Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

nincs Agci es alig ir valaki.

Andi, szerintem nagyon orulj, hogy nincs semmi panaszod. Az nagyon jo dolog. En mar csak tudom.

Lara,
a multkor mondtad, hogy Hangaval + aferjeddel jartok kajalni a Hobiartba. Hangat hogy viszitek be, az oledben ul vagy mit csinal?
Milyen volt a nyaralas? Nagyon jo idot fogtatok ki!!

Eniko,
milyen volt a lagzi, kimulattad magadat? Bogi is ropta?

Azert valaki irhat meg,
csok mindenkinek
gabomamo
gabomamo
 
 


Agci: köszönöm a levelet az infokkal! És igen, ha visszajössz a nyaralásból, vegyük fel a kapcsolatot, védõnõ ügyben is.

Gabomamo: köszönöm a bíztatást. Jó érzés lehetett, hogy a dokidra mindig számíthatsz, remélem akit Ágci ajánlott, õ is ilyen lesz.
A Kismama újságot meg fogom venni, biztosan sok hasznos info van benne.
Szeretnék a könyvtárból kikölcsönözni majd könyveket, fõleg azért, hogy a papának is megmutathassam, milyen éppen a baba.

A héten szabin leszek, tehát nem jelentkezem. Jövõ héten találkozunk.
Mindenkinek kellemes hûvöseket kívánok.
Andi
mityka
 
 


Szija lányok!

Hát hazaértünk, és úgy örülök, hogy újra itthon vagyunk, már alig vártam. Kicsit hülyén hangzik, de jó volt belépni a lakásba. Hanga azóta fel van dobva.
A nyaralás nagyon jó volt, de azért annyit el kell mondanom, hogy kisbabával más egy nyaralás mint nélküle. Hangának sikerült összeszednie egy jó kis kötöhártyagyulladástKép Azóta éjjel kb. 2-3 órát egyfolytában ordit, mert fáj a szeme, viszket. Igy ma is éjjel 2:30-kor "ébredtünk" és 5:30-kor újra lefekhettünk. A szomszédok biztos örülnek, hogy megjöttünkKép

Örület, hogy miket csinál ez a Hanga. Mostmár egy másodperc alatt keresztül hasit a lakáson, csak egy csikot látunk:-)))) Persze mindenben felkapaszkodik állásba, és totál szétpakolja a lakást, mire összepakolok, máris indulhatok összepakolni utána. Nagyon veszélyes, mindig figyelni kell.

Orsi! Gratulálok mégeccer Tomihoz. A kép alapján nagyon helyes kiskrapek! Szerintem hasonlit rád, bár a férjed még nem láttam. Ahogy olvastam a szüléssztorid, tiszta irigy lettem. Olyan aranyos lehet a két kicsi. Jázmin nem féltékeny?

Enikö! Apukás témában Anitának nagyon igaza van. Szerintem találkoznotok kéne sürübben, és sokat együtt lenni, hátha beindul valami.
Bár ahogy most tovább olvaslak, olyan mintha te már eldöntötted volna, hogy belevágtok. Egyébként ahogy nézem az irásod amiben Józsiról irsz, csupa Kép jel az egész. Csak nem lehet annyira közömbös neked!
Az biztos, hogy nagyon szeretheti Bogit és téged! Amiket irtál, az alapján nagyon szimpatikus fiú.

Ildianyu! Ahogy irtál Liliröl, totál olyan mintha Hangáról olvasnék. A lakás újraberendezését már megkezdtük, veszünk pl.üveges CD tartó szekrényt, mert a mostani CD állványt percenként leszedi, bekapcsolja a TV-t, videót, beprogramozza a Cd-t. H-nak is 2 fogacskája van márKépAz alsó 2 meccö, az egyik rövidebb a másik hosszabb, kicsit érdekesen néz igy kiKép
Szerintem nem kell még cipö Lilinek, én legalábbis Hangának nem fogok venni. Azért hogy néha lépegessen kézen fogva szerintem felesleges. Majd ha már egyedül feláll és kapaszkodva több métert jár kétlábon. Szegénynek ebben a melegben cipöben kéne lenni...Mi egyékbént örököltünk egy kis szandált, de Hanga mindig lerúgta a lábáról.
Irtad, hogy Lili eszi a papirt, az elöbb hátrafordultam, és Hanga szájából egy óriási papir lógott ki és rágcsáltaKép

Mityka! Tök jó, hogy jöttél, legalább újra átélhetjük a terhességet veledKép

Gabomano! Rosszul irom a neved?Kép
Szóval Hanga még kapja az anyatejet, úgy hogy én szorgalmasan reggel és este fejek. Szopni nem hajlandó, igy cumisüvegböl adom neki az anyatejcsit. Persze akinek ezt elmondom, mindenki hülyének néz, hogy fejek, még a védönö is röhögött. Ha próbálom szoptatni, akkor üvölteni kezd, mivel a szopizáshoz minimum 5 percig nyugton kéne lennie és ö erre nem hajlandó. Ahogy eleresztem, máris elmászik. Szóval igy jártunk, hogy volna mit szopiznia, de eccerüen nem akar. Én annyira sajnálom, hogy ilyen a Hanga. A sógoromékkal voltunk nyaralni, és nekik van egy 16 hónapos kisfiuk. Na az a baba, egész nap azon cirkuszolt, hogy szopizhasson, rángatta az anyukája pólóját, a strandon leszedte a fürdöruhát, az anyuka már nem mert a gyerek elött napozni, mert a kisfiú letépte a ruháját. Addig üvöltött, amig nem kapott cicit. El is gondolkodtam, hogy miért van az, hogy az egyik baba az istennek nem akar szopizni, pedig lenne mit, a másik gyerek meg meg van érte öörülve. Én olyan szivesen szoptatnám a Hangát évekig, de miért van az, hogy nem hajlandó??? Olyan izé ez a HangaKép
A Hóbiártba úgy megyünk, hogy betolom a kiscsajszit a babakocsiban és az asztalunk mellé leparkolok vele. Ö eljáccik a babakocsiban az asztal mellett, amig mi megebédelünk.

Dejó nektek, hogy volt tali! A következöre feltétlen megyünk mi is!

SZijasztok, Lara
lara
 
 

 
 

Úristen de hosszú lett!
Bocs...
lara
 
 


Sziasztok!!

Orsi!
Gyönyörû a kicsi fiad!

Lara!
Hogy szedte össze Hanga a kötõhártyagyulladást? Kezelitek valahogy?
Na, látom, Titeket is utolért a végzet. Nemsokára jönnek azt hiszem a többiek is. Igaz, Gabómamó?
Nem semmi lehet, az a kisgyerek, aki letépi az anyukájáról a ruhát! Kép Azért tényleg rossz lehet, hogy lenne mit szopizni, és nem akar Hanga. Nem lehet, hogy a foga miatt van? Vagy ne fogjunk mindig mindent a fogakra?
Ha ebédeltek, nem nézi ki Hanga a szátokból az ételt?
Azért nagyon jó lehetett a nyaralás! Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok csajszik,

Eloszor is, en nem kaptam Orsi fiarol fotot. Kuldje mar el vki nekem!!

Lara,

ne halgass senkire, nagyon jol csinalod. Kepzeld Jazmin mar egyaltalan nem szopizik es fejni sem tudok mar. Pedig tegnap ota faj a mellem es nem tudok vele mit csinalni. Probaltam maszirozni, fejni, semmi nem jon a fajdalom marad. Bar nem az a fajta fajdalom, amikor be van csomosodva a mell. Nemtom mi lehet.Ejszaka is 2x tapozunk. Remelem azert par ev mulva atalussza az ejszakat Jazo. Tenyleg nemtom miert lehet, hogy egyik szopizik, masik nem. De szerintem ez ugy van, hogy aki szeretne szoptatni annak a baboja nem akar, aki meg nem akar szoptatni, annak akar a baboja. Rendbejott mar hanguci szeme? Nem zokkentette ki Hangat az idegen hely?

Ildianyu,

en megbeszeltem Jazminnal, hogy csak az evesben utanozhatja Lilit+Hangat. Pakolasban meg egyeb mas rosszasagban nem. jazmin kulonben is nyugodt egy helyben fekvo baba. Kép Lili aranyos, hogy kinezi a kajat a szatokbol. En barmit ehetek Jazmin elott, nem erdekli. Csak annyira, hogy nez+ramnevet, es kozben biztos azt gondolja, na tolem ezt varhatod anyu.
Jazmin mar a mobilomat is be tudja kapcsolni, es a tavkapacsot mindig hbo-ra kapcsoli.
En mar nem hagyom a papirozast, mert mostmar eszi Jazmin is . Regebben csak ragta. Valamelyik nap is szedegettem ki a pici darabokat a szajabol. Pici zacsit adok neki. Ma ki sem mozdultunk. Tegnap voltunk csipo uh-n, a helyzet valtozatlan. Delutan 5-kor mentunk, de majd el olvadtam. Ugy sirt Jazo az uh-on, hogy igy meg soha. legutobb 1 honapja meg sem szolalt. Mostanaban fel dolgoktol. Pl. porszivo.

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Szijasztok!

Ildianyu! A kötöhártyagyulladást nagyon könnyen össze lehet szedni, pl.mászik a kezével és utána megdörzsöli a szemét és máris benne van a fertõzés vagy megfogja egy náthás gyerek játékát, utána a szeméhez nyúl...stb
Szemcseppet kaptunk, de nagyon nehéz belecseppeneteni a szemébe, mert amint meglátja az üveget, azonnal összeszoritja a szemét. A földön szoktam lefogni szegénykét, üvölt és rángatja közben a fejét, és a kezével próbál ellenkezni. Kb.10 cseppbõl 1 megy bele ha szerencsém van.
Hanga is kinézi már a szánkból a kaját, meg is szoktam kinálni, ha eszek a szobában, végig áll a kanapénál és néz, mint egy kiskutya és közben majdnem elcsöppen a nyála. Jóhogy nem birom megállni, hogy ne adjak nekiKép
Ti hogy álltok a szopival?

Gabomano! Köszi a biztatást, pedig már elég fárasztó, bár a doktornönk szerint fejjek csak, amig tudok, mert még ez a kis mennyiség is számit. (persze könnyen beszél, nem ö fej reggel és este fél órákat alvás helyett).
Úgy láccik ez a 8-9 hónapos kor ez valami vizválasztó a szoptatás terén. Sok anyukáról hallok akik mind 8 hónapig tudtak szoptatni. Ált. 4 hónapos korban szokott kevés lenni a tej és 8 hónapig szoptatnak sokan.
Egyébknét Hangát kizökkentette nagyon is az idegen hely, pont tegnap olvastam egy könyvben, hogy ha lehet, akkor ne 8-9 hónapos korban menjenek el kirándulni...Pont jól idözitettünk:-)))
Azóta olyan furcsán viselkedik, minden éjjel felsir és nagyon sok ideig tart amig megnyugtatom. Ma pl. vele kellett aludnom, mert egyedül nem aludt el. Régebben este letettem és reggel felébredt. Azóta ha nem lát, sirni kezd, és mászik utánam sirva, nem lehet a kiságyában hagyni, mert ha látja hogy kimegyek a szobából, sirva fakad. Tudom, hogy ennek most van itt az ideje, de a nyaralás gondolom még rátett erre egy lapáttal. Ezeket pont azóta csinálja, amióta hazajöttünk.
Többieknél nincs ilyen?

Megyek, mert felébredt,

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok,

Lara,

lehet , hogy tudod, de a szemcseppet ugy kell beadni, hogy lehuzod az also szemhejat babonak. ha be is csukja a szemet, meg ordit, igy be tudod cseppenteni. Jazminnak is hasznaltam szemcseppet 2-3 honapos koraban es en is kinlodtam, mikor anyukam latta , o mondta ezt es tenyleg jo. Bar akkor pici volt Jazmin, Hanga meg mar lehet, hogy nem hagyja magat. Mennyi tejecsket tudsz fejni Hangucinak?
Az alvasos siras nekunk altalanos. Errol Ildianyu is tudna meselni. Lerakom Jazmint mindig sir. Elmondom neki, hogy most aluka jon, utana talakozunk, stb. es otthagyom. Valamikor nem kell visszamennem, de altalaban par perc mulva visszamegyek, cumi be.Valamikor 5-10 percig is eltart. Az "Aludj jol gyermekem" c. konyv modszeret hasznalom. Azert annyira nem veszes. Biztos fura lehet ez, mertHanga mar regota atalussza az ejszakat. En mar nagyon edzett vagyok. mar nem is vagyok faradt. pedig azert ejszaka megyek meg cumit berakni. Amiota ejszaka is tapolunk, a ferjem tud segiteni. Az elmult 2 ejszaka az ejfeli tapolast megcsinalta. Altalaban o meg olyankor fent van. Nekem meg olyan rossz volt felkelni, amikor fel oraja aludtam el.

A mellfajasom elmult, szerintem csak meghuzodott. Erdekes, hogy 1 hete nem fejek es nem csomosodott be a mellem. Jo valamelyik nap probaltam, de 1-2 csopp jott. Pedig a masik mellemet le kellett neha fejnem, mert feszult.
a ferjem nagyon szeretne az Adriara lemenni, de pont ezek miatt nem merek, amiket irtal+a hosszu ut, stb. Szegenyke, tavaly sem voltunk, mert a terhessegem nem volt egy leanyalom. Ha igy haladunk jovore sem megyunk Kép Kép Kép

Ildianyu,

Lilinek jott uj foga? Jazminnak mar lehet, hogy nem is lesz? Kép Pedig mar felul is meg van duzzadva az inye. Remelem nem egyszerre jon majd 6 fog is.

Nu jol van nem untatlak benneteket,
csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Gabómamó!
Én nem képen láttam ám Orsi kisfiát, hanem találkoztam velük a Centrumban! Bi-bi-bí!!! Kép Kép
Nem akarlak elkeseríteni, de Lili is nyugodt, egyhelyben fekvõs baba volt egy ideig. Amúgy meg Jázmin is tud ám gurulni! Kép

Lara!
Tegnap voltunk mi is szemésznél, mert dokinéninknek mondtam, hogy nagyon dörzsöli Lili a szemét, és adott beutalót. Hát, a szemész nénit rohadtul nem érdekeltük. Ránézett messzirõl, és azt mondta, hogy nem lát semmit. Állítólag kicsit vérbõ, de mindkettõ az. Úgyhogy ha pontosat akarok tudni, akkor ki kell tágítani a pupilláját, és akkor 2 hétig nem lehet utcára menni. Na, köszönöm, nem kínzom szegényt. Inkább keresek egy másik orvost. Tényleg, Gabómamó, mondtad, hogy Ti is akartok menni. Hogy hívják azt az orvost?
Szopival most egész jól állunk. Egy ideig nem akart szopizni napközben, de most már ugyanúgy szopizik, mint régen. Ötször eszik, és mindegyiknél szopizik is.
Lili is felébred néha éjszaka, sírdogál, de van, hogy magától megnyugszik, és van olyan is, hogy bedugum a cicit a szájába, és már alszik is. Bár már kb. 1 hete nem riad fel. Ágci mondta, hogy ilyen korban sokszor felsírnak a babák.
Ezt nem is tudtam, hogy ilyen korban nem jó nekik a helyváltoztatás. Na, nem tudom, hogy bírja majd Lili a költözést. Nekem már most elegem van.

ESIK AZ ESÕ!!!

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok lányok
Képzeljétek nem tudtam felcsatlakozni a netre mert ha rákkantintottam kiírta, hogy a gép nem érzékeli a modemet. Felhívtam egy rakás ismerõst aki valamelyest ért a számgép lelki világához, és egyikük átjött megnézni majd kiderült, hogy kiégett a modem!!! Ugyanis amíg mi Bogival tesómmal meg anyuval Szegeden fõttünk a panelba, addig itthon Szabadkán akkora felhõszakadás volt, mint már vagy 100 éve utoljára. Szegeden még csak egy felhõ se volt az égen nemhogy esõke. Na a lényeg az, hogy a szabadkai telefonközpontba belecsapott a villám és a telefonvonalon keresztül a város összes rácsatlakoztatott számítógépe kinyiffant.Illetve hát a modem. Kép Mondanom se kell milyen mérges voltam. Apu volt itthon egyedül,ki is húzta a konnektorból a dugaszt, de a fene gondolta volna, hogy a telefon vonalon is "átjön a villám" Kép
Ezt azért írtam le, hogy tanuljhatok az esetbõl és ha vihar van, vagy elutaztok otthonról feltétlenül szabadítsátok meg a gépeteket a telefonösszeköttetéstõl!!!!Sose lehet tudni..... Ja és 30 EUR volt a javítás. Tudom, hogy nem egy nagy összeg de ennyi pénzen 1 havi pelust vehettem volna Bogcinak.Kép

Más:Már elvonási tüneteim voltak amiért nem tudtam feljönni a netre és elolvasni benneteket.

Gabomamó,GabómanóKép:
Köszönjük a vendéglátást nagyon jól éreztük magunkat Bogival nálatok. Még oda se értünk a sarokhoz már el is aludt.Kép Újabban olyan jó az alvókájaKép Már kb 2. hete végigalussza az éjszakát. Este 8-tól reggel 5-ig 6-ig mikor hogy! Olyan furcsa, 2 hónappal ezelõtt nem gondoltam, hogy valaha is fogom tudni aludni magam!Kép

Ildianyu:
Megnéztem az Anitát a Micimackóba is de sajna nem találtam fürdõrucit.Van fehérnemû, de fürdõruci az nincs. Tesóm megnézte Pesten és 38-as a legnagyobb méret amit pillanatnyilag kapni lehet. Az kb az egyik lábamra menne felKép Azon viszont elgondolkodtam, hogy miért van az, hogy pont a kismama rucikat csinálják olyan aprókra, amikor ebben az állapotban a legtöbb nõ jócskán meghízik. Vagy csak én? Na mindegy, de akkor is szerzek olyan fürdõrucit majd valahonnanKép Beleszerettem....

Ágci:
Hova mentetek nyaralni és mikor jöttök vissza és miért mentetek el és egyáltalán, hogy képzeled Te azt, hogy itt hagysz bennünket Kép Kép Kép?????????

Más:
A lakodalomKép Szóval tettem egy könnyelmû kijelentést a József nevezetû drága arany bogaramnak, mégpedig azt, hogy ha nekem is ilyen fantasztikusan jó lakodalmam lenne, hajlandó lennék férjhezmenni. Kép Erre közölte, hogy jó, majd õ megszervezi, nekem csak az a dolgom, hogy ne felejtsem el mikor lesz és menjek el Kép Ja és, hogy elvállalja a võlegény szerepétKép Olyan aranyos ugye?Kép

Szóval én ilyen jó lagziba még soha életembe nem voltam. Lányok, ha hiszitek ha nem mi egész éjjel táncoltunk. Reggel 5:30-ra értünk haza. Bogi pont akkort ébredt fel és rögtön tudtunk szopizni. A lagzi Békéscsabán volt.Szombat délután 4-re mentünk. Közben 3x fejtem ki a cicimet Kép De kiöntöttem, nem mertem hazahozni a tejet, mert piszok meleg volt.Nehogy Boginak valami baja legyen tõle. Ja babóra anyukám vigyázott.

Szóval Józsi nagyon ránk kattant. Biztos nagyon magányos. Nagyon jól éreztük magunkat egymással. Auzt hiszem, hogy belevágok a dologba. Már közölte velem, hogy õ szeptemberben szeretne összeházasodni, mert neki az a kedvenc hónapja.Kép Na ezen vitatkoztunk, mert mondtam, hogy nem vagyok hajlandó 100 fokba esküdni, és szeptember még bazi meleg. Én októberre szavaztam. Végül is tökmindegy csak lennénk már túl rajta.Kép
Olyan édes volt, amikor hazaértünk a lagziból, bement kezet mosni majd odament Bogi ágyához kivette a babát, feltette a pelenkázóasztalra és elkezdte tornáztatni meg gügyögni neki.Kép Megkért, hogy mutassam meg hogy kell tisztába tenni. Anyu az ajtóból mosolygott, teljesen el van ájulva tõle, hogy milyen rendes gyerek...stb..stb......
Csak remélni tudom, hogy késõbb nem fog megváltozni, pl ha közös gyerekünk születik, vagy ilyesmi. Egy barátnõm (akit nevelõapja nevelt, édesapja halála miatt) azt mondta, hogy vele tök rendes volt a nevelõapja addig a pillanatig amíg meg nem született a húga. 180 fokos fordulatot vett a hozzáállása a Liához és csak a hugi létezett (aki ugye már az övé)
Szóval én azt hiszem erre nincs garancia és elõre sosem lehet tudni milyen lesz késõbb. De ha mindig arra gondolnék, hogy mi lesz késõbb, csak nem változik meg...stb...akkor soha az életbe nem találnék társat, mert senkihez nem adnak Viselkedési garancialevelet. Ez egy nagy lutri, mint az élet maga egy nagy gömbölyû lutri. Ha mázlid val, mázlid van, ha nincs nics, így jártál Kép
Jaj bocsi hogy ennyit írtam, de be kellett hoznom a lemaradást. Azt hiszem a 7végére sikerül bescennelni néhány képet, majd küldök nektek.Józsiról isKép
Szerintetek az, ha csak rá tudok gondolni, ha eszeveszetten elkezd verni a szivem már csak a neve hallatán is, ha olyan furcsa melegség-hidegség(felváltva) elönti belül a mellkasom, az jót jelent? Kép Nem egészségügyi szempntbólKép

na pussz
Enikõnéni

ps. Azt hiszem szerelmetes vagyok Kép Így jártamKép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Elfelejtettem:
Mityka:
Én egyedül vállaltam be a babót, mert a Jani túl fiatalnak érezte magát a gyermekvállaláshoz, meg hát a karrierje.... tudod....a szokásos szövegKép(Pincér, nagy karrierKép) De tojok rá, nem foglalkozom vele, én ezt a babát akartam és mindennél jobban szeretemKépEgy percig sem bántam meg!
És a Józsi sokkal jobban szereti mint a saját apja. Azért ez kicsit durva, de ez van Kép De egyáltalán nem vagyok-voltam összetörve ez miatt, mármint, hogy egyedül kell végigcsinálnom. Ennek is vannak pozitív oldalai, és én ezeket tartom szem elõtt Kép Ilyen egyszerû!!!!! Puszi a pocakodraKép
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Lányok!!!!

Hol van mindenki?
Már 2 napja sehol-senki Kép
Ez borzasztó!!!
Jelentkezzetek!
Puszika
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Itt a kétgyermekes anyuka... Kép Nem mondom néha kicsit álmos vagyok, na de majd belejövök a tandem-babázásba Kép. Tomi egy kis aranyfalat, ügyesen szopizik, nagyokat alszik és már 4400 gramm! Jázmin borzasztó lelkes tesó, egyfolytában puszilgatja, simogatja. Olyan aranyosak együtt. Úgyhogy lányok újabb babára fel! Valami eszméletlen jó érzés így a két kicsivel, mindenkinek csak ajánlani tudom! Eddig Jázmin nem volt valami cserfes, csak egy-két szót mondott nagyritkán, de most rohamos fejlõdésnek indult amióta itt a kicsi. Olyanokat mond teljesen érthetõen, hogy BABA SÍÍÍÍÍÍR!, meg BABA, KAKI, FÚJ! Kép, BABA CICIT! Azt hogy Tomi nem akarja mondani, csak a babát. Ja és kiválasztott a rakás plüssállat közül egy nagy puha pandamacit, egésznap azt hurcolássza és bõszen pelenkázza Kép. Nem féltékeny a tesóra, de mondjuk a szoptatás úgy néz ki, hogy amíg Tomit a cicin van addig én Jázmin kezét fogom, vagy simogatom a kobakját.

Szia Enikõ! Itt vagyok! Nemsokára írok neked hosszú levelet! Addig is sok puszi!

Gabómamó! Én küldtem képet!!! Egy freemail-es címre! Ez már nem jó? Még csodálkoztam is, hogy azt írtad nem tudod az én címem, hiszen a küldött emilen az is rajta van. Elrontottam valamit? Ha leírod az elérhetõséged, elküldöm neked szívesen a fotókat, fõleg hogy azóta vannak újabbak is.

Tényleg ha valaki tudja az ide író összes lány címét az küldje már el nekem! Mártianyu címe is érdekelne, mert valahová elkallódott!

Ildianyu! Sikerült cipõt venni? Úgy örülök, hogy találkoztunk a városban Kép!

Képzeljétek, Tominak is begyulladt az egyik szeme, de most kihagytam az anno Jázminnál alkalmazott szemcseppet, szopi után mindig belespricceltem egy kis tejcit a szemébe és két nap alatt tökéletesen meggyógyult! Hogy mi mindenre jó az anyatej Kép! Hanem (valószínû a cumi miatt), a szájpenész nem kerülte el a babókát Kép. Kicsit tanácstalan vagyon ez ügyben, kaptunk ecsetelõt, azzal törölgetem a szájpadlását, nyelvét, de mikorra fog ez elmúlni? Van valakinek tapasztalata ez ügyben?

Lara! Írtam neked, megkaptad? Milyen érdekes, hogy Hanga nem akar szopizni, de a tejet azért elfogadja üvegbõl! Mióta van ez? Szegény akkor folyton fejned kell. Én ezzel a fejés dologgal nagyon hadilábon állok, bevallom a Klinikán fejtem utoljára... Mondjuk mikor Jázmint szoptattam akkor sem fejtem, mégis volt bõven, remélem most is így lesz.

Szia Mityka! Én is üdvözöllek a körünkben! Gratulálok a pocaklakódhoz Kép Kép Kép! Nekem 3 hete született a második babám (van már egy 18 hónapos kislányom), így csak késve olvastam a soraidat a nagy babázás miatt. Hogy hívják a doktornõt, aki vizsgált?

Lányok! Mikor lesz a legközelebbi tali? Bemutatnám a legifjabb klub-tagot Kép! Valószínû csak ketten mennénk, Jázminra a mama vigyázna, mert még nem teljesen kidolgozott a "séta-terv" két pöttömmel. Feltétlen szóljatok emilben vagy SMS-en ha van idõpont!


Sziasztok!
Orsi
jázminmama
 
 


Sziasztok!

Gabómamó!
Lilinek azóta nem nõtt foga, még mindig az alsó 2 van. Lehet, hogy Jázminnak tényleg egyszerre jön majd több foga. Nagy lesz majd a változás! Kép

Enikõ!
A hízással kapcsolatban: nézz csak rám.
úgy látom, Józsival nagyon jól haladnak a dolgaitok. Ahhoz képest, hogy a múltkor még azt írtad, hogy nem vagy szerelmes, érdekes "tüneteid" vannak!! Kép Kép
És a hozzászólásod tele volt Kép -vel. Azt hiszem, ez jót jelent.

Orsi!
Annyira jó, amiket a két pöttömrõl írsz! A végén még kedvet kapok a következõhöz! Kép
Én úgy tudom, hogy a szájpenésznél a melledet is kell kenegetni, mert egyébként nem fog elmúlni, mert ide-oda adogatjátok egymásnak.
Kérek szépen új képeket!!
Jázmin mikor hagyta abba a szopizást? És amikor pocakos voltál, volt tejed? Vagy megint csak szülés után indult el?

Tényleg, mikor lesz tali? Augusztus közepén lehet nálunk, de addig nem merek semmit vállalni. Ne tudjátok meg, hogy néz ki a lakás, így a pakolás kellõs közepén. ELEGEM VAN!!!

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok csajokKép

Na végre! Csak hogy megjöttetek, már kezdtem elkámpicsorodni amiért magammal "levelezek"! Kép

Orsi: a szájpenészre olyan rózsa illatú ecsetelõt kaptatok, ugye? A Boginak 1,5 - 2 hét alatt múlt el teljesen. Én az ujjamra tekert pelenkára csöpögtettem, és azzal nyúltam be a szájába
a nyelvét is a szájpadlását is meg a "pofazacskóit" is jó alaposan át kell dörzsölni + a cicimre is csöpögtettem szopi elõtt és után is! Ez fontos, mert a szájáról átmegy a cicidre és ha azt nem kezeled visszakapja.Mert ez gombaKép
Aztán fokozatosan kevesebb fehér lepedék volt a szájában és egyszer csak teljesen elmúlt. Aztán kentem még 4,5 napig, de azóta semmi- Hál Istennek!
Fontos idõben kikezelni, mert ez a fáj a babának, fájdalmat okoz neki a nyelés, így a szopizás is gondokat okozhat.
Én már a klinikán láttam a Bogi nyelvén a fehér pöttyöket, de fogalmam sem volt róla, hogy mi az.Amikor hazaértünk már sokkal több egybefüggõ vastag,fehér lepel volt a kis nyelvén szájába mindenhol.A klinikán se vették észre meg a védõdõ se vette észre amikor hazajöttünk Kép
Teljesen kétségbe voltam esve, mi lehet a baja, amikor a Kismamába olvastam róla egy cikket. Elküldtem anyut a patikába, hogy vegyen ecsetelõt. Kenegettem minden szopi elõtt,után és néha csak úgy két szopi között is és egyszer csak elmúlt. Kép
ps.Várom a leveled!!!Kép


Lara: Hol is voltatok nyaralni? Milyen volt?Csokibarna vagy?

Aniták: Miért nem jelentkeztek? Amikor csatlakoztatok a szegedi babanetes "klubba" akkor éppen szültem, így nem igazán ismerlek benneteket. Írnátok pár mondatot magatokról?

Norcsi: Te a tali óta nem jelentkeztél Kép Minden oksi veletek? Eszter baba?

Ildianyu: Hát én csodálkozom a legjobban magamon. Sose voltam az a szerelmes tipus, de most lehet, hogy az vagyok!?! Kép Kép
Olyan jó vele. Tök jókat dumálunk, mindig megnevettet és imádja Bogit. Kép Nekem ennél több nem kell /pillanat. Aztán meg majd lesz valahogy....

Beszéltünk Józsival a babáról és arra a döntésre jutottunk, hogy mi is belefogunk az újabb babagyártásbaKép
Õ is már nagyon szeretne gyermeket meg én is még egyet, aztán kis pihi és jöhet a többiKép
Összesen 4 van tervbeKép De olyan jó, hogy Józsi is 4-et szeretne.Kép Már abba is hagytam a fogamzásgátló szedését, hogy pár hónap "tisztulás" után belecsaphassunk a lovak közéKép Igazából már most rögtön teherbe szeretnék esni, csak nem merek a tabi miatt. Az hiányozna, ha véletlen ikerterhes lennékKép!!! Ez az egy is elég egyszerre. Nagyon felnézek az ikres anyukákra, nem semmi feladat!!!!

Na megyek, nem szeretnék uncsi lenni.Mindig csak én írok újabban, többiek hol vagytok??????????

Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Ja és még valami

Nálunk lehet a legközelebbi tali. Szerdán megyünk vissza Szegedre oltás ügyben és csütörtökön vagy pénteken, ha van kedvetek összejöhetünk nálunk!!! Kép

Írjátok meg mikor jó nektek!

Pusszancs
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Enikõ,
nekünk elõreláthatólag mindegy hogy szerdán v. csütörtökön lesz a tali, mert nincs különösebb programunk.
Az az igazság, hogy én nem márciusban csatlakoztam a babanetre amikor te szültél hanem korábban, de azért írok magamról pár sort. Van egy kisfiam akit Benedeknek hívnak (aug. 27-én lesz 3 éves), és most 35 hetes terhes vagyok. Aug. 26-ra vagyok kiírva a második babával, aki szintén kisfiú lesz.
Azt számolgattam ha így belehúztok a Józsival akkor szinte csak 1 év korkülönbség lesz a két baba közt. Ilyen kis korban még pár hónap is sokat számít, nem vártok még egy kicsit? Bocs hogy így beleszólok, de nézz meg egy 12-13 hónapos, vagy egy 18-20 hónapos babát. Nagy különbség!

Ildianyu,
nem is tudtam, hogy ti is költözködtök. Hogy álltok? Már az új lakásban laktok? Hát én igazán megértelek hogy már a hócipõd is teli van. Mi is 1 hete lakunk az új házunkban. Nagyon kaotikus állapotok uralkodnak egyenlõre. Szerdán mentem a védõnõhöz, és 20 perc keresgélés után egy doboz legaljáról sikerült kihalásznom a terhes kiskönyvemet. A fürdõruhámat csak 1 napi keresgélés után találtam meg. Már azt hittem véletlenül azt is összecsomagoltuk a szertetszolgálatnak, mint a többi fölösleges holmit!

Gabómamó,
kérdezted hogy hogy bírom ezt a meleget. Hát jobban mint a hideget! Az az igazság hogy szerencsére nincs semmi problémám, ugyanúgy viselem, mintha nem lennék terhes. De azért jó, hogy most pár napja nincs az az iszonyú kánikula! Amikor csak tehetjük lemegyünk a Sportusziba, van bérletünk, úgyhogy nem kell fizetnünk, így van olyan is, hogy csak egy órácskára ugrunk le (mert ugyebár itt a költözködés, az új lakás, meg egy csomó elintéznivaló). Benedek imádja a vizet, alig lehet kirángatni a medencébõl. Ha jön velünk valaki (apuka, nagymama, öcsém), akkor én is el szoktam menni úszni néhány száz métert. Nagyon jól szokott esni. Költözés közben ez volt a nap fénypontja (meg a napi 1 tábla csoki, hogy pótoljam az elveszett energiát)!

Jázmin fogai miatt pedig ne aggódjál! Azt mondják minél késõbb jön ki annál jobb "minõségûek" lesznek.(Hogy ez mennyire igaz nem tudom.) Ami késik nem múlik. Beni 10 hónapos volt mikor kibújt az elsõ foga, de én ismerek egy kislányt, aki 1 éves elmúlt mikor kinõtt az elsõ foga.

Szoptatásról csak annyit, hogy én akartam is szoptatni Benit, és õ szopott is, tehát szerintem nem igaz a korábban említett teóriád amit a szopival kapcsolatban írtál.

Na most már befejezem, mert nagyon késõre jár, sziasztok, remélem akkor jövõ héten találkozunk!
Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok

B. Anita:
Az lehet, hogy márciusnál elõbb csatlakoztál, de én már január, februárban sem nagyon voltam itthon (netközelben), ezért nem nagyon ismerlekKép Az utolsó idõszakot Szegeden töltöttem (ahol nincs internetem) és iszonyatosan el voltam keseredve , mert már nagyon szerettem volna ha kibújik babóca.Már másra képtelen voltam odafigyelni, ezért kérlek ne haragudj amiért nem jegyeztelek,ismertelek meg Kép
Tudod már, hogy kisfiú vagy kislány lesz a babád? Mikorra vagy kiírva? Mindkét babád nyári születésû (lesz). Milyen nagy pocakkal lenni a nyári kánikulába? Láttam, hogy írtad, hogy a nyarat jobban viseled, mint a telet. Én nem nagyon szertnék nyárra babát várni. Mondtam is Józsefnek, hogy vagy most nagyon gyorsan készítsük a babót, vagy jövõ tavasszal.Kép Én nem bírom a meleget. Még így 'a la natúr, pocakmentesen se, hátha még hatalmas hasam lenne!!!

A gyerekek közti korkülönbség pedig annak a függvénye, hogy mikor fogan meg a baba. Ha sikerül mostanában "összehozni" akkor kevéske lesz köztük a korkülönbség, tudom. De ha most nem sikerül, akkor csak tavasszal fogunk újból próbálkozni gyermeket nemzeni. És az már azért több idõ!

Orsi:
Hogy álltok a szájpenésszel? Ha nagyon drasztikus a nyelvén a fehér lepel, akkor (elõtte alaposan megsuvickolt) körmöddel próbáld a nyelvérõl lekaparni. Tudom, hogy hülyén hangzik, de én ezt csináltam Bogival -a barátnõm javaslatára-, és elõbb elmúlt, mint szokott!

Nem is meséltem a legfontosabbat: A Bogi kedden délután önállóan a hátáról a hasára fordult. Véletlenül. Nagy hiszti közepette sikreült úgy bedõlnie jobbra, hogy "hasra esett". Õ lepõdött meg a legjobban. Abba is maradt a hiszti és kitört a kacagás, hozzá elégedett pofika lett vágva. Iszonyatosan büszke volt magára látszott rajta! Kép

Tegnap elõtt meg észrevettem, hogy saját akaratából, tudatosan nyúl valamiért. Konkrétan a textilpelenkáért nyúlt, elõször a jobb, majd a bal kezével, megfogta és szájához emelteKép Majd szájtörlés következett Kép Olyan édes voltKép
Mi meg a nõvéremmel megtapsoltuk és hangosan kacarászott elégedettségében!!! Kép

Hát igen. Napról napra értelmesebb, ügyesebb és kerekebb Kép
Már 63 centi! Tegnap lemértem. Az összes ruciját kinõtteKép Egy kivételével, ami még nagy rá! Fel kell újítani a ruhatárát, de most nem hordott a rugdalózót,mert meleg volt. Már vagy egy hónapja csak bodykat meg napozókat adok rá. Azt hiszem várok a hüvösebb idõkig a vásárlással mert nem tudom elõre mekkora leszKép

Na megyek ma én fõzök! Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok Lanyok,

Nu irok mostmar, csak eddig lusta voltam, meg faradt is meg nem is erzem jol magam.

Orsi,

mi is szenvedtunk a szajpenesszel, de nekunk allandoan a szekleteben volt Jazminnak. Vegigment az emesztorendszeren. Mi gyogyszert szedtunk ra, legalabb 3x . A szajaban nem nagyon volt, de ami volt, azt borax-glycerinnel fultisztitoval dorzsoltem addig, mig le nem jott. A cicimet is kentem nagyon sokaig. Nem lehet azert konnyu neked. Van segitseged??
Orsi, a profilodban nincs emil cim, igy nem tudom megirni neked. Az en profilomban van. Nem kaptam meg a kepet! Surgos potlast kerek. Te mostmar nem Jazminmama vagy, hanem Jazmin es Tomimama.

Eniko,

nekunk mindegy a tali, hogy mikor van, csak legyen.

Banita,

jol van nem gondoltam en azt a szopit komolyan. Csak engem meg mindig bant, hogy jazmin nem szopizik. Pedig nagyon szerettem volna. Jazmin sosem volt egy cicifuggo. Lehet, ez amiatt van, hogy korhazban kezdte elso 3 hetet, es csorikam vagy 10 napig nem is szopizott. Mindig ezzel magyarazom a nemszopisagat. Azert 6 honapig kihuztuk szinte csak szopival+ 2 honapot meg. Azert ez is valami, nem?

Eniko,

Bogi nagyon ugyi, csak igy tovabb. Jol lehagyta Jazmint meretileg. Kulonben lehet, hogy szerelmes vagy. De jo neked!!!!

Ildianyu,

megyunk hozzatok is talira agusztusban. Kép

Csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Most csak annyit: itthon vagyunk, és nagyon jó!Kép Tök hiányoztatok!
Gabó mászik, felül, és jókat vigyorog! Még mindig szopizik, naponta ahányszor csak a szájába tudja a cici venni. Szerintem nálunk nem elválasztás lesz, haen,m LEVÁLASZTÁS!!!KépKépKép
Elolvastam mindent, majd írok még, nagy-nagy puszi mindenkinek:

Ágci

Kép
Ágci
 
 


SZIASZTOK!

No, újra itt: most kaptam egy kis idõt megint a gépnél. Szóval megjöttünk! Új kép a profilomban!Kép
A hetünk fõleg az éjszakák elég finoman fogalmazva "gázosak" voltak. Babu elaludt, aztán ki tudja mikor, épp mikor kedve volt, el kezdett vinyákolni, anyu ugrott, aztán magam mellé vettem az ágyba és hármasban töltöttük az éjszakát. Nem volt külön szobája, és ezt szerintem tudta, ezért csinálta! No, reggel aztán õ kiterülve szunyált az ágy egy jó nagy részén, apukával mi meg szorongtunk a kisebbik felén. Még olyan is volt, hogy hely hiány miatt félig a páromon feküdtem. De õ nem vette észre!Kép Na, volt olyan is, hogy õ lógott le félig az ágyról. Biztos jó az együtt alvás, de nekem untig elég volt belõle a múlt hét! Arról nem is beszélve, hogy néha elaludtam, mikor szopizott, és kívül volt, de közben tudat alatt meg féltem, hogy leesik az ágyról. Ez igen bonyolutan lett megfogalmazva, de szerintem értitek mirõl habratyolok. Volt, olyan reggel, mikor fáradtabb voltam, mint este mikor lefeküdtem. Húúú...!
De azért nagyon jó volt! Sokat strandoltunk már amennyire megengedte az idõjárás, nagyon kedvesek voltak az app. tulajdonosok és az egész zalakarosi strand baba- és babakocsi-barát volt.

Lara,
"örömmel" veszem tudomásul, hogy Hanga baba is csatlakozott a bandához, így már te sem tudsz aludni éjszakákon keresztül!
Próbálj napközben pihenni, ha a csemetéd elpilled, így könnyebben lehet átvészelni, remélem ezt az átmeneti idõszakot.
Különben érdekes, szinte semmi változást nem okozott ez az egy hét, legalábbis tegnap este aludt mint elõtte. Mármint ugyanúgy. Azt hittem sokkal többet fel fog ébredni Cumi! No, majd meglátjuk ma mit produkál! Remélem jó gyerek lesz!Kép

Orsi,
nagyon aranyosak lehetnek a gyermekeid, így együtt!Kép Lelki szemeim elõtt elképzeltem!

Gabómamó,
írok kis e-mailt!Kép

Enikõ,
ami az esküvõt illeti, hát nem sokáig gatyáztok!Kép Nagyon jó, hogy így rátaláltatok egymásra!
De a babavállalással, hagy legyek egy kicsit negatív:
szerintem várni kellen még azzal a kistesóval. Nem volt épp zavarmentes a terhességed, a szülésed sem volt könnyû. Szerintem a szervezetednek kellene még egy kis idõt adni a pihenésre, regenerálódásra, feltöltõdésre. Írod, hogy van egy kis felesleg is, ettõl azért meg kellene szabadulni, a következõ terhesség elõtt, hisz sokszor ez is okozója mindenféle nyavalyáknak: toxémia, cukorbetegség, koraszülés...
És akkor ott van ez az új kapcsolat. Azért nem ugyanaz beszélni az együttélésrõl és csinálni, de hát nem kell ezt neked magyarázni! Épp, hogy el kezdenétek összeszokni, már ott egy picibaba?! Jót fog az tenni?! Ráadásul ott lesz a nagyobbik pici! Aki tényleg pici lesz még! És ha nem lesz gondtalan a terhességed? Bogit nem emelgetheted, esetleg feküdnöd kell többet? Tudom, és megértem, hogy tök jó lenne most rögtön egy új kisbaba, de jó lenne Boginak is? Szerintem ezt a gyerekprojektet át kellene még 1x gondolni, megnézni minden oldalról! Kicsit nem lehetne átütemezni? De ezt nem bántásból írtam, csak felvetõdtek ezek a gondolatok bennem.

Csajszik,
most olvastam ezt, s bár lassan legtöbbünk már túlhalad ezen az állapoton, de a következõ gyerkõcnél is érdekes lehet:
Minden kedves kismama és friss anyukája részére:

A hétvégén nem voltam errefele, mert a szüleimet látogattam meg, és bár nem vagyok még kismama (remélem ez már csak pár hónap kérdése), elég sokat beszélgettem errõl és a gyerekekrõl a mamámmal, aki bõrgyógyász, és szeretnék veletek megosztani 2 fontos dolgot, ami miatt õ egy kicsit el is van keseredve:

1.) az elmúlt idõszakban azt tapasztalja minden bõrgyógyász, hogy iszonyatosan megnõtt a gyermekkori allergiák száma, különösen az ételallergiájé. Ezért a mamám azt javasolná mindenkinek, hogy ennek a kiküszöbölése érdekében minden mama az õ picikéjének a 8 hónapos korig ne adjon semmi mást: anyatejen (ha kell tápszer) krumplin, sárgarépán és almán kívül, ugyanis minden egyéb más étel (még a bébiételek is, ha bio akkor is!!!) tartalmaz olyan anyagokat, ami allergiát okozhat. Ennek a fõ oka az, hogy a mi szervezetünk ezen az éghajlaton és területen, minden más anyagot idegennek érez és ellenreakcióval válaszolhat, ami allergia is lehet.
Ez mind csak jótanács, de szerintem fontoljátok meg.

2.)Az elmúlt pár évben ugyancsak megnõtt a börrák száma (elrettentõ szám: az õ praxisában 1982-1996 között 2 db volt, idén mostanáig 6 db, ami nagyon magas, és ez országos tendencia). A javaslat, ha legközelebb bõrgyógyásznál jártok mutassátok meg az anyajegyeiteket nekik, mert csak õk tudják a dermatoszkóppal megvizsgálni, amivel egyértelmûen megállapíthatõ, hogy hajlamos-e az az anyajegy arra, hogy rákká alakuljon, vagy nem... és lehetõleg kerüljétek a napot 11-15 óra között.

Nehogy félreértsetek, nem akarlak benneteket riogatni, csak úgy gondolom itt minden anyuka és leendõ anyuka a legjobbat akarja, ezért gondoltam, hogy leírom amit megoszott velem a mamám (aki a világ legjobb mamája )

minden jót nektek
Orsi utólagos engedelmével másoltam ide.

Bocs, hogy hosszú voltam, talira nekünk inkább a péntek lenne jobb,
ÁgciKép

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok Csajszik,

Agci,

vegre megjottel. Neha nagyon kihalt volt a topic. Azert nem lehetett semmi az alvas. Mit panaszkodtok az ejszakazas miatt? Total hozza lehet szokni. Kép Kép Kép Az egyik baratnom, a lanya masfel eves koraig nem aludt at egy ejszakat. Most is neha felkel hozza (3 eves), + most van egy 4,5 honapos fia.
Koszi a tanacsokat, en Jazmint 8 honapos koraig csak szptatni akartam. O meg 8 honapos koraig szopizott csak.


Eniko,

most jutott el az agyamig, hogy ti tenyleg eskuvo??? Hat nem cickoztok!

Szombaton Szabadterire megyunk. Most megyek el eloszor valahova szorakozni, amiota megvan Jazmin. Anyukam fog vigyazni ra itt nalunk. Remelem nem lesz semmi. Anyukam egy kicsit tul aggodos, de ot nagyon jol ismeri Jazmin, szinte mindennap latjak egymast. Lehet, hogy etetni sem kell, addigra hazaerunk.
Vettem ma Milupa 7 gabona pehelyt. Tejjel+tappal lehet kesziteni, gyumolcslevel stb. Kivancsi vagyok milyen lesz.
A kecskemetinek vettem alma-oszibarackjat 119-ert a Rossmannban es nagyon finom. Szerintem jobb mint a Hipp. Akcios volt, visszamentem mar egy szal sem volt. Orulet, hogy ezek a kismamak mindent felvasarolnak. A DM-ben 149-ert vettem Nestle kortet, gyumolcsoket gabonaval. Mar nem vagyok olyan nagy Hipp parti, az ara miatt sem. A dokinenink azt mondta, 8 honapos korig Hipp, utana mar lehet a tobbi is.


Tali ugyben irj akkor Eniko, nekunk mindegy.

csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy nem vagyok túl aktív mostanság; azért olvaslak Benneteket mindig. Egy hétig mi is távol voltunk, hazamentünk egy kicsit a szüleimhez, mellékesen pedig házikót is vásároltunk... mindazoknak, akik a lakhelyüktõl több száz km-re szeretnének ingatlant vásárolni, szívesen szolgálok tanácsadással... Hát, elég húzós.

Enikõ!
Köszi a meghívót és a képeket is! Nekünk mindegy, csüt. v. péntek, igazándiból buszozni kellene Makóról, amit felcuccolva még nem próbáltunk Marcicsekkel, de lehet, hogy itt az ideje.
Bogi nagyon édes!!! Olyan helyes kis párnácskái vannak! De tényleg, szerintem a kislányok egészen más "textúrájúak".
Ami pedig Józsit illeti, bár nekem szimpatikus, elsõsorban mégis azt tartom fontosnak, hogy jó rátok nézni így együtt! Szerintem érdemes megpróbálni!

Ágci!
Arra gondoltam, hogy mindegyikünk, aki már átesett a babás nyaralás tûzkeresztségén, leírhatná a tapasztalatait ezügyben. Úgy értem, biztosan van egy csomó dolog, ami fel sem merül, hogy problémát okozhat, azután pedig... Mi aug. végén készülünk egy hetes "bevetésre".
Alvás (ill. inkább nemalvás)-ügyben nagyon-nagyon együttérzek Veled! Már több, mint egy éve kialvatlan vagyok... Bár pár napja mintha javulna a helyzet...

Orsi!
Nagyon szeretném már látni Tomit - ha vannak új képek, küldenél belõlük?

Gabómamó!
Miért érzed rosszul magad? Miért nem öntöd ki a szíved, na?

Az én egyetlen fiacskám a héten tölti be az 1-et! Ma elvittem tanácsadásra, hogy még egyszer utoljára felírassam a hipoallergén tejpépecskéjét. (Tényleg, szerintetek azután hogy érdemes a tehéntejjel próbálkozni? Fokozatosan? Vagy várjak még? Marci 1ébként még naponta 2szer szopizik.) Szóval öregebbek lettünk egy évvel. Ami a gyerek paramétereit illeti, bejött a papírforma, azaz õ tényleg közel megháromszorozta a születési súlyát (3270 és 9100). Az utóbbi 1 hónapban csak 10 dkg-ot hízott, viszont 2,5 cm-t nõtt. Így most 75 centi. Hát, nem egy langaléta.
SZorgalmasan sétálgat a bútorok mellett, néha elengedett kézzel is ácsorog egy kicsit(de csak ha megfeledkezik magáról), megõrül a kutyákért, állandóan ugat, azonkívül rámol, nyitogat, csukogat, énekel, és azt hiszem, az elsõ szava a "gomb", mégpedig "bomb" formában... Hát igen, nem az "édesanyám", megint szétpattant egy illúzió...

Csókok mindenkinek, tali elõtt még mindenképp jelentkezem!

Anita
fanita
 
 


Sziasztok!
Anita,
gratulálok az egy éves évfordulóhoz!
A tejjel bõven ráértek még, fõleg, hogy szopizik Marci. Sõt nemrég az is olvastam a Kismamában, hogy tej nélkül még fel is nõhet a gyermek egészségesen. Gondolom úgyis kap tejtermékeket, az fedezi a kálciumot, az anyatej pedig sokkal jobb mint a tehéntej. Szóval szerintem még várj vele nyugodtan. Tejpépbõl van olyan amit vízzel kell keverni, ha nagyon akarsz neki adni, de gondolom amúgy már mindent eszik, nem?!
És ha el is kezded bevezetni a tejet, szerintem elõbb felforralva, nagyon keveset vmi tejbepapi formájában, aztán lehet növelni az adagot, ha mégsem tudná feldolgozni a szervezete, ne legyen hirtelen nagyobb baj belõle.Kép

Azt hiszem búcsút mondhatok a napközbeni internetezésnek, Cumi ugyanis leginkább a világot szeretné felfedezni, nem egy helyben üldögélni, pláne nem aludni!Kép
Akkor megyek is, mert már nyüszög:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

Eniko uzeni, hogy pentek de. lesz a buli 10-tol ahogy szokott. Agci, ha neked megvan a cime, szetkuldhetned, mert nekem mar nincs. Koszi.

gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Most egy darabig nem jöttem, mert amikor Lili lefekszik, a gép helyett marad a dobozolás. Tegnap meg a második házassági évfordulónk volt, beszerveztem két barátnõmet bébisintérnek, és amikor Lilit letettük aludni, elmentünk vacsizni. Olyan jó volt! Nem is tudom, mikor voltunk már kettesben valahol.

Ágci!
De jó, hogy itt vagy megint! Kép Azért gondolom a rossz éjszakák ellenére csak jó volt a nyaralás. Tényleg jó lenne, ha leírnátok a nyaralásos tapasztalataitokat,hogy mi is tanulhassunk belõlük.

Anita!
Mi még sajnos csak egyik albérletbõl költözünk a másikba, de remélem, ez már nem sokáig lesz így. Teljesen át tudom érezni a dobozos tapasztalatidat. Sikerült már teljesen kipakolni? Ti hova költöztetek?

Norcsi!
Mi van Veletek? Ezer éve nem hallottunk Rólatok. Olyan prosztó vagyok, még meg sem köszöntem a meglepit. Szóval köszi.

Orsi!
Nem vettem még cipõt Lilinek. Van egy 18-asunk, de nagyon nagy rá, kisebbet nem találtam, és azt hiszem, elég lesz majd akkor, amire rendesen jár. Hátha addigra belenõ a lába a 18-asba. Akkor jöttök a talira?

Lara!
Hogy van Hanga szeme? Meggyógyult?

Gabómamó!
Morricone-ra mentek?
Az a gabonapehely nem túl darabos? Vagy felolvad?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Ezt én is el fogom olvasni:
[url=http://www.babapont.hu/egesz/alvas/alvasnevel2.html" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/egesz/alvas/alvasnevel2.html[/url]
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok Csajszik,

itt van Agci es megis a kihalas szelen allunk. Csak en vagyok talpon e videken??? Kép Kép

Lara,

kapsz egy feketepontot. Mar nagyon regota nem irtal. Remelem Hangucek szeme meggyogyult.

Ildianyu,

igen Morriconera megyunk. A ferjem munkahelyerol van a jegy. (15000 Ft/db) Szerencsere minden evben lehet menni tobb eloadasra is es a legjobb helyekre. Mi regebben a legolcsobb jegyet vettuk mindig.
A gabonapep nem darabos egyaltalan. Meg tapszerbe is lehet keverni ugy, hogy cumisbol adod. Persze pep surusegut is lehet. En ma a leturmixolt oszibarackba raktam es rogton feloldodik. Nagyon nincs ize, suritesre is jo. Nem jar le a szavatossaga felbontas utan par hettel es vitamin+feherje+asvanyi anyag van benne. Jobb mint a daralt keksz.

Orsi,

megoldodott a Kacsalaki rejtely. Rajottem, hogy a papgabo8 emil cimemre irtal, holott a papgabo@frremail-t hasznalom. A 8-ast azert adtam meg, mert meg regebben regisztraltam magam, csak mire irtam, addigra elfelejtettem a jelszot. Ezert ujra kellett regisztralnom magam. Aranyos nagyon Tomi. Kepzeld el en nem emlekszem hogy nezett ki Jazmin. 1 masodpercre mutattak meg, mar is rohantak melegiteni. kb 5 perc mulva bebugyolalva hoztak.

Kepzeljetek Jazmin kuszik kb. 1 hete. Nem maszik, hanem kuszik mint egy kommandos. (apja szerint) A babakocsiban mar tobbszor huzozkodik fel. Van amikor mar 2 masodpercet tud ulni, ha ugy rakom le. Majd csak alakul, nem???

Na akkor megegyszer.

Enikonel a tali pentek delelott 10-kor. Remelem jo sokan leszunk.

Nu, csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Gabómamó!
Nem semmi lehet Jázmin kommandózva!
Lehet, hogy kipróbálom azt a pépet.

Képzeljétek, Lili mostanában nem akar elaludni napközben. Hulla fáradt, de ha lerakom, csak ordít. Akkor kiveszem, a szájába nyomom a cicit, és fél percen belül alszik. Persze ilyenkor nem eszik. Tudom, hogy nem a leghelyesebb altatási mód, de annyira jó érzés! Imádom! Kép

Ágci, Lara!
A Ti gyerkõcietek még mindig nem alszanak éjszakánként?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Már nagyon régen nem jelentkeztem ebben a topicban, de azért mostanában eléggé zajlottak az események. Nem tudom mennyire emlékeztek rám, de elmesélem a dolgokat aránylag az elejétõl.

Már lassan 1,5 éve szeretnénk babát, de nem akart összejönni. Mivel a párocskám cukorbeteg az orvosom elküldte az andrológiára, ahol kiderült, hogy herevisszere van. Novemberben meg is mûtöték vele. Az 1. kontroll után nagyon boldogok voltunk, mert nagyon jó lett az eredménye, aztán a 2. kontrollkor jött a hidegzuhany. Annyira rossz eredményt sikerült produkálnia, hogy az andrológus rögtön továbbküldött bennünket a Kaáliba. Ez áprilisban volt. Szerencsénk volt, mert pont úgy jött ki a lépés az én mensimmel, hogy nem kellett újabb hónapot várnunk, mindent vizsgálatot meg tudtak csinálni azonnal. (3. napi hormon, a 10. napon UH, ...) A következõ ciklusban már fogamzásgátlót szedtem. Aztán jött a stimulálás napi 2-3 szurival 12 napig. Ahányat annyi helyre adták be. Az orvosom azt mondta, hogy a cél 6-7 szép tüszõ és petesejt. A 13. napon (júni. 26.) volt a punkció. Akkor már látni lehetett, hogy csak 5 tüszõt sikerült növesztenem. A leszívás után mikor felébredtem kiderült, hogy az 5-bõl 2-t nem lehetett biztonságosan megközelíteni, mert elbarikádozta a méhem és az azt eláátó ér, a maradék 3 tüszõben meg összesen 1 db petesejt volt. Mit mondjak? Akkor abban a pillanatban azt sem tudtam, hogy hogy fogjam magamat vissza, hogy ne kezdjek el bõgni. Olyan kicsinek tûnt az esély. A mûtét után néhány órával hazamehettünk izgulni, a biológusok meg munkához láttak a papa által produkált anyaggal. Mint kiderült ICSI-vel termékenyítették meg (beleinjekciózták a spermát) és mi szurkolhattunk hogy szépen megtermékenyüljön és osztódjon egy szem Pöttömkénk. Másnap mondták, hogy szépen megtermékenyült, és kérdezzünk rá a következõ napon, hogy szépen osztódik-e. Aztán másnap kiderült az is, hogy szépen osztódik és szombaton mehetünk a transzferre. Akkor már teljesen be voltam sózódva. Nagyon meglepõdtem, amikor a beavatkozás elõõt azt kérdezték, eldöntöttük-e, hogy a párocskám bent lesz-e a beavatkozás alatt. Persze, hogy rögtön bent akart lenni. Kép Olyan jó volt, ahogy fogta végig a kezemet. Meg az is, amikor mondta a doki, hogy akkor most érkezik a kis embrió, aztán mostmár bent is van a kis embrió. A végén még UH-s képet is kaptunk róla. Ja, és még a transzfer elõtt meg is nézhettük a mi kis 8 sejtes Pöttömkénket. Amikor kitoltak a mûtõbõl annyira határozottan éreztem, hogy ez most sikerülni fog, mint eddig semmit életemben. És 2 hét múlva pozitív tesztet is produkáltam, aztán még egyet, és aztán megint egyet. KépKép
Mostmár lubickolunk a boldogságban, mert amikor elkezdtük a lombikot, nem hittük, hogy elsõre sikerülni fog. De hát vannak csodák hála Istennek.

Bocsi, egy kicsit hosszúra sikeredett a mondókám. KépKép

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Szija lányok!

Rossz voltam, hogy régen jártam erre, de meg van a büntetés, mert olvashatok vissza.
Dejó, hogy pénteken lesz a tali, mert ha ma lett volna, már oda sem érnénk.
Akkor holnap mi is megyünk 10-re!
Ugye jön akkor Orsi és Tomibaba is!Kép

Gabomano! Hanga annyira összehúzza a szemét, hogy az also szeméhéját is lehetetlen lehúzniKép
A férjemmel szoktuk lefogni. De már elkezdett gyógyulni a szeme. Elöször baktérium okozta gyulladásra adtak cseppet, az nem használt. Aztán a múlt7en véresre dörzsölte a szemét (még mindig sebes), igy elrohantam vele a dokihoz és felirt egy újabb cseppet, virus okozta kötöhártyagyulladásra. Ez bejött.
A gabonapép nem tartalmaz búzát?

Ildianyu! Ti költöztök? Le vagyok maradva valamiröl...merre hova mikor?
Derendes ez a Lili, hogy igy szopizik! A könyv egyébként a költözésröl is irja, hogy kell a babáknak jópár hét, hónap, mig mexokják az új otthonukat.
Hangának sem jött azóta újabb foga, neki is még csak az a 2 van.
Tegnap éjjel nem kelt fel eccer sem Hanga, le is kopogom. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem fog felkelni ma éjjel. Ma megveszem az Aludj jó gyermekem cimü könyvet.

Enikö! Nekem a kép alapján is szimpatikus ez a Józsi fiú! Szerintem nem fog megváltozni a lagzi után, legalábbis nem tom elképzelni róla, ha már most ilyen jó a hozzáállása.
És amit érzel amikor rá gondolsz az nagyon pozitiv! Mostam én, hogy jelent valamit a sok Kép jel!
Balatonon nyaraltunk, de eccer sem napoztam, mert utálok a napon lenni, igy alig lettem barnább, söt már le is kopottKép
Most olvasom, hogy lehet, hogy újabb kismamánk lesz nemsokára???Kép

Orsi! Dejó, hogy Jázmin ilyen aranyos Tomival! Most úgy irigyellek titeket! Nagyon kiváncsi vagyok már Tomira, olyan picike lehet, hjaaajKép
Ja a leveled nem kaptam megKépEgyébként tényleg fejni kell igy, ami elég unalmas, de már csak este fejek eccer, mert a napi kécceri fejést már nem birom. De igy már alig van tej, már csak 60g. Pont a fele termelödik, mint amikor kéccer fejtem. Érdekes:-))
Szoktam is mondani Hangának reggel, hogy na itt a reggeli tejed, idd meg fél perc alatt, amit én fél óráig fejtem.Kép

Banita! Szóval ti is elköltöztetek! Mindenki költözik és nem is mondjátok! Most merre laktok? Mekkora a ház, ti épitettétek? Te jó ég, már 35.héten tartassz? Hogy megy az idö!

F.Anita! Gratula az 1 éves Marcicseknek! Nagyon jó fej lehetKép Ha jól belegondolok, nemsokára Hanga is egy éves, na jó, még 3 hónap múlva, dehát az már nemsokára itt van.

Dejó, holnap mindenki jön???KépKépKép

SZijasztok, Lara
lara
 
 


Csajszik,

Eniko uzeni, hogy holnap 10.30-tol van otthon, tehat elobb ne menjunk, utana egesz vegig raer.

gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok,

Edelweiss,

nagyon gratulalok a babokahoz. Akkor mikorra vagy kiirva? Mikor fogsz szulni?
Az egyik munkatarsamnak is most hetfon ultettek be a babokat. Remelem sikerul neki. Neki csak 1 tuszot tudtak leszivni az 5-bol, mert a tobbi nem volt meg megfelelo allapotban. De szerencsere az az 1 is jol osztodott. Neki is az 1. kiserlete tobb nem sikerult inszem utan. Nekem az 1. inszem sikerult. (Tavaly januarban szoltam a dokinak, hogy 1 eve probalkozunk, gyorsan minden vizsg, mindkettonknek, atfujas stb, februar vegen mar terhes voltam)
Remelem mostmar ide is gyakrabban latogatsz es eljossz a talikra, hogy tapasztalatot gyujts. Van masik kismamank is. Mityka. De o most el van veszve, bar azt irta szabin lesz.

Lara,

igen rossz voltal, a feketepontot ird be az ellenorzodbe, holnap alairom, es legkozelebbre ala legye iratva anyukaddal. Na jo, a ferjed is megteszi. Kép
de tartalmaz buzat a gabonanpep. De minden szabalyt keptelenseg betartani. Foleg, hogy egyik konyv ezt irja, a masik azt. Miert tart a fejes fel oraig?

Jazmin tegnap ota beszel, valami ilyesmit: dadadadadadada. Nagyon aranyos. Tegnap az apjaval beszeltem telefonon odaraktam a fulehez a kagylot es el kezdett sirni es kozben is mondta, hogy dadadadadada. Ma egy ilyet is mondott: attya.

A ti baboitok nem felosek? Jazmin most egy csomo mindentol fel es sir. Pl.: napszemuveg apun, fullhallgato apun, a telefonkagylo, stb.

Remelem szombaton jo ido lesz. Nem szeretnem, ha az elso estem apuval kettesben nem sikerulne.

A Coraban vettem Jazminnak jovo nyarra 2 ruhacskat meg 2 polot. 3700 ft volt a 4 darab. Remelem nem okoz meglepetest a noveseben.

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Agci,

te is keszitheted az ellenorzodet!!!! Kép Kép
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Igenis!Kép

Edelweiss,
én is gratulálok, és remélem csak csupa jó hírrel fogsz jönni, legközelebb is. Aztán gondolom, nem dolgozol, majd eljöhetnél a következõ talira, ha nem kell az ágyat nyomnod szigorúan, és akkor megismerhetnénk téged is.KépKépKép

Holnap mi is megyünk, bár ha Cumi megint 6-kor kel, igen nyûgös lesz! Meg én is!Kép

Hát én minden nap reménykedem, hogy hátha megkönyörül rajtam, és szépen aluszkál, de ez most nem nagyon akar összejönni.
No, holnap majd kibeszéljük a gyerkõceinket.
Puszi.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szisztok Lanyok,

na vegre magtalaltam a kinai horoszkopot (mivel Agci elarulta hol van), es megint fiut mutat. Marciusban majd kiderul kinek volt igaza: a kinaiaknak vagy nekem.

Jazmin du-an fel 5-tol 6-ig alukalt. 5-kor felebredt, hogy lejart az ido, de en gyorsan cumi be es aludt tovabb. Jol kifaradt. Finom soska krumplit csinaltam meg tegnap neki es odaadtam 6 utan. Evett vmit belole azert. nem kopte ki. Pici cukkert raktam bele, mert a soska eleg savanyu. Majd legkozelebb hatha tobbet eszik.

Lehet, hogy holnap nem is lesz rossz ido.

Nu, csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
FAnita,
ezt neked találtam:

Tápszerek elõnye
Szerencsére ma már ismét sok kisbaba szopik 10-12 hónapos koráig, ami nagyon elõnyös. Amennyiben az anyatej elõbb elapad, 10-12 hónapos korig inkább tápszert ajánlunk, mint tehéntejet. Sõt a legkorszerûbb táplálási elvek szerint az u.n. babatej (a 3-as számmal jelölt tápszer) ajánlott 3 éves korig. Ugyanis a "babatej" a fejlõdõ szervezet igényének megfelelõen van dúsítva vassal, egyéb ásványi anyagokkal és vitaminokkal.

Meg persze mindenkinek, akit érdekel.
Nekem iszonyatosan fáj a fejem, Cumi az elmúlt éjszaka két óránként kelt, és min. 20 percig szopizott. Majd leestem már hajnalban a hintaszékrõl. De most már biztos, hogy a foga. Szegénykém, úgy sajnálom, hallottátok volna milyen keservesen sírt...Kép Remélem, nem sokáig szenvedünk már tõle!
No, igen vidámra sikeredett a mai hozzászólásom, remélem, az éjszaka jobban tudunk majd aludni...!
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Ágci!
Köszi a infókat! Az igazság az, hogy mindig, miután gyötörlek benneteket a kérdéseimmel, rádöbbenek, hogy körülnézhetnék a neten is az adott témában. Így volt ez most is. Én is hasonló eredményre jutottam, vagyis: 1 éves kor után ajánlott babatej "bevetése". Azt is olvastam még, hogy a tehéntej bevezetése a nyári hónapokban egyébként sem ajánlott, mert még a pasztörizált tej is tartalmazhat fertõzõ csírákat. Szóval egy darabig még biztosan tartózkodunk tõle, csak az egyéb tejtermékeket adom Marcicseknek, és azokat is csak módjával.
Ugyanígy a kánikula miatt én a vizet is csak forraltan adom Marcinak továbbra is.

Én is borzasztóan fáradt vagyok, ma megrendezésre került a szülinap, amit végiggályáztam... Kora hajnal óta fõzõcskéztem a családnak, amellett egyedül voltam Marcival. Kár, hogy nem vagyok többkarú Síva istennõ... A gyerek nagyon édes volt, a bébitaxijából nem akart kiszállni, a kutyás úszógumiját csókolgatta, a tortába (engedéllyel) beleturkált, pörgött egész nap. Nagyon tetszett neki a dekoráció is, "fellobogóztuk" az egész lakást a nagy nap tiszteletére. Azután késõ délután a család távozott, a férjem elment dolgozni, én pedig itt maradtam a mosogatnivaló-hegyekkel. Ráadásul Marci még megspékelte a vacsorát egy felállással indított hirtelen bukófordulatos fejjel lefelé zuhanással az etetõszékbõl. A fejecskéje kb. 5 centire volt a földtõl, amikor elkaptam. Persze a pépes tányért közben el kellett dobnom, az szilánkokra robbant... még ez is vár rám a konyhában, én meg itt pötyögök.

Nem írtok semmit a taliról Enikõnél. Volt egyáltalán?

Puszi mindenkinek!

Anita
fanita
 
 


Anita!

BOLDOG SZÜLINAPOT MARCICSEKNEK!!!
Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Ildianyu!
Írtam neked e-milt.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Ildianyu!
Nagyon köszi a meglepit Marci nevében! Most nem tudom megmutatni neki, mert már a barikák számolgatásán is rég túl van, de holnap okvetlenül megteszem! Nagyon aranyos vagy!

Úgy látszik, a hétvége társalgásilag uborkaszezon...

Anita
fanita
 
 


Sziasztok, kicsit bepofátlankodok Kép, elnézést!

ÁGCI Kép
irtam Neked 23-án, megkaptad??? Ha lesz egy kis idõd fogjövõs babódtól, irnál nekem?

Köszi és puszi,

Rita
knérita
 
 


Sziasztok!

Nem vesztem el, csak mint Gabomamo írta, szabin voltam. Két teljes napig!

Valaki a múltkor kérdezte, hogy kinél voltam elsõ vizsgálaton és UH-n; Varga-Tóth Andreánál. Nagyon kedves, szimpatikus nõ, és lelkiismeretes is. Mikor múlt héten felhívtam a rákszûrésem eredményéért, megbeszéltünk egy új UH idõpontot, a 10. héten. Amúgy minden rendben van, kérdezte, hogy érzem magam, stb. Még az is megfordult a fejemben (Ágci!) hogy nála maradok, de mivel Hódmezõvásárhelyi, nem tudom, hogy mennyire gáz ez. Majd megkérdezem, ha legközelebb találkozunk. Ha nem vállal, még mindig tudok menni Ágci által ajánlott dokihoz.
Holnap akarok menni védõnõhöz. Múlt héten csütörtökön, képzeljétek, amikor du. elmentem WC-re, egy barnás, pirosas folt volt a bugyimon. Hát megállt bennem az ütõ. Most hová menjek? Menjek be a Nõi Klinikára? De azt sem tudtam, ott fogadnak-e? A Galenusban, ahová nõgyógyászati vizsgálatra mentem, csak kedden rendel a doki. Hát pánikban voltam. De mivel csak az a halovány kis folt volt, és utána semmi, úgy voltam vele, ha nem lesz több, akkor nem megyek sehová. Pihentem, óvatoskodtam, de nem volt semmi több fenyegetõ jel. Görcsölni a folt elõtt sem görcsöltem, azóta sem. A védõnõnek meg a dokinak majd megemlítem, de remélem, nem is jön vissza... (kop, kop, kop) Mi lehetett ez?
Tényleg, ilyen esetekben mi a teendõ? Van valahol ügyelet? És hol? Olyan, ahová bárki bármikor mehet?

Van köztetek olyan, aki ért a munkaügyi problémákhoz? A gond az, hogy nekem egy éves szerzõdésem van, ami december 31-én lejár. Ha kb. egy hónap múlva közlöm, hogy terhes vagyok, baromira valószínû, hogy nem hosszabbítják meg. Szülni ugye márciusban fogok. Hogyan fogok Gyest kapni?
Van rá valami esély, hogy visszavesznek, vagy ez teljesen a fõnökömtõl függ, hogy kellek-e neki?

A másik kérdésem, hátha valaki tud róla valamit: Kölcsönt szeretnénk felvenni, hogy megvegyük a lakást, ahol lakunk. A nagy részét ki tudjuk fizetni, kb. 1/3-a kell. Melyik bank ad úgy kölcsönt, hogy nekem ugyan folyamatos a munkaviszonyom, de itt csak január óta dolgozom? Kell az, hogy egy helyen meg legyen az 1 év?

Elõre is köszönöm, ha tudtok segíteni.

Andi
mityka
 
 


Sziasztok!
Öntsetek belém egy kis lelket! Teljesen le vagyok punnyadva. Szegény Cumi irtó nyûgös, minden baja van ettõl a fránya fogtól.
Tegnap voltunk dokinéninél, 73 centi, 9,25 kiló. Meg volt elégedve a doki. Semmi különös nem volt. A védõnéni a túrót, sajtot ajánlotta, elõször fõzelékbe, meg a pötidanont. A többi joghurt stb. 10 hónapos kortól, tej csak 1 éves kor után.

Andi,
valószínûleg nem fogják meghosszabítani a szerzõdésedet, akármikor jelented be. Lejárt, azt kész. Esetleg, ha marha rendes a fõnököd. DE: mielõtt lejárna a szerzõdésed, irasd ki a dokiddal magad táppénzre ezzel legalább a terhességi gyermekágyi segélyt megkapod (ponosan nem tudom fizetés 70%-a?), illetve utána azt hiszem a gyedet is, gyes alanyi jogon jár mindenkinek.
A kölcsönnel kapcs, ahány bank annyi féle feltétel, ezt csak ti tudjátok kitapasztalni, azt hiszem talán az OTP-ben kell a legkevesebb feltétel a hitelbírálathoz, de hát õk meg elég nehézkesek. Nézzetek szét. Tudom ajánlani a Raiffeisent illetve a K&H-t.
Ha választasz orvost, és utána bármi ilyen jellegû problémád van, õt kell felhívni!!! Neki kutyakötelessége minél hamarabb fogadni, klinikán, rendelõben.
Én úgy emlékszem ennél a dokinál szült Jázminmama, és Enikõnek is õ volt az orvosa, olvasgass egy kicsit bele az archívumba!Kép

Rita,
ne hülyülj már, nem pofátankodsz be, gyere nyugodtan!Kép

Ildianyu,
milyen az új hely?

Lara,
hogy vagytok?

Gabómamó,
este írjál ám, mi volt a dokinál!Kép

FAnita,
nem irigyellek! Én is mindig azon izgulok, hogy Cumi mikor esik fejre a kövön mászás közben...Kép

BAnita,
csak nemhogy jön már a bébi?

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Ágci!
Most jön az léleknek beöntése: nem mindegyik fogacska kínozza meg a babókat ennyire. Marci az utóbbi kettõt szinte észre sem vette. Használsz vmi kencét? Mi Dentinoxozunk, szerintem nagyon jó, csak nem szabad túlzásba vinni. Sokszor én is úgy érzem, nálam fáradtabb már senki sem lehet. Mint a mesében a kismozdony, aki alig tud felkapaszkodni a hegyre... azután jön a lejtõ, és megint vidáman pöfög egy darabig. (Hû, de jó kis képzavar.)
Az biztos, hogy mihelyt kicsit pihentebbnek érzem magam, és ezzel el is dicsekszem mindenkinek, azonnal jön egypár húzós nap megint.
Szép nagy baba ez a Cumimanó! Biztosan belõle is sportoló lesz.

Gabómamó!
Milyen volt a concerto?

Orsi!
Hol vagy?

Anita
fanita
 
 


SZIASZTOK!
Ágci,
nem jön még a bébi, és remélem hallgat az anyukájára és aug. 26 elõtt nem nagyon akaródzik neki kibújni! Ugyanis én úgy szeretnék bevonulni a szülõszobára, hogy az új lakásban már viszonylagos rend uralkodjon (a gyerekszobába még polc kéne Beni könyveinek, játékainak!), meg kell még vennünk a babakocsit stb. minden legyen elrendezve. Arról nem is beszélve, hogy jövõ héten elutazunk Sopronba, most utoljára hármasban.

Most már befejezem, mert még valamit meg akarok nézni a neten.
Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!

Most nagyon gyors leszek.
Képzeljétek, az hogy áthelyezik a telefont, a Vivendinek kb. 10 napig tart, és addig nincs Internet sem. Hát kivagyok. Most is be kellett jönnünk az egyetemre, de csak 2 percet kaptam. A lakás persze felfordulva.
Ágci!
Cuminak jobbulást! Csak kijön már az a fogacska.
Anita!
Jó utat és pihenést!
Jaj, mennem kell.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Hello jányok!

Edelweiss! Nagyon örülök, hogy összejött nektek a babuci, mostmár szaporodnak a kismamák, ugye Gabomano?Kép

Gabomano! Ha rendesen le akarom fejni az utolsó cseppig, akkor az fél órába telik.Kép
Eléggé elörelátó vagy a ruhavásárlás terén.Kép
Hanga ma a porszívótól ijedt meg, ha bekapcsoltam elkezdett sirni és bemászott a fürdöszobába, minél messzebb a porszivótól. Bezzeg pár napja meg nem birtam töle porszivózni, mert állandóan rámászott. Érdekes eccer fél töle eccer meg rámászik.

Ágci! Dentinox-ot próbáltad már Cuminak?
Hosszra úgy tünik egyeznek a gyerekeink, csak Gabó 1kg-mal nehezebbKép
A joghurtot 10 hónap utána javasolják? AZ én dokim 8 hónapos kortól. Hanga kap is minden nap 2 Petit Danone-t. Imádja.
Egyébként Hanga is nagyon nyügi 2 napja, nem ismerek rá...vagy az idö, vagy neki is a foga...

FAnita! Szóval jól telt a szülinap. Legalább emlékezetes lesz.
Ja tényleg és mi is pusziljuk! Egyébként nagyon szép kisfiú, mutattam képen férjemnek, mondta ö is, hogy tényleg jóképü srácKép

Andi! Mikor én terhes voltam, a 8.héten nekem is volt ilyen barnás valami. Pont Veszprémben voltunk.Kép Ott bementem a kórházba és nem engedtek ki. 3napig feküdni kellett...Szóval szerintem ha bementél volnt a Nöi Klinikára tuti, hogy benn fognak, legalábbis addig amig a fogadott orvosod meg nem érkezik és meg nem vizsgál. Ilyen esetben legjobb azonnal lefeküdni és pihenni. Nekem azt mondták, hogy attól volt az a barnás valami, hogy elpattanhatott egy erecske a méhben vagy valahol és az vérzett. Ilyenkor ott belül minden nagyon vérbö, könnyen elpattanhat egy ér akármitöl is.
Az állást szerintem sem fogják meghosszabbitaniKép
Én úgy tudom, hogy mikor a banktól vesz fel valaki hitelt, akkor a munkáltatónak is ki kell töltenie egy papirt, gondolom arra vonatkozóan, hogy tényleg ott dolgozol-e, a továbbiakban is folyamatosan alkalmazni fog(vagyis, hogy a hitel visszafizetés biztositott). Legalábbis mikor mi vettünk fel hitelt, akkor a férjem és az én munkáltatómnak is ki kellett töltenie ezt. Meghát ezzel igazolta a munkáltató, hogy tényleg annyi a fizetésünk amennyit mi a hitelkérö lapra ráirtunk.
Persze ez lehet, hogy azóta változott, de én igy emléxem. Mi 2 éve vettük fel a hitelt.

BAnita! Te jó ég, mennyi dolgod van még! Nem irigyellek! Illetve mégis, a baba miatt és az új ház miattKép

Ildianyu biztos pakol...

Lányok a jövö 7en kéne csinálni megint talit és most itt nálunk. Mit szóltok? Melyik nap legyen? Mondjuk kedd???

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok,

tegnap voltam dokibacsinal. Kezugyileg mindent rendben talalt, holnap megyek uh-ra.

Paran meg nem tudjak, hogy babokat varok megint. Andi, kb egyszerre fogunk szulni en kb. marcius 10-re leszek kiirva. Azert kb, mert csak 1x volt menzesz, es nem tudom az is igazi volt-e? Bar ezt mar 1x eljatszottam Agcival is. Asszem 2 nap elteressel voltunk kiirva es pont 1 honap 1 nap van a 2 babo kozott. En hamarabb szultem o pedig kesobb.

Andi, a dokit azonnal hivni kell ilyenkor. Es tenyleg a fekves a legjobb ilyenkor. En olyan hulyesegekkel is felhivtam, hogy molyen szopogatos cukrot ehetek a torokfajasra, stb...
A szerzodessel kapcs. igen valszeg nem hosszabitanak, de tenyleg erdemes elotte elmenni tapra, hogy jarjon a gyas, a gyed.
A kolcsonnel lehet, hogy az elozo munkahelyedrol kernek igazolast, vagy az elozo evi adobevallast. A ferjemnek is igy volt tavaly nyaron, igaz mi csak 1 klimat vettunk.

Lara,
a kedd az jonak tunik. Szerda, csutortok nekunk nem jo.
Ildianyunak kuldj mar sms-t, hogy neki mikor jo, mert o nincs most kozelunkben.

Eniko, Norcsi, Agci mi van veletek???

Nu, csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok csajok,
Csak egy napra ugrottunk haza Palicsra, mert már apukám nagyon hiányolta az unokáját. De pénteken muszály visszamenni, mert szombaton lagzi (a változatosság kedvéért) és ajándék ügyben még össze kell dugnunk a fejünket Józsival. (meg másunkat, más ügyben isKép )

Edelweiss:
Gratula pöttömhöz Kép Ügyik vagytok, hogy elsõre összejött. Kívánok Nektek problémamentes várandósságot és sok-sok boldogságot!!! Mikorra is vagy kiírva? Úgy irigyellek, mi is elkezdtünk dolgozni a következõ babán, remélem összejön gyorsan Kép

Mityka:
Én úgy jártam amitõl Te félsz, hogy úgy fogsz járni. Na ezt jól megaszontam. Szóval a lényeg, hogy határozott idõre voltam felvéve. A szerzõdésem aug.31-ig szólt és én június végén estem teherbe. Mivel veszélyeztetett terhes voltam, ezért a doki rögtön kiírt táppénzre. Ahgy a fõnököm megtudta mi van, tovább nem hosszabította meg a szerzõdésemet. A gyes alanyi jogon jár mindenkinek. Én a szülés elsõ napjától fogva gyesen vagyok ami olyan 18 ezer forint körül van nettóba + a családi pótlék. A gyes alanyi jogon a gyermek megszületésének napjától a 3. életévének betöltéséig jár. Elvileg! De azért ne hagyd magad, harcold ki hogy felvegyenek állandóra-ha tudod-!

Nekem is õ volt a dokim. Én nagyot csalódtam benne, de lehet, hogy csak nem volt vele szerencsém.Ha elolvasod a szüléstörténetemet megtudod miért!! De Orsi is nála szült,és õ elégedett volt a munkájával.

Tényleg, nem tudja valaki hányadikán utalják a gyest?
Bogi még nagyon "friss" és mi amit kaptunk, azt össze-vissza utalták, még nem állt be a rendszer!!!

Gabomamó: Voltál dokinál? Ha igen mit mondottKép ?

BAnita: Kitartás!!! Hova is jártok kismamausziba?

Lányok képzeljétek, Bogit este letettem aludni háton fekve. Reggel mikor felébredtem bementem hozzá és hason aludt Kép) Pedig ha napközben hasra rakom úgy ordít. Szerintem a nagy nyújtózkodásba véletlenül eldõlt Kép és már nem volt ereje vissza dõlni. És úgy gondolta, hogy akkor inkább marad ígyKépOlyan édes volt!


Most megyek, puszi mindenkinek!
Szijasztok
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: