Új privát üzeneted érkezett!

Buvárruhában kellene mosogatnod :D .Csak vicceltem!Én most mindig orra akarok bukni,az egyensuly érzékem nem a régi,meg ütközök a pocimmal,mert olyan gyorsan nől,hogy egyszerűen nem érzékelem a méretbeli változást.Nálunk talán szombaton lesz munkaakció,tujafa ültetés,gondolom nekem se nagyon fognak munkát adni.Kivel mész vérvételre?Mondtad,hogy nem éppen jól viseled,gondolom most is lesz támaszod.Akkor holnap lélekben veled!Tényleg apropó,fűtés,meg fa,Szintus jól üzemel a központi?

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Sziasztok lányok!

Gumis lepedő?Nektek nem mondta senki,hogy a legjobb
alátétet vinni,azt ha bevérezed eldobod és snassz!
A gyógyszertárba lehet venni!Szerintem higénikus is!

Ablakok :( Patológián Újvidéken szelelnek az ablakok,de az új részben már nem!Szóval akkor ti 3 óránként kapjátok a babát szopizni?Nekem csaszisan is mellettem lesz!Hurrá(vicc,nem örülök neki,jobb lenne abban a 4-5 napban pihenni)

Embecin sprayt használtam én is a csaszis sebemre!
Miútán leesett Fruzsi köldöke és csak hiodrogennel(3%)mosogattam neki minden pelusozásnál.

Nővérkék tényleg tudnak szemtelenek lenni!
De neked is rendesnek kell lenni velük és no problém!
Pl. a nyafogós egyéneket nem szeretik!Ez is egy munka,néha jobb keddvel,néha rosszabbal.
Nekem csak egyel volt konfliktusom,amikor letussoltam és szóltam,hogy cserélje ki a kötést.Akkor morgott valamit én visszamorogtam neki és kész!Ez a munkája!3perc az egész,ne essen nehezére!

Monyó igen ez a kép tavalyi!Sajnos olyan keveset esik mostanában hó,hogy megörökitettük a pillanatot,újév után volt,ha jól emlékszem!Nagyon szeretem a havat,imádom!
A karácsonyi ünnepeket is!Szóval az engem mindég melegséggel tölt el!

Egy jó sztory:Minden szentestén az anyukáméknál vacsizunk.
Tavaly,amikor koccintottunk,akkor mondta a férjem,hogy lehet jövőre már egyel többen(viccnek szánta)leszünk.
És tesség,tényleg egyel többen,igaz,még a pociban lesz,de ott lesz ő is és ünnepel velünk! :D
Akkor még én sem gondoltam,hogy komolyan így lesz,mindenesetre a férjem többet ne jósolgasson... :lol: :?

Ja és december 24.-én születtem :D
Ti mikor? :wink:

Kép
Kép
szintus
 
 


Monyó megoldás---hát mosogatógép :lol: :lol:
Nekünk sincs.... :cry: :( (de egyszer lesz,ha-ha-ha :twisted: )

Igen,jól üzemel,de képzeljétek ugye a radiátorok nem voltak újak 1-2 eresztett :evil: ,most lettek másikok felszerelve,azok jól funkionálnak!Jó meleg van,de ugye kint sincs hideg! :wink:

Nemsokára mindenszentek,ti milyen virágokat vesztek a hozzátartozóitokra?Kimentek a temetőbe?

Kép
Kép
szintus
 
 

 
 

apu visz be es sasa jon velem,ha elcsattanek legabb legyen ott velem valaki.
Amiota osszeestem a medlabba azota mindenki jobbnak lassa hogy valaki elkiserjen.

Buvarruha nem rosz otlet :lol: de valszeg beszerzek egy vizallo kotenyt es akkor nem leszek vizes.
igazabol en sem erzekelem hogy van hasam,ezert dorgolozok mindenhova oda mert nem szoktam meg.Tegnapelott a parom nezte a meztelen hasamat es mondja hogy jeee van terhescsikod,en a csikjaimra gondoltam amik mar regota ott vannak de ez nem az,a szemeremdomtol a koldokomig egy tok egyenes csik.muszaly volt megvizsgalnom a tukorben,erdekes volt mert fekve mar nem latom mi van a koldokomtol lefele.

szintus,arra emlekszem hogy tavaly szentesen elkezdett esni a ho,azert tudom mert epp sirankoztam hogy nincs ho erre elkezdett esni,jo erzes volt olyan mintha meghallotta volna valaki hogy kerem.
nekem 4eve iszonyu szomoru karacsonyaim voltak,minden karacsonykor sirtam hogy csak ketten vagyunk,ez a karacsony asszem mas lessz meg mindig csak ketten de mostmar tenyleg utoljara.
majd rakerdezek erre az alatetre is,edig nem hallottam rola.

Kép
monyo83
 
 


A legtöbb élő,és elhunyt rokonunk Becsén van.Anyuék majd mennek,de én most az idén lehet kihagyom,de az unokatesóm sirjára küldök velük virágot.5éve halt meg a 20-ik szülinapján,a Flórában dolgozott,minkahelyi baleset volt.Végül is nem baleset,mert van ott egy viztorony,más munkások is felmentek oda,de addig nem történt baj.Más melósok már pár nappal előbb éreztek gázszivárgást,szóltak is a főnöknek,de nem történt semmi,gáz hajtja a vizet a pumpákba,vagy mi.Kaja szünetjük volt,és az unokatesóm a barátjával eldöntotték,hogy felmásznak a toronyba,és ott esznek,meg bambulnak Becsére.Valahol fél uton egyikük mobilja megszólalt,és belobbantotta a gázt,Ervin a helyszinen meghalt,barátja a korházban.Soha szörnyűbb temetésen még nem voltam.Szabadkára kimegyek anyuékkal.A szabadkai temetőben ahogy leteszed a virágot,már el is lopták,felháboritó.Van amikor cserepes krizantént viszünk,van amikor szálasat.változó.Lehet én értettem lepedőnek,vagy gondoltam,lehet alátétröl volt szó.Amikor én születtem,már akkor is szörnyű ablakok voltak,10napot kellet benn lennünk,mert az ablak mellet huzatot kaptam,begyulladtak a szemeim.Férjed próbálkozzon a lottószámok megjóslásával :)

Kép

Kép
krisztina29
 
 


krisztina ez szomoru tortenet...es milyen fiatalon.
En azt vallom hogy mindenkinek valahol megvan irva a sorsa es nem kerulheti el.

Mi nem megyunk a temetobe,meg kislany koromban jartam a nagyszuleimmel a dedikhez de amiota felnott lettem nem megyek.
kozeli hozzatartozomhoz szerencsere meg nem kell mennem.Az osszes nagyszulom el meg,a dedik egyreszet meg nem is ismertem vagy banatban van.

Kép
monyo83
 
 


Az biztos,hogy most már más hangulatú karácsonyaink lesznek.Feldiszitettem eddig is a házat,a karácsonyfát,24-én anyuéknál kajálunk,és 25-én meg kettecskén itthon,de semmi lélek nem volt az egészben,csak csináltuk mint a kis robotok.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Mi kimegyünk a temetőbe én terhesen még temetésen is voltam... :cry: Persze nagyon rossz érzés volt...(a párom anyukája halt meg)

Azóta már sokszor jártam kint,de probálom úgy felfogni,hogy az is egy hely és kikell menni megadni a tiszteletet és annyi....

Krisztina emlékszem a balesetre,boltban dolgoztam és irták az újságok is és egy barátnőm ismerte is a srácokat... :cry:
Nagyon szomorú,erre nincsennek is szavak...

Te Becséről származol?

Anyukám felől mindkét nagyszülőm él(igaz elválva,de megvannak).Apukám felől sajna nem,nem is ismertem azt a nagytatámat!

Kép
Kép
szintus
 
 


krisztina29 írta:Az biztos,hogy most már más hangulatú karácsonyaink lesznek.Feldiszitettem eddig is a házat,a karácsonyfát,24-én anyuéknál kajálunk,és 25-én meg kettecskén itthon,de semmi lélek nem volt az egészben,csak csináltuk mint a kis robotok.


Ebben teljesen igazat adok nektek!
Úgy lesz szép a karácsony,ha már háromasban töltitek majd!
Amikor a kiscsemete meglátja a fát és rácsodálkozik,hogy oppá,mi is ez,ajándékokat bontogat!
Az élet teljesen értelmetlen(számomra)gyerkőc nélkül!

Lenne egy egészen személyes kérdésem hozzátok!
Van egy barátnőm(ex osztálytársam)akivel jóban maradtunk!
Nem temerini!Nos neki sajnos rengeteg nőgyógyászati problémája van,1 elhalt terhesség a 20.-dik héten,1 méhenkívüli,ambe majdnem belehalt!Már évek óta küzdenek,hiába...
Nem tudja,hogy terhes vagyok,ne mertem idáig elmondani neki,tudom mennyire szomorú...
A kérdésem az,hogy ti hogyan mondanátok el neki?
Köszi,ha válaszoltok....

Kép
Kép
szintus
 
 


Szintus én is voltam hasonló helyzetben.Tavaly az én barátnőm se merte nekem elmondani,hogy terhes.Eljöttek meglátogatni műtét után de nem mondta,később amikor már jól voltam elsétáltam hozzá.Már egy kicsit látszódott rajta,és láttam egy uhu képet az asztalon,vérvételes papirt,nagybetűkkel rajta,hogy hcg,meg a mamavites dobozt a frizsin.Végig mig ott voltam nem merte mondani,csak már egészen a kapuban,valami orvosos témával kapcsolatban hozta fel,hogy most ő is jár,és hogy miért.Szerintem embere válogatja,hogy reagál.Én egyrészt meghatódtam,hogy igy vigyázott a lelki világomra,és nem vágta csak ugy simán a képembe,megértettem a helyzetét,másrészt amit a meddőségem lereagálásával kapcsolatban nem szerettem az a sajnálat.De tudtam,hogy milyen nehéz helyzetben volt,és megértettem.Nekem is még mindig vannak meddő ismerőseim,nehéz volt megmondanom annak akivel tartom a kapcsolatot,de,szerettem volna ha az esélyt látja,és erőt merit az én történetemböl.Hogy valójában akkor,és most is mit érezhet azt nem tudom.Anyum becsei,ők 8an vannak testvérek,tehát van egy rakás unokatesóm,majdnem mind ott is él.Bajba szoktunk lenni az idővel,amikor elungrunk rokonlátogatásra,sokszor el se jutunk mindenkihez.Visszatérve a kérdésedre,mond el neki nyugodtan,lehet rosszabbul esne neki,ha tovább titkolnád.Nem vagy hibás azért,mert terhes vagy,és ő se azért amin átmegy sajnos

Kép

Kép
krisztina29
 
 


szintus.

Te ismered a baratnod es a reakciojat erre az egesz dologra.Mond el neki azt hogy eddig miert nem merted elmondani de semikepp ne mond azt hogy sajnalod amiert nekik nem jon osssze.

nehez dio ez mert mindenki maskepp reagal,ha nem veszi jol a dolgot akkor se hidd hogy rad haragszik csak magat sajnalja hogy neki miert nem.

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!Már megint rosszul aludtam. :evil: De már jobban vagyok,ugy látszik akkor nyomja a gyomrom ha fekszek,meg amugy is világéletemben érzékeny volt a gyomrom.Jé szintus,téged a Jézuska hozott.Nekem augusztus 16-án volt a szülinapom,akkor töltöttem a 30-at,bizony.Kor ide vagy oda,de ez volt a legszebb szülinapom,mert az élettöl akkor már elkaptam a létező legszebb ajándékot.Monyó remélem most is simán megy a vérvétel!

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Krisztina sajnálom a rossz éjszakát,remélem a mai jobb lesz! :D
Mi jól aludtunk,férjecském hetente egyszer van itthon este(általában hétfőn)és akkor együtt a család!Ez nagyon híjányzik nekem és remélem,hogy nem akar örökké pék maradni... :? :roll:

Igen és karácsonyi ajándék voltam(vagyok):)))

Monyo már bizti átesett a v.v.-en!
Remélem minden símán ment...

Dixus miért nem jelentkezik?Remélem jól van....

Kép
Kép
szintus
 
 


Monyó mesélj mi volt?Sokat kellet várni?

Kép

Kép
krisztina29
 
 


sziasztok.

tuleltem es csak kicsit lilult be a karom.

odaertunk negyed 8ra es fel nyolckor kezdik venni a vert,mar a varo tele volt kint alltunk meg a folyoson.
fel nyolckor jott egy csomo nover 3in1 ben volt a kezukben es kezdodott a kv zas :lol: 8kor kezdtek a vert venni amikorra az emberek mar nagyon nyugosek voltak es a varoban nem lehetett megmozdulni.
Mi kint voltunk a folyoson talatam egy asztalt es oda felultem,gondoltam meg legalabb fel ora mire szolitanak erre ahogy elkezdtek szolitgatni az embereket en voltam az 5ik kb.jol meg is lepodtem a zugolodo emberek kozt beverekedtem magam es seperc alatt tulvoltam az egeszen.
Nem tudtam hogy a terheseket tenyleg eloveszik :o
Mondjuk az emberek nem voltak valami hude megertok,lattam par merges pillantast es kifele jovet megint elalltak az utat alig birtam kijonni.
csutortokre lessz meg az eredmeny,de penteken kapom meg.

Kép
monyo83
 
 


Hello!Az a lenyeg,hogy tul vagy rajta.Valoban a terheseket elobb szolitjak,azert is kell a terheskonyv,hogy lassak mirol van szo.Az emberek viselkedese borzaszto,nemelyik megerdemelne egy jo fenekenbillentest.Itt van anyum,ugy hogy ma elleszek veszve,sussuk a keltkalacsokat,meggyest,turost,diost.Lehet jonni enni!!!

Kép

Kép
krisztina29
 
 


krisztina nem vittem a terheskonyvet. a beutallon rajta van hogy hanyadik hetben vagyok es volt bent egy no aki ellenorizte a beutallokat es bizti meglatta hogy terhes vagyok.
Mondjuk eloszor is terhes voltam mikor mentem es akkor ki kellet varni a sort.
szerintem az van hogy ha addig odaer az ember mig be nem veszik eloszor a konyveket akkor elore szolitanak ha kesobb ersz oda akkor meg megy mindenki sorjaban.

juuuuj de jo neked,fincsi kalacsok nyamiiii.

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!Hát elértem a türőképességem végére,nagyon kivagyok.Most már 1hete nem birok éjszaka aludni.Nem tudom meddig birom még.Remélem nem fog még sokáig igy lenni.Ti hogy vagytok?

Kép

Kép
krisztina29
 
 


krisztina de miert nem tudsz alaudni?nem kenyelmes vagy mi a baj?

Kép
monyo83
 
 


Valahogy mindig rafekszik a beleimre,es eles hasito fajdalom ebreszt fel,mint amikor rohadtul felfujodsz valamitol,es hasogassa a gyomrod.Akkor felkelek kivonulok a nappaliba,leulok,es megszunik.Ma 1-tol,fel5-ig piknikeltem a nappaliban,Armin is felebredt ugy elvolt,le-fol porgott,en meg mar a siras hataran voltam,hogy meddig lesz ez igy.Utanna bevittem a haloba az osszes kisparnat,es megprobaltam felig ulo pozban aludni.Na pocim akkor nem fajt,de a nyakam!!Mindig balrol nyom,gondolom ott a haloszobaja :D ,na azert nem vagyok annyira vicces kedvemben.Ugy erzem,hogy kezdek teljesen lemerulni,ha ez szulesig igy lesz,en megzakkanok.Na panaszkodtam egy sort.Megyek vasalgatok,mig el nem alszok allva.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Ha haton alszol akkor is ezt csinalja?

nem akarlak elkeseriteni de ez idovel csak rosszabb lessz :roll: ahogy no a baba egyre kevesebb helye van.Noemi neha olyanokat rug hogy az mar tenyleg faj,dehat ez van,mar nincs sok hatra.

Nekem a derekam kezd el rohadtul fajni delutanra,15eves korom ota derekfajos vagyok es hat most a suly is betesz egy lapattal.
szerencsere aludni tudok csak neha felkelek de sikerul visszaaludnom.

Kép
monyo83
 
 


Ja,persze tisztaban vagyok vele,hogy itt most mar csak fokozodik minden.Altalaban az oldalamon fekszek amikor felebreszt a fajdalom.A derekfajas se kellemes,de szegeny gerincunknek eddig soha nem tapasztalt sulyt kell cipelnie.Megleszek en igy is kibirom,csak a kialvatlansagtol kedvetlen,ideges,ingerlekeny vagyok.Majd estere megjobban megprobalom felpolcolni a parnat,hatha jobb lesz.Az a terhes csik termeszetes,en is mindig keresgetem a hasamon amikor kenegetem,de meg nincs.Sotet csik?Ti kenitek a pocakot?Nekem ha kimarad egy nap,mar szettudnam kaparni,de nemvettem semmi specko kremet,csak egyszeru zsiros niveaval kenem.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


es nappal sem tudsz aludni?
probalgasd a poziturakat,en egesz ejjel forgolodom attol fuggoen hogy hogy jo.ha megtalalom a megfelelo poziciot akkor nagyon jot alszom es Noci sem piszkalodik.

en nem kenyem a hasam,igy is ugy is csikos.van amikor bekenem ilyen valami olajjal de nagyon ritkan.

megy hetvegen az ocskara?

Kép
monyo83
 
 


Neha a Laci is panaszkodik,hogy egesz ejszaka csak forgolodok,meg nyokdecselek.Ugy latszik a fiam raakar szoktatni az ejszakai virrasztasra.Alszok nappal 1-1.5orat,az jol is esik.Meg este is normalisan elalszok,csak par oran belul jon hoppa fel!Meg tervben van az ocskazas,majd meglatjuk.Kicsit szegyenlem,hogy pont mindenszentek napjan,de igy jott ki a lepes.Anyum azt mondta ad penzt,hogy vegyek a babanak par uj rugit,meg bodyt,hogy ne csak hasznaltjai legyek stb(engem nem zavar,elobb utobb kinovi oket,es akkor lehet vasarolni).Nekem meg most csak kattog az agyam,hogy mekkora az akkora??Milyen meretet vegyek,meg gondoltam megveszem a kispokrocot,lehet a textilpelust,nem tudom... :roll:

Kép

Kép
krisztina29
 
 


a Szalaiek allitolag azota egy ejszakat nem aludtak miota megszuletett a pici :roll: gondolom ok is kivannak rendesen.

ez a meret kerdes tenyleg erdekes,nekunk tobbfele meretunk van,nekem is kell venni egy ket rugit unneploset,meg korhazkihozosat mast nem veszek,majd ha megszuletik es kezdi kinoni akkor is be tudok menni venni,nem akarok ebbe feleslegesen penzt olni.
en nem tudom pelusbol mekkorat vegyek,most lattam ilyen jumpo pack vagy mi a szosz es az volt rairva hogy 4kg tol mar jo es viszonylag a tobbihez viszonyitva jo ara volt,pempers.
azt tudom hogy a korhazba kicsi csomagot viszek de itthonra jobb lenne a nagyobb csomag mert gazdasagosabb.
neha rajovok hogy dunctom sincs ehhez az egeszhez :roll:

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!Ugy aludtam,mint egy kisangyal :) !Tegnap megoldódott a problémám.A fájdalom egy jó kis szorulásnak volt köszönhető :oops: .Mivel a terhességem elejétöl székrekedéssel vesződök,utánna néztem pár topikban,hogy mások hogy gyógyitják magukat hasonló helyzetben.Egy csaj azt irta,hogy neki ilyenkor a 100%-os sürű narancslé segit.Tegnapelőtt vetettem a Lacival,és aznap ittam,majdnem az 1liter el is fogyott,és tegnap délelőtt beindult a gyomrom,majdnem végig a wc-n csücsültem,de utánna akkora megkönnyebbülést éreztem,tudtam,hogy most már jól vagyok!És végre nem fájt a pocim,jól aludtam.Hát ez meseszép történet volt,de már csak azért is leirtam,hogy ha másnak is hasonló problémája lenne,talán segitek neki.Pelusból biztos takarékosabb a nagyobb csomagolást venni,meg hát nem kell annyit boltba szaladni,ha elfogy.Én is néha teljesen megrettenek,hogy 30éves vagyok,és ugy félek a feladattól ami rám vár,de szerintem ez normális,azért félünk,mert jó anyák szeretnénk lenni.Én is egy olyan kis komplettot szeretnék venni,amiben kihozzuk,de hogy majd eltalálom e a méretet az kérdéses.Az is benne van a pakliban,hogy egy éjszakai bömbit viszünk haza,de nem lesz más választás,mint helytállni.Ma mész az eredményekért?Szintus??Dixus????

Kép

Kép
krisztina29
 
 


sziasztok.

orulok hogy megoldodott a problemad.
en az ejjel aludtam nagyon rosszul.

a mamajek mennek a korhazba es ha minden igaz ok hozzak az eredmenyemet,ugy inteztem hogy ne keljen csak azert bemennem,megiscsak egy uttal kevesebb.

te mikor megy dokihoz?jovo heten?
gyorsan letelet ez az egy honap ugye :roll:

szintus es dixus jol eltuntek :roll:

Kép
monyo83
 
 


Nem biztos,hogy vasárnap megyünk piacra,Laciék ma nem dolgoznak,és ma esedékes a fizuja,szóval maradunk a fenekünkön.Jövő pénteken gondoltam menni dokihoz,de nincs mit felvennem alulra,ez van.Gyorsan bizony,néha ugy érzem jaj mikor lesz már vége,tul akarok már lenni rajta,néha meg megrettenek,hogy közeledik a vége,jaj mi lesz!?Néha ezer gondolat forog az agyamban,és az a millió tanács amit eddig kaptam,megijedek,hogy már felét el is felejtettem.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


en kedden szeretnek menni,10en.

ugy szamoltam hogy most megyek majd 28hetesen aztan 32hetesen es 36hetesen meg a korhazba ugyis kell menni nts re meg akkor kell mennem a transfuziologiara.

egy bajom van,hogy mar most neha majd szetfagyok :roll: mi lesz ezutan.

te medig gondoltad beszerezni a cucokat?en kituztem november veget,addigra szeretnek mindent megvenni decemberben mar nem szeretnek csaszkalni a varosban.ilyenkor jobb lenne szabadkainak lenni.

te gondoltal mozest venni?szeretnel olyat?

Kép
monyo83
 
 


Én is a jövő hónapban szeretnék beszerezni mindent.Ma megyünk megrendelni a komódot,aminek a teteje pelenkázó lesz,a fiókokban meg a ruhácskái lesznek,egyszerű natur fa szinben csináltatjuk,hogy egy örök butordarabja legyen.A hétvégén elugrok a Matildkához a listáért.Én is fázós vagyok,alapban se szerettem télen piacon vagy üzletekben kajtatni,nem hogy most.Hordozót elkapjuk az Ernőéktöl,ők is abban hozták ki az Emmát.Multkor csak ugy fejböl nekiültem összeirni,csak ami a babahigiéniához kell,akkora lista lett,hogy csak néztem :shock: .Azt hiszem mire a babának bevásárolunk,meg ami a korházba kell csöppet legatyásodunk

Kép

Kép
krisztina29
 
 


a mozest azert kerdem mert nekem ketto van az egyiket szivesen kolcsonadom es addig hasznaljatok ameddig csak akarjatok,mi ugysem hasznalunk ketot egyszerre.
nekem is van hordozom de azt majd csak tavaszra fogjuk hasznalni.
Addig mozesben fogjuk szallitani mert abban szerintem jo melege lessz es vizszintesben van.
ahogy gondolod,ha kell tenyleg szivesen odaadom csak szolj es elviszem.
hat sok mindent kell majd meg venni,de nekunk mar egy csomo minden megvan,sogornomnek koszonhetoen.a kiskadat is megkaptuk anyosektol,meg a sogornom kuldott ilyen babaketrec valamit,azt ma felalitjuk hogy megis hogy nez ki.azt meg nem tudom azt majd hova tesszuk jo nagy.

Kép
monyo83
 
 


Ok,köszi,majd szólok,de aznélkül is eljöhetsz!Amikor ráérsz,és nem fázol.Éppen az előbb hivta a Lacit skypon egy osztrák ismerőse,különben zentaiak,de ők már a fiú,és a huga már állampolgárok.Csaj hivta,neki 2éves a kislánya,és azt mondta küld nekünk egy halom babaholmit.Ujszülötteknek autós ülést,stb.Én ugy meghatódtam,van egy lány unokatesóm,akinek 4éves kisfia van,már amikor megtudtam,hogy terhes vásároltam a babának,meg miután megszületett is elhalmoztam,persze nem hánytorgatom,apszolut.Csak ő még azt se kérdezte meg,hogy hogy vagyok,nem hogy valami babacuccot felajánlott volna,bezzeg idegen emberek...

Kép

Kép
krisztina29
 
 


rendben,majd eldontitek.amugy amit raktam fel kepet az a macis mozesrol van szo.
jovo heten lehet elugrok,meg semmi programom eddig.

Huu akkor nektek is lessz egy csomo babaruha meg minden.olyan jo kapni legalabb arra nem kell kolteni,nagy segitseg.

Kép
monyo83
 
 


Az ám,nagy segitség.Nekem sincs programom,nem kell belenéznem a határidőnaplómba.Addigra elugrok a listákért,és majd átrágjuk rajta magunkat.Akikhez megyünk megrendelni a komódot,a mult héten mütötték a 2,5éves fiukat,vették ki az orrmanduláját,mert állandóan szegénynek taknya-nyála egyben volt,meg állandóan gyulladásban voltak a fülei.Anikó azt mondta,hogy még a korházban foghatta meg a huzat,mert amióta hazahozták szenvednek vele,szegénynek már ment rá a hallására.Ő is azt mondta vigyünk be kissapikat

Kép

Kép
krisztina29
 
 


igen,kissapi mindenkepp kell de nekem azt ajanlottak hogy kispokrocot is vigyek,megiscsak tel lessz es inkabb legyen minthogy megfazzon a pici.

mennyiert csinaljak meg a komodot?nekunk van olyan agyra teheto merevitos pelenkazolap,de foggamam sincs hova teszem a ruhakat.
nincs szekrenye Nocinak.

Kép
monyo83
 
 


Majd megirom holnap az arat,tok egyszerut akarunk,semmi komoly alapanyagbol,nem kell festeni,csak legyen natur,es ha nem draga akkor rendelunk hozza egy 2soros polcot,azon tartanam a pudert,popsitorlot,kremet.Azt tudom,hogy nagyon szepen dolgozik,es nem a legdragabb.Itt van ugye a szomszedunkban is egy asztalos,de annak a munkajabol inkabb nem kerek

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Mai Fruzsis kép Kép

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!Hogy telt a hétvégétek?Nekem péntek délutánra megfájdult a torkom,éjszaka szenvedtem vele+a szombat délelőtt is cudar volt,de most már alakulok.Nagyon féltem,hogy belázasodok.Szintus,Fruzsinál az pénztárca,tudja már a lány,hogy mi kell a nőnek.Megrendeltük a komódot+polcot.4mély gurulós fiókja lesz,a pelenkázó része nagyobb,hogy nagyobb baba is elférjen rajta,és azt mondta az asztalos,ha már nem használjuk pelusozásra,lecsiszolja a nagyobb részt,és sima komód.100euró.Monyó a lista megvan,alig valami,én nagyon meglepődtem.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


sziasztok.

krisztina ird a listat,ha nem akarod ide priviben is johet.

Kép
monyo83
 
 


Szóban is elmagyarázta mit miért.
Kórházba vinni anyukának:citrom,még itthon vágd félbe,azért kell,mert ha hosszabb a vajudás,normális,hogy megszomjazunk,de inni nem szabad.Ilyenkor aranyat ér pár csepp citromlé,és az engedélyezett is.
-cikk-cakk niva kb 10db,de nem kell mindet bevinni,elég 3-4et,és ha fogy hozzon a család,igy máris kisebb a csomag.Ő vitt éjszakai always betétet,és amikor bugyit huzott azt alulra tette,és arra rá a cikk-cakkot.Nővéreket kérdezte,azt mondták ok,csak vizitkor ne legyen rajta alsónemű,az pedig naponta 1x volt.
-hálóing kb 4db,pongyola,bugyi,törölköző
-ágybetét,cserélhető,van a gyógyszertárakban
-zokni,papucs,azt mondta ő végig zokniban volt,mert fázós,abban is szült
-pohár,kiskanál,villa
zsebkendő
-wc papirt(többet),törlőkendő
-pici csomagolású keksz,és pici csomagolású szokk.Arra az esetre ha szülés után még pár órát kellene várni a kajára,és szülés után mindenki éhes,addig tudunk bevinni egy kis tápanyagot
-sebspray,ő vitte magával már a kórházba,és pisilés után megmosta a sebet,és befujta,azt mondta naponta 3x még tusolni is birt,nem voltak sokan
-aranyér kenőcs,jó ha kéznél van,mert azt mondja neki jobban fájt az aranyere,mint a seb.Én különben is aranyeres vagyok,szóval megvagyok lőve
Ennyi,persze fésű,fogkefe,tusfürdő,szappan,fürdőszivacs,fogkrém,palackos viz
Azt mondta ha még valami eszébe jut szól,de nem kell megijednünk,mivel a családunk ugyis jönni fog,és velük hozathatunk ami csak kell.A babák reggel 6-15-ig vannak anyuk mellet,de azt mondja ritka az amelyik csérog,mivel az első két napban szinte egyhuzamban szunyálnak.Azt mondta nővérek olyanok amilyenek,ha emberien szólsz hozzájuk,ugy viszonyulnak vissza,ő bármire kérte őket megtették.
MI KELL A BABÁNAK A KÓRHÁZBAN:
-pampers
-popsitörlő
-pavloviceva popsikrém
Cumit nem szeretik a nővérek,ő vitt be bodyt,meg sapit,de azt mondja volt korházi egyenruha a babáknak,ő is meglepődött.Lányoknak rózsaszin,fiuknak kék egyenrugik,meg kis fityula.De azt mondta azért tegyunk a táskába biztos ami biztos.
AMIKOR HOZZUK KI A KORHÁZBÓL:
-biztos ami biztos egy pampers pelus
-1textilpelus
-svédpelus
-body
-rugi
-sapi kis pamutos megkötős+rendes sapi,szóval az a lényeg,hogy rétegesen
-amit gondolsz,kiskabát,szkafander,lényeg,hogy mégegy vastagabb ruharéteg a rugira
-fehér textilzsepi az arcára amikor kilépunk vele a szabadba,a hirtelen levegőváltozás miatt
-takaró
Érdekel az is,hogy mi kell itthonra,vagy azt már tudod?

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Ja a babicarol annyit mondott,hogy elég fura természete van,de szépen ellátja a babákat.Kötelessége még aznap megjelenni amikor kijövünk a korházból.Matildka mondta,hogy ő is vett köldökcsonkra port,gézt,de egyikre se volt szükség.A védőnő hozott mindent magával,valamilyen spéci lötyivel kezelik a köldököt,ami csak nagy kiszerelésben van,és rohadt drága,de azt ő hozza magával,mivel azt ők kapják.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


sziasztok.

krisztina koszi a listat,tenyleg nem hosszu.
te veszel arminnak skafandert,mert a felsoroltak kozul csak az nincs meg.van egy par kiskabatunk de foggalmam sincs az ujszulottre jo e.
nem tudom erdemes e azert hogy kihozzuk megvenni a skafandert hisz ugyis rogton kinovi.

ja nem is mondtam a vereeredmenyem majdnem tokeletes lett,egy ket kisebb elteres van csak.a cukrom is jo.
a vizeletemben van feherje de azt irjak a neten ez nem veszes es van baci is,ezt majd meglatjuk baj-e.

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!Csak ha jók az eredmények!Multkor nekem is voltak bacijaim a vizeletben,de a doki azt mondta az még okés,pedig akkor én már ugy bevoltam tojva.Szkafanderunk van,de az még nagy lesz rá,beletennénk,és nem találnánk.Én ugy gondoltam,hogy veszek neki egy sima rugit+vittünk már babalátogatóba téli babának olyan jó vastag vatelines rucit,veszek hozzá egy olyat+kispokróc.Gondolom ennyi réteg ruha már csak elég lesz.Még megkérdeztem Matildkától azt,hogy mi az ami feltétlen legyen itthon gyógyszerféle:szájpenészkrém(majd elküldi a nevét),ADvitamin,és ujszülötteknek való lázcsillapitó kúp(ennek is majd elküldi a nevét).Vasárnap voltunk a rodityba,és én is belenéztem a pelusokba,most az ujszülötteknek való akciós volt,de én persze nem vettem.Newborn 3-6kg 600din volt a jumbo pakolás,a feleakkora 300.Mondott még pár jó tanácsot a Matildka,de majd egyszer kávézás közben elmesélem,persze ha érdekel.Én néha már ezzel a sok információval ugy vagyok,hogy még egyet hallok az összes többi kiesik a fejemböl.Néha totál beparázok.Pedig annyi hasznosat hallok,de pár nap mulva ha próbálom felidézni ugy érzem elfelejtettem.Azt hiszem ha 20évesen lettem volna terhes nem lettem volna ennyire kerge,mint most 30évesen.Szintus hol vagy??Mi zujs??

Kép

Kép
krisztina29
 
 


amit en neztem pelust az valami 1500volt a jumbo csomag,de az nem ujszuloteknek valo volt,ott csak ez az egy fajta volt :shock:
a 600 az jo ar szerintem,nem tudod meddig akcios?hany darab van benne?

Kép
monyo83
 
 


Akkor megneztem,hogy hany darabos,de sajnos elfelejtettem,bocsi.Nagy bevasarlason voltunk,mert vasarnap van az a 10%-os akcio,es tele volt az agyam,de en se sokaltam az arat.Jaj,meg mindig taknyom-nyalam egyben van,de orvoshoz addig nem akarok menni,mig nem vagyok lazas.Naprol napra jobb,teazok,mez+citrom,meg fitoseptet szopogatok.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


a torkod nem faj?

lehet csak szimplan megfaztal akkor meg nem bizti hogy belazasodsz.

baszus olvasgatom a februari topikot es mar ket lanynak elkezdett nyilni a mehszaja,fekvesre vannak itelve.
aszem mihamarabb bevasarolok mostmar,bizti ami ami bizti.
amugy is majdnem ketteszakad a derekam,rohadtul faj es lehet egyre tobbet kell majd pihennem.

Kép
monyo83
 
 


Pihenj is,tudod jobb félni,mint megijedni.Azért elég car lehet ugy feküdni,hogy arra vagy itélve.Szerintem is sima megfázás,megfájditottam a torkom egy reggel a jogurttal,most már csak akkor fáj a torkom ha kiszárad,inkább taknyoskodok,meg tüsszögök.Szegény gyerekre néha a frászt hozom amikor gondolom nyugodtan ejtőzik,én meg betüsszentek egy embereset.Utánna le-föl kóvályog.Most már magas fokon űzi a motoszkálást,néha olyan a hasam mint a hullámvasút.Kivülröl is látszik,hogy el limbóhintózik.Ha jól emlékszem,de nem tuti biztos 64db-os volt a nagyobb csomagolású pelus.Mi is a jövő vasárnap a piacon bevásárolunk,utánna összejön egy kis zsé,a gyógyszertárba,DM-ben,és elakarom felejteni a kolbászolgatást.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Ja,és megkérdeztem azt is,hogy mekkora méretü rucit vegyek ujszülöttnek,62-et ajánlotta.Azt mondta kicsinek fog tünni,de de az egy általános ujszülött méret

Kép

Kép
krisztina29
 
 


sziasztok.

szintus hol vagy eltunve?mikor megy dokihoz?

krisztina nekem van itthon 62es ruci,nekem az nagynak tunik,majd meglatom meg milyet veszek.
hogy vagy?

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!Hogy vagytok?Szintus hol vagy elveszve?

Kép

Kép
krisztina29
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: