Új privát üzeneted érkezett!

Klikk a szövegre... :)
Az első kép Leventéről...
Levente már pólyában...
Hamarosan nektek is hasonló élményben lesz részetek!!! :lol:
szilbee
 
 


Sziasztok!

Szörnyű éjszakám volt, ezért is a korai látogatás. Alig aludtam valamit, csak forgolódtam, már amennyire tudtam. :( Fejfájással és világfájdalommal ébredtem.

Ewa: Marha jó a kép! Ezeket a "dudorokat" hogy sikerült így megörökíteni? :?: Nekem már volt olyan, hogy mind a négy "sarokban" volt dudor. :roll: De gyorsan eltűntek.
Én már a hét elején megbeszéltem Lilikével, hogy anya már nagyon türelmetlen és minden baja van, tessék kibújni, és mégsem történik semmi. Egy óra múlva indulunk a kórházba, beviszem a cuccom is. Megmondom a dokinak, hogy én innen már nem megyek sehova. :wink:

Szilbee: Nagyon kis morci volt Levente mikor megszületett. :P Tetszik, ahogy biggyeszti a száját. Azért látszik, hogy császárral született, olyan kis szabályos a fejecskéje, meg szép tiszta az arca is. Mekkora súllyal született?

Üdv: Hexe

Kép
diehexe
 
 


Hexe
Az volt... :lol: Ráadásul tiszta lila... mégis 10 ponot kapott a 10-ből... :lol:

3500 gr volt és 53 cm, de 4000 gr körülre tippelték. Már a 30. hét körül azt mondták, hogy 3500 gr megvan... :shock: :) Szerencsére tévedtek... Most is majd 12 kg a "csöppem"... :lol:

Fejfájás elmúlt??? Számolj be a fejleményekről feltétlen.... Már ha nem tartanak bent... :lol: :lol: :lol:
szilbee
 
 

 
 

Sziasztok!

Hazajöttünk. :( Teljesen normális lett az NST eredménye. Semmi jel, semmi ingdozás. Már nyílogatok, de ez még nem elég. A jövő héten kedden újra mennem kell. A doki szerint a jövő hetet biztos megvárja a babuci.

Szilbee: Ez a 10-ből 10 pont, ez az apgar lenne, ami a csecsemő reakcióját méri? És még mit mér, te tudod?
Hallottam már olyat is, hogy 4 kg körülire becsülték a babát és még 3 kg is alig lett. Nem tudom, hogy mi alapján számolnak. Gondolom a csecsemőknél is ugyan úgy van különbség a csontozatban, izomzatban, mint a felnőtteknél. Néha tényleg jól elbecslik...
A fejem már nem fáj, szerintem ha alszom egy kicsit, teljesen helyre fogok rázkódni. Most megyek sziesztázni... :P

Üdv: Hexe

Kép
diehexe
 
 


Hexe
5 dolgot néznek! Minden megfigyelt dolog min.0, max. 2 pontot kaphat, így jöhet össze a 10-es max. pontszám. A tesztet a születés után 5 perccel megismétlik.

Apgar:
-Arc- és testszín
-Pulzus
-Grimasz (reflex-válasz)
-Aktivitás (izomtónus)
-Respiráció (légzés)

Ha pontozás is kell, akkor azt is meg tudom adni, csak most mennem kell, mert Levente hív!! :)
szilbee
 
 


Sziasztok!

Szilvi: nagyon édes volt Levente már akkor is!!!! Elég bizalmatlanuil indult a világba a kis drága :-) lehet azért a 10es érték, mert a grimaszra plusz pontokat kapott a szín helyett :-)

Hexe: találkoztam a szülésznővel, nagyon kedves, szimpatikus!
Mikor megérkeztem a szülőszobához és csöngettem volna pont jött ki egy nővérke, aranyos volt, karon fogott, hogy visz szülni :-) sajnos csak látogatóba mentünk és mi is hazajöttünk egyben.

ma én is elég vacakul voltam. :cry: a terhestanácsadóban is sokat kellett várni és kétszer kellett kocsikázni ebben a melegben és nagy forgalomban. most először kicsit elgondolkodtam, hogy lehet már tényleg nem kéne vezeteni.. még a hasam is megfájdult kicsikét.

a pocakomról nem nehéz ilyen képeket csinálni, mert a picikém mindig ezt csinálja :-) néha olyan, mintha a köldökömön akarna kibújni :-)

nst-n kifejezett keményedésem nem volt, 0-30 közötti értékek változtak. ez nemtom jelent e valamit. de a terhestanácsadóban is azt mondta a doki ránézésre, hogy már nincs sok hátra. legyen igazuk!

puszi Ewa
ewa
 
 


Ewa
Igazad lehet!! :wink: :lol: :lol:

Itt egy durvább! Itt már kezdett piros színe lenni. :)
A grimasz
szilbee
 
 


Ewa, Hexe, Vica és természetesen Mindenki!!!

Hogy vagytok ebben a nagy melegben??

Bizonyos szempontból rossz ilyenkor szülni... Az oszályon ugynis ilyenkor bazi meleg van (tavaly legalábbis nem volt még légkoni). Mi vittünk be asztali ventillátort, hogy legalább mozduljon a levegő. No nem a picúrokra nyomattuk, hanem csak úgy magunk fölé!! Remélem, hogy senki nem kerül a napos oldalra, mert az nagyon durva ilyen melegben. A kétágyasak vannak a "hűvösebb" oldalban...

Pusz! Szilvia!
szilbee
 
 


Szia Szilvi! H?t most m?r mi is szenvedünk! Szegény Lilcsi ?gy izzad,tiszta v?z a haja! De van neki 1 pelusa, azt mindig a fejére húzza,még most is. Ha meg elveszem,nyűgösködik,ez nyugtatja meg. És még a jövö 7 is ilyen meleg lesz! H?t tényleg nem irigylem most se a terheseket,se az éppen szülőket!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Szilvi: fantasztikus a kép! ennivaló kisfiú :D

Nagyon szenvedünk :-( tegnap elmentünk a Coraba sétálni, ott jó az idő és le is lehet ülni az éttermi részen. de nem lehetünk ott egész nap..

Üdv: Ewa
ewa
 
 


Elin!
:lol: :lol: Textil pelenka vagy normál?? Egyszer fényképetd már le léccccccí! :lol:
szilbee
 
 


Itt a kis Seherezádé!! Kép
Igaz, ez csak egy telefonos kép. De a szemére is rá szokta húzni.
Ma tiszta nyüg volt, úgy kisirta a szemét, hogy most meg én mondtam azt neki, hogy letakarom a fejét, ne lássák az utcán :) !!

Jó volt ez a "kis" esö, mi? Pont akkor mentem a kórházból anyukámhoz meg a picihez, de 30-cal tudtam csak száguldani, mert annyira nem láttam ki.

Pocakosok, megéreztétek az idöt???

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok Lányok!

Ewa: nagyon szupi az a pocakos képed. Nekem is állandóan kidugdosta a kezét és a lábát. Már bent örökmozgó volt. Kint is ugyan olyan ficánka. Jó visszagondolni rá, bár nem is volt olyan régen. Nagyon szerettem terhesnek lenni.

Szilvi: Nagyon jók ezek a képek. Nekem is pont ezekkel a méretekkel született a kislányom. Amúgy ha kisfiam született volna a Levente nevet kapta volna. Nagyon-nagyon tetszik ez a név. A fiúnevet már sokkal hamarabb kitaláltuk, mint a lánynevet. De lány lett és Kornélia lett. Majd a második babóm fiú lesz és Levente lesz. :) :D

Elin: Nelli is mindig a fejére húzza a pelusát. Néha meg elkezd visítozni, mert nem lát semmit. Ezzel szokott elaludni meg a szájába tömködi. Jobban kell neki, mint a cumi. Mondjuk ennek azért örülök, hogy csak elalváshoz kell neki a cumi. Még akkor sem mindig. Így alszik a pelussal: Kép

Megint esik az eső. :) Nagyon jó levegő van odakint. Csak sajnos nem tudom a konyhaablakot kinyitni, mert akkor beesik az eső. De a nagyszobában nyitva van és ott is jön be a jó levegő.

Puszi mindenkinek és jó éjszakát.

Kép
agica1119
 
 


Sziasztok Holvagytok!!

Ewa! Annyira tetszik a pocakos képed! Én meg sosem tudtam behatárolni, hogy ugyan melyik testrészét érzem éppen? Még az NST-n is kérdeztem a csajt, hogy miért mindig baloldalra teszik az érzékelöt? Akkor mondta, hogy általában ott van a baba háta, ahonnan a legjobban hallani a szívét.

Ágica: Szerintem a lányok is nosztalgiáznak, mikor így elbújnak. Mintha a pocak védené még mindig öket, nem? :lol:

Megint ordít Lilcsi :( Mikor tud már könyvet venni a kezébe és olvasni :?: ?? :D

Jöjjön már errefelé valaki!!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Nóri!

Mi strandon voltunk ma! Levente életében először látott ennyi vizet! :lol: Nagyon élvezte, de persze mi is. :lol:

-az első csobbanós élmény
-a kis vizimanó
-már szárazon
szilbee
 
 


No végre van egy kicsi időm írni!

Nóri!
Emléxem mikor Levente 3-4 hónap körül volt és nagyon gyakran sírt, mivel uncsi volt neki állandóan háton feküdni... Nagyon át tudom érezni a helyzetedet... :( Akkor nem akartam elhinni, mikor mondták nekem, hogy az az időszak sem tart örökké, de igazuk lett. Szinte már alig emléxem rá!! :D Te is hamar túlleszel rajta!!! Milyen sokat sír egy nap? és mikor tájt??

Nóri, Agica
Tök édesek ezek a képek! :lol: :lol: Nálunk Levente soha nem csinált ilyet!! :shock: :)

Leendő Anyukák (Hexe, Ewa)!!!!
A pocaklakók a pocakban vannak még????
szilbee
 
 


Sziasztok!

Jaj, de el vagyok maradva... :(

Szilbee: Köszi az APGAR-os infót. A képek alapján, nem csoda, hogy Leventéd a grimaszra is max. pontot kapott. :P A strandos képek láttán, tök jó, hogy Levente egyáltalán nem fél a víztől. Olyan magabiztosnak látszik és szemmel láthatóan élvezi a vizet. Jövőre már mi is megyünk a strandra hármasban :lol: . Sanyi el akarja vinni Lilikét csecsemő úszásra, mert neki fő eleme a víz és azt szeretné, ha minél hamarabb biztonságban érezhetnénk a gyereket a vízben. Ha jól tudom van a Kodály suliban ilyen oktatás. :roll:

Elin, Ágica: Lilcsike és Nellike is tündéri. A keresztlányom jutott eszembe. Neki is ez volt a szokása, hogy a fejére húzta a pelust és sokáig a ronggyá szakadt pelenkájával aludt el. Aztán olyan hirtelen, egyik napról a másikra leszokott róla.

A kánikula iszonyatos. Most is egy szál bugyiban ülök a gép előtt és folyik belőlem a víz. Persze nem ott, ahol már kellene. :P Holnap újra NST. Már annyira szeretnék túl lenni az egészen. :!: Most már igazán türelmetlen vagyok. Biztos a meleg is közrejátszik, mert amúgy nem vagyok egy türelmetlen típus. Az éjjel is csak forgolódtam, őnagysága, meg nyugodtan aludt, reggel 8-kor ébredezett és köszöntésül jól oldalba bökött. :wink:

Ewa: Foglalok a kórházban a hűvös oldalon a hétvégére egy kétágyas szobát. :lol:

Üdv: Hexe

Kép
diehexe
 
 


sziasztok.

mennyi gyönyörű baba-már egyesével nem is dícsérem őket-mert elbízzák magukat. :lol:

szilvi. Melyik strandon voltatok? Bizti nagy élmény volt Levinek.és még a szülinapja milyen nagy élmény lesz.készülődtök?

Sajna mi az 1héttel ezelőtti strandolás következményeit nyögtük a múlthéten-sziszinek belement a fülébe a víz és szerdán vihettem a kórházi ügyeletre mert begyulladt neki egy kicsit-de nagyon fájt a drágámnak-na ott aztán az a ........ úgy megkínozta,fülmosás,szívás...és még sorolhatnám és a végén bejelentette,hogy megsértette a hallójáratát neki.ja és persze biztatott,hogy fel lesz szúrva a füle.ha nyugtalan lesz este már vigyük is és szúrja,ha lázas akkor is.vérzett a fülecskéje neki-erre egy 10cm-es gézcsíkot beletömködött-amit másnap alig bírtam kiszedni.pénteken inkább az SZTK-ba vittem vissza kontrollra-és azt mondták,hogy sokkal szebb mint volt.így már ha nem lesz baja vissza se kell vinni-csak a gyógyit beszedni.

Tegnap beszéltem egy nővel-aki meg azt mondta,hogy az unokája a bárányhimlőt szedte össze itt a Tiszaligetin (elvileg)

Egy a biztos-most nagyon túlterhelt a Tiszaligeti strand.én sajnálom,hogy a MÁV bezárt.
de ha eltelik egy kis idő én még bizti viszem őket-de hogy hová?

Ne hari csajok,hogy leírtam-de tényleg nagyon rossz élmény volt-és a strandolásról most ez jut eszembe.

Kapott (játék)sminkkészletet a sziszi-gondoljátok hogy nézhet kis-olyan édi,mikor magát sminkeli (van rúzs,szemhéjfesték,arcpír)-ja,zsolti is szokta festeni a hugit.ma reggel viszont az összes baba ki lett festve (ruhájuk,hajuk,arcuk)úgyhogy mindjárt mennek strandolni a mosógépbe-

sziasztok,
cleo
cleo27
 
 


Cleo :(

Huhh! Nem irigyellek benneteket! Gyors gyógyulást nektek!!! Fülgyulladásra én is gondoltam. Praktikussági okokból épp ezért nem takarítottam ki a fülét, hogy a zsír taszítsa a vizet, meg amilyen ügyetlen vagyok e téren, én még az olajozott fültiszítóval is felsértem a hámréteget... :x :(

A himlőt ne is mond nekem... Remélem az a kiscsaj sem volt himlős akivel Levente ismerkedet... Már egy párszor kijött rajtam a himlő-para... Szerencsére eddig megúsztuk!! :kop-kop-kop:

Mi is a Tiszaligetibe voltunk, bár én a ceglédibe mentem volna szívem szerint, de hát nem mindenben döntök én... A ceglédiről csak jót hallottam... vagyis talán annyi a negatívum, hogy még nem nőttek meg a fák, így nincs igazán árnyék, de ez egy fél-sátras árnyékolóval megoldható...

Itt egy link a fürdőről:
http://www.cegleditermal.hu/hu/furdorol.php

A szülinapra már csak pár apróság kell! Én már nagyon várom!!! Majd teszek fel képeket róla 27-én délelőtt!
szilbee
 
 


Sziasztok!

Édesek a lányok ahogy bújocskáznak és a pancsizós Levente is :!: :D

Hexe: a szobafoglalás jó ötlet, de lehet már holnapi nst- ről a szülőszobába kéne menni.. :wink:

most el vagyok keseseredve, aug 31ig van szerződésem és nem hosszabítják meg. majd úgyis lesz felvétel, meg van még státusz az osztályon tehát ne aggódjak, de ők kockáztathatnak, hogy eltűnök egy jó pár évre, mert szülök még 3 gyereket. :cry:

asszongyák a héten már nem lesz enyhülés, kitartás mindenkinek!

a hétvégén csináltunk még egy képet. ez a baba lehet tényleg a köldökömön fog kibújni :-) Kép

puszi Ewa
ewa
 
 


Sziasztok!

Hú, már nemis emlékszem,miket írtatok...

Hexe! Sajnálom,az aeret... :( Szépek vagytok!

Ewa! Ezek a képek, tök jók!

Lányok, akik ennyire féltek a barihimlőtől, mért nem oltatjátok be a gyerekeket?! Ha nem, akkor meg jobb, ha kisgyerekként kapja el vki... Mi túl vagyunk rajzuk, így nem értem..., meg az, hogy hú, remélem ez v az nem volt himlős, 3 hét a lappangási idő, szóval , akiről nem is gondolnátok,na mindegy.

Na, én pont emiatt nem vittem őket bébiúszásra (fül) pedig terveztem, meg hát lányok és a sok tiszta szülőtől se szerettem volna, ha elkapnak vmit.

Hú, lányok, én nem is tudom, ha vkinél nincs hűvős otthon, nem is tudom, mi a jobb, ha kint van a baba és nyűglődik ő is, te is..., vagy ha még pociban van és csak te szenvedsz.

Krisztina
k78
 
 


Mi bébiúszásra direkte nem vittük, mert többet ártunk vele, mint használunk. A későbbi úszástanulásnál okoz gondot...

A fülgyulladás akkor van, ha ki van száradva vagy meg van sérülve a fül belső hámja. Pont ezért van a fülzsír... ez véd.

Himlő... Ha 100% lenne, hogy az oltás véd (de ugye számos eset bizonyítja, hogy ez biza nem mindig van így), akkor be is oltatnám. Viszont (sajna) annyit nem vagyunk gyerekközelben, hogy szükségszerű legyen az oltás... Levente hetek óta most találkozott gyerekkel... :( A lappangási idő tiszta sor 2-3 hét... bár addig fertőz a himlő, míg gennyedzik...
szilbee
 
 


ezeket kiokosításnak szántad? nem jó helyre.....

Krisztina
k78
 
 


sajna, nem vagytok annyit gyerek közelben? bölcsi?

gennyedzik a b.himlő? jééé, ezt nem tapasztaltam, bár azt hittem képben vagyok iciri-picirit... :!:

Krisztina
k78
 
 


Krisztina
Nem kiokosításnak szántam! :shock: Bocsi, ha megbántottalak! Komolyan nem állt szándékomba.

A himlőt egyébként onnan tudom, hogy gennyedzik, hogy kb. 1-2 hónapja volt az unokaöcsémnek és nagyon durván gennyes is volt. De nem törvényszerű, hogy más gyereknél is jelentkezik ez a tünet. Nála ilyen tünet is volt! :(

Bölcsibe nem akarom beadni Leventét, mert minek, ha én itthon vagyok. Amíg kapom a GYED-et, addig nem akarok elmenni dolgozni. Bár nem kérdezted, de azért nem vagyunk egyébként gyerekközelben, mert lévén hogy falunk lakunk itt mindenki az udvarra viszi ki a csemetét. Csak nagy ritkán futok össze babás anyukákkal a faluban krosszozva. Ráadásul most még kevesebben vannak emiatt a rohadt meleg miatt. Én is csak akkor viszem már el sétálni Leventét, ha már nem kap hőgutát.
szilbee
 
 


:) No megint én... Most van egy kis időm... No enm sok...

Krisztina
Megint átolvastam, amit írtam és tényleg kicsit kurtán furcsán fogalmaztam, de tudod Levente éppen a billentyűzetet csapkodta, miközben gépeltem, így nem volt lehetőségem jobban odakoncentrálni. Mégegyszer elnézést érte! Valóban félreéthetően fogalmaztam! Hidd el nem szokásom másokat megbántani... A beszólogatás, mások minősítése, kérdőrevonása és kiokosítása pedig végképp nem. :oops: :(

Lányok!
Szolnokon esett az eső? Falvát mintha elkerülte volna... , hogy a fene esne bele. :( Pedig már annyira vártam a hűvöset. :x :(

Hoppá!! Esik!!!!!!!!!!!! Végreeeeeeeeeee! :lol: :lol:
szilbee
 
 


Sziasztok.

Szilvi.igen esik...végre...és nagyon is.. :)

Na ne morcizzatok ám :lol:
amúgy ha én mindenre beoltatnám őket amitől félek,akkor mindenre belennének oltva+nem vinném őket gyerekek közé-pedig amolyan nagyon parás anyuka vagyok mármint így betegségek szempontjából :lol:

komolyra fordítva a szót bizti nem leányálom a bárányhimlő-van aki úgy vélekedik jobb minél korábban túlesni rajta,van aki meg akarja előzni.hallottam már nagyon durva bárányhimlős eseteket de persze legtöbbjük könnyen átvészeli.én ha beadatom (még dilemmázon rajta-mivel Zsolti most kezdi majd az ovit) azért adatnám be-mert dokinénink az immunrendszer erősen legyengítő hatását emelte ki.

de elég a betegségekből...fujj

sziszi amúgy tök jól van-egyáltalán nem viselte meg a dolog-csak aznap délután fájt neki.

sziasztok,
cleo

Kép sziszike
cleo27
 
 


Sziasztok!!!

Végre, volt mit olvasnom!!!

Szilvi: Édesek a képek!! Irigy vagyok, hogy mi még nem strandolhatunk! No, de majd jovöre! Elfoglaljuk Kerekdombot! Már jópár éve odajárok, mert ott nincsen tömegnyomor, és még ha a benzint is hozzáadom, akkor sem kerül annyiba. Persze nem egy élményfürdö, amolyan nyugdíjas telep inkább.
Ez a bögösség tényleg el fog múlni? Mert én már komolyan azt gondolom, hogy mindig lesz valami baja, amiért ordíthat. Anyukám is azt mondta, hogy nem tudja mi baja lehet, mert tulajdonképpen nem is könnyes a szeme. Mondtam, hogy szerintem már megszokásból bömböl.
Amúgy délelöttönként jól elvan, reggel vigyorogva ébredünk, tele élménybeszámolóval. Alvás persze max. 1/2 óra. Aztán az ebéd után már elkezdi a nyafizást, és ez eltart estig is, kivétel, mikor cici van a szájában, vagy függölegesben van. Délután sem alszik 2x 1/2 óránál többet. Aztán az esti fürdés-etetés után beteszem az ágyába és már ki is terül, ringatni sem kell.

Oltások: szerintem sok oltás felesleges. SZERINTEM!! A bárányhimlön mi is túlestünk annak idején, szerencsére szövödmény nélkül. A rémhírek áradatát pedig a mostani média mizériának köszönhetjük. Régen is voltak, a jövöben is lesznek tragédiák, csak nem voltunk ilyen jólinformáltak. Személy szerint én dühös is vagyok a médiára emiatt, mert felkapnak egy témát és csak uszítják, hergelik a népeket.
A kullancs csípés ellenit sem adatom be, hiszen minden este fürdetem, észreveszi az ember, ha benne van a börében a picinek.

Fülgyulladás ügyben viszont össze vagyok zavarodva, véleményeket kérek! Azt én is hallottam, hogy a fül öntisztuló, nem szabad tisztítani belül. De valamelyik Baba magazinban az is volt, hogy cseppentsünk bele olajat, mert akkor mégjobban taszítja a vizet. Ezt anyukám is mondta, hogy neki 1 fül-orr-gégész mondta ezt, mikor nekem már harmadjára szúrták fel a fülemet. De amikor a védönötöl kérdeztem, azt mondta, nehogy cseppentsek. Mondjuk az ö szavára nem adok...

Hexe: nekem is volt egy kis plédem, de még iskolás koromban is azzal aludtam el, pedig az is cafatokban lógott. :)
Mit csinálsz az utolsó napokban?

Ewa, olyan irigy vagyok rád a pocakod miatt!! Csak nézem, nézem, és simogatom az én lapos hasam. Azt szerettem volna, hogy nekem is legyen akkora pocakom, hogy majd hanyatt essek, varrtam is 1 akkora kismama-nadrágot, hogy 2x is belefértem volna. Aztán mindössze 2x kellett arrébb varrnom a gombokat, nem volt nagy hasam. Sokan észre sem vették a házban, hogy terhes vagyok, csak néztek, mikor toltam a babakocsit.
Te is tegyél már fel képet magadró!! Légyszi-légyszi!!

Hüsöljetek pocakosok, mert nemsoká izzadhattok :lol: !!!

Jó éjszakát!!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Szilvi! Okés! 8) ...és bocsi, hogy én is "túlreagáltam".

Elin! Hááát, akkor most kiokosítalak! :lol: :twisted: :roll: :oops: 8) :shock: :P :wink:
Igen, igen, mi is átestünk rajta, de akkor még nem voltak ilyen szövődmények!!! A dokink mondta, hogy olyan eseteket látott, ilyenről anno nem is tanultak az egyetemen! Pont mielőtt végre pöttyös lett az egyik lányom, azelőtti nap volt fent a László kórházban továbbképzésszerűségen. Szóval azért ez a bárányhimlő, már sajna nem igazán az a bárányhimlő, amin mi szépen átestünk, sőt, ha volt set, akkor mentek oda az anyukák, hogy kapja el, esen át a gyerek.

Sztem, akinek a gyerekei átestek rajta lájtosan, azok azt mondják, nem. Akik még nem estek át, de látták a híradót, mikor csúcson volt a járvány, illetve volt vmi film is róla, azok azt mondják, hogy igen.
Illetve akiknek volt az ismeretségi körében igen durva eset, vszínű, az is beoltatja!

Az enyémek átestek rajta..., az elsőn alig volt, a másikon nagyon sok volt, sztem pár meg is marad és sokkal durvább volt, de hát az tény, hogy a második gyereken erősebb.

A lényeg, nem tudnék mit tanácsolni, se ezt, se azt, és ha esetleg majd lenne még gyerekem passz, hogy beoltatnám-e.

Én eddig 1 éves korban az agyhártyagyulladás ellenit adattam be, ami 1 év után egy szuri, egy év alatt kettő. Még szerencse, hogy nem előtte hallottam egy nagyon szomorú történetet. :cry:

Sztem a kullancs elleni se lehet rossz dolog, eddig nem éreztem szükségét, így még utána se néztem igazán...

Most befejezem regényemet.
Jó éjt, ebben a végre kicsit hűvősebb időben.

Krisztina
k78
 
 


ja, persze az előző hsz-emhez hozzáteszem, hogy SZERINTEM :D

Krisztina
k78
 
 


Nóri!

Fülgyulladás:
Én hajlamos vagyok rá sajna, de megfigyeltem magamon, hogy ha nem naponta takarítom ki a fülem ill. ha olajozott fültisztítóval, akkor nem gyullad be. Egy gyerekorvostól is azt hallottam, hogy ha takarítja is a szülő a csemete fülét, akkor is csak olajos fültisztítóval... no és persze nem szabad mélyre menni vele... A cseppentésről én még nem hallottam. Igazából és a fültiszítót is mellőzném, ha ki tudnál szedni a cuccot valami mással. Én is örülnék, ha megosztanátok velünk héhány praktikus tanácsot ez ügyben!! :)

Délutáni nyűgösség/sírás:
Tök normális dolog szerintem! Csak a szülők bolondulnak meg tőle. :? :( Én is így voltam ezzel, de akárkitől kérdeztem, hogy ez miért van, azt a választ kaptam, hogy nem tudni, de náluk is ez megy. Amíg Levente nem kezdett el gurulni, addig mindennapos volt a délutáni nyűgösség. Azt figyeltem meg, hogy minnél többet tud, annál kevesebb a sírás és a nyűglődés (kivéve, ha fáradt vagy éhes). Nálunk az első időszakban (2. hónap) meg is kellett tanítani az önálló alvásra, mert annyit lógtunk rajta korábban, hogy ez nála nem alakult ki normális módon. szegény túl volt húzva attól, hogy feszt altatni próbáltuk... mi idióták, pedig magától is elaludt volna... :? De nálatok szerencsére nincs ilyen probléma. Ugyik vagytok! El fog múlni a dolog, mihelyst jobban el tud játszani magától is!!!!! :)

Most megyek, mert jön a 8. fog és Levente rendesen kiverte a balhét a kiságyban! :(
szilbee
 
 


Pocakosok!

Mi a helyzet????????????
szilbee
 
 


Sziasztok!

Cleo: Szép kislányod van neked is. :P Ő már kész hölgy.


Szilbee:
Köszönjük, mi jól vagyunk. A mai NST-re csak annyit mondott a szülésznő, hogy ennél tökéletesebbet még nem látott. :P Egyszóval még itthon vagyunk.

Elin: Hogy mit csinálok az utolsó napokban?! Apát idegesítem a kioktatásaimmal. Pl. a virágot az erkélyen minden nap locsold meg, ne bulizzatok a lakásba, legyen tisztaság mire hazaérünk, ne felejtd el az ebédet elhozni, itt vannak a lakás papírjai, ez a lista a teendőidet tartalmazza..... stb....stb :lol: Szegény, alig győz tiltakozni, hogy nem szellemi fogyatékos és el fog boldogulni egyedül is. :oops: Délelőtt teszek-veszek, intézkedek, aztán ebédért sétálunk, délután általában fekvés, tévézés, olvasás... A konkrét program attól függ a párom nappalos vagy éjszakás. Amikor itthon maradtam táppénzen azt mondták unni fogom magam. Hát én eddig még nem sokat unatkoztam. Eleinte állandóan mászkáltam, meg a lakással bajlódtam. Most is elfoglalom magam mindig valamivel. :P

Lányos anyukák! Mikor teszik be a fülbevalót a baba fülébe? :?:

Üdv: Hexe

Kép
diehexe
 
 


Sziasztok.

köszi hexe.igen,sziszi már nagy csaj! :lol:
Neki 11hósan lövettem a fülét-2perc sírás és semmi gond.se fertőtlenítőzni,se kamillázni nem kellett utána.büszkén mutogatta már másnap,hogy fülcsije van. :)
Szomszédasszonyom a védőnővel szúratta át a lányának (6hósan)-nagyon sírt és sokáig tartott.de sokan már a kórházban berakatják nekik-én úgyvoltam vele,hogy ráér még,ne szenvedtessük.úgyhogy vannak verziók.

Húú..már csak 3nap.Amnióra nem jegyeztek még elő?

Vigyi magatokra.

sziasztok
cleo
cleo27
 
 


Sziasztok!

Minket is megdícsértek ma az nst-n :D A tegnapi eső után ma csúcsforgalom volt a szülészeten.. Hexe, mi lemaradtunk erről, majd hátha a következő viharnál :-)
Én úgy tűnik úgy fejezem be a terhességet, mint ahogy elkezdtem, hogy sokat alszok. Teszek -veszek kicsikét utána alszok kicsikét és újra :-)

Ahogy olvaslak titeket csak nézek mi minden vár ránk!

puszi Ewa
ewa
 
 


Sziasztok Lányok!

Hexe:Én pont most akarok fülbevalót Nellike fülébe. Eredetileg a korházban akartam belerakatni, de úgy sajnáltam, mert oltást is kapott és a kézfejéből meg a sarkából is vettek vért és ezért úgy gondoltam, hogy elég ennyi szúrkálás neki. Majd most megyünk 8-án a 4 hós oltásra és akkor megkérdezem, hogy ki fogja neki kiszúrni. Nem nagyon tudom, hogy hogy működik ez.

Most lemegyünk egy kicsit sétálni.
Puszi mindenkinek.

Kép
agica1119
 
 


Tök jó, hogy ilyen jó hangulatban vagytok! :lol: Engem is feldob! :D

Pocakosok!
Komolyan úgy izgulom veletek végig ezt az utolsó pár napot, mintha én szülnék.... :lol: Tök jó! Most már azért tuti, hogy kis oroszlán babátok lesz.

Most olvastam el, hogy párom tavaly ilyenkor mit írt a naplónkba... Asszongya... "Lehet ez az utolsó esténk kettesben?" Hát igaza lett!!!! :D Másnap NST-re mentünk ugye, majd hazajöttünk és csak később mentünk vissza a dokihoz (11-re), hogy megnézze, hogy áll a máhszáj. Itthon bevágtam egy adag fagyit!!! Mondván... "már úgyis mindegy"... Persze nem gondoltam, hogy bent is tartanak. :shock: Még emléxem Ádám arcára, mikor kijöttem a dokitól és mondtam, hogy megyünk szülni!! :lol: :lol: Szerintem soha nem is fogom elfelejteni!!!!! :lol:

No megyek, mert rendeb kell vágnom az emeletet a holnapi nap miatt!!

Pusz!
szilbee
 
 


Szilvi, ez tök aranyos történet!!! előre is boldog szülinapot Leventének és jó partizást!

igazi tűz család leszünk: a baba oroszlán, apa nyilas, én meg kos vagyok :-)

Ewa
ewa
 
 


Sziasztok!

Ewa! Pont ez jutott eszembe , hogy tegnap jó kis dömping lehetett, de ti még egyben Hexével! :D

Hexe! Én a kórházban szerettem volna, de megvan v akkor még úgy volt, hogy a csecsemős főnővér lyukaszt, mi meg szombaton jöttünk haza, siettünk..., szóval így elmaradt sajna, így 2 hétesen kihívtam az egyik szimpi csecsemős nővért és ő tette be.
A védőnők is szoktak, de én az enyémre nem bíztam.... :wink:
Illetve nagyobbaknak kozmiban kilövik, de azt mondják, jobb minél előbb, hogy megszokja, h ott van, mert később esetleg zavarná, piszkálná, de ezt gyereke válogatja.
Ja, piciként még nem szenvedés, nem is fáj, ahogy nőnek, nyílik a "tudatuk", nem hinném, hogy újszülőttnél kevesebbet mozog, mocorog egy gyerek, ha nem akarod, hogy esetleg össze-vissza legyenek a lyukak :D :D :D bár anno nekem is a kórházban rakták be és az egyik lentebb van :)
Szóval, ha vki pár hónapos korig nem rakatja be, akkor nagyon nyugodt gyereknek kell lennie, hogy sikerüljön v alszik a gyerek és azzal riasztják fel?
na, jó sok hülyeséget összeírtam, csak hogy szórakoztassalak v elrettentselek titeket :idea:

Krisztina
k78
 
 


Cleot most olvasom, hogy 11 hósan?!
Na, ezt el nem tudom képezelni :shock: Lefogtátok a fejét?!
Nem kötekszem ám, csak kíváncsiskodom :oops:

Krisztina
k78
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok jó tanácsot... Most aztán ember legyen a talpán, aki el tudja dönteni mit is csináljak?! :lol: :lol: :lol: Azt hiszem, hogy legjobb lesz minél hamarabb túl esni rajta. Igaz, hogy sok trauma éri az elején a kicsit, de így lealább egyben túl lesz ezen is. Olyan pinduri, édes kis fülbingyót kaptunk. Szerintem ezt nem tudja majd nagyon piszláni. :shock: Bár ki tudja... :roll:

Cleo: Amniószkópia pntek reggel lesz. Ha lesz valami, akkor indul a mandula, hanem akkor várunk másnap reggelig. Előreláthatólag szombaton túl esünk rajta. Izgulok is :( , félek is :cry: , várom is :) c, örülök is. :P Egyszóval vegyesen minden....

Szilbee: Holnapra boldog szülinapot az ünnepeltnek!!! :lol: :lol: :lol: És jó szórakozást mindenkinek. Olyan izgi lehet... :P

Szilbee, Ewa: Őszintén szólva gőzöm sincs, milyen jegyben születik Lilike, ugyanis megrögzött horoszkóp ellenes vagyok :twisted: . Még a mások horoszkópját sem olvasom el, hátmég a sajátomat. Biztos hülyeség, de úgy gondolom, hogy ha tudom mit ír a horoszkóp, akkor úgy igazítom és irányítom a sorsom, ahogy az le van írva. :shock: Baromság, de ez van... De azért tiszteletben tudom tartani mások érdeklődését. :P

Üdv: Hexe

Kép
diehexe
 
 


Krisztina.

Szóval ha ismernéd a lányom temperamentumát (oroszlán ő is) még jobban meg lennén lepődve :lol:
szóval nem kellett lefogni,és nem volt nagyon nyugis baba sem és nem is álmában volt :) Elmondtam neki,hogy lesz neki is fülbevalója (előtte már minden nap nézegette az enyémet és fogdosta az ő fülét,hogy neki nincs).Ölembe vettem és az első lövés után is szerintem csak azért sírt mert megijedt a hangtól.nem volt hiszti,ugrálás és mire kiértünk a kocsihoz (kb 20m-re állt) már nem sírt.
És mondom a lényeg az,hogy egyáltalán nem kellett neki kezelgetni utána-ja és nagyon jó helyen is van az 1-1 lyukacska

Akkor még egy kis történet,hogy miért nem szúrattam. :lol:
anno még középiskolában (nagy divat volt a sok fülbevaló) barinőm és én szúrtuk át magunknak a fülünket -és sokkal több ápolást igényelt utána,mint amit lövettem.

Amúgy meg időtlen időkig lehet róla beszélni,hogy kinek mi a jó módszer-hiszen nem vagyunk egyformák és a kicsik sem.

jó éjt mki
cleo
cleo27
 
 


Köszi a köszöntést! Tök aranyosak vagytok!! :D Este 7-kor lesz majd a hepaj, mert akkorra érnek ide a nagyszülők a melóból.... ,de majd beszámolok holnap mindenről. Addig is kiélvezzük, hogy Apóca is itthon van velünk!!!! :lol: :lol:

A pocakosok azért jelentkezzenek be, hogy tudjam még egyben vannak!! :wink: :lol:

Pusza! Mindenkinek!
szilbee
 
 


Sziasztok!

Szilvi:nagyon sok boldog szülinapot az ünnepeltnek. És jó bulit estére.

Legyen szép napotok!
Puszi mindenkinek!

Kép
agica1119
 
 


Sziasztok!

Még egyben - bár nekem elméletileg még van időm - de elég vacakul. olyan kőkemény tegnap délután óta a pocim, mint a kő és kicsit fájdogál. este ha oldalra fordultam úgy jobb volt kicsit. vártam hátha esetleg szülnék, de ez nem is jósló fájás. és inkább felül fáj. igazából az se tudom mit érzek, csak hogy nem jó.. :roll:

ez a fülbevalótéma kezd engem is lázba hozni, bár szerintem az én kislányom majd a keresztelőjére kap fülcsit a keresztanyjától az meg még odább van. úgyhogy nem kell gondolkodnom az időn :-)

Hexe: a horoszkópban én sem hiszek, viszont a csillagjegyekben, mint egy-két fő tulajdonságban lehet valami, néha.. :wink:
Izgulok veled nagyon, mikor születik Lilike!

Szilvi: Boldog szülinapot Leventének!

puzsi Ewa
ewa
 
 


Boldog első szülinapot Leventének!

(milyen torta lesz végül? Te készíted Szilvi vagy rendelted?(

Krisztina
k78
 
 


Cleo! Akkor ügyi volt a lányod!

Krisztina
k78
 
 


Nagyon Sok Boldog Szülinapot Kívánunk Levikének!!!!!! Kép

Bocsi,hogy mindig így eltűnök de Dia nem hagy nekem 1 percet sem :(

Lányok nagyon jó a kép mindegyik pici csöppségről,ez a pelenkás dolog nagyon tetszik.Nálunk Zolika volt ilyen ő nagyon sokáig csak úgy aludt el,hogy mindig vele volt a "csücskös"...hú de már nagyon nagyon rossz állapotban volt szegény de minden hová vinnünk kellett mert anélkül nem volt hajlandó aludni :lol: :lol:

Cleo!!!
Sziszike már kész hölgy,nagyon szép kislány. Te festetted az arcát ki?
Elin!
Veletek mi ujság,hogy van a pincurka? Úgy mennénk felétek,de hát ez az őrült hőség teljesen kikészít...meg persze Dius is
:P :P :P
Megyek keresek egy receptet a neten de sehol nem találtam meg még eddig!
szioka

Pocakosok egyben még???

Ja fülbevaló: mi a kórházban megkértük a csecsmős nővérkék főnökét és mielőtt jöttünk haza megcsinálta Diának.
3napig kellett kamillával mosogatni és nagyon szép lett neki. Egyetlen egyszer sem gyulladt be.
Azért így mert a fülbelövést én nem díjazom...

KépKép
diÁcska
 
 


sziasztok

hello diácska-de jó,hogy jöttél.
be is nézek majd a chat-re hátha összefutunk egy kicsit dumcsizni.
jól vagytok?
igen én pingáltam sziszit.kapott gyerek-sminkkészletet és folyton festi magát-és imádja azt is ha én festem.már volt pillangó,cica és mára virágot rendelt.csak nem akar elaludni.

megyek is és csatázunk egyet alvásügyben

Szilvi.
Nagyon-nagyon sok boldog 1.szülinapot Levinek.jó bulizást.
várjuk az élménybeszámolót ám.

cleo
cleo27
 
 


Sziasztok!!

Írtam ám tegnap is egy csomót, csak képzeljétek, kértem egy oldalfrissítést és eltünt az összes szövegelésem. :P Mérgemben ki is léptem, nem szenvedtem ki mégegyszer.

Hová tünt Hexe???
Csak nem??

Fülbevaló témához annyit írtam, hogy én megvárom, hogy Lilcsi döntsön, kell-e neki vagy nem, és ha igen, milyen. Majd ö kiválasztja.
Nekem is tüvel szúrták ki elsöként, de ferde is volt, meg mindig be volt gyulladva. Hagytam beforrni, a mai napig lehet érezni a kis görcsöcskéket. 13 évesen lövettem ki újból, azzal semmi gond nincsen.

Szia Diácska!!! Nem is hiszem, hogy bármi baj lenne azzal a gyönyörü kis Fürtöcskével!! Mit tud ö rosszalkodni?
Nálunk semmi különös még most. A jövö kedden viszem a 4. hós oltásra, még nem merek belegondolni.
Gyönyörüen eszik a kisasszony! Tegnap és ma adtam neki 1/2-1/2 üveg alma-banán pürét, de simán megevett volna többet is, csak én nem adtam neki. Holnap megkóstoltatom vele a sütötököt is.

Amúgy nem mindegy ám, milyen pelenkát adok Lilcsinek!! Csak az anyaszagú a jó!! Anyukám olyan örömmel adta oda neki a frissen mosott-vasalt pelust, de nem tetszett neki. Odaadtam, amit itthonról vittem és elötte a cicimen volt, azt egyböl a kis arca mellé parancsolta.

Ágica: Nellike megeszi a rendes adagját ebben a melegben is? Lilcsi csak ímmel-ámmal eszeget. Sokszor elég neki a cici, pedig 3 hetes kora óta tápszerrel kell neki pótolnom.

Horoszkóphoz annyit, hogy az elöre jóslásban, hogy mi történik majd velünk az adott évben, én sem hiszek, de a jegy jellemzöi többnyire igazak. És én kos vagyok, a lányom kos, az apja is kos, az én anyám is kos és a bátyám is. Belegondolni is rossz, mit meg fogok én harcolni ezzel a cunással! :lol: :lol: :lol:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: