Új privát üzeneted érkezett!

Nóri: Jó étvágyat a tündérbogaradnak:)

Kép
csucsu05
 
 


jóétvágyat a kis atikának.

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


köszike,ezt gyorsan bevágta :lol:
most it az ölembe,és nyomkodná a klaviatúrát :P

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 

 
 

ja,és a lényeget majdnem elfelejtettem :?
tegnap este óta próbálkozik Atika a felüléssel :D
a kiságyban oldalra fordult,belecsimpaszkodott a rácsvédöbe,és huzogatta fel magát valamennyire :P
ha odatartom a kezem,megfogja,és úgy már felül!nem húzom fel,csak tartom,és úgy már megy neki!!! :P HURRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! :D

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


máté 7 hónaposan már egyedűl űlt fel szerintem atika is ilyen lesz.ugyes baba:) :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


hát ha majdenem 6 hósan már gyakorolja,akkor tuti 7 hós korára sikerülni fog neki teljesen egyedül :wink:
egy távoli rokonom kisfia 7 hósan már felállt!ha nem látom,el sem hiszem :P

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


atika is hamar fog majd járni szerintemMáté asszem 10 vagy 11 hónaposan állt fel és tett pár lépést:)ma főzől valamit?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


lehet :lol:
ma nem fözök,ati eszik ott ahol dolizik!
majd holnap lesz husileves,meg pizza :P

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


ja 7 végén nem vagyok net közelbe :wink:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


mért nem éeszel netközelbe?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


mert a 7vége családé,megy a babaúszásé 8)

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


ja jólvan.mentek az úszáson kívűl valamere?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


nem hiszem,de atinál sosem tudni :lol:
de végre holnap nem melózik :)

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


na reggelizek :lol:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


én is megyek leteszem, a mátét aludni én meg vasalok és főzök is.Majd beszélünk még.szia.jólegyetek,puszika :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


jó munkát,ha ma nem talizunk már itt,akkor majd hétfön leszek!
jó 7végét!
pusza :D

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


szia nóri.végeztem a munkával :D

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


jó reggelt :lol:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


hát itt nem sok minden történt a 7végén 8)

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


na megyek hajatmosni,de nincs kedvem :roll:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


na már csak szárítani kellene :?

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


na mi van?alszotok még? :lol:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


na elviszem az autót a szerelőhöz,remélem eljutok vele odáig :roll:
majd jövök :twisted:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


Szia Nóri ! Jó reggelt!! Hú de friss voltál ma is:) Hova viszed az autót szerelőhőz? Eljutottál oda?

Kép
csucsu05
 
 


helló csucsu!
na ezt jól megúsztam!oda is értem,és még fizetnem se kellett :lol:
itt halásztelken a Meiclerhez,a diófa kocsma mellet van ,mindig hozzá visszük :)

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


na várom hogy hívjon anyu!ma kell megint kórházba mennie!2 hete jött ki az egyikböl,ma meg megy a másikba :cry:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


na megyek,összerámolok kicsit!
majd jövök :?

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


hjajj :?

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


na délután megyünk "csavargyárba" :lol:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


na de jó magammal beszélgetni :oops: :lol:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


olyan sírhatnékom van :cry:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


naanyut átszállították...a sintértelepre... :cry: :cry: :cry:

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


mobilon nem lehet elérni,a kórház meg nem ad telón felvilágositást!!!
gyönyörü,mondhatom!szét ver az ideg

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


még mindig semmi hír! megyek...pápá

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


nóri:mért kellett anyukádnak kórházba mennie:?jobbulást neki!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nóri: Sajnálom anyudat. remélem azóta már tudtál vele beszélni. Melyik kórházba vitték?

Kép
csucsu05
 
 


szia csucsu.hogy vagy?

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok, Jó reggelt!

Nóri majd gyere és mesélj mi van az anyuddal.

Nita: Köszi jól. Még álmosan:(

Kép
csucsu05
 
 


sziasztok!
hát hosszú a történet,de megpróbálom összefoglalni!2006 szeptemberéig makk egézséges volt anyu.akkor kapott egy hátsó fali szivinfarktust!aznap reggel rosszul volt,kihivták hozzá az ügyeletet.amint kiért az ügyeletes orvos,anyu szive leállt!sikerült szivmasszással viszahozni,de 2 perc múlva újra leállt a szive!megint újraélesztették!közbe kiért a rohammentö,és azt mondták a mamámnak,meg a tesómnak (ők voltak otthon anyuval akkor)hogy remélik hogy beérnek vele a kórházba (30km fenyvestöl a marcali kórház).szerencsére beértek vele,de útközben a mentöben mégegyszer újra kellett éleszteni,de akkor már a szivmasszás nem használt,igy defhiblirátorral ütötték ki!beértek vele,de közben kapott egy tüdöembóliát!az intenzives orvos méd aznap azt mondta szó szerint,hogy ö nem tud biztatni semmivel sem,sőt készüljünk fel a legrosszabbra,itt a jóisten kezébe vannak a dolgok!szörnyü volt!2 napra a veséi is leálltak....folyamatosan lélegeztetön volt,és altatták!
aztán jött a csoda!hirtelen javulni kezdett,a veséi ujra dolgoztak,és 3. nap már nem kellett altatni,és a lélegeztetöröl is le tudták venni!
aztán folyamatosan javult az állapota!10 nap intenziv osztály,és 2 hét belgyógyászat után hazaengedték 1 hétre,majd elküldték a b.füredi szívkórházba egy 3 hetes terápiára.(gyógytorna,masszás,úszás...stb semmi komoly kezelés)
csütörtöko nap vittük be atival füredre.még viccelödtünk is,hogy milyen jó lesz neki,tiszta wellness lesz,és legalább kipiheni magát!
de nem igy voll!hétfö reggel hivtak a kórházból,és közölték,hogy ha lehet még a mai nap menjek be,mert akar velem beszélni a doki!tudtam hogy baj van!bementem,anyu az intenziven feküdt megint,lélegeztetön!újra tüdőembóliát kapott éjszaka, és a doki azt mondta,át kell szálitani anyut siófokra vagy veszprémbe,mivel ök nincsenek felkészülve a lélegeztetésre!anyu viszont nem akart beleegyezeni,csak rázta a fejét a dokinak!rám viszont hallgatott,bár nem volt egyszerü meggyözni,hogy csak jót akarunk neki!de a végén nem került sor átszállitásra,mivel le tudták venni a gépröl!megcsinálták a szívkatéterezést,kiderült hogy a szivében 2 helyen is érszükülete van!hálót épitettek oda be,és jól is lett!
tavaly szeptemberbe újra átesett egy szivkatéterezésen,mindent rendben találtak!december óta viszont elkezdett gyengülni,sorozatos kiviszgálások végén derült ki,hogy mindkét veséjében érszükület van,és az egyik veséje zsugorodik!
igy került be januárba a kaposvári kórház nephrológiájára (veseosztály)a kaposvári kórház a sintértelep!!!
2 hetet volt bent,az elsö héten az ég világon semmit nem csináltak vele,még az alap labort sem csinálták meg!2.héten,vasat adtak neki,mert kiderült hogy vérszegény,de a vasat túladagolták neki,úgy ahogy a káliumot is!végül is azon kivül hogy túladagoltak neki pár dolgot,nem történt semmi!irtak fel gyógyszert,és hazaengedték!anyu megint kezdett rosszul lenni!vérnyomása ilyen 70/40közül mozgott,alig élt!kiderült hopgy ami gyógyszereket a kórházban kapott mindegyikbe vérnyomáscsökkentö van!
a háziorvostól kért beutalót a marcali kórházba (oda ahol anno az életét megmentették)hogy inkább befekszik,de rakják már rendbe!
tegnap a tesóm be is vitte, de átszállitották vissza a sintértelepre mivel a marsali kórházban nincs veseosztály,és megin azzal van a gond!ugy le van már gyengülve az anyu,hogy már beszélni is alig tud!

hát ennyi a történet,bocs hogy ilyen hosszura nyult!

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


Nóri: Nem semmi anyukád története. Tényleg megértem ha nem akar anyud oda menni. De az anyukád erős nagyon és megfog gyógyulni akármilyen gyenge most.
Te akkor nem is tudsz menni hozzá látogatóba?
Vagy hétvégén mentek?

Kép
csucsu05
 
 


Nóri: Azért ez az egészségügy szörnyű !!! Ha boritékot adtok akkor sem segítőkészebbek a dokik???Arra azért kicsit lendületbe jönnek nem?

Kép
csucsu05
 
 


hétvégén megyünk hozzá!
igen,erös az anyu,csak nehogy valami olyat tegyenek vele,ami mégjobban ronthat a helyzeten

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


a kaposváriak tapasztalatból beszélek,de ha megy a boriték,akkor is nagyívben leszarják a beteget!!! bocs a kifejezésért

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


Nóri: Azért az durva, hogy a borítékot elteszikés nagy ívben szarnak a betegre. Hétvégén ha mész anyudhoz legyél nagyon pozuítiv vele ne mutasd ki mennyire izgulsz érte mert ő is megijed. Énis voltam ilyen helyzetben a bátyámmal és a dokik megmondták pár órát él. Esetleg 1-2napot. Én meg mosolyogtam viccelődtem vele és nem is értette , hogy van ez hisz én jó kedvű vagyok. Elhitte , hogy nincs nagy baj. És láss csodát a tesóm azóta is él és virul. Ez 6-7éve volt. :)
Szörnyű az egész egészségügy!!!!!!!!!!!! felháborító!!!!!!!!!

Kép
csucsu05
 
 


a marcaliak viszont amikor adtuk a boritékot,nem fogadták el,mondván,ők azért vannak hogy gyógyitsanak,és nem azért gyógyitanak,mert megy a lé!
több orvosnak,ápolonak akartunk adni,akik éjjel-nappal mellette voltak,és senki nem fogadta el!a végén,mikor anyut kiengedték,nagy csomagokat csináltattunk,azt se nagyon akarták,de elfogadták!felkerestük az ügyeletes dokit is,aki elöször ért ki anyuhoz és aki 2szer ujraélesztette,vittünk neki is boritékot,meg egy üveg bort,aminek az üvege szölö formájú,állványos,meg egy üveg johnny walkert.a piát elfogadta,a lóvét nem,sőt,könnybe lábadt a szeme,megölelt mindkettönket,és azt mondta,ritka az ilyen aki igy megkeresi,hogy megköszönje,és örül,hogy életet menthetett,bár nem volt könnyü dolga!poénnak még azt azért megejtette,hogy még nem csókolózott ennyi idös növel :D (a doki olyan 30as,anyu 56 volt akkor és szájon át is kellett lélegeztetni,mig a rohammentö kiért)
ugyan ez a szitu volt a mentöstiszttel is,lóvét nem a piát elfogadta bár kellett kicsit erölködni rajta!ö is megölelt minket,és megköszönte!és mondta,hogy igazából nem gondolta volna hogy anyu igy talpraáll!pedig gondolatban ök már a temetésre készültek!

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


az igen!hát én midig próbálok jó arcot vágni a dologhoz,sokat beszéltem hozzá akkor is amikor a lélegeztetön lógótt,tartottam magam!de amint az ajtón kiléptem,összetörtem!de a lényeg,hogy felé mindig a pozitiv oldalamat mutatom!

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


legutóbb mikor a sintértelepen volt,még meglátogatni se tudtuk,mert az influenze miatt látodatási tilalom volt!
remélem most nem lesz

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


na de szépen irok :?

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 


Nóri: Persze neked sem könnyű én is igy voltam vele a tesóm előtt ers voltam viccelődtem de amikor kijöttem tőle zokogtam. De ez nagyon fontos, hogy ne azt lássa anyud, hogy baj van mert akkor az agyban elindul valami. A pozitiv dolgokra pedig az anyud is pozitivan fog reagálni. Ha bármi segítség kell például a gyerekre vigyázni kell csak szólj nyugodtan. nem azért mondom mert ez illik hanem komolyan mondom. Tudom, hogy kisgyerekkel nem könnyű ezért ha kell szólj nyugodtan.
Hétvégén a férjem is mindig itthon van ha kell vigyázunk a fiadra.
Azért amit a marcali kórházról írtál az megnyugtató hisz kevés az olyan ember aki önzetlenül segit.
valóban az lenne a természetes ha pénz nélkül is mindent megtennének hisz a hipokratészi eskűjük erről szól csak néha elfelejtik!!!!

Kép
csucsu05
 
 


hát igen!
köszi a felajánlást,de egyenlöre megtudjuk oldani a bébi vigyázást,de lehet majd lesz rá szükség!aranyos vagy köszi szépen!

PHPBB kód:
Kép
nóri79
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: