Új privát üzeneted érkezett!

Bogi!

Ki az a már emlegetett aneszteziológus?

Kriszti
chalice
 
 


Sziasztok!
Dec.9-re várjuk a kisbabát.Előre láthatólag kislány lesz 4d-s UH szerint. Én,UH előtt álmodtam a picivel. Megálmodtam, hogy kislány és azt mondta nekem, hogy Panna szertne lenni. Így Panna nevet fogja kapni.
Szerdán megyek én is a terhestornára.
Úgy érzem magam, mint egy pingvin-13kg-nál járok Kép
Egyre többet gondolok a szülésre- kicsit félek tőle. Hillier Balázs a dokim, tesóm haverja, ez nyugtat.
Lina
flina
 
 


SZia Flina!
Én sajna tornára nem mehetek, mert nyitott a méhszájam. Csak a felkészítőre.
Nekünk is kislányunk lesz:-))
A Panna nagyon szép név.:-))
Én mlg mindig negatívban vagyok, minusz két kilónál járok.

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 

 
 

Sziasztok!

Hát igen, kicsit rébuszokban írtam. Tatán lakom, mert a férjem katona, és ide helyezték. Győrben jártam fősulira, és egy évet dolgoztam egy Győr melletti községben.
Van egy kisfiam, augusztusban volt 1 éves. 4 hónapja tud menni, nagyon eleven.
üdv!
Andisz
andisz
 
 


Constanze!
Mióta vagy otthon-kényszer szabin? Hány órakor jössz a felkészítőre? Én és alsó szomszédom- 21 hetes- 4-5-ig megyünk a felkészítőre és utána lesz a torna, erre az időpontra jelentkeztünk be. Te vagy kiírva dec.20-ra, ugye? Csak azért, mert dec.20-án töltöm be a 27-et.Kép
Láttam a 4d-s képet, nagyon gyönyörű rajta a kislány.
Mi 23 hetesen voltunk, nagyon jól lehetet látni a picit.
Hát én +13kg-nál járok, bár nagyon nagy a pocim, ma is kiürítettem a hütőt.A kislány nagyon eleven a pocakomban-nagyon édes.
Ki a dokid?
Én Szigetben lakom, többiek?
Aki otthon van, hogy telik a napja. Én egy hete vagyok itthon és még nem nagyon tudom, mit kezdjek magammal. Ha itt ülök a gép előtt, lelki furdim van, ha tévézek szintén stb. Más hogy van ezzel vagy ez az első hetekben van így?
Lina
flina
 
 


Sziasztok!

Kriszti!
Nem tudom hogy hívják az anesztes dokit sajnos. De ha gondolod, megkérdezem a szülésznőmet.
Ő biztos tudja. A zárójelentésemen sem volt rajta sajnos.
Nem emlékszem olyan névre a műtétemnél, hogy Dr. Maár Róbert, de lehet, hogy ő volt az.

Lina!
Szia! Üdv köztünk! Első baba? Hány éves vagy? (Hülye vagyok, első baba, hiszen írtad volna ha nem Kép )


Andisz!
Képet a fiúcskáról. És hogy hívják? És milyen legény? Hogy szültél, és hol? (Na elég ennyi kérdés egyenlőre? Kép Kép )
És Te hány éves vagy?

Druszám!
Ki az a Nagy Zsuzsa? És hol szokták helyettesíteni? Talán orvos? Az az igazság, hogy nekem Győrben van a gyerekorvosom, mert anyukám legjobb barátnője a Kátó Zsuzsa, és evidens volt, hogy mindannyiunknak ő volt az orvosa, Lilié is ő.
Ha meg nem orvos, akkor ki? Kép

Halálfélelem.
Nos azt hiszem azért volt, mert már 4 napja egy percet sem aludtam (szó szerint!!!!). Kimerültem teljesen, fizikailag, szellemileg, mindenhogy, és ez lett a vége.
Az a helyzet, hogy első éjjel ugyan elvitték Lilit, de a szomszédom kisfia állandóan sírt. Aztán 2 napig egyedül voltam egy szobában, de a császár miatt nehezen indult be a tejem, és Lilinek nem volt elég, ezért sokat sírt, éhes volt. Ki kellett vinnem a nővérekhez, akik megetették, és úgy hozták vissza. Volt, hogy aludt már, de volt, hogy büfiztetni kellett, és úgy letenni aludni, de akkoris állandóan figyeltem őt. Nem tudtam aludni. Nap közben meg ugye látogatók jöttek. Aztán meg pénteken már hozták az új kismamát, ahol a babával nem volt gond, nem volt sírós, addigra a tejem is beindult, csak éppen rengeteg látogató volt a szomszédomnál, és apuci is éjfélig bent maradt, és még rossz néven vette azt is, hogy a nővér rászólt, hogy hagyjon már minket pihenni.
Nagyjából ez lehetett az oka a halálfélelmnek. Fizikailag úgy jött ki ugye, hogy nem mertem már elaludni, mert azt éreztem, hogy elájulok, és többé nem tudok felkelni.
Szörnyű volt.

Puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kép

Andisz,
ha egy kicsit pontositod az adatokat, akkor Teged is szivesen felteszlek a tablazatba, mint tiszteletbeli gyoritKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!
Olyan jó,hogy ilyen élénk ez a topic!
Üdv a sok új levélírónak.
Áfonya!Nagyon jó az új táblázat,pontosan követhető ki hol tart.Úgy nézem Chalice és Ttika az akikkel összefutunk majd a szülészeten.Pirossal pedig a 3 gyerekben hasonlítunk,bár nálunk a harmadik is lány lesz! Lesz itt annyi visítás,hogy csak!
Bogi! Nagyon örülök,hogy Lili jobban van,végre Te is megnyugodhatsz egy kicsit.Tavaly a Fanni műtétjei idején rengeteg jó tanácsot kaptam itt a neten.
Én is gyakrabban tudok írni most nyugodt korszak van Nálunk, a férjem is egyre többet segít,a munkáimat pedig lassan befejezem.Januártól már nem szeretnék dolgozni,bár lehet,hogy másként alakul.
Mindenkinek jó pihenést: Judit
fanniflóra
 
 


Haliho!

Andisz, Lina, örülünk nektek!

Andisz, különösen Neked (persze Linának sem kevésbé), több közös is van bennünk: az én kisfiam szept. volt egyéves, én is Győrben jártam fősulira, és a foglalkozásunk is azonos! (ha idejártál Győrbe suliba, biztosan ismerted Varga I. Erikát, a magyar tanszékről. Hallottad, hogy mi történt vele?)
Mesélj magadról, magatokról többet! Ezek szerint mindig "utazók" lesztek? (ha jól tudom, a katonákat többször is áthelyezhetik ide-oda, a házunkba is most költözött egy ilyen család)

Képzeljétek A FIAM KÉT NAPJA ÁTALUSSZA AZ ÉJSZAKÁT! Hip-hip-hurrá! Remélem, így is marad, a múltkori gyakori ébredések oka: pecsenyepiros torok, letapadt nátha az arcüregben (szerencsére nyoma sem volt gyulladásnak) és egy enyhe húgyúti fertőzés!

Bogi, örülök, hogy megnyugodtál Lilivel kapcsolatban, hány ilyen lesz még, amikor nem tudjuk mire vélni a viselkedésüket! Kép Jártok még babaúszásra?

Jó babavárást, és babázást mindenkinek!

*Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

26 éves vagyok. A kisfiam Bálint 2003.aug.3-án született sajnos császárral, a II.sz.Női Klinikán. A terhesség nem volt éppen problémamentes, a 20. héten észrevett az orvos egy vesemedence-tágulatot. Mire megszületett a jobb veséről eltűnt, a balon megmaradt. Tavaly novemberben műteni akarták, de az elmaradt egy húgyúti fertőzés miatt. Azóta augusztusban 1 hetet voltunk emiatt kórházban is, mert nem akart elmúlni, és végül belázasodott. Legutóbb szerencsére tiszta volt a pisije (kop-kop-kop), és a tágulat egy egész kicsivel, de kisebb lett. Úgyhogy egyenlőre nem műtik, majd decemberben kell visszavinni.
Nagyon édes, gyönyörű, imádnivaló baba, és borzasztó eleven. Most épp apja gyakorlatozik, így kettesben vagyunk.
Képek itt http://www.babanet.hu/album/main.php?album=2637
és itt http://www.babanet.hu/album/main.php?album=3246
találhatók róla!
Dirtha!
Csak nem Te is a Tanítóképzőbe jártál? Mikor és melyik szakra? Persze, hogy ismerem a Varga Erikát, mi történt vele?! Nem voltunk különösebben jóban. Most egyébként talán nem költözünk, mert kaptunk itt szolgálati lakást.
Afonya!
Köszönöm, hogy tiszteletbeli győri lehetek, mielőtt elköltöztem, teljesen annak éreztem magam!
Üdv mindenkinek!
Andisz
Ő volna az én kicsi fiam:
Kép
andisz
 
 


Bocsi, de csak ilyen gigantikus méretet tudtam feltenni róla! Kép)
andisz
 
 


Sziasztok!

Hát itt mindenki TK-ás? Illetve ex-tanítóképzős? Varga Erika engem ugyan nem tanított, de ismertem. Sajnos, mivel a férjem ott tanít, én tudom, hogy a végén rettentő gyorsan ment el, pedig már hittek benne, hogy legyőzte. De nem tudom, tudjátok-e, hogy Idei Miklós és a legendás Lappints is meghalt már régebben? Nekem ezek olyan döbbenetesen rosszul esnek, pedig már öt éve végeztem, de őket mind jól ismertem. Én németes voltam.

Flina!
Hilliert ismerem, egy tündéri ember, egyszer kezelt engem méhszájseb, P3 stb. és nagyon emberséges volt, megnyugtató, szimpatikus. Pedig nem voltam magán páciense.

Én most vagyok a 25. hetemmel +8 kg, de bámulatos, hogy rohan felfelé, szerintem naponta. Idáig nem nagyon érdekelt, de most kezd lelkiismeretfurdalásom lenni. El nem hiszitek, pedig én esküszöm, hogy rengeteg gyümölcs és zöldség megy belém, mert imádom, és ez állítólag nem hízlal, vagy már ez sem igaz?! Hány kg leszek a végén??? A pocakom elég nagynak tűnik nekem, és a külső szemlélő állítása szerint ne vagyok még víziló, hanem pocakra ment, de hát akkor is még csak a 25. hét!

Fanniflóra!
Könnyen lehet, hogy találkozunk a szülészeten, mert ráadásul a 4D-én a hölgy azt mondta, hogy szerinte inkább jan. 28. Kíváncsi leszek, a 32. heti ultrahangon változik-e a dátum. Bár lehet, hogy addig még nem bírok ellenállni egy újabb 4D-nek. Már csak azért sem, mert nem tudom, fiú-e vagy lány? A többiek itt a társalgóban mondták, hogy a "valószínű, kislány" kijelentést ( ezt mondta a szonográfus hölgy) minden olyan baba megkapja, akinél nem biztos, hogy fiú. Végül is logikus. Szörnyű ez a rengeteg idő a 18. és a 32. hét közt!!! Bár, ha jól belegondolok, én is megszülettem, úgy, hogy anyumat egyszer sem hívták ultrahangra. No, ez a technika csodája...

Constanze, Flina!
Holnap én is ott leszek a felkészítőn és a tornán is.


Kriszti
chalice
 
 


Sziasztok!
Hát, én most nagyon unom megint, pedig nem lehet okom panaszra. Ma 10 órát aludtam, és csak kétszer kellett felkelnem, reggelre az arcomra volt gyűrődve a párna minden ránca Kép . Ez az állapot, tudom, hamarosan elmúlik, mégis várom már babóca érkezését. Ma kimosom a babaruhákat, holnap vasalás, és mindent a helyére rakok a kisuvickolt szekrényébe. Anyukámmal is kompromisszumot kötöttünk, varrogat, és ő is lelkesen várja az unokát. Hétvégén mindent felraktunk a lakásban a falra, ami már jóideje hiányzott (egész szombat délután fúrás volt), a babaszoba is jól néz már ki. Szóval lassan összeáll minden.
Az érkezőknek üdvözletem!
Pussz
H

PS: nagyon próbálok tárgyalni babócával, ahogyan Dirtha javasolta, hogy mocorogjon ám csütörtökön az NST-n! És kezd is hallgatni rám, reagál, jó fiú!!!
holly
 
 


Sziasztok!

Ha jól tudom a Hilliernek nincs is magánpraxisa. Legalábbis az előkészítőt amikor tartotta tavaly, akkor még nem volt neki. Viszont ő akarta csinálni a szülészet honlapját, amit már februárra ígértek, de még mindig nincs kész. Pedig tök jó anyagokat gyűjtött. Még szülésről rendes képeket is tesznek fel majd.
Egyébként nagyon aranyos doki. Gondolkoztam rajt, hogy váltok, mert ugyan nincs magánpraxisa, de lehet hozzá menni szülni, a kórházban vizsgál, és nem kér pénzt.

Holly!
Készülődj csak! Kép Nemsokára eljön a Te időd is. Tényleg tudod, hogy mire kell figyelned? Mik a jelei hogy beindult valami, vagy hamarosan lesz?
(Nem vizsgáztatni akarlak, de vannak jelek, amikből már pár nappal előtte, vagy akár aznap is lehet tudni, hogy lesz valami. Persze mindenkinél más, de vannak, amik a kismamák 70%-ánál jeleznek.)

Nem mondjátok, hogy Lappints tanár úr meghalt? Idei tanár úr a rokonom volt szegről végről, ráadásul egy faluból jöttünk (Tét), és ő engem is tanított. Ő még akkor halt meg, amikor végeztem a fősulin. Én művelődésszervező szakon végeztem (vagyis a WC papír szakon Kép )

Kriszti!

Mikor eszed a rengeteg gyümölcsöt? Ugyanis akár hiszed akár nem HÍZLAL a gyümölcs, ha közvetlenül kaja után eszed. Gyümölcsöt mindig úgy kell enni, hogy két étkezés között legyél!
Furcsa, de így van. Ezt pl. az előkészítőn mondták el.
És ami a lényeg, hogy rengeteget igyál. Na meg persze no édesség Kép

Andisz!
Kicsi fiad tündéri kiskópé.
Nagyon szép a szőke fejével, és azok a fogacskák. Most mindenkit irigyelek, akinek már van foga Kép Lilié nem is akar kinőni Kép

Dirtha Drága!
Nem járunk úszni, vagyis már hetek óta nem voltunk, mert mindig van Lilivel valami. De már készülünk jövő héten. Vagy kedden, vagy csütörtökön megyünk mindenképp.
És Gratula Benji babának az átaludt éjszakákhoz. Lili most romlik el éppen. Amióta tud mászni, azóta ha megébred, ki is mászik a takaró alól, és át kell mennem hozzá. Persze, ha kiveszem, és a mellemre fektetem, azonnal elalszik. Aztán van, hogy reggel fél 7-kor ébred először, szóval teljesen változó aranyom. De szerencsére tudunk pihenni tőle, mert nem sír, csak felébred, és aztán könnyű visszaaltatni.
Most az esti elalvással van gondunk. Hónapokig egyedül elaludt az esti kaja után, aztán mikor beteg volt, attól kezdve altatni kell, de van, hogy 10-nél előbb nem alszik el. Persze nem panaszkodom, csak elég gáz, hogy végre úgy érzem visszajött a kedvem a házasélethez, meg szívesen bújnék apához, de a kis kurvinca nem mindig hagyja ezt nekünk Kép

Judit!
Jó, hogy gyakrabban tudsz jönni!
Beszéltük már, hogy mi lesz a legkisebb neve?
És a nagylányok hogy vannak?

Áfonya!
Szupi a tábla. Jó lenne, ha már én is úgy lennék fenn, hogy x+y napos Kép

Piros Drága!
Szóval melyik a Ti lakotok?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Flina!
Augusztus 30-án kerültem kórházba, onnan szeptember 9-én engedtek ki, azóta vagyok itthon.
Baromi nehéz, mert én amolyan sajtkukac vagyok, és nagyon hiányzik a tevékenykedés, meg a mozgás. Szept. 27-ig csak a fördőbe, meg enni kellhettem fel, azóta egy ici-pici séta engedélyezett, de hát az nem sok. Meg elmehetek a felkészítőre is, csak nem tornázhatok.
Abba a csoportba vagyok, ahol 3.45-től 5-ig van az előadás.
És igen, dec. 20-ra vagyok kiírva.
Mi Marcall 2-n lakunk.

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Bogi!
Igen, ő a gyerekorvos Barátin.:-)) De ezek szerint ti Győrbe viszitek Lilit.

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Andisz!
Gyönyörű a fiad!! És olyan kis huncutnak tűnik!

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Andisz!
Annnnnyira aranyos a kisfiad, nagyon jó, hogy ilyen nagy a kép, nem gáz. Nagyon ari!
Farkasbogi!
Van a Hillier Balázsnak már magánpraxisa. kedden 17-19-ig Szent imre út 41. I.nőgy.rend csüt-ön 16-18-ig Híd u. Aranysas Patika, meg péntekente a terhesgondozóban van. Tel.sz: 70/555-24-00 Ez itt a reklám helye.Kép Tesóm nagyon jó barátja, úgy kerültem hozá. Nekem már nagyon sokat segített. Tavaly volt egy ikerterhességem.... akkor letta dokim. Egébként a felesége is állapotos, mai felkészítőn és tornán ők is ott lesznek.Ildikó-felesége 24 hetes.
Ja! ha valaki akar magának varratni kismama ruhát, akkor szívesen megadom a sógonőm számát, igen jó cuccokat varr és nyílván nem olyan drága, mint a kismama boltokban.
Áfonya!
Nagyon örülök a táblázatnak és, jhogy már én/mi is rajta vagyunk. Köszi szépen!
Egyébként magamról- első baby lesz a Panna( aki most átmászott a bal oldalamra és nagyon feszítKép) Férjemmel már nagyon várjuk, bár én nagyon élvezem ezt a korszakot. Volt 2 hetes depi korszak ( súly miatt), de már nem érdekel, majd lemennek a kg-ok, vagy nem?!
Chalice! Gyorsan visszanéztem- én is +8-nál jártam a 25. héten. Magamnál olyan +18kg saccolok a végén, pedig nem vagyok / voltam hízásra hajlamos. A baby , pedig állítólag normál nagyságú.
Ha sikerül rakok fel pocakos képet, ez aug 10 körül készült.
Holly!Már tényleg itt az idő, hogy pakolgasd a kis ruhákat, komolyan én már most megtenném, ha lenne komódom, de még nincs kész.
Láttátok, hogy a KIKA-ban milyen jó akció van kiságy terén? 29.900,-Kiságy( heverővé alakítható)+kókuszmatrac+ágynemű+baldahin+paplan és párna. Ez nagyon jó, megyünk is pénteken és megvesszük.
Na egyenlőre ennyi
Köszi mindenkinek, hogy befogadtatok!
Lina Képet nem sikerült felraknom.
flina
 
 


Flina!
Én meg fordítva paráztam a súlyon, mert én meg nagyon kevés vagyok, és 30 hetesen még mindig negatívban járok, 47 kiló vagyok. De már nem parázom, mert a bébi tutira nagyon nő, és össze-vissza ficánkol:-))
A kókuszmatracot mi is a KIKA_ban vettük, ott a legolcsóbb.

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Sziasztok!

Hát le vagyok döbbenve a Varga Erikán... Jól értettem, hogy meghalt?! Rákos volt? Milyen rák?
Én ugyan nem bírtam (meg ő sem engem), de fiatal volt még, nem? Igaz inkább olyan kortalan, nem igazán lehetett besaccolni a korát.
Az Ideinek voltam a temetésén. Akkor volt a balesete, amikor végzős voltam. A Lappintsról tudtam, ő (szerencsére) nem tanított. Vele különben mi történt?
Chalice!
Megkérdezhetem, hogy ki a férjed? És mi újság még a haláleseteken kívül a jó öreg TK-n? Fehér Irén, Csehi, ott vannak még? Én a Gált szerettem nagyon, meg a Zábrádit!
Én egy évig angolos voltam, aztán átmentem rajzra.
Ne aggódj a kilók miatt, le fog menni! Én 12-t híztam, de 10 lement azonnal a szüléskor. Bálint pedig óriásbébi volt, a záróra is rá van írva!KépÉs állítólag a szoptatás jó fogyókúra. Én ezzel vígasztalom magam, mert lenne mit leadni.
Bogi most nézem, hogy Te akkor végeztél, mikor én. 2001-ben, ugye? Sima művszer.,vagy párosítva tanító szakkal?
Bálintnak 3,5 hónaposan jött ki az első két foga. Azt hittük rosszul látunk. Én annyira nem örültem neki, mert mindig attól féltem, hogy harapni fog. Az elején nem is volt kellemes. Most már végülis csak annyi, hogy ottmarad a foga helye szopi után. Amúgy hatalmas fekete hajjal született.
Ha már szó volt alvásról, Bálintnak kb. 3 éjszakát sikerült átaludnia, mióta megszületett. Ráadásul, eddig 1/2 10, 10 között kelt reggel, 2 napja viszont 1/2 8-kor. Nem tudom miért csinálja, lehet így jön ki rajta az apja hiánya. Remélem, mert akkor legalább tudnám, hogy nem tart sokáig. Kép
Üdv.!
Andisz
andisz
 
 


Sziasztok,
nos a várva várt jelek, amik nemigen akarnak jelentkezni, tudomásom szerint a kovetkezok lehetnek (de ezek nem jelentkeznek mindenkinel egyforman, es nem biztos, hogy napokkal a szules elott, lehet, hogy csak kozvetlenul elotte): ami jo lenne mar, ha lejjebb csuszna a pocakom, ahogy a baba feje beilleszkedik a medencebe. ez hetekkel a szules elott is lehet, de nekem meg semmi. Aztan napokkal a szules elott lehet az, hogy kipottan a nyakdugo, mert nyilni kezd a mehszaj (ekkor a hazaseletnek lottek...), es lehetnek joslo fajasok is, amik akar fajdalommentesek is lehetnek, lenyeg, hogy egyre gyakrabban kemenyedeseket erez az ember. Nekem ezek sincsenek. Ami van, az annyi, hogy baboca egyre kevesebbet mocorog, mert nincs valami sok helye, jo nagyra nott, ugyhogy remelhetoleg hamarosan o is szuknek talalja majd a helyet, es inkabb a kibujas mellett dont. A szules nagyon kozeledik, ha elfolyik a magzatviz, meg akkor is, ha nem indulnak be a fajasok, mert max 24 orat varnak a korhazban ezutan a fertozesveszely miatt, ugyhogy lehet tudni, h mindenkeppen szuletes lesz, vagy igy, vagy ugy. Ha elfolyik a magzatviz, 1-max 2 oran belul jelentkezni kell a szuleszeten. Egyebkent akkor kell bemenni, ha 4-5 perces, 30-45 mp-es fajasok vannak, de ha nem elso baba, akkor jobb elobb egy kicsit. Remelem, nem hagytam ki semmit. A fentiek alapjan ugy latom, van meg idom... nem is baj, 25-re be vagyok jelentkezve a fodraszhoz, hogy meg kicsit megszepuljek amig van idom (hajfestes: 3 oras muvelet, egy ideig nelkuloznom kell majd), de aznap delutan szivesen szulnek mar. Hat, ennyi.
Pussz
H
holly
 
 


Sziasztok!

De sokat irtok,ennyi raeros kismamat!KépKép

Holly,
nekem is megvan ez a konyv, szerintem is nagyon jo. Tetszik, ahogy a gyerek szemszogebol nezi a dolgokat.

Szulesznok: en nem fogadtam, kettovel talalkoztam, mindegyik nagyon kedves volt velem. En nem fizettem ugyan /pedig akartam, de nem tudtam, kik voltakKép/, de megis nagyon kedvesek voltak vegig. Igaz, a dokim /Dr. HillierKép/ hatarozottan elmondta, hogy termeszetes szulest szeretnek, minden vonzataval egyutt... es ugye ilyenkor o fonokKép
A kádat 3 honapja nem igazan lehetett hasznalni, merthogy nem volt melegvizKép

Folyt.kov., az elsoszulott lazadozik.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok! Holly! Jót nevettem, hogy még 25-re bejelentetted magad fodrászhoz.Biztos fogja tudni a pici, hogy " Anya, még nincs kész", még nem lehet kibújni.De ezt komolyan mondom.
Szulésnő: én is gondolkodtam rajta- Hillier Balázstől megkérdeztem, hogy melyik szülésnővel( amit már elvesztettem)szeret együtt dolgozni. De ennek ellenére nem fogadok, mindenkitől a szülésznőkre csak jót hallok.
Holly! Egyáltalán nem szokott keményedni a hasad? Vagy ? Csak azért kérdezem, meg a többiektől is, mert nekem elég gyakran.Már magnéziumot szedek rá, de azért 5-6 keményedés így is előfordul.
Constans! Sokat pihenjél! Mennyire nyitott a méhszáj? Doki mit mond? A kg-így nem jöttek fel? Ezért? Hány kg-mal indultál?47 kg? Még csak cseperedő koromban voltam ennyi, 54-gyel kezdtem a terhességet. Most már tessék hízni!Nálatok kész is a gyerekszoba?
Voltunk a múlt héten 2x Ausztriába vásárolni.
Mi a véleményetek a dologról? Hova tegyük a kicsit, ha van rá lehetőség, hogy külön szobába rakjuk?! Ezen megy a dilemma a párommal már nagyon régóta. Meg lesz a szobája csinálva, de...?
Lina
flina
 
 


Flina!
1 cm-re nyitott a méhszáj, a méhnyak is megrövidült. EZért kell feküdni. És híztam már azért, de a fekvés ellenére sem sokat. 49 kg-al indultam.
Nálunk nincsen külön babaszoba, csak babasarok, egy szobánk van csak. Még nincsen tökéletesen kész, egy-két dekoráció hiányzik.
Azt hiszem ha lenne külön szobánk, akkor hamar átköltözetnénk oda.

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Constanze! Köszi! Méhnyak nálam is picit rövidebb, de dokim szerint nincs gond.Mivel foglalkoztál mielőtt jött a kisasszony?
Mindenképpen megcsináljuk a gyerekszobát, csak: para vagyok meg párom-Bandi is, hogy "messze" van a két szoba egymástól. Tuti előbb-utóbb én alszom majd a picivel, párom meg a szobánkban...?NEm tudom, hogy hogy lesz még. Légzésfigyelőt t vettetek vagy vesztek?
Lina
flina
 
 


Flina,
nem, nekem nemigen kemenyedik a hasam. Akkor kemeny, ha wc-re kell mennem ejjel idonkent, illetve neha este egyszer-egyszer, de nem rendszeresen, csak tenyleg ritkan. Sokaig nem ertettem, miert beszelnek a kismamak kemenyedesekrol, azt hittem, csak nem veszem eszre, de tenyleg nemigen van, es akkor sem veszes. Hugom azt mondta, o levegot is alig kapott egy-egy kemenyedestol. Ugyhogy beneztem egy kemenyedes-topicba valahol (nem emlekszem a pontos topic-nevre), es arra a kovetkeztetesre jutottam, hogy en nem erzek olyasmit, mint amit masok.
Azt is megtudtam, h a kemenyedes azert nem olyan veszes, de szemmel kell tartani, es a magnezium sokat segit. Ha komolyabbra fordul, mas gyogyszerek is vannak. Nem jelent feltetlenul veszelyt.
Egyebkent nekem menstruacios gorcseim sem voltak soha, ugyhogy en ilyen gorcstelen vagyok, es kesz Kép.
Pussz
H
holly
 
 


Haliho!

Babanet TK-sai egyesüljetek!

Nemtom, ki kérdezte, én angolos voltam és 2000-ben végeztem. Esetleg van itt ismerős közületek??? Lehet, hogy látásból ismerjük is egymást?

Varga Erika 52 éves volt, nem tudom, milyen rákban halt meg, de azt igen, hogy Király Tiborral (tesi tanszék) Összeházasodtak pár hónappal a halála előtt (persze akkor már tudták, nemsokára...) Nagyon szerethették egymást.

Én is bírtam a Gált, a mumus a pszichológia tanszék volt. A Csehit is!

Andisz, aranyos nagyon a kisfiad!Gratula hozzá! Azért jártok GYőrbe? Szülni is itt készülsz?

Hajrá Holly!

Csá,

*DDDDDDDirtha (fázom Kép)
dirtha
 
 


Talan most sikerul befejeznemKép

Csaszar: tenyleg nem art, ha az ember kicsit utanaolvas, hogy ne erje olyan varatlanul, ha megis arra kerul a sor. De Nektek ugysem fogKép
Nekem is spinalis volt, altatast tenyleg nem javasoljak. En a szurast sem ereztem, gondolom, eloerzestelenitettek azt is. Nekem 3 ora alatt ment ki a hatas, a megfigyeles vegere. Nagyon fura egyebkent, hogy nem erzed az also feledetKép Kozben lefolyt 3 infuzio. En nagyon remegtem a vegen, olyan, mint amikor a hidegtol reszketsz. Ha kersz fajdalomcsillapitot, akkor ez is elmulik. "Homokzsak" is jar a hasra, bar ugysem erzed az erzestelenito miatt.

Tenyleg beszelnek hozzad, kozvetitik az esemenyeket, ha vevo vagy ra. Ha nem, akkor a hetvegi kirandulast targyaljak meg a hatterbenKép
12 oran keresztul nem volt szabad a fejet emelni a fejfajas elkerulese erdekeben.
Ja, es sokat kell inni, napi 4 litert, kapsz nagy
kancso teat, szivoszallal.
Szules utan 12 oraval /ez nalam reggelre esett/ kiveszik a draint. Na, ez nekem fajt. Nagyon.
Es ekkor kotelezo felkelni, az elso 12 ora utan. Segiteni nem segitenek, max ott allnak, hogy elkapjanak, ha visszazuhansz, netan elajulszKép Na, ez pokolian nehez manover. Viszont ha eljutsz a mosdoig, cserebe megmosdatnakKép)
Ekkor ottmarad még koloncnak a kateter, amitol szinten nehez a mozgas,raadasul addig se betet, se bugyi, csak osszehajtogatott lepedo, remek
erzes. En forogni is alig mertem, ugy feltem, hogy kiesik a kateter, megrantom, osszeverzek mindent, stb...
Viszont szorgalmasan gyakoroltam a felkelest, joves-menest, hamar bele lehet
jonni. Relative persze, mert azert kb. 70 evesen fogok ugy mozogni, mint akkor tettemKép
24 ora mulva kiveszik a katetert is, ez mar komfortfokozat valtas volt, szinte uj eletre kaptamKép
Kovetkezo akadaly az infuzio, csak az elso szeklet utan veszik ki. Na, az nalam a 3.dik nap volt, egy pohar ricinus segitsegevel, brrrrKép Csaszarosok nem ehetnek elso nap semmit, utana is csak pureset. A varratszedes mar semmiseg.
A mehosszehuzo injekciok nem kellemesek, a hatasuk méginkabb nem.
Masodik szules utan szerintem a szopikor a mehosszehuzodas jobban faj, legalabbis en ugy voltam vele.
En delutan 6 korul szultem, Matet ejszakara elvittek, olyan 9-10 korul es csak a reggeli vizit utan hoztak vissza. Soká, nekem nagyon hianyzottKép
Latogatokat tenyleg nem jo hivni, en a szobatarsam latogatoitol tudtam aludni szerencsere.

DDDDDDirthaKép,
gratula az ataludt ejszakahoz, maradjon csak igy!Kép

Andisz,
nagyon helyes a fiad, lesz majd vele gondod, ha nagyobb leszKép

Holly,
ha gondolod, hozzank is johetsz vasalni, ha ennyire unatkozolKép
Szepitkezz csak, hisz Te leszel az elso no a fiad eletebenKépKép

legzesfigyelo temaban: ha aggodos vagy es anyagilag nem raz meg, akkor vegyel. De akkor csakis jo minosegu, megbizhato fajtat, hogy veletlenul se riasszon tévesen. Mi nem vettunk, sot, mindket gyermekem csak hason tud(ott) igazan jot aludni, de ez sem zavart. Mint ebbol lathato, en nem vagyok aggodosKép
Rekaval elso par ejszaka egy ágyban aludtunk itthon. Vagyis csak ok, mert en nem tudtam, minden szusszanasara, mozdulatara megriadtam. Ugyhogy a 3-4. napon atvittuk a kiságyába, a mellettunk valo szobaba. Vegre en is aludtamKép Igy is minden hangosabb nyogesere megebredtem, mire sirasra hajlott, mar ott is voltam.
Ezen okulva Mate mar kulon ágyban indult, a harmadik szobaban, ez mar kisse tavolabb van tolunk. De igy is felriadok minden zajra, mig a ferjem jot alszik, még a sirasra sem ebred fel gyakran. Tudja, hogy en ugyis megyek, kikapcsolja ezt a hangotKép Szerintem az anyákban kifejlodott egy ilyen kulonleges radar. Ki van ez jol találvaKép

Fejvedo: Rekanal volt, elegge huzatos helyen volt az ágya. Baldachinja meg a monitor fenyetol ovta estenkent.
Matenak egyik sincs, mert o mashol alszik, nincs ra szukseg. Raadasul nem latnam az arcat a szoba nagy reszebol, ami igencsak zavarna.

Most ennyi jutott eszembe, ez sem kevesKép

-Afonya

ui: koszi a tablas dicsereteket. A hatterkepek netes kalandozasaimkor begyujtott keptarambol vannak.
afonya
 
 


Sziasztok!
Kicsit felhúztam magam, mert már írtam egy levelet nektek, de kitöröltem, véletlenül. Így újból állhatok neki.
Tegnap sokat volt kemény a pocakom,volt hogy 10 perces késéssel jelentkezett. Magnézium mellett kaptam erősebb gyógyszert, de azt nem veszem be-enyhe nyugtató hatása van. Ha keményedik a hasam, a babát sajnálom, mert ilyenkor nem is érzem hogy mocorogna, mert szinte kockára áll be a pocak, gondolom a picinek sem lehet ez kényelmes.Ma a terhestornán megkérdezem a dokimat, azért, mert nyugtalanít.....
Jó olvasni a szülési történeteiteket, lehet belőlük meríteni bőven okosságot.
Légzésfigyelő: azt hiszem veszünk, főleg ha külön szobába tesszük be a picit. Nyugodtabbak leszünk párommal.
Holly! Keresgélni fogok majd a keményedéssel kapcsolatban a topikban, hátha találok valami jót. Köszi
Egyenlőre ennyi
Mindenkinek szép napot! Lina
flina
 
 


Megtaláltam a keményedésről szóló beszélgetéseket, megnyugtatott, az nem jó ha sokáig tart 1/4 vagy 1/2 óráig.Nekem csak ilyen 1/2 percesek. Más is írta, hogy 10-15x is keményedik egy nap a pocija. Köszi Holly
Lina
flina
 
 


Szia Lina,
van itt egy Méhszáj nevű topic az Anyaságról témakörön belül, én abba néztem bele, ott keményedős kismamák vannak.
De csak akkor nézz be oda, ha az nem köti le annyira az idődet, és ide is tudsz írni Kép.
Üdv
H
holly
 
 


Pont egyszerre találtuk meg...Kép
holly
 
 


Sziasztok!

Húúúúúúúúú de sokat kellett olvasnom. Kép

Holly!
Leírom az én tapasztalataimat szülés előrejelzéssel kapcsolatban.

Szóval én egy keddi napon szültem. Előtte hétvégén 5! perces jóslófájásaim voltak este! Ráadásul vendégségbe voltunk egy baráti házaspárnál (Ez jó Kép baráti (barátok, és győrújbarátiak Kép ). Ott a barátnőm már a 3. babájával volt 2 hónapos terhes, és a férje nagyon benne volt a dolgokban, ő mérte a fájásaimat. Tök érdekes volt úgy beszélgetni, hogy 5 percenként megállt a világ, és engem nézett mindenki Kép
AZtán hazaindultunk, és lefekvés után elmúlt.

Hétfőn aztán hasmenésem volt kétszer is. Jöttem, és írtam a többieknek, hogy ez tök furcsa, mert szorulásom volt már régebb óta, és örülök, hogy végre kitisztultam. Erre ők írták, hogy Bogika, nemsokára szülni fog, mert hasmenése volt. Este már keményedett a hasam többször is, de fájás nem volt. Fél 1 körül feküdtünk le, miután eldöntöttük, hogy a baba születése előtt elköltözöm, és elválnak útjaink, a szülésnél persze bent lehet apa. Erre 2.10-kor elfolyt a magzatvíz. A férjem azt sem tudta hol van, kiabált velem, hogy: - Tudtam, hogy akkor jön, amikor semmit sem aludtam. Tudtam. stb..
Aztán mikor felébredt, és ráeszmélt, hogy mi van, akkor meg rohangált mint egy kuka, még a fürdőszobát sem találta meg, hogy törölközőt hozzon a kiömlő víz feltörlésére. Kép
Persze aztán minden simán ment. Kb. fél 4-re értünk be, 4 után monitorra tettek, aztán egyszercsak rohangálás, sok orvos, Oxitocin, erősödő fájások, majd a saját orvosom, Oxitocin ki, katéter, gerinc érzéstelenítás be, és már kint is van a baba.
Utána sem volt semmi kellemetlen élményem.

Szóval állítólag az igazán jó előrejelző a hasmenés Kép

Egyébként ne várd, hogy észre veszed, ha leszáll a hasad. Inkább mások veszik észre jobban, akik ritkán látnak. Mert annyira nem észrevehető, de érzed, hogy mondjuk már nem nyomja fel annyira a gyomrodat, vagy ilyesmi.

Lina!
Én azt hiszem inkább bébiőrzőt vennék, vagy ha messze van a szoba, akkor azt is vegyél. Családiházban laktok? Nekem nagyon kéne egy, mert mi igen, és nem tudok kimenni, ha a Lili alszik, mondjuk a kertbe dolgozgatni, mert nem hallom mikor kel fel. Meg csillagászkodni sem tudok kimenni éjjel, csak Lili ablaka alá, de télen nem nyithatom ki rá az ablakot. Szóval jó lenne, de nincs rá pénzünk sajnos.
Én egyébként abszolút légzésfigyelő ellenes vagyok. Pedig én parázós vagyok, és Lili is csak hason tudott aludni mindig.
Pontosan azért, mert szerintem az üzlet már mindenhová beférkőzött. A veszélyeztetett gyerekeknek szükségük van rá, de az egészséges gyerekeknek miért kell? És miért kell az anyának frászt kapni, és az anyát riogatni.
Egyébként a magyarországi szakorvosi vélemény (akik kimondottan a hirtelen csecsemőhalálra szakosodtak) az, hogy a legjobb védekezés ilyenkor, ha a mama a csecsemővel alszik egy ágyban.
Én ezt is tettem, mert kényelmes volt így szoptatni, hogy csak odafordultam, és Lili szopizott, de mindketten aludtunk tovább, és amikor Lili hason kezdett aludni, akkor meg azért aludtam vele. 4 hónapos koráig együtt aludtunk, aztán gondoltam elkezdem szoktatni a kiságyához, de simán betettem, és elaludt ott, úgyhogy azóta egyedül alszik. Kb. kétszer riadtam fel arra éjjel, hogy nem hallom szuszogni, de természetesen vaklárma volt. Hidd el az anyai ösztönök csodákra képesek, és a születése után már soha nem fogsz úgy aludni, mint előtte.
Én bundaalvó voltam, mostmeg éberalvó vagyok.

Keményedés!
Amit adott az orvosod gyógyszert, vedd csak be. Nyugtató hatású, de a lényeget megszűnteti, vagyis a keményedést.

Amiről nem beszéltem, mert nem akartalak riogatni benneteket, hogy a keményedéssel nem szabad játszani. Én is azt hittem, hogy a fájdalmatlan keményedés teljesen természetes. Igen, egy darabig. Csakhogy nekem a végén már részleges lepényleválást okozott, és örülhetek, hogy mindketten élünk. Úgyhogy ha valaki kap rá az orvosától valamit, akkor szedje be, bízzon az orvosban, ő tudja, hogy a babára mi az ártalmasabb. A sok keményedés, vagy a bogyó.

Dirtha!
Ne fázzál Kép Bár tökre hideg van, hogy a fene egye meg. Nekem is be kellett már fűtenem.
Ráadásul Lili mászik, és nem akarom, hogy megfázzon.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Andisz!

Akiket kérdeztél, mindenki megvan a fősulin, Zábrádit én is nagyon bírtam, ő volt az első az általános iskolai tanárom után, akinél első hallásra értettem a matekot!!! Na, aztán Csóka később kijózanított... Gál nagyon jó fej, intelligens, tájékozott ember, jókat lehetett vele beszélgetni, nekem művelődéselméletet tanított IV. éven. A férjem Szabó Péter.
Nem tudjátok, mi van, ha ma nem tudtam elmeni az első foglalkozásra az előkészítőn? Nem baj, ha jövő szerdán megyek és akkor fizetem be?
chalice
 
 


Chalice, a férjed engem is tanított, jó fej.(és négyesre vizsgáztam nála biológiából, úgyhogy pláne jó fej Kép) Gratulálok a leendő babátokhoz!
dirtha
 
 


Sziasztok!

Chalice!
Örülök, hogy a kedvenceim megvannak. Gál nekem filozófiát tanított.
Engem is tanított a férjed, és én is négyest kaptam! De én nem bioszból (abból Borvendégnél vizsgáztam), hanem egészségtanból. Egyébként én az előadásait szerettem, mert nagyon érdekesek voltak. Ezzel különben sok TK-s így volt, gondolom a Spektrum, Discovery, és a National Geography is fogható nálatok!Kép
Amúgy én a Csókával is jóban voltam, mert szerettem túrázni. Voltam a túravezetőképző táborában, jó volt, és ott ő is jó fej volt.

Dirtha!
Én kérdeztem, hogy mikor végeztél és melyik szakon. Megnéztelek képen, de nem vagy ismerős, pedig biztos láttuk már egymást, ugyanis én is angolos voltam egy évig, csak egy évfolyammal lejjebb. Néhány csoporttársadra emlékszem, akikkel párszor beszéltem.
Kérdezted, de nem készülök Győrben szülni. A Szt. Istvánban szeretnék legközelebb, mert arról nagyon jókat hallottam.

Légzésfigyelőnk nekünk sincs. Bálintot először hanyatt, aztán hason fektettük, a fürdés után az ágyába. Aztán az éjjeli szopi után közöttünk maradt reggelig. Főleg eleinte többször is felébredt szopizni, és nem volt kedvem folyton visszarakosgatni az ágyába. Egyébként én is olvastam, mint Bogi, hogy ez megelőzheti a bölcsőhalált.
Most már különben jobban alszik az ágyában.

Ja és a "hasakkal" kapcsolatban... Nekem anno azt mondta a doki, hogy első babánál nem megy le olyan észrevehetően a has. Én is úgy láttam a sajátomat, mintha egy mm-t se ment volna lejjebb....
andisz
 
 


Áfonya!
Huh, nekem elég riasztó, hoyg a katétert benthagyják...És akkor csak úgy a maga útján ömlik a vér? És ha kimész klotyira, akkor a folyosón is ömlik? Nekem ez olyan riasztó...
Miért nem alkalmaznak itt EDA_t császár esetén? Sokkal jobb a mamának is meg a babának is.

Flina!
Keményedéssel csak óvatosan!! Nekem attól nyílt ki a méhszájam. Én nem is gondoltam, hogy az keményedés, de a dokim felvilágosított, és jól le is szidott, hogy miért nem mentem hamarabb, ha ilyen panaszaim vannak. Tök egyéni, hogy kinek mennyitől nyílik ki a méhszája.
Napi 10, nagyon elszórva, és teljesen fájdalommentesen mondjuk 30 hetesen nem lenne gáz. A gond az, amikor nagyon sűrűn jönnek egymás után. Tehát pl. egy órán belül 4-5. Na akkor azonnal kórházba kell menni.

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors "megvagyokra" van időm, mert vasárnap éjjel óta dühöng nálunk egy gyomorvírus. Előbb a 6 éves nagylányommal töltöttem el egy magas lázas-ügyelet-hányás-ágyneműcsere-hűtőfürdő-hányás-ágyneműcsere éjszakát, azután a kétéves szolgáltatta a műsort mára virradóan, amikor végre újra ment suliba a nagy. Ráadásul esélyes, hogy én is elkapom, mert a hasmenés már elővett.Csak a párom maradjon ki, mert ő nagyon rossz beteg. Gondolom, mint minden férfiember.

Ha összeszedtük magunkat majd írok bővebben is. Remélem emailen át nem fertőzünk. :-)

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok
hááát, lehet, hogy legközelebb már csak akkor írok, ha itthon leszünk babócával - de már külön. Hétfőn be kell feküdnöm a kórházba a jelenlegi állapot szerint. De holnap még megyek NST-re megint, meg talán UH-ra is, mint ma.

Az a gond, hogy ugye írtam nektek, hogy biztos nagy a baba, mert érzem, hogy máshogy mozog, nincs helye. Nos, ma kideült, hogy nem a baba nagy, sőt, az kicsit kisebb is (saccolták 2600 g-ra), hanem a magzatvíz kevesebb az átlagosnál. Az utolsó UH-n még minden rendben volt pedig. Amúgy a baba fejmérete, meg ilyesmi rendben van, azt írták, hogy a számítottnak megfelelő terhességi hét, de úgy tűnik, nem hízott kellő mértékben. Csináltak flowmetriát, ami a lepényi és a magzati vérkeringést méri, és eszerint az áramlási viszonyok kielégítőek (itt a normális az a szó lenne, hogy jók). A méhlepény III-as érettségű, ami azt jelenti, hogy kicsit már meszes (de ez a végén gyakran előfordul). Mivel mindezek együtt fordulnak elő, be kell feküdnöm, és így minden nap 2-3 alkalommal rátehetnek a gépre, és ha gáz van, akkor a baba megszületik.

Sajnos a kevés magzatvíz is rontja a keringést, mert egyszerűen nincs elég helye a babának, és minden mindenhová nyomódik. Csak tudnám, mikor tűnt el! Semmi szivárgást nem vettem észre. Na, lehet, hogy ezért is mondogatták, hogy nem úgy nézek ki, mint aki bármikor szülhet.

Amúgy az NST csíkra pontszámot írnak, amellyel a görbét értékelik, a max pontszám 10. Mi kilencet kaptunk, úgyhogy hálistennek egyelőre rendben van. (És a nyolcas is jó még, de az alatt nem.)

Szóval ez a helyzet. Még a hétvégén mindent rendbe teszek (utolsó simítások), aztán fekvés Kép.

Pussz
H
holly
 
 


Holly!
Sajnálom, hogy be kell feküdnöd, de most már hamarosan láthatod a babádat, és a kórházban vigyáznak rád!
Én is bent voltam 1,5 hetet, és tök normálisak voltak.
Nem lesz semmi gond!

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Holly! Nem tudom, mit kéne írni ilyenkor. Talán, hogy Ne aggódj! meg Nem lesz semmi baj!meg Nyugi!
Szóval ..... Jobb lesz bent a kórházban, mindig szemmel tudnak tartani benneteket! Hajrá!
Nem sokára CSALÁD lesztek!
Veled vagyunk! Pusz ui: fényképezőgépet ne hagyjátok otthon- párodnak üzenem :-)
Lina
flina
 
 


Constanze! Bogi, ugye? Tegnap voltál a felkészítőn? Nem egy idősebb csajszival jöttél? Mert ha igen, akkor tudom, hogy ki vagy...Kép
Chalice! Először is, tegnapi terhestornával és előkészítővel, hogy nem voltál, nem vesztettél semmit. Szerintem uncsi volt, meg nem volt valami nagy eresztés.Light-os volt!Kicsit jobbra számítottam. Biztos vagyok benne, hogy a következő alkalommal is be lehet fizetni a díjat.
Holly! Nagyon izgulok értetek!
Ma voltam egyik barátnőmnél- ikerlányai vanak- ő is ua. mondta, mint ti a keményedéssel kapcsolatban( méhszáj tágulásstb.). Köszi Nektek! Vigyázni fogok és sokat pihenni.
Piros! Jobbulást Neked és a családnak! Nem lehet éppen kellemes!
Farkasbogi! Köszi a tanácsokat, meg minden. Társasházi lakásban lakunk , a két szoba kb. 6-7 lépésnyire van egymástól. Bébiőr így nem fog kelleni, de légzésfigyelő azt hiszem így is bejátszik.
Kérdés: Mi a véleményetek a köldökzsinórvér levételéről? Tudja valaki, mennyibe kerül ez a mutatvány?
Lina
flina
 
 


Képzeljétek, láttam úszni a gyermekem!!! Az úgy kezdődött, hogy nekiállt a szokásos 22 óra utáni műsornak, mikor éreztem, hogy akkorár rúg belém, amilyet még soha, és úgy láttam, hogy kidudorodik a hasam!!! Azt hittem, káprázik a szemem, mondtam magamnak, hogy ehhez még túl korán van, de elkezdtem figyelni a kis büdöst, és tényleg!!! Hullámzik a hasam, irtó jópofa, nem bírok betelni vele!!!

Köszönjük a férjurunkról szóló dícséretet, először én is az előadásaiba estem bele...

Holly!
Ne izgulj, látod, milyen sokan szorítunk értetek!

Flina!
Örülök, ezek szerint nem maradtam le tegnap semmiről a felkészítő kapcsán.

Piros!
Gyógyuljatok meg mihamarabb!

Jóccakát mindenkinek, megyek még skubizom egy kicsit a hullámzást!!!

Krisztina
chalice
 
 


Flina!
A férjemmel voltam, a legelső padsorban ültünk be, a férjem kék pulcsiban volt, én meg olyan pirosas felsőben, és hosszú, göndör hajam van.
A felkészítő azért nem mondott nekünk sokat, mert 30 hetesen már elég késő a testi változásokról, meg az étkezésről hallani:-))
Köldökzsinórvér.
Szerintem baromi drága, és közel sem biztos, hogy hasznos lesz. Jelenleg csak igen kevés betegséghez tudják felhasználni, ráadásul csak olyan 35-40 kg-os gyerekig. Tehát ha ennél több kiló, akkor már nem lehet felhasználni. Nekünk sajnos ez túl drága mulatság lenne.

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Constanze!
Így is tudom, akkor, hogy ki vagy. Én is elől ültem, az első sorban a második padban egy csajszi mellett.Hozzátok közelebb ültem, sötét hosszabb haj, farmer mellény és fehér pulcsi volt rajtam. Ez így jó, hogy legalább már így ismerjük egymást. Kép
Szép napot mindenkinek
flina
 
 


Sziasztok,
voltam ma is NST-n, ma is 9 pontot kaptunk! Ennek ellenére a biztonság kedvéért hétfőtől egy hétre be kell feküdnöm, hogy minden nap többször is hallgatózzunk. Ha azalatt nem szülök, és minden rendben, még egyben is kijöhetünk pár napra... Lehet, hogy még a fodrász is belefér Kép.
Pussz
H
holly
 
 


Sziasztok!

Hollyka!
Szorítunk nagyon. Egyébként biztos Te is tudod, hogy nem elszivárgott a magzatvized Kép Hanem feléli a babóca. A szomszédom úgy ment be szülni, hogy nem volt egyáltalán magzatvize, nem szivárgott neki, száraz szülés volt, és a baba mégis teljesen jól volt, és egészséges volt.
Persze nem ideális helyzet, de nem olyan óriási gond. És a kórházban leszel a legjobb helyen, mert ha bármi van, ott azonnal jön a segítség.

Lina!
Hát nekünk viszont jól jönne egy bébiőrző Kép

Képzeljétek csajok!
Lili nagyon rohamosan fejlődik. 8 hónapos, de éppen csak egyedül nem megy. Mászik, feláll, megpróbál egyedül kapaszkodva lépgetni, ha vezetem, akkor tökéletesen megy, ücsörög, elkezdett beszélni, baba, apa, pápá. Még ugyan nem tudja használni, csak utánoz, de az is valami.
Egyszerűen égető egy csajszi. Rengeteg gondom lesz vele azt hiszem. Sajnos nemcsak az alkatát örökölte az apjától, hanem a természetét is. Minden érdekli, mindent pakol, nem lehet pelenkázni már, mert egyből hasra fordul, öltöztetni is úgy kell, hogy rohanok utána Kép
Nem mintha nem imádnám, amikor a meztelen popójával seder Kép

Kriszti!
Tök jó lehet ez az úszás Kép Bebee én is láttam az enyémet. Kép CSak én a medencében Kép

Tényleg!
Dirtha!
Jövő héten készültünk úszni. Lehet, hogy nem lesz belőle semmi, mert a munkahelyemre kell mennem tanfolyamra, utána meg viszem Lilit neurológushoz. Most megint elkezdte a fejrázást. Mostmár nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi a fene ez.

Puszi mindenkinek:

Bogi

ui:
PIROS!
Jobbulást kívánok!
Küldök pár gyógymosolyt Kép Kép Kép
Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Flina!
Akkor nekem is rémlik, hogy ki vagy:-) De nem biztos, hogy szerdán újra megismernélek:-))

Bogi!
MIlyen ügyes Lili!! Olyan gyorsan nőnek, fejlődnek, változnak ezek a picik!
A szülésznőd számát (elérhetőségét) elkérhetem? Már egy van talonban, de nem tudom elvállnak-e, mert egy esetleges túlhordás esetén, akkor karácsony is lehet a dologból.

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 


Sziasztok Lányok!

Kedves Farkasbogi! Köszönöm a gyógymosolyokat, azt hiszem segítettek. Úgy tűnik végre túlestünk a dolgon. A gyerekek egy-egy nehéz éjszakával megúszták, igaz akkor magas láz és nagyobbnál hányás is volt. Azután a szülők fejenként 3 napos dögrovásssal fizettek a fertőzésért. Mindenesetre talán most már túl vagyunk rajta. Ideje is volt, mert a héten a páromnak Pestre kellett mennie dolgozni, így egész héten egyedül vagyok a csajokkal. Kezdem átérezni Andisz helyzetét, ha a párja gyakorlatozik. :-)
Ma voltam 32 hetes ultrahangon. A Krekó vizsgált és nem értette miért most akarja a dokim (és miért velük) pontosíttatni, hogy mikorra is lesz ebből szülés. Így az eddigi számolás szerinti november végi, illetve december eleji két hét nem nagyon akart pontosabbá válni. A Krekó szerint ragaszkodjunk a korai időszakban meghatározott, december 11-i időponthoz. Így csaknem egyszerre fogunk szülni Flinával! De lehet, hogy még Constanze is beér minket.

Képzeljétek az UH szerint a baba jelenleg 2494 grammos! A doki kérdezte is, hogy mennyivel születtek az előzőek, 4000, ill. 4300 gramm volt, szerinte folytatódik a tendencia. Ha belegondolok, hogy jó esélyem van egy 4,5 kilós babára, már nem is bánom annyira a császárt. Különösen, ha itt Győrben tényleg ilyen simán megy a spinál és ilyen hamar megkaphatom a babát, ahogy Fannifóra írta.

Most mennem kell, mert ébredezik a kisebb.
Remélem már gyakrabban tudok majd írni.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Piros!
Nem semmi a baba mérete!!
Én a jövő héten megyek UH-ra, hát nagyon kíváncsi vagyok mekkora, mert a mi babánkat meg kisebbnek látták eddig súlyra.
Remélem sikerül Krekót elcsípni, 2-szer ő csinált nekem UH-t, egyszer meg Papp Gábor.

Kép
Kép
Kép
constanze
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: