Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Olimami!
Hűűűűha... miket írsz Te! Ez a magas vérnyomi mennyire magasat jelent?? Igen vizesedéssel kombinálva befekvést javasolnak, de hátja valóban meg tudod úszni a naponkénti bejárással. Császár....hmmmm.... mindkét gyerekemnél programozott császár volt, igaz Bencénél még meg szerették volna várni hogy beinduljon a szülés magától és utána császározni. De Bencém annyira jól érezte magát bent hogy a kiirt időpont utáni 3. napon sem mutatta semmi jelét annak hogy ki szeretne jönni, igy maradt a császár. És mivel valóban túl vagy Te is egy császáron tudhatod mire számithatsz ismét. :wink: Még mindig jobb hogy a kismami és a baba egészségét nem kockáztatják és inkább műtenek, nem? Én ezzel vigasztaltam magam. :oops:

Évi!
De jó, hogy írtál. Az a fránya mosógép nagyon kibabrál Veletek. Ismét cserére került a sor? Szállitó már tutira fogja tudni hova kell vinnie az árut. :lol: :lol: Persze nagyon bosszantó tud lenni az egész az biztos.
Azért a pakolászás mellett amennyit csak tudsz pihizz is. És próbáljatok "életet" lehelni a laptopba. :P

Alíz!
Na apa nálatok jól "beszopta" a bacit és vele együtt a betegséget. Szegényke. :roll: Gyors gyógyulást neki!!!!
Apa anyuéktól és öcsémtől pénzt kapott, tőlünk egyelőre csak csokikat.(After Eight, Toblerone, Ritter, mindhárman adtunk neki :lol: ) Megvárjuk a felújítás végét és ha marad pénz akkor kap még valamit, meg a névnapomra majd akkor kapok én is valamit. :P :oops:
A hercegnős póló nagyon bejött, ma is azt kellett Dorkámra adni. Igaz most ujjatlan bodyval, így azért sokkal csinibb rajta, még ha kicsit nagy is rá . Inkább hosszra nagy egyébként .

Zsuzska!
Igen, igazad van lehet hogy a frontot érezte meg Pannika ha mára már nincs semmi nyügösség. A migrénes fejfájásodat is nem az válthatja ki?
Életemben 1x volt migrénes fejfájásom, az valami iszonyat volt. Emlékszem (hisz felejthetetlen "élmény") egy csütörtöki naptól másik hét keddjéig tartott. Nagyon gáz volt, már orvoshoz akartam menni mire elmúlt. Ekkor kezdtem el a fogamzásgátló tabletta szedését életemben először, és igy inditottam vele. "Mesés " volt, mondhatom. :roll: :roll: Nekem akkor biztos a hormonális változás okozta ezt.

Kép Kép

Kép
Kép
bendor
 
 


Ebben a fránya időben ide vágyom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kép

Kép
Kép
bendor
 
 


Andi! Az előbb el is felejtettem írni, hogy nem is nagy Dorkára az a póló, hiába 104-es! Amúgy hány centi magam Dorka? Lehet, hogy a frontok hatottak rám is. Igazából érzékeny vagyok rájuk, de ennyire durván szerencsére azért ritkán fáj a fejem... Az első migrén nekem is felejthetetlen, 16-17 éves voltam, feküdtem 3 napon keresztül, olyan szarul voltam, Anya injekciót is adott, attól sem múlt el, végül az ügyeleten kötöttem ki..... :( Tegnap is kínomban már sírtam, mire hazajött a férjem... :( De szerencsére este 9 körül elmúlt!

Kép
zsuzska81
 
 

 
 

magam=magas :D

Kép
zsuzska81
 
 


Na jó, ez mégjobban bejön: :lol:

Kép
Kép Kép Kép

Kép
Kép
bendor
 
 


Zsu!
Óóóó... szegény Te , akkor negyon brutálisan fájhatott a fejed. Szerencse hogy elmúlt.
Dorka 85-87 cm közötti, igazán normálisan képetelen vagyok megmérni, nem nagyon hagyja magát.

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Emili megint sokszor ébredt éjjel, este nem itta meg a tápiját sem, mondjuk evett előtte kenyeret, de tejpépet nem.Mind1.aztán 5kor végképp felébtredt, f6kor adtam neki tejet!, aztán még mindig nem aludt, csak sírt, nálam sem volt jó neki.:(Ekkor kapott egy Viburcol kúpot, majd bealudt 8ig:)Akkor meg kelteni kellett, mert mentünk a tornára.De ott legalább jó híreket kaptunk, méár nem kell sokáig járni, a Dévényes tornásznő szerint nagyon szépen alakul a lába, még pár alkalom és jó lesz.Holnap meg megyünk szemészetre, az 1 éves vizsgálatra, csüt.-ön megint torna.Mozgalmas hét lesz.

Tegnap először voltunk babakocsi nélküli sétán Emilivel!Még villamossal is mentünk.Kicsit cipeltem, aztán jött a lábán(szaladt:)), majd ismét vittem.De nem volt nagy a táv.Persze avilin is flangálni akart volna.:)A Kossuth térre mentünk ki, ahol van a 2 nagy szökőkút is, persze abba egyből fejest ugrott volna.Aztán kergette a galambokat, meg a saját árnyékát. Laughing Eltolta más babakocsiját, és kirámolt volna a csomagtartójukból is.
Egy párszor elesett, de megtanítottam neki, hogy utánna seperje le akezétVery Happy
Ettünk fagyit, ő meg tölcsért, majd elköszöntem a fagyis csajtól, mire Emili integetett, pedig nem is mondtam neki hogy csinálja!
Utánna még hintáztunk is.Ithhon egyedül jött fel alépcsőn , kapaszkodott a korlátba!!
Szóval jól elvoltunk.És rendesen ebédelt is! Vacsira meg kapott 60 ml tejcsit, de nem lett tőle gond.

Tegnap nekem is fájt a fejem, lehet Emilinek is? :roll:

Zsuzska!
Biztos az időjárás viseli meg őket is, minket is!Videókat megnéztem, hát egy tündér!!!!:)

Évi!
Hát ez már tényleg "vicces",mármint a mosógép sztori :twisted:

Aliza!
Párodnak jobbulást!

Pave!
Majd csak rendeződik az a fránya árpa!

Olimami!
Sajnálom hogy császározni kell:(De legalább már most tudod, és nem hirtelen derül ki, lélekben fel tudsz rá készülni.Jó babazsobarendezgetést, de pihenj is sokat!!!

Andi!
Anyék Békés megyében laknak, innen 110 km.-re.
Szépo a csempe!
Dorka csini,mint mindig:)Örülök hogy megoldódik ez a kakis ügy:)
Emilinek is 86-92-es rucikat veszek:)Nagyfiad is helyes pasi:)

Pintyus!
Csini vagy nagyon!J vsásrolgatást!
Sajna mi sem nagyon találtunk jó lakást itt.:?
Szolozni sajna nem szabad most, én is hípóreklám voltam annó.
:wink: De ha jó idő van, süt a nap, dugd ki a pocakod egy kicsit, állítólag szeretik ababák ahogy piros lesz bent minden 8) :D

Lilla!
Üdv itt!Van Deberecenben is Kaáli intézet, esetleg oda érdemes elmenni.Többet nem tudok. :(
Kívánom, hogy mielőbb jöjjön a baba nálatok!!!

Na eldugulok, megyek a dolgomra:(Ááááálmoooos vagyok!!!!:(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Mocsok egy idő van,még jó hogy voltunk lent délelőtt sétálni meg a piacon.

Köszi mindenkinek a jókívánságot,átadtam a párocskámnak.
Egy fokkal jobban van.

Zsu:
Köszi már Balázs jól van ,bár kicsit nyűgös meg köhécsel néha ,de egyébként kuty baja.
Jaj te szegény! Jó megszenvedtél tegnap.Nekem is szokott lenni migrénes fejfájásom mikor jön a meleg front.Borzasztó.
Biztos Pannikát is a front bántotta,örülök hogy ma már mosolygósan ébredt.Ügyi nagyon hogy végig alussza az éjszakát.

Olimami:Hú ezek nem jó hírek,de szerencse hogy nem kell befeküdnöd.
Akkor már lelkileg felkészültél a császárra?végül is így már tudod mire számíts.
Jó vásárlást neked holnapra és majd várjuk a kész babaszoba fényképét.

Andikám:
Jaj de jó kis kedv derítő képeket csempésztél ide.Hát igen jó lennne elmenni 1-2 hétre pihenni.
:wink:
Értem,akkor majd felújítás után bepótoljátok az ajándékokat. :wink:

Panka:
Mi is voltunk du. fent a városban,hát mondanom sem kell Balázs egyből mászott volna bele a szőkőkútba.Majd megállt nézte vagy 2 percig és magyarázta a maga nyelvén hogy mit lát.
Még egy kislányt is fogott maga mellé :lol: ,Vagyis hozzá képest nagylányt.(olyan 8 év körüli lehetett)Magyarázott neki ,a kislány meg válaszolt majd egyszer csak megfogta Balázs a kezét és már húzta is a Nagytemplom felé.Úgy szaladtam utánna.
Korán kezdi a csajozást. :lol: :lol: :lol:
Gondolom élvezte Emili is,na meg a sétálgatás babakocsi nélkül azt is szeretik nagyon,ezek a kismanók. :D
Én 1 éves kora után már adtam forralva a tejcsit Balázsnak és azóta is,de semmi baja tőle,szerencsére nincs allergiás a családban,így minden oké volt vele.

Na megyek,elmosogatok.Puszika.

Kép

Kép

Kép
aliza
 
 


Andi! óóóóó, ezek a képek.... Most csoroghat a nyálunk.... :lol: Akkor jó hülyén vannak azok a ruhák is számozva, amit Dorkának vettél! Mondjuk ezt én is megfigyeltem a pici ruhákon, inkább azt nézem, mekkora. Pannika pl. hord még egy 56-os nadrágot, de amúgy növi kifele a 62-eseket, és van olyan 68-as, amiben végigér, pedig 60-61 cm... :roll:


Panka! Emili nagyon aranyos lehetett! :D Mi szinte mindig a Kossuth tér f e lé sétálunk, mert közel van, és mindig nézem a kis mini manókat, akik épp, hogy csak tudnak menni, és édesen szaladgálnak ott! :D

Alíz! Balázs is édes lehetett! :D Na, de azt eddig is tudtuk, hogy csajozik! Hát itt a kis menyasszonya!!!! :lol: :lol: :lol:

Erre az időre teljesen kivagyok.... Mi délután szoktunk sétálni, de megint nem tudtunk menni....Mire Pannika felébredt, elkezdett esni az eső... Mondjuk ez negyed 2-kor volt, Pannika azóta újra alszik...az eső meg még mindig esik...
:twisted:

Kép
zsuzska81
 
 


Zsuzska:
Akkor ma Pannika behozza ategnapi alvást.
Jól teszi ebben az időbwen az alegjobb.
Én is aludnék szívesen egyet de a manóm mellet nem igazán tehetem meg. :?
Ő már aludt,így én csak este aludhatok. :D

Éva:
Az előbb kihagytalak. :oops:
Jó hogy írtál.
Jaj ezzel a mosógéppel jó megjártátok,de végre kaptatok egy jó ,és horpadás mentes mosógépet. :wink:
Remélem hamarosan megcsinálják a gépeteket és akkor sűrűbben jössz.
Jó pakolászást neked,de azért óvatosan .Sűrűn tarts pihenőt.

Megyek építőkockázni a Roszcsontommal! :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép
aliza
 
 


Sziasztok!!!!

Bocs, az eltűnésért, de ez a vizsgaidőszak vége elég húzos volt!
VIsszaolvastam, de nagyjából el is felejtettem, kinek mit akartam reagálni.
Andi! Szép lett a konyhád és a fürdő is jó lesz!
Túl vagyok a vizsgákon, remélem minden sikerült is..most megint teljes gőzzel az melókeresésre koncentrálok, mert az alapitványt felfüggesztették!
Nagyon jók az új vonalzók minenkinél!:)
Pintyus, szép a pocid!
Két napig volt migrénem, azt hittem lebontom a falat is...áá, utálom a frontokat!
Most nagyjából ennyi jut eszembe, de ezen túl sűrűbben jövök majd!
Vendég
 


Sziasztok!

Hogy itt ma mekkora a pangás......
De látom Alíz Te itt jártál, nagyon szuper lett a vonalzód, édes rajta a kis Huncutkád. :wink:
Olyan vacak idő van már megint semmihez sincs kedvem. :roll: :roll:
Igy "csak" a konyhában főzőcskézek. Sárgaborsófőzeléket csináltam meg grillezett zöldségeket virslivel. Vagyis még most készül, remélem fini lesz. Az új sütőm grillezi a krumplit, répát, cukkinit, virslit, remélem bejön majd mindenkinek. :wink: Főzelékhez van még egy kevés pörkölt, de lesz hozzá virsli is. Na ennyi, nem ragozom.
Ahhhh... még mindig nincs meg minden a felújításhoz :roll: :roll: , ma férjem nem ér rá, de holnap ismét elindulunk. :twisted: Talán jövő hétre mire kell beszerzünk mindent.
Képzeljétek nézni akartam a fürdőszobába falra szerelhető fűtőtestet a Praktikerben. Régebben láttam hogy vannak, de most hült helye. Kérdeztem az eladót merre találom. Válasz: Sehol. :twisted: :shock: :shock: Kérdezem miért?? Válasz: mert nincs tél, azokat csak télen árulják.
:roll: :evil: Szóval nyáron tavasszal és ősszel ne akarjunk fürdőszobát felújítani, mert fűtőtestet ugysem tudunk felszerelni. Hát.... én még ilyet nem is hallottam. Brutális mindenesetre.
:twisted:

Pusz-nyusz Mindenkinek!!!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Bea!

Végre valaki, és Te már amúgy is rég jelentkeztél.
Vizsgáidhoz gratulálok, ezt is letudtad, egy gonddal kevesebb.
Fujjjjj.... csúnya frontok csak a galibát okozzák mindenkinek. Jöhetne már végre a jó idő.
Mindig kérdezni akartam, de mire gépközelbe kerültem elfelejtettem, hogy mi van már az alapitványi melóddal. De most megelőztél. És lehet tudni miért van felfüggesztve az alapitványi működés? Egyébként szerettél náluk lenni gyakorlaton?
Jó és sikeres munkakeresést Neked!!!!

Köszi, remélem a fürdőszoba és wc is szép lesz, jó lesz, csak tartanánk már ott hogy azok is rendben vannak. :twisted:

Kép
Kép
bendor
 
 



Sziasztok!!!
Nem volt gépünk, ezért nem jöttem, de annyit írtatok, hogy képtelenség visszaolvasni :roll:

Zolcsika már teljesen jól van, Tündike köhög, ritkán, de nagyon csúnyán. 4 napja meg annyit alszik, hogy megijedtem, magától elalszik a kis ujjacskáját szopcsizik, voltam a dokinál is, mert gyanús nekem az aluszékonysága. Ma voltunk vérvételen, annyira sírt szegénykém, meg én is vele, pisit nem tudtam gyűjteni, képtelenség. :?
Amúgy jól vagyunk, doki szerint nincs semmi baja, mert ha fent van, akkor nem kókadt, hanem mosolyog, játszik, csak sokat alszik :shock:
majd még jövök, konyhát takarítom tetőtől talpig.
Pusszi

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Halihóóóó

Na végre itt!!!

Néha több időm van néha nincs egyáltalán.

Voltam tegnap kozmetikusnál!!! Éva köszike!!! :lol: Nagyon aranyos Szilvi, és nagyon jól dolgozik! Gyönyörüen kitisztitotta azt a csunya arcomat!!! :roll: Persze időbe telik mig teljesen rendbe hozza de a kezdet a lényeg, és már most látszik a változás!

Holnap megyek fodrászhoz 1re! Éva, te hányra mész?
Ma egész nap takaritottam tetőtöl talpig a fürdőszobát meg a konyhát, vizkővezés, súrolás, domestosozás stb. Kicsit ki is fáradtam, de muszály csinálni kell a mozgás.
Úgy látom egyik kismama sem hagy magának túl sok pihenő időt!!! :? De azért lassan a testtel! ne fárasszuk túl magunkat!

Olimami!!! Huuu egészen megijedtem mikor végig olvastam amit írtál, nem semmi ez a vérnyomás és a vizesedés! Jó hogy nem kellett be feküdjél az bórzasztó lett volna, de vigyázz nagyon magadra és pihengessél! Biztosan szépek a virágaid és a kerted is alakúl!
Kinek fogsz szólni ha eljött az idő a kis Száva megszületésére???
Olgi és Zsuzsi Andinak szóltak és ő továbbitotta, így képben voltunk mi is a dolgokkal, ugyanis nagyon szoritunk és izgulunk mindenkiért! :lol: :lol:

El jött Olivérnek a dacckorszaka? Jó hogy le csillaitottátok!
Képet kérünk a baba szobárol!

Andi, kösz a recepteket! Ma meg is csinálom a meggyeset! Olyan jól hangzik! És amit ma csinálsz az is nagyon fini lehet! Ezek szerint próbálgatod a sütőd minden tehetségét! :lol:

Éva, de jó hogy végre írtál kicsit! Kösz az smst, épp hívni akartalak akkor! De megelőztél!
Ez a mosógép stori, :shock: :shock: :shock: Remélem mostmár rendben van.

Na mennem kell, mert megyünk a kikába, ugyanis ma már megnyilt anyós ott van, és szolt hogy ma menjünk ha meg akaunk nézni dolgokat mert holnap nagyon sokan lesznek!

Menjetek ki ha tudtok! 8ig nyitva van!
Puszika
Vendég
 


Olgi! Örvendek hogy meggyógyultatok végre!!! Tündike is hamarosan teljesen egészséges lesz! Én most hallom először hogy az is baj ha túl sokat alszik! De ez mitől lehet?? Jó hogy a doki megnyugtatott!!
Vendég
 


Helló!


Na végre már írtatok,mondjuk én is csak most írok még mert csináltam a dolgom,csak a vonalzót illesztettem be.

Andi:
Örülök hogy tetszik és köszi.
Fini lesz vagyis volt a az ebéd.Én zöldséglevest csináltam májgombóccal meg túros tészta maradt tegnapról.
Hát hogy fűtőtestet nem lehet kapni tavasszal azon meglepődtem,de gondolom ez csak a Praktikerben van így mert most már a nyári ,kerti meg grill cuccoknak kell a hely.
De máshol belehet szerezni gondolom.

Pintyus:
Tényleg ma már nyitva van a Kika?
Ú lehet én is kimegyek.

Bea:
Gratula a vizsgákhoz.
Akkor most már pihizz egy kicsit.

Na puszika,megyek felhívom anyukámat mert már végzett a munkahelyén,Ugyanis ma van a szülinapja.

Kép
Sikeres állás keresést neked.

Kép

Kép
aliza
 
 


Olgi:
Örülök hogy a gyógyulás útjára léptettek,és Tündike is megyggyógyul hamarosan.
Örülök hogy semmi baja,lehet csak a betegség miatt aluszékonyabb,nem?

Puszi nektek!

Kép

Kép
aliza
 
 


Helloka!

Ismét itt vagyok, elvégeztem mára a dolgom, lányom félálomban a vállamon, ugyhogy picit tudok írni.
Én hülye ismét éjjeli bagoly voltam, hajnal negyed 4ig neteztem (Vacsoracsata, Hal a tortán) :roll: , gondoltam reggel tovább alhatok. Lányomra persze úgy hatott a front ellentétben Pannikával, hogy délután egyáltalán nem aludt. Így gondoltam este negyed 9től biztos alszik reggel 9-10 óráig. Hát a nagy fenét. 3x kelt éjszaka inni, és reggel már negyed 8kor kinyilt a kis csipája annyira, hogy vissza sem aludt. Igy én negyed 4től negyed 8ig aludtam , kemény 4 órát. Persze magamnak köszönhetem, nem panasz ez, de ha most elaludna a lányom lehet melléfeküdnék én is. :oops: :oops: :oops: Igaz vasalnom kellene, de azt hiszem megvár. :roll: :twisted:

Olgi!
Hát, látom mindig van valami nálatok is ami kis idegeskedésre adhat okot. Jól tettétek hogy a vérképet megnézetitek Tündikének, hisz a vérszegénység, vashiány is okozhat aluszékonyságot. Remélem max. ez lehet a gond, az meg könnyen orvosolható. :wink: Remélhetőleg a köhögése is elmúlik már lassan. Örülök, hogy Zozika teljesen rendbejött, legalább felőle nyugodt lehetsz. :wink:
Jó konyhatakarítást Neked!

Pintyuska!
Na végre vagy, örülök. Látom Te is szorgalmasan végzed a kis teendőidet, pihenésképp meg Kikázol. :lol: Nem holnap, 17.-én nyitnak? Már ma is be lehet menni? Ezt nem értem. Mindegy, férjem ma meccsre megy ugyhogy én ma semmiképp nem tudnék kinézni. :?
Kérjük szépen holnap az új frizurádról a képet. Biztos szép lesz.
Igen, Olgi hírét én hoztam szülésekor, de a Zsuzskáét pedig Olgi. :wink:
Remélem fog ízleni a meggyes süti. Nálunk bejött, még Dorka is eszegeti, ami ugye elég nagy szó nála. Pontosabban Bence leeszi róla a meggyes, Dorka meg csak a tésztáját eszi. Munkamegosztásban esznek a gyerekeim. :lol: :lol: Igy nem megy kárba semmi. :lol: :lol: :lol: :lol:

Olimami!
Ha gondolod , Száva születésekor hivj fel, vagy írj sms-t nyugodtan, csajoknak ide továbbitom szívesen az örömhírt. :wink:
Vérnyomiddal pihengess sokat, vigyázz magadra nehogy virgonckodj és mégis befektessenek. :P
Képzeld, tegnap nem jutottunk el a Palatinusba, illetve befordultunk az udvarukba de nem láttuk sehol a feliratot merre lenne. Elmentünk a Kujbus Vill-be spotokat nézni, de ott annyira béna volt a kiszolgálás, hogy teljesen eltököltük az időt, onnan rohanhattunk az oviba Bencéért. De visszafelé jövet láttuk hogy jó udvarba mentünk odafelé menet, igy holnap keritünk rá időt hogy szétnézzünk. Fürdőszobaszekrényünk mosdókagylóval ugyanis még mindig nincs. Ja és persze a Kujbusnál sem voltak spotok amilyen kellene a fürdőszobába ugyhogy csak az időnket pazaroltuk. :roll: :roll: :roll: Az eladó 3x vette fel a csörgő telefonját kiszolgálás helyett, jól elcseverészett a mi vérnyomásunk rovására. Más meg azon a részlegen nem tudott segíteni, ehhez a hülyéhez tartozott a spot. Oda sem megyünk többet, tuti. :roll: :twisted:

7kincs!
Nagyon eltűntél, csak nem babázol már?????????? Ezért nem jelentkezel????????????????
Tudasd majd velünk is a jó hírt amint lehetőséged van rá.

Lépek, azt hiszem lányom mellé ledőlök.
Pusziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Kép
Kép
bendor
 
 


Alízkám!

Nálatok is fini a kajcsi, én szerete mindkét fogásodat. :wink:
Anyukádnak nagyon boldog születésnapot kívánok!!!!

Huuu csajok megnéznétek nekem a Kikában vannak-e fürdőszobai kiegészitők, esetleg fürdőszobaszekrények??? Már ha mentek és belebotlottok akkor írjátok már meg nekem, előre is köszi. Mert ha érdemes akkor sort kerítenék én is rá még a héten. :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Kauka!
Gratula avizsgákhoz, jó álláskeresést!Mivel foglalkozol?

Bendor!
Tényleg boszantó hogy nem lehet fűtőtestet venni!De én már nem lepődök meg ezen,az IKEA-ban meg nem kapni egy bizonyos mustárt, csak karácsonykor! :twisted: :lol:
Te hogy bírsz olyan sokáig fent lenni???Én jó ha 10ig kibírom!

Olik!
Szerintem is csak a frontok viselik meg a babákat.Jobbulást Tündikének!Pisigyűjtést gondolom zacsiba próbáltad.Úgy sem ment, hogy hajnalban rárakod, és reggelre van benne pisi?

Aliza!
Nagyon jó az új vonalzód!!!!

Ma szemészeten violtunk Emilivel, az 1 éves vizsgálaton, szerencsée minden rendben van vele!Megnézték többféle küötyüvel is, meg az én szememet is,de nekem kéne erősebb szemüveg, de csak a lencse 16 000 ft!!Egyből azt hittem rosszul látok! :lol:
Úgy döntöttem látok én még a mostani szemüveggel is, max. nem olyan messzire :lol: és nem olyan élesen. :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


sziaztokŰ!

Haza jöttünk a kikábol!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Anyira jóóóóóóóó, ugy örvendek hogy megnyílt! Jóval kisebb mint a Pesti de ez is megteszi! Nagyon nagy a választék! Minden van ami egy lakás berendezéséhez kell, a bútortól, a dekorig! minden, praktikus konyhai cucc is!

Andi, nagyon sok fürdőszobai dolog van, nagy választékba szekrények, kiegészitők! Minden, és vannak nagyon jó áron is! Akciósak is! Nagy jó szerintem. Mi ha költözünk majd biztos hogy innen rendezzük majd be! Már ki is néztünk egy pár dolgot! Patrícia szobájába is sok mindent néztünk! Ágynemüt is, szóval nekem nagyon be jött!

Érdemes ki nézni! És ha valamiből már elfogyott volna akkor rendelnek.

Ma nagyon kevesen voltak, csak ugy szálingoztak az emberek, es az eladóknak is volt idejük foglalkozni a vevővel, holnap szerintem tumultus lesz, és ki fogják első nap fosztani mert anyi sok jó dolog van!

MA csak nem lesz semmi a sütiből mert már nincsen energiám megcsinálni! De holnap megcsinálom!
Remélem jó lesz a frizurám, én szeretnék egy nagyobb változást de Sanyi nem szeretné ha túl levágnám a hajam! :cry: Majd meglátjuk!

Aliz! ISTEN ÉLTESSE ANYUKÁDAT!!!

Nagyon tuti a vonalzód! Nagyon tetszik!

Bea! Gratula a vizsgákhoz, végre vége van! Pihengessél is egy kicsit és hajrá munkakeresés!

Na puszi, megyünk házat nézni! Drukkoljatok!Én már semmibe nem élem bele magam, de ez anyira jo lenne, csak kivulrol láttam még de az nagyon tetszik! Puszi
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi lányok,átadtam anyumnak a köszöntést.
Mi is voltunk a Kikában,elcsábítottam anyut,végül is nem is kellett annyira csábítani mert pont mielőtt hívtam azelőtt nézte az újságjukat hogy jó dolgok vannak és mikor jut ki vajon oda.Na de jöttem én a kicsi lánya és már ki is vittem anyucimat meg Balázskát shopingolni. :lol: :lol: :lol:
(apa addig pihengetett itthon)
Csatlakozom Pintyushoz,nekem is nagyon tetszett ,naygon szép maga az üzlet ,a kínálat is széles,az árak változók ,de szerintem mindenki megtalálja a pénztárcájának megfelelőt.
Amikor mi mentünk akor már azért mocorogtak az emberek de nem volt még tömegnyomor.Na majd holnap.
Jaj olyan jó hogy írtad pinytus hogy ma már kinyitott mert így ma eltudtunk menni,és meg tudtunk nézni mindent rendesen.
Balázs is jól bírta aránylag ,köszönhető a gumicukornak is amit kapott.Meg zászlót meg lufit adtak neki.Így aztán elvolt a fiatalúr mint a befőtt. :lol: :lol:
Andi! Szerintem is érdemes kinéznetek,hátha találtok valamit ami megfelelő lesz a fürdőszobába.
A leendő lakásba mi is veszünk majd ezt-azt. :roll: :roll: :roll:
Pintyus:Vettetek valamit?
Mi csak apróságokat,Balázsnak bodyt a férjem meg is kérdezte nagy csodálkozva hogy a Kikába body :?: :?: :?: :?: :lol: :lol: :lol:
De van külön baby osztály is (de ezt tudod.),meg bambusz tányér
alátétet,meg edény szárítót ,ilyesmiket vettünk.

Panka:
Örülök hogy Emlinek semmi baj a szemével.
Viszont neked sem ártana új ha már nem annyira látsz a régivel.Bár tényleg borzasztó drágák ezek a lencsék.Tudom anyumnak is 100e. körül volt a szemüvege. :(


Andikám:
Szerintem már alszol a tegnapi éjszakai műszakod után. :lol:
Csúcs vagy tényleg.Az egész múlt hetit megnézted?
Én ma reggel néztem a Hal a tortánt hétfő-keddi adást míg Balázs aludt.De csúcs volt Dundika még éjszaka sütötte a gyüm. tortát. :roll:
A mai Vacsora csatát még lehet megnézem mindjárt.

Na pá csajok!

Kép

Kép

Kép
aliza
 
 


Ja elfeljtettem:
Pintyus:
Milyen volt a lakás?Majd írd meg hogy tetszett.
Drukkolok hogy sikerüljön egy megfelelőt találnotok.

Puszó!

Kép

Kép
aliza
 
 


Ja és a frizurádra is kiváncsi vagyok majd tegyél fel képet légyszi.
Jaj nekem is azt mindig mondja a férjem :Nehogy levágasd nagyon rövidre,én meg mindig cukkolom hogy zsír kopaszra nyíratom le. :lol:

Andi:
Látom a skype-on hogy még bevagytok kapcsolva,csak nem Jóban Rosszbant nézed már meg? :wink:

Na most már lépek.

Kép

Kép

Kép
aliza
 
 


Hello lányok,

Most sajnos nem tudok irni, csak azért vagyok itt, mert Anditól szeretném elkérni a burkolójuk telefonszámát és nevét.

Köszike

este megpróbálok irni
puszi mindenkinek

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Sziasztok!

Lányok! Én annyira el vagyok keseredve..... :( Már elég régóta úgy terveztük/tervezzük a férjemmel, hoy 3 babát szeretnénk, mégpedig úgy, hogy az első 2 baba közt kicsi korkülönbség legyen, és nem megyek vissza dolgozni. 3. babát meg akkor, ha sikerül nagyobb lakásba/házba mennünk, de ehhez ugye hitel kell, ahhoz meg vissza kell mennem dolgozni, így a 3. baba később lenne.... tegnap elkezdtem utánajárni, hogyha nem dolgozok 2 baba között, mi jár nekem TGYÁS és GYEd terén. Nálam ez azért érdekes, mert mióta itthon vagyok, lejárt a szerződésem. Határozott idejű volt, és mikor már véglegesítés lett volna, én terhes voltam, ráadásul már táppénzen, így végülis érthető, hogy nem véglegesítettek. Amiatt nem aggódom, hogy visszavesznek-e, mert minden gyeses anyukát vissza szoktak venni, és másnál is így megy ez a véglegesítés, ha közben elmegy szülni, tehát nem nekem szólt ez. Szóval utánanéztem, és mivel nekem most nincs munkaviszonyom, így ha nem dolgozok a 2 baba közt, akkor a másodiknál, nem vagyok jogosult sem TGYÁS-ra, sem GYED-re, csak GYES-re.... :cry: :cry: :cry: Tehát ez a tervünk úgy ahogy van, ugrott.... :( Mert hát persze nem az ellátások miatt szül az ember (ezt már egyszer a fejemhez vágta vki, mikor szóbakerült.... :evil: ), de azért a bruttó 28 ezer Ft-os GYES nem igazán alkalmas 2 gyerkőc nevelésére... :( Szóval már megint ezek a rohadt anyagiak....Azért olyan rossz, hogy az ember egy ilyen nagy döntést is kénytelen teljesen átvariálni a hülye pénz miatt... :cry: Persze, ha a férjem olyan jól keresne, amiből 4 ember normál szinten meg tud élni, akkor egy percet sem gondolkodnék, de sajna nem így van.... :( tehát nagyon valószínű, hogy Pannika 2 éves koráig itthon leszek, utána vissza dolgozni, legalább 1 évre, és kistesó csak utána lesz..... :cry: :cry: :cry:

Bocsi, most csak ennyi, mert Pannika felébredt.

Kép
zsuzska81
 
 


Zsuzska,

Ez ténykeg így van...
Amikor az első lányomat terveztük, még nem alanyi jogon járt a gyed/gyes/családi pótlék, hanem rászorultsági alapon. A gyerek születése előtti naptári évet vizsgáltak(a lányom decemberben született!!, vagyis az előző évet), megnézték a férjem és az én akkori havi bevételemet(mivel mi azért házasodtunk össze, mert gyereket akartunk, a vizsgált évben elméletileg akár nem is ismerhettük egymást...), elosztották 3 felé, és mivel az így kapott összeg kerek 450 Ft-tal(esküszöm, nem túlzok) meghaladta a keretet, az első lányom után nem kaptam se gyedet, se gyest, de még családi pótlékot sem. Mondjuk nem árultak zsákbamacskát, már a teherbe esés előtt tudtuk, mire számítsunk, így világos volt, hogy a szülés után 1 évvel már dolgoznom kell. A gyerek kb. 5 hónapos koráig kaptam a szülésit, utána fizetés nélküli szabadságot kellett kérnem a munkahelyemtől és ezt töltöttem 1 éves koráig, aztán vissza dolgozni( a család anyagi helyzetén annyit tudtunk javítani, hogy egy orvos ismerős a fizetés nélküli alatt táppénzre vett valami mondvacsinált dologgal-na ez jól jött, de 6 hónapon túl ez sem mehetett, mert akkor már rokkantságit kellett volna elindítani).
Hát ez van, ehhez kell alkalmazkodni...
Anélkül, hogy bármilyen rendszer prókátora lennék, de ezek a szociális kedvezmények,a mik most Mo-n vannak a kismamák, anyukák részére, azért elég egyedülállóak Eu-ban(pozitív értelembenértelemben). Az általános az, hogy ha dolgozó nő vagy, a gyerek alig héhány hónaposan megy a bölcsibe, babysitterhez vagy akárhová...
Na, ez nem vigasztalás, csak eszembe jutott.
Mindenesetre sajnos ezek a körülmények is befolyásolják életünk alakulását, ahogy Te is írtad.
pave
 
 


Sziasztok lányok!

Pave,Zsuzska!
Ez a téma engem is érdekel mert mi ősszel szeretnénk próbálkozni kistesóval,de akkor Balázs már betölti a 2 évet és akkor már ugye a gyes jár.A kérdésem az lenne hogy amíg terhes vagyok gyest adnak és amikor megszületik?Akkor is gyest vagy újra gyedet,
Nekem meg van a munkaviszonyom de már olyat is hallottam hogy ha megszületik akkor is gyest adnak,
Erről tudtok valamit?

Zsu:
Nagyon sajnálom de ne keserdj el nagyon.
Egyébként én is gondolkozok néha rajta hogy lehet vissza kéne mennem dolgozni,csak hát most 1 évre,utánna megint jöjjek el?
Nem tudom,mondjuk ha tényleg csak gyest adnak akkor lehet elgondolkodom rajta. :?

Pave:
Igen ebben igazad van hogy Mo-n van szinte csak így hogy 2-3 évig otthon vannak a babákkal,bár már itt is sokan beadják bölcsibe pont ezekért a "magas" :cry: szoc. juttatások miatt.


Megyünk egy kicsit sétálni remélem megússzuk az esőt.
Délután meg jönnek megnézni a lakást.
Drukkoljatok hogy tetszen nekik.
Puszi.

Kép

Kép

Kép
aliza
 
 


Sziasztok!

Anyagiak:sajnos én is nemrég értesültem róla, hogy a 2. baba után nem fogok egy filláért sem kapni, mert van egy új törvény január óta, és az én esetemben nem jár semmi majd.Én is munkanélküliről mentem szülni, előtte táppénzen voltam, előtte pedig lejárt a szerződésem, így kvázi megszűnt a munkaviszonyom.Elég dúrva azért, hogy csak a családi pótlékkot adják a 2. gyerek után, ha csak nem megyek el előtte dolgozni.
És tudom, hogy szinte csak magyarországon van iylen "sok" támogatás, de akkor is pofátlanság!(külföldön tényleg nem kapnak az anyák semmi pénzt a baba után!!)Emili után annyit kapok mint amikor dolgoztam, tesóbaba után meg semmit???!!!Hát ez van. :(

Emili a mai torna után úgy kibukott, hogy észre sem vette, hogy hazaértünk :lol: Levetkőztettem a pelenkázón, majd be az ágyba.Azt sem mondta bakkfitty. :lol: Azóta is durmol(n1 óta)
Ja, a mai rehabos tornán volt egy terápiás kutya is!!!Nagyon aranyos, vmi labrador féle, de elég fáradt volt már szegényke.Be van tanítva, hogy bírja a gyerekkiképzést:D Emili meg is simogatta, de azért annyira nem mert hozzányúlni, mert meg van neki tiltva a nagyszülőknél, és gondolom ezért.De majd legközelebb, állítólag be akarják majd vezetni, hogy lehet menni ilyen terápiára is!Jó lenne!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka:
Kis drága Emilid elfáradt a tornán.
Lehet már írtad,de kihez jártok a Rehabon?

Az oké hogy külföldön nem adnak támogatásta gyerekekre,csak ott nem ennyi a keresetük mint itt nálunk.
Olyan fizetéssel mint ami náluk van,bánná a fene hogy mennyit adnak vagy adnak e egyáltalán .
De hát ez van.

Kép

Kép
aliza
 
 


Sziasztok csjok!

Megjöttem a Klinikáról, hétfőn megyek újra. Szerencsére az NST szuper lett, de az "Áramlás" határeset. Ha ilyen vacak lesz hétfőn is, akkor egyenesen mehetek osztályra megfigyelésre. E van...

Zsuzska, valamit nem értek. Ha határozott idejű volt a munkaviszony miből gondolod, hogy visszavesznek? Ne hari, nem bunkóskodni akarok, de másfél év az bizony nem kevés idő.
Vagy tudod mit ne is idegeskedj emiatt, majd még ráérsz!!!
Amúgy elég 180 nap munkaviszonynak lennie, hogy jogosult legyél a TGYS-re, GYED-re.
Tudom, hogy nem boldogít, de mégsem 1 év.
Mi is 5 évet terveztünk a két gyerkőc között, de nem is álltattak, kerekperec kijelentették, hogy nem tudnak visszavenni (max. a kötelező 1 hónapra).

Sajons a szociális ellátás nagyon nem igazságos, mert mióta alanyi jogon jár a GYES 16 éves kortól minden mocskos cigány kapja, pedig egy napot sem dolgozott érte. Ua. kap, mint pl.én , aki 8 évig dolgoztam Olivér előtt. Szerintem ez felháborító......
Na nem politizálok, most el vagyok szontyolodva.


Tegnap is kiderült a tapétavásárlásnál, hogy havonta 1x rendelnek árut, legközelebb 3 hét múlva + kb. 1 hét a szállítás!!!ÁÁÁÁÁÁÁ!!!
Direkt felhívtam őket, cikkszámot bediktálva, hogy van-e raktáron.
Persze, semmi gond, mehetünk.
Szerencsére a bordürből volt, ahhoz választottunk tapétát. Sikerült is, de végül óriási szerencse, nem?
Az Ikea is szupi volt, lámpát, babaszobába való dolgokat vettünk.

Viszont kisimult az arcom, mert mire hazaértem mit látnak szemeim??? Itt járt a Jézuska és hozta a beígért mosogatógépet!
Ma be is szerelik apósom, alig várom, hogy zümmögjön, bár szeretek mosogatni, inkább az időt sajnálom rá.

A Kikába majd akkor megyek, ha lement a dömping.
Bútorokat láttatok akciósan? Még mindig nincs kétajtós szekrénye Szávának.


Megyek pakolgatok, rajtam van a fészekrakási láz!!!


csók
Andi, ok téged foglak értesíteni Picuri születéséről. :wink:



Sziasztok!

Alíz!
Jajj, Alíz ismét hülye voltam, negyed 4ig neteztem. Változatosság kedvéért a Vacsoracsaták és a Hal a tortán után A Kiválasztottból nézegettem, tv-ben még sosem néztem. És leragadtam előtte, alvás helyett, :roll: :roll: :roll: pedig annyira nem is nagy szám szerintem, bűvésztrükkökről van szó semmi másról.
Örülök, hogy Neked is bejött a Kika és anyukádat is ki tudtad vinni. Mondtam én is a férjemnek, hogy bodykat vettél a Kikában, ő is nézett egy nagyot akárcsak a Te férjed. :lol: Férfiak. :lol: :lol: :lol:
Valószínűleg én is megejtek egy Kika-kiruccanást minél előbb. :wink:

Zsuzska!
Drága, szerinted én miért adtam Bencémet bölcsibe 2 évesen? Miért mentem vissza dolgozni a 2 gyerek közt? Miért megy Dorka is bölcsibe 2 évesen? Rohadt anyagiak miatt , sajnos. :roll: :roll: :roll: Mert ugye alapgyed-ből és a "hatalmas "gyes összegéből 2 gyereket nehézkes ellátni.
Persze nézhetjük a másik oldalát is hogy mindenkinek adott hogy minél hamarabb visszamenjen dolgozni és keressen "normálisan", mint külföldön. Mert valóban Pavenak igaza van Mo.-on van meg ez a luxus (ezt azért ne szó szerint értsétek, mert én sem annak tartom)hogy 3 évig az anyuka vagy akár apuka is otthon lehet a gyerekével. Kérdés meg tud-e élni, mert az állam anyagilag nem támogatja, csak a lehetőséget kinálja fel a választásra. Külföldön még ez a választási lehetőség sincs meg, legvégső esetben fél évet lehet a gyerekkel az anyuka, de külföldre ment munkatásraim közül van amelyik 6 hetet , van amelyik 3 hónapot tudott a gyerekkel lenni, aztán irány vissza melózni, ha nem akarta hogy lapátra kerüljön. :roll: :roll: Elkeserítő szerintem. Ha nem termel az ember valamelyik államnak lehuzhatja a rolót. :evil:
Ugyhogy szép családbarát tervek ide vagy oda.... a valóság sajnos sokszor teljesen más. :( :( :(

Pintyus!
Jöhet a kép!!!!

Anita!
Remélem sikerrel járnak a burkolónknál az ismerőseid vagy rokonaid. Burkolás mellett bontást, festést, vizes munkálatokat, ajtók berakását is vállalja. Polihisztor a fickó és végtelenül rendes, megbízható, mindamellett hogy szép a munkája is. :wink:
Mondtad ezt a törölközőszárítós radiátort Te is mikor beszéltünk, Nektek emellett lesz más fűtésetek is a fürdőszobában????
Teljesen nem tudjuk mit csináljunk. :roll:

Lányok!!!!
Lenne egy kérdésem: :oops:
Fürdőszobába nem kapunk falra szerelhető fűtőtestet. (sajnos nemcsak a Praktikerben nincs, de máshol sem, Praktiker legalább bevallotta h csak télen árulják, bár ez is abszurd,,, na de mindegy)Helyette a törölközőszárítós falra szerelhető radiátort ajánlottak, ami hozzá vehető patronnal működtethető.De csak fűtéskiegészítésre ajánlották, mert meleget igazán nem csinál. Fűtéskiegészités nem kell ha még fűtésünk sincs a fürdőszobában. Van valakinek ilyen törölközőszárítós falra szerelhető radiátora? És ha igen, mekkora hőt lehet vele összehozni?????
Csak kellene valami nekünk is mégiscsak, még ha ritkán is használnánk (fűtési szezon kezdete előtt , esetleg szezon vége után hidegebb napokon, na és ha betegek a gyerekek)

Kép
Kép
bendor
 
 


Olimami!

De jó ... Jézuskád szuper ajándékot vitt, holott nincs is karácsony. :lol: Isten tartsa meg jó szokását. :lol: :lol:
Tényleg szerencsétek volt a tapétával.A babaszoba is alakul, ugyhogy most dolgozhat benned az adrenalin. :lol:
Na reméljük minden okés lesz Veletek hétfőn, és mégsem kell osztályra menned. Szorítok mindenesetre!
Amint kibújt vagy kibujtatták :lol: a lányodat hozhatod a hírét!!!! Várni fogom!!!!! :wink:
Ááááááá... úgy szar a rendszer ahogy van. Etnikum él és virul és szaporodik kedvére, meló nuku, piára telik. Aki meg adózik nyakra főre, gürizik látástól Mikulásig az épphogycsak megél, és el kell gondolkodnia mikor milyen körülmények között vállalhat gyereket, csűri csavarja az anyagiakat hogy jusson előre valamicskét. Kiábrándító. (Na jó persze vannak kivételek az etnikumnál is ,igaz kevés :lol: a magyaroknál pedig szintén , akik lusták dolgozni)
Jobb téma: hozz majd képeket Olivérről, a pocidról, kertecskédről, Száva szobájáról.... soroljam??? :lol: :oops: Szívesen felteszem ide Neked. :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Bendor,
Hát én még életemben ilyet nem hallottam, mint ez a falra szerelhető izé..., ami fűt is , meg nem is, meg partonja van..
Nálunk két fürdőszoba van, mindegyik falán van egy-szerintem-törölköző szárító, amire fel lehet akasztani a cuccot, értelemszerűen melegít is, olyan szabályzó gomb van rajta, mint egy normél radiátoron, tehát ha így nézem, akkor radiátor. Mivel a két fürdőben padlófűtés is van, ez a radiátor/szárító értelemszerűen plussz meleget ad, bár most, hogy kikapcsoltuk a padlófűtést, csak a normál radiátorok mennek még(ha mennek), és ilyenkor itt sokat jelent.
De azt hiszem, nálatok központi fűtés van, nem? Akkor hogyan lehet ezt attól függetlenül működtetni? Csak a patronos variáció marad, vagy rosszul gondolom?
pave
 
 


Lányok!

Bocsi, nem panaszkodni akartam, csak kibukott belőlem... :oops: Tudom én, hogy senkinek nem fenékig tejfel, és nem én vagyok az egyetlen. meg azt is, hogy külföndön nincs gyes.gyed, csak hát ott azért sokan meg tudnak élni az apuka fizetéséből... :roll: Ami itthon sztem kevés családról mondható el...

Alíz! Szerintem jár Neked GYedis, Tgyás is, ha él a munkaviszonyod, csak azt nem tudom, mi az alapja... De inkább járj utána, mert nem vagyok nagy tudora ezeknek a TB dolgoknak... :wink:

Olimami! Nem veszem kötözködésnek! :wink: Igazából biztora nem vehetem, hogy visszavesznek, hanem mondjuk majdnem biztos, ez a pontos kifejezés. Persze mindez akkor érvényes, ha túl nagy változások nem lesznek addig a bankban. hasonló helyzetben lévő anyukákat eddig mindig visszavették, és a főnököm csak annyit mondott, hogy azért nem véglegesítenek, mert évekig odaleszek, ilyenkor nem szoktak, amúgy visszavárnak. Amúgy nálunk annyira cserélődnek az emberek, hogy mikor fél évig már táppénzen voltam, a fele osztály kicserélődött. Meg amúgy is gyakoriak az átszervezések a bankban, az is lehet, más területre tudnak visszavenni, stb. Amúgy meg legvégső esetben keresek mást, úgyis idejében be kell majd jelenteni, ha vissza akarok menni....


na, már így is túlragoztam, és bocsi a kiakadásomért, tudom, hogy másnak sem könnyebb, csak most nagyot koppantam.... :( ne haragudjatok!

Kép
zsuzska81
 
 


Bendor,
még valami: voltam olyan hotelben, ahol légkondi volt a fűtés, tehát nem volt fűtőtest(és befúvó sem) a füdőszobában, de fel volt szerelve ilyen törölköző szárító(mivel wellness hotel volt), azért, hogy ezen szárítsák a törölközőket. Ti is ilyet kerstek? Ez baromi meleget nem adott, de nem is ez volt a funkciója. Amúgy én is laktam panelban, sztem a fürdőszoba elvan fűtés nélkül is, a falak jól leadjáka hőt(ez egyéni vélemény)
pave
 
 


helloka!!!

Megjöttünk a fodrásztól, itt van Éva is!!! Rá vettem egy poci képre is!!!

Ne ijedjetek meg, nagy lett a változás!!

Évának is színes lett a haja!!! Ő csak festett, de szerintem még nem láttátok ilyen csinosan!!

Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Aliza!
Igen, külföldön magasabb a fizetés, viszont ott mindenért fizetni is kell pl, szülésért, orvosnál,és még az óboda is pl. Németo.-ban 300 euró/hó!!!!Szóval ők sincsenennek sokkal előrébb ilyen téren. :?
Ja, Szabó doktornőhöz járunk.

Andi!
Nekünk olyan van a fürdőben, és elég meleget csinál, de ami nt láttam nektem elég kicsi a fürdőtök, szerin tem azt bármelyik radiátor befűti, nem kell nagyot venni belőle.

Emilike jót aludt, majd bezabált egy 250g-os üveges kaját!:)Desszertnek meg az ajakápolómat! :twisted:
Én meg megfáztam tegnap, most fáj a torkom, és fiolyik az orrom.

Na megyek, mert szétszedi a házat! :twisted:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Hűű, de csinosak a kismamik!!!!!Gratulálok! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 



Sziasztok!!!

Panka: mi is voltunk ma rehabon, 11.30ra, Tündike és kifáradt a tornán, ezért még most is alszik,( Bár nála ez amúgy is így van :wink: )
Vérvétel: sajnos nem tudták sok vért venni, mert nem jött, de amit levettek, az tökéletes. Már jobban is van, csak a betegség csinálta ezt vele.

Zsu: ez szomorú :( és bosszantó :evil: !!! No comment...
Egy biztos: ha elhatároztatok magatokat, hogy 3 baba, akkor így is lesz, csak más elosztásban :!: :!: :!: Fel a fejjel, nem tehetünk sok mindent, jogszabály, blábláblá...

Pintyus: milyen a ház?

Andi: nappal hogy bírod ennyi alvással? :shock:

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Olimami! jaj, remélem, nem kell befeküdnöd! :wink: Mosogatógéphez gratula! Na, és SZáva szobája is alakul, szuper!

Andi! Én ilyen törölközőszárítókat nem ismerem... De nem kell Nektek nagy radiátor, nem? Gondolom, Nálatok is a szbvány panel fürdőszoba van, ami elég kicsi. Nekün nincs is benne radiátor, csak két fűtéscső megy, amik kb. olyan vastagok, mint a karom, de pont elég, ennél melegebb nem is kéne. Vagy a Ti fürdőszobátok nagyobb?

Kép
zsuzska81
 
 



Csajok, nagyon csinik vagytok, és nagyon pocakosak :wink: :lol:

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Panka ! Emili aranyos lehetett a kutyával, hogy tudja, mit szabad és mit nem! Desszertnek ajakápoló???? :? le is nyelte??? :roll:

Éva, Zita! De csinik vagytok, és a frizurák is szépek!!! :D

Olgi! De jó, hogy jó lett Tündike vérképe! Őt is megkínozták??? :cry: Rehabra most már járnotok kell, vagy egyszeri alkalom?

Kép
zsuzska81
 
 



Zsu: tornázunk itthon, legközelebb juni.4 megyünk.

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 



Ez jóóó


Gondoljatok csak bele, 1990(1980!) előtt születettek, azaz MI, kész csoda, hogy életben maradtunk. Nekünk még nem volt gyerekülésünk az autóban,sőt még biztonsági öv se nagyon, viszont bizton tudhattuk,hogy a gyerekágyak
festékében akadt bőven ólom.A gyógyszeres és vegyszeres üvegek könnyedén nyithatóak
voltak,nem volt semmi furfangos védelemmel ellátva, de még a fiókok és ajtók sem voltak felszerelve biztonsági nyitóval, és mikor bicajozni mentünk, nemhogy könyökvédőnk és sisakunk nem volt, de még rendes biciklink sem.Egész nap kint voltunk, a szüleink pedig csak sejtették, hogy élünk
és megvagyunk, hiszen még Matáv telefon se nagyon volt, nemhogy
mobil.Nyáron a derékig érő fűben és közeli kiserdőkben játszottunk, mégsem lettünk kiütésesek és nem tört ránk allergiás roham.Nem tudtuk mi az a pollen, és a parlagfűről azt hittük, hogy a sárkányfű, egyenes ági rokona.Ha elestünk, megsérültünk, eltört valamelyik végtagunk, vagy
csak szimplán betört a fejünk, senkit nem pereltek be ezért.Étkezési szokásaink Schobert Norbi mércéjével mérve nap mint nap tartalmazták a halálos dózis többszörösét, de még egy
MCdonaldson edződött átlagos amerikai elhízott kisgyerek is helyből nyomna egy hátra szaltót attól, amit mi leküldtünk kaja címszóval. Gondoljunk a zsíroskenyérre,a kolbászra, a disznósajtra (ki tudja mit tettek bele), az iskolai menzára (ki tudja mit NEM tettek bele) és mégis itt vagyunk. A kakaóban nem volt A,B,C,D és E vitamin, viszont "bedeko"-nak hívták és már ez is elég volt a boldogságunkhoz. Szobi szörpöt ittunk, ami hírből sem ismerte az édesítőszert, viszont tömény cukorból készült. A limonádét még magunknak kevertük és mosatlanul ettük a fáról a gyakran éretlen gyümölcsöt,a WC pereme alatt pedig a baktériumok ezreinek a kolóniái telepedtek meg a még háborítatlan nyugalomban,a pre Domestos korban.
Ezek voltunk mi.
Hősök?
Talán.
Hősei egy letűnt kornak, amelyen a mostani fiatalok értetlenül mosolyogna

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

szánom bánom hogy nem írtam, de azért olvasgatok :oops:
néha nagyon pörög a topik és nem tudom követni :oops:

Még nem szültem, dokinéni szerint a kiírt idő előtt nem is valószínű.
Jól érzem magam, nem teher a kismamiság így a végén sem :)

Láttam szép képeket gyerkőcökről!! :D
Pocakokról! :D
És frizuráról! :D
Fürdőszobáról! :D

lillaoh ha olvasol még én szívesen segítek!
Én is pco-val küzdöttem, igaz jó nőgyógyászt nem találtam de elsősorban endokrinológusnak kell kezelnie a dolgot, ha úgy minden rendben akkor jöhet a nőgyógyászat!
Priviben is szívesen válaszolok ha gondolod!
http://www.pco-szindroma.hu/ itt egy honlap amin sok infót megtalálsz!!! Sok sikert!

Mindenkinek kellemes napokat,nevetős egészséges babákat!
Vendég
 


Sziasztok!

Húú, sokat irtatok délután óta, próbálok mindenre reagálni.
Szóval:
Fürdőszobánk elég törpe 160cmx160cm-es. Nagy radiátor egyáltalán nem kell bele, sőt eddig kicsi sem volt, csak a fürdőszobaajtó fölött egy fűtőtest.(Zsu, nálunk fűtéscső sincs a fürdőben) Ritkán használtuk ezt is, de azért néha kellett , nem is a felnőtteknek, hanem inkább a gyerkőcöknél. De ez már egy matuzsálem , a bekapcsolója is le van törve, ugyhogy semmiképp nem akarjuk visszatenni.A régihez hasonló hősugárzót vagy valami meleget adó valamit akartunk a falra szerelni, de ez úgy néz ki nem fog menni, mivel nem kapunk. A törölközőszáritós radiátort ajánlották helyette, de nem is helyette, mert az inkább csak száritásra jó -- ezt mondta az eladó. Ezért is kérdeztelek Benneteket hogy szerintetek ez ad-e valami plusz hőt vagy csak éppen nem hidegek a csövei. Kérdeztük a boltban ha nekünk semmi ehhez szükséges dolog nincs a fürdőszobában eredetileg akkor is be lehetne-e szerelni ezt a törölközőszárítós radiátort. Azt mondták igen, egy patront kell venni hozzá (kb ugyanannyiba kerül mint maga a radiátortest... igy kb . összesen 30 ezer lenne :roll: ), de azt hittük olcsőbban is megúszhatjuk, ezért is vacilálunk és kérdezgettelek Benneteket. :oops: Na most aztán kiveséztem ezt a témát.... :lol: , bocsiiiiiiii.

Pintyus!Évi!
Nagyon csinik vagytok mindketten, szuper a hajatok is nagyon!!!!!
Én Évivel még csak 1x találkoztam itt nálunk a talin, akkor is csini volt ő Pintyuska, nem is értem miről beszélsz hogy igy még nem láttuk. :P
Huuuu és szépen nő a pocitok is, kerekednek a babaházikók!!!! :P

Olgi!
Örülök, hogy rendben a vérvétel eredménye. illetve hogy a lányod rendben van. Élvezi a tornáztatást Tündike? Vagy nem igazán? Biztos megszokja ha gyakran tornáztatva van és napról napra könnyebben fog menni ha esetleg még most nyűgösen is menne a dolog.
Köhögése? Remélem múlóban van.
Változó hogy mennyire bírom az éjszakázást, van mikor alig , van mikor meg egész jól. Szerintem a biológiai órámat sikerült a drága lányomnak megdolgoznia az utóbbi másfél évben az éjfél utáni elalvásaival. Csak ő azóta valamennyire rendeződött, én meg így
maradtam. :lol: :lol: :lol:

7kincs!
Örülök, hogy jelentkeztél, és hogy minden oké Veletek.
Már tényleg nem sok időd van hátra a nagy napig még ha hamarabb nem is akar kibújni a kisbabád. Izgis napok már ezek, ugye????????????,
Könnyű és komplikációmentes szülést Neked, egészséges babát kívánok!!! És majd jelentkezz a nagy nap után is ha gépközelbe kerülsz. Visszavárunk. :wink:

Panka!
De jó, hogy a kislányod mozgása látszik rendeződni, ez nagyon jó hír.
Édes lehetett a kutyussal a rehabon. Ha meg gyakrabban ott lesz a kutyi biztos össze is barátkoznak. :wink: Gyerekek mindenre nyitottak, állatokat is szeretik alapból, míg nem lesz rossz élményük velük kapcsolatban. Remélhetőleg Emilinek is csak pozitív élményekei lesznek.

Kép
Kép
bendor
 
 


Olgi!
Ja..... Te nem is azt kérdezted az éjszakázást hogy bírom, :lol: :lol: hanem a másnapokat hogyan élem át. Na ez is változó, de általában ébredés utáni 1-2 óra a húzós, aztán lassan azért magamhoz térek. Lányom segít: valamelyik nap 4 óra alvás után másnap kanapén ülve , magamba roskadva kókadoztam, erre jött Dorka és fejbevágott Bence egyetlen puskájával. Gondolhatjátok, egyből magamhoz tértem, de azért nem örülnék ha ezt rendszeresítené. Puska el is van dugva azóta. :lol: :P :twisted:

Kép
Kép
bendor
 
 


Panka!

Születésünk pillanatában egy nevet is kapunk,
Beleszólni nem tudunk, csak arra hallgatunk.
Egy életen át viseljük, és vele élünk,
Megszokjuk, megtetszik és csak erre értünk.
Kevésbé fontosnak érezzük, mint a születésünk,
Pedig velünk együtt születik meg a nevünk.
Kép Kép

Kép
Kép
bendor
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: