Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Most csak gyorsan
Kata!nincs benn a topikodban az email címed, vagy vak vagyok ? Küldesz enyémre mailt és akkor küldöm

és ha esetleg akad még önkéntes kérdőív kitöltésre Kép a csak szóljon Kép (én csináltam suliba kell hogy vizsgázhassak, 100 kérdéses attitűdskála a törvényekkel kapcsolatban)

Pussz Szilvi
sylva
 
 


Sziasztok!

Végre ide tudtam ülni!

Mica!
Köszi,már telefonáltam is,sajna tényleg nem lehet időpontra menni.
Mindegy a következőre Habony ügyeletes napján kell mennem a kórházba,és az UH-t is megcsinálja.
Lekerült már a szalag?Kép

Szilvi!
Ok,mindjárt küldök mailt!Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata,

Naja, nehogy mar konnyu legyen valamit elintezni egy kismamanak.. es hogy ne kelljen varni orakat vmire..
Mondjuk az teny, hogy egy ctg-nel sokminden felborithatja a sorrendeket, igy mar semmit se er az idopontos rendszer.

Nem, meg szalagos vagyok, apa hibajan kivulKép Az egyeb finomsagot megkapta, csak a szalag-eltavolitasba szolt bele tobb dolog, fokent a kisebbik fia, miutan o pont tegnap este dontott ugy, hogy most van itt az ideje, hogy ujabb atrendezest vegezzen anya belsejeben.. szoval az estembol 1 ora azzal ment el. hogy probaltam egy olyan testhelyzetet talalni, ahol nem jajagatok felpercenkent a lurko helyezkedesetol. Miutan lenyugodott a foldrenges a pocakomban, mindketten hullafaradtan bujtunk a masikhoz, es edesdeden elaludtunkKép

Mondtam mar, hogy utalom az esot?Kép

Puszi,
Mica
mica
 
 

 
 

Sziasztok!

Előkerültem. Befestettem a WC-be a lambériát kékre. Sajnos nem sikerült olyan nagyon jól mint amilyen extrának és jónak elképzeltem és festékszag kb 2 napja nem akar eloszlani Kép Kép na mindegy most jó hideg hatása van a vécénknek Kép meg mivel nincs is benne fűtés ezért hideg is van és most már festékszag is Kép szóval megoldottam, hogy lehet lerövidíteni az itt eltöltendő időt Kép Kép

Mikkamakkába mi is voltunk párszor, Csepelen Kép tetszett csak sajna messze van. A Vecsési is jó csak nagyon picike (lehet venni játékötleteket) és elég sokan voltak, de viszont ingyenes.
Aha az evagélikusról, tavaly már voltam egyszer, gondoltam most hogy elég szar idő van talán elmehetnénk újra megnézni, társaság Kép

Hogy telnek a napjaid így a finis-hónap felé? Kép


Irsaiak ! Kép

VAn fittneszterem, ("gyúrós") Irsán?


Marika???


ÜDV,
Szilvi
sylva
 
 


Szilvi,
van a Pesti úton egy "Grizli" testépítő klubnak nevezett hely, de még csak hirdetésekben láttam...hogy aztán mennyire kultúrált???
Nekem momentán elég az itthoni elfoglaltság, úgymint súlyzózás felváltva 4, 11 és 16 kilós súlyokkal (esetleg egyszerreKép), lépcsőzés az emelet megközelítése céljából, hasizomgyakorlat, amikor lehetetlen pózokban próbálok szoptatni és stbKép

Mica,
esőt én is rühellem, főleg, hogy a csajokat se lehet kivinniKép

Na mennem kell, mert jönnek anyósék...és anyós még marad isKép Már előre ráz tőle a hideg...

Momo


Momo
momo
 
 


Ja, Szilvi, a vécéről jut eszembe: anyukáméknál van egy műanyag ülőke - állítólag marha drága volt, mert masszívabb kivitel - ami egész télen olyan hideg, mint a jégcsap. Na ez aztán tényleg nem marasztal a mellékhelyiségben a szükségesnél továbbKép Nekem mindíg hatalmas lelkierőmbe kerül, hogy egyáltalán ráereszkedjekKép

Még a konditeremhez: lassan hozzánk is jöhetsz, mert évente veszek egy újabb kondigépet, hátha a nézésétől is fogyokKép A párom a pincében majd konditermet akar berendezni, szerinte már csak egy többfunkciós pad hiányzik a repertoárbólKép


Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Momo!
Ha sikerül a gépek nézegetésétől is fogyni,akkor ezt én is kipróbálnám,párommal együtt.Kép
Meddig marad Anyósod?Még az is lehet,hogy hasznát veszed.
Lányok szeretik?

Szilvi!
Festékszag az van nálunk is rendesen.
Egyre inkább úgy tűnik,hogy nem tudunk végezni annyira,mint szerettem volna,emiatt kicsit nyűgös vagyok.Kép
Köszi,egész jól bírom így a vége felé közelítve és bízom benne,hogy Patrik nem bújik ki hamarabb.
Ha eljutsz a baba-mama körbe,akkor kérek beszámolót!
Nem mintha mostanában felbukkanék ilyen helyeken,de azért érdekelne.Kép

Mica!
Az a lényeg,hogy Apa végre otthon van!Kép
Az a szalag pedig lekerülhet máskor is.Kép
Az uh-on is jó az időpont,még akkor is,ha időnként csúsznak valamennyit.
Na,mindegy kb.3x kell mennem CTG-re,azt meg ki lehet bírni.
Figyelem a híreket,mert közölték,hogy amelyik napon sztrájk van a héten,nem dolgoznak.
Ha van infód szóljál légyszi.
Eső Kép.

Puszi.
Kata
35+1

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Momó!
3 gyerek = tuti fogyás ? Kép Kép
A fitnesstermet azért kérdeztem, mert Szabolcsra rájött a "gyúrhatnék" és annyira lelkes, hogy már vállalkozáson töri a fejét... Kép(bár nem mintha reális lenne)


Kata!
Babás klubba nem akarsz jönni?
Ne bánkódj az állapotok miatt (márminthogy az építősre gondolok Kép kacsintós fejet csinálnék ide ha tudnék, de nem tudok. Nekem is mindíg mondták hogy ne foglalkozzak annyit az építkezéssel és mondjuk én sem tudtam nem foglalkozni vele, de egyébként tényleg jobb ha nem foglalkozol vele mostmár így visszagondolva...KépIlyenkor szoktam arra gondolni, hogy vannak emberek akik sokkal de sokkal rosszabb helyzetbe vannak mint én és sokkal nagyobb dolgokkal kell megbírkóziuk, vagy sokkal rosszabbak a körülményeik és akkor én meg hozzájuk képest hol vagyok...Persze mindenkinek a saját baja a legnagyobb, de néha jó kicsit más szemszögből nézni és akkor nem olyan vészesKép de azért megértelek Kép de tényleg nem szomorkodj miatta ha nem haladtok gyorsan előbb utóbb úgy is kész lesz Kép Kép Kép
Valamikor ti is átjöhetnétek Kép
sylva
 
 


Szilvi!

Megkaptam a kérdőívet,ki is töltöttem és valamiért nem tudom elküldeni!!!Van valami ötleted,vagy csak simán béna vagyok?
Nem lehetett semmi összeállítani!
Köszi,amit írtál,úgy látszik a végére ér el a híres kismama-érzékenység igazán.
Azért nem végzünk,mert Ruszlánnak egyedül elég sok ez a dolog,pedig tényleg ügyes.
Az idő kevés.
Mindegy,később is meglesz.Kép
Jelenleg még nehezen tudom elképzelni a hétköznapokat két gyerekkel,ezért nem vagyok benne biztos,hogy el tudnék járni a babás-klubba.
De meglátjuk.
Ha azt mondod jó,akkor lehet,hogy majd megnézem.Kép
Szóval mostanság Ruszlán szerint kész "idegzsába" vagyok,ha lecseng az őrület nálam és még egyben leszek,akkor valamikor átmegyek Raullal és megnézem az a híres kék lambériát!Kép

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem a hétvégén, mert amikor én néztem a netet, akkor épp nem ment a babanet, utána pedig a gépről lettem letiltva a fiam általKép Najó, meg egyéb dolgom is volt, épp gépet szereltem az autófestőmnek, viszont így cserébe nem került semmibe a festési javításKépKép

Kata,
Szalagmentes vagyokKépKép Örülünk mi apának, minden napKép Miután reggel én futólag látom, Gyuszkó meg nem is látja (max. ha nagyon koránkelő), így a délután örömünnepKép
Ctg: hát énis abban bízom, hogy nem sokszor kell kivárni a soromat, főleg decemberben ugyebár, mert én akkor fogok odakerülni. És még téli gumit is kell venni az autóra... hajajjKép

Momo,
Szegény Ti, nekem az egy is örjöngött odabent (a másik meg a pocimban..), akkor nálatok még nehezebb lehetett az esős idő.. Használjátok ki, most pár napig tán nem lesz. Mesi is lassan kivihető, nem? Kisasszony mekkor már? Kép

Szilvi,
Jajj, ilyen helyeket nem ismerek, és még szerintem hirdetésre se bukkantam, mint Momo, mert nem érdekelKép Szóval passzKép

Marika, merre vagy?

Betti, miújság felétek? Hiányolunk már benneteket..

Puszi,
Mica
mica
 
 


Sziasztok Csajok!
Még élek, bár jelenleg csak alig! Jól megfáztam + egy csomó minden zúdult a nyakunkba: családi összejövetelek, szomszédi feljelentés, jegyzői akadékoskodás, 2 kutya ellése,az egyik császáros volt (újfoundlandikat tenyésztünk), krizantémos gondok stb. szóval bocsi, hogy nem jelentkeztem! Igérem mindenről részletesen beszámolok, ha egy kicsit jobban leszek (a röhej, hogy a védőnőmtől kaptam a bacikat). Tényleg a teán kívül nincs valami jó, nem gyógyszeres módszeretek a gyógyulásra?
Ja, a genetikai UH-n mindent rendben találtak, de nem kérdeztem meg a baba nemét (kaptam is a fejemre), de szerintem akkor nem ez volt a fontos...
Momo! Gyönyörűek a gyerekeid!!! Kép
Elmondok mindent a színészetről is, de most le kell feküdnöm. Persze ez csak álom, mert fél óránként jön valaki virágot venni vagy rendelni.Kép

sziasztok, Marika
marica
 
 


KAta!

Jaj köszi tök gyors és rendi vagy Kép Kép mellékelve nem megy? rámész a mellékletekre és csatolod? Kép Sajnos a nagyja még hátra van...és az bánt a legjobban, hogy tulajdonképpen felesleges...mert még visszajelést sem kapok róla..Kép Mégegyszer nagyon köszi a közreműködést. Kép Kép
Sajnos "kívülállónak" mindíg a legegyszerűbb mondani, hogy jaj ne foglalkozz vele nem nagy ügy (és ez is igaz) Kép amikor meg benne van az ember akkor maga sem tud mást tenni Kép (meg ez is igaz). De a lényeg, hogy úgyis kész lesz a házatok, és tényleg csak az idő az ellenség (ha a férjed lenne lusta és nem törődöm akkor tényleg jogosan aggódhatnál(nánk) Kép )
Hozzám jöhetsz ' idegzsábán ' is ha gyalogolsz mire ideérsz úgyis elfáradsz Kép Kép a szerda és a csütörtök kivételével otthon vagyunk Kép szóval csörögj és gyertek bátran (bár a Wc még mindíg nem szellőzőtt ki Kép )

Mica!
Munkát hogy bírod, vagy inkább azt kérdezzem hogy az utazást? Helyileg hova jársz be?

Marika!
Gyógyulj gyorsan,az én tuti módszerem Kép szegfűszeges fahéjas forralt bor és forró fürdő Kép tuti bejön (2 nap vele a rekordom, hogy kutya bajom). Jaj bocs a forró fürdő az nálad kilőve Kép Kép de a forralt bor viszont lehet Kép bár a többiek, talán most tapasztaltabbak a kúrákat illetőleg...(most heverték ki Kép )
Örülök hogy minden oké és jó lett az UH Kép gyerkőcődnek mikorra is kapott időpontot? (kijelölt szülinap? Kép )
Várom majd a szinjátszókörös beszámolót, meg még kutyásat is mert nagyon oda vagyok értük Kép ha nem lenne 2 biztos beneveznék egy kölökre Kép

Szilvi
sylva
 
 


Sziasztok,

Marika,
Hát most téged se irigyellek, de azért vigyázz magadra, babócádra. Ne vállalj azért túl sokat, bár ahogy magamat is ismerem, én is hajtottam még ebben az időben..Kép Mostmár egyszerűbb a helyzet, nem birom, tehát nem csinálomKép Kezdek öreganyósodniKép

Szilvi,
Munkát szuperül, már amikor épp nem a májamat rúgja le pocaklakó a hosszas üldögélést megunvaKép Még az utazás is elmegy, a vonatozást észre se veszem.. csak ne kellene reggel rohanni (bicajozni) lurkóval időre, és ne kellene annyit gyalogolnom állomás és melóhely között, mert mostmár egyre fárasztóbb, még ez a negyedóra is. Mondjuk már nem sokáig viszem a dolgot, elméletileg még a jövőhét, ha megoldom addig, hogy rendben megy a rendszer otthonról is. Most épp ezen is dolgozom.

Puszi,
Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Marika!
Jó,hogy írtál!
Jobbulást kívánok!Kép
Momo írt múlt héten két szert,amit terhesség alatt is lehet alkalmazni megfázásra.
Tényleg az a lényeg,hogy minden rendben volt az UH-on!
Vigyázz magatokra!

Szilvi!
Ma másodszor nem tudtam elküldeni a kérdőívet.Kép
Személyesen oda tudnád majd adni?Azért biztos nem teljesen felesleges,mert ugyan visszajelzést nem kapsz,ha rendesen megoldod a feladatod,ám ha nem,akkor azt nyilván nem hagyják szó nélkül.Kép
Úgy néz ki a szerda-csüt. nekem sem jön össze,pénteken czg,úgyhogy marad a jövő hét.Kép
Tényleg,mikorra kell leadni a kérdőívet?Nagyon bosszant,hogy nem tudom elküldeni,a freemail nem először sz.r és szeretnk segíteni!

Mica!(A szalagtalan)Kép
Kigyógyultál a náthából?
De jó lesz,ha már nem dolgozol,azért nem semmi,hogy mennyit rohangálsz!
Tegnap sztrájkoltak,úgyhogy pénteken megyek Ceglédre.
Nem tudsz véletlenül olcsó vasat Irsán?A teraszhoz kellene,úgy néz ki hétvégén az is elkészül nagyjából.Kép
Ma Ruszlán végez a szobában a padlóval,szintén nagyjából.
Nálatok?

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kata,

A nátha, minimális hatással, de még itt van, ez főleg az orrdugulásban merül ki, hálistennek. Az orrfújást tűröm, szóval így még elmegy a dologKép
Hmm, úgy ismersz, hogy megülök majd a fenekemen otthon?Kép Najó, lehet, hogy azért ennyit nem megyek már majd, de nem vagyok egy nyugis fajtaKép
Olcsó vas? Hmm, nem tudom, hogy mennyire olcsó, de mi a vas-fémkeres-nél vettünk oszlopnakvalót a teraszhoz, árra már nem emlékszem. Helyileg a Pesti út és a Bajcsy út sarkán van, hirdetnek sokat helyi aprós újságokban, szóval lehet, hogy találsz róluk infót. Ha kell, akkor este még megnézhetem a tel. számot.

Nálunk épp üvegezés van, mert múlt csüt-péntek környékén rejtélyes módon betört az udvar felőli ablak.. tegnap átadtam a szomszédba (még jó, hogy ilyen közel lakik az üveges), ma hozhatom el. Egyébként kezdem a pakolást, mert apa át szeretné rendezni a szobákat a babás - végleges állapotba, csak a kiságyakat kell majd a helyükre rakni, ha meglesz Zoltán. Akkor apa megy Gyuszkóval át a másik szobába, Zolis (Zoltán+IstvánKép) meg én és a segítő pedig maradunk a hálóban.
Bár most jut eszembe, hogy 2 napig nem nagyon látjuk este apát, mert megbeszélései vannak.. így még érdekes leszKép

Mesélj majd CTGről, mert engemis érdekel az eredmény, nameg a hely, körülmény és az egészségügyisek hozzáállása a dologhoz..

Puszi,
Mica
mica
 
 


Sziasztok!

csak gyorsan elolvastalak benneteket és rohanok is, mert az én szerető emberemnek vacsit kell adnom...Kép

Kata!
Köszi, megtaláltam, amit Momo javasolt, bár még soha nem hallottam róluk...
Csak egy kérdés: milyen padlótok lesz? Mi még előtte állunk ennek a nemes feladatnak. Amúgy akármilyen is, tök jó, hogy aférjed meg tudja csinálni!

Szilvi!

A Tanodás sztorim nem túl bonyolult: mindig ez volt az álmom, elvégeztem Szegeden az Egyetemet(töri-régészet vagy más néven az éhenhalós szakmák), a Színművre nem vettek fel mert már túlkoros voltam, a Gór Nagynál meg ez nem számított. 3 éves a suli, a gyakorlatot a székesfehérvári színháznál töltöttem, most pedig jött a baba. Jó nagy csalódás volt az egész, sajnos minden igaz erről a szakmáról, amit pletykálnak. Többek között a Verebessel is dolgoztam, akit azóta még a tv-ben sem tudom elviselni...
A kutyik: kb4-5 éve foglalkozunk velük, 7 újfoundlandink van, törzskönyvesek.

Miért nem vehetek forró fürdőt??? Én szoktam...

Ja, márc. 15-re vagyunk kiírva...


Mica!

Puszi neked is!

Marika
marica
 
 


Sziasztok!

Mica!
Lehet,hogy a CTG-t már holnap elintézem,de lehet,hogy péntekre marad.
Majd mindent elmesélek.Kép
Tényleg elég relytélyes,hogy hogyan tudott betörni az udvar felőli ablakotok?!
Köszi,körülnézek a vasasnál!
Legújabb felállás szerint Patrikkal az új szobában leszünk,Rusz-Raul a hálóban,Anyu a nappaliban.
De úgyis tudom,hogy a végén (lehet,hogy Anyut kivéve Kép )mind egy kupacban alszunk majd.Kép
Zolis KépKépKép
Mondjuk valóban nem tudlak elképzelni,mint otthonülőt...Kép

Marika!
A Verebest személyes ismeretség nélkül is nehezen viselem,el tudom képzelni,milyen lehet Neked!Kép
A túl forró fürdő valóban nem ajánlott,vérbőséget okozhat+vetélést.
Persze nem akarlak ijesztgetni!
Én minden esetre nem fürödtem mióta terhes vagyok,valahogy mániám a felszálló fertőzés is,lehet,hogy butaság.
Ja,azért zuhanyozni szoktam ám!!!Kép
Laminált padlólapot vettünk,tényleg elég egyszerű lerakni,ezt bizonyítja,hogy a párom végzett vele fél nap alatt.Egész jól mutat.
Kell alá párazáró-kopogásgátló réteget is venni.
Ha bővebben érdekel,akkor kifaggatom a Szakértő Urat.Kép
Gyógyulj meg hamar!Kép

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

Kata,
Nah, gyorsan itt vannak az infók a vasakról, 2 helyet találtam:
1. Vas-Fémker üzlethálózat, 53/370-127
Ez van a Pesti út és a Bajcsy sarkán, még Irsára se kell igazán bejönni, mert a tábla környékén van
2. Tóth Tüzép és vasudvar, 53/372-240
Ez is a Pesti úton van, hamarább, mint a másik, elég feltűnő (cim: Pesti út 142.)
Árakat sehol se írnak vasra a hirdetésben..

Az elrendezés nálunk is elméleti, mert ki tudja, hogy Gyuszkó mit fog kitalálniKép Nameg amikor már nem lesz segítségem, akkor úgyse bírok egyedül lenni a nagy ágyban..Kép Nade ez majd függ Zolis vérmérsékletétől isKép Ha Gyuszkó-féle ordítós baba lesz, akkor kiköltöztetnek a fiúkKép
Tényleg, megkérdezted Habonyt, hogy mit jelent nála a megrövidült szó a vizsgálati leírásnál?

Marika,
Nah igen, a forró fürdő, mint Kata is írta nem javasolt, de a langyos még mehet. Az tény, hogy a fertőzés-veszély miatt én se áztatom magam a kádban, nameg énis csak a forró fürdőt szeretem..
Remélem már jobban vagy, mi már egész jól alakulunkKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


sziaszotok csajok Kép

Kata! ha pénteken nem mész ctg-re áll az ajánlatom Kép kérdőív kéne minél elöbb bár elég lassan gyűlik sajna...de jövőhéten mindenképpen zárnom kéne szóval jövőhéten akkor talizzunk valamikor. Ill. ha úgy próbálod meg, hogy kivágod, és utánna beszúrod a levélbe?
Játszótér szombat?

Marika!
akkor színész is vagy Kép? Tök jó hogy van nálatok színjátszó Kép régebben én is sokat jártam, de kicsit túleröltették nálam az egészet és ezért elegem lett, de most hogy így írtad kicsit elfogott a vágy Kép Kép

7 kutya? Az azért nem semmi főleg ilyen medvékből Kép gondolom akkor jó nagy telketek van. Hogy bírod őket, vagy inkább a párod foglalkozik velük?

Névügybe van már valami? Szülők közelbe vannak, laknak? Gyerkőcőd mozgolódik már?

Mica!
Szerencsés vagy hogy otthonról is tudsz dolgozni Kép (majd)
sylva
 
 


Sziasztok!

Mica!
Lerendeztem ma a CTG-t!Kép
Szóval a beszámoló:ahogy mondtad,a Rákócsi és az Ady u.sarkán,a múzeummal szemben van a szakrendelő.
Először a bejárathoz közel lévő kartonozóba kell menni adatfelvétel céljából és az ott kapott papírral az első emeletre (úgy emlékszem 105-ös szoba).
Éppen felértem,mikor hallottam a nővért:"Vár még valaki ctg-re?"
Tehát rögtön bespuriztam,a fájásérzékelőt rögzítette,a másik fejet nekem kellett fognom,mert ő elment kávézni.Kép
Szerencsére az oldalamon,és nem a hátamon kellett feküdni,ennek nagyon örültem.
Egyébként elég lepusztult az egész szakrendelő.
Majd ha aktuálissá válik,akkor leírom a rendelési időt.

Köszi a vasas infókat,lehet,hogy kapunk kéz alól!Kép
Neked meddig,-és ki lesz majd a segítséged?

Szilvi!
Szombaton jönnek Anyuék és készül a teraszom,meg a nagytakarítás.Kép
Pénteken akkor legalább annyira össze kellene futnunk,hogy odaadd a kérdőívet,ha jó Neked valamikor.
Holnap fixálhatjuk itt,vagy telcsin.
Nekem inkább a délelőtt lenne jó,mert du.már itt lesz Anyu és nagyon-nagyon várom!!!Kép
Augusztusban láttam utoljára,szinte hihetetlen.
Annyira szeretném,ha közelebb lehetnénk egymáshoz!

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Szilvi,
Hát remélem, hogy jól összejön a munka-megoldás, mert sajnos a piszkos anyagiak miatt nem mindegy, hogy táppénzen leszek, vagy melózok. Később meg a tgyás se lesz egy egetverő összeg, úgyhogy akkor is hamar visszaállok a munka frontjára, ha az állapotom és babócám engedi.

Kata,
A szakrendelőt nem kell bemutatni, sajnos ismerem, voltam már ott párszor. Remélem, hogy nem kell sokszor ott tölteni majd az időmetKép Bár én amilyen szerencsés vagyok, órákat fogok várni..Kép
A segítségem egy ideig anyukám lesz, tegnap mondta telefonon, hogy egyezteti a szabikat, hogy karácsony után már ne nagyon számítsanak ráKép Remélem, hogy mint Gyuszkónál, most is tud lenni 2-3 hetet (akkor is kb ennyit volt, csak akkor nem dolgozott). Anyósom is volt annó 2 hétig utána, de most nem tudom, hogy meg tudják-e oldani, mert a másik unokáját, keresztlányomat ő szokta iskolába vinni-hozni, mert sógornőm nyelvtanfolyamra jár meló után.. addigra talán vége lesz. Nade erre nem számolok nagyon, ismerve sógornőmet..

Puszi,
Mica
mica
 
 


Mica!

Bár engem Anyós-segítség veszélye nem nagyon fenyeget,azért remélem nem változik meg hirtelen és akar majd a nyakamon lógni!Kép
Anyu holnap érkezik,az esküvőn találkoztunk utoljára,gondolhatod mennyire várom.Kép
Minden szabiját megtartotta,mert hamarosan már itt lesz és valószínűleg csak januárban fog újra dolgozni.
Nővér azt mondta,hogy gétfőn és szerdán érdemes menni,akkor nem várnak sokan CTG-re.
Most már Te is 30-on túli vagy Zolissal,ugye?
Sz.felkészítő?

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kata!

Najó, nekem jobb Anyósom van, mint Neked, így én még várom is, de ez még alakulhatKép
Dejó, hogy AnyukázhatszKép Énis elég rég láttam az enyémet, jövőhét végére tervezzük, hogy ez évben utoljára lemegyünk a családhoz, utána már nem tervezek hosszú utazást, jöjjenek őkKép
Az jó, ha sokáig tud maradni veled és a pindurralKép Nekem be kell érnem kevesebbel, bár annó is volt olyan, hogy felpakoltam magunkat, és lementem hozzájuk egy hétreKép Most is lehet, hogy lesz ilyen, bár két gyerkőccel utnak indulni érdekes leszKép

A nővér ha mindenkinek ezt mondja, akkor a hétfő és a szerda lesz a túlterhelt napKép Nade majd kibírjukKép Babócáért nagyonsokatKép
Zolis elméletileg most van a 30 hétnél, én már lassan belegabalyodokKép Elméletileg most van a 30+2 nap, gyakorlatilag ki tudja, hogy hol járKép
Felkészítőre menni kéne, ha már 3x voltunk, akkor legyen meg a 4. isKép Mondjuk most jó lenne Apát is vinni, mert ha pl. nem velem jön be, hanem utána, akkor azt se tudja, hogy hol keressen, hol a szülészetKép
Jövőhétig még kiderülKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Marika,
a patikában azért ismerik a Bioparoxot és a Sinupretet is, kérd nyugodtanKép és jobbulástKép
7 nagytestű kutya nem semmi, és ha szabad kérdeznem, az etetésüket hogy bírjátok???Kép Nekünk csak egy örökmozgó német juhász jellegű kutyánk van, de kizabál a pénztárcánkbólKépKép

Kata,
húúú, te is már ctg-zel? De szalad az időKép Jó anyukázást nekedKép Én is nagyon szoktam várni, hogy végre lássuk egymást anyuval, pedig nem is lakik olyan messzeKép

Mica,
remélem, sikerül az otthonról melózást megoldani, mert tényleg számítanak a piszkos anyagiakKép
Ne parázz, két gyerekkel is remekül lehet világot látni, én legalábbis elég gyorsan belejöttem a két csajos autózásbaKép...ezért aztán gyorsan nehezített pályát kértem hárommalKépKépKép No ez még most feladja a leckét, bár inkább azon vagyok elmélázva, ugyan ki veszi majd jónéven, ha 3 lyánnyal beállítok hozzá?Kép Egy tornádó valszeg kisebb pusztítást végez, mint az én kicsi családom...

Szilvi,
még a régi kérdésre: a doki csak beesett az utolsó negyedórára, előtte reggel látott a felvételnél. A szülősámlit már nem először látta, így miért is berzenkedett volna ellene, főleg, hogy mindent a szülésznő csinált?Kép

Lányok, én mostanság azért eléggé ki vagyok purcanvaKép Egész nap kapkodom a fejem, ki milyen kópéságot csinál, miért visítanak, ráadásul Mesi egész nap hasfájós, így csak kézben nem üvölt, és még pluszba kijött rajta a tejkiütés, de valami iszonyú rondánKépKép Tiszta piros tőle a feje és még hámlik is, úgyhogy már muszáj rá szteroidos kenőcsöt kenni...szerintem a bőre is fájhat szegénynek. Mostanság képeket se csinálok róla, mert azt hinnétek, valami orvosi tankönyvből vágtam ki.KépKép
Anyósom meg nem igazán segítség, mivel két nagyobb lánykám még a reggelit se fogadja el tőle, az udvarra meg ki se mennek vele. A főzésen kívül semmi haszna...és ráadásul folyamatosan jár a szája, ami nagggyon fárasztóKép
Ja, kedden megszületett legjobb barátosném kisfia, akire aszonták, minyima 4 kilós lesz, oszt 3400 g-ra fogyott a szülés napjáraKép Csak vígasztalásképpKép

na pá
Momo


Momo
momo
 
 


Momo,

Sejtheto, hogy nem egyszeru mostanaban az eleted.. jusson eszedbe, hogy husz ev mulva meg rosszabb leszKépKép Mindenki a lanyaidat akarja megkerni..Kép
Szegeny Mesi.. gyogypuszik a buksijara.
(Parom megjegyzes kozben: ha a nyomdokaidba lepnek a lanyaid, akkor ugy szamolj, hogy az 9 unoka..KépKépKép)
Anyosodrol meg mar hallottam toled.. ugy latszik, hogy a csapatban en viszem a primet a legjobb Anyossal. Nekem a fiam is imadja, el is van vele es szot is fogad neki. Legalabbis eddig ez volt a szituKép
Most mondjam azt, hogy nekem nagyon jo a 3400g-os baba is, nem kell, hogy kapasbol midi pelust hordjon?Kép
Amugy meg csak szoban ijedezek az utnak indulastol 2 lurkoval.. ez olyan, mint az, hogy a nyaron kijelentettem, hogy 4es fouton nem vezetek.. azota meg ki jarta be Pestet oda-vissza?Kép Tobbet vezettem mostansag, mint paromKép

Puszi,
Mica

Ui: Gyuszko epp tegnap mondta, hogy mikor megyunk mar el ahhoz a nenihez, ahol van a ket kislany, meg a sok jatek?KépKép
mica
 
 


Sziasztok!
Kata!
otthon vagyok de. ha tudsz jönni csörögj rám Kép szombaton ismét lesz valami a játszótéren akkor nem néztek le? (ha nem tudnál jönni akkor esetleg én ugranék be érte szombaton?)

Mica!
Remélem sikerül az otthoni munkád Kép én is szívesen dolgoznék itthonról, de sajna lehetőség az O Kép. Ráadásul elég zűrök vannak a melóhelyemen, úgyhogy azt üzenték maradjak csak minél tovább (Gyesen) addig legalább biztosnágba vagyok Kép Kép pedig áprilistól mindeképp kéne valamit csinálnom...(a Gyesből kb a számlák se jönnek ki Kép ) elég gáz hogy ez a távmunka távolról sem működik nálunk...hiába propagálják annyit KépKép

Momo!
Én is ismerem a kiütéseket Kép Jonathánnak is volt elég az elején, de a kenőcstől gyorsan elmúlt szerencsére. Mind a három csajszi otthon van veled (ovi még nem aktuális?). Hát azt elég gázos lehet ha a gyerkőcők sem bírják anyósod Kép férjed mit szól a dologhoz, nem lehet közösen leülni és megbeszélni kinek mi lenne a jó? (könnyen beszélek biztos, nekem nincs anyósom)
szülésről: köszi a válaszokat Kép én eddig csak azt hallottam, hogy az orvosok írtóznak a szülőszéktől és csak egy-kettő van aki hajlandó belemenni, annak is előre szólni kell mire készülsz...Kép(persze akinek fogalma sincs mire készül Kép azt ne érjék meglepetések). Mindenestre jó hallani hogy az IStvánba akkor nem csak dísz, hanem néha még használni is szokták Kép

Remélem megoldódik az anyósgondod, tájékoztass a fejleményekről. Te anyud nem tud jönni?

Üdv: szilvi
sylva
 
 


Szia Szilvi,

A fonokommel utananeztunk, hogy most mikent is oldjuk meg a munkat otthonrol. Hat a tavmunkat is atneztuk, de ezek utan megertem, hogy azert annyi tavmunkahely nincs. Az altalanos torvenyi leiras meg oke is, de a munkavedelmi rendelkezesi resze az maga az iszonyat. A fonokom amugy is irtozik az adminisztraciotol, meg a tulzott leirasoktol, igy megertem, hogy elborzadtKép Meg en isKép Szoval most valahogy maskepp oldjuk meg, a jelenlegi szerzodes modositasaval.
Nekem is azert huzos a dolog, mert a havi 82e Ftos hitelreszletet most fedezi a fizetesem (mostmar meg marad is egy kis plusz), de a gyedem idejen ki kellett potolni, es most kevesebb penzt varhatok tgyas-ra es gyedre. A gyes az semmire se eleg, najo, annyira jo volt, hogy a kezdo fizummal egyutt szinten eleg volt eppen a reszletre. Es ez meg csak 1 fizetnivalo..Kép
Most is epp csodot akart mondani a kasszank, de megmentett egy uriember, akinek hasznalt cserep kellett, es tegnap megvett belole 450 db-ot, meg 20 db kupot. Jah, es el ne felejtsem, hajnalban megerkezett vegre az aug vege-szept. elejei gyermekapolassi tappenzem is, nehany kavaras utan. Ugyhogy egyenlore a csodveszely elmultKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bejelentkezés:megvagyok,de itt vannak Anyuék,elég sok beszélgetnivaló gyűlt össze két hónap alatt...Kép

Szilvi!
Holnap a nagytakarítás van betervezve,Anyu segítségével,így játszótér ugrik.
Viszont nyugodtan beadhatod a kérdőívet,kapsz még egy porseprűt is!!!Kép
Este benézek,hogy írtál-e,ha nem akkor legkésőbb reggel jelentkezek,hogy egyeztessünk.

Puszi mindenkinek!

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata!
Gondolom most nagy az öröm Kép hiába ilyenek az anyukák Kép Kép Kép
Elnéztem, a játszóteres buli vasárnap lesz Kép kalandtúrás a lovardánál, Kép nagy családi kirándulás takarítás helyett (10-12ig)? Ha nem baj akkor inkább vasárnap ugranék el a kérdőívért (ha mégis inkább takarítani szertnétek, egy jó kis saras túra helyett KépKépKép Kép ).

Mica!
Pedig én mindenhol azt hallom a távmunkával kapcsolatban, hogy így támogatják meg úgy meg egyre több munkahely, meg minden blabla...aztán meg tényleg semmi, pedig annyi mindent el lehetne intézni otthonról, megspórolva nekünk az utazást a munkáltatónak meg a helyet, meg a felszerelést, meg a rezsiköltséget Kép. Elég gáz hogy minden ennyire bürokratikus, munkavédelem otthonra? azért a számítógéppel csak nem robbanok fel Kép ?
Jó erős törlesztőtök van bár én sem panaszkodhatom Kép Kép Kép sajnos most megemelték a havi részletet és így már nem bírja el a gyedem Kép, Ezért kéne gondolkoznom erősen valamiben mert ez így gázos lesz főleg ha már ez sem lesz csak a gyes Kép de hát egyenlőre se munka se bölcsi Kép. Na de még van fél évem Képaddig nem fordulok be Kép Kép


Pusz: Szilvi
sylva
 
 


Szia Szilvi,

A tavmunka tamogatasrol annyit, hogy aki palyazik, es megnyeri, az kemeny 53e Ft brutto penzt kap, fel evig..
A torvenyi reszletezes meg orulet, a munkavedelmi reszt mar mondtam, de a tobbi se kutya, mertugyebar azt is szabalyozni kell, hogy mikor es ki mehet be a lakasodba, mertugye neked ez a munkahelyed.. stb. Nem is sorolom, nagyon gaz, nem csodalom, hogy nem kapkodnak utana.
Nekem se mas miatt kellett a bolcsit igenybe vennem es meloznom 4 oraban: a mocskos anyagiak. Sajnos ez a Mo-i helyzet..
Es ezert se leszek annyit gyermekagyin, mert akkor gazban lenne a csalad. Remelem, hogy jol osszejon a dolog.

Puszi,
Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Szilvi,
most untassalak az anyós fejleményekkel?Kép Hát nem piskóta a mama, mert mikor én itt panaszkodtam, még nem is tudtam, hogy a feketeleves még hátravanKép Szóval csüt. délután a párom tök fáradtan hazaesett a munkából, amikor is anyósom közölte vele, hogy én tojok rá vele beszélgetni, és ő pokolian únja magát, mert ugyi a két kölköm se fogad szót neki (talán valahogy közeledni kellene hozzájuk, nem???) Férjem teljesen kikattant, hogy még ezzel is neki kell foglalkozni, de rendi volt, mert a saját anyjának elmagyarázta, hogy tán nem tűnik fel neki a nagy önsajnálatban, de nekem valszeg kilóg a belem és azért nincs kedvem ráérő két percemben az ő sirámait és okos tanácsait hallgatni és tulajdonképp azért jött, hogy segítsenKép Ha meg nem tetszik ez a verzió, pattanhat a kocsijába és irány haza...anyós maradt és azóta csöndesebbKép De azért a segítség része nem változott, sőt hétvégére programokat is szervezett magának, így a párom hozza-viszi, velem ajándékokat vetetett, szóval ki van nyalva a .... Tegnap mondtam a férjemnek, hogyha 4. gyerekre lenne szükségem, akkor inkább csinálok egyet, de nem 63 éves kiszerelésben akarom magamhoz venni...brrrr.
Egyszerűen kibuggyan a hócsukám tőle.
Na dióhéjban ennyit, mert ha mindent elmondanék, betelne a topikKép
Szülőszék: én nem is magam terveztem így előre, hanem kifejezetten a szülésznő ajánlotta az utolsó pillanatokban. Szóval senkit nem kellett rádumálni rajtam kívülKép Ebben tényleg nagyon jó az István kh., persze azért az orvos ott sem mindegy.

Mica,
és akkor most nem lesz távmunkád, vagy van más megoldás is?
Azt hallottad, hogy az újtelepi ovival megint elkezdtek tökölni, mert az újabb variáció szerint mégis csak azt az eladó házat akarják átalakítani, ami ugye elvileg kicsi?Kép Szerintem már egyik lányom se fog ide járni oviba...

Kata,
végre anyukázhatszKép A nagytakarítással azért csak óvatosanKép

Ja azt nem is mondtam, múlt héten beszéltem Heppivel. Tényleg kh-ban van és már ott is marad a szülésig, mert 1 ujjnyira kinyílt a méhszájaKép Dec. 8-ra van kiírva, de a doki azt mondta, hogy ha nov. első hetéig kihúzza, már minden oké, az meg már mingyá' itten vanKép

Én meg tegnap fogdokinál voltam, hogy egy komplett röntgennel kiderítsük, hány fogam sínylette meg a terhességet (a múlt héten sajgott az egyik, én meg berezeltem), de szerencsére csak eggyel volt baj a tömés alatti lyukkezdemény miatt. Azt megcsinálta az orvos, aztán még kaptam egy alapos fogkőpucolást és még az ár is baráti volt, mert protkós vagyok nálaKép

Mesi pöttyei javulnak, de azért kozmetikai szereket még nem reklámoznék az arcávalKép

Na mennem kell...

Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Momo,
Nah, anyósomat én úgy elküldeném melegebb égtájra, hogy csak nézhetne, ha itt elkezdene ilyeneket mondani. Ha ilyen lenne, akkor még az anyukámat is.. najó, mint írtam, én mázlista vagyok ilyen téren, nameg a szülők hozzáállása se olyan, hogy beleszólnak a dolgainkba.

Meló: lesz melóm, de nem távmunka keretében, mert attól megőszülne a főnök is és én isKép Átírjuk úgy a jelenlegi szerződésemet, hogy megfeleljen a dolognak. Aztán szülésnél lesz egy kis pihi, kb. 2 hónap, de utána lemondom a tgyás-t és újra melózom otthonról.
Az ovis fejleményeket nem követtem mostanában, átmegyek már pletyizni a szemben lakó szomszédasszonyomhoz, ő képviselőtestületi tag, hátha tudok informálódni. Ha így van, ahogy írod, akkor viszont a terhességem utolsó hetei a lázadás szításra fog rámenniKép
Jajj, fogorvos, ne is mondd, mennem kéne már, talán, ha itthon leszek, akkor eljutok..

Puszi,
Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Tegnap Anyuék hazamentek,legközelebb már csak szülés előtt jönnek (már amennyire tudni lehet,mikor lesz az Kép ),tehát hamarosan,mert szombat óta elmondhatom,hogy a 9.hónapban vagyok.Kép

Momo!
Sajnos az én Anyósom is hasonló,még a kor is stimmel...Nem irigyellek.
Általában nálunk is az a vége,hogy párom két tűz közé kerül és jól kiakad.
Szóval Anyósomat szeretem én,csak legyen tőlem minél messzebb.
Tiéd meddig boldogít még?!
Mesi pöttyeire végül is mi látszik beválni?
Ha beszélsz Heppivel,szorítok Nekik!!!Kép

Mica!
Szóval mikortól nem jársz már be dolgozni?
Már tudod,hogy mentek-e Apával a felkészítőre?
Nagytakarítással nem tudtam végezni,Te hogy állsz a pakolással?
Most már tényleg kezdem érezni,hogy szorít az idő...

Szilvi!
Ma akkor ismét megpróbálkozok valamikor a kérdőívvel.Kép
Milyen volt a kalandtúra?
Raul sajnos beteg,úgyhogy oviba sem vittem,azt hiszem jó lenne,ha hét közepe-vége felé taliznánk,nehogy elkapjátok.

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata,

Ma végre sikerült beállítanom a faxolási dolgokat, a héten lesz főpróba, aztán talán a jövőhéttől hawaiiKép
A felkészítő a jövő titka, örülök, ha én eljutok, bár én nem akarom kihagyniKép
Pakolás témát inkább hagyjuk, talán majd jövőhéten azt is el tudom kezdeni..Kép A hétvég örület volt, a mostani meg annak a négyzete lesz.. de legalabb hazamegyünk, és családozom egy kicsitKép

Most gyorsan ennyit, indulok vonatozniKép

Jah, és grat a 9. hónap kezdetéhezKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Mica!
Köszi,elég hamar elérkezett a 9. hónap,még észbe kapni sem volt időm.Kép
Miért volt és miért lesz őrület a hétvége?
Gyuszkó?
Zolis?
Raul a héten itthon van,nagyon csúnyán köhög,már kissé jobb a helyzet.
Ha úgy adódik,elmehetek Veled a felkészítőre?
Akkor jövő héttől ráérő háziasszony leszel?Kép

Szilvi!
Megkaptad?Kép
Ha még nem tetted,feltétlenül nézd meg ezt:
www.ikerfenyo.hu

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kata,

A volt abbol allt, hogy szombaton szureteltunk Csepelen (430 liternyit szedtunk es daraltunk le..), aztan delutan meg lakasavatoja volt a parom kollegajanak, ugyhogy a gyerkoc ott folytatta az orjongesetKép Vasarnap pihenosebb lett volna, de mi elmentunk Gyuszkoval baratnomhoz, hat gyerkocok ismet tomboltakKép
Az e heti programot meg leirtam, penteken le anyukamekhoz, szombaton disznotor es temetolatogatas, vasarnap irany Szolnok, ott temeto (5-6 hely), hetfon meg Bp-en ket temeto (obudai es csepeli, kozelebb nem talaltunk egymashozKép).. szoval pihenosKép
Gyuszko priman van, lathatod, epp orjongos korszakbanKép zolis 2 napja lekoltozott a medencembe, kisse feszit es jaraskor se vagyok mar valami delcegKép A focipartik szinte allandoak, de legalabbis sokat helyezkedik.
Raulnak jobbulast, nalunk a sok mezestea valt be, helyrejottunkKép
Csutortokon persze, hogy johetsz velem, en tuti megyek, parom meg kitalalja addigKép
A jovo het stimmel, a raero haziasszony ismeretlen fogalom szamomra, foleg ilyen szokapcsolatbanKépKépKép
Jah, jo napom volt, a baratnom ellatott nemi babaruhaval, es kaptam egy polyat is toleKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Kata,
Mesi pöttyeire sajna, csak a fürdetővel higított hidrokortizon vált beKép Ez ugye szteroid, aminek nem örülök, de muszáj volt a csúnyaság miatt. Gyulladt volt és hámlott gyakorlatilag az egész arcocskája.
Már te is a kilencedikben?Kép

Mica,
ez a tőled megszokott tempóKép Csak nehogy elfelejts bokros teendőid közepette majd szülniKép
Zolis se egy anyakímélő típus...és ez már csak rosszabb lesz idekintKép
Pólyát én is szívesen adtam volna neked, én ugyanis nem tudom mire használni, nálunk ridegtartás van, nem bugyoláljuk azt a gyereket, mert még elkényelmesedikKép


Momo


Momo
momo
 
 


Momo,

Nah, most meg a rohogestol rugdos a gyerekKép
Amugy tenyleg az jar most a fejemben, hogy annyi mindent kene meg csinalni es mar csak 9 es fel het van hatra szulesig..Kép Ugyhogy baboca csak lapuljonKép Bar a parom kijelentette, hogy nem akar szeken allva, ablakot pucolni latni.. hat majd allok asztalraKépKép
Amugy anno nekunk is volt polyank, valahol Szolnokon most is megvan, Gyuszko azt hiszem, hogy 1 hetig volt benne a korhazi idoszak utan, csak utana olyan melegek voltak (juniusi lurko ugyebar), hogy el se hoztuk Irsara.. Most meg csak tel lesz, nameg bizom benne, hogy ez a lurko fog aludni a hatan is, nem csak hason, csillagvizsgalo pozicioban (popsi az eget kemleli), mint GyuszkoKép
Nah, de majd meglatjukKép
Ha itthon leszek vegre, akkor igerem, hogy megleslek benneteket, legalabb addig sem tevekenykedem itthonKép

Nah, holnap megint felkeszito, remelem Kata-Asszonysagot is lathatomKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Momo!
Az a lényeg,hogy Mesi arca most már javul.Kép
Tejcsid van?Szedsz homeós bogyeszt,vagy iszol vmilyen teát?
Bizony,már a 9. hónap,de úgy nézek ki,mintha legalább a 10.-ben lennék.Kép

Mica!
Lehet,hogy nem jön össze.Kép
Mióta beszéltünk nem történt változás a dolgokban.
Pedig jó lenne még egy-két dolgot megkérdezni és látni az újszülött-osztályt!
Holnap de. írok,vagy hívlak.
Bizony,már Te is hamarosan a finisben találod magad!Kép

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Mica!

KépKépKép
Ez most nem jött össze.Ha Raul nem lenne beteg,akkor nem is volna semmi gond.
Szóval ezerrel készülök,de azért remélem Patrik nem érkezik hamarabb!
Csak az vigasztal,hogy Tőled megtudhatom,mit mondanak ma a felkészítőn.
Szóval,a kérdések:vigyünk-e be mellszívót és van-e lehetőség arra,hogy sterilizálják?
Adnak-e pótlást a babáknak,ha igen,mit?
Éjjel kint lehetnek a gyerekek?Tudom,erről már beszéltünk,de keverek már mindent.Kép
A szopis-füzetről bővebbet?
Erről az naponta egyszeri megmutatásról?
Na,most ennyi jut eszembe,de minden érdekel,amit mondanak.
Kíváncsi vagyok,hogy aki tartja szimpi-e.
Ha Heppit meglátogatod,légyszives add át üdvözletemet.Kép
Jajj,ma kell telefonálnom a cytológia eredményemért,már nagyon kíváncsi vagyok!
Holnap a vizelet eredmény is meglesz,a tesztcsík mutatott fehérjét...
Ha lesz időd írj majd!Előre is köszi a beszámolót!Kép

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kata,

Ne aggódj, jegyzetelek, beszámolokKép
Heppihez pedig benézek a puszihegyekkelKép

Üdv,
Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Kati!
Köszi a kérdőívet Kép megkaptam,
Raulnak jobbulást remélem már gyógyulóba van
Voltuk a kaladtúrán, jó volt csak sajnos nem ismertünk senkit, és belelcsöppentünk egy társaságba ezért volt az egész kicsit furi, de azért jól éreztük magunkat, meg migismerkedtem a lánnyal akivel már egyszert bészéltem telefonon. Lesz majd novemberbe börze is.

Többiek na nem kenterfalazok tovább, sulimba kell csinálnom egy hülye attitűdskálát és sajnos nagyon az utolsó pillantaban vagyok Kép Kép kéne még 6db (30 embertől kell lekérdeznem) szóval aki kedvet érez hozzá és tudna segíteni (Mica, Momo, Marica...) akkor örülnék a kitöltenétek.( 100 kiállítás amit preferálni kell. Megpróbálom feltenni ide hátha sikerül.

Köszi
ÜDv
Szilvi
Szilvi<!--attachment: k_rd__v-123669.xls*mime_msexcel.gif*application/vnd.ms-excel*28.7**k%e9rd%f5%edv%2exls --><center><pre>
Kép
kérdőív.xls (28.7 k)</pre></center><!--/attachment-->
sylva
 
 


Sziasztok,

Kata,
Nah, kerdeseidre valasz, aztan meg ami az eszembe jut:
vihetsz be mellszivot, erdemes elotte otthon strilizalni, mert bent csak mikro van, meg nagyon forro viz, azt mondtak, hogy ha otthon megcsinaltad az elso nagy sterilizalast, a korhazi napokon eleg a forrovizes mosogatas neki, de ha mikroban megoldhato, az van (ugyanez van kajamelegitesre amyukaknakKép) Jah, es szopinal, fejesnel mindenki segit, szuleszno, csecsemos, mindenkiKép A mellszivo csak egyeni hasznalatra lehet (ezt kiemeltek, nekem eszembe se jutott volna barkinek is kolcsonadni odabent...)
Potlast akkor adnak a babocaknak, ha nagyon meleg van, es lathatoan nem szopizik adagokat, vagy ha valamiert nagyon-nagyon kellene, de max 1-2 kortyot. Nagyon szopi-partiak, szoval elkerulik, ha lehet, azt javasoljak, hogy egy nap akar 15x is szopiztasd a lurkot.
Ejjel veled lehet, ha kered. (ha nappal is kint van), de ha nappal kint van, akkor lehet azt, hogy szolsz a novernek, hogy ejszaka is szopiztatni szeretnel, es ha felkelsz, akkor barmikor bemehetsz, vagy ha a baboca nagyon "razza az agyat", akkor felebresztenek a noverek, hogy szopi-timeKép
A szopis fuzet van, letezik, vezetni kell, foleg a PKU szures miatt, mert megvan, hogy 5 napig min. mennyi tejcsit kell megenni a babanak, hogy a szures eredmenyes lehessen. A mereseknel segitenek, mondtak, hogy altalaban az elso 2-t ok merik, utana mar belejon az anyuka.
A naponta 1x-i megmutatas hivatalos es fix allaspont. Ettol azert, ha nincs dilihaz, akkor el szoktak terniKép foleg, ha valakinek x km-rol jon a latogatoja.. Te nem viheted ki, de a csecsemos (ha olyan, es nincs nyakig meloban) napi 2x-3x talan megtesziKép
Amugy tok jo volt az egesz, nem is eloadas volt, hanem beszelgetes az egesz, meg volt egy video a szoptatasrol. Bemutatoban hozott egy jatekbabat, pelusozashoz, hozott a korhazi ruhakbol, sok prospektus, mellszivot mutatott be (avent kezi, mikros sterilizaloval). Elmeselte, hogy milyen vizsgalatok, szuresek vannak a lurkoknal... hat el se hiszem, de nagyon sokmindent felsorolt, amirol en nem is tudtam. A hallasvizsgalat, a PKU szures, UH ismert volt, de nezik a szemet (szurkehalyog), vernyomasmeres, szaturaciot es meg meselt parat, eleg reszletes, csak en es az orvosi szakszavak...Kép
Jujj, annyi minden van bennem, de remelem a lenyegeseket leirtam. Az elmondottak alapjan nagyon baba-barat a hely, nagyon szopi-tamogato, es csaladias.. majd meglatjukKép
Baboca barmikor beadhato a noverekhez, akar 5 percre is, es a fonover is olyan, hogy nagyon sokszor korbejar az osztalyon, hogy lasson, segitsen. A korhazban a baboca napi 5 pelust kap alapbol, ha elfogyott, lehet kerni meg. Kap meg popsikremet (vanilias), hintoport a koldokere es lazmerot. Popsitorlo is van, de jobb, ha visz be magaval az anyuka, mert az sajnos veges szamu. Anyuka kap betetet (nem sokat, jo, ha viszel), melltartobetetet (ez is veges szamu, asszem max 8db). Nah, most fogytam ki, ha van meg valami, ami eszembe jut, akkor leirom, amugy meg talan, ha van kerdesed, akkor tudok ra valasztKép

Heppi jol van, volt velem eloadason. Hatalmas pocival, kicsit faradtanKép Lanykaja egesz jol turi, hogy nincs anya. A babocak jol vannak, a B magzat ep harantos (eddig popsival volt lefele), szoval barmi lehet meg. A doki azt mondta neki, hogy meg 1 hetet huzzon ki es utana a vizozonKép most kb. 2200g-ak a fiuk.
Jah, errol jut eszembe, a korhazban van ugyan egy kis koraszulott resz, de a cerny-vel vannak kapcsolatban, ha gond lenne.

Szilvi,
Megnezem, hatha tudok segiteniKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Szilvi,

Probalom enis felcsatolni a kitoltott ivet.

Puszi,
Mica

<!--attachment: kerdoiv-123775.xls*mime_msexcel.gif*application/vnd.ms-excel*23.6**kerdoiv%2exls --><center><pre>
Kép
kerdoiv.xls (23.6 k)</pre></center><!--/attachment-->
mica
 
 


Sziasztok!

Mica!
Nagyon-nagyon köszi a beszámolót!!!KépKépKép
Ahol Rault szültem a csecsemősök sem a segítőkészségügről és kedvességükről voltak híresek.Kép
Annyi volt a szerencsém,hogy ott dolgozott egy volt osztálytársam.
Igyekszem akkor abban bízni,hogy most tényleg minden másképp lesz...
Tessék sokat pihenni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szilvi!
Milyen börze lesz?
Ha még nem késő holnap kitöltetem Ruszlánnal is a kérdőívet,de ma egész nap kínlódott az itthoni munkákkal,mostanra szólni sem igen lehet hozzá.Kép
Köszi,Raul hétfőn már szerintem mehet oviba.Kép

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata,

Jah, kiment a fejembol, mondtak, hogy erdemes bevinni kisparnat, jo szoptataskor, alvaskor, es a babat is lehet vele barikadozniKép
Amit viszont tilos bevinni: cumiKép

Pihenes majd lassan tenyleg meglesz, mostmar en is erzem, hogy nem vihancolhatok annyitKép

Holnap meg nappal irogatok, aztan eltunok, talan vasarnap este be tudok nezni. Puszi mindenkinek, jo 7veget, ha holnap elfelejtenem irniKép

Mica
mica
 
 


Mica!

Kispárnát már bekészítettem,Raulnál is nagyon jól jött.
Akkor a cumit jó mélyre teszem.Raulnak az egyik nővér adott,mondván:már nem tudta éjjel a sírását hallgatni.Kép
A babákat a nővérek fürdetik?
Viháncolásról jut eszembe:mit is csinálsz Te a hétvégén?!Kép

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kata,

Nah, itt szerintem nem kap cumit, mert az osztályvezető doki ki is hajítaná azt a csecsemőst.. legalábbis így mondta a MarikaKép
A babócákat ők fürdetik, az orvosi vizsgálatuk is bent van reggel a csecsemős szobában, viszont mindenről tájékoztatnakKép

Hétvége? Őrület leszKép Ma megyünk haza Anyukámékhoz, holnap ott lesz disznótorKép Utána vagy közben én az ottani temetővizitemet elintézem.. Vasárnap délelőtt átmegyünk Szolnokra Anyósomékhoz, és ott is lesz egy délutános temetőjárás. Hétfőn pedig Pesten ugyanez, ha minden igaz.
Ennyit a nyugodt hétvégérőlKép Bár nem aggódom, ahogy a családomat ismerem, nem fognak hagyni tevékenykedniKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Mica!

Nagyon kellemes hétvégét kívánok,várlak vissza!
Azért légyszi ne rohangálj túl sokat!Kép

Szilvi!

mikor kell eladnod a kérdőívet?Küldjem Ruszlánét?

Momo,Betti,Marika?!

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


sziasztok!

most megint rövid leszek

Mica!
Köszönöm ezer hála Kép Kép Kép

Kata!
Hatalmas a hasad Kép
tényleg nem fájt a "műtét" kiváncsi vagyok milyen lesz utánna a heg.
Köszi neked is a kérdőívet akkor küldheted Ruszlánélt is asszem így most pont meglesz a 30. Köszönöm
majd még írok KépKépKépKép
sylva
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: