Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Vasárnap hazajöttünk anyuéktól! Jó, mert végre ujra együtt a család, de bevallom, h simán ott tudtam volna maradni -persze csak apával együtt!! A gyerekeket alig tudtam berángatni az udvarról, de a nagy lakásban is jókat szaladgáltak anélkül, h bárkit is zavartak volna :lol:

Betegeskedőknak jobbulást kivánok!
Szerencsére Daninak nem lett semmi baja, igy hosszu idő óta először tünetmentesen lehettünk lent anyuéknál :lol:

Zita
Ilyen dolgok bárkivel előfordulhatnak :wink: :lol: Egyszer én is kizártam magam -még lány koromban. Éppen rossz volt a bejárati ajtó zárja, csak kulccsal lehetett kinyitni. Hátsó ajtó kulcsra volt zárva mert éppen csak hazaszaladtam vmiért, de közben bekapcsoltam a tv-t. Csengettek, én kimentem a huzat meg becsapta az ajtót :? A két első szobában fel volt huzva a redőny, de szunyogháló volt fent (nyár volt). Maradt az én szobám ahol az ablak nyitva volt ugyan, de a redőny természetesen le volt engedve. Odavittem egy létrát és megpróbáltam a redőnyt kitolni a sinből annyira, h beférjek. Sikerült is, de anyáék nem voltak elragadtatva az ötletemtől uis kb. fél napot kinlódtunk mire helyre raktuk a redőnyt :lol:

Most megyek mert vasalni kéne... Ez a hátulütője ha sokáig nem vagyunk itthon, alig győzöm behozni a lemaradásomat :roll:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Hát ilyen nincs!!! Írtam már egy csomót, aztán gondoltam visszaolvasok, hogy mit írtatok az előző oldalon. Igen, eltünt amit írtam. Nahát!! Lehetett volna annyi eszem, hogy elküldöm mielőtt lapozgatok. :roll:

Jót derültem a kizárós sztorikon. :lol: :lol:

Mi még betegeskedünk. Beninek estére mindig felszökik a láza, köhög és sárga lett a fikusz. Dávid is volt nagyon lázas, de úgy néz ki, ő túl van rajta.
Ma kellett volna őket visszavinnem a drnénihez, de a teljesség kedvéért én is 39 c lázzal ébredtem. ( bár már éjjel is pocsékul voltam) Így nem tudtunk menni, de holnap feltétlenül leviszem őket, ha kell taxit hívok. :wink:
Nálatok kimegy a gyerekdoki, ha hívjátok? A férjem azt mondja, hogy hívjam ki, de ő nálunk nem szokott házhoz menni.

Dédi mondta, hogy volt a híradóban, valami járvány van, főleg a gyerekek között. Benike csoportjából is sokan betegek.

Most megyek, mert Dávid "vacoját" kér.
thimó
 
 


Beérte egy jughurttal. :wink:

Zita! Ne gondold, hogy ügyes gazdasszony vagyok. Megkaptuk Rebekát (az első kecske), akkor még nem volt gyerekünk, ezért nagyon sok törődés jutott neki. Aztán jött a párzási idő. Gondolhatjátok mennyit értettünk hozzá, hogy mikor kell a fiú kecskéhez vinni.... Mondták, akkor amikor mekeg és rázza a farkát. Na igen, de Rebus ezt mindig csinálta. Végül is vemhes lett és szerencsésen megszületett két kicsi. Ott voltam a szülésnél, erre nagyon büszke vagyok. A következő próbatétel a fejés volt. Könnyesre nevettük magunkat, de a tej akkor sem jött. Jó buli volt, de gyerek mellett már fárasztó és nyűg volt. Azért 5 évig kecskéztünk. :wink:

Gabi!
Nem, a gyerekek nem sajnálják őket. Ahhoz ragaszkodtunk, hogy olyan helyre kerüljenek, ahol nem megeszik őket.
Egyébként a kecskehúst én sem tudom megenni. Illetve kóstoltam, de nekem nem fincsi. :wink: Kecskesajt viszont nagyon finom, de ezt én nem csináltam.

Zita! Anya beteg volt: rákos. :twisted: Életem legnehezebb időszaka volt amikor kiderült ill. a kezelés, kórház majd a halála.

Ildi! Jó, hogy jöttél. Szuperek a képek. Nem panaszkodhatsz, van aki segít a vasalásban.

Sziasztok!

Timi
thimó
 
 

 
 

Látszik, hogy nem vagyok ma formában: elfelejtettem egy pár dolgot.

Zita! Eperpalánta eltünés: szerintem valaki behúzta a föld alá. Ilyen van, mesében már láttam, igaz, ott a répa járt így. :D

Eperpalántát magam sem tudom, hogy honnan kellene szerezni. Arra gondoltam, hogy esetleg egy kertészettől veszünk. (pl Gödöllő).

Na, most már tényleg:


Sziasztok!
thimó
 
 


Sziasztok!

Eperpalánta: tavaly rendeltünk a szomszédasszonnyal, ,és a lányával a gödöllői kertészetből. Ott elég húzós az eperpalánta ára, és 25 db-ot meg kell venni. Egy féle van amiből lehetett 1 db.-onként valami futó fajta. jó erős palánták voltak beigérve :wink: :wink: ráadásul tájékoztató hozzá, első bimbókat le kell szedni, hogy erősödjön. Na megjött a szállítmány 3 leveles pici palánta volt. Olyan jót nevettünk rajta.

Tavasszal én is szeretnék ültetni pár tövet. ami volt(folytontermő) az nem termett valami sokat, és nagyon aprók is voltak. Viszont a dédi kertjébe mi ültettünk, és onnan hozunk majd utánpótlást :wink: :wink:

Nekünk gyümölcsfákat kell majd pótolni, mert kivágtunk mindent. 2 tönkrement, a másik kettő meg elég selejtes volt :cry: :cry:
Viszont attól nagyon félek, hogy ültetünk és megint jön az a sok hernyó ami tavaly is volt, és lerágnak mindent. :cry: :cry: :cry:

Timi
jól elkapott benneteket ez a nyavaja :cry: :cry: :cry:
Doktornő nem tudom, a barátnőmhöz 3 hetes pici babához nem volt hajlandó kijönni, ezek után....
nekünk szerencsére eddig nem volt rá szükség, hogy kihívjuk.
Ha gond van és nincs rendelés a központi ügyeletre kell vinni a gyerekeket is, mert nálunk a kórházban gyerekosztály már évek óta nincs :cry: :cry: Viszont ott nem mindenki ért a gyerekekhez.

gyógyuljatok meg minnél előbb!!!!!A rosszban legalább jó, hogy ha helyben van gyerekorvos. Aynuéknál pl. a háziorvos nem gyerekorvos is. Hú de magyartalan lett :oops: :oops:

Zita
jól jártál :wink: :wink: :wink: de előfordul. Nálunk a kapukulcs tűnik el mindíg a kicsi fiam jóvoltából. de úgy elteszi, hogy van amikor meg sem találjuk :roll: :roll: :roll:

Mi is megyünk Krisztiánnal nemsokára a 3 éves oltásra.
Félek tőle, hogy majd, hogy viseli :? :? :?

Adrikával elég sokat jártunk orvoshoz, na meg elég sokszor volt már vérvételen is. Attól nagyon félt egy időben, mert a laborban nem találták a vénáját. Megszúrták mind két kezét eredménytelenül :evil: :evil: :evil: aztán a gyerekorvos vette le pillanatok alatt. Azóta ha kell hozzá megyünk, tőle nem fél.

Azért kedd reggel biztosan eljátsza, hogy ő nem szeretne menni :shock:

Ildi
sikerült behozni a lemaradást? Nekem is van megint egy csomó vasalnivalóm :evil: :evil: :evil:
Jó lenne már egy jót beszélgetni.

Jó éjszakát mindenkinek:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Most mennénk a dokihoz, de Dávid nem akar. :twisted: Bármit mondok neki, akkor sem hajlandó. Azt mondja: " utojjára mondom, hod nem ész nem"
Ja, nekem könnyem-taknyom egybefolyik. (bocsi) Hangom nulla. :evil: Szerencsétek, hogy a betűim nem fertőznek. :wink:
Jó lenne, ha itthon lenne Apa, jól jönne a segítsége.

Rendelni tényleg nem érdemes. Egyszer anya járt hasonlóan a tulipánhagymával- alig bújt ki egy pár és az sem volt olyan színű, mint amilyet rendelt.

Gyerekorvos: Nálunk is be kell vinni, ha nincs rendelés. Gyarmaton még működik a gyerekosztály.

Gabi, mindig elfelejtem megkérdezni: hogy álltok a pisivel-kakival?Krisztikére gondolok. :wink:

Zita, tőled meg azt, hogy ha nem fejvégű volt a picurod, hogy zajlott le a szülés?

Na, most már leállítom magam, mert mennünk kell(ene). :roll:

Szép napot és jó egészséget!

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Üdv újra itthon! :)
Redőnyös sztori: :lol:
Vasalás: szereted amúgy? Nekem is van most egy jókora kupac, muszáj leszek nekiülni délután :?
Képek??? Hol? :oops:

Timi!
Tényleg mielőbbi gyógyulást kívánok mektek!
Déditek jól tájékozott, huszonvalahányezres már az influenzamegbetegedések száma. :( Szerdán a rendelőben csúcsforgalom volt nálunk is, és mikor az isibe beszóltam, mondta a tanító néni, hogy sok a hiányzó... :( Bár nálunk volt védőoltás, azért jól jönne egy igazi fagy a bacik ellen.
Dokinál mi volt? Sikerült kihívni?

Rák :evil: :cry: Átérzem, hogy rettenetes lehetett, nekem apukámat és nagyapimat támadta meg, rengeteget szenvedtek..... :cry:

Kecskék: :lol: :lol: Annyira tetszett, ahogy leírtad! :lol:

Eper: ez komoly, hogy vmi behúzza a föld alá?? :?: :oops:
No, a gödöllőire én is gondoltam, de már mi is rendeltünk virágokat régebben és 10-ből csak 9-re pontoztam volna. :?(Nagyim meg volt ott, és úgy vásárolt, akkor mondjuk nagyon szépeket hozott. :roll: ) Viszont tavasszal rendeltünk sok tuját a www.tuja.hu -ról, na, az 20 pontot is megérdemelt volna, mind minőség, mind szállítás, ár tekintetében. Ha gondoljátok ... Ha nem találunk közelebbit, valszeg mi is maradunk náluk.



Régebbi kérdésedre válaszolva, S.G-éktől nem messze lakunk. :wink:

Gabi!
Kulcseltűnés: :D egy időben nálunk is volt - lányom jóvoltából, be volt zsongva a kulcsoktól. Ő tavaly kétszer is bezárta magát, egyszer itthon a füribe, szerencsére kétajtós, és a másikon kimentettük. Aztán anyunál az egyik szobába, akkor az volt a szerencse, hogy résnyire nyitva volt az ablak, így anyum kilógott a másikon, a leányzó meg kidugta a résen a kulcsot - igaz, csak az elsőn lakik, de engem kivert a víz...

Hernyók: :( Nálunk is volt, de csak nagyon kevés..
Milyen gyümifát szeretnétek?

Szülőlátogatás: nagyon messze laknak? Tudom, nem a legjobb ötlet, de ha esetleg csak apa mnenne a gyerekekkel? Vagy a nagyszülők jönnének?


Mi még mindig fogságban :? Sajna tegnap apa majd éjfélig melózott, így inkább nem utazott haza. Majd ma próbál hamarabb jönni - talán sikerül :roll: Addig bentről nézzük a napsütést, mert én már nem ugrálok többet az ablakon! Tegnap volt még egy akcióm délután, mert akkora szél volt, hogy ki kellett menni néhány elszabadult holmi után. De megszívtam, mert visszafelé fennakadtam az ablakban- ugye ebéd után történt már a dolog és győzött a gravitáció, ami lehúzta a popómat :oops:

Megyek mert főzni kéne, meg gyakorolni egy kicsit a legénnyel, hogy ne szokjon el a keze az írástól.

Szép napot mindenkinek!
zichy
 
 


Timi, megint egyszerre írtunk! :)

Próbálok ma időt szakítani és akkor vázolom a szülésélményeimet.
zichy
 
 


Sziasztok!

Hazaértünk a dokitól. :lol:
Dávidnak beígértem egy kiadós fenékverést, ha makacskodik és kiejti a száján mégegyszer hogy: nem.
Használt. Bár nem vagyok híve a gyerek bántalmazásának, de néha többet ér, mintha papolnék órákon át.
Szépen felöltöztünk, felültettem őket a biciklire (Beninek a vázon van bérelt helye) és lementünk. Bő 1 km. :roll: Kivártuk a sorunkat és a dokinéni azt mondta, hogy vírus- túl lesznek rajta, nincs szükség antibogyóra. :lol: Nálunk is dugig volt a váró. Szerdáig még kapják a köptetőt és a Nurofent, c-vitamint.

Zita!
Még mindig fogságban: :lol: :lol: Nekem nagyon vicces, de gondolom, ti nem élvezitek olyan nagyon.

Ildi csemetéiről és Gabiról is vannak fenn képek egy másik topikban: Fogamzás-Babagyártásban 2006 a mi évünk. Ők szoktak oda is írni és képeket felrakni. Ide kevésbé: :evil: No, nem baj, ott is megtudjuk nézni.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Timi
a Képek az eszemben vannak :oops: :oops: csak állandó rohanásban vagyok.
Amiről most kerestem a gödöllői kertészetből rendelt muskátlim :wink: :wink: :wink: Sajnos azóta kipurcant, nem bírtam átteleltetni. Oltottam róla, de nem tudom maradt e abból :shock: :shock: :shock:
Kép
Nagyon szép volt addig amíg nem jött az a nagy meleg. Azt nem bírta :shock: :shock: :shock:
A rózsa az nekem olyan színű lett amilyen redelve lett, viszont semmivel nem lett szebb mint a szomszédasszony olcsó Tescós muskátlija :shock: :shock: :shock: Majdnem 3 tövet vett annyiért mint én 1-et :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Szóval rendelni többet nem fogok. Ja a körtefa meg elfogyott, azt nem kaptam :cry: :cry: :cry:

Örülök, hogy nincs komolyabb baj a fiúkkal :wink: :wink:
Neked is mielőbbi gyógyulást!!!!

Fenyítés, én a hangomat emelem fel többnyire, de nem mindíg használ. Adri ha nagyon felhúz elkapom a copfját, azt nagyon nem szereti :shock: :shock: :shock:
Nekem nem emeli a kezét a kicsi? Én ha ráütök egy kicsit a kezére mert olyan valamit csinál képes visszaütni :shock: :shock: :shock: Most erre nagyon rászokott :cry: :cry:

Zita
Gyümölcsfát szeretnék cseresznyét, olyat amit be is lehet főzni, sárga és őszibarackot, és egy körtefát.
Nem tudom sikerül e vanni. Tavaly itt a kertészetben a sárgabarackfa felső része le volt fagyva, alulról hajtott :shock: :shock: :shock: na olyat nem mertünk venni, ki tudja milyen lett volna :roll: :roll:

Anyuék hozzánk nem laknak olyan messze. Gyöngyös mellett laknak. :wink: :wink: :wink:
Na a párom egyedül nem megy hozzájuk, ill. menni megy de aludni nem aludna ott egyedül. Én sem szoktam egyedül menni a gyerekekkel, egyszer voltunk lennt nélküle, de 3 napig bírtuk csak :oops: :oops: Jobban mondva én, nekem nagyon rossz volt nélküle. :D :D Mindíg olyan szomorú volt a hajgja amikor hívott :lol: :lol:
Amúgy én Adrikát a gyöngyösi kórházban szültem :D :D :D Innen nagyon sokan mennek oda szülni :wink: :wink: :wink: Sőt még Starjánból is, van egy doki aki onnan ment le és nagyon "felkapott", legalábbis a nógrádiak szemében. :wink:

Képeket ott találsz rólunk ahol Timi írta, de majd rakok ide is, a bohocossal is lógok még.

Nagy ráérésemben kitaláltam Adrika ruháját a farsangira, ugye aki éjszaka nem tud aludni :roll: :roll: :roll: Mivel nem akarnám nagyon kimázolni, na meg nagyon levetkőztetni sem, majd rendelek a gyerekruházatiba valami jó minőségű pamut pulcsit, az sem baj ha garbó :wink: :wink: azt utána is tudja hordani. Csak valami sima minta nélkülit :wink: :wink:
a raffiaszoknyáhhoz meg veszek kötözőt, meglesz a jövő heti programom :D :D :D
Majd szét kéne nézni ezeket az arcfestékeket lehet e egy féle színben kapni. Még talán az arcára és a kezére az lenne a legjobb. Azt nem tudja annyira ledörzsölni sem :wink: :wink: na meg bedörzsölni a szemébe.

További jó raboskodást nektek. Gyerekek nem nyaggatnak, hogy ki szeretnének menni???
Szerencsére a kulcsimádat a kapukulcs eltüntetésében kimerül. Bár nálunk bennt nem nagyon vannak kitéve kulcsok.
nekem is ez az állandó félelmem, hogy nehogy bezárják magukat.
Én nagyon nem bírom a bezártságot :oops: :oops: :oops: és szerintem én jobban megijednék mint ők. :oops: :oops:

Na megyek folytatom a takarítást, sziasztok:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Megint én...

Képek: megnéztem :wink: Nagyon jók, helyesek a gyerkőcök!!! :D
Gabi: mekkora poci!!!! :D :D (Téged nem üldöznek ezzel a "lent van a hasad", "vastag a szájad" stb szöveggel?) Ez a szuper bobpálya merre van????

Gabi, muskátlid gyönyörű! Nem bírta a meleget? Azt hittem a muskátlik pont azt szeretik (szokott lenni, de nincs olyan nagy tapasztalatom a gondozásukban)... :roll:

Gyöngyös: így már összeáll sok minden. :)

Férj nélkül: detto. Ugyanígy vagyunk mi is. Most, hogy este nem jött haza, olyan rossz volt, pedig elég gyakori, ha sok meló összejön vagy vizsgaidőszak van, de sosem tudjuk megszokni. :(

Timi!
Jó, hogy túlvagytok a dokin. Jövő héten vissza kell menni?
"nem ész nem" : :lol: :lol: :lol:

Nekikezdek a születési sztoriknak, most viszonylag nyugi van ( meg legalább addig sem epekedek a napfény után - férjem még sehol :( )

Nagyfiam

Vasárnap a házunknál voltunk (nemrég vettük, tataroztuk akkoriban) egész nap melóztam, estére már annyira keményedett a hasam, hogy miután hazaértünk és vacsiztam, pancsiztam, bementünk az ügyeletre, hátha... Végülis a 39.hétben jártam. De tök zárt voltam, doki szerint semmi. Hétfőn enyhén görcsölgettem, így egész nap csak lájtosan mozogtam. Este anyummal voltunk otthon (nála, férjem a házunkban, kb 70 km-rel odébb), káposztás sztrapacskát csináltunk, degeszre tömtem magam :D - nagyon szeretem. Férjem hívott még délután a melóhelyről, kérdezte mi újság. Mondtam fájdogálok. Aztán mikor letette, az jutott eszembe, hogy jó lett volna hazahívni... Este néztünk egy filmet anyuval, aztán jó későn kerültem ágyba.
Pontban éjfélkor arra ébredtem, hogy a szoba közepén "táncolok" - alias kínlódok a fájdalomtól. Na, szuper, ez már tuti az, mert annyira fájt és eszembe jutott, hogy a szülésznőm azt mondta, hogy "észre lehet venni ha már itt az idő, mert senki nem szült még álmában gyereket". De aztán, mintha elvágták volna. Ja, vaklárma - gondoltam, vissza az ágyba. Jó 20 perc múlva ismétlődött a dolog. Akkor már égve hagytam a villanyt, és vártam, hamarosan jött is a folytatás. Innentől már mértem a fájásokat, szépen rövidültek, erősödtek, ahogy a nagykönyvben írva vagyon. A szünetekben simiztem a pocimat, megdícsértem a babát, milyen ügyes és, hogy jöjjön csak nyugodtan, minden ok, várjuk őt. :)
Éjjel 2 után elvégeztem az utolsó simításokat a kórházi csomin, zuhanyoztam, hajat mostam. Fél 3-kor nagy kínok között még kimostam a maradék szennyeseinket, hogy ne anyunak kelljen, aztán, mivel már alig vonszoltam magam, felébresztettem anyumat, hogy menni kéne. Nagy álmosan megkérdezte, hogy megmértem-e milyen időközönként jönnek a fájások, mondtam, alig 3 perc. Erre kiugrott az ágyból, pillanatok alatt haptákba vágta magát és indultunk.
Jó kis vihar volt odakint, szakadt az eső. Anyum az öreg trabijával próbálta kerülni a gödröket, én meg mondtam, hogy inkább húzzon bele, mert kipottyan a gyerek. Természetesen gyalog vonszoltam magam a szülőszobáig, így mikor az épp ügyeletes szülésznőm ajtót nyitott és meglátott nem is nagyon kérdezgetett mit akarunk itt éjjel 3-kor.


Folyt. köv. Sír a legkisebb...
zichy
 
 


Folytatás...

Megvizsgált, bő négyujjnyi volt a járat. Örömmel közölte, hogy innen már csak két darabban jutunk ki, és nekifogtunk kitölteni a kórházi papírokat. Aztán jött a szokásos menet: orvosom értesítése, átöltözés, méhszájpuhító szuri, burokrepesztés, oxitocin... 4 körül éreztem azt a bizonyos ingert. Próbáltam nyomni, de csak a fejembe erőlködtem, bent tartottam a levegőt. Rengeteget bénáztam, fuldokoltam a hátamon fekve, nem tudtam mibe kapaszkodni, nagyon kimerültem. Szerettem volna felülni, valamibe megfogózni, de nem lehetett. Nagy nehezen, fél ötkor, mikor már azt hittem szétszakadok és ordítottam, hogy vegyék már ki belőlem a gyereket ( :lol: ), végre megszületett a baba. "Megvan, Zita! Gratulálok, kisfiú!" -mondta a szülésznő és felemelte, hogy lássam. Behívtuk anyukámat, aki zokogott örömében és próbálta fényképezni. Erős hangon kiabált a drágám, hogy "ollá, ollá", de mikor megkaptam, hozzámbújt és pillanatokon belül elaludt. Hihetetlen volt, ahogy ott szuszogott rajtam, egyszerűen gyönyörű volt, nagy, formás. És a 3. házassági évfordulónk napján érkezett, nagyon boldog voltam.

Ezek után jött a feketeleves, vagyis átnéztek, összevarrtak, fájdalomcsillapítás gyanánt gázt adtak, amitől rosszul lettem... :(
Egyébként minden rendben volt, és alig vártam, hogy reggel legyen és értesíthessük a férjem. (A technika -szolgáltató- ördöge: pont aznaptól nem működött a férjem mobilja, ezért nem tudtuk őt értesíteni otthon. Reggel, mikor bement az irodába, már várta az üzenet, hogy hajnalban kisfia születet, vágtázzon hazafelé, de iziben. :lol: Jött is, ahogy bírt, mindössze útközben állt meg, hogy vásároljon egy halom csokit nekem. :D )
zichy
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy ilyen sokat írtatok! :D

Gabi!

Nem szemrehányásnak szántam a képek hiányát. :wink: Adrikát szívesen megnézném bohóc-jelmezben, bár mi lecsúsztunk a farsangiról. Most hétfőn lesz, de ugye az én fiam nem lehet ott. :wink: Kérdeztem tőle, hogy nem bánja-e hogy nem vehet részt, de nem gond neki. Nagyon szeret itthon lenni. :wink:

A muskátlinak nagyon szép a színe, de tényleg. Én még nem is láttam ilyen színűt. Tényleg kár, hogy tönkrement. :(

Farsangira arcfesték: lehet venni egy színt is. Mi tavaly vettünk fehéret, bár betegség miatt azt sem használtuk. Biztos van barnában is.

Fenyítés:Dávid az apától kapott legkisebb legyintést is zokon veszi. Alig ér hozzá, és mégis keservesen sír. :wink: Én nagyon néha a fenekére szoktam ütni. (ezt általában a konokságával éri el)
Dávidnak a fő fegyvere a csípés. Ezt használja Beni ellen. :roll: Nem tudom, hogy a frontok miatt e, de mostanában állandóan civakodnak. Most is gyűrik egymást. :roll:

Zita!
Igen, hétfőn v. szerdán vissza kell még mennünk a dokihoz.

A fiad születésének története nagyon jó. Szuperül fogalmazol. :)
Irigyellek a nagykönyv szerinti forgatókönyvért.

Mennem kell, mert a fiúk nem bírnak magukkal. :twisted:

Timi
thimó
 
 


Helló!
De jó forgalom volt ma :wink: :wink: :wink:

Zita
ez a lennt a has, torzulás nálam az előző gyerekeknél sem jött be :shock: :shock: :shock:
Adrinál olyan torz terhesen nem voltam, a szám felpüffedve szülés utáni nap volt :shock: :shock:
Krisztián 34 hetesen fordult be akkor le is ment a pocim, viszont utána még annyit nőtt, hogy benőtte vissza a helyet. Vele sem torzultam szülés előtt, viszont amikor a szülőszobáról letoltak megjegyezte a párom, hogy most nem vagyok valami szép :oops: :oops: :oops: tele volt az arcom májfolttal. gondolom az erőlködéstől, szerencsére másnapra elmúlt :D

Most ismét lejebb van a hasam, de ez szerintem magibnt nem sokat jelent :shock: :shock:

Muskátlik mint rájöttem a nagyon erős napsütést nem bírják, legalábbis ezek a nemesített fajták. Tavaly vettem a piacon is, eleinte azok is gyönyörűek voltak, de az a kánikula annak is odavágott. :cry: :cry: :cry: Azért sok volt neki.

Köszi a szüléstörténetet. Hát nem bíztad a véletlenre. :wink: :wink: :wink:

Timi
megkérdeztem a suliban intézik a barna arcfestéket. az egyik szülő kozmetikus, ő szerzi be :wink: :wink:

Viszont barna felsőt nem is lesz olyan könnyű találnom. A csokibarna tavaly volt divatszín, most a narancs megy. Állítólag a gyerekruházati nagykerekben sem nagyon van :shock: :shock: Pedig én még ott tartottam, hogy a barna most nagyon divatos, hiába nagy nem vagyok egy divatőrült :lol: :lol: :lol:

Na ha már így belekzdtünk leírom én is Adrika születésének történetét :wink: :wink: :wink:
Nálunk előzményben annyit, hogy 34 hetesen másodfokban volt érett a lepény, és azt mondták örüljek, ha kihúzom a 36. hétig. Így 35 hetesen már leköltöztem anyuékhoz, onnan közel leszek alapon, egyébként is ugye február, azon a télen rengeteg hó is volt...nem úgy mint most :cry: :cry:
Na szépen teltek a nepok, hetek, semmi bajom nem volt, de még egy kóbor jóslófájásom sem :D febr. 23-ra voltam kiírva, de az utolsó héten már naponta kellett menni, hol uh, hol nst, hol magzatvízvétel. Szegény apu minden este és reggel havat lapátolt, és minden nap jött velem szorgalmasan.
22.-e hétfőre esett akkorra kellett (volna) bevonulnom a kórházba.
Éjjel 1 órakor még kint voltam pisilni, de vissza is aludtam rögtön :wink: :wink: 1 óra után úgy 10 perccel fájásra ébredtem, aztán kivártam vagy 2-t 7 percenként jöttek.
Anyuékat költöttem, és mi is trabival mentünk a kórházba. Én ügyeletes dokinál szültem, természetesen az volt akit nem szerettem volna :roll: :roll: :roll: Én csak 1 újnyira voltam nyílva, nst szerint gyengék voltak am fájások (nekem annyira nem :oops: ) szóval 4 órakor a doki hazaküldte anyuékat ne várjanak hiába gyerek majd valamikor a délután folyamán lesz :wink: :wink:
A vajúdás iszonyatos volt, kifogtam egy olyan szülésznőt aki otthagyott a gépen ő meg ki tudja merre volt :evil: :evil: :evil: Feküdni nagyon rossz volt. 5 óra körül jött a doki, megvizsgált és burkot repesztett. :wink: :wink:
Utána előkészítettek, de beöntést nem kaptam :D :D :D nem is hiányzott :wink: :wink: :wink: Viszont utána szülőágy, kikötözött láb :evil: :evil: :evil: gép ment folyamatosan.
Fél 6 után jött a nappalos szülésznő, aki nagyon aranyos volt :wink: Nemsokára jöttek a toló fájások, először elég gyengéket nyomtam én is :oops: :oops: Viszont 6 óra 35 perckor megszületett Adrika. Olyan jó érzés volt ahogy a pocimra tették. Amit rögtön kiszúrtam rajta a jobb mutatóujján volt egy vízhólyag :D Ami attól volt valószínűleg, hogy azt az ujját szopizta a pocimban, ami érdekes idekinnt soha :D :D
Nekem a varrás nem volt olyan kellemetlen, na meg 2 v. 3 varratom volt, viszont jó pár napig nem tudtam ülni :cry:

Jó hosszú lett, bocsánat, majd legközelebb Krisztike születését is leírom :wink: :wink: :wink:

Timi, Ildi Ti jöttök :twisted: :twisted: :twisted:

Jó éjszakát:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Timi
Bocsi a fényképek miatt :wink:
Ime kettő uj amik anyáéknál készültek :lol:

Dani imád porszivózni :roll: :lol:
Kép
Kép

Dani is zokon szokta venni, ha apa hangosabban rászól. Olyankor odajön sirva hozzám és azt mondogatja, h apa apa :lol:
Lili is összeszedett vmi virust. Tegnap haza kellett hozni az oviból. Gyanus volt az ovónéniknek és maminak, h az egyébként folyton pörgő nagyszáju kislányom csak üldögél magába roskadva, még a legjobb barátnőjével sem játszik. Még nem volt lázas, 37,8-at mértek -én itthon egész nap 37,3-at. Fölöslegesnek tartottam dokihoz vinni, nurofent és vitamint magamtól is tudok adni neki. Ma már sokkal virgoncabb és az étvágya is jobb volt :lol:

Zita ez
Ez aztán gyors szülés volt :wink: :lol:
Vasalni nem igazán szeretek, de muszáj :twisted: A fene azt a kényes fejemet, h mániás vasaló vagyok, még a törülközöt sem teszem el anélkül :roll: :lol:

Most van időm ugyhogy én is leirom az első szüléssztorimat (a másodikat elteszem másik napra, h ne unatkozzatok :wink: )
Szóval Lilivel márc. 17-re voltam kiirva. Elég aktiv terhesség volt, dec. 31-ig dolgoztam és egyáltalán nem esett nehezemre. Sztem tovább is dolgoztam volna ha karácsony előtt nem derül ki, h terhességi diabéteszem van, ez heti egy napos ellenőrzéssel járt+diéta és ugye a vége felé a védőnőhöz is sürübben kellett járni. Szóval jobbnak láttuk ha jan-tól itthon maradok...Eleinte dicsért a doki, h nagyon klassz, méhszáj zárva, de sajna ez nem nagyon akart változni. A 38 hetes vizsgálatnál is ez volt a diagnózis, bár megjegyezte, h tulképp már bármikor szülhetek. Mondom még egy hetet várjunk mert apa épp egy hetes képzésen volt Pesten. Több lett mint egy hét...A kiirás napján be kellett feküdnöm a kórházba. Másnap kaptam oxitocint amitől jó erős keményedéseim voltak, de sehol egy kósza fájás... Mikor leállitották az infuziót a keményedések is teljesen megszüntek és sajna a méhszájam sem alakult sehová. A cukrom miatt max. 1 hetes várakozást igért a dokim, tehát abban biztos voltam, h a következő hétfőn már a karomban tarthatom a babámat. Igy is lett. Mivel 24-ig nem történt semmi reggel 6-kor jelenésem volt a szülőszobán. 1/2 7-kor megkaptam a zselét majd a dokim közölte a szülésznővel, h valószinüleg haza megy pihenni (előző nap ügyeletes volt, 24-én reggel végzett) vizsgálni csak 1/2 12-kor lehet, akkor majd felteszi a következő adagot.... Tehát Ő sem bizott benne, h én valaha is szülni fogok. A zselétől szinte azonnal megindultak a fájások. Még nem voltak erősek, de egymást érték, nem igazán voltak szünetek. Aztán kb. 1/2 8 körül el kezdett sipolni az Nst gép. Lilike szivhangja 70 alá esett. Gyors riasztás a dokimnak, azonnal infuzió és egy szuri. Szerencsére szinte azonnal rendeződött a szivhang, doki szerint valószinü, h csak nekifeszült a köldökzsinórnak. Mindenesetre a doki maradt és nagyon gyakran visszajött, h minden rendben van-e. A nagy ijedség után apa is bejöhetett és onnantól minden könnyebb volt. Egy óra mozdulatlan fekvés után végre felkelhettem, megkaptam a beöntést is, de nem borotváltak mert mindenki császárra számitott. 1/2 12-kor vizsgálhatott ujra a doki és meglepődött, h már bő 2 ujjnyira nyitva voltam. Gyorsan burkot is repesztett. Ez iszonyatosan fájt, fájás közben csinálta+ kézzel rátágitott.... Huuuu még mindig beleborzongok. Hirtelen iszonyatos hányingerem lett és kivert a viz, de szerencsére amilyen gyorsan jött olyan gyorsan el is ment. A fájások szépen felerősödtek és folyamatosak voltak. Mikor elkezdődtek a tolófájások a próbanyomásnál kiderült, h szükség van egy kis fájáserősitésre. Nem számoltam hányszor "ugrottunk" neki, de a jó sokadik nyomásra lett csak meg Lilike. Elég nagy volt a drágám+rosszul fordult be igy nem csoda, h nehezen jött ki.
2003.03.24-én 13,25-kor volt életem első legszebb pillanata. A varrás fájt, jó nagyot vágtak. Ráadásul a farcsontom annyira ko lett szülés alatt, h két hétig egyáltalán nem tudtam ülni, utána is sokáig csak ugy, h nem dőltem hátra.

Hát ezek a rossz élmények sem vették el a kedvem a második szüléstől aminek történetét majd egy másik napon osztom meg veletek :wink: :lol:
Most megyek teregetni és lassan fürdetni is kell a gyerkőcöket :lol:

Kép
Kép
mókuska
 
 


sziasztok!
Látom hétvégi forgalom van :wink: :wink:

Mi is itthon maradtunk :cry: :cry: Apáék úgy akarták, hogy úgy menjünk le anyuékhoz, hogy meglepi legyen, de én inkább este leszóltam, hogy anyu úgy készüljön :wink: Na de valahol jobb is. Szegény anyut is jól ledöntötte valami vírus, szóval pihen :(

Na akkor leírom Krisztike születését is, csak, hogy legyen mit olvasni :twisted: :twisted: :twisted:

Nekem elég bonyodalmas volt vele a terhességem. 8 hetesen bevéreztem, onnantól végig Mg, 3x1. 18 hetesen magzatvízvétel, onnantól folyamatos keményedések :? :? :?
ezt leszámítva kutya bajom nem volt egész terhesség alatt :wink: :wink: Vele 35 hetesen voltam utolsó rutinon, ahol mondta a dokim, hogy már szép súlyban van, ha megindul nem tartaja vissza. Teljesen be volt illeszkedve :wink: :wink:
Viszont a kicsi fiam nem akart ennyire sietni :D Adrika szülinapját 22-én tartottuk, én 21-re voltam kiírva. A kiírás napján Adrikával fociztunk :shock: :shock: de arra sem történt semmi. 23-án be kellett feküdni, és nem is gondolkodtak sokat köv. nap indítás. Reggel beöntés, szülőszoba. A gép gyönyörű fájásokat mutatot, de azok semmik nem voltak az igazi szülési fájásokhoz képest :cry: :cry: nem is nyíltam tovább semmit, maradt az 1 ujjnyi. Nem is szenvedtettek csak valami 11 óráig, és mehettem le az osztályra. Bízott benne a dokim, hopgy a szervezetemben maradt annyi oxitocin, hogy valamit elindít, de nekem semmi fájásom nem volt.
2 nap múlva ujjabb indítás, na arra lelkileg már nagyon nehéz volt felkészülni. Akkor már nem voltam valami lelkes, hogy ha megint semmi meddig szenvedtetnek még :? :? :? Ugye megint beöntés, oxitocin. Hát olyan gyenge fájásaim voltak. Már olyan éhes voltam állandóan az órát néztem, hogy jöjjön a dokim és engedjen le :wink: :wink: aztán Krisztike megkönyörült rajtam, 11 óra15-kor megrepesztette a burkot. na utána beindultak rendesen a fájások. Ekkor már jó volt, hogy nem ok nélkül "szenvedünk". Mivel rosszul voltam megvizsgált a szülésznő,hogy szépen elkezdtem nyílni :wink: :wink: fél 2 körül már hívni akarta a dokit,de sehol nem találták :cry: :cry: :cry: Jöttek a tolófájások. 3-at vissza is kellett tartanom, ami nagyon rossz volt. A szülésznő szerint nem volt elsímulva a méhszáj :? :? Végre megkerült a dokim is, rögtön lehetett is nyomni. na azt itt sem tudom mennyi igazi nyomásra lett meg a kicsi, de volt egy jó pár :shock: :shock: :shock:
13 óra 45 perckor született meg Krisztike. Olyan jó volt a dokim kétszer tetette a hasamra őt, de annyira fázott szegénykém, hogy levitték melegedni.
Sajnos itt akkor még nem hozták vissza a szülőszobára a babákat :cry: így az a 2 óra borzalmas hosszú volt. Itt a varrás előtt adtak injekciót, ami nagyon kiütött :cry: :cry: Sok varratom vele sem volt, viszont comb felé lettem vágva, és sokáig nagyon fájt :cry: :cry:

na akkor most itt tartok :wink: :wink: Pár hét és elmesélem a legfrissebb szülésem történetét is :D :D remélhetőleg ő is olyan kis ügyes lesz mint a testvérei.

Jó éjszakát mindenkinek:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!


Nagyon jó volt olvasni a születéstörténeteket!!!! :D Életre szóló élmény az biztos! :wink:

Gabi!
Trabi: :lol:
Apukád-hólapátolás: engem annyira meghatott ez a kép! Az külön egy élmény, mikor ilyenkor összefog a család, mindenki izgul a kismamáért, babáért. Az meg valami megmagyarázhatatlanul jó dolog, mikor az ember lánya ott a szülővé válás kapujában még magába ihatja anya-apa gondoskodását. Számomra is felejthetetlen volt, mikor anyum zokogva bejött a folyosóról, és mikor apukám is meglátogatott a kórházban és büszkén, könnyes szemmel nézte az első unokáját. (Sajnos nem sokáig élvezhette az örömöt :cry: )
Kikötözött láb, brutál szülésznő, indítás:evil: De az "eredmény" kárpótolt!!!! :D Kíváncsian várom a folytatást!!! :D :wink:


Ildi!
Gyerkőcök nagyon szépek, mosolygósak! :D Látom, van ám segítség!
"ő sem bízott benne, h én valaha is szülni fogok" :lol: , ezen olyan jót nevettem!
Tényleg kijutott a kellemetlenségekből, így első alkalomra, de örülök, hogy nem tántorított el a következő babától!
Gondolom, akkor már rutinosabb voltál. :wink: Várom ám a legközelebbi beszámolót! :)

Vasalás: na, valahogy én is így vagyok vele. Nem szeretem, sőt! :? viszont számomra a tisztaruha-érzethez hozzátartozik.

Timi!
Csak te nem írtál még! Hajrá! :wink:
Hogy vagytok? Bacik távozóban?


Hétvégi forgalom: nálunk is a legpörgősebb időszak, pedig még hol a tavasz meg a nyár! NEm is igazán szeretem, mert ilyenkor állandóan haptákban állok. A nagytakarítást, ágyhúzást már régóta lerendezem csüt-pénteken, néha van, hogy pénteken megfőzök (esetleg sütök) legalább szombatra, hogy annyival is kevesebb maradjon hétvégére. De vasárnap akkor is főzni kell, kabátot, tornazsákokat, tisztaságit is akkor moshatom ki, vendégek általában hétvégén jönnek, ha a házon csinálunk valamit, az is akkor van, ha bevásárolunk, utazunk, kirándulunk, szintén akkor, nagyon kevés az a két nap. :( Vasárnap délután általában már az ájulás kerülget, olyan kimerült vagyok. :(

Most hosszú idő óta először volt egy kis pihink. :) Szombaton dolgozott a férjem, így anyum felpakolt minkett és kirándultunk egyet Hollókőre. :D Igaz, ha vitorlát bontottunk volna a kocsin gyorsabban utaztunk volna, de a nagy szél ellenére jól éreztük magunkat. Ezen felbuzdulva, vasárnap délután még Nyírjesbe is kiruccantunk. :wink: Igaz, vidéki levegőt szívunk, de mindkét hely jóval ózondúsabb volt, szépen kivirultak a gyerekek estére! :wink:

Ma viszont Gy-on vagyunk egész nap (anyumtól írok), ügyintézős-vásárlós programjaim lesznek, egy esti szülőivel megspékelve....
Írjatok! Z.
zichy
 
 


Sziasztok!

Most olvastam el a szüléstörténeteket. Izgalmasak és egyediek, csak ugye a végeredmény ugyanaz: babóca. :lol:

Igérem, majd én is leírom a szüléseimet, de most nem. :wink:

Sajna, eléggé elkapott a hétvégén ez a fránya vírus engem. Szombat-vasárnap próbáltam pihenni, de hát négy fiú mellett nem igazán lehet. Jobban vagyok, de nagyon köhögök(utálom).
Dávidkám is lázas lett, ma reggel 38.7-re ébredtünk. Olyan elesett tud lenni, csak aludni akar. Most jelenleg ő is jól van, a Nurofen levitte a lázát.
Remélem most már túlleszünk rajta, mert kezdem nagyon, de nagyon unni.
A házimunkával is haladnom kellene, úgyhogy megyek is.


Timi
thimó
 
 


Zita!
Látom, szabad vagy, mint a madár. :lol: :lol: Jött a lovag (haza) és kimentett a fogságból. :D

Ildi!
Köszi a képeket! Még mindig nagyon édesek a gyerekeid. :D

Gabi!
Mi lenne, ha vinnél magaddal egy laptopot a szülőszobára és élőben tudosítanál minket a fejleményekről? :D

Szép napot!

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Túl vagyok a délelőtti utolsó 3. rutinon, de elkeserítő nálunkm az egészségügy helyzete :cry: :cry: :cry:
A rendelőintézetben minimum fél órát kell várni a kartonozóban. 1 ablak van,. valami csigalassú a tempó :shock: :shock:ŰRáadásul egy levegőtlen helységben. Nem tudom mi lesz, ha jön a vizitdíj, mert azt is ott kell majd fizetni :shock:
Utána a laborban akadtam ki. Sorra küldték vissza az embereket oda ahol a beutaló készült, ugyanis valami új számot is rá kell írni, de az minden 2. embernél hiányzott.
Bár arra kíváncsi vagyok, hogy a vizitdíj befizetés bevezetése után is ennyi ember lesz e mindenhol.
A szemészetre pl. már fél 9-kor nem adtak ki kartont, annyi ember volt. 8 órától van kartonozó, de ember már előbb is. :cry: :cry: Szóval siralmas.

De mindenhol ennyi ember volt. Amin meglepődtem uh.-on én voltam az első :wink: na ahhoz képest nem tudom tartott 2 percig az egész vizsgálat. Ráadásul a doki a fenti monitort sem kapcsolta be, szóval Esztikéből semmit sem láttam :cry: :cry: Viszont ő olyan, hogy szólni nem lehet neki.
Egyébként minden jó, fejvégű 2700g-ra lett mérve.

Olyan szép idő van nálunk. Viszont a hétre jósolnak havat kíváncsi vagyok bejön e :D :D :D

Tegnap Krisztike olyan édi volt. Átjöttek barátnőmék, neki a kislány 1 éves. Krisztikének van 1 utánfutós traktorja, abba Vikikét beleültette Dóri, Kriszti meg fuvarozta. De olyan ügyesen, szép lassan tekert, úgy vigyázott rá :D :D :D Mondjuk Danira is ügyesen szokott vigyázni :wink: :wink: :wink: Remélem a picihez is így fog hozzá állni.

Timi
laptop :lol: :lol: :lol: kissé költséges lenne most :wink:
örülök, ha a párom majd a fényképezőt nem felejti el behozni, és készíthetek majd bennt a kórházban is képeket.
Ha átküldi Ildinek, akkor meg korán lathattok majd képet Esztikéről :wink: :wink:
Amit sajnálok rögtön születése után nem tudom fotózni. Bíztam benne, hogy addig lesz új telefonom, de nem nagyon kapkodja el a Vodafon, hogy küldje a papírt, hogy le lehet cserélni, pedig már 1 hónapja letelt a 2 év. :cry: :cry: Azzal tudtam volna ott is fotózni, mert most fényképezőset akarok.

nektek megvan már a net???? nekem Tibi ki van rá akadva. Elvileg gyorsítják majd, erre ahelyett, hogy gyorsabb lenne lassult. Most olyan sebességű mint az alapcsomag. Hát így nem érdemes dupla annyit fizetni :evil: :evil: :evil:

Zita
emlegetem azóta is apunak, hogy mennyit kellett jönnie velem, de sosem panaszkodott. De mondja is, hogy miért elvolt ő :wink:
Nekik is ugye Adrika volt az első unoka :wink: :wink: :wink:
Jó kikapcsolódást mára :wink: :wink: :wink:

Rakok én is képet a gyerekekről :wink: :wink: :wink: Kép


További szép napot nektek!

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gabi!
A laptop-ot természetesen nem gondoltam komolyan. Fényképekkel is beérjük majd, lehet sorozat: 1.kép Gabi 5 perces fájások közben, 2. kép 1 p fájások, 3.kép kitolás, 4. kép látszik a baba feje, 5. kép kinn van. Na jó, most is csak viccelek, de olyan sz@rul érzem magam.
Mi egyik gyerekünk születésékor sem vittünk fényképezőt :twisted: Mondtam a férjemnek, ha 3. gyerekünk fog születni nem az én kezem fogja szorongatni, hanem megörökíti a szülést, legalábbis a születés pillanatát és a kis maszatot. :wink: Majd meglátjuk.

Mondataidból azt veszem ki, hogy nem lesz bennt veled a férjed a szülésnél. Így van?

Az eü-ön nem érdemes bosszankodni, ne tedd! Majd én: :twisted: :twisted: :twisted:

Szépen növöget Esztike. :D Az már biztosnak tűnik, hogy nem lesz picike.

Nekünk net??? Ne is mondd!!! Két hete hívtam őket (INVITEL), hogy mi van már a szélessávúval? Mondják meg, ha nem akarják, vagy nem tudják kiépíteni és akkor nem várok tovább. Erre az INVITEL: elnézést kérünk, nem tudjuk, hogy mi történhetett 3-4 nap múlva használhatja az Adsl-t. Azóta már 10 nap telt el. Ami legjobban bosszant, hogy fel sem tudom őket hívni, mert nincs hangom és folyamatosan köhögök.
Egyébként az INVITEL megszegte a velem kötött szerződést. Ugyanis ott azt vállalták, hogy 30 napon belül kiépítik az Adsl vonalat. Nem tették és még csak nem is jeleznek. :twisted: Kötbért kellene fizetniük, kiváncsi leszek rá. :roll:

Írta Zita, hogy mennyire meghatotta őt a kép: apukád-hólapátolás.
Nekem meg ez csalt könnyet a szemembe: "miért elvolt ő".- ezt válaszolja.

A gyerkőcök nagyon helyesek. Krisztián többnek néz ki arcra, mint két éves-olyan nagyfiús. Adrika mosolya változatlanul lehengerlő: :lol:

Üdv. mindenkinek:

Timi
thimó
 
 


Benjámin vigasztalni és kedveskedni akart az ebédnél:

"anya, ez elég gusztusos, de azért finom"
Olyan jót nevettem rajta.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Timi
bizony jól látod, apa a gyerekek születésénél nem vett részt, nem is akart :cry: :cry: :cry:
Oké, még Adrinál ugye rá lehetett fogni, hogy messze volt :evil: :evil:
Amikor Krisztikével indítottak, na ő örült is valahol, hogy nem neki kell vinnie :cry: :cry: a szülőszobán csakazértis kikapcsoltam a telefont, nem kellett volna :wink: :wink: :wink: utána meg, hogy ő mennyit idegeskedett(meg is érdemelte, ha még a kórházi folyosón sem akart lenni)
mikor elfolyt a magzatvíz gondoltam felhívom, de azért sem, én már csak ilyen gonosz vagyok :twisted: :twisted: :twisted:
Ildi férje mindíg mondja neki, hogy olyan buta, de amit ő nem akar magától azt fölösleges erőltetni szerintem.

Nálatok mind a kettő apás szülés volt???

Most is úgy készül, hogy még a kórház közelében sem akar lenni. Majd meglátjuk :D :D :D :D

Na a net az tényleg csúcs, bezzeg a számlát küldik időben :twisted: :twisted: :twisted: arra sosem felejtenek rá.

Na kaptam egy kis bűzcsomagot, szóval megyek.
Ja, a multkor kérdezted. Hát pelus hol van hol nincs mint a mesében :roll: :roll: :roll: van, hogy éjszaka sincs és nem pisil be. Kakiláshoz kéri, azt eddig sehova sem "rakta" csak a pelusba.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Zita
Látom jó mozgalmas hétvégétek volt a bezártság után :lol:
Én is ugy szoktam csinálni, h pénteken kitakaritok, h hétvégén ne kelljen. Amennyiben tudunk a bevásárlást is lerendezzük péntek délután, de még sokszor igy is a konyhában töltöm az egész szombatot :? Na mondjuk 10 körül reggelizünk mert nem kapkodjuk el a felkelést :oops: :lol:

Timi
Szedsz valami gyógyszert? Igaz köhögésre nem tudok mit ajánlani, a köptetőket én képtelen vagyok meginni :x
Inkább megelőzni próbálom, most multivitamint szedek+aloe verát iszok.
Jópofa Beni beszólása :lol:

Jajj megyek mert egyedül vagyok a gyerekekkel és Dani folyamatosan rendetlenkedik :? Ilyenkor szokott pl. az ágyról leesni :roll: Mondjuk most az állólámpát cibálja... :roll:

Puszi

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Először is: Ildi, gratulálok a tollaslabdában elért szuper eredményhez! :lol: Ügyes vagy.
Hogy-hogy nem szóltál eddig? Még azt sem tudtam, hogy versenyszerűen sportoltál. Ja, a cikk lehet, hogy elfogult, de azért jó.

Nem, nem szedek semmi gyógyszert. Ha nagyon lázas voltam Alg.vettem be. Neo-citrán-t vett a férjem, azt ittam esténként.
Azért már alakulok. :wink:

Gabi!
Bocsi, hogy tegnap lekétéveseztem Krisztikét. :oops: Nem is tudom, hogy miért az volt eszembe, hogy ő két éves. Nem lehet az arcocskája két éves-forma, ha ő már 3éves. :wink:

Jön majd a nyár, akkor bizti sikerül megszabadulni a csomagtól.

Igen, mind a két szülésnél bennt volt a férjem. Nálunk ez nem is volt kérdéses egy percig sem.
Persze, erőltetni nem lehet. Nem is beszél róla, hogy mi az oka, hogy nem akar bennt lenni veled? Vannak akik nem bírják nézni a párjuk szenvedését, vagy a vért .
Azzal nem próbálkoztál, hogy esetleg csak a vajúdás alatt legyen veled és magát a szülést megoldod egyedül? :wink:
Azért mégegyszer ne legyél vele ilyen gonosz.

Ma ment Adrika mintavételre?

Zita?

Szép napot!

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk a mintavételen. Adrika nagyon ügyes volt, pedig nagyon félt. :wink: :wink:
Utólag mondta, hogy ő sokkal rosszabbra számított :shock: :shock: persze jól megijesztette tegnap az egyik osztálytársa :?
Eredmény majd 20.-ára lesz, reméljük jó lesz, és nem lesz vele később sem gond :wink: :wink: :wink:
A párom is olyan ideges volt, ott volt a kezében az ellenőrző, Ő pedig elfelejtett igazolást kérni :roll:

Zita
megtudtál már valamit a tankönyv-támogatásról?
Nekünk is kiadták az igénylőlapot, de bajban vagyok vele a támogatás miatt. Mindegy holnap rákérdezek, ha kell megyek az igazgatónőhöz. Ugye mi jelenleg még nem vagyunk nagy-család, mert pocakon belüli gyereket sehol nem veszik semmibe :cry: :cry: Na mindegy holnap remélhetőleg kiokosítanak ilyenkor mi a teendő. Később is lehet e majd a támogatást igényelni :roll:

Timi
a miértre a válasz-nem akarja leütni a dokit ha hagy szenvedni :twisted: :twisted: :twisted: Mintha az úgy menne.
nekem csak jobb, ha minnél jobban "szenvedek" annál közelebb vagyok már a végeredményhez :D :D
Én inkább a vajúdásnál nem szeretném, hogy ott legyen, ő olyan vigasztalós-típus, valahogy abban a helyzetben arra van a legkevésbé szükség.
Én inkább már a szülésnél szeretném, szerettem volna, hogy bennt legyen. De nem erőltetem.
Majd a körülmények meg kialakítják mikor, mennyit fog majd idegeskedni :wink: :wink: :wink:

Barátnőm ő felajánlotta, hogy ő szívesen bejönne velem, de inkább nem. Párom Ő más lenne, de egyébként senkit :wink: :wink:

Bizony mi egy tollasozó családból származunk :D :D :D apu foglalkozik ezzel, nagy bánatára minden unoka messze van, egyiket sem tudja tanítgatni :(
Adrival kísérletezik, de a kézilabdához nagyobb érzéke van, főleg védés részen, mint a tollashoz. :wink: :wink: :wink:
Én most már bő 10 éve abbahagytam. Néha hiányzik a mozgás, de nem igazán van rá energiám már. :oops: :oops:

Köptető, homeopátiás Stodal a neve, nagyon jó :wink: :wink:
Ára sem olyan horibilis, valami 700 ft. Az íze is jó, és mindenféle köhögésre jó.
A páromnak asztmája van allergiából alakult ki :cry: :cry:mivel poros helyen dologzik mindíg rakódott nei váladék. Ettől olyan jól helyrejött :wink: :wink:
Anyósom is dicséri, pedig ő aztán gyógyszert szed , de orvos mióta én itt vagyok 10 éve nem látta, előtte is ki tudja mikor :roll: na ő is nagyon dícséri. Nem tudom hány doboz mindenféle gyógyszert beszedett, és ettől múlt el a köhögése.
Ja, gyerekeknek is adható :wink: :wink:

Jó éjszakát mindenkinek:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Timi
Köszi a gratulációt :lol: Eddig azért nem irtam róla mert vhogy nem volt téma a sport, mozgás :wink: Örülök, h jobban vagy!

Az én párom sem hagyta volna ki semmi pénzért a szüléseket :lol: Nagyon örültem neki, h ennyire természetesnek veszi és nem nekem kellett Őt megkérnem. Nekem sokat segitett, h végig velem volt. :lol:

Most ennyi voltam, megyek vasalni. Lassan kezdem utól érni magam mosás-vasalás téren... :? Ha tudok este jövök, bár igérni nem merek mert apa tegnap is csak éjszaka jött haza :roll: igy minden rám maradt az esti programokból...

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Na az én kicsi fiam is lebetegedett :cry: :cry: :cry: mandulagyulladás. :cry: :cry: Már reggelt lázzal kezdtük, és délután is volt a Nurofent nagyon nehezen tudtam beadni neki, de sikerült.
Viszont a dr.-nő amit írt gyógyszert az nem megy, Danonínóban be szokta venni, most viszont öklődik tőle. Még este megpróbálom, ha végképp nem megy íratni kell valami mást. Ez sajnos nem az első eset.

Ráadásul a váró tele, volt 2 bárányhimlős is, megkérdezi az asszisztens voltam e már bárányhimlős, Azt, hogy a Krisztike volt e mit számít. Akár el is kaphatta, ugye 3 hétig lappang. Tiszta főnyeremény lenne pici baba mellé :evil: :evil: :evil:
Na nem hergelem magam, Timi Te jössz, a múltkor azt mondtad majd idegeskedsz helyettem az egészségügy helyzetén :twisted: :twisted:

Megvolt az első nst-nk is. Esztikének nem jött be. Egész végig azon dolgozott, hogy lerúgja a korongokat :lol: :lol: volt, hogy sikerült is neki. Tibi olyan jókat nevetett rajta. :shock:

Na megyek én is, lassan vacsi és jön a gyógyszerezés ideje :shock: na meg az éjszaka, amitől már előre félek, most is alig aludtam valamit :cry:

Gabi

Amúgy merre vagytok??? Nálam tegnap szórakázott a babanet, ma bejött elsőre. :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Csak kutyafuttában, mert rohanok, elég zsúfoltra sikeredett a hét. :oops:

Gabi: szépek a lurkóid, úgy látom a mosolygás-nevetés családi vonás. :wink: :D

Egészségügy: no comment :cry: De hogy a fertőző bárányhimlősöket nem veszik külön és csak ennyi a reakciójuk egy kismama felé az :evil: :evil: :evil:

Egyébként nálunk is barijárvány van az oviban, bár minket nem igazán érint, mert a nagyok túlvannak rajta. Viszont egyéb megbetegedés is rengeteg mindenhol. Én is bosszankodtam, mert két napot járt a leányzó és máris kezdte a köhögést. Direkt kocsival hozzuk-visszuk, itthon levegőzik az udvaron, kérdezem, hol szedte össze? Kiderült, hogy a csopiban vannak gyerekek, akik betegen járnak. (Nemcsak most, rendszeresen) Egyik anyuka mondta, hogy majd elájult, mikor egy reggel egy másik anyuka vitte a kis szütyőt a gyerekének és kiosztotta az ovónénit, hogy mikor mit adjon a beteg gyerekének. :? Nos, hogy mit gondoltam, azt inkább nem írom le. :oops:

Adrika nagyon ügyes volt a vizsgálaton!!! :D Remélem minden rendben lesz!!!! Kicsi fiadnak jobbulást!!! :(

NST: :lol:

Tktámogatás: ugye eltörölték, helyileg lehetnek kedvezmények, valami a mi iskolánkban is akad, de egyenlőre senki nem tudja, kiket érint. :roll: Mindenesetre csalpótlékról kell igazolást vinnünk.
Ti úgy vehetitek igénybe, ha van nálatok vmilyen támogatás,hogy az igénylési határidő lejártáig viszitek a papírt a cspótlékról (hogy 3 gyerek van) - de ugye még a pici nem született meg, csak utána lehet. (Ezért nem kaptunk még mi sem ősszel.)

Folyt köv., mert a bébi nyüszög.....
zichy
 
 


Újra itt...

Pocakon belüli gyereket nem veszik semmibe: :( én is tudnék mesélni. Megjegyzem, egyre gyakrabban a pocakon kívülieket sem .
Off:
(Tovább jegyzem, csak zárójelben, halkan, bántó szándék nélkül, inkább csak szomorkodva: egy "ego-országban", ahol csak az én, a nekem számít és csak az amit én "megérdemlek" , a tolerancia, empátia, segítségnyújtás,önzetlenség, másokért való lemondás vagy egy egyszerű szimpla figyelmesség stb kihalóban, ott mit várjon az ember... :( - és ez nem pénz v. politikafüggő, sztem. )

Tollasos család, sport: tök jó! :D Ezer éve tollasoztam, pedig szeretek, csak úgy, kikapcsolódásnak.
Ha már itt tartunk én úszni, korizni meg bicajozni szeretek legjobban, eredményeim nem igazán vannak sport terén. :oops:

Ildi!
Megelőzés: nálunk is ez dominál. Én is az aloé+ multivit. kombinációt alkalmazom, a többieknek csak a vitamin, mert ugye elég borsos összeg, és megbeszéltük, hogy nekem van rá a legnagyobb szükségem per pillanat. :oops: Kajára, gyümikre is nagyon odafigyelünk, de ilyen enyhe tél mellett nem bánom a kiegészítést. Tavaszig mindenképp. :) Biztos, hogy hatásos, mert pl. a lánykám még csak most jár 2. éve közösségbe, könnyen összeszed ilyen köhögős dolgokat (bár a doki szerint a világos típusa is erősen hozzásegíti őt ), de 2-3 nap alatt túl is van rajta, és a múltkor egy rutinvizsgálaton derült ki, hogy tüdőgyuszija van, semmi tünete nem volt. :shock:

Apás szülés: majd legközelebb.... :wink:

Timi!
Jobban vagytok?
Beni vígasztaló szövege: :lol: :lol: :lol:

Jaj, muszáj mennem, idő van! :(

Szép napot mindenkinek, akkor is ha ilyen borongós az időjárás! :D
zichy
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Eü: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Az aztán tényleg durva, hogy a bárányhimlősök is ott vannak. Egyrészt, tudtommal ők nem nagyon mehetnének ki a meleg szobából, másrészt az anyuka kérhetne időpontot, ha már tudja, hogy ilyen fertőző a gyermeke. Nálunk így szokták. :wink:

Sajnálom, hogy beteg lett Krisztike. :( Mi kifelé megyünk a betegségből, bár tegnap a dokinéni mondta, hogy Dávidnak olyan csúnya az orrváladéka, hogy lehet szükség lesz antibiotikumra. :roll: Beni már mehetne oviba, de nem viszem. Az orra is folyik, egy kicsit még köhög is: úgy döntöttem még itthon marad. Egyébként olyan igazolást kaptunk, amit majd én töltök ki. :wink:
Én : folyamatosan küzdök a köhögéssel, majd csak győzök....
Nálunk nincsenek homeós szerek a gyógy.tárban, tudod ez csak egy falu.

Írtóra rossz a kedvem: összeszólalkoztam Dédivel. Részleteket most nem írok, de egyre nehezebben bírom. Na, de így jár az aki nem megfontolt és csupán sajnálatból felborítja a saját családja életét és befogad egy 84 éves öreget. :arrow: Ez vagyok én.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Zita
én is így gondoltam a tk.támogatást :cry: :cry: na sebaj.
Ez ebben a fomában azért is hülyeség, mert fél év alatt bárkival bármi történhet :cry: :cry:
Nálunk aki igényelhet támogatást, gyermekét egyedül nevelő, szoc.--an rászoruló, nagycsaládos, most hirtelen több nem ugrik be. 6 hónap alatt bárki bármelyikbe beleeshet, oké, a gyerek ill. a nagycsalád az hosszabb :D :D :D

Az én gyeremekeim is ebbe a kategóriába tartoznak (világos bőr, kék szem,) hirtelen nem jut eszembe milyen alkatnak mondják ezt.
Nekem megbetegedéskor a nyirokcsomóik teljesen bedagadnak :cry: Adri sokszor a nyakát is alig bírja mozgatni. Neki Pesten javasolták a torokfertőtlenítő használatát, akár folyamatosan is :!: Strepsilst szokott kapni, mihelyt mondja, hogy fáj a torka :wink:

Ma új gyógyszert kellett íratnom, a tegnapiból semmit nem szedett be. :cry: Viszont szerencsére amit ma kapott azt bevette teljesen. Naponta "csak" egyszer kell adni :D Úgy örülök, mert egyébként szuri lett volna :shock:

Többiek?????Timi, Ildi :wink: :wink:

Sziasztok:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Helló Gabi!

Én már voltam.....

Timi
thimó
 
 


Nem vagy már itt?
thimó
 
 


Timi,
jó régen írtál :twisted: :twisted: utolsó dátumnak nálam 2006.december 21 csütörtök 23:09 szerepel :twisted: :twisted: :twisted:
Néha elvan tájékozódva a rendszer.

Én korábban írtam, csak jött a barátnőm férje, hogy megszületett a babájuk, és nem küldtem el az üzit csak miután elment. :wink:
Ezért jött ki olyan érdekesen a dolog :wink: :wink:

Bárányhimlő most itt elég sok van. Ráadásul megint farsang időszakban. Adrika is így kapta el farsangi után amikor 3 éves volt :shock: egy légtérben jó sok gyerek, volt mi terjedjen.

Zita
az előbb elfelejtettem, még a köhögésről. Ilyen nálunk is volt az oviban.
ennél az kiakasztóbb amikor lakókkal a fejben visznek gyereket közösségbe.
Erről Ildi is tudna mesélni :cry:
Mi tavaly farsangin ( a mamával ment el Adrika az unokatesóéra) na Adrikám ott szedett össze tetűket :shock: :shock: :shock: valami borzalom ám az is.

egyébként én is úgy érzem, hogy rajtam is ki fog jönni az influenza :evil: :evil: most tuningolom magam vitaminnal.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Timi,
jó régen írtál :twisted: :twisted: utolsó dátumnak nálam 2006.december 21 csütörtök 23:09 szerepel :twisted: :twisted: :twisted:
Néha elvan tájékozódva a rendszer.

Én korábban írtam, csak jött a barátnőm férje, hogy megszületett a babájuk, és nem küldtem el az üzit csak miután elment. :wink:
Ezért jött ki olyan érdekesen a dolog :wink: :wink:

Bárányhimlő most itt elég sok van. Ráadásul megint farsang időszakban. Adrika is így kapta el farsangi után amikor 3 éves volt :shock: egy légtérben jó sok gyerek, volt mi terjedjen.

Zita
az előbb elfelejtettem, még a köhögésről. Ilyen nálunk is volt az oviban.
ennél az kiakasztóbb amikor lakókkal a fejben visznek gyereket közösségbe.
Erről Ildi is tudna mesélni :cry:
Mi tavaly farsangin ( a mamával ment el Adrika az unokatesóéra) na Adrikám ott szedett össze tetűket :shock: :shock: :shock: valami borzalom ám az is.

egyébként én is úgy érzem, hogy rajtam is ki fog jönni az influenza :evil: :evil: most tuningolom magam vitaminnal.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


bocsánat :oops: :oops: :oops:
visszavágott a rendszer :twisted:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Zita
Aloe- tényleg elég huzós, de a második terhesség engem teljesen leamortizált igy végső mentsvárként kezdtem el inni. Majd a szüléstörténetnél részletesebben is irok róla... :wink:
Az, h nincsenek sporteredményeid nem baj, a lényeg, h mozogsz. Én sajna már szinte semmit csak a szokásos napi séta az oviba meg haza. Na mondjuk ez is több mint a semmi, más még ennyit sem tesz az egészségéért. A versenysport rengeteg lemondással jár -tudnék mesélni, pedig én messze voltam az élsportoló "kategóriától".

Tovább jegyzem, csak zárójelben, halkan, bántó szándék nélkül, inkább csak szomorkodva: egy "ego-országban", ahol csak az én, a nekem számít és csak az amit én "megérdemlek" , a tolerancia, empátia, segítségnyújtás,önzetlenség, másokért való lemondás vagy egy egyszerű szimpla figyelmesség stb kihalóban, ott mit várjon az ember... - és ez nem pénz v. politikafüggő, sztem. )

Ez a mondatod nagyon tetszik, sajna tényleg azért tart itt az ország mert igen furcsa nép ez a magyar! Ahelyett, h egymást segitenék az emberek ott ártanak és tesznek keresztbe ahol csak tudnak, pocskondiáznak és a legtöbbről süt az irigység :twisted: Bezzeg tenni azért, h jobb legyen!- semmit! Elszomoritó!!! Én szeretem a hazámat, de ha lehetőségem lenne nem sokat gondolkoznék, h máshová költözzek... :oops:

Timi
Lándzsás utifü szirup? Azt minden gyógyszertárban lehet kapni. Én ezt adom a gyerekeknek és nagyon jó. Mondjuk én nem tudom meginni :lol:
Minden tiszteletem a Tiéd, h magatokhoz merted venni a Dédit! Két kisgyerek mellé! Én biztos nem birnám! Legalábbis igy, h eddig teljesen külön teljesen más életet élt. Olyan lehet, mintha 3 gyereket nevelnél.... Vagy nem?

Vár a szokásos programom a vasalás... Már csak 2 adag ruha van (hurrá), de persze megint megy a mosógép. Viszont a szennyestartóba megint normálisan elfér a szennyes :lol: Holnap meg ágynemü csere, szóval ujabb adag mosnivaló :roll:

Szép napot!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Tényleg olyan jó ez az Aloe? Mindenhol ezt lehet hallani. Nektek mik a tapasztalatotok? Én egy kicsit szkeptikus vagyok az ilyen"csodaszerekkel"- mindig előjön valami új termék- divat lesz belőle és arra esküszik mindenki.
Szóval, tapasztalatok?

Az én véleményem szerint is tényleg furcsa szerzett a magyar. Valóban sok igazság van abban, amit leírtatok. DE! Én nem általánosítanék. Nagyon sok ember él ebben az országban, akik hasonló értékekre törekszenek, mint pl. Zita és próbálnak is úgy élni.
Bunkók mindig is voltak és sajnos lesznek is. (Nekem is vannak rossz tapasztalataim)
Én optimistán nézem ezt az országot: Ettől már csak jobb lehet! :lol: Ezért drukkolok ennek a kormánynak (persze tudom, hogy távol sem tökéletesek), talán ők azok akik mernek valamit változtatni a régi begyepesedett, megszokott dolgokon.

Jó lenne olyan helyen élni, ahol nincs ilyen sok szomorú, mogorva, depressziós ember, de jó lenne, ha ehhez nem kellene elköltözni. :wink:

Sziasztok!

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Timi
Bocsi, utólag gondolkoztam, h az irásomhoz nem füztem hozzá, h természetesen vannak kivételek -szerencsére!-, de sajna a többség ilyen....Közvetlen környezetből is vannak ilyen tapasztalataim...

Én is sok mindennel szkeptikus voltam/vagyok. Viszont én ugy érzem, h jó az aloe. Ha több időm lesz leiroma történetemet.
Na egy régebbi rövidet gyorsan leirok, bár ez nem az aloéval kapcsolatos...Szóval volt egy munkatársam aki azt állitotta, h energiát tud átadni másoknak, látja az auránkat. Na én nem igazán hittem benne. Aztán egyszer nagyon fájt a fejem és gondoltam próba-szerencse. Akkor azt mondta nagyon vékony az aurám, adott energiát. A furcsa az volt, h én csukott szemmel ültem előtte, ő nem érintett meg közben, de én végig éreztem hol vannak a kezei mert olyan érzés volt mintha simogatott volna. A második ilyen "kezelés" után normális mensim volt (a gyógyszertől sokszor épphogy megvolt). Egy nap épp nem volt munkánk és megint mondta, h gyere, adok energiát. Mögém állt és rábökött a hátamon egy pontra, h nem szokott itt fájni? Mondom de igen, épp abból a pontból szokott sugározni. Ököllel ráütött egyet és olyan érzés volt mintha szétrobbantott volna vmit. Aztán évekig egyáltalán nem fájt.... Két éve kezdtem megint érezni, jó lenne megint kezeltetni vele :lol:

Na hát nem tudom tényleg ennek köszönhetők-e ezek az esetek, tény, h utána jobb volt. Azóta hiszem, h valóban lehet igy gyógyitani.

Jó éjszakát mindenkinek

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Krisztike hogy van? Elhiszem, hogy örültél a gyógyszerbevételnek. Egyébként antibiotikumot kapott? Remélem nem kell éjszakáznod...

Hú, tegnap volt a híradóban (kivételesen láttam), hogy milyen sok az influenza-szerű megbetegedés. Nógrád megyét is említették. :x
Komolyan azon gondolkodom, hogy Beni egész februárban itthon marad. Viszont ez sem lenne jó, mert most már emlegeti a kis barátait.
Sajnos, nálunk is van, hogy betegen viszik a gyerekeket az oviba. Jó, mondjuk aki dolgozik az másként ítéli meg a betegséget a gyerekénél, mint mondjuk én. Nem mondhatja a munkahelyen, hogy köhintett a gyerekem, otthon maradok vele táppénzen. Azonban találkoztam már olyan köhögő-taknyos gyerekkel is az oviban, akinek konkrétan tudom, hogy az anyja nem dolgozik :wink: , tehát minden gond nélkül otthon tarthatná.

Ildi!
Az aloe-t azért kérdeztem, mert nem akarom elhinni, hogy annyira jó, mint amilyen drága. Jónak biztos jó, elvégre hosszú idők óta alkalmazzák gyógynövényként, de én nagy üzleti fogást gondolok a háttérben.
A leírt élményeddel kapcsolatban: sajnos, csak hosszabb szövegeléssel tudnám kifejteni a gondolataimat, erre most nincs időm. :wink: Most még alszanak a skacok, de bármikor felébredhetnek...

Zita!
Akartam már máskor is kérdezni, hogy Te akkor minden reggel és du. beautózól Gy-ra a 3 gyerekkel?

Mennem kell, Benus felébredt..

Nálunk esik az eső. :roll:

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Nálunk szakad! :( (Mondjuk jó, mert kellett már a csapadék a földekre nagyon! :) )

Igen, autózok a lurkókkal, ahogy írtad, de nem vészes, mert a főúton van egymástól nem olyan messze az isi meg az ovi. Ha sok intéznivaló összegyűlik, akkor haza sem megyek, rendezem dolgaim, és a fennmaradó időt anyum lakásán töltjük a bébivel.Ha a férjemnek kell a kocsi, akkor ő viszi őket reggel, és anyukám hozza el munka után és akkor vele mennek még néptáncra ( mert anyukám meló után még tanít). Ha meg anyu valamiért nem tud segíteni, akkor apósom fuvarozza a lurkókat, de ez ritka. (Vagy háromszor anyósom is hozta őket buszon, de az több okból is rosszul sült el, így ezt a verziót kerüljük) Szóval nincs nehéz dolgom. :)

Na, nálunk a beteg gyerek nem egy kuc-kuc, hanem már olyan állapot, mikor fuldokolva, jó hurutosan szenved a gyerek és reggel begyógyszerezve, lázcsillapítózva adják le... :? Az ovónők kiemelten kérik az ilyen esetek kerülését, hiába. Ok, hogy dolgozik az anyuka, nincs táppénz, nem tudja kire hagyni a lurkót stb, de:
- a gyerek szenved legjobban, mert pihennie kellene
- fertőzi a többieket :arrow:
- az újabb megbetegedett gyerek anyjának szintén otthon kell(ene) maradni ( miből gondolják egyesek, hogy másnak nem gond?) :arrow: ugyanaz a probléma
- a lányom csopijában két kismama, két kisbabás anyuka van, ők szívják a legjobban, mert a gyerek mindig az oviban betegszik meg és hazahordja a bacikat (nem is említem, nekik milyen macerás a betegrendelést végigülni) .
Arról nem beszélve, akár így, akár úgy, mindenkinek ugyanolyan nehéz gondoskodni a beteg gyerekről és csak egy icipici odafigyelés kellene....(ja, és még anyáznak az ovónénire, mert nem adja be a gyógyszert :( )

Ezt nem írtam le múltkor. :D

Tetű: szerencsére még sosem láttam :D , de hallottam már milyen borzasztó....

Gabi! Timi!
Jól vagytok? Hogy telt az éjszaka?
zichy
 
 


Folytatom, csak elküldtem, mert mostanában elég rapszodikus a Bnet... :? ( a második szüléstörim is fennakadt a világhálón...)

Aloe + egyéb gyógymódok: én először is különválasztanám őket, más kategória mindenképp. :wink:

Aloe: sztem van olyan jó, amilyen drága. Én majd egy éve hallottam róla. Ugye pár hetes kismama voltam, sajna folyamatosan rókáztam és az égegyvilágon semmit nem bírtam enni, hagyján, hogy felkelni alig bírtam, de rohamosan fogytam, pedig egy deka felesleg sem volt rajtam és egyik betegségből a másikba estem. Mindenféle gyógyszertári vitamin, készítmény kijött belőlem, akkor mondta nagynénim (ő foglalkozik vele, meg amúgy is eü-s), hogy próbáljam meg. Ittam az aloés lötyit és szedtem még a c vitamint, a méhpempős cuccot meg még két valamit, sajna nem tudom a nevüket :oops: .Hosszú idő óta először végre megmaradt bennem valami, sőt némi "étvágyat" is csinált. És a rengeteg fogyás meg éhezés ellenére az első vérvételen olyan szuper vérképem volt, mint még életemben soha! :shock: (Nekem mindig problémás volt a vas, , két éve pedig teljesen legyengült szervezettel majdnem kórházba kerültem, akkor még csak sima multivitaminokat ettem meg a normál étkezés volt.) Aztán nyáron abbahagytam, ugye a sok gyümi, meg a 20. héttől már végre elmentek a rókák is, és még így is jók maradtak a véreredményeim. Ősztől már csak az aloét iszom és sima gyógyszertári multit szedek, de a november végi vérképem így is szenzációs lett, amellett simán bírom a napi strapát (bár a szülés utáni 3-4 hétben még ragaszkodtam a napi 8-10 óra alváshoz) pedig sokszor csak 6-7 órát pihenek, mert nincs többre időm . És nem voltunk még betegek a bébivel.
A gyerekek sima gyerekvitamint ettek tavaly meg itták hozzá a lötyit, alig voltak betegek, inkább csak ez a köhögés a lánynak.(De tegyük hozzá, hogy akkor került közösségbe)
Még sorolhatnék sokmindent, de ezek a leglátványosabbak.

Nekem a forgalmazó úgy adta elő, mint valami csodaszer - hidegen hagyott. Megnéztem mindennek az összetételét, származását, ez döntött. Az aloe egy szuper növényke, a termékek magas %-ban tartalmazzák, a többi növény is mind olyan amiből rendszeresen kellene fogyasztanunk, de vagy nincs, vagy megfizethetetlen. Kemikália-, adalék stb mentes, tök jól felszívódik. Mi több kozmetikumot is kipróbáltunk, azóta folyamatosan használjuk. :)
Azt azért hozzáteszem, hogy mint minden emberi szervezettel kapcsolatos dolog, eredményeiben ez is függ az egyéni adottságoktól. Nekem elég szembetűnő volt a jótékony hatása, lehet, hogy más alapjáratban, normál étkezéssel is eléri mindezt.

Ez volt a reklám helye! :D Ildi, te forgalmazol is?

Most mennem kell, mert a pici éhes.
zichy
 
 


Sziasztok!

Zichy!
Így könnyűűűű.... :lol: Szerencsés vagy, sok segítséged akad.

A beteg gyerekek: én is egyetértek azzal, amit kifejtettél. Tavaly, sőt most is hazahordja Benus a betegségeket, Dávid pedig általában el is kapja.... :wink: (a hasmenéses és a mostani influlenzás is onnan származik)
Na, de mit lehet csinálni? A gyerekközösség már csak ilyen, fertőzik egymást. (lappangási időben is). Természetesen beteg gyereknek nincs helye a közösségben. Viszont elgondolkoztam azon, hogy jelen esetben, ha most dolgoznék Beni már oviban lenne, mert a dokinéni kiírta.
Nálunk semmilyen gyógyszert nem adnak be az óvónénik a gyerekeknek.

Egyébként köszi, jól vagyunk. :lol:

Gabi!
Láttalak bejelentkezve, nem jössz írni egy kicsit? Mi van veletek?

Timi
thimó
 
 


Gabi!

Most nézem, hogy a Fogamzós-topikba írtál. :shock:

Tudom nem vigasz, de nekem se nagyon ettek a gyerekek amíg betegek voltak(még én sem tudtam).

Kakaó, tejbegríz, joghurt, reszelt alma=max. ennyit tudtam beléjük könyörögni.

Lényeges, hogy sokat igyon Krisztike. Jobbulást!

Te is szédelegsz? Na ne, nehogy már beteg legyél. :!:

Nálunk most gyönyörűen kisütött a nap. :)

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Pillanatnyilag szingli vagyok :lol: Reggel apósomék vitték Lilit az oviba, Dani meg annyira kapaszkodott bele (mármint apósomba), ő is menni akart igy az ovi után visszajött érte. Azt mondta délben megpróbálja elaltatni, igy lehet, h csak du. kapom vissza :lol:
Mondjuk nem bánom mert sok dolgom van, a késői oviba indulás miatt mindennel elmaradtam :? Most éppen ágyhuzás közben jöttem ide egy kicsit, aztán mosás, takaritás, főznöm is kell... :?

Zita
Én nem forgalmazom az aloét, csak iszom :wink: Nálam is hasonló hatásai voltak, ha több időm lesz mindenképp leirom :wink:

Most megyek, h látszata is legyen az egyedüllétemnek :oops:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Na akkor írok ide is pár sort. :wink:

Timi
remélem sikerül kikerülni az influenzát :wink: Dolgozok ellene, ma jobb, de a fejem az nem az igazi. viszont inkább az a fáradságtól van. Ma eldöntöttem megkérem a szomszédasszonyt hozza haza Adrikát a suliból. Majd a kicsivel ha felébred kimegyek levegőzni, csak a környékre, az jót tesz mindkettőnknek :wink:
Most mintha kitisztulna az idő, eddig nálunk szakadt az eső :evil: :evil:

jajj én Adrikával olyan szerencsés voltam, vagyok. Nekem oviból sem sokat hiányzott, nem volt beteges :wink: :wink:
Krisztián már könnyebben összeszed mindent, és őneki általában mandullagyulladása van :cry: :cry: mint most is.
De még szoptatás alatt is, sajnos :cry:
Adrinak az orrmanduláját is azért kellett kivenni, mert nem hallott rendesen, de be is igazolódott a doki megérzése, nyúlványos volt amik a hallójáratban voltak :cry:

Egyre jobban hajlok én is ezek felé a természetes gyógykészítmények felé. Annyi jót olvas és hall róluk az ember.
Mondjuk én terhesen sem a dokim által javasolt Mg tartalmú gyógyszert szedtem :wink: :oops: hanem az Anway-nek a Calcium+Mg tablettáját, de nagyon jó volt. Ettől elmúlt fél órán belül a keményedés, és nem kellett 3x1 db-ot szednem naponta :D

Evés: betegségkor, hát eddig ilyen keveset sosem evett egyik gyerekem sem ha beteg volt, ezért is ijedtem így meg. Ugye a gyóygszert meg szedni kell, és azt sem szeretném, hogy gyomra kikészüljön utána.
Este mondjuk evett rendesen :wink: :wink:
Most a savasabb dolgok nem is mennek neki, a mandarint nagyon szereti, de kiköpi :oops: biztos csípheti a torkát.
Egyébként nem hólyagos neki, csak nagyon fel van dagadva, viszont elég bűzös a lehelete :oops: :oops:

Ja, igen antibiotikumot kapott először cefzilt, amit kiöklődött. pedig a dr nő dicsérte milyen finom( na meg drága :shock: )
Most pedig Supraxot írt fel neki. Mikor a párom meghallotta az árát, rögtön mondta, na ez lesz a jó :D :D és tényleg beveszi és fele annyiba került :wink:

Zita
azért utólag majd megkapjuk az elszállt szülés-történetet ugye?
Az olyan jó ha írsz egy csomót és elszáll :evil: :evil:
Tetű :evil: :evil: :evil: ne akard megtudni. Én sem láttam addig, de eléggé ledöbbentett a dolog :shock: :shock: Ha 100 db kifejlett példány nem jött ki 1 hét alatt a fejéből akkor 1 se :cry: :cry: szegénykémnek még a haját is le kellett vágnom :shock:

Szülés: tegnap a barátnőm megszült, burokrepedésig az indítástól fájása sem volt, utána felkelt megrepedt a burok, már alig tudott visszamenni az ágyra :shock: :shock: utána 1 tolófájásra meglett a kicsi. :shock: Nem igazán tartott az egész 5 percig sem, ja és vágni sem kellett(idő sem lett volna rá) és nem is repedt :D
Szóval Timi kezdem elhinni, hogy tényleg lehet szőnyegen is gyereket szülni :twisted: :twisted: azért én kényelmesen beérős szülésre vágyom :lol: :lol: de mivel a másik 2 is olyan volt, gondolom ez sem lesz más :wink: :wink:

na megyek hasznossá teszem magamat:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Megpróbálom bepötyögni Benjámin születését. :)

Hétvégén nem szokott lenni olvasnivaló. :wink: Előre is bocsi, mert hosszú lesz.

A férjemmel nagyon szerettünk volna kisbabát és határtalanul boldogok voltunk amikor megfogant. :lol:
A terhesség felhőtlen volt, egészen addig, amíg meg nem tudtuk, hogy anya rákos. Na onnantól a boldogságomat folyamatosan beárnyékolta egy sötét felhő: anya gyakorlatilag az életéért küzdött. Elkezdődött a kemoterápia, sugárkezelés stb. és egyre nehezebben viselte.
Beni pedig a pocakomban szépen növögetett és a mama nagyon szerette volna megélni a kisunokája érkezését. Végül is sikerült nekik találkozniuk. :lol:
Nem tudom, de valószínűleg a rossz lelkiállapotom is közrejátszott abban, hogy megrepedt a magzatburok, de nem a kijáratnál, hanem egészen fennt. A magzatvíz folydogálni kezdett.
A doki utólag azt mondta, hogy alkati adottság, ha valakinek gyengébb a burok és fizikailag is jobban kímélhettem volna magam. Viszont én biztos vagyok benne, hogy nem fizikai, hanem lelki kimerültség miatt indult el a szülés korábban. :wink: Tényleg rossz passzban voltam. :evil:
Az, hogy elindult volna túlzás, mert a vízfolydogáláson kívül más nem volt. Vasárnap este volt, kb.9 .Már le voltam fürödve, de azért mégegyszer lezuhiztam. Majd nagyjából összepakoltam a cókmókomat és bevitt a férjem a kórházba.
Ott mikor közöltem, hogy folydogál a magzatvíz, de nincsenek fájásaim, nem lettek valami lelkesek :) . Sőt, az ügyeletes doki ki sem jött megvizsgálni, amíg az esti film véget nem ért :evil: .
Megvizsgált, majd közölte, hogy ebből nem lesz egyhamar baba. Kicsit úgy éreztem magam, mint aki zavarja a köreiket.
Haza nem mehettem, mert ugye fennállt a fertőzés veszélye. Átöltöztem, vért vettek majd kaptam a vajúdóban egy kényelmetlen ágyat. A férjemet hazaküldték, hogy aludjon, de én reggel 7-re visszarendeltem. Ott maradtam egyedül és vártam, bár magam sem tudtam, hogy mire, mert nem mondtak semmit. :evil: A szülésznő időnként mondta, hogy aludjak, mert szükség lesz holnap az erőmre. Ő már tudta, amit én még nem. Ja, az ügyeletes orvos egész éjjel felém sem jött, mert volt választott orvosom.
Nagyon nehezen jött el a reggel, semmit nem tudtam aludni. Közben az éjszaka ketten is megszültek. :) Én meg ott voltam és semmi fájásom nem volt. Aztán végre 7-kor jött a férjem, onnantól kicsit megnyugodtam és átmentünk a családi vajúdóba. Bár én még mindig nem vajúdtam. Jött végre a dokim is 9 körül és azt mondta, hogy a baba miatt, meg kell indítania a szülést. Vizsgálóasztal, zselé fel, majd azt hittem elájulok: nagyon sűrű és erős fájásaim lettek egyből. A doki, szülésznő örült, hogy milyen jól reagálok az indításra. Én kevésbé. :oops: Közöltem, hogy nem is akarok gyereket szülni, mert ez nekem nagyon fáj. :oops: A szülésznő kedvesen, mintha 5 évessel beszélt volna: Timike, a gyerekszülés fájdalommal jár. :lol:
Akkor fájdalomcsillapítót követeltem, de a gázon kívül mással nem szolgáltak :evil:
Végig a szülőágyon kellett feküdnöm, már alig bírtam magammal. Még ha oldalra fordultam is rám szóltak. Nagyon fáradt voltam és elcsigázott. Viszont a méhszájam szépen nyílt. :) A kedves doki nekem is rásegített kézzel néha-néha. Borzasztó fájdalom. :twisted:
Itt jegyzem meg, hogy nagyon jó volt, hogy ott volt velem a férjem. Bár segíteni nem tudott a szülés közben és először ő is megijedt a hirtelen jött fájásaim láttán. Képzeljétek, mondta a dokinak, inkább császározzon meg. Persze a doki szerint a szülés jól haladt, semmi ok nem volt császárra. :)
Lassan ráhangolódtunk a fájásokra, közben szívatták velem a gázt, de nem engedtek felkelni. :evil:
Aztán egyszer csak éreztem, nagyvécéznem kell. Ez csak egy alkalommal volt, aztán semmi. A fájások teljesen eltüntek. Na jó, mondtam, akkor én most alszom egy kicsit. :D Tényleg nagyon álmos voltam, de kinevettek, hogy a cél előtt akarok aludni.( ekkor már kb. 30 órája nem aludtam)
A méhszájam eltünt, de fájásom semmi nem volt. Oxitocyn: nagyon picike fájásokat eredményezett csak. Emlékszem a doki ott sétált le-föl a szülőágy mellett. Mondta, hogy szóljak, ha van fájás. Volt egy pici, szóltam. Mire ő: akkor miért nem nyom?
Ja!- mondtam én és próbáltam, de nem igazán ment. Végül vákum segítségével bújt ki, mert valahol be volt akadva a kicsikém. Kicsit kék volt, de gyönyörű. Őszintén megmondom, én akkor nem tudtam neki annyira örülni, nem voltam igazán magamnál. Arra viszont emlékszem, hogy a férjem, teljesen odavolt örömében, hogy fia született. Aztán még a doki javaslatára a férjem megfogta a hasfalamon keresztül a gerincemet. :evil: :roll: Ezt máig emlegettjük.
Sajnos, a vákuum miatt és a kézi tágítás valamint Beni nagy buksikája miatt nagyon sokat kellett stoppolni. Nagyon utáltam.
Utána aludtam egy jót. Mikor este kihozták őt nekem teljesen beleszerettem. Emlékszem nem sírt, csak nézett a nagy szemeivel, mintha az anyukáját kereste volna, aki ugye még nem is köszöntötte őt és még meg sem szeretgette igazán. Akkor ott elöntöttek az érzelmek. Fel sem tudtam igazán fogni, hogy szülők lettünk.
Dávid születése teljesen más volt, de azt majd máskor....

Sziasztok!

Nagyon kellemes hétvégét kívánok mindenkinek! :D

Timi
thimó
 
 


Timi
olyan jó ezeket a történeteket olvasni.
Szülés az fáj az tény, de hát ez van. Anélkül kevés gyerek bújik ki :?
"Én nem akarok szülni"-nagyon jó, eszembe jut mikor én is megkérdeztem magamtól amikor Krisztiánnal vajúdtam, és jó nagy fájások voltak, hogy kellett ez nekem :?: :oops: Hát igen kellett, elmúlt, de megérte.
Most teljesen másként várom, látom a szülést. Részem volt benne milyen az amikor "szabadabban" szülhet valaki, nem kikötözve :shock: :shock: fájdalom meg, tudom,hogy anélkül nem megy, remélem azért ügyi lesz a kisasszony és nem hagy olyan sokáig szenvedni :wink: :wink:

Nálunk ilyen gázos dolog nem volt, bár én nem is kértem fájdalomcsillapítást :shock: :shock:

Amin kiakadtam, ugye a barátnőm tegnap szült és már az első éjszaka sem vitték be tőle egyáltalán a babát. Szegény olyan fáradt, tegnap éjjel az izgalomtól nem aludt, most a kicsi nem hagyta csak 2 órát :shock: :shock:
Én Krisztiánt este bevittem, hogy most már szeretnék pihenni. lehet, hogy pofátlanság, de most is úgy gondolom legalább első éjjel szeretnék "pihenni", és persze ha felébred a kicsi hozzák ki, de rögtön egész éjjel :?: :shock: :shock:

Azért ha tudtok gyertek hétvégén is. mi itthon leszünk, bár utol kéne érnem magamat. van egy csomó vasalnivalóm :shock: :shock: ma nem fogtam hozzá, hogy majd pihenek, hát semmi nem lett, csak séta, ugyanis a fiatalúr nem aludt :shock:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Timi
olyan jó ezeket a történeteket olvasni.
Szülés az fáj az tény, de hát ez van. Anélkül kevés gyerek bújik ki :?
"Én nem akarok szülni"-nagyon jó, eszembe jut mikor én is megkérdeztem magamtól amikor Krisztiánnal vajúdtam, és jó nagy fájások voltak, hogy kellett ez nekem :?: :oops: Hát igen kellett, elmúlt, de megérte.
Most teljesen másként várom, látom a szülést. Részem volt benne milyen az amikor "szabadabban" szülhet valaki, nem kikötözve :shock: :shock: fájdalom meg, tudom,hogy anélkül nem megy, remélem azért ügyi lesz a kisasszony és nem hagy olyan sokáig szenvedni :wink: :wink:

Nálunk ilyen gázos dolog nem volt, bár én nem is kértem fájdalomcsillapítást :shock: :shock:

Amin kiakadtam, ugye a barátnőm tegnap szült és már az első éjszaka sem vitték be tőle egyáltalán a babát. Szegény olyan fáradt, tegnap éjjel az izgalomtól nem aludt, most a kicsi nem hagyta csak 2 órát :shock: :shock:
Én Krisztiánt este bevittem, hogy most már szeretnék pihenni. lehet, hogy pofátlanság, de most is úgy gondolom legalább első éjjel szeretnék "pihenni", és persze ha felébred a kicsi hozzák ki, de rögtön egész éjjel :?: :shock: :shock:

Azért ha tudtok gyertek hétvégén is. mi itthon leszünk, bár utol kéne érnem magamat. van egy csomó vasalnivalóm :shock: :shock: ma nem fogtam hozzá, hogy majd pihenek, hát semmi nem lett, csak séta, ugyanis a fiatalúr nem aludt :shock:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: