :P :P :P Soroljam?? :lol: :lol: :lol:

-utálja ha elé rakom a kaját,ő szed magának és melegiti ha kihült.
-ugyanez kávénál,sőt ő csinálja az enyémét is :lol: :lol: :lol:
-vacsorát általában ő csínál
-wc deszkát visszarakja
-kádat leöbliti fürdés után
-hétvégén porszivoz,és ebéd után ő mosogat
-számitógép körüli kuckoba ő szokott portalanitani
-ha nem vagyok otthon akkor a ruhákat is kilogatja a gépböl ha benne maradt
-elviszí a gyerekeket néha,és közli,hogy akkor most pihenjek
:lol: :lol:
-wc-fürdő ablakot nem érem el ő szokta pucolni Mindezek melett állandoan kertészkedik,barkácsol stb...
Na jó ennyí,nem fényezem itt tovább,de tényleg sokat segit már ha éppen nem dolgozik. :twisted: :twisted: :roll: :roll: Neki ez természetes igy nevelte anyukája.Aposom a mai napig minden háztartási munkát egyedül csínál a mosáson és vasaláson kivül.Sogornőmre csak a függöny felrakása vár azt ugyanis nem tudja Aposom szépen visszatenni.
Na jó azért Gábornak is vannak hülye dolgai pl itt a számitógép fotel mindig tele van a ruháival,mert ő mindig "csak fél orát volt rajtam" címszóval,íde akasztja és nem dobja a szennyesbe.Szóval ezen még csíszolnom kell. :wink: :wink: :wink:
Most viszont mennem kell,mert alszanak a gyerekek,ugyhogy gyorsan vasalok! :( :? :? :?
Szép napokat!!
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap már írtam, de mielőtt elküldtem volna, Aisa egy gombnyomással törölt mindent, és már nem volt kedvem újra nekiállni begépelni. :oops:

Sancsi!
Szerintem is nagyon jó helyzetben vagy, hogy így vissza tudsz menni dolgozni, és közben Enéh is jó helyen van. :lol: Nem hinném, hogy gond lesz, nem fognak kirúgni szerintem, csak nem olyan bunkók a franciák sem. :wink:
Hogy segít-e nekem a párom a takarításban, rendrakásban? Hát néha-néha bevállalja a porszívózást és felmosást, de ez mostanság egyre ritkábban van. :cry: Mást nem igazán csinál, de ha ezt tényleg megcsinálja, nagy segítség nekem. :lol: Magától persze nem jut eszébe, kérni kell rá! :) De hát ne legyek telhetetlen, nem igaz??? :wink: :roll:
Sajnálom, hogy konkrét nyaralást most nem tudtok betervezni férjed munkahelye miatt. De a hosszú hétvégék is jók, főleg ha többet tudtok belőle csinálni majd. :)
Legalább megtérül a távollét? Fizetik a túlórát is neki?

Évi!
Hát én így konkrétan erről sem tudtam, hogy ezen a játszótéren mi folyik. :shock: Beszéltünk is róla, de hát az ember honnan tudhat bármit is biztosan? Mondjuk ennyi erővel egyik játszótérre sem mehet biztonsággal az ember, mindenhol előfordulhat ilyesmi. Én szoktam figyelni, hogy Aisa mit vesz fel, mihez nyúl hozzá. Tűvel, vagy olyasmivel még nem találkoztam, ami valóban arra utalna, hogy drogoznának ott. Egyébként szerintem a fiatalok körében inkább az orrba felszívós, tablettás drogok vannak elterjedve, szerintem nagyon kevesen szúrják magukat itt a környéken. De lehet, hogy ezt csak az én naívságom mondatja velem. :shock: :roll: :?

Andi!
Tessék jönni! :wink: :lol:

Nekünk ma van a nagy napunk, hogy megyünk vacsizni. :lol: :lol: Már úgy várom, jó lesz egy kicsit kikapcsolódni, és beülni beszélgetni valahová. Még pocakos voltam, amikor utoljára így elmentünk vacsizni kettesben. :roll: :?
Nővérem átjön majd, és segít anyunak a fürdetésben, és azt találta ki anyum, hogy majd nála lesz a fürdetés és megpróbálja ott elaltatni Aisát. Ha elalszik,akkor egész éjjelre ottmarad vele. :roll: Kíváncsi vagyok, hogy fog működni. Jó volna tényleg kipróbálni, később ha bármi van, akkor tudjuk, hogy elvan mamánál is.
Itt éppen most készül leszakadni az ég! Gyors el is küldöm, nehogy leessek a netről közben és megint elszálljon minden!

Aisa és Hajni
odex
 
 

 
 

Andi!

Bocsi, megelőztél egy perccel! :lol: :lol: :wink:
Szóval otthon "lustálkodsz" :):):)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Andi!

Gyors reagálok még neked is! :)
Egyetértek azzal amit a kábítószerezéssel kapcsolatban írtál. Ennyi erővel ki sem tehetjük a lábunkat az utcára a gyerekkel, mert mindehol veszély leselkedik ránk. :roll:
Apósodat sajnálom, és tapasztalatból mondom, hogy ha ő nem akar meggyógyulni akkor sajna nem is fog. :cry: Apun is sokszor azt láttuk, hogy ő már feladta, nem akarja tovább csinálni, és nem is maradt utána már köztünk sokáig. Sokat számít, hogy a beteg hogy áll a dolgokhoz. Ha van motíváció, és élni akarás benne, akkor még a komoly betegségek is leküzdhetők szerintem. Remélem, nem rosszindulatú daganatot találtak a tüdején....Ugye, nem????
Kicsit ismerem a Gábort, de nem gondoltam volna, hogy ilyen "házitündér" is! :):) :wink: Csak irígykedni tudok, főleg a vacsorafőzés miatt! :) :wink: Én még csak ötletet sem nagyon kapok tőle, hogy mit szeretne enni. Rántott hús-rizibizi a válasz mindig. Pont tegnap mondtam neki, hogy egyszer jól kicseszek vele, és egy hétig azt fog kapni ebédre és vacsorára is. Mit szólna vajon???? :wink: :lol:

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Ha már említettétek az Iluska forrást: hol van és hogy lehet oda eljutni?

Köszi: Évi
kreisz éva
 
 


Szia Évi!
Hát ezt bonyolult leirni,de mi már mentünk ligetröl is ott a nagy kanyarnál kell felmenni az uton és végig egyenesen.És állitolag a Kápolna utca (Vásár-téri suli mögött) végétöl is oda lehet jutni,arra állitolag jobb menni.Holnap mi onnan megyünk.Már ha megyünk,ugyanis Kíra uszásra szavaz,inkább oda menne.De majd este még eldönti! :twisted: :twisted: :roll: :roll:
Most rohanok,mert most jöttem melobol és szalad a lakás! :lol: :lol:
Szép hétvégét mindenkinek!!
Vendég
 


Sziasztok!!
Hol van mindenki???Csak nem nyaraltok??
Vendég
 


Ujra én!! :lol: :lol: :lol:
Katasztrofa mostanába ez a babanet,nem akartam az elöző hsz-t elküldeni nem tudom,hogyan síkerült. :shock: :shock: :shock:
Szóval akkor nyaraltok??Mi idén hanyagoljuk ezt a témát ugy néz ki,ugyanis tegnap volt ítt az ács árajánlatot adni aztán hát kicsít ledöbbentem.Külsőzni fogunk szigeteléssel,széldeszkázással,két új tetőablakkal,hát mit ne mondjak a gatyánk is rámegy.Föleg,hogy embereket is kell hívni,mert ugye én naivan azt gondoltam,hogy Őcsém és Gábor kettesbe megcsínálják.Hát tévedtem,az legalább másfél honap lenne ha nem több,igy meg ha fizetünk plusz 4 embert akkor kb egy hét alatt puccra vágnak mindent.Tul.képpen az állványozással van a gond,mert ugye őcsém csak külsőzni tud állványt összerakni nem mer,nem válalja a felelösséget,hogy lepottyannak róla. :lol: :lol: De sztem igy én is nyugodtabb leszek.
Aztán megmég bennt is szétverjük a lakást,falbontás lesz,és végre lesz konyhám amibe el is férünk megaztán mindenhol parkettázás,festés stb... :shock: :shock: :shock: :twisted: Hab a tortán,hogy két esküvöre megyünk két hét leforgása alatt,ami ugye egy kisebb vagyon.
Nem nem nyertünk a lotton!!! :lol: :lol: :lol: Lejárt a lakáshitelünk és most ujra felveszünk,máshogy sajna nem menne. :cry: :cry: :cry:
Szóval a nyaralás ugy néz ki idén elmarad,bár én azért még nézelödök hátha találok valami extra olcsót amire rávehetem Apát is!!Márcsak a gyerekek miatt is!! :oops: :oops: :oops:
Na jó most lépek mert millio dolgom van,tegnap Szentivánon lazitottunk egész délután,ennek iszom most a levét.
Ja amugy nem voltunk kirándulni az Illuskánál ugyanis a kisasszony uszni akart menni.Örültem neki,mert igy legalább nem kellett Miront lepasszolnom sogornőmnek,ugyanis most szombaton se akarjuk Mimit vinni a ballagásra és évzárora,ez Kíra napja lesz,csak vele akarunk lenni,és büszkén nyugodtan nyafogás mentesen átvenni a bizijét ami ugy fest kitünő lesz!! :roll: :roll: :roll:
Tényleg lépek!Szép napokat mindenkinek!!
Vendég
 


Sziasztok!

Én itt vagyok. Sajnos nem nyaralunk. :(
Tegnap voltunk ugyan Szigetszentmártonban az apóséknál, de az korántsem nevezhető nyaralásnak. 160 km oda vissza, ebben a dög melegben. Utána pedig az a párás levegő a Duna mellett. Na mindegy nem panaszkodom. Végül is a marha pöri tök jó volt, amit főztek. Gyerek is élvezte az udvart. A mienk kevésbé rendezett, mint az övék.
Gratula a lányod bizijéhez. Saját példámból viszont tudom, hogy a középsulinál nagyon kell vigyázni, nehogy ne vegye az akadályt. Tényleg, hová akar továbbmenni?
Mi most lettünk kész egy nagyobb átalakítással. Pénteken lesznek az utolsó simítások: redőny és szúnyogháló feltétel. Kb. 2 hónap alatt készült el minden, de azt elmondhatom, hogy nem volt egy fáklyásmenet. De ha Ti csak kint alakítotok át, akkor jobb lesz a helyzet. Mi a belső munkákat végeztettük el inkább.
Na megyek eper dzsemmet főzni.

Sziasztok: Évi és Dani

Ui.: a vonalzó sajnos lassan készül.
-É-
kreisz éva
 
 


Sziasztok!

Mi sem nyaralunk még, csak hétvégén jöttünk-mentünk, nem voltam gépközelben. Szombaton anyósnál voltunk, meg vásárolni, tegnap délután meg vendégek jöttek, bográcsoztunk stb. :)

Andi!
Nem irígyellek a sok munka miatt. Én örülök, hogy most egy darabig itt fent nem kell majd semmit csinálni, csak majd az alsó részt fogjuk valamikor jövőre felújítani. Az sem lesz kis munka. De ti legalább szépek lesztek, és aztán jó ideig nektek sem kell hozzányúlni a házhoz. Újabb hitel?? Bátrak vagytok. Persze tudom, hogy anélkül semmit nem lehet kezdeni. :roll: Nekünk még 7 évünk hátra van. :twisted: :?
Gratula Kírának a szép bizonyítványhoz! :)

Évi!
Honnan szereztél még epret? Én még szeretnék a fagyóba tenni egy-két kilót, de ma két helyen is akartam venni, de nem kaptam. Pontosabban, az egyik helyen volt, de 890 ft volt kilója. :shock: Hát annyiért inkább nem vettem. :( Pedig nagyon kéne még, télen olyan fini gyümisalit szoktam csinálni belőle! :wink:

Holnaptól megyünk minden kedden Piliscsabára "iciri-piciri" foglalkozásra Aisával. Lesz mondókázás, versmondás, éneklés, játék stb. Kíváncsi vagyok Aisának hogy fog tetszeni. Azért kezdjük most el, mert néhány hete észrvettük, hogy a gyakran mondott mondókák, énekek sorainak utolsó szavait kívülről fújja Aisa. :shock: Olyan ügyesen megjegyzi a dolgokat, gondoltam kihasználom a fogékonyságát, és elviszem egy ilyen foglalkozásra. Ti nem akartok jönni? Holnap már én is okosabb leszek, de annyit tudok, hogy ha csak egyszer-egyszer megy az ember, akkor kb. 7-8 száz forint egy alkalom, ha bérletet veszel, akkor kb. 5-6 százra jön ki. Egy órás foglalkozás, anyukával együtt, képzett óvodapedagógus foglalkozik a gyerkőkkel. Kedden és szerdán 10-től van (én kedden tudok csak menni), és nem lesz nyári szünet sem, max. 2-3 hét.

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Hajni!

Azt hiszem, most kihagyjuk ezt a foglalkozást. Inkább én fejlesztem itthon Danit egyelőre. Tudom ez kicsit más, mintha gyerekekkel lenne, de itt van tőlünk 5 percre a Műhely Galéria. Ott van Zene Bölcsi. Majd szeptembertől oda szeretnénk járni. Péntekenként pedig a Grádus Oviban van valami. Azt is csak szeptembertől. Tapasztalatom szerint nyáron minden halódik.
Hogy találtad ezt a foglalkozás?

Viszont én elkezdek németül tanulni. Jól jön a tudás, hiszen a gyereknek is kell majd segíteni. Egyik kolléganőmet kértem meg a Britannicából, hogy foglalkozzon velem. Jön is házhoz egy héten egyszer.
Ti tudtok németül? Ti is már ovitól tanultatok?

Évi
kreisz éva
 
 


Hello! :)

Évi!
Ma voltunk ezen a foglalkozáson, de sajnos nem azt kaptuk, amit vártam. Jó volt, de nem hagyományos énekek, versek, mondókák voltak, hanem végig énekelt a néni, volt egy kerettörténet. Aisának tetszett azért, bár kicsit meg volt szeppenve. De én nem igazán ilyet kerestem. :( Meg kiderült, hogy mégiscsak lesz nyári szünet, ez volt az utolsó alkalom, majd szeptembertől kezdődik újra. :(
Szóval mást kell keresni nekem is. :(
Ez a Műhely Galéria milyen? Mit csinálnak ott a gyerkőcök? Mehet oda nem vörösvári is?
Úgy tűnik, nekem is ki kell várnom a szeptembert. :cry:

Én tudok németül:szakmai felsőfokúm van meg, de már nem megy túl jól, mivel nem használtam mostanság a nyelvet. :cry: :cry:
Nekem is frissíteni kéne majd egy kicsit. Oviban én még nem tanultam, csak iskolában, meg németül is érettségiztem. Akkor még nagyon jól ment, de sajna megkopott a tudásom. :cry:

Képzeljétek, vasárnap láttam meg, hogy Aisának 3 új foga jött ki. Egyről tudtam, de a másik kettő meglepetés volt. :shock: És nem is volt nyűgös, az éjszakát is ugyanúgy végigaludta, mint mostanság. :) Így már 11 fogunk van, és szerintem jön a 12. is. :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Már tegnap megírtam a mondókám, de pont mielőtt elküldtem volna, kikapcsolt a gépem! :twisted: :twisted: :twisted:
Hajam téptem! :? :? :? Most a levelező programomba írom, ott automatikusan menti! :P

Szóval!
Pénteken voltunk egy barátnőmnél. Picifia 2 éves. Tök jól eljátszott a 2 gyerek. Inkább egymás mellett, mint egymással, de nagyon aranyosak voltak.
Az elején csak méregették 1mást, de miután feloldódtak nem volt gond.
Mi meg jót dumáltunk barátnőmmel! :P

Szombaton a munkahelyem által szervezett gyereknapon voltunk. Enéht ki se lehetett rángatni az ugrálóvárból. Nagyon tetszett neki. Még David Merlinivel (ő is fellépet) is találkoztunk, bár a közös fotózás a "cubai" zenészek miatt elmaradt. :?
Azért sikerült jól leégnem, most szenvedek mint a kutya, alig bírom felemelni a karjaimat, mert húzódik a hátam. :?

Vasárnap Soroksáron voltunk, szóval mozgalmasan telt a hétvégénk.

Zenebölcsi!
Odex!
Oda bárki mehet, tavaly 600 Ft volt 1 alkalom, most nem tudom mennyi.
Mi tavaly jártuk, akkor nem az tartotta aki most, úgyhogy most nem tudom milyen, de én oda inkább nem megyek.
Nem tetszik, hogy nincs egy hely, ahova letehetem a babakocsit. Télen a hóba, nyáron meg a tűző napon van kint az udvaron. Ezt még le is nyelném, de azt már kevésbé, hogy felelőtlen anyukák elviszik a beteg gyereküket -ezzel a többieket is megfertőzve-, csak hogy ők trécselhessenek. Megértem, mert én is "itthon unatkozó" anyuka vagyok, jól esik a társaság, de betegen inkább maradjunk otthon.
Tesómék pár héttel ezelőtt voltak, Regina egyből elkapott valamit, szegények utána hetekig szenvedtek, mire teljesen meggyógyultak.
Tudom, hogyha majd Enéh bölcsibe fog járni, ott is el fog kapni ezt azt, de addigra már nagyobb lesz, talán az immunrendszere is fejlődik kicsit, meg addig, míg nem muszáj, miért tegyem ki különböző betegségeknek.

Játszótér!
A Zrínyi utcai játszótérről se tudok jókat mondani! :(
Tele van üvegszilánkkal, cigicsikkel, és szeméttel. A füvet se nagyon nyírják. Mikor utoljára arra jártunk, kb. térdig ért, és azt a pár fa tákolmányt nem igazán nevezném játszótérnek. Van pár libikóka, talán 2 hintaállvány (hinta nélkül), egy csúszda, és kész. Szóval nem igazán a mi csemetéinknek való. :(

Német!
Mi már az oviba is tanultunk (1 évet) + az általánosba végig, de szerintem simán el tudnának adni, annyira nem tudok már. Ami azt illeti, nekem nem is tetszik a német nyelv. Ha választhatnék, akkor inkább norvég. :roll:
Angolul még a középsulis időkbe nagyon jól tudtam, tanáraim folyton cseszegettek, hogy nyelvvizsgázzak, de mára már a nyelvhasználat hiányában nagyon sokat felejtettem. Gondolkoztam, hogy újra el kéne kezdeni tanulni, találtam is a neten 1-2 oldalt, ahol fel tudom eleveníteni a tudásom, meg van rengeteg segédanyagom, de mikor is? :roll:
Ha más nem, majd ha visszamegyek dolgozni! Kollegáim járnak, előbb-utóbb engem is beíratnak majd. Aztán ha nagyon belelendülök, a végén még a németet is elkezdem. Nem kéne veszni hagyni 9 német tanulást. :roll:

Nah! Befejezem, jó sokra sikerültem!

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!
Na végre előkerült mindenki!
ÉVI!
Nem csak kinnt folynak majd a munkálatok,hanem bennt is! :cry: :cry: :cry: Amikor épitkeztünk akkor terv szerint Anyumtol kaptunk volna egy 25 m2-es helységet konyhának a lenti lakásbol.Igen ám csakhogy Őcsém időközbe elvállt és hazaköltözött.Ezért ugye rá voltunk kényszerülve,hogy ideiglenes megoldásként a mi háloszobánkat rendeztük be konyhának.(kis lyuk)Hát ez az állapot

van immáron 5 éve! :evil: :evil: :evil: És mivel Őcsémnek most esze ágában sincs elmenni innen (Anyuci kedvence)ezért kénytelen vagyok itt fenn meoldani a konyhaproblémámat.Ezért a most meglévő nappalinkat (ahol alszunk Gáborral) nappali-konyhává alakitjuk ez szintén egy 25 m2-es helység.Aklkor visszakapjuk a mi hálofülkénket ahol most a "konyhám" van igenám csak az annyíra pici,hogy csak az ágyunk fog beférni.Mivel a nappaliba van szekrénysorunk amibe a ruháink vannak ezért kénytelenek vagynk a kis háloba beépitett szekrényt csínálni mert ugye itt a nappali-konyhába a főzés miatt büdősek lennének a ruhák.Tehát ezért falat kell bontanunk!Ja meg két plussz tetőablakunk is lesz! :twisted: Aztán parkettázás festés minden helységben!Tehát van bennti munka bőven!Egyedül a fürdőm és a wc-m áll stabilan készen ott csak menyezett lesz guritva! :lol: :lol:

Hajni!
Kénytelenvagyok hitelböl megoldani mert a Terranovába keresett pénz még a megélhetésre se alkalmas nem,hogy még sporoljunk is belöle! :lol: :lol: Egyébként mi 10 évre vettük fel a hitelt de 5 év alatt letudtuk mivel Mimi születésével megkaptuk az utána járó szoc.polt is.Meg egyébként is "csak" 2 milliot vettünk fel,azért se tudtunk a végére jutni.De igy jobb volt mint egybe 6-8 millio mert mi van ha közbe elválltunk volna azt hogyan fizettem volna egyedül??Most ujra felveszünk ennyít és befejezzük az egészet.És csak 3 évvel késöbb jár le mint a tietek!!:)10 évre vesszük!Csak még vannak akadályok a tul.lapunkon ugyhogy elöbb ezeket kell renbetennem.Most várom a régi hitelem törlését,Gábort rá kell tenni a tul.lapra,vagyonmeosztási a kedves rokonokkal itt előn (ez már megvan)stb..Dehát ugyse igazán akarunk szeptember elött kezdeni!
Németül én is tanultam vagy 10 évig,de egy szót se tudok,pedig nagyon szeretnék,majd ha visszamegyek dolgozni akkor talán lesz pénzem ilyenekre,bár akkor meg lehet,hogy ídőm nem lesz!!
Most lépek mert áll a vasalnivalom! :twisted: :twisted:
Vendég
 


Sziasztok!

Akkor a Műhely Galéria sem tökéletes! Én mindenesetre oda fogom vinni Danit. Kell valami neki.
A Grádusban voltunk egyszer. De ott most nyári szünet van. Az jó volt!
A Zrínyi utcai játszótérről csak hallottam, lehet, hogy egyszer megnézem annak ellenére, amit Sancsi írt.

Andi!
Még leírni is hosszú volt, hogy milyen munkálatok várnak Rátok. Sok erőt kívánok hozzá!

Hajni!
Tegnap elfelejtettem az eperről írni. Sajnos, én is ilyen drágán vettem. De mindenképpen el akartam tenni dzsemmet.
Felsőfokúd van németből? Az tök jó! Én míg eljutok odáig a nulláról.... Na mindegy, valahol el kell kezdeni.
Jövő héttől kezdünk.

Évi
kreisz éva
 
 


Sziasztok! :)

Sancsi!Műhely Galériával kapcsolatban: akkor tul.képpen nem is az "intézménnyel" van a baj, hanem az anyukákkal akik odajárnak. Ezt meg nem lehet kivédeni sajnos, csak úgy ha az ember nem jár ilyen helyekre. :roll: :? Hihetetlen, hogy anyukák betegen is elviszik a gyereket mondókázni stb. Gondolom, mennyire jól érezheti magát a gyerek is betegen. :shock: :cry:
Német nyelv: átküldhetnéd nekem a linkeket, amiket találtál, ahol fel lehet frissíteni a nyelvtudást. Ráérő időmben (mikor is van olyan??? :roll: ) én is próbálkoznék vele kicsit. :lol:
Én olaszt tanulnék nagyon szívesen, meg spanyolt. Majd egyszer....

Andi!
Valószínűleg mi is kénytelenek leszünk majd egy újabb hitelt felvenni, ha ez lejárt. Mi még nem vettük fel a szocpolt, talán az minket is kihúz majd a szarból :)
Vasalás? Ne is mondd: ma 5 órán keresztül csak vasaltam, leszakad a derekam! :(

Évi!
Majd szólsz, ha kezdtek járni a foglalkozásokra? Lehet, hogy csatlakozunk majd mi is, ha megfelel majd az időpont.
Köszi az eperinfót. Nekem dzsem van még tavalyról (vagy tavalyelőttről :roll: ), ezért nem vettem inkább ennyiért. Akkor majd inkább megveszem fagyasztva télen a boltban, úgyis csak fagyasztásra kellett volna nekem.

Most mennem kell, felébredt Aisa! :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Odex!
A linkek angoltanulásosak, de ha gondold elküldöm.

És képzeljétek!
Feliratkoztam egy hírlevélre, 5perc angolul. Van ott szintfelmérő is!
Nagy bátran belefogtam! :lol: Éééééééééééééééééés! Teljesen meg vagyok elégedve az eredménnyel! Sokkal rosszabbra számítottam. 58,8 %-ot értem el. Ez alapján középfokú nyelvvizsgára felkészítő tanfolyamot javasoltak.
Ahoz képest, hogy középsulit befejezve szinte nem is használtam a nyelvet, tök jó eredmény. Legalábbis én nagyon meg vagyok elégedve magammal. :lol: :lol: :lol:

Évi!
Te, mint angol tanár, hogy látod? Tényleg örülhetek magamnak, vagy inkább ássam el magam egy ilyen eredménnyel?

Odex! Ha gondold, a hírlevelet is elküldöm.

Andi!
Szép tervek! Kitartás! Tudom, hogy nagy felfordulással, jó sok kosszal, idegbajjal jár, de utána remélhetőleg jó sokáig nem kell semmit se csinálnotok, csak élvezni a munka jól megérdemelt gyümölcsét!

Eper!
Ilyen szedd magad eperre nem gondoltatok? Ha van ki vigyázzon a gyerkőcökre pár órára, és árban is jó, akkor lehet megérné.
Én egyelőre nem is gondolkozom ilyesmiken hogy fagysztás, befőzés, úgysem tudnám hova tenni. :?

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!

Sancsi!

Az Öt perc angol szuper!!! Nagyon érdekes, és a tesztjei pontos eredményt adnak. Ha azt csinálod, frissen tudod tartani a tudásod nagyon jól.
Eper: Jók a szedd magad akciók, csak az a baj velük, hogy tűző napon kell görnyedni órákat. Egyszer már megjártuk vele, elmentünk Csepelre, és mini epreket lehetett szedni ugyanannyi pénzért, mint amennyiért a boltban is lehetett kapni. De most már tényleg az az egyedüli lehetőség. Ma a zöldséges közölte, hogy nála nem lesz több eper idén. Azért 2 üveggel eltettem.

Hajni!

Persze szólok, mikor megyünk. De hogy betájold magatok: szeptemberben kezdjük. Keddenként van. Lehet, hogy majd a Grádusba is benézünk. Azt is megnézhetjük együtt.

Andi!

Nekünk is hitel van a házon, de mi a vásárlásra vettük fel azt. A mostani "nagy" felújítást lakástakarékpénztárból finanszíroztuk. Post most járt le a 4 éves periódus. Az, hogy egy nagyobb összeghez jutottunk tök jó, csak mindent számlával kell igazolni, ami megnöveli az egész beruházás költségét az ÁFA összegével. Sajnos, ezek a szakik mind nettóban számolnak. Jobb lenne, ha mindenki számlára dolgozna, csak ma Magyaro-on ez másképp működik.
Még egyszer kitartást a felújításhoz!

Kellemes hétvégét!

Évi és Dani
kreisz éva
 
 


Sziasztok!

Sancsi!Angolos linkek és az 5 perc angol is érdekelne! :) Küldd át légyszi! Előre is köszi! :)
Én sem használtam szakközép óta, velem az a baj, hogy írásban általában jó vagyok, szóban viszont nagyon gáááz. :cry:
Szedd magad eper volt Vörösváron, de már az is rég leérett sajnos. Mi megpróbálkoztunk vele - ugyanis eddig mindig gyönyörűek voltak és sok -, csak valószínűleg már későn mentünk, mert kevés volt, és nagyon aprók. Máskor meg teli van még zölddel, most már nem volt, ezért gondolom, hogy már késő. :(
Mindegy, már megemésztettem, hogy idén nem lesz sok eper a fagyóban... :wink: :lol:

Évi!
Igen, az építőipar sajna ilyen. Persze azoknak jó, akiknek nem kell a számla, olcsóbban megússzák. (mint mi annak idején :))

Jajj, egy hét múlva ilyenkor már úton vagyunk Zalakaros felé!!!! Alig várom már!!! :):)
Jó hétvégét mindenkinek! :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Odex!
Itt vannal a linkek! Az utolsó az ilyen gyüjtó oldal, ott rengeteg minden van, igazából még ég én sem néztám át teljesen.
www.5percangol.hu
http://www.angoltananyagok.hu/grammar/index.html
http://angoltanulas.lap.hu


Ez az 5 perc andol tök jó, csak még arra kell rájönnöm, hogy hol találom meg a helyes válaszokat! :?
Bár lehet hogy pont abból maradt ki amelyiket tegnap kaptam(az első). Talán a maivel sikeresebb leszek!

Eper!
Szerintem nem Ti mentetek későn, hanem az eper érett korábban. :?
Amilyen melegek voltak eddig, nem is csodálkozom rajta.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Jaj!
Most néztem, hogy a 2. linknél nem a főoldal linkjét küldtem! :oops: :oops: :oops: Mindegy, így is mindent meg lehet találni, de azért helyesen:


http://www.angoltananyagok.hu/

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Halihó!

Sancsi!
Köszi a linkeket! Ugyan még nem jutottam oda, hogy megnézzem őket, de ami késik nem múlik! :wink:

Többiek merre vagytok?

Mi pénteken indulunk nyaralni, addig már csak kettőt kell itthon aludni! :lol: És a mostani előrejelzések alapján még jó időnk is lesz! :lol: Úgyhogy most egy hétig kb. nem leszek, nektek is jó pihenést, és kitartást ebben a melegben! :lol: :?

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Hajni!

Kellemes nyaralást és hozzá jó időt kívánok. Mit fogtok csinálni? Strandolás ezerrel?
Mi augusztus elején megyünk Hajdúszoboszlóra.

Ma volt először nálam a német tanár. Puck Móni. Nem ismeritek?
Jó volt az óra, így gyorsan haladunk, hogy csak egyedül vagyok.
Dani elaludt az óra közben, így nyugoldtan tanulhattunk. De ha nem aludt volna el, akkor sem zavart volna.

Évi és Dani
kreisz éva
 
 


Sziasztok!

Mindenki eltűnt???????

Évi
kreisz éva
 
 


[color=indigo]Sziasztok!

Én már akartam jelentkezni, de mindig voltunk valahol mióta hazajöttünk, így nem nagyon volt rá időm.

Szóval túl vagyunk a nyaraláson. :cry: Nagyon jó volt, jól éreztük magunkat mindannyian. Az idő is kedvezett nekünk, így sokat tudtunk strandolni, ami Aisának nagyon bejött. Tetszett neki a víz, ahol leért a lába, ott már alig engedte, hogy fogjuk a kezét, folyton egyedül akart menni. :roll: Volt kis csúszda is a vízben, alig lehetett elrángatni onnan őt. Csavarogtunk is sokat, tényleg jó volt, és így gyerekkel ez a 6 nap / 5 éjszaka elég is volt. Nekünk ugye pihenésből nem sok jutott, esténként iszogattunk, beszélgettünk, így mindig későn feküdtünk, a gyerekek meg ugye ott sem aludtak sokkal tovább, mint itthon. :? Visszafelé még a Balatont megmutattam volna Aisának, de nem volt annyira meleg, hogy tudtunk volna fürdeni benne, így ez sajnos kimaradt. :cry:

A hétvégét most anyósnál töltöttük, meg névnapoztunk barátokkal, szóval mozgalmasak voltak a napok. :lol:
Most kell visszazökkenni a megszokott hétköznapokba, ma már voltam dolgozni is. :? :(

Évi!
Hogy tetszik a német tanulás? Puck Mónit ismerem, de nem annyira, hogy véleményt tudjak mondani róla. Kedves lány, én inkább a húgát ismerem egyébként, vele egy ideig jó barátnők voltunk.

Andi??
Sancsi??[/color]

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Hajni!

Örülök, hogy jól sikerült a nyaralás. Én is várom az augusztus elejét, mikor megyünk Hajdúszoboszlóra.
Milyen programokat tudtatok szervezni Aisával a strandoláson kívül? Nehéz kisgyerekkel más egyéb programot szervezni nem?
A német tetszik. Bár az angol után egy kicsit sok a névelő és a ragozás :lol:
Puck Móni nagyon aranyos. Dani egyelőre fél tőle. Az órán végig az ölemben ül. De legalább így lehet tőle tanulni. Azért remélem, előbb-utóbb megbarátkozik vele.
Móniék egyébként most vették át a vörösvári bioboltot a húgával. Eddig a kultúr melletti udvarban voltak, de találtak egy kiadó üzletet a Fő úton, így átköltöztek oda. Pont a turi mellett, ahol régen a képkeretező volt.
A tanítás is beindult. 1 régi tanítványom jelentkezett, hogy újra tanulna, + egy új is. A szembeszomszéd fog járni hozzám. Új-Zélandra fog kimenni. Végleg. Előtte szeretné egy kicsit felfrissíteni a tudását.
Pont jókor jelentkeztek, mert a nyelviskolában 2 hónapig nyári szünet van. Majd szept. 1-én indul újra a szombati csoportom.

Évi
kreisz éva
 
 


Szia Évi!

Mi voltunk Keszthelyen Aisával, amikor nem volt még elég jó idő a strandoláshoz. Megnéztük a sétálóutcát, sétálgattunk, ebédeltünk egy jót. Voltunk babamúzeumban meg panoptikumban is. Igaz, hogy nem értik még, hogy mik ezek, de mivel új, színes volt neki minden, ezért tök jól elvolt közben.
Egyszer egy bivalyrezervátumba is elmentünk, csak Aisa menet közben elaludt, így mi nem mentünk be, hagytam inkább aludni. A másik kislánynak tetszett ez is. Amúgy még játszótereztünk, este volt fúvósfesztivál, az nagyon bejött neki is, ott táncikált a jó zenékre. Szóval azért lehet velük elmenni több helyre is, csak az ember nem tudja 100%-ban élvezni a programot, mert a gyerek után kell szaladgálni. :roll: :lol:

Örülök, hogy neked is beindult a tanítás, legalább nem "unatkozol" a nyáron sem! :wink:
Mi most úgy döntöttünk a párommal, hogy nem fogok visszamenni 8 órában dolgozni, hanem maradok gyesen, vállalok még egy-két takarítást, és nem adom bölcsibe Aisát. Amennyivel többet keresnék a rendes melóval, annyit pont kifizetnék a bölcsire. :shock: Így legalább délutánonként itthon leszek majd Aisával. :lol: Kistesó téma így kitolódik kicsivel, de hát ez van. :cry:

Megyek, pihizek én is míg Aisa szundizik! :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Szia Hajni!

Rám is a 20,000 Ft-os GYES vár. Mi is csak úgy mertük vállalni, hogy biztosan tudjuk, hogy lesz "tanítanivalóm". Az egyik tanfolyamom biztosan folytatódik szeptembertől, a szombati, hétköznap esténként pedig remélem, kapok újat. A magántanítványok pedig járnak napközben, míg Dani alszik.
Ami a baba dolgot illeti: mi már nagyon szeretnénk, ha "összejönne" a tesó, de nem nagyon akaródzik. Nem tudom, hogy mi hibádzik. Lehet, hogy túlzottan akarjuk.
Akkor ezek szerint "kultúr" programokat is lehet szervezni a gyerekkel módjával nem? Na majd mi is megpróbáljuk Hajdúszoboszlón. Az jó hír, hogy nem csak a strand a program nekik.
Magdolna-völgyben keresel melót?

Évi
kreisz éva
 
 


Hello Évi!

Azért gondolom nektek is nagy segítség és könnyebbség, hogy tudsz így gyed/gyes alatt is munkát vállalni. :?
Most már én is bevállalnék egy kistesót, de sajnos anyagilag még nem engedhetjük meg magunknak. Így sajnos kettejük között biztos lesz kb. 3 és fél - 4 év korkülönbség. :cry: Ami szerintem már kicsit sok, de hát ez van. :cry:
Én úgy gondolom, hogy lehet a gyerkőcökkel más programot is szervezni. MInden ami új nekik, érdekes és leköti őket.
Mi holnap megyünk a Tropicáriumba meg utána budakeszire a vadasparkba. Biztos be lesz zsongva Aisa a sok állattól, nagyon szereti őket! :lol:
Tul.képpen mindegy, hogy hol találok magamnak melót, csak a közelben legyen. Lehet, hogy ide Szentivánra fogok néhány hirdetést eldobálni, és akkor még kocsiba sem kell ülni. Majd meglátjuk, hogy alakul...

Mennem kell, készen vannak a fürdetéssel!
Jó éjt!

Aisa és Hajni
odex
 
 


Szia Hajni!

Kiváncsi vagyok, hogy tetszett a kisasszonynak a Tropikárium és a vadaspark. Majd írd meg.
Hát igen, nagyon sokat számít, hogy tudok dolgozni GYED/GYES mellett is. De még jobb lenne, ha végre valahára épülne egy bölcsi itt a közelben, és hivatalosan is lehetne dolgozni. Én úgy látom, hogy a bölcsi a Budapestiek privilégiuma sajna.
A többiekről nem tudsz?

Évi
kreisz éva
 
 


Hello! :)

Aisának nagyon bejött a hétvégi program. :) Elbűvölve nézte a halakat, meg az állatokat a vadasparkban. Bár egy idő után már sokkal érdekesebb volt a lépcső, meg a rámpa ahol lehetett rohangálni, de alapvetően az állatok is lekötötték! :lol:
Olyannyira elfáradt, hogy este kb. 9-től reggel fél 10-ig aludt. :shock: Igaz, egyszer felébredt, és akkor nehezen tudtam csak visszaaltatni. Gondolom, sok volt neki az élmény, és nyugtalanabbul aludt. :roll:

Bölcsi ügyben egyetértünk, nagyon gáz, hogy a környéken nincs "állami" bölcsi. Annyi pénze meg kinek van, hogy havi 50-60 ezret kifizessen ilyesmire??? :? :x

Többiekről nem tudok semmit. Gondolom Andiék felújítanak, talán össze van pakolva a lakás, és azért nem tud netközelbe kerülni. De ez csak egy gondolat...
Sancsi??

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Andiéknál még nincs szétpakolva a ház! :lol: :lol: :lol: Egyszerüen csak időm nincs ídeülni,éppen a hitelünket intézem ezzerel ami nem egyszerű.Most éppen azon akadtam ki,hogy ugye mi anno kaptunk szoc.polt a két gyerekre.A hitelünket visszafizettük 5 év alatt de a szoc.pol marad a tul.lapon még 5 évig.Ez annyíra nem gáz,csakhogy most minden bank kéri az Államkincstártol a beleegyezést,hogy megterhelhessék ők is a tul.lapot.Még ez is ok,mert ugye első az állam.Na de az,hogy erre a papirra 30 munkanapot kell várni ami ugye 6 hét ráadásul én irjak kérvény,én vigyem be a Szekszárdi utra! :shock: :shock: :shock: Szóval ez katasztrofa,azt hittem kb 3-4 hét alatt pénzt látunk,na de elöbb kikell várni ezt a 6 hetet és még onnan számitva a 3-4 a bank.Szóval ugy fest szeptember elött nem látunk semmit és nem csínálunk semmit.Tegnap regisztráltam egy hiteles oldalon itt a neten na azóta csörög a telefon egyfolytába már a 30-dik ajánlatot hallgatom meg amik tényleg superek meg kedvezőek de ez a 6 hét mindehol 6 hét.Most még probálkozom hátha van kiskapú vagy ísmeretsége valakinek az államkincstárba aki hamar elintézi nekem ezt az engedélyt.

Egyébként jól vagyunk mátol szabin vagyok jővő héten csütörtökön megyek legközelebb.Mult héten apa volt otthon,sajna nem mentünk nyaralni mert tényleg minden pénzünket az ügyvédnél és a földhivatalba hagytunk.Már tele a tököm és még pénteken viszünk neki 75000-ret (ügyvédnek)amiért gábor hivatalosan is tulajdonosa lesz annak amit épitett. :twisted: :twisted: :twisted:

Szombaton volt Kíra bulija ami nagyon jól síkerült bár eleinte olyan szél volt,hogy azt hittük be kell őket hozni de aztán hála ístennek elmúlt.
Miront éjjel fél 12-kor síkerült ágyba dugni!:)Nagyon élvezte. :lol: :lol: :lol:
Ezt elküldöm és akkor kicsinyitek késöbb képeket és beteszem.
Ja még azt akartam mesélni,hogy Solymáron nyílik egy DM üzlet aminek a boltvezetöi állását megpályáztam,ugyhogy most izgulok.Remélem összejön mert tényleg kecsegtető lenne itt a környéken egy ilyen állást kifogni.Ráadásul mivel ez a szakmám (kozmetika és vegyicikk eladó) imádom ezt csínálni,az Azurnál is 5 évig üzletvezető voltam.Minden képzésem megvan hozzá,ugyhogy drukkoljatok!!Még azt se bánnám ha eladóként kezdenék,mert ugy ís kijöttem a gyakorlatbol,nem árt egy kus árúismeret! :lol: :lol: :oops: :oops: :oops:
Most lépek,késöbb jővők a képekkel!
Vendég
 


Sziasztok!

Andi!
Drukkolok a DM álláshoz. Remélem, összejön! Hol lesz az áruház?
A hitelfelvétel egy rémálom. Mindent kitalálnak, csakhogy még többet lehúzzanak az emberről.

Hajni!
Szóval szuper volt a program! Akkor mi is megpróbálunk hasonló programokat szervezni, majd ha a férjem, Balázs itthon lesz szabin.

Évi
kreisz éva
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy nem nagyon jelentkeztem, de se időm, se sok kedvem nem volt jönni.
Most per pillanat, az a bajom hogy nem érzem a szellemi leterhelést, úgyhogy elkezdtem az angol mellett gépírást tanulni! :)
Egyelőre 8 betűnél tartok! :lol: Már próbálkoztam vele régebben is, de akkor egy format c miatt abbamaradt a tanulás.

Andi!
Szurkolunk a megpályázott álláshoz!
De jó! Lesz DM a környéken! Azt nem tudod mikor nyílik!
Huh! Nem semmi, mi mindent kell kiállni, ahhoz, hogy az ember kölcsönt vehessen fel!

Odex!
A tropicariumot Enéh is imádta.

Mi vasárnap találkoztunk 2 másik babával, egy másik fórumról. Nagyon jól érezték magát a gyerkőcök, és mi is! :lol:

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok! :)

De jó, mindenki előkerült! :)

Andi!
Drukkolok én is, hogy megkapd az állást!!! Várjuk a híreket! :wink: Valóban nagyon király, ha az ember a környéken tud elhelyezkedni, pláne ha azt is csinálja amit igazán szeret. Ritkaság az ilyesmi mostanság.... :roll: :(
Annak idején mi is futottunk jó pár kört, mire fel tudtuk venni a hitelt, szóval maximálisan együttérzek veletek. Szomorú, hogy ahhoz is kell egy valag pénz, hogy hitelt vegyen fel az ember. :twisted:
Képeket várjuk! :wink:

Sancsi!
Gépírást magadtól tanulod, vagy szintén a netről??? Mi tanultunk a suliban, és most már kimondottan örülök neki. Sokszor fele annyi (vagy még kevesebb) idő alatt végzek egy-egy dologgal itt a neten, mint amúgy! :lol: Véleményem szerint jó dolog megtanulni, és nem is nehéz, csak sok-sok gyakorlás szükséges! :wink:
Angollal én sehogy nem haladok sajnos. :cry: Munka után vár a háztartás, délután Aisa, este Aisa. Ha meg van egy kis szabadidőm, akkor inkább pihenek, vagy elmegyünk csavarogni hármasban.

Évi!
Mikor mentek nyaralni? Gondolom, már alig várod... :roll:

Ma is rendkívül tevékeny voltam: dolgoztam 4 órát, befőztem két adag sárgabarack-dzsemet, most dagad a kenyér a kenyérsütőben, mostam stb... :lol: Na jó, a dolgok nagy részét gépek csinálják helyettem, de akkor is! :wink: 8) :lol: :lol:
Most meg megyek, és megiszom a jól megérdemelt kávémat, míg Aisa baba szunyál. :lol: :lol:

Egy talit mi is összehozhatnánk már! :lol:

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Odex!
Van egy programom, azzal tanulok! Jó, mert a saját tempómban tudok így haladni. Egyelőre a a,s,d,f,szóköz,j,k,l-nél tartok.
Majd ha már úgy érzem, hogy ezek jól mennek, megyek tovább (e, i), stb....
És remélem sikerül a kódot is valahogy beillesztenem a programmba, mert így csak kb.10 betűt enged.
:?

Angolból meg megvettük a Kreativ angol című "könyvet". Nem tudom ismeritek-e. Az a fickó fejlesztette ki, aki így tanult meg vagy 10 nyelven.
Az is nagyon jó! Meg ugyebár, ott van a neten a többi is.
Így az angolt most Sanyával együtt tanuljuk, mondván, így tudunk egymástól is tanulni, bár nem tudom, ő mit tanulhat tőlem.

A végén olyan okos leszek! :P

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!
Bocsi de elvagyok havazodva!
Hülye hitel!! :evil: :evil: :evil: Már kezd az szó szoros értelmében az agyamra menni. :shock: :shock: :? Ráadásul ez a hétvégi esküvő is most betesz nekem.Ma voltunk ruhaprobán.Csini lesz a csaj!! 8) 8) :roll: :roll: :wink:
Tényleg csak dobom a napok ota beigért képeket és mennem is kell.
Tanulás??? :shock: :shock: :shock: Amig még egy gyerek van addig csínáljátok,mert kettönél arra már végképp nincs ídő!
DM -röl még semmi hír! :cry: :cry: Egyébként ha jól értesültem akkor augusztus 1-én nyít a SPAR melett.Én is örülök mert sok jó dolog van ott.
Szép időt mindenkinek!!
Elöre ís bocsí de sok lesz,de olyan jók lettek!!
Kép Medencézés eleinte dideregve!Még nem teljes létszámmal! Kép Vacsora! Kép Lufifujó verseny. Kép Egy jól bevállt közös játék. Kép A kör közepén állok!!:) Kép Tortázás! Kép Kacsatánc!!:) Kép Indul a gőzős!!:)

Ennyí!!! :oops: :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Hajni!
Szólj, mikor érsz rá, akkor találkozhatunk. Akár megint a játszin.

Sancsi!
Én is a suliban tanultam gépírni. Ott egyszerűbb tanárral, de autodidakta módon is meg lehet tanulni.

Andi!
Milyen alkalomból volt nálatok az a sok gyerek? Jók lettek a képek!

Évi
kreisz éva
 
 


Sziasztok! Andi mi biztos ismerjük egymást legalábbis én téged látásból.Nem messze laksz tőlem és ha jól emlékszem régen a Marika fotósnál dolgoztál.Mi is most kezdjük az épitkezést felujitást de hála istennek nem kell kölcsönre várni. Remélem neked is sikerül.
fricike
 
 


Sziasztok!
Végre van egy kis ídőm ideülni,egyszerüen nem tudok aludni ebbe a melegbe de ennek elönye is van ám.Már reggel 6-tol vasaltam mégcsak 3/4 8 és készen vagyok. :lol: :lol: :lol: Este pedig mindent összepakoltam elmosogattam,ugyhogy rend ís van!Ahogy Kíra felébred irány a medence,ott ellehet viselni ezt a dögmeleget,ugyanis nád van körbe ami árnyékol,még jó hogy Gábor nem vágta ki,pedig akarta Kíra bulija elött!!
Apropo:

Évi!
Kíra névnapja julius 7-én van és megegyeztünk abba,hogy nem a szülinapján hívja a barátait (oktober 24) a lakásba hanem inkább névnapi bulit csínálunk a kertbe,ez már 3 éve igy van,és tényleg kinnt sokkal jobban érzik magukat a gyerekek.Igaz ugyan hogy ilyenkor sokan nem tudnak eljönni a nyaralás miatt,de azért igy ís voltak 10-en.Super vlt tényleg!!!Majd Mironnak is lesz ha ovis lesz!!

Fricike!!
Azt hiszem összekeversz valakivel! :? :? :? :oops: Én sose dolgoztam a Marika fotosnál,sőt rühellem azt a nőt,az esküvőnkre megbeszélt fotózást felejtette el,azóta utálom. :twisted: :twisted: :twisted: Ott álltunk hülyén fotos nélkül,frankón elrontotta az esténket a dög!! :cry: :cry: :cry:
Rakjál be képet és akkor megprobállak beazonositani.Egyébként mi a Szent István utcába lakunk (régi mozi utca).
Most ugyís rakok be a hétvégénkröl képeket lehet,hogy ugy könnyebben rámismersz,bár nem magamat akarom mutogatni...

Hajni!
Hogy birsz ilyen melegbe dolgozni???Én őrülök,hogy Emilék ezt a hetet választották szabinak igy legalább nem kell ebbe a hőségbe csak pihennem.De már pénteken én is megyek. :cry: :cry: :cry: És múlt hét hétfön voltam utoljára.

DM állás: Hát sajna már minden állás betelt Solymáron mármint a nő azt mondta,hogy a nyítási csapat már megvan ami annyít jelent,hogy lehet hogy már egy hét után cserélödnek az emberek,ugyhogy várnom kell. :cry: :cry: :cry: Decemberre viszont biztosan vesznek majd fel embert,azt mondta.Mondjuk nem nagyon bánom,hogy nem kell rögtön kezdenem mert Miron még csak januárba megy oviba,az elhelyezése nem lenne most még egyszerű.
Szóval most még várakozom,jelentkeznek ha kellek.
Mondjuk azért az az érzésem,hogy elkezdödött nálam is a "kétgyerekesnemvesszükfel" akció bár remélem nem igy van,igaz ugyan,hogy beleirtam az őnéletrajzomba,hogy gyermekelhelyezés betegség esetén megoldott,sztem ezt már nem veszik figyelembe. :cry: :cry: :cry: Hát majd meglátjuk,tul.képpen februárig még van időm.
Most dobom a képeket,mesélni már nincs időm,röviden annyí,hogy Miron már a vacsorán se volt ott olyan rossz volt,már a templombol és önkorm.-bol kivitte sogornőm.
Rakom a képeket aztán késöbb mesélek,de most már követelik a reggelit.

Kép Én mint tanú
Kép Büszke Apuka a lányával.
Kép Miron is csíni volt!:)
Kép :):):)
Kép :):):):)
Kép Sajna ez volt Mironnál a buli vége!!:(
Vendég
 


Bocsi Andi tényleg összekevertelek valakivel de már rájöttem.Képet még nem tudok felrakni mert nincs a gépen csak egy nagyon béna esküvöi fotó. De ismerlek legalábbis látásból.Remélem sikerül majd talizni.És mi újság a hitelel?Na jók legyetek megyek hüsölni borzasztó ez a meleg.
fricike
 
 


Sziasztok!
Hova tünt mindenki??Csak nem nyaraltok ebbe a kánikulába???
Mi szinte egésznap a medencébe vagyunk mert jó hűs a víz,ugyhogy igy elég jól viseljük a kánikulát.De éjszaka az katasztrofa.Millioszor ébredünk,hol valamelyik gyerek,hol pedig mi.
Voltam tegnap is meg ma ís dolgozni,vasaltam 2-szer 4 órát.Azt hittem meghalok.Van légkondi tegnap bekapcsoltam kicsít de kb 10 perc után ugy fájt a fejem,hogy inkább izzadtam,Valamiért nem birom,ki akar esni a szemem tőle valahogy igy! :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:Többek között ezért nincs a kocsíba se,Kírának ugyanigy kezd fájni a feje és a szeme tőle. :cry: :cry: :cry:

Szóval annyít az esküvőröl,hogy a Zakiba volt Csabán a vacsi.Már Miron a templomba se és az őnkormányzatnál se viselkedett igyhát sogornőm kivitte őt.Aztán a Zakiba érve kibökte a játszóteret és nem lehetett berángatni őt az étterembe. :twisted: :twisted: :twisted: Kinnt hagyni egyedül nem lehetett mert ugye körbe erdő,kitudja hova koborolna,igyhát ott kellett vele ücsörögni.Mikor már tálalták a vacsít,Gábor felemelte és hatalmas visitás közepette becipelte,ott persze folytatodott a hiszti,és mikor ő átrendezte a szépen diszitett asztalt egy pillanat alatt,ami tele volt üvegolyókkal,na akkor telefonált Gábor a nővérének,hogy azonnal jöjjön érte.
Majd mgszakadt a szivem mikor elvitte,mert azért csak hozzánk tartozik,dehát egyszerüen nem bir viselkedni. :evil: :evil: :evil: :cry: :cry: :cry:
Hát röviden ennyí.
Hitel sehol még várat magára a szoc.pol miatt kell hat hetet vátnunk az államkincstári beleegyezésbe.
Most mennem kell,mert délután vendégségbe megyünk és még sehol semmi.
Jelentkezetek,ugyse tudtok ti se aludni akkor legalább legyen mit olvasgatni!!:)
Szép és kicsit hüvősebb napokat kívánok!!


Fricike!
Várom a képet mert már kiváncsí vagyok!Azért irhatnál magatokrol többet. :lol: :lol: Mondjuk,hogy mikorra várjátok a babát,és a többi gyerköcröl is!
Vendég
 


Na szia.Végre valaki a vonalba.Azért nem irtam mert mindenki eltünt.Nálunk már nagy a kupi holnap lesz falbontás lehet hogy egy pár napra nem lesz netem.Amúgy a fiam fricike és 5 éves a kék oviba jár.én szeretem mert medence van és használják is.A lányom Cintia 16 éves a jade szalonba van 1 éve, fodrásznak tanul 11-dik osztályt kezdi még van 2 éve, de hála istennek szereti csinálni már nem járunk külön fodrászhoz.A 3-dik babánkkal most 23 hetes és 5 napos terhes vagyok úgynéz ki kislány és Bodza,Kamilla lesz kb nov 15 körül lesz meg. Napok óta szenvedek törölközövel meg léghütövel hütöm magam.De szerintem ez, a meleg még aki nem terhes azt is megviseli hát még engem.Te hol dolgozol?
fricike
 
 


Szia Fricike!

Hova tüntek a többiek??Biztos jó sok pénzük van és elhuztak valami ennél is melegebb éghajlatra??? :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:
Bár mondjuk ma már egészen elfogadható volt föleg most este.Lehet,hogy végre nem kell a ventilátor zümmögését hallgatnom??
Bár azért a nyár maradjon,csak egy-két fokkal hűvösebb.
Hol laktok??Vagy ezt már irtad?
Mi a Rákoczi uti oviba megyünk januártol.Bevallom egyíket se ismerem annyíra mert Kíra Szentivánra járt,de ez tetszik meg elvileg ide tartozunk.
Én házhoz járok vasalni heti 2 alkalommal 2-szer 4 órát.Imádok vasalni,ugyhogy még élvezem is,föleg hogy van légkondi,ugyhogy néha bekapcsolom,bár nem birom sokáig mert fáj a fejem tőle!! :twisted: :twisted: :twisted: Gyes elött Solymáron a Ludwig pékségbe dolgoztam,de oda nem szándékszom visszamenni a hajnali kezdés miatt.Ugyhogy még nem tudom mi lesz,lehet,hogy maradok szabaduszó mert ez legalább jól fizet és még a gyerekeket is tudom intézni.Ide is akkor megyek amikor akarok.Most nyáron délutánonként kell mennem mert Anyukám reggel jár dolgozni és ugye ha én nem vagyok ő van a gyerekekkel.
Hát röviden ennyí,még van fél évem kitalálni valamit.Most adtam be a Solymári DM-be az őnéletrajzom,ahol már teltház van,ugyhogy várakozom arra,hátha kellek majd én is.:)
Most megyek mert végre mindenki alszik igy én is végre ídőbe ágyba kerülök.
Szép estét!
Többiek tessék jelentkezni!!! :evil: :evil: :evil:
Vendég
 


Sziasztok!

Sajnos még mindig nem utaztunk el, csak aug. elején fogunk 1 hétre. A meleget szobafogsággal viseltük, nem nagyon akartam kivinni a gyereket. A hálószobában pedig van légkondi. Én viszont annyira rákattantam a légkondira, hogy még most, mikor már elviselhető a levegő, is be akarom éjszakánként kapcsolni. Én nagyon jókat tudok aludni, ha be van kapcsolva. Persze sokkal pénztárcakímélőbb ha nincs. :lol:
Velünk nincs semmi különös. Ezért nem is írtam. Jelentkezett egy tanítványom, aki csütörtökönként fog hozzám járni.
Andi!
Tényleg szeretsz vasalni? Én csak azt vasalom ki, amit nagyon muszáj, pl. férjpajtás ingjeit. Honnan szeded a kuncsaftokat? Egyik hozza a másikat?

Évi és Dani
kreisz éva
 
 


Sziasztok!

Mi is a medencébe próbáljuk elviselni ezt a hőséget.
Kisasszony nagyon élvezi.

Sokminden velünk se történt.
Enéh szerdán kapja meg a 18 hós oltást. Szegény! Előre sajnálom, de muszáj!

Évi!
Hova utaztok?
Mi hétvégén megyünk Veszprémbe, több mint 1 hétre. Amolyan félig nyaralás, mert párom eredetileg veszprémi, és az anyukájához megyünk.

Fricike!
Az egyik kedvenc lánynevem a Kamilla! Nagyon sokáig én is azt szerettem volna adni!

Andi!
Nagyon jók a képek! Sajnálom, hogy Mironnal nem igazán sikerült az esküvőzés. Én nem is tudom, mit csinálnék Enéhvel, ő is olyan kis izgága!

Odex!
Ti? Csak nem nyaraltok megint?

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!

Sancsi!
Hajdúszoboszlóra utazunk 1 hétre, egy apartmant béreltünk ki.
Hogy állsz az angollal?
Egyébként a kislányod és a kisfiam nagyon hasonló korúak. Dani aug. végén fogja kapni a 18. hónapos oltást. Ki az orvosotok? De a szerdai napból következtetek, hogy Kelemen doktornő nem? Ha igen, elégedettek vagytok vele? Mi teljesen. Nagyon kedves, lelkiismeretes. Igaz, egyelőre Danival nem is volt olyan nagy gond. Majd írd meg, hogy volt-e valami zűr vele vagy jól viselte-e az oltást ok?
Ami a meleget illeti, mi is medencézünk, csak már inkább az esti órákban.

Évi
kreisz éva
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak volt sok program mostanság, a melegben meg nem voltunk itt fent a lakásban sokat. :roll:

Fricike!
Üdv. itt (ha még nem írtam volna). Szép családod van nagyon. :) Nem csodálom, hogy nehezen bírod a meleget pocakkal. :? De most lehet kicsit lazítani, nincs már az a nagy hőség szerencsére. :lol:
Hol fogsz szülni??

Andi!
Szépek vagytok a képeken. :lol:
Miron nem semmi, hogy haza kellett vinni. De ilyen korú gyerekkel még nehéz ilyen programot szervezni. :lol: Aisa is jön-megy folyamatosan, és ha valamit kitalál magának, de mégsem az van, akkor tud ám reklamálni ő is. De őt meg lehet nyugtatni, el lehet terelni a figyelmét. :)

Évi!
Irígykedem a klímáért nagyon! :) :oops: Nekünk is be kéne ruházni egybe, talán majd jövőre. :)

Sancsi!
Sajna, nem nyaralunk, csak egy napot voltunk tegnap a Balatonon. Belga barátaink vannak itt, és ők ott töltik a hetet, és egy napra leugrottunk hozzájuk. Aisának nem nagyon jött be a Balcsi, zavarta hogy nem ért le a lába, így csak egyszer mentünk be a vízbe. :shock: :?

Rólunk:
A melegben behúzódtunk anyuhoz a lenti lakásba, ott legalább néhány fokkal hűvősebb volt, mint itt fent nálunk. Aisát napközben nem zavarta a hőség - csak az, hogy nem mentünk ki vele az udvarra -, éjszaka viszont már nehezebben tudott aludni, egyszer-kétszer mindig felébredt. :(
Két napot anyósnál voltunk, jól elvolt Aisa a mamival, meg a nénikéjével. :) Én legalább tudtam pihenni egy kicsit. :)
Péntektől hétfőig beteg volt a kiscsaj, 40 fokos láz amit szinte semmi nem vitt le. :cry: Szerencsére jól viselte az egészet, tegnapra kipöttyösödött, ami normális dolog állítólag. Mára már nincs semmi, szerencsére túl vagyunk rajta.

Asszem ennyi ami történt, megyek ebédelni! :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Hajni!
Örülök, hogy jobban van Aisa! Mitől betegedett meg? Elvitted Cilihez?

Fricike!
Már én is akartam kérdezni, amit Hajni is kérdezett, hogy hol és kinél fogsz szülni? Van fogadott orvosod vagy az ügyeletesnél fogsz szülni? A védőnőm szerint rengetegen szülnek ügyeletesnél. Pvváron van terhesgondozás? Ha igen, hol és kinél?

Évi és Dani
kreisz éva
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: