Új privát üzeneted érkezett!

koszi.
a porszivos orszivo egyenlore tabu,olyan hangos a porszivonk mint egy repulogep,egy csavarja kiesett mikor lett szerelve es azota iszonyu hangos,szerintem amikor majd porszivozok at kell vinni a gyereket amasik szobaba mert tuttira megsuketul :roll:

ezt a szajjal szivos izet patikaban lehet venni es kb mennyibe kerul?

mellszivot szeretnek venni,azt meg meglatom milyenre jut penz,akartam licitalni egyre jo aron volt Avent,de sajnos lecsusztunk rola :( az aventosok pedig ujan nagyon dragak.

cumit meg nem tudom milyet veszek,egy nagy van meg egy kicsi kellene.

okes popsitorlot,betetet es a pelust ertem,mar enyivel is okosabb vagyok.

Kép
monyo83
 
 


Csajok egz kicsit beleolvastam a topicba,
nem tudjátok,hogy mi lett a többi vajdasági csajokkal?
Gond.sikerült-e nekik is a babó?Pusziiiii

Kép
Kép
szintus
 
 


sziasztok.

szintus en Tearol nem tudok semmit,o nagyon eltunt.

Kép
monyo83
 
 

 
 

Sziasztok!Azta ti tegnap belecsaptatok ám a lecsóba.Boltos multamból annyit tudok,hogy az ujszülötteknek való pampers sárga,és azt irja rajta newborn.Tegnap a sógornőm hozott nekem 2hálóinget,annyira aranyos volt tölle.De amikor megláttam őket majdnem dobtam egy hátast.Tiszta műszálas selyem+csipke.Na nem!!Abban én nem dzsesszelek le-föl a korházban.De nem akartam megsérteni,megköszöntem,és azt mondtam jó lesz.Szintus én tölled szeretném kérdezni,hogy én kaptam aventos kézi fejőt,de az üveget még használja a baba,azt majd veszünk hozzá.Csak elképzelésem sincs róla,hogy az üvegek fenn egyméretüek,vagy ugy kérjem biztos ami biztos hogy a fejős szerkentyűhöz kell?Nekem mindig olyan rémes volt a porszivós orrszivó,de amikor mások mesélték,hogy a baba orra teljesen eldugult,a kézi pedig nem tisztitotta ki teljesen a nóziukat,és már éjszakákat nem aludtak,mert a babák a szájukon nem tudnak levegőt venni,mekkora segitség volt a porszivós orrszivó.Szoptatós melltartót árulnak a piacon?Eddig még sosem figyeltem.De még egyenlőre nem tudom mennyire leszek ellátva mellesleg :)

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Sajnos a régiek közül nem tudok senkiröl semmit.Bizom benne,és kivánom nekik,hogy jól alakuljon az életük.Elég nehéz dolgok vannak mögöttük

Kép

Kép
krisztina29
 
 


krisztina lehet a fejogephez venni olyan kis cimusuveget avenetosat,lattam a neten is valahol.

bizti arulnak a piacon szoptatos melltartot de az egy jo kerdes hogy az ember megis mekkorat vegyen,ez kb ugyanolyan dilemma mint hogy hanyas bodyikat vegyen az ember,mondjuk nekem nem kell venni de nezegettem hogy most mekkorat vigyunk majd a korhazba.
abban bizom hogy a doki majd jol megsaccolja hogy mekkora lessz a gyerek.

tegnap mondtam a paromnak hogy nagyon nem szeretnem ha olyan nagy lenne mint o,tobb mint 4kg mal szuletett,erre meg csak ravagta hogy nem mindegy nekem hogy mekkora :shock: hat nem...megiscsak nekem kell megszulni,es meselte anyosom hogy nem volt egy leanyalom megszulni a "pici"fiat.
majd megno idekin en 3,35tel szulettem es igyis nagy darab lettem felnott koromra.

Kép
monyo83
 
 


ja sogorno...az en sogornomnek ket fia van es mondta a paromnak hogy a kicsi mostmar csak sarga cucokat kap amit majd aztan Noci orokolhet,milyen aranyos :)

Kép
monyo83
 
 


Én is megriadtam Ármin súlyától,és attól is hogy milyen gyorsan dobálja magára a dekákat.Férfiak ezt nem értik,egy náthába majdnem belehalnak,legalábbis az enyém.A sógornőm azt mondta,hogy 6éve amikor ő a Nikit szülte,megkérdezte az orvos tölle,hogy a férje benn akar e lenni,akkor vezették itt is be az apás szülést.Utánna néztem a neten,és valóban páran apás szülést csináltak végig.A cikkben az Andjelic nyilatkozott,és azt mondta,hogy nálunk még nincs meg ennek a kulturája.Az egy balkáni virtus,hogy anya szül,szenved,apa kint vár.Voltak olyanok is akik megpróbáltak a feleségük mellet lenni,de rosszul lettek.Hát mi még régebben témáztunk erről,de Laci hallani se akart róla,de én se erőltetem.Multkor a doki barátja,biztos ismered a Takács Krisztiánt,próbálta rábeszélni,és ecsetelni hogy az milyen szép,de szegényem csak csóválta a fejét.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


mi is sokat beszeltunk errol,a sasanak allandoan valtozik a velemenye.
ha lehetne en szeretnem ha ottlenne a vajudasnal,maganal a szulesnel nem.
azt sem ertem hogy mitol felnek a ferfiak,barmikor kimehet nincs odakotozve.
a parom latott par szulest a tv ben,annak idejen neztem a kandasz andrea musorat is.Neki a szules abbol all hogy a no ordit mint a faba szorult fereg,eltori a parja kezet es mindenki csak rohangal.Valojaban azert ez nem igy mukodik szerintem,de mindegy.

Kép
monyo83
 
 


Persze hogy nem,de rajuk kell hagyni.Laci is ugy tiltakozik mintha kasztralasra menne,hollott ami jol esne,maga a jelenlete.De azert ami igazan rossz nekik,mivel gondolom szeretnek minket,az hogy szenvedni latnak.Laci a vervetelen is rosszul van.Jol neztunk ki a multkor is,amikor az orokbefogadas miatt mentunk orvosira.Tollem vettek eloszor vert,utanna szolitott a pszihologus,bementem,latta a papirokat mirol van szo,es mondta,hogy hivjam be a ferjem is.Kinyitom az ajtot az en eros ferjem ott van hulla feheren,szetfolyva a szeken.En is csak pislogtam.Az elobb felhivtam a Matildkat,es megkertem,hogy irja nekunk ossze mi az amit magunkkal kell vinnunk a korhazba.Ha a hetvegere meggyogyulnak a lanyok el is megyek erte.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


szerintem varakozni sem sokkal jobb.Apu mondta hogy tiszta idegbaj volt mikor anyu szult es csak vart es vart hogy mi van es foggalma sem volt arrol hogy hol tart a dolog.
felorankent telefonalt a korhazba mar a noverkek kaptak idegbajt tole,akkor meg ugye nem volt mobil,most anyival konyebb hogy szules utan mobilon hazatudsz szolni hogy mi a helyzet.

te osszeirtad mar hogy kb mit kell meg venni ?,gondolok itt itthoni dolgokra.nekunk meg ugye agynemut kell venni,szeretnek megegy kispokrocot,kell egy vodor amiben a vizet behordjuk a furdeshez.mas nem jut eszembe.

Kép
monyo83
 
 


Egyenlőre fejben jegyzetelek.Matildkát arra is megkértem,hogy a babás alapdolgokat is irja össze,ne kelljen utánna szaladgálni valamiért.több szem többet lát.Babahigiénés dolgunk még semmi sincs,szóval van még mit beszerezni

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Babafürdetéshez az elejében merima gyerekszappant használtam,
késöbb áttértem a Kosilira azzal is megvoltam elégedve!
Drága cuccosokat nem használtam neki soha!Popsitörlőböl is a hazaiakat!Ha pedig bekakil akkor mosom a popóját!

Apásszülés
----férjem hallani sem akar róla!Meg ugya az ujvidéki szülészetre tilos a belépés férfiaknak!
:lol: Kivéve a dokikat!Én szeretném,Béci nem!Meg persze nálunk kizárt,mivel én a műtőbe megyek!(félek de nagyon.....a műtéttöl,brrrrrrrr)

Telefon---tényleg jó dolog a mobil!A szülés után rögtön telefonálhatsz!Pl.az én esetem:utoljára reggel 8-kor beszéltem anyumékkal,párommal,hogy akkor viszlát én megyek fel a szülőszobára 4 újjnyi...pá-pá-....
Azután jött a klistir,borotválás...(meg ami utánna jön...)
10-kor befektettek a vajúdóba,telefon kikapcs,ugye kb.fél5-ig szenvedés és utánna csaszi!Kb.6-kor telóztam a férjemnek még félkómásan!Mondtam neki(én lüke),h ne igyon még mert azt sem tudom,h mi van a kislánnyal.... :( :?
De azután ő telefonált annak a csajszinak,aki ott melózik és az körbekérdezgetett és mondták neki,h minden okés,baba jól van....(férjem elöbb tudta mint én a babó méreteit....)
És akkor hívott engem,h minden rendben! :shock: Ott nem mondott senki semmit!No de legközelebb már nem leszek olyan kis szégyenlős,ami nekem jár az jár....(beleértve azt is h 12 óra múlva nem keltettek fel a műtét után,csak 24-el és erre engem csesznek le,h miért nem szóltam--mi van?????Hát nekem kell tudni h mikor kell felkelni?Mostmár tudom... :evil: :twisted: )
Kriszta!
Igen lehet venni aventes üveget,van 120ml,260ml meg még 1 nagyobb!A pumpával 2 kicsi járt!(a cumi lényeg h 1-es legyen a picikéknek)
Azután amikor Fruzsi 2hós volt,akkor vettünk nagyobb üveget 2-es cumival!Még most is azt használja csak a cumikat cserélgetem rajtuk! Ő már 4-et használ!
Szopis melltartót 99-dinért vettem 2008ban!A mostani(vagyis szülés elötti mellmérethez kb.adjál hozzá 2-öt,kb.akkora kell)
Hálós bugyi is jól jön!

Kép
Kép
szintus
 
 


Azért nem semmi mennyi kérdés foroghat az ember fejébe,és adódnak mindig ujjabbak.Fürdetés után kenyted valamivel Fruzsi bőrét.Van ahol olajat ajánlanak,lehet nyaknál,fül mögött vastagabban,hogy ne igya be a bőre a büfit,van aki krémet ajánl.Elhiszem,hogy félsz a műtéttöl,és ilyenkor az se számit,hogy egyszer már átestél rajta.És akkor váratlanul ért,most meg tudod,hogy rögtön az következik.Szintus gondolatban veled leszünk,ez biztos!!

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Kriszta hálóing :?
Jujj,mennyire igazad van én is csak a pamukos dolgokat
tűröm meg magamon!csipkés :lol: De azért szép tőle az igyekezet! :D

Monyó neked a dokid mondta,h lehet,h elöbb jön(vagyis januárba)a babóka?Az utolsó menzid napja mikor volt?

Most néztem meg a Fruzsival a leleteimet,amikor voltam uhu-n 25+3 naposan a súlya 902gr volt, :shock: ,ketteskémmel pedig 24+5 naposan 600gr! :shock: Nos akkor itt az a kérdés,h a Fruzsi volt nagy vagy a ketteske a kicsi :?: :?: :?:
1 hét és 300gr külömbség,nem semmi....(bár tudom,h nem mindég mérnek pontosan....)

Kép
Kép
szintus
 
 


Köszönöm Krisztina.Sokat jelent nekem,ha akkor majd ismerősök,rokonok gondolnak rám és imátkoznak értem!

Kép
Kép
szintus
 
 


Egyébként vigyázzátok a papírpkat,amoket kaptok?
Nekem mind megvan.Kívéve az utolsó ctg-s a Fruzsival(május 26),amikor mentem szülni,azt elveszítettem,sajna :(
szintus
 
 


Az összes papirt egy mappában tartom,azzal megyek a dokkerhoz is.De azokon semmi fontos nincs amiket ő privátilag kiállit.A terhesség ideje,baba méretei.Egyrészt jó,hogy csak ennyi szerepel,mert ez azt jelenti nincs gond.Szerintem normál méretü ketteske.És a két terhességed se lehet egyforma,nyugodj meg.És lehet egyszercsak majd ketteske is rákapcsol a sulygyarapodásra,de igy is jó a sulya.Képzeljétek szabadkán sehol se kapni köldök port.A korházban is a sebszprét ajálják.De vannak nővérkék akik meg nem,mert a spré áztat,és sokkal később esik le majd a köldök csonk.Meg szerintem a babáknak se esik jó,ha azzal a hideg sprével odafújunk a pocijukra.Ti hol szerzitek be?Lehet valakivel magyarból kellene hozatni?!Ja,és a sógornőm azt mondta,hogy az első gyerekéhez még normális védőnő jött,aki a sebére hippermangánt ajánlott.Fertőtlenit,és gyógyitja a sebet.Mindig készitett egy lavorba,és wc-zés után mindig megmosta magát vele,azt mondta szuper gyorsan gyógyult tölle.Ja,már régóta leakarom nektek irni egy jó náthaűző receptjét.Még az akupunkturás bácsi adta meg nekem,gyerekeknek is ajánlotta,akár hidegen is szokk helyett.Én kipróbáltam,jól megizzaszt,és másnapra szebb a világ.Szóval egy bögre forró vizbe beleteszünk egy késhegyni cimetet,egy késhegyni őrölt gyömkbért(már boltba is lehet venni),egy kanál mézet,és citromot izlés szerint.Nem mondom,hogy próbáljátok meg,inkább ne legyen rá szükség,de sokkal jobb még izre is bármilyen teánál.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


sziasztok.

szintus Aprilis 29en volt az utolso menzim,kalkulator szerint ferbruar 2-3a a szules idopontja de Noci 3nappal nagyobb ezert csusztunk at Januarra.meg en is azt erzem hogy januarban megszuleteik,ne kerdezd hogy miert erzem ezt de ezt erzem.

szegeny apid meg szegeny te.apid ivott mikor a lanya megszuletett?
az egyik imim meselte hogy o betelefonalt a korhazba es mindent lehadartak neki,orult meg minden es az osszes adatot szepen megjegyezte csak arra nem emlekezett hogy fiu e vagy lany :lol: ciki volt de megint fel kellet hivni a korhazat hogy megkerdezze milyen nemu gyereke szuletett.
nalatok lehet bugyit hordani?nalunk ugy tudom nem lehet.

en a dokihoz mindig csak az utolso papirt viszem arrol mar kepben van hol tartunk.

Voltam tegnap bent a korhazban.a doki kiirta a verveteles beutallot meg ideadta a kiskonyvet(fuuuuj tiszta kockabetu az egesz)kerdezem a dokitol hogy ezt ki tolti ki,azt mondja majd a salternal,mondom ok.
vartam ,elkaptam a beutallot meg a kiskonyvet es mentem a kocsihoz,ott vettem eszre hogy egy arva szo nincs a kiskonyvemben ,a nover nem toltotte ki,na de sebaj majd en kitoltom.
volt ott egy csajszi na neki mar 6hetesen van kiskonyve azt mondja az orvos abba irja bele a dolgokat,neki nem az az orvosa mint nekem,o a korhazba jar.ja es nem kapott kepet,azt mondta neki a doki ha akar kepet jojjon el hozza privatul es akkor majd kap :twisted: milyen szemetseg ez is.

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!Ne tudjátok meg mit szenvedtem.Az este a Laci elinditott valami takaritó programot,és reggel amikor bekapcsoltam a kompit ujraindult.Megszenvedtem vele.Páromat meg elkivántam jó messzire.Nem tudom egyáltalán mi sok hasznunk lessz majd Monyó a kiskönyvünkböl.A Matildka is mesélte,hogy ő nagy büszkén vitte magával szüléskor,mert benne volt ugye a vércsoportja,erre majd leszedték a haját,hogy ők erre nem hagyatkozhatnak,hozza be neki valaki a rendes vércsoport eredmény papirt.Na akkor minek.Na jól van legyen az is,de nekünk se súlyunkat,se vérnyomásunkat nem követik,se vérvételek.. :roll: Érdekesek a megérzések,én a terhesség elejétöl tisztán éreztem,hogy fiam lessz.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


nekem a fius megerzes nem jott be:)lehet ez a megerzesem sem jo,majd meglatjuk.

nekem van vercsoportos kis kartonom,azt majd viszem a szulesnel meg ugye 36ik heten ujra kell menni a transfuziologiara vervetelre,valami imunologiai izet neznek es azt is beleirjak a vercsoportos kartonba.

az en kiskonyvem kint van az asztalon,nem tudom mit irjak bele,mondjuk egy csomo dolgot nem is tudom hogy micsoda :roll:

gondoltam kitoltom az elso lapot,nev cim meg ilyenek es aztan ha a doki akar valamit beleirja ha nem nem.

egy tomegnyomor volt tegnap,1orat vartam aztan meg 1perc alatt vegeztem a dokinal,a kint levok meg csak lestek hogy hogy lettem ilyen gyorsan kesz.

Kép
monyo83
 
 


Szerintem is csak az adatokat ird be,a többi(sőt azt se)nem a te dolgod lenne.Mikor zavarod le a vérvételt?

Kép

Kép
krisztina29
 
 


kedden megyunk vervetelre,szeretnek minel hamarabb tulleni rajta.

November 10e korul kell majd mennem a dokihoz.

Kép
monyo83
 
 


Nekem mar elore felal a hatamon a szor,a beutallotol,meg a verveteltol is,de csak azert mert busszal kell mennem,es ha esni fog,meg rohadt hideg lesz...Akkor megfagyok,eldolok,es annyi.Na nem dramatizalok,de valoban nincs inyemre hidegben buszozgatni,de nem vagyok cukorbol.En is kb akkor megyek majd hozza.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


gondolhatod hogy nekem sem volt kedvem menni dehat ez van,muszaly.
eppen mondtam anyunak hogy eloszor a rohadt melegbe kellet mennem a korhazba vervetelre,mostmeg majd a hidegbe kell maszkalnom.
szerencsere engem apu elvisz az orvoshoz is meg a korhazba is.
most is o vitt el.Inkabb kifizetem neki az uzemanyagot meg akkor is olcsobban jovok ki mint tavolsagi+varoskozi jarat.

a csaj akivel dumaltam total fel volt kompulva,nem tudta hogy majd fizetnie kell mert neki volt Uh.kerdezgette tolem hogy most mi van.
Mondtam neki ha nincs a dispanzerbol beutallo akkor fizetni kell,erre azt mondja o nem hozhat a dispanzerbol beutallot mert itt van az orvosa.megvigasztaltam,sajnalom ez van.
csak nezett ram a nagy szemeivel hogy en privatul jarok,aztan meg kiderul hogy hiaba jar o korhazba akkor is fizetnie kell plusz meg ugye a dokija berendelte badawiba egy Uh ra hogy kep is legyen.nem akartam mondani neki hogy igy en olcsobban jovok ki mint o,aki a korhazba jar.Jol megvan ez a rendszer csinalva. :evil:

Kép
monyo83
 
 


ja a Ctg ert majd nekunk is fizetni kell :roll: az asszem 1000valamennyi din,tulhordas eseten asszem 2-3naponta menni kell.

Kép
monyo83
 
 


Laci nem hiszem hogy eltudna vinni,mert ketten dolgoznak,nem igazan bir hianyozni,apum,ha delutan indul utra delelott alszik,mert hajnalban er haza,szoval marad a tomegkozlekedes.Jaj szegeny csaj,akkor meg erni fogjak meglepetesek.Na terhesseg-nalunk a teher szot ez a sok orvosi,korhazi mizeria jelenti.Tegnap ugy roptiben lejegyzeltem,csak a babaapolasi dolgokat amik eszembe jutottak,hat szep lista lett

Kép

Kép
krisztina29
 
 


a csaj modja nekem hogy nala mas a helyzet mert o bizony meddo volt es orvosi segitseggel jott ossze neki a bebi.erre ravagtam nekem is,es ezt itt a korhazban senkit nem erdekel.
azt nem kerdeztem meg tole hogy ismeri e a badawy tarifakat :roll: na az lessz neki megegy fajo pont :?

en megint kaptam a sogornomtol csomagot,anyosom elmondasa szerint sok minden van benne,popsikrem meg ilyenek addig nem veszek semmit meg nem latom mi van a csomagban.
azon filoztam hogy bemegyek a Dm be es megveszem az ami hianyzik,nem tudom mashol olcsobbak e a dolgok de ott minden megvan egy helyen,es eleg sok markat lattam amikor ott voltam,voltak no namek is meg markassabb dolgok.

Kép
monyo83
 
 


Ctg---1000din :shock: :shock: :shock:
Basszus nálunk az is ingyenes!Temerinbe is van,Fruzsival már ide jártam,akkor hozták!(vették)
Igen,túlhordás esetén tényleg többször kell menni!
Azért ez egy kicsit felháborító,amit irtok,hogy a korházba fizetni kell(vagyis h menyjen el a kismama képért,maszekul)
Akkor mi a francért fizetjük a járulékokat az államnak?

Pl.én is beszélgettem az ismerősömmel,aki a korházban dolgozik,hogy ő mit ajánl?Válasszak dokit a császárhoz?Szerinte inkább ne!
Mindenképpen megkell csinálniuk,még egy baba sem maradt bent!
200-500euróig terjednek ki a dokik,ha "maszekul" szeretnéd a csaszit,ok,akkor lehet,h lehet nem alatatásban is!
:roll:

Krisztina sajnálom a buszozást,bizti nem kellemes,főleg hidegben!

De itt most nagyon szép idő van!Nálatok?

Monyó hálós bugyit szabad felvenni itt,csak ugye vizitkor kell pucérkodni....(azoknak akik természetesen szültek)
A császárosokon akkor is rajta lehet a bugyi,ugyanis "ott"nem néznek,csak a hasad állapotát figyelik!

Igen,az utolsó 2-3hétben kell megcsináltatni a sárgaság elleni tesztet is!(hepatitis b)
Meg a vércsoportot is,de ugyi akinek már van,annak nem kell!
A ti korházatokban mennyit várnak a túlhordásnál?
Mikor inditanak?Itt olyan 7-10 nap!

Hogy vagytok?Puszó

Utolsó menzim április 30.-ka :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szintus 2009.10.22 11:12-kor.

Kép
Kép
szintus
 
 


Ja,attol meg senki nem ul seggre,hogy orvosi segitseggel jott ossze a baba,allj be a sorba es kesz.De kulonosebb banasmodra,es megkulonboztetett figyelemre se szamitson,vagy hat van az a penz!!En is a DM-be gondoltam menni,ott ami noname,az is nemet,es jo.A pelust is ott akarom venni,teljes babaapolasi cikk van meg azon a neven,es jo,es olcso,babylove.Csak a korhazba viszek pamperst,ha mar azt kerik.Az szuper ha meg ilyeneket is kaptal,en most a koldok poron vagyok felakadva.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


A csajszi aki hozzám járt ápolni a Fruzsi köldökét jóddal kenegette!
Port nem tett rá semmit!Magyarba is alkohollal ápolják a baba köldökét!Nem tom.... :?

Kép
Kép
szintus
 
 


szintus en sem szivesen fizetek a szulesert mert ugy erzem a dokiknak koteleseguk lenne rendesen ellatni,erre eskudtek fel.DE a csaladban ket olyan dolog tortent amikor is nem igazan mernek belavagni doki nelkul a szulesbe.
Anyosomnak az ugyeletes dokineni nem volt hajnalndo ejjel felkeni,pedig tobbszor is szoltak neki hogy baj van.Egy tanonc segitette vilagra a ferjem akinek a koldokzsinor a nyakan volt es oylan lila volt mint egy szilva,kesobb mondtak hogy nem sokon mullot a parom elete.
A masik a sogornommel tortent,sajnalatos modon mised ab ot kellet nala vegezni es az ugyeletes doki meg is csinalta volna ingyen DE olyan alkoholszaga volt mint egy alkoholistanak,sogornom nem mert a keze ala kerulni inkabb behivta a sajat dokijat es fizetett neki.
hallotam olyat is akit ugy osszevarrt az ugyeletes orvos hogy kesobb plasztikazni kelet.szoval nem tul jok a kilatasok.
ha tudnam hogy a korhazunkban minden orvos normalis akkor nem felnek es mindegy lenne kinel szulok,de igy hogy nem tudom kihez kerulok kicsit gaz.
A ferjem azt mondta hogyha ossze tudjuk kaparni a penzt akkor megfogadjuk a dokit mert neki elete ket legfontosabb embere lessz a kezei kozott es szeretne benunket biztonsagban tudni.

Kép
monyo83
 
 


monyo83 írta:szintus
A ferjem azt mondta hogyha ossze tudjuk kaparni a penzt akkor megfogadjuk a dokit mert neki elete ket legfontosabb embere lessz a kezei kozott es szeretne benunket biztonsagban tudni.


Ebben teljesen egyetértek,nekem még nem volt negatív tapasztalatom dokikkal ilyen szinten!
Amikor missed ab volt,akkor is rendes dokit fogtam ki,aki még vigasztalt is,pedig nem volt kötelessége....
Minden az emberiségen múllik.....sztem

Egyébként,ha rendes szülésre készülnék,akkor nem félnék ennyire....
Még az is lehet,hogy én is fogadok meg dokit,aki nálunk Temerinbe dolgozott.Most a szülészeten van!Még nem tudom.....

Kép
Kép
szintus
 
 


krisztina itt vannak aventos uvegek.
http://dodyshop-prodavnica.com/index.ph ... =2a&page=1

Kép
monyo83
 
 


Köszi Monyó,majd mindjárt belenézek.Az a szörnyü,helytelen,embertelen,nem tudom melyik jelző lenne jó,ebben a fizetéses szülésben,hogy mindnyájan eltürjük,ez elmult évek,a szüleink élete,a rendszer nem tudom mi pontosan,de azt tanitotta meg velünk,hogy alázkodj,ne szólj,legyél jó,és csináld ugy,mint a többiek.Bennem is megfordult az a lehetőség,hogy megszülök,hazamegyek,és nem fizetek a dokinak,ha ellenőrzésre kell mennem,hát megyek hozzá,felteszem a plépofát.Gondoljunk bele mit birna,feljelenteni,mert nem adtam hálapénzt?Tiltja a törvény.De soha nem tudnék ilyen lenni,inkább 1fizetésböl,rengeteg lemondásból kinyögjük majd azt az összeget amit kér.Olyan igazságtalan,de ez van.Mindnyájan azt szeretnénk,hogy jól süljenek el a dolgok,azt ugye tudjuk,hogy szenvedés nélkül nem adják,csak legyen jó a vége

Kép

Kép
krisztina29
 
 


apikám szép áruk van.azon gondolkodtam,hogy a fejőhöz veszek 1aventosat,meg egy egy olcsóbbat vizhez,teához.Vagy azt se tudom milyen árban vannak különben a cumisüvegek?!

Kép

Kép
krisztina29
 
 


A bebaba vettem v.nap aventos üveget a Fruzsimnak,mert elvesztek a nagy munkálatokba(3 drb)gondolom majd meglesznek,nos 379.-din-ért vettem a 260ml-est.De szerintm ott még azok régi árban vannak,a nuk üvegek bizony már drágábbak!
Tudjátok engem igazábol csak az szomorít el,hogy minden nagyon drága,a fizetések pedig a béka segge alatt vannak!
Sokminden európai szinten van az árban,de könyörgöm hol vagyunk mi a fizukkal az európai szinthez!:? :? :?: :?:

Persze Kriszta igazad van,hogy minden jó,ha vége jó
:wink: Bizti engem sem hagytak volna vagy 6-7órát szenvedni,ha lett volna dokim,sokkal elöbb megcsászároz! :roll:
De nem volt és cartak rám,ugye :(
Tudom,hogy mindenhol a világon ez így van(főleg a szegényebb országokban)ahol a dokik nem kapnak annyi fizut,hogy meglegyenek elégedve vele!
Elismerem,ők rengeteget tanulnak,életeket mentenek....

Kép
Kép
szintus
 
 


Az biztos,hogy nagyon nehez kijönni a fizetésekböl.Mindig ha tervezünk 5-10éves tervekben beszélünk,ha veszünk valamit,nem ugy vesszük meg,hogy ez tetszik,ezt kérem.Átgondoljuk az árát stb.Meg se tudom mondani mikor vettünk ugy valamit,hogy nem a középárasat,hanem legyen a drágább.Na de mindig van valahogy.Holnap meló előtt Laci eldob anyumékhoz,ott leszek délutánig.Csa addig is,majd jövök.Ha már ott leszek kiválogatom a nagyon lányos cuccokat,és azokat vissza is adom.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Kép

Minden szombaton rakok fel egy Fruzsi képet!
Akkor tudom,hogy ni,már még egy hét elmúlt! :D :lol:

Kép
Kép
szintus
 
 


Akkor ez a Fruzsiidőszámitás! :wink: De bevan bugyolálva,kis nózija,meg szemecskéi vannak kint.Én tegnap kiválogattam a lányos rucikat,1-2darabtól olyan nehezen váltam meg.Van egy rózsaszin hello kittys kis komplett,hát az nagyon zabálni való,de majd valaki másnak jó lessz.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Kriszta te csak vigyázd meg azokat a kiscsajos cuccokat,
lehet,hogy a második gyerkőcötök kiscsaj lesz!
És akkor majd jól jönnek :wink:

Amikor altatom a kislányomat,akkor ugye az ölemben ül és a pocimra teszi a kezét!Akkor pedig okvetlenül megmozdul a ketteske!
Bizti érzi a tesókája jelenlétét! :D :wink:

Mit főztök holnap?Mi szokott lenni a vasárnapi menü?

Fruzsikám sajna beteg,lázas,az éjjel keveset aludtunk,
össze-vissza álmodtam....áhhhh......
Sajna azthiszem a mai sem lesz jobb...
:(

Kép
Kép
szintus
 
 


sziasztok.

szintus ez a kep tavaly telen keszult?
edi nagyon.

hetvegen voltak nalunk ismik,megint egy csomo dolgot megtudtam,par nyugtato es par idegesito dolgot.

Krisztina azert nincs por es helyette van sprei mert mostmar csipeszt tesznek a koldokcsonra es azt kell ezzel a spreijel fujogalni.

voltal a Matildkanal?

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!Sajnos,még köhögnek a csajszik,de már gyógyulóban vannak.A héten egy délután már elugorhatok,most már nem fertőznek.Én annyit tudtam meg,báris a Matildka,meg az unokatesóm is azt mondta,hogy nem is adnak listát,hiába is várnánk.Átáltatok az új időrendszerre?Én most már jóformán nappal alszok,éjszaka szenvedek.A derekam rohadtul tud fájni+öcsibogyó vagy a gyomrom,vagy a beleim nyomkodja,és rohadt erős szélgörcseim lesznek.De csak görcsöl,és semmi más.Először azt hittem biztos leterhelem a gyomrom,már pár napja nem vacsiztam,de most már tudom ki áll a háttérben.Mesélj Monyó ne csigázz!!Mi nyugtat,mi idegesit?

Kép

Kép
krisztina29
 
 


a hatam nekem is faj neha,felpolcolom magam felig ulo helyzetbe es akkor jobb.az alvassal szerencsere nincs gondom.

A negativum az persze a higiena hianya meg az hogy a noverek tulajdonkeppen szarnak az emberre,senkitol semmifele segitseget ne varjunk.
Bugyit tenyleg nem szabad,de vizit utan a tobbseg felhuzza ha nem akarja szanaszet szorni a cuccot.
Amit nem tudtam eddig az az hogy a babica aki kijon szules utan hazhoz tok szerb,egy szot nem tud magyarul,okes ertem a szerb nyelvet de az ismim azt mondta valaki legyen melletem biztos ami biztos alapon.
Palicson a gyerekorvos is szintugy,nem tud magyarul.

majd tulelem valahogy ezt az egeszet,mas is tulelte.

azt nem is tudtam hogy amig bent vagy a korhazban nem furdetik meg a babat,nem adnak ra kisruhat sem csak bebugyolaljak mint egy kis szarmat es csak fekszik a kisagyba mint egy darab fa.

az ablakok szelelnek ugy hogy szet fogok fagyni,a picinek kell bevinni sapkat es jobb raadni nehogy megfazzon meg egy kispokroc sem art.

Kép
monyo83
 
 


Na,ja,ezt el tudom képzelni.Ilyenkor még ha nem is a legjobb,de az a legnagyobb vigasz,és öröm,hogy ha minden okés a 3-ik nap reggelén mehetsz haza.Az unokatesóm azt mesélte,hogy amikor az elsőt szülte 7éve,akkor vasárnap megszült,kedden reggel mehettek haza,és akkor még nem kellet az a gumis lepedő.A másodikat 2éve szülte,mivel listát nem kapott,nem vitt gumis lepedőt.Vasárnap szült meg,és pénteken mehettek haza,addig nem cseréltek alatta lepedőt.azt mesélte,hogy már törölközőket tett a lepedőre,mert másképp nem tudott volna odafeküdni.Szomorú,hogy életünk egyik legszebb napja,amikor életet adunk a gyerekünknek ilyen rossz emlékekkel kell,hogy telelegyen.Tegnap a gyerekkori barátnőmet,és férjét megkérdeztük lennének Ármin keresztszülei.Nagyon örültek.Nem akartuk még,de keresztapa jelöltet a cég 3-4hónapra a cége kiszokta küldeni olaszba dolgozni,és kedden indul.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


ezt a gumis lepedot hol lehet megvenni?

Nekem most az ismim ajanlotta az embecin sprejt azzal fujogaljam a sebemet majd es szepen gyogyul,holnap megkerdezem a gyogyszertarban menyibe kerul.

O ket eve szult akkor a babaknak nem kellet bevinni cuccot,egy ruci kellet csak amiben kihozod a babat.
Azt meselte a vajudoban van egy csomo agy a szuloszoba ket agyas.
a holmi veled van igy nem kell attol felni hogy valaki ellopja,hacsak nem valamelyik nover.

szupi hogy mar megvannak Armin keresztszulei,mi meg egyenlore gondolkozunk hogy megkereszteljuk-e.

Kép
monyo83
 
 


Azt mondták bármelyik gyógyszertárban lehet kapni olyan gumis lepedőt.Szeretnék venni a kiságy matracára is,ha netán "özönvizszerű baleset"történne.Akorházban is azt a sprejt fogják ajánlani,Juli mondta,hogy ő nővértöl kérdezte,hogy mivel kezelje a sebét,és ezt ajánlotta neki.Tavaly még én is kis szármákat láttam a folyósón,olyan cukik voltak szorosan egymás mellet azon a zsurkocsi szerűségen.Szerencsére Lacival egyetértettünk benne,hogy kik legyenek a keresztszülők.Ha elkészül a házuk,elköltöznek Kelebijára,majdnem a határhoz.Igy kibiztositottuk,hogy nem veszitjük el egymást az életben.Lehet a hétvégén kiugrunk az ócskára,nincs ünneplős nadrágom,amit orvoshoz is felvehetek.Muszáj valamit venni.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


nekem sincs unneplos nadragom,en most egyszeru treneralsoban mentem be a korhazba es holnap is terenernaciban megyek a vervetelre.
ha akarsz szep terhesnacit akkor az egyes halaban nezd meg baloldalt kozeptajon egy kis butikban,ki van irva egy kartondarabra hogy kismamaprogram.ott lattam szep nacikat,csak en nem mertem meg venni mert nem tudom mikorra jo lenne a hasi resze mekkora leszek csipoben.

Kép
monyo83
 
 


Nem ragaszkodok nacihoz,de a trénernadrágjaim már több évesek.Azokban jártam dolgozni,itt ott kicsit bekapta a bicikli,itt ott egy tisztitószer,vagy olajfolt.Jó lesz trénernaci is,csak ujabb kinézete legyen.Az a terhesfarmer amit a sógornőmtöl kaptam,még nagyon nagy.Ugy néztem ki benne,mintha egy leeresztett lufit huztam volna fel,na de eljön még az az idő..Megsikáltam a nappaliban az ülőgarniturát,meg a sarokgarniturát az ebédlőben,és ugy kivagyok,mintha egy medvével birkóztam volna.Ezt még mindig nehéz megszoknom.Most legalább 2napig takaritok,nem egy délelőtt,meg majd Lászlót is bevonom,mert az ágyat jó lenne elhúzni,és ott is felmosni.Már hallom a nyavalygást..Még nem igazán kapirgálja,hogy már nem vagyok a régi.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Hat igen kicsit nehezebb igy lenni de ez meg csak rosszabb lesz ahogy no a pocink.
en nem izgatom magam,amit birok megcsinalok amit nem nem.Penteken behordtuk a fat,itt volt anyu is meg a sasa hordtak.engem ide oda kuldozgettek de mikor lattak hogy rosszul esik en is bealltam,na nem eroltettem meg magam de jol esett hogy meg en is erek valamit es pakoltam a talicskaba a fadarabokat.

nekem ami gondot jelent az a mosogatas,minden mosogatas utan polot kell cserelnem mert a hasam csupa viz,valahogy mindig odatolom a mosogatohoz,pedig probalok vigyazni.

Kép
monyo83
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: