Új privát üzeneted érkezett!

Csajok!

Ti hogyan etettétek a gyereket és hogyan tértetek át az önnálló evésre és kb. mikor?
Gergő imád enni, de mostanában komoly harcokat folytat a kanálért már a kaja felétől, ráadásul újabban (elmúlt 2 nap) bevágja a durcást, ha nem kapja meg és onnantól nem hajlandó enni!
Vagy én hibáztam, mert túl hamar odaadtam neki?
Enni még nem tud vele, csak forgatja a kezében és jól összekeni magát, de nagyon élvezi. Amikor nem kéne sietni az evéssel, akkor én is! :twisted:
De ha meg nem adom a kezébe soha, akkor hogyan tanuljon meg kanállal enni?
Amikor 1,5 hete először adtam neki magozott és negyedelt cseresznyét, akkor azzal sem tudott mit kezdeni, de mostmár a nagyja eljut a szájáig!
Ti hogyan csináltátok?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Rambóka!
Köszi, hogy megirtad hogy mit cseppentenek a babák szemébe. Így tényleg nyugott vagyok!
Erikával megpróbálom felvenni a kapcsolatot az iwiw-en. Nagyon durva amin keresztül mentek, de lényeg hogy kicsi Bálint egészséges!
A decemberi Kismamában részletesebben levolt írva a történetük!
Képek Gergőről édesek!
Neki is milyen kék szemei vannak :D !!!!
Én kb. 7-8 hónapos korában adtam neki kanalat, csak had próbálkozzon. Igaz sokszor az agyvérzés kerülgetettamikor pancsolt, játszott a kajával. Minnél korábban adsz a kezébe kanalat annál előbb tud majd vele enni. Mi mindig 2 kanállal ettünk. Persze előfordult az is hogy kézzel besegített :lol: !

Viki!
Gratula a 3.-hoz :D !
Nekünk aug. -ban az 5. lesz :shock: !

Tegnap elfelejtettem írni a játszóteres dologról :oops: .
Szóval elég kényes a téma, én eleinte mindig mondtam Adélnak hogy adja oda a játékot, ha kérték vagy elakarták tőle venni. Szegénykém sokszor sírt, aztán bepipultam, hogy miért mindig az én gyerekem engedjen!!! Most már nem engedem ha egy nagyobb gyerek vagy vele egyidős elvegye tőle a játékot. Simán rászólok a kölökre. Természetesen sok anyukának nem tetszik, de akkor foglalkozzon a gyerekével és ne traccsolni járjon a játszóra :twisted: !
Egyébként nálunk az oviban az a szabály, hogy elkérik egymástól a játékot és ha az illető nem adja oda mert még játszani szeretne vele, akkor a másiknak türelemmel meg kell várni amíg felszabadul a játék.

Itt megint bevan borulva és fúj a szél :x :x :x !
Szép napot !
Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok!

Viki!

Boldog 3! évfordulót! Gratulálok :!: :D Nekünk augusztusban lesz a 3. :wink:

Rambóka!

Én is hasonlóan vagyok, mint te, néha megengedem Taminak, hogy a tejpéppel összegyurmázza magát, de persze ha mennénk valahova nem örülök, hogy át kell öltöztetni, plusz az egész konyha csatatér. Néha adok kanalat a kezébe, egy darabig rágicsálja, az étel felé nem nyúl vele, aztán már csak ledobálja.

Erzsó!

Akkor hasonlók a tapasztalatok. :? Á, mindegy, majd belejövünk mi is ebbe, csak néha tényleg nehéz megállni, hogy az ember ne szóljon. Az ovis rendszer teljesen korrekt és jogos, hiszen játszani is kell, nem csak nagylelkűsködni. Remélem azért ott az óvónénik tudnak rendet tartani. :)

Tegnap valamit beettem, este hánytam (jó, én csak öklendezni tudok :shock: :oops: ) meg egész éjjel a wc-n ültem, pedig annyira fáradt voltam, mert előző éjjel meg Tami volt fent. Plusz migrén és mensi. :twisted: Úgyhogy ma könnyű ebéd lesz, azt eszem, amit Tami, krumplit és répát, mert már neki is megy egy kicsit a hasa. Remélem nem valami vírus már megint. :?

Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 

 
 

Sziasztok!

Először is kezdeném egy jó hírrel. Tegnap éjjel, 37. hétre megszületett a fotósunk, Kriszta bébije. Maja lett az ifjú hölgy és Ő és az anyukája is nagyon jól vannak. Nagyon örülök neki! :D:D:D:D

Netty!

Elképzelem Mátét ahogy mutogatja a fejére öntözést. :lol: Haláli lehet! :D

Viki!

Gratulálok! ;) :D Hogy telt az évforduló?

Rambóka!

Nagyon aranyos kis hapsi a fiad! :lol: :lol: Baromi jók a képek! :D
Az én hatalmas tapasztalatom is azt mondatja hogy add csak neki oda azt a kanalat és had próbálkozzon. Bár látom a képeken az kétségtelen hogy nagy disznóólat is tud csinálni maga körül a fiatal úr. :) A két kanál jó ötletnek tűnik nekem. Egy neki, egy Nálad és így kicsit azért kaja színezete is van a dolognak, nem csak disznólkodás. :) Mellesleg meg addig nincs gond sztem, amég van aki ki-lemossa a cuccokat. ;) :D
Hihetetlen hogy mennyi emberről kiderül hogy PCO-s! :(

Mimi!

Én is nagyon rosszul voltam tegnap éjjel. :( Annyi különbség hogy nekem sikerült hatalmas küzdelem árán magamban tartanom a hányingert. Viszont cserébe ma egész nap Wcre jártam. Ami ugyan nem lenne akkora baj, ha nem épp a munkahelyemen lennék folyamatosan. :( Nálam is diétás volt a koszt, egy fél sajtos rúd, egy pogácsával estig. :?

Jevi!

Merre vagytok?

Marcsy!

És Ti? :)

Erzsó!

Látod milyen jó kis pocak manód van! Megvárta a nővérkéje versikéjét. :) Most már azért kibújhatna. :)
Nem lenne baj ha Neked nem kéne naponta a kórázba járkálni.

Jah, még egy jó hír van. :)
Találtam egy lányt, aki vállal Pécsen is otthon-háborítatlan születéseknél is segédkezést. :) Már alig várom hogy beszélhessek vele, csak most épp nyaralni van azt hiszem. :D

Tényleg, mentek valahova a nyáron?

Üdv mindenkinek!
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!
Monee, Timi!
Jobbulást Nektek! Mi azt hiszem túl vagyunk rajta, bár a gyerekek most megúszták azt hiszem(kop-kop).

Rambóka!
Nagyon jó fej kis srác a fiad :) Én is azt mondom amit a többiek, nyugodtan add csak a kezébe a kanalat. Én a Domcsinál elszúrtam, mert mindig azt mondtam, hogy még kicsi hozzá meg így meg úgy, az eredménye az lett, hogy még az oviba sem tudott rendesen enni :oops: Boldog 3. évfordulót!

Mi megvagyunk. Hisztike megkapta a 15 hónapos oltást, tök jól viselte. Egy kicsit elhúzta a száját, de utána vigyorgott, folyamatosan mozgott és beszélgetett a doki nénivel.(már amennyire ezt beszédnek lehet nevezni).
l
A Domcsinak végre ma lejár az ovi, utána már csak szeptemberbe megy. Az utolsó napkra teljesen megbolondult

:oops:
Szinte veszekedni kell vele, hogy igenis kibírja ezt a hetet. Tegnap képes volt fél órát ülni a wc-n, hogy neki nagyon megy a hasa :)

Marcsy
marcsy
 
 


Sziasztok!

Jól vagyunk, csak folyamatosan elhavazódva! :oops: Ti nem unjátok már, ezeket a mindennapi jó kis esőket? Ma is jól eláztunk! :? Bementünk kicsit a belvárosba, ugye POSZT megnyitó, meg egyebek, volt is emberáradat, még Bodrogi Gyulát is láttuk, aztán megint a jó kis eső, épp csak behúzódtunk egy eresz alá! :?

Rambóka!
Örülök, hogy jelentkeztél, Gergő nagyon helyes kisfiú! Én már 6 hós korától adtam a akezébe kanalat, nagyon hamar meg is tanult egyedül enni, mindenki a csodájára is járt! persze eleinte a két kanalas módszer ment, de nagyon hamar már nem is engedte, és tényleg egy évesen már önállóan evett! :shock: Könnyen tisztítható műanyag etetőszékünk van, nem volt gond a takarítás sem!

Hódocska!
Remélem jobban vagytok!

Monee!
tök jó az avatar képed, nagyon tetszik! Neked is jobbulást!

Viki!
Nekünk is nemrég volt a 3. évfordulónk! :wink:

Marcsy!
Szívesen látnám a 15 hós Krisztikét, ha tudsz, rakj fel képet róla, meg a többi gyerkőcről is, már nagyon régen láttuk őket!

Erzsó, Viki!
Jó juneálist Nektek, drukkolok, hogy ne mossa el az eső! :?

Játszóterezés: sok tapasztalatom nincs, mert nem vagyunk egy notorikus játszótérre járók, de szerencsére, nekem nem nagyon vannak negatív tapasztalataim, általában mindenki használhatja mindenki dolgait, nincs belőle vita, természetesen azé az elsőbbség, akié az illető dolog, de asszem ez evidens! :D A szülők is odafigyelnek, ha beszélget is, ált.ban közbelépnek, ha kell! Azt persze hozzá kell tennem, hogy ahova mi járunk, ált.ban Viola korabeliek vannak, sokkal kisebb nincsen, vagy még nagyon pici csecsemő! A múltkor viszont én is bepipultam: egyik délelőtt egy egész óvódáscsoport "szállta meg" a játszóteret, rögtön birtokba vettek mindent, a hintánál álltunk, simán arrébblökték Violát, és az óvónők csak leültek egy padra, és trécseltek! Nagyon bepöccentem, már azon is, miért kell ovisokat odavinni, tudtommal minden ovinak van udvara! Megszámoltam, 20 gyerek volt! :evil:
Kedvem lett volna megmondanom a magamét, de nem vagyok az a típus, így elmentünk inkább, bár pár perccel előbb értünk csak oda, mint az óvódások!

Mennem kell, üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Jevi!

Nem tudom mennyire jártok délelőtt játszóterezni, de újabb - már elnézést - sáskahad lepi be mostanában délelőtt mind a Hajnóczy u-i és a Mecsek áruház előtti játszóteret is. Már harmadik napja nem tudunk normálisan játszani délelőtt a Mátéval, mert kisegítő iskolás gyerekek, kb. 10-12 évesek, hada rohanja meg minden áldott délelőtt a játszótereket. Ma volt eddig a csúcs, amikor az elős 6-7 fős csapatot egy kb. 10-15 fős még idősebb csapat követett és mindenki a mi játékainkkal akart játszani, mert persze náluk nem volt semmi. Persze sajnálom őket, és megértem, hogy ők fogyatékosak de nem értem, hogy miért kell őket rendszeresen a kicsiknek való játszótérre hozni. Ma már kénytelen voltam átmenni egy másik játszótérre, mert olyan fogócskázásba kezdtek a homokozóban, hogy nem lehetett játszani és meg sem értették miért nem lehet ott futkosni. Átmentünk a másik játszótérre, ugyanilyen csoport, de szerencsére kisebb létszámmal, így ott kicsit nyugodtabban tudtunk homokozni. Tényleg nem vagyok teli előítéletekkel és elfogadom, hogy őket is integrálni kell a társadalomba, de ez azért már sok az én türelmemnek és idegrendszeremnek is.

Timi!

Remélem nincs semmi komoly betegség nálatok!

Rambóka!

Nálunk is a két kanállal evés jön be. Már egész jól kanalaz egyedül a Máté, de azért kivárni nem lehet, hogy teljesen egyedül egyen, mert az kb. 2 órán keresztül tartana. Így is összekeni az etetőszéket, de a műanyagot könnyen letörlöm. Valahol olvastam, hogy még azt tanácsolják, hogy az etetőszék alá is tegyünk nylont, így a padlót is könnyebb tisztítani. Ezt még nem próbáltam, mert nálunk a kajadobálás eddig nem volt.

Most megint nem fogok jelentkezni egy ideig, mert elmegyünk pár napra anyukámhoz Fehérvárra. Még munkakezdés előtt pihenek egy kicsit, utána egész nyáron nem mehetek majd szabadságra.
Mindenkinek kellemes hétvégét és jövő hetet!

Netty

Kép
netty11
 
 


Sziasztok!

Most csak egy gyors kukkantás!
Mi még egyben. Tegnap voltunk dokinál, méhnyak 1 cm, külső-belső méhszáj 1 ujjnyira nyitva. Tehát jó úton haladunk :lol: !

Viki!
Remélem holnap összefutunk! :D :wink:

Most megyek, mert hulla vagyok, egész délután vasaltam :? :( !

Ja, és van pár friss képem :) !

Szép estét!

Erzsó

Kép Kép 38 hetes pocak Kép Szerintetek kié nagyobb??? :o)

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok!

Erzsó!

Nagyon örülök, hogy megismerhettelek Benneteket személyesen is! Remélem fogunk még találkozni! Adél nagyon gyönyörű az életben is, de hát képek alapján ez várható volt! :wink: :D
Kitartás az utolsó napokra, már nincs sok vissza :wink:
A pociképek is nagyon szupik, ruhában nem is olyan nagy! :D

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Hahó,
olvasok ám, csak bokros teendőim mellett sosincs időm írni is - aztán minél tovább tologatom, annál több minden gyűlik fel, aztán már sok minden nem aktuális, szóval tudjátok, hogy van ez.

Most is azért írok gyorsan, hogy "megvédjem" a kisegítő iskolásokat. A keresztlányom az Éltes Mátyásba jár, és hát ami azt illeti, a pedagógusok nincsenek a helyzet magaslatán. Kezdjük azzal, hogy már eleve az sem jó, hogy az "ilyen" gyerekeket elkülönítik, egy csomóba rakják, pedig igazán az lenne a jó, ha - néhány, nagyon súlyos kivételtől eltekintve - az egészséges gyerekek között tanulhatnának: nemcsak nekik, hanem a többieknek is jó lenne. Nem beszélve arról, hogy nagyon nagy részüknek az a fő "fogyatékossága", hogy hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű. Aztán: amennyire tudom, nagy hiány van szakszemélyzetben, a pedagógusok egy része nincs felkészítve az ezekkel a gyerekekkel való foglalkozásra (arról most nem beszélek, hogy hiányzik a személyre szabott foglalkozás lehetősége, nincs alternatív tanterv, tananyagok, speciális taneszközök stb.). Sokan nem is nagyon motiváltak, hogy igyekezzenek minden körülmények között megfelelően foglalkoztatni a gyerekeket. Ennek eredménye az év végi "kihajtás" a játszótérre, ami valóban nem túl jó, még egy sima ovis csoportnál sem mindig (az én kölkeimet tavaly évzáróra öltözött első osztályosok "űzték el" a játszótérről). Az ebben a legnagyobb baj, hogy nem a peagóguson fog a dolog lecsapódni, hanem a gyerekeken, akik a legkevésbé tehetnek róla, hogy nem tudnak velük mit kezdeni :(
Ja és ezzel nem a jogos felháborodást vonom kétségbe, csak hát...sokan vagyunk, nem vagyunk egyformák...gondolom, egy-két-három "ilyen" gyerek nem zavart volna - viszont ugyanígy zavart volna egy falka egészséges harmadikos is.
kriszi
 
 


Kriszi!

Te gyógypedagógus vagy?
Már régóta szeretném megkérdezni egy gyógypedagógustól, h. az integrációnak van bármi esélye?
Csak azért, mert emlékszem gyerekkoromból, h. a gyerekek nagyon kegyetlenek tudnak lenni a legkisebb mássággal szemben is (legyen az akár duci, akár vörös hajú!) és pillanatok alatt kiközösítik a sors által megjelölt gyereket! :(
Apám bátyja Down-os. Persze akkoriban még nem volt kisegítő iskola, így nagyanyám otthon fejlesztette a gyereket és apám "integrálta" a gyerekcsapatba úgy, h. megvert mindenkit, akinek bármi kifogása támadt a "fura" tesója miatt. :twisted:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!
Jevi!
Sajnos friss képünk nincs, a fényképezőnk meghülyült. Nem lehet bekapcsolni, ha sikerül is olyan ocsmány képeket csinál, hogy a hajam égnek áll.

Jól vagyunk, nagyokat fürdünk a kis medencébe. Hisztike egyre ügyibb, már futni próbál. Persze mindig a nagyok között van, sok mindent elles tőlük.
Végre vége van az ovinak, szinte az összes számunkra nem szimpi gyerek elment a suliba :)
A játszóra visszatérve...nekünk sincs sok jó tapasztalatunk. Itt lakunk a Tettyén, mégsem szeretünk menni a játszóra. Amikor a gyerek előhúzza a ragasztós zacskót kérdezve, hogy mi ez, meg nem lehet leülni sem, mert hol itt hol ott alszik egy hajléktalan...a másik játszón meg egy darab fát sem lehet találni, nincs kerítés és a játszó mellett ott egy elég forgalmas utca :( Így marad nekünk a kert, az erkély, meg nagy ritkán a lánc utcai játszótér.

Erzsó!
Kitartás, most már tényleg a végén vagy :)

Marcsy
marcsy
 
 


Sziasztok!

Viki!
Én is nagyon örülök, hogy tudtunk találkozni!!!
Petit megkell zabálni ahogy mondja a szia-t! :wink:
Édes kis mókus :D !!!!


Mi még mindig egybe nyomjuk a dolgokat a kiscsajjal, pedig már nagyon szeretném ha kibújna!
Ma megint volt NSt, hát a drága szinte végig aludta azt a 20percet.
A szülésznők végig dögönyözték, de a mi lyányunkat ez sem hatotta meg :? ! Talán nyugisabb nőszemély lesz mint a nővére :wink: :lol: !

Lányok!
Tudtok nekem valami jó készítményt ajánlani aranyérre?
Amiket ismerek azokat már végig próbáltam, de semmi javulás.
Sőt eddig csak kint volt, de most 2 napja iszonyatosan fáj is.
Első szülésnél is jobban fájt mint a gátseb! :shock:

A játszóterekről nem nyilatkozom, mert itt Komlón olyan frankó játszók vannak, (legalábbis a mi környékünkön) hogy az ember agyvérzést kap :evil: :evil: :evil: !

Na megyek kicsit lehűtöm magam egy kis hideg gyümisalival, aztán megyek Adélmanciért!

Szép napot mindenkinek!
Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Rambóka,
sajnos nem vagyok gyógypedagógus, így szakmailag alátámasztott véleményt nem tudok adni. De laikusként hiszem (sajnos nem tudom), hogy az integráció működőképes lehet, természetesen optimális körülmények között és ha a szereplői komolyan veszik. A gyerekek "eredendő" kegyetlenségében viszont nem hiszek: a két-három évesek (nekem egy négyéves és egy kétéves van) mint minden másban, ebben is a szüleiket, testvéreiket másolják, az elsődleges mintát a szülő/család alakítja ki bennük, és ezt a többi gyerek árnyalni fogja ugyan, de nem fogják alapvetően megváltoztatni. Pl. ha egy gyerek úgy nő fel, hogy a családjában jelen van valaki, aki "más", és nincs szeparálva, elzárva, eldugva, elhallgatva, akkor a gyerek sokkal elfogadóbb lesz, hiszen természetes tapasztalatként éli meg a sokféleséget, az ilyen másságot is. Példaként hozhatom fel a keresztlányom nővérét, illetve az én két törpémet, akik imádják az ő Down unokanővérüket (aki most tizenöt éves). Az idegeneket, illetve a nem mindennap látott ismerősöket erős tartózkodással kezelő fiam még a nagyon ritkán találkozós időszakban is kivételt tett az unokanővérével: ahogy meglátta, rögtön mászott az ölébe :D
Remélem, nem én látom túl rózsásan a világot - úgy gondolom, hogy a gyerekeink olyanok lesznek, amilyenné neveljük őket. (ezért is roppanok össze sokszor a felelősség alatt, mint anya :) ).
kriszi
 
 


Erzsó!

Detralex!!!! Gyógyszertárban, de vény nélkül kapható tabletta. Eléggé drága (2500 Ft/30 db), de megéri!
Még most vedd meg és szülés előtt vedd be az akut esetre írt dózist (4 napig 3X2, majd 3 napig 2X2), mert szopi alatt nem lehet szedni, de a hátralévő pár nap alatt teljesen rendbeteszi a dolgot (nekem sosem kellett a 2X2-es részig eljutni, mert már előbb hatott, onnantól pár napig napi 1-et szedtem)!
Növényi flavonoid, nem szintetikus vegyület,de nem is kül. amerikai gyógynövényes cégek által forgalmazott csodatabletta, de tényleg csodákra képes!
http://www.pharmindex.hu/gyogyszer-bete ... ml?tid=443
Én már a terhesség közepétől szedtem többször is, amikor előjött az aranyerem és mindig segített.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Rambóka!
Köszi a tippet!
Az az igazsság, hogy Adél születése után én szedtem már ezt a gyógyszert, de akkor nem segített :( !
Megpróbálom megint, hátha most bejön!

Ma reggel 7-től görcsölgetek rendesen, de sajna még semmi rendszeresség nincs benne :oops: !
Megyek főzök egy kis paprikáskrumplit aztán majd meglátjuk!
Ha nem jövök akkor lehet hogy szülőszobán leszek :wink: !

Szép napot nektek!
Erzsó

Ui: Remélem ma kibújik Alízkánk és nekünk is szép napunk lesz!

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok!

Erzsó!

Nagyon drukkolok neked! Sok sikert az utolsó napokra! (Vagy már csak a maira?) :wink: :D

Monee!

Remélem meggyógyultál. :)

Mi jól vagyunk, egyre nagyobbakat esik Tami, de ez nem szegi kedvét. :lol:

Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 


Sziasztok!

Rég nem jártam erre felé. :oops:

A játszóterekkel kapcsolatban nekem nincsenek tapasztalataim. Esetleg csak annyi hogy nálunk Ócsárdon pl. gyakran be van zárva a játszótér kapuja, így a gyerekek nem tudnak bemenni. :?: :!:

A sérült emberekkel kapcsolatban nekem is az a véleményem, hogy a toleranciára a szülőknek kell "megtanítani" a gyereket. Biztos ehhez is kell valamilyen szociális érzék, de az biztos hogy a példa nagyon sokat számít. Valahogy úgy érzem hogy ez kicsit olyan, minthogy valaki állatbarátnak neveli-e a gyerekét vagy sem.

Egy csomó minden történt velünk az elmúlt napokban. Volt jó is, rossz is. :)
Jó pl. hogy Kriszta babája végre elkezdett szopizni és én ennek legalább annyira örülök mintha az én bébim kezdett volna el enni. :D

Aztán az is jó, amit a hő táblázatom mutatott ma reggel!
A hőgörbém szerint volt peteérésem és ennek én naggyon de naggyon örülök! :D Persze ez nem azt jelenti hogy biztos lesz is babánk, de ez már jó jel! :lol: Aztán ki tudja, lehet hogy mégis lesz... :wink:

Rossz viszont, hogy tegnap megjött a terheléses inzulin eredményem és nagyon rossz lett. :cry: Sokkal-sokkal a normál érték felett vannak az eredményeim a terhelés alatt. :( Ez nem tom konkrétan mit jelent, mert holnap megyek vissza az orvoshoz és ő majd mondja hogy akkor mi is legyen. Annyi biztos hogy ez miatt szédülök masszívan és kitartóan. Eddig azt hittem hogy a kimerültségtől meg a megfázástól, de inkább valószínű hogy ettől. Olyan mintha egy vödör víz lenne a fejemben és amerre éppen dől a fejem, arra megyek én is. :) :( :( :(

Voltunk Timivel a hétvégén a bababörzén, uh. babáztam egy kicsit legálisan. :)
Erről jut eszembe, van egy bordó eladó babakocsink (de ezt biztosan említettem már), nem a legszuperebb meg a legszebb, de jó masszívnak tűnik és nem is kérnék érte sokat ha ismertek valakit akit érdekel!
Egyetlen kis rugira csábultam el, no meg Timitől is kaptam egyet, uh. bővült a ruhatár... :D

Tegnap sajna Norbi leesett a létráról és bár nem magasról, de olyan szerencsétlenül sikerült neki földet érni, hogy felnyílt a karján alul a puhább részen a bőr. Uh. a tegnap esténket a Traumatológián töltöttük. :? Szerencsére nincs nagy baj, csak nagyon csúnya neki a seb, meg fáj a keze.

Tudom hogy morbidul hangzik, de ha a padon ülő öreglányok tudnák hogy milyen izgi hely a baleseti sebészet, akkor ott töltenék az idejük nagy részét. Mindig történik valami. Hol egy törött ujj, láb, kéz, hol egy lefejelt kádszél, uh. lehetne csámcsogni, meg tunkolni a vért. :) Mi minden esetre jól elvoltunk, csak kár hogy nem hobbiból mentünk. :oops: :D

Erzsó!

Hajrá-hajrá! :D
Sajnálom az aranyeret! :? Remélem találsz valamit ami segít!

Szép napot Nektek!
Én most megyek és megnézem a "lányom" ahogy táncizik a Széchenyi téren, persze ha odaérek, mert baromira szédülök most is. :D
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Ezt most kaptam kb. 20 perce:

[quote][ írta:size=150]Sziasztok! Trapp Alíz vagyok. A mai napon 16.20 -kor 3350g-al és 49 cm-elmegszülettem![/size]


Erzsó!

Itt is nagy nagy gratula Nektek, jó egészséget és sok-sok tejecskét Alíz babának! :D:D:D

Majd még visszaolvasok este, csak ezt most muszáj volt megírnom!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Erzsó!

Tiszta szívből gratulálok Alíz babához!!! :P :P :P :P
Esküszöm nem gondoltam volna, hogy tényleg ma megérkezik! Remélem valóban jó napotok lett így! :D

Sziasztok: Timi

Kép
hódocska
 
 


Erzsó!

GRATULÁLOK! :D:D:D:D
Legyen nagyon sok örömetek a bébiben! :D:D:D:D:D:D:D:D

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Tudom, tudom, a legnagyobb öröm most nem nekem szól, de azért had örüljek egy kicsit én is a mi kis sikerünknek, uh. rakok fel erről képet.
A piros kerszt az érdekes. :wink: :D:D:D:D:D:D

Kép

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Erzsó!

Éreztem én, h. be kell még ide néznem ma! :lol:
Nagyon nagy gratula a kis szófogadó Alízhoz!!!!!

(Vajon a paprikáskrumpli elkészült még előtte?????)

Monee!

Így a görbédet látva, szerintem korábban volt peteérésed úgy a 12. nap körül, de majd meglátjuk!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Üdvözlet mindenkinek!!

A látszattal ellentétben Én nem az Erzsó vagyok Ő ugyanis Alízkával a Megyei Kórház szülészetén heverészik. Írásos meghatalmazás alapján a jogi képviseletét jelenleg én látom el, és ezen megbizatásomnál fogva mutatok a mélyen tisztelt megjelenteknek néhány friss képet a "lányokról"

Ja a paraméterek majdnem lemaradtak: 3350 gramm testsúly és 49 cm-es testmagasság

Üdvözlet a Hölgyeknek a nagy és ügyes APU-tól Kép Alíz Kép Kép Kép

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Upsz a születés pontos időpontja 2007.06.13. 16:20 óra

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Namégegyszer! (jó lett volna visszaolvasnom)

Tehát a paprikáskumpri elkészült, (még senki sem evett belőle) a szülőszobát 16:00 órakor támadtuk meg, aztán mivel Alízka úgy döntött, hogy ha már ott vagyunk nem vár senkire 16:20 órakor meg is született.

Na mára ennyi, főleg hogy már holnap van...

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Erzsó!
Hatalmas gratula a babához!!!! Nagyon nagyon tündéri :) Épp tegnap gondoltam Rád, hogy vajon hogy bírod ezt a hőséget :) Most már valószínüleg jobban

Marcsy
marcsy
 
 


[size=24][color=orange]GRATULÁLOK ALIZKÁHOZ! ERZSÓ, NAGYON ÜGYI VOLTÁL, GYORSAN KIBÚJT A PICI (NEM IS OLYAN PICI)! :P :P :P

TÖK JÓ EZ A DÁTUM JÚNIUS 13. (én júni 15-én születtem :lol: )
ÜDVÖZLET MINDENKINEK!!!!!!

Kép
zóra
 
 


Sziasztok!

Erzsó!

Mégegyszer hadd gratuláljak, hihetetlenül ügyesek vagytok, Te is és a gyönyörű Alízkád is, hogy ennyire gyorsan kijött. Hú, csajok, a könnyeimmel küzdök. :oops: Szóval szépek vagytok és további jó egészséget az egész családnak, puszi, nagy ölelés. :D

Monee!

Na, ebből még lesz valami, látom tényleg szorgalmasan dokumentálsz. :wink: :D

Zóra!

Boldog Születésnapot!

Sziasztok: Timi

u.i. Viki! Bocs, hogy siettünk tegnap, nagyon édes Petike, annyira nagy fiú már! :)

Kép
hódocska
 
 


Sziasztok Itt megint az APU! Néhány friss fotó erejéig zavarognék aztán loholunk ANYU-hoz! Kép Kép Kép

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok!

Erzsó!

Gratulálok a gyorsasághoz is! (látod, mégsem lett 4 órás :wink: :D )Gyönyörű a kicsi lány, akárcsak a nővére!
Gábor!
Köszönjük a képeket, és az infokat! Erzsót pusziljuk, légyszi add át majd Neki!

Timi!

Nem baj, én is szoktam sietni, tudom milyen az! :wink: Majd egyszer összefutunk amikor ráérünk mindketten! :D

Monee!

Szorítunk!!! Én is a fertin vezetem a görbémet! :lol: De nekem nem szokott ilyen szép vonalakat húzni bele :( ha húz, azt is csak szaggatottan! :( Remélem minden rendben lesz, és sikerrel jártok, én szorítok! :D A hőd szép magas, maradjon is ott jó sokáig :D
Inzulinterhelés :(:(:(

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Nagyon-nagyon gratulálunk Alíz babához, sok tejecskét kívánunk! Nagyon jók a képek!

Kép

Monee!
Drukkolok, hogy minden OK legyen!
A hétvégén vittünk kiscicákat a vásárba, és az egyiket pont egy ócsárdi család vitte el, úgyhogy, ha látsz valamerre vörös cicust futkosni, az a mi Vöri cicánk kölyke! :)

Zóra!
Előre is boldog szülinapot! Mizujs veletek?

Sajna nincs több időm, üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Köszi az érdeklődést, igazából teljesen megnyugtatott a doktornő, hogy ez így normális. Neki is sok időbe került kideríteni, hogy terhelés alatt mennyi a normál inzullin érték... A terheléses inzulin a normál állapot akár 10szerese is lehet :!:
Szédülni meg mint kiderült azért szédülök, mert a gyógyszer levitte majdnem felére a vércukrom. Ha nem leszek jobban idővel vagy már végleg nem bírom a dolgot, akkor muszáj lesz csökkentenem az adagot. A doktornő azt mondta hogy a PCOnak kellene ennyi gyógyszer, de miután semmi mást nem tudok tenni hogy ne szédüljek, lehet hogy csökkentenem kell. Inkább mint hogy kiterüljek valahol az utcán... :? Szóval öröm hogy nincs baj, viszont az nem öröm, hogy nem tudnak most nekem segíteni. :D :(

Viki!

Háát, én is meglepődtem. :)
Közben ahogy Rambóka mondta, valóban változott a helyzet ilyenre:
Kép
Szóval a vonal nekem is beszaggatódott. :)
Tetszik nekem nagyon ez az oldal, tök egyértelmű rajta hogy mit és miért. Bár mondjuk az szerintem egy kicsit rázós, hogy ezer minden dolgot kellene naponta nézni hogy jók legyenek az adatok, de összességében meg vagyok vele elégedve. :)
Én mondjuk nagy súlyt fektetek arra hogy tényleg mindennap ugyanabban az időben keljek és mércézzek és hogy az az első ébredés legyen. Ez miatt korábban kelek mint kéne, mert volt rá példa hogy fél órával korábban is felébredtem minthogy csörgött az óra felkeléskor és az úgy már nem jó. Most állítottam magamnak órát korábbra és így biztos arra és időben ébredek.
Meg aztán rábeszéltek a lányok a hüvelyi mércézésre és messzemenően igazuk lett abban, hogy az sokkal sokkal megbízhatóbb adatokat ad, mint mondjuk az orális mércézés. Szóval mi így állunk. :) Néhány nap és menstruálok... vagy nem. :wink: :D:D:D:D

Jevi!

Figyelni fogom a cicust! :D

Zóra!

Boldog szülit! :D

Jó éjt!
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Zóra!

Boldog születésnapot kívánunk!

Monee!

Nekem is ebben a hóban már a 3. helyen van a szaggatott vonal, de nekem mindig későbbre tette,most épp a 29. cn-en van a pém, és ma vagyok 11 DPO-s! Én meg, nem tudom Peti miatt mindig pont akkor mérni, meg van, hogy ő felkel olyan 3 óra körül, akkor én is kelek, és átlagban 5-kor szoktam mérni, és csak szájban, és csak digi hőmérővel, mert örülök, hogy legalább erre van időm! Szóval annyira nem is csodálkozom, hogy néha hülyén néz ki a görbém (na jó, mindig ).

Timi!

Peti a találkozás után, miután elmentetek, elkezdte: "Timi, Timi, Timi," azóta minden babakocsit toló anyuka Timi lett :lol: :lol: :lol:

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Viki!

Már nem is tudom hol olvastam, de szerintem van igazság benne, hogy csak annyi következtetést szabad levonni a táblázatból, amennyi energiát az ember rá tud szánni. Petike biztosan megbonyolítja a helyzetet, de nálunk pl. az autóverseny ami miatt órákkal korábban kell kelnem gyakorta. Most hétvégén is lesz verseny és az egyik nap fél órával előbb kell kelnem a szokásosnál, másik nap meg több órával. :cry: Azok az eredmények nálam sem lesznek rózsásak, azt hiszem. :)
Szerintem ha van rá kapacitásod próbáld meg hüvelyben mérni, a digis lázmérővel az sem tart semmivel sem tovább. Én is berzenkedtem ellene nagyon (Megzavarni a reggeli ébredési ritmusomat ilyennel?! Szó sem lehet róla! :D), aztán mégis tényleg nagyon jó. Az előző hónapban én is szájon át mértem és lett olyan hullámvasutam, hogy egy ciklon is megirigyelné. :D
Képzeld, ma már megint változott a tábla. Nem bírom én ezt már követni. :D Most lett folyamatos vonalas keresztem, de amikorra írja, sajna nem igazán voltunk együtt. :oops: :lol: :lol: :lol:
Egyébként Rambóka ajánlotta hogy próbáljuk meg betámadni „aput” akkor amikor úgy érezzük hogy most aztán nagyon KELL, mert az ösztönök nem csalnak. :D Vagy biztos ami biztos alapon két naponta, abból baj nem lehet. :lol: :lol:

Tök aranyos lehet Peti, ahogy leTimiz mindenkit! :lol: :lol:

Üdv:
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!
Tudna ajánlani valaki egy magán nőgyógyászt (esetleg cím, tel. szám.)? Aki a megbeszélt időben fogadni is tudna, és figyelne is rám? :shock:
A lányomat Borsay dokinál szültem, de hozzá már nem akarok menni.
Előre is köszi az infókat!
Laura
lulum
 
 


Lulum!

Vmi miatt nem tudok neked privit küldeni. :evil:
Ha priviben elküldöd az emilcímedet, tudok neked dokit javasolni!

Mi volt a gondod a Borsayval?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Na most talán sikerült elküldenem! :evil:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Erzsó!

Nagyon sok boldogságot, egészséget, örömöt kívánok Nektek! Gyönyörűek a kislányaitok így együtt! Nagyon jók a képek!

Hazaértünk a nagy nyaralásból. Megint nagyon jól teltek a napjaink a mamánál, a Mátét le sem lehetett vakarni anyukámról. Minden nap úgy nézett ki a fiam, mintha kemencében játszott volna. Földes, sáros kéz-láb, a nyakán-arcán gyümölcslé szétfolyva, kolbászfoltok a pólón stb. :) :) Olyan igazi nagymamánál mindent szabad nyaralás volt. Tegnap délután még elmentünk Harkányba kipróbálni a strandolást, nagy örömünkre mindenfajta félelem nélkül pancsolt a Máté a gyerekmedencében és egyáltalán nem zavarta, hogy mások fröcsölik és futkoznak mellette. Az apával még a nagymedencés fürdést is kipróbálták, ott sem félt egyáltalán és tetszett neki, amikor az apukája húzta a vízben. Azt hiszem megvan ezentúl a hétvégi program, legalábbis egy napra. Egyetlenegy dolgot nem értettem a gyerekmedencénél, hogy a szülő nem mehet be a gyerekével a vízbe, sőt még a lábamat sem tehettem be a medencébe. Miért jó, hogy az úszómester állandóan rászól a szülőkre, hogy ne tegyék be a lábukat a vízbe, és miért nem lehet úgy ülni a medence szélén, hogy ne háttal/oldalra fordulva nézzem a gyereket ahogy fürdik? Rendben van, hogy nem ülök be a medencébe, na de hogy ne tudjak a leggyorsabban reagálni arra, ha a gyerek elesik vagy a nagyobbak ellökik a vízben. Mert történt ilyen de mire az úszómester reagált a dologra, a Mátét már régen kihúztam én a vízből. Nem értettem miért szólnak rá állandóan a szülőkre, lehet, hogy valami ántsz szabály, csak akkor meg valahogy normálisabban kellene figyelni a gyerekekre.
A Máté beszéde újabb fejlődési szintet ért el, a szavaknak ismétli az első vagy az utolsó szótagját. Mivel elég sok "ka"-ra végződő szó van néha elég nehéz kitalálni mire gondol: uborka? kaka? kuka? hogy csak párat említsek :) :)
Hát ennyi történt velünk, mindenkinek további szép napot!

Netty

Kép
netty11
 
 


Sziasztok!

Itt az "igazi" Erzsó jelentkezik :D !
Köszönjük a gratulációkat, nagyon kedvesek vagytok!
Viki! Neked mégegyszer köszi hogy meghoztad a hírt a lányoknak!

Szombaton hazazavartak bennünket a kórházból, de még csak most volt időm ideülni a gép elé.
Az első itthon töltött éjszakánk szuper volt. Alíz szopizott 11-kor, fél 3-kor meg reggel fél 7-kor. A tegnapi már kicsit húzosabb volt de máég az is belefér. Csak ennél rosszabb ne legyen :lol: !

Őszintén szólva én sem gondoltam, hogy még aznap szülünk. fájogatott de teljesen máshogy mint Adélnál. Ha a férjem nem noszogat, hogy induljunk el akkor lehet hogy tényleg a kocsiban születik meg Alízka :D .
A paprikáskrumplit 11-kor tettem fel főzni 7 perces fájásokkal :D :lol: !
De elkészült :wink: !

Zóra!
Utolag nagyon boldog szülinapot neked!!!!!

Monee!
Hajrá, hajrá, hajrá!
Itt még akármi lehet!

Alíz cicit követel, mennem kell!

Szép napot!
Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok!

Remélem, most már Erzsóék is hazaértek, tényleg nagyon szépek együtt a lányok, látom, Adél már meg is barátkozott Alízkával!

Netty!
Örülök, hogy jól sikerült a nyaralásotok, mi múltkor Gunarason voltunk, ott sem mehet be a szülő, volt is egy apuka, aki nagyon nehezményezte, mivel egy éves volt a kisfia, én abszolút meg is értettem, miért nem foghatja a kezét, azt megértem, hogy nem ülhetnek bele! Szemmel láthatóan nagyon élvezte a pancsolást a kisfiú, de még biztonságos volt, hogy fogja apukája kezét. Olyan gorombák voltak az apukával, közölték, hogy ez nem bébimedence, hát köszi, és akkor a legkisebbek hova menjenek? :evil:

Lulum!
Tényleg, mi volt a gond Borsayval? Engem is nagyon érdekelne, mert én most kezdtem el hozzá járni! Priviben esetleg megírhatnád, köszi előre is!

A hétvégén mi is pancsoltunk: (Hertelenden voltunk)

Kép
Kép
Kép

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Erzsó!
Pont megelőztél, örülök, hogy már otthon vagytok, és minden OK! Végülis kinél szültél? Beért a dokid? Hát, valahogy én is így szeretném szülni a másodikat! :)
Még egyszer hatalmas gratula!

Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Megjött a jó idő, sehol senki. :D

Netty!

Örülök neki hogy jól sikerült a nyaralásotok a mamánál. Máté nagy korában is biztosan emlékezni fog ezekre a mamánál töltött napokra. Magamra ismertem a leírásból, miszerint „kimossuk vagy újat csináljunk?!”. :lol: :lol:
Mikor kezdesz dolgozni?

Jevi!

Ezt már én is több helyről hallottam, hogy a szülő nem mehet bele a kismedencébe. Én is értem hogy az nem egészséges hogy az ember lábáról, egyéb testrészeiről mondjuk a gombák belemennek a gyerekek vizébe. De azért sztem az sem teljesen százas dolog, hogy előbb fel kell állnod, megfordulnod és csak utána tudsz cselekedni, ha a gyereked arccal lefelé mondjuk elesik a vízben. :evil:
Gondolom az a család sem megy többet Gunarasra...

Erzsó!

Örülök neki hogy hazaértetek!
Azért gyere Te is gyakran majd még! :D

Többiek? :)

Mi fáradtak vagyunk nagyon, hétvégén volt versenyünk és nagyon korán keltünk. Aztán még nem sikerült kipihenni ezt a megrázkódtatást. :(

Szép napot!
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Monee!

Elvileg pénteken megyek orvoshoz és hétfőn kezdek. Bár gondolom az első nap nem feltétlenül 100% munkát fog jelenteni. Bár kicsit tartok az egész helyzettől, hogy fogjuk bírni, legfőképpen a Máté ezt a nagy változást, hogy hirtelen anya helyett mama lesz, illetve ha minden jól megy októbertől dadus. Majd belerázódunk remélem....

Évi!

Szuperek a képek, majd hétvégén ha megyünk megint Harkányba megpróbálok fotózni én is, hogy legyenek ilyen "vizes" képeink is. Szeretném még kihasználni ezt a hétvégét egy nyugodt pihenésre.

Erzsó!

Hogy bírjátok ezt a nagy hőséget? Gondolom megy a cicizés ezerrel. Ha lesz időd írj majd kicsit rólatok, milyenek az éjszakák, nappalok.

Megyek, mert jön hozzánk látogatóba nemsokára a volt kolléganőm, kicsit nosztalgiázunk, na meg persze jön a Mátét dögönyözni.

Netty

Kép
netty11
 
 


Sziasztok!

Köszi a köszöntéseket arik vagytok! :P :P :P
Pedig nem is vártam ám el, csak azért írtam mert úgy örültem, hogy Alizka szülinapja ilyen közel van az enyémhez. :lol: :oops: :lol:

Erzsó!

Jó, hogy otthon vagytok! Nagyon szépek a képeitek sugárzik a szeretet róluk. Adél arcáról minden amit érez most a pici hugival kapcsolatban leolvasható. Hogy telnek napjaitok? Kérünk még képeket!

Jevi!

Szintén szupik a képek látszik, hogy Viola nagyon jól érezte magát! :P :P :P
Na, mi is készültünk már Gunarasra mert interneten láttam képeket s nagyon tetszett, de ha nem mehetünk be Andrissal a vízbe lehet, hogy nem megyünk. Sikondán voltunk vasárnap s nagyon élvezte, csak hát elég húzos hely.
Te már biztos tudod hova érdemes elmenni egy 15 hónapossal a közelbe? Kaposváron voltatok már?

Nem lehet már bírni ezt a hőséget! Többiek strand tipp? Ti hova jártok?

Mi mostanában jól vagyunk, csak nagyon sűrűek a napjaink heteink, a férjem korán megy későn jön s mindig rohanásban vagyunk, ha valamit akár csak bevásárlást el kell intézni. :cry: :cry: :cry:
Andris meg nagyon mozgékony kisfiú nincs megállása néha tátva marad a szám, hogy miket tud. :o :lol: :roll:
Két hét múlva megyünk egy hétre a Balcsira. Remélem jó lesz, ugyanis semmit nem tudok a helyről, a sógorom szerezte a Gemenc Rt. vadász üdülője s ott velük leszünk egy apartmanban, s unokaöcsivel. Szóval kicsit izgi, hogy mi vár ránk. :roll:

Jaj, annyi mindent szerettem volna még írni, ahogy olvastalak benneteket mindig eszembe jutott valami.....Na, majd még jövök! :wink:

Lulum!

Mi volt a gond Borsayval???? Engem is nagyon érdekel mert én is nála szültem s nagyon kedvelem.

Üdvözlet Mindenkinek!!! :P

Dobok fel néhány képet!


Kép A rég ígért szoba :wink:

Kép Kép
Kép Kép

Kép
zóra
 
 


Sziasztok!

Hát nem nagy itt az élet, gondolom a jó idő... Bár mi ilyen melegben ki sem mozdulunk, csak ha nagyon muszáj, a kertbe is csak 4 felé megyünk ki! Pont most fejeztem be a vasalást, hát a szauna ehhez képest...! :shock: :?

Erzsó!
Én is sokat gondolok rátok, hogy bírjátok ezt a meleget? Ha van egy kis időd, gyere!

Zóra!
Azért szerintem nagyon jó hely Gunaras, mi val.leg a hétvégén is megyünk, a szomszédom Harkányt dícséri nagyon (mi ott még nem voltunk), ezen kívül Sikondán voltunk még mi is, még nem nagyon tapasztaltuk ki mi sem az egyéb helyeket. A Balcsin biztos szuper lesz, mi is megyünk 2 hét múlva, mi is egy hétre! :)
Nagyot nőtt Andris is, helyes kiskölyök! Gyere gyakrabban, ha tudsz!

Netty!
Hát akkor hajrá, a dadus alatt mit értesz pontosan?

Monee!
Kipihentétek magatokat?

Többiek?

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Sikondán mi a rendszer?
Mennyi a belépő?
9 hónapos vizimanóval érdemes lemenni? Van pancsolási lehetőség ilyen piciknek is? Ő még csak apával tud "úszni".
Vannak árnyékos helyek v. ahhoz kora reggel oda kell érni?
Elég tiszta? Van pelenkázó?
Mik a tapasztalataitok?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Írok most még gyorsan, mert jövő héttől nem tudom mikor tudok majd jönni, de ha kialakult az új napirend, akkor próbálok rendszeresen írni. Ma voltam a "felvételi eljáráson", szimpatikus első ránézésre minden, hétfőn jön a nagy ismerkedés. A ma reggel a Mátéval is jól ment, aludt egész sokáig, így én normálisan tudtam reggelizni, és amíg ő evett 6 körül, addig én a fürdőszobaügyeimet is elintéztem. Ha hasonlóan alakulnának a reggeleink élőben is, akkor nagyon-nagyon jó lenne. Igaz délelőtt nem akart enni a mamával és ebédre sem vitte túlzásba dolgokat, de hát meleg is van, és szokatlan is volt neki az új helyzet, de remélem nem lesz ez rendszer, hogy nem eszik, csak mert nem én vagyok vele.

Évi!

Lehet, hogy nem jól fogalmaztam a dadus szóval, egy gondozónővel beszélgettünk, ő foglalkozik konkrétan gondolom még egy vagy két társsal abban a csoportban a gyerekekkel ahova előre láthatólag felveszik majd a Mátét.

Rambóka!

Mi kb. 2 éve voltunk, akkor még csak terhes voltam. Elég drága volt már akkor is, pontosan mennyi azt nem tudom, mert "órás" időmérő rendszer volt, és annyit fizettünk a végén, amennyit végülis ott voltunk. Akkor óránként volt megállapítva a belépődíj. Volt elég sok árnyékos hely, pedig mi nem is mentünk korán, bár a helyzet mostanra lehet, hogy megváltozott.

A játszótéren hallottam, hogy a Malomvölgyi tónál vagy ahhoz közel is van valamilyen strand. Ismeritek? Lehet, hogy nem jól értettem, mert már csak a beszélgetés végére értünk oda, után meg már nem tudtam megkérdezni pontosan, mert a Máté ide-oda csatangolt.

Mindenkinek szép hétvégét és kevésbé meleg napokat!

Netty

Kép
netty11
 
 


Sziasztok!

Netty!

Szurkolok Neked hogy minden rendben menjen, leginkább Mátéval! A munkahelyen biztosan nem lesz gond. :wink:
Pont jókor jössz, ugyanis szerdán központilag leállítják az SAP rendszert 1,5 hétre, így addig nem igazán lehet majd dolgozni. :D Lesz időd ismerkedni.
Ha esetleg arra felé jársz, akkor én a Szociális épület földszintjén a 13-as szobában vagyok. :)

Rambóka!

Én voltam már többször Sikondán (még Pécsen laktunk, az volt a legközelebb) és nekem nagyon jó tapasztalataim vannak a hellyel.
Mivel a wellness szallónak lehet tulajdonképpen bemenni a strandjára, így egyrészt kevés a medence, de ugyanígy kevés is az ember. Még délután is lehet árnyékos helyet találni, nincs tömegnyomor. A wellness-ségből adódik gondolom hogy nem éppen olcsóak az árak, viszont ez által nincsenek olyanok a strandon akik 6 gyerekkel egész nap ott "élnek". Én szeretem, kultúrált, jó a gyerek rész is, bár konkrétan ilyen ügyben még nem jártunk ott. :D Szerintem érdemes elugrani kipróbálni! :D

Jevi!

Köszi a kérdést!
A hét vége felére már egészen nem voltam álmos mire reggel felkeltünk, viszont ma mázolás ügyén megint jól elfáradtam. :) És még csak a konyha ablaka van kész nagyjából... :?

Megint ezer dolgom, ötletem lenne. Napi száz óra nem lenne elég a megvalósításhoz. :D Azt sem tudom hol kezdjem. :D
Asszem ott, hogy kitúrom Norbit az asztaltól és befejezem a hónapokkal ezelőtt elkezdett babazsákot. :wink:

(A gyerekek épp sztereoban éneklik a reklámokat a tévéből, mi meg leesünk a székről... "Kék csibe... a Maggitól..." :lol: :lol: :lol:)

Üdv mindenkinek!
Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Köszi a választ mindenkinek! Lehet, h. szabi alatt kipróbáljuk!

Monee!

Pirivel hogy állsz?

Ugye nem vizes fára festettél????? :shock:
Mi két éve mázoltuk át az ablakainkat. Korrekten levakartuk, beeresztettük, kigletteltük, megcsiszoltuk. Már éppen festettük volna, amikor a rohadt nagy rekkenő hőségben egyszercsak eleredt az eső. Két napig hagytuk száradni, de lejárt a szabink és muszáj volt lefesteni! Mára egy csomó helyen felpattogzott, ledobta a fa a festéket az alatta maradt víz miatt! :evil: :evil: :evil:
Ne kövesd el ugyanezt a hibát!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?