Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Eleni!Nagyon igaz amit írtál.Inkább száz sáros eset...
Van ismerősöm,aki a kényelme miatt nem vállal második gyereket.Nagyon nem tudom megérteni,de őszintén sajnálom is.Amikor rájön,hogy milyen "buta" volt,már későn lesz.

Túlzás lenne azt állítani,hogy gyakran járunk arra a játszótérre,de a játszóterek közül azt részesítem előnyben.

Remélem,hogy nyárnál előbb találkozunk!Tényleg lehet lassan tervezgetni.

Szép álmokat!

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok lányok! Ért valaki a hőmérőzéshez, mert én szerintem egy szikrányit sem!!
Nekem olyan a görbém, mintha az ekg-m lenne. Ha korán kelek 36,4 ha rendes időben akkor 36,8! Hogy fogja ebből a doki megállapítani, hogy mikor van peteérés? Szerintem sehogy, vagy csak az azonos időben mérteket figyeli? Nekem ez magas! Ha tud segítsen valaki! Köszönöm!
judica
 
 


Sziasztok!

Eleni, nagyon egy cipőben járunk, úgy látom.
Kitartás a fogorvoshoz. Egy darabig majd nem lesz rá gondod.
Krisztikét puszikálom. Mondd meg neki, hogy nagyon jókat írt, és tényleg ne legyen irígy. Az már jó, ha utána lelkiismeretfurdalása van. Biztos, hogy jószándékú kislány, csak még érnie kell. Kép

Mértem ma reggel is hőt: 8 órakor 37,0. Viszont megnéztem a korábbi hőgörbéimet, és máskor is volt ilyen magas ebben az időszakban. Tehát nincs itt semmi. A gyulladástól viszont továbbra is tartok. Kicsit összezavarodtam, nem tudom eldönteni, van-e valami. Majd meglátjuk, hogy alakulok. Ha gond lenne, akkor kedden megyek a Dokihoz. Ha minden rendeződik, akkor csak csütörtökön, és akkor lehet, hogy összefutunk. Kép

Györgyi, nincs "kedved" jönni? Kép
Gratulálok a heverőhöz! Ez most kibírja, amíg férjhez nem megy a csajszi.
Tudod, vizuális típus vagyok, így nem tudtam, hogy sírjak-e vagy nevessek Niki akcióján Kép Hihetetlen, mikre képesek ezek a gyerkőcök. Ha több pocsolya lett volna, ő akkor is ezt az egyet találta volna meg, az tuti. De ezt nem kell Nektek ecsetelnem. Legközelebb gondolj a zoknira is! Kép
Nem értem azokat az embereket, akik a saját kényelmük miatt nem vállalnak gyereket.
Régebben mi is húztuk-halasztottuk, hivatkozva az anyagiakra is, de rájöttünk, hogy ez butaság. Úgyis képesek leszünk neki megadni mindent, amire szüksége lehet. Rajtunk is sok múlik, hogy milyen igényei lesznek majd. A szeretetet, a gondoskodást pedig nem lehet pénzért venni. Ez már nem a kényelem kategória, de ez most eszembe jutott.
Egyébként kiültem tegnap a napra tanulni, de megfájdult a fejem. Hirtelen jött ez most. Viszont árnyákban, a friss levegőn nagyon kellemes volt. Az év végi vizsgákra mindig szerettem kint tanulni. Hátha, ez most meghozza angolból is a várt sikert.

Judit, én is éppen emiatt álltam le a hőmérőzéssel. Tanácsot nem igazán tudok adni, talán csak azt, hogy próbáld meg valahogy legalább 1-2 óra eltéréssel méregetni. Szerintem a Dokid tudja majd értelmezni.

Egy valamire rájöttem, most, hogy nézegettem a korábbi hőgörbéket. Az össze-vissza mérések ellenére is, amikor normális hosszúságú volt a ciklusom, a 16. napon esett le mindig a hőm, és utána fel. Tehát így is látszódott, hogy akkoriban lehetett tüszőrepedés. Amikor nagyon rossz hormoneredményt produkáltam, akkor nem is volt ilyen hőingadozásom. Csak, ha volt rendesen peteérésem, akkor miért nem sikerült mégis? Hm? Bajok vannak itt kérem!

Mona, Beatrix, tessék jelentkezni? Merre csavarogtok?

A találkozó most már elkerülhetetlen! Kép Kép Kép
Talán kezdjük el összeszedni, hogy ki, mikor ér rá, és ennek függvényében behatárolni az időpontot. Gondolom a hétvége eleve kiesik.

Megyek tanulgatni! Legyen szép napotok!Kép

Puszi: V.
vera77
 
 

 
 

Sziasztok!

Ismét itt vagyok! Kép

Kihasználtuk a jó időt, teleültettem virággal a teraszon levő virágládáimat, valamint az utcai virágoskertemet. Csudaszép lett, majd rakok fel képet is. Tudom, még egyéb képeket is ígértem, becsszó, pótolni fogom! Kép Így, hogy ilyen szép napos idő van, sokat vagyunk kint, este már 7-8 óra is van, mire bejövünk. Akkor még vacsi, fürdés, rendrakás, szóval, hulla vagyok estére. Tegnap ráadásul szerintem lett egy jó kis napszúrásom, úgy fájt a fejem, hogy azt hittem, széthasad. Ma egész délelőtt a fejemet borogatva feküdtem, még jó, hogy Csabika szépen eljátszott idebent, megértette, hogy most nem tudok kimenni a napra. Délután majd 5 után kimegyünk, úgyis akkor ér haza a kisbarátja, majd jót játszanak, akkor már a nap sem olyan erős. Persze a Törpe bírta a napot, igaz adtam rá egy fehér nyári sapkát, hogy ne süsse meg nagyon a fejét. A karomnak tök jó színe lett! Kép Ebben az a ciki, hogy nyárra megint úgy fogok kinézni, hogy a ruha helye fehér, az meg jól mutat ám fürdőruciban. Kép

Judit! Örülök, hogy Te is itt vagy. Kívánom, hogy mielőbb sikerüljön a baba-projekt Nálatok is! Kép És maradj velünk dumcsizni! Kép

Vera! Együttérzek Veled, biztos én is utálnék ilyenkor tanulni. Kép A mensi vacakolását és a gyulladást (ha tényleg van) vedd komolyan és irány a Doki, nehogy úgy járj, mint a múltkor. Ne halasztgasd, nehogy baj legyen.
Én is most kezdem majd (ha elmúlik a v.) a Gynoflor kúrámat (tudjátok, amiről régebben írtam). Bár (lekopogom: kop, kop, kop) nincs panaszom, de ártani nem árt, mensi után egy kis hüvelyflóra-rendezés.

Györgyi! Nagyon klassz az az ágy, amit Nikikének vettetek, mi már olyat későn láttunk, addigra másikat vettünk. Kicsit sajnálom, de jó ez is. A pocsolyába esés nekünk is ismerős. Sőt! Tegnap Csabika nem beleesett, hanem belement és nagy-nagy örömmel dagonyázott benne a lábaival. Mondanom sem kell, derékig ruhacsere. Kép De úgy tetszett Neki! Bezzeg, ha elesett volna! Őt is az zavarja, ha a keze saras lesz. Kép
Mizujs a bölcsiben? Nikike változatlanul szereti? Állandó a csoport vagy változó? Tényleg! Nikike minden gyerekkel barátkozós, vagy csak azzal, aki Neki szimpatikus? Azért kérdezem, mert azt figyeltem meg Csabinál, hogy nem minden gyerkőchöz viszonyul egyformán. Nemcsak akkor, amikor már ismari őket, hanem akkor is, amikor még ismeretlenek. Nem mindenkivel akar megismerkedni. Tudom, ez velünk, felnőttekkel is így van, csak nem gondolam, hogy a gyerekek is "válogatnak". Kép

Eleni! Neked is tanács: nyomás a Dokihoz! Kép Krisztike még a végén függő lesz (mint miKép)!!! Kép Küldjetek már egy kis lelkierőt, hogy rávegyem magam arra, hogy meglátogassam a fogdokinénit! Kép Annyira majrés vagyok, hogy a rosszullétig képes vagyok beparázni. Kép De muszáj lesz, úgyhogy előbb-utóbb nekiindulok. (Tudom, nekem pedig a fogorvoshoz nyomás! Kép Igaz?!)
Krisztike nagyon aranyos! Szerintem az Ő irígysége nem is igazi, ha képes utána megbánni. Cuki lehet, ahogy fogadkozik, hogy legközelebb nem lesz irígy. Kép
Nálunk a bejövetel általában sírással párosul, annyira nem akar bejönni Csabi. De ahogy belép az ajtón, máris elmúlik, mert tudja, bent is játszhat még egy kicsit fürdés előtt. Meg persze nem utolsó szempont, hogy Apával fürdik, az pedig Neki hatalmas élmény! Kép

Bocsi, de most mennem kell, este majd leszek.

Üdv: Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!Annyira jo érzés fog el,hogy kerestetek.Ezek szerint én is hiányozhatok valakinek.Azért nem jelentkeztem,mert a férjem miota kijött a korházbol egyfolytában a számitogépet bütyköli igy nem volt lehetőségem az internetezéshez.Egyébként is több dolgom van itthon ha ő is velünk van/azért persze nem szakadok meg a háztartási munkában/ Hál istennek tul vagyunk a mandulakivétel utáni időszakon.Egyébként én rosszabbra számitottam.Fájt neki,de nem nyavalygott ahogy máskor szokott.Gaga persze nagyon élvezi hogy végre itthon van az apukája.Sajnos a pihenőidő gyorsan eltelik igy lassan ismét indulnia kell dolgoznia.Sőt lehet hogy korábban kell visszamennie mint ahogy kellene.Magasabb beosztást ajánlottak föl neki amit valoszinűleg el fog fogadni.Egy a bibi benne,hogy nagyon jol kell tudnia hozzá az angolt.Miota kijött a korházbol azota a helyzet egy kicsit jobb lett/gyorsan le is kopogom/ Tegnap például ebben a szép időben besétáltunk a városban.Séta közben pedig nagyon jot beszélgettünk /nálunk ez is nagy gond,hogy nem beszéljük meg a közös dolgainkat/ Mondtam is neki ,hogy sűrűbben fogjuk ezt megtenni.Ma reggel kimentem a korházba az endokrinologus rendelésre.És nem volt.Annyira mérges voltam .Nagy nehezen rászántam magam,hogy végre elindulok és akkor ptyára mentem ki.Tegnap ezt a "dolgot" is megbeszéltem a férjemmel.Jövő héten kedden lesz rendelés igy ujra elindulok.Remélem nem jön közbe semmi.Nagyon örülök,hogy lassan fontolgatjátok a találkozot.Én mindenképp ott leszek.Bárhol,bármikor.Már alig várom ,hogy megismerjelek benneteket.Addig is millio puszi mindenkinek.
mona24
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy előkerültek a csavargók is. Kép Kép Kép
Mit szóltok a gyönyörű időhöz?! Már éppen itt az ideje. Most jól fel kell töltődni, mert hétvégre megint rossz időt jósolnak a meteorológusok. Észrevettétek, hogy visszajöttek a fecskék is? Remélem, többen is lesznek majd. Egyelőre még keveslem az állományt.

Mona, hát persze, hogy hiányoztál. Kép Kép Jó olvasnom, hogy sikerült szót értened a Férjeddel, mégha nem is rendszeres dologról is van szó. A kis lépések nagyon sokat számítanak. Ritkán jön be a lerohanós taktika. Örülök, hogy ilyen jól viselte a műtétet, és a lábadozást. Ez Gagának is jó.
Akkor most ő is angolt tanul a gép bütykölése mellett? Vagy ő már perfekt?
Kedd után várom a beszámolódat az endokrinológussal való találkozásról. Kíváncsi vagyok, hogy mit fog mondani.

Beatrix, jobban érzed már magad? Ilyen erősségű naptól, remélem, csak futó panaszokat sikerült beszerezned, és már kutya bajod. Látod, a gyerekek ezt is jobban viselik. Bár az anyukájukban is lehetne annyi sütnivalója, hogy valamit tesz a fejére, ha egész nap kint tartózkodik a napsütésben. Kép Kép
Gratulálok a kertedhez. A leírásaid alapján már nagyon szép lehet.
Csabika most igen elemében lehet! Kép Nagyon várom a képeket én is.
Majd a Gynoflor-ról szerzett tapasztalataidat írd meg nekem, légyszi'! Arra is kíváncsi lennék, hogy mennyibe került, és hány napos a kúra. Köszi!

Eleni, inkább kedden megyek a Dokihoz. Ez a felfázás úgy tűnik, hogy visszajött. Bár hüvelyileg most nincs problémám (kopp-kopp-kopp), ami kis viszketés volt mensi után, az már nagyjából elmúlt. Csak a szokásos volt. Íratok is majd fel a Dokival Gynoflor kúpot, hogy a köv. ciklusban megelőzzem a bajt.
Nyafizok egy kicsit, hátha attól jobban érzem majd magam. Ami most van: has és derékfájás. Olyasmi a hasam, mint a mensi első napjaiban szokott lenni. Nem a görcsre gondolok, hanem olyan, mintha ki akarna "szakadni" alul. Nyom lefelé, ill. sugároz szét, főleg, ha ülök. A derekam pedig sajog, sehogy sem jó feküdni. A másik, hogy nagyon sokat járok pisilni (hirtelen tör rám, sürgetően). Alapból sokszor szoktam kijárni a sok ivás miatt, de most rekordokat döntögetek. És nagyon levert vagyok. Szinte érzem, hogy dolgozik bennem valami, és kiszívja az erőmet.

Györgyi, Eleni, Veletek mi újság?

Egyelőre ennyi voltam. Megyek ebédelni, mert étvágyam az van. Kép
vera77
 
 


Sziasztzok!
Bocsi,hogy ide merészkedtem de a segítségeteket szeretném kérni.
Nem tudjátok hol nyílt Szolnokon az új Siesta bolt?Állítólag a kifutott modelleket lehet ott kapni,még annyi infót tudok állítólag az állomás környékén van!
Köszönöm a segítséget!Üdv.GnéKriszti
gnékriszti
 
 


Sziasztok !

Igaz, hogy Krisztike megint itt ül az ölemben, de azért megpróbálok írni egy pár sort. A hétvége úgyis családias lesz, és olyankor még este sem tudok írni. ( Jönnek rokonok.)

Először Krisztike szeretne írni a gyerekeknek :

jjhhjkjkkkklkjjkllkkkllpuiiiujn jjjjjhhhhjjuiuuujmkkkiziiutrzklpőői7lllááálllűáűű

"Szeretlek Benneteket és majd küldök nektek perecropit.Szeptembertől megyek oviba, és most jön a nyár." Ezt üzeni Krisztike.

Tényleg, nem is írtam. Megtaláltuk az Angi óvónénijét, és még Krisztikét is végig tudja vinni, ha szeptembertől beiratkozik. Igy a Jósika úti oviba fog járni, ha felveszik... Körzetileg egyáltalán nem tartozunk oda, mert a város másik végén van, de annyira szép és szimpatikus ovi, hogy nem akarom kihagyni. Főleg ezt az aranyos óvónénit ! Egyébként csak délelőtt fog járni, délután én leszek vele, illetve apuci. Heti tíz órába visszamegyek tanítani, azt be lehet osztani két napba.

Vera !!!!!!! Te egyre gyanúsabb vagy.Már megint leírtál egy nagy halom tünetet, amit olyankor érez az ember... Jajjj, annyira nem akarom, hogy úgy éld bele magad, hogy aztán ha véletlenül mégsem...akkor csalódott legyél. De ez a fajta hasfeszülés, derékfájás, lefelésugárzás, gyakori vizelési inger...Tudod, arra gondoltam, hogy az azért olyan szemtelenség, hogy az ember képes ilyen tünetekkel terhes is lenni, és nem-terhes is lenni. Istenem , bárcsak Nálad jót jelentene !!!!
Egyébként jövő héten én is Dokizok, de kedden nem hiszem, hogy menni tudok, mert a férjem 18 óra után jön haza, a kicsivel pedig csak nem mennék vizsgálatra. Pedig már megint az idegbaj környékez. Nekem is fáj a hasam. Éjszaka annyira szurkált a petefészkem, hogy már aludni sem tudtam tőle. Mostanra csak egy alapos feszülés maradt belőle, és az a bizonyos gyakori inger, mint Neked. Ha nem lett volna bőséges, normális mensim, akkor most magamra is gyanakodnék, de így biztos , hogy nem. Hát, mit mondjak, jól meg vagyunk tréfálva. ( Most, ahogy itt ülök, most is érzem az egész hasamat, ahogy feszül, szurkál...)
Egyébként de jó neked, hogy sokat szoktál inni ! Én mindig elhatározom, hogy iszok eleget, de elfelejtem. Mikor a kórházban voltam , a császár után nagyon sokat kellett volna innom, de ott is kiment a fejemből. A Doki ellenőrizte és számontartotta, hogy mennyit iszok ( de nem árulta el, hogy figyeli..)és mikor lebuktam, hogy alig ittam, azonnal infúzióra köttetett.

Mona, annyira jó, hogy előkerültél Te is ! Az lenne a jó, ha mindig sokat tudnátok beszélgetni a férjeddel. Beszélgetni, beszélgetni, mindenről, teljesen őszintén. Ez lenne a megoldás. De ha most megint elmegy, akkor mi lesz ???? Ez nem jó.
Csak akkor megnyugtató, ha addig tényleg mindent le tudtok rendezni magatokkal, magatokban, és akkor nem lesznek kétségek, kérdések. Igy egész más lenne. Remélem, lesz rá lehetőség, hogy megnyiljatok egymás előtt. Tovább kell lépni, előre kell tekinteni, és tervezni a KÖZÖS JÖVŐT Apukával, Gagával és a Legkisebbel. Kívánom, hogy így legyen !

Györgyi, tegnap mi is kint voltunk a Tisza parton. Nagyon figyeltem a gyerekeket, hátha felfedezem azt a gyönyörű szemű Lányodat köztük. Amúgy is mindig a gyerekeket figyelem, hátha felismerem valamelyik kicsi "ismeretlen ismerőst".
Nagyon nagy tömeg volt tegnap, alig lehetett normálisan játszani. Ráadásul kicsit változtattak is a játszótéren, ami részben jó, részben nem igazán. A csúzda pl. most sokkal veszélyesebb a kicsiknek, mert akkora magasra van hagyva a vége, hogy szegény gyerek csak úgy nyekken egyet, mire a végére ér, és leggyakrabban a földre huppan egy jó nagyot. A homokozó pedig irtó kicsi lett, minden négyzetmilliméteren volt egy gyerek, alig fértek el.

Beatrix, nagyon jó lehet, hogy ilyen nagy kertetek van. Egy gyerek számára az kész Paradicsom, de még a felnőtteknek is. Nekünk csak egy nagyon icipici kertecskénk van, de az is nagyon jó, hogy tud Krisztike homokozni, labdázni, rohangálni. Most már be sem lehet hozni, ha beül a homokozójába. Mióta sokat vagyunk levegőn - gyakorlatilag egész nap - , sokkal jobb az étvágya és többet is alszik.

Kár, hogy hétvégére megint elromlik az idő. Angikám panaszolta, hogy olyan rossz, hogy iskolaidőben mindig vágyódik ki, mert gyönyörű az idő, hétvégén pedig esik, lehűl, pedig olyankor a barátaival mehetne focizni, játszani. Azzal vígasztalom, hogy egy-két hónap, és itt a nyári szünet. Akkor mégiscsak más lesz.

Megyünk vacsizni, aztán fürdés, alvás. Mostanában Krisztike is az Apukájával fürdik. Akkorát pancsolnak, hogy utána úszik az egész fürőszoba.

Jó éjszakát Mindenkinek, szép hétvégét, meleg, napos időt, sok pihenést !

Vera, nem írtál a legújabb reggeli hőmérsékletedről ! Várom ám mindig a beszámolót !

Sok sok puszi : Eleni
oxay
 
 


Sziasztok!

Eleni!Majdnem sikerült találkoznunk.Tegnap a férjem szabin volt,és beterveztük,hogy délután kimegyünk együtt a játszótérre.Hétvégére rossz időt mondanak,használjuk ki,hogy együtt mehetünk.Erre Nikike lebetegedett.Így elmaradt.
Az átalakítást már tapasztaltuk.Én mindig elkaptam a csúszdánál.Neki nagyon magas.Azt én is csodálom,hogy így átadhatják.Szerintem veszélyes.Tettek már alá gumitéglát?
A homokozó akkor még nem volt meg,de láttam már azóta.Valóban elég kicsi.

Kíváncsi vagyok,hogy sikerül-e majd nektek a Jósika ovi.Én is oda szeretném íratni Nikikét,de mi sem vagyunk körzetesek.Igaz még csak jövőre lesz esedékes,de ha nektek sikerül,én is egy kicsit jobban bízok benne.Állítólag nagyon felkapott ovi.Amikor megláttam az udvarát,egyből beleszerettem.Állítólag szakmailag is nagyon jók,és nagyon felszereltek.Szorítok nektek!Krisztikének is szimpatikus az ovi?A "leveléből" azt veszem ki,hogy lelkes.Jól érzem?

Beatrix!Nikike nagyon élvezi a bölcsit.Nála még inkább az egymás mellett játszás,mint az együtt játszás a jellemző.
Általában állandó a társaság.Van mozgás,de sokan vannak úgy mint mi,hogy beállnak egy időpontra és mindig akkor mennek.
Természetesen náluk is megvan a szimpátia.A kicsit nagyobbaknál látom,hogy keresik a "barátot",de Ő még nem.Egyenlőre tesz-vesz magában.

Mona!Örülök,hogy jól alakulnak felétek a dolgok.Sajnálom,hogy a férjednek előbb kell visszamenni.Pont most,amikor ilyen jól haladtok.Már tudjátok,hogy mikor indul?

Kriszti!Van egy új cipőbolt a vasút környékén a Baross úti üzletsor földszintjén.Ott nem csak Siesta van,de van az is.Azt nem tudtam,hogy kifutó modelleket árulnak.
Egyébként nem kell bocsánatot kérni.Mi örömmel fogadunk mindenkit aki ide látogat.
Örülök,ha segíthettem.

Vera!Eleni!Jobbulást nektek.Nagyon szinkronba működtök!!!!Ti aztán megdolgoztatjátok a Dokit.

Na,megyek fürdeni,és aludni,mert nagyon fáradt vagyok.

Szép álmokat!

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Ma is csuda klassz idő volt! Imádom az ilyen napokat! Kép A változatosság kedvéért még ma is ültettem pár virágot, meg vettünk még 3 sövénynek valót. Férjem nagyon boldog volt, hogy meló után én is megdolgoztattam egy kicsit. Kép De nem baj, most kikapcsolódik, az egyik szomszédnál gyűltek össze a fiúk, iszogatnak, beszélgetnek, lazítanak egy kicsit. Én pedig még altatás után rendbe vágtam a lakást, mosogattam, stb. a szokásos.
Csabika ma a Holt-Tiszába dobált kavicsokat, nagyon élvezte, tetszett Neki a "nagy víz". Kép Utána beültünk az Evezősbe egy üdítőre, Apa kapott egy korsó sört, és a Törpével ettünk palacsintát is. Olyan nyár-hangulatom volt ma, fel is töltődtem rendesen.

Vera! Lehet abban valami, amit Eleni forszíroz. Egy halványka reménysugár, de csak titokban! Kép A napszúrásom (így utólag nézve) gyengécske volt, a tegnap délelőtti fekvés és borogatás megtette hatását, mára már jól voltam. Nekem is eszembe jutott a fejfedő, de nincs és nem is tudom, milyet vegyek. De muszáj lesz! Kép
A Gynoflor árát sajna most nem tudom megmondani, akkor több mindent is vettem, és a blokkot már kidobtam. A kúra általában 6 napos, de van 6 és 12 darabos kiszerelés is, nekem a hatosat írta fel a doki.
Nagyon vigyázz Magadra, remélem ezek a fránya tünetek hamarosan elmúlnak és minden rendben lesz Veled. Kép

Eleni! Nem nagy ám a kertünk, csak sokat dolgozunk vele, azért gondolhatod, hogy nagy. Tudod, egy éve költöztünk ide, ez az első év, hogy "fű-fa-virág". A kert, az kb 120 nm, plussz a terasz kb. 30. Szóval nem nagy, de nekünk éppen elég. Jövő hétvégére lesz kész Csabikának a homokozó és a hinta, akkor lehet majd csak igazán bent az udvarban játszani! Kép
Krisztike, mondom, hogy előbb-utóbb függő lesz! Kép Eleni, Te is vigyázz Magadra, ez már nem játék, ilyen tünetekkel már az orvosnál kellett volna lenned. Ugye tudjátok, hogy a felszálló fertőzés, pláne, ha nincs időben kezelve, akár meddőséget is okozhat?! Nem vészmadárkodni akarok, csak picit ijesztgetni, hátha akkor hamarabb meglátogatjátok a Dokit.
Jó, hogy Nektek is van egy olyan ovi, ami a szívetekhez közel áll. Kép Majd drukkolok, hogy felvegyék Krisztikét! Kép

Györgyi! Mi a baj Nikikével? Remélem, nem komoly és gyorsan meggyógyul! Kép Sok-sok gyógyító energiát küldök Neki: +++++++++++++++++++++++ Kép
Egyébként a játszóterek szerintem siralmasak Szolnokon, bár mostanában nem járunk, lehet, hogy azóta van változás.

Szép álmokat Mindenkinek!

Beatrix
beatrix28
 
 


Szisztok!

Nagyon nyomott lett ez az idő, csakúgy mint én.
Örülök, hogy Mindenki jelentkezett. Kép

Eleni, megy ez már nagyon Krisztikének! Kép Nehogy azt hidd már, hogy csak Te tudod! Kép Jut nekem is perecropi?
Örülök, hogy sikerült ovit találni, és annak is, hogy vissza tudsz menni dolgozni. Bár lehet, hogy már nem is lesz szükség rá, mert addigra ismét kismami leszel. Kép

Te csak ne gyanakodj rám!! Kép Beatrix, Te se reménykedj. Nagyon aranyosak vagytok, hogy jót akartok, de nem szabad ilyen butaságokon gondolkodni. Tudom, hogy így leírva a tünetek kísértetiesen megegyeznek a terhesség tüneteivel, de ez nem az! Ugyanilyen volt a múltkor is, higgyétek el! Már a Férjem is rámszállt. Szegénykém szinte meg van róla győződve, hogy mégis sikerült. Tegnap este már a tesztre akart rábeszélni. Nem győzöm korholni, hogy hagyja abba, ilyet nem játszunk.
Azért hőmérsékletet csak mértem, de csak a Te kedvedért, Eleni, hogy tudjak jelenteni. Kép
Ma reggel 7 órakor 37,0 volt. Tegnap hajnali 3-kor ébredtem, mert pisilni kellett. Kimentem, de nem tudtam visszaaludni, mert mire sikerült volna, addigra csörgött az óra a Férjemnek, és én is felkeltem, mert nagyon fájt a derekam, nem ment a fekvés sem. Szóval így nem ért volna semmit. De délután bepótoltam az alvást. Kép

Eleni, csütörtökön aztán biztos, hogy lásson a Doki! Ezt már nem szabad halogatni. Ez a fájdalom, nem véletlen!!

Én is szoktam nézegetni a gyerekeket, hátha felismerek valakit közülük. Kép

Györgyi, jobban van már Nikike? Mondjuk, tudom, hogy erős kislány, nem kell őt félteni. Kép Sok gyógyító puszit küldök Neki! Kép
A Doki pedig azért szeret bennünket nagyon, mert mi ilyen problémásak vagyunk! Kép Te sem kulloghatsz a sor végén. Kép

Beatrix, örülök, hogy megúsztad a napszúrást. Ez veszélyes is lehet. Lehet, hogy otthonra egy régi kendő is megtenné átmenetileg, vagy egy nagyobb ruhazsebkendő (mint a Ho-ho-ho horgászKép).
Én is imádtam a vízpartot mindig! Órákat le tudtam szórakozni. A Nagyapámnak Alcsiban volt kertje, szerettem ott lenni.
Ha nagyobb kertetek lenne, nem is biztos, hogy annyira szépen meg tudnátok csinálni. Ahhoz már sok idő kell. Legyen kicsi, de praktikus! Van grillezős helyetek is?

Kriszti, sajnos cipőbolt ügyben én sem tudok segíteni. Sok sikert kívánok hozzá!

Most megyek, mert a Húgomnak szülinapja van (anyukám főz). Lesz gyümölcstorta is. Utána még megyünk a Mamához is, aki szilvás gombócot csinál. Látjátok, mennyire el vagyunk most kényeztetve? Csak mosni ne kellene, és tanulni! Kép

Szép napot! Mindenki vigyázzon magára!

V.
vera77
 
 


Íme a család 3. "számítógépfüggő" tagja Kép
Kép
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Most kissé bosszús vagyok, írtam és hiába küldtem el, nem jelenik meg.

Hogy telik a hétvége? A válasz ráér hétfőn is! Kép

Mi bent vagyunk, ez az esős idő bent tart bennünket a házban. Délután azért kimegyünk majd, bár lelki szemeim előtt látom, amint Csabika "varacskos disznóvá" válik. Kép De nem baj, majd dolgozik a mosógép.

Tegnap sütöttem ananászos muffint, nagyon finom lett. Pénteken pedig tonhalas sajtmártásos pennetésztát főztem, az is isteni volt. Szerencsére kiscsaládom mindenevő, így nincs sok gondom a főzéssel.

Vera! De jó Neked, hogy így kényeztetnek kajával. Kép Én imádok enni, látom is a kárát! Kép

Igazad van, a kert éppen elég nekünk, ha nagyobb lenne, akkor a gondozása a szabadidőnk rovására mehetne csak. Így pedig tudjuk élvezni is! Kép Vettünk készen egy bográcsolót, ahhoz van grillező is, így tudunk majd jó időben kint sütni-főzni. És amit még nagyon várok, az a szalonnasütés. Nem mintha szeretném a sültszalonnát, de a zsíros kenyeret hagymával, annál inkább! Kép Meg a szalonnasütésnek olyan klassz hangulata is van. Kép

Mikor lesz a vizsgád angolból (bocs, ha már írtad)? Kitartás, ennek is vége lesz egyszer, és akkor felszabadultan várhatod a nyarat.Kép

Na megyek, befejezem az ebédet. Legyen szép napotok!

Beatrix
beatrix28
 
 


Ja! A profilomban is lecseréltem a képet.
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Beatrix, mondom én, hogy itt a gyerkőcök sem ússzák meg a számítógép-függést! Kép Már látom magam előtt a mi babánkat is! Amit fogni tud, marokra kapja az egeret, és nesze neki... Majd veszekedhetnek apával, hogy kié legyen az elsőbbség. A Férjemet ismerve a gyerek az 1. szülinapjára kap egy külön gépet, nehogy konkurencia legyen. Kép
Jó dagonyázást kívánok Csabikának! Tuti élvezni fogja! Majd meséld el a végeredményt!
Jó a kép a profilodban is. Már tegnap láttam, amikor "csavarogtál". Kép
Az angol írásbelim május 7-én lesz. Azzal vígasztalom magam én is, hogy június közepére már túl leszek az egészen.
Ez a tonhalas-sajtmártásos penne nagyon inycsiklandozó. Sok ilyesmi kaját szoktam én is főzni. Gyorsan összedobok valamilyen szószt, főtt tésztával, verhetetlen. Nokedlivel próbáltad már? Kicsit macerásabb, mint a tésztafőzés, de megéri.
Nálam változó az evészet. Van amikor nagyon megy, de vannak időszakok, amikor hetekig nem igazán kell semmi. Tegnap kellett. Kb. 8 szilvásgombócot megettem a Mamánál du. 3-kor. Előtte délben ettem anyu-féle rakottkelt (szójából persze) és egy szelet gyümölcstortát is.

Beatrix, Eleni, ígérjétek meg, hogy a talira hoztok nekem muffint. Kép Utoljára évek óta ettem, de ahogy itt írogatjátok, csurog a nyálam. A tészták a gyengém. Ha nem lennének, nekem sem lennének fenék-gondjaim. Kép Kép

Eleni, itt az új hőmérsékletinfó: 7 órakor 37,0. Viszont közben az jutott az eszembe, hogy ez se mérvadó, mert, ha gyulladás van a szervezetben, akkor is megemelkedik a hő, mégha láz nincs is. Márpedig a láz nálam már nagyon nagy bajt jelez. Így egyelőre nyugodt vagyok.
Nemsokára itt a kedd, és kiderül minden. Most már én se tudom, hogy mit gondoljak. Még mindig jobb, ha felfázást várok, és baba lesz belőle, mint fordítva, nem?
Hogy érzed magad? Elmúlt már a hasfájás? Nem lehet, hogy Te is felfáztál valahogy? Akkor is szokott szúrkálni.

Györgyi, mi a helyzet Nikikével? Remélem, már kutya baja! Kép Nálatok is megy a dagonya, mint Csabikánál?

Mona, nálatok mi újság? Még mindig nem tudod elbitorolni a gépet? Hogy bírjátok a rossz időt?

További jó hétvégét! Majd jelentkeztek hétfőn.
Kép
Puszi: V.
vera77
 
 


Sziasztok!Itt vagyok,nem tűntem el teljesen.Apa éppen focimeccset néz és ilyenkor a számitogép sem érdekli.Gaga már 7 ora után elaludt.Mostanában reggel 7 ora körül szokott felkelni,ebéd után nem mindig szokott lefeküdni igy nem csoda,hogy ilyen hamar elaludt.Nem is vacsorázott a kis drágám.Egyébként elég jo volt a hangulatom az utobbi pár napon.Kevesebbet veszekedtünk,elég sokat beszélgettünk.Nem dicsérem azért nagyon mert mindig akkor csinál olyan dolgot ami miatt jol összekapunk.De nála azért ez is haladás.Örülök,hogy ti is jol vagytok.Vera!Mindkettőnknek most éppen a keddi nap nagyon fontos.Majd gondolok rád ezen a napon.Olyan jo lenne ha mindkettőnknek jo hireket mondanának.Mindenkinek jo hetet kivánok/remélem ehhez jo idő fog társulni/ és millio puszit küldök
mona24
 
 


Sziasztok!

Nemrég húzták ki a fogam. Óóóriási gyökere volt. Most már sajog. Így inkább lefekszem. Majd a Férjem hozogatja rá a jéghideg borogatást.

Mona, holnap gondolok rád. Kép Ügyes legyél, és minden jót kívánok.

Jó éjt mindenkinek!

V.
vera77
 
 


Sziasztok!

Megint sikerült eltüntetnem egy hozzászólásomat elküldés előtt. Így most röviden ismétlek!

Vera! Foghúzás... Kép Remélem, gyorsan a múltté lesz a fájdalom! Holnap tessék gyorsan-gyorsan jelentkezni Doki után, persze, ahogy időd lesz. Nagyon szorítok Érted! És kíváncsi is vagyok. Kép

Mona! Neked is megy a drukk! Kép Remélem, ott lesz a doki és jó híreket hozol majd nekünk. Örülök, hogy a kapcsolatotok a Férjeddel jó irányba halad, csak így tovább! Kép

Györgyi! Mizujs' Veletek? Nikike meggyógyult már? Ha még nem, megy a gyógyító energia: +++++++++++++. Kép

Eleni! Hogy vagy? Mikor mész a Dokihoz? Remélem, a héten meglátogatod. Lányaid hogy vannak?

Nálunk minden oké. Most tudtuk meg, hogy a férjem június elején jöhet szabira, így most egy mázsa utazási katalógus vár arra, hogy átnézzük. Eredetileg idén nyáron a Balcsira akartunk menni, de félő, hogy Mo-on jún elején még nem biztos, hogy igazi nyár lesz. Így hoztam haza külföldi katalógust is. A lényeg, gyorsan kell döntenünk.
Ráadásul, azt hitem, több időm lesz formába hozni magamat a fürdőruha szezonra. Így most belehúzhatok. Mától fogyókúra és torna (persze nem ész nélkül!).

Írjatok, ha lesz időtök. Szép álmokat!

Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Helyzetjelentés magamról.

1. Reggel csináltam tesztet. Negatív lett. Tiszta lappal megyek a Dokihoz. Kezeljen ki megint a felfázásból.

2. Hatalmas lyuk van a fogam helyén. Kell neki egy hét, mire rendbejön. Sajog a bal arcfelem. Rossz éjszakám volt.

Mona, gondolok rád.

Beatrix, csak ügyesen a fogyókúrával, nehogy többet ártson, mint használjon.
Majd írd meg, hová mentek nyaralni. Gondolatban most ott vagyok veled, és én is utazási katalógusokat nézegetek. Kép

Este majd én is megírom, mi a helyzet.

Legyen nagyon kellemes a napotok!

V.
vera77
 
 


Sziasztok!

Én is előkerültem.

Beatrix!Köszönjük a gyógyító energiát.Nikike már jobban van,de még ezt is félve jelentem ki.Ma van az első nap,hogy ezt merem mondani.Ahogy az orvos mondta,"benyaltunk egy jó kis vírust".Láz,hasmenés,és minden ami ezzel jár.Az étvágy a és közérzete már a régi,de azért még szelektálom,hogy miket ehet.Szerencsére egész végig rengeteget ivott.1-1,5 liter simán megvolt naponta.

Vera!Sajnálom,hogy negatív lett a teszt,de azt hiszem Te is erre számítottál.Biztos titkon reménykedtél,de jobb,hogy utánajártál a dolognak.
Kíváncsi leszek,hogy mit mond a Doki.Remélem nem talál semmi komolyat.Várom a beszámolót!

Mona!Sikerült beszélni az orvossal?Mit mondott?Ha jól tudom,ez volt az első találkozásotok.Szimpatikus volt?

Eleni!Te is eltűntél egy kicsit.Minden rendben van?Küldj legalább életjelet! :-)))

Beatrix!Nagyon tetszik a kép Csabikáról.Nálam a számítógépes a tuti befutó.Mindig megmosolyogtat!

Készen van már a kert?A homokozó és a hinta is megérkezett már?Gondolom Csabika nagyon várja.

Hogy megy a fogyókúra?Gondolom nem kell sokat lefaragni.Ha jól vettem ki csak finomítani kell az alakodon.Ahhoz nem kell sok idő.Kitartás!!!
Sikerült már úti célt találni?

Legyen szép napotok!

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Most értem haza a Dokitól.

A felfázásom most nem vészes. Sok-sok folyadék, ami eddig is volt (v.szeg ezzel már félig-meddig meg is gyógyítottam magam). Persze, ha rosszabbodik, akkor visszamenni. Írattam fel Gynoflort én is. Majd a következő mensi után használom. Mégegyszer köszi, Beatrix. Kép
Mi miatt jött meg 25 napra? Természetesen több oka is lehet (ezeket most nem részletezem). Mivel esetemben a sárgatest elégtelen működése is szóba jöhet, a következő stimulált ciklusban kapok majd sárgatestet stimuláló szurit is a Clostilbegyt mellé. Aztán majd meglátjuk. Ha most sem sikerül, akkor majd mensi után megcsináljuk a HSG-t. Nagyvonalakban ennyi.

Eleni, csütürtökön leszel szíves Te is meglátogatni végre a Dokit. Szeretném már tudni, mi a helyzet Veled. Kép És csatlakozom Györgyihez. Legalább egy életjelet!

Mona, nálad mi újság? Sikerült beszélned a Dokival? Mit mondott?
Nagyon örülök, hogy most jól kijöttök a Férjeddel. Csak így tovább! Nagyon ügyes vagy! Kép Kép

Györgyi, látom Nikikével minden rendben. Kép Veled mi újság?
Igazad van, valahol tényleg nem hittem a terhességben, de azért jó volt pár napig ezzel a gondolattal is eljátszogatni.

Beatrix, kitartás a fogyókúrához. Majd írd meg, mivel próbálkozol.
Rám is rám férne néhány kg mínuszba. Mondjuk én csak light-osan merek fogyni, mert a legutóbbi 4-5 kg mínusz után kimaradt a menzeszem. Nem tetszett a szervezetemnek ez a súly, úgy tűnik. Azt hiszem, bele kell törődnöm, hogy soha nem lehetek 55 kg.
Mikor lesznek már húsvéti fényképek? Bár ezek is nagyon aranyosak! Kép
Ez a bográcsoló jó lehet! Egyszer elmegyünk hozzátok mindnyájan nyársalni egyet. Kép Eleni és én majd répát sütünk, vagy szójavirslit. Kép
Sikerült már választanotok utazást? Kíváncsi vagyok.

Most megyek, mert a Férjem már itt nyüzsög, hogy vacsizni akar. Kép

Jó éjt, szép álmokat Mindenkinek! Kép

V.
vera77
 
 


Sziasztok!Tul vagyok az első orvosi megbeszélésem.Nagyon izgultam mielőtt bementem,azt sem tudtam hogy hogyan kezdjem el a mondanivalomat.Végül is elég szimpatikus volt a doki,de azért feltett néhány kellemetlen kérdést.Én meg annyira izgultam,hogy alig tudtam rá válaszolni.Megirt egy csomo laboros beutalot amit a következő menstruácios ciklusomnál kell elintéznem.Aztán a férjemről volt szo.Gondoltam rá,hogy meg kell nála csináltatni a spermavizsgálatot/ebbe még azt hiszem,hogy bele is ment volna/,de meg kellene vizsgáltatnia azt is/tudjátok,hogy mire gondolok/.Hirtelen arra gondoltam ,hogy ebbe nem fog belemenni.Mi nők annyi mindenen keresztül megyünk,hogy gyermekünk lehessen a szülésről nem is beszélve a férjemnek pedig csak ezt az egy vizsgálatot kellene megcsináltatnia.Fontos lenne,mert igy legalább ki lehetne zárni azt a lehetőséget,hogy miattab nem jön össze a baba.Mondtam is a dokinak ,hogy a férjem ezt nem biztos hogy megcsináltatja.A gyerekhez viszont tényleg két ember kell.Fizikailag és pszihésen egyaránt.Szoval ha ezeket végigcsinálnánk akkor junius vége felé megcsinálná a petevezeték átjárhatosági vizsgálatot.Én persze a kellemetlenség ellenére ezt is vállalnám/ugy vagyok vele,hogy nem lehet rosszabb a szülésnél/Azért sürgeti a doki a dolgot mert juliusban végig szabin lesz.És csak innentől kezdődhetne a gyogyszeres,ultrahangos kezelés.Elkeseredve jöttem haza.Mondtam a férjemnek a dolgot aki azt mondta,hogy majd gondolkodik a dolgot.Én már tudom,hogy nem fog elmenni erre a vizsgálatra.Tudom,hogy elég "ciki" ez a dolog,de muszáj lenne.Adjatok tanácso,hogy most mit csináljak?Balogh Artur is ugyanezeket mondta volna?
mona24
 
 


Sziasztok!Eltűnt az irásom,most kezdhetem ujra.Voltam a dokinál.Elég kedves volt,én meg nagyon ideges.Sokszor alig tudtam válaszolni a kérdéseire.Kitöltött egy csomo laboros papirt amit a következő menstruciomnál kell elvégeztetni.Utánna férjemről volt szo.Gondoltam arra hogy meg kell nála csináltatni a spermavizsgálatot/ebbe még bele is ment volna/ arra viszont nem gondoltam,hogy azt is meg kell vizsgáltatnia/tudjátok hogy mire gondolok/Az volt az első gondolatom hogy ebbe biztosan nem fog belemenni/végül is nem sokat tévedtem,mert azt válaszolta nekem hogy gondolkodik raja.Szerintem nemet fog mondani/Mi nők annyi mindenen keresztül megyünk hogy kisbabánk lehessen neki pedig csak ezt kellene megcsináltatnia.Ez a viszgálat kizárná hogy esetleg nála van gond.Utánna junius végén megcsinálnák a petevezetékátjárhatosági vizsgálatot.Én természetesen ezt is vállalnám/gondolom nem rosszabb mint a szülés/Azért sietteti a doki ezeket mert juliusban szabin lesz.Utánna kezdődhetne a gyogyszeres,ultrahangos vizsgálat.Adjatok tanácsot mit csináljak?Balogh Artur is ezeket mondta volna?
mona24
 
 


Bocsi de kétszer sikerült elküldenem.Jobb kétszer mint egyszer sem.
mona24
 
 


Szia Mona!

Úgy érzem, gyorsan válaszolnom kell most Neked, mert nagyon bizonytalan vagy. Ez nagyon korrekt eljárás. Kíváncsi lennék milyen vizsgálatokat, laborokat kell majd megcsinálni. Erről nem írnál egy kicsit bővebben? Persze, csak, ha akarod. Sajnos a Férjed vizsgálata tényleg szükséges lenne. Hagyj időt Neki, hátha mégis beadja a derekát. Valahogy meg kellene értenie, hogy ez nem szégyen. Nekem van egy papírom, amin ez rajta van (egy meddőségi központból való). Ott szépen leírják, hogy miért van rá szükség. Ha akarod, bescannelem, és elküldöm e-mailben. Kinyomtatod, és "véletlenül" az asztalon hagyod a papírt. Hátha...
Szerintem Balogh Artúr is hasonlóan járt volna el. Bizonyos szabályokat nekik is be kell tartani. Vannak "protokollok", amikhez alkalmazkodni kell.
Az átjárhatósági vizsgálattól (HSG) ne félj. Ha sikerül lazítanod, és nincs is semmi probléma, akkor csak kellemetlen (menstruációs görcs-szerű fájdalmakat lehet esetleg érezni). Mondom én, aki még előtte áll. Kép De tényleg! Ha már előre görcsölsz, akkor azzal csak rosszabb lesz. Csak lazán! Egyébként nekem is éppen június közepén-végén lenne esedékes. Majd fogjuk egymás kezét, jó? Kép
A Doki-interjúkba pedig bele fogsz jönni, de inkább ne legyen erre szükség. Kép
Remélem, egy kicsit sikerült megnyugtatnom Téged! Kép

Na, most már megyek, mert nemsokára kezdi a Vészhelyzetet, és még szájápolást kell végeznem. Kép

V.
vera77
 
 


Sziasztok Leánykák !

Ez itt egy életjel !!!
Bocsi, hogy ilyen sokáig hallgatag voltam, de nem sikerült még estére sem szabaddá tennem magam. Mindig "elolvastalak" Benneteket, de válaszolni már nem volt időm. Most estem haza egy hangversenyről, Angikám közölte velem, hogy holnap német doga, segítsek, mert egyedül nem megy. Krisztike szundikál. Úgyhogy mindjárt megyek is németezni. ( Borzasztóan vágyom rá 22 óra után...)

Györgyi, remélem, meggyógyul a kis Szépszemű, és hamarosan közelről is megszemlélhetem azt az aranyos kis arcocskáját. ( Ezzel arra céloznék, hogy legyen már végre jó idő, és alkalom a talira !!!)

Beatrix, jó méret az a 120 nm., hidd el, az a legideálisabb. A miénk kb. 70-80 nm, de még ebben is annyi munka van, hogy hihetetlen. Pedig többnyire "az a szép zöld gyep" van benne, imitt -amott, (igen gyakorta) giz-gazzal. helyenként egy kis virágocska, homokozó, egy hatalmas ezüstfenyő, néhány tuja, és már nincs is több hely. De azért ez is csodálatos a bérházi lakás után.

Vera, káááár....de ami késik, az nem múlik. Kíváncsi leszek, mit szól a Doki az én "buggyant" ciklusomhoz. Most meg 6. (!!!!!!)nap volt tüszőrepedés. Mivel azt hittem kápráznak az érzékeim, nem is volt action... de ha jól számolom, így mindjárt megint megjön. Kész őrület, a 45-50 nap után, most alig 2-3 hetente.

A fogadat sajnálom, együttérzek Veled. Nekem holnap teszik be az új "agyarakat". Most, hogy le van csiszolva, annyira érzékeny, hogy lassan már inni sem merek, mert utána fél óráig görcsöl az egész arcom.

Most egyébként is görcsöl, csak a fejem. Már megint ez a nagyszerű migrén.

Ja, a répa és szója virsli szuper ötlet, majd megvalósítjuk ! Te hol szoktad a virslit megvenni ? Én a Nektárban, már amikor rendelnek.

Ajjajaj, szegény Angim vár, én meg itt fecsegek. Puszillak Benneteket.

Eleni
oxay
 
 


Sziasztok!

Nehogy kihaljon itt nekem ez a jó kis topik!

Eleni, majd kérjük a beszámolót a mai Doki-látogatásról. Ugye, menni fogsz?
Elmúlt már a migréned? Sokáig szokott tartani, vagy csak alkalomszerű?
Mi a helyzet a fogaddal? Szép, díva-mosolyod van már?
Szójavirslivel kapcsolatban: nem "szoktam" venni. Egyszer vettem a NONI-ban, fincsi volt. Viszont eléggé "igénytelen" lettem az ilyesmi kajákra. A szójás pástétomokat szeretem, de mire elfogyasztok egy dobozzal, meg is unom. Nagy ritkán szoktam venni ezeket.
Mi az a Nektár? Biobolt? Jó hely, érdemes benézni oda? Már nagyon rámférne egy kis frissítés, kezdem unni a jelenlegi étrendemet.

Névsorolvasás következik: Beatrix, Györgyi, Mona, mi újság felétek? Meglátszik, hogy itt a jó idő. Mindenki megy ki a szabadba. Néha azért röppentsetek fel 1-1 életjelet. Kép Persze könnyű nekem gyerek nélkül. Kép (Nehogy félreértsetek!)

További kellemes napokat kívánok! Kép

V.
vera77
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, a jó idő mindenkit kicsit távol tart a géptől. Kivéve Verát, Neked ugye a tanulás miatt is muszáj gépközelben lenned. KépKép

A mi napjaink úgy néznek ki, hogy délelőtt főzés, takarítás, stb. Délutánonként nagy játék odakint a szomszéd gyerekekkel.Kép Este 7-8 óra, mire bejövünk, aztán fürdés, vacsi. Tegnap mondjuk már fél 7-kor "bepateroltam" Csabikát, mert így még az esti tornám belefért a fürdés előtti időbe. Azt hiszem, ez lenne a jó mindig, mert este 8 után már nem túl jó tornázni, nagyon "felturbózza" a szervezetemet.
Fogyókúrám azért óvatos, kevesebb kaja, azt is megfontoltan összeállítva, semmi nass, sok ásványvíz, és sok torna. Minden izomcsoportot jól megmozgatok, és S. Norbi vagy R. Réka lemezeit használom tornázni. Valamint bevetettem az AVON narancsbőr elleni krémjét, erre kíváncsi leszek, sokan dícsérik. Gondolkodom azon is, hogy elmenjek-e egy High Care kúrára, azt mondják, hogy ésszerű táplálkozás és rendszeres testmozgás mellett tartós eredményt lehet elérni, ráadásul a bőr állagát is javítja. Kicsit húzós az ára, de a Férjem rábólintott. KépMár csak az a kérdés, hogy a munkájával össze tudnám-e egyeztetni. Leghamarabb jövő hét közepén kezdhetném.
Úgy néz ki, hogy a Balatonra megyünk majd nyaralni, csak még nem döntöttük el, hogy melyik szállodába. Külföld most kizárva, mert a mi igényeinknek megfelelő utazás kb 500,000 Ft-ba kerülne mindenestől, ennyit pedig most nem akarunk költeni. Így igényeinket áthelyezzük a Balcsira. Kép Így feléből kijövünk. 3 vagy 4 csillagos szálloda, félpanzióval, saját medencével és saját Balaton parttal. Csabika már nagyon várja. Kép Tavaly volt először a Balcsinál, de nagyon mély nyomokat hagyott benne, nagyon tetszett neki minden.

Most megyek, mert éhes az utód! Kép

Legyen szép napotok!

Beatrix
beatrix28
 
 


Hahóóóóóóóóóóó!

Merre jártok? Remélem mindenki jól van és csak a tavasz tart Benneteket távol a géptől. Kép

Képzeljétek, elkészült a hinta és a homokozó Csabikának, most este rakta össze Apa és az egyik szomszéd. Persze Kiscsabi hintázott egy nagyot, este fél 10-kor tudtunk bejönni, de megérte, nagyon boldog volt. Kép
Majd holnap, holnapután lefestem és utána teszek fel róla képet. Tudom, nagyon adós vagyok már kép ügyben, de ígérem, ami késik, az nem múlik! Kép

Szép álmokat!

Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok !

Na, azért nem kell attól félni, hogy kihal ez a jó kis topic. Itt vagyunk mi mindannyian, csak gondolom, a jó idő, a tavaszi fáradtság, a család...stb.
Györgyi !!! Mi van Nikikével ???? Ugye minden rendben van vele, és a vírus már hetedhét határon túl van ?! Kisgyermekes Anyukáktól hallottam, hogy most ez a hányós, lázas vírus a "divat" a kicsik körében. Gondolom, Nikike is ezzel találkozott. Ha van egy kicsi időd, írjál, hogy mi van vele !

Vera ! Tudtam, hogy nem felejtetted el a mai "programomat"...én olyan szívesn elfelejtettem volna, és még utolsó pillanatban is arról győzködtem magam, hogy semmi bajom, és nem is megyek sehová. Aztán csak elmentem...nem hiába.( SAJNOS!!!) Gyulladás ugyan nem látszik, de a ciklus rendetlensége eléggé aggasztó és nagyon rossz, hogy így van. UH-n is megnéztük, és bizony már most olyan állapotok vannak ott bent, mintha bármelyik pillanatban megjönne. ( 16.napon !)Szóval nagy a káosz, és ezt feltétlen kezelni kell. Rögtön kaptam progit, ezt kell vagy 3 hónapig szednem, aztán ha nem segít, akkor a cikl. első felére is "hatást kell gyakorolni". A hormonzűrzavarnak is köszönhetően van egy másik gond is, ami most meglehetősen rosszabbodott, és ez sem tetszett a Dokinak, úgyhogy emiatt is mennem kell 2 havonta UH-ra. (Ez magyarázza a hasfájást. Erről inkább személyesen, igy most nem esik jól. Amúgy is olyan mérges vagyok miatta...) Azt is beszéltük, hogy lehetőség lenne 2 naponta UH-val követni az eseményeket. Most megvárjuk, mi lesz a progitól, aztán folyt. köv. Ja, és kaptam Gynoflort is. Egyébként nagyon nagyon kedves és alapos volt a Dokink , de ez azt hiszem, már egyikőnknek sem újdonság. Akárhányszor ott vagyok, mindig arról győződök meg, hogy EZ EGY SZUPER VÁLASZTÁS VOLT !!! Nagyon jó érzés ez a biztonság és ez a törődés.
Vera, a "Nektár" valóban egy bio-, reformbolt, elég jó dolgokat lehet kapni, és viszonylag jó áron. ( Sokkal olcsóbb, mint a Noni.) Ha valamit szeretnél, rendelnek Neked, szóval nagyon készségesek, segítőkészek. Az üzlet ott van az Ady E. úton, a Domustól 2 percre, a másik oldalban, kicsit visszább, a Rossmann felé, a tízemeletes házak alatt. ( Arra van az egyik " Aranytoll" is, csak ez azzal szemben van...Na, jó körülményesen magyaráztam el.)

Beatrix, komolyan mondom, irigyellek. Olyan jó Neked, hogy tornázol. Én már nem is gondolok fürdőruhára, mert rosszul lennék, ha felvenném. Inkább meg sem próbálom. Évek óta semmit nem tornázom, pedig mindig elhatározom, csak aztán ennél tovább nem jutok. Pedig de jó is volt, mikor rendszeresen futottam, jártam tornázni a barátnőimmel. Ha egy óra kimaradt, már szenvedtem. Most meg...szörnyű.Pedig biztos, hogy rajtam múlik. Csak elkezdeni nem bírom. Mindig van valami, amit előbb meg akarok csinálni, aztán meg jön Krisztike, vele pedig nem lehet tornázni, mert ugrabugrál körülöttem, és egy lépést sem tudok tőle tenni. Ezért azt találtam ki, hogy amikor délben elalszik, akkor fogok hozzá. De ez sem megy, mert olyankor meg rohanok takarítani, mosogatni, főzni...stb. és még nem is végzek a dolgaimmal, máris felébredt. Most az az egy jó dolog van, hogy azóta az ominózus baleset óta ( márc.20.) nincs autónk, és nem is lesz egy ideig. Igy mindenhová gyalog járunk, és ez nagyon jól esik.
Ja, a Dokinak is meséltem ezt a dolgot, és azt mondta, hogy ezzel kellett volna kezdenem, mert hogy biztos, hogy ez az oka mindennek. De majd a progi. hátha helyreteszi a rendetlenséget.

Húúúú, de álmos vagyok. Megyek . Mit szóltok hozzá, hogy mindjárt Unió tagok leszünk ? ( Én igazán semmit. Majd utólag már több gondolatom lesz, az biztos.)

Legyen gyönyörűséges éjszakátok ! És kérlek, gondolkozzatok azon, hogy mikor lenne jó végre egy találka ???? ( Hogy lássátok, hogy én már gondolkoztam ezen, nekem a szombat - vasárnap kivételével gyakorlatilag mindig jó, délig illetve délután 16 óra után. )

Puszi : Eleni
oxay
 
 


Sziasztok! Kép

Beatrix, továbbra is kitartást kívánok a fogyókúrádhoz! A nyaraláshoz most nem tudok mit mondani, mert még nem igazán aktuális.
Kellemes festegetést kívánok az elkövetkezendő napokra! Kép Már sejtem előre, hogy Csabika is aktívan közreműködik az ecsetkezelésben. Kép Kép

Eleni, örülök, hogy elmentél. Dokinkat csak dicsérni lehet. Kép Ezt nem is akarom ragozni, mert még tényleg fan-klubbá alakulunk át. Kép Mondjuk, megérdemelné! Nem is értem, miért halogattad eddig a dolgot. Sajnálom, hogy ennyire nincs minden rendben. Kép Reméljük, segít a gyógyszer, és helyreáll végre a ciklusod. Aztán jöhet is a harmadik csemete. Simán be fogsz előzni! Kép Mi a neve a gyógyinak?
Egyébként, látod milyen ez a Doki? Kép Én könyörgök neki, hogy csak egy icike-picike progival nyugtassuk meg a lelkem, erre ő kézzel-lábbal tiltakozik. Te pedig odamész, és máris kapod! Milyen eljárás ez?! Kép
Köszi az infót a Nektárról. Sejtem hol lehet. Be fogok oda nézni, az biztos. Nemrég nyílt egy hasonló üzlet, azt hiszem az Arany J. utca sarkán (de lehet, hogy a szomszédos utcában), szintén az Ady felőli végén. Hallomásból úgy tudom, hogy az is olcsóbb, mint a NONI.
Előbb-utóbb rá fogod magad szánni a tornázásra is. A gyaloglás már egy jó lépés (mégha sajnos kényszerből is Kép).

Györgyi, Mona? Felétek mi újság? Nagy a csend.

Valóban addig-addig halogattuk a talit, hogy már uniuós állampolgárként találkozhatunk.
Részemről bármilyen időpont megfelel.
Kivéve a május 7. (péntek). Akkor lesz az angol írásbelim. A szóbeli időpontját még nem tudom.
A délelőtt lenne inkább jobb választás, szerintem.
Többiek?

Megy/volt valaki az uniós ünnepségekre/en?

Szép napot! Kép

V.
vera77
 
 


Sziasztok!

Eleni!Örülök,hogy végre elmentél a Dokihoz.Annak nem,hogy baj van,de legalább most már tudja kezelni.Beszéltetek egy esetleges terhességről is?Szóba jöhet majd?Gondolom,hogy nem azonnal,de pár hónap múlva?
Annyira jó lenne,ha mindenkinek teljesülne hamarosan a baba vágya.

Nikike már teljesen jól van.Ő nem a hányós lázas ,hanem a hasmenéses lázas vírussal találkozott.Annak is elég makacs fajtájával,de sikerült legyőzni.

A Nektárra mi egy-két hete találtunk rá.Elég jó árai vannak vitaminokban is,de a kedvenc bio-szendvicskrémünket is ott elég jó áron vettük.Majd megnézem azt a másik üzletet is,amit Vera írt.

A találka nekünk is inkább délelőtt lenne jó.A délután kiszámíthatatlan az alvás miatt.Nekünk azonban a kedd és a csütörtök nem jó,mert akkor megyünk a játszócsoportba.Kivétel a jövő héten,mert akkor pont nem lesz.

Vera!Nem hagyjuk kihalni a topikot!Mostanában olyan fáradt vagyok mire Nikike lefekszik,hogy nincs erőm írni.Most is ezért írok előbb.Most kivételesen hagy!Mondjuk itt ül az ölemben és nagyon örül neki,hogy felfedezett egy csigát a billentyűzeten.Igen!Jól olvastátok.A v betűnél lapuló @-nak örül.Egyfolytában a fülembe kiabálja,hogy:"gigaaa,giga,giga....."
Minden csigavonalat felfedez,és nagyon örül neki!Mániája a csiga.Először volt a kutya,majd a liba,cica,és most a csiga a főkedvenc.Van a kertben egy hely,ahova a talált csigákat tesszük.Ha él,ha nem.Ha kimegyünk,az az első,hogy megnézi őket.Egy van,ami sosem fog elmenni.

Ma baba-mama napoztunk ismét.Olyan aranyos volt a két kiscsaj.Pláne amikor megpuszilták egymást.A másik kislány nagyon szerette volna ölelgetni,de Nikike nem szívleli a dolgot.Csak akkor engedte,amikor mondtam neki,hogy adjon a kislánynak egy puszit.
Először Nikike nagyon félénk volt,de utána jól elvoltak.Itthon Ő a bátrabb.Hát igen!A hazai pálya előnye!

Most befejezem!Legyetek jók!

Jó hétvégét mindenkienk!

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Új kép a profilomban!

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Szeretettel köszöntök mindenkit az EU-ban eltöltött első napján!
Igazából nem hat meg a dolog, de mindenütt ezt hallani, én sem bírtam kihagyni. Kép

Györgyi, örülök, hogy Nikike jól van. Mondtam én, hogy stramm kiscsaj. Szuper a kép!!! Kép Jól láttam, hogy éppen a tusolóval szórakozik? Kép
Küldök Nikinek csiga-bigát!
Kép

Majd, ha elmentél abba a bioboltba, akkor referálsz nekem? Én is benézek majd a jövő héten, csak még nem tudom, hogy melyikbe. Lehet, hogy mindkettőben teszek egy látogatást.

Eleni, hogy vagy? Megjött végül is? Fáj még a hasad?

Beatrix, hogy haladsz a fogyókúráddal? Olyan jó, hogy sikerült elhatároznod magad! Kép

Mona, mi a helyzet a Férjeddel? Hajlandó elmenni vizsgálatra? Gagával mi újság? Sokat van otthon apával?

Igaz, hogy nem hiszek a spontán babában, de azért elárulom, hogy most hétvégén lenne tüszőrepi. (Bocsi, ha már mondtam volna.) Azt hiszem, érzem is a pocimon. Egy kicsit csak figyelgetek azért a dologra. Kép

Talival kapcsolatban összefoglaló: hétfő-szerda-péntek délelőtt lenne jó. Kép

Legyen szép napotok! Bár már gyülekeznek a felhők.

V.
vera77
 
 


Sziasztok !

Rettenetes, hogy milyen aluszékony lettem az utóbbi időben. Akárhányszor lefekszem Krisztikével, hogy elaltassam, mindig én alszom el előbb. Aztán mikor felébredek, azt veszem észre, hogy eltelt egy óra, mióta lefeküdtünk. Ez van este is, de napközben szintén. Úgyhogy ezért is ülök ritkábban a gépnél.

Györgyi, örülök, hogy Nikike jól van, és tényleg nagyon bájos ez az új kép is !!!!! Van egy mosolya ennek a lánynak ! Tegnap megint jártunk a Tisza-parton, és keresgettem egy ilyen szép kislányt, de biztosan nem voltatok ott abban az időben, mert Nikikét már megismerném. Minket is könnyen meg lehet ismerni : Krisztike mindig rettentően sír, amikor haza akarunk menni. Az egész játszótér minket néz, azt hiszik, hogy kínozzuk a gyereket, pedig csak haza kell mennünk.

Egyébként mostanában nagyon sokat akaratoskodik, és akkora jeleneteket csinál, ha valami nem úgy van, ahogy szeretné. Néha rendesen megizzaszt...Nem emlékszem arra, hogy Angival ennyit kellett volna küzdeni, hogy ilyen makacs lett volna. ( Bezzeg most, hogy kamasz, annál többet harcolunk...) Ezeket az "incidenseket" leszámítva azért többnyire annyira kedves és aranyos gyerekek mind a ketten, hogy néha el sem hiszem, hogy tudnak másmilyenek is lenni. Nem könnyű két ilyen korú gyerekkel. Az egyik kamasz, a másik éppen kezdi azt a bizonyos dackorszakot.

Vera, ne szomorkodj a progi miatt. Teljesen egyértelmű, hogy Nálad más a gond. Neked elsősorban a tüszőrepit kell provokálni, nálam most a progival van gond. ( Illetve legutóbb már mindkettőnknek progi hiányunk volt..)
Persze tudom, hogy nem is gondoltad komolyan, hogy miért is nem kaptál progeszteront...Te is tudod, hogy olyan rendes, szuper Dokink van, hogy teljesen megbízhatunk a döntésében. Mindenesetre azt mondta, hogy már megint jól feladtam neki a leckét. De az 50 napos cikusok lényegesen jobbak, mint a rövidek. Progiszedés után fel kell hívnom, hogy mit tapasztalok. Erre én is kíváncsi leszek. Mensi még nincs, de a hőm kezd szép lassan lefelé ballagni, úgyhogy egy-két nap. Most úgy látszik, hogy ezek szerint éppen a progeszeteronnal nem is lett volna gond. Hát, én már nem tudok elmenni magamon. Nagy káosz van itt, az biztos.

Most be kell fejeznem, mert közben hívott egy barátnőm Dániából. Most született meg a harmadik babája. Olyan jó neki, hogy mindig rögtön teherbe esett, könnyen szült...stb. Sokat mesélt az ottani viszonyokról, szülészetről, és küldött rengeteg szüléses fotót. Valami fantasztikus, hogy milyen természetesen mennek ott a dolgok.Nálunk mikor lesz ez így ? Most már orvost sem választhatunk, ha szülni akarunk. De ebbe nem megyek bele.

Sziasztok, jók legyetek ! Sok puszi !

Eleni
oxay
 
 


SZiasztok!Hát itt vagyok ujra.Apa nagyon sokat foglalkozott a géppel azért nem volt lehetőségem üzenni nektek.Azért persze sokat gondoltam rátok.De tényleg.A fiuk lenn maradtak még egy kicsit focizni igy irhatok egy pár sort.Elég jol teltek el az utobbi napok.Tegnap kirándulni voltunk a mátrában.Gyalogturát terveztünk.Mátraházára készültünk menni és végül kékestetőre jutottunk véletlenül.Rossz jelzésen indultunk el.Gagára nagyon büszkék voltunk.Ugyanis a 7 kilométeres utat nyavalygás nélkül tette meg.Nagyon élvezte az egészet.Ráadásul ez a hosszu ut felfelé vezetett.Én alig birtam.Szoval nagyon emlékezetes volt ez a nap.Egyébként pedig ismét feszültebb itthon a hangulat.Állandoan belém köt én pedig ismételten felhuzom mindenen magam.Még egy hétig együtt van a kis családunk.Jo lenne ha békességben telne ez a hét.Ugy döntöttem,hogy elmegyek másik orvoshoz.Mégpedig holnap Erdődi magánrendelőjébe.Gagát nála szültem.Nőgyógyászként jo orvosnak tartom csak a szülésnél nem voltam vele megelégedve.Most azonban ezt a két dolgot megprobálom különválasztani.Először sikerüljön teherbe esni aztán ráérek szülészt választanom.Azért megyek másik orvoshoz mert szerintem felesleges a férjemet ilyen "kinzásnak"kitennem.Sikerült tőle kétszer is teherbe esnem igy szerintem elég lenne a spermavizsgálat.Remélem ez a doki is ezt fogja mondani.Természetesen megirom hogy mit mondott a doki.A találkozot már én is nagyon várom.Már többször irtam hogy alig várom,hogy megismerjelek benneteket.Mindannyian nagyszerű emberek vagytok.Nekem is délelőtt lenne a jobb.Be is fejezem ,mert közben megérkeztek a fiuk.Mindenkinek jo éjszakát és millio puszi
mona24
 
 


Sziasztok!

Úgy látom ismét kihalófélben van a topik.Ne hagyjuk!!!!

Elég mozgalmas volt a hétvégénk,ezért nem is jelentkezet.

Eleni!Szombaton nem voltunka játszótéren,de ma igen.Én is kerestem a nagy,barna szemeket,de nem találtam.Egyszer csak összejön a találkozó,és utána kevésbé kell keresgélni.
A hisztivel nagyon együtt érzek.Nikike most kezdi.Mi lesz még itt?!Az egyik ismerősöm azt mondta,hogy kettő után egyből lehetne három éves a gyerkőc,mert a 2,5 éves kor elég nehezen elviselhető.Úgy látom,ezt Te is megerősíted.Lehet,hogy jobb,hogy kicsit később jön nálunk a Tesó?
Mondjuk minden korban van valami.

Irigyelem a barátnődet a természetesebb szülésért.Arra még nekünk biztosan sokat kell várni.Talán a lányaink...
Az orvosválasztás megszűnése engem is aggaszt.Pláne a múltkori incidens után.Nem tudom mi lesz velem,ha nem lehetek nyugodt afelől,hogy jó kezekben vagyok.
Sajnos lehet,hogy nem sokat tehetünk a dolog ellen.Ez elszomorít!

Vera!Hogy haladsz a tanulással?Mindjárt itt lesz a péntek.Ne aggódj,minden rendben lesz!
Egyébkén a képen Nikike még csak a fürdéshez készült,és az ivópohara van a kezében.A háttérben meg a mosógép vezetéke látszik.(A mosógépen van a pelenkázója.)

Mona!Nagyon várom a beszámolót,hogy mit mondott a Doki.Azt hallottad amit vártál?
Mikor indul a férjed vissza?Meddig marad?

Beatrix!Merre vagy?Hogy telt a hétvége?Most igazán jó idő volt Csabikára,hogy játszon a barátaival.

Tényleg!Oviba készülők!Megvolt a beíratkozás?Hogy megy ez pontosan?

Megyek mert hívogat az ágy.

Jó éjszakát!

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!Voltam tegnap a dokinál.Elég "normális" volt velem és végül is azt mondta amit vártam.Véletlenül ugy jött ki,hogy tegnap voltam a 14.nap.Megvizsgált majd megnézett hüvelyi ultrahangon is.Nem volt peteérésem.Mondjuk erre számitottam.Felirta a clostilbegyt gyogyszert és mellé még egy másikat is.Nem tudom a nevét mert a recepten nem lehet kiolvasni.Csak azt tudom,hogy jövő hétfőtől fogom szedni 10 napig és ugy tudom,hogy a méhnyálkahártyára lesz hatással.Aztán a menstruácio harmadik napjátol fogom szedni a clostil gyogyszert.A 12.vagy 13. nap kell hozzá visszamennem.Gondolom akkor megnéz ultrahangon hogy történt e valami változás.Mondtam neki,hogy a férjem külföldön dolgozik.Mire ezt az első kurát befejezem addigra körülbelülre haza is jön.A gyogyszer ugysem fog rögtön hatni.Most vasárnap fog a férjem kiutazni és lehet,hogy 3 hét mulva jön is vissza.Ez a mi szempotunkbol most nagyon jo lenne.Remélem az ultrahangos megfigyelés folyamatos lesz.Rákérdeztem a férjemre is.Azt mondta hogy egyenlőre nem kell nála semmilyen vizsgálat sem.A petevezeték átjárhatosági vizsgálatot sem ajánlotta még.Szoval gondolom most pár honap igy fog eltelni.A vérvételt egy kicsit hiányolom,de megbizom ebben a dokiban.Elég szomorkás a mai nap.Gagát is sirva hagytam az oviban.Nem tetszett neki hogy mátol ismét ott alszik.Egy kicsit igaza van,mert arrol volt szo,hogy mig az apukája itthon van addig ebéd után hazajöhet.Viszont már nagyon untam,hogy miután hazajöttünk csak cirkuszolt az alvás miatt.Ha nem aludt délután akkor estefelé csak nyűgös volt.Ma délután készülünk tesomék telkére ahol szalonnát sütnénk.Már többször kellett elhalasztanunk az időjárás miatt.Lehet hogy ma délutánra is elromlik az idő.Örülnék ha ti is bejelentkeznétek.Szép napot mindenkinek.Puszi
mona24
 
 


Sziasztok!

Györgyi, ne félj! Nem hagyjuk, hogy kihaljon a topik! Kép (Ezt mintha már írta volna valaki. Kép)
Nikike képén a fürdőszobát legalább eltaláltam. Kép
Hogy van a kiscsaj? Kihancúrozta magát a hétvégén?
Az angoltanulást inkább hagyjuk. Magamban már letettem róla. Nem megy a nyelvtanulás nekem tanár nélkül. Csak kapkodok ide-oda, gyorsan megfájdul a fejem, és megette a fene. Felkészültem rá, hogy idén nem lesz diplomám. Remélem, azért el tudok helyzkedni!

Eleni, hozzád most egy nagycsomó kérdésem lenne, ha nem baj.
Mi a gyógyszer neve, amit szedned kell? (ez csak kíváncsiság Kép)
Ha jól értem 3 hónapig szedni kell ezt a gyógyszert. Közben kiderül, hogyan hat a ciklusodra. Majd 2 hónap múlva UH lesz, ellenőrzésképpen. Jól értelmeztem?
Mensivel hogy állsz?
Azt már régen kérdezni akartam, csak mindig elfelejtem... A terhesség alatt volt bármi gond abból, hogy nem ettél húst? Gondolom, hogy egészségileg nem, de milyen volt a hozzáállás az eü. részéről? A szoptatás alatt sem ettél húst?
A Dokival már sokszor egyezkedtünk ezen. Most azt mondja, ha nem eszek, akkor sem lesz gond. Legfeljebb szendem kell valamilyen kiegészítőt. Aztán, hogy később mi lesz a helyzet, már "élesben", nem tudom. Márpedig én nem fogok. Nem hinném, hogy bármilyen jótékony hatással lenne a babára, ha én most több év kihagyás után nekiállnék húst kajálni. A másik, hogy nem is menne. Egyáltalán nem hiányzik, nem kell. Szóval kíváncsi lennék egy tapasztalt véleményre.
Gratulálok a barátnődnek a babájához, szüléséhez. Igazán eljuthatna már M.o. is oda, ahol a nyugat tart. Ott csak akkor szülnek kórházban, ha tényleg baj van. Ennél fogva jóval kevesebb a komplikáció is. Higgyétek el, hogy jórészt az orvosi beavatkozásoknak, a hihetetlenül negatív körülményeknek köszönhető a sok probléma, ami szülés közben keletkezik. Ilyenkor lenne a legnagyobb szüksége egy nőnek a nyugalomra, a kényelemre. Ehelyett mi van? Mostanában hallottam, hogy meleg víz sem volt Hetényiben egy ideig. Beöntés után (természetesen az itt kötelező sorbanállást követően) kénytelenek voltak a kismamák hideg vízzel zuhanyozni. Csoda, hogy nem akar továbbmenni a szülés? Hangsúlyozom, ez nem általánosítás, de sokminden elkerülhető lenne a megfelelő körülményekkel, hozzáállással. Az csak hab a tortán, hogy még a számunkra megbízható, megnyugtató orvost is kénytelenk leszünk ezután nélkülözni. Kép Felháborítónak tartom!!!!!! Majd jön egy hentes, és jól elbabrál velünk! Brrr.... Még csak szavad sem lehet, elvégre Te "csak" szülsz!
Elnézést a kifakadásért, de.....

Voltam a Nektárban. Rögtön megtaláltam. Kép Kellemes kis üzlet. Bár a zabpehely árán leakadtam. A DM-ben jóval olcsóbb. Majd megnézem a másik boltot is. Viszont fincsi gabonakolbászt vettem és tofuburgert. Csak melegíteni kell. Aminek nagyon örültem, hogy volt karobpor is. Most ittam egy nagy bögrével tejjel, mézzel. Hmmmm...

Mona, örülök, hogy megtaláltad a számodra megfelelő megoldást. Azért különös, hogy két ennyire különböző vélemény legyen az orvosok részéről. Kíváncsi lennék, ha elmennél egy harmadikhoz, ő mit mondana. Kép A hormonvizsgálatot én is hiányolom.
Remélem, a gyógyszerek meghozzák a várva-várt sikert. A másik gyógyszernek érdekelne a neve. Ha kiváltottad írd meg nekem, légyszi'.
Gaga az alváson kívül talán azért is nyűgösebb már, mert tudja, hogy ismét elutazik az apukája.
Még mindig nem vagyok jóban? Nem lehet, hogy neki is az a baja, hogy nem akar elutazni, de ezt ugye be nem vallaná, és inkább rajtad vezeti le a feszültségét? Tipikus férfi-hozzáállás lenne.

Beatrix, nagyon eltűntél? Mi újság Csabikával? Te hogy érzed magad? Milyen lett a "mini játszótér"? Várjuk a jelentkezést!

Talival kapcsolatban: H-Sz-P délelőtt továbbra is. Már csak azt kell eldöntenünk, hogy melyik legyen.

Megyek, kínzom magam egy kicsit angolul.

Nagyon k@k@ idő van most! Eszméletlen, mennyire fúj a szél! Kép

Kellemes napot kívánok!

V.
vera77
 
 


Sziasztok !

Édes kis Virágszálam elaludt, én pedig gyorsan kijöttem tőle, mielőtt még én is kiakadtam volna.
Megpróbálok gyorsan válaszolni a kérdésekre.

Györgyi, annyira tetszik a kislányod. Tudom, hogy már írtam ezerszer, de akkor is. Ma láttam egy hasonló kislányt, majdnem megszólítottam az anyukáját, aztán vettem észre, hogy a kislány lehetett már 3-4 éves is, úgyhogy nem ugráltam tovább...

Beatrix ! Mi újság Veletek ? Hogy van a kis Csevegő Csabika ? Várom ám a story-kat !!!!

Tegnap Krisztikével oviban voltunk, beiratkozáson.Szerintem menni fog a felvétel, mert az óvónéni, akihez Angi is járt, szólt az érdekünkben, és a "főnök" óvónéni már tudta, kik vagyunk. Igy szeptembertől a "mini" csoportba fog járni Krisztike. Bár ma közölte velem, hogy nem is megy inkább oviba, mert mi lesz vele, hogy ha én nem vagyok ott, és nem vigyáz rá senki a csúszda végénél. Rángatta a vállát, és azt mondta, hogy nem megy, és kész. Na, majd változik ez még, nem esek tőle kétségbe. Ha gyerekek között van, úgysem lehet elrángatni sem onnan.
Tegnap megint cirkuszolt, mikor behoztam a homokozóból. Szerencsére 2-3 percig tartott csak , aztán eltereltük a figyelmét. Csak az a kár, hogy nem mindig lehet ilyen gyorsan megúszni.
Annyi szúnyog van már estefelé, hogy levegőt nem lehet venni tőlük.( Itt van közel a Zagyva.) De a kicsikém nem érti meg, és a végtelenségig elücsörögne a homokozóban.

Vera ! Örülök a kérdéseidnek. Először is, a gyógyszer neve Duphaston ( gesztagénnek számít), és minden más stimmel, amit írtál, azaz eltart 2-3 hónapig, míg szedem. A ciklus 14.napjától a 24.-ig kell mindig bevennem. Ha minden oké, akkor csak egy szemet, ha vérezgetés van, akkor kettőt.A progeszteron pótlására való, és ezzel szeretné a Doki beállítani a ciklusom hosszúságát. Csak azt nem tudom, hogy mi van akkor, ha a 14. napig nincs tüszőrepi, és én olyan hormont kapok, ami elvileg ( és gyakorlatilag is) a ciklus második felére való, azaz az ovuláció utánra... ????? Hogy ezt miért nem kérdeztem meg, azt nem tudom. Vagy mi van akkor, ha VÉLETLENÜL sikerül VALAMI, mert mondjuk van ovuláció is addig, meg minden, és én abbahagyom az "életmentő" progit a 24.napon. Akkor hirtelen leeseik a prog.szint, és megjön ????
Jókor jutnak eszembe a kérdések. Pedig elég rendesen elbeszélgettünk , lett volna idő megkérdezni ott is... Az UH inkább a másik probléma miatt lényeges, bár a kettő összefügg. Ha hormonálisan rendben lennék, nem lenne ez a "nyavalya" sem. ( Majd szóban.)
Tegnap megjött egyébként. ( a " kutyafáját" !!!)
20 napra. Ez is szép, de azért egy fokkal jobb, mint a legutóbbi.

A husiról. Engem SOHA nem próbált a Doki rábeszélni. Biztos látta, hogy "öreg" rókáné vagyok már, és úgysem engedem magam befolyásolni...de ez csak az én feltevésem. A Dinya Doki azt mondta ( mivel egyébként nála voltam terhes Krisztikével), hogy ez nagyon jó, és ha eszek tejtermékeket és tojást, akkor ez nagyon egészséges!!!! Na, ehhez mit szólsz ?
Angival ilyen gond nem volt, mert Németországban ezt kifejezetten jónak tartják, és a szülészeten is volt vegetáriánus menü az anyukáknak. ( Hmm... jajj , de finom volt...és még a férjem is ott ehetett, bármikor ott voltak az apukák, ők is kaptak ebédet...stb.)
A szoptatással sem volt semmi gond. Angi kb. egyéves koráig szopizott, Krisztike 18 hónapig, és "dugig " voltam tejjel, híztak, nem voltak betegesek. Krisztike a szülés miatti vérveszteség miatt vérszegény lett szülés után, de ezt hamar pótoltuk. Anginak régen nem néztünk vérképet, de mindig nagyon jó volt. Most már biztos nem olyan jó, mert irtó válogatós, és alig eszik olyan dolgokat, amit kellene. Csak fehér kenyér, zöldség- gyümölcs alig. Kiakaszt rendesen az evésével. Vékony is nagyon, de hiába mondom neki, hogy így nem is lesz olyan szép "kerek", mint a társai, ha csak "hiábavalóságokat" töm magába.

Krisztikével volt egy olyan kalandunk, hogy a védőnénink nagyon dícsérte a tejemet, mert hogy milyen szépen hízik tőle, mennyi sok van...stb. ( Nem tudta akkor még, hogy veg. vagyok.)Azt mondta, hogy nagyon jól táplálkozhatok, ha ilyen szépen megy minden, és megnézhetném, hogy bezzeg egy vegetáriánus anyukának biztosan nincs ennyi teje. Erre elmondtam neki, hogy mi a helyzet, és alig akarta elhinni. Utána még receptekről is beszélgettünk. Egyébként annyira szeretem őt mind a mai napig, és olyan jó kapcsolatban voltunk,vagyunk, hogy szinte a "második" anyukámnak tartottam, és úgy vártam a beszélgetéseket vele.A Dokinénik szintén nagyon aranyos, és soha egyetlen szóval sem akart lebeszélni erről a táplálkozásról, sőt mikor arra kértem néha, hogy ellenőrizzünk vérképet a gyerekeknek,azt mondta, hogy minek, mikor olyan szépen , egészségesen néznek ki ?!

Az, hogy nem választhatunk szülészt, az engem is teljesen kikészít. Bár még mindig nem egészen értem a dolgot, hiába magyarázta a Doki olyan sokáig. ( Úgy látszik, nehéz a felfogásom...)
Annyit mondott aztán, hogy majd május 1-től többet fog tudni erről az egész rendszerről.
Én egyszerűen nem tudom, és nem is akarom elképzelni sem, hogy ne nála szüljek, vagy ne ő legyen ott bármilyen fontosabb dolognál. Ha tavaly pl. nem lettem volna biztos abban, hogy ő "fejezi be" a vetélést, én teljesen kiborultam volna. Ez az egy nyugtatott meg, emiatt nem görcsöltem magam halálra. Találkoztam ott egy-két orvossal, akiknek szerintem azt sem engedném, hogy hozzám nyúljanak. Iszonyúan rettegnék tőle. De ezt szerintem nem értené meg maga a Doki sem, mivel már ő is ajánlott nekem olyan dr. -t, akitől elmenekülnék , ha meglátnám. Persze lehet, hogy kollegának jó, de ....az azért más, mint kiszolgáltatva lenni neki.Nem is szeretek ebbe belegondolni sem.

Ja , a kiegészítőt el is felejtettem. Mindkét terhességnél szedtem vitamint ( Materna, Elevit...stb.) , szerintem ezek jók, és nem csak az ilyen "csodabogaraknak" adják, hanem szinte mindenkinek. Az nem igaz, hogy ettől lesznek olyan óriásak a bébik, mert nekem mindkettő normális súlyú, nagyságú baba volt, és az ismerőseimnek sincs ilyen tapasztalata.

Ja, és még valami. A hétfő nekem is jónak tűnik.Maradjon már ilyen az idő !!!!!!!!!

Mona, örülök nagyon, hogy Te is elindultál azon az úton, amin mi sétálgatunk, és orvoshoz jársz. Kívánjuk, hogy minél hamarabb legyen POZITÍV eredménye a fáradozásoknak !!!!!


Sok puszi mindenkinek : Eleni
oxay
 
 


SZIA GYÖRGYI!

Boldog névnapot kívánok! Kép

Kép

Puszi: Vera
vera77
 
 


Sziasztok! Van most egy kis időm igy irok nektek egy pár sort.
Tegnap este kimentünk tesomékhoz szalonnát sütni.Már kezdtük azt hinni,hogy ismét el kell halasztanunk az eső miatt,de miután elállt csak kimentünk.Ráadásul addigra a szél is legyengült.Gaga nagyon élvezte az egészet.Mondta is az apjának,hogy ő is nagyon szeretne már kertes házban lakni.Csak az volt a gond,hogy rengeteg szunyog volt.
Azzal töltöttem el a délelőttöt,hogy szálláslehetőséget kerestem a balatonnál.Eddig nem nagy sikerrel.Nincs nagy igényünk de a tisztasághoz és a nagy kerthez/Gaga miatt/ természetesen ragaszkodom.Olyat probálok keresni ami képen is megvan.A dátumot viszont csak később tudjuk eldönteni mert nem tudjuk hogy a férjem most mikor jön haza.
Vera! Egy kicsit irigyellek hogy tanulsz.Én már nem lennék rá képes.Tul régen érettségiztem.Neked gondolom azért is jo mert nem mindig a gyermekvállalásra gondolsz.
Lassan be is fejezem az irást mert ma korábban kell menni az oviba.Ma tartják ugyanis az anyák napi ünnepséget.Ugy fog kezdődni,hogy az anyukák"beosonnak" a csemetéjükhöz és mi fogjuk őket felkölteni.Aztán gondolom egy kis meglepetéssel készültek.
Szép délutánt mindenkinek
mona24
 
 


Sziasztok!

Györgyi! Boldog névnapot kívánok! Kép

Bocsi, hogy így eltűntem, de nálunk a hónapok vége és eleje mindig olyan zsúfolt. Ilyenkor a férjem hajnaltól éjszakáig dolgozik, ketten vagyunk Csabikával. Ráadásul a papírmunkát én csinálom itthon, hogy Csabinak kevesebb legyen, és pihenni is tudjon. Volt olyan nap is, hogy be sem kapcsoltam a gépet. Most nagy szervezésben vagyok (lennék) a nyaralás miatt, alig várom, hogy férjem ma hazaérjen, mert eddig a melója miatt nem tudtuk átbeszélni a lehetőségeket. Csak attól félek nehogy kifussunk az időből, a foglalás miatt, mert már csak egy hónap van a szabiig. Így kérlek, nézzétek el nekem, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem.

Vera! Drukk megy Neked péntekre a vizsgára! ++++++++++++++++++ Kép
A fogyókúrám valami miatt "kicsit" befuccsolt, magam sem értem. Minden nap tornáztam, ésszerű diétát tartottam, sokat ittam. Erre egyik napról a másikra 1 kg plusszt mutatott a mérleg. Annyira elkeserített, abban a pillanatban. Most ott tartok, hogy torna nélkül, csak diétázok. Valahogy elment a kedvem az egésztől, de emiatt pedig lelkiismeretfurdalásom van. Kép Azt hiszem, megnézem azt a High Care kezelést, tudom, csodát attól sem várhatok.

Györgyi! Örülök, hogy Nikike meggyógyult! Kép Csuda aranyos az új képen is! Kép Csabikával is volt valami, hőemelkedés 2 napig, enyhe orrfolyás, de nem lett komolyabb (kopp, kopp, kopp, remélem már nem is lesz!). Azért agyonaggódtam magam. Én már csak ilyen vagyok. Az első éjszaka, óránként keltem hozzá, és néztem a homlokát, nem-e lázas újra.
Az oviba tegnap voltunk, beadtuk a jelentkezési lapot. Voltunk mind a hárman, jó kis program volt! Kép A Kertvárosi mellett döntöttünk. Csabika nagyon élvezte, most megnézhette a szobákat is, játszott bent is és kint is. Aranyosak az óvónénik, mondták, bármikor mehetünk, ha úgy alakul, akár ott is hagyhatom 1-2 órára, ha a fiatal úr is úgy akarja. Kép E hónap 20-ig kapjuk meg a választ az Igazgatóságtól, hogy felveszik-e, de már 99%, hogy igen.
Csabika is hazai pályán bátrabb. És ő sem szereti, ha más gyerek ölelgetni akarja, de nem is hagyja, hiába kérem én is. És puszilkodni sem hajlandó. Igazi kisfiú. Kép Igaz, ha neki kedve van, odajön hozzám, megölel, megsímogat, megpuszil, mondja, hogy "Tixi nagyon szejetlek!" és megy tovább a dolgára. Kép Bezzeg, ha kérem, nem csinál ilyet! Kép

Eleni! Örülök, hogy Nektek is sikerült az oviválasztás, és a beíratkozás. Aranyos Krisztike, hogy hol akar, hol meg nem akar oviba menni. Kép
Az is jó, hogy elmentél a Dokihoz, és már elkezdted a gyógyszerkúrát. Remélem, hogy mielőbb helyre áll a rend a szervezetedben, és akkor Nálad is jöhet a kisbaba. Én végül nem kezdtem el hőmérőzni, még nem akarom stresszelni magam. Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy mikor fog megjönni, hiszen ez az első fogigátló nélküli ciklusom.
Olvastam, hogy többen írtatok arról, hogy nem biztos, hogy a választott orvos lesz jelen a szüléskor. Ezt kifejtené Valaki bővebben? Azt hiszem nem vagyok képben! Kép
A németországi szülésed miatt még mindig elönt a sárga irígység! Kép Bárcsak... De ez hiú ábránd. Kép Csak azért bosszant a dolog, mert ez nem csupán pénzkérdés, de azt hiszem ezt már régebben kitárgyaltuk.
Eleni, kívánom, hoy mielőbb rendbejöjj (így leírva elég fura ez a szó Kép), és várhassátok a következő bébit! Kép

Mona! Jó, hogy Te is voltál már a dokinál, és hogy elindult a Te kezelésed is. Egyébként valahol megértem a Férjed is, biztos érezheti, hogy ha már "bizonyított", minek a macera. Remélem, hogy a gyógyszer hatni fog, mire a Férjed újra itthon lesz. Olyan gyorsan elszállt ez az idő, amíg itthon volt a Párod. Kép Gondolom, Gaga nagyon szomorú lesz, amikor vasárnap visszaindul Apukája. Nem is tudom, a helyetekben hogy bírnám ezt ki. Minden elismerésem a Tietek, és remélem, hogy a Férjeddel jó hangulatban váltok el vasárnap.
Majd' elfelejtettem : Gaga nagyon ügyes volt a túrán! KépKépKép Igazi stramm kisfiú! Kép

Most mennem kell, mégegyszer bocsi az eltűnésért.

Legyen szép napotok!

Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a névnapi jókívánságokat!Aranyosak vagytok.Tegnap mindenkinek eszébe jutottam.Csak úgy záporoztak az SMS-ek,telefonok,emailek.Nagyon jól esett!

Azért nem jelentkeztem egy-két napja,mert van egy helyes kis vírusom a gépen.Ezennel is csókoltatom az összes vírus gyártót.Tudnék egy-két dolgot amivel szórakozzanak...
Tegnap telepítettünk rá egy frissítést,meg a lyukakat is befoltoztuk,de egyenlőre semmi hatást nem tapasztalok.Valami nem stimmel.Remélem ma tényleg megoldódik.Egy-két percet hagy a neten lenni,de utána szépen kikapcsolja a gépet.Így tudok írogatni,de csak úgy,hogy lelépek a netről amikor írok,és utána gyorsan csatlakozok és leküldöm.

Beatrix!Az orvos választásról annyit,hogy az Eu "áldásos" következménye.Nekem a Doki elmagyarázta,és azt hiszem sikerült is megérteni.A lényeg az,hogy az Eu-val átalakul az ügyeleti rendszer.A heti 40 órán kívül meg van határozva,hogy mennyi időt dolgozhat még,magánrendeléssel együtt.Munkaidőn kívül nem tartózkodhat a kórházban,mert azért amit csinál,a kórházi biztosítás nem kezeskedik.Szóval,ha műhibája van abban az időben nem állja a dolgot a biztosító.Vele,mint magánemberrel,nem kötnek ilyen biztosítást,így ha beperelik saját zsebből kell állnia a költségeket.És ezt egy orvos sem vállalja.Nem kockáztatják a házukat,vagyonukat.Ami érthető!
Én még hetekkel ezelőtt beszéltem vele ezt,és akkor még csak a törvényi dolgokat látták,azt nem,hogy lehet ezt kivitelezni,mikor olyan kevesen vannak.
Remélem sikerült viszonylag érthetően leírnom a dolgot.
Ha ez tényleg így lesz nagyon elszomorító,mert ott még sajnos nem vagyunk,hogy bármelyik orvosnál nyugodt szívvel szülnék.Ha jól sejtem,nem csak én vagyok így ezzel!

Vera!Nagyon szorítok holnap.Ügyes legyél!Én érzem,hogy sikerülni fog,tehát ezért ne izgulj!:-)))))

Mona!Használjátok ki ezt a rövid időt amíg együtt lehettek,és fel a fejjel,mert nagyon gyorsan eltelik az a három hét.Reméljük hamarosan a találkát is összehozzunk.

Eleni!A vitaminnal teljesen egyetértünk.Én sem hiszem,hogy ettől lesznek a nagy babák.Nikikével már a terhesség előtt szedtem,és 3 kilóval,55 centivel született.Tehát mi is megcáfoljuk azt az állítást.A nővérem semmit nem szedett és mind a három gyerek 4 kilós volt.60,57,és 50 centivel.
Erről ennyit!

Most megyek!Remélem este már vírusmentesen olvashatlak benneteket,és talán írhatok is.

Szép napot mindenkinek!

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Ez most csak egy életjel, nehogy kihaljon a topik. Kép Kép Kép

Köszönöm a drukkolást az angol vizsgámhoz! Kép
Holnap majd jelentkezem, hogy mehetek-e szóbelizni.

Kitartás a rossz időhöz.

Legyetek jók! Kép

V.
vera77
 
 


Vera!

Jelentkezz!Mi volt a vizsgán?Ment ám a drukk egész nap!
Nagyon kíváncsi vagyok!(Mint mindig!)

Györgyi
györgyi27
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok végre. Nem sikerült megnyitni a "Lakóhely szerint" topikot. Csak döcögött, de nem nyitotta meg délután. Hmmmm...

Szóval az írásbelin túl vagyok. Úgy érzem, sikerült. Eredmény szerdán lesz. A szóbeli pedig május 15-én szombaton. Lehet újra vizsgázni, ha ez nem sikerül 21-én, de én már szeretnék jövő héten pontot tenni ennek az ügynek a végére.
Köszönöm, hogy drukkoltatok! Kép Biztos, hogy számított! Kép Kép Kép

Györgyi, mi a helyzet a gépeddel? Sikerült vírustalanítani? Nikike hogy érzi magát ebben a csúnya időben?

Beatrix, nehogy már feladd! Talán csak megtorpant egy kicsit a fogyás, de ha most folytatod, akkor még lehet belőle valami. Kép Hajrá-hajrá!! Én is fogyózni akarok egy kicsit, ennek örömére két gombóc fagyival ünnepeltem a vizsgámat. Kép Jellemző! Te viszont ügyes vagy, és kitartó leszel. Igazad van abban, hogy a High Care kezelés sem ér semmit, ha nem diétázol és tornázol mellé, csak a sok pénzt viszi el. Szerintem...
Csabikával mi újság? Rég hallottuk a "fecsegését". Kép

Mona, sikerült szálláshelyet találnod? Melyik részre szeretnétek menni? Hogy vagytok így az elindulás előtt a Férjeddel? Jobb a hangulat, vagy csak sűrűsödik? Gaga mennyire viseli, hogy megint elmegy az apukája? Az azért biztató, hogy most hamarabb hazajön. Kép
Mikor kezded el szedni a clostit?
Hogy sikerült az anyák napja?
Nehogy azt hidd, hogy a tanulás mellett nem jár az eszem a babaváráson? Ha van kedvem tanulni, akkor persze csak úgy repülnek az órák, észre sem veszem, és máris eltelt egy nap, de ha nincs... Csak lődörgök, morfondírozok, mindenbe belekezdek, csak ne kelljen semmit se csinálni... Még mindig nem sikerült semmiféle tanfolyamot kinézned? A Szolnoki Főiskolán vannak felsőfokú képzések, nem diplomát ad, de felsőfokú. Esetleg nézz szét a honlapjukon.

Eleni, köszönöm, hogy ennyi mindent írtál nekem. Ilyenekre gondoltam! Kép Kép Kép Azért vannak még kérdéseim.
Ha jól értettem, akkor a lányok és a férjed is vegetáriánus, ugye? Hogy oldottátok/oldjátok meg Angi óvodai/iskolai étkezését?
Nagyon tetszett egyébként a védőnős sztori. Jellemző!
Tarthatnánk majd receptcserét. Biztos, hogy sok újdonságot tudnál mondani nekem. Most pl. a tofus kajákkal kacérkodom. Még sosem próbáltam. Eddig ez kimaradt. Ebben is fokozatosságot tartok. A férjemnek már bevezettem. Áll elébe. Remélem, sikerül megszerettetnem vele, így egy gonddal kevesebb lenne főzés terén.

Nem tudom, Ti, anyukaként, hogy gondoljátok, de én biztos nem fogom hagyni, hogy beleszóljon bárki is abba, mit adok enni a gyerekemnek. Megegyeztünk a férjemmel - aki húsevő -, hogy ha a gyerekünknek nem kell a hús, akkor nem fogjuk erőltetni. A család pedig befoghatja! Bocsánat, nem durván kell érteni, de akár úgy is lehet. Engem is állandóan piszkálnak, holott tökéletesebb a vérképem, mint bármelyiküké. Az asthmám klasszisokat javult, mióta nem eszek húst, és ezt lehetne még folytatni, de értelme nincs. Aki tudja, hogy milyen az tudja, aki nem, annak hiába mondanám. Elismerem én azt is, hogy van olyan ember, aki nem bírja hús nélkül. Inkább azzal kell tisztában lenni, hogy mi a jó a szervezetnek, mi az ami kell, mi az, ami nem. Ha ezt felismeri az ember, akkor sokat javíthat az életén. Mostanában eszembe jut, talán, a baba miatt ennem kellene húst. Hátha akkor sikerülne, de nem hiszek ebben. Nem esne jól. Ma a halat is csak nyögve-nyelve tudtam lenyomni. Egy darabig nem fogok enni.
Tetszik Dinya doktor hozzáállása. Szerintem a Dokink sem fogja erőltetni.
Multivitamint én is szedek egy ideje, de az Elevitet inkább hanyagolom. Borzasztó éhes voltam tőle mindig, amikor a Doki javaslatára elkezdtem szedni. Pluszban szedek folsavat, így nekem megfelel.

Lányok! Ez a szülésnél nem választható orvos dolog engem nagyon elkeserít. Eleni annyira jól megfogalmazta: rettegne 1-2 orvostól, nem hagyná, hogy hozzányúljanak. Ezzel én is így vagyok. Nem tudom elképzelni, hogy mások vizsgálgassanak össze-vissza, más vizslasson akkor, amikor mondjuk világra hozom a gyermekem. Én már attól megijedtem, hogy esetleg más fogja csinálni a hüvelyi UH-t, ha a Doki nem tudna bejönni a kórházba. Emlékeztek? Még Györgyi biztatott, hogy a Doki biztos megoldja majd. Eddig így volt, de egyre rosszabb a helyzet a kórházban, ez tény. Mondjuk az is elgondolkodtató, hogy ha lenne a Doki rendelőjében hüvelyi vizsgálófej, akkor mennyibe lenne nekem egy stimulált ciklusban a követés. Min. 5 UH! ???????? Most aztán lehet dilemmázni, de akkor sem akarok mást orvost!!!
Naív vagyok, tudom. Soha nem lehet tudni, mit hoz a sors, így erre is fel kell készülni. Hmmm... (sóhaj)

Na, eleget fecserésztem Nektek! Egy egész hétvégére valót. Kép

Oh, és még a taliról. Most néztem az időjárás-jelentést. Hétfőn még esős idő lesz, viszont szerdán napsütés várható, és 23 fok is lehet.
Mit szólnátok, ha szerdán délelőtt 10 óra körül találkoznánk a Tiszaparti sétányon? Mondjuk a játszótérnél? Valami ismertetőjel? Én O.K. vagyok. Egy csaj, akinél nincs gyerek, és a játszótéren lődörög... Kép Várom a visszajelzéseket!

Kellemes hétvégét, de előtte még jó éjszakát, szép álmokat, minden jót!

V.
vera77
 
 


Sziasztok!A fiuk most "megengedték", hogy egy kicsit használjam a gépet.Elszomorito a helyzet az idöjárást illetöen.Mostanában több az esös idö mint a napos.Remélem ez tényleg csak egy két napig tart.Itthon most éppen mosolyszünet van.Szokás szerint most is valami "aproságon" vesztünk össze.Pedig tegnap nagyon jo napunk volt.
Gagát tegnap nem is vittük oviba.A férjemnek néha ugyanis jo ötletei vannak.Reggel 4 orakor ugyanis elindultunk keszthelyre.Azért mentünk ilyen korán mert hosszu volt az ut és sok mindent meg szerettünk volna nézni.Elsösorban szálláslehetöséget kerestünk de közben persze sokat sétáltunk a Balaton partján.Bár az az igazság hogy én csak nyáron szeretem balatont.Amikor sok a turista,a fürdözö.Egész nap borult idö volt de hál istennek nem esett.Gaga persze nagyon élvezte az egészet.Irtunk föl egy pár cimet és majd valoszinüleg ezek közül fogunk választani.A férjem közben üres telkeket is nézett.A fejébe vette ugyanis ,hogy keszthelyen fogunk épitkezni.Én persze nem repesek az ötlettöl.Nem szép város Szolno,de csak itt nöttem föl a családom is itt él.Azon szokta fölhuzni magát,hogy lassan ugyanannyiért lehet üres telket venni ott,mint szolnokon.Remélem ez csak terv marad.Hazafelé felmentünk még a szigligeti várhoz.Gagának persze nagyon tetszett.Rossz volt elindulni haza,de ugy néz ki hogy kb julius elején visszamegyünk egy hétre.

Vera! ElQre is gratulálok az irásbelidhez.Ha te ugy érzed hogy sikerült akkor biztosan igy is lesz.A tanulással kapcsolatosan nem akarok semmit ,mert tisztában vagyok a képességeimmel.És ez nem azért van,mert nincs önbizalmam.

Az anyák napi ünnepségtöl nem voltam "elájulva".Azzal kezdödött, hogy felkeltettük a gyerekeket a délutáni alvásbol.Felöltöztek majd visszamentünk a terembe ahol szépen meg voltak teritve az asztalok.Elmondtak egy verset és elénekeltek egy dalt.Az én fiam természetesen most sem szolalt meg/itthon azért utolag elmondta nekem/ Ettünk az ö általuk elkészitett kokuszos golyobol és aztán szabadon játszottak.Ugy éreztem hogy nagyobb feneket keritettek az unios ünnepségnek mint az anyák napi ünnepségnek.Azért persze a gyerekek aranyosak voltak.

A férjem csak nem 3 hétre megy hanem ismét 5 hétre.Pedig a gyogyszer miatt jobb lett volna ha korábban jött volna.Végül is általában a második honapban használ a gyogyszer.Akkor meg éppen itthon lesz.A clostyt egyébként a menstruácio 3.napjátol fogom szedni.Ez pedig kb május végén lesz.Te biztosan tudsz válaszolni egy kérdésemre/lehet hogy butaságot kérdezek/A gyogyszer hatására "beáll" hogy a 12.v 13. v 14. nap lesz peteérésem? Vagy hogyan kellene reagálni a szervezetemnek?

A szerda délelött nekem jo lenne.Én is gyerek nélkül lennék mert Gaga oviban lenne.Ebben a honapban nem nagyon akarom kivenni mert ugyis nemsokára kezdödik a nyári szünet.A héten a zagyva partra viszik öket egy kis kirándulásra.Rám számithatsz szerdán.Remélem a többieknek is jo lesz.Ha nem is jo mindenkinek akkor is jo lenne ha egy páran találkoznánk.

A borus idö ellenére mindenkinek nagyon jo hétvégét kivánok.

Puszi
mona24
 
 


Sziasztok!

Most csak nagyon röviden.Nekünk is jó a szerda,ha az idő engedi.
Beatrix,Eleni!Mit szóltok hozzá?Neketek is jó?

Este még jövök!

Györgyi
györgyi27
 
 


Mona, ne légy kishitű! Nem szabad így ítélkezned magad fölött. Sokkal több mindenre képes lehetsz, mint gondolnád. Akarni kell!! Persze vannak az embernek korlátai, ezt be kell látni, de merni kell belevágni a dolgokba. Akarnod kell nagyon azt is, hogy legyen peteérés, rendes ciklus, majd kisbaba. Nemcsak gondolkozni rajta, hogy jajj, de jó is lenne. Bele kell vágni a dolgokba, és kész. Nagy lépést tettél meg azzal, hogy elmentél dokihoz. Nem is egyhez, hanem mindjárt kettőhöz. Kép Menni fog ez. Kitartás!!!! Nagyon drukkolok Neked! És pesze mindannyiónknak!
Keszthely nagyon szép hely a nyaraláshoz. KépElköltözni viszont, hmmm... nem is tudom. Ahhoz tényleg két ember kell. A Férjed családja is szolnoki?

Jó a kérdés a Clostilbegyttel kapcsolatban. Ahány szervezet annyiféleképpen reagál rá. Ezér is tanácsos UH-n követni. Nekem pl. a 10. napon még semmi sem volt, de másnak már a 6. napon voltak tüszői. A tüszőrepedés is változó. Nálam csak a 16-17. napra sikeredett, másnak lehet akár a 13. napon is. Szóval séma nincs. Mivel a gyógyszer az agyalapi mirigy működésére hat, számba kell venni az egyéni sajátosságokat is. Ezért kell figyelni a ciklus változásait. Ugye lesz neked is ultrahangos figyelés majd?

Ma reggel megjött. Ismét 24 napra. Egyik szemem sír, a másik nevet. Örülök, hogy újra kezdődik a closti-szedés, viszont ijesztő, hogy már 3 ciklusom is csak 24 napig bírta, ráadásul az egyik stimulált volt. Nem tudom mi lehet a sárgatest-működésemmel, de remélem, sikerül rendbehozni. Elvégre a 12. hétig azon áll vagy bukik a terhesség (na jó még ezer más dolgon, de most erre kell koncentrálni, mint ismert rizikófaktorra).

Találkozó továbbra is szerda délelőtt 10 óra körül a Tiszaparti sétány játszóterén. Eddig jönnek Mona, Györgyi és Vera. Sok szúnyog esetén alternatív megoldást keresünk közösen. Jó lesz így?

V.
vera77
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: