Új privát üzeneted érkezett!

RZsuzsa!
Gratulálok! Kép Nagyon ügyesek vagytok! Részelteket majd ha ráérsz kérünk szépen. Kép Kép

Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!

Rzsuzsa: nagyon gratulálunk ! Kép Kép Kép
Várjuk a beszámolót, és féynyképeket is kérünk ám! Kép ( reméljük lesz egy kis időd ránk is ! Kép )

Becsi: köszi a nagy hírt!

Márti: hogy vagytok?

Docika
docika
 
 


Sziasztok!
Először is gratula a kis csöpphez! Nőlj nagyra erőben egészségben anya-apa örömére!!
Docika! Nagyon szépen köszönjük a garatulációt. Nagyon szuper a kiscsajos. Nagy barna hajjal született 3200 gr-al és 54 cm-rel. Jaj de bolond vagyok. nem tudhatja mindenki. Kisunokám született. Igy lett a kismamából nagymama is.
Docika: mi lesz a 24.ével? áll még? Balázsom hogy van?? Hát te se vagy egy bőbeszédű mostanság!! Pedig nálatok is biztos történik mindig valami. De majd eljön az idő amikor már az udvarok is rendben vannak és minden ok a télre, és lezs idő a gépre is .
Márti
sünmama
 
 

 
 

Sziasztok!

Zsuzsa!
Nagy- nagy gratula az új családtaghoz!Kép

Márti!
Neked is nagy- nagy gratula - az unokához!Kép

Terika
terika
 
 


Sziasztok!

Márti: írtam ma emilt a veresegyházi művháznak, remélem válaszolnak majd, de ha nem, akkor felhívom őket, hogy pontosan mikor lesz az a táncház!
Remélem jól vagytok, te kismama-nagymama!!! Kép
Fruzsi jól van? Mit szólt a kisbabához?

Lányok: ha valai tudja, mikor lesz veresegyházán táncház szóljatok!!!!!

Nálunk minden a megszokott menetben zajlik, semmi különleges nem történt. Nagyon hideg van, alig tudunk kimenni sétálni, annyira fúj a szél. Remélem javul majd az idő, bár sajnos már a tél jön. Kép

Megyek is, valami filmet nézünk ma este.

Sziasztok,

Docika
docika
 
 


Sziasztiok lányok!
Köszi mindenkinek a gratulációt! Bocsi, hogy nem jövök mostanában. Mindenre van időm, csak a gépezésre sajnálom! Kornél nagyon jó kisfiú! Eszik és alszik, szinte nem is sír! Pedig felkészültem a legrosszabbra. Flórával rengeteget éjszakáztam. 1 hónaposan elértük az 5 kg, amin nem csodálkozok, mert csak eszik és eszik. A szülés, ha lehet ilyet modhatom nagyon könnyű volt. Kb 2 óra, a nagyobb fájásoktól a megszületésig.
Flóra szépen beszél, a maga szintjén. Ő a nagy wc-t használja, amikor eszébe jut. De még pelenkásak vagyunk. A kistesót imádja, nincs igazán féltékenység. Talán később. Szeret vele foglalkozni. Együtt teszük tisztába, öltöztetjük... Nagyon sokat kell vele foglalkoznom.





Íme a mostani állapotunk!
Mindenkinek szép napot, majd jövök!

Zsuzsa! Gratulálok Lucához!

Krisz
krissz
 
 


A képek lemaradtak!
KépKép
KépKép
krissz
 
 


Sziasztok!

Docika és mindazok, akiket még érdekel!
24- én 15- tól lesz a táncház.

Terika
terika
 
 


Jajj, elírtam!!!! 16- tól lesz. Ma nagyon szétszórt vagyok....

Terika
terika
 
 


Sziasztok!

Krissz: nagyon arik a gyerkőcök, nem lehet most könnyű neked, két ilyen picivel. Kép Minden jót kívánunk!

Terika: nagyon köszi, ha semmi nem jön közbe, mi ott leszünk!!!!
Ki jön még? Ugye Márti Ti biztos ott lesztek Fruszival?

Nálunk minden oké, most jöttünk haza az Asia Centerből, hát jó sok pénzt ott hagytunk! Kép

Sajnos esik az eső, éa nem tudunk menni sétálni, de Balázs is biztos elfáradt a kis kiruccanásunkba.

Hogy vagytok?

Docika
docika
 
 


Sziasztok!

Docika!
De jó volt találkozni veletek!Kép Hátha legközelebb már Balázs is jobban élvezi a táncházat!

Ma volt ugyanis az ominózus táncház. Bobó rettentően élvezte. Az első néhány percben persze ő sem akart táncolni, sőt... de pár perc elteltével már feloldódott, és végigtáncoltuk az egészet.

Többiek!Kép Hol vagytok?

Terika
terika
 
 


Sziasztok!

Terika: én is nagyon örültem Nektek, sajnos nem tudtunk többet beszélgetni, talán majd legközelebb! Bár a férjemmel is beszéltünk róla, lehet, hogy a Balázs még egy kicsit kicsi volt ehhez, lehet, hogy egy pár hónapot várunk még vele a következő alkalomig. Mindenesetre nekem nagyon tetszett a dolog, és Balázsnak azóta is a Télen nagyon hideg van......-t kell énekelni. Csak a tapsolásoktól mindig megijedt. Kép
A Te gyerkőceid nagyon élvezték, én úgy láttam! Kép

Balázs ma megint belekakilt a bilibeKép Szólt, hogy :kaka jön, gyorsan ráültettem a bilire,és tényleg jött ! Kép Annyira örültem neki! Kép

Márti: nagyon eltűntél! Hol jársz? Unokázol?

és a többiek? Merre vagytok?

Most megyek,

Docika
docika
 
 


Sziasztok!

Docika!
Lehet, hogy a tömeg hatott így Balázsra? Nem lehet könnyű nekik, hiszen ez teljesen más helyzet, mint amit otthon megszoktak. Új környezet, nagy társaság.... Bobó is ezért ücsörgött inkább az ölünkben az elején. Nem is erőltettem, hogy azonnal álljunk be mi is.
bilizés Kép
Mi ez a "gyerkőceid" kifejezés? Kép Megelőlegeztél egy tesót Bobónak?Kép

Többiek?

Terika
terika
 
 


Sziasztok!

Docika "toborzásán" felbuzdúlva kukkantottam be hozzátok. Én Panni vagyok, egy 16 hónapos Misivel, aki még mindig szopik, rengeteget izeg-mozog, nagyon ügyes mozgású szerintem a vele egykorúakkal összehasonlítva. Most kezd beszélgetni, már van kb 10 szava. Ja Mogyoródon lakunk. A Péterfyben szültem, és remélem ott is fogok emberi időn belül újra szülni.Remélem hasznos tagja leszek a csapatnak.

Panni
uran
 
 


Sziasztok!

Remélem a többiek nem "haragszanak" meg érte, hogy átíhvtam ide a "Mogyoródiakat", de itt sincs olyan nagy forgalom mostanában, szinte már magammal leveleztem Kép

Uran: örülünk neked!!! Kép Üdv. itt ! Az én Balázsom 19 hónapos, nem sok a korkülönbség! Kép Régóta laktok itt?

Terika: valósznű, hogy a sok embertől ijedt meg, pedig járunk vele ide-oda, de sok volt neki a "zűrzavar".
Azért gondoltam, hogy többen is vagytok, mert mondtad, hogy a másik kicsi , aki veletek volt, már el is tűnt, annyira élvezi a táncot, de biztos valamit félreértettem, bocsika ! Kép szánom-bánom! Egyébként nem jön a kistesó?

Megyek fürdeni,mindenkinek jóéjt,

Docika
docika
 
 


Szia Docika!

Mi most ősszel lesz, van 3 éve, hogy kiköltöztünk Pestről. Azaz én pesti vagyok, a férjem pedig Győr környéki, de már ő is régen Pesten lakott.

De örülök neki, hogy kiköltöztünk, habár ez "kényszerből alakult így. Ui. anyukáméktól kaptkuk a lakást, de úgy, hogy a házban van apukám üzlethelyisége. Azaz eladni nem lehetett. De talán így a jó. Szeretek itt lakni. babával ezerszer jobb, mint Pesten. Egyszerűen időmilliomos vagyok, hiszen ahhoz,. hoyg a gyerekem levegőn legyen, nem kell naphosszat sétálnom a ligetben, hanem egyszerűen kiengedem az udvarra. Nagyon jó!!!!

Na most megyek, mert még a végén megcsömörlötök tőlem már itt az elején.

Panni
uran
 
 


Sziasztok!

Uran: dehogy csömörlünk meg, én nagyon örülök, hogy itt vagy, és írsz. Mi is 3 éve költöztünk ide Szilasra, és gyanezen okok miatt én is szeretek itt lakni, de azért hiányzik a nyüzsgés, főleg gy, hogy keveset járunk be Pestre. Majd, ha visszamegyek dolgozni, kkor lesz jó, mert akkor mindkettőből lesz részem.

Most mennem kell, megjött Apa, ebéd lesz! nyammmm

Docika
docika
 
 


Szia Docika és a többiek!

Én gyakran járok be Pestre. Anyukámékhoz pontosabban főleg a dédihez heti 2x bemegyünk a Misivel. Nagyon élvezem. nekem pl. ngyaon hiányzik a piacozás. Én nagyon szeretem a piacot, ott annyi finom gyümit, és zöldséget lehet venni.

Na meg a nyüzsi. A megszokott környezet. Egyébként én is Pesten dolgoztam, és ott is fogok az Örs vezér térnél. De az még odébb van.

Panni
uran
 
 


Sziasztok!

Panni!
Üdv itt!Kép Írj csak bátran jó sokat!Kép

Docika!
Az emlegetett másik kicsi Bobó táncpartnere volt...Kép Hozzá siettünk vissza, hogy táncolhassanak.Kép
A kistesó pedig úgy tűnik várat magára - ahogy anno Bobó is ezt tette.Kép

Milyen érdekes, hogy mindkettőtöknek hiányzik a nyüzsgés! Nekem pl. egyáltalán nem. Igaz, én soha nem voltam igazi pesti - biztosan ezért. Mindössze 2 évig laktunk ott, aztán költöztünk Veresre.

Terika
terika
 
 


Sziasztok!

Benéztem hozzátok, mert "egyedül" érzem magam itt Gödöllőn. Illetve időnként nagyon szeretek itt lakni, máskor nem. Kötődésem a városhoz csak annyi, hogy ide jártuk a férjemmel egyetemre és amikor Bp-i albérletünkből saját lakásunkba költöztünk úgy döntöttünk praktikus és nosztalgikus okokból, hogy ide "telepedünk". Most pedig lassan családi házat szeretnénk venni, amire igen nagy hitelt kell felvennünk, tehát egy időre "röghöz kötnénk" magunkat. Itt jön a dilemmám, hogy maradjunk-e vagy sem.
Kollégáim már lassan elfelejtenek, itteni barát csak egy van.....Szívesen beszélgetnék veletek.
Két fiam van, Barnabás 2 és fél éves, Bálint 10 hónapos. Imádom őket és nagyon élvezem velük itthonlétet. Barnit tavasszal oviba kell iratnom, jó lenne, ha tudnátok ajánlani melyiket válasszuk.
Várom, hogy írjatok!
Mamóka
mamóka
 
 


Sziasztok!

Mamóka!
Üdv itt!Kép
Anno ( januárban) az általad is felsoroltak miatt kezdtem el netezni. Mintha csak magamról olvastam volna most. A környékünkön bár rengeteg ksmama / anyuka van, mindenki egyedül tologatja a babakocsit vagy sétál a gyerekkel. Pedig sokkal jobb lenne társasággal tenni azt.Kép szerintem.... Sajnos ez a pesti mentalitás - és ezt egyáltalán nem bántásból írom, meg tisztelet a kivételnek- jellemző itt is. Szóval teljesen átérzem a problémádat. Nálam azóta sokat javult a helyzet. PL. megismerkedtünk Krisztáékkal, elég gyakran találkozunk is velük. És még sorolhatnám az ismerőseink számát. Persze ehhez az is kellett, hogy próbálok minden lehetőséget megragadni arra, hogy találkozunk másokkal. Bobónak is, és nekem is szükségem van társaságra.
Jajj, nem is szaporítom tovább a szót, mert már kisregényt írok, de minimum egy egypercest. Kép A lényeg, hogy írj csak bátran.Kép
Ovi ügyben nem tudok segíteni, mert mi nem Gödöllőn élünk.

Többiek!Kép
Hol vagytok?

Terika
terika
 
 


Ide is beírom, mert "szomszédoltok" Kép

Van egy olyan lehetőség az időbeosztásomban, hogy hétfőnként 9 - fél 10 körül tudnék tartani zenebölcsit Mogyoródon. (fél 11-kor zeneovizok az egyik ottani oviban, és előtte beleférne egy zenebölcsi is. Ha már ott vagyok...)
Aki nem tudja, miről van szó: anyukák a csemetéikkel játszanak, egy-másfél éves kortól már érdemes jönni. A fogl. 30 perc, de általában egy órás elfoglaltságra kell számítani. Énekelünk, mondókázunk, bábozunk, vannak hangszerek is. Ált. a régi népi játékokból válogatok, de nem olyanokat, amikot unalomig ismertek, megígérhetem, hogy lesz mit tanulnotok Kép
Kérdés: lenne-e rá érdeklődő, és Mogyoródon a Művházon kívül lehet-e máshol, vagy csak a Művházat keressem meg?
Az anyagi vonzata 400 forint körül van alkalmanként, és lehet több-kevesebb attól függően, hogy mennyi bérleti díjat kér a hely, ahol összejöhetünk. Most Dunakeszin, Gödön és Újpesten tartok ilyen foglalkozásokat, 350 és 400 forintokért alkalmanként.
Cili
foltvarró_cili
 
 


Sziasztok!
Mamóka:
Szia, szia szia örülök, hogy írtál, mert ugyan gödöllő környéki lakóhely alatt fut a topik, akik rendszeresen írnak, már elköltöztek. lásd fent: Szilas, Mogyoród, Veres.
Én is gödöllői vagyok, és Budapesten születtem és férjhez jöttem Gödöllőre.
Ebből kifolyólag úgy gondolom hasonló cipőben járunk.
Nekem is két fiam van: Bálint (Kép) 3,5 éves, Botond 17 hónapos.
A nagyobbik fiam szeptembertől ovis, és a palotakerti ovi egyik egykorú csoportjába jár. Szeret oda járni, annak ellenére, hogy a bölcsit tiszta szívből utálta.Kép
Ti merre szoktatok sétálni? már ha benne van ez a napi programban Kép
Jó éjt:
Gabi
gabóca
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy írtatok.
Terika,
Igen, tényleg jellemző itt is a kollektív elmagányosodás :-), de én inkább azt vettem észre, hogy Gödöllő "úgy viselkedik" mint egy külváros, ha valaki valamit akar -szórakozni, vásárolni stb- bemegy Bp-re. Hihetetlenül kihaltak bírnak lenni az utcák hétvégén.
Annó jártam baba-mama tornára, miután Bálint is megszületett már elég nehéz volt fix időpontokhoz tartani magunkat. (főleg amikor a napunk úgy nézett ki, hogy Bálint aludt 10-12-ig, utána Barni 1-3-ig miközben Bálint újra 2-4-ig). Ezen szerencsére már túl vagyunk.
Bobó mennyi idős? Hol laktok? Merre szoktatok kimozdulni?

Gabi,
Már néztük a fiaid képét (nagyon jóképű kiskrapekok!)és gondoltam is arra, hogy milyen jó lenne, ha bejelentkeznél, mert hasonlóan kétfiús mama vagy. (Meg is lepődtem, amikor most újra megnéztük a képeteket Barnabás megszólalt a nagyfiadra mutatva : Ő is Bálint) :-))
Délután szoktunk sétálni az Erzsébet parkba (Kazinczy krt-on lakunk), vagy ha valamit vennem kell akkor újabban kötelező a Coop-ba menni, mert Barnabás imádja tolni a gyerek bevásárlókocsit
Ovi ügyben én első körben a Kazinczy krt-it gondoltam arról nem hallottál valamit?
Ti mikor és merre szoktatok járni? Bálint miután közösségbe jár sok betegséget hazavitt a kicsinek? Az enyéim már most is 2 hetes szünetekkel állandóan betegek ősztől tavaszig :-(
Mamóka
mamóka
 
 


Sziasztok!

Régen jártam erre, örülök, hogy van jó pár hozzászólás! Kép Képzeljétek, Ausztriában voltam muzsikálni , igaz, csak 2 nap volt, nagyon hiányzott a kis családom, de ennek ellenére szuperül éreztem magam.Kép
Most meg Apa utazott el Kép, Amsterdamban van, én meg egyedül maradtam a Balkóval, lesz időm netezgetni esténként! Kép

Terika: jó a Bobónak, hogy már táncpartnere is van! Kép Mentek a következő táncházba is?

Mamóka: üdv., jó, hogy megtaláltál minket! Kép Sajnos ovi ügyben nem tudok segíteni, mert mi Szilason lakunk. Kép

Foltvarró_cili: minket is érdekelne a zenebölcsi, bár Balázs sem egy egyhelyben ülő típus, de mivel mi zenészek vagyunk, szereténk a Manókát is már időben a zenéhez szoktatni, ami itthon meg is történik, de társaságban biztosan sokkal jobb lenne. Én is terjesztem majd az itteni Anyukáknak, szerintem sokakat érdekel majd. Várjuk a fejleménykeket!

Tegnap voltunk a Pólus Centerben, van ott egy játszóház. Ismeritek? Balázs nagyon élvezte, rengeteg fajáték van, lehet csúszni-mászni, és nem csak az itthoni megszokott-megunt játékokat lehet birtokba venni. Kicsit egyedül éreztük magunkat, mert csak 2 kislány volt ott, akik jóval nagyobbak voltak a Balázsnál. Mit szólnátok, ha összebeszélnénk, és elmennénk együtt valamikor?

Docika
docika
 
 


Uran: hová jársz piacra? Mi régen a Bosnyák térnél laktunk, és én is baromira élveztem a sok friss árut. Sajnos itt nincs ilyen. Kép

Még valami: vasárnap Kistarcsán bababörze lesz, a Csigaházban. 9- től.


Docika
docika
 
 


Sziasztok!

Először is szívből gratulálok Krisznek és Zsuzsának a babákhoz, valamint Mártinak az unokájához! Kép
Végre én is tudok újra jönni, talán még emlékszik rám valaki! Látom közben bővült-változott a csapat. Kép Azért beírom újra, hogy egy 2 éves Ádámom van és Gödöllőn lakunk.
Mi időközben végeztünk az építkezéssel és kiköltöztünk a centrumból. 1 hónapja visszamentem dolgozni, Ádám pedig bölcsis. Szerencsére viszonylag gyorsan megszokta és jól érzi magát, de szinte mindig összeszed valamit. 2 hónap alatt többet volt beteg, mint a bölcsi előtti időszakban összesen.Kép Remélem, hamarosan túljutunk ezen az időszakon!
Sajnos a Gödöllői bölcsiket-ovikat nem ismerem, de Fkatának (nem tudom, szokott-e még írni) és Zsuzsának (Beababa) vannak tapasztalatai.
Zenebölcsi minket is érdekelt volna, de sajnos munka mellett már nem megy. Kép
Sziasztok
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Szia Docika!

Mivel anyukámékkal a Hősök terétől a Keleti pu felé haladva nem messze laktunk, ezért arrafelé a Garay piacra jártunk, járunk. nekem az tetszik benne, hogy ott kapok friss gyümit, amit sem a Cora-ról nem mondhatok el, sem a Coop-ról. Sőt az utóbbiban szinte semmi ygümi nincs az almá kívül meg a déli gyümiken kívül. Tehát pl. nem volt meggy, málna, szeder, cseri, ... Szerencsére néhány néni a faluból időnként kihozza a közért elé az áruit, és akkor lehet friss áruhoz jutni, csak az a baj, hogy ehhez kora reggel kell menni körértbe, az meg nem mindig jön össze.

Panni
uran
 
 


Sziasztok!

Kriszta!
Hát perzse, hogy emlékszünk rátok!Kép
Mikor költöztetek? Megszoktátok már?

Docika!
Ha semmi nem jön közbe, akkor megyünk a táncházba.( nov. 21- én)
Bobó annyira élvezi, hogy sajnálnám, ha lemaradnánk róla. Azon a hétvégén megyünk a nagyszülőkhöz, de vasárnapra már vissza szeretnénk jönni.
Köszi az infót bababörze ügyben.Kép
Milyen hangszeren játszol?
Nekem tetszik a játszóházas ötlet.Kép

Mamóka!
Mi Veresegyházon élünk, immár 4 éve. Bobó a hónap végén már 2.5 éves lesz, kb. egyidős lehet Barnival. Elég sokat levegőzünk. Jó idő esetén itthon, a kertben, rossz időben pedig keresünk olyan helyeket, ahol nem süllyedünk el a sárban.Kép (pl. a mi utcánk sincs még leaszfaltozva) Ilyenkor pl. átmegyünk Gödöllőre, és a kastéllyal szemben lévő parkban sétálunk vagy meglátogatjuk az ismerőseinket (ahol szintén van gyerek, és ők is, meg mi is jól érezzük magunkat) Emellett járunk zenebölcsibe hetente egyszer, és táncházba, ami egyszer van egy hónapban + ami még összejön.
Nektek mivel telnek a napjaitok? Nem lehet könnyű két gyerekhez alkalmazkodni!

Gabi!
De jó. hogy újra itt vagy!Kép

Terika
terika
 
 


Sziasztok!

Terika:
Örülök, hogy nem feledtetek el!!KépKépKép
Bár olvasni olvastalak benneteket, úgy augusztus óta megint, hozzászólni nem mindíg volt időm, de haladok a történtekkel(hellyel-közzel)Kép

Mamóka:
A mi napirendünk elégé egyforma:
Reggel oviba viszük a Bálintot, majd a Botonddal bemegyünk a városba, ott a piacon veszünk friss tejet, kenyeret (a rajat melletti kis boltban), és ha még egyébb elintézni valónk van, (posta, gyógyszertár) akkor azok felé vesszük az irányt.
Délben ebéd, majd Botond alszik 1.5-2.5 órát kb 15:30-16:00-ig. Akkor lemegyünk a Bálintért, majd újra a város felé megyünk, és a János utcai garázssoron bicigliznek, motoroznak a lurkók. majd haza és kezdődik az esti "műsor".
Szívesen összefutnánk Veletek mi is. Sajnálom, hogy nektek nincs fent képetek, mert akkor egyszerűbb lene felismerni egymást.

Az ovi témához nem igazán tudok hozzászólni, mert én nem itt nőttem fel, most pedig már alap esetben a palotakerti oviról érdeklőttem, lévén, hogy itt lakunk a telepen.
Jókat hallottam egy bizonyos csoportról, és az elképzeléseimbe is beleillettek, így beirattuk ide, és szerencsére abba a csoportba is került.
A bölcsiről már többet mesélhetnék, de ez is emberfüggő, hiszen Beababa Beusa nagyon jól érzi magát ott, ahová a Bálintot 6 ökörrel sem lehetett volna bevinni.Kép

A betegségek sajnos minket is megtaláltak, sőt....
Botondot most küldték gastroenterológiára mert nagyon sokat hurutos, hasmenéses, és ehhez még igen nagymértékű vashiány is társul.
Bálint mostanában megússza egy kis orrfolyással, hála az Égnek.

Most látom csak, hogy kész regényt írtam, úgyhogy befejezem és elmegyek aludni.Kép

Jó éjt:
Gabi
gabóca
 
 


Sziasztok!

Eltévedtem errefelé, és látom, hogy nagyon emlegetve vagyunk. KépKép

Gabóca!
Nem tudsz aludni???? KépKép Bálint kis ujja meggyógyult? Bocsi, rohantam a buszhoz most du, de azért remélem érthető voltam. ;)

Mamóka!
Ahogy már Gabóca is említette az én Beám imád bölcsibe járni, szerencsére jó csoport társai vannak, a gondozó néniket is jól kifogtuk. Mi már "túlkoros" bölcsisek vagyunk, mert Bea betöltötte a 3. életévét szeptemberben, de oviba nem irathattam be, mert csak a szept. 1-ig született gyerkőknek van lehetőségük bejutni az oviba. Nem is baj, mert amelyik óvó nénihez vinni akarom a Beát, pont jövő szeptemberben indít tiszta kiscsoportot. Mi a palotakerti bölcsibe járunk, teli közel egykorú gyerekkel együtt. Az oviba is saját korosztályába szeretném beíratni, azaz nem vegyes csoportba.
Ha küldesz e-mail címet, akkor tudok neked küldeni egy kis olvasmányt, ami egy gyűlés kivonata, ami áprilisban volt, pont a gödöllői ovival, ovi helyzettel kapcsolatosan.
A Kazinczy ltp-i oviról is elég sok jót hallok mostanába, mondjuk én elfogult palotakerti óvoda rajongó vagyok. Kép A nagyfiaim is oda jártak oviba, és sok jót tanultak ott.

Ludmilla-Kriszta!
Hová költöztetek? Melyik bölcsibe jár Ádám?

Sziasztok!
Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!

Terika,
Mi is szoktunk a kastélyparkban sétálni. Már alig várom az adventet, mert Barni imádta etetni az állatokat! Kár, hogy csak hétvégén vannak ott.
Két gyerekkel nem is olyan nehéz, de legalábbis nagyon sok előnye van. pl. már most kezdenek egymással játszani, vagy a picinek elég sokszor az is, ha mozizza a nagyot. De persze, ha együtt tör ki a hiszti vagy ami még rosszabb betegek, akkor nem elég a két kezem...mi lehet 3 picivel?!
Jó Veresen lakni? Nagyon szép hely az biztos, de megtaláltátok a helyetek?

Gabóca,
Teszek fel hamarosan képet magunkról, akkor majd felismersz.
Remélem Botonddal minden rendben lesz. Mire gyanakszotok? És a vashiányt miből vettétek észre?
Látom a ti sem unatkoztok. Tényleg azt hogyan intézted el, hogy csak du. mentek Bálintért. Pont most hallottam, hogy a gyeses anyukák gyerkőceit kidobják ebéd után...Ugyan eredetileg is azt gondoltam, hogy elhozom majd délben Barnit, de az elv végtelenül felháborít, mert ha a fiam szeretne ott lenni, akkor legalább a lehetőségem legyen meg arra, hogy otthagyjam. Hogy van ez?

Zsuzsa,
A profilomban látod már az emilem. Köszönöm előre is.
Bálintom januári, őt hogyan kell majd beiratnom? És mikor fogják felvenni? Januárban? Ha nem, akkor megy majd bölcsibe ő is, na de mikortól? Mert szeretnék 3 éves koráig itthon maradni vele.
Munka mellett hogyan tudod megoldani a 3 gyerek melletti feladatokat? Ilyen dolgokra gondolok, hogy iskolába, bölcsibe kísérés, elhozás, betegségek, otthon maradások stb. stb. Egyre többet gondolkozom azon, hogy ezt segítség nélkül hogyan oldjuk meg.
Jut eszembe! Nem tudtok megbízható hölgyet, nénit, esetleg lányt, aki időnként elvállalná a két fiamat? Hamarosan elkezdenék v.mit tanulni, de ahhoz segítségre van szükségem.

Docika,
Én szívesen játszóházaznék, de van a 10 hónapos Bálintomnak is érdekesség ott?

Na, csak megint regényt írtam.
Mamóka
mamóka
 
 


Elfelejtettem írni, hogy legközelebb 22-én jövök csak fel a netre mert elutazunk.
Addig is írjatok!
Mamóka
mamóka
 
 


Sziasztok!
Az előbb lefagyott a gép és az írásom HUSSSSSS!!
Nincs ídőm újra gépelni, ezért bocsi, hogy nem írok mindenkinek!
Mamóka!
Gödöllőn az áruházzal szemben minden szerdán baba-mama klub van! Nézzél be, itt bitzos új barátokra találsz!
Gabi, de jó hogy te is jöttél! A fiúk egyre ügyesebbek!
Cili!
Veresen nem akarsz zenebölcsit indítani!??
Mogyoródon végül is beindult?
Mi nagyon mennénk, ha a közelben lenne. Flóra már szépen énekli a mikulás dalokat, hála Terika kézzel írt kottáinak!
Másodszorra ennyi telt az időmből!
Sziasztok!
Azért felteszem a legfrisebb képeimet!
Krisz
KépKép
krissz
 
 


Még üdvözölni szerettem volna az új mamikat!
Végre a régnem "látottak" is fel-fel bukkanak, bár még sok mindenkit hiányolok!!!!!!!!!!
K
krissz
 
 


Sziasztok!
Kezd visszatérni a számítógépes erőm! Látom, most magamnak írogatok, de ki tudja legközelebb mikor szabadulok ide. Ugyanis apa egész nap a gép előtt dolgozik, vagy pont nincs időm.
Kornéllal tegnap voltunk a 3 hós oltáson. Már 7,20 deka és 64 cm. Kész nagyfiú. Most először vittem a Flórát is magammal. Nagyon szépen viselkedett, mindig mellettem volt és szépen szótfogadott. Amikor jövünk- megyünk és nem otthon unatkozik, semmi gond nincs vele. Mindeig mozgásba kell lennie.
Most épp a fiókot pakolja és közbe mondja a magáét.
Tegnap készítettünk karácsonyfadíszeket hungarocelből és kockás anyagból. Nagyon csinik lettek. Flóra újjára már alig fértek rá. Ugyanis Ő volt a karácsonyfa.
Ti is készültök már az ünnepekre?
Mamóka hazaértetek? Merre jártatok ebbe a szeles időben?
Krisz
krissz
 
 


Szia Krisz!
Köszi a baba-mamás klub infót. Hogy működik? Viszem a lurkókat, beszélgetünk, játszunk? Hányan vagytok? Mindig mehetnek újak? Szóval tényleg szívesen mennénk. Hánykor van? Bálintom 11 körül szokott aludni.
Nagyon szépek a gyerekeid! Kornél tényleg nagy baba! Bálint ennyi idősen 7,10 kg volt, fél évesen azt mondta rá a dr. nénink, hogy elérte az átlagos egy éves súlyt és magasságot. Úgy látom ti is jó ütemben haldtok effelé. Flóra mennyi idős? Látszik, hogy nagy szereti a kisöccsét!
Nagyon jó ötlet a karácsonyfadísz készítés! Mit mondtál? Segíteni kell a Jézuskának? Nálunk ő diszíti fel és hozza a fát. Hol vetted a hungarocelt? Ráragasztottátok az anyagot? Már el is indult a fantáziám, hogy miket lehetne csinálni! Ha van kedved és időd, adj lszi. tippeket! Milyen ragasztót használtok? Ami lejön a kezéről (esetleg ruhából, bár vannak ilyen célra elhasznált felnőtt pólóink).
Múlt héten a férjem elment külföldre és mentünk volna anyuékhoz. De sajnos ők meg nagyon megbetegedtek, így mégiscsak itthon maradtunk. Most először voltam teljesen egyedül a picikkel, persze ilyenkor történnek meg a balesetek is. Barni beleesett az ajtó élébe, óriási púp, irány a sebészet, röntgen stb.....Nagyon megijedtem (pedig nem vagyok ijedős), de minden rendben szerencsére. Nem túlzok, a púp 2 cm-re kiemelkedett a homlokától egy másodperc alatt. Brrrr.....
Örülök, hogy van valaki aki gyakran benéz ide. Nálunk a számítógép a kapocs apával (emilezünk), ezen hallgatunk zenét vagy nézünk mesét, tehát gyakran be tudok kukkantani, hogy van-e üzenet.
Mamóka
mamóka
 
 


Sziasztok!
Még teregetés előtt bekukkantottam és lám egy írás! Végre!
Mamóka!
A barátnőm jár a klubba. 10 órától van a foglalkozás. Tánc, ének, beszélgetés, tavaly mikulás is volt.
Mi Veresen lakunk, és valahogy sosem jött úgy ki, hogy odamenjünk. Általában szerdánként piacozunk (mármint vásárolgatunk a Veresi piacon), vagy másfelé csavargunk.
Flóra januárban lesz két éves. Visszakerestem, szinte ugyanakkora a gyerekeink között a korkülömbség. Már egymáshoz nőttek? Tudnak együtt játszani?
Hungarocel az építkezésből maradt, úgyhogy van miből dolgozni. Már lehet illatmentes technonol ragit is kapni, vagy stifteset is használhatsz. Nálunk is a jézuska hozza a fát, mi épp csak besegítünk neki a díszekkel. Majd kirakjuk egy kosárba és a Jézuska felrakja a fára.
Tegnap masnikat is készítettem, olyanok lettek mint a pillngók. Flóra kapott a maradékból egy baba pillangót. Sőt, olyan szuperjót aludt a két gyerkőc, hogy karácsonyra terítőt és hozzá szalvétát is varrtam. (Egyébként nem tudok varrai, kb. 4 hónapja próbálkozok vele.)
Átérzem az ijedséget! Általába nálunk is akkor van gond, ha egyedül vagyok, és nincs autóm.
Szerencsére olyan jó emberekkel vagyok körülvéve, hogy van segítségem ilyenkor.
Jaj! Majd’ elfelejtettem, holnap kezdjük az úszást Kornéllal. Már nagyon várom. Itthon már rendesen locsoltam a buciját, nagyon tetszett neki.
Jó hétvégét!
Krisz
krissz
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon régen jártam errefelé, jó, hogy ilyen sokan írtatok!! Kép

Ez a szerdai baba-mama klub minket is nagyon érdekelne. Szerintetek, mehetünk oda mi is? Így, hogy nem Gödöllőn lakunk? Volt már közületek ott valaki? Én még sosem voltam ilyen klubban. Továbbmegyek: mi lenne, ha találkoznánk ott, ha ráértek? Jó lenne egy kicsit megismerni egymást, utána jobb lenne itt is "találkozgatni". Mit szóltok? Annyira hiányzik egy kis társaság! Kép

Docika
docika
 
 


Sziasztok!
Mi szeptemberben költöztünk Gödöllőre. Örülök, hogy rátok találtam, mert hát nem igazán van itt barátunk, mindenki Pesten maradt. Van egy egy éves kisfiam Botond. Próbálnám gyerekek közé vinni, de fogalmam sincs, hogy hova lehetne menni itt Gödöllőn, vagy a környéken. Még egy játszóteret sem tudok, ahol kispajtásokra lelhetnénkKép Olyan, mintha itt mindenki magányosan sétálgatna a gyrekeivel, és nem lenne senkinek sem igénye társaságra. Ma bementünk a könyvtárba, a gyerek részre, ott játszogattunk kicsit. Tudnátok tanácsot adni, hogy hová bújtak a gödöllői kismamák?Kép
sildi
 
 


Sziasztok!
Rég nem jártam erre, nem igazán volt időm a gép elé ülni.
Mamóka:
Ilyen velünk is megtörtént kb egy éve. Akkor mi az ügyeletet hívtuk, megnézték, majd közölték hogy ha másnapig nem jön elő szédülés, hányás akkor ne izgassuk magunkat. Amúgy még a mai napig ott a csomó a homlokán. Azi mondták talán mire iskolába megy felszívódik.Kép
Amúgy merrefelé sétálgattok, mert edig még nem sikerült összefutnunk.
A vashiányt a Doktornő vette észre, túl sápadt volt a Botond, és sokat volt megfázva. Vérképet kért és akkor derült ki.
Azőta szedi a vasat és nem változott semmi, sőt mostmár fofik is és hetente hurutos. Úgyhogy hétfőn megyünk a klinikára
Sildi:
Sajnos ez itt így megy. Én kicsivel több mint 4 éve jöttem ide férjhez, a nagyobbik fiam 3,5 éves, és most kezdünk igazándiból barátokra lelni.

A szerdai mama-baba klubot illeti a református hitközösség tartja, és ebből kifolyólag nem igazán mentünk oda, lévén katolikusok.

Gabi
gabóca
 
 


Állítólag ez a baba-mama klub, habár a református házban van, vallástól mentes. Legalábbis ezt írták.
sildi
 
 


Sziasztok!
A barátnőm is római katolikus, és mégis megy. A lényeg, hogy gyerekek között vannak.
Szia Sildi! Hogy milyen sok Botond van ebben a topikban!!??
A barátnőm kisfia karácsony körül érkezik, őt is Botondnak fogják nevezni.
Kornél felébredt, majd még írok!
Krisz
krissz
 
 


Sziasztok!
Micsoda forgatag a múlt hetihez képest!

Krissz
Súlyban lassan összenőnek :-))). Na meg persze óriási élmény ahogy szeretgetik egymást, vagy ahogy Barni szórakoztatja Bálintot. De a konfliktusok is nőnek, mert Bálintnak az kell amivel Barni játszik vagy viszont, Bálint lerombolja amit nem kellene stb. stb.... Talán majd nyáron már igazán együtt játszanak.
Hol úsztok? Veresen a szép új uszodában? Nagyon érdekelne Barni miatt is, hogyan és miképpen van gyerekeknek úszásoktatás. Meg tudnád nekem érdeklődni? Előre is köszönöm!

Docika, Gabóca, Sildi!
Én még nem is voltam a könyvtár gyerek részlegében. Mi lenne, ha megszerveznénk oda egy találkát? Kúszó-mászó-lerántós Bálintom is szabadon garázdálkodhat ott?

Gabóca! Sajnos a csomó szerintem nálunk is megmarad. Semmit nem változott.:-((
Jelentkezz majd, hogy mit mondtak Botondról a klinikán.
Mamóka
mamóka
 
 


Sziasztok!

Mamóka: én nem tudom, hogy hol van a könyvtár, és milyen az a gyerek -részleg, de nagyon örülnék, ha tudnánk ott talizni! Kép ha van más ötletetek, a helyszínt illetően, abban is benne vagyok! Itt Szilason nincs semmi ilyesmi, legközelebb a PólusCenteres Játszóházat tudom.

Docika
docika
 
 


Sziasztok!
Ez a babatalálka nagyon jó ötletKép Mi szivesen mennénk!
Gödöllőn a könyvtár a város központjában van. A jatszó rész nem túl nagy, egy kb 4 m2-es szőnyeg játékokkal, mellette egy kerek asztal, ahova le lehet ülni. A könyvtár látogatása ingyenes. Igazából csak ezen a területen lehet szabadon játszaniuk, mert a könyveket tutira nem rámolhatják. Lehet, hogy egy hosszabb délutáni partira más helyet kellene találnunk, de végülis ezt is kipróbálhatjuk.

Krissz! Az uszoda engem is érdekelne. Írnál róla?

Ildi
sildi
 
 


Ja még valami! Ti mikor kezdtétek a lurkókkal a fogmosást, és hogyan?
Botond most volt egy éves (nov.9.), ugyan még csak négy foga van Kép, de szerintem az esti fürdésnél már rághatna egy kis fogkefétKép
sildi
 
 


Sziasztok!

Terika, Zsuzsa!
Szeptember végén költöztünk, a csanaki részen építkeztünk. Már megszoktuk, szerencsére Ádámnak sem okozott semmi problémát. Sőt, szuperül alszik, mióta külön szobája van! Kép
Egyetlen hátrány, hogy itt még azzal a kevés ismerőssel sem találkozunk, akiket az elmúlt pár évben megismertünk.
Bölcsibe Pestre jár, mert mindketten ott dolgozunk és van vállalati bölcsi és ovi, ráadásul jó is. Kb. két hete elkezdett bilibe pisilni, de még nem szól, hogy kell. De én már ennek is nagyon örülök!

Sildi!
Szerintem nyugodtam adhatsz Botondnak fogkefét már. Ádám is lelkesen rágcsálta ebben a korban. Most, hogy már tényleg van mit mosni, sokkal kevésbé rajong érte.

Krisz!
Nagyon aranyosak a lurkók! Mekkorát nőtt Flóra is! (nem csoda, van vagy egy éve, hogy találkoztunk a játszótéren) Milyen volt a babaúszás?

Sziasztok
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Szia Ludmilla!
Nem rég jöttünk haza a sétából. A Csanak utcában is jártunkKép
sildi
 
 


Most jövök rá, hogy a csanaki rész alatt, nem az utcát értedKép Mindegy, arra is sétáltunkKép
sildi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: