Új privát üzeneted érkezett!

Szia Martina!
Gratulálog neked a szép kis babához. És nagyon sajnálom az apukádat nem lehet neked most könnyű.
Bátyus hogy fogatta a tesokját? örült neki?
Mi itt nagyon jól elvagyunk nagyábol teljesen halott ez a topik. Ági is eltünt lehet, hogy neki is meglett a babája igaz kicsit korai de sose lehet tudni.
Azt hiszem odébb láttam rólatok fényképet valami találkozóról. Az elképzelhető hogy te vagy? És ha igen kikkel szoktál összejárni Csepeli topikosokkal vagy valami vegyes?
Szerinted a többiek hova tüntek?
Puszika!
Jó babázást és ha lehet írj!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Szia Anikó!

Miért lenne gond,hogy kerestél?
Tegnap megkaptam a CVS eredményt,hál istennek minden eltérés nélküli!
ÉS KISLÁNY!! Ez 100% A lányom örül, hogy hugi lesz. Ügyeském eltörte a bal csuklóját görkori közben. Így nem tudom, hogg mi lesz a jövőhét végi táncversenyével.Az lesz még egy érdekes történet. Bocs, hogy nem írtam, de nálunk nagyon zajlanak az események, sajnos anyósomis meghalt közben,holnap temetjük és utána meg hozzánk jönnek fel. Így ki semlátszom. No meg dolgozom is.
Az én lányom a Gombos téri iskolába jár.

Szia

Kriszta

Kriszta és Kincső
bkrisztina
 
 


Martina!

A pici lányhoz gratulálok.
Édesapád miatt részvétem

Kriszta

Kriszta és Kincső
bkrisztina
 
 

 
 

Szia Kriszta!
Látom neked is összejött annyira sajnállak. A kicsihez meg gratulálok nálatok is két csaj. Apa mit szól? Mi lesz a neve? Szegény lánykád jól meg csinálta de még jó hogy nem nyáron. Remélem nem bal kezes. Amúgy bocs ha esetleg már kérdeztem de sajnos nem emlékszem rá neki mi a neve? Az én lánykám sportgimnasztikázik a sporiba, néha ő is megy versenyre. A tied milyen táncot tanul. Gombos suliról azt halottam jó hely, jól megy neki?
Üdv
KépKépKépKépKépKépKépKép
Vendég
 


Sziasztok!!!

Martina
Kingához gratulálok. Szép nagy baba!
Szülésnél minden rendben volt?
Apukád miatt pedig részvétem.
Az én apukám is fiatalon ment el, lement kenyérért és soha többé nem ért haza, sajnos ő nem lathatta az unokáját.

Kriszta
neked is részvétem.

Márti
márti05
 
 


Szia Márti!
Mért nem jössz sűrübben?
Olyan kihalt ez a topik.
Apukádat csak nem baleset érte?
Most beszéltem egy régi barátnőmmel 2000-ben elütötte egy autó ami hetvennel ment. koponya törése lett talán kómába is volt. Most viszont jól van született egy kislánya januárba. Sajnos csak császárral engedték neki megszűlni. De legalább jól van, a nőcit felmentették.

Puszika
Vendég
 


Szia Anikó!

Pár napig szinte sehol sem voltam, kevés az időm, és a babanet sem volt jó legalább is amikor tudtam volna jönni.
Nem baleset volt elpattant egy fő ütőere és elvérzett az utcán, állítólag ha kórházban történt volna vele ez akkor is nagyon kis esély lett volna rá, hogy megmentsék.
Akkor a barátnőd ezek szerint helyre jött ha be mert vállalni egy babát. Sajnos kevés a cella így sok emberkét inkább felmentenek. Azért annak sem lehetett könnyű aki okozta a bajt, biztos már nagyon megbánta a dolgot.
Na amíg szavaztam a nagy könyvre leégett a krumplim amit a picinek főztem. Azt hiszem megyek ledőlök ez nem az én napom.

Puszi
Márti
márti05
 
 


Szia!
Igen, a barátnőm teljesen rendbe jött. Azonban ki tudja, milyen következményei lehetnek ennek még a jövőben.
Nekem mostanában elég sokat alszik a babucim. Már az alvás is jobban megy neki. Az se nagyon zavarja, ha kikötöm a rácshoz. Persze akkor ereje van, így is eltolja magát. A doki szerint javult valamit és ez a lényeg. A fejecskéje meg ki fog kerekedni még azt mondta.
Az oltás tegnap nagyon megviselte, sokat sírt. Ma viszont nagyokat alszik.
A te lánykád biztos sokat mocorog, már több időt is igényel. Mennyit szokott aludni?
Te tettél el fagyasztóba tejcit?
Puszika
Vendég
 


Szia Anikó!

Ettől a kikötözős dologtól mindig frásszt kapok, engem nagyon zavar. Nem kéne valami mozgás fejlesztéssel foglalkozó dokival beszélni róla?
Tudom a te dolgod, de nagyon brutál.
Mi szerdán kaptunk oltást, és Györesz tanácsait követve nagyon jól viselte hála, a 4 hósnál délután 4-től este 8 ig folyamatosan üvöltött, most viszont semmi baja sem volt.
Igen az oltások után elég szépen tudnak aludni, ezt már én is megfigyeltem.
Van tejcsi fagyasztva, de semmi értelme, ugyanis van valami mellék ízé olvasztás után és nem izlik neki még kajában sem, szóval ki kéne dobni, csak még várok egy kicsit hátha mégis...
Alvás este 8-9 között alszik el és reggel 7-8 között ébred, napközben általában 3 szor szunyál, változó a 20perc és a 2 óra között.
Mozgás az van ezerrel, állandóan ,máshol van mint ahová leteszem, hátról hasra fordul folyamatosan, hason már fog és nyúl dolgokért. Vége a békés fekvésnek.
Nálatok hogy alakul a mozgás?
Tejcsid van még, elegendő?
Te még nem kezdted a hozzátáplálást?
A nagylányodéknak hogy sikerült a verseny?

Puszi
márti05
 
 


Szia!
Beszéltem az orvossal a nyakáról és azt mondta nem vészes. Szépen ki fog még kerekedni csak mindig támogassam ki. A védőnő is megnézte szerinte is fejlődött. Szépen forgatja a fejét, ha hason van jobbra is, balra is. Sajnos kikötni azért kell, mert a sima kitámasztás nem használ. Úgy elmászik mint a pinty, sőt néha még így is. Amúgy már én is látom hogy javult. Pár hete, még ha felvettem egyáltalán nem volt hajlandó jobbra nézni. Most viszont ha valami érdekeset talál, átfordul. Ha a szőnyegen van mindig jobbra ülök le hozzá. Ha a játszó székbe van mindig úgy teszem, hogy nekem jobbra legyen. Sokat van hason. Már mint inkább sokszor. Mert sokáig nem bírja. Ne izgulj nem olyan brutál az a kikötés csak annak hangzik.

Mozgás a hasáról a hátára tud fordulni. Azaz már párszor átborult, lehet csak véletlen volt. Amúgy sokat kapálózik, nagyokat sikít és magyaráz. Hason nyúl a tárgyakért és a pelenkázón forog természetesen balra és leveri a pelusokat.

Tejcim rendben van. Azaz hol sok van, hol meg nincs. Én is fagyaszottam és pont az érdekelt volna lehet-e használni valamire. Még nem adtam neki mást, megvárom a hat hónapot. Persze ha csak tudom. Mindig kipróbálok valami csodaszert. Most éppen a homeos bogyónál tartok. Azt gondolom nem szabad leragadni egy szernél, mert megszokja a szervezet és nem használ. Még talán ez a legjobb tejszaporító eddig.

Reni ügyes volt a versenyen de nem ért el helyezést. Holnap is megyünk, most csak karikával és szabad gyakorlattal indul. A részvétel a fontos és a mozgás.

Szióka!
Vendég
 


Szia

A homeos bogyó nekem is bejött annak idején, de azt sem kell folyamatosan szedni, elég pér nap. Beindítja a dolgokat, és utána már megy magától is a dolog. Amióta én semmit sem szedek több a tejem mint előtte.
Hozzátápit én korábban kezdtem, először bébi desszerteket kapott most fözeléket is szokott kapni. Persze nem nagy mennyiségeket, a sütőtök fözit imádja abból fél üveget simán befal. De elég áltozó a kapacitása, tegnap például csak 1-2 falatott volt hajlandó enni. Persze még minden alkalommal van cici. Csak én úgy éreztem el kell kezdeni megmutatni a kajálást neki mert mi van ha egyszercsakk nincs tejcsi. S a legfontosabb ok a széklete előtte 6 naponta kakilt általában egyszer 9 napig tartogatta, s amint bevezettem ezeket a kajákat naponta van kaksi. S 4 hónap után már ajánlott a naponkénti kaksi, mert különben nagyon hozzá szokik a szervezete a lassú anyagcseréhez.

Ügyes Bianka ha már átfordulgat. 4 hósan Gigi is fordulgatott utána pár hétig szüneteltette, s amikor újra kezdte akkor viszont már ezerrel ment neki a dolog.

Puszi
márti05
 
 


Szia Márti!

Úgy látom egyenlőre csak mi vagyunk itt. Talán majd csatlakoznak a régiek is vagy jönnek mások. Kaki nálunk minden nap van álltalába többször is. Ezzel nem lesz gond. Átfordulást háromszor megcsinálta azóta semmi. Azt hiszem csak a fejecskéje volt túl nehéz az húzta át a súlyt. Fránya rossz idő miatt megint nem lehet kint aludni. A hétvégén olyan nagyokat aludt a friss levegőn.
A homeos bogyoval úgy vagyok, szedem reggel és este kb két hete. Talán jó talán nem. Néha van tejem néha kevesebb. Van, hogy nagyon soknak érzem és van, amikor nem. Babuci azonban nem nagyon panaszkodik. Álltalába négy órát kibírja. Néha van hogy hármat. Akkor meg szoktam etetni előbb. Amikor fogalmam sincs, hogy mi a baja akkor is segít a cicire tevés. Ez a legpozitívabb a szoptatásban.

Néhány kép a babuciról.
Nem mondom, hogy nagyon szereti ha bekorlátozom a mozgását de azért jól viseli. Szerinted nagyon durva, hogy ki van kötve. Sajnos még így is be tud fordulni és nézi a nagy semmit.
Kép
Kép
Kép
Kép
Vendég
 


Szia Anikó!!

Bocsi, hogy csak most írok, de nem volt mostanság valami sok időm, plussz amikor tudtam volna jönni akkor soha sem volt b.net. Remélem mostmár nem fog haldokolni a dolog.
Bianka, hogy halad a forgással?
Néztem a képeket tényleg nem annyira szörnyű mint gondoltam. Arra gondoltam, ha nekem így kéne feküdnöm amint tehetném én is csak a másik oldalamat használnám, remélem mielőbb befejezhetitek ezt a dolgot és törpicsek izeghet mozoghat kedve szerint. Hisz mostmár az lenne az ő dolga.

Puszi
Márti
márti05
 
 


Sziasztok Csajok!

Bocsi, hogy eltüntem! De van mentsegem: Aniko jol sejtette, a lanyunk aprilis 13an ajnali fel hetkor ugy döntött eleg volt a pocakombol. Kép
3 hettel korabban, varatlanul es gyorsan kibujt. 3140gr, 53cm, Enikö Aurora.
sajnos besargult, es nehezen javult a vercsoportjaink miatt, igy több, mint 1 hetet benn voltunk a korhazban. de tuleltük! Kép
most mar itthon, minden rendben, mar 3500gr a kiscsajszi. eszik rendesen, tejem van böven.
ime Ö: Kép
Kép
leeloo
 
 


Leelo

Gratula Enikőhöz!!!!
Nagyon aranyos!!
Akkor nem volt felhőtlen az 1 hetetek, de az a lényeg, hogy már minden rendben. Irigykedek kicsit, olyan jó volt amikor ilyen picike volt az én kislányom, olyan törékenyek.
A mi doki nénik szerint a lányok előszeretettel jönnek előbb 2-3 héttel, az én picim is 3 héttel korábban bújt ki. A kis kíváncsiak!

Vigyázzatok magatokra, és minden jót kívánok nektek.

Márti
márti05
 
 


Sziasztok!

Ági! Gratulálok! Nagyon édi a kis csajszi. A szülés akkor könnyű volt. És nem kellet végig izgulnod az utolsó heteket, hogy mikor jön már a babus. Az olyan rossz mikor minden este úgy fekszel akár ma éjjel is lehet a nagy nap. És aztán meg még sem. A picurka pedig nem akar kijönni mint nálam, én túlhordtam őket. Én is irigyellek ilyenkor még olyan kis picurkák és esetlenek.
Az én Biankám már több mint hét kiló és 63 centi felett van már. Igaz most már kicsit lelassult a gyarapodása. Pár napja a hasáról a hátára fordult. Sokat beszélget és nagyokat sikongat.

Márti!
Most már nagyon nehéz rávennem a babát, hogy maradjon úgy ahogy szeretném. Akkora erő van benne, simán eltolja magát. Viszont egyre többet van hason. Sokat erősödött. És az is jót tesz neki. Ha ébren van sokat próbálom hasra tenni. Ilyenkor pocsolyányi nyálat folyat maga alá. közben szépen nyúlkál a játékokért.
Nektek, hogy megy a forgolódás? Kúszás, mászás nem alakulgat még. Bianka hason néha úgy teper a lábacskájával. Teljesen a kúszó mozdulatokra hasonlit. Persze a popsiát még nem tudja megemelni.
Üdv
Vendég
 


Sziastok lányok!
Gondoltam beköszönök hozzátok, hiszen csepeli anyuka vagyok. Lánykám holnap lesz 7 hónapos és bár sokat csavargunk, Csepelen még nem volt programunk. Hátha veletek lesz... KépVagy csak írogatok.
Márti,
az én lányom nem volt az a kíváncsi fajta, 6 napot ráhúzott, fel is voltam háborodva! Kép
kyrandia
 
 


sziasztok!
köszönjük a gratulaciokat!
jol vagyunk, eszik-alszik, keveset sir. Kép

en is örülök, hogy hamarabb jött, csak furcsa, hogy ma kene megszülessen, es mar milyen "regota" velünk van...

csaniko: en azert mar varom, hogy forgolodjon, beszelgessen! Kép
bar most is nagyon birom a fintorait... ;)

üdv. nektek
agi
leeloo
 
 


Sziasztok lányok!

Úgy látom alakul a lányos anyukák csapata. Üdv itt Kyrandia, örülünk neked. Reméljük, nem csak beköszöntél, hanem itt is maradsz köztünk.
Ági! Nagyon ari baba hogy téged pihenni. Tejci van rendesen, szerencsés vagy én még ma is szenvedek vele. Hol van, hol meg nincs. Olyan, mint a magyar népmese. Szerintem minden korban vannak szépségek. Én azt ajánlom, élvezd ki minden percét. Napról napra okosabb és ügyesebb lesz. Amit ma még nem tud azt már holnap igen. Nehéz volt a szülés? Apa nagyon büszke? Ott volt veled? Olyan volt a kórház, mint amire számítottál?

Puszi! Írjatok sokat.
Vendég
 


Sziasztok!!!

Anikó
remélem minden rendben nálatok, és Bianka már nincsen korlátok közé szorítva. Esetleg már forog is?

Kyrandia
nekem nagyon ismerős vagy, a 2004 öszi topikból? régen oda írogattam csak nagyon a végén kezdtem el babázni és mindenki már babázott amikor én még csak tolattam, s valahogy leszakadtam a többiektől.
Szép, hogy 6 napot váratott magára, ezek szeint igazi nő, késni már profin tud.
Ti merre laktok Csepelen?
Miket művel már a lányka?

Ági
ez nagyon jó hír, csak maradjon is minden rendben, drukkolok nektek.
Anikónak tényleg igaza van, ne várd, hogy többet mozgolódjon, pihend ki magad amíg lehet.

Nálunk elég gázos már a helyzet hullik a hajam rendesen. Gigi forog minden felé, az ágyát képes percek alatt bebarangolni. Minden érdekli, mindent fel kell fedeznie, megfognia, bekapnia, tépnie, marnia. Semmi időm nincs mellette, mindig produkál valamit. S persze sokszor sírás a vége mire rohanhatok hozzá, hogy meggyőzödjek semmi baj, csak nem jött össze valami neki. Állandóan velem akar lenni, magában már nem igazán van el. Védőnéni szerint is elég érdeklődő a lelkem. 7700gr volt 6 hósan, már 1,5 hónapja kap kajcsikat is de nem igazán foglalkoztatja a dolog, inkább csak szopizni akar, amíg gyarapszik nincs is nagy gáz.
Tényleg ti hol szültetek?
Én a Bajcsiba.

Puszi
Márti
márti05
 
 


Márti Kép

Igen, igen, ott sokat vagyok. Te is ismerős vagy nekem, a te lánykádnak van(volt) ugyanolyan rugija, mint Lizának. Kép
Kossuth L. utcában lakunk, a Bady-Hamival szemben lévő házban. (Karácsony S.u.-i sétánynál)
Liza egy örökmozgó, tegnap az autósülésben hasra perdült...Mostanában próbálkozik a felállás projecttel,naon vicces dolgokat csinál helyette Kép

Giginek milyen kaját szoktál adni? Van azért amit szeret? Liza sajnos már régóta nem szopizik, szinte egyik napról a másikra ˝elfogyott˝.
Ti merre laktok?
kyrandia
 
 


Sziasztok!

Márti!
Az én lánykám még nem forog vagyis már a hasáról párszor átperdült de nem igen gyakorolja. Már nem sokára meg lesz a hátra fordulás is mert nagyon teszi keresztbe a lábait. Olyan mint egy kis kifli. Bianka folyton rág valamit. Ha közelít felé valami arra tuti rábukik. Ha más nincs a keze van a szájában. A nyála meg csak folyik. Fogacskája még nem jön. Legalábbis nem érzékelem, mert van, hogy nyűgös de az ínyét nem látom dagadni. Kéthete négy hónaposan volt hét kiló és hatvanhárom centi.

Én a Jánosba szültem.

Kyrandia! Elég forgalmas helyen laktok. Onnan merre jártok sétálni? Jó kis mutatvány lehetett az a hasra fordulás. Felállás! Nem sokára szaladhatsz utána. Az egyik legszebb kor ami most jön. Most válik igazi felfedezővé.
Vendég
 


Csanikó Kép

Igazán Csepelen nem nagyon sétálunk, járjuk a várost. Sokszor megyünk az Állatkertbe, de mivel kicsit dolgozom, az ügyintézéseket álcázom sétának.
Ti merre laktok?
Mi is kűzdünk a ki nem jövő foggal, 3 hónapos kora óta ömlik a nyála és rág mindent.
kyrandia
 
 


Sziasztok!!!

Anikó
szép súlya van Biankának. Igen ez a rágó korszak már csak ilyen, muszály mindent megcsócsálniuk.
Gigi is nagyon korán kezdte a rágást és a nyáladzást. Doki néni azt mondta nem a fog miatt nyáladzik hanem az emésztő rendszere készül a szilárd kaják emésztésére s mivel tejcsit kap csak sok a felesleg és az folyik ki. Amióta minden nap kap valami kis kajcsit nem nyálzik.

Kyrandia
Pedig én kérdeztem annó az öszibe, hogy nincs-e valaki csepelről? De senki sem jelentkezett, hogy csepeli lenni, Editke azt hiszem szólt, hogy talán Miklósi vagy Halmi. Pocakos koromban sűrűn meg kellett fordulnom a Body Hamiban, azóta 1 szer voltunk a csöpséggel.
Igen emlékszem rád, te is könyvelsz. Te hogy állsz a május 30. 31-el? Én sz.rul!
Én picit nem szoktam ügyintézni vinni, nekünk még olyan össze vissza az életünk, nem tudok neki indulni vele, apa szokott segíteni nekem.
Sétával kapcsolatban, ha a Táncsicson átmész ott már nagyon csendes rész van, és nincs is messze tőletek, szóval szerintem nem olyan gáz.
Akkor ti sem kapkodjátok el a fogzást. Nem is szabad úgy elsietni ezt a dolgot.

Puszi nektek
Márti
márti05
 
 


Márti Kép
Asszem elég jól állok, a fele készen van, ettől függetlenül minden nap pánikolok, hogy nem leszek kész. Liza rendes volt velem, 1 hónapos korától egész nagy utakra mentünk. ˝Útvonal tervet˝ csináltam, hogy tudjak szoptatni, más kritérium nem igazán volt.
Ma is 9-re megyünk Haller-ba, aztán itthon dolgozom.
Amit a nyáladzásról írtál, érdekes. Nekünk nem mondott ilyet a dokinéni, de van benne valami...
De néha látom, hogy tényleg szenved tőle!
kyrandia
 
 


Kyrandia

bocsi te Dia vagy?
Nagyon ügyes vagy, és ha kell a Hellerba akkor ott szopizik? tényleg már lehet nem is szopizik mert mikor régen olvasgattalak már akkor is tápszert adtál időnként Lizának. Akkor azért így könnyebb a dolog. Főleg már biztos kajcsiztok rendesen és akkor azért tovább kibírja hami nélkül.
Gigire pár napra rátört az üvöltés így még kevesebb az idő mint egyébként.

Márti
márti05
 
 


Hát nem Dia. Kép Adrienn.
Szopizott már ott is, igaz a WC-be kellett megoldani és jókat röhögtem, mert Liza hangosan nyögdécselt közben és sejtem, mit gondolhattak, akik hallották... Kép
Már csak tápszer megy, úgyhogy gyümölcsöt, főzeléket itthon kap, de volt, hogy vittem magammal azt is.
Gigi miért üvölt? Ugye nincs baja?
Enyém gyerek szokott hangosan örömködni, hát járművön az se kellemes!
kyrandia
 
 


Adrienn!

Nagyon jót kacagtam a nyögös wc sztorin.
Gigi nem tudni miért pár napja időnként rátör a bömbölés, valószínűleg a foga, mert olyankor se cumi se cici nem kell neki. Szerintem nagyon édi lehet amikor Liza dumál és hangoskodik a járművökön. Te hogyan osztod be a napodat? Mert nekem sehogyan sem sikerül. Reggel 8 körül kelünk, szopi, rendbe teszem magam, no meg a lakást, eszem közben valamit, ismét szopi, és már el is mult a délelőtt, néha sikerül fél órát órát dolgoznom, utána délután általában séta, kajálás, nyűgi, fürdés, és hulla vagyok, s meló kb 11 ig, utána éjfélkor és 3kor szopi.
Ja és amikor még főzni is kell akkor meg pláne semmirre sincs időm.

Márti
márti05
 
 


Márti Kép

Liza fél 7-7 körül szól (hogy mikor ébred, nem tudom Kép), tápszer, kb. 9-ig a járókában idétlenkedik (addig én kávé, mosogatás stb.), kis tápszer után alszik 1-1,5 órát. Kap egy nagy adag gyümölcsöt, vagy gyümölcsös tejpépet, aztán megyünk csavarogni (ügyfél, sógornő, barátnő v. csak úgy). 3 körül megint kidől 1-1,5 órára, jön a főzelék és jó esetben 7.15 körül fürdés, tápszer. Az a lényeg, hogy a Will & Grace alatt már egyen, mert az fontos! Kép
8.15 körül elalszik, reggelig szabadprogram. Kép
Ha dolgoznom kell, akkor csavargás helyett és este szoktam.

Fog-bánatra Dentinoxot próbáltatd már? Borostyánkő -láncot?(Ebben nem hiszek, de van akinek bejött)
Mindenesetre küldök Giginek nevetős manót, hogy a sírósat elzavarja!
kyrandia
 
 


Sziasztok!
Felpörögtek az események.
Márti!
Szépen nő a kisbabus. Nagyon jól hangzik, amit a fogzásról és a nyálról írtál. Lehet benne valami. Melyik dokihoz jártok Biztos nagyon jó orvos. Mi a nagy SZTK mellé járunk a Nemes Enikőhöz. Õ is jó doki. Mindent szívesen elmond, ha kérdezel. De eszembe nem jutott volna erre rákérdezni. Azt gondoltam, hogy lassan nő a fogacska. Vagyis inkább remélem minél később jön ki mert annál jobbak lesznek.
Adrienn!
Én is arra tippeltem volna, hogy Dia vagy akartam is kérdezni. Mi a Majorba lakunk. Itt elég nyugi a környék. Közel a Duna. De amit Márti mond az igaz a Táncsicson túl nagyon csendes a terep. Mi is szoktunk arra sétálni. És ott van a Rákóczi kert. Olyan szépen felújították. Kicsi babával nagyon tuti. Mármint olyannal aki már üldögél és szeret hintázni. Nagyon sokan járnak oda. Nekünk még nem sok értelme lenne de ha megnövünk biztos megyünk mi is.

Ági! Merre jársz? Hogy vagytok? Mi van a babával?

Puszi: Anikó
Vendég
 


Sziasztok!!!

Anikó
nekünk itt Csillag telepen van a doki nénink, én nagyon szeretem. Nagy tapasztalatú, imádja a babákat, nem pánikolós, szereti az alternatív dolgokat szóval azt hiszem szerencsénk van vele.
Én is azt gondolom minél később bújik ki annál jobb.

Adrien
igen ma elkezdtem a Dentinox-ot használni, egyenlőre úgy látom bejön, a nagyobb balhékhoz már beszereztem a homeos bogyeszt azt fogom megpróbálni. Ti hogy álltok a fogcskákkal?
Borostyán láncrólén is jókat hallottam én még nem merném a nyakába tenni. Ezek szerint te is éjszaka dolgozol, az a baj én mindig is utáltam éjjel dolgozni, így meg, hogy után a hajnaban is van szopi ébresztő még sz.rabb a dolog.

Puszi nektek
Márti
márti05
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem emlékszem már pontosan milyen amikor igazán fáj a baba fogacskája. most is van hogy sokszor nyűgös és vadul tömi a szájába a játékokat. És kicsit dühösnek látszik, amikor nem sikerül és nagyon nagyokat cuppog, amikor a szájába kerül a kiszemelt tárgy. Ez már szerintetek az? És mikor van az amikor érdemes bekenni az ínyét. Úgy halottam a Dentinox csak néhány pillanatig hat és kétféle van belőle lidokainos azt csak naponta háromszor és anélkülit, pedig többször is lehet használni. Meg lehet neki néha Panadolt is adni. A homeos bogyókat, hogy fogod neki adni?
Szegénykék sokat dolgoztok? Nekem sem ártana valamit, mert nem vet fel mostanában a pénz. Én tudok varrni csak az a baj, hogy a varrógépeim anyósoménál van egy kis műhely féle. Ha varrni akarok ott kell tölteni a napot nála és hát azt nem nagyon szeretem mert túl sokat macerálja a gyereket. De sajnos, muszáj lesz. vagy élünk így ahogy tudunk kevés pénzből. Sajnos én nem tudom így megoldani, hogy éjjel dolgozzam.

Üdv Anikó
Vendég
 


Sziasztok!!

Anikó
nálunk szájba veszek mindent és cuppogok rajta nagyon régóta van. Talán már ilyenkor elindulnak a fogacskák a növésben, de még nem kellemetlen nekik. Szerintem akkor kell kenegetni, ha nagyon sírós és rossz hangulatú a baba. Dentinox a csappeket lehet 6 hó alatt adni mert a gél lidokain tartalmú. Homeos bogyeszt állítólag kevés vízben feloldva kell adni, előtte össze kell törni müa vagy porcelán kiskanállal.
Gigit még a csepp határozottan megnyugtatja, utána órákig elvan.
Hidd el nem túl könnyű melózni baba mellett, de nálunk nem lehet abba hagyni a dolgot.

Márti
márti05
 
 


Szia Márti!

Tudom, hogy nem könnyű. Én a nagyobbal csináltam. Akkor otthon varrtam. Nem túl jó, mert minden mindig csupa szösz és cérna. aztán meg korán bölcsibe kellett adnom mert otthagytam a férjemet és akkor már muszáj volt melózni ezerrel. Most is csak azért csinálnám, hogy több mindenre jusson. Úgyhogy csak kiegészítés lenne.

Azt hiszem akkor Bianka még nem olyan vészesen fogzik de szerintem néha már bizsereg neki. Akkor kicsit dühös és nagyon rágcsál. remélem nem fogja nagyon megviselni. Most, hogy még nem eszik semmit csak anyatejet, nem hajlandó mást meginni. Se vizet se teát. Szerintem a bogyókat sem inná meg. De biztos fogok venni. Nemsokára úgy is megkezdjük a kiegészítést.

Te maszekba melóztál vagy valami cégnek?
Vendég
 


Szia Anikó

a homeos bogyeszt nem kell meginni, kiskanálnyi vízben kell csak feloldani s mint a K vitamint beadni neki. Gigi sem nagyon akar inni, jól szopó babáink vannak.
Én saját magamnak dolgozom, vagyis mint vállalkozó.

Márti
márti05
 
 


Anikó Kép
Irigyellek, hogy tudsz varrni! Én kézzel ugyan megbírkózom 1-2 dologgal (varrtam már be zippzárt is muszályból Kép), de sosem volt türelmem megtanulni. Pedig annnnyira szeretnék alkotni!
Anyósod mivel macerálja a gyereket? Kép

Márti Kép
Na, ma pl. 9-18-ig ment a meló ezerrel (1-1 napra van segítségem, de ő önállóan nem tud beszámolót készíteni), csak szegény Liza sokat sírt, nagyon megviseli ez a ki nem jövő fog!
Csütörtökön folytatjuk, úgy néz ki, vasárnap estig kész leszek. Kép
Pénteken megyünk állatkertbe a sógornőmmel és a két lányával, a piciknek persze tök mindegy, hol megy a babakocsi a fenekük alatt, de én nagyon szeretem.
Gigi jobban viseli már? Mi a homeos bogyó neve?
kyrandia
 
 


Sziasztok!

Igen, van türelmem varrni. Kézzel viszont utálok, ahhoz nincs türelmem. Szeretek alkotni egyedi darabokat. Anyósom állandóan strázsál körülötte nem hagyja aludni meg kibontakozni. Állandóan fel akarja venni. Addig jön megy míg fel nem veheti. Elég nehéz ezt így elmondani. Nem érti, hogy a baba még fél az idegenektől és ő az neki. ritkán látott arcokat ebben a korban még nem ismeri meg nem emlékszik rá. Elviszi magával és akkor csodálkozik, hogy sír. Ha leteszem valahova akkor egyfolytában ott áll felette és magyaráz. Pedig a gyereknek önálló térre is szüksége van, hogy játsszon és felfedezzen. Ilyenkor úgy kifárad, hogy alig bírom elaltatni de ő még akkor is ott bámészkodik meg magyaráz neki amikor a gyerek torkaszakadtából üvölt. Olyan fáradt, hogy nem tud elaludni. Ilyenkor alig bírom álomba ringatni. Nagyon nem szeretek náluk lenni mostanában.
Vendég
 


Sziasztok!

Anikó
hát varrásügyileg én még rosszabbul állok mint Kyr, max gombot tudok felvarrni.
Giginek nincs baja az idegenekkel, viszont nem nagyon szeret kézben lenni, első időktől fogva feküdni szeret onkább ahol úgy mocoroghat ahogy akar. Nálunk az van, hogy nagyágyra fektetjük akkor és mellé fekszik, dől a nagyi és remekül eltudnak játszani.

Kyr
inkább így szólítsunk, vagy hogy szeretnéd?
De jó neked, hogy ilyen jól állsz, irigykedem.
Nekem sajnos nincsen segítségem, és időnként örülök is neki. Az egyik cégemnél eleinte csak főkönyveltem és egy csajszi könyvelt, a végén nem voltam hajlandó utána a szart puceválni állandóan. Amikor minden hónapban el kell mondani neki ugyanazt akkor az már agybaj. Pl autópálya díjat folyamatosan anyag költségre tette, éveken keresztül, hiába szóltam érte minden egyes alkalommal.
Homeos bogyesz 3 féle van, dühöngő sírásra
CHAMOMILLA, aftákkal együtt járóra a BORAX, és van hasmenéses is arra fejből nem tudom. Ha bővebb infó kell szólj és leírom.

Márti
márti05
 
 


Mindegy, lehet Kyr, lehet Adrienn. Ami nektek billentyűzetre áll. Kép
Igazság szerint azért maradtam a könyvelésnél, mert mindíg arra készültem, hogy babázok és akkor tudok itthon dolgozni. Mivel sajnos hosszú éveket kűzdöttünk a piciért, sikerült önállósodnom, ami azért volt fontos, hogy ne kelljen aggódnom, hogy visszavesznek-e, illetve kihagyhatjuk a bölcsit. Augusztusban felvettem egy lányt, aki csak tanulta a könyvelést, de nekem fontosabb volt, hogy iszonyatos precíz és szeret dolgozni. Mindent átnézek, a bevallásokat mindet én csinálom és totál nyugodt vagyok a köv. 2-3 évet illetően.
A homeos bogyesz érdekel, most szerencsére csak a fog-nyűg van, de ha esetleg lesz valami gáz, akkor zaklatlak. Kép
Hogy vagytok? Jön a szép idő, terveztetek valamit?
kyrandia
 
 


Sziasztok!

Anyósgondok:
Én azt szeretem ha hagyják a babát kibontakozni. Ha pl: szépen játszik a csörgöivel akkor nem kell Õt zavarni. Az, hogy ott vagyok mellette, ülök vagy fekszem az oké. Ha elejti vagy már nem éri el segítek neki. Megmutatom, hogy kell megfogni, csörgetni stb.... Ha igényli énekelek ha nem nem. Ha ahhoz van kedve úgy is jelzi. Ha unatkozik elkezd nyüszögni. Ha nem unatkozik akkor beszélget, énekelget baba nyelven. Szerintem simán lehet tudni mikor mire van igénye.
Én is azt szeretm ha fekszik. Ágyon vagy a játszószőnyegen, néha hason. De szokott a kiágyba is lenni sok csünkő-büngő játékkal és elvan magába. És ha megunta akkor jelez és akkor kitalálok valami mást. Ahhoz, hogy felfedezze a világot önnálóságra is szükség van.
Ha viszont valaki még akkor se hagyja magára mikor alidni szeretne és csak beszél csak beszél, akkor egyszercsak túlbillen és már annyira fáradt lesz, hogy azért sem tud aludni.
Elég érthető vagyok vagy zavaros?
Az a baj az, hogy anyósomnak semmi érzéke a gyerekekhez. Azt hiszi olyan mint egy Barbi akit órákig lehet nyúzni.

Kezd sütögetni a napocska ma mindenképpen teszünk egy nagyobb sétát mert mostanában nem volt túl sok kedvem messzire menni.
Vendég
 


Sziasztok!!

Este írtam nektek de sajnos nem tudtam elküldeni, remélem most sikerülni fog.

Anikó
teljesen érthető volt amit írtál és igazad is van, anyóssal kapcsolatban. Gigi teljesen elfoglalta a nagyszobát, le lett téve a földre kapott szines habszivacsokat + finom vastag a szőnyeg és eleve sem túl hideg a talaj. Nagyon élvezi, percek alatt a szoba egyik feléből a másikba forog nagyon édi. Ezerrel fedezi fel a világot. Ma már elkezdett szépen enni is, mármint tegnap délután óta, s ebédre ismét elővettem az etetőszéket hát nagy siker volt.

Kyr
nagyon szerencséd van az alkalmazottaddal. Igen ennek amit mi csinálunk ez az előnye. Én lehet, hogy fogom bölcsibe járatni, majd meglátom mennyire hiányoznak neki a gyerkőcök és, hogy el lesz-e itthon. Mert pl a keresztlányomnak nagyon jó volt, hogy beadták a bölcsibe. Majd kiderül ha oda érünk.
Hétfőre tervezünk baráti pikniket, állítólag az idő is kedvezni fog. Addig meg melózok.
És ti mit fogtok csinálni a hétvégén?

Puszi
Márti
márti05
 
 


Sziasztok!

Gigi nagyon aranyos néztem a fotóitokat. Azt, hogy érted, hogy elkezdett enni. Általában rossz evő. Õ már magátol ül? Vagyis azt akarom kérdezni amikor felül akkor te felülteted vagy feltud magátol ülni? Annyira édesek amikor mindent figyelnek, szemlélnek. Forogva közlekedik a földön? Az nagyon jópofa. Mászással még nem próbálkozik. Biankát mikor hasra teszem nagyon kapálozik a lábával mintha mászni szeretne. Csak a fenekét nem emeli fel de néhány milit azért jut előre .
Mi vasárnapra tervezünk egy kis kirándulást de azt monják esni fog. Remélem nem lesz igazuk. Olyan jó lenne családilag kimozdulni. Hétköznap alig jut egymásra időnk.
Bölcsi elég rosszul hangzik de van akinek kimondottan szüksége van rá mert annyira társasági lény. Az én nagyobbikam járt bölcsibe muszájból. Nekem annyira nem jók a tapsasztalataim. Gondolom az is számit milyen az ottani gondozónő. Azért annál jobb helyen van ha neked amúgy is dolgozni kell. Hamarabb végzel ha nincs lábalatt, nyugott vagy mert jó helyen van. Ha meg otthon van csak vele foglalkozol. Mikora gondoltál másféléves kora körül? Azért akkor más szeretik a társaságot. Van arra felétek valami jó bölcsi amiről jókat halottál?
Lehet, hogy a hétvégén nem tudok jönni ezért kellemes hétvégét mindenkinek. Remélem jó hosszú három nap lesz.
Vendég
 


Sziasztok!

Gigi egyedül még nem ül fel, én ültetem, de imád ücsörögni. Mászni még nem akar, úgy ér el mindent, hogy forog hasról hátra hátról hasra mindig abba az irányba amerre menni akar vagy amerre épp megy, plussz elfordul és olyankor tud irányt változtatni. Remélem érthető volt.
Bölcsibe akkor vinném ha igényli, munka miatt nem fogom, majd megoldom valahogy a dolgot. Fogalmam sincs bölcsi ügyileg itt mi az ábra, de még ráérek foglalkozni vele.
Eddig csak cicizett+ mindennap kapott egy kis gyümit, na és abból alig evett, most viszont nagyon szépen eszik, kap 9 körül tejbedara pépet, 1 körül valami főzit, 4 körül gyümit és fürcsi előtt ismét tejbedara pép jön.
Mármint a fürcsi előtti tagnap volt először de nagyon bevállt, éjszaka már nem is volt szopi, több mint 12 órán keresztül nem evett, ez nagy szó soha sem volt még ilyen. Este 9 körül aludt el és reggel 3/49kor kelt, egyszer sírt fel 3kor akkor megfordítottam és kapott egy kis cumit enyi. Amennyire nem vártam, hogy már ekkora legyen most annyire élvezem.

Vasárnapra én is rossz időt hallottam, de szerintem nem lehet sokat adni rá, majd kiderül.
Merre mentek?
Bianka már szabadon van? Vagy még szükséges a kikötözése?

Márti
márti05
 
 


Szia!

Úgy látom megint ketten maradtunk.
Ez a pörgés forgás nagyon jól hangzik. Annyira édes lehet.Kép

Most, hogy sokat eszik szilárdat csökkent valamit a tejed? Nem izgulsz, hogy elepad? Vagy már nem akarsz neki tejet adni? Az, hogy az éjszakát átalussza az nagyon jól hangzik. Kép

Az én kicsim kétszer háromszor kel fel. Kép Olyankor nem tudom mi baja van talán rosszat álmodik vagy elzsibbad. Kép Adok neki cumit és alszik tovább. Kép Egyszer eszik kettő és négy között változóan. Azt azonban hangos sírással jelzi. Kép Olyankor a cumi nem segít. Aztán meg hat körül kel megint.

Sajnos nem volt valami jó idő vasárnap délelőtt. Kép Plusz a Reni belázasodott. Kép Úgyhogy nem mentünk sehova. Délután lementünk sétálni amikor kisütött a nap. Vasárnap meg anyuéknál voltunk.

Biankát még mindig kikötöm de nagyon sokat javult már. A kocsiba ha teszem akkor fel-fel arányban hol jobbra hol balra alszik el. A kiságyba viszont magátol kizárólag csak balra. Pedig már az egész szobát átforgattam de hiába. Amig nem forgolodik addig még sajna kikell kötnöm. A buksia azonban visszaformálodott, kigömbölyödött a lapulás. Sokat van napközben szabadon, egyre kevesebbet alszik. Sokat játszunk akkor mindig jobbra vagyok neki és kénytelen felém rordulni.
Szai Anikó
Vendég
 


sziasztok!
bocsi bocsi... tul vagyuk vegre a temetesen is...
Leeloo ti merre laktok?
uuuuutalok egyedul setalni de kellene mozogni delelott is... meg tornazni is kellene, de arra csak azt tudtam kitalalni hogy vinnemmagammal a gyereket a hordozoban, es vagy mehetunk tornazni vagy nem Kép
Kép
martina
 
 


Sziasztok lányok!
Hétvégén voltatok valamerre? Szerencsére hétfőn jó idő volt, a férjem szüleinél voltunk, így Liza egész nap levegőn volt. Csak aludni nem szeret ott, ez a hátránya annak, hogy hozzá lett szoktatva az ágyában alváshoz születésétől kezdve. Tegnap feltérdelt a járókában, mára már lecsatlakozni is megtanult. (tegnap még hanyatt szabadeséssel oldotta meg Kép)
Kép
Tegnap voltunk védőnéninél, 6600 gr., 66 cm.,(nem a védőnéni, Liza Kép) persze a súlyára volt méltatlankodás, de már elfogadja, hogy engem nem érdekel. Látom, hogy fejlődik, jól van, ekkora és kész!
Ti hogy vagytok?
kyrandia
 
 


Kakukk, mi megvagyunk... senkinek semmi otlete a tornara?
martina
 
 


Sziasztok!!

Martina
torna, de jó lenne már végre. Én a jövő hónapba kipróbálom a Rákóczi út vége felé lévő termet ha még egyáltalán megvan.

Kyr
lehet, hogy Liza nincs 9 kg, de így ránézésre szép gömbölyű baba. És a 66 cm-hez szerintem nem vészes a súlya, most megnéztem 67cm és 6800gr volt nekünk annó, soha nem szólatak a súlya miatt.
Liza nagyon ügyes, hogy már ilyeneket csinál. Nagyon édi.
Hétfőn mi is levegőn voltunk aludt is a kiscsaj egy hatalmasat a levegőn itthon is elájult este.

Anikó
amíg este nem volt tejbedara pép addig Gigi is kelt éjszaka enni, amikóta kapja azóta tudom a cumival leszerelni. Biztos csökkent a tejcsi, de már így is szupi, hogy lessan 7 hónapos és eddig tudtam szoptatni. Inkább az aggasztott, hogy nem kell neki más kaja. S tudom ha muszály még simán visszaállna a tejcsim, különben szopizik ő elég sokat, csak már nem elég tartalmas neki.
Mennem kell, hívat

Puszi
Márti
márti05
 
 


Sziasztok!

Adri! Szerintem se agódj a súlya miatt nagyon jól néz ki a kiscsaj. Annyira aranyos lehet ahogy próbálkozik. Az enyém az átfordulással próbálkozik éppen teljesen kicsavarodik de nem sikerül neki átbilleni.

Márti! Megmondom őszintén nagyon várom már a mellétáplálást de nem akarom túl korán elkezdeni. Mindig is utáltam a szopit, annyit szenvedtem vele. Azért örülök, hogy ennyi ideig sikerült. Úgy érzem Bianka nem azért kel fel mert éhes. Cumit adok neki és alszik tovább. Ha éhes azt hangosan jelzi akkor nem segít a cumi. Talán inkább rosszat álmodik vagy elzsibad. Nem tudom talán csak túl aggodom a dolgot és simán aludna tovább magától ha nem mennék oda. Félálomban azonban nem tudok ualkodni magamon odamegyek megsimizem cumit adok neki és szépen elalszik. Attól félek, hogy rászoktatom az éjszakai dorbézolásra. Majd még egy év múlva is kelhetek fel hozzá. Nem tudom, hogy csináljam hogy jó legyen.

Martina! Jó hogy újra itt vagy. Nagyon szép a kicsi lány. Hogy bírod a két gyerekkel vagy a nagyobb már oviba jár? Tornához nem tudok mit ajánlani nem vagyok egy olyan fajta. Pedig tudom, hogy kéne mozogni. Probáld meg othon valami hiper szuper kazettára.

Ági! Mi van veled nagyon eltüntél. Jelentkezz nagyon hiányzól.

Kép

Üdv mindenkinek: Anikó
Vendég
 


sziasztok!
Marti: mellesleg en is marta vagyok ;) hol van a rakoczi vegen a tornaszda? es megkozelitheto tomegkozlekedve?

Aniko: egesz jol birom, a nagyocska mar bolcsis nagyfiu es khm.. nem csunya... majd mutatok rola kepet ha sikerul

Na akkor meselek a csajomrol: most 6 hetes, es 5200 gr. nagyon hosszu a 62es rucik mar feszulnek Kép most este sikerult 210-et vacsiznia... a cumitol konkretan osszehanyja magat, ugyhogy eselyem sincs megvigasztalni cumival. viszont nem is igenyli, es - szolnak a fanfarok - 1 hete alszik este fel9tol reggel 5ig...
es csak annyi volt a baja korabban is hiogy hason altattam es utalja. Kép
na kep a kicsikrol: Kép
martina
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: