Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tegnap nem tudtam jönni, mert de. az oviban voltunk karácsonyi ünnepségen, onnan mentünk Anyuékhoz aztán mire hazaértünk egyből Liliért az oviba, evés-játszás-fürdés majd éjszaka az ajándékokat csomagoltam. Most sincs sok időm, de a városban voltam Danival, egy fél órája értünk haza. 3 kürül meg mehetünk Liliért :? Szerencsére ma ment utoljára oviba.

Gabi
Ugy megyünk ahogy megbeszéltük. Azért nem szóltam vissza mert Tibi este hivta Gabcsit mert ugye nekünk MINDENKIHEZ alkalmazkodni kell -a két kisgyerekkel :roll: Pillinyből nem hajlandóak bejönni nagymamáék ugyhogy a 25-i program: anyósomék, Szlovi, Piliny majd Oroszi. Szép balhé lesz! Egegyeztünk Tibivel, h minden hol kb. 2 órát leszünk és kész. Remélem azt nem találják ki, h Petráékhoz kelljen menni Losoncra mert akkor nagyon pipa leszek!

Timi
Logopédiai foglalkozás elég nagycsoportban, addig nem is foglalkoznak a gyerekekkel! Szóval emiatt ne izgulj! A legok sajna ilyen drágák, én most vettem egy nagy alapot mert az még nem volt nekik, 2300 ft-ba került! Tavaly a 2000 db-os legokészletet vettük 12e -ért! Ja, receptet nem tudtam leirni mert nem voltunk anyósoméknál fejből meg nem tudom a pontos arányokat :oops: De ha megfelel leirom az anyukám féle receptet.

Képzeljétek, haldoklik a mosógépem :twisted: Legalábbis a programozó része nem müködik rendesen, a hosszu program közben egyáltalán nem centrifugáz csak kiszivattyuzza a vizet. Aztán az utolsó öblités előtt centrizik, de a legvégén megint csak szivattyuzik :roll: Utólag kell átkapcsolnom, h centrifugázzon :twisted: Mondjuk utálom ezt a gépet, de mivel nincs pénz másikra örülnék ha kibirna még egy pár évet :?

Megyek mert igy nem haladok :?

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Ildi
Örülök, hogy tudtál jönni egy kicsit. Azzal én is tisztában vagyok, hogy a Lego drága, de azért pár db-ért 25.000.-t elkérni.....
Tavaly olyat vettünk amiben állatok, kertész, talicska ilyesmik voltak, annak nem volt ilyen iszonyat az ára. 9 e körül volt.

Nekem megfelel az anyukád-féle recept is, csak puha legyen, ez a lényeg. Na, meg persze fincsi is. :lol:

A mosógép nekünk is szokott olyat, hogy elvétve nem centrizik ki. Mondjuk nekünk a rövid progin. Múltkor pulcsikat mostam ezen a progin. Lejárt a mosógép, de csurom víz volt a ruha. :twisted: Szerencsére a hosszú programot szoktam gyakran használni.

Nektek messze van az ovi, suli? Én ma nem biciklivel, hanem gyalog vittem Benust az oviba, hát azt hittem soha nem érek haza. Csak már úgy fáztam a cajglin.
Ezért nem szeretek itt lakni a falu szélén. Olyan nehézkes még a bevásárlás is. Nem is szoktam nagyon menni. Inkább amikor kocsival vagyunk sok mindent veszünk egyszerre, hogy ne kelljen mennem . :wink:

Hópelyheket vágunk ma délután a fiúkkal. Tegnap este is ezt csináltuk, tetszett nekik nagyon. Aztán meg porszívó. :wink:

Mosogatnom kell még.

Szép napot.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Merre vagytok?

Ildi
Hálás köszönet a mézeskalácsreceptért. :D Ari vagy. Tényleg neked Lilike jól kijön Danival? Ezt szoktuk beszélgetni Gabival és a te gyerekeidről még ezt nem tudtam meg. Megírod?

Gabi
Olvastam a babagyártós-topicot, lassan eljön az igazság pillanata. :lol: Kaki - pisi? :lol:

Képzeljétek, elromlott a kisteherautónk. Először azt mondta a szerelő, hogy kb. 100e ft lesz. Öröm az ürömben, hogy végül is csak 53 e. lett. :wink:

Szép napot!

Timi
thimó
 
 

 
 

Sziasztok!

Most nincs időm irni, csak bekukkantottam :lol:

Timi
Hát nem a legjobbkor jött nektek sem ez a szerelés!
Szerencsém van a gyerekekkel, nincs igazán féltékenység közöttük. Sztem ez a kis korkülönbségnek is köszönhető. Lilike nagyon anyáskodó Dani meg nagyon szereti, sokszor emlegeti amikor nincs itthon. Persze akarat mindkettőben van, de elég nyugisan békét tudok teremteni közöttük :wink:

Megyek és összedobok vmi ebédet 8)

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Gabi.
Hiányoztál ma innen. :cry: Remélem minden rendben van.
Esetleg a szám.gépetekkel van gáz?

Ma egyébként sem volt senki bőbeszédű.

Legalább jelentkezz be, ha tudsz.

Ildi.
Nekem is csak két év van a gyerekek között. Nem is egész 2 év. De amióta Dávid is okosabb-akaratosabb lett egyre több a konfliktus köztük. Megpróbálok nem bele szólni, de az első vért nem várom meg. :wink:

Jó éjt!

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Tesómmal nem tudom mi van, a másik topicba sem irt. Mindjárt felhivom....

Ma is rohanással telt a nap eddigi része. Délelőtt vásárolgattunk aztán fél 5-kor megyünk játszóházba. Lili ovis barátnőjével és annak kishugával fogunk ott találkozni. Gondoltuk az ünnepek előtt még tombolják ki magukat :lol:

A testvérek közötti konfliktusoknál sztem annak is szerepe lehet, h egy v. különnemüek. Mi Gabival nagyon sokat vitatkoztunk, többször egymásnak is estünk :oops: Persze nagyon jó barátnők is tudtunk lenni :lol: Időnként van, h Lili is kikel magából, de igyekszünk csirájában elfojtani a kitöréseket, mi sem várjuk meg, h eldurvuljon a helyzet. Lehet, h ha Dani kicsit nagyobb lesz változik a helyzet mert ő sem szokta magát hagyni :lol:
Ja, a multkor nem reagáltam a karácsonyi menüsorra! Nem mondom, nekünk egy hónapig kitartana ennyi kaja :lol: Nekem csak 24-én kell főznöm mert másnap már utrakelünk és nem leszünk itthon pár napig. Még nem beszéltük meg, h hány napot maradunk anyukáméknál.

Most megyek mert jó lenne vmi gyors kaját alkotnom, nemsoká indulhatunk...

Kép
Kép
mókuska
 
 


Na beszéltem Gabival mi van vele, szervizben van a gépük azért nem tudott jönni! Délután megy dokihoz. Ha estére elkészül a gép akkor jön, ha nem majd ir nekem egy sms-t h mi ujság és akkor én továbbitom!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Hello.

Ildi
Sejtettem, hogy Gabinál a géppel van zűr. Örülök is neki, hogy nem velük. Köszi az infót.

Én nem gondolom, hogy ez a kaja olyan sok 3 napra. Én tényleg nem szeretnék sokat a konyhában lenni. Tehát 24-én nagyjából mindent meg szeretnék csinálni. Azért választottam ezeket, mert ugye csak bedugom a sütőbe és kész. Meg próbáltam úgy, hogy azért mindenki ehesse a kedvenc kajaját is. A párom oda van a rántott húsért, én a tejszínes-sajtosért, a diós pulykamell az meg újdonság lesz.
Káposzta nem lesz. Lehet, hogy halászlé sem, mert még nincs hal. A férjem azt igérte, hogy ő fogja kifogni. Elmondom, hogy még valszínűleg szombaton is dolgozik, hogy készen legyenek átadásra.
Így lehet, hogy ez is ugrott, pedig nagyon szeretem a halászlevet. Vagy veszünk halat, vagy konzerv halászlevet.
Meg hát ugye, mi nem megyünk sehova karácsonykor. Nagyon szomorú is vagyok emiatt. Így minden napra nekem kell a kajáról gondoskodnom. Pedig olyan jó volt vendégként enni itt-ott.
Olvastam, hogy nektek meg milyen sok helyre kell tiszteleteteket tenni. Hát ez sem lehet túl kellemes.... De azt már többször mondtam ,hogy irigyellek titeket, hogy él anyukátok és oda is elmehettek. Nekem ilyenkor különösen hiányoznak a szüleim. :cry: Tegnap már sírtam is. :oops: Na, de félre bú.

Most egyébként is olyan szomorkás a hangulatom, mert most jöttünk haza a Beni óvónénijének a búcsúztatójáról. Nyugdíjba megy. Mindenki sírt, na jó majdnem mindenki. Olyan megható volt. Még Benikém is törölgette a könnyeit. A gyerekek közül őt viselte meg a legjobban. A tavasszal ahogy a mamája meghalt, nagyon ragaszkodott ehhez az óvónénihez. Valahogy kicsit pótolta neki a mamát.

A játszóházat élvezi Lili? Amikor ő játszik, ti mit csináltok? Esetleg ti is játszotok?

Na megyek, mert már megint sokat fogok írni.


Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

hazaért a gép, de nem az igazi :( most épp hullámzik amikor viszem lefelé az olvasnivalót :cry: Na mindegy, kéne rajta több dolgot is cserélni, de most nem igazán lesz rá 25000ft.-unk, majd. Ráadásul a memória garanciális még, de annyi selejt dolgot hoztunk már el abból a boltból, hogy én nem viszem már vissza. Most egy másik helyre vitte a párom. ott kiderült, hogy a videókártya még eredetileg rosszul volt bekötve :? szóval azt is kéne cserélni, meg ugye a memóriát, mert az szállt még el.

Most már csak jövőre :wink: elvileg a gép attól működik, csak lassúbb lesz. :wink:

testvérkapcsolatra még annyi, hogy Krisztián sokkal jobb testvér, sokkal ragaszkodóbb mint Adri. Ő bármit odaad Adrikának, itt kajára, édességre gondolok. Semmit nem vetet úgy, hogy Adrikának is ne kérjen, de pl. ha reggel veszek neki Fornettit rak félre Adrikának, és az apjának is, olyan édi :D
A másik a múltkor az unokatesó verte Adrikát és ő lazán nekiment a 11 éves Petinek :D :D Persze ő is kapott utána, még jó, hogy a mama ott volt, és "gyorsan" közéjük állt :wink:
Arra, hogy a kicsihez is ennyire ragaszkodik e majd, kíváncsi vagyok :roll: Mostanában ráteszi a fülét a hasamra és hallgatja mit csinál a pici. tegnap azt mondta horkol :lol: :lol:

Sajnálom az ovónnénit. Kár, hogy legalább ezt az évet nem húzta ki. Adrikáéknál kiscsoport után cserélődött ki az ovónő az egyik és a dada. A dadust nagyon sajnáltuk, mert ő tényleg szívvel lélekkel dolgozott, és amint észreveszem egyre kevesebb az ilyen. :cry: :cry:

Nálam még az ovi mindíg nagy dilemma, ill.az, hogy hova vigyem. Valószínűleg tavasszal megnézzük mind a két lehetőséget, és az ovónők személyét is pontosan megtudom.

Tegnap dokinál végül is nem voltunk, amott részletesen leírtam, hogy miért :(

Most már Adrika is itthon van :D olyan aranyosak. Megelőztem a morgást, leültem velük játszani :lol: :lol: ezt díjazta mind a kettő. Aztán mivel jó idő volt, kimentünk rollerrel a párom elé. Adrika rollerezett, én meg Kriszti rollerjét vittem és mi meg sétáltunk :shock: :shock:
Viszont traktorral ment volna ő, de én már nem tudok futni utána, :oops: :oops: mert azzal úgy megindul.

Fiúk várják már a karácsonyt? Adri már annyira díszítené a fát :lol: :lol: Szuoktam úgy is, hogy már 23-án este feldíszítjük együtt, és 24.-e reggelére jön a Jézuska :wink: :wink: Viszont most csak 24.-én délelőtt szeretnék díszíteni, és majd amíg kimegyünk a temetőbe, addig jön a Jézuska. Remélem anyósom nem tesz megint keresztbe :? :? :? Mert ugye neki kéne az ajándékokat kipakolni :shock:

na, most már megyek, majd ha tudok még jelentkezem :wink:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Tegnap nagyon klassz volt a játszóház! Gyerekek jól kiugrálták magukat :lol: Csodák csodájára hiszti sem volt mikor azt mondtuk indulunk haza. Na jó, Dani visszaszökött még 1-2-szer, nem győztünk utána szaladni :lol: Ma du. adventi gyertyagyujtás lesz a téren, plusz gesztenyesütés (a többi programra nem emlékszem). Valószinü, h leviszem a gyerkőcöket hagy szaladgálják ki ma is magukat :lol:

Lili már nagyon várja a karácsonyt, a karácsonyfát. Mi mióta házasok vagyunk 23-án este-éjszaka diszitjük a fát. Először azért mert 24-én dolgoztunk aztán meg a gyerekek miatt. Nekem ez igy nagyon jó és kényelmes, nem zsufolódik be minden munka 24-re. Na és olyan jó látni reggel azt a meglepett arcot mikor meglátját a kivilágitott fát :lol: Jézuska majd csak délután fog jönni vmikor a vacsora előtt, de bontogatás csak vacsi után lesz.

Timi
Most jutott eszembe, h kértél bejgli receptet... Én keltet szoktam késziteni, van egy receptem én ebből sütök mindenféle kelt tésztás sütit (kalács, kakaós, fahéjas csiga, bejgli) Érdekel, Ha igen szivesen leirom.

Majd még benézek napközben is! Szép napot!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Gabi
Igazán sajnálom, hogy ilyen szarul alakult a tegnapi napod. :twisted: Anyósod ezt direkt csinálja veletek, vagy alapból ilyen? Nem semmi! Párod mit szól az anyja viselkedéséhez?

Azt mondom ne idegeskedj! Jól tetted, hogy a gyerekekkel játszol. Ablakpucolás és más ilyen nyalánkságokat tedd félre. Én is ma még házimunkázok, kicsit kitakarítok, kimosom a maradékot, elpakolom-vasalom a szárazruhát aztán gyerekekkel fogok foglalkozni. Pedig nekem nincs nagy hasam. Helyesbítek, van nagy hasam, de nem lakik benne senki akire vigyáznom kellene. :wink:
Mi úgy gondoltuk a párommal, hogy ezt az együtt töltött pár napot emlékezetessé tesszük a gyerekeknek azzal is, hogy különlegesen sokat játszunk velük. Sajnos, a sivár hétköznapokon nem jut elég idő rájuk.

Na igen, egy újabb példa arra, hogy egy anya mire képes: Viszi a fiacskája rollerjét a kezében... :lol: Én azért derülök olyan jókat mert szuperül működik a képzelőerőm és látom magam előtt.
thimó
 
 


Visszajöttem, csak a dédikének adtam reggelit.

Igen, a fiúk nagyon várják a karácsonyt. Benike már akkor mondta, hogy karácsony van, amikor meglátta az első feldíszített ablakokat.
Mi együtt készülünk. Díszeket csinálunk a fára, olyanokat, amiket ők is tudnak(mazsolát fűzünk, klasszikus lánc papírból) mézeskalácsot készítünk. Köszönet érte Ildinek. Benike készít, persze segítséggel, ragasztott képeslapot ajándék gyanánt a rokon felnőtteknek én pedig írok rá valami verset-idézetet. (mást nem is kapnak).A fát is közösen szoktuk velük díszíteni. Aztán vacsi után megkapja mindenki az ajándékot.
Lehet, hogy apóshoz elmegyünk, de ha nem képes felhívni tel-on és szólni, hogy menjünk, akkor nem vagyok hajlandó oda menni. Kicsit feszült a kapcsolat köztünk, amióta Dédikét ide vettük. Nem mintha addig valami jó lett volna. Na mindegy. Ja, azt már előre még dec. elején , hogy ő neki nincs pénze ajándékra a gyerekeknek. :twisted: Persze, egymagára van 100 eft nyugdíja+festőként még dolgozik.Benike meg úgy várja. Ráadásul még Misi huga is közölte, hogy nem vesz semmit a gyerekeknek. Beni ezt az ajándékot is várja. Szegénykém.
Hát, látod Gabi, nálunk sem rózsás a helyzet. Én már belefáradtam, nem tudok tovább bájologni. Múltkor jó össze is vesztem apósommal. De ez már más történet. Tudnék mesélni.

Ildi
Hiába, hogy Starján nem valami fejlett város, de azért ilyen lehetőségek, mint játszóház mégis van. Falun meg semmi. :cry: Rendezvény, ha van is, szigorúan katolikus, áhítatos. Ebből meg nem kérünk.
Ilyen szempontból jó városban lakni. Ott van élet, mozgás.

Megyek, neki fogok a mindennapinak, mert lemaradok a tervhez képest. :lol:

Nekünk valszínűleg vírusos a gép. Olyan hülye emaileket kaptunk mostanában, lehet, hogy valaki kar.ajándék gyanánt egy kis vífrussal lepett meg minket.

Legyetek nagyon jókedvűek a mai napon. Azt olvastam a napokban, hogy attól ünnep egy nap, ha ünneppé tesszük.

Ildi a bejgli receptet küldheted. Úgyis tegnap a párom azt mondta, hogy nem hiszi, hogy tudok csinálni. :twisted: Venni akar az Auchan-ben. Na, azt már nem.

Bocsi a sok betűért. :oops:

Timi
thimó
 
 


Ma nálunk az ebéd fagyasztott szilvás gombóc lesz. Persze megfőzve. Nem fogok főzőcskézni. :lol:

Timi
thimó
 
 


Timi
Nálunk ma gyors borsóleves lesz, holnap mákos guba (ha sikerül :oops: ) és holnap sütök bejglit. Mást nem fogok csinálni, minek ha ugysem leszünk itthon. Ja, egy jó hirt kaptam ma, sógornőmék ugy döntöttek, h idén ők lesznek a vendéglátók, behozzák a nagyszülőket is és a többi rokon is náluk lesz. Igy nem kell utazgatnunk csak anyáékhoz :wink:

Recept
50 dkg buzaliszt
6 ek cukor
1 csipet só
3 dkg puha vaj
3,75 dl tej
4 dkg élesztő

Lisztet tálba tesszük, rászórjuk a cukrot, sót, belemorzsoljuk a vajat. Negyed l tejet megmelegitünk egy kanál cukorral és feloldjuk benne az élesztőt, majd a liszthez adjuk. Jól kidolgozzuk, annyi tejet adunk még hozzá, h rugalmas tésztát kapjunk. (kb. mind kell hozzá) Letakarva 1 órán át kelesztjük.

Ebből az adagból kettő bejgli is kijön, tavaly én egyet csináltam belőle, de óriási lett. Mikor betöltötted és a tepsibe raktad hagyd még letakarva fél órán keresztül (ez minden kelt tésztára igaz) A sütőt 200 fokra melegitsd elő, a tésztát kend meg tojással és süsd meg. Mikor bekapcsolod a sütőt tegyél be egy edényben vizet, igy a párától könnyebb lesz a tészta. Ha tul gyorsan pirul a teteje egy darab alufóliával takard le.

A mák izesitése: cukor, reszelt citromhéj, pici fahéj, esetleg mazsola és én le szoktam forrázni egy kevés tejjel, igy nem lesz száraz, pergős. Diósat nem szoktam késziteni, de ugyanigy készitheted a tölteléket.

Kép
Kép
mókuska
 
 


Ja! Ilyen maileket mi is kapunk, naponta akár 50-et is! Ugy van beállitva a levelező programunk, h ne nyissa meg automatikusan a leveleket. Igy nem lehet gond, egyből törlöm is őket olvasás nélkül :wink:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Ildi
már máskor is akartam kérdezni, a vaj helyettesíthető margarinnal, pl RAMA? Te vajjal csinálod?



Képzeljétek, mondtam a múltkor, hogy csináltunk papírból hópelyheket az ablaküvegre, Beni felrakta őket... Úgy csinálta, hogy tegnap amíg mi a Lidl-ben voltunk apával, bekente a (pucolt) ablaküveget papírrag-val és szépen felsimította rá a hópelyheket. :twisted: Nem is tudom, hogy sírjak -e vagy nevessek!? Mindenesetre karácsony alatt így marad, aztán majd lekapirgálom valahogyan. :roll:

Még porszívóznom kell és feltörölnöm a lamináltot.

Timi
thimó
 
 


Timi
Ja, persze én is mindig Ramat használok!!!
Beni szép dekorációt készitett nektek :lol: Sztem majd higitóval próbálkozz, ugy nem rongálod az üveget.

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Timi
én az üvegmatricával jártam már úgy, hogy a konyhaablakból ahová délelőtt jó erősen süt a napocska úgy rásült az anyag, hogy pengével kapartam, úgy, hogy előtte már be is vizeztem :) Ahogy lehullott egy pár db. azok pedig jól leragadtak a linóleumra :x :x szóval azzal is volt egy kis elfoglaltság. :wink:

Amikor még lányok voltunk Ildim egyszer dekorált hósprével, na az is rendesen igénybe vette a körmeimet :shock: :shock:

Engem az új ablakokról letiltottak :( még cellux-al sem rakhatok rá semmit. bezzeg az ablakpucolást nem tiltják meg :roll: :roll: :roll: :D pedig annak még örülnék is.

Anyós, nem érdemes foglalni vele a helyet, de sajnos általában ilyen. Azt hamar megtanultam, hogy magam oldjak meg mindent, de van olyan, hogy igénybe kell őt vennem. Én általában mindenhova vittem, viszem magammal a gyerekeket. Egyedül a nőgyógyász olyan ahová azért nem viszem be egyik gyereket sem. :roll: :roll:

Ajándék, mi most veszünk egymás gyerekeinek ajándékot, de Ildivel megbeszéltük, hogy jövőre csak szülinap marad. a húsvét az más tészta, az természetesen marad :wink: :wink: meg a különleges alkalmak. ballagás, egyebek.
Viszont a sógornőmékkel is szeretnék leállni. ott közrejátszik az is, hogy az ő gyerekei nem is nagyon örülnek semminek. :evil: :evil: Olyan nehéz nekik vanni akármit is :roll: :roll:
Tulajdonképp így is meglesz annyi ajándék, mert így több jut majd rájuk. :wink: :wink:

Vírusos levelek egy időben nekünk is jöttek, kb. 1 hét alatt kb. 20, de külön címekről :roll: :roll: Nekünk van NOD vírusírtó program a gépen, és az rögtön jelzi a vírusos levelet, úgyhogy mi sem nyitjuk azt ki. :wink: :wink:

viszont én a netről is töltöttem már le :oops: :oops: :oops:

Ma Adri egész város-járásunk alatt kis fenyőfáért nyafizott. Évek óta szoktunk neki fenyőágból külön "fát" állítani, amit olyan lelkesen díszít :roll: :roll: :roll:
Olyan szép fenyők vannak, de milyen áron :shock: :shock: :shock:

Na, megyek, sziasztok:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek.

Megvan a karácsonyfának való fánk. :lol: Apa beszerezte tegnap Pestről hazafelé jövet. Tényleg nem semmi árak vannak. 15.-20eft-ért is kínáltak neki. Persze ezt nem vette meg. Végül is sikerült 2.500.-ért vennie egy kis formásat. Asztalon fog állni, így nem kellett nagy. :wink:

Nekem sajnos dőlt a programom, mert holnap du. apóshoz megyünk. :twisted: Ott lesz Misi két tesója és azoknak a családja is. Most gondolkodhatok, hogyan oldjam meg a főzést-sütést. :roll: Nem tudom kinek a fejéből pattant ki, hogy 24-én jöjjünk össze, ezt a napot itthon akartam tölteni. Na mindegy.

Nagyon kellemes készülődést kívánok nektek a mai napra.

Sziasztok.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Timi
thimó
 
 


Timi!

Nagyon boldog, békés karácsonyt kivánok Nektek!
Kép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Gyors beköszönés, az ünnepek alatt mi sem leszünk.

Boldog, békés karácsonyt kívánunk mi is!!!

Kép

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Köszönjük.

Kellemes karácsonyi ünnepeket nektek is!

Pihenjetek sokat!

Timi,
thimó
 
 


Sziasztok!

Szerdáig még nem nagyon vagyok, de utána megpróbálok többet jönni újra :wink: :wink:
Majd akkor mesélek.... :wink: :wink:

Eredményes, Boldog Új Évet kívánok!!!

Gabi
Kép

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Timi!

Nagyon boldog uj évet kivánok Nektek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok Lányok!

Sikerekben és örömökben gazdag Új Évet kívánok ! :lol:

Kívánom, hogy legyen olyan ez a 2007-es év számotokra, mint amilyet szeretnétek. :lol: :lol:

Gabi, neked külön is nagyon jó egészséget, valamint gyors és könnyű szülést kívánok a jövő évre.

Gyertek majd a karácsonyi élményekkel.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!
most van egy kis időm. Olyan álmos vagyok, de itt vannak sógornőmék is, és így az alvás nem lenne épp megoldható :cry: :cry:

Timi
jókívánságokat begyüjtöttem :wink: :wink: :wink:
Én is így szeretném, aztán majd meglátjuk :D

A karácsony nagyon jól telt. olyan jó volt együtt lenni végre. Tibi 1 napot volt csak dolgozni a 2 ünnep között, és majd 3.-án kezd.
Krisztikének az nem tetszett, hogy Esztike nem kapott semmit. A fa alatt körözött egész este, és LIlikéék csomagjával szemezett, hogy az a tesóé :D :D :D

Adrika szobájában van egy kis fa, ágakból, azt együtt díszítették, majd rakok képet :wink: :wink:

Ami miatt szomorúak az az, hogy nincs hó :D :D minden reggel a kicsi is úgy kel fel, hogy rögtön azt kérdezi esett e hó.
Majd biztos, ah már suliba kell menni :cry: :cry:

Anyuéknál is olyan aranyosak voltak. Tesóméktól Krisztike szerszámkészletet kapott ami Daninak tetszett nagyon, Dani pedig nagy autót, persze Krisztikének meg az tetszett. Tesóm mondja, de akkor a gyerek nem reagált, hogy a Jézuska összekeverte az ajándékokat :wink: Jó 5 perc után viszi a tasakot a fiam a szerszámokkal, kiönti és rakja bele a nagy autót :D

Amúgy jól vagyunk. Szerencsére senki sem beteg :wink:
Én is jól vagyok, bár mérlegre állni nem nagyon merek :oops: :oops: Olyan jól kigömbölyödtem az ünnepek alatt :oops:

Na most ennyi

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Timi
Mi ujság? Elkezdtétek az ovit? Mi tegnap, ugyhogy kicsit nyugisabbak lettek a napok. Azért egy gyerekkel könnyebb :wink: Olyan édes volt Lili, már nagyon várta, h vége legyen a "szabadságnak" A barátnője is be volt zsongva (az apukája mesélte a páromnak), egész nap Lilit emlegette. Este jutott a szülei eszébe, h fel kellett volna hivniuk, h biztos megy-e Lili különben Flóra nagyon csalódott lesz :lol:

Hogy teltek az ünnepek? Gyerekek örültek az ajándékoknak?
Nálunk mindennek sikere volt, sok mindent kaptak igy egy nap a régi játékok szelektálásával ill. átpakolgatásával telt, h legyen hely az ujaknak.

Gabi
Esztinek is összeraktam egy szatyornyi rágókát, babás játékot :wink: Majd rendbeteszem a többi cuccal együtt (pelenkázó, babahordozó) és ugy megkapjátok -remélhetőleg a szülés előtt :lol:
Ja! Tudod mi jutott az eszembe? Ragaszkodtok az uj babakocsihoz? Mert ha nem beszélhetnék Gabcsival, h mi a tervük vele, lehet, h kölcsönadnák...

Megyek vasalni :twisted:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Ildi
anyósom fizet bele 20000 ft.-ot, így már az a + bő 10000 ft megér annyit, hogy kitartson végig :wink: :wink: :wink:
A hétvégén vettünk járókát azt használtat 2600 ft.-ért :wink: :wink: van egy kis szépséghibája a felső részén, de azt majd leragasztjuk szikszalaggal :wink: amúgy sűrű hálós, így nem tud majd belenyúlni Krisztike :D :D
Majd valamikor jan.-ban készülünk hozzátok. Megyünk a Tigázhoz, átíratni a gázórát, és akkor felmegyünk hozzátok is. igaz, hogy anyósom is velünk lesz, mert ő is kell az átíratáshoz. Azt még nem tudom mikor, az biztos, hogy hétközben, de majd jelzem időben :D

Timi
Te merre vagy???? Minden rendben veletek? Jelentkezz!!!!!!!!!!!!!!

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Hát Ti tudjátok, azért kérdeztem, mert biztos jól jönne másra is az a pénz és ez a babakocsi is egész jó állapotban van. Ha meggondolnátok szólj! Jöhettek nyugodtan, csak előre jelezz, h itthon legyünk :wink: :lol:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Köszi a hiányolást. :lol:
Olvasni jártam a napokban, de az írásig nem sikerült eljutnom. :wink:

A karácsony nálunk is jól telt. Mi is legjobban az együttlevést élveztük a legjobban. Ajándékoknak nagyon örültek, de már mostanra elő sem veszik. :twisted: Ezt nagyon bírom... Nekem ez kell, az kell, aztán meg nagyon rövid idő alatt megunják még a legdrágább játékokat is.

Majd még jövök.
thimó
 
 


Na itt vagyok, csak kellett a gép a páromnak.

Sokat pihentünk, néztünk egy-két vígjátékot, játszottunk, lustiztunk az ünnepek alatt.

A szilveszter úgy alakult, hogy a férjem elment egyedül, mert nem akartuk a két gyerkőcöt hajnalig fenntartani. Habár, lehet, hogy bírták volna, de nem mertem kockáztatni. Hosszú lett volna nekik hajnal 5-ig és ráadásul Pesten. Így hosszú mérlegelés után itthon maradtam a gyerekekkel. Rendes időben mentek aludni. Én még tévéztem volna, ha lett volna valami normális műsor, de hát nem találtam. Mondjuk aludnom sem sikerült a pedárdáktól, zenétől, trombitától.

Az óvoda elkezdődött tegnap. Beni akart is menni, meg nem is. A barátait ő is sokat emlegette.
Ja, én már kedden elvittem (volna) oviban, de be volt zárva a kapu. :lol: :lol:

Annak, hogy eddig nem tudtam írni, az a legfőbb oka, hogy szedjük le a tapétát az előszobában. A férjem unatkozik, hát csinál munkát magának, de nekem is. :wink: Beltéri ajtókat is cserélt. Jön a glettelés, festés és ide is laminált padlót akar tenni.
Ez a tapéta-kapirgálás azért jó kis munka, mert 3 réteg tapéta van rajta. Az első réteg még 15 éve került rá. Úgyhogy elvagyunk.
De viszont aminek örülök, hogy csinált egy gardróbot egy eddig kihasználatlan nagy sarokban. Bele is lehet menni, és nem szekrényajtó, hanem rendes ajtó van rajta, mint egy helységen. Annyira kellett már hely.

Mókuska! Most jut eszembe a legjobb sztori karácsonyról, illetve a készülődésről. A mézeskalács finom lett, igaz csak másodszorra sikerült. Először a 0,5 dl tej helyett, 0,5 liter tejet tettem bele. :oops: :oops: Nem is tudom, hogy tudtam így elnézni. Igaz, hogy mind a két gyerek ott csacsogott mellettem. Így jártam.

Most mennem kell Beniért az oviba.
Ha tudok, még írok ma.

További szép napot!

Timi
thimó
 
 


Képeket várom. Igaz ugyan, hogy Ilditől már láttam egy párat a másik topikban, de Gabi is igért, ha jól emlékszem.
Majd én is fogok, talán már a napokban lesz Adsl-ünk. Cirka 3 hónapja várunk rá. De majd csak.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Gabi.
Olvastam, hogy tutira Esztikétek lesz. :lol: :lol:

Jó éjt!

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Timi
Nekem is az együttlét tetszett a legjobban, apának sikerült szabira jönni a két ünnep között :lol: Nagyon hozzá lehet ám szokni a jóhoz! Kedden nagyon hiányzott, bár akkor még legalább Lilike itthon volt :lol:
Tapétakapargatás....hmmm jó kis meló :wink: :twisted: Lili születése előtt lakásfelujitást csináltunk és kitaláltam, h a nappaliban mindenképp szedjük le a tapétát, a többi helyen elég lesz az átfestés. Na apósom szidott is rendesen, a vastagabb fajta fürészporos volt, pici darabokban tudták csak leszedni :roll:
A gardrób szobára irigykedem, nálunk is elkelne, nade hol??? :roll:

Megyek, Gabi üzent msn-en :lol:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Jó reggelt!

Timi
örülök, hogy veletek is minden rendben :D
Nekünk is olyan jó volt együtt lenni. Újévkor pl. végigjátszottuk a gyerekekkel a napot :D :D :D nem munkával töltöttük :lol: az bőven lesz az évben :wink: :wink:
Karácsonyi-játék :roll: :roll: nálunk játszanak. Krisztike a szerelő-készlettel rengeteget játszik :D szóval Ildiék jól választottak :wink: :wink:
Amit tőlünk kapott társast színek és formák megismerése, nem gyűzöm összeszedni :evil: :evil: :evil:
Szegény Adrikával meg a Gazdálkodjunkat még kis sem tudtuk próbálni :roll: :roll: azzal amikor a kicsi fel van nem lehet játszani.
Viszon a karácsonyra kapott mesekönyveket már kiolvasta a drágám :D :D :D úgy szeret olvasni, aminek nagyon örülök :D Szülinapjára kimondottan mesekönyvet kért :wink: :wink:

Őszíntén szólva nem bánom ám, hogy Esztike tényleg kislány :D :D Olyan sok szép ruhácska várja őt a szekrényben :wink: :wink:

Tapétakaparást én sem irigylem. Abban anyuéknál volt részünk a nyáron. Ráadásul náluk a tapéta alatt tiszta táskás volt a festés, és teljesen le kellett csiszolni. Jó hosszú folyosó, és bizony volt por rendesen :x :x :x :x :x
Nagyon hamar belekezdtetek az újjítgatásokba :D :D

Raktam képeket a másik topicba :wink: , de teszek ide is :wink:
Kép
a várva-várt nagy brüm-brüm :wink:
Kép
és egy kép Adrikáról is :wink:

Most ennyi van lekicsinyítve. na megyek, majd délelőtt még benézek

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Már reggelről is elkezdtem írni, csak Dávidkámtól nem sikerült. Valamit keresett, mondta is, hogy mit, de sehogysem bírtam megérteni. Keserves sírás lett a vége. Ilyenkor úgy sajnálom, mert úgy igyekszik szépen mondani és én még sem értem őt. Rengeteget beszél, de még nagyon sok mindent nem lehet érteni.

Ma éjjel bepisilt. Most mondta: Bocánat, hod összepisziltem az ádat. Szójjá, ha kell piszilni.

Nektek mennyire beszélnek tisztán a gyerekek? Adrika gondolom már teljesen. Krisztike, hogy halad? Lilikének vannak valamelyik betűvel nehézségei?
Benus a gy, ny, r hangokat nem tudja kiejteni. Szoktuk gyakorolni, de nem akarom kínozni őt ezzel.
A betűket és a számokat akarja írni állandóan. Képes lemásolni a
klviatúráról a betűket. :roll:
Vagyok is vele bajban, mert szerintem még korai, és mivan, ha nem úgy mutatom neki,mint majd a suliban fogják tanulni.

Kapott télapóra egy foglalkoztató könyvet, matematikai feladatokkal. Minden este az ágyban mese helyett ebből kell csinálni. Olyan tudásvágy van benne, de nem igazán tudom, hogy mit csináljak vele. Sem letörni nem akarom, mert ő mindig is ilyen volt, de minek kell neki még tudni számokat írni, összeadni stb..
Szerintetek?

A képek szuperek, a másikban is megnéztem. :lol:

A felújításról: Nem igazán felújítás amit csinálunk. A szükség hozta így, mert az egyik ajtó, ami a padlástérbe vezet, nagyon beengedte a hideget. Muszáj volt kicserélni. Ha már bontásba fogtunk akkor már a wc ajtót is kicseréltük. Javítani kell és festeni, így elkészült a gardrób is gipszkartonból. Persze ezt is glettelni kell még stb. Csak arra leszek kíváncsi, hogy mikor lesz kész, mert a párom most sincs itthon(zöldkártyát ment megcsináltatni), hétfőtől meg már dolgoznak. Azt utálom a legjobban, amikor valami félben marad és nincs befejezve. Nagyon remélem, hogy az előszoba el fog készülni. Nálunk több minden maradt már félben: Pl az új konyhabútorra 4 :!: éve készül az ajtó. :wink: Így most nyitott polcok vannak csak :arrow: állandó rendnek kell lennie benne és folyamatosan törölgetem. Ráadásul egybe van nyitva a nappalival. :wink:

Megyek csinálok valami hasznosat végre.
Annak, hogy télen cseréljük az ajtókat megvan az az előnye, hogy minden tiszta por. Szorítsatok, hogy végezzünk a hétvégén.

Timi
thimó
 
 


Timi
Adrival mi is így voltunk, mármint őt is érdekelték a számok betűk. A betűket én sem akartam tanítani, viszont a számokkal semmi gond.
Nekünk a nevelésiben úgy tanították, hogy egy A4-es lapot hajts úgy, hogy harmad részre, a középsőbe írj be Te valamit. Amit lehet korábban kezdeni a kör, cicafarok. Ez így jó nagy és minnél többször rajzolja ezt ő is át :wink: :wink: :wink:
Először semmiképp nem szabad kockás, v. vonalas füzetbe rajzoltatni őket, nekünk ezt mondták.
Tavasszal meg ha van beton vegyél krétát, és az udvarra had rajzoljanak, az nagyon jó "lazítja" a kezüket, na meg a gyurma, bár én ezt annyira nem szeretem :shock: :shock: :shock: valahogy mindíg beletaposodik a szőnyegbe :x

Egyébként nagyon jó ha foglalkoztatókban akar feladatot megoldani :wink:
Amit sokat gyakoroljatok a jobb, bal oldal.
Olyan feladatok ahol sorokban ki kell keresni azt ami olyan mint az első.
Előkerestem mi ezekkel kezdtük :wink: :wink:
Na meg a színezést, azt is sokat kell és figyeltetni arra, hogy lazán fogja a ceruzát, és ugye a vonalból próbáljon nem kimenni :wink:

Szóval semmiképp ne állítsd le!!! A vizuális képesség fejlesztéséhez pedig nagyon jó a memória :wink: :wink:

nekem Adri most már szépen beszél, de ugye másfél évet jártunk logopédushoz :( Elég sok hangot nem ejtett jót.
Krisztián ő más tészta :roll: :roll: elég sokszor én sem értem :shock: :shock: :shock: Telefonálni pl. imád, de tolmácsolni kell mindenkinek, hogy épp mit mondott.
Tesóm olyanokat néz, mikor kibogozom mikor mit mondott. hiába na aki tud marsupilamiul :?: :?: :?: :?: :?:
Viszont nekem Adrinak voltak olyan szavai, hogy teljesen máshogy hívott dolgokat. Ilyen Krisztikénél nincs :D :D

Na megpróbálom elaltatni Krisztikét, annyi vasalnivalóm lenne :oops: :oops: tegnap is én aludtam el előbb :oops: :oops:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gabi:
Köszi a tippeket. :D Lenne egy kérdésem. Mit jelent az, hogy lazán fogja a ceruzát? Halványan emlékszem, hogy elsőben használt első íróeszköz vastag színes ceruza volt, Jó vastagon is írt. Ezt gondolom, könnyebb megfogni egy kisgyereknek. Adriék is ilyennel kezdték?
A foglalkoztatóban már a 4-es számnál tart. Most is ezzel bíbelődik. Pipicsőrt és az egyenlőségjelet rakja ki képek közé.
Ha neked is Adri ilyen korán érdeklődött a számok, betűk iránt, nem volt gond a suliban belőle? Mármint arra gondolok, hogy nem unatkozott, vagy esetleg zavarodott össze?

Az nagyon jó, hogy szeret olvasni. :) Remélem, majd az én fiaimnak sem lesz nyűg az olvasás.
Érdekes, hogy én is szerettem olvasni, meg később az irodalom volt a kedvenc tantárgyam. Szerettem és sikerélményem is volt, ettől még jobban szerettem. Matekból meg mindig voltak problémáim, ezért nem is szívesen tanultam, ennek a folyománya, hogy középiskolában 3-as voltam belőle, sőt volt, hogy 2-es. Na, csak azt akartam mondani, hogy nagyon sok múlik azon, hogy van-e sikerélmény, vagy csak a kudarc. Nem olyan régen jöttem rá, hogy végülis a matematika nem is olyan rossz, érdekes is tud lenni.

Az előszobafal nem igazán halad. Tegnap foci volt a páromnak( ez ugye kihagyhatatlan :wink: ), de úgy vagyok vele, hogy inkább focizzon, mint kocsmázzon. Ma egy kicsit glettelt, én meg még küzdöttem a maradék tapétával. A tapétaleszedés majdnem kész, de hogy mikor lesz festés, az még rejtély.

Nekem Dávid nem ejt ki betűket, még olyanokat sem, amiket egyébként kitudna.

A napokban elgondolkoztam, hogy mihez is fogok kezdeni, hiszen nekem márc.10-én lejár a Gyes. Ez szűk két hónap, munkalehetőség meg sehol. :cry: Vagyis ami lenne, az nem megoldható két gyerek mellett, segítség nélkül. A párom szerint tanuljak. Jó, de mit is kéne? Ok, számítógép és nyelv. De ezzel sem vagyok még versenyképes a most érettségiző fiatalokkal szemben, mert nekem a két gyereket nem igazán fogják díjazni.

Mennem kell. Bedugom a fiúkat a kádba.

Sziasztok!

Timi
thimó
 
 


Szép napot!

Nem tudom, mi van, de csak komoly küzdelmek árán tudtam belépni a Babanetre. :twisted: Ráadásul nincs is mit olvasnom. :cry:
Eddig a Kedvencek-ből léptem be egyenesen a Társalgóba, de ez most nem megy. Mondjuk már tegnap is kerülőúton keresztül sikerült.

Merre vagytok?

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Timi
hétvégén nem nagyon voltam netközelben. Szombaton felmentünk a Tescoba és bevásároltunk a picinek, és nekem ami kell. Majdnem mindent sikerült is. Itt néztem a bababoltokat, de úgy ki vannak ürülve, és a nagykerekben a leltár még kb. 2 hét.
Én meg úgy voltam vele most jó az idő rá is érünk, és amúgy sem szeretek semmit az utolsó pillanatra hagyni. :wink: :wink:
Még a babakocsi hiányzik, de úgyis az kell a legkésőbb.

Lazán fogni a ceruzát, végül is a színezéssel lehet legjobban erre ösztönözni. Ne nyomja rá nagyon, inkább színezni kicsit oldalról "csuklóból" próbáld erre ösztönözni :wink:

Számokat nyugodtan gyakoroltathatod, sőt mi gyöngyös számolóval számoltunk is. Azt nem tudod elrontani, mert az mindenhol egyformán megy.
A betűk már rosszabb, mert bár írásilag megegyezik, de kiejtés, és ugye az olvasás fontos.
Adriék pl. ábraolvasással tanultak olvasni, valami szörnyű :? :?
Nagyon nehezen állt át a betűolvasásra.
Ábraolvasás, ugye pl. a baba úgy volt "leírva", hogy volt lerajzolva egy bokor, aminek ugye első hangja kell, utána egy alma, megint bokor, és alma.
Na ez még a könnyű, de néha olyan rajzok voltak, hogy hirtelen fel sem ismertem :oops:

Na meg ugye nagyban a relációsjel, egyenlőség, +, -, / ezeket jó ha gyakorolja, legalább szépen megy majd.

Nekem Adrival szerencsém volt, annyira várta a sulit, és olyan tudásvágy volt, ill. van benne :D :D :D Szóval sosem unatkozott. Most is mindíg kér szorgalmi feladatokat :wink: :wink: Remélem ez a jó tulajdonsága meg fog maradni :wink: :wink:
Viszont amennyire szorgalmas a suliban, és a tanulásban, az életben olyan kis lusta :evil: :evil: nem nagyon akar segíteni, inkább leül és hangosan olvas nekem :D :D :D

Mondjuk ő örökölte tőlem a logikai készségét, és a matek a kedvenc, nekem is az volt :wink: :wink: :wink:
A helyesírást azt szójátékokkal gykoroljuk, mert játékosan úgy veszem észre jobban megy neki, ill. nem érzi terhesnek. Szóláncozunk, akasztózunk, Blankózunk, ill. csak szóban betűzünk, ill. mondani kell a j és Ly betűket a szavakban.
Eddig ez nagyon bejött :D :D :D

Munkanélkülire mehetsz majd Gyes után ugye? Elvileg járna, mert ugye munkahelyről mentél el szülni?
Az még pár hónap.
Viszont rossz hír a múltkor olvastam a neten, hogy idén már nem támogatják a gyes alatt a tanfolyamokat, ill. munkanélküli alatt :cry: :cry: pedig a jövőben én is terveztem tanfolyamot. Na mindegy, majd saját költségen :roll:

Van, hogy engem sem enged ba a Babanet, viszont ha simán a Bbnet főoldalára lépek be akkor onnan beenged a társalgóba rögtön :wink: :wink: :wink:

Na megyek teregetni, meg vasalni

Gabi

Ildi, Te merre vagy???? Jól vagytok?

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Csak bekukkantottam, h életjelt adjak magamról :lol: Kicsit besokalltam a munkával na és ezt az enyhe időt kihasználva nem rohantunk haza az oviból sem.
Holnap jövök bővebben -remélhetőleg :wink:

Jó éjszakát

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Helló Ildi!

A helyzet nálunk is hasonló: Annyi mindent kellene most is csinálnom. Ráadásul, még egy kisbabára is vigyázok ma. :lol:
Az előszoba alakul, de még sok minden várat magára(festés,laminált). Kérdeztem a párom, mikor lesz kész végre? Ne aggódj, karácsonyra meglesz. - volt a válasz. :roll:

Igen, mehetek munkanélkülire. Ez jó, de nem megoldás, csak átmenetileg. Én most, ha már úgysem tudok elmenni dolgozni, a fősulival kacérkodom. :oops: Persze, ez még nagyon sok mindenen múlik, de hátha... :wink: :oops:
Lidl-be keresnek munkatársakat, de a párom hallani sem akar róla, hogy éhbérért ott dolgozzam. Állítólag nem veszik emberszámba az alkalmazottakat. :roll: Kereskedelemben mindenhol minimálbér a fizi.
Az a baj, hogy mindig, mindent szinte a pénz dönt el, amióből, mint tudjuk általában kevesebb van, mint kéne. :lol:

Szélessávúnk még most sincs. :twisted: Ma felhívom az Invitelt, hogy mi van?

Gabi.
Ha agyonütnek, sem jutott volna eszembe, hogy a pipicsőrt relációsjelnek hívják. :D
Ábraolvasás=nem semmi. Én azt hittem szótagolva tanulnak olvasni. El vagyok maradva.
Elámultam ám, hogy már Adri ilyeneket tud játszani. (szólánc, akasztófa) Ügyi. :D

Az időjárás: :lol: :twisted: :roll:

Szép napot kívánok nektek! :D

Ahhoz képest, hogy csak röviden akartam írni, jó sokat produkáltam. :wink:

Ja, Beni nem ment ma oviba, mert éjszaka hányt. Remélem nem lesz beteg.

Sziasztok!

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Nálunk is szép az idő. Innen bentről élvezem többnyire. Sajnos épp elég napi 2-szer lemenni a sulihoz többre nincs energiám :oops: :oops: Így is egész éjszaka görcsölt a lábam, hol az egyik, hol a másik :? :? :?

Timi
a szólánc "alapját" már a nevelésibe is gyakoroltuk a suli előtt. Ott ugye még hangok vannak, nem betűk, és az adott hanggal kell szavakat mondani. Ha már ügyesednek akkor mehet a rendes szólánc, bár nekünk az már inkább a suliban ment. :wink: :wink:

Beninek jobbulást!!!
Én Tibivel meg anyósommal itattam a köptetőt, mire a pici meglesz erősödjenek meg :wink: :wink: :wink:
Javasolták egy másik fórumon a Stodal köptetőt, ez egy homeopátiás szer, és nagyon jó :wink: :wink: :wink: gyerekeknek is lehet adni.
Bár remélem erre nem lesz szüksége senkinek.

Minimálbér igen ismerős. Bár még ez is jó, ha mellette be van jelentve az ember. :wink:
Hát a kereskedelemben nincs megkímélve az ember, pláne az élelmiszerboltban :? A Lidl az Bgyarmaton lenne?

Januártól van olyan rendelet nem tudom hallottad e, hogy már nem jár mindenkinek a tb. ellátás :cry: :cry: :cry: ugye aki huzamosan nincs bejelentve, és csak regisztrált munkanélküli, ugye nincs fizetve a tb. az elesik ettől.

A gyarmati kórházról van már valami konkrétum???? A múltkor olvastam, hogy nagyon szeretnék megtartani :wink: :wink:

Na a fősuli, jó kis terv :wink: :wink: És milyen irányban, vagy ez még nincs meg???

Ildi
örülök, hogy ti is jól vagytok :wink: :wink: :wink:
Sétáljatok sokat!!!! Babakocsit sikerült beolajozni, vagy még nyikorog :shock: :shock: :shock: elég bizarr a hangja :oops:
jó párszor kinéztek minket egy-két üzletből :D :D

na megyek én is, további szép napot nektek!!!

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


sZIAsztok!

Gabi.
Igen, hallottam, hogy nem jár egészségügyi ellátás, ha valaki csak "úgy" otthon marad. Valahol ez így igazságos, de nem könnyű.
Ezért is mondtam, azt, hogy még olyan sok mindenen múlik minden.
A tanulás is.
A távlati tervekben az van, hogy a férjem cégénél leszek bejelentve. Azt, hogy valamit fogok-e tudni segíteni, azt még nem tudom. Persze ez azon múlik, hogy a cégnek jól menjen és még egy bejelentett ember(ez lennék én) után tudja fizetni a tb-t.
Nagyon sok a járulék, nem is gondoltam volna, amíg meg nem tapasztaltuk a saját bőrünkön. Nem egyszerű fenntartani egy céget, embereket alkalmazni és becsületesen fizetni azt, amit fizetni kell. Erről sokat tudnék mesélni. Sokan rólunk is azt hiszik, azért mert a férjem nem alkalmazott sehol, hanem vállalkozó, dúskálunk a pénzben. Nem is lenne rossz. :lol: Csak hát hiába van a férjemnek mondjuk 1 milka bevétele, ha ebből háromnegyedét ki kell adni különböző formában. (munkabér, könyvelő, üzemanyag, járulékok stb)


Azt is hallottam, hogy akik főállású anyák, azoknak sem jár az eü-i ellátás, csak ha fizetnek járulékokat.

A Gyarmati kórházról nem hallottam semmit. Megtartani? Most újítják fel, tudtommal. Nem vagyok otthon kórház kérdésben. Itt a környéken tudtommal, csak St-ban és Vácott lesz. A többi ápolási osztályokká alakul. Nem tudom. Te mit tudsz?

A Lidl, igen, Gyarmaton van.

Fősuli: Sok minden eszembe jutott már. Kérdés az, hogy hova vesznek fel, van-e levelező oktatás, milyen messze van, költségtérítéses-e, el lehet-e vele helyezkedni a környéken stb. Gondolkodtam, ghogy keresekedelmi ágon kellene tovább menni, de nem szeretem igazán. De talán ezt lenne érdemes.(már, hogyha felvesznek)
Nálunk a munkanélküliben csak szakmai képzések szoktak lenni. Pl: kereskedő, vendéglátó, virágkötő, szakács, cukrász. A cukrász nem is lenne rossz. Finom sütik: :lol:

Neked könnyű, mert még van 3 éved. De ez is csak időhúzás, abból a szempontból, hogy előbb-utóbb szembe kell nézni a ténnyel: nem nagyon lehet 2-3 gyerek mellett, "alulképzetten", Nógrád megyében normális munkát találni.

Ildi. Te már gondolkodsz azon, hogy ha Dani is oviba kerül, mihez kezdesz? Starjánban el lehet helyezkedni? Esetleg tervbe vettétek a 3 gyerkőcöt?

Beni nem lett beteg. Nem bírja a gyomra a sok édességet. Le lett állítva. Max. túró-rudi, tejszelet.

Sziasztok.

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Csak bekukkantottam, sajna ma sem nagyon leszek.... Tegnap tudta meg apa, h a jövő héten melóznak, ott alvós téma min. egy hétig ugyhogy a hétvégén huzok le anyáékhoz a gyerekekkel, két hétig lent leszünk! :lol:
Lili annyira örült mikor mondtam neki, most egyáltalán nem bánta, h akkor nem megy oviba :lol:
Szóval most mosok-vasalok-mosok-vasalok :twisted: , de muszáj mert apa két hétig egyedül lesz és minden ruháját rendbe akarok tenni mosni ugyanis nem tud :lol:

Timi
Még nem tudom mi lesz, hová tudok menni dolgozni. 3. gyerkőcöt nem szeretnénk. Majd vmi tanfolyamot jó lenne elvégezni (elsősorban nyelv)

Gabi -én tegnap olvastam utána amit irtál, de ott nem az volt leirva, h megszüntek a támogatott tanfolyamok!!!

Cukrász szakma nekem is tetszik :wink:
A bgy-i kórház csak ápolási oszt. lesz, a st-i a kiemelt. Ha minden igaz márc. 1-től lép életbe, ugyhogy Gabi, sztem készülhetsz az itteni szülésre...

Megyek mert rengeteg dolgom van...
Szép napot!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Még időmilliomos koromban írogattam a topikba, mostanában inkább csak beleolvasok... 8) Ha megengeditek némi infóval traktállak benneteket a gyarmati kórházról.

Én épp tegnap jártam a szülészeten babalátogatóban és már most sok változás van. Mentem az elsőre és mikor beléptem a folyósóra, csak lestem bambán mert idős nénik ücsörögtek a váróban, ketten meg járókerettel szlalomoztak - pongyolában. :roll: Kizártnak tartottam, hogy ez lenne a szülészeti osztály. Próbaképp felmentem a másodikra, és rögtön a csecsemősök felé vettem az irányt, csakhogy nem találtam azt a bizonyos üvegkalitkát a babákkal. :shock: Ezek után végre kerestem egy ápolónőt, és megkérdeztem, merre találom az újdonsült anyukaismerősömet a babájával. Nem jártam rossz helyen, mert a szülészeti osztályt tényleg feltették a másodikra a csecsemőkkel meg a nőgyóggyal együtt. :? Mint kiderült, az első emelet pedig ápolási osztállyá alakult. Szülni perpillanat még lehet a kórházban, viszont pl. a kisbabának már szinte mindent be kell vinni ( pelus, popsitörlő, kencék, és ruha sem árt..) Egyéb körülmények változatlanok - még :?: - és az ott dolgozók is nagyon kedvesek.

Csak ennyit szerettem volna... :) Z.
zichy
 
 


Sziasztok!

Kedves Zichy!

Köszi az infókat. Nem is tudom mit mondjak. Hát nem semmi, ha így átalakult. Egy emeleten nőgyógy,szülészet.: :x A gyerekosztály is ott volt, az még megvan?

Egyébként én személy szerint nagyon örülök neked, hogy jelentkeztél. :lol: Mi ismerjük egymást. Nem tudom, te rám ismertél-e? Közös társaságban forgolódtunk, ha mondhatom így. :wink:

Gondolom, hogy nincs sok időd írogatni ide, de ha néha jönnél szuper lenne.
Hogy vagytok? Ha jól tudom, már 3 gyerkőcötök van.

Kérlek, jelentkezz újra!

Timi
thimó
 
 


Timi, de aranyos vagy! :D

Igen, ismerjük egymást, azaz, egy idő után leesett, hogy te írogatsz Thimó fedőnév alatt, és olyan jó volt hallani felőled.!( Egyébként a "régi nagy csapatból" már többen felvetettük, hogy jó lenne összehozni egy talit, ha nem is családostól, de legalább, mi "lányok", meg a gyerkők :wink: - szervezés kérdése... ) A "társaság" még megvan, csak helyileg más. :wink: :D

Gyerekosztály: úgy tudom, még megvan :roll:
Én, mondjuk ezt a szülésbeszüntetést is agyament dolognak tartom, mert én pl. minden esetben örültem, hogy egyben beértem a kórházba ( 5 perces kocsiútnyira voltunk), ha Tarjánba kellett volna furikázni, tuti, hogy menet közben születtek volna a gyerekeim.. :( :x


Időm sajna, tényleg kevés, pedig sokszor írtam volna, mert jó témáitok vannak. De szopiidőben gyakran olvasgatok itt a Bneten (is 8) ). Megígérni semmiképp sem merem, hogy rendszeresen írogatok, de ha a kórházról megtudok vmit, ha gondoljátok, közzétehetem. :)
Köszi, jól vagyunk. :) Gyerekszám 3, fiacskám 7 éves, nagylágyom 4, a kicsim meg 4 hós. :)

Még a gyerekek foglalkoztatásához hozzászólnék, hogy amiket Gabi írt, az nagyon jó! Színezés, rajzolgatás (esetleg körök, vonalak, egyszerű formák) , számolás, több-kevesebb, hosszabb-rövidebb stb. fogalmak gyakorlása (esetleg rajzokon, relációs jellel), mondókázás, éneklés mind-mind nagyon hasznosak. Egyéb tudásvágy más témákban, ami iránt érdeklődik a lurkó (pl. állatok, autók,emberi test stb.) színes albumokból való meséléssel, közösen nézett ismterj. filmmel nagyon jól kielégíthető. Ajánlom még a Novum kiadó foglalkoztató/ isk.előkészítő füzeteit, szépek, igényesek, tartalmilag is megfelelők. De az anya/apa által rajzolt feladatokat értékelik a gyerekeim a legjobban. :wink:
zichy
 
 


Sziasztok!

No akkor, gyorsan.

Ildi
Jó készülődést neked! Két hét apa nélkül, hát nem irigyellek érte.
Kapcsolódjatok ki és érezzétek jól magatokat anyukádnál!
Azért, ha tudsz még indulás előtt gyere egy kicsit.

Gabi.
Ma még nem jelentkeztél. Élvezitek a szép időt odakinn?

Zita.
A picur fiú vagy lány? Ezt nem írtad.
A fiad már iskolás? Kivel tartod a kapcsolatot? Szilvi, Bea- gondolom, mert ők gyarmatiak. És még?


Szép napot!
:D :D :D
Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Zichy
köszi az információlat :D :D :D
Na, én egy nógrád megyei napilapban olvastam,hogy a gyarmati k.-at szeretnék megmenteni. Pont emiatt amit Te is írtál, hogy Vác és Starján főleg a gyarmat közeli helyiségeknél olyan nagy a távolság, hogy sok probléma lehet még ebből. :cry: :cry:
Nem tudom arra a mentőellátottság az milyen, de pl. Pásztón nem valami fényes :( :( Szóval innen sem lesz könnyű, de nekünk legalább a 21-esen jó a közlekedés :wink: :wink: :wink:

Az meg, hogy idáig jut az egészségügy az meg szörnyű. Az ember folyamatosan fizeti a tb.-t és a kórházba vihet magával mindent.
Amúgy Pásztón adnak mindent!!! Sőt ide még saját hálóinget sem lehet bevinni a szülészeti részre.

Timi
most jutottam gépközelbe csak :wink: :wink: a párom délutános, aztán délelőtt írt valamit, most meg olyan lassú a gép, hogy olyankor nem lehet semmit csinálni :cry: :cry:
itt is szép idő volt ma is, na még ezt kihasználtuk, ágyat húztam, és a szőnyegeket is kivittük :wink: :wink: :wink:

Na azért Krisztike is "segített" visszafelé haladni :D :D :D A bútorápolóval tisztította az autóját, de nem is akárhogy az ágyam tiszta Prontó lett, meg 2 párna is :roll: :roll: :shock: :shock:

Ma nekiestem a konyhának, de nem valami haladós :roll: :roll: :roll: ilyen medvemozgással :D :D :D

a cukrász szakma nekem is tetszik :wink: :wink: :wink:

na mennem kell.

Ildi
jó kikapcsolódást nektek!!!!

gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: