Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Anita:
Jó képeket tettél fel, lehet, hgoy hülye vagyok, de a szőke-barna hajú boszi vagy Te? csak mert most barna hajú a kis képed a profilodban. Ha majd egyszer találkozunk, akkor utána jobban megismerlek.
Nekem eljátszanak együtt, vár-katonák-lovak-sárkány, vagy a vonattal, vagy futkároznak. Azt mondja Benedek, hgoy "szutkározunk, anya. " meg "Anya didenézz!" Nálunk a tévézést muszáj szabályozni, mert mozogni is kell, különben nem alszunk éjjel. Úgyhogy max egy mese, ha egész nap itthon vagyunk, akkor 1 este, 1 reggel. (most a walt disney-sek mennek, tehát a hosszabbakból több részletben általában)Hogy jók-e a fiúk? azt hiszem igen. Hazafelé az oviból mindig vita van, mindkettő fáradt, meg a játékokon itthon is összevesznek, néha nehéz a kisboltokban, mert Benedek lepakol, Bálint meg beszélne folyamatosan, hgoy mit vegyek....

Edit:
Érdekes, amit a kajálásról írtál, mert Bálinttal ugyanígy vagyok a konyhában. Nagyon kevés dolgot eszik meg. Főzeléket semmit, esetleg kenyérrel a szaftját hajlandó. Levesekből a húslevest szereti, gombalevest, de a többiből inkább csak egy-két kanállal. Halat azt enne minden mennyiségben, meg 1-2 husit. Almát, banánt most télen. Leírva nem is olyan kevés, de mi is sokat szenvedünk, már kiskora óta. tegnap este rakott krumlit csináltam, ő abból semmit nem evett, inkább sajtos kenyeret.
Az az oviban sem változott, hogy ott sem eszi meg amit nem szeret, talán egy-két ételre jött rá, hogy finom.

Annyira jók ezek a képek a fiúkról, jót nevettem kora reggel. (bár gondolom minden nap nem könnyű)
A másik mi lett volna? Nem tudtam megnyitni.

Lola:
A távirányítósak most nekünk is a szekrény tetején vannak, ha kell, el tudják kérni, el is kérnek mindent, ami kell. Mi nagy markoló autót kértünk, amivel lehet játszani, tologatni, sokmindent csinálni vele, nem távirányítósat.
Azért az a legó is rossz, mert olyan, mintha kapott is volna ajándékot, meg nem is.
A dupló repülőt nem tartott olyan sokáig összerakni, igaz, most karácsonykor ezzel sem játszottak sokat, nem baj, majd később.
Nálunk aminek nagyon örültek, Bálint többször is mondta, az egy kis cirkuszi vonat, meg magától is körbe körbe, de Bálintéból kiszereltük a motrot, és ő tud vele külön is játszani.
Az angolt most elhanyagoltam, tegnap este kezdtem el megint mikor elaludtak.

Lívi:
Reméljük hamar meggyógyul Timi. Igen, sok játékunk van, azért kellett még egy polc karácsony után, hgoy elférjünk.

:lol:


Fogyókúrázóknak!

Találtam tegnap a www.hazipatika.com-on 5kg/5hét diétát, lehet, hogy ismeritek. Nekem az tetszik, hogy van egy ingyenes állapotfelmérés, több oldal tanácsot kaptam. Szerintem érdemes megcsinálni, aki fogyni szeretne.

Sziasztok

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Hú de jó sokat írtatok,ez tök jó :lol: .
A kis betegekenk jobbulást!

Jó hír:Tesóméknál is jön a baba!!!!!
Tegnap voltak dokinál és minden okés.Erős szívhang,meg minden.Aug.15-re van kiírva a sogórnőm,csak az a baj ,hogy Atlanta marha messze van és majd csak 2008 októberében fogom látni a picit :cry: Dani a tesó,m állítólag nagyon büszke apuka :lol:

Livi:
Timi jól belehúzott a növést illetően,meg a súlyát is.Dorkát 13 hósan mértem le,és akkor volt 9150g,és 78cm.Van egy oldal ahol kiszámolják a súly meg hossz meg fejkörfogat kalkulátor és ott az az eredmény jött ki hogy súlya okés,de az átlagosnál magasabb baba :shock: Kicsit oda is vagyok,mert férjem 194cm,én meg 170cm,és nem szeretném ha nagyon magas lenne a Doresz,de most kicsit megnyugodtam mert akkor a Timivel egy magasak,huh :D

Ann26:
Mi a Ságvárin,vagy a Gálon pontosan nem tudom hol helyezkedik el :lol: az OMV kúttal szembeni Unió lakóparkban lakunk.Ott ahol most épül a pláza is bár nem tudom mikorra készül el,mert elfoygyott a kivitelező pénze :roll: Aranyosak nagyon a gyerkőcök.Roli és Dorka között ahogy néztem 1 hónap van csak,és Roli olyan kis csibésznek néz ki :lol: Nekem a kajálással az a bajom,hogy Dorka nem nagyon akar rágni.Pontosabban rágni jól tud ,de idegen kajákat nem vesz be a szájába.Sokáig meg sem fogta a kajákat.Nekem pl.sajtot,almát,répát,virslit...abszolut e nem veszi a szájába. :cry: Csak pépesítve,akkor meg bármit megeszi.Főzelékeket imádja.Ti merre felé laktok:

Gangi:
Igen hasonlóan alszik Dorka csak kicsit többet :D :lol:
Ő reggel 8.30körül kel,de van hogy 9-15-kor én keltem már fel.
10,30-12,30-ig alzsik kb.
15-17,30-ig megint alszik,csak akkor is én keltem fel.
ja és 20kor fürdés és reggelig egyfolytában alszik,fel sem kel :lol:
Most biztos egy páran kicsit szidtok,de nem tehetek róla.Az tuti hogy a második gyerekkel majd úgy megszívom.....

Zsanett:
Közös képviselő?Az igen.Felkészültél,hogy mindenki tégad fog cseszegetni?Sok hülye gondjával?Te pl,mit csinálnál a mi helyzetünkben,ha már szóltunk a lakóknak és ugyanígy buliznak?Rendőrség nem biztos hogy kijön erre.

Na már tünök,mert sok volt belőlem,Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!

Edit
köszi amiket leírtál,dehogy sértődök meg,inkább megpróbáljuk amiket leírtál bevezetni,hátha bejön......
Édesek a fiúk a képeken!
A spenótos nokedli par.szósszal azt hogy kell elképzelni?Nem hangzik rosszul!
Viki tegnap vacsira mákos gubát evett ketchuppal :shock: igaz,csak két falatot,de akkor is,milyen fura ízlése van már :lol:

Edi
én a dózsakerti sparban dolgoztam,oda is megyek vissza áprilistól.
Zöldáru részlegvezető voltam,aztán majd kiderül,hogy milyen részre megyek vissza.

Ann26
nagyon jók a képek!Nekem is a legutolsó bulis tetszik a legjobban,az a kép mindent elárul :lol:

Gangi
köszi szépen a könyvet,sietek a kiolvasásával,nem olyan vészesen vastag :wink:
Miért kerestél ma 13.11-kor?Bocs,de le voltam némítva....

Ági
De jó hírrel érkeztél ma közénk!!!!!!!!!!!
Reméljük,hogy minden oké lesz a tesódéknál!!!!!!!!!!
Egy kis mormotaságot küldhetnétek Vikinek is :P
Most du.is csak 45 percet aludt :cry:

Melinda miért nem jössz közénk?minden rendben veletek?

Végezetül pár kép ami még nincs a kézműves albumomban:
Viki ajtaja
Kép
Vízórás ajtó
Kép
bejárati ajtónk belülről/kint azért nincs dekor,mert 3 éve mikor ide költöztünk a koszorúmat amit kintre csináltam valaki :evil: elvitte/
Kép
fürdőnk ajtaja
Kép
konyha ajtó Kép
étkező tükre
Kép
Viki faliszőnyege
Kép
Wc ajtó
:lol: Kép

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 

 
 

Sziasztok!
Sajnos már megint rég írtam:( Ti viszont jól belehúztatok :wink:

Ági!
Köszönjük szépen a helikoptert. Tetszik Julcsinak :) Pörgeti a propellerét a kis ujjaival. Este kipróbáljuk majd a pancsivízben is.
Tesódéknak Gratula, de az tényleg szomomrú,hogy olyan sokáig nem láthatjátok az unokaöcsit vagy unokahugit.

Erika!
Megnéztem az albumot a munkáidról. Nagyon ügyi vagy!!! Csak azt nem tudom mikor van időd és honnan van energiád ilyen szépeket készíteni :wink:

Anita!
Üdvözöllek Téged én is! Aranyosak a fiúk:) A bulizós kép nagyon tuti. Engem Anginak hívnak,kislányom Júlia 11hónapos. A gálon lakunk,így Ágival szoktunk gyakrabban találkozni. A közös talikon általában ott vagyunk,Julcsi nagyon szereti őket. Remélem a következőn megismerhetünk Titeket.

Lívia!
Timinek jobbulást kívánunk! :lol: Neked pedig sok sikert a még hátralévő vizsgáidhoz :wink:

Angi! Nagyon menők a fiúk az egyenpulcsiban. Ügyi vagy:)

Kép
Kép
angika
 
 


---
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára edi78 2009.11.16 09:15-kor.

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Angika
nagyon aranyos Julcsi a képeken,már tényleg olyan nagylány!!!

Edi
igen,be lehet tolni a babakocsit a dkerti sparba is,eddig is be lehetett,vagy esetleg valaki szólt rád emiatt?
Lehet,hogy Kata előző nap túl aludta magát azért nyűglődött másnap annyit,nálunk is elő szokott ez fordulni,de lehet,hogy a frontot érezte.....ezt csak ő tudhatja,hogy mi volt a baj :lol:
Viki meg a friss levegőre szokott nagyon odafigyelni,mert meleg szobában nehezen alszik el,viszint egy jól kiszellőzöttben hamar elalszik,persze ha van az alváshoz kedve :wink:

Lillaka
bocs,de megfeledkeztem Dávidról :oops:
Utólag is nagyon Boldog Születésnapot kívánunk Neki!!!!!!!!!!!!!!
Kép Kép
Kép
Szülinapjáról teszel majd fel képeket?
Munkahelyen minden oké?Megszoktad már az új főnöködet?

Puszi mindenkinek,sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Angika:
Remélem tetszik hosszú távon is Julcsinak a játék. :lol: Dorka ugye eléggé hamar megun mindent...

Edi:
Szerintem lehet hogy front van,mert Dorka sem akart ma délelött aludni nekem.Egész végi rajtam lógott.Ő már 9150g,és ha pakolni akartam vagy ebédet főzni végig a kezemben kelett tartanom :roll: De Erikának is igaza van abban hogy a hüvös szobában jobban eleaszanak.

Erika:
Már lassan mész is vissza dolgozni???Biztos nem lesz könnyű visszarázódni.Kistestvért nem terveztek Vikinek? :)

Valószinű Dorka a foga miatt ilyen nyafi már tegnap óta.Belekukkoltam a fogába és fennt mindkét rágófoga nagyon be van pirosodva.A csücske már kinnt van mindkettőnél,de még nagy felület kell hogy kibújjon.Nagyon durva szegénykémnek,hogy fájhat :cry:

Tegnap csoda történt,Dorka beleharapott egy almába :lol: Gyors le is fényképeztem.Felteszem,kicsit dicsekszem vele. :D Nekünk ez nagy szó,na. :lol:
Kép
imád autózni,pályát is csináltunk :D

a másik kedvenc autója.miért nem babázik?
Kép

kis mosoly :lol:
Kép

és itt az almaevő :lol:
Kép

lazán a kanapéra dölve :)
Kép


Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!

Ma egész csendes a topikunk :wink:

Ági
igen,lassan megyek vissza dolgozni,sajnos mindenkinél eljön ez az idő,van akinél előbb van akinél ez később,hát nálunk ez gíy alakult.... :?
Tevezünk Vikinek tesót,de még nem most,majd kicsit később,pontos időpontot nem tudok mondani,de ha már tudok valami biztosat ez ügyben,úgyis megosztom veletek :wink:
Jelenleg nem érzem magamat alkalmasnak egy újabb baba vállalásához,még idő kell nekem....na de ne részletezzük ezeket a dolgokat :lol:
Nagyon ügyes Dorka ahogy eszi az almát,csak gíy tovább!!!!!!!!
Nem lehet,hogy túl sok játéka van elől és azért unja meg őket hamar?
Vikinél is volt már ilyen párszor,sokszor kell szortíroznom a gyerekszobába :lol:
Elteszem pár hétre a játékai nagy részét és cserélem őket,így mindig van újdonság,ami egy időre leköti :wink:

Csajok!

Találtam egy jó oldalt,nekem nagyon tetszenek a rajta található cuccok.
Én lehet,hogy veszek Vikinek szülinapjára egy babát :lol:
Fiús anyukáknak is van ott azt hiszem manó :wink:
Ha esetleg még valakinek megtetszene,rendelhetnénk egyben,így lehetne a készítőtől kérni egy kis kedvezményt vagy postaköltséget spórolhatnánk :wink:
íme:

http://rongybabak.fw.hu/

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok!



Ági,
GRATULA a tesódéknak! NAgyon jó hír! Egy kicsit irgykedem :).
Mint majdnem kképviselő azt mondom a szomszédokkal kapcsolatban, hogy talán a rendőrség a legjobb megoldás. Vagy költözés. Vagy kiásni a csatabárdot :) MEg kell nézni, hogy mi van a házirendben, aztán felvetni a közgyűlésen, hogy sorozatosan megszegik. De akkor is mi lesz? Semmi. Uis nem dobhatod ki a házból. Nem kötelezheted arra, hogy eladja a lakását stb.
Talán ha meg tudnátok velük egyezni, hogy ez így nem jó, mert kisbaba van. Legalább szóljanak a buli előtt vagy valami. Ha nem akkor meg kihívhatjátok a rendőrséget. Ez tényleg sz@r helyzet. De szerintem még egész jól bírjátok, én már biztosan beborítottam volna rájuk az ajtót....

Amúgy átgondoltuk ezt az egészet. A Zolival 2en vállaljuk (kevesebb adó) én csinálom a könyvelést, a Zoli meg balhézik ha úgy van :).Úgy alakult, hogy a mostani kképviselő elköltözik és hallotta, hogy könyvelőként dolgoztam és ezért megkért, hogy elvállalnám-e. Hülye emberek vannak itt is sajnos - elég sok az öreg - de még egész jó a lakóközösségünk. Sokan megállítanak minket, hogy de jó hogy mi leszünk az új kk. Aztán meglátjuk mi lesz. Én azt mondom, nem szabad nagyon komolyan venni ezt az egészet. Ugysem tudsz mindenki kedvére tenni.. :)

Erika,
a bookline-on is van kedvezményed?

csak ennyi gyorsan...

sziasztok
jó hétvégét!
Zsanett

Kép

Kép
zsanka
 
 


Sziasztok!

Nagyon aranyosak a képek!
Ági!
Gratula az alma evéshez! Az enyémek még a mai napig sem eszik meg az almát egyben,csak reszelve.

Erika!
Hú,ezen a kijelentéseden tök elcsodálkoztam!!!Jelenleg nem érzed magad alkalmasnak egy újabb baba vállalásához? Én rád eddig úgy néztem,mint a tökéletes anyára!!!!Sosem panaszkodsz,szépen beszélsz a Vikiről,a Vikivel,tök sok dolgot megteszel érte pluszban (saját kezű dogaid,lakás díszek stb.).Rengeteg helyre viszed,ami szerintem nagyban elősegíti az értelmi fejlődését,alkalmazkodását. A Vikit egy nagyon kiegyensúlyozott,nyugodt,emberszerető kislánynak ismertem,ami szerintem szinte csak neked köszönhető!!!
Szóval én azt gondoltam ezekből,hogy tökre élvezed ezt a világot és egy csomó babát szeretnél,minél tovább otthonmaradni velük!!!!
A spenótos nokedli Stahl Judit féle recept:
nokedli: 45dkg spenótkrém (felengedve)+10dkg teljes kiörlésű liszt+15dkg finom liszt+2tojás+1gerezd fokhagyma+só,bors
mártás: 2dl tejföl+1/2 doboz hámozott paradicsom (én ehelyett egy kevés paradicsompürét használtam)+1tk morzsolt oregánó Ezt botmixerrel összekeverem.
A nokedlit szokásos módon kiszaggatom,kifőzöm.Rá a mártás és reszelt sajt!Isteni!!!
Én fél adagot csináltam a 3gyereknek.Annak a felét ették meg,a másik adagot lefagyasztottam. Még nem tudom,milyen lesz,mert nem ettük még meg.De most már esedékes lesz,csak az ünnepek alatt nem volt rá "étvágyam" :wink: !

Edit!
A helyzet hozza ezeket a dolgokat! Neked is mennem,ha muszály lenne!
Amúgy az ember sokat lead ilyenkor az igényeiből! Nálunk sincs akkora rend és tisztaság,mint korábban.Olyan is elfordul bizony,hogy 1-1 ruhát vasalatlanul veszünk fel!Nem számít,mert 20év múlva erre nem fognak emlékezni a gyerekek!De arra igen,hogy anya sosem mesélt vagy játszott velünk!

Rena!
Én csak azért intek óva mindenkit a kajával való engedékenységtől,mert már látom mi lesz belőle!
Ma már hiába "erőszakoskodom" a Dáviddal,mert olyan fegyvertárral rendelkezik,hogy ihajjj! Pl a múltkor 1merőkanál borsófőzeléket 45percig evett,minden falatnál bokákolt,mint akivel (bocs!) kutyaszart etetnek.A végén majdnem visszahányta.
Szóval képes fizikai rosszulétet produkálni a kaja miatt.
És nála az állandó vérszegénység,meg a migrén miatt is nagyon fontos lenne a kiegyensúlyozott táplálkozás!!!
Remélem,már közel az idő,amikor ezt ő is képes lesz ésszel felfogni és nem kell állandó harcot vívnunk.
Ja és ha szeretitek és anyagilag sem gond,halat nyugodtan adj nekik heti 2szer.A törpök nálunk is imádják (Dávid persze ezt sem), így mi rengeteg tengeri halat eszünk. Természetesen miattuk filézetett. A legújabb kedven a baconos hal rizzsel.

Nyugodalmas éjszakát!
edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok

mindenkinek nagyon boldog újévet kivánok!

remélem mindenkinek jol teltek az ünnepek.
Mi viszonylag jol vagyunk kisebb nátháktól eltekintve.
Gyerekek már jo nagyok,Atika is sokat fejlődött,nagyon szeret oviba járni,Hanna meg már kész nagylány.

Úgy néz ki hónap végétől lesz otthon netem,remélem akkor már rendszeresen tudok irni.

Sajnos a melóba nem nagyon van időm irni,egész decemberben rengeteg volt a munka,és most is hogy megkezdődött az újév.
Amúgy is egyre nehezebben birjuk a három szakot,de egyenlőre nincs semmi kilátás egy másik munkára.rengeteg helyre adtam már be pályázatot de semmi visszajelzés,vagy belekötnek a gyakorlat hiányába,vagy a két kicsi gyerekbe.


Lányok szeretném megkérdezni,hogy nincs e véletlenül valakinek felesleges Sparos szivecskéje,amit már nem akar felhasználni?

na most megyek vissza dolgozni,rengeteg az anyag amit át kell venni reggelig,nem maradhat hétfőre.

:cry:

sziasztok

Rita
lrita
 
 


Szia Rita! :D

Nekem van 8 pontom. Szivesen odaadom. Így legalább találkozunk.

Üdv. Anita

Kép
cs.anita
 
 


Vagyis szivecském :oops:

Üdv. Anita

Kép
cs.anita
 
 


Sziasztok

Mi sem vesztünk el csak a Timi elég cudarul volt,van.Szerda óta minden nap láz,kivéve a mai napot.A legmagasabb 39,5 volt.LEvegőt nem kap egész nap,mert az orrmandulája be van durranva,talán ma este már kicsit jobb lesz,de már minden féle orrbigyóval terrorizáom szegényt.Úgy horkol mint egy medve. Szegény így hiába alszik kipihenni sem tudja magát. A pórszívó semmit nem hoz ki mivel kicsit hátrébb van,és nagyon lassan kezd szakadni neki fel.Ja és ezek mellé még szerzett egy kötőhártya gyuszit. Szóval ennyit röviden rólunk. Ezek ellenére csak 1 napunk volt szörnyű,de az szó szerint,a többi napon ugyanolyan jókedvű és virgonc volt. Ja viszont szinte nem evett semmit,csak ivott, banántrumix,meg turókrém az ment más nemigen.
Így kicsit nehezebben ment a tanulás mert ideges voltam még a Timi miatt is plusszba. Hát remélem nem fogok leblokkolni az idegességtől kedden.

Most mentem jó éjt mindenkinek Üdv Lívia

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!

Edit,Lillaka
bocs,de teljesen elfelejtettem a Dávidok névnapját :oops: :oops: :oops:
Utólag,nagyon sok szeretettel küldöm nekik ezeket és minden jót kívánunk!
Kép
Kép
és persze Beninek is boldog névnapot utólag :oops:
Kép

Rita
Attinak nagyon boldog névnapot kívánunk!
Kép

Zsanka
nekem nincs a bookline-on kedvezményem,de ha jól emlékszem akkor a Ganginak van.
Sikerült megérdeklődnöd a keddi klubbot,hogy lesz-e?

Edit
köszi amiket írtál nekem vígasztalásul,nagyon jól esett!!!!!!!
Bocs,hogy olyan depis hangulatban nyilatkoztam egy újabb baba vállalásáról,persze nem látom mostmár olyan borúsan a dolgokat,csak egy kicsit elgem volt a mindig ugyanaz a melóm szituból :cry:
Dehát én mit panaszkodom,mikor nekem csak 1 gyerekem van,neked meg ugye ott vannak a fiúk és nem sok segítséged van.
De már lelkileg jobban vagyok sokkal,ehhez hozzájárult,hogy szombaton délelött anyuékhoz elvittem Vikit és miénk volt az egész nap a férjemmel :P
Olyan jó volt végre kettesben tölteni a délutánt :wink:
Ez már nagyon hiányzott!!!!!!!!!
És persze köszi a receptet is!


Lívia
drukkolunk neked kedden!!!!!!!!!!!!!!!!!
Timinek meg jobbulást!!!!!!!!!!!!!!
NIncs infra lámpátok vagy zepter színterápiás lámpátok?Azzal ha lámpáznád a homlokát akkor a nátha lerakódása is hamarabb felszakadna.
Mellkasi bedörzsölő és aroma lámpába eukaliptusz olaj is nagyon jó megfázásra.

Jó éjt,sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!


Lívi,
jobbulást a Timinek! Jól összejöttek a betegségek!
Szurkolunk a vizsgádhoz!


Erika,
már kinéztem 3 könyvet a bookline-on, az alexandrán is megérdeklődtem, hogy lesz-e, mert persze egyik sincs készleten :(
Milyen a suttogó? Azt is szeretném megrendelni...
Egy kicsit aggódom a Máté miatt, néha úgy érzem, hogy nem töltök elég időt azzal, hogy fejlesszem a képességeit. Ezért szeretnék utánanézni dolgoknak.
Írok ma a Szilvinek, hogy mikor lesz babaklub. Jó lenne már.
Tegnap beszéltem a Mónival ő is kérdezte (tudod neki van a Zsófi kislánya), hogy mikor lesz a klub a CS-S - ben. Ők csak így hívják, mert azt mondta a férje, hogy olyan égő, hogy a Családsegítőbe járnak. :D :D :D

Edit,
nem tudod, hogy Tatán mikor kezdődik a Háztűzőrző klub? Szeretnék oda is átnézni...


Rita,
nekem is van 11 spar szivim, ha kell szívesen odaadom.
A Zoli ma reggel az Isparban előjegyeztetett edényre, mert már csak úgy lehet igényelni :) aztán majd telefonálnak.

Lányok, hol tudnék a Máténak textilsátrat venni? NEm igazán találok sehol sem.. Műanyagot nem akarok..
A Zoli holnap visz ki másológépeket azt mondta, ahoz van jó nagy doboz. Nem tudom hogy jó lenne-e házikónak...


sziasztok
Zsanett

Kép

Kép
zsanka
 
 


Új profilképünk van :)
Király igaz? :D :D :D :D

oké dugulok... :)
sziasztok
Zsanett

Kép

Kép
zsanka
 
 


Szia Zsanka!

Én már írtam az Ildikónak klub ügyben ma délelött :lol:
Valamelyikük csak fog válaszolni :lol:
Textil sátrat nem láttam még én sem sehol,ha más nem lesz,majd varrsz neki egyet :P
Nekem eddig tetszik a suttogó c.könyv,evésileg amit leírt benne azzal egyetértek,alvásnál meg holnap kezdem a Viki korosztályát,így arról még nem tudok nyilatkozni :lol:
Ma sajnos nem jutottam oda,hogy olvassak,mert szülinapoztunk/mamámnak tartottuk/ és arra készültem egész délelött.
Én csináltam Vikinek egy nagy dobozból egy végülis csak bebújos kis laknak nevezhető valamit,hogy ne mindig a fiókba bújjon bele,de nem igazán értékeli,hamar ráunt.....

Szia:Erika

cseriviola
 
 


hogy lehet feltenni új profilképet?
Megtanítanád????????,
Köszi,ehhez béna vagyok egy kicsit :oops:
Miénk egy kicsit már régi :cry:
Tiétek viszont tényleg király!!!!!!

cseriviola
 
 


Sziasztok Anyukák :wink:

Végre alszik a babókám. Kb. 1 hete váltott és már csak 1x alszik napközben kb. 1-1fél órát. Délelőtt voltunk sétálni. Nagyon szép idő van! :lol: Julcsi is jobban élvezte,mert nem volt rajta egy tonna ruci és tudott mozogni. Szegénykém pénteken lehuppant az ágyról és megint bibis a nózija :( Olyan,mint nyáron is volt. De szépen gyógyul és most nem is piszkálja annyit.

Most jutott eszembe,hogy a karácsonyos képek után valaki kérdezte mi az a micicmackós izé Julcsinál. Bocsi,de nem találtam ki volt :oops: Az egy felfújhatóKeljfeljancsiszerűboxzsákvagymi?! Kb. így tudnám jellemezni :) Az aljában van valami amitől mindig feláll,ha ellökik. Julis többnyire püfölni szokta és ezért inkább boxzsák.

Ági! Dorka nagyon ügyes az almával :wink: Julcsi még mindig játszik a helikopival :wink: bejön neki. Melyik nap jó nektek talizni? Nekünk jó a szerda meg a péntek.

Erika! Hát nem irigyellek a meló miatt. Én nem szeretnék dolgozni majd a kistesó előtt,de persze még meglátjuk majd mi is hogy alakulnak addig a dolgok. Bár egyenlőre azt se tudom mikor kéne kistesó. Igazából kis korkülönbséget szeretnénk,de akkor már lassan döntenünk kellene :roll:

Lívi! Timinek jobbulást kívánunk!!! Remélem meggyógyul hamarosan!!! Neked meg még mindig sok sikert a vizsgákhoz! Drukkolunk!!

Zsanett! Tényleg király a profilképed :d :lol:
Fel kell iratkozni az edényekért :? ? Jó,hogy írtad,mert nekünk is van még kettő amit be kell váltanunk. Bízom benne,hogy mindenképpen adnak edény,mert különben marha mérges leszek!
Textil sátrat én sem tudok :cry:

Na lépek,mert dolog van :lol: :wink:
Szép napot mindenkinek!!!

Kép karácsonyi sütilopás

Kép ivás

Kép akciójelenet ;)

Kép alvás :) Szopinyelvtartással :)
angika
 
 


Jaj elfelejtettem!
Erika! A profilba kell belemenni és ott legalul tudsz képet cserélni
( nem lehet nagyobb 6kbyte-nál. ;))
angika
 
 


---
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára edi78 2009.11.16 09:15-kor.

Kép
Kép
edi78
 
 


Sziasztok!

Holnap azaz kedden még nem lesz a csal-segítőben babaklub :cry: ,majd az Ildikó fog írni e-mailt,ha folyatódik.
Ma voltunk a máltain,egész jó volt,bár a végére többek között Viki is nyűgi lett :cry:
Ma voltunk bent a dózsakerti bölcsiben,hááááááátttt,semmi jó :evil:
Tavaly júniusban felírattam Vikit az idei áprilisi listára,ő akkor az első volt,most meg már a 4. :cry:
Egyenlőre úgy néz ki,hogy ha nagy mázlink van akkor mehet bölcsibe áprilistól,mert már most kb.20 gyerekkel vannak a max.megengedett létszámnál :cry: :cry: :cry:
Ha addig lesz üresedés akkor meet,de ez csak március elején derül majd ki.
Ha nem lesz hely akkor marad az aug.15-étől kezdődő beszoktatás,ahová már nagyobb az esélyünk.
De állítólag az egész városban ez van :evil: :evil:

Angika
nagyon aranyos Julcsi a képeken!!!!!!!!!Az alvós tetszik a legjobban :lol:
Mit fog majd kapni a szülinapjára,már megvan?Várjátok már?Gondolom :P
Köszi a segítséget profil ügyben,de nekem múltkor sem sikerült :oops:

Edi
nem semi ami a kádállvánnyal történt :shock: még jó,hogy így megúsztátok!!!!!!!!

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Zsanka!

http://www.babafalva.hu/portal/modules. ... nt&sid=118

ezen a linken van elérhetősége a csajnak, próbáldd meg a Háztűzőrzőt!

Edit!
A M. Z. Műv. Házban találtam én egész jó progikat, nem hallottál felőle, hogy milyenek? (mesevetítés, farsangi készülődés... stb.)

Erika!
Bölcsi, szorítok! Ez durva, pedig annó én 8 hónappal előtte mentem be (januárban, hogy aug. végén kezdhessünk!). Úgy látszik ez tényleg jellemző, hogy több anyuka visszamegy és kevés a férőhely! És ha nem lesz hely ápr-tól aug-ig hol lesz Viki, vagy akkor csak szept-ben mennél vissza?
A Suttógóval ráérsz ám, nem ám miattam olvasol gyorsan, csak nyugodtan, nekem mostanában úgyis ezer maszek melóm van itthon, amit csak este 8-tól tudok csinálni... még legalább febr. végéig. Szóval ráérsz, úgysem tudnám még olvasni!
Vikinélküliséget elhiszem, hogy rátok fért. Hiába na, kell néha kikapcsolódni, bármekkora örömöt is nyújtanak ezek a kis "szarosok"!

Utólag Boldog szüli- és névnapokat Dávidoknak, Beninek,Atinak!

Rita!
Első dolgod legyen jönni, ha van neted ám, várunk!!!!

Edi!
Nekem sosem voltak szimpik azok az állványos kádizék... :oops: bocsi, de ezek szerint nem túl megbízhatóak. Mosógép, vagy bele a nagykádba a kiskád?

Lívi!
Jól elkaptátok hallod-e! Ilyenkor bújosabb, hisztisebb a Timi? Sok sikert holnapra!

Angika!
Elég hamar átállt a Julcsi az 1 alvásra, este legalább hamar kidől?:wink:

Zsanka!
Látom nálad is eljött a korszak, hogy "aggódom, nem foglalkozom eleget a fejlesztésével"! Ez mindenkinél beköszönt. Jól teszed, ha utánaolvasol, na nem mintha nem lenne annyi eszed (talpraesett vagy Te!)... de jót tesz az elsőgyerekes anyukának a lelkiismeretének szerintem... meg ötleteket lehet meríteni, milyen típusú játékokkal foglaldd el.

Edit!
Nem lehet könnyű a Dáviddal az evés, tényleg! Tök érdekes nálunk az ovi tök sokat dobott a Soma kajálásánál, húzzák a többiek, szerencsére, a nem evőkkel nem foglalkozik (pedig ma is mondta, hogy a X.Y kisfiú mindenre azt mondja, nem szeretem!) Bár a korszakok megvannak (volt mindent tejföllel,most azt már nem eszi, mindent sajttal, volt májkrémes kenyér éjjel-nappal, most azt hónapok óta nem eszi, viszont minden reggel és este megenné a tükörtojást- van hogy 3-at!... stb.) Már rájöttem, hogy jobb ha ráhagyom, de max. minden 2. nap kaphat csak egyformát. Elég változatosan eszik, hál Isten. Ha nem eszik, nem erőltetem, eszik később 2-szer annyit! Ja és mint Renáéknál, vendégségben ő sem "ér rá" enni, inni, majd itthon! :roll:

Na jól van mára kilövöm magam, mert úgy látom szófosásom van... jövök, amint tudok!
Sziasztok!

lola77
 
 


Sziasztok!


Erika,
a profilba úgy tudsz képet feltenni, ha lekicsinyíted 80x80-ra. Ezt a photoeditorban tudod megcsinálni. Ha nem megy, küldd át a képet és én megcsinálom neked.
A bölcsöde nagyon megdöbbentett. Ennyire gáz? Asszem lassan én is bemegyek beíratni a Tökit. Mondjuk megszakad a szívem , hogy már ezt kell intézni :oops: .
Textilsátrat már sokat kerestem, elég lenne a váz is, aztán varrnék rá anyagból falakat stb.
De ma a Zoli hazahozta a fénymásolósdobozt (marha nagy) és abból megcsináltuk a házat. Naaagyon jó lett. Majd holnap kidekorálom és lefényképezem. Csak azt nem tudom, hova fog elférni :) :)

Angika,
Julcsi nagyon édes a képeken. Volt korábban is fülbevalója? Bocsi nem emléxem...
Kistesó?! NEm mondod... ez tök jó!
Nekem is mostanában sokszor eszembe jut, hogy de jó lenne megint babázni, de szerintem összeomolnék hamar :D .

Edi,
húúú szőrnyűen hangzott a fürdetőállvány összeomlása! Még jó, hogy a Kata nem ijedt meg nagyon. Mi a Mátét a mosógépen füdtettük, majd igen hamar a nagykádba került (kinőtte a kicsit :)ott pedig fürdetőkarikáztunk. Az is egy jó dolog, ha már tud ülni a gyerek.

Lola,
köszi a csaj elérhetőségét! Majd felhívom holnap!

Ha csak tényleg 2 hét múlva lesz babaklubb addig nem taliznánk? :)

jó éjt!

Zsanett

Kép

Kép
zsanka
 
 


Sziasztok!

Edi:
De mi voltunk tegnap a virágbolt elött.Nekem is akkor ugrott be ,hogy te lehetsz az,amikor már messze voltatok.Dorkát teljesen lefagyasztotta az éneklős télapó :lol: Tök sokáig kelett nézni.
Nálunk szerencsére nagy a fürdő és a kád végében van egy 50cm-es hosszúságban helyem ahol kényelmesen meg tudom fürdetni.A nagy kádba még nem teszem bele,mert nála nagyon kell figyelni a fertőzésekre.Almát még nem eszi meg darabosan,sőt a darabos kajákat is csak most kezdi kóstolgatni,de sztem még nincs vele elkésve. :?

Livi:
Szegény Timi :cry: ,mielöbbi gyógyulást neki,neked meg drukk a mai vizsgádhoz++++++++++++++++++

Erika:
Kicsit én is meglepődtem hogy írtad ,hogy nem vagy felkészülve egy másik babóra.Azért is kérdeztem hogy hogyhogy mész melózni,mert én is tök ugyanazt gondolom rólad,mint Edit :lol: Csak öszzejön a bölcsi...

Zsanett:
Tényleg nagyon király a profilképed Mátéról :lol:

Angika:
Nekünk a holnapi nap is jó séti ügyben.Ha ma már nem nézel be,akkor este írok sms-t.Ha benézel akkor a szokott időben 13-30-ra megyünk értetek,oks?

Hu csajok,megvolt életem második legszörnyübb éjszakája Dorkával :cry: Este elaludt rendesen ahogy szokott,de éjfélkor felkelt,és hajnal 3-ig nem tudott visszaaludni :cry: Csak sírt-sírt.Bevittem magunk közé is hátha ott megnyugszik,de nem tette.Láza nincs ,pisije nem büdi,bár 2 körül már beképzeltem,hogy már megint büdi a pipi,és mehetünk a kórházba :cry: .Foga lehet a gond mert állandóan bennt a keze a szájában.Bekentem neki,de nem hazsnált.Erőt vettem magamon,és a gyors visszamenéses taktikával elaltattam.20percbe került,de a végén már majdnem feladtam.Ő bennt sírt én meg kint a szobában két visszamenés között.A végére szegénykém már annyira elfáradt hogy nem bírt felállni,és ülve sírt.Egy idő után elaludt ülve.Pár perc múlva újra felkelt nyüszögött egy kicsit.Bementem hozzá állt,és nyújtotta a takaróját hogy fektessem le,és takarjam be.Hát a zsívem szakadt meg olyan édi volt.Reggel 9-ig aludt,de ma már megint nem aludt délelött.Rajtam lóg nem hagyhatom őt 10cm-re sem tőlem.Szerintetek mi lehet az oka?Enni sem eszik már 5. napja :cry:
Na eldugulok,sok volt belőlem.

Kép

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!



Lola
ha esetleg mégesm jönne áprilistól a bölcsi,akor aug.közepéig én maradok otthon Vikivel gyesen :? sajnos nincs más lehetőség.
Mondjuk nem bánnám,mert ezt a nyarat még itthon szeretném vele tölteni,de majd meglátjuk hogy alakul.


Zsanka
köszi a segítséget,megpróbálom,ha mégsem menne majd akkor a segítségedet kérném és átküldöm a képet,köszi!
Biztos tök jól fog kinézni a dobozházikó!
Hogyhogy csak 2 hét múlva lesz a cs-s-ben klub?????????????
Tali,hol?????Mi benne lennénk :P


Ági
köszi neked is,hogy ugyanazt gondolod rólad mint Edit,jól esik :lol:
Szegénykéim,részvétem az ilyen éjszakához :shock:
Valószínű,hogy a foga lehet a baj,Viki is így viselkedik fogzáskor,sajnos :cry:
De jó azoknak az anyukáknak akiknek a gyereke meg sem érzi szinte a fogzást,úgy irigylem őket emiatt :D
Mi tegnap este elkezdtük a suttogó mindent megold c. könyvben leírtak szerint altatni a Vikit.......egyenlőre nem nyilatkozom,de olvasásra neked is ajánlom :wink:
Olyan bájos Dorka a képen!!!!!!!!!!!

Lívia
hogy sikerült a vizsgád?Timi jobban van?

Hugival beszéltem tegnap telefonon,mindenkit üdvözöl!
Virág beteg :cry: mindkét szeme eléggé kötőhártya gyulladásos :cry:
Amúgy jól vannak,csípik a külön életet,már kezdik megszokni.


SEGÍTSETEK LÉGYSZÍVES!

Amilyen béna voltam,az akció végére sikerült összegyűjtenem 60 db spar szívet,de gyűjtőlapom az nincs hozzá :oops: :? :cry:
NINCS VÉLETLENÜL VALAKINEK 1 DB???????
MIELŐTT KIDOBNÁ GONDOLJON RÁM,LÉGYSZÍVES!!!!!!!!!!
Köszönöm!

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Ma méreckedtünk. 9880gramm Julcsi :lol:

Ági! Jó lesz a holnapi séta :wink: Valószínű Julcsi megint aludni fog közben,mert 2körül szokott aludni újabban.
Szegény Dorka :cry: Szerintem tutti azért nem eszik,mert fáj a fogacskája. Biztos Visszatér majd az étvágya,ha nem fog már fájni neki.

Edi! Jujj,de durva lehetett! Hál' Istennek nem lett semmi baj!

Erika! Már készülünk a születésnapra. A kutyust szeretnénk neki venni,remélem kapunk valahol. Bár már karácsonyra szerettük volna,de akkor nem tudtunk sehol venni.

Lola! Hamar átállt? Nem tudom mikor kell amúgy :oops: Este olyan 9körül alszik el aztán 8-9ig alszik,általában ébredés nélkül.

Zsanett! Igen,volt fülbevalója. 3hósan kapta. :) A kistesó egyenlőre még csak terv,nem tudom mikor valósítjuk meg :wink: Én is attól félek,hogy nem bírnám. :?


További szép napot mindenkinek!!!
angika
 
 


bocs, a helyesírási hibákért :oops:
Azért így is érthető vagyok,ugye? :roll:

cseriviola
 
 


köszi mindenkinek aki elolvasta segítség kérésemet,de már megoldódott a problémám,Cs.Anitának köszönhetően :lol:

KÖSZÖNÖM SZÉPEN ANITA!!!!!!!!!!!!

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Már megint én vagyok,de ígérem ma már utoljára :P

Edit
Marcinak nagyon boldog névnapot kívánunk!
Kép

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok

Hát jó sokat írtatok.

Mindenkinek akinek szüli névnapja volt van lesz annak küldöm jókívánságomat.

Köszi mindenkinek a drukkolást.Sikerült a vizsga így majd csak májustól kell újra dömpingelnem.

Nálunk lehetne tali valamelyik nap.Dumáljátok meg aztán szóljatok.Nekünk mostanság jó.Bár jövő hét jobb lenne,hogy a Timi tutira jól legyen.

Ági
Nem akarlak megilyeszteni,de a Timinek így kezdődött a torokgyuszija.Én is azt hittem, hogy a foga,de sajna jött hozzá a láz és így tovább.Reméljük nálatok semmi ilyesmi nem lesz.

Angika
Julcsi miatt ne aggódj hogy korán állt át az 1*-eri alvásra.Timi is kb ilyen idősen döntött úgy hogy 1* elég neki aludni.Szerintem tudják ők hogy hogy jó nekik.

Erika
Hát ez nagyon gáz bölcsi ügyben.Akkor lehet már fel kéne íratni a Timit is?Én jövő februárban gondoltam visszamenni v március.Mikortól mehetnek egyébként oviba?Én tök nem tudom ezeket a dolgokat,pedig jó lenne már informálódnom ezek szerint.

Na bocsi most ennyira futotta,jobbulást a Virágnak
Üdv Lívia

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!

Lívia
nagyon örülök,hogy ilyen jó híreket hoztál!!!!!!!!!!!Ügyes vagy!!!
Timi már jobban van?
Szerintem is jobb lenne a jövő hét a nálatok esedékes babatalihoz :P mert jobban meg tudjuk szervezni,több idő van rá.
Jövő pénteken dózsakertben lesz babaklub,hétfőn meg a máltain,de ezt csak úgy leírtam,hogy aki esetleg máshova is akarna menni klubba.
Szóval nekünk a péntek kivételével jó mindegyik nap :lol:

Hát igen,már most szólhatnál a bölcsiben,hogy jövőre nagyobb esllyel induljatok mint mi.
Oviba 3 éves kortól mehetnek a gyerekek és úgy tudom,hogy szobatisztának kell lenniük,bár inkább Lolát vagy Renit kérdezd meg ez ügyben,ők illetékesebbek nálam :wink:


Melinda,Anita,Cs.Anita,Cirmike,Lillaka,Moncsi,Aranka...hogy vagytok,merre jártok,hogy ide nem értek rá jönni?? :lol:
Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk,mert nem fogy a vasalnivalóm!!!
Lolla!
Ezeket a programokat konkrétan nem ismerem,de mindig jók vannak a műv.házban.Én még nem tudtam oda úgy menni (már a Dáviddal se),hogy ne éreztük jól volna magunkat!

Háztűzörző Központ!
Ma kezdődött újra,de ettől az évtől a Csipetke játszó csak kedd-szerda-csütörtök délelőtt 10-12 között lesz.Amúgy a többi program változatlan ( ha jól tudom). De a 20/586-8278-on Palotai Ildikónál meg tudjátok kérdezni!

Kösz a névnapi köszöntést,de mi augusztusban tartjuk a Marciét,hogy legalább a nénapjuk külön legyen (Beni van január 3-án).

Szép estét!
Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


---
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára edi78 2009.11.16 09:15-kor.

Kép
Kép
edi78
 
 


Lívi!

Gratula, ügyi voltál. Szerintem MINDENKÉPP írasdd föl a Timit jövő ilyenkorra! Ha v.mi közbejön és mondjuk csak jövő szept. lesz belőle, abból semmi gáz, csak szólsz. Erika pld. lehet hogy így jut majd helyhez, ha v.ki visszamondja.
Zsanka szerintem Te is, bő 1 évvel előtte kell ezek szerint, ha a 10 hónap Erikáéknál sem bizti, hogy elég volt!

Edi!
Így van, ők tudják, hogy mikor állnak át, csak arra értettem, hogy nekem annó Soma 14 hósan kezdett 1-szer aludni, de több mint 1 hónap volt az átállás, a két alvás sok volt neki, de de. hamar kifáradt!
Nem tudsz véletlenül képet feltenni arról a kiskádról, ahogy így leírtad, tök kíváncsi lennék rá... :?:

ERika!
Én drágállom azt a babát, amit múltkor írtál... a Fő téren a Sony bolttal szemben van egy üzlet, ott is vannak ilyen "rongybaba" szerűek, tudod olyan puhák, lány és fiú is, különböző ruhákkal, hajszínnel, lehet hogy ismered, az nem ilyesmi, szerintem 2000 alatt van, mi 2 éve a gyereknapon 1.500-ért vettük! Soma imádja, azzal alszik tök maszatos, Petinek hívják (ilyen van Rena Bálintjának is, ott is Petire lett keresztelve! :lol: )

Most megyek, még csak szerda van, de már most el tudnék aludni... pedig jó lenne a Született Feleségeket megnézni, de hát a reklám alatt legkésőbb mindig elalszom... :oops: :( :x

Edit!
Köszi az infót!

lola77
 
 


Sziasztok

Edi
Én sajna csak 3 hónapos koráig tudtam szoptatni a Timit,de mindenhol azt olvastam még annakelőtte hogy 6 hónapos koráig ha van rendesen tejci akkor nem kell hozzátáplálni.Max gyümilével próbálkozzál, vagy vannak ezek a bébiitalok, v almalé.Nekünk anno a narancslét ajánlották (mondjuk a kakija miatt mert kemény volt),de az nem jött be.A barack meg az édesebb alma,meg mandarin.
Timi 80-86-os rucikat hord.Bodiból mindig nagyobb kell a pelusa miatt meg neki mindig az újja lesz előszőr kicsi.

Ági
Te már próbálkozol a bilivel?Mondtad annak idelyén hogy szeretnéd minél előbb a fertőzések elkerülése miatt. Ha igen akkor vároma tippeket.

Bilizés ügyben ki hogy kezdte el ?Mi a véleményetek a lépcsős wc szűkítőhöz (mondjuk bili helyett) :?:

Erika
A gabi fogrémet hol veszed,mert én a dm-be kerestem és nem találtam,már a bizti őr állandóan követett hogy mit kőrözök a boltban. :)

Na mentem jó éjt mindenkinek üdv Lívia

Kép
slivia
 
 


sziasztok!

csak egy gyors bejelentkezés,mert lassan jön a váltásom.
köszi szépen a pontokat (szivecskéket)akkor kérném,de hogy tudom átvenni?

Erika és a többiek!
Atika nevében köszönjük szépen a köszöntést.

majd megprobálok pénteken hozni egy pár képet,a fényképezőnk sajnos elromlott,de telefonnal csináltam elég jó képeket,azthiszem kisméretűek talán feltudom tölteni.

név ill.szülinaposoknak mi is minden jót kivánunk,utólag is!
Beteg babóknak pedig jobbulást!

na megyek mert még le kell zárnom a programokat a másik gépen.



sziasztok

Rita
lrita
 
 


Sziasztok!

Lola
igen,gondolom,hogy milyen babáról van szó,nekünk is van egy Dolly rongybabánk,de azt nem igazán értékeli Viki,szerintem a szülinapjára majd csak jövőre kap esetleg olyan babát,ha addig kialakul nála a babázási láz :lol:
Azért holnap megnézem Reniéknél az általad említett babát.

EDi
nagyon ügyes volt Kata,ahogy így viselte az oltást!
És azért is ügyi kiscsaj,amiért ilyen buzgón gyakorolja a forgást :lol:
Én a Vikinél úgy csináltam,hogy féléves koráig semmi mást nem adtam neki,csak anyatejet,még folyadékpótlást sem és elég volt neki.
Én meg szedtem az elevitet és a vasat ami a várandósság alatt megmaradt,így mindkettőből átment a tejjel együtt a Vikinek kellő mennyiség.Vasat a mai napig szedem,szerencsére még cicifüggő a csajom :wink:
Itt a babaneten vagy a babaszoba oldalon nem néztél körül hozzátápit illetően,esetleg valami szakértőt is megkérdezhetsz.
Viki 1 évesen 74-es ruhákat hordott,mondjuk most sem nagynövésű,86-osaknál tartunk :wink:
Miért kérdezed a ruha méretet?
Viki 11 hónaposan állt át a napi 1-szeri délutáni alvásra teljesen zökkenő mentesen egyik napról a másikra.


Lívia
a suttogós könyvben amit kölcsön kaptam abban is nyújtanak segítséget a bilizéshez,de még csak ma du.álltam neki elolvasni,majd megírom,hogy mit ajánlanak.
A lépcsős wc szűkítő szerintem csak felesleges pénzkidobás/5000 ft körül van/,mert úgysem tudja még a másfél éves gyerek egyedül használni,itt az ajtó kinyitására gondolok stb....,mi is felnőttünk nélküle,nem?
Mi wc szűkítőt fogunk venni és nem csak anyagi meggondolásból.
de ez csak az én véleményem :lol:
Amúgy a hétfői máltais babaklubban egy anyuka így tanította meg a gyerekeinek a wc használatát és akkor én is azt mondtam,hogy nekünk is kell,de aztán átgondoltam a dolgot...
Gabi fogkrémet a dózsakerti sparban vettem :P

Megyek aludni,ki tudja,hogy milyen éjjelünk lesz már megint :shock:
Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Edi78!
Julcsi 74-80as rucikat hord. Kb. 78cm,bár nem hiteles mert én mértem meg.
Julis most szokik le a cicizésről :( Tovább szerettem volna szoptatni,de már nem kéri. Este még cicizik,de azt is csak immel-ámmal. így reggelente tápit kap,hogy elég tejterméket fogyasszon. Én 5és fél hónapos korában adtam neki először meggylevet. Aztán 6hó körül főzelékeket.

Lívia!
Gratulálok! Ügyes voltál! :lol: Timi jobban van már?
Mi szívesen mennénk a talira! Mikor gondoltad :?:

Erika! Julcsi most karira kapott olyan Dollybabát. Ő tök szereti,mindig puszilgatja:) igaz aztán meg is röpteti:)

Most rohanok! Szép napot mindenkinek! :wink: :D
angika
 
 


Sziasztok!

Lívi:
Gratulálok én is a vizsgáidhoz!
Ovi: 3 éves kortól veszik fel őket, (néha kicsit hamarabb) minden évben március körül vannak a beiratások. Érdemes körbejárni a nyílt napokon, hogy melyik szimpatikus. MIre felveszik, szobatisztának kell lenni, ők nem pelenkáznak, mint a bölcsiben.

A lépcsős wc szűkítőrő: Mi sem azt vettünk, mert drágállottam, bilink van, az kellett először, és már mikor nagyobbak, akkor a wc ülőke. Bánom, hogy nem vettem lépcsőset, mert akkor sokkal önállóbb lenne Bálint, most meg még fel kell tenni, levenni.
Mi fürdés előtt rá szoktunk ülni Benedekkel a bilire, ő kéri, de még soha nem sikerült belepisilni. :) Erőltetni nem akarom.
Mi Elmex gyerekfogkrémet használunk.

Edi:
Én is mindkét fiúnál 6 hónap után kezdtem el a hozzátáplálást, addig csak anyatejet kaptak. Nekem is mondta védőnő, hogy kezdhetem a 4. hónapban a főzeléket, de én is mondtam, hogy nem szeretném. Nekem a Kismama naptárakon lévő táblázat jó volt, minden hónapra leírták, hogy mi vezethető be.

Rita:
Várjuk a képeket, biztos nagyot nőtt Ati, Hanna milyen csoportos? Nemsokára suliba megy.

Mi jól vagyunk, Bálinték tegnap kirándultak Tatára az ovival.
Ma itt voltak Erikáék, jót játszottak a gyerekek.

Sziasztok
Rena

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Tegnap Cs.Anitáéknál,ma pedig Reniéknél jártunk,íme a képek:
Viki és Petra
Kép
Figyelem,jön a következő zeneszám :lol:
Kép
Anita és Petra
Kép
Viki kipróbálta a tanuló széket
Kép
Petra
Kép
Összeállt a zenekar :lol:
Kép
Benedek
Kép
Kép
Viki cintányérozik
Kép
Viki kipróbálja Benedek ágyát :P
Kép
Benedek Kép
Gyí,paci!
Kép
A sok szép fajáték!
Kép
Miből lesz a mai halászlé? :lol:
Kép
Almát nassolunk
Kép
A két kis kópé :wink:
Kép

KÖRKÉRDÉS!
KI MILYEN VITAMINT AD A GYERMEKÉNEK?

További szép napot mindenkinek,sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Hát nem bírtam ki és ma elvittem Dorkát a tanácsadásra.Orra nem folyik láza nincs,de már 6,napja nem eszik délben főzit.
Hát szerencsére semmi baja a fogzáson kívül :cry: Megnézia dokinő a fogait,mert eléggé furin nő szerintem az alsó két szemfog.Ő azt mondja hogy teljesen jól nőnek,huh.Hallom hogy diktálja az aszisztensnőnek hogy 7 foga van.Mondom bocsi,de már 10 foga van :oops: Jól megnézte mi??
Na a lényeg hogy ráfogta a fogzásra hogy nem alszik és nagyon nyügi,és iszonyú anyás... :roll:
Ja és már 9800g :lol: ,holnap lezs 14hós,és 78cm.
Edi ezt te kérdezted.Amúgy tényleg miért kérdezted?Először azt hittem hogy a mi méretünket kérded :lol: :oops:

Livi:
Nagyon ügyi vagy ,akkor most kivsit felszusszanhatsz.A jövőheti tali nekünk is jó lenne. :lol: Bili ügyben megpróbálom ,de majd csak nyáron most télen a sok ruha miatt nem akarom,nehogy felfázzon,ez nekünk nagyon gáz lenne.De nem eröltetem,ha nem akar akkor majd később,bár örülnék ha menne,mert akkor enm kéne úgy aggódnom miatta.
Keresztanyám azt mondta hogy akár már most is rászoktathatnám,de a mai gyereke meg anyukák luastábbak.A picik nem érzik szükségesnek,hogy leszokjon a pelusról,mert ezek nem irritálják a bőrét.Nem úgy mint a régi textilpelusok.Na és az anyukának is kényelmesebb hogy csak rádaja és kész.Hát lehet benne valami. :roll: De nekem a nyári szoktatást javasolta.Addigra eléggé nagylesz a Dork ahogy megértse hogy mit is akarok a bilivel.Most még csak nézne rám sztem :lol:

Jó hogy írtáok az alvásokat ,pont kérdezni akartam ,hogy kinek mikor alszik a picije.Dorka amkióta éjjel nem aludt azóta már csak egy nap 1*akar aludni.Lehet hogy ez már így marad? :cry:

Na :lol: megyek mert felkelt,tessék kelett erről írnom... :lol:

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


---
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára edi78 2009.11.16 09:16-kor.

Kép
Kép
edi78
 
 


sziasztok

a szerda ha gondoljátok akkor jó lesz a szokásos időben.De jó a többi nap is ha ez nem jó.


na most gyors csak ennyi üdv lívia

Kép
slivia
 
 


Sziasztok!


Csak gyors bejelentkezés.

Nekünk is jó a jövő hét szerda, úgy néz ki.

FONTOS INFO:
jővő héten a CSaládsegítőben CSÜTÖRTÖKÖN lesz a babaklub!!
Nem kedden! ÚGy néz ki ezután már így lesz, aztán remélem hamar átköltözünk a Bélára.

többit holnap
sziasztok
Zsanett

Kép

Kép
zsanka
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ismeretlenül bekopogok, csak szeretném kérdezni, hogy tudnátok-e segíteni. Felmerült, hogy mi lenne, ha Tatára költöznénk. Van közöttetek valaki, aki ismeri Tatát? Vagy mindenki tatabányai?
Benézek újra a napokban, nagyon örülnék, ha megtudhatnám, mitől jó nektek arrafelé lakni, vagy mi az, amitől nem annyira, mi az, ami hiányzik, vagy esetleg nezen megoldható, ilyesmi.

Köszi előre is, minden infó számítana!

Ilon :)
ilon
 
 


Edi!

Köszi a képet, egész klassz ez a kád, azért voltam kíváncsi, mert lehet hogy majd a 2. bébinél esetleg ilyenre beruháznánk, mert ami Somának volt/megvan, az olyan pici, hogy tök hamar kinőtte, még az IKEÁ-ban vettük.

Erika!
Köszi a mélt a taliról, tök szívesen mennék, de pont csüt-ön tanfolyamra megyek, így szerdán tuti nem tudnék szabizni... gyerekeknek+Nektek is, aki megy, jó "bulizást".

Ilon!
Van köztünk tatai, bár nem bizti, hogy tud most éppen jönni, az Edit. Tata nagyon tuti hely, JOBB mint Tatabánya, a tavaival, a vár környéke sétálásra, szabadidő eltöltésre nagyon jó. Nem túl nagy város, de van pl. buszközlekedés. Tömbbe, vagy kertesházba mennétek és merrefele.
Milyen szempontok érdekelnének? Munkahelyügyileg nem tudok nyilatkozni. Van strand, műv. ház, gyerekprogik (Háztűzörző központ), tök jó cukik... Hirtelen ennyi jutott eszembe.

lola77
 
 


---
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára edi78 2009.11.16 09:16-kor.

Kép
Kép
edi78
 
 


Ilon!

Én is írtam Neked Tatáról priviben ide a babanetre.


Többieknek jó hétvégét, jó benti programokat, mi még egyszer ki nem megyünk ma, az biztos! Benedek végig sírta az utat, mint egy kisbaba, nem akart az ajtón kilépni se a szél miatt. Elfújta a motrokat a babakocsit felborította, mi inkább festünk ma.

Sziasztok
Rena

KépKép
renáta29
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?