Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jevi!

Innen is megy a drukk, remélem ma hazajöhettek :)

Rólunk kicsit!

Szittike az elmúlt napokban nem eszik, remélem csak a meleg miatt, járunk rendesen a gyógytornára, bááár nem tudom, lehet, hogy tornászt kéne váltanunk. Nem akarom megsérteni, egy idősebb nő az, de Szittike nem fogadja el és ahogy én ismerem a lányom nem is fogja. Július közepéig járunk még, utána már csak szeptembere tudunk menni. Viszont tegnap délután gondolt egyet a pici lányom, lerakta a kis szőnyegét, hozta a labdát és nekiállt tornázni, nem lehet kiigazodni rajta.
Képzeljétek!
A Dávid 4 éves és még mindig szopja az ujját. A védőnő, meg a barátnőm is említette, hogy pszihológus lehet ennek a vége ha nem hagyja abba.
A hugimnak van vadászgörénye, imádják a gyerkőcök. Megígértük a Dávidnak, hogyha abbahagyja a szopizást és lesz kisgöri kapnak egyet. Azóta NEM kell rászólni, csak éjjel alvás közben szopizik.

A korai fejlesztőről hallott már valaki? Állítólag a Nevkoban van, a gyógytornász szerint oda kéne inkább vinnem a kislányt, mert ő nem igazán tud, nincsenek eszközei egy ilyen pici lányhoz.
marcsy
 
 


Sziasztok!

Éviék endben hazaértek?Mindenesetre elmaradt a gratulációm, és a többiekhez hasonlóan minden jót kívánok!

Marcsy, ugye viccelsz a pszihológussal!?
Norbi is már 3,5 éves és simán egész nap a szájában lóg az ujja. Az oviban is mindenki szól neki. Még motorozás közben is szopja.
Sőt már tudja csak a nyelvét szopni az ujja nékül is. Ekkor mindig rászólok.

Martin barátja most volt 5 éves és kapott egy napszemüveget cserébe az ujjszopásért. Én sokkal rosszabbnak tartom a cumit ennyi idősen. Martintól 2,5 évesen elvettük-elboltoltuk.

Szerintem Dávid abba fogja hagyni a cél érdekében, majd számolj be az eredményekről!

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Agmano!

Én is nagyot néztem, nem értem miért kéne elvinnem a gyereket, szerintem teljesen rendben van, ez ilyen pótcselekvés neki.
Már 3 napja nem kellett rászólni, remélem így is marad. Most már csak tényleg az a kis göri kéne, de idővel lesz is :)
marcsy
 
 

 
 

Sziasztok!

Gondoltam bekukkantok, de látom a nagy meleg mindenkit kiütött 8) !

Viki, Éva!
Gyerköcök nagyon helyesek!
Moneehoz hasonlóan a szeret- nem szeret ruci engem is levett a lábamról!

Marcsy!
Szeretem az ilyen "kis helyes" védőnéniket :evil: :evil: :evil: !
Áááááá, nem is mondok rá semmit!

Jevi!
Ha otthon vagytok jelentkezz! Violka hogy fogadta hogy ennyi ideig távol voltál?

Rólunk:
Alíz egész hétvégén extra nyügi volt, hőemelkedéssel. Tegnap elvittem dokihoz, szépen benyaltunk egy kis torokgyuszit :o :o :o .
Adéllal most jöttünk meg a hasi uh-ról. Szerencsére minden oké nála. Val.szeg. pszihésen fáj a hasa. Amióta nincs ovi nem emliti, hogy fájna.
Ja és ma egy hete voltunk az 1 éves tanácsadáson. Háááát nem triplázta meg a születési súlyát.7810g és 74cm.
Ruhába fel sem tűnik, hogy vékonyka. Bezzeg ruha nélkül!!!!

Szép napot mindenkinek!
Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Jaj, jaj lemaradtam, boldog szülinapot kis Alíznak!

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!

Írtam egy sms-t Jevinek, hogy mi van velük, de még nem írt vissza! Nem tudom, de remélem már otthon vannak!

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Évi válaszolt! Otthon vannak, csak nincs ideje jönni, talán majd holnap benéz!
Jó éjszakát!

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Végre van egy kis időm, nagyon el vagyok havazva! :oops:

Hétfőn, elég későn, fél 6 fele hazajöhettünk. Vince nagyon jó baba, csak mivel még kap antibiotikumot, azt gondolom, attól fáj kicsit a pocakja. Egyelőre kétóránként eszik, ma először 3 óránként! 80-100 ml-eket eszik meg!!!!, szerencsére van tejem elég!
Violka lassan helyrerázódik, kedden volt egy nagy hiszti, nagyon oda kell rá figyelnem, amikor a pici alszik, csak vele foglalkozom, háztartásban anyukám segít.

Születéstörténet: szerdán hajnalban elkezdtem görcsölni, akkor már tudtam, hogy aznap megszületik! Terv szerint aznap NST-re kellett mennem, felhívtam a dokimat, hogy most mi legyen. Azt mondta, menjek be az ambulanciára, vizsgáljanak meg, ő most vidéken van, de tartja a kapcsolatot a kollégával! Bementem, méhszájam még változatlan volt, ráadásul telt ház volt, viccesen közölték, hogy matracot is hozzak, mert tele van a szülőszoba! Hazajöttem akkor. (Aznap volt a hidegfront, később megtudtam, 9 szülés volt szerdán!) Délre volt időpontom NST-re, elmentem, bár már erősebb fájásaim voltak, onnan még hazamentem, de fél kettőre már újra az ambulancián voltam 4 perces fájásokkal! Irány a szülőszoba, előkészítés, majd 2 felé már 2 perces fájásokkal, két ujjnyi méhszájjal burkot repesztett a dokim. Végülis 16:15-kor született meg Vince, a kitolási szak 15 perc volt kb. Csak sajnos nagy baba lévén, ráadásul a fejecskéje mellett volt az egyik kis keze is, és úgy jött, vágni kellett, és még repedtem is! :(

Ma voltam varratszedésen, ülni még nehezen tudok, de már sokat javult a helyzet!

Végszóra felébredt Vince, most megetetem, és majd próbálok képet is feltölteni róla!

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Szia Jevi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kitartás! Az jó, hogy tejcsi van bőven! Várjuk a képeket! :D

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Jevi!

De jó hogy jöttél! Már annyira vártam!
Jöhetnek a fotók! :wink:

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Vince babához gratulálok, szép érett baba! Évi, gyors felépülést kívánok!
Nem érdekel még valakit egy szobatiszta macska, akinél az anyuka allergiás lett rá szülés óta és sajnos el kell ajándékozniuk. Van még egy másik is, egy család befogadta, de az vadóc udvari példány-nem kisgyerekek mellé való.
Üdv!

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!

Néhány kép:
Kép
Kép
Kép
Kép

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Végre vissza is tudtam olvasni, mindenkinek köszönjük a kedves gratulációkat, aranyosak vagytok!

Viki!
Boszi! :D :D :D

Most már napról napra jobban vagyok, Vince pedig tényleg nagyon jó baba! Eszik, nem keveset!!!, és alszik, éjszaka kicsit gyakrabban kel, remélem erről azért hamar leszokik!
Viola is nagyon szereti, de néha olyan hisztiket levág, azért még össze kell szoknunk!
Most már nem kapja az antibiotikumot szerencsére, remélem teljesen meggyógyult. Valami fertőzést kapott el a szülőcsatornából, ezért kellett neki. Kék fényben végülis 3 napot volt, nagyon nehezen viseltem lekileg, mindenkinél ott volt a babaája, és max. 1 napot voltak kék fényben! De ez kellett neki, legalább már semmi gond. A csecsemős nővérek nagyon rendesek és segítőkészek voltak, és nagyon tetszett az is, hogy egyáltalán nem tápszerezték őket, csak szopizás, akkor is, amikor még nem indult be a tejtermelés igazán! A nagy meleg meg a kék fény miatt kicsit itatták őket vízzel, de pohárból! Szóval teljesen más volt, mint a klinikán!

Most mennem kell, üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Jevi!

Nagyon gyönyörű Vince baba, és jók a tesós képek is! Örülök, hogy jobban vagy, és egyre jobban leszel! :)
Amúgy a Klinikán is lehetett választani, hogy üvegből vagy pohárból, hogy teát, vagy vizet adjanak a babának pluszban és már itt sem tápozták, ha anyuka nem akarta (persze ha orvosilag nem volt indokolt) . Ez Petinél még sajna nem így működött. Ezt csak azért írtam, hogy a klinika is fejlődött ezen a téren is 2 év alatt! :wink: Az, ha Violka hisztizik, még mindg job, mint amit Peti csinál mostanában :( Naponta megharapja az Esztit :( de tegnap úgy, hogy még borogatnom is kellett szegénykének a szeme alatt az arcába harapott, meg lehetett számolni a fogait, annyira, és totál megduzzadt szegénynek. :( Tiszta lökött a fiam mostanában :? :(

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Viki!
Akkor tényleg sokat változott, Violánál még teljesen másképp volt! Azt hallottam, hogy mióta a Bódis odament, ott is nagy változások lettek!

Hát, nehéz dolog ez a testvérféltékenység, ma közölte Viola, hogy túl sokáig szopiztattam, ennyit nem kell!, na ma sikerült 15 percig szopiznia, amúgy 5 perc alatt végez! :oops: :)
Amúgy Vince 2 óránként enne, próbálom nyújtani, mert így is sokat eszik (100 ml-ket), és szerintem ettől fáj a hasa!

Monee!
Azért jó, hogy kikapcsolódtatok kicsit, bár ebben a nagy melegben gondolom nagyon fárasztó lehetett neked! Ma végre enyhülés van, nem bánnám, ha maradna!

Üdv. Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Jevi!
Gratulálok, tényleg nagyon gyönyörű Vince baba.

Testvérféltékenység :( Az nálunk is van bőven, a Dávid állandóan megissza a Szittike málniját, alapból nem iszik vizet, de ha a picinek az van a poharában azt megissza. A Domcsinak annyira megharapta az arcát, hogy 3-4 napig nem tudtunk kimenni, úgy nézett ki mintha kiszívta volna neki valaki.
A Szittike meg...senkit de senkit nem lehet megszeretgetni ha ő ott van. Ha esetleg apa ad nekem puszit, már ott van köztünk eltol és kiabál, hogy neki kell puszi, mert apa az övé :)
Igazságot ha harc van nem tudok tenni, csak különszedem őket egy kis időre. Próbálok mind a 3-al egyformán foglalkozni, de sajnos ez szinte lehetetlen.
Jövő hét pénteken a nagyok elmennek anyumékhoz :( Tudom, hogy nekem is kéne pihenni, de már most hiányoznak. Szittikével meg fogok őrülni, még jó, hogy a párom szabin lesz. Este csak úgy alszik el, hogy a Domcsi beviszi neki a tápszert, énekel neki.
Reggel az neki az első, hogy őt keresi...őt kiadni meg nem lehet.
marcsy
 
 


Oh az utolsó szavakat nem küldte el :oops: Ritkán látja Anyumékat, számára ők idegenek és retteg mindenkitől.
marcsy
 
 


Egy nyitott szemes képpel még adós vagyok! :D

Kép

Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Jevi!

De édes ez a Vince baba! :D

Tegnap megvolt a közös névnapozás, mert férj meg László, így a kettő között megtartottuk egyben :wink: csináltam tortát is, még pénteken, hogy jól összeérjen, és nagyon finom lett! :) Ma meg lent voltunk anyuéknál, hát, baromi jó volt :D Nagy medence az udvarban, a Petit ki sem lehetett robbantani onnan :lol: 11.10-kor parancsoltam ki, a nap miatt,akkor evett, aludt, és du. 2 kor már bent volt megint szinte estig :lol: közben kenegettem, vagy 5x, hogy nehogy megégjen, meg sapit a fejére, stb... Esztit is bevittem, ő isélvezte, de neki ez volt az első pancsi, így nem vittem be többször, csak du. fél 4-kor egyszer, olyan 20 percre.De nagyokat nevetett, és lábtempózott, mikor előrefelé húztam , tök aranyos volt, hátra is kifektettem, akkor meg fülig ért a szája, azt hitte fürdünk (mármint a "kis" kádban) :wink: :lol: és még este is élvezték a fürdést itthon, ezeket a Vízicsibéket :lol: :lol: :lol: szóval lehet, megyünk jövő héten is, sokkal jobb, mint a strand, és mindig van valaki, aki örül, hogy a kicsit kint pesztrálhatja, amíg én fürcsizek :wink:

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!
Akkor a képek! Kicsit sok lesz, bocsi!

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

v

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Viki!
Nagyon szuperek a képek, nyelvnyújtogatós Eszti különösen! :D :D :D
Azt elhiszem, hogy jól érezték magukat a gyerkőcök! :)

Petikének és Párodnak is nagyon boldog névnapot kívánok utólag is!
Kép

Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!
Kicsit eltűntem... bocsánat... és itt most hablatyolhatnék, de nem teszem. :o
Először is: Jevi, Isten hozta Vince babát, nőjjetek nagyra. Nagyon szép kisfiú!!! :lol:
Másodszor: Minden baba gyönyörű, csak ámulok-bámulok!

És most kicsit rólunk:
7,5 kiló Ivett, elmúlt 4 hónapos és egyre nagyobb huncut. Mosolygós, kacagós, vidám baba. Szereti a pocikáját, de nagyon. Már esszük a főzi, gyümölcs püréket. Átalussza az éjszakát - este 7-8-tól reggel 5-6-ig alszik. Aztán eszik és visszaalszik 8-9-ig. Aztán délelőtt még egy óra szunya, ebéd és utána újra alszik 1-2 órát. Aztán jön a séta, játék, fürdés, evés, alvás. Repülnek a napok. Olyan nagy már. Hasra fordul, persze vissza még nem nagyon megy, ilyenkor kicsit méltatlankodik.
Az öf. procedura lezárult végleg. Ivett a nevünkön van, minden hivatalos helyen már így szerepel. Új lakcím és TAJ kártyája is van már.
Megvolt a keresztelő is már.

Kárpótlásul amiért jól eltűntünk dobok nektek néhány képet.

Kép
Mosoly a keresztelős rucimban

Kép
Az ajándékom - a keresztelőmre kaptam a keresztszüleimtől

Kép
Locsi-pocsi

Kép
Éssss hasrafordultam

Kép
Kacagok

Bocsi az áradatért... :D :D :D
kanga_mama
 
 


Kanga mama!

nagyon szép kislány Ivett! :D
csak most nézem, hogy pontosan 2 hét van a lányok között :lol:
Örülök, hogy lezárult az öf i procedúra :D

Jevi!

hogy vagytok ?

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Viki, köszönjük! Jé, nekem fel sem tűnt, tényleg... pontosan 2 hét. Nahát! :lol: :lol:
kanga_mama
 
 


Sziasztok!

Kanga mama!
De jó hallani felőletek is!
Gyönyörű baba Ivett, nagyon kis mosolygós! :)
Gyere most már gyakrabban, ha tudsz!

Viki!
Háát, alakulgatunk. Tegnap nagyon nyugtalan volt, este üvöltés ezerrel, nem tudom, mi lehetett a gond! :shock: Két óránként evett volna, de mindig sokat eszik, és szerintem fájt a pocija. Most megpróbálom, hogy csak 3 óránként egyen, ha nagyon sír közben, kis teával itatom.
Violka már kevesebbet hisztizik, de este még szokott! :? Ráadásul nagyon köhög, főleg éjszaka, sokszor megébred rá, és akkor sír. Szerencsére eddig egymást még nem keltették fel, pedig egy szobában vannak.

Még két kép: :oops:

Kép
Kép

Többiek, mizujs?
Monee, Erzsó, Marcsy, Agmano, Netty: nagyon eltűntetek! :(

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Rossz képet töltöttem fel, az utolsó volt már! Bocsi!:oops: :oops:
Ezt akartam:
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok Lányok!

Jaj de gyönyörűűűű minden kismanó!!!

Jevi, csodaszép nagy fiacskád van, annyira formás, tüneményes, mintha nem is két hetes lenne!!! Nem lehetett könnyű a szülés, de biztosan kárpótol mindenért a kicsi legényke!!!!

Viki, szuper jó lehetett a névnapi összbuli! Nagyon tudják élvezni az ilyesmit a gyerekek.

Kanga mama, de jó, hogy te is jelentkeztél. Már nagyon vártunk. Hihetetlen, hogy Ivett már ekkora nagylány! Gyönyörű, mosolygós kislány, elhiszem, hogy minden pillanatot vele töltesz.

Én holnap lesz egy hete, hogy újra dolgozik. Sokkal rosszabbra számítottam, de nagyon hamar elmegy az 5 óra és szuper érzés hazamenni a manókhoz. Viszont képzeljétek el mi történt..... 1-én kellett volna megjönnie, de nem jött meg. Az hogy két 2-3 napot késik, az már előfordult, de mivel még tegnap sem jött meg, így teszteltem egyet és pozitív lett. El sem hittük :lol: :D Nagyon nagyon boldogok vagyunk, de biztosan nem lesz könnyű, de hát ezt kell majd megoldani. Most próbálom a Labossa dokinak megtalálni az elérhetőségeit és mielőbb elmenni hozzá.
Szóval nálunk ez a helyzet!!!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Tencsi!

Gratula! És sok sok erőt kívánok, és persze jó, problémamentes pocakosodást! :D

Jevi!

Gyönyörűek a kismanók! :D

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Szia Viki!

Köszönöm szépen, de majd akkor leszek én is nyugodt, ha a doki is megerősíti, hogy minden rendben! Most tudtam meg, hogy a Török doki még rendel szerdánként, így hozzá fogok elmenni elsőre!!! :lol:

Egyelőre még azt sem tudom, hogy a munkahelyemen hogy fogadják majd, én szeretnék addig dolgozni amíg lehet, mert ha jól tudom csak az egyik gyerkőc után lehet igénybe venni a juttatásokat (gyed, gyes stb.). Tudtok erről vmit? De erről is majd akkor érdemes beszélgetni, ha már teljes a bizonyosság! :wink:

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Sziasztok!

Nagyon nagyon édesek a kismanók :)

Tencsi!
Én is gratulálok és nyugodt, egészséges pocakosodást kívánok!

Kicsit eltüntem sajnos, a Domcsi és a Dávid elment Anyukámékhoz egy hétre, Szittikével meg nem lehet bírni. Egész nap nyüszög, nem eszik, megy a hiszti ezerrel. Semmivel nem tudom lekötni. Őt még nem tudták elvinni, picike még ahhoz, hogy apa nélkül legyen akár egy napig is :) Mert ugye apa a minden, apával fürdik, este csak apa rakhatja le aludni...
Megbeszéltük, ha jó idő lesz valamelyik nap felmegyünk az állatkertbe, talán a sok látnivaló leköti és legalább addig sem üvölt.
Tegnap már kiborultam és felvittem anyósomnak egy órára. Nem sokkal volt jobb, mert lehallatszott, hogy ott is csak a hiszti ment. Nagyon hiányoznak neki, meg nekünk is a nagyok.
Viszont a jó hír az, hogy már kb. 2 hete alszik éjjel, nem kel fel enni.
Pelenka nélkül van egész nap és szól ha pisil, persze már későn, de legalább szól.

A gyesről gyedről meg annyit tudok, hogy amikor Szittike megszületett akkor azt mondták, hogy csak egy gyerek után lehet igényelni. Persze ez azóta lehet, hogy változott.

Most lépek is, megpróbálom hátha eszik valamit a kis hisztizsákom :)
marcsy
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem mostanában, de nagyon kezdenek nálunk a dolgok felpörögni. Megy a költözködési ügy ezerrel, dolgoznak az emberek a házon, 25-én költözünk. Már elkezdtem dobozolni és kikerült már 5-6 doboz, kint van az ülőgarnitúránk is. Szervezzük a takarítást stb. Mellette persze dolgozom, szerencsére, hogy a bölcsiben csak július végétől van szünet. A költözést úgy időzítjük, hogy a bölcsiszünetben legyen, akkor tudok 2 hetet szabadságon lenni, igaz nem egyfolytában, hanem 1 hét megszakítással, de szerintem így is jó lesz.

A Mátén már 1 hete nincs itthon pelenka, nagyon ügyesen és időben szól, hogy pisilni kell. Mindig kiérünk a wc-be, vagy a játszótéren a bokorba. A kakival vannak még gondok, mert azt nem meri a wc-be nyomni.... Az mindig a bugyiba megy, ha itthon van. Ami gond még,hogy a bölcsiben viszont egyáltalán nem együttműködő és ott még adnak rá pelenkát. Ma annyira megmakacsolta magát, hogy még ráülni sem akart sem a wc-re sem pedig a bilire. Azért érdekes, hogy itthon teljesen szobatiszta, ott pedig még a wc közelébe sem megy. Na mindegy, nemsokára bölcsiszünet, akkor itthon lesz 1 hónapig, remélem akkor végleg szobatiszta lesz és nem kell a bölcsiben sem többet pelus.

Jevi!

Gratulálok Vince babához! Gyönyörű nagy baba!

Tencsi!

Jó pocakosodást!
Ami a gyes-gyed kérdését illeti: mindegyik jár minden gyerek után, csak a gyed összege függ a megelőző két év jövedelmeitől. Azért "szoktak" pont 2 év korkülönbséggel szülni, mivel ilyenkor a gyed alapjának nem a gyes számít, hanem a magasabb összegű kereset, gyed stb. A tökéletesen pontos szabályozást nem ismerem, de tudomásom szerint megillet minden juttatás, mint ami az első babáidnál, tgyás, gyed, egyszeri születési támogatás, csak a tgyás (kérhető a terhesség 36. hetétől, maximálva van a hetek száma), gyednél (max a gyerek 2 éves koráig, ha nem mész el dolgozni 1 éves kora után) nem tudom milyen alapot néznek. Ha viszont most dolgozol, és az normál munkaviszony, tb alapot képez a kereseted (nem kisösszegű kifizetésekben 20.500 ft több munkáltatótól, megbízótól) akkor az is beleszámít majd a tgyás, gyed alapba. Próbáltam amennyire lehet leírni amit tudok erről, csak most igazság szerint nagyon fáradt vagyok, hogy pontos törvényi szabályozást írjak Neked. Ami biztos, hogy igényelj mindent, mert jár, csak kevesebb lesz az összeg, mint az első babáknál.

Kanga Mama!

Gratulálok Ivett babához és örülök, hogy lezárult a öf procedúra.

Jó éjt mindenkinek, megyek falvédőt varrni a Máténak.

Netty

Kép
netty11
 
 


Sziasztok!

Tencsi!
Én is gratulálok, ez nagyszerű hír! :)
Most akkor végülis melyik dokit választod? Te nem a Borsaynál szültél anno?

Marcsy!
Sajnálom, hogy Krisztike ilyen hisztis, az állatkert jó ötlet, én is gondolkodtam rajta, lehet, hogy holnap mi is elmegyünk oda. A babakocsit ott is el tudom tologatni, Violka pedig biztosan élvezné.

Netty!
Majd kérünk ám képeket az új otthonról! Máté miatt ne aggódj, a kaki nálunk is később jött, addig mindig ráadtam a pelust kakilásnál! Majd kialakul a bölcsiben is, szerintem e miatt se aggódj!

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


sziasztok!

Kép Kép Kép
ez a traktor egy új szerzemény anyuéknál, és tök jó,mert pedálos, mint a bicaj :)
Kép

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Remélem nem bánjátok, hogy így ismeretlenül írok nektek, de egy programot szeretnék ajánlani, ami talán érdekel benneteket.

Most hétvégén (júli 12.) lesz Baján a Halfőző Fesztivál. Ha elutaztok egy kis halászlé kóstolásra, sétáljatok át a Petőfi-szigetre a Sütigyárba, ami kifejezetten a gyerekenek szervezett, nagyon aranyos program. A gyerekek színes muffin és mázeskalács házikók között, játszva készíthetnek sütiket a különböző állomásokon. Aki minden állomáson végigmegy, a végén még ajándékokat is kap. Közben pedig lehet egy kis desszertet isenni a halászlére:)
Ezeken a linkeken meg tudjátok nézni a részleteket:

www.sutigyar.hu
www.bajaihalfozofesztival.hu

sziasztok, Ildi
koviildi
 
 


Sziasztok!

Ma megyek dokihoz, remélem lát már vmi bíztatót odabent!! Szorítsatok lécci!!!! :wink: 12-re megyek.

Viki a képek most is szuperek! Micsoda jó kis járgánya van Petinek? Szereti? Mikortól kezdte el hajtani magát a pedálokkal, mert mi még nagyon nem akarjuk azt használni. Mamáéknál pedálos kismotor van, de csak a lábukkal hajtják magukat.

Jevi, köszönöm neked is a gratulációkat. Én két éve a Koppán Miklósnál szültem, de ő fölment a Klinikára és én a Megyeiben szeretnék most is szülni. Talán nem sokan tudjátok, hogy a manók lombik program keretében sikerültek (úgyhogy ez a terhesség tényleg csoda számba megy) és a lombikot a Török Attila csinálta, aki a Megyeiben a meddőségi központot vezeti, ill. Tapolcán a Reprodukciós Intézetnek ő az igazgatója (itt történt a beültetés). Ahogy megtudtam, hogy most spontán babánk lesz és kiderült, hogy még rendel Pécsen, mindenképpen hozzá szerettem volna elmennni először. Mivel ő nem vállal szüléseket már, így most a Labossa Gusztávot fogom megkeresni. Remélem értetted és nem voltam nagyon zavaros. :oops: :wink:

Netty, köszönöm szépen az infókat! Igazából azt szeretném megtudni, hogy most hogy dolgozok, kapom a fizumat, férjem igényelte a gyes-t. Úgy tudom, hogy ha majd megszületik a manó, akkor utána vehetjük majd csak igénybe az ellátásokat ill. amelyik gyerkőc után választja a szülő. Tehát két gyerek után nem lehet igénybe venni az ellátásokat csak az egyik után. Azért majd megkeresünk egy tanácsadót, mert rengeteg buktató tud lenni ill. sokmindenre oda kell figyelni, nehogy már egy fillért is benthagyjunk.
Nagyon izgis lehet a költözés, hová költöztök? Máté meg nincs még elkésve semmivel sem, majd jön szépen a kaki is a bilibe. Nálunk is úgy van, hogy Viki napközben már minden ügyét a bilibe vagy a wc-be intézi, de Domcsi még csak most kezd szólni ha esemény van, de nagyon szeret még "jelölgetni" a lakásban, a kaki meg egyenesen csoda ha a bilibe megy. Majd alakul.

Marcsy, az állatkert szerintem is szuper jó ötlet. A sok látnivaló, a játszótér és a jó levegő biztosan lefárasztja, leköti majd a kisasszonyt. Majd mesélj milyen volt.

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Sziasztok!

Tegnap meg volt az uh és ott volt a 6 mm-es kis petezsák!!! :lol: :lol:

Persze Török doki vmi konferencián volt, így a Fábián vizsgált meg, de nagyon aranyos volt. Kértem is rögtön a Labossához időpontot és csak július 31-re volt már (éppen szabin van), de hát még bőven időben van az is!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Tencsi!

Gratulálok a kis 6 mm-eshez! Problémamentes pocakosodst és jó egészséget Nektek! :D

MOnee, Erzsó, többiek!!!!!!!!!!!!!!!! Merre vagytok?????????????????

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Gratulálok a kismamának! Tervezett volt? És mivel én nemrég kapcsolódtam be, az ikrek is spontán jöttek?

A juttatások (T-gyás, Gyed, gyes) csak 1 gyerek után járnak, mivel ezek lényegében a kieső fizetést pótolják, kivéve, ha nyilatkozol, hogy a férjeddel nem laksz közös háztartásban és a gyerkek is külön vannak. A családi pótlék és az anyasági jár minden gyerek után értelemszerűen. Az alapja a szülést megelőző év, ezért érdemes dolgoznod, kivenni minden szabadságot és elmenni táppénzre.
Viszont, mivel írtad, hogy részmunkaidős vagy, ez lesz a juttatásod alapja. Vagy sürgősen váltsd át magad 8 órába és menj tp-re, vagy jelents be magad még 1 helyre napi 3 órában, hogy megkapd a max gyedet. Ezt, kérdezd meg hozzáértőtöl.

Korábban írtam, hogy ekkora gyerekeknél nincs allergiavizsgálat.
Van. Vérvétellel történik, sajnos 2,5 hét múlva többet tudok már mondani, mert Martinnál elvégzik. Egy hatalmas polipot találtak a nózijában, amit azonnal ki kell operálni és ez allergiától lehet. 1 éve volt orrmandula kivétel, akkor még semmi nem volt ott.
Szóval most CT-re is elküldtek és reménykedünk, hogy nem egy daganatot találtak.

Üdv!

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!

Tencsi!
Gratulálok a kis pocaklakóhoz!
Én is egészséges pocakosodást kívánok!

Ma voltunk az állatkertbe :evil: Borzalmas volt. Úgy ébredtem, hogy iszonyatosan fáj a szemem, de gondoltam nem baj, menjünk, talán jó móka lesz. Tévedtem. Szittikét semmi sem kötötte le, semmi nem érdekelte a szamáron és a pónikon kívül. Volt egy nyuszi ahol még elidőztünk kb fél percet, de ennyi. Az elején talán még a majmok tetszettek neki, nekik külön köszönt is. Ott is csak a hiszti ment, inni kért, de aztán mégsem kellett neki...
Mi sokkal jobban elfáradtunk mint ő. Most apával fürdik, de a férjem már a haját tépi :twisted:
Holnap hazajönnek végre a Domcsiék, este lesz egy kis bográcsozás a kertbe és végre helyreáll minden.(remélem)
Most lépnem kell, már kiabál, hogy ő kész van a fürdéssel.
További szép napot mindenkinek!
marcsy
 
 


Szép jó napot!

Köszönöm szépen mindenkinek a gratulációt és a jókívánságokat, remélem szépen ott marad a manócska!

Agmano, az ikrek lombik program keretében születtek meg, de a mostani terhesség teljesen spontán valósult meg és terveztük vmikor később, de ő most akart jönni és mi nagyon nagyon örülünk neki.
Köszönöm az infókat, már nagyon jól kiművelődtünk a dolgokban. Szeptembertől ha mennek a gyerekek bölcsibe, akkor 8órában fogok dolgozni, de addig nem tudjuk megoldani azt, hogy egész nap vigyázzon rájuk vki. Így is be van fogva az egész család! :wink: Mindenképpen megkeresünk majd egy szakértőt.
Nagyon szorítok, hogy minden simán menjen Martinnal. Meg van már a műtét ideje vagy a CT-től függ? Sajnos nekünk is volt részünk CT-ben a Vikicával, de ő akkor még csak 4,5 hónapos volt, el is kellett altatni a vizsgálatra.

Marcsy nagyon sajnálom, hogy vált be az állatkert, de talán majd a tesók visszatérése tényleg visszazökkenti a kislányodat is!!

Monee merre vagy, régen jelentkeztél már!!!! Jevi, Erzsó?

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Sziasztok!

Agmano!

Remélem minden rendben lesz Martinnal! :(

Marcsy!

Sajnálom, hogy Krisztike ilyen nehéz eset! :( Nem lehet könnyű neked! Kitartás!

hoztam képeket megint :oops: szóljatok ám, ha elég belőlem :oops:

Kép Kép Kép

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Viki!
Dehogyis elég a képekből! Mindig öröm ilyen szép gyerkőcöket látni :)

Jelentem tegnap reggel 9 órakor visszaállt a régi rend. Szittike a régi :)
Enni ugyan még nem eszik, de tegnap csak egyetlen egyszer volt hiszti, de az is csak azért, mert annyira játszottak egész nap, hogy nem volt szívem lerakni aludni, ezért este 5 órakor már annyira álmos volt, hogy alig látott.
A bográcsozás is remekül sikerült, Szittike annyira megbarátkozott az ismerőssel aki itt volt, hogy megengedte neki, hogy felemelje, sőt még a fejét a srác vállára is hajtotta :)

Azt szeretném kérdezni, hogy hol a csudába tudok kék(világos) rövid ujju tornaruhát venni? Voltunk már tescoba, kínaiba...sehol sincs :( A Domcsinak az kell a suliba, tudom, hogy még messze van a szeptember, de nem szeretnék mindent az utolsó pillanatban megvenni.l
marcsy
 
 


Sziasztok!

Agmano!
Remélem, minden rendben lesz a kis Martinnal, nem lehet most könnyű a várakozás! :(

Marcsy!
Sajnálom én is az állatkertet, val.leg tényleg a tesók hiányoztak neki! :wink:

Tencsi!
Még egyszer gratulálok, én is jó pocakosodást kívánok! :)

Viki!
Csatlakozom Marcsyhoz, örömmel nézem mindig én is a képeket, olyan kis kiegyensúlyozott család vagytok!

Nálunk most kicsit nehezebb napok vannak, Violkának aftás a szája, ami nagyon fájdalmas is, így éjszaka is többször felkel, üvölt! :( Reménykedem, hogy a pici nem kapja el! Vince baba pedig nagyon hasfájós, főleg este, tegnap pl. éjfélre sikerült mindkettőt elaltatnom! :shock: :? Most Infacol-t próbálok nála, Violánál anno használt valamicskét.
Én se vagyok még százas, a gátsebem estére még nagyon fáj, meg a medencecsontjaim is, az meg alvásnál, fordulásnál, nem tudom, pontosan mi fájhat, csak gondolom, h. a csontok.
A 3 hetes tanácsadáson Vince már 5160 g volt és 57 cm, mondjuk szépen is szopizik 120 ml-ket eszik nagyjából! 4060-al jöttünk haza a kórházból! :shock:

Üdv mindenkinek: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Jevi!

Teljesen együttérzek veled gátseb ügyben! Emlékszel, én is még 3 héttel szülés után vissza is mentem a dokihoz, hogy biztos, hogy minden okés-e? Remélem rendbejössz hamar! Hasfájást sajnálom, mi Espumisant használtunk, valamicskét javított a dolgon. Meg amerikából kaptunk homeopátiás bogyókat (Coloc tablets a neve), ami szintén segített! Van még belőle, ha írsz egy címet priviben, szívesen küldök neked belőle, hátha használ Vince babának is. Szép kis súlya van a kisfiadnak! Eszti most 6620 g :lol:
Violkának jobbulást! :(

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Colic :oops: :oops: :oops:

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Hát, Tencsi, akkor a kisbaba igazán nagy meglepetés számotokra!
Évi, mi is szájaftáztunk már, de nagyon csúnyán. Szintén kánikulában. Sajnos 1 hétig semmit nem vett magához Martin, fecskendővel adagoltuk a vizet cseppenként a szájába. (Norbi ekkor fél éves volt) Elvittem a kisboltba, válasszon amit kíván. Mindent megvettünk csak egyen. Végülis mi már nem boldogultunk, nagyszülőkkel kemény sós kekszet kezdett el enni, legyűrte a fájdalmat. Kitartás! Lényeg, hogy igyon, aztán amit kíván, nem baj, ha csoki, lassan majd már tud enni mindent. Nagyon sajnálom, nagy megpróbáltatás, de azóta egyszer sem jött elő, kopp-kopp.
Most pedig nincs daganatunk, "csak" polip. Úgyhogy sztem újabb műtét lesz, de a fül kiszellőzés így már érthető, hogy nem működött. A polip elzárta az utat.
Marcsy, tegyél fel légy szíves egy vonalzót, mert totál nem vagyok képbe, hogy mekkotrák a lurkók.
Viki, csodaszépek, és le sem tagadhatják egymást a tesók.
Jó strandolás, aki teheti!

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Bocsánat a szerencsétlenkedésért, próbálom a vonalzókat.

Kép
Kép
Kép
marcsy
 
 


Huh, elsőre :)
Csak így megint sok helyet foglalok :oops:

Kép
Kép
Kép
marcsy
 
 


Köszi Marcsy, szuper!!!!!
Nagyon ügyi vagy, és milyen gyors!
Lányok, este már állítólag vasalhatok, jön a lehülés :cry:

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!

Orvost keresek!! 27 hetes vagyok és nem is tudom, hogy melyik hely a jobb?


Rita

olahrita
olahrita
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: