Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Na, végigolvastam.

Orsi!
Ne legyél elkeseredve, minden nagyon jó lesz! És a babókával is minden rendben lesz.
Én sajnos nem tudok paramétereket írni, nekünk ilyen idõsen már nem nagyon mérte a doki, a fejét már nem is látta, annyira lent volt.

Lara!
Nagyon ügyi ez a Hanguci! Nem semmi hasizma lehet!
Ugye tényleg viccelt a húgod?

Ágci!
Nem semmi paraméterei vannak Gabónak!

Anita!
Ne haragudj, nem láttam, hogy már írtad az Avont, akkor nem kontárkodom bele.

Nekünk tiszta rohanás az egész életünk, amióta itt vagyunk. Tegnap Lili egyszer aludt fél órát, teljesen kivoltam, persze õ nagyon jól elvolt, játszott a 14 hónapos kis unokatesómmal. Fürdés sosem volt idõben, ma kis is maradt, mert elaludt, de a vacsi is kimaradt, lehet, hogy felkel éjszaka.
Holnap megint megyünk babalátogatóba.
Na, már nyekereg. Szegény!

Ildianyu
ildianyu
 
 


Ja, ha lehet, mi betársulnánk valakihez a kocsiba.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem sok kedvem volt írni, mert megint borzasztóan fájt a fejemKép! A terhességem elõtt is igen fejfájós voltam, alatta mintha elvágták volna, most meg megint. Tök szörnyû!
Na, de végre szép az idõ!
Képzeljétek el, tegnap jó kis fejfájással lefeküdtem este, gondoltam elég volt ebbõl a napból, alig múlt 10. Egyszer csak hallom ám, hogy Cumi sirdogál. Aztán egyre erõsödik. Bementünk, nem lehetett megvigasztalni. Lecsendesedett. alig hogy elléptünk az ágyától, bömbi. Na, mondom megszoptatom. Kb. 10 percig evett. Visszarakom, átmegyek a szobába, fél óra sem telt el, megint bömbi. Cumi be, megnyuxik. Anyu ki, másik szoba. Lefekvés, negyed óra múlva megint ugrás. Gondoltam, szép kis éjszakának nézünk elébe! Gondoltam egyet, vittem a Panadol szirupot. Kiskanállal be a szájába, nagyon-nagyon sírt, aztán megszoptattam. Elaludt, leraktam, nem kelt fel. No, háát akkor majd meglátjuk, mit "alkottunk". Szerencsére fél 4-ig fel sem kelt. Akkor szopi, reggelig szundi.Kép Remélem ma már nem ismétlõdik meg! Szegény annyira el volt keseredve! Reggel a tv-ben mondta az asztrológus, hogy újhold volt, ilyenkor amúgy is rosszabbul alszanak az emberek, gondolom a kicsiket, méginkább megviseli.
Most alszik, nemrégen aludt el, persze cicin, mert már minden csinált, olyan fáradt volt.

Gabómamó,
mennyi Jázmin? Minden rendben? írtam e-mailt!Kép

Orsi,
én megnézem, pénteken megmondom! De ne izgulj, minden rendben lesz?Kép

Majd még jövök!

Ágci

Kép
Ágci
 
 

 
 

Sziasztok lányok!

Ágci:
Köszi az emilt meg a csatolt fájlokat, áttanulmányoztam! A hozzátáplálás dolog volt nagyon érdekes. A tejserkentõ varázsszerek nekem bonyolultak.Sose állnék neki 10 féle gyógynõvénybõl varázsitalt kotyvasztani. Egy üstbe közepes lángon felfõzni a következõket: egy kis zsálya, egy kis kakukkfû, három deci pálinka (fele a fõzetbe, fele beléd)ezt jól elkeverni, hozzá tenni egy fekete macska szemfogát, várni amíg kék színû nem lesz a füstje majd 3 tincs szûzlányhajat dobunk a nedübe....... Kép, Kép, Kép !!! Hát én itt MÉG nem tartok. Banyának elég banya vagyok, de azért ennyire...... Kép

Orsi:
Sajnos a Magyar rendszer nem olyan jó a mint a nyugati országokban. Pl Angliában bemész a kórházba szülni, és 12 óra múlva hazaengednek (természetesn csak akkor, ha a baba is meg a mama is jól vannak)!
Hollandiában otthon szül a legtöbb nõ. (Kivéve ha valaki ikerterhes, császárgyanús vagy veszélyeztetett)A család, esetleg dúla és a szülésznõ segítségével. A ház elõtt áll egy mentõautó, ha esetleg valami komplikáció merülne fel!
Szerintem tök jó! Itt is úgy kellene csinálni, mint nyugaton. Abban az esetben, ha egészségesek vagytok neked lehetne eldönteni, hol szeretnél szülni és ha a kórházat választod, te dönthetsz arról is mikor érzed magad elég erõsnek arra, hogy kigyere. Ez fõleg a többedszer szülõk esetében LENNE jó, mert egyrészt már van tapasztalatuk az újszülöttgondozásban, másrészt a nagyobb csemeték miatt -hogy ne érje õket traumaként a kistesó érkezése- amiért anya olyan sokáig távol van!
Én maximálisan támogatnám ezt a rendszert!
De hát sajnos mi nem tudjuk megváltoztatni ezt az õskövület -pirosszekfûs- gondolkodást és rendszert! Kép
Ja és még valami.A Boginak is pont ezek voltak az értékei a 38. hétben és hát tudod mi lett a vége...Kép Kép Kép
Csók mindenkinek
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Nem vagyok valami gyakori tali-tartó Kép, nem tudom mivel készüljek. Vettem egy rakás üdítõt, rágcsálnivalókat (csokisat), csak, hogy tartsuk a súlyunkat Kép Kép Kép. Nem tudom, készítsek valami kaját is? Vagy elég, ha szendvicseket csinálok?
Írjatok!
Orsi
jázminmama
 
 


Szia Orsi!

Nem fontos, hogy kész legyen a bográcsos és a sajtos-tejfölös lángos, a krémes, a behûtött üdítõ, elég lesz majd akkor ha odaérünk...
Neeem kell készülni! Pihenjél Anyuka!!!Kép
A paramétereket holnap megnézem, jó? Elfelejtettem ma megkeresni.Kép

Enikõ,
a teákat ki tudják keverni a gyógyszertárban is, ha megadod az összetevõket, ezt elfelejtettem írni! Remélem jobban vagy!!!Kép

Ildianyu,
Norcsihoz be tudsz ülni. Megírom a telefonszámát e-mailben, ok?

Lara,
én mehetek veletek? Úgyis közel lakunk egymáshoz.Kép

Képzeljétek: ma Gabó több percen keresztül ült! Aztán eldõlt hátrafelé, mint a sószsák. Már nem tudtam hátulról megtámasztani. De mikor eldõlt, nagyot nevetett. Egyszerûen nem tudok betelni vele, annyira édes! Ja, és tegnap kikötötte a fejvédõjét a kiságyon (csomóra volt kötve!). Mondtam apukának, gyõzzük majd lekötni szellemileg...Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

voltunk ma meresen, Jazmin 5690 g es 62,5 cm. Ket het alatt 140 g-ot hizott es 2,5 cm nott. Annyira nem is rossz. Karacsony korul volt, hogy csak 80 g-ot hizott Jazmin 1 het alatt en meg sirtam, mint a bolond. Most meg orulok, hogy legalabb ennyit is hizott. Minden viszonyitas kerdese.

Ildianyu,

Jazmin mostanaban 3x alszik. 1x delelott, 1x del korul, 1x delutan a kocsiban. Persze 30-40 percig tart 1 alvas. Mit csinaltatok Pesten? Mivel utaztatok??

Agci draga Kép , pont neked keszultem most irni es felolvastam a ferjemnek amit irtal Gaborol. Na erre az en lanyom azonnal felsirt odamegyek nagy szemek nyitva. En meg szoptatok. Mindez 10-kor. Szoval rossz dolgokat nem irni, mert Jazmin utanzi Kép Kép Ma delutan megint 2x nem volt hajlando szopizni+ delutan seta kozben olyan hiszti, hogy ki kellett venni leulni padra, jatszani. Kb 2 nap ota mar 11-kor szoptatok este, utana 2-kor , hajnal nem kerni cici, kerni tap, kinlodunk. Dehogy ma 10-kor, persze alszik, mint a bundas. Szoval te is a Reggelit nezted???

Eniko,

latta ma a Lengyel utcai hasznalt baba boltban tornaztatot 2990 Ft-ert, igazi Chicco es eleg jo allapotban volt.
Oskovuletsegrol annyit, hogy en nem szeretnek otthon szulni es szerintem nem olyan rossz, hogy par napot bent kell maradni a korhazban. Kicsit belejon az ember a dolgokba. Lehet, hogy en is oskovulet vagyok?? Hmm... Asszem igen Kép
A piros szegfuzesrol annyit, hogy szerintem mindannyian narancssarga narancs alatt szultunk, es szerintem a helyzet valtozatlan volt. Nem hiszem, hogy a politikaval ez osszefuggene. Ha mi otthon szulnenk szulesznokkel, akkor szegeny nogyogyik mibol elnenek? Az, hogy 4-5 napig a korhazban kell lenni, szerintem azert van, mert az OEP 1-2 napos korhazi apolasert nem fizet a korhazaknak. Na jo ne politizaljunk.
Ja a tearol, a Borbas utcai gyogyszertar keszit szoptatos teat, kecskeruta tartalmut. A Nagyallomasnal van valahol.
Bogi mekkora mar, biztos lehagyta mar Jazmint. Kép Kép

Csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Szijasztok!

Gabomano! Skoda Oktavia. Remélem merem majd vezetni, mert olyan nagy...
Jázmin két hét alatt 2,5cm-t nött? Nemsemmi! Jól láttam én, hogy nagyobb!

Orsi! Akkor holnap megyünk, most beszéltem Ágcival, szerintem 10 körül ott vagyunk. Ha esetleg megindul a szülés, mi segitünk:-))))))
Nehogy készülj valamivel! Max egy pohár viz! Mégcsak az hiányzik, hogy szülés elött készülni kezdj!
Kikerestem Hanga paramétereit ami 36.héten készült, de szerintem korábbi, úgy 35 hetes lehetett, csak elszámolták.
Szóval:
BPD: 93mm
Fronto:107mm
Thorax:90mm
Femur:67mm
Ha jól emléxem szülés elötti napon a BPD-je 97 vagy 98 mm lehetett.
A fejkörfogata születéskor 35cm volt és 3480g és 50cm lett.
Orsi, szerintem ez már a vég, eléggé nagy már a babucid! Legkésöbb a jövö 7en meglesz, tuti!

Enikö! Amit leirtál, itt csak álom marad pár évtizedigKép Én szivesen mennék legközelebb az érdi születésházhoz hasonlóba szülni, de félö, hogy nem lesz 300ezer forintunk ráKép

Ildianyu! Bátyám van:-)) és remélem viccelt:-)

Ágci! Köszi a tejserkentös recepteket, ha eljutok valamilye gyógynövény boltba, lehet, hogy kipróbálom.

SZijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok,

Lara,
szerintem elmertek a tanacsadoban. Kivancsi vagyok, holnap mennyit mernek a korhazban.
Uj autot vettetek? Jo bator vagy, en nem merek vezetni, igaz autonk sincs.
Na igy mar mindjart mas, hogy batyad van!

Agci,
kb haromnegyed 6-kor szoptattam Jazmint este, tapszert mar nem is keszitettem. Gyumit nem tudtam adni, mert atjott a szomszed a kislanyaval (Vikivel) elkoszonni es elmaradt. Persze nem sirt, hogy ker. Furdi utan borzaszto faraadt volt, igy cici nem kellett, tapbol 70 ml-t evett. Elaludt, elmentem mosogatni kb 20 perc mulva sir, cumihiany miatt. Gyorsan cicire raktam. Jol atvagtam mi? Kép Kevesebbet evett delutan megsem evett tobbet. A kis huncut. Kép

Ildianyu,
ha jol emlekszem Lili is kap Polivitaplex szirupot? Nekunk is mondta a doki, hogy adjam, hatha megjon az etvagya. Adtam ma, de en mar nem hiszek a csodakban. Szerencsere hogy ehgyomorra adtam, mert oklendezett tole+orditott. Higitottam vizzel, holnap gyumolccsel vagy gyumilevel fogom. Te hogy adod be? A Panadol sziruppal ugyanigy jartam regebben.

Holnapra nagyon jo talit kivanok mindenkinek, biztos nagyon jo lesz az ido is nagyon jo lesz. Mi majd senyvedunk a Gyermekkorhazban.
Holnap este beszamolokat kerek a bulirol!!!

Orsi,
en ugy emlekszem, hogy Jazmin BPD-je a 37. heten 72 mm volt. Letezik? A tablazatbol ott kineztem es 30-32 hetesnek felelt meg. Par nap mulva szultem es 31 cm volt a fejatmero. A 45 centimeterehez es 1980 grammjahoz teljesen aranyos volt. Most, hogy belegondolok jo vezna volt.
Az uh-on van egy tablazat, ahol a noverek ulnek a falra ragasztva. Amikor megkptam a papiromat mindig ott ellenoriztem le az eredmenyeimet.

Csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!Kép
Nem tudom nálatok, hogy telt a délután nálunk szuper volt!
Miután hazajöttünk Gabó evett, aztán meg elaludt! És csak aludt, csak aludt... Én megfõztem a holnapi ebédet, kiteregettem, rendet raktam a konyhában, babaneteztem, pihiztem, telelfonáltam, õ meg csak aludt, csak aludt..fél 5-ig!Kép (Ezt olvasd fel Jázminnak Gabómamó!Kép )

Szép nálatok Orsi! És jó volt! Talán a babucinak is "felpiszkáltuk" a fantáziáját, hogyha gyorsan megszületik, akkor hamarabb tud találkozni a babulekekkel!Kép

BAnita,
még annyit szeretnék kérdezni a hozzátáplálásról, hogy hányszor adtál Beninek szopi után mást? Én most úgy csinálom, hogy délben és délután kap mást, a többi alkalommal csak tejcit. Úgy gondoltam, hogy egy hónap múlva adok neki fõzeléket a déli gyümölcs helyett. Akkor már 3x adjak neki mást? Délelõtt, ebédnél, délután? Jaaaj, ha az ember lánya mindent jól akar csinálni, de nehéz! Vagy ezt is majd ahogy õ kívánja?
Írok majd e-mailt.

Holnap akkor mindenki ott lesz az usziban? Tök jó! Mi megpróbálunk korán menni fél 9 felé. Remélem sikerül! De a délelõtti szunya miatt, jó lenne nem nagyon késõn odaérni!Kép
(Persze a kispapa, meg a reggeli szunya híve!)

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

megvolt a korhazi ellenorzes. 11-re volt idopontunk, fel 1-kor jelent meg a doktorno. Kép Szerencse , hogy kocsival mentunk, jol elvolt Jazo. Cicizni nem akart ott, bar mar majdnem, csak jottek emberkek es Jazmint nagyon erdekelte ki jott. Tapot csak 50-et evett, de gyumit majdnem egy egesz kisuveget. Mondtam az asszisztensnonek, szeretnem ha vasat is nezne a verbol, azt mondta az csak venabol lehet. Koszontem szepen nem. Tokeletes lett a verkepe. Azt mondta a doki, lehet, hogy nem is kellene vasat szednie, ekkor bevallottam csak a felet adom az eloirt adagak. Azt mondta azt akkor meg adjam. Azt mondta pici Jazmin, de jol nez ki, jol fejlodik. Mivel keveset eszik, azt ajanlotta kalorizaljam a kajait. Gesztenyevel meg daralt keksszel, adjam a tejpepet. Ma neztem a Coraban, hogy vannak olyanok, amiben rengeteg kaloria van, de a doki is azt mondta HA-t adjak. Az egyik baratnomnek arab ferje van, ott a rossz evo babaknak diot es mogyorot adnak. Daralva lehet , hogy jo.

Biztos nagyon jo volt nektek Orsieknal!!! Kép

Holnap ha minen igaz megyunk uszikalni, ma raprobaltam Jazora a gatyot, lehet, hogy kell egy kis cellux.

Csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Nagyon irigyellek Benneteket, akik megint taliztatok. Én persze megint varratszedésen voltam Szegeden (most utoljára). Átsuhantunk ugyan Deszken, no de bébi nélkül csak nem állíthatunk be egy babazsúrra!

Orsi!
Én is utánanéztem a méreteknek, de az utolsó, amit találtam, a 32. hét körüli volt. Pedig akkoriban én is nagyon beleástam magam a témába, folyamatosan gyûjtöttem az adatokat mindenfelõl... De hidd el, biztosan rendben van minden!Írok neked mailt!

Ágci!
Én is így kezdtem a hozzátáplálást, mint Te. Sokáig csak délben és uzsira kapott mást is Marci. Csak most, kb. 1 hónapja (tehát a 10. hónapban) kezdtem neki tízórait is adni.Marci még mindig 3x4x szopizik naponta, aminek én nagyon örülök, de képzeljétek el, hogy még a közvetlen környezetemben is megdöbbentõen sokan (pl. anyóspajtás) próbálnak rávenni, hogy válasszam már el. Az indokaikat már le sem írom...

No, most vagy másfél hétre szünetelek, mert elutazunk a szüleimhez. Addig is puszi mindenkinek!

Anita

Ps.: Ti hogy bírjátok ezt a kánikulát?
fanita
 
 


Sziasztok,

jo volt a tegnapi uszas. Jazmin eleg jol birta, csak faradt volt. Pont ebben az idoben szokott alukalni. Del korul nem aludt, de borzaszto nyugos volt ordibalt , sirt minden baja volt. Meguntam es mindharman befekudtunk a nagyagyba. Vegre elaludt persze en is, majdnem 2 orat aludtunk. Nagyon jo volt. Meg jo, hogy van egy asztal az agy mellett, mert Jazo kiturt. Az asztel tartott. Olyanokat csinal alvas kozben!!! Gurul ossze-vissza. (meg almaban is fogyozik.) Kép Kép

Ma is tudtam alukalni 1 orat, apuc vigyazott Jazora, Jazo meg sem szolalt.

Jaj mar regota meg akarom irni, de mindig elfelejtem. Egy Hipp reklamban olvastam, hogy a rostos levek uvegere racsavarhato a normal cumi. Persze az Avent nem. Nekem Nuk van itthon kiprobaltam es tenyleg, a Nuk itatocsor is jo ra.

Agci,
beszeltuk a Lakrtoherbet. Mondtad, hogy csak 2 bogrevel igyak. Vegulis ami masfel litert megiszok, abba csak 2 filtert rakok, tehat az 2 bogrenek felel meg, nem ? Csak en higitom.

Ildianyu v. Agci(neked most van katalogusod)

az utcan lattam klassz narancssarga Avon szatyrot virag van rajta. Mennyibe kerul???

Ildianyu,

Lili nem alszik jobban ebben a melegben? Jazmin ma 4x aludt. A 4. furdes elotti kis szundika volt, kb 20 perc.
Ma sajnos 6-kor kelt Jazmin. Beraktuk kozenk es kotort ide-oda, pofozott, rugott, piszkalt. Nem fogott ki rajtunk, mert nagyon jo alvokanak van. (éjszaka 3x szopizott)

Klassz ido volt ma , ugye??

Csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Szija lányok!

Úgy várom már Orsi SMS-ét. Egész 7végén, ha jelzett a telefonom, mindig azt gondoltam, hogy biztos megvan a babaKép Úgy láccik, azért ilyen melegben inkább benn marad.
Tényleg, a szülöszobában van légkondi? Ugy nem a 40 fokban kell vajúdni?

Ti miben altatjátok a babákat? Én egy ujjatlan kombidresszt adtam Hangára, de lehet, hogy elég lett volna csak egy pelenka is. De mindig ki szokott takarózni és félek, hogy megfázik(?)Vagy ez hülyeség?

Gabomano! Szerencsés vagy, hogy ilyen melegben ilyen jól alszik Jázmin. Hanga nem nagyon akar elaludni. Másfél órája átvittem az ágyába, hogy aludjon és csak sirt. Tuti, hogy melege van és azért nem aludt el. Eddig mindig elaludt az ágyában.

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Húúú, ma iszonyú meleg volt, pedig a levegõ hõmérséklete csak 29,5 fok volt, az autó mérõje szerint.

Nálunk Gabó bodyban alszik, egy textilpelussal takarom be. Persze ezt lerúgja magáról, vagy felhúzza az arcához még akkor is, ha adok neki másikat. Szerintem azért a body nem árt, megfázhat a dereka csak pelusban.

Gabómamó,
igen úgy valszeg jó a tea.

No, de itt van az új csodagolyó!!!
A Kismama újságban találtam tegnapi böngészésemkor:

Hozzávalók (kb. 40 golyó):
250 gr búza, 150 gr árpa, 100 gr zab, egy marék kesudió, 150 gr vaj, 150 gr barnacukor.

Elkészítése:
a gabonát lisztté õröljük, a kesudiót finomra aprítva aranybarnára pirítjuk, ezután hozzákeverjük a vajat, cukrot. 10-15 másodperc múlva levesszük a tûzrõl, és ha kicsit kihûlt, 3-5 evõkanálnyi vízzel elkeverve 2-3 cm átmérõjû golyócskákat formálunk. Naponta 5-7 golyócskát ajánlott elfogyasztani.
Jó étvágyat!Kép

Ha vki kipróbálja, mondja el majd a tapasztalatait, okszi?!

Gabó ma a vacsi után desszertként szájába vette a lábujjait. Annyira édes. Most sokat van zokni nélkül és erre minden adandó alkalmat megragad!KépKépKép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Elõször is nagyon szépen köszönjük Orsinak a vendéglátást, nagyon jól éreztük magunkat.

Teljesen kivagyok, nem tudom, mi van Lilivel.
Azzal kezdõdött, hogy tegnapelõtt és tegnap hasmenése volt szegénykémnek. Na, rájöttem, hogy valószínûleg a meggytõl van. Lara, Orsi, nálatok is volt ilyen "mellékhatás"?
Aztán tegnapelõtt este éreztem, hogy Lili meleg, megmértem a lázát, de nem volt semmi, valószínûleg csak melege volt. Ma viszont megint nagyon melegnek éreztem, most 38,2 volt végbélben, és szegénynek a szemén is látszott, hogy van valami, ráadásul egész nap alszik, ami mostanában nem jellemzõ rá (bár ez is írható a meleg számlájára, mert ugye most Jázmin is alszik, ami nem semmi Kép ) Szóval szegény lázas lett. Mivel a dokinénihez már nem értünk volna oda rendelésre, telefonáltam, és kiderült, hogy a dokinénink szabin van Kép , csak helyettesítés van. Na, megkérdeztem, hogy lehet-e attól magasabb hõmérséklet, hogy meleg van. Azt mondta, hogy persze, ha megmérnénk a miénket, az is valószínûleg magasabb lenne, úgyhogy ha így marad, akkor nincs semmi baj. Ez gondolom, azt jelenti, hogy ha nem lesz magasabb. De szegény nagyon meleg volt, úgyhogy beadtam neki egy fél kúpot. Most úgy alszik, mint a bunda, pedig ilyenkor pörögni szokott.
Viszont most azon gondolkozom, hogy lehet, hogy a foga, mert szegény annyira nyáladzik, meg mindent rág, még a térdemet is, pedig azt sosem szokta. Ráadásul enni sem nagyon evett, inkább cicizik. Gondolom, ettõl van a láz. A hasmenés meg biztos a meggytõl volt, mert ma már nem adtam neki, nem is volt semmi.

Na, ezt korábban írtam, azóta elvittem Lilit az ügyeletre, úgyis itt van a sarkon. Adtak gyógyszert, mert kicsit piros a torka is, és azt mondták, továbbra is lázas lehet. Nagyon kedves volt a dokinéni, de az asszisztens... Elõször is tiszta hülyének nézett, hogy minek viszem be a gyereket, ha csak lázas. Mondtam neki, hogy beadtam kúpot, aztán este megnéztem, és még följebb is ment neki, de nem baj. Egyébként ettõl féltem, hogy majd így bánnak velem. De nem érdekel, a lényeg, hogy megnyugodtam kicsit. Utána a "kedves" asszisztensnõ még a dokinénit is lehurrogta, hogy beszéljen már hangosabban, mert õ már itt van 1 óra óta, és zúg a feje. Mellesleg a légkondi zúgott. Na mindegy, ez is egy élmény volt.

Az uszi tényleg nagyon jó volt. Szegény Gabó hogy elfáradt! Azért Jázmin jól bírta ahhoz képest, hogy most voltatok elõször. Hanga meg aztán szokás szerint nagyon ügyi volt. Norcsi, Titeket nem láttalak.

Orsi!
Veletek van valami újság? Jázmint olyan aranyos volt, olyan jól elvolt Benivel Kép ! A mi babáink azt hiszem, még kicsik hozzájuk, de nemsokára már szerintem együtt is tudnak játszani.

Gabómamó!
Nagyon-nagyon köszi a pizzás ötletet. Soha nem jutott volna eszembe. Igaz, végül nem rendeltem, hanem hazafelé bementem egy boltba, vettem fagyasztottam, aztán dobtam be a sütõbe meg a mikróba is, úgyhogy pont jókor lett kész.

Lara!
Lilit eddig egy ujjatlan hálózsákban altattam, de tegnap éjjel már csak egy pelus volt rajta, de azért betakartam egy vékony takaróval.
Fejsz még? Én bevallom, hogy már nem bírom. Pedig több lett egy kicsit a tejcsi, de képtelen vagyok rá.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok,

en Jazmint 1 body-ban +1 nagyon vekony halozsakban altatom, mert en takarni mar regota nem takarom.Kavar, mint egy fagyigep. 27-28 fok van nala, de nem erzem izzadtnak.
Tegnap is meg ma is a kisasszony nem akart vacsizni furdes utan. Mondtam is ha nem, hat nem. Se cici, se tap. Persze mikor elaludt, kb negyedora mulva megszoptattam+tapot is evett. Jo ravasz vagyok, mi???
Tegnap 4x, ma 3xaludt Jazmin. A 3x-ri altalaban most megvan. Erdekes, hogy meg nemreg csak 2x aludt naponta. Mire hozzaszokunk egy uj szokashoz, akkor ujat vesz fol Jazmin. Ezzel ti is igy vagytok?? Ez foleg az alvasra vonatkozik.

Ildianyu,
nekem a fagyasztott pizzat sosem sikerul jol megsutnom. A gazsutoben nagyon kiszarad. Mikroban meg nem probaltam. Te hogy csinalod???
Az asszisztensno valami nagyon hulye lehetett! Felhaborito , mennyi hulye ember van es meg munkajuk is van???
Lili remelem mar jobban van! A meggytol lehet hasmenes???

Agci neni mi van magaval? Nem irogat! Nem ehhez vagyunk szokva!!! Kép Kép Kép En nem nagyon vetem le Jazo zokiat, mert mindig hideg a tappancsa. Anyjatol orokolte. Na jo mar vagy 2 hete zokni nelkul alszom. Kép Kép

Lara, milyen az uj auto??

Ha szul Orsi megirjatok?? O. K. ?

Holnap megyunk uh-ra Jazoval, a csipoje miatt. Remelem javult neki.

Csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
nem is írom le, hogy milyen volt az éjszakám egészenm idáig, nehogy vmelyik babának megtetszen, azátn majd szidjatok engem! Elég annyi, hogy ha azt írom f.s vagyok? Bocsi!Kép
Nálunk is így van általában a szokásrendszer. Megszokom, átalakul! No, de hát ez van!
Örülnék neki, ha egy kicsit alábbhagyna a meleg, szinte semmihez nincs kedvem, és ráadásul ki sem nagyon merek mozdulni gabóval: a sapkát leveszi a fejérõl, feküdni ugyi nem hajlandó a kocsiban, ülve pedig általában pont kilóg a feje a napellenzõbõl... Félek, hogy napszúrást kap. Így aztán itthon múlatjuk az idõt, majd este sétálunk.
Benézek máshova is:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szija lányok!

Na jó meggyöztetek, akkor marad az ujjatlan kombidressz éjjelKép

Mindenkinek a babája alszik ebben a melegben, Hanga meg mióta meleg van, nem akar aludni. Örülök, ha esetleg 1x hajlandó aludni..

Ildi! Hangának a meggytöl nem volt hasmenése. Szegény Lili, remélem jobban van már! Jól tetted, hogy elvitted a dokihoz, a bun*ó asszisztensnövel nem kell foglalkozni.
Azt viszont olvastam, hogy egy egy fog elöbújását megelözheti láz, levertség, étvágytalanság és hasmenés is. Lilinek tuti jön a foga szerinem.
Hát a fejést már én is egyre nehezebben birom, el tudnám mással is tölteni az idömet, de még fejek. A 7végén már majdnem feladtam, mivel Hanga szopizni sem nagyon akart már és a lefejt tejet sem akarta meginni. Igy bele kellett kevernem a kajájába. El is gondolkodtam, hogy minek csinálom még, mikor a gyereket se a szopás se a tej nem érdekli, de tegnap elfogadta a lefejt tejem, igy úgy döntöttem, hogy amig van hozzá türelmem csinálom. Másfél hét múlva megyünk nyaralni 2hétre, nemtom ott tudok-e majd fejegetni órákig reggel és este(?)...
Melyik webcimröl küldted az SMS-t?

Gabomano! Ne is kérdezd milyen az új autó, én is szivesen kipróbálnám márKép Azt igérték, hogy ehét közepére kapjuk meg. Pont ma van ehét közepe...

Ágci! a sapka levételt Hanga is csinálja, igy már én sem szoktam rá adni sapit. Ha pedig kimegyünk az uccára bekenem naptejjel. Persze a fejét nemKép És próbálom árnyékban tolni. Azért én sem rohanok minden nap sétálni:-))))))
Mikor lesz megint baba-mama klub a VasasSzP-ben?

Hanga tegnap számomra rejtélyes tettet követett el. Betettem az utazóágyba aludni a hátára. Most az utazóágyban altatjuk, hogy szokja. Az utazóágy hálós, tehát nincs miben megkapaszkodjon, és magától felült, de fogalmam sincs, hogy hogyan csinálta, csak eccer átmentem, mert gondoltam, hogy már biztosan elaludt, erre ott ül és jáccik:-))

Megyek, mert már csörög az ágyában megint:-)))

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!
Lara:
Én is ujjatlan kombidresszbe (napozó) vagy rövid ujjú bodyba altatom Bogit. A hasára meg textilpelust teszek összehajtva egy "csík"ba - Elõször félbe ,majd azt is félbe, majd azt is félbe hajtom és ráhelyezem a pocijára. Ezt nem tudja lerugni,(igaz, hogy még pici), de minden mást lerug ha valamivel még betakarom.

Amióta ilyen jó kis melegek vannak, azóta a Bogi annyit alszik, hogy elképesztõ. Eddig az volt a bajom, hogy alig aludt, most meg az, hogy túl sokat alszik Kép
Mondjuk azért ez nem olyan nagy baj Kép
Ha nagyon meleg van fönt az emeleten, leköltözünk a földszinti ebédlõbe ahol mindig 3-4 fokkal hüvösebb van (ott van egy bazi nagy kihúzható ágy) és akkorákat alszunk rajta, hogy bepótoljuk az összes lemaradást Kép
Van légkondink , de nem merem bekapcsolni nehogy átessünk a ló túloldalára és megfázzon a babám!

Gabomamó:
Bogit olyan 5,5 kilónak saccoljuk, bár majd a jövõ 7en megyünk dokihoz oltásra és akkor fogják lemérni!Egyébként tuti, hogy nem hozta be Jázmint, nem olyan nagyon pici a Te babád, nehogy kétségbe legyél esve! Szerintem -bár rég láttam- teljesen arányos kisbaba.

Megint kell pótlást adnom Boginak. Pedig olyan büszke voltam magamra, hogy elég neki a tejem, de hát tévedtem. Igaz pár 7ig kihúztuk tápszer nélkül, de most úgy tûnik nekilendült az evésnek Kép Rengeteg teát iszik. Édeskömény,csipkebogyó meg gyógynövényteákat szoktam neki adni (Milupa granulátum) és 1szerûen imádja.
Ja, és kapott meggyet! Csak a levét! Kipréseltük a meggylevet belecsöppentettük kiskanálba,elõször jópofa fintorokat vágott majd nyelte nagyon. Azt is nagyon szereti! Már 4. napja minden nap adunk neki egy picit. Saját termés! Olyan édes, csupa piros a kis szája, az arca, az elõkéje a kis keze, meg mindene Kép Ja és a palicsi gyermekorvost azért megkérdeztük a meggyel kapcsolatban és álldását adta rá!

Ildianyu:
Hány hónapos most pontosan Lili? Bogi is nagyon nyáladzik kb 2 hete, de hát szerintem iszonyatosan korai még a fogzás nála! 25.-én lesz 3 hónapos! Vagy minden baba ennyire nyáladzik? Állandóan elázik a bodija a nyakrésznél. Van hogy naponta többször ki kell cserélnem, mert annyira nedves, hogy félek megfázik!De nyûgösnek nem nevezném.

Olyan kis kacarászós baba. Akkorákat szokott nevetgélni. Fõleg reggel 6 és 7 között. Amikor az egész család körbeállja fennhangon nevetgél, sikongat.
Jaj, nem is mesélem, állandóan fel akar ülni. Nyújtom neki a 2 kezemet, megfogja a mutatóujjaimat és emeli fel a kis fejét. Húzza fel magát! Na persze segítséggel, de azért felül Kép És úgy örül neki! Kép Na azért óvatosan, mert még nagyon gyengék az izmai meg a csontjai.

Ja és a legnagyobb bánatom az, hogy szopja az ujját.Bedugom a cumit a szájába kilöki és bekapja a hüvelykujját. Eddig az egész kezét próbálta a szájába tömködni, de kb 5 napja rájött, hogy csak a hüvelykujjal, jobban jár. Hogy lehetne errõl leszoktatni, vagy ez még ilyen pici babánál nem akkora katasztrófa?
Na mostmár mennem kell, bocsi hogy ennyit írtam. Megyünk a strandra!Még az idén nem is voltunk fürödni a Palicsba!
Sziasztok
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Hát, szegény Lilit annyira sajnálom. Ma már nagyon kicsit jobban volt. Tegnap szinte egész nap aludt, a délutáni alvást is átaludta. Alig eszik. Este már 38.8 volt a láza. Adtam neki egy fél kúpot, de teljesen kétségbeestem, mert nagyon nehezen ment le a láza, addig a kezemben aludt, utána betettem az ágyába, de éjszaka fél 12-kor felkelt, pedig már hónapok óta átalussza az éjszakát. Megszopiztattam, el is aludt közben, de éreztem, hogy megint forró. Tényleg, szerintetek milyen idõközönként lehet kúpot adni? Aztán reggel felkelt, de szegénynek a szemén nagyon látszik, hogy beteg, aztán elvittem a helyettesítõ dokinénihez, aki viszonylag normális volt, csak nem értette, hogy miért vittem el a gyereket, amikor tegnapelõtt voltunk az ügyeleten. Végülis igaza volt, mert ugye az ott kapott gyógyszer még nem igazán hat, de azért biztosat akartam, mert azt sem tudtam biztosan, mi baja van. Aztán mondta, hogy torokgyulladás, valószínû lesz még láza, és hogy szedessem vele 5 napig a gyógyszert. Legalább már tudom, hogy mi a baj. Utána a mai napot is végigaludta, alig evett, de este már nem volt lázas, és teljesen jó kedve volt. Most letettem aludni, de úgy tûnik, megint egybõl elalszik.
Szóval most már azt hiszem, jobban lesz. Már csak ennie kellene, de biztos azért nem eszik, mert fáj a torka. Ja, most megint hasmenése van, de ez már a gyógyszertõl.

Gabómamó!
Amelyik pizzát a sütõben csináltam, az nagyon jó lett, nem száradt ki. A legmagasabb fokozaton sütöttem, és nem túl sokáig. Amit a mikróba tettem, az nem lett ilyen jó, azt hiszem, azt túl sok idõre tettem be.
Mi volt a csípõs uh-n?

Lara!
Milyen ügyes Hanga! Nemsokára már mászni is fog.
Hol vettetek utazóágyat?
Az ingyensms.hu -ról küldtem.

Enikõ!
Lili bõ egy hét múlva lesz 8 hónapos. Neki kb. 2 hónapos korában kezdõdött a nyáladzás, aztán abbamaradt, aztán megint, és ez így hullámzik. De fogacska nincs még. Egyébként nem biztos, hogy korai Boginál a fogzás, az egyik ismerõsömnél 2 hónapos volt a kicsi, amikor kijött a foga.
Az ujjszopást Lili is csinálta, ráadásul õ nem is cumizik, de most már, hogy annyi érdekes dolog van, amit meg tud fogdosni, meg ugye kell a keze a felálláshoz, már csak nagyon ritkán szopja az ujját.

Képzeljétek, mégsem alszik, ül az ágyban és játszik. Remélem, nem cserélte fel az éjszakát és a nappalt.
Na, már elaludt.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok,

voltunk ma uh-n, meg gyereksebesznel is. Kotottebb meg mindig Jazminnak a csipoje. Rontgenre is elkuldtek. Az is alatamasztotta. AZt mondtak Kenguru. eddig is kenguruztattuk es semmi sem valtozott. Szerintuk mar 6 honapos korara el kellett volna mulni. De vegulis Jazmin csontozata kb 5 honaposnak felel meg, van meg remeny. Mondtam is majd egyszerre mutik a szivet meg a csipojet. Remelem egyikre sem kerul sor. Azert eleg rohej, hogy a haziorvos szerint minden rendben volt el sem kuldott rontgenre. Meg jo, hogy a volt kolleganom radiologus.

Agci, a mi ejszakank is klassz volt! fel 2-kb fel 5-ig sirdogalt Jazmin, de nem bombolt. Ebren is volt, szelloztettem is nala. Annyira nem sirt, hogy en ne tudtam volna aludni. O is aludhatott azert nehe, mert csend is volt. Utana fel 8-ig aludt.

Lara, hova mentek nyaralni, jo batrak vagytok.

Eniko, akkor mar majdnem elertetek minket, Jazmin kb 5700 g. En hasznalom a legkondit, 25 fokra van allitva es nagyon kellemes. Persze nem folyamatosan. Jazmin is 4 honapos kora korul rengetegen nyaladzott. En is azt hittem, hogy a foga. De nem, ki is sebesedett a szaja korul meg az orcaja is. Szerencsere elmult. Az egyik baratnom lanyanak a nyakaban mindig partedli volt.
Azt ajanlom hasznald ki, hogy Bogi sokat alszik!!!!!

Lara, azert neked nem Skoda kellett volna, hanem Land Rover. Ugye tudod miert????? Kép Kép
Ugyi ez a Hangucek Kép Kép

En mar napok ota nem adok satyit Jazminra.

Csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Ildianyu,

regebben a dokink azt mondta 4 ortankent lehet adni fel kupot. De akkor meg nem volt fel eves Jazmin. Lehet, hogy mar lehet surubben + egeszet adni.
A 38,8 az eleg sok. Ez a netto, tehat mar levontad a 0,5-ot? A hutofurdot nem probaltad? + a borogatast?? A noverem gyerkoceinel nagyon bejott, amikor vigyaztam rajuk.
Jobbulast!!!
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Gabómamó,
nem tudtak ajánlani a kenguru helyett vmi mást? Terpeszpelus vagy vmi?

Ildianyu,
remélem javulgat Lili! A hûtõfürdõ valóban jó lenne!
Szerintem is kaphat egész kúpot. Max. naponta 3x. A Panadol bébiszirupot nem próbáltad? Láz és fájdalomcsillapító, bár jóval drággább mint a kúp.

Lara,
Gabó sem akar mostanában aludni! Aranyos lehetett Hanga ülve!Kép

Képzeljétek, a tegnapi éjszaka után a nappal is katasztrófa volt, nekem fájt a fejem, Gabó meg szinte egész nap sírt a fáradtságtól. Aludni persze szegény ebben a melegben, zajban nem tudott. A Kedvesem, mikor hazajött mondta, mamu te itthon lefekszel, én meg elviszem babuleket sétálni. Elmentek fogadni a meccsekre, jó nagyot sétáltak, én meg aludtam egyet!KépKépKép Este megnéztük a sorozatot, aztán beparancsolt az ágyba. Ma Gabó negyed ötig aludt, 5 perc szopi után még reggelig. Tök jól kipihentem magam, szebben látom a világot is!Kép

Enikõ,
nem akarok okoskodni, de döntsd el, meddig akarod szoptatni Bogit, mert éppen jó úton vagytok affelé, hogy nemsokára leszokjon róla! A sok tea, amit gondolom cumisüvegbõl adsz, eltelíti a gyomrocskáját, ezért kevesebbet szopik tejet, ami miatt kevesebbet hízik. Ezért pótlást kell adni, ami még jobban leszoktatja õt a szopiról! A teában, vízben ugyanis null kalória van, csak tele lesz a pocija tõle. A meggy és más gyümik leve, pedig egy rövid idõn belül, sokkal izgalmasabb íz lesz számára mint az anyatej, és nem fogja elfogadni! Ez egy ördögi kör!
A tejed valószínû, hogy elég lenne, ha mást nem kapna Bogi, mert akkor többet enne, többet termelne a szervezeted is. Írtam talán korábban, hogy 3 és 6 hónaposan van egy fejlõdési ugrás (ebben lehetnek kicsit eltérések), és ha akkor gyakrabban teszed mellre, pár napon belül alkalmazkodik a tejtermelés az igényekhez. Természetesen én csak leírom a véleményemet, úgy alakítod, ahogy te jónak látod!

Puszi mindenkinek:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szijasztok!

Enikö! Szerintem is fontold meg, amit Ágci irt, mert teljesen igaza van. Ha eccer elkezdödik a hozzátáplálás vagy kiegészités, akkor már nincs visszaút(az esetek 99%-ban).
Hanga is nyáladzott 3 hónapos kora körül, aztán mint Lilinél is, nála is abbamaradt. Fog nincs.

Ildi! A Tescoban vettük, de a Metróban állitólag mégolcsóbb, 12900-ért is lehet már kapni!
A kúpra a mi dokink is azt mondta, hogy 4 óránként szabad újat adni.

Gabomano! Hangának is kötött csipöt diagnosztizáltak 3 hónaposan és nekünk is javasolták a kengurut, de Hanga nem szerette + én sem. Emellé terpeszpelenkát kellett ráadni nappalra, nem volt neki kényelmetlen, söt alig lehetett észrevenni, hogy rajta volt. Ja és minden pelenkázáskor tornáztatni kellett a csipöjét, teljesen lefektetni a felhúzott térdeit oldalra, többször.
A következö havi kontrollon tökéletesnek mondta a csipöjét a doki.
Nektek ezt nem javasolták? Ha adnál rá, akkor olyan lenne, mintha egész nap kenguruban lenne Jázmin. Kb.250Ft egy ilyen pelenka, mi a Ficánkába vettük.
A Land Rovert nem értem..miért az kéne? Na nem azt mondom, hogy nem tecceneKép

Ágci! Aranyos a férjedKép
Nem irtad, hogy mikor lesz megint klub!

Lekopogom, most Hanga hajlandó volt elaludni:-)))))))

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Igen, igen, többmindent is elfelejtettem: a Vasasban csak szeptemberben. De jövõ héten akár talizhatunk is megint. Hétfõ kivételével. Nálunk is lehet, esetleg az udvaron? Már egész jó a fû.

Van még rossmanos Hipp akció? Gyorsabban fogy mint gondoltam! Tegnap adtam Gabónak sütõtök-almát, nagyon ízlett neki, meg nem bírnám enni!Kép

Lekopogom: Cumi elûzte a sírós babuleket magából, visszatért a régi jó babulek. Aludt délelõtt is, meg most is!Kép
Megyek én is, pihenek egyet!

Vmit még akartam írni, de nem tudom mit. No, ha eszembe jut, jövök még!
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szisztok
Most írtam egy tök jó kis levelet, de lefagyott a gépem és elszállt az egész Kép Iszonyú mérges vagyok.

Ágci:
A gyermekorvosunk szerint Boginak különösen nagy a folyadék igénye. Ha nem adok neki plusszba teát, van hogy fél napokig nem pisil! Muszály adni neki folyadékot, mert nagyon izzad és nem pisil. De mindig szopi után kínálom teával. 3 hetes kora óta adok neki teát, mert volt, hogy reggel tisztába tettem és még délután 2-kor sem volt pisis a pelusa Kép
Mindig 2 szopi között itatom. Tápszert meg csak napi egyszer kap.Akkor is 60 mililitert és azt sem mindig issza meg. Van hogy egyáltalán nem kéri!

Ildianyu:
Mi is jobbulást kívánunk Lilinek.

Gabómamó:
Ne haragudj, szabad kérdeznem valamit? Nem szeretnék tolakodó lenni, de megkérdezhetem mi baja van Jázminnak? Csak mert írtad, hogy majd lehet, hogy mûtik a szivétKép. Ez komoly? Mi baja van babucinak?

Nem tudjátok mi van Orsival? Nem jelentkezik már egy ideje.

Ti mikor tervezitek a következõ babát? Mennyit gondoltatok várni a szülés után a következõ gyermek "gyártásáig" Kép Kép?

Mi is tervezünk menni nyaralni. Én Horvátországba Krk szigetére szeretnék menni, de majd csak az utószezonba, mert nem szeretem a nagy meleget meg a tömeget sem. Na meg gondolhatjátok Bogi mennyira örülne, ha ebbe a melegbe utaznánk.Szegénykém így is állandóan izzad és szenved a meleg miatt!
Ti hova mentek nyaralni? És mennyi idõre?

Puszi mindenkinek
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok,

Jazmin mar megint nem akar szopizni nappal. Tegnap se meg ma sem szopott csak du 5-kor . De gyanitom a delutani szopi csak amiatt van, mert akkor ebred es nincs meg esznel.Ejszaka elfogadja.

A kengurut mondtak csak, de elhataroztam a ti nyomasotokra, hogy veszek terpeszpelust. Tegnap elmentunk a Plazaba kenguruval, mire hazaertem, majd leszakadt a hatam. Jovo heten el is akarok menni orvoshoz, hogy 4 honapja menden ejjel ugy faj a hatam, hogy alig birok felallni ,mozdulni, WC-re menni, stb. Felkelek 10 perc mulva elmulik. Kulonben is nagyon hatfajos vagyok+gerincferdulesem is van.

Ma reggel ugy ereztem nem birom tovabb az ejszakazast. 3x szopi, ez nem is baj, de rengetegszer at kellett menni Jazminhoz. Szegeny, biztos a meleg miatt van. Kulonben nappal tovabbra is 3x alszik.

Lara,
en is tornaztatom Jazmint mindig, de semmi. Hatha ez a terpeszpelenka jo lesz. Nu a Land Rover. Ezek szerint nem jatszottad es nem is lattad a moziban a Tomb Raidert. Lara Croft a neve, a foszereplonek es Land Roverja van. Kulonben a jatek nagyon jo. Ezt en is szerettem jatszani.

Agci,
a Plazas Rossmannban csak 2fajta husos Hipp van. Nekunk meg vagy 50-60 kisuveg van. Szerintem addig kitart, mig Jazonak mar nem kell kulon fozni. Kép Kép

Ildianyu,
azt mondjak, ha beteg a baba, az nagyon jo,hogy szopizik. Altalaban az a baj, ha mar nem szopizik a baba, nem fogad el semmit. Ezert jo a szopizos babaknak.

Eniko,
Agcinak es Laranak teljesen igaza van a szopival kapcsolatban. Azok a teak amiket adsz eleg borzalmasak en megkostoltam oket. Olyan mint a cukros viz. Ha mar mindenkeppen akarsz adni neki folyadekot, persze az anyatej eleje pont erre valo, akkor forralt vizet adj. Ha szomjas ugyis elfogadja. Ha meg nem szomjas szerintem a cukros vizet akkor is megissza. Ezzel en is igy vagyok. Ha szomjas vagyok, a viz is jo. Ha csak iszogatni akarok, akkor gyumilevet iszok, a viz nem jo.
En vizet adok Jazminnak, eleinte nem nagyon itta, de mostmar teljesen elfogadja. Persze nem sokat adok neki(kb 10-20 ml egy alkalommal) Mindig felek, hogyha tobbet adok, az a tejcsitol elveszi a helyet.
Jazminnak egy kis luk van a sziveben, azt kell majd muteni par ev mulva.

Agci,
ti hogy alltok a hozzataplalassal?

Nu este meg benezek,
csok mindenkinek
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok,

Jazmin mar megint nem akar szopizni nappal. Tegnap se meg ma sem szopott csak du 5-kor . De gyanitom a delutani szopi csak amiatt van, mert akkor ebred es nincs meg esznel.Ejszaka elfogadja.

A kengurut mondtak csak, de elhataroztam a ti nyomasotokra, hogy veszek terpeszpelust. Tegnap elmentunk a Plazaba kenguruval, mire hazaertem, majd leszakadt a hatam. Jovo heten el is akarok menni orvoshoz, hogy 4 honapja menden ejjel ugy faj a hatam, hogy alig birok felallni ,mozdulni, WC-re menni, stb. Felkelek 10 perc mulva elmulik. Kulonben is nagyon hatfajos vagyok+gerincferdulesem is van.

Ma reggel ugy ereztem nem birom tovabb az ejszakazast. 3x szopi, ez nem is baj, de rengetegszer at kellett menni Jazminhoz. Szegeny, biztos a meleg miatt van. Kulonben nappal tovabbra is 3x alszik.

Lara,
en is tornaztatom Jazmint mindig, de semmi. Hatha ez a terpeszpelenka jo lesz. Nu a Land Rover. Ezek szerint nem jatszottad es nem is lattad a moziban a Tomb Raidert. Lara Croft a neve, a foszereplonek es Land Roverja van. Kulonben a jatek nagyon jo. Ezt en is szerettem jatszani.

Agci,
a Plazas Rossmannban csak 2fajta husos Hipp van. Nekunk meg vagy 50-60 kisuveg van. Szerintem addig kitart, mig Jazonak mar nem kell kulon fozni. Kép Kép

Ildianyu,
azt mondjak, ha beteg a baba, az nagyon jo,hogy szopizik. Altalaban az a baj, ha mar nem szopizik a baba, nem fogad el semmit. Ezert jo a szopizos babaknak.

Eniko,
Agcinak es Laranak teljesen igaza van a szopival kapcsolatban. Azok a teak amiket adsz eleg borzalmasak en megkostoltam oket. Olyan mint a cukros viz. Ha mar mindenkeppen akarsz adni neki folyadekot, persze az anyatej eleje pont erre valo, akkor forralt vizet adj. Ha szomjas ugyis elfogadja. Ha meg nem szomjas szerintem a cukros vizet akkor is megissza. Ezzel en is igy vagyok. Ha szomjas vagyok, a viz is jo. Ha csak iszogatni akarok, akkor gyumilevet iszok, a viz nem jo.
En vizet adok Jazminnak, eleinte nem nagyon itta, de mostmar teljesen elfogadja. Persze nem sokat adok neki(kb 10-20 ml egy alkalommal) Mindig felek, hogyha tobbet adok, az a tejcsitol elveszi a helyet.
Jazminnak egy kis luk van a sziveben, azt kell majd muteni par ev mulva.

Agci,
ti hogy alltok a hozzataplalassal?

Nu este meg benezek,
csok mindenkinek
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok,

ha elmentek erre www.libresse.hu, akkor ingyen mintakat lehet igenyelni.

Agci,
latom le kellett volna vedetnem az aranykopesemet!! Kép Kép

csok,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Nézzétek meg a profilomat! Hogy tetszik?Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Köszi a kúpos tanácsokat. Szerencsére most már nincs rá szükség. Kép Úgy látszik, már hat a gyógyszer. Ma már nem volt lázas Lili, de azért még mindig nem az igazi. Egyébként próbáltam a hûtõfürdõt is, szegény nem nagyon szerette, de egy idõ után megszokta. Csak nem tudom, meddig kell benne hagyni. Kb. 32-33 fokos vízben fürdettem, de nem túl sokáig, kicsit lejjebb is ment a láza. Ja, a 38.8 a popsiban volt, még levonás nélkül. De nagyon forró volt.
Ma már jobb is volt az étvágya, de tejpépet nem eszik. Ja, és nem akar inni sem, pedig azt mondta a dokinéni, hogy nagyon sok folyadék kell most. Mindegy, így többször szopiztatom. Tényleg jó, hogy még szopizik, annyira örülök neki.

Gabómamó!
Remélem, beválik a terpeszpelus.

Ágci!
Remélem, kipihented már magad.

Enikõ!
Szerintem mindenképpen fogadd meg Ágci tanácsát. Ezt sajnos saját tapasztalatból mondom. Kép
Mi kb. akkorra tervezzük a következõ babát, amikor Lili 3 éves lesz. Mármint, hogy akkor szülessen meg. De aztán lehet, hogy nem így jön ki.
Tényleg, rendes fogamzásgátlót már csak akkor lehet szedni,amikor egyáltalán nem szoptatunk? Végül is az a logikus. Hát, akkor lehet, hogy korábban lesz. Bár, ha belegondolok, hogy Lili is több mint egy év után jött össze.
Képzeljétek, az egyik ismerõsünknek nagyon nehezen jött össze a baba, rengeteg dolgon végigmentek. Mikor megszületett, nem védekeztek, merthogy úgysem lesz terhes a csaj, és amikor 7 hónapos lett a babuci, teherbe esett újra.

Lara!
Végül mi is vettünk utazóágyat, mert Pesten muszáj volt. Mi 13990-ért vettük. Volt 1000-el olcsóbban is, de ez jobb.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Enikõ,
én is csatlakozom az elõttem szólókhoz a teáztatást és a tápszerezést illetõen. Egyébként mibõl gondolod hogy nincs elég tejed, és Boginak pótlásra van szüksége? Szerintem el kell felejteni a mérleget, és igény szerint kell szoptatni a babát. Minden gyerek más ütemben gyarapodik, nem kell kétségbe esni ha esetleg nem a "táblázat" szerint fejlõdik.Nekem igazán elhiheted, én tapasztalatból beszélek, Benedek sosem volt egy nagy baba. Fél évesen 6 kg volt (3290 g-mal született), 1 évesen pedig 8,5 kg (pedig ugye fél éves kora után evett anyatejen kívül mást is, de õ nem egy hízékony alkat). Szóval ez is azt bizonyítja, hogy nem a tejemmel volt baj.
A teáztatás szerintem is fölösleges, ha mindenképpen itatni szeretnéd a meleg miatt (bár az anyatej elégnek kéne hogy legyen) forralt vizet adjál csak.
Testvér témával kapcsolatban annyit, hogy nálunk pont 3 év lesz a korkülönbség.

Ágci,
küldtem neked e-mailt.

Ildianyu,
én is tudnék neked mesélni nem is egy olyan esetrõl, hogy nehezen jött össze az elsõ baba, (esetleg lombikbébi volt), ezért nem védekeztek, aztán hipp-hopp 6-8 hónap után terhes lett az anyuka. Ezzel nincs is gond ha direkt így akarják. De ha nem a legjobbkor jön a baba, és nem tudnak neki annyira örülni az senkinek sem jó. Én ismerek ilyet, persze mikor már megszületik a baba akkor már mindenki imádja!
Szóval ha ti is 3 év korkülönbségre szavaztok akkor még várjatok (nem kell bekalkulálni hogy Lili is 1 év után jött "össze").Majd Lili 2 éves kora körül lesz aktuális a "probléma". Mondjuk lehet pár hónappal elõtte, ha úgy gondolod, hogy egy kicsit több idõre lesz megint szükséged a teherbe eséshez.

Gabómamó,
az az AVON táska amirõl írtál 1299 Ft akciósan.

Jaj, majdnem elfelejtettem megírni, hogy ma volt az utolsó vizsgám! Olyan jó érzés hogy túl vagyok rajta!

Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!
no, tegnap csak eszembe jutott még vmi, csak a párom este már megint a gépet bütykölte.
A Rókusi krt-n a Brendonnal majdenm szemben van egy Pelus bolt. Voltunk vmelyik nap, és szerintem jó hely. A kisebb pelenkákat nem néztem meg, de a mi méretûnkben a Libero 50,-/db, utána megnéztem a Tescoban 59,-. Szerintem érdemes elmenni. Az összes kapható pelusból ki van rakva 1-1 db, meg lehet nézni milyen a fazonja, anyaga. Talán egy fajta, ami nem légáteresztõs, a többi mind. Lehet kapni 10-es csomagolásban is, ugyanannyi darabja, így ki lehet próbálni, és ha esetleg nem jó a méret vissza is lehet cserélni. Mint a mesében, nem?
Bocs, Gabómamó!Kép De azért érzed...! Mit írtam? Barátnõ?!KépKépKép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Ti mikor altattátok elõször hason a babáitokat. Én amióta megszületett a Bogi , mindig háton altatom.(a védõnõm tanácsára) Próbálkoztam már a hasára fektetni, de sírni kezd és tartja a kis fejét, nem tudja oldalra fordítva letenni. Már próbáltam segíteni neki oldalra fordítani, de nem hsznált. Vagy hagyjam egyelõre a hátán és majd késõbb, pár hónap múlva kíséreljem meg újra a hason alvást? (kedden lesz 3 hónapos) Amúgy olyan erõs baba. Állandóan ülni akar, meg állni! Oldalra saját magától is átfordul már egy ideje, de ha hasra teszem ordít.

Az a Pelus bolt a Rókusin tényleg nagyon klassz. Én is szoktam ott vásárolni babócának. A melltartó betétet is ott szoktam venni, mert olcsóbb, mint a patikában. Meg van egy-két kence is, meg törlõkendõ stb.... Érdemes bekukkantani, ha arra jártok!

Anyukám vett egy babasampont, hajmosásra valót Boginak. Shaumma (remélem jól írtam)vaniliás illatú. Képzeljétek szegénykém allergiás volt rá. Kis pöttyök jöttek ki a fejbõrén és le is hámlott.Kép Gondoltam, majd én elhasználom (ne dobjam már ki) és nekem is ugyanaz lett tõle a bajom , meg viszketett is a fejbõröm kegyetlenül. Amint abbahagytam a használatát megszûnt. Pedig márkás termék, de hát ezek szerint nem attól függ!

Mindenkinek további jó 7végét!
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok,

Agci,
ha nem tudom, hogy te vagy, nem ismertelek volna meg a foton. Gabo ismeros volt. Jo kis nyarias lettel. Kép Kép

Vettem terpeszpelust. Jo muanyag. Olyat vettem, ami 5-7 kg kozott jo, de kisebbet is vehettem volna, mert a body tartja. Nem ellenkezett Jazmin, vegulis a kenguruban is szeret.

A szopival meg mindig hadilabon allunk. Irtam mar, hogy 4-5 napja furdi utan se cici, se tap. ezutan kb negyedora mulva almaban szoptatom. Gondoltam ez igy nem mehet tovabb! Megkinaltam tejpeppel. Megevett 60 ml-t. Feladja Jazmin a lecket, mi? Ejszaka szopik, meg a napi 5-bol 1-2x. Fejhetek allandoan. Remelem csak a meleg miatt van, utana szopzni fog. bar ejszakai szopi is valami.

Ildianyu, Lara,
babokak hanyszor szopiznak???

Banita,
gratulalok a vizsgaidhoz. Most vegeztel teljesen? Mit is tanulsz???
Boccs, de olyan jo hallani, hogy egy normal sullyal szuletett baba is keveset gyarapszik. Pedig Beni olyan jol nez ki. Mikor jon a kisteso??? Hogy birod a meleget??

Eniko,

Jazmint en is az oldalan altattam az 1. heten. (neki mar a 4. hete volt). De nagyon gyorsan hasfajos lett es amikor atraktam a hasara, azonnal abbahagyta a sirast es el tudott aludni. Hasfajosoknak kulonben is ezt ajanljak. Gondolom bukosoknak is. En is teljesen ki voltam akadva a hason alvastol. Persze ha ebren volt mindig a hatara raktam. Kb 5 honapos koraban csak ugy aludt el, ha haton fekudt, persze ejszaka atfordult a hasara, meg vissza. Most meg ossze-vissza gurul. Halottam tobb anyukatol is, akik haton altattak a babokat, hogy sir a baba hason. Szerintem mindennap probalgatni kell.
Furdeteshez, hajmosashoz a furdetokenocsot hasznalom, amit a patikabanlehet venni. Bar a krem kiszaritotta Jazmin boret. Eucerin furdoolajat hasznaltunk, attol 2-3 het alatt rendbejott. Samponnak a Gabit szoktam meg hasznalni. Ugye a Gabi csak is jo lehet. Kép Kép

klassz az ido es csak egyre jobb lesz. Hetfon 40 fok lesz???

csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Bekukkantok picit, nehogy azt higgyétek elvesztem Kép! Megvagyunk még, csak ez a nagy meleg igencsak megvisel ekkora pocakkal, nincs kedvem a gép elé ülni.
Nem fogjátok elhinni, de még mindig egyben vagyunk Kép. Éreztem én! Addig addig tartottuk vissza a babát a gyógyszerekkel, nehogy koraszülött legyen, hogy még 7 nap és elmondhatom, hogy túlhordtam. Pedig minden nap kilométereket sétálok, hátha beindul Kép. Ráadásul egy hete a CTG gyönyörû szabályos fájásokat mutatott, a vizsgálat pedig 2 ujjnyira nyitott méhszájat. Úgy örültem, azt hittem este már küldhetem is az SMS-t, de nem. Most a telihold és a jövõ hét elejére ígért front áldásos hatásában bízom... Kép Kép Szurkoljatok, mert már nagyon szeretném a karomban tartani!
Puszi!
Orsi
jázminmama
 
 


Sziasztok!

Nem vesztünk ám el, csak tegnap itt volt két barátnõm, az egyik felvételizett, így nem igazán tudtam gép elé ülni, este pedig a párom bitorolta a gépet, bár elég hamar lefeküdt õ is. A tegnapi meleg...Kép Remélem akkor lesz már csak ilyen a nyáron, ha nyaralunk. Ez a mai viszont nagyon kellemes.
Hát hétvégén otthon mindenki megcsodálta Cumit, milyen édes meg hasonlók. Õ pedig mindenkit megajándékozott a moslyával. Már attól "félünk", hogy széles szájú lesz, annyit vigyorgott.
Szombaton voltunk vásárolni, vasárnap pedig anyuméknál kinn a kertben voltunk egész nap. Picur kipróbálta az új medencéjét, szinte egész nap abban pacsált. Kevés vizet engedtünk bele, ült, feküdt, próbált négykézláb mászni benne. Nagyon édi volt. Ha lesz kép, majd megmutatom.

Most már nagyon jól ül, de nem annyira egyenes derékkal mint Hanga, de egész biztonságosan. Ha mégis eldõl jót kacag. Kocognak az alsó fogacskái, szóval nem sokára két foggal "büszkélkedhetünk". Már látszik, csak most már nõni kell nekik.

A hozzátáplálással mi úgy állunk, hogy gyümölcsöt kap ebéd idõben, ha úgy jön ki a lépés akkor délután uzsonnára is. Mindig elõtte szopi, és általában utána is. Uzsonna és vacsi között általában kap gyümölcslevet, illetve ha vhova elmegyünk mindig viszek magammal. A "rekord" eddig a vilmoskörtés nagyobb üveg fele volt, amit szombaton evett meg Pesten, de akkor nem szopiztattam közvetlenül elõtte. Amit evett már: alma, õszis-alma, sütõtökös-alma, vilmoskörte, szilva, meggy, volt amikor belekevertem egy kis vaníliás HA tejpépet. Egész jól eszik, néha azért próbálkozik a bohóckodással is, de nem jellemzõ. Erõltetni nem erõltetem, úgy is jelzi, ha éhes. Az biztos!Kép
Lassan gondolkodom, hogy jöhetnek a fõzelékek. Az ebéd utánit szeretném felcserélni, elõször szerintem sütõtök, sárgarépa kutyulékra, ezeket próbálom ki. No, majd meglátjuk, hogy ízlik neki.
A piacon lehet már kapni finom barackot?

Nálunk a kistesó projekttel azért is várunk, mert nekem még mindig igen érzékeny a gátam, és így menni szülni...?! Egyébként 3 évet tervezünk, mert akkor Cumi sem fog anyahiányban szenvedni, és mivel a nagyszülõk igen messze vannak, még a nyugdíjkorhatártól is, ezért csak úgy nem tudnak szaladni, ha segíteni, vigyázni kellene Gabóra.

Enikõ, levél már készül, csak egy kicsit hosszabb lélegzetvételû.
No, eldugulok, mert igen hosszúra sikeredtem.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

A 7 végeken olyan kihalt ez atopic. Látszik, hogy akkor van otthon a család és velük foglalatoskodtok Kép

Tiszta depis vagyok! Ma van a Bogi apukájának a szülinapja meg pont ma 3 hónapos a baba is!

Ha látnátok milyen édes! De láthatjátok, mert holnap hajnalban megyünk át Szegedre, ha gondoljátok egy talit összehozhatunk nálunk! Nekem Szegeden nincs netem, úgyhogy max sms-be tudunk értekezni. Ágci, megkérhetlek, hogy szervezd meg, te úgyis gyakorlott talis vagy, én meg még egyen se voltam! Mit kell készítenem? Rágcsálnivalót, üdítõt, és még??????? Kérlek,írd meg.
Majd elküldöm neked a pontos szegedi címemet mailbe.
Nekem igazából a csütörtöki nap felelne meg, mert szerdán oltást kap Bogci.Az jó nektek?

Orsi:
Örültem, hogy olvstalak a neten, és hogy minden rendben van veletek. Ugye milyen idegesítõ ez a várakozás? Én teljesen ki voltam készülve, fõleg amikor befektettek a klinikára a "túlhordás" miatt. Már alig várod, hogy szülhess, hogy a karjaidban tarthasd a babát, hogy túl legyél ezen az egészen, erre õ csak nem akar kibújni Kép Jól érzi magát odabenn, kényelmes fekhely, teljes ellátás, kaja-pia, nõk!!!!
Orsi, a Bogci is meg én is szorítunk nektek és szurkolunk, hogy minél elõbb a karjaidban foghasd a kisfiadat! Ahogy az angolok mondják "we will keep our fingers crossed to you!" Kitartás Kép! Ha szükséged van valamire, nyugodtan szólj, most pár napig elérhetõk leszünk majd Szegeden! Puszi

Akkor, ha nektek is jó az idõpont, csütörtökön mindenkit várok sok-sok szeretettel szerény otthonunkban.
Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szijasztok!

Enikö! Ha csak ilyen kevés (60g) tápszert kap Bogi, azt akár lefejt tejböl is pótolhatnád, nem kéne a táp.
Akkor lehet, hogy eccerre fogunk nyaralni, mert asszem mi is a Krk szigetre megyünk és szintén az utószezonbanKép
Hanga már 8 hónapos de még sosem aludt hason. Csak mostanában szeret hason lenni, pár hete. Eddig üvöltött ha hasra fordult. Ne eröltesd, valószinü Bogi sem egy hason szeretös tipus. Ha hason akar aludni, úgyis úgy fordul.

Én már nagyon nézegetem az újságokban a kismamás cikkeket:-)))) Kedvet kaptam OrsitólKép De igazából mi is úgy tervezzük mint Ildiék, hogy mikor 3éves lesz Hanga, akkor szülinapjára meglepjük egy kistesóval:-)))

Gabomano! Jaaa értem már a Land Rovert:-)) A Lara Croftról már hallottam, de nem igazán ismerem a sztorit.
50-60 kisüveges bébikaja? Tejóég! Ti már a következö babának is bevásároltatok?Kép
Hanga még mindig 2-szer szopizik, ha rá tudom venni, és utána fejek. Ha nem hajlandó szopizni, akkor lefejem az egészet és más alkalommal megissza.

Ildianyu! Mi is ennyiért(13990) vettük a Tescoban a mienket. Hanga imádja, nagyon örülök neki. Igy bárhová bátran el merünk indulni, hiszen mindig tud miben aludni.

Anita! Gratula a vizsgához!

Ágci! Köszi a pelusboltos tippet!Akkor Gabonak is kibújtak a fogai:-))))))))

Orsi! Én már úgy várom az SMS-t! Mindig rohanok, ha csipog a telefon!

Vasárnap megjelent Hanga elsö foga. A bal alsó metszö. Olyan aranyos picike. Pedig fel voltam készülve, hogy majd lázas lesz, meg sirni fog, de eccer csak megjelentKép Azóta mindig koppan a kanál a szájában:-)))))
Képzeljétek mit müvel éjszakánként! Most hogy megtanult magától felülni, igy éjjel óránként felsirt, és mikor átmentem, minden alkalommal ült és magában sirdogált. Visszafektettem a hátára, de egy óra múlva már megint sirt, hogy felült... ÖrületKép Persze nappal ha leteszem egy pillanat alatt felül, ez még rendben is van, dehogy éjjel is, álmában...
Az utóbbi pár napban nagyon sokat fejlödött mozgásilag. A legújabb amit gyakorol: Háton fekvésböl hasra fordul, onnan felül, ülésböl 4kézlábra lendül és lép 2-t a kezével és újra hasra ereszkedik. Igy több métert is képes haladni.

Na megyek, mert megint felült a kiságyban és próbál felállni, úgyláccik méglejjebb kell tenni az ágyat.

Csütörtökre pont az elöbb szerveztem egy programot, de akkor megpróbálom átszervezni egy másik napra!

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!
Most csak egy kérdés:
nem tudjátok véletlenül, hol lehet gravíroztatni Szegeden?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


:-)
Névtelen
 


Sziasztok
Lara:
Lefejt tejbe keverem a tápszert.Illetve néha a tejembe néha forralt vízbe. Attól függ milyen a termés hozamKép Csak a tejemnek nem elég magas a zsírtartalma és azért kell a pótlás. Szegénykém szopi után is még ordít az éhségtõl, muszály adni neki plusszba egy kis anyagot, hogy jóllakjon.
Ágcinak egyébként küldtem egy emailt amiben pontról-pontra leírtam a problémáimat a szoptatással kapcsolatban. Van néhány Kép De majd ha csütörtökön találkozunk, megdumáljuk, jó? Kép
Ágci:
Sajna nem tudom. Pesten csomó helyet tudok, ott csináltattam a névre szóló bort is amit a haveromnak esküvõjére vittem. De nem mindegy, hogy ékszerbe szeretnél gravíroztatni, vagy üveg-tükör gravírozót keresel. Mibe szeretnél gravíroztatni?

Többieknek jó a csütörtök?Mondjuk délelõtt?
Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors helyzetjelentés rólunk: ha a napokban nem történik semmi, akkor csütörtök reggel megindítják a szülést. Ha van valami érdemleges akkor jelentkezem!
Pussz!
Orsi Kép
jázminmama
 
 


Sziasztok!

Orsi,
hogy hogy ilyen gyorsan megindítják? Vagy már túlhaladtál a kiírt idõponton? Olyan régen voltunk nálatok?

Enikõ,
csütörtökön szóban mindent megbeszélünk a szopival kapcsolatban!Kép

holnap elküldöm Enikõ címét, ok?

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Enikõ,
Még vmi eszembe jutott:
Bogi mennyi ideig szopizik egyszerre?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok csajszik!

nekunk jo a csut talira, gondolom delelott, ahogy szokott lenni.

Agci, kulcsosnal lehet altalaban graviroztatni. AZ anatomiatol ha mesz a piac fele, nem tom az utca nevet, ott van a Torok kulcsos ott lehet.

Mar csak Jazminnak nincs foga Kép Kép

Jazmin mostmar csak ejszaka szopizik. Nem tom miert nem jo neki a cici.
Kb 1 hete 4-5x kakil naponta+ a szeme korul ekcema szeruseg jelent meg. Kaptunk ma uj tapot, tejmentest.

Orsi, hidd el jobb kesobb szulni, mint hamarabb. Tapasztalatbol mondom. Bar te is hamarabb szultel a multkor.

Nu, csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Akkor beállunk mi is a sorba. Lilinek ma reggelre kibújt a jobb alsó fogacskája. Úgy látszik, nagyon egy hangon pendülnek ezek a babák! Kép

Orsi, nagyon drukkolunk! Kép De miért kell megindítani?

Lara!
Nem semmi Hanga! Jó kis módját találta a helyváltoztatásnak.

Gabómamó!
Még egyszer nagyon köszönöm, hogy mondtad, hogy menjek el az ügyeletre.
Kép
Képzeljétek, megcsípett tegnap egy darázs, és mára teljesen bepirosodott a lábam, és a nap folyamán egyre nõtt. Elmentünk este Gabómamó tanácsára az ügyeletre. Elõször mondtam, hogy van csípésem. Kérdezte, hogy voltam-e lázas, volt-e hidegrázásom. Mondtam, hogy nem. Látszott rajta, hogy azt gondolja, nincs nekem semmi bajom. Aztán fellibentettem a szoknyámat, és megmutattam.. Mármint a csípést. Kikerekedett a szeme, megtapogatta, majd rámnézett és megkérdezte, hány napot tudnék bent feküdni a klinikán. Erre az én szemem kerekedett ki, és közöltem vele, hogy egyet sem, mert szoptatok. Na, akkor felírt Augmentint, de nagyon rendes volt, elõtte felhívta a gyerekklinikát, hogy nem lesz-e tõle baja Lilinek, meg adott kenõcsöt, meg borogatni kell, és vissza kell menni csütörtökön és szombaton. De ha tovább nõ, akkor kapásból be kell feküdni. Kép Hát, reménykedem.

A csütörtök nekünk sajnos nem jó, mert hazautazunk. Már ha elenged a dokibácsi. Vagyis attól függ, mikor. Lehet, hogy elintézem reggel a dokibácsit, aztán csak délután megyünk. Kép

Most már megyek alukálni, mert Lili teljesen kifárasztott. A délutáni mûsor az, hogy lépegetni kell.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Helló Mindenkinek!
Megkaptátok Enikõ címét?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szija lányok!

Képzeljétek Hanga mászik:-))))))) Persze még nem robog át a szobán, csak úgy szépen megfontoltanKép
Inkább most még tanulja, tökéletesiti.

A holnap nekem jó a talira. De idöpont még nincs. Mit szólnátok a 10 órához?

Orsi! Dehát hivatalosan jövö 7 7före vagy kiirva, nem? Miért nem vár még a doki?

Gabomano! Hangát sem mindig tudom rávenni a szopira. Ilyenkor lefejem az egészet. Úgyláccik, igy hogy ilyen nagyok már, annyira nem érdekli öket a szopizgatás. Bezzeg régen csak az volt a jó!
A foggal még ráér Jázmin, akár 1 éves is lehet, mikor kibújik az elsö.

Ildi! Lilinek ez az elsö foga? Tényleg összebeszéltek ezek a babák! Láttam is, Ágciéknál a múltkor nagyon össze voltak bújva:-))
A darázs nagyon durva...

Akkor holnap talizunk Eniköéknél!

Szijasztok, Lara
lara
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: