Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Hát.. kérdésem van. Tejem az viszont nincs. (Amíg a Kismacska az intenzíven volt egyszerűen elapadt. Mire kijött már olyan kevés volt, ugyan próbált szopizni, de maradékot cumisüvegből kellett neki odaadni a lefagyasztott tejkészletből, ami az elmúlt napokban szépen lassan elfogyott. Újabb tejecske pótlás viszont nem lett, így a dokijával együtt úgy döntöttünk áttérünk a tápszerre. Szereti.) :) Szóval ki kellett lépnem a szoptatók táborából és új tábor után kellett néznem.
A kérdésem..... van egy adagja, amit minden étkezésre megeszik. Ez 60 gramm. (Azt olvastam, hogy egy koraszülött baba a súlyának egy hatodát eheti meg egész nap. Nálunk ez kb 60 grammra jön ki.) Úgy két napja azonban vannak olyan etetések, amiknek a végén - böfizés után - iszonyú hangerővel kéri a repetát. A dokink viszont szigorúan meghagyta, hogy vigyázni kell a gyarapodásával, mert nagyon vérszegény és emiatt fennállhat a légzéskimaradás. (A keringése nem tudja tartani a lépést a hízásával.) Szóval most megvagyok lőve, mert pl. este muszáj vagyok neki egy kics pótlást adni, különben senki nem alszik a házban. Ma viszont találkoztam egy szintén tápszeres mamával, aki azt mondta próbáljak meg neki a tápszer után forralt és lehűtött vizet adni, mert a tápszer nagyon édes és valszínű szomjas a lelkem. Nem tudom. Egy próbát megér, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Kép Kép
bordi
 
 


Bordi!

Én ugyan nem tápszereztem egyiket sem, de egy másik topikban volt ilyen, hogy ugyanannyi tápszert több vízzel kevertek be, vagyis mennyiségre több lett, de tápértékben nem! Szóval csak hígabb lett a tápszer! Szerintem ezt kipróbálhatod, hátha az a kis plusz vizecsek elégneki, és mégsem hízlalod gyorsabban! :wink: Tündéri kiscsaj! :)

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Szia viki 21!
Köszi az ötletet. Ma éjjel ezt is - vizezett tápszer - meg azt is - csak egy kis forralt lehűtött víz - kipróbáltam. Egyenlőre nem tudtam eldönteni mi a jobb, mert mind a kettő után bealudt. :) Napközben próbálom betartani az adagját, mert tényleg nem akarom megterhelni a szervezetét, de nagyon habzsolháp. Minden eszemre szükségem van, ha el akarom terelni a gondolatait a kajáról. :)
Mégegyszer köszi az ötletet!!!
bordi
 
 

 
 

Bordi!

Örülök, hogy bejött a dolog! Remélem megszokja a kisasszony, és nem lesznek nagy éhes üvöltések! :wink: Elvégre a víz is csak helyet foglal abban a kicsi gyomorban! :wink:

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Íme két tegnapi kép:

Pizsoma party:
Kép

Három a gyerkőc:
Kép

v

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Ja, igen, rövidre vágattam a hajam! :lol: :oops:

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Viki!
Nagyon jól áll az új frizura, szépek vagytok! :) Mintha sötétebb is lenne a hajad, nem?

Bordi!
Tüneményes ez a kis csöppség! Súlyra mennyi volt, amikor született?
Tápszer ügyben én sem vagyok jártas, de szerintem, amit Viki is írt, az jónak tűnik, vagy tényleg egy kis vizet adni pluszban!

Vasárnap Hertelenden voltunk, persze én már nem fürödtem! :) Violka nagyon élvezte!

Érdekes, most kicsit jobban bírom a pocakosságot, pedig dagadok rendesen! :? Szerdán megyek dokihoz, kíváncsi vagyok, mit mond!

Néhány kép: 2 Anyák napi

Kép
Kép

Ezek pedig hétvégi strandolós képek:
Kép
Kép
Kép

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Még akartam írni, hogy ha megszülök, szívesen írok egy sms-t, de nem tudom senkinek a tel.számát, netközelben pedig csak akkor leszek, ha hazaengednek!
Ha eseteleg Viki megadnád priviben a számod, szívesen írok, persze, csak ha nem gond!

Üdv. Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Szép jó napot lányok!

Talán sikerül, egy-két sort írnom nektek! Mostanában időm annyi, mint békának tolla, de azért nem panaszkodok.... :o

Jevi, eszméletlen, hogy már a finisben vagy, annyira izgis, olyan kiváncsi vagyok már Vince babára. Kitartás, így a végére, tényleg nincs már sok hátra.

Viki, annyira gyönyörű, mosolygós családod van, tisztára kiegyensúlyozott mindenki. Jó ezt látni!

Monee Drága, gratulálok a kis kukacoshoz! Mentek majd később is 4D-re? Nem tudom találtál-e már baba elsősegély tanfolyamot, de múltkor láttam a Cseperke játszóházban kiírva, hogy asszem kedden 15,15-től tart ilyet egy védőnő, de inkább nézz rá a honlapjukra vagy hívd fel őket. Ugye teszel fel képet a pocidról?

Bordi, üdv köztünk! Szívből gratulálok a kislányodhoz, nagyon tüneményes. Megkérdezhetem, hogy mi indokolta a koraszülött intenzívosztályt? Súlya vagy esetleg vmilyen komplikáció lépett fel? Tápszer ügyben én is a vizezést vagy a plusz vízzel itatást ajánlom. Nekem 4,5 hónapig szopiztak + kiegészítés képpen tápszert kaptak az ikreim és mivel május végén születtek, így már igényelték a vizet is. Nem tudom milyen tápszert kaptatok, de talán az Alpremet (legalábbis azt tudom, hogy koraszülött babáknak adják) és az sűrűbb is mint a többi tápszer, hogy jobban megmaradjon a babában. Elhiszem, hogy sok benned a félsz és a kétség, de hidd el, hogy nem tudsz a manódnak rosszat tenni és ők meg olyan ügyesek, hogy hipp-hopp behozzák a többieket.

Nálunk zajlik az élet rendesen, amikor csak lehet, kint vagyunk a gyerekekkel, jövünk-megyünk. Ezerrel készülődünk a szülinapjukra. Szombaton lesz a kis zsúrjuk, de ahogy néztem az előrejelzést esőt mondanak, naná, hiszen kinti progit csinálnánk. Így asszem benti buli lesz belőle, csak még azt nem tudjuk, hogy hova rakunk 28 embert....... No mindegy, sok jó ember kis helyen is elfér vagy nem??? :D
Most az a legnagyobb gondom, hogy nem akarnak elaludni a gyerekek ebéd után. Aztán játszanak és fél 4kor meg beájulnak, de egy óránál nem hagyhatom őket tovább aludni, különben éjjel vagyunk bajban. Viki továbbra is kint alszik nálunk, ha a Domcsi jön ki, vele simán vissza tudok menni az ágyába, bemászik, betakarom és már jöhetek is ki. Imádják egymást gyepálni, Domcsi folyton lebírkózza és harapdálja a Vikit, szegény tiszta folt. Szóval nem unatkozunk. Viszont Vikica napközben itthon már nagyon szépen pisil és kakil a bilibe, lassan majd megpróbálok lemenni vele pelus nélkül. Dominak még esze ágában sincs bilizni, hiába fiúból van. :wink:

Marcsy, ment a privi!! Csakis rengeteg energiát és kitartást tudok neked kívánni. Nincs annál rosszabb egy anyánál, amikor a gyermekét kell hurcibálni orvostól-orvosig, azt sem tudja szegény, hogy mi zajlik körülötte.

Na, asszem kilövöm magam, kicsit sok lett belőlem egyszerre.

Ja, felvették a manókat a Vargha Damján úti bölcsibe! Én meg július 1-én kezdek. 7-12ig fogok dolgozni, nagyon kiváncsi vagyok....

További szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Teszek fel én is néhány képet! Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Kép Kép

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Sziasztok!
Bordi, Jevi, Tencsi!
Tüneményesek a kis manók! :)

Tencsi!
Köszönöm szépen, amint tudom felhívom a dokit, minél hamarabb le szeretném tudni az egészet, főleg azért mert nekem is most kell mennem minden vizsgálatra :cry:

Ma voltunk a hasi uh-n. Mint megtudtam nem szabadott volna neki enni adni. Kicsit morgott a doki, de meg tudta vizsgálni így is. Mondtam is félig a férjemnek, félig a dokinak, hogy most hogy magyarázzam meg egy 2 éves gyereknek, hogy ma nincs reggeli csak ebéd???(9.45-re volt időpont) Különben is, csak annyit mondtak, ne adjak neki puffasztó ételt, már a vizsgálat elött 2 nappal csak diétás kaját kaphat. Szegénykém, annyira ki volt éhezve, hogy a vizsgálat után egy fél hambit tüntetett el(tudom,hogy nem a legjobb dolog azt adni neki, de ha egyszer annyira imádja)
Minden rendben van, semmi elváltozást nem talált.
Most már csak a bőrgyógyászat és a szemészet van vissza, aztán jöhet a gyógycipő :)
Csütörtökön ballag a Domcsi az oviból, már nagy az izgalom, a Dávid tuti bőgni fog, a próbákat is végigsírja :oops:
Most megyek, éhes már az aprónép, utána még egy kis játék, fürdés, aztán elrakom őket holnapra :)
További szép napot mindenkinek!!
Jah, igen, Viki!
Ahogy nézem a kis Esztikét, meg Téged a képen, szerintem az ortopédián titeket láttalak, ha jól emlékszem pont elöttünk mentetek be :)
Áh, tényleg megyek, nagy a hangzavar, követelik az uzsit!
marcsy
 
 


Marcsy!

Akkor asszem Nektek mutattam meg Esztit ugye? :oops: :lol: Mármint néztük Krisztikét, hogy ő már egyedül le is vetkőzik (persze amikor még nem kellett volna :wink: ) Ti ültetek a bajárattól balra, vagyis pont szemben az orvosi rendelő bejáratával ugye??? Mert akkor én is emlékszem ám!!!! :D Kár, hogy nem ismertük meg egymást ott, dumálhattunk volna kicsit!

Jevi!

Ment pü! :D

Tencsi!

Nagyon jók a képek! :D

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Jevi26!
Emma 1980 grammal és 49 centivel született. Most már én is adok neki vizet, amikor úgy gondolom igényli, bár tegnap pl. egy nagy séta után éppen etetésre értünk haza. Kaja, böfiztetés, de az én lányom csak keservesen sírt. Na gondoltam, kinn volt vagy 30 fok biztosan szomjas. Kis víz.... fejrázás. Szemöldököm fel. Pelenka lekap - újra - tele kakival... gondoltam ez a baja. Új pelenka föl... kis nyugi, majd sírás ezerrel. Ének, zene hallgatás, ringatás, ami csak eszembe jutott - a lázmérést is beleértve - ez ment etetés után 1 óráig, amikor is beugrott - egyszerűen nem gondoltam volna! ... látszik, hogy mennyire nem tudok még semmit :( - hogy talán éhes még. Nosza még 20 gramm a cumisüvegbe. Kb 3 másodpercig tartott elpusztítani, és már akkor mélyen aludt, amikor felcsaptam a vállamra böfizni. Azt is álmában csinálta. Persze utána kénytelen voltam az orvossága meg a fürdetés miatt felébreszteni, de egész jól türte. Szóval van még mit tanulnom.

tencsi!
Igazából hivatalból visznek fel a MÁV Kórházban minden babát, aki a 36. hét előtt születik a koraszülött intenzívre. Nekem meg már volt előéletem, mert hogy a 34. hét elején kerültem be a kórházba szülés gyanúval, csak sikerült kihúzni a hét végéig. (Ha hétfőn születik, akkor már a 35. hétben vagyunk.)
Emma nem volt kis súlyú baba a korához képest és 9-es apgárt kapott. Szóval azt hittük csupán csak hamarabb érkezett és kész. A baj a 4. napon történt, mert benyalt valamilyen bakteriális eredetű fertőzést - véres széklet, hányás - és pillanatok alatt legyengült. A fájdalmaktól elfelejtett levegőt venni és 4x akart leállni a légzése. Ezért aztán gépre kapcsolták. Antibiotikum koktélt kapott - később agyhártyagyulladás gyanúra is mert a tartása végett muszáj volt agyvizet venni tőle, hogy kizárhassák az agyi érintettséget - és éheztették 7 napig. Összesen másfél hétig volt az inkubátorban - születése után 4 nappal - és csak utána nyúlhattunk hozzá először.
Most viszont - ezt lekopogom - nagyon szépen gyarapszik... remélem a vérképe is rendben lesz - június 4-én kell mennünk egy ellenőrző kontrollra - és akkor már Pécsen csak egy klassz doktort kell keresni, aki ért ahoz, amit csinál - a mi itteni dokinkat fel kéne kötni!!!! - és meg leszek nyugodva. :)
bordi
 
 


tencsi! Kép papa és lánya
.. ja egyébként BEBA HA Start Aktív tápszert kap, mert a főorvos az intenzíven kifejezetten ezt ajánlotta. Felírt mág valami mást is - asszem pont azt, amit említettél - de mivel ez bevált nem változtattam. Júniusban úgy is megyünk ehhez a dokihoz, majd megkérdezem tőle mit és hogyan kell módosítani az etetésén.

Új kép... nagy a szerelem! :)
bordi
 
 


Sziasztok!
Viki!
Igen, mi voltunk :) Az az igazság, hogy nagyon ismerős voltál, de nem mertem odamenni, mert ha mégsem te vagy az az elég kellemetlen lett volna.
Igen, Krisztike mindig vetkőzik, aztán megmutatja, hogy ő már egyedül tud öltözni, sokszor a hajam égnek áll. A múltkor ráadtam egy kis szoknyát, erre eltünik a kisasszony a szobába, gondoltam játszik, de gyanús volt a csönd, megyek be, hát felhúzta a Dávid melegítőjét, rá a szoknyára :lol:

Most már éjszakára is frizurát kell neki csinálni, addig üvölt amíg nem gumizom össze a haját. :)

Lányok!
Ha már ennyire a tápszereknél tartunk, én is kérdeznék valamit.
Krisztike még mindig tápszert eszik. Napközben is igényli!!!!!!!!
Éjjel is!!! Van olyan éjjel, hogy 2szer is felkel enni. Erről hogy tudnám leszoktatni? Ezt sem a Domcsi, sem a Dávid nem csinálta már 2 éves kor után. Eszik ő mindent, de elalvás elött csak "pépet"(tápszert) kér. Próbáltam már átvágni éjjel és vizet adni neki, cumisüveg repül, megy a sírás. Teát főztem jó hígra, az sem jött be, addig sír sőt üvölt amíg nem kap egy cumisüveg tápszert.

Nekünk képek sajnos továbbra sincsenek, de ha lesz egy szabad napom leviszem a gépet a szervízbe, utána rakok fel én is!


Bordi!
Nagyon tündériek együtt! Nálunk is apa az első számú kedvenc. Ha apa este megy dolgozni, megérjük lefoglalni a picit, hogy ne sírjon. Ha apa nem köszön el tőle az a baj, ha elköszön az a baj, mert tudja, hogy apa elmegy :?

Most lépek, vár a főzés, pedig annyira nincs kedvem ilyen rohadt melegbe.
marcsy
 
 


Bordi, gyönyörű a kép.... nagyon szép, formás a kislányod!! :lol:
Köszi, hogy leírtad az eseményeket, hát nem irigyellek, borzasztó lehetett ezt átélni, de a legeslegfontosabb, hogy most minden rendben van. Nagyon féltem én is a koraszüléstől, nekem is be kellett már feküdnöm a héten, de szerencsére nagyon szépen bent maradtak a manók a 36. hétig. Nemhiába ügyesek ezek a manók, tudják mi a dolguk és itt gondolok minden babócára. Ti is nagyon szépen kihúztátok.
Érdekes, hogy vmelyik kórház a születés hetéhez vmelyik meg a súlyhoz köti a koraszülöttséget.
A vérszegénységre Maltofert kaptatok? Viki is vérszegény volt és 3 hónapig kellett neki adnom a cseppet..

Marcsy, mennyi idősek a gyerkőceid? Éjszakai tápszerhez, hát nem tudom mit kéne tenni, mert a Viki is kitalálta kb egy jó hónapja, hogy éjjel is kér tejcit és csak azt.... megpróbálom most átverni, hogy a cumisüvegbe teszem a vizet, hátha inkább a megnyugtatás kell neki. Éjjel eszméletlen műsort vágtak le mindketten. Viki már nagyon hamar kijött hozzánk, de folyton csak sírt, nyűglődött, akkor a Domi is felébredt, ő is kicuccolt, őt visszavittem, akkor ő ott sírt, Viki nálunk, úgyhogy összeszedtem a gyerkőcöket és "bezárkóztunk" a szobájukba. Szépen elmondtam nekik, hogy mit is kéne csinálniuk, mennyivel jobb ha a helyükön alszanak és szépen elaludtak én meg köztük lent a földön. Most nagyon elhatároztam, hogy megpróbálom mindkettőt az ágyában tartani, mert így igazából senki sem piheni ki magát.

Délelőtt voltunk dédinél, kaptak egy csomó szupi kis játékot szülinapjukra. Hihetetlen, hogy mindig eltalálja a mamikám, hogy mit is vegyen nekik.
Képzeljétek, tegnap a Viki kitalálta, hogy ő bizony a nagy wc-n szeretne pisilni és azóta itthon oda pisil, kaki még nem ment bele, de ami késik nem múlik. Most keresünk ilyen fellépős wc szűkítőt, nincs tippetek, hogy hol lehetne beszerezni?

Na én is megyek, szép napot nektek!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Szia tencsi!
Hát, hogy őszinte legyek nekem nem sikerült rájönnöm, hogy a MÁV Kórház mihez köti a koraszülöttséget. Az biztos, hogy azért is volt pluszban szoros megfigyelés alatt Emma, mert nálam a 31. héten cukorbetegséget állapítottak meg és diétáznom kellett. Szerencsére vele nem volt gond a születés után sem.
Mi is Maltofert kapunk.. remélem nem kell a végtelenségig szedni, mert muszáj kaja előtt egy fél órával beadni neki és utána sokszor megy az üvöltés evésig, mert ahogy kinyitja szemét már is éhes. :) Viszont a felszívódáshoz ki kell várnom a minimum fél órát. Plusz a folsav..... egész kis kémia laborom van a gyógyszereiből. Reméljük már nem sokáig.
Ma voltunk szemészeti kontrollon. Mindent rendben találtak. :) Szerencsére.
Most kellene keresnem egy gyerekorvos, akinek van tapasztalata koraszülötekkel, mert ajánlani sajnos nem tudott egyet sem a főorvosunk. Pedig az jó lett volna.
Nektek ötlet?
bordi
 
 


Tencsi!

Fellépős wc ülőkét a Plazaban, a Kölyök Zónában lehet kapni! Gratula Vikinek, hogy ilyen ügyes! :)

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Tencsi!
Dominika 7 éves, Dávid 4, Krisztike meg 2 :)
Egyszerűen azért is kérdeztem ezt a tápszer dolgot, mert egyik sem csinálta ezt. Krisztike nem csak mostanában, ő mindig is, nagyon ritka az az éjszaka amikor nem kel fel.
Ráadásul ha felébred és nem apa eteti meg, csak mellettem marad el, ritka az, hogy én visszarakom a kiságyba és alszik tovább.
Ez olyankor rossz, amikor apa dolgozik, ha éjjel dolgozik akkor ugye nincs itthon, ha nappal akkor meg éjjel hagyom aludni. Egyébként meg az éjjeli tápszer apa dolga, sokkal finomabb amit ő csinál.
Gratula Vikinek, nagyon ügyes! Nekem Krisztike szól, ha kakis, újabban szól ha pisil, de ha meglátja a bimbit menekül, a wc-től is retteg :oops:
marcsy
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a dícséreteket, remélem megtartja ezt a jó szokását a kisasszony! :wink:

Viki, köszi az infót, mindenképpen megnézzük. Ugye az elméletileg a Babacenter üzlete? Krisz majd megnézi ott is napközben, az közel van a munkahelyéhez.

Hogy bírjátok ezt a hőséget? Most délelőtt már pancsiztak a manók a medencéjükbe, alig tudtam behozni őket. :D

Bordi, nagyon örülök, hogy minden rendben volt a szemészeten!!! :wink: Csak így tovább!!! Szerintem nézd meg előbb a körzeti gyerekorvost, hogy milyen, aztán ha nem tetszik akkor kereshetsz mást. Én szívből ajánlanám a mi orvosunkat, de hát az nektek a város másik végén lenne. Tudom, hogy neki sok koraszülött babája volt (az utcánkban is 3 baba).

Marcsy, tanácstalan vagyok, nem tudom, mit lehetne csinálni a lánykával. Milyen tápszert eszik-iszik? Ezek az éjszakai műsorok nagyon érdekesek tudnak lenni. A gyerekek 8 hetes koruktól átalusszák az éjszakákat és pár hónapja kezdte el a Viki, hogy éjjel kijön hozzánk és nem is nagyon tudom visszavinni a helyére. Most éjjel viszont szuper jól aludt mindenki. Sikerült "átverni" a kiscsajt, meglátjuk most éjszaka is működik-e a cumisüvegben víz dolog. Kriszitke meg majd elkezdi a bilizést, eröltetni nem érdemes. Domcsi is csak asszisztál a Vikinek, nagy bőszen segít kiönteni a biliből a pisit vagy elkíséri a Vikit a nagy wc-re, de ő nem nagyon akar ráülni és produkálni. Majd eljön az ő ideje is.

Jevi, hogy vagy?

Monee, Erzsó, Kangamama?

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Sziasztok!

Jelentem, még egyben, és egyelőre szülésnek semmi jele, de ugye, Viki, nálad is így volt, nem? :wink: :)

Viki!
Köszi a számot, elmentettem! :wink: Erzsóról nem tudsz valamit? Nagyon eltűnt! :(
Ti hogy vagytok?

Tencsi!
Nagyon édesek a gyerkőcök! :) A moci sem semmi! 8)
Viki nagyon ügyes a WC-vel, mi még mindig bilizünk itthon! :?

Bordi!
Sajnálom, amin kersztül mentetek, de most már minden okés lesz, biztosan! Gyerekorvos tippem nincs, de tényleg nézzétek meg a körzetist, és aztán még kereshettek mást!

Marcsy!
Tul.képpen ha eszik mindent a Krisztike, akkor szerintem fölösleges a tápszer. De ha azt mondod, hogy még igényli, és szívesebben issza, mint a tejet, adj neki, de ne cumisüvegből! Leírom a mi példánkat: Violka nagyon tejes volt, mondjuk én már másfél évesen azt adtam neki, és ő is csak cumisüvegből volt hajlandó meginni, vagyis napközben pohárból is ivott, de éjszaka és este kizárólag cumisüvegből. 2 évesen szobatiszta lett, de éjszakára mindig kellett pelus, mert ivott, és bepisilt. Akkor megelégeltem, meg ráadásul kellmetlen volt mindig felkelni, megmelegíteni, cumisüveget odaadni, ráadásul nekem kellett fognom, amíg meg nem itta félálomban, szóval bepöccentem, és azt mondtam, eltörtem "véletlenül" a cumisüveget, nincs! Attól kezdve átaludta az éjszakát, és a pelus is lekerült róla, mivel nem ivott, nem is pisilt éjjel. Eleinte odakészítettem pohárban vizet neki, néha fel is kelt és ivott, de aztán az is elmaradt! És csak egy-két napig kérte a cumisüveget, mindig elmagyaráztam, hogy nincs, mert eltörött, szóval nem volt olyan vészes! Utána már bántam, hogy ilyen sokáig vártam, mert végülis pelusról is leszokott, meg a felkelésekről is!

Üdv: évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Jevi, bírod még ezt a hőséget? Nagyon jó ötletet adtál, mert nálunk is csak cumisüvegből megy a tejci és a kakaó!! :lol: Minden mást megisznak pohárból, bögréből, de a tejet és a kakaót csak üvegből! Jövő héten nekiállunk!! :cry:

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Jevi, bírod még ezt a hőséget? Nagyon jó ötletet adtál, mert nálunk is csak cumisüvegből megy a tejci és a kakaó!! :lol: Minden mást megisznak pohárból, bögréből, de a tejet és a kakaót csak üvegből! Jövő héten nekiállunk!!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Sziasztok!

Pokoli egy tegnapon vagyok túl! Alányom teljesen megkergült! Azt hittem én is vele kergülök és bevallom egy darabig vele bőgtem. :(

Voltunk tegnap szemésznél - kötelező kontroll.... minden ok vele - ami fényes délben volt. Már ott rájött a sírás. Kaja, azt hittem majd minden rendben lesz. Alig, hogy hazaértünk - úgy negyed 3 körül - sírás újult erővel. Muszáj volt kivárnom még kb egy órát a következő etetésig,így azt üvöltve, vagy hüppögve töltöttük. Rólam szakadt a víz. Szerintem róla is, mert letenni azt nem tudtam. Kaja után két böfi... gőgicsélés - anya megnyugszik - .... Emma újra rákezdi. Ez ment egészen este 8-ig, amikor is én totálisan kiakadtam. Már semmit nem tudtam kitalálni, amivel megelégedett volna. Végső elkeseredésemben felraktam a hasamra és hagytam, hogy sírjon még kb. 1 órát, majd kidőlt. Közben az egész családom - vidékről - próbálta on-line kitalálni, hogy mi baja lehet. Holott nekem csak annyi kellett volna, hogy valaki jöjjön ide hozzám és egy pillanatra vegye át tőlem, amíg elmegyek wc-re lezuhanyzom és megnyugszom, mert utána őt is képes lettem volna megnyugtatni. Basszus!!!!!! UTÁLOK EGYEDÜL LENNI!!!!!!!

Feltátlen megnézzük a körzeti gyerekorvost, de jobb lenne, ha lenne koraszülöttes tapasztalata. Majd meglátjuk.
bordi
 
 


Sziasztok,

megint eltűntem egy kicsit, de bolondok háza van a munkahelyemen, de pénteken vége lesz, mert itt a május 30 és ez a végső határidőm! :) Már kb. 2 hete túlórázom folyamatosan, és már totálisan kikészültem. Szombaton is dolgoztam. Szegény Mátét sajnálom a legjobban.
Többen kérdeztétek az allergia vizsgálatot: elméletileg csinálnak ilyen kicsi korban is, de ez 3 napi kórházi kórtermi tartózkodást jelent. A gyerekkórházban csinálják, vérvétel, bőrpróba, tüdőröntgen, torokleoltás és még nem tudom milyen vizsgálatok, ezek maradtak meg bennem, na meg az, hogy három napig még a levegőre sem lehet kimenni. Ha pozitív az eredmény, akkor értékelhető, ha viszont negatív, akkor nem lehet kizárni, hogy mégis allergiás lenne. Most egyébként elég jól van a Máté, időközben kaptunk egy jó kis kiütést, voltunk vele hétvégén a bőrgyógyászati ügyeleten, ott teljesen kiakasztott a doki, azt mondta nem tudja mi, de ő nem gyerekbőrgyógyász vigyük oda. Na de hova????? Aztán elvittük magánúton egy bőrgyógyászhoz, aki a férjemet is kezeli és gyerekekkel is foglalkozik, most kapott antihisztamint és kenőcsöt. A kiütése nem sokat javult, de a dokinéni szerint legalább 1 hét mire látható javulás lesz, viszont nem náthás, nem köhög :) :) :) Az antihisztamin jó hatással volt rá. A dokinéni szerint nála így a legjobb kitapasztalni ezt az allergia dolgot, ha nagyobb lesz akkor megcsináljuk a tesztet.

Szobatisztaságra visszatérve, nálunk a Máté mostanában nem akar / nem tud a bilibe pisilni, pedig esténként már rendszeres volt. Kakinál is mindig szól, hogy kakil, de nem akar ráülni. Az nagyon tetszik neki, ha nagyfiú bugyiba lehet otthon, és nincs rajta pelus, de nem szól ha pisilni kell. Lehet, hogy még korai nála ez a szobatisztaságra szoktatás dolog? Annyira boldog amikor sikerül, lehet, hogy a wc szűkítővel kellene próbálkozni?

A képek nagyon jók mindenkinél, hihetetlen hogy nőnek ezek a gyerekek. Szégyelni való, de mi mostanában nem csináltunk képet a Mátéról, ha majd a mamától megkapjuk a fájlokat, amiket ő fényképezett, akkor majd teszek fel párat.

Marcsy!

Nálunk is megy még a cumisüvegezés, de mi már eljutottunk odáig, hogy kb. reggel 5-ig nem kap semmit, max. ha nagyon hisztizik akkor egy kevés teát, vizet. Mi is keltünk sokáig többször, mert éjjel is evett, de kb. 1 hét alatt leszokott erről. Addig igazság szerint nagyon szar volt, mert sokat sírt éjszaka.
Sajnálom Krisztikét, de remélem minden rendben lesz, én is nagyon nehezen dolgoztam fel amikor a Máténál kiderült a húgyúti fejlődési rendellenessége, de azóta meg már a műtétet is elfelejtettem.

Bordi!

Üdv köztünk, örülök, hogy már minden rendben van a babátokkal. Tudom nem lehetett egyszerű, én a sima fertőzést is nehezen viseltem a Máténál, és hogy az első napokban már antibiotikumot kapott. Aztán ő is úgy összeszedte magát, bár ő nem volt koraszülött, hogy most 4 évesnek nézik (101 cm, 16,5 kg :) )
Nemsokára mi is Kertvárosba költözünk, nyáron szerintem már tudunk találkozni.

Megyek aludni, mert holnap maratoni túlóra lesz és aludnom kellene végre.

Üdv Mindenkinek

Netty

Kép
netty11
 
 


Sziasztok!

Netty!

Nekünk is a gyermek bőrgyógyász a probléma, azaz már csak volt, mert azóta már 3 telefonszámom is van :)
Én nem tudom, nem voltam még allergia vizsgálaton egyikkel sem, remélem nem is leszek, de úgy tudom a gyermekkórház megszünt.
Egyébként ott volt gyermek bőrgyógyászat is, csak a doki elment Dombóvárra.
Szittikémről meg csak annyit, hogy ez a betegség gyógyíthatatlan, mivel az orvosok, kutatót stb. nem tudják melyik lehet az a hibás gén ami ezeket az elváltozásokat okozza. Viszont egy barátom apukája orvos(tegnap tudtam meg) és azt mondta, hogyha eljárunk rendesen a kontrollra akkor nem halálos. (Remélem igaza van, mindenesetre komolyabban el fogok beszélgetni az én dokimmal is a nyáron)

Jevi!
A cumisüveg tipp nem jött be, vagy csak én vagyok túl gyenge
:)
Annyira üvöltött éjjel, hogy felébresztette a Domcsit is, képtelen voltam tovább gügyögni neki, kapott egy teljes üveg tápszert, utána csend volt :oops:

Most lépek is, ma ballag a Domcsi az oviból, még az ovónők virágját sem vettem meg :oops:
További szép napot mindenkinek!
marcsy
 
 


Sziasztok!

Bordi!
Sajnálom a tegnapi napot, hát igen, mit is mondhatnék? Sajnos ebbe a hibába én is beleestem, és a legtöbb anyuka is, hogy nincs kellő segítsége, és egyszerűen arra lenne szüksége, hogy kicsit pihenjen, feltöltődjön! Valószínűleg ez a rekkenő hőség is megviselte szegényt! Remélem ma jobb napotok van!

Marcsy!
Majd eljön a kellő alkalom, pillanat, Violka is 2 és fél éves volt, amikor ezt "megcsináltam" vele! :wink:

Tencsi!
Hát úgy bírom, hogy szinte ki se mozdulok, itthon megy a ventillátor, elsötétített szobákban gubbasztok! :?
Tegnap voltam dokinál, 2100-as a méhszájam, szóval valami készül... Már vannak feszülések is.

Netty!
Közben egy ismerősöm kislányánál is volt ilyen allergia vizsgálat (ő sincs még 3 éves), úgy van, ahogy mondod, nekik is be kellett feküdni.
Szobatisztaság: ne erőltesd, majd alakul, a nyár ragyogó alkalom erre, fiúknál amúgy is ált.ban később jön!

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Húúú Jevi, kitartás... emlékszem két éve én is majd megőrültem a melegtől a kórházban és ott még ventillátor sem volt, aztán amikor születettek a gyerekek tök hűvös lett (eső, szél, vihar - ezekra a mai napig érzékenyek). Kitartáááás!

Bordi, annyira sajnálom, de sajnos néha kiborul a bili még ha az ember küzd is ellene. Szerintem is benne van ez a hülye meleg, mert iszonyat hirtelen jött és megvisel mindenkit. Párod itt fog dolgozni Pécsen és azért költöztök ide?

Netty, neked is megy a kitartás! Én még bele sem tudok gondolni, hogy milyen lesz munka és gyerekek egyszerre, de sajna hamarosan kiderül. Szerintem sem kell eröltetni a bili, wc dolgot, majd jelzi ő ha már készen áll rá. Látod nálunk is Domcsinak esze ágában sincs még elkezdeni. Majd eljön az ő idejük is!!! :lol:

Monee, jól emlékszem, hogy ma van a szülinapod??? Nagyon sok boldogságot kívánok Neked!

Én azt sem tudom, hogy hol áll a fejem és mihez is kezdjek. Azért a lakás már nagyjából készen van. Holnap megsütöm a két tortát, szombatra marad a pogi, szendvicsek, muffin. Akkor már lesz segítségem is szerencsére. Krisz meg majd díszíti az udvart!!! Persze ha az idő is engedi majd, remélem kegyes lesz hozzánk.

Manók tegnap iszonyat rosszak voltak, már második nap csinálták meg, hogy elvonultak egyikük cumisüvegével a szobájukba és kilocsolták az összeset. Na bepipultam én is és elmondtam nekik, hogy megint eljött hozzánk az az ominózus lopkodós cica és elvitte a cumisüveget, ezentúl csak bögre és pohár van. Nagy bőszen mondogatták, hogy rendben, aztán egészen éjjelig működött is a dolog, amikor a Viki elkezdte a cirkuszát. Próbáltuk megbeszélni, hogy mi történt, hol az üveg, de a tesóra való tekintet miatt 10 perc után meguntuk mi is és kapott vizet benne, de legalább ez bevált. Vmikor majd elhagyja!!!!

Na most megyek is, pakolászok még egy kicsit.

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Szaisztok!
Ma is volt műsor, bár sokkal rövidebb, mint kedden.. szerencsére. (Bár most semalszik, de szerintem ez az esti nyüglődés... a séta alatt bezzeg aludt. Csak akkor meg én nem tudtam, mert ugye valakinek tolni kell a babakocsit.)
Megbeszéltük a védőnővel, hogy most kúraszerűen adom neki az Infacol-t és megnézzük mit lép rá. Ha bevállik, akkor egy darabig folytatjuk, aztán majd meglátjuk. Ahogy beadtam neki rá kb fél órára teljesen lenyugodott és a következő etetésig még szunyókált is. :) Talán ez segít, amíg nem áll be rendesen az emésztése.

A férjem az M6-ot építi valamilyen konzorcium keretében, és sajnos a nélkülözhetetlen és pótolhatatlan fajtából van :? , mert beszél franciául - mivel francia :) - angolul és magyarul is. Így a legtöbb tárgyalásra őt küldik, mert a legtöbb magyar 40-50 év között mérnök nem beszél idegen nyelven, neki meg éppen a tervrajzok begyűjtése, ellenőrzése a feladat. Vagyis kell valaki, aki megérti a másikat. Remélem, ha már lenn lakunk Pécsett nem jár majd ennyit Pestre, mert ez most jó, de ha lenn leszünk már nem annyira.

Egyébként úgy fest találtam egy igazi pótnagyit Emma mellé. Remélem a személyes találkozás alkalmával is olyan kedves és megnyerő lesz, mint most. Bármikor felhívhatom, ha nem boldogulok - csecsemőgondozónői végzettsége van - és olyan nekem lassan valóban, mint egy nagymama. Remélem Emma is elfogadja majd, mert nekem nagy könnyebbség lenne, ha lenne mellettem valaki, akiben megbízom,akire rá merem bízni Emmát és aki tanácsokkal lát el, mintha az anyám lenne.
bordi
 
 


... egyébként a férjem azt mondta, akár óvodát is nyithatnánk a házban akkora, ezért komolyan mondom.... ha valakinek lesz kedve eljönni hozzánk, nagyon szívesen látjuk!! :)
A jövőhét végén már a konténerünk is megérkezik és végre boldog tulajdonosa leszek a saját kávéfőzőmnek újra!!!! :D
bordi
 
 


Sziasztok!

Évi, vigyázz, a 2. babák már viccesek. Norbival 4 órakor azt hittem, hogy jósló fájások, 4.50-kor megvolt...
Bodri, a januárban született kis unokahugom és én is anno ennél kisebb méretekkel születtünk (1800 g, 47 cm), Kicsi Réka - fiaiam nevezték el így, már 5 kiló. Anyatej hamar elapadt, sógornőm tudna neked mesélni és jövőképet nyújtani. Ő pont influenzajárvány elején szült és kézbe sem vette a gyereket 3 hétig, 2 naponta pár percre megnézhették csak a szülők... no comment.
Ismerek egy jó gyerekorvost Uránvárosban - talán most már Patacson, nem tudom pontosan: Dr. Cser Zsuzsanna, nagyon tapasztalt, nem küld mindjárt szakorvoshoz, hanem megoldja a problémát, pörgős, jó orvos, kérésre házhoz is kijár sztem. Kiborulás pedig néha minden családban van.
Bőrgyógyászat: gyerek megszűnt, Várszegi Dalmát tudom mondani a Veressben. Csak nála hosszú a várakozás. Mi szemölcsökkel küzdünk december óta, talán most már a végefelé járunk, kopp-kopp.
Fül-ügyileg még ennél is képzettebb vagyok :wink: , most tanulom a szemet. Ma kezdtünk pupillatágítót cseppenteni Martinnak, kedden vizsgálat. Sajnos neki találtak eltérést az első vizsgálaton. Szegényem ki sem megy napszemüveg nélkül a szabadba és 1 m-ről nézegeti a könyveket, mert nem lát közelre.
Viszem a kicsit is, de neki még csak a leolvasós vizsg lesz, mivel ezek a problémák örökletesek.
Bocsi, ha nagyképűnek tűnök, h. ismerek már 1-2 gyerkbajt, de már nagyobbak a gyerekeim és sajna átestünk 1-2 dolgon.
Amúgy 2 hónapja dolgozom, azóta nem volt tisztességesen kitakarítva és alig van türelmem a gyerekekhez. De a reggel a legrosszabb.

Üdv!

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!
CSak egy gyors bekukk, nemsokára rohanunk a bankba, valami hitelkártya ajánlatuk van számunkra 8)
Megvolt tegnap a ballagás, a Dávid nem sírt, csak harapdálta a szája szélét, kinézett magának egy pontot és mereven azt nézte :)
Szegénykém, annyira koncentrált, hogy ne sírjon. A végén az ovónéni fogta meg a kezét és vezette ki, azt sem hallotta, hogy neki szólnak, hogy menjen a többiek után.

Tencsi!
Nagyon boldog szülinapot kívánok a gyerkőcöknek!!!

Agmano!
A Lánc utca környékén nem tudsz jó gyerekorvost? :) Uránváros sajna nagyon kiesik nekünk és mivel nincs kocsink nehezen mennénk oda busszal, ha betegek a manók :(
marcsy
 
 


Sziasztok!

Viki!

Mostmár kb. egy jó hónapja nem dolgozok, szerencsére. :)

Jevi!

Se Téged, se magamat nem irigylem ezért a baromi melegért. Tök gáz, reggeltől estig a becsukott ablakok mögött ülök a lakásban és várom, hogy legyen kb. 5 óra, akkor már ki merek menni az udvarra. Ma szerencsére úgy tűnik nem lesz olyan nagyon meleg, uh. bemerészkedek a városba. Majd kiderül hogy bírom. :)

Tencsi!

Köszönöm a köszöntést! :D Tegnap nem csak szülinapom volt, hanem átléptem a 100 napos határt is. :lol:
Boldogságos szülinapot kívánok a manóknak! :lol: Rakj majd képet a buliról! :wink:

Bordi!

Ez a nagy meleg megviseli a babákat is. Írok egy másik fórumba is, ahol vannak kicsi babák és most egyik sem "működik gyári módon". Jó lesz majd a pótmami, tényleg lesz egy szusszanásnyi időd a két nyűgi között. Remélhetőleg az Infacol segíteni fog a pocak fájásra, de ha nem, akkor se keseredj nagyon el, ez természetes a piciknél. A sok böfiztetést és a tornát szokták a lányok ajánlani rá. Túl kell élni, elmúlik majd. :)
Nem csinálsz a kiscsajodnak vonalzót?

Rólam:
Jól vagyok, jól érzem magam. Jó nagy a pocim és hétről hétre egyre nagyobb és nehezebb lesz. Kicsit nehéz elfogadni még, hogy a pocak miatt egyre "retardáltabb" állapotba kerülök. :lol: Ez megy legnehezebben a terhességben. :D
Például ma fejben van, hogy hány helyre kéne elmennem és ezt úgy gondolom, hogy tudnám is teljesíteni. De ha elindulok, örülök neki majd ha két helyre eljutok és utána lerogyhatok valahol egy szusszanásra. :) Más baj nincs, illetve nem tudok róla hogy lenne, ma megyek dokihoz. :)

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!
Most lekopogtam eddig úgy fest műkszik az Infacol kúra. :) Most a franciaágyon alszik a méretes lányom.. :) kiterülve, mint egy kis béka. :) Az apja reggel elkésett a tárgyalásáról, mert őt bámulta. Álmában szokott mosolyogni. :)
Tudom én, hogy vannak nyűgös napok, csak amikor pontosan tudod, érzed, hogy ennek a sírásnak valami más áll a hátterében, akkor segíteni akarsz. És ahoz kell egy normális gyerekorvos, vagy védőnő, vagy valaki, aki ellát tanáccsal vagy azt mondja ez most ilyen. Bírd ki. :) Na nekem ilyen emberekből egyenlőre - személyesen - nincs senki jelen. Mondjuk már az is nagy segítség, hogy itt van a net és tőletek lehet kérdezni. :)
bordi
 
 


Sajnos Bodri ez így működik!

A hasfájásra egy megoldás van: túl kell élni. Majd elmúlik és ez még sokszor elő fog jönni pl: 4. nap is hány, szájafta miatt nem eszik/iszik 1 hete, 40 fokos láza van stb. Ilyenkor azt mondogatom magamban, hogy majd elmúlik, ki kell bírni.
Mi is vettük a csodaszereket, de mára már megtanultam, hogy nagy részük csak átverés, kihasználja az elesett szülők hiszékenységét. Persze ártani nem árt, de pl. 2 dl lekvárt vegyek meg 9000 Ft-ért és minden jó lesz?! Hát én már felnőttem, nem hiszek a mesékben. (Persze ezen kívül mindenféle immunerősítőt kipróbáltunk már sok-sok ezrekért :oops:
Sok erőt kívánok pindúrkádhoz!
Netty, nem lehet, hogy melegkiütése van? Sok gyerknek van ilyen egész nyáron, rücskös piros a bőrük. Kencefice, aztán majd kinövi. Barátaink valamilyen szirupot kaptak allergiára, mindkét gyerknél használt, de ezt a vizsgálatot nem csinálták meg.

Jó hétvégét!

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!

Túléltem a 30-i határidőt, bár igazából úgy érzem, mint akin átment az úthenger. Ma gyereknap volt a bolcsiben, a Máté nagyon jól érezte magát. Akadálypályázott, kukoricát, búzát túrt ajándékokért, pónilovagolt, festett, szóval tényleg kipróbált mindent. Este negyed 7-kor jöttünk haza, amikor már szinte mindenki hazament és a játékokat is elpakolták. :)

Bordi!

Nálunk is hasfájás ment 4 hónapig, persze az elején mondták, hogy ez a 3 hónapos hasfájás, de igazából tudtam, hogy nem az, mert a Máté annyira őrjöngött a hasfájástól, hogy nem tudtam elhinni, hogy ez a probléma. Nem ijesztegetésnek írom, de nálunk 4,5 hónaposan derült ki, hogy tejérzékeny és ettől fájt annyira a hasa, hogy én ettem tejtermékeket. Ahogy átálltunk a nem tejalapú tápszerre megszűnt minden hasfájás. A férjem is tejérzékeny volt, így nálunk nagy esély volt rá, de nem gondoltuk, hogy az anyatej is gondot okozhat. Hát nálunk okozott.... Mi Humana SL tápszert ettünk, ez szójaalapú talán érdemes lehet ilyen próbát is tenni, vagy legalább az orvosnak felvetni. Mostanra kinőtte az allergiát, és már naponta kb. 8 dl tejet iszik. :)
A hasfájás enyhítésére ajánlani tudom még a babynoss (vagy valami ilyesmi neve van) kenőcsöt, amivel maszírozni kell a baba hasát, nálunk talán ez segített a legtöbbet. Bár lehet, hogy csak a megnyugvást jelentette,hogy foglalkozunk vele. A DM-ben vettem én még régen.
Gyerekorvosnak ajánlom a Gregus Juditot, bár a stílusáról megoszlanak a vélemények, de szakmailag nagyon jó orvosnak tartom. A Veress E. u-i rendelőben rendel. Ha többet szeretnél tudni róla, akkor szívesen írok, foglalkozik sok mindennel, tartoznak hozzá koraszülött babák is, akik azóta már szépen felcseperedtek. Télen találkoztunk egypárszor az orvosi váróban....
Védőnőt nem nagyon tudok ajánlani, de Pécsen ezt tudomásom szerint nem is lehet választani, a körzeti védőnő meg olyan amilyent kifog az ember....

Agmano!

Nem tudom milyen kiütés, de nagyon ronda, és tényleg rücskös. Ha belegondolok, tényleg az első meleg hétvégén jött ki rajta és azóta nem múlik el, viszont csak a kezén. Jövő héten visszaviszem a bőrgyógyászhoz, hátha most már lát mást is. A náthája viszont tényleg totál megszűnt, amióta antihisztamint szed. :)

Monee, Jevi!

Kitartás a nagy meleghez. Pihenjetek amennyit csak lehet!

Tencsi!

Nem olyan gáz ám, ez a munka dolog, főleg, hogy alapvetően jól érzem magam a munkahelyemen és szeretem amit csinálok. Minden szervezés kérdése, és egész jól belejöttünk mindenbe. Kialakult kinek mi a dolga reggel és este, ki öltözteti a Mátét, ki mos vele fogat, ki hozza az autót a garázsból stb. Nekem sokkall több türelmem van így a Mátéhoz, hogy naponta 8 órában végülis használom az agyam és teljesen mással foglalkozom, mint a gyereknevelés.

Elég késő van, azt hiszem itt az ideje a lefekvésnek.
Jó éjszakát!

Netty

Kép
netty11
 
 


Sziasztok!
Emma az Infacolt-tól bukik sajnos. :( Így áttérünk az Espumizánra, mert a védőnő 4 napos kúrát javasolt valamilyen szerrel. Mondtam neki az Infacol problémát, így erre a másikra váltunk most.
Én is gondoltam a tejallergiára, de egyenlőre azt mondta a védőnő nézzük meg, hogy mit tesznek ezek a szerek. Ha ezek elhagyásával újra visszatér a hasfájás, akkor lehet elgondolkodni a tápszer váltáson. Közben megyünk június 4-én nagy kontrollra, így ott is megkérdezem a főorvost ő mit ajánl.
Egyébként tegnap szuper jó nap volt egészen addig, amíg apa meg nem érkezett és át nem vette a kiscsajt. Meg volt a kaja rendben, de hiába mondom az én okos férjemnek, hogy a böfiztetés nem 5 perc - általában! - hanem sokszor fél-egy óra és hogy azt mindenképpen ki kell várni, mert különben hiába teszed le - hason alszik - felsír, mert nyomja a pocakot a bennragadt böfi, úgy veszem észre nem érti! Tegnap emiatt az összecsapott böfi miatt két órámba került az altatás. Így is csak a hasamon volt hajlandó elaludni. Állati meleg volt, jól összeizzadtunk. Azt hittem meggebedek.
Ma reggel próbáltam neki - a férjemnek - elmagyarázni, hogy ez nem megy időre. Valamikor kevés is elég, valamikor a sok is kevés. Én ezt csinálom egész nap. Higgye el, már van némi tapasztalatom. Nem akarom én megbántani őt - neki sem jó, hogy folyton utazik ide-oda ingázik Pécs és Bp. között - de jó lenne úgy zuhanyozni, hogy közben nem azt lesem fél füllel, hogy milyen kárenyhítésre lesz szükség amikor megtörölköztem. :? Pláne, hogy ő van Emmával!

Doki javaslatokat köszönöm! :) Első körben megnézzük a körzeti dokit, aztán, ha nem válik be, majd váltunk. A pótnagyi jelölt is megígérte, hogy körbe néz koraszülöttes tapasztalattal rendelkező dokik között. Majd meglátjuk.
bordi
 
 


Netty,
szerencséd van, hogy megoszlanak a terhek a gyerek körül. Nálunk továbbra is a gyerekeket én hozom-viszem (külön oviba), mindent én intézek, bevásárlást is, mivel csak 7 órát dolgozom. Türelmem estére semmi a fáradságtól :cry: a házimunkáról már ne is beszéljünk. És minden másnap kellene mosnom, ehelyett csak heti 1-szer tudok + hétvégén állandóan megy a mosógép. Vasalás hegyekben, amúgy minden ok.
Védőnőnket én még csak az oviban szülőin láttam, pedig 1,5 éves volt Norbi, mikor ideköltöztünk. Azért illett volna ránk nézni, nem?
Marcsy, Ti merre laktok, hogy a Lánc u. közel van?
Üdv!

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!

Jevi!

Ha otthon vagy, akkor kérlek jelentkezz, hogy mi a helyzet!

Vagy Viki!

Ha van rá lehetőséged, dobj légyszi Jevinek egy sms-t, hogy hogy vannak.

Csak hogy értsétek. Pénteken délután találkoztam vele a Megyeiben, jött nagy pakkal és egyáltalán nem volt biztos, hogy nem toxémiája van, nem indítják el a babát, stb. Remélem azóta kiderült már, hogy állnak a dolgok. Lehet, hogy "csak" be kellett neki feküdni.

Köszi!
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Agmano!
A Tettye környékén lakunk, a Lánc utca kb 20 perc séta tőlünk.

Huh, hogy bírjátok ezt a meleget?? Nem irigylem a pocakosokat.
Mi egész jól megvagyunk, bár sztem megint bekaptunk valami vírust. A Domcsi is, meg a Dávid is hányingerre panaszkodik, de eddig semmi komolyabb tünet nincs(kop-kop)
Tegnap gondoltam kirakom nekik a medencét, hát nem el van repedve teljesen az oldala? :evil: Szegényeknek marad a fürdőkád amíg nem jutunk oda, hogy vegyünk egyet :oops:
marcsy
 
 


Sziasztok!

Monee!

Én nem tudom Jevi számát :( Én elküldtem neki az enyémet, de én nem tudom sajna az övét, így nem tudok sms-t küldeni neki! :( Azért remélem minden rendben van Velük, hát csak írna, ha lenne valami nem? Márpedig nem kaptam sms-t! Azért megy a drukk Nekik, hogy minden rendben legyen!

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Viki!

Jah, értem, bocsi. :) Azt hittem számot cseréltetek, hogy őt is lehessen esetleg keresni. No mindegy...

Azt tutira mondta nekem is pénteken, hogyha megszületik a bébi, akkor ír sms-t Neked. Már nagyon várom, hogy üzenjen. :)

Szép napot mindenkinek!
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Szisztok!

Jelentem még egyben, hát talán már jobb lenne, ha megszületne... :(
Szóval: kedden a védőnöm fehérjét talált a vizeletemben, így azt mondta szerdán az orvosom, hogy kontrolláljuk le, elmentem a körzeti dokihoz, aki szintén fehérjét meg cukrot talált, ráaádsul a vérnyomásom is nagyon magas volt! Mivel Borsay-t nem tudtam elérni, írány az ambulancia! Ott azt mondták, a vérképemtől függ, befektetnek-e, szerencsére az jó lett, így megúsztam, kaptam gyógyszert a vérnyomásra! Most 2 naponta labor, ha romlik a vérképem, beindítják a szülést! Jobb lenne, ha már magától is beindulna, de ez nem kívánságműsor sajna, szerencsére a pici is jól van, őt is nézik folyamatosan!
Hát ez van, ha van valami, feltétlenül jön az sms!

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Évi!

Szép és gyors szülést kívánok (mielőbb)!

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Jevi!

Könnyű, gyors szülést kívánok, és még azt, hgy magától induljon el a babód! Remélem nem lesz gond, és várom, nagyon várom azt az sms-t! :wink:

Lányok, beszéltem Erzsóval, jól vannak, csak sok dolog összejött Nekik most és nem tudott jönni! de azt mondta majd benéz :wink:

1-2kép rólunk:
rövid hajam közelebbről :D
Kép
átfordultam :D
Kép
nini, egy pelus :D
Kép
beszorult a kezem, jajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
Kép
na jó, kihúztam.....és egyedül :D:D:D
Kép
és egy kis mosoly :D
Kép

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Viki!
Nagyon tündéri Esztike, csodállatos szemei vannak
:)

Lányok!
Az természetes szerintetek, hogy Krisztike "bukik"?? Nem nevezném hányásnak, jó kedvű, sokat játszik, nevet, eszeget is, persze jóval kevesebbet ebbe a melegbe, de nem látom betegnek.
kb 2 napja csinálja azt, hogyha édességet kap(napi 1 esetleg 2 alkalommal) visszabukja. A doki nénink szerint túl gyorsan mohón eheti meg és azért van, de nekem ez kicsit furcsa. Nem az egész csak mindig egy kicsi jön neki vissza.
Ma újból irattam ki tápszert, el lettem látva tanáccsal :lol:
Adjak neki levest!!! Itassam többször...hát nemtudom. Szerintem eleget iszik, levest is eszik. Meg éjjel ha felébred, nekiállok levessel megetetni, tuti fent marad, összekeveri a napszakokat. Meghallgattam a doki nénit, magamban meg jót nevettem rajta.

Most megyek, nemrég értünk haza a városból, ebéd még sehol :oops:
További szép napot Mindenkinek, a pocakosoknak kitartást!!
Vigyázzatok magatokra ebbe a hőségbe!
marcsy
 
 


Még a végén "megkívánok" én is újból egy pici babát!
Tündérke, ez a mosolygós kislány!
Bukás: Passzolok! Mi szopiztunk, Martin minden kaja után visszabukta a harmadát. Norbi bezabált, nem bukott, "csak" fájt a hasa. Szerintem egy kis bukás nem gond majd, ha ül, akkor rendesen büfizik.

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Agmano!
Szittikém 2,5 éves, azért is csodálkoztam a dolgon. Most be van nála minden édesség szüntetve, csak sósat kap, remélem tényleg csak a mohósága a "bukás" oka.
Egyébként én is pont arra gondoltam, nézve Esztikét, hogy nekem kell még egy baba! :)
marcsy
 
 


Sziasztok!

Még egyben, egyelőre a front se hozott eredményt! :(
Szerencsére a laborom jó lett, most csak vérnyomásmérés+NST van!
Keddtől Viola se ment oviba, mert kötőhártya-gyulladása van, nem vészes, de ugye nem mehet közösségbe, így most húzósabb napjaim vannak! :? Mondjuk, amúgy is már csak jövő héten menne, ha nem szülök meg, mert ha igen, akkor már nem megy! De egyelőre úgy tűnik, még nem szülök, legalábbis semmi jel nem utal rá, babóca nagyon jól érzi magát a pocakomban! :)

Marcsy!
Nincsen esetleg reflux betegsége? Ha édességet, pl. csokit eszik, az fokozhatja, talán ezért bukja azt ki! Talán egy kivizsgálást megérne, de nem akarok okoskodni!

Viki!
Csatlakozom az előttem szólókhoz, tündéri baba Eszti! :)
Köszi az infót Erzsóról!

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: