Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kanga mama!

Megkaptam én is a képeket, csudahelyes a kis Ivett, és tényleg jó nagy haja van! :)

Erzsó!
Szerintem se foglalkozz a gyerekorvossal, a lényeg, hogy hízott, akármennyit is, és nem fogyott. Egyáltalán nem tűnik alultápláltnak, és hát nézze meg az egész családot, vajon ő mitől lenne vasgyúró, ha senki sem az?! :) Viszont elég gáz, hogy így stresszel ezzel! :? Erre mondják, hogy ezért van két fülünk... :D

Tencsi!
A te gyerkőceid is csudahelyesek, Domcsinak az utolsó képen az a mosolya, hát, nagyon kis csibész! :)

Ovi: egyelőre sírás van ezerrel, alszik ott, de hamar felébred, és akkor nagyon sír utánam... :? Ma elfelejtettem otthagyni a cumiját, hát jött is a telefon, rohantam is vissza, mert most még jobban kötődik ott hozzá! Itthon csak alváshoz kell, de ott az vígasztalja. Egyelőre... Merthogy a nyuszi "elviszi", ebből most nem engedek, lesz pár zűrös éjjelünk, de muszáj, én már nagyon feleslegesnek tartom!

Tegnap voltam védőnőnél, eddig 6.5 kg-t híztam. Most meg alacsony a vérnyomásom, Violával viszont magas volt! :shock:
Amúgy minden okés, vércukor-terhelés is megvolt a héten.
Monee! Erre majd készülj fel lekileg, én délig voltam étlen-szomjan, annyian voltak a laborban, és hát ugye a Megyeiben nem csak kismamák vannak, de szerintem felháborító, hogy nem veszik őket előre, legalábbis azt, aki cukorterhelésre jön! :evil: Nekem így megváltás volt a cukros víz, de ugye utána se lehet még enni. Én fél 9-re értem oda, 10 előtt kerültem be, akkor ittam ugye a lötyit, és rá két órára kell ugye visszamenni a köv. vérvételre. És csak utána lehet enni! Talán korábban érdemes menni, de én ugye az ovi miatt nem akartam, akkor nagyon korán kellett volna Violának is felkelnie. :(

Üdv. Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Tencsi, Jevi, nektek is köszönjük a dícséretet.

Lányok, van valami ötletetek? Már többeket kérdeztem, elkentem egy egész doboz Sudocremet és egy fél (nagy) tubus neogranormont, de még mindig piros a kis popsikája, állítólag az antibiotikumos kezeléstől van, amit még a kórházban kapott, de hát lassan ennek már helyre kéne jönni, nem? Lehet, hogy csak én vagyok türelmetlen? 2-3 óránként tisztába teszem és vastagon kenem a kis popsikáját, de még eddig nem sok javulást látok. :cry:
kanga_mama
 
 


Sziasztok!

Kanga!

Sajnálom, hogy piros a popsi! Én Petinél jobban csíptem a Bepanthent, az nem szárít, jó zsíros krém, általában egy éjjel rendbe tette a popót! Azt nem tudom, hogy ilyen kicsi babánál lehet e használni, de gondolom igen.Mi jelenleg csak agyógyszertári koleszterines popsikrémet használjuk, amit az orvos ír fel, de ugye nem is kaptunk antibiot!
Mikor Petinek jött a foga,véres volt a feneke, annyira kipirosodott. Az egyik orvos ismerősünk mondta, hogy felváltva használjam a bepanthent és a sudocremet a pelenkázások során.Egyszer egyik, egyszer másikat. Próbáld meg, hátha segít, remélem segít majd!
Képet én is köszi, nagyon szép kislány! :)

Tencsi!

Gyönyörűek az ikreid! És a végén az a csibészes mosoly! :D :D :D

Jevi!

A Klinikán legalább előre veszik a cukorterheléses kismamákat! Sajnálom, hogy ennyit kellett várnod! :(

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 

 
 

Sziasztok!

Tegnap akartam már írni, de az én agyamat is felhúzták nagyon. :?

Szóval az a helyzet, hogy a 14 hetes korig elvégezhető, egyébként nálunk teljesen ingyenes kombinált tesztet "elfelejtette" ajánlani Borsay doki. Illetve ez így nem igaz, annyit mondott, hogy oké, maga fiatal, úgysem kell. Én meg nem erősködtem, gondoltam tényleg nem kell, de Rambóka addig-addig beszélt nekem, meg a szeptemberi topikon is írták többen hogy mennek, hogy tegnap majd utolsó pillanatban végül sikerült elintéznem hogy mehessek. B@sszus, hogy mennyire nincsenek képben a kórházi emberek egymás működésével, a szabályokkal kapcsolatban! Tegnap asszem úgy 10 különböző helyre való telefonálás UTÁN vált világossá számomra, hogy most mi lesz, hová kell mennem, mit kell vinni, stb. :evil: Nah, ezen azért elég erősen eldurrant az agyam...
Szóval holnap minden rosszra (már ami az egészségügyet illeti) felvértezve megyek a Klinikára vért vetetni és UHra. Kíváncsi leszek hogy majd mennyit kell várni.

Jevi!

Tök nagy bukóság ez hogy így van a cukor terhelés. :(
Köszi hogy szóltál, akkor én asszem korán reggel fogok majd menni, akkor talán nem lesznek olyan sokan...

Igen, én is 26-án megyek legközelebb. :wink:
Kapom majd a beutalót a 18 hetes Uhra. :D 2 hét múlva meg AFP. :lol:

Tencsi!

Jaj, nagyon aranyosak az ikrek! :D
Nekem a motoros kép tetszik a legjobban. :D
Örülök hogy jól vagytok! És nem csodálom hogy mindenhová rohannod kell két pici gyerek mellett...

Viki!

Hehe, most nézem a vonalzód, Eszti ma 1 hónapos. :D

Kanga!

Rambóka kisfiának (szerintem vele nem találkoztál itt, régebben írt ide) nem olyan rég szintén ilyen véresre marta a bőrét a kaki valami betegség után. Szegénykémnek már egyik krém sem használt, sőt az sem hogy pelus nélkül töltötte a nappalokat hogy szellőzzön. :? Rambóka anyukája gondolván hogy baj nem lehet belőle, az Aloe Vera növény nevdével (levél félbevágva, lé ráken) kente be a popit és szinte egy-két nap alatt teljesen meggyógyult.
Kap a kiscsaj valami bélrendszert rendbe rakó készítményt, Normaflore pl.? Lehet hogy az is segítene az antibiotikus után rendbetenni a pocót.

Erzsó!

Csak az előttem szólókat tudom idézni.
A fürdős képen kifejezetten jó kis babapocakja van Alíznak! :D

Tegnap csináltunk egy fényképet rólam, ha Norbi lekicsinyíti és visszaküldi, felrakom. Ez első normális terhes képem. :D

Ma szép időt mutatott a barométer. Remélem nem téved! :D
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Talán a régiek még emlékeznek rám. Csak azért jöttem, hogy gratuláljak egy-két számomra meglepő hírhez :) Néha benézek, és követem a dolgok folyását ;)

Monee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GRATULA A POCAKLAKÓDHOZ :) :) :) Emlékszem, anno még mikor ott laktam 8 év múlvát rebesgettél... most meg :o Ez tök jó! Szorítok, hogy minden rendben menjen ;)

Jevi!
A te pocaklakódat már régebben észrevettem, de neked is csak most gratulálok :) Emlékszem akkoriban nem alakultak túl jól a dolgaid, de örömmel látom, hogy egyenesbe került az életed :)

Viki!
Neked pedig nagyon sok boldogságot kívánok a kislányodhoz is :) Komolyan, öröm ide benézni :D

Bocsi, azoktól, akikhez nem szóltam, de őket ismertem régebbről :oops:
Puszi mindenkinek :)
Vendég
 


Szia Gira! :D

Valaki nem rég említette hogy látta valamelyik fórumban hogy jön a következő babucid! Én is gratulálok Nektek! :lol:
Csak pár héttel fog előbb születni mint a mienk. :wink: Remélem Szegeden jól érzed magad! :D Puszi, írj gyakrabban hozzánk!

És akkor itt a kép:
Kép

(Hehe, így jobban megnézve, csak én látom terhesnek rajta magam. Azért higyjétek el, van ott pocak is. :D)

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Monee!

Szép kis poci! :wink:
Nem, csak holnap lesz 1 hónapos! (7.-én született, igaz, most a szökőnap miatt lehet mégis ma???????? :roll: )

Gira!

Köszi, Neked is gratula az újabb pocakbébihez! Jó egészséget és gondtalan pocakosodást kívánok!

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Gira!
Örülök, hogy jelentkeztél, és nagy gratula az újabb pocaklakóhoz! :D
Igen, szerencsére minden rendeződött az életemben! :) Kop-kop... :wink:

Monee!
Én látom a pocit, és nagyon kis helyes :wink:
Nem tudom, milyen vizsgálat ez, amit írsz, az nekem is fura volt, hogy csak 16 hetesen volt az első vérvételem!

Kanga mama!
Remélem hamar megoldódik ez a popsi dolog, nekem a Sudo krém mindig bevált, de sosem volt ilyen durva.

Viki!
Már akartam kérdezni, hogy van/volt segítséged az első hetekben? A második után tényleg sokkal durvábbak a méhösszehúzódások?

jó pocsék idő van... :?
Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Lányok, köszönöm a tanácsokat. Ma voltunk tanácsadáson, Ivett 3200 gramm, a hosszát most még nem mérték, hiszen még csak ma 2 hetes. A popsikáját pedig lila ecsetelővel kell kenegetnünk. Állítólag ez tök jó, csak vigyázni kell vele, mert fog. Hát a kezemen már tapasztaltam, amikor tévedésből ennek az üvegcsének csavartam le a kupakját.

Monee, helyes kis pocid van. :lol: :lol:
kanga_mama
 
 


Jevi!

Igen, férjem itthon van még, csak jövő csütörtökön megy vissza dolgozni!
És a másik is igen, sokkal sokkal durvábbak a méhösszehúzódások a szoptatás alatt (doki is azt mondta, a 2.-ik, 3.-ik szülésnél a legrosszabbak)! Én azt hittem sírva fakadok, vagy falat kaparok a kórházban :shock: mikor Eszti elkezdett cicizni. És az a legrosszabb az egészben, hogy nem tudod előre, meddig tart majd. A szülési fájdalom az okés, mert mikor megszületik a baba,vége van,de ez a szopi alatti fájdalom, ez nagyon gáz.

Kanga mama!

Remélem a lila ecsetelő segíteni fog!

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Én sajna még nem várok babát, mi inkább babóért küzdünk.
Ismeri valaki dr. Tóth Tamás orvost, az édesanyák úti klinikán rendel. Másfél hét múlva lesz a laparoszkópiás műtétem, és ő fogja végezni.

Köszi előre is a segítséget..

Szilvi
szilvia80
 
 


Sziasztok!

Megint rossz éjszakánk volt, de most legalább Peti aludt. Esztinek viszont nagyon fájt a pocija, bármit csináltam vele, nem volt jó, csak ha a vállamra fektettem és sétáltam vele, akkor volt csendben, de akkor is többször összegörnyedt és sírt nagyon. Még espumisan cseppeket is adtam neki, de az is csak reggelre használt,mert egy akkora nagy adagot kakilt és olyan hangosan fél 7 körül, hogy szerintem még a szomszéd is hallotta. :oops:

Rendeltem Petinek egy öltönyt a Quellétől! Biztos tök édes lesz benne.Nem igazán szeretem az ilyen cuccokat, de az öcsémnek lesz esküvője a nyáron, és oda azért fel kéne húznia valamit, és ez nagyon kis cuki szerintem. Az oviba meg ünneplőnek jó lesz a naci, meg az ing. :lol:

Szilvia80!

Én nem ismerem Tóth Tamást, egy barátnőm szült nála, asszem meg volt elégedve, de nem tudok bővebben semmit róla! Drukk, hogy a műtéttel minden rendben menjen!

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Szilvi!

Üdv. itt! Sajna én nem ismerem a dokidat.
Ha nem bántalak meg, megkérdezhetem hogy miért lesz laparod?

Jevi!

Hát ez az amitől most is az idegbaj kerülget, pedig eddig tök nyugodt voltam.
Van egy úgynevezett kombinált teszt, ami sokkal nagyobb biztonsággal szűri a Down kórt, mint az AFP. Ez úgy néz ki, hogy a 11.-13. hét között van egy UH és egy vérvétel, ahol néznek X dolgot. Aztán utána a 16. héten az AFPvel együtt összenézik a dolgokat és ebből jön ki egy szám hogy mennyi az esélye a Down kórnak.
Ezt a vizsgálatot Budapesten csillagászati összegekért végzik és nagyon sokan el is mennek rá, mert a dokik ajánlják. Nálunk (meg asszem Szegeden és Debrecenben) miután oktatókórház mindkét intézmény, teljesen ingyen és bérmentve elvégzik mindenkinek. Nem kell hogy legyen örökletes betegség a családban, nem kell hogy baj legyen a 12 hetes UH-n, odamész és megcsinálják. DE! KÖZEL-TÁVOL A KÖRNYEZETEMBEN NEM HALLOTTAM MÉG SENKIT (kivéve Rambóka) AKINEK A DOKIJA EZT AJÁNLOTTA VOLNA!
És mit mond a doki hogyha valami baja van mégis a babának?! Bocs, tévedtem?! Lehetett volna más vizsgálatra is menni...
Fúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú.................... :evil: :evil: :evil:

A saját esetemben meg azért mérgelődök, mert lehet hogy semmi értelme nem lesz elmenni ma vérvételre és UHra, mert lehet hogy nagyobb már a baba és nem férünk bele a 11-13 hétbe.
Elvileg ugye a betöltött hetek alapján számolunk, ami szép is, és ami alapján ma még 13 hetesek vagyunk, de vasárnap fogjuk a 14 hetet tölteni. Én abban reménykedek hogy az UH után ha akkora már a baba, akkor inkább nem fogják levenni a vért ha nem garantálható hogy nem ad fals eredményt a teszt. Akkor nem sok értelme van már ennek a vizsgálatnak ha hülye eredményt kapunk és utána tényleg elkezdhetünk rettegni hogy a kicsinek valami baja van. Ez miatt azért inkább nem mennék magzatvízvételre. :evil:

Ennyit rólam. Ma szaladjon messzire a világ előlem!
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Monee!
Hát köszi, no comment...
De nem ér annyit, hogy felidegesítsd magad!

Ma én is jól felhúztam magam. Voltam a kötelező fogászati vizsgálaton, most egy új dokinál, nagyon szimpatikus. Eddig kb. 10 éve jártam mindig ugyanahhoz, tömögette szépen a fogaimat, jó kis pénzért, aztán azt hittem, minden okés, erre szinte az összes tömés alatt romlás van, mindet ki kell cserélni. Erről persze nem az előző orvosom tehet, de egy éve voltam nála utoljára, tuti nem egy év alatt romlott el hirtelen az összes fogam! :evil: Meg is mutatta most őket egy tükörrel, szóval én is láttam a saját szememmel. Amúgy többek közt azért váltottam, mert nagyon sok pénzt kért már el az előző dokim! :? Totál kiborultam! :(

Aztán mentem ma ebéd után Violáért az oviba, pénteken gondoltam előbb hazahozom mindig, hát az én lányom teljesen megzakkant, alig tudtunk hazajönni, elrohant mellőlem, a forgalmas úton, cipeltetni akarta magát, és leült a földre, hogy ő onnan nem mozdul. Már az oviban üvöltözött, egyszerűen nem tudom, mi baja! :shock: Persze fáradt, többet nem is hozom el ebéd után, csak hát apja is ilyenkor hazaér délre, mondta, ne aludjon ott, persze férjecském most kertészetbe ment, én meg itt vagyok Violával, aki ugye itthon nem alszik, de álmos! :x Nagggyon elegem van ma nekem is!

Bocsi hogy csak panaszkodok... :oops:

Viki!
Hát ezt hallottam én is, jó neked, hogy férjed ilyen sokáig tud veletek maradni! Nálunk örülhetek, ha egy hétre elengedik! :(

Mennem kell, üvöltés van, szebb hétvégét Nektek: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Asszem vége a jó világnak :( mármint ami a nem féltékenységet illeti :(
Peti reggel közölte, hogy menjünk sétálni.Ez mind oké, de hozzátette, hogy Eszti babát hagyjuk itthon, megvár. :(
Este meg egyedül maradtam a kettővel, és fürdettem az Esztit. a kiskádat a földre szoktam tenni, és letérdelek, úgy fürdetem a babát. megcsinlátam a vizet, kimentem Esztiért, mire visszamentem, Peti fél lábbal a kiskád vízben áll szandálostul, zoknistul, nadrágostul :? Kérdeztem, hogy miért lépett bele,nem mondott semmit, csak elkezdett sírni, mikor levettem róla a vizes cuccokat. Este beszélek anyuval telefonon, neki is elmesélte Peti mit csinált, anyu megkérdezte, hogy miért csinálta, erre meg azt mondta anyunak, hogy "azért, hogy anya mérges legyen" Szegény biztos érzi, hogy kevesebb idő jut rá, és mindenképpen ki akarja erőszakolni a figyelmemet, még akkor is, ha csak úgy megy, hogy mérges leszek rá :( Gondoltam, hogy lesz ilyen, de akkor is annyira rossz érzésem lett, mikor anyunak ezt megmondta. :cry:

Lányok: rohadtul fáj a fejem, de nagyon erősen, szinte ki akar esni a bal szemem :( persze éjjel is alig aludtam, de ez szerintem az eső miatt van!

Jevi!

5 nap mindenképpen jár a férjednek a baba születésekor, ezt ugye tudod! Fogorvos :(

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Csak bekukk, mert régen írtam már.
Velünk minden a legnagyobb rendben, a pocak kerekedik, és amúgy is teljesen jól vagyok. Illetve nem is, vasárnap óta fáj a torkom, de ma megyek a homeopatikába és szerzek rá gyóccert. :)

Viki!

A kendős kép nagyon jó! :)
Leírod majd hogy milyenek a tapasztalataid vele?
Féltékenység. :( Biztos Neked nagyon rossz, remélem sikerül hamar felülkerekedni rajta.

Jevi!

Levették végül a vért, 15 hetes korig van skála nekik. Mellesleg pénteken 14 hetesre mérték pont a babát, szóval erről ennyit.
Fogorvos. :(

Az azért jó volt a hogy a Klinikán az UH alatt a doki nagyon nagyon kedves volt és elmutogatott mindent. Megvan a baba minden alkatrésze, minden akkora amekkorának lenni kell és ráadásul a bébi vizsgálat közben háromszor is megmozdult. Rúgott egyet a lábával, ugrott egyet és kinyitotta a száját. :D Bekukkantott a doki a lába közé is, de nem mondott semmit, uh. reménykedhetek még hogy kislány lesz. :D Ha van ott valami kukacka az szerintem biztosabban látszik, mint az hogy nincs semmi. :D

Szilvi!

Bocs, láttam a másik fórumon hogy PCO.
Drukkolok Neked! :wink:

Asszem ennyi. :)
Szééép napot!
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Monee! igen, sajna pcos van, azt kell rendbe hozni, meg egyúttal körbe néznek odabennt!!

Neked nagyon boldog babavárást kívánok!

És köszi csajok azért a hozzászólást!

Szilvi
szilvia80
 
 


Monee85!
Te a klinikán vagy a megyeiben fogsz szülni?
Mert köztünk 1 hét különbség van, én a klinikán szülök.
Vendég
 


Sziasztok!

Csak gyorsan pár szóba rólunk!
Hajnalban Adélka hányt. Annyira bordó volt az egész, hogy nem tudtuk eldönteni hogy vér vagy egyéb. 5-kor irány az ügyelet. Vittük a pizsit, de doki néni sem tudta eldönteni. Írány a gyerek klinika. Anyukám itthon Alízzal én meg a klinikán Adéllal. Apa intézte az apró cseprő dolgainkat. Ingázott Pécs és Komló között. Adél a klinikán is hányt, de ott már nem volt semmi különös a "cuccban". Ja és a hasmars sem maradthatott el! Kapja az infúziót, ha minden rendben lesz nála akkor reggel jöhet haza. Én fél 7-kor jöttem el tőle, most apa van ott vele. De állítólag nagyon undok Gabival és nagyon sír hogy hiányzok neki :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: !

Most csak röviden ennyi, majd jövök még beszámolni!

Pussz
Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Erzsó!

Nagyon sajnálom, mielőbbi jobbulást a lánykádnak! :( Drukk, hogy reggel mehessen haza szegényke!!:(

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Erzsó!

:(:(:( Remélem hamarosan jobban lesz Adél! Jobbulást, sok ++++!

Eszike!

Hát akkor üdv. itt is! :)
Én a Megyeiben szeretnék szülni majd, ott van az orvosom, de egyébként is ezt választottam volna.
Te is a dokid után mész a Klinikára?
Egyébként itt a csajok közül van aki a Klinikán szült, uh. szerintem nyugodtan kérdezhetsz. Köztük Viki van asszem most a legjobban képben, mert mint a tickeren láthatod, az Ő Eszti babája nem egészen egy hónapja született ott.

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Szia Monee! Sziasztok!

Sokat vaciláltam hol szüljek, végül a klinika mellett döntöttem. Nem-nem az orvosom miatt. Ugyanis nincs fogadott orvosom. Hát ez is elég nagy kálvária.....
Gondoltam majd a gondozás alatt csak összefutok egy nekem is szimpi orvossal (mert annyi mindent hallani innen-onnan). De! Egyelőre nem találtam szimpi orvost, akire azt mondanám, hogy rá merem bízni magam, ráadásul jó pénzért.
Eddig akik vizsgáltak mind teljesen barátságtalanok voltak, és volt aki úgy vizsgált meg, hogy azt hittem egy farönköt dugott belém, nem is az ujjait. (és ő egy nagy hírű orvos a klinikán) Azt hittem szétszakadok, mikor belémnyúlt.
Na és bárki bármit is mond, én nem tartom jogosnak azt az 5-8000Ft-ot vizsgálatonként. Főleg, ha úgy nyúlnak hozzád, mint egy állat, és főleg, hogy ez az egész vizsgálat nem tart tovább 2 percnél.
Az az 5-8000 Ft vizsgálatonként nagyon jól jön más helyen. Főleg első gyerek esetében.
Remélem ezzel a fizetős dologgal nem sértettem meg senkit.
Vendég
 


Eszike!

Bár én mondom, életemben talán másodszor voltam múlt pénteken a Klinikán, de az UH-n egy nagyon kedves orvost fogtam ki (Dr. Kovács Kálmán a lelet szerint). Tényleg, ismeretlenül is elmutogatott szépen mindent a babán, megdícsérte hogy nagyon szép (pedig különösebben nem paráztam a dolgon) és mindez nekem nagyon de nagyon jól esett. Fiatal, udvarias, bár kicsit pattogósnak tűnt először, de azért szimpi volt. :D

Miután ahogy látom elég határozott elképzeléseid vannak, nem szándékozlak győzködni, de hosszas próbálkozás után nekem azért sikerült ráakadnom egy kedves, jópofa orvosra (Dr. Borsay Péter - Jevi is hozzá jár). A legmaximálisabb mértékig udvarias, elnézést kér a hüvelyi vizsgálat előtt a kellemetlenségért (!), múltkor a 12. héten amikor voltam, nem nyomkodott agyon. Megnéztem amit kell és ennyi. És igen, magánrendelésre járunk hozzá, de én speckó csak azért, mert neki ha jól tudom nincs rendes körzeti rendelése. Én eddig egy alkalommal fizettem 5000 forintot, amikor kellett rákszűrést is csinálni, mert az neki is pénzbe kerül. Egyébként olyan 3000 forintot szokott kérni, de pl. az utolsó vizsgálatomnál nem kért semennyit (és ez nem az első alkalom volt). Remélem a szülés környékén se fogok benne csalódni, gondolom nincs előre kidolgozott szülési tarifája sem.
Szóval ennyi. Vannak azért ilyen orvosok is. :D

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee!
Miért a klinikára mentél UH-ra?
Vendég
 


Eszike!

Olvasgass egy kicsit feljebb, ott részletesen le van írva minden.
Az integrált/kombinált teszt elvégzésének feltétele hogy legyen pár napon belüli UH eredmény is és mivel a tesztet a Klinikán csinálják, ott csinálták az UH-t is. Na ezért voltam ott. :)

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Jah és még annyit, hogy a 18 hetes UH-t is most csak a Klinikán csinálják Pécsett, uh nem egészen 1 hónap múlva ismét megyek oda.
Remélem akkor már meg fogják tudni mondani hogy kukacosunk van vagy puncisunk. :)

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee!
Igen, bocsi, nem figyeltem eléggé.
Az integrált tesztről hallottam, sőt nekem is csináltak.
Sőt, aki eleve a klinikára jár annak kérés nélkül automatikusan csinálják a 12. héten.

A 18. heti UH-ra nagyjából egy időben fogunk menni... ha megvan az időpontom szólok, hátha találkozunk.

Amúgy az UH-on lévő orvos (a 12. héten) nekem is nagyon szimpi volt, és kedves, és elmondott mindent. Dr. Szilágyi András

Hahó mindenki!
Ti hogy álltok a munkával terhesen? Dolgoztok még, meddig?
Én május 1-ig terveztem a melót. (ha nem jön közbe valami)
Vendég
 


És kismamatornára jár valaki, vagy fog járni valaki?
És hová?
Vendég
 


Eszike!

Kár volt leírni hogy a Klinikán mindenkinek csinálnak tesztet... megint felhúztam magam rajta. Részletek továbbra is fent. :evil:

Rajtunk kívül a kis csapatból csak Jevi várandós még... de ő otthon van, nem dolgozik. Szóval csak mi pályázhatunk a munka hőse titulusra. :D
Én május végéig tervezem hogy maradok, mert eddig teljesen jól éreztem magam, meg aztán a lóvé sem mindegy. :?

Kismamatorna:
Hhhhát, én tervezem, de még nem tudom hogy mi lesz belőle. Jó lenne valami szakembertől hallani egy pár szót a szülés közbeni légzéstechnikáról... Az ugri-bugri része egyébként nem érdekel... :D

18. heti UH:
Oké. Én április 9-én megyek, előtte vasárnap töltjük a 18 hetet.

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a drukkokat, Adél ismét itthon. Nnna meg a biztatást az "alultáplált" Alízzal kapcsolatban.
Szóval, nem volt semmi gond éjjel, ezért ma haza engedték. A klinikán már 2× normális volt a széklete, erre itthon már meginthasmenése volt :evil: :evil: :evil: ! Talán már túl leszünk rajta!!!!

Tencsi, Viki!
Nagyon szépek a gyerköcök!

Tencsi!
Nagyon klassz kis csúszdátok van!
Anyukám nyuszija is azt hoz a lányoknak. (azért közel sem ilyet)
Múlt héten vettük meg és baromi nagy szerencsénk volt vele. Megnéztük a metróba 43.000 ft, Praktikerben 40.000. Gondoltuk meg vesszük, DE nem fért volna be a kisautónkba. Sebaj, gondoltuk majd másnap vissza megyünk papa céges autójával és elhozzuk. Közben mondta Gábor, hogy ugorjunk be a Tesco-ba. És képzeljétek ugyan olyan csúszda (csak 17cm rövidebb csúszófelülettel) 20.000. :D :D És még a kocsiba is befért :o :o :wink: :wink: !

Eszike!
Üdv a csapatban! Gyere gyakran!
Én a nagyobbik lánykámat a klinikán, a kisebbiket a megyeiben szültem, és sajnos én is azt tapasztaltam hogy a klinikán jobban "ugranak" a pénzre.
Elsősorban azért is váltottam dokit!

Monee!
Adéllal a 35. hétig dolgoztam :wink: , viszont Alízzal a teszt után már egy napot sem!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Na lépek kicsit összedobom a lakást mert kész káosz mindenhol!
Sziasztok!
Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Monee! Most én idegeltelek fel?
Igen. Láttam mit írtál ott fent, és ez tényleg felháborító, és én nem tudtam, hogy aki a Megyeibe jár annak nincs a 12. héten vérvétel. Én nem tudtam, hogy ez kórháztól függ. Elég nagy bunkóság.
De remélem rám nem haragszol, hogy esetleg leírtam, vagy megkérdeztem ugyanazt, amit Te már előbb leírtál.

Elvileg minden kórház szervez időközönként szülésre felkészítő tanfolyamot, ahol úgy tudom valamelyik előadáson beszélnek a légzéstechnikáról is.
Én járok ilyen tanfolyamra, bár nem a klinika szervezésében, hanem a védőnő szervezésében, és a szigetvári kórház tartja. Eddig egy alkalom volt, de 4 v. 5 előadás van összesen.
Kérdezd meg a védőnődet, nem tud-e ajánlani ilyen tanfolyamot!

Erzsó!
Ez rettentő ez a pénzéhség. És ha nem fizetsz szó szerint megkülönböztetett vagy. Lehetséges, hogy a megyeiben ezt máshogy kezelik, de nem hiszem, hogy túl nagy különbség lehet a bánásmódban.
És ezt a dolgot nagyon nem tudom elfogadni és megemészteni.
Mert ők ott orvosok, ők is ugyanúgy megkapják a fizetésüket, mint bárki más, aki dolgozik. Ő erre vállalkozott, ez a hivatása. (erről én nem tehetek).... és azt mindenki tudja, hogy ha az ember meg van elégedve a szolgáltatással, akkor úgyis fizetni fogy (vagy ajándék, vagy bármi). Ennyi erővel én is elvárhatnám az összes ügyfelemtől, hogy plusz pénzt fizessenek nekem, mert foglalkoztam velük.
Biztos, hogy aránytalanul kevés az orvosok fizetése, de ennek nehogy már a betegek igyák meg a levét!
Hisz én is azért dolgozom terhesen, hogy kicsit több pénzem legyen, mert a táppénz amit az ember orra alá dörgölnek az nevetséges!
Vendég
 


Eszike!

Jah, nem, csak eldurran az agyam ha erre gondolok. Nem Veled van a baj. :wink:

Ebbbéd! :D
Tök éhes voltam. :D

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Eszike,
én a Megyeiben szültem anno mind a kettőt, volt ott fogadott orvosom is, de hozzá a magánrendelésre jártam, máshová. A Megyeibe ultrahangra meg egyéb kötelező vizsgálatokra mentem el, és annak ellenére, hogy az orvosom ott rám sem kummantott (nem is volt rá szükségem), soha egy pillanatig nem tapasztaltam senkitől semmilyen megkülönböztetést. Vagy nem erre gondoltál?

Monee, nyugi, nem használ a babának :)

Megyek, dolgozni is kell valamikor... :(
kriszi
 
 


Én nagyjából azt vettem észre, akár a terhességgel, akár bármilyen betegséggel kapcsolatban, hogy akár fizetek-akár nem, sehol nem bánnak úgy a betegekkel, ahogy azt elvárnánk.
Ezért gondoltam, hogy fölösleges fizetni, hiszen ugyanazt kapod, mint a fizetős.
De ezt csak én látom így, nem bizti, hogy így is van.
Sajnos elég sokféle betegségem van/volt, ezer felé járok orvoshoz, és mindenhol az orvosok/asszisztensek idegesek, kapkodnak, piszkálódnak, és rend szerint valamiért leszúrnak.
És van olyan hely (megyei belgyógyászat) ahol még meg is szólnak azért, ha Te véletlenségből szólsz, hogy terhes vagy és legyenek szívesek ne várakoztassanak fél napig egy véreredmény kiadása miatt.
Sajnos minden intézményben ahová én járok ezt látom.
És nem vagyok egy erőszakos-nagyszájú ember.
Én így viselkednék az emberekkel a munkahelyemen, akkor úgyhiszem kirúgnának.
Vendég
 


Sziasztok!

Erzsó!
Jobbulást Adélkának, hallottam, hogy most Calici járvány van, val.leg azt kapta el ő is! Azért mindig felhúzom magam azon, hogy többek közt Komlón is megszűntették a gyerek részleget a kórházban, és ilyen tortúrának teszik ki az embert, nem beszélve arról, hogy Pécs is mennyire telített! :evil: :evil: :evil: Sajnos Párom is kénytelen sokszor Pécsre küldeni a kis betegeket, mert ő az ügyeleten nem sokat tehet, és nincs mögötte semmi háttér, kockáztatni meg nem lehet, főleg gyereknél! :? :(

Eszike!
Üdv a csapatban, gyere gyakran! :) Én Erzsóhoz hasonlóan a kislányomat a Klinikán szültem, ugyanannál a dokinál, de Ő sajnos tavaly meghalt, így én is váltottam, és most, ahogy Monee is írta, Dr. Borsay Péterhez járok, és a Megyeiben tervezem megszülni második babámat. A dokiról én is csak pozitívat tudok írni, és egyáltalán nem pénzéhes, mindig elnézést kér, de ugye neki is vannak költségei, és tőlem se fogad el mindig pénzt! És a 3000 Ft pécsi viszonylatban tényleg nagyon jó ár!
Viszont tudok neked ajánlani klinikai orvost, Dr. Szörényi (talán András, ebben nem vagyok biztos) a neve, és nem kér pénzt egyáltalán a vizsgálatokért, nagyon korrekt ember, 2 barátnőm is szült már nála kettő gyereket, a Veress Endrében rendel. Szülésért is annyit adsz, amennyit akarsz, ha nem akarsz, az sem gond. Remélem segítettem. Ilyen is van, de tény, hogy ritka.

Monee!
Csak semmi idegeskedés, a szépségednek is árt! :wink: :) Én már lenyugodtam, sőt áprilistól elkezdek fogászatra járni, és rendbetetetem a fogaimat, szülés után nem valószínű, hogy erre lesz időm! :oops: :?

Terhestorna: az Anikó utcai ált. iskolában van keddenként fél 6-tól, még nem voltam, mert mindig közbejön valami, de egy kedves ismerős védőnő tartja, mindenkinek tudom ajánlani. 400 ft-ba kerül.
Talán ma eljutok, még nem tudom.

Viki!
Kitartás, ez még teljesen természetes és normális dolog, olyan nincs is, hogy ne legyen féltékenység! Továbbra is csudahelyesek vagytok, és nagyon jó anya vagy, és szuperul csinálod a dolgokat, csak irigykedni tudok! :oops:

Mennem kell az oviba, remélem ma nem volt sírás, sajnos még előfordul! :(

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Hello!

Jah, igen, tudom, ez van, szerencse hogy levették a vért, uh. mostantól ezen kár dühöngeni.

A Caliciről én is hallottam reggel a rádióban. :(

Kriszi!

Nem erőszakoskodásból kérdezem, de nem sikerült véletlenül megtalálni a szopi párnát?

Eszike!

Néhány alkalommal voltam én is Szörényi doktornál (igen, András :D) és meglepően jó fej volt ahhoz képest hogy ilyen normál rendelésre mentem hozzá. Ahogy Jevi is mondta, a Veress Endrében van rendelése (be kell jelentkezni!), az a rendelés teljesen ingyenes és szülést is vállal.

A torna ügyben ajánlom a Zsebibaba füzetet, tök jó sok program van benne. A netről is megnézhető itt: http://kanga.internode.hu/zsebi :wink:

Jevi, Viki!

Ha nem titok, engem érdekelne hogy mekkora összeget szántok/szántatok a szülésre?
Megmondom az őszintét, én minimálisat, de legszívesebben semennyit szánnék. Én is azt várom az orvosomtól hogy ne a pénzemért legyen kedves hozzám.

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Jevi, Monee!
Köszi az ötletet, majd meglátom.
A szülésre szánt összegre én is kiváncsi lennék, mert akkor mégis illik adni valamennyit, főleg ha az ember lánya elégedett!
Vendég
 


Szörényi dokihoz nekem is volt szerencsém annak idején, ügyeletben. Nagyon kedves, figyelmes doki és állítólag még nagy szaktudással is rendelkezik!

Viki!
Féltékenység :( :( :( :( :( :(
Ha meg tudod oldani, próbáld néha lepasszolni Esztit 1-1 órácskára.
Nálunk nagyon bejött, igaz nem volt féltékenység, de utánna Adél teljesen fel volt töltödve. 1 óra motorozás vagy séta, esetleg bevásárlás csodákra képes :lol: :lol: :lol: :lol: !

Jevi!
Hát igen, az ügyeleten a dokik sem tudnak semmit csinálni. Legalábbis az itteni sztk-ba.

Anyagiak:
Adélnál 25.000 adtunk mert annyit KÉRT a doki. (tanácsadás alk.-ént 2500) Aztán Alíznál 2006-ban (november)tanácsadás 4500, de mivel 2007-re voltam kiírva tőlem már 5000-et kért és közölte hogy 50.000 a szülés. Ekkor mondtam hogy elég!-és dokit váltottam.
Az új helyen 4000volt a tanácsadás, de nagyon sokszor hívott be a kórházba ott meg nem kellett fizetni. Ha valami oknál fogva Ő hívott magánba, akkor sem fogadott el semmit. A szülésnél 40.000 adtunk. Nagyon sok olyan volt aki ennél jóval többet adott a dokijának.

Megyek, bömbi van!
Üdv.
Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Erzsó!

Örülök, hogy hazaengedték Adélt! Remélem hamar teljesen rendbejön szegény!
Jó az ötlet, ma reggel Petivel mentem boltba, délután meg sétáltunk és fociztunk 1,5 órát. :wink:

Jevi!

Köszi, aranyos vagy! :oops:

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Erzsó!

Örülök, hogy hazaengedték Adélt! Remélem hamar teljesen rendbejön szegény!
Jó az ötlet, ma reggel Petivel mentem boltba, délután meg sétáltunk és fociztunk 1,5 órát. :wink:

Jevi!

Köszi, aranyos vagy! :oops:

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Erzsó!

Örülök, hogy hazaengedték Adélt! Remélem hamar teljesen rendbejön szegény!
Jó az ötlet, ma reggel Petivel mentem boltba, délután meg sétáltunk és fociztunk 1,5 órát. :wink:

Jevi!

Köszi, aranyos vagy! :oops:

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Erzsó!

Örülök, hogy hazaengedték Adélt! Remélem hamar teljesen rendbejön szegény!
Jó az ötlet, ma reggel Petivel mentem boltba, délután meg sétáltunk és fociztunk 1,5 órát. :wink:

Jevi!

Köszi, aranyos vagy! :oops:

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


megőrült a babanet???????????????????? :shock: :roll: egyszer küldtem :shock:

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Monee, Eszike!
Én előző dokimnak nem adtam semmit, mert nem fogadott el pénzt egészségügyi dolgozótól, se tanácsadásért, se szülésért. Most még nem tudom, mennyit adok, egyelőre tanácstalan vagyok...

Viki!
Örülök, hogy bevált Erzsó ötlete! :)

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Szép jó napot!

Győztem visszaolvasni a termést!!! Szuper, hogy ennyire felpörgött a topik! :lol:

Eszike, Monee én egyetlen fillért sem fizettem a dokimnak a terhesgondozásért, pedig két hetente jártam hozzá uh-ra és vizsgálatra. Igaz, mindig a rendelésén voltam a Megyeiben és nem a magánrendelésén, de egyszer próbáltam neki fizetni, de nem hagyta. Terhesgondozásra a Török Attilához jártam és a Koppán Miklósnál szültem! 32. héten be kellett feküdnöm és onnantól a Koppán kezei alá, közé kerültem (persze előzőleg már megkerestem őt, mert szülni nála szerettünk volna) és mindig nagyon figyelmes, kedves volt és ami a szülést illeti, egy csoda volt. Neki adtunk a szülésért 30.000,- a Töröknek meg utána 40.000,- mert ő aztán kitett magáért, mire a manók a pocakomba költöztek!!

Eszike, úgy hallottam, hogy a Koppán felment a Klinikára, így őt szívből tudom neked ajánlani. Fiatal, kedves, rugalmas és mi maximálisan meg voltunk vele elégedve!

Erzsó, nagyon sajnálom, hogy ilyen tortúrán vagytok túl! Durva ami az egészségügyben zajlik és nem hiszem, hogy ez valaha is jobb lesz. A lényeg, hogy kis tündérkétek jól van és csak ez számít. Bizony, nálunk is vannak olyan helyzetek, amikor csak anya jó...... :lol:
Köszi a dícséretet a manók nevében is. A csúszdát biztosan imádni fogják a lányok. Enyémek odáig vannak érte. Ezt kapták az első szülinapjukra, amolyan összcsaládi ajándékként. Hihetetlen hamar megtanultak felmászni a létrára egyedül és csúszni is. Húsvétra megcsinálja Krisz nekik a homokozót, ami a torony alatti részen lesz. Tegnap vett 170 kiló homokot, majd beleőszült mire kipakolta a kocsiból.... Aztán kapnak majd hozzá egy hintát is, lehet venni hozzá külön hinta modult, lesz rajta két hinta, így azon sem tudnak majd veszekedni (gondolom én). Amúgy muszáj az embernek nagyon körülnéznie. Az interneten néztük ki ezt a csúszdát és találtunk egy kertészetet itt Pécsen, akik forgalmazzák. Mondanom sem kell, hogy 30.000 forinttal drágábban. Így lehozattuk Pestről egy futárszolgálattal és megállt az egész mindennel együtt 100.000.- ban. Szupi, hogy a Tescoban kaptatok olcsóbbat, azért nem mindegy!!!!!

Viki, féltékenységről csak azt tudom javasolni amit Erzsó is. Pont az utcában volt egy hasonló eset, ott az anyuka is ezt csinálta. Először imádta a kislány az öcsikéjét, aztán egyik napról a másikra elkezdte ötögetni, meg lökdösni, meg, hogy nem szereti. Aztán apa otthon maradt a kicsivel, anya meg sétált és olyan dolgokat csinált kettesben a kislánnyal amit korábban is. Nagyon hamar helyreállt a rend!

Jevi, nagyon szorítok, hogy jól menjen majd a cumielvonás. Mi most már 5. napja nem élünk vele.... úgy örülök neki, mert nagyon féltem, hogy hogyan viselik majd (Domcsi eszméletlen cumis volt) de hihetetlen ügyesek voltak!

Ja, még mindig Eszikének és Moneenak, elméletileg a Klinikán és a Megyeiben is tartanak rendszeresen szülésfelkészítő tanfolyamokat. Anno én is totál elhatároztam, hogy naná, hogy menni fogunk Emberemmel, de aztán nem lett belőle semmi. Engem főképp a légzéstechnika érdekelt volna, de azt szerencsére a kórházban "megtanította" a gyógytornász. Soha nem gondoltam volna, hogy akkora hasznát veszem majd! Szóval elméletileg a terhestornán is tanítják.

Jesszus, egy kicsit hosszúra sikeredtem, bocsi! Megyek is vasalni! További szép napot!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Sziasztok!

Ismeretlenül toppanok be hozzátok, szintén Pécsiként. Kicsit visszaolvastalak benneteket és örülök, hogy van végre akikkel közös helyeket, játszótereket, programokat és leárazásokat :lol: meg lehet beszélni.
Majd meghült bennem a vér Éva e-mai címét olvasva, mivel én is Éva vagyok és a leánykori vezetéknevem csak pár betűben tér el. A Leip... stimmel :lol: tök vicces.
Szóval remélem tudlak benenteket olvasgatni és, ha szívesen láttok jövök is, amíg időm engedi.

Üdv!

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Még annyit, Erzsó, hogy a hányás hasmenést mi is összeszedtük, 10-én kezdtük és 3 napig hányt és fosizott az elsőszülött, majd tegnaptól váltásban a kicsi folytatta + hozzá még mindkettőnek egy kis rendszeresen visszatérő fülfájás.
De ma úgy tűnik túl vagyunk a nehezén. Múlt héten csak sima hasmenést hoztak haza az oviból, úgyhogy ez jot tett a kis megviselt bélrendszerüknek.
Pécsen úgy tudom nem lehet kiírtani ezt a nyamvadt vírust!
Ti mit tudtok erről, ovisok?

Éva
agmano
 
 


Sziasztok!
Nagyon jó nődokit keresnék Pécsett vagy Szegeden,Bajáról!
Meddőségi is lehet,babát szeretnék,és nem jön össze!
Köszi,ide írhattok:Misszike@freemail.hu
misszike
 
 


Sziasztok!

Voltunk pár napot Zalakaroson kicsit pihenni, ezért nem nagyon jöttem. Most hétvégén is utazunk, így jó kis mozgalmas napjaink vannak. Zalakarosról teszek fel pár képet, a Karos Spaban voltunk, elég jól éreztük magunkat, bár a nagy "bababarátság" azért szorulna némi kiegészítésre. Összességében jó volt, a Máté nagyon megszerette a vizet, amitől féltünk, hogy nem akar majd fürdeni. Ehhez képest nem lehetett kicsalni a medencéből. Most ismét nagyon szereti a bölcsit, haza sem akar nagyon jönni délutánonként. Remélem nem hoz haza semmiféle hányós vírust a bölcsiből és tényleg el tudunk utazni.
Mindenkinek üdv, akivel még nem találkoztam! Az igazat megvallva én mostanában nagyon ritkán jövök sajnos.
A pénzügyekről, nálunk a terhesgondozás egy fillérbe sem került, a dokim állami rendelésére jártam és nem kért soha semmit. A szülés előtt sem beszélt irányárakról, holott ezt más anyuka mesélte, hogy nála mondtak irányadó számokat. Mi adtunk az orvosnak 40.000 ft-ot, de ezen kívül semmit nem kapott a 9 hónap alatt amíg gondozott, és ő tényleg gondozott. Egyébként ilyen 30-50ezer közötti tarifákat mondtak a kismamák a kórházban, hogy ennyit adtak/kértek a dokik/nak. A dokim nevét nem írom, mert már nem dolgozik sajnos Pécsen, így nem is tudom ajánlani, mert nem vállal több szülést és terhesgondozást.

Erzsó!

Sajnálom, hogy ilyen betegek voltatok, remélem mostmár jól vagytok. Szerintem sem alultáplált a kislányod, nagyon jól néz ki. Egyébként az egyik ismerősünknél ugyanez volt, hogy nem evett túl jól a kislánya és nem hízott "eleget", mármint ami a könyvekben előírt. Elküldték vizsgálatokra és kiderült, hogy semmi gond nincs, egyszerűen ő ilyen. Most meg olyan pufók lett, amióta mindent eszik, hogy inkább túlsúlyosnak mondható :)

Viki!

Jók a képek, remélem hamar túl lesztek ezen a féltékeny időszakon. A rota vírus elleni oltást én szívből ajánlom, mi megkaptuk a rotát, és nagyon borzasztó volt, ha akkor többet tudtunk volna erről, akkor biztos, hogy beadattam volna én is.

Teszek fel pár képet, amit Zalakaroson csináltunk.
Jó éjszakát mindenkinek!

Netty

Kép Kép Kép Kép

Kép
netty11
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: