Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!Tünde én is vettem piskótát a brendonban fosfovit a neve,tej,tojás és lisztmentes de nagyon finom.Szoktam tenni alma és banán mellé is.Aki babát vár az a Vőneki Tünde kettőnek indult a babák száma de már csak egy van :lol: Úgy örülök két barátnőmnek is lesz most úgyhogy kiélhetem még magam egy kicsit.Karmen a bébinek jobbulást!Már gondoltam hogy meglátogatlak benneteket másképp soha nem talizunk.Zsuzsu írj msn-be nyugodtan most apa elment dolgozni 3hétre,igaz nem is nagyon bírok gépnél ülni mert nem hagy a nagylány!!!
heno
 
 


Tündi!

Daniék vállalnak weblap készítést.

Majd este többet írok, de most rohannom kell.

Szép napot mindenkinek!

Csenge&Zsuzska

Kép
dyna-
 
 


Zsuzsi! Még olvasni is rémes volt a kekszes ügyet! Jo hogy csak ijedelem lett a vége!
Igen, Orsi bölcsibe jár, 5re ér haza, Norbi 6kor fürdik ez igy pont jo.

Heni! Ilyen kekszet a Corában vettem régen, a neve más de az is nagyon finom. Talizhatunk majd szivesen, de akár mi is beugorhatunk mert gyakran megyünk el elöttetek. Ma már babakocsiztunk is kicsit. A patikában voltunk a polg. hivataltol sétáltunk, szörnyen lassan haladt a sor, máskor kiváltatom inkább Szegeden. Épitkezésetek hogy halad?

Tündi! Ti merre laktok?

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 

 
 

Csöngess be nyugodtan ha sétáltok!Most voltunk hitelügyintézőnél Szegeden,úgyhogy nem keserített el bennünket a srác úgy néz ki menni fog a dolog az FHB BANK-nál.Talán három hónap múlva el is kezdhetnénk.A szomszédodtól kaptam telszámot (Ocsenás) ők is itt vettek fel kölcsönt.Már két hetesek vagytok nagyon telik az idő hallod:lol: Szépek ezek a gyerekek nagyon!!Üdv mindenkinek
heno
 
 


Heni! Mi is itt vettünk fel kölcsönt. Itt nem kellett jövedelemigazolás, ill. elég volt 1 keresö és nem nézték mekkora összeggel. Akkor nyáron alapoznátok? Van már kész terv? Melyik a ti csengötök, ha jol tudom a szülökkel laktok, ugye?
Igen, telik az idö, de amikor most is 5 óra alatt aludt 1 órát akkor ugy érzem sose nö fel. Sokat durrog a feneke.

Zsuzsi! Látom a távkapcs. mindenütt sikeres a gyerekeknél. Nálunk tilos volt, mégis egyszer lelökte, tönkre is ment.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Kármen!
Egy életre tanultam a kekszes dologból. Azért nem dobom ki, hanem darabokra törve megkapja. Mostmár kap falatkákat enni, odarakom egyesével az etetőszék tálcájára. Próbáltam tányérba, de ledobta :-)
Orsi segít Norbi körül?? Mesél a tesvéréről a bölcsiben??

Heni!
Úgy szeretnék veled msn beszélgetni, de Ábel kiszámíthatatlan. Van, h beszunnyad, de mire átnézem a postám, babanet, addigra felébred és nem tudok beszélgetni.

Tündi??????

Zsuzska??????

A csirkemájat hogyan készítsem el Ábelnek?


Tegnap sétáltunk egy barátnőmmel itt domán. Ági kislánya Bogi júli 19-én született. A nagymama és a dédi itt lakik és most itt pihennek kicsit. Hatalmasat sétáltunk tegnap, amíg a kicsik aludtak jót beszélgettünk. teszek fel egy képet, aranyosak rajta.

Szép napot Mindenkinek!


Kép keksz

Kép Ábel! kérek Én is kiflit!! :-)

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Ja a távkapcsi álunk nagy kincs :-) Legelőszőr (febr.3. :D ) úgy állt fel Ábel, h meglátta a távkapcsit és az motiválta. Ha rosszalkodik, elmászkál, olyat tesz, amit nem szabad, felmutatom a távkapcsit és mint a villám odajön hozzánk :-) Nevelünk a szerkezettel :-) Szerintem ha vennénk játék kapcsolót az nem érdekelné.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


SZIASZTOK!

el vagyok havazva egy kicsit....
most is csak pár szóra jöttem.

Zsu!
köszi a kekszes dobozt hogy vetted rá a fárdságot és külön le is fényképezted.nagyon köszönöm.!!!
nagyon vagány Ábeled van!!!!
csirkemájat vízben főztem meg.

heni!
pont tegnap előtt beszéltem a Tündével,kérdeztem is tőle hogy nem akar-e gyereket meg milyen jó az anyaság stb...hát nem is gondoltam hogy terhes.mennyi idős?nem ikrei lesznek,miért?????


Dyna!
köszi az infót Anyunak szóltam,majd hívja a Danit.
nálatok nincs zaj????ti is elég forgalmas helyen laktok.sok a kamion és a traktor.Csengét nem zavarja???és a discó????az arra járó illumináltak nem csapnak zajt???

Karmen!
mi a főúton lakunk,pont ahogy beérsz Szeged felől van egy buszmegálló és egy gumiszervíz,abban a társasházban.

Kép
papp tünde
 
 


Tiszta ideg vagyok. Elment Jozsi tegnap este a bördokihoz Orsival hogy valamikor aznap tudná-e fogadni a gyereket, mert csak 1hét mulvára van idöpontunk, (másfél hétre adnak csak) de a gyereknek nagyon fáj a börén a folt és terjed, sok még ennyi idö. (elég lett volna ránézni és megmondani mivel kenjük, kb. 2 perc). A dokit meg sem kérdezte az asszisztens, mondta ha nincs háziorvosi beutalo, rajta hogy sürgös az eset nem fogadják. Menjünk a jövö héten. Még jo hogy a szemészeten nem voltak ilyen kötekedöek Norbival, ott soron kívül megértették hogy 10 percenként összeragad a szeme a sárga váladéktol, ki sem látott rajta, ne várjunk másfél hetet.
De hogy lehet valaki ennyire intoleráns! Remélem egyszer jár hasonlóan a gyerekével ö is és majd magyarázkodhat neki hogy a doktorbácsi miért nem nézi meg a fájo elváltozását!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Tündi!

Csengét általában nem zavarják a kamionok és a traktorok, de engem annál jobban idegesítenek éjjelente a részegek akik piont az ablakunk alatt állnak meg beszélgetni. Nincs mit tenni muszáj felszereltetni a redőnyöket.

Karmen!

Mi a neve a bőrdokitoknak?


Megfogattam a tanácsotokat és tovább vittük Csengust a szívzörejjel. Voltunk egy spéci csecsemőgyógyásznál aki tetőtöl talpig átvizsgálta a kiscsajt és szerencsére ő sem talált komolyyabb elváltozást. A szívzörejre ő is azt mondta, hogy majd kinövi.
Ma adtam először Csenginek délelőtt egy kis körtét banánnal és szegénykém most nagyon rotyog :( Lehet várnom kellett volna még a körtével?
Ahogy itt olvason, nem kell meglepődnöm, hogy nálunk is a legnagyobb érdeklődést a rávkapcsoló és a telefon váltja ki. :)

Szép estét!

Csenge&Zsuzska

Kép
dyna-
 
 


Dyna! Nem a dokink, itt Mórán mentünk volna a rendelöbe nem maszek alapon, pont az háboritott fel hogy nem az orvos hajtotta el öket, meg sem kérdezte az asszisztens hanem ö közölte felháborodva hogy mit keresnek itt hogy az elöjegyzett idöpontban jöjjenek. PErsze maszek orvost meg egyet sem találtam aki másnap (tegnap) rendelt volna Szegeden sem. :( A sebe meg csunya, terjed a folt...
Egyébként a doki aki itt akkor rendelt a Dr. Szabad Gábor, nem voltunk még nála. Eddig Szegeden jártunk orvoshoz, de ha már itt lakunk miért mennénk ott, ha itt is lehet.
Részegeket én sem szerettem, nálunk Szegeden néha mentek csak el elöttünk, szerencsére.
Igen, én is ugy tudom kinövik a szivzörejt, nekem is volt anno.
Körtét 7 hósan lehet.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!!

Ez a negyedik üzenetem! Az eddigiek nem jelentek meg. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kármen!
Amikor olvastam az üzid körbekérdeztem ismerősöket, de senki nem ismer bőrgyógyászt. Nagyon sajnálom Orsit, mi okozhatta a foltot???? Norbika jobban van már????????? Megértelek nagyon rossz lehet a tehetetlenség. Én azt hiszem balhéztam volna a rendelőben és követeltem volna az orvost. Innen persze könnyű beszélni. Pontosan az ilyen dolgok miatt mondom, h a városban talán jobb élni.


Én azon akadtam ki, h ugye csak akkor szülhetek a saját dokimnál, ha épp Ő az ügyeletes. Most sok lesz az ügyeletben indított szülés. Na meg ha nem biztos, h a saját dokimmal szülhetek, akkor minek kiadni a pénzt magánrendelésre??????

Zsu!
Ábel minden zöldségtől-gyümölcstől durrog......szerintem ez nem olyan nagy baj.


Húsvétoltok??????

Nálunk semmi ünneplés, ugyan fő a sonka, de semmi tojásfestés. Bence dolgozik ma is, holnap is. Ábel úgysem ért semmit, na meg utálom, ha az ünnep az ajándékozásról szól.

A fiam iszonyat anyás lett egész nap: anyaaaaaaaaa, Imádom, de néha jó szusszanni.

Ábel tegnap megtette első önálló lépését. :D

Szép napot, boldog ünnepet!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk először Csengussal hosszabb úton, elkísértük apát Pestre és amíg ő dolgozott mi sétáltunk és nézelődtünk. Csenge nagyon jól bírta az utazást, odafele volt csak egy kis nyűgi, de akkor megálltunk és kicsit megtornáztattuk. Próbáljuk hozzászoktatni a nagyobb utakhoz a kiscsajt mert nyáron kocsival szeretnénk menni a tengerhez.

Nekem egyálltalán nincs semmilyen ünnep hangulatom sajnos, csak annak örülök, hogy apa hétfőn is itthon lesz.

Azért mindenkinek szép ünnepet, és kívánjak sok locsolkodót? :) :) :) :)

Csenge&Zsuzska

Kép
dyna-
 
 


Zsu!

Gratula Ábel első önnálló lépéséhez :) !

Kép
dyna-
 
 


sziasztok!

mindenkinek kellemes húsvéti ünepeket kívánok!!!!!

Zsu!
gratu Ábelnek,nem semmi!!!!!!

Dyna!
örülök hogy Csenge jól viselte az utat!nem vagy egyedül az ünnep érzésének hiányával,a húsvétot amúgy sem szeretem.nem szeretem a locsolkodást sem.
mi nem sokára indulunk az emlékparkba,Ópusztaszerre.

mindenkinek teljen úgy az ünnep ahogy szeretné!!!!

szép napot!

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációt!

Nekem sincs ünnepi hangulatom, inkább olyan tavaszi-kirándulós-piknikezős. Emberem dolgozik, így marad a fiammal való séta és játék. Boldog vagyok, h Ő van, nélküle üres lenne az életem.


Zsu!
Merre mentek a nyáron?? Mi is tervezünk nyaralást, Én olyat szeretnék, ahol homokos tengerpart van és lehetne a totyogó kisfiunkkal homokvárat építeni, szaladgálni...
Nálunk akkor van gond autózáskor, ha besötétedik, Ábel fél a sötétben és sír.

Ki merre utazik-pihen???

Vidám napot!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsi! Gratulálok, tényleg nagyon ügyes Ábel!

Mi jul. elején megyünk 1 hétre Bükkfürdöre. Tavaly szerettünk volna de elmaradt a veszélyeztetett terhesség miatt.

Húsvétot mi nem tartjuk, már 10 éve ilyenkor megyünk el valamerre, holnap Orsi meg apa megy Opusztaszerre.
Most is odavannak sétálni a 2 gyerek és apa, én meg végre kicsit pihenek. At utobbi 2 nap nagyon lestappáltam magamat, nem vagyok jol, fáj a sebem most.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Zsu!
Ha minden jól megy akkor mi is ilyen helyre megyünk Horvátországba Omish-ba ( ott van homokos part). Nálunk is nagy dillemma, hogy éjszaka vagy nappal utazzunk.

Karmen!

Mennyi idő kb amíg a sebed begyógyul? Hétközben van segítséged?

Mi holnap megpróbálunk elbújni a locsolkodók elől, és elmegyünk anyukámhoz.

Rakok fel pár képet Csengusról:
Kép Szabad vagyok!!! :) [/img]

Kép Magasban :)

Kép pancsi [/img]

Kép
dyna-
 
 


Dyna!
nagyon szép Csenge de főleg az első képen az az önfeledt babamosoly!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4
birom!
nagyon örülök hogy egézséges,és nincs semmi baja a szivének!!!!

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Tündéri kislány Csengus, sok örömet Nektek!!

Sokat gondolkodom ezen az ünnneplés mizzérián. Szeretném valahogy megóvni a fiamat ettől. Félek azonban, h ha közöségbe kerül, nekünk is ünnepelni kell, mert ha nem esetleg kiközösíthetik.
Utálom a "jézuskázást, a nyuszi tojta tojta tojást és nyuszi hozta ajándékot.." Nem vagyunk vallásosak, tisztességre, becsületre, szeretetre neveljük a fiunkat.

Omis nagyon szép hely, Én is nézegettem, de oda úgy mennék, ha valami tranzitszálláson megaludnánk. 2 éve Zadarban voltunk, 10 óra alatt értünk oda. Közben persze megálltunk. Barcs felé mentünk, a férjem nem megy Szerbiába, nem szereti. Az is elég fárasztó volt , hát még babával. Egy ismerős medulint ajánlotta pula közelében, vagy még észak adriát Olaszországban.

Kármen!
Bükkfürdőn hol pihentek??? Szívesen mennék Én is belföldre, de néztem bababarát szállást, de nem igazán találtam megfelelőt. Alsópáhok nekünk drága. Inkább elmegyek többször, mint egy alkalommal fizessek 100-150 ezret.

A Tisza tónál tud valaki valami kellemes szállást????

Szép napot Nektek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Dyna! Nekem föleg a fürcsis kép tetszik, nekem mindig azok a kedvenceim! Csodás a mosolya Csengének!

Zsuzsi! Apartmanba megyünk, adnak mindent, ágynemüt, törülközöt, teljesen felszerelt konyhát (én mélyhütöt is kértem ha mégis kellene fejni), az udvaron van homokozo, csuzda, árnyékos rész, közel a fürdö és 1 éjszaka kerül 8e ft-ba négyünknek. Üdülési csekkel fizetünk, csak ilyen szállásokat keresgéltem. Alsopáhok, Kolping nekünk is csak álom.
Seb szépen gyógyul, de még érzékeny kicsit. Azt hiszem a 6 hét alatt amig pihenni kell(ene) ez is meggyógyult teljesen. De 6 hétig nem lehet nehezet emelni, erös munkát csinálni

Tegnap apa elvitte mindkét gyereket sétálni, na ez volt az igazi pihenés :lol:

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Kármen!
megadnád annak az apartmannak az elérhetőségét??? Kiságy-kiskád ilyet adnak??? Ha megtetszik, lehet, h Mi is oda megyünk, onnan egy ugrás Ausztia, lehet, h csavargunk egyet.

Mennyi idő alatt készül el egy útlevél?? (Ábelnek)

Elhiszem, h jót pihentél, de kell is ez!!!

Nálunk nincs semmi különös, Ábel alszik, apa is mellette.

Kicsi fiam most az "sz" hangot próbálgatja, "szisza..." gondolom cica akar lenni :-)
Na meg küldd puszit úgy, h belecuppant a tenyerébe. :D :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!

hogyan telt a húsvét?
Gergővel átmentünk a nagyihoz és a dédihez,jelképesen locsolkodni.nagyon jól érezte magát,nézegette a kertben a tyúkokat és Öcsém állatait,ami papgályokból,nyuszikból pintyekből és két édes csincsillából áll.kikerekedett szemekkel figyelte őket.
Ópuszaszer is jó volt csak kbháromnegyed órát álltunk a pénztárnál,a kezemben el is aludt mire bejutottunk.csak a skanzent néztük meg,a tanyasi iskola a kedvencem,érdekesek a régi fapadok és a az az ütött kopott tábla...szeretem a régi dolgokat.Gergőt kicsit megkapta a nap de már szépen lebarnult a kis arcocskája.
mi is készülünk nyaralni,mi Hévíz mellé megyünk.http://www.clubdobogomajor.hu/
mondjuk az is 6-7 órás út...nem tudom hogyan viseli.de már addigra egy éves lesz.

na megyek főzőcskézni...

Kép
papp tünde
 
 


Zsuzsi! Továbbitom a pasi levelét, jo? Nem mondom hogy tuti hely biztosan mert mi is most megyünk oda elöször, de a képek meg a telefonos megbeszélésnél ugy tünt. Kiságyat 1et tudnak adni v. szivacsmatrac van. Mi 1 ágyat kértünk, Norbinak végül viszünk utazóágyat.

Utlevél az hiszem 1-2 hét volt Orsinak. Sonnentherme nagyon közel van, ha arra jártok feltétlenül menjetek el! http://www.sonnentherme.at/index.php
Szuper hely, föleg gyerekeseknek. Nem olcsó, de szerintem 1x ki kell probálni, megéri.

Orsiék nyitásra mentek, igy nem kellett sokat sorban állni Opusztaszeren, de amikor eljöttek 11kor (sajna mindig délben kell feküdnie, ehhez ragaszkodok igy sokat sehol nem tud maradni) akkor tömeg volt a pénztárnál tegnap is.

Tündi! Szerintem végig aludni fog útközebn, hamar elrázza majd a kocsi.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Végre vége a húsvétnak is!Látom ti már a kirándulásokat tervezitek.Tünde ti mikor viszitek Gergőt a családiba?Útlevél elvileg 5nap alatt megvan!Már Arabella nagyon beindult,mert a kiságyban feláll és oldalra lépeget szépen körbe!A másik két gyerekem nem volt ennyire aktív,vagy csak nem emléxem már rá!Karmen ti melyik házban laktok?Voltam arra szombaton de rengeteg új ház van arra mostmár.
heno
 
 


Sziasztok!

Kármen!
Köszi szépen! Este átttanulmányozom, most csak rápillantottam.

Tündi!
Több hotel van, Ti melyikbe mentek???

Én is szeretnék valahová arrafelé menni és talán lesz mód beugrani meglátogatni a nagymamám.

Heni!
Gratuláció Bellababának!!

Este jövök még, most Ábel.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!

Heni!
én bölcsibe fogom vinni Gergőt szeptembertől nem a családiba sajnos....
Arabella tényleg ügyes ha már kapaszkodva lépked!

Zsu!
dobogómajor a hely neve,ha az "élet a clubban"ra rákkattintasz akkor látni.mi minden évben oda megyünk mert van ott üdülési jogunk.nagyon tiszta és nagyon hangulatos.van gyerek úszómedence is ha Gergőt szeretnénk úsztatni.
mostanában Gergő nagyon nyügös,Ábel felső fogai könnyen kijöttek vagy ő is sokat nyűgösködött????

Kép
papp tünde
 
 


Tündi! Én most hallottam hogy a családi napközi árát nemrég felemelték, napi 1e ft. Irtó sok szerintem is, aki teheti a rendes bölcsibe irassa be inkább.

Heni! Ahol van egy tanya, a pizzériátol egy utcával visszább (a Viszont látásra táblával szemben) ott ahogy nekimész a házaknak a sarok melletti, nincs csak vakolva még és emeletes, a többi egyszintes. Ma nem voltam itthon du. és holnap sem leszek. AMugy dolgoznak most a kömüvesek csinálják a járdát, kocsibeállot diszkövel.

Norbi 320g! hizott egy hét alatt, na holnap kapunk szidást biztosan :lol:

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!!

Tündi!
Iszonyúan megszenvedtünk a felső két foggal, mostmár kibújtak, így remélem nyugi lesz. Nálunk csak a seggcipelés, éjszakai 4-5 szopi segített semmi más.

Megnéztem a hotelt, nagyon szép és látom, h bababarát!

Kármen!
Miért kapnál szidást??? Ábel az első hónapokban: 3400g született, (haza 3410g), 1 hósan 4100, 2 hósan 5300g volt a súlya. Anyatejes babáknál elfogadott.
Lemértük Ábelt, ráúltettük a rendes mérlegre, 9200g, 3 hét alatt 600g :oops: :oops: :oops: :oops:

Heni!
Örömömet lelem a szervezkedésben, nagyon mennék már valahová, picit uncsi egész nap itthon. Imádom a fiam, de jó lenne , valami program. A férjem alig ér rá, amikor igen, akkor pihen, na meg játszik a fiunkkal.

Előadtam ma miket tudtam meg nyaralással kapcsolatosan, erre szerelmem kijelentette, h Ő tengerpartra menne, az ugyanannyiba kerül, mint belföld. Még nincs lefutva a téma :-)


Nálunk semmi húsvétolás nem volt. Locsolás annyi, h Ábel időnként lepisil...

Panaszkodom kicsit: Ábel hisztis :-( :evil: Éjjel 2-3 óra körül felébred, ordít, kap cicit, eszik, majd játszana. Ha letesszük aludni üvölt, hergeli magát, folyik a könnye, az orra, aztán orrszívás-amit végigbőg, ezek után kimerül és elalszik. Ezt játsza pár napja, de ma már napközben is. Tanácstalan vagyok. Próbáltam cumit adni, simogatni, de eredménytelen. Lehet, h a különszoba lenne a megoldás??????????

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép így ordít

Kép így meg vigyorog

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!

Zsu!
ez az éjszakai ébrenlét nem abból adódik,hogy délután is alszik?
Gergő du4körül aludt egy fél órát,nálunk is ez volt éjszakánként,hogy sűrűn felébredt és hajnalban játszani akart ezért kihagyjuk a du alvást és kihúzzuk a fürdetésig az alvást.
sztem ilyenkor még nem hisztizik...de cáfoljatok meg ha tévedek....

Gergőnek Apa felszerelte az ajtóra hintát...imádja!!!nagy kacagások vannak ha megy hinta...

szép napot....

Kép
papp tünde
 
 


Zsuzsi! Nekem heti 150g mondott a védönö. Jaj tényleg a héten jön, szerintetek köteles vagyok fogadni ilyen sürün? Aranyos töle de nekem nem kell, nincs gondom, ha meg van ugyis keresném (v. mást) ne boritsa fel a napomat hogy várnom kell. Lehet pont akkor lenne szopi is, nem teljesen pontos a menetrendünk még.

Nagyon aranyos Ábel és tényleg hihetelen milyen ügyesen fejlödik!

Tündi! Mi karácsonyra kaptunk hintát azota is porosodik. Már annyiszor kértem pedig :( Orsi is imádná.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kép Mi mindig elalszunk a hintában :lol:
heno
 
 


Sziasztok!!!

Tündi!

Ábel napközben 3 órát alszik kb. több részletben. Az elmúlt éjszaka egyszer sírt 11-körül, de csak melege volt. kipatentoltam a rucit és aludt 6:30-ig. Délután 15 óra után már nem alszik és este 8 kor van villanyoltás.
Ma kajasztrájkot tart Kincsem, kiflit enne, de a főzelék nem kell. Nem adtam kiflit most mérgesen bealudt. Úgy eszi a péksütit, h szétcincálja és egy maréknyi nyálas morzsát gyárt...
Fogacskák????????
Szeretnék képet a hintázós-kacagós Gergőről! Mikor jöttök felénk??

Kármen!
Minden védőnő más. ÁBel eleinte 800-1200g-okat hízott, de nem volt baj.
Megértelek a védőnő miatt, ha emlékszel Én is megszenvedtem. Volt, h azt mondtam, influenzás időszakba ne jöjjön és nem jött. Most már havonta jön, de tök felesleges, mert kedden jön, szerdán megyünk tanácsadásra. Mondtam neki, de nem fogja fel. Babafotók?

Nektek is alá kell irni egy papirt, h igazoljátok, h valóban járt nálatok a védőnő????????????

Heni!
Édes ARABELLA!!! Mi a kertben hintázunk, Ábel nagyokat kacag. Mondta is ma a szomszéd, h neki is jó kedve lesz, amikor babanevetést hall :-) (áthallatszik )

Szép napot!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép Kukucska

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!

Zsu!
mi is szoktunk neki adni kiflit,pont Gergő is csimbókot csinál belőle.vettünk milupa babapiskótát,most az a kedvenc.
rakok fel pár képet.a hintázásról csak video készült...
nagyon édi Ábel!a babakocsi aljában van????háát sszuper Kép Kép

Kép
papp tünde
 
 


sziasztok!

Heni!
nagy lelkinyugalma lehet a kiscsajnak ha a hintában csak úgy el aludt!tündéri!!!

Karmen!
szerintem nem vagy köteles fogadni a védőnőt.ha úgy érzed zavar és nem tud tanácsokat adni akkor feleslegesen megy.engem is párszor zavart emlékszem...de hát nem ő tehet róla csak a munkáját végzi.

Zsu!
mi nem írtunk alá ilyen papírt...

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Tündi!

Igen, a babakocsiban kukucskál. Persze be van kötve, mert feltérdel :oops: Mostanában nálunk ez a kukucskálás a kedvenc játék.

Szeretem a nevetős Gergőt!!!! :-)

Velem aláiratott a védőnő, azt mondta, így igazolja, h nálam járt. Azt hittem ez valami új rendelkezés.

Ábel ma szopizni sem akart, kénytelen voltam fejni. Remélem ez még nem a szopi vég.

Puszi

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Tudom a munkáját végzi és nagyon kedves hölgy amugy, nem is akarom megbántani de föleg most az elején annyira nyüg még öt is fogadni. A családom nem jöhet, akkor nem egy idegen hiányzik.

Aranyosak nagyon a gyerekek! Hintában, etetöszékben Orsi is folyton elaludt:)

Nekünk eddig nem kellett aláirni semmilyen papirt, pedig volt már itt terhesség és Norbi miatt is.

Kiakadtam tegnap. Felirattam a Neis-Vac-ot erre mondja a doktornö hogy most már ami nem kötelezö védöoltás, oltásonként el kell kérjen (rendelet) 2e ft-ot. Én erröl eddig nem hallottam, de jo kis plusz ktg. Amugy a rotavirus ellen ti oltattátok. Nagyon drágállom, a 2 oltás 36+4e a beadás, de annyi ismerösöm elkapta és korház lett a vége, az mindegyik babát nagyon megviselte, valszeg családi segitséggel de összekaparjuk az árát.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Mármint persze ez kérdés akart lenni hogy beadattátok-e a szurit.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

KÁrmen!

Ábel csak a kötelező és a Neis vac oltást kapta meg. Mást nem készülünk beadatni. Szerintem sok oltás csak a gyógyszergyárak érdeke. Én csak azt adatom be, amit az orvosunk-védőnő ajánl. Ők ismernek minket és bízom bennük. Nem vagyok sem jobb sem rosszabb anya annál, aki beadat mindent.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!

Karmen!
mi nem adtuk be az oltást...a prevenart szándékozom beadatni még mást nem.úgy vagyok vele hogy én is voltam beteg gyerekkoromban,bárányhimlős stb,túléltem.sztem ez is kell hogy erős legyen a szervezet.ha minden ellen beoltatnám talán "túl sok a jóból"nem bízom meg a gyógyszerekben,sok a rossz mellékhatás.
Norbi baba milyen baba?alszik eszik???

Zsu!
nem akar szopizni Ábel?ez lehet hogy pár nap.én sem örülnék ha Gergő már szopizni.jó vele egy kicsit nyugodtan lenni,ilyenkor csodálom a babámat.
Gergő most harcol ha öltözni és pelusozni kell.minden dohóckodást ki kell találnunk hogy nyugton maradjon.
rengeteget tapsol és már a pápá-tanulgatja.
Ti jövő 7en mentek tanácsadásra?
vettünk no name pelust.egész jó.60db volt 2400...

Kép
papp tünde
 
 


szisztok!

vki tud segítsen!!!!
a köldököm felett van egy diónyi duzzanat.mi lehet,sérv?ma vettem észre dokinál még nem voltam..
tiszta ideg vagyok miatta

Kép
papp tünde
 
 


Tündi! nem tudom mi lehet az. Remélem nem komoly.
Pelust hol vetted? Mekkora méret? Nem tünik olnyan olcsónak mert a Lidl-ben (mi imádjuk ezt a pelust) a maxi 42ft. Ti még ott nem tartotok gondolom. Norbi étvágya rendben van, tulságosan is :) Néha nem tud visszaaludni, kinlodunk.

Én a bárányhimlö ellenit tartom a legfontosabbnak, igaz nem emlékszem milyen volt amikor beteg lettem, de láttam mostanában jonéhány esetet, nagyon megszenvedik a gyerköcök. Az agyhártyagyull.-ra szvsz sokkal kisebb az esély.

Orsi szerencsére nem ekcémás, hanem gombás fertözés. Gyanitom az uszitól. Meg kezdödö kötöhártya gyull. van, emellett 2 hete köhög, megint folyik az orra, de most tiszta a tüdeje, torka

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


sziasztok!

Karmen!
a pelust itt hirdette egy anyuka.juniort vettünk.a zacskón francia gyártás szerepel.gumírozott a hátrésznél eddig bevált.
az oltással kapcsoltban pedig még annyit mondanék hogy még nem hallottam volna hogyegy gyerek meghalt volna bárányhimlőben agyhártya gyulladástól pedig igen.sok esetet hallottam már.mivel megy nem sokára bölcsibe ezért is akarom beadatni.

Hahóóóóóó Dyna,Heniiiiiii!!!!!!!

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Tegnap egész nap Szegeden voltunk, így nem tudtam irni.

Tündi!

Boldog kilencedik hónapot a fiainknak!!!!!!! :D :D :D

Ha megfelelő a noname pelus, akkor az jó. :-) Nálunk is a Lidli-s a nyerő, de lassan kinövi ezt a méretet 8-18 kg.. :oops: :oops: :oops: pocakosodik a szentem. Apának reggel útba esik a bolt és gyümit is ott szokott venni.

igen elvileg szerdán megyünk tanácsadásra. A házidokimhoz is kell mennem a pocsék vérképemmel. Tegnap taliztam a terhesgondozós védőnénimmel és elpanaszoltam , h pocsék a vérképem. Ő rögtön azt kérdezte mennyit iszom....adott tanácsokat mind a vas, mind az epe bajokra, remélem beválik.

Ti is szerdán mentek ?? Heniékkel és Zsuékkal??

Köldök: szerintem a köldökünk így szüés után már nem olyan, mint előtte. Nekem legalábbis nem. Azért, h megnyugodj, mutasd meg a házidokidnak...

Tanítgatod Gergőt pápázni?? Hogyan???? Ábel alig figyel rám, inkább: anya, anya, anya....jó játék neki, ha próbálom tanítgatni.

Kármen!
Norbinak fáj a pocakja?? Mohóka?? :)
Orsinak gyógyulást!!!!!!!

Heni!

Boldog hét hónapos szülinapot Arabellának!

Szép 7végét!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép Imádott kilenchónaposom :-)

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


íhü de szépen gyarapodtok itt!. Orsinak csak most 1 hónapja lett lecserélve a Lidl 7-18kg pelus nagyobbra:) És ö 3 éves :lol:

Zsuzsi! Igen, Norbi mohó és sok levegöt nyel. Föleg amikor a tejcsi belövel és ömlik. AKkor nem birja ugy inni, hallom nyeli a sok levegöt, böfizni viszont nehezen tud, hiába várok akár fél órát is. Éjjel meg annál tovább nem probálkozok, fáradt vagyok, akkor leteszem ugy. Aztán persze durrog a popsi.
Megkérdeznéd nekem a gyerekorvosodat a tanácsadáson hogy mikortol kell fizetni a nem kötelezö védöoltás beadásáért 2e ft-ot oltásonként? Mert mi május végén megyünk, nekünk mondta a doktornö tudjunk rola fizetni kell majd, de nem tudom mikortol, és mások még nem is hallottak róla, Nem tudom csak itt kérik el v. másutt is majd.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Fiaim alszanak, én meg most jutottam géphez.

Kármen!
Én az elején azt csináltam, h amikor ömlött a tejcsi, akkor fejtem kicsit így nem áztunk el :oops:
A durrogás nálunk folyamatos, apa azt mondja: "jólszelelőfiunk van" :oops:
Az oltást megkérdezem, ha megyünk, felirtam a listámra.


Tényleg, Ti irtok listát, ha tanácsadásra mentek??? Nálam
van egy papírka és ami hónap közben eszembe jut megkérdezendő, azt felírom. Ott meg elolvasom a dokinak.

Beültettétek a bogarat a fülembe a bárányhimlő elleni szurival. A tesóm 18 évesen épp a húsvéti locsolkodásban volt a feje bubjától a talpáig pöttyös. Sok ma is látszik. Az ünnep miatt én is hazamentem a koleszból és persze elkaptam. Rajtam 3 pötty lett, de az is a hasamon. Állítólag ennyivel megúsztam. Szomorú lennék ha a fiam megszenvedné a himlőt és netán megmaradó hegeket szerezne. Szóval beszélek a dokinkkal.

Ábel pár napja felfedezte a fütyijét... :oops: :lol: :oops: :lol: Minden peluscsere, fürdetés fütyitépéssel párosul. FÉLTEM!! Ha fájna neki biztosan nem csinálná, de olyan rossz látni. És persze keni a popsikrémet vagyis nyalogatja.... Minden alkalommal hol viccesen, hol komolyan elmondom, h nem szabad, de rám se hederít.

Ma tengeri hal+rizs+ franciasaláta volt az ebéd, Ábel hal+rizs. befalta :-) Élvezi, h velünk eszik, csapkod az tálcáján, kiabál.... :D

Na még kicsit körbenézek a neten, aztán pihi.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsi! A szomszéd kérdezte a patikust ö is ugy tudja hogy kell fizetni majd 2e ft-ot a doktornéninek
Én sosem irtam listát, nekem nem volt kérdésem ami érdekel inkább kérdeztem meg neten v. néztem utána. De a nödokihoz volt hogy listával mentem:)
Szerintem minden kisfiu ebben a korban felfedezi és játszik vele.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: