Új privát üzeneted érkezett!

Hát, ez meglepetés volt, ilyenkor nemigen ír Emeseanyu.
Tényleg szívesen adnék mindkettőtöknek, mert majdnem a fél tepsi pizza megmaradt. Na nem azért, mert nem volt fini. Hanem a férjem du. nasizott sütit, sz.tem nem volt olyan éhes, Soma is 5 fele evett egy kis joghurtot.

Hajni, nemsokára Ti is költöztök, hamar eltelik az idő. Főleg azért igyekezzetek, mert ha a babátok tényleg oda akar születni, akkor már csak azért is!
Na jó, tudom, hogy még van mit csinálni, nem idegesítelek. Inkább szurkolok, hogy időben jöjjön a tavasz, akkor - gondolom - még gyorsabban lehet haladni.

Szilvi, Emese kérdésében én is igazat adnék anyudnak, hogy ezzel biztos hogy neki ártanál a legtöbbet. Így neked kell elviselni, hogy szenvedni látod. De az az igazság, hogy úgy veszem észre, hogy a két csoport 4 g.nénije közül az Ági néni a főnök, ő faggatózik, szeret mindenről tudni. Hiába jár Soma is másik csop-ba, róla is tud elég sok mindent. Ott is találkozna elég sűrűn vele, udvaron is együtt vannak. Szóval egyelőre várjál, próbáld megértetni Emesével is a dolgokat. Ha többször előfordul, sz.tem inkább a vezetőnővel beszélj. Még esetleg a másik oldalra átmehet, ha nagy lenne a gond - úgyérzed.
Na mindegy, már úgyse vagy itt, majd max. elmondom majd szóba is.
A múltkor mikor a mosakodáskor sírt a Soma, ő is azért, mert sz.tem (bár nem láttam, csak hallottam) durván nyúlt hozzá a nem ő g.nénije. Ő is akkor sír, ált. ha kiabálnak vele, vagy durván bánnak vele. Persze, hogy ilyenkor anyát akarják... ez a természetes. Jaj, meg tud szakadni a szívem értük.

lola77
 
 


Tényleg meglepi volt Kép.

Végignéztem 599 oldalt, de mindenhol csak a meghatározás volt, meg hogy hogy csinálják. Még olvasgatok, de nem sok reményt fűzök hozzá. Bocsika, nem vagyok profi a keresésben Kép.

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok,

Megjöttünk tegnap este, már vártam, hogy jöhessek ide, de rengeteg dolog volt. Mosás, takarítás, aztán végiglátogattuk az egész családot. 1 órája értünk haza.
Nagyon szuper volt kint, csak túl hideg volt (-18) és a szálloda szobában sem volt túl meleg. Átfagytam egy hét alatt teljesen, most itthon a 22 fokban csak rövid ujjúban vagyok, ami tőlem szokatlan. Sokat síeltem, jókat ettünk, de Roli nagyon-nagyon hiányzott.

Szerencsére ő nagyon jól elvolt, minden nap beszéltünk vele telefonon. Nagy élmények érték őt. Voltak az erdőn terepjáróval látott nyúlat, őzet. Anyuék telephelyére érkezett nagy kamion, látta hogy lepakolják. Sétált a bárányok között és bement a malacok közé is. Rengeteget szánkózott, ugrált a hóban (volt napi 4 órát is). Rengeteget fejlődött, elkezdett szótagokat mondani minden szóra. Többet nem megyünk nélküle ilyen hosszú időre el az biztos. Rossz volt nélküle.

Szilvi, sajnálom ami a nagymamával történik, nagyon szörnyű, hogy nem tudja mi vár rá.
Nagyon szurkolok, hogy sikerülhessen az inszem. Írd meg majd, hogy mi történik mindig...
Remélem Emese is jól van már.

Hajni, örülök, hogy még nem jött meg. Ez eddig rekord!!!

Lola, olyan jókat szoktál főzni, ha nekilátsz... Gratulálok!

Különben én a babócával jól vagyok, egy picit előjött a hányinger, vagy inkább csak émelygésnek mondanám. Ha eszem elmúlik és eddig nem túl kellemetlen. Már 6 hetes vagyok!

Puszilok mindenkit!
Jövő héten remélem sokat jövök!
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 

 
 

Sziasztok!

Örülünk, hogy jól érezted magad Cirmike. Végül is jól tettétek, hogy elmentetek, a két gyerek mellett biztos minimális időtök lesz kettesben lenni, főleg eleinte. Bár addig még van egy nyár...
A háztartási munkákkal majd csak utól éred magad. Inkább komótosan csináld azért!
Gondolom nagyon örült nektek Roli, 1 hét után!

Ma is taliztunk Szilvivel, nagyon sírt neki reggel az Emese, a g.néni pedig hisztinek titulálta, és azt mondta neki, hogy ne hőbölögjön! (Hogy lehet ilyen szót használni!!!!) De aztán már nem sírt de., úgyhogy csak-csak javulgatnak.

Képzeljétek, most mérgelődöm nem kaptam meg még a dec-i gyesemet!Kép 20-tól járna, törthónapra, direkt bementem a TÁH-ba elintézni még ünnepek előtt, azt mondták minden oké a papírokkal, jan. 10-ig utalják.
Ma felhívtam nagy nehezen a nőt, azt mondta, hogy jaj, az ügyfélszolgálaton nem jól lett kitöltve a papír (nem mindegy, hogy cégtől, vagy MEP-től kaptam a GYED-et előtte), a nő nem írta rá, hogy melyik cégtől. (Pedig emlékszem, hogy kérdezte...)
Ha ma nem hívom, nem tudom mikor szólnak, hogy bocs: elb..tuk.
Végül is mi az a 8-10 ezer a kismamának?
Hát ennyit a bürökráciáról.
Csak úgy kidühöngtem magam, bocs az időrablásért!

lola77
 
 


Tettem a profilomba másik képet magunkról. Ha gondoljátok megengedem, hogy megnézzetek engem is. Kép

Hellóka!

lola77
 
 


Helló!

Végre téged is láthatunk Kép.
Nem semmi ez a pénzes dolog Kép, nem csodálom hogy ki vagy akadva. Dühöngd csak ki magad, szerintem mi is azt szoktuk Kép, így neked is jobb, mi meg megbírjuk Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Hello,
Lola nekem nagyon ismerős vagy, szerintem vhol évfolyamtársak lehettünk. (Hermann suli, Bárdos ?) Egyidősek vagyunk...

Mi is jártunk így a párom táppénzével, mindig a küldési határidő lejárta után küldtek papírt, hogy ezt meg azt még pótolnia kell. Végül azt, hogy augusztusban és szeptemberben állományban volt decemberben fizették ki. Ő tavaly még az apukája vállalkozásába volt bejelentve, idén már ő lett a vállalkozó. Dühöng nyugodtan, az is szemétség hogy ilyenkor más Eu-s országokban kifizetik a késedelmi kamatot is. Itthon ezt csak nekünk kell...

Emeséhez... Elég durva dolgok vannak azért a böliben... de lehet, hogy csak mi anyukák reagáljuk túl és ha apa vinné a gyereket, azt mondaná minden rendben volt.

Nekem a párom ma megint jó későn jön haza, a gyerkőc pedig nem volt hajlandó fürödni menni nélküle. Hát hiába, ezt szokta meg. Ha egy hétre utazik el, lehet megbüdösödik a gyerek. Kép A mamáéknál azért fürdött rendesen...

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Arik vagytok. Köszi, végül is mindig van v.kinek v.mi dühöngeni valója. Az élet már csak ilyen. Szóval ez egy dühöngő topik is... Kép

Cirmike, igen a Hermanba jártam, Te is? Mostmár hogy láttatok, tök mindegy: a nevem Éva. (Lehet, hogy Szilvi már írta is, mert ő ismer...) Én c-s voltam. Te?
Volt oszt.talitok már valaha?
Jó fejek a kisskacok, mikor apjukat hiányolják. Nekem is szokott hisztizni, mikor nem apa fürdeti, vagy altatja és olyanja van. Nálunk ez inkább kibúvó, mert ha nem akar aludni, és épp apa altatná, akkor anyázik.
Úgyse hisszük el, hogy nem mosdatlanul hoztad el anyudéktol a kölyköt... Kép

Ja, ma rizskókot sütök (most sül) a maradék bableveshez.
Puszi mindenkinek.
Szilvi várunk a beszámolóval, hogy sikerült az öninjekciózás... (vagy az még később jön?)

lola77
 
 


Sziasztok csajok!

Kicsit végre átjöttünk anyuékhoz, úgyhogy kicsit nyugi van. Tegnap és ma reggel is nagyon sírt Emese reggel. Már otthon elkezdi, hogy nem akar menni, engem szeret csak stb. Ez fokozódik a bölcsi felé vezető úton, ott bent, meg a legborzasztóbb. Ma is inkább a kezemben vittem be, és oda adtam az Andi néni kezébe, de üvöltött!!! Vagy most jön elő nála az elszakadás miatti dolog vagy tényleg rosz élmény érte.

Most Ági néni, a szigorúbb nem volt, a kedvesebb volt. Andi néni mondta, mikor mentem, hogy reggel pár percig sírt csak, utána már nem. Tornáztak, festettek, mindent megevett. De mikor mentem, akkor is a csukott ajtón át hallottam, hogy "anyukám mikor jön már?". De már ennek is örülök, hogy csak reggel van sírás. De higgyétek el (bár Évának már van tapasztalata ebben), életem legrosszabb érzése hallani így sírni, utánam.

Az injekcióval sem ment simán minden. Meg kellett rendelnem múlt héten, mentem érte tegnap reggel a patikába, azt mondták nincs, mert azt hitték nem jövök. Kiakadtam!!! Mondtam, azonnal hozassanak, mert el kell kezdenem adni magamnak! (nem véletlenül VerBÉNA paika....). Megrendelték, azt mondták, fél ötre menjek vissza, akkor hozzák győrből. Lementem tegnap fél ötre, Sanyi nem volt otthon, így Emesét lepasszoltam a szomszédlányhoz öt percre. Ebből lett egy óra!!!! Mivel nem jött a szállító, mi meg addig vártuk!!! Mára kiderült, hogy a sofőr srác volt a hülye paraszt és béna.... Mondták, akkor ma reggel menjek. Mentem, jött szállítmány (nem a tegnapi srác), injekció sehol, mert a tegnapi sofőr valahova az én injekciómat elkeverte!!!! Megint száz telefon, és ígérték, egy órára külön az én injekciómat elhozzák győrből. Meg is jött, a patika vezetője személyesen felhozta nekem. Szóval.... igen körülményes volt már ez is, mondta is a nő, reméli, most már sikerül ennyi viszontagság után és számoljak be a dolgokról.... Kibontottam a csomagot, ekkor már izzadtam, remegtem, bénáztam, aztán beadtam. És csajok: abszólut nem fájt!!!!! Komolyan. Utána azon aggódtam, jól adtam e be, mert semmit nem éreztem... (remélem). Holnap megint lesz, reggel, és ez így lesz vasárnapig. Akkor megyek ultrahangra a dokihoz.

Hajni: köszi az utánanézést. Lehet, hogy felesleges is nézni. Én is annyit olvastam már, úgy csinálok, hátha többet tudok róla, akkor tuti sikerül. De hát nincs semmi garancia.... Azért bizakodom. Még egyszer köszi. Inkább gondolj rám sokat!!!
Voltál az rwe-ben? Én is régebben beadtam oda a papírt, és két hete kb. felhívtak, hogy mehetnék készletkönyvelőnek oda, de nekem most nem aktuális. Téged is erre hívtak?



Cirmi: nagyon örülök a babádnak és hogy jól éreztétek magatokat! Azért nem vagy semmi: én biztos, hogy soha nem tudnék Emese nélkül elmenni. Lehet, hogy ez sem jó dolog, de hát én már csak ilyen vagyok. Anyatigris. Bár nektek is és nekünk is kéne pihenés, de én inkább ronggyá dolgozom magam mellette, de úgy hiányozna kicsi pukkancsom....

Éva: ma nem láttalak titeket a böliben. Remélem nem betegek vagytok? Vagy csak később jöttél érte?
Amúgy semmi zújság?
Nincs még nálatok négyórás munkalehetőség?


Még vagyok kb. egy órát, írjatok!!!!

Puszi

emeseanyu
 
 


Helló!

Igen én is arra meg valami számlázásra jelentkeztem náluk. Már hívtak hogy nem kellek Kép. Pedig mondtam hogy a 10 éves tervben nem szerepel a baba. Lehet hogy nem hitték el Kép.

Örlülök hogy alakulsz, annyira nagyon izgulok érted. Minden érszletet írj, ha valami fontos van akkor sms-ben is várom a jelentkezést Kép. Szerintem lassan már idegesebb leszek mint te Kép

Én megyek vacsit csinálni Kép. Bundáskenyérke lesz Kép.

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


<!--attachment: hajniszuli-151519.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*208.4**hajniszuli%2ebmp --><center><pre>
Kép
hajniszuli.bmp (208.4 k)</pre></center><!--/attachment-->

Hajni: nem is írtad itt (másik topikban olvastam), hogy szülinapod van.


BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK és a közeljövőre egy kész házat és egy hármasikreket!!!!

Puszi

emeseanyu
 
 


Imádom a bundikenyeret és Emese is!!!!

Köszi az izgulást. Én is ideg vagyok. Valahol bízom a dologban, de valahol nagyon nem.... Sokszor érzem úgy, hogy soha én már nem leszek zebrás, de már többször álmodtam egy pici kisfiút a karomba....

Puszi

Jó étvágyat!!!

emeseanyu
 
 


Na sziasztok csajok! Amúgy is megyünk, meg akadozik a net.

Csütörtök fele jövünk megint, délután!

Puszi mindenkinek és kitartás!!! Ha van ismerősötök, nyugodtan szóljatok nekik is erről az oldalról (tbányaiak), hátha bővül a körünk!

Szilvia

emeseanyu
 
 


Hát Szilvi, nem semmi az a patika, majdnem eltolják neked itt a beprogramozott dolgaidat.
(Sógornőm is panaszkodott már rájuk, egyszer rászóltak, hogy túl hangos a kislány!!!!- egy 1,5 éves, amíg anyukája sorban áll, persze hogy nyűglődik, türelmetlen. Ahelyett, hogy szóltak volna a többi sorbanállónak, hogy engedjék előre. Na erre sógornőm hívatta a vezetőt, alig akarták kihívni, ÁNTSZ-nek levél lett belőle, válasz: elnézést... tattara-tattara.)
Egyébként akkor most nem gond, hogy csúszott 1 napot, merthogy tegnap kellett volna menned érte? Tudom, hogy hozzátok ez a patika egy köpésre van, de lehet, hogy máshova kéne menned. Megjegyzem nálunk a Kodály tériben mikor már nagyon nyűglődött a Soma a babakocsiban, akkor a gyógyszerész megkérdezte, hogy kivel van a baba, jöjjek előre! Hoppá! Van ilyen hozzáállás is.

Hajni, Happy Birthday to you! (Nem akartad nagydobra verni? Na megállj csak!)
Akkor most vagy 21, vagy 22? Ezt a vén kort!!! Kép

lola77
 
 


Voltunk ma du. is szánkózni, férjemmel, sógornőmmel és az ő kislányával (Soma unokahúga-20 hónapos).
Teszek be pár képet.

Kép

Kép

Kép

lola77
 
 


A másik topikban sem akartam mondani, de valaki lebuktatott Kép. Köszönöm szépen nagyon édesek vagytok Kép.

Emeseanyu, remélem minden ok lesz. Mikor is lesz pontosan. Amilyen tyúkeszű vagyok mindig elfelejtem Kép. Vagy még nem írtad le, de ki kellene tudnom számolni Kép.

Lola, jó lehetett a szánkózás. Biztos jól érezték magukat a gyerekek Kép. 22 lettem, már át is van javítva a profilomban, ha minden igaz Kép

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Elszállt az írásom....

Hajni, boldog szülinapot, így megkésve is. Párod meglepett vmivel?

Szilvi, szörnyű ez a patika ügy. Nálunk Vszőlősön is bénák. Többször én is a Kodály téribe megyek, ott előrehívnak ha meghallják a gyerek hangját. Örülök hogy sikerült beadni könnyen.
Sokat émelygek mostanában, ha eszem elmúlik...

Éva, én b-s voltam. Szandra vagyok, a férjem kezdett el Cirminek hívni mikor megismert. Majd én is küldök ha lesz egy jól sikerült kép és hátha felismersz.

Megyek aludni mert álomkór is van rajtam...
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Hú Cirmike, ez az álomkór ismerős. Állandóan tudnál aludni, igaz? Én is így voltam. Bíztatnálak azzal, hogy majd elmúlik, de nálam nemigen múlt el, talán enyhült a végére.
Rémlik v.mi, volt 2 Szandra a b-ben, akkor sejtem ki vagy, mert mondtad egyszer hogy szőke vagy.

Most eszembe jutott, hogy vajon sikerült-e Szilvi férjének elhárítani a Wc-jük dugulását, mert az enyém is eldugult! (Lehúztam a kajamaradékot Kép)u
Ma spenótot főztem, tükörtojival! Szupi gyorsan megvolt.
Kisfiam úgyis rekordmennyiséget aludt: 40 percet!

lola77
 
 


Sziasztok!

Én tojásosnokedlit csináltam. Aztán meg kimentünk a telekre dolgozni, aztán meg szénné égtem. Most szendvedek. Más nem törpént Kép.

Lola, én pont tegnap találtam ki egy jót Kép. Mondtam a páromnak, hogy én nem tudom hogy fogom bírni a gyerekkel, mert nagyon morcos tudok lenni, ha nem alszom eleget. Na jó, akkor alszok, amikor a gyerek is. Erre közölte, hogy mi van ha lesz egy-két nagyobb is akik már ugye nem alszanak annyit. Én meg akkor találtam ki. A kicsi alszik, a nagyokat meg kikötözöm az ágyikóhoz, beragasztom a szájukat, és máris lehet aludni Kép. Jó anyuka leszek? Kép. Na jó csak vicceltem, de tényleg nem tudom elképzelni, hogy én éjszaka felkeljek többször is és mégis legyek jókedvű, meg türelmes, meg aranyos. Hogy lehet ezt megcsinálni?????

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Hát aztat kérem úgy, hogy v.mi égi csoda fog segíteni, hidd el. Reálisan nem tudom, de fel fogsz tudni kelni, főleg míg pici.
Én erre azt a választ találtam ki magamnak, hogy azért voltam állapotos koromban olyan aluszékony, és aludtam is sokat, mert marjd ha meglesz, akkor nem tudok, és előre energiát kér a szervezetem. Kép Később, ha már legtöbbször átalussza az iccakát, és csak néha-néha kel fel (foga fáj, hasa fáj, lázas...), akkor már sokkal idegtépőbb lesz felkelni és keresni az okokat. A fog nekünk mindig 11 után kezdett el fájni...

Szóval majdcsak lesz valahogy, ne izgulj. Majd jössz hozzánk tanácsért és segítünk.

Na helló-belló!

lola77
 
 


Jaj, elfelejtettem megkérdezni, hogy miért égtél meg, mert ezt nem értettem kristálytisztán?
Komoly?

lola77
 
 


Köszönöm a kimerítő választ. Ha mindenki ezt mondja, és mindenki fel tudott kelni akkor bizti nekem is sikerülni fog. Azt hiszem nem gondolkodom tovább rajta, mert egyre elképzelhetetlennek tűnik Kép.

Az égés úgy történt, hogy abalakokat hegesztettünk a pincébe. Segítettem a páromnak (tudod, így forgasd, úgy fogd, ne mozogjon stb), egészen addig jól is ment a dolog míg bele nem sikerült tenyerelnem egy piros csücsökbe Kép. Na, onnantól kezdbe nem kellett segítenem, még salakolni sem hagyott KépKép. Mondan neki, hogy azért mert egy kicsit megégettem magam, már nem is bízik az ügyességembe? Erre közölte velem hogy bízik de félt Kép. Olyan édes volt Kép. Akkor nem is fájt, ugye száguldoztak a minuszok, de fürdésnél....

Különben csak egy 3 cm-es csík a jobb tenyerem bal szélén, úgyhogy nem annyira komoly Kép. Fel sem hólyagosodott (mondjuk rögtön jegeltem Kép) Szóval legközelebb kesztyűben kell dolgoznom. De hát ha egyszer annyra fázott a kezem Kép, valahol fel kellett melegíteni. Kép
Na jó, hagyjuk, mert órákat tudok beszélni egy picike sérülésről is Kép

Mindent összegezve bízzak az égi csodában Kép.

Helló
Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Hú Hajni, te már reggeli helyett is itt nyomod korán reggel. Kép Lehet, hogy már függőséget okoz ez a babanet, mert én is, ahogy elalszik a Soma, első dolgom bekapcsolni a gépet. (Közbe azért beraktam 1 adag ruhát a mosógépbe, meg közbe ebédet melegítek magamnak, meg ilyenek...)

Ecseteld ám nyugodtan részletesen az apró sérüléseidet, mi ebből tanulunk,(sose lehet tudni, hogy egyszer még én is hegesztő-segédmunkás leszek... Kép), Te meg tőlünk hallhatod, hogy kábé mik várnak rád gyerkőcügyben! (bölcsis ügyek, wc-eldugítás, babakocsiból való kiesés... stb.) Legalább lélekben!

lola77
 
 


Próbálom raktározni az infókat. Nálunk azt is lemérhetitek milyen sérülések várnak a gyerekeitekre ha pár évvel nagyobbak lesznek Kép. Szerintem amiket mi szerzünk sérülések, tipikus gyerekes bibik Kép. Nem baj, legalább az egész családod ismerni fogják a sebészeten Kép.

Tényleg valami függőség lehet benne, mert én felkelek, bekapcsolom a gépet, átolvasom az éjszakai termést, írogatok, aztán nekilátok valaminek, de 20 percenként legalább nézegetem nem írt e valaki valamit. Mi lesz velem az új házban Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


A hegesztő segédmunkásról jut eszembe. A párom közölte hogy legközelebb cserélünk. Én hegesztek ő meg fogja Kép. Vicces egy hapsi Kép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Ahogy néztem a házatokról a képet, olyan tágas, hogy jobb, ha már most gyűjtesz jó sok pénzt, hogy minden helyiségnek, minden sarkában legyen 1. Tudod, hogy amerre mászik a baba, ahova szalad, mindig kéznél legyen egy. Kép

Na megyek, halomba áll a mosatlan! Kép

lola77
 
 


Kép, ahhoz még egy kicsit gyűjtögetni kell Kép. De majd ha nyugtot akarok, akkor leviszem a gyereket a pincébe, ott úgyis lesz gumiszoba. Nem hallom hogy ordít és semmi baja nem lehet. Iszonyat kreatív vagyok én ilyen nyugalomcsinálós ügyekben Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Kíváncsi leszek erre a nyugalom-csinálásra, majd a valóságban!!!!
Eléggé émelygek és alig múlik, felkelt a Manó is megyek...

Lola, én voltam a Farkas Szandra (igen szőke)

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Ja, ja már tudom, okés.
Jó tudni, hogy vannak a velem egyidősek (sőt sulitársak) között is, aki már babázik, sőt a 2. várja. Néha úgy érzem, hogy a velem egyidősek még mind a családalapítás előtt állnak. Na nem irigylem őket, félreértés ne essék. Egy percig sem bántam meg, hogy 25. évesen szültem. Még inkább sajnálom is azokat, akiknek még a párjukat sem sikerült megtalálniuk ilyen korukra...
Az osztályodból a másik Szandrának meg asszem egy kislánya van... Kép
Jövő pénteken farsang lesz a bölcsibe, nem kötelező beöltöztetni őket. MÉg gondolkodom, kutakodom itt a neten. Az az igazság nem vagyok valami jó a sk-jelmez készítésben. Gondoltam az álarcra (azért azt könnyebb megcsinálni), de azt szilveszterkor sem viselte el magán. Még nem tudom mi lesz.
Mindenkinek jó 7hétvégét!

lola77
 
 


Helló!

Lola,nem írtad mit ettetek Kép. Én körömpörköltet főztem, meg sütikét sütök.
A pörkölt nagyon fincsi lett, a sütikével gondok vannak, de remélem megoldódik Kép. Majd beszámolok arról is Kép.

Cirmike, én is kíváncsi leszek rá. Azért bízom benne, hogy jobban fogom bírni a gyűrődést Kép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Na sziasztok csajok!!!Örülök, hogy írhatok végre. Voltam délelőtt a tescoban, tök jó akciók vannak. Gyerekharisnya pl. 200 ft, Emesének farmer nadrág 700, hosszúújju pólók 300-400 forintok. Be is vásároltam, amíg Emese böliben volt! Ja, Sanyinak is vettem egy 900 forintos mai divatos farmert (tök jól néz ki), hasonlót vettünk tavaly 8 ezerért. Meg vettem egy hasonló farmerdzsekit, 2 ezer 900ért.

A legnagyobb hír, hogy Emese három napja nem sír a böliben, nagyon el van, sőt tegnap kifaggattam a néninek: mindent megeszik, barátkozik, nem kötöszködik, okos, ari, kedves, egyedül elmegy pisilni, kezet mosni stb. Szóval nagyon boldog vagyok. Azért mindig várja, hogy menjek érte. Mindig sürgeti a néniket, mikor lesz már ebéd. Egyik nap a néni hátra vitte oda, ahol főzik az ebédet és tök büszke volt magára Emese, hogy megnézhette, hol készül a kaja.

Ma nyomdáztak és tornáztak. Ez nekem nagyon tetszik. Mármint főleg a torna. Tök ariiiiiiiiiii. IMÁDOMMMMM!!!

Amúgy adom magamnak a cinciót, még kettő van. Holnap délelőtt megyek uh-ra. És ha minden ok, akkor nem is kell több és szerintem jövő hét pénteken lesz, a 14. napon az uh. Majd holnap már többet tudok. Eddig egyszer sem fájt a szuri, de ma reggel kicsit. Viszont a hasam mindennap eléggé fáj. És volt ma egy kis véres váladék is. Majd holnap rákérdezek, hogy ez okés e...

Ma rántott husi volt, petr. krumplival, majonézes kukoricával. Holnap is ez lesz, vasárnap anyuéknál eszünk.

Voltunk a kórházban Sanyi mamájánál. Már minden csövet kivettek belőle, hétfőn mehet haza. Még mindig nem tudja mi baja. Bár a főorvos már mondta, hogy meg kell neki mondani, mert vissza kell járnia az onkológiára kezelésekre. Azzal együtt maximum fél - egy évet éldegélhet. De a legkisebb szövödmény rögtön elviszi szegényt.

Emesének dózsakertben kölcsönöztünk jelmezt, csipkerózsika lesz. Fel is próbáltattam vele, mert azt hittem, félni fog tőle. De hál isten tetszett neki.

Amúgy nincs semmi zújság. Izgulok a jövő hét miatt. Remélem már több gyógyit nem kell vennem (szorítsatok), mert anyagilag már ez is PONT elég.

Mostanában tök fáradt vagyok. Eddig nyolcig elalukáltunk Emesével, de mióta bölis, fél hét fele kelek. Nem órára. Magamtól felkelek, ezért hajnalban szinte már óránként felriadok, hogy nem késtünk e el. Hülyeség nem?

Remélem mindenki jól van. Szandra: nagyon örülök, hogy legalább már Neked összejött. Te is szoríts nekem.... jó??

Hajni, Éva: sok puszi. Még vagyok fél órát kb, írjatok! Legközelebb vasárnap leszek. De akkor szinte egész nap.

Szilvia

emeseanyu
 
 


Helló!!

De örülök,hogy írtál Kép. Végre jó hírek. Szóval igaza volt a bölcsis néniknek, úgy néz ki kezdi megszokni az új helyzetet Kép. Úgy örülök neki. Nagyon sokat gondoltam rátok. Az meg teljesen természetes, hogy vár téged Kép.

Izgulok ám nagyon miattad is. Remélem te is hamarosan olyan hírekkel jössz mint Cirmike. Már nem sok van hátra. De neked nem szabad idegeskedni, meg izgulni.
Majd mond meg mit mondott a doki a véresről. Remélem semmi baj. ÁÁÁÁÁ, tudod mit, tuti semmi rossz Kép. De azért kiváncsi vagyok ám mit mond Kép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Én is kíváncsi vagyok. Most beszéltem a barinőmmel, mondta, hogy neki is volt ilyen, azt hitte elmúlt, sexeltek, és újra kijött egy kicsi. Vagy ettől, vagy a szuriktól, vagy nem tudom.....

Majd holnap megtudom.

Veled mizújs?

emeseanyu
 
 


Na sziasztok csajok, mentem!

Puszi és mindenkinek egy tökéletes hétvégét kívánok!!!

Szilvia

emeseanyu
 
 


A sütékébe a krém nem sikerült Kép. Túl lötty lett. Most inkább somlóit csinálok Kép. Ahhoz csak egy piskótát kell sütni Kép. A mostani tésztához meg csinálok új krémet, öcsikét már elküldtem tejszínért Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok cajok!

Bocsi hogy ilyennel zargatlak benneteket, de a szomszédunk kutyuskája megszökött. Ha látjátok valahol szóljatok léccci. Egy bazi nagy szürke-fehér haski. Felemás szeme van és már eléggé le van soványodva, meg csúnya a szőre, szóval tipikus kóbor kutyának néz ki. Bánhidán látták utoljára, de most nem találják. Tényleg bocsi, de úgy aggódunk érte Kép.

Puszika
Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Ma a Roli már hatkor felkelt.
Nagyon fáradt vagyok.
Délután elmegyünk a fürdőbe Győrbe.
Jó hétvégét nektek is (már ami még hátravan)
Pizzát csináltam tegnap (én gyúrtam a tésztát is), ma vmi csirkés kaja lesz, vagy kínai jellegű.

Puszó, Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok csajok!

Elég gyér volt a forgalom hétvégén, hol vagytok?

Nálam eddig minden ok. Tegnap voltam uh-n a dokinál, elindult a jobb petefészkemben a lendület, már tíz miliméteresek voltak a 8. napon a peték, legközelebb szerdán, a 12. napon megyek. Akkor ha minden ok kapom a tüszőrepesztő injekciót és utána eldől, mikor lesz az inszem. Ha minden jól megy, szerintem jövő hét vége.
Eléggé fáj a hasim is....

Most itt vagyunk Anyuéknál ebédre. Sanyi dolgozik, majd később jön ide. Egyébként minden ok. Tegnap lustiztunk délután, ma délelőtt hóembert próbálkoztunk építeni.

Hajni: mi van Veled, hogy mostanában kevesebbet írsz? Átálltál a süti sütésre??? Kép


Éva: láttam sógornődet és Hannát tegnap lent a játszótéren. Tök arin lapátolták a havat a vödörbe. Hát Anettnek nem sok hasa van még... ahhoz képest, hogy félidős majdnem!!! Mondta, hogy látta a picit 3d-sen és tök jó élmény volt!!

Cirmike: nektek jó pancsolást. Szabad ilyenkor még fürdeni? Nem veszélyes, hogy elkapsz valamit?

Puszi nektek, ma vagyunk kb. ötig, úgyhogy később majd visszanézek. Ha van itt valaki, írjon!!

Puszi

Szilvia

Hajni: 9/28 napon vagyok.

emeseanyu
 
 


Ja, Hajni, nem véres igazán, de minden reggel van egy nagyon pici barnás, az első pisiléses wc papíron. Azt mondta a doki, hogy valószínű a gyógyszertől.

emeseanyu
 
 


Hellóka!

Nekem is az jutott eszembe, hogy Cirmike nehogy v.mi fertőzést összeszedjél az usziba!!!! Különféle gombás nyavaják mindig vannak, vigyázz! (Csinálj utána egy Lactacyd Feminás öblítést, az kitisztít!- Bocs, csak egy tanács!)

Mi jól vagyunk, tegnap Soma délben anyuéknál aludt, így én pár órát tudtam könyvelni (itthoni maszekok adóbevallása), férjem dolgozott estig. Ma délelőtt főzőcske, 2 adag mosása, 1 teregetés még hátravan, bolt... ilyesmi.
Du. val.szeg még lemegyünk egyet csavizni.
Ma hurkát-kolbit sütöttem tepsis krumplival, párolt lila káposztával, husilevest kaptam anyuméktól tegnap.
Igen, Szilvi sógornőmnek tényleg jóval kisebb hasa van, mint anno a Hannával... mondtam is, hogy nekem volt így Somával, úgyhogy lehet hogy fiú lesz... Kép
Szilvi, anyudéknál mi a kajcsi, biztos valami fini.

Hajni, a somlói már jól sikerült a múltkor? Biztos már el is fogyott! Kép
A körömpörköltet milyen húsból csinálod? (Csak körömből, akkor alig van rajta hús?) Hogy kell?

lola77
 
 


Anyuéknál csirkeragu leves lesz, rízs, meg valami scsevabcsicsa. Hugom csinálja. Hasonló mint a fasírt, csak más formájú és ízesítésű. Utána meg stop cukis süti lesz.

Én meg most olvastam a 24 órában hírdetést, hogy adatrögzítőket keresnek adóbevallások rögzítésére, én meg ezt fogom hétfőn felhívni. Mondjuk csak délelőtti érdekel egyenlőre.

Már tök éhes vagyok!!!! Kb. tíz perc múlva eszünk.

Fini a hurka is. Én nagyon szeretem. A kolbit meg a férjem. Nektek is jó étvágyat!

Szerintem is fia lesz Anettéknek, így legalább lesz ez is, az is. Mi lesz a neve ha fiú lesz vagy lány? Mondták már?

Puszi nektek

emeseanyu
 
 


Ha fiú, akkor egyenlőre úgy néz ki Sámuel (Samu), ha lány: Léda. A Samu igazán jó lesz egy Soma mellé...
Ismerem a scsevabcsicsét (hú de nehéz leírni), de csinálni nem tudok. A sütihöz külön jó étvágyat, anyuméknál is szokott lenni, ha meghívnak... olyan jó, nem?

Az adatrögzítés biztos ilyen idénymunka, próbáld meg mindenképp!

Örülök, hogy Emese így belejött (ahogy írtad) a bölcsis dolgokba.
Mennyiért kölcsönöztétek a jelmezt? Ja, képzeld a Somáék csop-ba a héten "jött" egy 6 hónapos baba....Kép No comment.

lola77
 
 


Na, vége a kajcinak. Megvártuk Sanyit munkából, azért most ettünk. A süti majd később. Teli vagyok!!! Nagyon finom volt. Volt egy jó kis mindenféle növényből készült ecetes sali, az is jó volt, meg hagyma.

Jó név mind a kettő. Én a Kincső lánynévbe vagyok nagyon belezúgva, rajtam kívűl senki....

6 hónapos gyerek???? Az ilyennek minek gyerek? Én biztos két évesnél előbb semmilyen bölibe nem vinném, esetleg oda a baba-mama klubba, tudod. Még nem láttam szegényt. És nem sír sokat? Miért nem alakítanak ki ezeknek külön részt? Mármint a piciknek. A többi is vissza fele fejlődik, meg nem tudnak foglalkozni a nénik a nagyokkal, nem? Azért egy 6 hónapos is sok foglalkozást igényel, csak másképp.

1500 ft a mi jelmezünk. Csipkerózsika lesz. Rózsaszín, hosszú, rózsás ruha. Vannak állatosok is. Változó az ára, mert az ismerősöm 101 kiskutyásat 2500 ft-ért kölcsönzött. De a mi Andi nénink azt mondta, hogy a dózsakerti böliben is lehet 500 ft-ért kölcsönözni és hogy nagyon aranyosak vannak. Legközelebb én is odamennék, mert ott biztos több olyan van, ami az ő méretük. Itt viszont volt egy csomó felnőtt is méret is.

Majd megkérdezem Ági nénit, hogy be lehet e menni a bálra, legalább a végére és aznap Emese nem ebédelne ott. Majd megbeszélem vele.

Puszi

UI: hova mentek csavizni? Tényleg, mi van a férjed öccsével, a Krisztiánnal?

emeseanyu
 
 


Férjem kollégájának a kislánya (ápr-ban lesz 2) Kincső. Ők is jártak a baba-mama klubba.
Na, jó hogy mondod ezt a bölcsis jelmezkölcsönzést, lehet, hogy jövőre megnézzük, meg előbb nekiállunk a gondolkodásnak is.

Amúgy nem tudok semmit a kisbabáról, csak láttam egy etetőszéket a szobában és kérdeztem, hogy van-e kisebb gyerek. Erre mondta a Mariann, hogy 6 hónapos. (Az én gyerekem már tudott ülni 6 hósan, de nem derékszögű székben... ) Én is rögtöm arra gondoltam, hogy mit csinálnak a nagyok egy ilyen kicsivel? (Nem taposnak-e rá... stb.) A héten kezdtek, úgyhogy még biztos csak keveset van, azért nem látjuk, majd azért én is kíváncsi lennék. Vagy mi az oka (biztos v.mi nagy dolog), hogy ekkorát beadnak?

Krisztián ma reggel volt nálunk, jól van (jól felhízlalta a párja... Kép), 15 hónapos Eszter kislánya van, aki tök apás... Kép

Még nem tudom, hova megyünk, csak kéne Somának levegőzni (még alszik), bár már kicsit volt lenn de.

És miért nem ebédelne ott pénteken az Emese a böliben.

Hol lehet a Hajni, biztos a telken szorgoskodnak... Olyan szépen süt a nap, de azért hideg van!

lola77
 
 


Azért gondoltam, hogy ne egyen ott Emese, mert mikor mennék ebéd után érte, már biztos vége a bálnak és nem lesznek beöltözve és én úgy akarom megnézni (sőt anyám is) és le is fotóznánk. De ha odamegyek tíz fele, akkor utána már úgysem fog ottmaradni, tuti.

Azt mondtam régen, hogy volt Krisztiánnal egy futó kapcsolatom? Tök érdekes volt. Először nekem tetszett meg nagyon, a "tahó" diszkóban, minden csaj oda volt érte és én kinéztem magamnak. Egy hét múlva már velem járt. Aztán nem igazán tudtam beleszeretni, pedig nagyon kedves volt és mondtam, hogy hagyjuk az egészet, aztán írt egy levelet, hogy ő nagyon szeret és ne vesszünk össze.... de rég volt. Az ő kislánya jár oda a Somához a bölibe? Még nem láttam őket arra fele.

Emese itt nem alszik anyuéknál és anyóséknál is. Egyszerűen nem hajlandó lefeküdni, csak pörög és játszik.

Mikor a szomszédkisfiú (Dani) már járt oda a bölibe és néha mi is elmentünk érte, pont akkor szoktatott be egy csaj a 8 hónapos fiát bölibe, mert katona volt!!! És kellett mennie 2 hónapos távmunkára (addig haza sem jöhetett). Mesélte később a szomszédnőnk, hogy volt, hogy a nagymama még pizsamában vitte le reggel szegényt, mert nem bírta felkelteni. Hát vannak ilyenek is... szoktam látni azóta a katona csajt néha jönni a gyerekért, már kb. két éves a gyerek.

Szerintem semmi komoly ok nem lehet, hogy 6 hónapos gyereket beadjanak. Max az, ha egyedül neveli az anya és esetleg nem gyedet kap, hanem kezdetektől gyest. Akkor talán. Elfogadom. De amúgy.... bár amerikában három hónap FIZETÉS NÉLKÜLI szabi jár, utána írány a böli, ha nem tudsz otthon maradni (nem kapsz semmit az államtól). Azért tudom, mert barinőm is kint van Dallasban, november 12-én szülte most a kisfiát és most kezd el dolgozni. Ádámka meg megy a bölibe.... szegények. Nem tudom, hogy tudnék elválni egy ilyen kicsitől....

Nincs ám olyan hideg, csak eléggé csúszós lett az út.

Puszi

emeseanyu
 
 


Felkelt a Soma (úgy látszik vasárnaponként bepótolja a hétközi nemalvást)!
Nem a Krisztián kislánya jár oda, hanem a húguké (akit anyós nevel... hosszú história), a K. Bajra költözött!

Nem tudod, melyik az a kisfiú (név szerint)?

lola77
 
 


Na szia, megyek farsangi álarcot gyártani!

lola77
 
 


Nem tudom, hogy hívják, alacsony, vörös hosszú hajú csaj az anyja, a kisfiú világos göndör hajú. Nem tudom, hogy hívják. Nem hozzánk jár, szerintem hozzátok.

Na jó, akkor menjetek csavizni.

Puszi, majd talizunk.

Hajni, Cirmike: nektek is minden jót!

Szilvia

UI: szerintem kedd-szerda fele jövök.

emeseanyu
 
 


Húúúú lányok mennyit írtatok Kép.

Emeseanyu, örülök, hogy minden ilyen jól megy Kép. Nagyon beindultak az események. Kép. Emese biztos szép lesz csipkerózsikaként Kép.

Lola, a körömpörköltet csak körömből csinálom. Ugyan úgy mint a normális pörköltet, csak kuktában, meg a végén főzök bele krumplit is. Szóval nem igényel nagy tudományt. És szerintem van rajta elég hús, különben sem lehet belőle túl sokat enni, mert megüli az ember gyomrát Kép.
Szoktunk is utánna szenvedni Kép.

Kint voltunk a telken azért nem találkoztunk Kép. És jó hogy kimentünk mert hallottam nyitnikéket Kép. Imádom a hangját. Főleg az a jó benne, hogy ő tényleg megmondja hogy nemsokára tavasz van Kép.
Olyan jó idő volt ma, csak a végére fagytunk át. Különben meg szinte égette a hátunkat a napocska. Teljesen feltöltődtem tőle. Holnap neki is látok takarítani, hogy levezessem a fölös napenergiámat Kép.

Jó, hogy mindenki ilyen jókedvű ma.

Szilvia, nagyon-nagyon izgulok értetek Kép. Annyira bízom a zebrás eredménybenKép

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Lányok nem bírom, mostanában reggel hatkor kel Roli!!! Aztán alig bírja délig. Tegnap már 11 után kérte az üvegét aludni menni.

Én meg tiszta álomkór vagyok....

Nagyon élvezte Roli tegnap a fürdőt, ott voltunk 2-6-ig. Egyszer jött ki a vízből, evett-ivott picit. Főleg a játszóteres kis pancsoló tetszett a legjobban neki, meg az ahol a víz-áramlat visz körbe-körbe minket tök gyorsan. Nagyon ügyes a vízben.
Nekem sajnos ugyis kell majd csinálnom egy kúpos kúrát, olyat amit lehet terhesen is, úgyhogy nem izgultam.

Hazafelé bementünk Tatára a Kiss-panzió éttermébe (párom barátai nagyobb gyerekei itt voltak szaunázni-fürödni) Nagyon bekajáltunk... Megfogadtam soha ennyit este, mert alig tudtam elaludni. Ráadásul lelkiism. furdalásom van, hogy megint sokat fogok hízni a terhesség alatt.

Ma egy kicsit koplalok, szerintem kb.2-ig bírom, pedig jó lenne egy kicsit kitisztulni...

Szilvi, örülök hogy eddig jól alakulnak a fejlemények. Elmondtad már a családnak vagy titok még?

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: