Új privát üzeneted érkezett!

pontos időpontot nem írtok, remélem, nem gond, ha én írok.
Mit szólnátok egy fél 2-es találkához?
Vendég
 


nekünk jó, remélem addig alszik egyet, mert ő is extra nyűgös
anzizi
 
 


A Laktanya előtt?
Vagy a városban?
Nekem valamikor útba kell ejtenem a Lakit, ebédért megyek.
Bálint séta közben elalszik?
Vendég
 

 
 

én is egy kis alvást remélek addig Kép
Vendég
 


Nekem jó, ha véletlenül kések, akkor mobilon hívhatlak, aztán valahol becsatlakozok. Úgy jó??? Nagyon várom!! Hajdúhegyen sétálunk??
Na talán most elhallgatott.

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


jó a laktanya előtt, aztán majd meglátjuk merre tovább
anzizi
 
 


innen lemehetünk a városba is
mobil nálunk lesz
akkor fél 2 a laki előtt
mindenki ölében ott a gyerek? a kisbetűk... Kép
én is várom
zita beállsz az udvarunkba?
Vendég
 


igen, azért ez a sok kisbetű
jó nekem a laki előtt is, ha ott parkolok.
akkor fél 2-kor megpróbálunk ott lenni
anzizi
 
 


rendben puszi addig is

ha ott nincs hely, majd beállsz
Vendég
 


Egyelőre alszunk, remélem nem most fog 3 órát aludni...Majd jelentkezem!Puszi
Ja, a laki melyik része előtt??

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Jázi is most aludt el.
Én is már ettől tartok. Mert amúgy ő is 20 percet szokott, de most ár nagyon ki volt bukva. A múlt héten egyik du. 3 órát aludt!
Ez volt eddig a csúcs.
anzizi
 
 


Szerintem a főbejáratra gondolt Judit!
És mi is ott tudunk parkolni.
Már ha addig felébred Jázi Kép
anzizi
 
 


Bálint még alszik.Tisztára izgulok, hogy összejöjjön a tali!!!Ilyenek ezek a babák, keresztbe tesznek néha a szülőknek.

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Jázi most ébredt fel.
Kicsit késünk, de majd csörgök.
Fél 2-kor el tudunk indulni szerintem
anzizi
 
 


Bálint még mindig alszik. Ha felébredt és megetettem csörgök Nektek! Ha nem tudnánk utolérni Benneteket, akkor jó sétálást, legközelebb hátha összejön!

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok egri és környékbeli Anyatársaim!


Juhhéj, mondottam, mikor megláttam ezt a topicot! Teljesen új vagyok itt, más fórumot még meg sem néztem, dehát mióta csemetém megszületett nem sok időm van holmi szórakozásra és eszmecserére. Remélem azért befogadtok! Bemutatkozom: Orsinak hívnak engem is, de akkor én Sasiorsi leszek itt, kisbabámat Ádámnak hívják és 3 hónapos és egy hetes, 8!!!kg, első gyermekem. Egerben lakunk a felsővárosban (csebronx)-egyelőre, mert most kezdtünk el építkezni NOSZVAJ-on!
Borsolyka!
Egy faluból valók leszünk talán már jövő nyáron. Meg is kérdezem iziben, hogy milyen ott a bölcsi, ovi és iskola front? Mire számítsak? Vagy hordjam majd Egerbe a csöppséget?

Maris!
Lehet, hogy mi ismerjük is egymást! Én is dolgoztam a zf-ben, még 97-99-ben. Majd megnézem a fotóalbumban, hogy ismerjük-e egymást, mert az arcmemóriám jobb, mint a név.

A tanácsotokat kérem egy dologban: Dádi mostanában kezdte el használni a kezecskéit, már meg tud fogni dolgokat, nagyon ügyesen és be is tömi rendszerint a szájába. A baj az, hogy amikor így játszik, egy idő után beidegesedik és elkezd sírni, pedig olyan ügyes! Miért van ez és mit tegyek, hogy ne sírjon?
Köszi a válaszaitokat!

Betécske, Anzizi,Juca!
Milyen volt a séta?
Ma délben mi is voltunk a Dobó téren és egy csomó édes csöppség (1 év körüliek) szaladgált ott, haverkodtak egymással, amíg nem jöttek a Krisnások.....mert ők úgy elkáprásztatták a piciket a zenéjükkel és finom kókuszos sütivel, hogy utána fel is oszlott a sisere had.

sziasztok: Sasiorsi
sasiorsi
 
 


Sziasztok!

A séta nagyon jó volt! Kép Ezt tényleg gyakrabban kellene megcsinálni, nagyon élveztem! Sasiorsi, te is csatlakozz majd! Na meg Maris és Orsi is, ha erre jár Egerben! Kata, lassa te is jössz majd! Kép

Sasiorsi, Isten hozott köztünk, örülünk, hogy gyarapodott megint a topic! Csinálj majd albumot, kíváncsiak vagyunk! Írj majd magadról és a kicsi családodról!

Betti, Zita, levettem a profilomból az előnytelen képet! Kép Az albumba viszont töltöttem fel képeket újra.
Boti nagyon be volt kakilva, mire hazaértünk! De az semmi, mert azóta már kétszer! Ez az angolvíz... Lehet, hogy abbahagyom... A többiek próbálták? A Gripe water ezek szerint nálunk túl hatásos... Kép

Maris, a gyedről annyit, hogy én terveim szerint nem megyek vissza dolgozni a 2. gyerek előtt,mert kettőt mindenképpen szeretnénk, de a 3 sincs kizárva... Kép Hogy a gyed összege hogy maradhat meg utána, majd utánanézek,mert a gyes... Hát nevetséges, hogy ennyivel kiszúrják a szemünket...

Na megyek, mert már megint sokat fecsegek! Kép

Puszi, Judit
Vendég
 


Sziasztok,

Sasiorsi, szia! Helyes, hogy csatlakozol!!

Képzeljétek, már 2 napja mi is sétálunk, teljes terjedelemben!Kép Apa itthon van egész héten, sokat segít. Nem tudom egyedül hogy tudunk majd elindulni?!

Judit,

Boti nagyon édes kis erdei manó hihetelen hajszerkezettel!!! Már hány kiló? Benihez képest most mindenki olyan hatalmas- főleg Liza- pedig zabál rendesen.

Kata
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást!

Itt figyelek még mindig a gép előtt, mert Dádikám tegnap kapta meg az oltását és délután fél5 óta alszik, még enni sem tudtam felébreszteni.....:-o Mi lesz így éjszaka?!

Írjátok meg, hogy kit milyen néven tudok megtekinteni a fotoalbumban!
Köszi!

Én is töltögetek képeket, eddig több kevesebb sikerrel (sokszor hibát jelez a rendszer)
"Sasvári Ádám Gábor" babucim neve alatt lesznek, eddig már van egy.

Maris!
Megnéztelek, de nem vagy ismerős, vagy csak én vagyok a hülye....mióta babám van tisztára elment az eszem! Ti nem tapasztaltok némi szenilitásra utaló jeleket magatokon a gyermekáldást követően?


Megyek, álomra hajtom a fejem tele cicivel....kínlódós éjszakának nézek elébe! :-(

Sasiorsi
sasiorsi
 
 


Sziasztok!

Na még egyszer bejelentkezem, aztán már nem jövök ma. Kép Boti alszik, Pisti meccset néz, gondoltam addig válaszolok!

Kata, majd ha nem lesz otthon a férjed, szólj, és sétáljunk együtt, ha gondolod! Te hol is laksz? Benedek hihetetlen nagy baba lehet, a 40 deka egész hónapra elég lenne. Na és persze nagy súllyal is született. Nekem Boti a hazajövetel utáni 3 hétben 1 kilót hízott, és a védőnő fogyókúrát javasolt! Persze nem tartottam be! Kép Most mértük, 4250 gramm, 18 dekát hízott egy hét alatt. Most visszafogta magát, eddig 20 deka volt a minimum. Kép De remélem, ez nem rossz jel, hiszen a minimum felett vagyunk így is. Azt hiszem, az 10-12 deka egy héten...

Maris, a nevünkre kattintva a profilunkban ott van a saját weboldalnál a cím, ahol az albumunk van. Szerintem te is másold be oda az albumod elérhetőségét. Arra kattintva meg tudod nézni a képeinket. Bár még nincs mindenkinek, de igyekszünk! Kép A rendszerhiba gyakori, nem a te hibád, hanem az oldalé. Azért próbálgasd többször is ugyanazt a képet.

Mindenkinek jó éjszakát kívánok!

Puszi, Judit

Ui.A szenilitást én a terhesség alatt éreztem, de hallottam is egyszer olyat, hogy a kismamáknak átmenetileg gyengébb az agyműködésük. Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Végre sikerült megcsinálni az albumunkat!
Talán túl is teljesítettem Kép
Cím a profilomban.
Jó éjt mindenkinek!
Zita
anzizi
 
 


Jó reggelt Mindenki!

Sasiorsi!
Soxeretettel üdvözöllek az "Agriek és Havesiek" táborában!
Adibaba lehet, hogy ráharap az ínyével a játékokra, és azért keseredik el, nálunk ez szokott lenni.

Zita, Judit!
Nagyon feldobott a séta, köszi mégegyszer, hogy megvártatok!!
Bulcsú már itthon volt mire hazaértem, pedig rekordidőt futottam a lakitól.

Kata!
Már sétáltok?? Remélem majd Veletek is talizunk!

Most muszáj mennem!
Puszi!

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Hali!

Zita, rossz címet tettél a profilodba. Kép

Puszi mindenkinek!
Vendég
 


Hello!
Javítottam!
De megyek is, mert megint nyűgi Jázi, hasfájás Kép
Zita
anzizi
 
 


Zita!

Megint nem találok szavakat....
Egyszerűen különlegesen gyönyörű Jázmmin!!!

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok,
jó sokat írtatok mostanság!Remélem egyszer mi is bejutunk egy sétára.
Orsi méghogy nem emlékszel rám! Pedig amikor már a boschnál melóztál akkor is taliztunk még. Én a szerszámüzemben voltam üzemvezető amikor Te ott dolgoztál a zf-nél a személyügyön vagy a controllingon ezt már én nem tudom. De mindegy!

Én amíg terhes voltam végig melóztam, így csak a pisilés járt a fejemben akkor még nem hülyültem, mostanában csak lelassultam ami nálam nagy csoda, mert kétkézzel habzsoltam a felhajtást körülöttem és nagyon pörgős életet éltem. Amikor küldtem képeket a munkahelyemre a babával, volt benne olyan is ahol aludtunk mindketten és azt írták vissza a többiek, hogy az hihetetlen. Épp hétfőn amikor bent voltunk figyelték meg Virágon, hogy a lába egy pillanatra sem áll meg. Mint az anyja mondogatták és a száját se fogta be ezt is tőlem örökölte.
Már megcsináltam a profilomat, vagyis bemásoltam a weboldal címét oda.
Szóval mindenki olyan szerencsés, hogy marad 3 évig otthon ez szupi!
Virág 8 kg, tegnap mértük, így megnyugodtam. De amennyit mozog naponta őrület.
Du. megyünk úszni, remélem élvezni fogja megint.
Van vmi akció a Brendonban tudtok róla, mert én hétfőn csak úszó pelusért rohantam be nem néztem szét.

Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok!
Azért nem írtam, mert nagyon reménykedtem, hogy megérkezik az ADSL-ünk. Maga a masina itt van, csak még nem aktiváltak minket, úgyhogy reszkessetek, meret nemsokára jó sokszor jövök!!!!!!!Kép

Maris!
Hogy használod a walkie-talkie-t bébőrnek? Hány m a hatótávolsága, és milyen márka? Engem abszolút érdekel!!!!!!!!
Az itthonmaradásról; amikor az 1. gyermekem született (nem tervezett baba volt, az első egy, másfél évet nagyon rosszul viseltem. Feketén tanítottam, meg dolgozgattam össze-vissza, stb. Aztán amikor megszületett a 2. gyermek, illetve, amikor megtudtam, hogy útban van, valami nagyon megváltozott bennem. Elmúlt a "régi-életem" utáni vágy.
Most azt találtam ki, hogy megpróbálok 4 órás állást vállalni majd amikor aktuális lesz.
Mivel Noszvajon nincsen bölcsöde (szia kedves druszám!!, ezzel válaszolok is a kérdésedre), viszont olyan óvoda van, hogy Bp-en is bármely alapítványi óvoda megirígyelhetné, és hasonló az általános iskola is. Most egyébként a családi vállalkozásunkat vezetem, de nem könnyű életben tartani...

Örülök, hogy végre -nagyjából- sikerült a talizás. Én van, hogy egy nap többször is járok Egerbe, úgyhogy ez nem igényel különösebb szervezést, viszont az Ambrus ebéd után alszik és már nem is babakocsis fajta, úgyhogy majd ha a babák nagyobbak lesznek, és már le lehet tenni Õket játszószőnyegre, akkor szívesen meghívlak Titeket hozzánk egy klubdélutánra! Kép
Na, most bedugulok, lehet, hogy valamit kihagytam, de már nem látom át megint annyit írtam!

MINDENKIT üdvözlök ;Orsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Zita,

Jázmin tényleg gyönyörű és mennyire huncut!!!Most már látom, hogy tőled öröölt ennyi hajat!!! NAgyon-nagyon édesek vagytok! Mennyi idős is most?

Judit,

mi a Nyíl u.-ban lakunk,a Viaduktnál. Remélem jövő héten is jó idő lesz még, és ki tudok merészkedni Benivel is. Jó lenne Veletek találkozni- mindenkivel!

Kata
Vendég
 


Áááááááá!
Teljesen gáz vagyok! Kitöröltem az üzit........Ádi meg felébredt és ordít........

Szóval nemsokára írok!
Sziasztok
sasiorsi
 
 


Nnnaa! Igy vagyunk!

Hali lányok!

Ádi az ölemben henyél és ellenőrzi mit írok!
Tehát újból nekifutok.

Maris!
Ezer bocs! Ugye meg tudsz bocsájtani?! Teljesen ciki itt a nyitásom, nincs rá mentségem. Mondom, hogy szeni lettem! De ez vajon tartós? Múlt héten a fogorvosomat sem ismertem meg a Tecsóban, pedig baba előtt gyakran jártam hozzá...rám köszönt én persze rögtön összekevertem valakivel és élből letegeztem....furcsán nézett.......én pedig süllyedtem a béka s. alá. Ez már aggaszt kissé!

Mit tanácsoltok akkor mit tegyek agyműködés visszaállítása céljából? Keresztrejtvény?

Maris, megnéztem ismét a fotóitokat. Nagyon édes Virág! Büszke lehetsz rá! :-)

Betécske!
Köszi a tippet! Akkor, lehet, hogy nem engedem a szájába venni a dolgokat, bár ezt kétlem, hogy sikerülni fog.

Orsi!

Örülök a jó hírnek, mármint az ovinak és a sulinak!
Meséljetek, hogy milyen a vidéki (Orsi, Maris?) élet? A szüleim teljesen ki vannak akadva, hogy Noszvajra költözünk, főleg gyerekkel. Szerintük nagyon nehéz lesz az életünk, ha munkába, suliba, edzésre kell bejárni majd Egerbe.
Mi a tapasztalatotok?

Ádi nagyon nyűgös az oltás óta! Ha nem alszik, akkor általában sír. Pedig nincs láza! Most is csak azért van csendben mert az ölemből nézi itt bal oldalon a milupás pillangót.....és bevallom, hogy 3 hónaposan a TV-re is rákattant. Az apjával együtt nézik! Klassz mi?! Ja, és az ujját is szopja, mióta betalál a szájába. Nem kell neki a cumi......én már minden nevelési elvemet feladtam! Mi jön még?!
A szeparációs szindróma elleni receptet megtanultam, majd alkalmazom.

Mennem kell, megjött apa, így kezdhetem a takarítást......anyarabszolga hadba lép!

Sziasztok, szép estét!
Sasiorsi


Ui: Legközelebb írok magunkról.
sasiorsi
 
 


Sziasztok!
Sasiorsi!Örülök, hogy csatlakoztál hozzánk, csak még idáig nem jutottam, hogy megírjam. Ádi áll korban legközelebb Jázihoz, ennek külön örülök!
Hatalmas nagy baba! Mennyivel született?
Jázi jövő héten lesz 4 hónapos, ő most 6150g.
Judit!
Voltatok Annamarinál?
Ma mi is találkoztunk Gyárfásnéval a Tescoban, de mi menekültünk előle, nehogy észrevegyen és szóba kelljen állni vele.
Hasfájás elmúlt, most egyébként újra próbáljuk az angol vizet, hátha segítene.
Sziasztok
anzizi
 
 


SasiOrsi!

Laktatok a Faiskola utca környékén??
A neved annyira ismerős nekem. Nagyon várom az utóiratod beteljesülését!!!

Kb. 2 éve nyáron Bulcsúval Noszvajra kirándultunk egy vasárnap délután. A sulit láttuk kívülről, valóban olyan gyerekcsalogató .

Orsi!
Ez a fa meg van még?
Kép

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!

Olyan jó ez a topic, Pisti szerint függő vagyok. Mondtam neki, hogy nem erről van szó, hanem hogy jó barátokra találtam itt. Kép

Jázmin nagyon édes! Olyan okosan és huncutul néz, mintha idősebb lenne.

Voltunk ma Annamarinál, nagyon aranyos volt. Bementünk a sebészetre is a VIP szobába, nagyon kedvesen fogadott Ildikó, a főnővér. Biztosan odamegyek a második gyerkőcnél is. Pedig milyen nehezen jött össze! Biztosan írtam, hogy a szülés utáni reggel közölték, hogy nem lehet ott velem Boti, noha előzőleg már megbeszéltem a főnővérrel, és volt már ott nyáron kismama. Az volt a szerencse, hogy Zsolt és Annamari a sarkára állt, na meg az ottani főnővér, és megengedték végülis. Persze utána mindenki körülöttem ugrált, és megkaptam mindazt, amit a szülészeti osztályon nem adnak meg, noha ez a munkájuk... Kép Gyárfásné volt az egyik, aki ellenezte a dolgot, de utána másnap már egészen másképpen viselkedett, mert bejött megnézni, hogy vagyok...
Ma pedig én is láttam a Tescóban (Zita, furcsa, hogy nem találkoztunk, mi is akkor voltunk ezek szerint Botival!), és képzeljétek, megszólított, hogy Kocsik Judit! Nagyon meglepődtem, hogy tudja a nevemet, emlékszik rám. Ezek szerint akkor a szülésem után köztéma lehettem, hogy én vagyok, aki a sebészeti V.I.P.szobában van... Kép

Most én nem tudom, itassam-e Botival az angol vizet. Ha nem issza, reggel fáj a pocija, bár nem olyan vészes, de nagyon sajnálom. Ha issza, akkor nagyon gyakran kakil és hígabbat. Szerintem ez sem jó... Na majd holnap felhívom a védőnőt.

Holnap reggel megyünk a kórházba veseultrahangra, remélem, minden rendben lesz. Rutinellenőrzés. Amikor hazajöttünk a kórházból, akkor már alig látszott tágulat, remélem, mostanra teljesen eltűnt! Szorítsatok!

Sasiorsi, mikor kapta Ádi az oltást? Remélem, már jobban van!

Orsi, a klubdélutánról mi is beszéltünk, szupi lenne összejönni a hideg téli napokon! Kép
Maris mezőnyárád sincs messze, szuoi lenne, ha bejönnél!
Na megyek, mert Boti fürödni szeretne, és az apja már nem bír vele! Kép

Jó éjt!

Puszi, Judit
Vendég
 


Sziasztok!
Na, megint itt vagyok!
Örülök, hogy így "bedurrant" ez a topik is!

SOrsi!
Mi elég nagy városból költöztünk ide, minden átmenet nélkül, és ha elolvasod korábbi hozzászólásomat (már nem akarok senkit untatni ezzel a ;"hű, de jó itt falun lakni" szöveggel)
Egyáltalán nem bántuk meg, sőt!! Életforma váltás? Igen, ez persze nem jelenti, hogy a tyúkokkal kelünk-fekszünk Kép, de hozzá kellett szokni néhány dologhoz (ld. mint fennt).
Az agy működésről annyit, hogy sosem voltam egy észkombájn, de mostmár szénhülye és feledékeny vagyok, de azért igyekszem álcázni Kép!
Ja, és még valami! Igyekszem nem beledumálni senki életébe, de sztem a tv-vel vigyázz! Én nagyon tv ellenes vagyok, bár nekünk nincs itthon kábelünk (készülék van és általunk kiválasztott meséket néznek a gyerekek), de szinte miden rokonunknál van, úgyhogy nem zárjuk /hatjuk ki az életünkből, de igyekszem minimalizálni.

Betti!
Megvan a fa, de az idén nem virágzottKép!

Most szombaton is lesz a gazdaházban valami rendezvény, tán Mártonnapi mulatságok 10-15h ig! Csak mondom.

Ki ez a rettegett Gyárfásné, valami khi boszi? Világosítsatok fel, mert akkor én is kerülni fogom!Kép

A hozzászólásaim méretéből is látszik, hogy ilyen szűkszavú teremtés is vagyok én!
Mindíg erőszakkal kell abbahagyn...

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Sziasztok,
írjátok már le, hogy mi volt a gond Gyárfásnéval? Mert bár amikor csatlakoztam hozzátok olvastam róla jót és rosszat is, de konkrétumokat nem. Nekem nagyon szimpi volt, ezt írtam a bemutatkozó levelemben, gond nélkül jött vasárnap reggel 8-kor amikor megindult a szülés ápr. 3-án befelé és a dokim is. De ez szerintem mindenkinél változó.

Borsolyka,
a walkie-talkie szupi, mert be lehet úgy állítani, hogy ugye csak be van kapcsolva nem kell gombot nyomni ahhoz, hogy beszélj így meghallom azonnal ha Virág belenyekereg éjjel, hogy "ide a cicivel"!!!! A márkája Binatone, majd holnap teszek fel róla képet is, mert a párom már lefényképezte a telójával, csak ma melózik. A hatótávolsága vagy 2 km, ki is próbáltuk és működött, úgyhogy lakáson belül is jó, mert nálunk a ház egyik végében mi alszunk a másikban van a gyerekszoba és lehet hallani mindent. Virág különben úgy jelez vele, hogy bekapja az antennáját és rágja, az pedig sistereg és kegyetlenség erre ébredni, de hasznos.

A hasfájásról én órákat tudnék nektem mesélni, mert mi kikaptuk a legmakacsabb fajtát belőle. Virág esténként órákig ordított, kapaszkodott belém, húzgálta a lábát, kegyetlen volt én pedig sírtam vele, mert nem tudtam segíteni neki. Mi Infacollal kezdtük, de nem nagyon segített, majd az itteni patikus adott vmi csodaszert ami túl jó volt, mert a kakit megoldotta, de annyira, hogy csikargatta magát Virág a fájdalomtól, így gyorsan elhagytuk és jött az angol víz. Ez bevált és 3,5 hónapos koráig adtam is neki. Van még az Espumisan csepp azt nem ismerem, csak hallottam.

A vidéki élettel semmi gond, ezt azért főleg olyanok tudják, akik városról költöznek falura. Noszvaj ezerszer szupibb lehet, mint Nyárád, itt bezár a bolt délben, meg semmi mozgás nincs, de a legnagyobb gond, hogy mivel 4 éve lakunk itt nem ismerek sok ember, mert ugye aktív falusi az március óta vagyok, vagyis amióta itthon töltöm időm nagy részét. Ezért felüdülés, ha bejutok Egerbe vagy Felsőtárkányba. Itt még az ovi is csak vmi 7-16-ig van nyitva, szóval rémálom. Nem is fog ide járni a gyerekem, de remélem már nem is fogunk itt lakni akkor. Vagy kit tudja, ha addig nyerünk a lottón. De nagy előnye az udvar, úgyhogy hozzánk is jöhettek majd babazsúrra!

Sorsi, semmi gond, nem vagyok én olyan fontos, hogy emlékezz rám. Majd ha legközelebb talizunk talán megismersz!

Most egy kicsit depi vagyok ez a köd már unalmas és ki tudja mi jön utána. Erről jut eszembe, szánkót kell venni, hogy a télen Virággal sokat lóghassunk kint, bár ha csak annyi hó lesz, mint tavaly...

Képzeljétek, voltunk ugye szerdán is úszni és Virágnak már csak a tarkóját kell fogni és lebeg a vízen!!!!!!! Szuper hihetetlenség!!!!!! Annyira örültem neki, mert én hiába tudok úszni, lebegni nem. Ha az edző mozgatja a kezeit, vagy a lábait, én fogom a hóna alatt és ő már a másik végtagjait automatikusan mozgatja önállóan. Szóval szuper ez az úszás, neki nagyon használt. Imádja amikor kiültetem a medence szélére és fogom a két kezét és saját súlyánál fogva behuppan a vízbe, sikongat közben és nevet.
Hú de sokat írtam

Maris

Maris
feketemaris
 
 


Jut eszembe lányok, láttátok a Fisher-Price fotópályázat nyertes képeit? Én beküldtem Virágról 3 képet, na nem azért, mert nem választottak be a nyertesek közé, de nem tudom, hogy hogyan lehet szebb egy kislány kendője, mert más nem látszik a képen, mint akármelyikünk babája. De ki tudja kinek a gyereke volt...

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok!
Tegnap úgy látom mindenkinél szünnap voltKép
Maris! A fotópályázatot én is láttam, hát én is hasonlóképp ki voltam akadva. Nem egy olyan kép van tényleg amin a baba egyáltalán nem, vagy csak a fél feje látszik. És ezek szerint az ő 3 képe közül ez volt a legjobb?! Én a Fisher-Price helyében nem járatnám le magam ilyen reklámfogásokkal.
És a múltkor elfelejtettem írni, hogy én is sorstársad vagyok, mert 3. évben sajnos nekem is kell kezdeni valamit magammal a gyes mellett. Csak nekem az a ciki, hogy még munkahelyem sincs, met csak szerződéssel voltam az oviban, helyettesítettem 3 évig. A főnököm szeretne visszavenni, talán 3 év múlva megy egy kollaganőm nyugdíjba. De nekem még azelőtt egy évig csinálnom kell valamit.Jázit bölcsibe semmiképpen nem szeretném adni Ha Roli továbbra is így dolgozik, akkor ő lenne itthon vele, de még fogalmunk sincs igazából hogy lesz.
Vagy ha magint találnék egy családot, szívesen bébi-síntérkednék gyes mellet 1 évig. Akkor Jázi is velem lehetne. Már volt 2 ilyen családom, ahol jobban kerestem, mint az óvodában, ezt most is szívesen csinálnám Kép
Judit! Mi volt az uh.-on?
Sajnos nálunk egy létező hasfájás elleni szer sem vált be, ma is maradt a kúp, mert már annyira visított szegényke. Bíztam az angol vízben, bár már egyszer próbáltuk, de most sem volt eredmény. Boti kapja még?
Voltam ma az oviban, gondoltam rád, hogy ha otthon lennél elmehetnénk sétálni egyet, de aztán eszembe jutott, hogy mentek uh.ra délelőtt. (Csak most jöttem rá, hogy az a holnap az tegnap volt, mert tegnapelőtt írtad. Szóval érted Kép )
De megyek, mert Jázi ébredezik.
Sziasztok: Zita
anzizi
 
 


Sziasztok,

tetem fel Beniről képeket. Bocs, hogy csak iylen rövidke vagyok mostanában, de még összeszokási fázisban vagyunk, nehéz kiszámítani a napot, este meg behullok az ágyba...De mindig olvaslak titeket!

Kata
Vendég
 


Sziasztok!


Csak most jutok gép elé, mivel Ádi iszonyat nyűgös volt az oltás után,hétfőn kapta az oltást és ma volt először vidámabb ....és ez még csak a 3. hónapos volt! Mi lesz velünk a 4. hónapos után? Mikor 2-t fog kapni? Ha most jövőre lenne, akkor egyben megkapná a kettőt, de most még fizetni kell érte. Nem tudom mi a jobb! Mi a tapasztalatotok ezzel az oltással?

Zita,
Jázi a normális méretű baba, Ádi nem standard, pedig 3100g-al született, 5 hetesen 5kg volt, 9hetesen 7kg, most pedig 8. Jól szopik a gyermek, egyszerre hatalmas mennyiségeket eszik! Olyan férfias adagokat.
Nekünk az Infacol bevált anno, bár mi csak a mohóság miatti levegőnyelés és nem-büfizéstől voltunk néha hasfájósak. Úgy tudom az Espumisan is ugyanaz a hatóanyag, mint az Infacol.

Betti!
Sajnos nem laktam arrafelé. (....legalábbis most nem emlékszem rá :-))

Köszi csajok az infot a falusi életről, Noszvaj szuper falu! Maris, gyertek oda ti is lakni! Ha elköltöztök Nyárádról hová máshová akarnátok menni?

Orsi, tudom, hogy a TV a legveszélyesebb háztartási gép, ezért most már nagyon keményen lépek fel ellene az uramnál is, így most úgy nézik a TV-t, hogy Ádi háttal...csak hallgatja. :-) Jó mi?

Tehát írok magunkról egy kicsit:
Végzettségem szerint tanár és kereskedelmi közgazdász -vagy mi a manó- vagyok, amúgy pedig személyügyes. A férjem, akitől a Sasi előnevet vettem fel, műszaki értékesítéssel foglalkozik. Egyébként fiatalabb nálam 2,5 évvel, amire néha büszke vagyok. Ám a párom sokkal komolyabb és megfontoltabb mint én, így a korkülönbség nem látszik. Én amúgy 32 vagyok, agyilag 78. 10 éve élünk együtt, tavaly házasodtunk össze és idén július 28-án született meg első gyermekünk Sasvári Ádám Gábor- második szerelmem. Így most két pasim van! :-)
A hobbink a siklóernyőzés,ebből adódan imádjuk a természetet és az Egedet, mi vagyunk azok, akik a hegyet mindig megtisztítjuk a szeméttől, és ha jó időben felnéztek az Eged felé, akkor lehet, hogy látjátok a rongylepkéket, azaz minket.
2 évet éltünk Floridában is, nem volt jó, én utáltam, de anyagilag megérte, mert amink most van, azt annak köszönhetjük. Azóta vegetálunk, most jön a hitel, így én azt tervezem, hogy Ádi 1 éves korában visszamegyek dolgozni, egyelőre részmunkaidőben (ha így visszavesznek).
Ádit sokáig Bubu-nak hívtuk, amíg nem volt neve, nagyon szerettem terhesnek lenni, sajnáltam a pocakom, mikor hirtelen eltűnt. De Õ mindenért kárpótol! Egerben szültem (nem tudom ki a Gyárfásné, de ez nem újság) nekem csak pozitív élményeim voltak. Papás szülés volt, viszonylag könnyű, bár Dádinak hatalmas vérömlenyes lett a fejecskéje, mivel rosszul ékelődött be, ezért vajúdtam a kelleténél kicsit tovább (5 óra volt a szülés a burokrepesztéstől számítva)segítenem kellett neki, hogy lejöjjön a buksija. Az ödéma gyorsan felszívódott, kapott kanült a kezébe, azon keresztül injekciózták, így 3 nap után haza mehettünk, pedig jó volt az a légkondi a vip-es szobában abban a 38C fokban. Dehát teltház volt, megfigyeltétek, hogy baby boom van?!
Ádinak sok beceneve is van ám, pl: Lámpás-mert szöszi, fehér bőrű és világít a feje a sötétben, Cunami király-mikor pancsizik, Döbrögi uraság-kaja után, mikor felemeljük kissé, Fuszekli fejedelem-harisnyában, Patti-kuki- mikor kipattog az arca , Bogyóka.....stb. Hirtelen most ennyit írok, mert nem akarok uncsi lenni, így itt befejezem.

Nem tudok képeket felrakni, lehet, hogy túl nagyok? Hogyan lehet a méretüket lekicsinyíteni?

Tanácsot is kérek ám: Nagyon hullik a hajam, gondolom a szoptatástól. Mit tegyek?

Puszi Nektek, nyugalmas éjszakát és mosolygós ébredést minden hevesi (és borsodi) babának és anyukájának!
Sasiorsi
sasiorsi
 
 


Sziasztok!

Tegnap többször benéztem, semmi... Ma pedig nem győztem olvasni! Kép

A vese uh-n minden rendben volt. Zita, köszönöm az érdeklődést! Kb. 4 mm-es vesetágulatot mutatott az uh, ami minimális. A doki azt mondta, 3 hónaposan megint vigyük el, valószínűleg addigra ki is növi. Az újaknak írom, hogy 38 hetesen derült ki az uh.-n, hogy ez a tágulat létezik, de akkor még 12 mm volt, úgyhogy szemlátomást csökken, és semmiféle kezelést nem igényel. Kép
A háziorvosunk szerint felesleges tortúra, szerinte minden ilyen babát 3 hónaposan kellene először megnézni, mert addigra a nagyrészük kinövi. Na mi minden esetre elmentünk, megnyugodtunk. Csak arra volt jó a dolog, hogy Boti egész délelőtt nem aludt, mert mire eljutott az alvásig, vetkőztetni kellett... Persze nem nagyon viselte meg a dolog, ahhoz túl jó gyerek. (Minden este rebegnem kell egy hálaimát, hogy ilyen mákom van ezzel a fickóval...)

Orsi, Maris, bár nekem nem Gyárfásné volt a szülésznőm, mert én egy angyalt fogtam ki, Tóthné, Hasilló Annamarit, hallottam Gyárfásnéról. Szakmailag dicsérik, de nyers a modora, nem mond eleget a kismamának, talán a szülés szituációjához nem olyan kedves. Nekem legalábbis ezt mondták azok, akik nála szültek. De korrektebb, ha az érintettek beszélnek róla...

Maris, sajnállaak így utólag is a hasfájás miatt, rettenetes lehetett. Egy barátnőm kislánya is 5-6 órát sír esténként... Meddig volt Virág hasfájós? Édes lehet az usziban! Kép

Zita, legközelebb szólj, ha erre jársz, hátha itthon vagyok. Hétfőn séta, mit szólnátok? Fél 2? Ki csatlakozik? Aztán persze valószínűleg mindenki más időben jön, mert a gyerkőcöket ritkán lehet kiszámolni. Kép Kata, van kedved? Együtt elbírunk majd Lizával! Kép Beni tündéri!

SasiOrsi, olyan jó volt olvasni, ahogy magatokról írtál! Már mi is beszéltünk arról korábban, hogy megírjuk szerelmünk, házasságunk történetét. Van kedvetek? Ha igen, akkor én holnap elmesélem! Kép

Ja, Botinak minden 2.etetésnél adom az angol vizet. Úgy tűnik, így jó lesz. Nem fáj a hasa reggelenként, és a kakis pelusok száma is normál keretek közt marad.

Na megyek, mert ma megint sok lettem. De vigasztal, hogy nem vagyok egyedül! Kép De én örülök, hogy hosszan írtok, olyan jó olvasni titeket!

Jó éjt mindenkinek, sok puszi, Judit
Vendég
 


Szasztok,
Sasiorsi, ha fizetet én elköltözöm Noszvajra, semmi akadálya csak a pénz!!!! Mi nem akarunk Petivel nagyon sok milliókat felvenni hitelbe, mert akkor egész életünkben azt fizetnénk és soha nyaralni vagy más egyébre nem futná. Így néha sajnálgatom magam, de olyankor átnézek a kertünk végében lévő házra amiken nincsenek ablakai és mégis laknak benne... Persze én nagyon szeretnék visszajutni F.tárkányba, dehát az lehetetlen. A szüleimnél talán még el is férnénk, de túl sok lenne a surlódás, úgyhogy ez még eszünkbe sem jutott. Az eladó házak mint 15 fölött kezdődőnek, ha építkeznénk az meg még több lenne. Szóval egyenlőre reménytelen...
Ha visszamégy melózni hová teszed a Ádit?
Én is fontolgatom a visszamenetelt, de még nem tudom hogyan oldtam meg Virág elhelyezését. Anyósom beteg, így őrá nem tudok számítani, a szüleim még melóznak, meg különben sem tudnám reggelenként eljuttatni hozzájuk, akkor csak a benzinre keresnék és kellene még 1 kocsi. Szóval ebből is elég reménytelen a helyzet. De valszeg csak én vagyok kurvára pesszimista, nem is tudom hány éve ragadt rám ez, de már nagyon unom. Minek kellene ugyan történnie, hogy lerázódjon rólam.

Judit,Virág hasfájása szépen kihúzódott 3 hónapos koráig, pedig mindenki azt mondta nekem, hogy majd 6 hét után biztos elmúlik. No ez nem így volt. De már hála égnek ez múlt idő, úgyhogy most a fogára kell koncentrálnunk. Már majdnem rákentem egy fél tubus Dentinox-ot, mert néha amikor nagyon rág és nyálaskodik és nyűgös már csak arra tudok gondolni, hogy az lehet a baj, pedig még semmi jelét nem látni a fognak. De gondolom lassan kibújik, hiszen már 7,5 hónapos.

Zita, gondoltam is, hogy megkérdezem a Fisher Price-t, hogy mi alapján döntöttek, kíváncsi lennék, hogy válaszra méltatnának-e egyáltalán.

Ha itt olvasgatok, akkor nagyon jó kedvem lesz tőle, úgyhogy írjatok gyakran és sokat.

Orsi,
küldök képet a walkie-talkie-ról. Nézd meg, működik szuperül, Virág is most nyekergett bele, mert éjjel már képzeljétek nem kelt fel, de reggel 6 óra itt virgonckodott és 11-kor eldőlt. Most fáraszthatom megin, hogy délután vmikor elaludjon. De ez az éjszaka már szupi volt tőle!
Küldök képet az eladó kengurunkról is, a Brendonban vettük 13E-ért, 10-ért eladnám ha érdekel vkit. Nagyun szupi volt, Virág és az apukája is nagyon élvezte, de már kihíztuk.

Ma még benézek, úgyhogy írjatok sokat,
puszi Mindenkinek
MarisKép
Kép

Maris
feketemaris
 
 


Háj evribádi!

Mi is indultunk a Fischer-Price versenyen, meg is néztem a képeket, de azt hittem csak én nem tudom normálisan előhívni a képet! Már nincs is kedvem felháborodni, tulajdonképpen az egész nyilvánosság és média arról szól, hogy megvezessenek minket. Mert mi olyan hülye, birka népség vagyunk, hogy bármit meg lehet csinálni velünk...

OFF: Maris! Sztem érdekel a vokitoki. A jövőhéten mozogtok Eger irányába? Vagy M.kövesd inkább?

Ismeretlenül nem akarom ezt a Gyárfásnét leminősíteni, de sztem azokban a szakmákban, ahol emberekkel dolgoznak KIZÁRT, hogy valaki szakmailag jó legyen aki nem tud a klienseivel kommunkiálni. Főleg egy olyan helyzetben, mint a szülés.

Sorsi!
Ha van Photoshop-od,abban könnyen átméretezheted a képeidet!
A hajhullás, úgy tudom, hogy nem a szoptatástól van, hanem terhesség alatt megdúsul, amit később elhullajt az ember lánya.
A mi gyermekeinknek is hasonlóan sok nevük van!

Judit! Várjuk a love-storyt!!

Sziasztok!
Orsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Hali Orsi,
nem terveztem egri utat a jövő hétre, Kövesd nekem közelebb van ha gondolod! Úgyis nyílt most egy új cuki a buszmeg mellett odd összefuthatnánk! Szerda du. nem, mert akkor megyünk úszni, különben bármikor jó! Virág a főnök,gondolom ez nálatok is így van.

Maris

Ui: szerintetek írjak a F-P-nak, hogy legközelebb meghívhatnának a zsűribe!!!!!

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok Lányok!

Judit!
A vesetágulat tényleg múlandó dolog, ne aggódj miatta szerintem. Ádinak is volt, még a pocakomban, de szerencsére neki még ott bent el is múlt. Remélem tényleg minden jól megy majd Botinál!
Várjuk a szerelmi történeted!!!
Én kíváncsi vagyok mindekiére ám! Nosza lányok ki vele!

Maris!
Sajnos igazad van, hogy sok pénz kell hozzá, de pl. Noszvaj annyira még nem drága, mint F.tárkány, azért mondtam, hogy gyertek oda. A hitel valóban gennyes, de ha nem a 2 szobás bűzös panelban akarok megöregedni, akkor sajnos muszáj. Ez a pesszimizmus nem rád vall szerintem, azaz Maris-idegen, biztos könnyen le tudod rázni magadról, ha akarod. Pl. gondolj abba bele, hogy milyen jó nektek, hogy mentek nyaralni, mi meg majd csak irigykedünk...:-)

Ha vissza megyek melózni, akkor Ádinak keresnem kell egy bölcsit, ahová beveszik, vagy az anyukám most nagyon el akar menni nyugdíjba, ha sikerül neki, akkor rá is bízhatnám. Igaz, hogy ők Egerszalókon laknak, ami kissé megbonyolítja a helyzetet, de valamit biztos kitalálnék, mondjuk ő is jöhetne hozzánk.

Egy barátnőm kengurut akar venni, megemlítem neki ezt a vételt. Hány kg-ig jó?

A NAP ESEMÉNYE: voltunk az usziban, először! És ha gyermekem nem is kacagott, de egész jó viselte, talán legközelebb mégjobban tetszik majd neki. Után már az öltöztetés közben bealudt, és 3 óra hosszáig tolta, és most délután is egész jó gyerek! Mire nem jó egy kis úszás?! Szerintem mondjuk én élveztem a legjobban, aki a parton rohangáltam és fotóztam. :-)

Orsi!
Kösz a tippet, kipróbálom.
Uszi után Noszvajon sétálgattunk Ádival, nagyon jó kis falu, ezt állapítottam meg. Van egy kis Kapolcs hangulata. Merrefelé laktok?

Befogom már a bagólesőm, minden jót Kispajtások.
Sasiorsi
sasiorsi
 
 


Sziasztok!
Sorsi!
Mi, a "főutcán" lakunk, a Bogács felé vezető elágazás után pár 100 m-el. Eleinte tartottunk tőle, hogy nagyon zajos lesz, de ezen mostmár csak Kép!

Maris!
Legyen Kövesd, még ne fikszáljuk le, mert még nem tiszta a hetem teljesen...

PÁPÁ; Orsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


:-/ nincs is photoshop-om....a fenébe! :-/
sasiorsi
 
 


Lehet, hogy másik képnézegető is tudja (sőt!)!
De, van egy drágább ötletem is: KépKép
Kép

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Hali Lányok,
Borsolyka, holnap de. megyünk Egerbe, ha gondolod hazafelé bevisszük a walkie-talkiet!!! Na jó lenne? A tel. számodat tudom, és ha otthon leszel akkor gyorsan beadnám. Írd meg, hogy ok é?! Szerintem vmikor dél felé jönnénk vissza.
Sasiorsi, van esetleg IfranView-ed vagy HP irányítód azokon is tudsz képeket szerkeszteni.
A kenguru olyan 9 kg-ig használható és tényleg nagyon szupi volt, mert mindkét irányba ülhet benne a babóca. A már ennél nagyobb babákat szerintem nem is lehet elbírni úgy, csak háton, van az a hátizsák szerűség, amiből szinték kilóg a lába és a keze csak ugye az már a hátadon van. Én majd be akarok szerezni egy olyat is. Kirándulni szupi lesz vele. Virágnak persze az tetszett ha kifelé nézegetett, ha az apja vitte benne, mindig el is aludt. Sokat voltunk így a Corába vásárolni vele, mert Peti fogta, nézelődtek, Virág elaludt én meg nyugisan be tudtam vásárolni. Már rendesen oktatóhoz mentetek az usziba? Vagy csak magatoktól? Ugye szupi volt, Virág is elalszik néha, főleg az elején csinálta, de mostmár csak szövegel hazafelé. Örülök, hogy tetszett!
Lányok, ti hogy vagytok a csőrös pohár használatával? Mert Virág igyekszik, de olyanokat cuppog, hogy majd kiesik a kezemből a pohár annyira nevetek rajta. Pedig jön belőle az itóka, mégis cuppog, de gondolom ez csak az elején van így. Ha van tapasztalatotok írjátok meg légyszi.
Sasiorsi, holnap a kengurut is be tudom vinni ha érdekli a barátnédat. Írd meg.

Nyugodt vasárnap du-t mindenkinek
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok!

Csak egy pillanatra ugrottam be. Anyukáméknál vagyunk, és azért üzenek, mert ha olvassátok az előző üzimet, írtam a sétát. De ma este itt maradtunk Borsodban, és én csak holnap du. megyek haza, úgyhogy csak a kedd lenne jó. Vagy utána bármikor persze. Bár még nem is volt ez tuti, hiszen éppen az egriek nem néztek be, én meg terveztem. Kép Sasiorsi, te nem reagáltál. Van kedved valamikor csatlakozni hozzánk?

Orsi, annyira jók a csatolt képeid! Kép

Na megyek is, így is ezer év lesz, mire elmegy az üzenet, mert itt modemes net van. Legyetek jók, puszi mindeninek!
Judit
Vendég
 


Maris!
Sztem oké, de azért csörögj, ha kerülő lennék.
Megnéztem a térképen M.nyárádot, de ezt nem tudtam eldönteni, mármint. hogy merre közlekedhettek...
Na, pá!
Orsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: