Új privát üzeneted érkezett!

Hát az lenne jó, ha a választott orvosod látna a terhesgondozások alkalmával, mert igy ő minden leletedről ... tud, meg hát igy tud kialakulni részedről is egy bizalmi viszony a szülésig. Ha meg elvállalt, akkor akárki is van bent éppen ügyeletben mikor épp szülsz, őt hivják be.
Járhatsz hozzá a magánrendelésre, vagy ha a kórházba mész, akkor megbeszéled vele előre mikor dolgozik, és úgy hiv be. (bár legtöbb doki a magánrendelést preferálja, érthető okokból)
Nst-re járhatnál otthon is, de mivel az úgyis csak a 36.hét után van, amikor már hetente kell dokihoz is menni, igy is úgy is be kell jönnöd.

Kép
bernini
 
 


Egyébként ma láttam a folyosón a Szemereit :) meg ő csinálta az utolsó uh-t

Kép
bernini
 
 


Gabi!
Milyen helyes kis kölyök Ádám 8) ! Gondolkozz el a babanet-es fotóalbumon ilyen drága babával! De többet nem molesztállak ezzel, ígérem :oops: !

Roberta!
Most láttam a profilodban, hogy te is tanító néni vagy. És ha a felhasználónevedben a 80-as a születési dátumodat jelenti, na és persze ha Kaposváron végeztél, akkor akár látásból ismerhetlek is :wink: . Bár a pocis fotódon nem tűntél ismerősnek. Szorítok, hogy könnyen kibújjon a babád!

Zslebi!
Igaza van Berninek, tényleg jobb, ha állandóan a választott dokid vizsgál. Persze amellett, hogy akkor ő tényleg ismer téged, nekem az sem volt mellékes, hogy ne mindig más doki vizsgáljon meg. Egyébként sem szeretünk nőgyógyászhoz járni, hát még ha mindig más előtt kell meztelenkedni :oops: ! Az meg hogy nincs ideje :? , hát szakítson rád!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 

 
 

Móni, a 80-as a születési évem, sajnos :) Én nem Kaposváron végeztem, hanem Jászberényben. Ide nem is adtam be a jelentkezést annak idején.
Nekem is szokott kicsit fájni, mikor vizsgál, de csak mostanában, a vége felé, azt mondta, hogy sokkal feljebb kell nyúlni, hogy mindent érezzen. Erről jut eszembe, hogy sokkal jobb, ha az ember a magánrendelésre megy. Nem csak a pucérkodás miatt, hanem,mert pl. múltkor úgy jártam, hogy gyakorlaton voltak páran valamelyik suliból, és 4-en nézték végig, ahogy könyékig benyúl a doki, pont szembe velem.... :oops: Gondolhatjátok milyen érzés lehetett...Biztos olyan vörös voltam, mint a rák... :D

Kép
roberta80
 
 


Most jutott eszembe, hogy így ismeretlenül mennyit írunk egymásnak, de lenne egy lehetőség hogy jobban megismerjük egymást. iwiw. Sajnos azonban nem tudjuk egymás teljes nevét, de akit érdekel ez az ötlet, priviben megírhatná nekem a nevét, és én megkeresem (ha esetleg nem akarja nyilvánosságra hozni a nevét :wink: ) (bár Robertát megtaláltam :lol: , remélem, nem baj)
vagy íme az enyém: Szücsné Gerbovits Mónika (Andocs)

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Akkor innen voltál nekem ismerős. Egy évvel fölöttem jártál a Táncsicsban, ugye? Tátrainé Illés Roberta, ha már a neveknél járunk, nem szégyellem, elárulom nektek :D

Kép
roberta80
 
 


Galántai-Pap Bernadett 8) . A férjem is Táncsicsos volt, 98-ban végzett asszem...

Kép
bernini
 
 


Na, be is vagytok jelölve :D

Kép
bernini
 
 


Vass Teréz :D Roberta, nincsenek jelek még?

Kép

Kép
tercsimama
 
 


semmi változás...

Kép
roberta80
 
 


hát csajok, valszeg én "nyerek" elfolyt a viz 15 perce., folydogál, lezuhanyoztam, indulunk... :shock:
roberta, várlak!!!!ű

Kép
bernini
 
 


Azta......................

Kép
roberta80
 
 


Hááát, Barnabás lehet, hogy meg is született...Mostmár tényleg nekem kell jönnöm, Driennke tud valamit Berniről?De izgulok...

Kép
roberta80
 
 


BERNI! JAJJ, DE JÓÓÓÓ! VALSZEG MÁR VELED VAN A KIS BARNABÁS. GRATULÁLOK A MEGÉRKEZÉSÉHEZ!
Csajok! Aki tartja a kapcsolatot Bernivel, lécci adja át neki. És ha nem megterhelő, informáljon már minket is. :D

Kép
Kép
gabcii
 
 


Sziasztok!
Először is a nagy hír.

Megszületett Berni Barnabása 01:35-kor 5 óra alatt, 3120 g-mal és 50 cm-rel, azt írta, hogy a kicsit 9 után kapja, kapta meg, de aludni nem tudott, mindketten jól vannak.

Hát tegnap reggel amikor beszéltünk, még nem gondoltam voltan, hogy ez lesz.
Mondta is, hogy ő sem nyílt semmit még beszélgettünk is, hogy én sem, pedig már azt gondoltuk, aztán tessék.

Roberta, szerintem most már tényleg te jössz, nem szeretnélek megelőzni. :D Én majd jövök utánnad.

Zslebi!
Nem tudom, hogy ki volt a választott orvos, nevet nem mondtak, de nekem ez az egész Nagyatádi kórház egyre kevésbé szimpatikus, teljesen megértelek, hogy Kaposvárra jársz.
Szemereinek nincs magánrendelése? Ott talán jobban járnál, bár ott fizetni kell.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Ez aztán gyors szülés volt! :D
Még eccer, Gratulálok!

Az iwiwen jelölgetek ha nem bántjátok. Nekem tömeg nevem van, nem lenne egyszerű megtalálni.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Basszus, gratulálok Berninek, most elkezdtem nagyon félni...

Kép
roberta80
 
 


Ja, aki iwiw-en be akar jelölni: Baloghné Csöndör Adrienn néven megtalál.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Roberta!
Ezzel én is így vagyok. Tegnap megnyugodtam, hogy már megint semmit nem nyíltam, mostanában nem jön Niki, erre tessék, itt az ellenpélda. Egyébként lehet, hogy Berninek segített a front? Látod nekünk nem. De fel a fejjel, szerintem Te is örülnél már, ha itt lenne a picur, velem együtt. :)

Driennke

Kép
driennke
 
 


Irigylem is Bernit, nem bánnám, ha már túl lennék rajta, és végre meglátnám, hogy milyen is a mi pici lányunk...talán a következő front a miénk lesz... :D Amúgy én is pont 1 héttel később szölettem, mint ahogy a szüleim vártak...Dehát, majdcsak kibújik Dorka most már hamarosan. Bejelöllek iwiw-en, jó?

Kép
roberta80
 
 


Rendben. Köszi.

Hát igen. Nekem is egy a biztos március 1-jénél tovább nem marad bennt, legalábbis ezt mondta a doki. :)

Driennke

Kép
driennke
 
 


BERNINEK GRATULÁLOK ÉS NAGYON JÓ EGÉSZSÉGET,HOSSZÚ BOLDOG ÉLETET A KICSINEK (IS)!
Balogh Gyöngyi a becsületes nevem... :D Jelöljetek be!
de most mennem kell fürdetni! Pussz

KépKép
prog-ana
 
 


berninek én is gratulálok, gondoltam, hogy meg lesz a baba.

Szoval az itthoni szülészet, és a roming-in jobb az olvasottak alapján, de nem sokkal, és orvos sincs. A szemereinek nem tudom van e magánrendelése , azt mondta a korházba vizsgál engem, de multkor asszem én voltam a hunyó, mert ő megadta a telszámát, hogy hívjam azért fel én meg azt hittem bent van, mert a egisztrácios pultnál úgy tudták, aztán mikor oda értem mondták még sincs bent, na így jártam, de felfogom most hívni, és egyeztettünk. Nekem ugy is jó ha csak a szülést válalja, és itthon eljárok a sefferhez ami 3500 ft, kaposváron a szemerei gondolom min. a duplája, de ennyi pénzem nincs sajnos. Amugy nem vagyok az a tul kényes tipus, és szégyenlős sem vagyok annyira a dokik elött, a fiataloknak is meg kell tanulniuk egyszer a vizsgálatokat.
Amugy abba hagytam az antibiotikumot mert nem birtam, az a mellékhatás jelentkezett nálam ami másnál allig ha.
én a 36. hét után csak 2 hetente mentem nem hetente, a 40 hét után sem vizsgálgatott a seffer egyfolytában. Nekem az volt a legrosszabb mikor a méhszájat vagy mit türt el bennem, mert vissza csuszott vagy micsoda, az modjuk fájt, de elmagyarázta miért csinálja és megprobáltam megérteni.
Én szülés után mikor már mindkettőnket rendberaktak megkaptam a 2 órás megfigyelés alatt a kislányt, és egyből mellre tettem, pedig egész éjjszaka szenvedtünk, kb 10 óra körül tolltak ki a szobámba, de már a déli szopinál hozták megint, pedig nem is olyan szobába voltam. Az atádi roming-inben az anyukák fürdetikkint a babát segítséggel, ez kaposváron nem ígyvan azt olvastam, sajnálom, de remélem az nem igaz hogy éjszaka fürdetik,mert ez őrültség lenne, de azt a párnapot talán kibirjuk.
Ha berni vissza jön megkérdezem tőle van e gátkezelés szülés után.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Gratula Berninek! Sok boldogságot, egészséget, és a szülőknek kitartást az első időkre. Ha belegondolok, nekem még milyen messze van, nagyon irigyellek titeket, akiknek már bármikor itt az idő. Párom azt mondja, addig élvezzük ki a helyzetet, amíg van rá lehetőség :) Még jó, hogy ennyi kényeztetésben van részem mióta megtudtuk :lol:

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Elvileg a gátkezelést neked kell kérned, mert a nővéreknek maguktól nem nagyon szokott eszükbe jutni,én ezt hallottam. A fürdetés meg este 7 és 10 között van, de ezt is csak hallomásból tudom, Berni majd jobban tud mindent...

Kép
roberta80
 
 


Jo(bb) reggelt!

2 óránként keltünk az éjszaka. Kezdtünk úgy, hogy 21 órakor leraktuk Ádit aludni. 23, 1, 3.45-kor sírva ébredt. Enni nem kért, tehát nem az volt a baja. Kis játék után vissza is aludt. 7.30-kor keltünk végleg. Nem tudom mi lehetett ez. Talán a foga???
Gátkezelés: az osztályos szülésznő szól kb este fél nyolckor, hogy 8 tól gátkezelés, addig zuhanyozzon mindenki le. Ha szerencséd van elkészülsz és be is tudsz menni gátkezelésre, ha nem hívják el addig szüléshez. ha igen, így járás...
Zslebi: én úgy tudom, hogy a 36.hétig havonta, aztán hetente vizsgál a fogadott orvosod. Ezt a terhesgondozóban a doki ellenőrzi is. (legalábbis nekem így volt)
Az elmondottak alapján a rooming in valóban baba-mama barátabb Atádon. Segítséggel fürdetik a kismamák a babát. Itt meg... segítség? MI az?
Csajok! Kitartást, már tényleg nincs sok vissza a NAGYtalálkozásig!

Kép
Kép
gabcii
 
 


Zslebi:
Nekem is azt mondta a védőnő, hogy Nagyatádon két hetente van NST meg vizsgálat a 36. hét után.

Gabcii!
Lehet, hogy csak front volt nem?
Egyébként ennyi kellemetlenséget elviselek, de inkább szülök Kaposváron, sajnos nagyon sok a negatív tapastzalat, hálisten csak hallomásból.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Szívből gratulálok én is a kis Barnabás megszületéséhez Berninek, és kívánok nekik jó egészséget! És milyen jó, hogy ilyen hamar meglett (az meg kár, hogy más dokinál)- szerintem mondjuk neki abban az idővallumban más fogalma volt a "gyorsan" kifejezésről :wink: !
Érdeklődve várom, hogy ki lesz a következő!

Roberta! Hát tényleg eggyel feletted jártam, és az iwiw-es képeden nekem is ismerősnek tűnsz. Egyébként én a-s (matekos) voltam. Ha a Berni férje tényleg '98-ban végzett, akkor nekem évfolyamtársam volt. Milyen kicsi a világ!

A babák fürdetéséhez csak annyit fűznék, hogy én a hajnalira emlékszem, én ugyanis este "leadtam" a Mátét, kb. 11 körül. Addig senki nem kereste fürdetés miatt. Viszont mikor hazajöttünk, akkor kb. 1 hétig mindig felkelt hajnalban (4 körül) és nem is aludt vissza :cry: , vagy csak nagyon keservesen. Mi sem tudtuk, mi lehet a baja, mire rájöttünk, hogy biztos a fürdetések miatt kel fel.

Gabi! Amikor a Máténak bújtak a fogai óránként felkelt éjszaka, és nappal is sokszor szopizott (biztosan jó volt az ínyének). De az is lehet, hogy a szeles idő miatt nem tudott aludni, vagy a front miatt. Minket a telihold is nagyon tud zavarni.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok!
Most regisztráltam nálatok :D
Bár én nem kaposvári vagyok, de az ikerlányaimat ott szültem 20 hónappal ezelőtt.
Nagyon nagy gratula a most érkezett babóknak!
Lenne egy kérésem hozzátok!Aki tudja mikor lesz az áprilisi bababörze a Gépészben és hol lehet asztalt foglalni legyenszives írja meg nekem ide vagy bognartundi0727@freemail.hu emailre.
Nagyon szépen köszönöm!
Szép napot Nektek és Babáitoknak!!!

bognartundi0727
 
 


Nálunk még mindig semmi...remélem nincs semmi baj odabenn...

Kép
roberta80
 
 


Roberta!
Elhiszem, hogy nagyon szeretnél találkozni már a kis Dorkával, de ne aggódj, biztosan nincs semmi baj. Máté is 4 nappal később született, de ha rajta múlik, pár napot még biztosan bent maradt volna :wink: . Ezen a pár napon nem múlik semmi. És ha neki olyan jó odabent.

Mostanában minden nap megbizonyosodom arról, hogy az én kicsi babám mennyire jószívű 8) és egy cseppet sem irigy. eddig csak a babákat hozta, de most már a plüssállatokat is hozza szopizni. Ez még a védőnő szerint is ritkaság: Anya cicijét másnak is odaadni. Nálunk az sem számít, ha neki nem maradna (legalábbis úgy bólog, ha mondom neki).

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Dorka milyen nyugodt baba :) Nem kapkodja el a megérkezést, már most arra gyúr, hogy ha nagy lesz akkor se kelljen időre hazamennie :D Ne aggódj Roberta, tuti minden ok, csak várat titeket egy kicsit, hogy még jobban örüljetek, ha megérkezik.

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Még mindig mindig mindig semmi... :( Az apukája már folyamatosan énekli neki a csiga-biga gyere ki-t, csak Dorkával, hehe :D de nem hallgat rá sem...Tercsi, előre félek a késői hazajövetelektől, lehet, hogy már ténlyeg arra edz minket :D

Kép
roberta80
 
 


Roberta!
Lehet, hogy elkerülitek egymást Bernivel :wink: ? Vagy még időben odaérsz? Gondolom ha rajtad múlna ...
(egyébként gondolom, mennyire eleged van a sok szorító, bíztató levélből. Ígérem többet én sem írok. Legközelebb már gratulálni szeretnék Dorkához :roll: !

A többi kisbabás anyuka merre jár? Talán mindenkit ennyire leköt a babója? (engem most a mama Mátémentesít) De hát sehol senki :cry:

Tercsimama! Mit ne mondjak megmosolyogtattál ezzel a távoli jövőbeli előkészülettel. Elgondolkodtató ...

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok!
Én is egyben még, bár már nagyon szeretnék túl lenni rajta, bár nekem még van időm, ha nem jön, akkor mához 3 hétre megindítják a szülést, de jó lenne, ha addig jönne, mert az uramnak addigra megint dolgoznia kellene.

Reggel felment a vérnyomásom 137/85 volt, ami nálam nagyon magas, nem is voltam jól, meg hasmenésem is van, meg eléggé görcsölök, de egyfolytában. Nem hinném, hogy most jönne, de nagyon szeretném, ezért ma egy kicsit rá is segítettem, persze csak módjával. Pakolgattam, segítettem udvart rendbe rakni és utánna majdnem egy óráig fájt a pocim, de semmi más.

Roberta!
Aranyos a férjed :D Figyelj, nem kell izgulni, a doki tudni fogja, hogy itt-e az idő és akkor bizti megindítja. Nem mondta, hogy meddig fog várni?

Driennke

Kép
driennke
 
 


Driennke!
Bizony a hasmenés is lehet előjele, ha jönni szeretne a baba :wink: ! Bár 3 hét még olyan "sok" idő, addig is bármikor megindulhat. Szorítok!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


még mindig egyben vagyunk, semmi előjelet nem érzek...lehet, hogy én leszek az utolsó :D Driennke, húzz bele :D aztán lehet, hogy mi leszünk benn együtt, váltjuk Bernit.HA jól számolom ő már holnap talán mehet is haza.

Kép
roberta80
 
 


Roberta, az utolsó helyre jelen állás szerint én pályázom :lol:

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Moncsi!
A 3 hét már túlhordással együtt van, az a legvégső időpont, elvileg még 10 nap, mert 20-a a kiírás szerinti 40. hét, és azért szeretném, ha jönne, mert 36 hetesen már 2900 g volt és a méhlepény III-as érettségű, tehát már akkor érett baba volt, nem szeretném, ha a méhlepény miatt hiányt szenvedne valamiben, meg hát nem mindegy, hogy az ember mekkora babát szül meg.

Roberta!
Hát lehetséges, hogy együtt leszünk bennt. Adsz nekem egy telefonszámot, ha esetleg bekerülök írok, és esetleg, ha tényleg együtt leszünk benn legalább tudnánk egymásról. Egyébként az én számom: 20/808-5751. Te is írj nyugodtan, ha van valami és akkor megírom itt a neten, ha még itt leszek.

Driennke

Kép
driennke
 
 


A mi babánk csak 2550 g volt a 36 hetesen, de már III-as volt a méhlepény, én is izgulok, hogy nehogy baja legyen.
A számom: 70/340-0853 majd írok, ha van valami, de te is írhatsz, ha megelőzöl. :D
Tercsimama: Remélem tényleg, hofy te leszel az utolsó, drukkolok, hogy minden rendben legyen, és ne idegeskedj annyit, mint én :D

Kép
roberta80
 
 


megjöttem az nst-ről. Megnézte a magzatvizet is, hogy tiszta-e, de minden rendben. Tovább nyíltam egy kicsit, már a belső méhszáj is nyitva, de csak nem akar kibújni :( Vérvételre is elküldött, valami Hpl-re, ami azt nézi, hogy jól működik-e a méhlepény, kap-e eleget enni Dorka. Azt mondta, ne izguljak, minden rendben, lehet, hogy el lett számolva az időpont. Holnap is megyek...ha addig ki nem bújik :D

Kép
roberta80
 
 


Én is azt mondom, ne izgulj, pedig én nem vagyok szakértő :D Ennyire jól érzi magát bent a pocakban, de csak győz a kíváncsiság, hogy látni akarja már anyut kívülről is :lol:

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Roberta!
Ne izgulj, az hogy nyíltál, az jót jelent, lehet, hogy egy kicsit rá kellene segítenetek apával :oops: :D , meg esetleg, ha ittad a málnalevélteát, akkor abból sokat inni, meg séta, meg lépcsőzés, most több praktika nem jut eszembe, ja de guggolás, állítólag ezek segítenek, de ez csak tanács. Hajrá Dorka!

Driennke

Kép
driennke
 
 


Roberta!

Az a nyákdugó mikor is ment el? kb 1 hete ugye? Na hát akkor ez már okés, nyílogatsz is szépen. ha minden leleted rendben, és a dokid is azt mondta, hogy aggodalomra semmi okod, nincs más hátra, mint nyugodtan várni Dorkát. Tudom, könnyen beszélek...
Driennke ajánlotta Apás segítséget meg sztem is vedd igénybe. :wink:
Hajrá lányok! Szorítok értetek!

Mi 4. napja nyüglődünk kicsit. Kisbogár náthás és marha nehezen engedi, hogy szívjam az orrát. Tehát ez volt az éjszakai kelés oka. Azóta iskelünk, de lesz ez még jobb is.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Köszi a tanácsokat, bevetem az összes praktikát, főleg az apásat :oops:
Berniről Tudtok valamit?Mikor jöhet haza?

Kép
roberta80
 
 


sziasztok!
Megadom az msn címemet...ha valaki akar vegyen fel! Ott gyakrabban megfordulok! Puszi...sír a cicám! :(

KépKép
prog-ana
 
 



KépKép
prog-ana
 
 


Basszus!!!!
Már kétszer veszett el, amit irtam!!!!!
Fel tudnék robbanni!

Egyesével haladok, mert ha megint elveszik, felkötöm magam... :D

Iwiwen jelölgettem... ;)

Kép
Kép
lolababa
 
 


Berni!

Szivből gratulálok neked, nagyon sok boldogságot kivánok, és legfőképpen jó egészséget!!!

Várjuk az első képeket, élménybeszámolót!!!

Kép
Kép
lolababa
 
 


Roberta!

Most már nagyon közel vagy, nyugi, és próbáld a szép dolgokat nézni!
Egyelőre nem ébredsz gyereksirásra éjszaka... :D

Kép
Kép
lolababa
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: